CONNACHY SCHOOLS CHAMPIONSHIP OCT 2017                           
 
Event 1  Girls 14 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Farrell, Danielle         14 URSU-CO              1:12.21    1:10.29  
  2 Mc Auley, Sile            14 Bower Convent-CO     1:11.78    1:12.52  
  3 Curran, Kelis             13 CASCR-CO             1:17.39    1:14.05  
  4 O'Brien, Roisin           14 CMROS-CO             1:16.94    1:15.69  
  5 Liptrot, Rebecca          14 DCGA-CO              1:14.68    1:15.70  
  6 Lowe, Erika               13 Bower Convent-CO     1:16.56    1:16.23  
  7 Deely, Ella               14 STJCA-CO             1:15.87    1:16.54  
  8 O'Donnell, Naoise         14 DCGA-CO              1:19.10    1:17.14  
  9 Kazimierczak, Adrianna    14 CBCO                 1:16.14    1:17.50  
 11 Rodawska, Oliwia          14 DCGA-CO              1:16.19    1:18.39  
 12 Davitt, Aoife             14 SAL-CO               1:18.69    1:18.52  
 13 Canavan, Alannah          13 CROSS-CO             1:18.98    1:19.36  
 14 Kennedy, Caoimhe          14 AMSL-CO              1:23.73    1:20.63  
 15 Horkan, Dearbhla          13 MSMC-CO              1:17.06    1:21.37  
 16 Dirrane, Aoife            14 CEIND-CO             1:21.49    1:21.71  
 17 Mulrenan, Ellen           13 CASCR-CO             1:22.73    1:22.59  
 18 MC Hale, Zoe              14 STJCA-CO             1:22.24    1:23.42  
 19 Cosgrove, Sarah           13 STJCA-CO             1:22.26    1:23.84  
 20 MC Donnagh, Caitriona     14 Scoil Iognaid-CO          NT    1:24.13  
 21 Mc Donagh, Maria          14 CC                   1:30.00    1:24.65  
 22 O'Brien, Millie           14 Bower Convent-CO     1:30.05    1:25.09  
 23 Henehan, Sophie           14 STJCA-CO             1:23.26    1:26.15  
 24 Durkan, Hannah            14 SEAM                 1:26.16    1:26.93  
 25 Pliszka, Antonina         13 CMROS-CO             1:24.86    1:27.04  
 26 Kennedy, Niamh            13 BB G-CO              1:24.60    1:28.36  
 27 Dowd, Jane                14 LANS-CO              1:32.66    1:31.40  
 28 Talbot, Emily             14 SEAM                 1:32.63    1:32.06  
 29 Rekai, Laura              14 DCGA-CO              1:31.85    1:32.44  
 30 Shaunnessy, Lara          13 STJCA-CO             1:23.00    1:32.50  
 31 Leonard, Siobhan          14 GRA                  1:31.14    1:32.51  
 32 Henry, Wasini             14 ATHCC-CO             1:29.01    1:33.57  
 33 Hession, Haylee           13 CEIND-CO             1:51.94    1:34.76  
 34 Feeney, Ainne             14 CEIND-CO             1:33.00    1:35.12  
 35 Donnellan, Ella           14 CEAC-CO              1:35.26    1:35.58  
 36 Hickey, Caoimhe           14 CBCO                 1:31.41    1:36.11  
 37 Flanagan, Niamh           13 MSMC-CO              1:35.35    1:36.91  
 38 O'Hara, Laura             14 STMBL-CO             1:37.62    1:36.93  
 39 Mitchell, Aoibhe          13 CEAC-CO              1:39.34    1:37.62  
 40 Sweeney, Aoife E          14 Scoil Iognaid-CO     1:43.57    1:38.18  
 41 Rooney, Emily             14 CALOR-CO             2:06.56    1:40.40  
 42 Rafter, Maeve             13 STMBL-CO             1:55.17    1:46.58  
 43 MC Carthy, Siopra         13 S                    1:51.00    1:51.04  
 44 O'Toole, Zoe              13 Scoil Iognaid-CO          NT    1:53.54  
 45 Baynes, Sarah             14 STMBL-CO             2:02.97    2:06.49  
 -- Mc Nulty, Emma            14 STMBL-CO             1:33.45         DQ  
 
Event 1  Girls 15-16 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lowe, Rebecca             15 Bower Convent-CO     1:06.61    1:05.11  
  2 Gibbs, Isabelle           16 DCGA-CO              1:05.06    1:06.54  
  3 Leahy, Aoife              16 CALOR-CO             1:09.03    1:07.83  
  4 Ashton, Iona              15 Scoil Iognaid-CO     1:08.56    1:09.31  
  5 Kelly, Aimee              15 DCGA-CO              1:10.59    1:10.03  
  6 Daly, Sadhbh              15 COIR-CO              1:10.34    1:10.53  
  7 Johnson, Laura            16 CC                   1:10.53    1:11.00  
  8 Pliszka, Anastazya        16 CMROS-CO             1:11.36    1:11.14  
  9 Sharkey, Lauren           15 SAL-CO               1:14.72    1:11.41  
 10 Kilgallen, Megan          16 MSMC-CO              1:14.19    1:12.84  
 10 Gallagher, Maeve          16 S                         NT    1:17.89  
 11 Walsh, Tara               16 URSU-CO              1:11.87    1:12.92  
 12 Martin, Rachel            16 URSU-CO              1:14.38    1:14.00  
 13 Boyle, Labhoise           15 Scoil Iognaid-CO     1:14.86    1:15.29  
 14 Raleigh, Rachael          16 Scoil Mhuire-CO      1:26.14    1:16.59  
 15 Mc Partlan, Alice         15 URSU-CO              1:13.92    1:17.04  
 16 Frain, Lauren             16 STNAT-CO             1:15.69    1:17.49  
 17 Kennedy, Ailbhe           15 SAL-CO               1:17.34    1:17.50  
 18 Donnelly, Rebecca         16 STMBL-CO             1:14.86    1:17.79  
 19 MC Manin, Rebecca         16 SAL-CO               1:15.00    1:18.20  
 20 Mc Weeney, Aine           15 Scoil Mhuire-CO      1:15.59    1:18.50  
 21 Heneghan, Rachel          16 STJCA-CO             1:17.95    1:18.56  
 22 Smialek, Olivia           15 ATHCC-CO             1:19.83    1:19.15  
 23 Mac Phee, Eilidh          15 STMBL-CO             1:12.55    1:19.25  
 24 O'Boyle, Elizabeth        16 Scoil Mhuire-CO      1:17.99    1:19.31  
 25 Kehoe, Grace              16 GPP-CO               1:17.85    1:19.63  
 26 Madsen, Julie             16 PCT-CO                    NT    1:19.92  
 27 Owens, Oonagh             16 SAL-CO               1:21.61    1:20.18  
 28 Ginty, Aoife              16 MOYNE                1:18.89    1:20.31  
 29 Conlon, Sarah             15 STJCA-CO             1:17.15    1:20.34  
 30 MC Dermott, Aoife         15 Bower Convent-CO     1:23.74    1:23.45  
 31 O Reilly, Cladagh         16 PCT-CO               1:23.76    1:24.63  
 32 Heaney, Cathy             16 MSMC-CO              1:25.42    1:25.54  
 33 Delaney, Kate             15 BCM-CO               1:23.57    1:25.61  
 34 Leonard, Aoife            15 GRA                  1:27.31    1:27.89  
 35 Rekai, Lisa               15 DCGA-CO              1:29.38    1:28.65  
 36 Mulligan, Michelle        15 MSMC-CO              1:27.81    1:29.29  
 37 Fahey, Nicole             15 STJCA-CO             1:31.63    1:29.88  
 38 Mc Cormack, Emile         15 STJCA-CO             1:31.32    1:30.38  
 39 Tobin, Sive               15 DCCB-CO              1:37.91    1:35.15  
 
Event 1  Girls 17 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Borriello, Maeform        19 Bower Convent-CO     1:06.11    1:07.31  
  2 Dowling, Caoimhe          17 CALOR-CO             1:04.64    1:07.97  
  3 MC Loughlin, Stephanie    17 MSMC-CO              1:09.91    1:11.78  
  4 Naughton, Imogen          19 Scoil Iognaid-CO     1:09.59    1:11.87  
  5 Ennis, Kelly              17 CC                   1:12.50    1:13.79  
  6 Lynch, Ciara              17 STCCM-CO             1:11.51    1:14.21  
  7 Henry, Lisa               17 MSMC-CO              1:14.03    1:14.23  
  8 Grady, Hannah             17 STJCA-CO             1:13.16    1:14.25  
  9 Wong, Tara                17 STMBL-CO             1:12.55    1:16.14  
 10 Sheridan, Elaine          17 STMBL-CO             1:23.78    1:23.21  
 
Event 2  Boys 14 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mc Namara, Conn           14 STGC-CO              1:06.35    1:08.90  
  2 Lally, Rory               14 Scoil Iognaid-CO     1:10.42    1:10.46  
  3 Duda, Philip              13 SCMRS-CO             1:14.82    1:11.73  
  4 Joyce, Darragh            14 STCSC-CO             1:12.64    1:12.85  
  5 Daly, Eoghan              14 COIR-CO              1:16.54    1:14.84  
  6 Donovan, Shane            14 CC                   1:17.42    1:16.17  
  7 Harrington, Shane         14 MCA-CO               1:13.83    1:16.93  
  8 Semikin, Nikita           14 CC                   1:17.32    1:17.02  
  9 Donoghue, Conor           13 STGC-CO                   NT    1:17.31  
 10 Todd, Nathan              14 COIR-CO              1:19.24    1:17.84  
 11 Guckian, Eoin             14 DRUM                 1:21.83    1:18.39  
 12 Doran, David              14 GORT-CO              1:23.31    1:20.27  
 13 Duggan, Luca              13 STMWP-CO             1:18.28    1:20.33  
 14 Kilkenny, Shaun           13 STNAT-CO             1:22.13    1:20.89  
 15 Doherty, Eamon            13 STMWP-CO             1:15.66    1:21.11  
 16 Heaney, Mike              14 STCSC-CO             1:22.71    1:21.90  
 17 Woolley, James            13 STCSC-CO             1:23.18    1:22.57  
 18 Heneghan, Niall           13 STGC-CO              1:36.71    1:30.38  
 19 Mc Nulty, Oran            13 STCSC-CO             1:29.57    1:30.62  
 20 Hanly, Dylan              14 MCBL-CO              1:31.60    1:31.23  
 21 Meadows, Caolan           13 MCBL-CO              1:35.41    1:32.14  
 22 Roe, Alex                 13 Scoil Iognaid-CO     1:36.43    1:37.14  
 23 Blanchard, Ruairi         13 Scoil Iognaid-CO     1:40.71    1:37.18  
 24 Gormley, Daragh           13 HRMB                      NT    1:40.15  
 25 Harris, Joshua            13 STMLL-CO             1:42.23    1:42.28  
 26 Kidd, Scott               13 SCMST-CO             1:47.26    1:46.57  
 -- Donnellan, Thom           13 Scoil Iognaid-CO     1:50.62         DQ  
 -- Mc Donagh, Edward         13 SUMMS-CO             1:30.31         DQ  
 -- Moran, Colm               13 CEIND-CO             1:41.75         DQ  
 
Event 2  Boys 15-16 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Waters, Fionn             16 DUNMO                1:06.70    1:07.76  
  2 Carter, Niall             15 STGC-CO              1:10.97    1:08.35  
  3 Welby, Evan               16 S                    1:09.29    1:09.26  
  4 Brennan, Sean             15 STJT-CO              1:08.74    1:09.54  
  5 Doorly, David             16 Scoil Iognaid-CO     1:10.09    1:09.57  
  6 Pfeiffer, Robin           15 CALOR-CO             1:10.10    1:11.37  
  7 Breslin, Ethan            16 STKH-CO              1:11.88    1:12.54  
  8 Mitchell, Orin M          16 SUMMS-CO             1:13.85    1:13.14  
  9 O'Donnell, Diarmuid       15 STML-CO              1:12.87    1:13.98  
 10 Ryan, Duileach            15 MCBL-CO              1:15.60    1:14.62  
 11 Joyce, Niall              15 CC                   1:15.28    1:15.65  
 12 Carey, Oisin              16 COIR-CO              1:20.50    1:17.62  
 13 Coppinger, Niall          15 STML-CO              1:19.57    1:19.07  
 14 Collins, Rory             15 STJG-CO              1:19.06    1:19.57  
 15 Donohoe, Cian             15 STGC-CO              1:17.12    1:20.04  
 16 Sultanov, Anthony         16 STMG-CO              1:26.05    1:23.81  
 
Event 2  Boys 17 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O Rourke, Oisín           17 STJT-CO              1:04.67    1:04.16  
  2 Staunton, Dirmuid         19 STCSC-CO             1:04.89    1:05.51  
  3 Kelly, Niall              17 STCSC-CO             1:06.84    1:07.39  
  4 Keaney, Sean              17 SUMMS-CO             1:08.27    1:08.23  
 
Event 3  Girls 14 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mc Fadden, Ava            14 CMROS-CO             1:21.46    1:18.68  
  2 Gibbs, Alison             14 SAL-CO               1:23.75    1:21.24  
  3 Dolan, Ruth               14 AMSL-CO              1:19.45    1:23.50  
  4 Sultanov, Sophie          14 DCGA-CO              1:30.17    1:25.59  
  5 O'Brien, Roisin           14 CMROS-CO             1:28.34    1:27.34  
  6 Liptrot, Rebecca          14 DCGA-CO              1:24.63    1:28.10  
  7 Murphy, Emma              14 SAL-CO               1:36.73    1:28.61  
  8 Horkan, Aisling           14 MSMC-CO              1:34.99    1:32.40  
  9 Satchwell, Maria          13 CMROS-CO             1:34.64    1:33.12  
 10 Cugalj, Teodora           14 DCGA-CO              1:32.23    1:34.40  
 12 Connaughton Jones, Ciara  13 S                    1:36.00    1:35.06  
 13 Kennedy, Caoimhe          14 AMSL-CO              1:36.29    1:35.84  
 14 Murphy, Aylah             13 CEIND-CO             1:38.44    1:37.32  
 15 O'Boyle, Karen            13 Scoil Mhuire-CO      1:38.98    1:38.77  
 16 Clarke, Eloise            13 Bower Convent-CO     1:39.19    1:39.08  
 17 Canavan, Alannah          13 CROSS-CO             1:38.49    1:41.25  
 18 Staunton, Nora            14 MSMC-CO              1:39.81    1:41.35  
 19 Vinod, Anoushka           14 DCGA-CO              1:44.19    1:42.37  
 20 Leonard, Siobhan          14 GRA                  1:44.83    1:42.57  
 21 Rekai, Laura              14 DCGA-CO              1:45.65    1:42.73  
 22 Mannion, Kate             13 Bower Convent-CO     1:42.38    1:43.28  
 23 Donnellan, Ella           14 CEAC-CO              1:43.79    1:44.13  
 24 Healy, Rachel             13 STJCA-CO             1:43.13    1:44.88  
 25 Deely, Lauren             13 STJCA-CO             1:48.00    1:45.39  
 26 Healy, Ailise             14 SAL-CO               1:53.98    1:46.44  
 27 Shaunnessy, Lara          13 STJCA-CO             1:41.00    1:46.50  
 28 Rooney, Emily             14 CALOR-CO             2:18.54    1:49.48  
 29 Kavanagh, Clodagh         13 STJCA-CO             1:40.00    1:52.26  
 30 Owens, Ailbhe             13 SCIDE                1:56.00    1:52.86  
 31 Mc Glinchey, Grace        14 Scoil Mhuire-CO           NT    1:53.75  
 32 O'Toole, Zoe              13 Scoil Iognaid-CO     2:15.01    1:53.79  
 33 Talbot, Emily             14 SEAM                 1:50.48    1:53.80  
 34 Mitchell, Aoibhe          13 CEAC-CO                   NT    1:55.25  
 35 Boardman, Amelia          13 MCBL-CO              2:03.65    2:02.81  
 36 MC Carthy, Siopra         13 S                    2:19.00    2:15.49  
 
Event 3  Girls 15-16 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Flaherty, Ellen           15 Bower Convent-CO     1:16.80    1:18.10  
  2 Joyce, Grace              16 SAL-CO               1:16.24    1:18.71  
  3 Bates, Aoife              15 SAL-CO               1:22.74    1:19.38  
  4 Weinert, Wiktoria         15 CARR                 1:19.62    1:22.26  
  4 Brennan, Judy             15 ATHCC-CO             1:22.03    1:22.26  
  6 Boyle, Labhoise           15 Scoil Iognaid-CO     1:23.97    1:24.81  
  7 Kilgallen, Megan          16 MSMC-CO              1:24.33    1:25.23  
  8 Frain, Lauren             16 STNAT-CO             1:23.23    1:26.75  
  9 Daly, Sadhbh              15 COIR-CO              1:23.81    1:26.86  
 10 Walsh, Tara               16 URSU-CO              1:25.76    1:27.20  
 11 Gorzalez, Ana             16 GPP-CO                    NT    1:27.67  
 11 Gallagher, Maeve          16 S                         NT    1:34.45  
 12 Burke, Saoirse            16 PCT-CO               1:25.00    1:28.09  
 13 O'Neill, Aishling         15 Scoil Iognaid-CO     1:27.52    1:28.86  
 14 Clarke, Isabelle          16 Bower Convent-CO     1:25.87    1:29.36  
 15 Finnerty, Laura           16 MSMC-CO              1:26.42    1:30.18  
 16 Horan, Brianne            16 STJCA-CO             1:27.80    1:30.70  
 17 Daly, Kelsey              16 Bower Convent-CO     1:31.19    1:31.95  
 18 Lyons, Maria              15 URSU-CO              1:31.85    1:31.97  
 19 Ward, Aileen              15 CC                   1:31.43    1:32.36  
 20 Heaney, Cathy             16 MSMC-CO              1:31.56    1:32.61  
 21 Ginty, Aoife              16 MOYNE                1:32.40    1:34.56  
 22 Crisan, Paula             15 CALOR-CO             1:46.13    1:34.90  
 23 Leonard, Aoife            15 GRA                  1:36.21    1:36.88  
 24 Gallagher, Mairead        15 STJCA-CO             1:35.91    1:38.43  
 25 Warde, Anna               15 MSMC-CO              1:39.69    1:41.15  
 26 Hannon, Roisin            15 STJCA-CO             1:46.25    1:42.45  
 27 Moran, Jessica            15 STKH-CO              1:41.62    1:47.67  
 28 Rynn, Aoibhe              15 DRUM                 1:55.23    1:51.62  
 
Event 3  Girls 17 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fadden, Heather           17 STJCA-CO             1:19.68    1:22.39  
  2 Begley, Emma              17 CEAC-CO              1:22.89    1:23.23  
  3 O'Sullivan, Caoimhe       17 MCSL-CO              1:24.24    1:25.27  
  4 Henry, Lisa               17 MSMC-CO              1:24.58    1:25.41  
  5 Flanagan, Orla            17 MSMC-CO              1:25.17    1:27.55  
  6 Deely, Megan              17 STJCA-CO             1:26.59    1:27.94  
  7 Grady, Hannah             17 STJCA-CO             1:25.25    1:28.31  
  8 O Reilly, Derva           17 PCT-CO               1:24.67    1:28.57  
  9 Gilhooley, Sarah          17 P A-CO               1:29.20    1:30.22  
 10 Reilly, Anoise            17 STMBL-CO             1:25.76    1:31.22  
 11 Sheridan, Elaine          17 STMBL-CO             1:35.54    1:36.99  
 
Event 4  Boys 14 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mc Namara, Conn           14 STGC-CO              1:18.74    1:17.27  
  2 Coogan, Alfie             14 ATHCC-CO             1:22.20    1:20.61  
  3 Masterson, Darragh        14 STGC-CO              1:28.72    1:21.18  
  4 Daly, Eoghan              14 COIR-CO              1:28.22    1:24.07  
  5 Mc Cormack, Cian          13 MCBL-CO              1:34.53    1:24.95  
  6 Guckian, Eoin             14 DRUM                 1:30.48    1:27.20  
  7 Reilly, Evan              14 STCSC-CO             1:36.25    1:28.75  
  8 Moore-Keane, Ross         14 CC                   1:29.32    1:30.97  
  9 Jennings, Euan            13 COIR-CO              1:31.72    1:32.09  
 10 Carney, Colm              14 STKH-CO              1:32.12    1:32.22  
 11 Joyce Whyte, Ewan         13 ATHCC-CO             1:31.00    1:33.12  
 12 Donadoni, Leonardo        14 SUMMS-CO             1:51.28    1:33.54  
 13 Clifford, Eimhin          13 SCMST-CO             1:38.45    1:34.95  
 14 Iakimov, Boris            14 STJG-CO              1:40.69    1:35.03  
 15 Finnerty, Cathal          14 STCSC-CO                  NT    1:35.62  
 16 Martin, Mitchell          13 CEIND-CO                  NT    1:36.64  
 17 Melia, Odie               13 HRMB                 1:41.63    1:38.24  
 18 Lennon, David             13 STJG-CO              1:46.22    1:38.51  
 19 Fee, Brogan               13 CARR                 1:43.54    1:38.57  
 20 Burke, Conor              13 CEIND-CO             1:48.22    1:39.48  
 21 Reilly, Aaron             14 STMBA-CO             1:30.75    1:40.22  
 22 Jager, Tamas              13 STJG-CO                   NT    1:42.98  
 23 Lynott, Thomas            13 J&MC-CO              1:47.02    1:43.31  
 24 Smyth, Ben                13 STCSC-CO             1:48.74    1:46.10  
 25 Woods, Sean               14 Scoil Mhuire-CO      1:45.00    1:46.41  
 26 Blanchard, Ruairi         13 Scoil Iognaid-CO     1:48.73    1:46.61  
 27 Staunton, Peter           13 STCSC-CO             1:58.68    1:46.95  
 28 Lawrence, Scott           14 CBSRO-CO             1:58.94    1:48.49  
 29 Harris, Joshua            13 STMLL-CO             1:50.00    1:55.44  
 -- Balaskie, James           14 STGC-CO              1:27.69         DQ  
 -- Ivanov, Alex              12 MCBL-CO              2:12.40         DQ  
 -- Brunt, Ernie              14 LANS-CO              2:01.99         DQ  
 
Event 4  Boys 15-16 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grady, Rory               15 STGC-CO              1:15.76    1:16.71  
  2 Maher, Anthony            16 SUMMS-CO             1:17.50    1:16.78  
  3 Hornet, Ryan              16 STJG-CO              1:17.57    1:17.57  
  4 Breslin, Ethan            16 STKH-CO              1:17.23    1:17.78  
  5 O'Connor, Milo            16 S                    1:21.00    1:19.79  
  6 Blanchard, Fergal         15 Scoil Iognaid-CO     1:20.14    1:20.86  
  7 Carey, Oisin              16 COIR-CO              1:20.84    1:21.17  
  8 O Rourke, Diarmuid        15 STJT-CO              1:27.14    1:22.95  
  9 Clark, Alex               15 CBCO                 1:22.76    1:23.93  
 10 O'Malley, Eoin            16 Scoil Iognaid-CO     1:24.98    1:24.28  
 11 Mc Partlan, Patrick       16 SUMMS-CO             1:26.05    1:24.48  
 12 Faherty, Christopher      15 MOYNE                1:28.60    1:26.68  
 13 Powell, Luke              15 CC                   1:28.02    1:26.85  
 14 Van DE Beek, Jake         15 CALOR-CO             1:29.03    1:28.80  
 15 Collins, Rory             15 STJG-CO              1:29.32    1:30.49  
 16 Clarke, Liam              16 CEIND-CO             1:33.54    1:32.51  
 17 Joyce, Niall              15 CC                   1:34.16    1:33.36  
 18 Coppinger, Niall          15 STML-CO              1:33.63    1:35.94  
 19 Begley, Lukas             15 CEAC-CO              1:55.44    1:41.56  
 20 Gurney, Lee               15 LONG                 1:52.13    1:50.19  
 
Event 4  Boys 17 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scully, Bryan             18 Moate-CO             1:09.34    1:11.17  
  2 O Rourke, Oisín           17 STJT-CO              1:14.17    1:12.33  
  3 Staunton, Dirmuid         19 STCSC-CO             1:13.66    1:12.47  
  4 Dervan, Ronan             17 STGC-CO              1:13.42    1:12.76  
  5 Murphy, Jamie             18 STGC-CO              1:13.09    1:13.28  
  6 Doorly, Joseph            17 Scoil Iognaid-CO     1:25.83    1:14.12  
  7 Woods, David              19 Scoil Mhuire-CO      1:12.89    1:15.09  
  8 Clarke, Billy             17 CBCO                 1:15.78    1:16.36  
  9 Mc Andrew, Michael        17 YCG-CO               1:15.51    1:16.57  
 10 Staunton, William         17 S                    1:20.00    1:17.40  
 11 MC Auley, Ian             17 MCA-CO               1:16.17    1:17.62  
 12 MC Manara, Michael        17 S                    1:25.00    1:19.44  
 13 Smith, Eoin               17 DRUM                 1:27.49    1:29.29  
 
Event 5  Girls 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lowe, Rebecca             15 Bower Convent-CO     4:31.21    4:27.32  
  2 Gannon, Jessica           14 CMROS-CO             4:38.14    4:32.49  
  3 Leahy, Aoife              16 CALOR-CO             4:34.42    4:36.62  
  4 Johnson, Laura            16 CC                   4:54.00    4:50.63  
  5 Henry, Lisa               17 MSMC-CO              4:47.72    4:52.05  
  6 Johnson, Rachel           17 CC                   4:46.34    5:01.79  
 
Event 6  Boys 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Morris, Jayke             18 STKH-CO              4:30.76    4:31.06  
  2 Fortune, Joshua           17 JMEN-CO              4:34.63    4:33.25  
  3 Murphy, Jamie             18 STGC-CO              4:39.15    4:42.93  
  4 Lally, Rory               14 Scoil Iognaid-CO     4:39.46    4:45.66  
  5 O Rourke, Diarmuid        15 STJT-CO              4:56.68    4:52.60  
  6 Keaney, Sean              17 SUMMS-CO             4:49.16    5:01.97  
 
Event 7  Girls 14 & Under 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dominican College Galway-CO  'A'                       NT    2:16.86  
  2 Convent OF Mercy Roscommon-CO  'A'                     NT    2:18.73  
  3 Salerno-CO  'A'                                        NT    2:26.99  
  4 ST Josephs School Castlebar-CO  'A'                    NT    2:31.49  
  5 Dominican College Galway-CO  'B'                       NT    2:33.12  
  6 Mount ST Michael C/M-CO  'A'                           NT    2:33.73  
  7 Mercy Convent Ballymahon-CO  'A'                       NT    2:50.09  
 -- Scoil Iognaid-CO  'A'                                  NT         DQ  
 -- Bower Convent Athlone-CO  'A'                          NT         DQ  
 
Event 8  Boys 14 & Under 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 St. Joseph's, Bish. Galway-CO  'A'                2:16.70    2:17.73  
  2 Community College Athlone-CO  'A'                      NT    2:18.09  
  3 ST Colemans Col Claremorris-CO  'A'                    NT    2:18.65  
  4 Mercy Convent Ballymahon-CO  'A'                       NT    2:31.86  
 -- ST Muredachs Ballina-CO  'A'                           NT         DQ  
 
Event 9  Girls 15-16 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Salerno-CO  'A'                                        NT    2:09.82  
  2 Ursuline College Sligo-CO  'A'                         NT    2:14.88  
  3 Scoil Mhuire-CO  'A'                                   NT    2:17.51  
  4 ST Josephs School Castlebar-CO  'A'                    NT    2:25.71  
  5 Bower Convent Athlone-CO  'A'                     2:14.62    2:26.82  
  6 Mount ST Michael C/M-CO  'A'                           NT    2:27.97  
 -- Dominican College Galway-CO  'A'                       NT         DQ  
 
Event 10  Boys 15-16 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 St. Geralds College-CO  'A'                            NT    2:07.50  
  2 St. Joseph's, Bish. Galway-CO  'A'                     NT    2:22.62  
 
Event 11  Girls 17 & Over 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bower Convent Athlone-CO  'A'                          NT    2:09.22  
  2 Scoil Iognaid-CO  'A'                                  NT    2:12.61  
  3 Colaiste Chairain  'A'                                 NT    2:14.31  
  4 ST Marys Ballina-CO  'A'                               NT    2:19.03  
 -- ST Josephs School Castlebar-CO  'A'                    NT         DQ  
 
Event 12  Boys 17 & Over 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 St. Geralds College-CO  'A'                            NT    2:00.49  
  2 Summerhill College Sligo-CO  'A'                       NT    2:06.10  
  3 Scoil Iognaid-CO  'A'                                  NT    2:14.06  
 -- ST Colemans Col Claremorris-CO  'A'                    NT         DQ  
 
Event 13  Girls 14 & Under 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gibbs, Alison             14 SAL-CO               2:37.90    2:34.63  
  2 Dolan, Ruth               14 AMSL-CO              2:37.08    2:41.50  
  3 Mc Auley, Sile            14 Bower Convent-CO     2:48.24    2:46.84  
  4 Griffin, Carol            13 Scoil Iognaid-CO     2:49.82    2:54.96  
  5 Horkan, Dearbhla          13 MSMC-CO              2:59.62    3:01.42  
  6 Connaughton Jones, Ciara  13 S                    3:08.00    3:02.13  
  7 Murphy, Aylah             13 CEIND-CO             3:04.26    3:04.87  
  8 Owens, Kate               13 Scoil Iognaid-CO     3:13.20    3:04.89  
  9 Hart, Katie               14 BALLA-CO                  NT    3:09.39  
 10 O Rourke, Grainne         13 PCT-CO               3:19.54    3:19.39  
 11 Healy, Ailise             14 SAL-CO                    NT    3:19.73  
 12 Kennedy, Niamh            13 BB G-CO              3:06.62    3:20.92  
 13 Donohue, Grainne          14 MCBL-CO              3:21.00    3:25.76  
 -- Durkan, Hannah            14 SEAM                 3:14.72         DQ  
 
Event 13  Girls 15-16 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Flaherty, Ellen           15 Bower Convent-CO     2:37.17    2:31.75  
  2 Joyce, Grace              16 SAL-CO               2:34.49    2:33.83  
  3 Pliszka, Anastazya        16 CMROS-CO             2:36.45    2:35.50  
  4 Ashton, Iona              15 Scoil Iognaid-CO     2:39.91    2:38.90  
  5 Sharkey, Lauren           15 SAL-CO               2:42.37    2:39.18  
  5 Andrews, Jennifer         15 Mohill NS Leitri-CO  2:42.26    2:39.18  
  7 Kelly, Aimee              15 DCGA-CO              2:38.08    2:39.32  
  8 Mulhall, Ailbhe           15 SAL-CO               2:36.74    2:40.14  
  9 Weinert, Wiktoria         15 CARR                 2:38.10    2:40.26  
 10 Treanor, Sorcha           15 MSMC-CO              2:38.75    2:42.79  
 11 Burke, Saoirse            16 PCT-CO               2:41.44    2:44.26  
 12 Mulhall, Keela            16 SAL-CO               2:32.21    2:46.13  
 13 Mc Partlan, Alice         15 URSU-CO              2:46.15    2:46.14  
 14 Brennan, Judy             15 ATHCC-CO             2:49.92    2:49.80  
 15 Mc Weeney, Aine           15 Scoil Mhuire-CO      2:48.47    2:50.35  
 16 O'Neill, Aishling         15 Scoil Iognaid-CO     2:46.25    2:52.98  
 17 MC Manin, Rebecca         16 SAL-CO               2:47.00    2:53.95  
 18 Ward, Aileen              15 CC                   2:53.83    2:54.19  
 19 Madsen, Julie             16 PCT-CO                    NT    2:56.66  
 20 Delaney, Kate             15 BCM-CO               2:48.63    2:58.74  
 21 Daly, Kelsey              16 Bower Convent-CO     3:00.00    3:02.32  
 22 Crisan, Paula             15 CALOR-CO             3:25.98    3:16.37  
 -- Hannon, Roisin            15 STJCA-CO             3:00.00        DNF  
 
Event 13  Girls 17 & Over 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dowling, Caoimhe          17 CALOR-CO             2:25.86    2:34.14  
  2 Johnson, Rachel           17 CC                   2:36.43    2:41.92  
  3 Murphy, Freya             17 CEIND-CO             2:40.55    2:44.82  
  4 O'Sullivan, Caoimhe       17 MCSL-CO              2:45.84    2:45.90  
  5 Flanagan, Orla            17 MSMC-CO              2:46.03    2:47.13  
  6 Egan, Niamh               17 STJCA-CO             3:04.04    3:08.09  
 
Event 14  Boys 14 & Under 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Coogan, Alfie             14 ATHCC-CO             2:38.16    2:34.85  
  2 Kilcoyne, Ronan           13 SUMMS-CO             2:39.13    2:34.91  
  3 Donoghue, Conor           13 STGC-CO              2:49.00    2:52.09  
  4 Mc Carthy, Fionn          13 CEIND-CO             2:59.69    2:52.10  
  5 Woolley, James            13 STCSC-CO             3:03.60    2:56.74  
  6 Murphy, Adam              13 Breaffy-CO           4:16.35    3:00.77  
  7 Iakimov, Boris            14 STJG-CO              3:05.84    3:03.62  
  8 Smith, Eamon              14 MCBL-CO              3:02.97    3:03.81  
  9 Clifford, Eimhin          13 SCMST-CO                  NT    3:08.05  
 10 Doran, David              14 GORT-CO                   NT    3:08.75  
 11 Jennings, Euan            13 COIR-CO              3:08.93    3:12.33  
 12 Lennon, David             13 STJG-CO              3:16.26    3:12.79  
 -- Hanly, Dylan              14 MCBL-CO              3:17.66         DQ  
 
Event 14  Boys 15-16 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rennick, Sam              15 SAML-CO              2:20.76    2:24.48  
  2 Ryan, Seadhna             16 MCBL-CO              2:33.07    2:35.41  
  3 Blanchard, Fergal         15 Scoil Iognaid-CO     2:45.46    2:41.51  
  4 Lennon, Brian             15 STJG-CO              2:41.62    2:42.82  
  5 Clark, Alex               15 CBCO                 2:43.20    2:44.52  
  6 O'Donnell, Diarmuid       15 STML-CO              2:45.02    2:46.56  
  7 O'Malley, Eoin            16 Scoil Iognaid-CO     2:47.13    2:48.23  
  8 Van DE Beek, Jake         15 CALOR-CO             3:07.17    2:57.21  
  9 Murphy, Kell              15 CEIND-CO             3:03.06    2:59.11  
 
Event 14  Boys 17 & Over 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MC Auley, Ian             17 MCA-CO               2:31.05    2:31.60  
  2 Staunton, William         17 S                    2:35.00    2:35.14  
  3 Dervan, Ronan             17 STGC-CO              2:35.53    2:41.86  
 
Event 15  Girls 14 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Curran, Kelis             13 CASCR-CO             1:12.18    1:09.85  
  2 Gannon, Jessica           14 CMROS-CO             1:10.37    1:11.15  
  3 Kilcommons, Ciara         14 Scoil Mhuire-CO      1:14.55    1:16.47  
  4 O'Donnell, Naoise         14 DCGA-CO              1:18.73    1:17.93  
  5 O'Donovan, Ella           14 URSU-CO              1:19.35    1:21.59  
  6 Cosgrove, Sarah           13 STJCA-CO             1:19.64    1:21.82  
  7 Sultanov, Sophie          14 DCGA-CO                   NT    1:22.45  
  8 Dowd, Jane                14 LANS-CO              1:37.09    1:34.91  
  9 Flanagan, Niamh           13 MSMC-CO              1:45.41    1:39.78  
 10 Murphy, Sinead            13 MSMC-CO                   NT    1:57.70  
 -- Kelly, Katelyn            13 ST AT-CO                  NT         DQ  
 
Event 15  Girls 15-16 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bates, Aoife              15 SAL-CO               1:06.38    1:07.97  
  2 Loftus, Zara              16 STNAT-CO             1:10.92    1:09.96  
  3 MC Gowan, Amy             16 STMBL-CO             1:10.27    1:10.37  
  4 Mulhall, Ailbhe           15 SAL-CO               1:12.00    1:11.65  
  5 Martin, Rachel            16 URSU-CO              1:19.62    1:13.44  
  6 Lyons, Maria              15 URSU-CO              1:13.09    1:16.82  
  7 Treanor, Sorcha           15 MSMC-CO              1:17.80    1:17.46  
  8 Raleigh, Rachael          16 Scoil Mhuire-CO      1:13.72    1:19.21  
  9 Mulligan, Michelle        15 MSMC-CO              1:20.94    1:21.23  
 10 Heneghan, Rachel          16 STJCA-CO             1:24.07    1:24.35  
 
Event 15  Girls 17 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Naughton, Imogen          19 Scoil Iognaid-CO     1:09.05    1:08.79  
  2 Kilduff, Jenni            18 CMROS-CO             1:18.17    1:11.01  
  3 Murphy, Freya             17 CEIND-CO             1:15.14    1:15.68  
  4 Fadden, Heather           17 STJCA-CO             1:17.12    1:18.19  
 
Event 16  Boys 14 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Sullivan, Tom           14 STJG-CO              1:04.00    1:06.46  
  2 Malashnyak, Edwin         14 ATHCC-CO             1:13.84    1:13.63  
  3 Mc Cormack, Cian          13 MCBL-CO              1:43.74    1:14.06  
  4 Kilcoyne, Ronan           13 SUMMS-CO             1:13.05    1:15.42  
  5 Todd, Nathan              14 COIR-CO              1:19.73    1:20.75  
  6 Mc Carthy, Padraic        14 CEIND-CO             1:22.74    1:20.90  
  7 Harrington, Shane         14 MCA-CO               1:21.87    1:22.57  
  8 Smith, Eamon              14 MCBL-CO              1:25.30    1:22.69  
  9 Melia, Odie               13 HRMB                 1:30.82    1:29.55  
 10 Fee, Brogan               13 CARR                 1:41.75    1:35.80  
 -- Mc Glue, Cian             14 STJG-CO              1:15.00         DQ  
 
Event 16  Boys 15-16 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rennick, Sam              15 SAML-CO                   NT    1:04.14  
  2 Madigan, Daniel           15 MOYNE                1:07.55    1:08.30  
  3 Brennan, Sean             15 STJT-CO              1:08.80    1:10.03  
  4 Ryan, Seadhna             16 MCBL-CO              1:07.02    1:10.10  
  5 Humpston, Darragh         16 SCMST-CO             1:08.89    1:10.79  
  6 Faherty, Christopher      15 MOYNE                1:10.52    1:14.08  
 
Event 16  Boys 17 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carey, Andrew             19 MCSL-CO              1:00.40    1:00.27  
  2 Woods, David              19 Scoil Mhuire-CO      1:11.30    1:11.86  
 
Event 17  Girls 14 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Farrell, Danielle         14 URSU-CO              1:03.19    1:03.30  
  2 Lowe, Erika               13 Bower Convent-CO     1:05.74    1:07.22  
  3 Rodawska, Oliwia          14 DCGA-CO              1:06.27    1:07.38  
  4 Mc Fadden, Ava            14 CMROS-CO             1:09.30    1:07.73  
  5 Kilcommons, Ciara         14 Scoil Mhuire-CO      1:08.38    1:07.97  
  6 Bartrum, nia              14 S                    1:12.00    1:09.92  
  6 Mulrenan, Ellen           13 CASCR-CO             1:10.53    1:09.92  
  8 Griffin, Carol            13 Scoil Iognaid-CO     1:08.00    1:09.94  
  9 O'Donovan, Ella           14 URSU-CO              1:12.78    1:10.48  
 10 Dirrane, Aoife            14 CEIND-CO             1:12.85    1:10.86  
 11 Mc Donagh, Maria          14 CC                   1:17.00    1:11.02  
 12 Horkan, Aisling           14 MSMC-CO              1:12.50    1:11.51  
 13 O'Brien, Millie           14 Bower Convent-CO     1:12.49    1:11.68  
 14 Cugalj, Teodora           14 DCGA-CO              1:11.72    1:12.09  
 15 MC Donnagh, Caitriona     14 Scoil Iognaid-CO          NT    1:12.52  
 16 Davitt, Aoife             14 SAL-CO               1:13.89    1:12.53  
 17 MC Hale, Zoe              14 STJCA-CO             1:12.81    1:13.34  
 18 Heaslip, Eliza            14 Bower Convent-CO     1:12.26    1:14.30  
 19 Satchwell, Maria          13 CMROS-CO             1:14.56    1:14.88  
 20 Kazimierczak, Adrianna    14 CBCO                 1:15.00    1:14.92  
 21 Owens, Kate               13 Scoil Iognaid-CO     1:20.47    1:15.81  
 22 Hart, Katie               14 BALLA-CO             1:19.49    1:15.94  
 23 Henry, Wasini             14 ATHCC-CO             1:14.80    1:16.58  
 24 Henehan, Sophie           14 STJCA-CO             1:17.66    1:17.43  
 25 Vinod, Anoushka           14 DCGA-CO              1:19.79    1:17.79  
 26 Pliszka, Antonina         13 CMROS-CO             1:21.11    1:17.88  
 27 O Rourke, Grainne         13 PCT-CO               1:17.72    1:18.29  
 28 O'Boyle, Karen            13 Scoil Mhuire-CO      1:18.25    1:19.50  
 29 Sweeney, Aoife E          14 Scoil Iognaid-CO     1:24.75    1:20.89  
 30 Clarke, Eloise            13 Bower Convent-CO     1:22.20    1:21.51  
 31 Donohue, Grainne          14 MCBL-CO              1:21.06    1:21.56  
 32 Mc Loughlin, Avril        13 S                    1:26.53    1:23.15  
 33 Healy, Rachel             13 STJCA-CO             1:25.80    1:26.64  
 34 O'Hara, Laura             14 STMBL-CO             1:25.47    1:26.81  
 35 Staunton, Nora            14 MSMC-CO              1:24.57    1:26.83  
 36 Feeney, Ainne             14 CEIND-CO             1:26.44    1:28.45  
 37 Hickey, Caoimhe           14 CBCO                 1:25.66    1:29.27  
 38 Owens, Ailbhe             13 SCIDE                1:30.85    1:29.52  
 39 Kavanagh, Clodagh         13 STJCA-CO             1:30.00    1:31.52  
 40 Rafter, Maeve             13 STMBL-CO             1:39.85    1:32.51  
 41 Mc Glinchey, Grace        14 Scoil Mhuire-CO      1:40.98    1:33.62  
 42 Fahy, Anna                13 STJCA-CO             1:30.00    1:36.78  
 43 Kelly, Katelyn            13 ST AT-CO                  NT    1:40.47  
 44 Hession, Haylee           13 CEIND-CO             2:00.06    1:41.35  
 45 Baynes, Sarah             14 STMBL-CO             1:44.94    1:43.98  
 -- Moore, Saoirse            14 Scoil Iognaid-CO     1:34.56         DQ  
 
Event 17  Girls 15-16 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lowe, Rebecca             15 Bower Convent-CO       59.99      59.82  
  2 Leahy, Aoife              16 CALOR-CO               59.85    1:00.98  
  3 Johnson, Laura            16 CC                   1:04.90    1:02.65  
  4 MC Gowan, Amy             16 STMBL-CO             1:02.69    1:03.79  
  5 Gibbs, Isabelle           16 DCGA-CO              1:02.84    1:03.85  
  6 Mulhall, Keela            16 SAL-CO                 59.84    1:04.05  
  7 Loftus, Zara              16 STNAT-CO             1:03.47    1:04.65  
  8 Andrews, Jennifer         15 Mohill NS Leitri-CO  1:03.63    1:05.40  
  9 Gallagher, Maeve          16 S                    1:08.00    1:08.93  
 10 Kennedy, Ailbhe           15 SAL-CO               1:07.65    1:09.18  
 11 Smialek, Olivia           15 ATHCC-CO             1:10.71    1:09.89  
 12 Gorzalez, Ana             16 GPP-CO                    NT    1:09.97  
 13 Horan, Brianne            16 STJCA-CO             1:08.40    1:09.98  
 14 Conlon, Sarah             15 STJCA-CO             1:07.24    1:10.20  
 15 Owens, Oonagh             16 SAL-CO               1:10.78    1:10.66  
 16 O'Boyle, Elizabeth        16 Scoil Mhuire-CO      1:10.03    1:11.30  
 17 Clarke, Isabelle          16 Bower Convent-CO     1:09.99    1:12.09  
 18 O Reilly, Cladagh         16 PCT-CO               1:16.97    1:13.57  
 19 Kehoe, Grace              16 GPP-CO               1:12.90    1:14.35  
 20 Fahey, Nicole             15 STJCA-CO             1:19.44    1:14.98  
 21 Gallagher, Mairead        15 STJCA-CO             1:15.17    1:17.06  
 22 Warde, Anna               15 MSMC-CO              1:17.19    1:17.15  
 23 Mc Cormack, Emile         15 STJCA-CO             1:22.47    1:17.83  
 24 Rekai, Lisa               15 DCGA-CO              1:22.30    1:17.88  
 25 Moran, Jessica            15 STKH-CO              1:19.73    1:19.21  
 26 Tobin, Sive               15 DCCB-CO              1:25.53    1:25.06  
 27 MC Cormack, Aoife         16 Scoil Mhuire-CO           NT    1:31.24  
 -- Rynn, Aoibhe              15 DRUM                 1:26.30         DQ  
 
Event 17  Girls 17 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Borriello, Maeform        19 Bower Convent-CO     1:00.10    1:00.41  
  2 MC Loughlin, Stephanie    17 MSMC-CO              1:00.02    1:00.99  
  3 Kilduff, Jenni            18 CMROS-CO             1:00.14    1:01.48  
  4 Ennis, Kelly              17 CC                   1:04.00    1:05.42  
  5 Johnson, Rachel           17 CC                   1:03.93    1:06.45  
  6 Deely, Megan              17 STJCA-CO             1:05.90    1:08.03  
  7 Lynch, Ciara              17 STCCM-CO             1:06.70    1:08.55  
  8 Begley, Emma              17 CEAC-CO              1:08.15    1:09.14  
  9 O Reilly, Derva           17 PCT-CO               1:08.28    1:10.65  
 10 Gilhooley, Sarah          17 P A-CO               1:10.95    1:12.68  
 11 Egan, Niamh               17 STJCA-CO             1:11.94    1:14.99  
 
Event 18  Boys 14 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Sullivan, Tom           14 STJG-CO              1:01.00    1:01.48  
  2 Carney, Colm              14 STKH-CO              1:01.94    1:02.31  
  3 Mc Glue, Cian             14 STJG-CO              1:02.00    1:02.76  
  4 Masterson, Darragh        14 STGC-CO              1:02.62    1:03.31  
  5 Duda, Philip              13 SCMRS-CO             1:04.03    1:03.90  
  6 Malashnyak, Edwin         14 ATHCC-CO             1:04.65    1:04.47  
  7 Joyce, Darragh            14 STCSC-CO             1:06.52    1:05.45  
  8 Donovan, Shane            14 CC                   1:06.46    1:06.96  
  9 Kilkenny, Shaun           13 STNAT-CO             1:06.51    1:07.23  
 10 Donadoni, Leonardo        14 SUMMS-CO             1:14.19    1:08.63  
 11 Reilly, Evan              14 STCSC-CO             1:13.17    1:09.35  
 12 Mc Carthy, Fionn          13 CEIND-CO             1:12.80    1:09.45  
 13 Murphy, Adam              13 Breaffy-CO           1:15.24    1:09.87  
 14 Moore-Keane, Ross         14 CC                   1:15.00    1:10.74  
 15 Mc Carthy, Padraic        14 CEIND-CO             1:14.75    1:10.86  
 16 Heaney, Mike              14 STCSC-CO             1:11.96    1:11.01  
 17 Reilly, Aaron             14 STMBA-CO             1:13.55    1:14.67  
 18 Doherty, Eamon            13 STMWP-CO             1:18.20    1:14.83  
 19 Duggan, Luca              13 STMWP-CO             1:15.89    1:15.39  
 20 Mitchell, Martin          13 STEG-CO              1:19.40    1:15.52  
 21 Joyce Whyte, Ewan         13 ATHCC-CO             1:14.00    1:17.18  
 22 Heneghan, Niall           13 STGC-CO              1:26.46    1:21.42  
 23 Meadows, Caolan           13 MCBL-CO              1:20.56    1:21.55  
 24 Staunton, Peter           13 STCSC-CO             1:25.00    1:21.61  
 25 Woods, Sean               14 Scoil Mhuire-CO      1:19.87    1:21.79  
 26 Mc Donagh, Edward         13 SUMMS-CO             1:22.38    1:24.83  
 27 Ivanov, Alex              12 MCBL-CO              1:36.61    1:25.51  
 28 Gormley, Daragh           13 HRMB                 1:41.60    1:25.60  
 29 Burke, Conor              13 CEIND-CO             1:32.91    1:26.24  
 30 Jager, Tamas              13 STJG-CO              1:31.03    1:26.30  
 31 O'Glaisne, Fionn          13 CALOR-CO                  NT    1:28.60  
 32 Moran, Colm               13 CEIND-CO             1:32.69    1:29.32  
 33 Roe, Alex                 13 Scoil Iognaid-CO     1:24.15    1:31.56  
 34 Kidd, Scott               13 SCMST-CO             1:35.42    1:34.29  
 35 Brunt, Ernie              14 LANS-CO              1:33.11    1:36.91  
 36 Donnellan, Thom           13 Scoil Iognaid-CO     1:45.97    1:38.91  
 
Event 18  Boys 15-16 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Waters, Fionn             16 DUNMO                  59.67      59.63  
  2 Hornet, Ryan              16 STJG-CO                59.78      59.73  
  3 Pfeiffer, Robin           15 CALOR-CO             1:00.60      59.79  
  4 Grady, Rory               15 STGC-CO              1:00.63    1:00.30  
  5 Welby, Evan               16 S                    1:00.41    1:00.75  
  6 Madigan, Daniel           15 MOYNE                1:01.10    1:00.93  
  7 Carter, Niall             15 STGC-CO              1:01.24    1:00.96  
  8 O'Connor, Milo            16 S                    1:03.00    1:02.68  
  9 Donohoe, Cian             15 STGC-CO              1:02.38    1:03.74  
 10 Mitchell, Orin M          16 SUMMS-CO             1:03.99    1:04.15  
 11 Mc Partlan, Patrick       16 SUMMS-CO             1:08.17    1:04.70  
 12 Humpston, Darragh         16 SCMST-CO             1:01.55    1:04.72  
 13 Powell, Luke              15 CC                   1:06.09    1:05.46  
 14 Lennon, Brian             15 STJG-CO              1:04.30    1:06.19  
 15 O Rourke, Diarmuid        15 STJT-CO              1:06.54    1:06.40  
 16 Sultanov, Anthony         16 STMG-CO              1:27.57    1:14.83  
 17 Clarke, Liam              16 CEIND-CO             1:17.62    1:15.63  
 18 Murphy, Kell              15 CEIND-CO             1:14.68    1:15.70  
 19 Begley, Lukas             15 CEAC-CO              1:46.73    1:27.32  
 -- Maher, Anthony            16 SUMMS-CO             1:02.41         DQ  
 -- Doorly, David             16 Scoil Iognaid-CO     1:04.52         DQ  
 
Event 18  Boys 17 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Robert            18 CC                     51.33      51.54  
  2 Carey, Andrew             19 MCSL-CO                53.09      54.14  
  3 Scully, Bryan             18 Moate-CO               54.32      55.76  
  4 Murphy, Jamie             18 STGC-CO                56.00      57.46  
  5 Morris, Jayke             18 STKH-CO                58.73      57.63  
  6 Doorly, Joseph            17 Scoil Iognaid-CO       58.91      58.27  
  7 Mc Andrew, Michael        17 YCG-CO                 59.68    1:00.08  
  8 Rennick, Nathan           18 STGC-CO              1:00.40    1:03.34  
  9 McNamara, Michael         17 STCSC-CO             1:02.96    1:03.56  
 10 Clarke, Billy             17 CBCO                 1:03.32    1:03.94  
 11 Smith, Eoin               17 DRUM                 1:09.08    1:10.31  
 12 MC Manara, Michael        17 S                    1:02.00    1:21.36  
 
Event 19  Girls 14 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dominican College Galway-CO  'A'                       NT    2:04.81  
  2 Convent OF Mercy Roscommon-CO  'A'                     NT    2:08.95  
  3 Salerno-CO  'A'                                        NT    2:12.96  
  4 Bower Convent Athlone-CO  'B'                          NT    2:15.67  
  5 Mount ST Michael C/M-CO  'A'                           NT    2:18.87  
  6 ST Josephs School Castlebar-CO  'A'                    NT    2:19.76  
  7 Scoil Iognaid-CO  'A'                                  NT    2:21.08  
  8 Mercy Convent Ballymahon-CO  'A'                       NT    2:28.85  
  9 ST Marys Ballina-CO  'A'                               NT    2:42.09  
 
Event 20  Boys 14 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Community College Athlone-CO  'A'                      NT    2:01.72  
  2 St. Geralds College-CO  'A'                            NT    2:06.05  
  3 ST Colemans Col Claremorris-CO  'A'                    NT    2:06.75  
  4 Mercy Convent Ballymahon-CO  'A'                       NT    2:14.96  
  5 ST Muredachs Ballina-CO  'A'                           NT    2:20.81  
 
Event 21  Girls 15-16 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ursuline College Sligo-CO  'A'                         NT    2:02.69  
  2 ST Josephs School Castlebar-CO  'A'                    NT    2:05.68  
  3 Salerno-CO  'A'                                        NT    2:06.36  
  4 Dominican College Galway-CO  'A'                       NT    2:08.24  
  5 Bower Convent Athlone-CO  'A'                          NT    2:10.06  
  6 Scoil Mhuire-CO  'A'                                   NT    2:11.16  
  7 Mount ST Michael C/M-CO  'A'                           NT    2:13.19  
 
Event 22  Boys 15-16 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 ST Colemans Col Claremorris-CO  'A'                    NT    1:23.73  
  2 St. Joseph's, Bish. Galway-CO  'A'                     NT    1:50.37  
  3 St. Geralds College-CO  'A'                            NT    1:50.95  
  4 Community College Athlone-CO  'A'                      NT    1:55.08  
 
Event 23  Girls 17 & Over 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bower Convent Athlone-CO  'A'                          NT    1:55.16  
  2 Colaiste Chairain Athlone  'A'                         NT    1:59.20  
  3 Scoil Iognaid-CO  'A'                                  NT    2:01.72  
  4 ST Marys Ballina-CO  'A'                               NT    2:04.32  
  5 ST Josephs School Castlebar-CO  'A'                    NT    2:05.20  
  6 Colaiste AN Eachreidh Galway-CO  'A'                   NT    2:20.44  
 
Event 24  Boys 17 & Over 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 ST Colemans Col Claremorris-CO  'A'                    NT    1:51.13  
  2 Colaiste Chairain Athlone  'A'                         NT    1:52.77  
  3 Summerhill College Sligo-CO  'A'                       NT    1:52.98  
  4 Scoil Iognaid-CO  'A'                                  NT    1:57.18  
  5 St. Geralds College-CO  'A'                            NT    1:57.40