CONNACHT SCHOOLS JAN 2011

                                  
Event 1  Boys 12-14 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:20.00  IQT IRISH QT
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Kelly, Michael            13 CMCA-SC              1:10.29    1:10.87 IQT    
  2 Quinn, Gerry              13 CBML-SC              1:10.44    1:11.18 IQT    
  3 O'Sullivan, Bryan         13 Scoil Iognaid-NT     1:11.62    1:11.71 IQT    
  4 Dowling, David            14 CALOR-SC             1:15.41    1:17.81 IQT    
  5 Fitzsimons, David         14 CMCA-SC              1:18.44    1:19.16 IQT    
  6 Curley, Jake              14 GARBL-SC             1:19.30    1:24.75        
 
Event 1  Boys 12-14 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:20.00  IQT IRISH QT
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Kelly, Michael            13 CMCA-SC                         1:10.29 qIQT   
  2 Quinn, Gerry              13 CBML-SC                         1:10.44 qIQT   
  3 O'Sullivan, Bryan         13 Scoil Iognaid-NT                1:11.62 qIQT   
  4 Dowling, David            14 CALOR-SC                        1:15.41 qIQT   
  5 Fitzsimons, David         14 CMCA-SC                         1:18.44 qIQT   
  6 Curley, Jake              14 GARBL-SC                        1:19.30 qIQT   
-------------------------------------------------------------------------
  7 MC Hugh Murphy, Dara      13 CBML-SC                         1:19.94 IQT    
  8 Scully, Daniel            14 CSJG-SC                         1:21.25        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Naughton, Egan            14 CSJG-SC                         1:21.99        
 10 Snowdon, Conor            13 CALOR-SC                        1:22.71        
 11 Tannion, Joseph           13 Scoil Iognaid-NT                1:28.92        
 12 Mc Ginty, Stephen         14 CSJG-SC                         1:33.62        
 13 Horkan, Eoin              14 COLCM                           1:37.91        
 -- Melly, Cillian            14 CSGC                                 DQ        
 
Event 2  Girls 12-14 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:24.00  IQT IRISH QT
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Kelly, Sarah              14 CASCR-SC             1:08.33    1:08.82 IQT    
  2 Mc Knight, Katie          14 Scoil Iognaid-NT     1:13.90    1:13.70 IQT    
  3 Dully, Caitlin            14 Bower Convent-SC     1:12.80    1:14.06 IQT    
  4 Gavin, Aideen             14 CSAL-SC              1:15.71    1:15.50 IQT    
  5 Mylette, Sinead           13 St Angela's NS-NT    1:16.93    1:16.81 IQT    
  6 Fox, Sarah Jane           13 CPCT-NT              1:16.86    1:17.10 IQT    
 
Event 2  Girls 12-14 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:24.00  IQT IRISH QT
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Kelly, Sarah              14 CASCR-SC                        1:08.33 qIQT   
  2 Dully, Caitlin            14 Bower Convent-SC                1:12.80 qIQT   
  3 Mc Knight, Katie          14 Scoil Iognaid-NT                1:13.90 qIQT   
  4 Gavin, Aideen             14 CSAL-SC                         1:15.71 qIQT   
  5 Fox, Sarah Jane           13 CPCT-NT                         1:16.86 qIQT   
  6 Mylette, Sinead           13 St Angela's NS-NT               1:16.93 qIQT   
-------------------------------------------------------------------------
  7 Dinneen, Molly            13 ROIS                            1:17.17 IQT    
  8 Arthur, Shauna            13 CSAL-SC                         1:18.01 IQT    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Seoige, Ciera             13 CGCC-SC                         1:18.63 IQT    
 10 Breslin, Ciara            14 CMSMC                           1:20.31 IQT    
 11 Shorten, Aoife            13 CDCGA-SC                        1:21.32 IQT    
 12 Harrington, Lisa          13 Cornamaddy-NT                   1:22.14 IQT    
 13 Dill, Eva                 13 CDCGA-SC                        1:26.46        
 14 Cunnane, Aine             13 CMSMC                           1:26.63        
 15 Naughton, Aideen          13 ROIS                            1:31.08        
 16 Gilmore, Helen            14 CMSMC                           1:35.49        
 17 Reidy, Sinead             13 Bower Convent-SC                1:35.85        
 18 Carroll, Sarah            14 CSAL-SC                         1:46.69        
 19 Mooney, Anna              14 CSAL-SC                         2:11.48        
 
Event 3  Boys 15-16 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:14.00  IQT IRISH QT
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Galvin, Evan              16 CMCA-SC              1:05.70    1:05.80 IQT    
  2 Joyce, Darragh            15 CCATH                1:05.00    1:07.86 IQT    
  3 Murphy, Richard           15 CALOR-SC             1:09.41    1:10.24 IQT    
  4 Conlon, John              16 CCATH                1:13.39    1:13.33 IQT    
  5 Mc Carra, Niall           16 CSJG-SC              1:09.96    1:16.12        
 
Event 3  Boys 15-16 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:14.00  IQT IRISH QT
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Joyce, Darragh            15 CCATH                           1:05.00 qIQT   
  2 Galvin, Evan              16 CMCA-SC                         1:05.70 qIQT   
  3 Murphy, Richard           15 CALOR-SC                        1:09.41 qIQT   
  4 Mc Carra, Niall           16 CSJG-SC                         1:09.96 qIQT   
  5 Conlon, John              16 CCATH                           1:13.39 qIQT   
 
Event 4  Girls 15-16 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:22.00  IQT IRISH QT
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Naughton, Ciara           15 Scoil Iognaid-NT     1:08.41    1:09.38 IQT    
  2 MC Namara, Niamh          15 Bower Convent-SC     1:11.50    1:11.27 IQT    
  3 Valentine, Leia           16 CSML-SC              1:13.19    1:11.40 IQT    
  4 Ward, Jennifer            16 B DOL                1:11.57    1:11.96 IQT    
  5 Mc Hugh-Murphy, Sarah     15 CMSMC                1:15.97    1:17.48 IQT    
  6 O'Reilly-Collins, Sionan  16 CCATH                1:14.28    1:21.44 IQT    
 
Event 4  Girls 15-16 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:22.00  IQT IRISH QT
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Naughton, Ciara           15 Scoil Iognaid-NT                1:08.41 qIQT   
  2 MC Namara, Niamh          15 Bower Convent-SC                1:11.50 qIQT   
  3 Ward, Jennifer            16 B DOL                           1:11.57 qIQT   
  4 Valentine, Leia           16 CSML-SC                         1:13.19 qIQT   
  5 O'Reilly-Collins, Sionan  16 CCATH                           1:14.28 qIQT   
  6 Mc Hugh-Murphy, Sarah     15 CMSMC                           1:15.97 qIQT   
-------------------------------------------------------------------------
  7 Sheridan, Olwyn           15 Bower Convent-SC                1:16.18 IQT    
  8 Feane, Leah               15 CMROS                           1:18.80 IQT    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Madden, Lucy              15 CASCR-SC                        1:20.21 IQT    
 10 Geoghegan, Joan           15 CSMST-SC                        1:26.92        
 
Event 5  Boys 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:12.00  IQT IRISH QT
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Keogh, Jack               17 Scoil Iognaid-NT     1:02.55    1:03.61 IQT    
  2 Lavelle, Cathal           17 CSGC                 1:08.71    1:10.43 IQT    
 
Event 5  Boys 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:12.00  IQT IRISH QT
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Keogh, Jack               17 Scoil Iognaid-NT                1:02.55 qIQT   
  2 Smith, Robert             17 CSGS-SC                         1:03.95 qIQT   
  3 Duggan, Ross M            17 Scoil Iognaid-NT                1:06.75 qIQT   
  4 Lavelle, Cathal           17 CSGC                            1:08.71 qIQT   
 
Event 6  Girls 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:20.00  IQT IRISH QT
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 O'Connor, Angela          18 Scoil Iognaid-NT     1:06.28    1:07.06 IQT    
  2 Geoghegan, Clare          17 CSMST-SC             1:08.64    1:08.30 IQT    
  3 Joyce, Chloe              17 CCATH                1:08.95    1:08.59 IQT    
  4 Mooney, Niamh             18 CSGS-SC              1:15.23    1:17.75 IQT    
 
Event 6  Girls 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:20.00  IQT IRISH QT
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 O'Connor, Angela          18 Scoil Iognaid-NT                1:06.28 qIQT   
  2 Geoghegan, Clare          17 CSMST-SC                        1:08.64 qIQT   
  3 Joyce, Chloe              17 CCATH                           1:08.95 qIQT   
  4 Mooney, Niamh             18 CSGS-SC                         1:15.23 qIQT   
 
Event 7  Boys 12-14 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:17.00  IQT IRISH QT
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Mooney, Joseph            14 CSGS-SC              1:08.82    1:08.53 IQT    
  2 Dowling, David            14 CALOR-SC             1:13.00    1:11.28 IQT    
  2 Warby, Cian               14 CCATH                1:10.28    1:11.28 IQT    
  4 Mc Closkey, Daire         14 CSCS-SC              1:13.50    1:13.82 IQT    
  5 O'Sullivan, Bryan         13 Scoil Iognaid-NT     1:12.46    1:14.56 IQT    
  6 Burke, Ruairi             14 CSJG-SC              1:13.23    1:15.90 IQT    
 
Event 7  Boys 12-14 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:17.00  IQT IRISH QT
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Mooney, Joseph            14 CSGS-SC                         1:08.82 qIQT   
  2 Warby, Cian               14 CCATH                           1:10.28 qIQT   
  3 O'Sullivan, Bryan         13 Scoil Iognaid-NT                1:12.46 qIQT   
  4 Dowling, David            14 CALOR-SC                        1:13.00 qIQT   
  5 Burke, Ruairi             14 CSJG-SC                         1:13.23 qIQT   
  6 Mc Closkey, Daire         14 CSCS-SC                         1:13.50 qIQT   
-------------------------------------------------------------------------
  7 Madden, Ciaran            13 CBML-SC                         1:14.96 IQT    
  8 Mc Gurrin, Condlae        14 SMBAL                           1:15.03 IQT    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Kelly, Evan               14 COOSL-SC                        1:18.93        
 10 Corcoran, Darragh         14 CSMBS-SC                        1:20.60        
 11 MC Hugh Murphy, Dara      13 CBML-SC                         1:22.72        
 12 Waldron, Fintin           14 CSTKH                           1:31.75        
 13 Gibbons, Shane            13 Cornamaddy-NT                   1:31.87        
 14 Murphy, Liam              14 COLCM                           1:31.91        
 15 Horkan, Eoin              14 COLCM                           1:32.77        
 16 Heaney, Donal             13 COLCM                           1:53.58        
 
Event 8  Girls 12-14 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:20.00  IQT IRISH QT
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Mc Nevin, Ciara           14 CSML-SC              1:12.26    1:13.08 IQT    
  2 Gavin, Aideen             14 CSAL-SC              1:14.67    1:13.97 IQT    
  3 Finn, Kate                13 CALOR-SC             1:14.14    1:15.58 IQT    
  4 Sheridan, Chloe           14 CSHW                 1:16.04    1:15.80 IQT    
  5 O'Boyle, Sarah            14 CBML-SC              1:17.78    1:18.87 IQT    
  6 Tuohy, Anna               14 CSJCA-SC             1:17.94    1:19.29 IQT    
 
Event 8  Girls 12-14 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:20.00  IQT IRISH QT
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Mc Nevin, Ciara           14 CSML-SC                         1:12.26 qIQT   
  2 Finn, Kate                13 CALOR-SC                        1:14.14 qIQT   
  3 Gavin, Aideen             14 CSAL-SC                         1:14.67 qIQT   
  4 Sheridan, Chloe           14 CSHW                            1:16.04 qIQT   
  5 O'Boyle, Sarah            14 CBML-SC                         1:17.78 qIQT   
  6 Tuohy, Anna               14 CSJCA-SC                        1:17.94 qIQT   
-------------------------------------------------------------------------
  7 Costello, Katie           13 CORFU-NT                        1:18.10 IQT    
  8 Claffey, Emer             13 CALOR-SC                        1:18.14 IQT    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Murphy, Ellen             13 CDCCB-SC                        1:19.29 IQT    
 10 Kavanagh, Kate            13 CSAL-SC                         1:20.45        
 11 Cunnane, Aine             13 CMSMC                           1:21.70        
 12 Shaughnessy, Sarah        13 MGS-NT                          1:21.81        
 13 Dully, Tara               12 Bower Convent-SC                1:23.39        
 14 Jameson, Katie            14 CCATH                           1:23.97        
 15 Mc Manus, Roisin          14 CSHW                            1:25.11        
 16 Shaughnessy, Megan        14 CMSMC                           1:25.39        
 17 Mooney, Orla              14 Bower Convent-SC                1:27.06        
 18 Gibbons, Michelle         14 CCATH                           1:27.31        
 19 Delaney, Riona            14 CMROS                           1:27.50        
 20 Walsh, Laura              13 CMEEL-NT                        1:29.15        
 21 Naughton, Aideen          13 ROIS                            1:31.05        
 22 Donovan, Aoife            14 CSAL-SC                         1:40.13        
 23 Coen, Meaghan             13 CDCCB-SC                        1:40.20        
 24 Evans, Holly              13 CSAL-SC                         1:46.76        
 25 Bergin, Savannagh         14 CSAL-SC                         2:04.56        
 
Event 9  Boys 15-16 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:14.00  IQT IRISH QT
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Galvin, Evan              16 CMCA-SC              1:05.41    1:07.18 IQT    
  2 Smyth, Conor              15 CSJG-SC              1:07.36    1:07.81 IQT    
  3 Mullen, Keith             15 COOSL-SC             1:08.45    1:08.23 IQT    
  4 O'Boyle, Brian            15 CBML-SC              1:08.17    1:08.24 IQT    
  5 Coen, Stephen             15 COLCM                1:10.13    1:11.82 IQT    
  6 Merrick, Daniel           15 COLCM                1:10.26    1:12.81 IQT    
 
Event 9  Boys 15-16 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:14.00  IQT IRISH QT
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Galvin, Evan              16 CMCA-SC                         1:05.41 qIQT   
  2 Smyth, Conor              15 CSJG-SC                         1:07.36 qIQT   
  3 O'Boyle, Brian            15 CBML-SC                         1:08.17 qIQT   
  4 Mullen, Keith             15 COOSL-SC                        1:08.45 qIQT   
  5 Coen, Stephen             15 COLCM                           1:10.13 qIQT   
  6 Merrick, Daniel           15 COLCM                           1:10.26 qIQT   
-------------------------------------------------------------------------
  7 Bell, Jarlath             15 COLCM                           1:36.35        
 
Event 10  Girls 15-16 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:19.00  IQT IRISH QT
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Naughton, Ciara           15 Scoil Iognaid-NT     1:07.73    1:08.66 IQT    
  2 Keaveney, Shona           15 CUCSL-SC             1:10.20    1:09.76 IQT    
  3 O'Reilly-Collins, Sionan  16 CCATH                1:09.54    1:09.78 IQT    
  4 Ward, Jennifer            16 B DOL                1:10.10    1:10.67 IQT    
  5 Ryan, Siobhan             16 CMCB                 1:11.84    1:12.54 IQT    
  6 Leahy, Ellen              16 CCOIR-SC             1:12.70    1:13.43 IQT    
 
Event 10  Girls 15-16 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:19.00  IQT IRISH QT
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Naughton, Ciara           15 Scoil Iognaid-NT                1:07.73 qIQT   
  2 O'Reilly-Collins, Sionan  16 CCATH                           1:09.54 qIQT   
  3 Ward, Jennifer            16 B DOL                           1:10.10 qIQT   
  4 Keaveney, Shona           15 CUCSL-SC                        1:10.20 qIQT   
  5 Ryan, Siobhan             16 CMCB                            1:11.84 qIQT   
  6 Leahy, Ellen              16 CCOIR-SC                        1:12.70 qIQT   
-------------------------------------------------------------------------
  7 Mc Guinness, Tara         15 CSAL-SC                         1:18.17 IQT    
  8 Keaveney, Laura           16 CUCSL-SC                        1:18.95 IQT    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Crosby, Tara              15 CSAL-SC                         1:20.69        
 10 Ward, Rachel              16 CSML-SC                         1:20.85        
 11 Mc Nevin, Ella            15 CSML-SC                         1:21.40        
 12 Conlon, Aisling           16 CSJCA-SC                        1:22.29        
 13 Quirke, Fiona             15 Scoil Iognaid-NT                1:23.19        
 14 Gallagher, Emily          15 CSAL-SC                         1:23.52        
 15 Nagle, Katie              16 CSHA-NT                         1:25.99        
 16 Naughton, Erin            16 CDCGA-SC                        1:26.00        
 17 Dempsey, Grainne          15 CDCGA-SC                        1:27.13        
 18 Mc Grath, Katie           15 CALOR-SC                        1:32.41        
 
Event 11  Boys 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:14.00  IQT IRISH QT
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Heery, Michael            17 Scoil Iognaid-NT     1:02.51    1:05.59 IQT    
  2 O'Boyle, Peter            18 CBML-SC              1:07.65    1:09.95 IQT    
  3 O'Connell, Richard        17 Scoil Iognaid-NT     1:08.77    1:11.17 IQT    
  4 Lavelle, Cathal           17 CSGC                 1:11.30    1:13.93 IQT    
 
Event 11  Boys 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:14.00  IQT IRISH QT
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Heery, Michael            17 Scoil Iognaid-NT                1:02.51 qIQT   
  2 Smith, Robert             17 CSGS-SC                         1:05.37 qIQT   
  3 O'Boyle, Peter            18 CBML-SC                         1:07.65 qIQT   
  4 O'Connell, Richard        17 Scoil Iognaid-NT                1:08.77 qIQT   
  5 Lavelle, Cathal           17 CSGC                            1:11.30 qIQT   
 
Event 12  Girls 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:18.00  IQT IRISH QT
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Kennedy, Grainne          17 CDCGA-SC             1:08.58    1:11.84 IQT    
  2 Horkan, Kerrie            18 Scoil Iognaid-NT     1:11.32    1:16.34 IQT    
  3 Kilgallon, Sarah          17 CMSMC                1:14.73    1:17.04 IQT    
  4 Walsh, Catriona           17 CSJCA-SC             1:16.63    1:18.89        
  5 Gallagher, Rachel         17 CSAL-SC              1:18.21    1:21.75        
 
Event 12  Girls 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:18.00  IQT IRISH QT
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Kennedy, Grainne          17 CDCGA-SC                        1:08.58 qIQT   
  2 Horkan, Kerrie            18 Scoil Iognaid-NT                1:11.32 qIQT   
  3 Kilgallon, Sarah          17 CMSMC                           1:14.73 qIQT   
  4 Walsh, Catriona           17 CSJCA-SC                        1:16.63 qIQT   
  5 Gallagher, Rachel         17 CSAL-SC                         1:18.21 q      
 
Event 13  Boys 12-14 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:28.00  IQT IRISH QT
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Anderson, Ronan           13 CSCS-SC              1:20.35    1:16.87 IQT    
  2 Mc Closkey, Daire         14 CSCS-SC              1:23.79    1:24.02 IQT    
  3 Moore, Andrew             13 CSJG-SC              1:24.32    1:24.05 IQT    
  4 Livingstone, Patrick      14 CSGC                 1:26.18    1:25.48 IQT    
  5 Madden, Ciaran            13 CBML-SC              1:26.40    1:27.94 IQT    
  6 Valentine, Matthew        14 CSML-SC              1:30.21    1:30.44        
 
Event 13  Boys 12-14 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:28.00  IQT IRISH QT
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Anderson, Ronan           13 CSCS-SC                         1:20.35 qIQT   
  2 Mc Closkey, Daire         14 CSCS-SC                         1:23.79 qIQT   
  3 Moore, Andrew             13 CSJG-SC                         1:24.32 qIQT   
  4 Livingstone, Patrick      14 CSGC                            1:26.18 qIQT   
  5 Madden, Ciaran            13 CBML-SC                         1:26.40 qIQT   
  6 Valentine, Matthew        14 CSML-SC                         1:30.21 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Magay, Kyrill             14 CSML-SC                         1:31.60        
  8 Corcoran, Darragh         14 CSMBS-SC                        1:33.78        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Naughton, Egan            14 CSJG-SC                         1:36.80        
 10 O'Connor, Thomas          13 CSJG-SC                         1:40.09        
 11 Daly, Damon               13 Ballybay-NT                     1:40.13        
 
Event 14  Girls 12-14 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:30.00  IQT IRISH QT
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Staunton, Fiona           14 CSAL-SC              1:22.09    1:21.87 IQT    
  2 Walsh, Keena              14 Scoil Iognaid-NT     1:21.56    1:23.29 IQT    
  3 Fadden, Amber             13 CDCCB-SC             1:26.55    1:26.51 IQT    
  4 Grady, Aisling            13 CDCCB-SC             1:27.52    1:27.58 IQT    
  5 Gerrity, Lisa             14 CUCSL-SC             1:28.98    1:31.22        
  6 Mc Namara, Deabhail       13 CSHW                 1:28.99    1:32.22        
 
Event 14  Girls 12-14 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:30.00  IQT IRISH QT
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Walsh, Keena              14 Scoil Iognaid-NT                1:21.56 qIQT   
  2 Staunton, Fiona           14 CSAL-SC                         1:22.09 qIQT   
  3 Fadden, Amber             13 CDCCB-SC                        1:26.55 qIQT   
  4 Grady, Aisling            13 CDCCB-SC                        1:27.52 qIQT   
  5 Gerrity, Lisa             14 CUCSL-SC                        1:28.98 qIQT   
  6 Mc Namara, Deabhail       13 CSHW                            1:28.99 qIQT   
-------------------------------------------------------------------------
  7 Murphy, Jade              13 CSGS-SC                         1:30.38        
  8 Kelly, Alex               14 CSAL-SC                         1:30.74        
-------------------------------------------------------------------------
  9 MC Farland, Alex          13 CALOR-SC                        1:32.18        
 10 Kelly, Aoife              13 Bower Convent-SC                1:35.31        
 11 Hurley, Laura             13 CDCGA-SC                        1:37.27        
 12 O'Brien, Sarah            14 CMSMC                           1:40.14        
 13 Dill, Eva                 13 CDCGA-SC                        1:40.48        
 14 Shaughnessy, Megan        14 CMSMC                           1:43.45        
 15 Dempsey, Aishling         13 ROIS                            1:45.73        
 16 Evans, Phoebe             13 CSAL-SC                         1:48.62        
 17 Connor, Ellen             13 CDCGA-SC                        1:50.39        
 18 Carroll, Sarah            14 CSAL-SC                         1:53.02        
 
Event 15  Boys 15-16 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:21.00  IQT IRISH QT
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Condron, Alex             16 CKILL-SC             1:10.59    1:11.72 IQT    
  2 Joyce, Darragh            15 CCATH                1:13.11    1:13.43 IQT    
  3 Mooney, Peter             16 CSGS-SC              1:13.97    1:14.92 IQT    
  4 Condron, Ryan             16 CKILL-SC             1:15.73    1:17.70 IQT    
  5 Mc Closkey, Ciaran        16 CSCS-SC              1:16.59    1:17.81 IQT    
  6 Greene, Darragh           15 CSML-SC              1:17.70    1:19.34 IQT    
 
Event 15  Boys 15-16 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:21.00  IQT IRISH QT
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Condron, Alex             16 CKILL-SC                        1:10.59 qIQT   
  2 Joyce, Darragh            15 CCATH                           1:13.11 qIQT   
  3 Mooney, Peter             16 CSGS-SC                         1:13.97 qIQT   
  4 Condron, Ryan             16 CKILL-SC                        1:15.73 qIQT   
  5 Mc Closkey, Ciaran        16 CSCS-SC                         1:16.59 qIQT   
  6 Greene, Darragh           15 CSML-SC                         1:17.70 qIQT   
-------------------------------------------------------------------------
  7 Dervan, Killian           16 CSGC                            1:18.00 IQT    
  8 Walsh, Mark               16 Scoil Iognaid-NT                1:20.67 IQT    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Berryman, Ruairi          16 CCATH                           1:23.94        
 10 Martin, Declan            15 COOSL-SC                        1:31.21        
 11 MC Cormack, Fergus        15 CSTKH                           1:34.77        
 
Event 16  Girls 15-16 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:29.00  IQT IRISH QT
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Mc Loughlin, Eavan        16 CUCSL-SC             1:17.55    1:18.30 IQT    
  2 Valentine, Leia           16 CSML-SC              1:20.43    1:21.00 IQT    
  3 Kilgallon, Aoife          15 CMSMC                1:23.38    1:22.18 IQT    
  4 Fullard, Olivia           16 CMROS                1:26.64    1:29.01        
  5 Dervan, Louise            15 CSJCA-SC             1:28.24    1:29.62        
 
Event 16  Girls 15-16 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:29.00  IQT IRISH QT
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Mc Loughlin, Eavan        16 CUCSL-SC                        1:17.55 qIQT   
  2 Valentine, Leia           16 CSML-SC                         1:20.43 qIQT   
  3 Kilgallon, Aoife          15 CMSMC                           1:23.38 qIQT   
  4 Fullard, Olivia           16 CMROS                           1:26.64 qIQT   
  5 Leahy, Ellen              16 CCOIR-SC                        1:27.25 qIQT   
  6 Corry, Eimear             16 Bower Convent-SC                1:27.76 qIQT   
-------------------------------------------------------------------------
  7 Dervan, Louise            15 CSJCA-SC                        1:28.24 IQT    
  8 Naughton, Erin            16 CDCGA-SC                        1:28.65 IQT    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Ward, Rachel              16 CSML-SC                         1:31.31        
 10 Gettings, Claire          15 CCMG-SC                         1:33.54        
 11 Mc Nevin, Ella            15 CSML-SC                         1:37.21        
 12 Byrne, Ellen              15 CPCT-NT                         1:43.64        
 
Event 17  Boys 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:20.00  IQT IRISH QT
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Mimnagh, Daniel           18 CSML-SC              1:10.66    1:11.65 IQT    
  2 Mc Glade, Kevin           18 CCOIR-SC             1:10.73    1:11.98 IQT    
 
Event 17  Boys 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:20.00  IQT IRISH QT
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Mimnagh, Daniel           18 CSML-SC                         1:10.66 qIQT   
  2 Mc Glade, Kevin           18 CCOIR-SC                        1:10.73 qIQT   
 
Event 18  Girls 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:28.00  IQT IRISH QT
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Joyce, Chloe              17 CCATH                1:20.50    1:20.85 IQT    
  2 Madden, Romy              17 CASCR-SC             1:23.20    1:27.71 IQT    
  3 Mooney, Niamh             18 CSGS-SC              1:24.98    1:28.00 IQT    
  4 Delaney, Erica            17 CMROS                1:33.37    1:31.40        
 
Event 18  Girls 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:28.00  IQT IRISH QT
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Joyce, Chloe              17 CCATH                           1:20.50 qIQT   
  2 Madden, Romy              17 CASCR-SC                        1:23.20 qIQT   
  3 Mooney, Niamh             18 CSGS-SC                         1:24.98 qIQT   
  4 Delaney, Erica            17 CMROS                           1:33.37 q      
 
Event 19  Boys 12-14 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:06.00  IQT IRISH QT
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Mooney, Joseph            14 CSGS-SC              1:00.46      58.87 IQT    
  2 Grady, Eoghan             14 CSGC                   59.73      59.38 IQT    
  3 Duffy, Oisin              14 CALOR-SC             1:02.10    1:02.04 IQT    
  4 Burke, Ruairi             14 CSJG-SC              1:02.30    1:02.27 IQT    
  5 Kelly, Michael            13 CMCA-SC              1:02.96    1:02.89 IQT    
  6 Quinn, Gerry              13 CBML-SC              1:02.85    1:04.15 IQT    
 
Event 19  Boys 12-14 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:06.00  IQT IRISH QT
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Grady, Eoghan             14 CSGC                              59.73 qIQT   
  2 Mooney, Joseph            14 CSGS-SC                         1:00.46 qIQT   
  3 Duffy, Oisin              14 CALOR-SC                        1:02.10 qIQT   
  4 Burke, Ruairi             14 CSJG-SC                         1:02.30 qIQT   
  5 Quinn, Gerry              13 CBML-SC                         1:02.85 qIQT   
  6 Kelly, Michael            13 CMCA-SC                         1:02.96 qIQT   
-------------------------------------------------------------------------
  7 Warby, Cian               14 CCATH                           1:03.18 IQT    
  8 Moore, Andrew             13 CSJG-SC                         1:04.65 IQT    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Mc Nicholas, Jim          14 CRCW                            1:05.24 IQT    
 10 Brinn, Jonathan           14 CSTJT-SC                        1:06.00 IQT    
 11 Curley, Jake              14 GARBL-SC                        1:06.50        
 12 Fitzsimons, David         14 CMCA-SC                         1:06.66        
 13 Scully, Daniel            14 CSJG-SC                         1:07.76        
 14 Magay, Kyrill             14 CSML-SC                         1:08.87        
 15 Kelly, Evan               14 COOSL-SC                        1:09.35        
 16 Valentine, Matthew        14 CSML-SC                         1:09.44        
 17 O'Connor, Thomas          13 CSJG-SC                         1:13.67        
 18 Tannion, Joseph           13 Scoil Iognaid-NT                1:14.04        
 19 Mc Ginty, Stephen         14 CSJG-SC                         1:14.07        
 20 Snowdon, Conor            13 CALOR-SC                        1:14.74        
 21 Daly, Damon               13 Ballybay-NT                     1:16.87        
 22 Gibbons, Shane            13 Cornamaddy-NT                   1:20.30        
 23 Murphy, Liam              14 COLCM                           1:24.38        
 24 Heaney, Donal             13 COLCM                           1:37.84        
 
Event 20  Girls 12-14 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:09.00  IQT IRISH QT
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Mc Nevin, Ciara           14 CSML-SC              1:02.47    1:03.40 IQT    
  2 Kelly, Sarah              14 CASCR-SC             1:02.95    1:03.68 IQT    
  3 Mc Knight, Katie          14 Scoil Iognaid-NT     1:05.50    1:05.19 IQT    
  4 Finn, Kate                13 CALOR-SC             1:05.18    1:05.48 IQT    
  5 Mylette, Sinead           13 St Angela's NS-NT    1:04.89    1:05.99 IQT    
  6 Walsh, Keena              14 Scoil Iognaid-NT     1:06.33    1:06.79 IQT    
 
Event 20  Girls 12-14 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:09.00  IQT IRISH QT
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Mc Nevin, Ciara           14 CSML-SC                         1:02.47 qIQT   
  2 Kelly, Sarah              14 CASCR-SC                        1:02.95 qIQT   
  3 Mylette, Sinead           13 St Angela's NS-NT               1:04.89 qIQT   
  4 Finn, Kate                13 CALOR-SC                        1:05.18 qIQT   
  5 Mc Knight, Katie          14 Scoil Iognaid-NT                1:05.50 qIQT   
  6 Walsh, Keena              14 Scoil Iognaid-NT                1:06.33 qIQT   
-------------------------------------------------------------------------
  7 Breslin, Ciara            14 CMSMC                           1:06.41 IQT    
  8 Donovan, Gitanjali        14 Scoil Iognaid-NT                1:07.24 IQT    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Tuohy, Anna               14 CSJCA-SC                        1:07.66 IQT    
 10 Dully, Caitlin            14 Bower Convent-SC                1:07.71 IQT    
 11 MC Farland, Alex          13 CALOR-SC                        1:08.90 IQT    
 12 Mc Manus, Roisin          14 CSHW                            1:09.05        
 13 Mooney, Orla              14 Bower Convent-SC                1:09.59        
 14 Murphy, Ellen             13 CDCCB-SC                        1:10.52        
 15 Fox, Sarah Jane           13 CPCT-NT                         1:10.58        
 16 Kelly, Aoife              13 Bower Convent-SC                1:10.65        
 17 Jameson, Katie            14 CCATH                           1:10.66        
 18 Costello, Katie           13 CORFU-NT                        1:10.70        
 19 Harrington, Lisa          13 Cornamaddy-NT                   1:11.35        
 20 Shaughnessy, Sarah        13 MGS-NT                          1:11.92        
 21 Gilmore, Helen            14 CMSMC                           1:12.30        
 22 Reidy, Sinead             13 Bower Convent-SC                1:12.82        
 23 Kenny, Laura              13 CSML-SC                         1:12.84        
 24 Hennigan, Caoimhe         13 CSMPS-SC                        1:13.53        
 25 O'Brien, Sarah            14 CMSMC                           1:13.67        
 26 Delaney, Riona            14 CMROS                           1:14.42        
 27 Gerrity, Lisa             14 CUCSL-SC                        1:14.82        
 28 Dully, Tara               12 Bower Convent-SC                1:14.95        
 29 Murphy, Jade              13 CSGS-SC                         1:15.80        
 30 Gibbons, Michelle         14 CCATH                           1:19.67        
 31 Walsh, Laura              13 CMEEL-NT                        1:19.68        
 32 Hurley, Laura             13 CDCGA-SC                        1:21.19        
 33 Connor, Ellen             13 CDCGA-SC                        1:27.43        
 34 Donovan, Aoife            14 CSAL-SC                         1:35.16        
 35 Evans, Holly              13 CSAL-SC                         1:37.66        
 36 Lambe, Katie              13 CSAL-SC                         1:55.68        
 37 Bergin, Savannagh         14 CSAL-SC                         1:57.59        
 38 Schaefer, Caoimhe         14 CSAL-SC                         2:10.82        
 
Event 21  Boys 15-16 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:01.00  IQT IRISH QT
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Mooney, Peter             16 CSGS-SC                57.89      58.13 IQT    
  2 Smyth, Conor              15 CSJG-SC                58.78      58.51 IQT    
  3 O'Reilly, Aichilin        16 CRCW                   59.35      58.93 IQT    
  4 Condron, Ryan             16 CKILL-SC               58.97    1:00.00 IQT    
  5 Byrne, Conor              16 CKILL-SC             1:00.50    1:01.22        
  6 Mullen, Keith             15 COOSL-SC             1:01.75    1:02.45        
 
Event 21  Boys 15-16 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:01.00  IQT IRISH QT
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Mooney, Peter             16 CSGS-SC                           57.89 qIQT   
  2 Smyth, Conor              15 CSJG-SC                           58.78 qIQT   
  3 Condron, Ryan             16 CKILL-SC                          58.97 qIQT   
  4 O'Reilly, Aichilin        16 CRCW                              59.35 qIQT   
  5 Byrne, Conor              16 CKILL-SC                        1:00.50 qIQT   
  6 Mullen, Keith             15 COOSL-SC                        1:01.75 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Condron, Conor            15 CKILL-SC                        1:02.03        
  8 Conlon, John              16 CCATH                           1:02.48        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Nestor, Aaron             15 CSJG-SC                         1:02.69        
 10 Murphy, Richard           15 CALOR-SC                        1:02.97        
 11 Mc Carra, Niall           16 CSJG-SC                         1:03.10        
 12 Doherty, Con              16 CRCW                            1:03.12        
 13 MC Cormack, Fergus        15 CSTKH                           1:05.26        
 14 Berryman, Ruairi          16 CCATH                           1:05.99        
 15 O'Sullivan, David         15 CSJG-SC                         1:06.21        
 16 Bell, Jarlath             15 COLCM                           1:16.87        
 
Event 22  Girls 15-16 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:08.00  IQT IRISH QT
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 MC Namara, Niamh          15 Bower Convent-SC     1:03.39    1:04.22 IQT    
  2 Ryan, Siobhan             16 CMCB                 1:06.49    1:05.63 IQT    
  3 Kilgallon, Aoife          15 CMSMC                1:06.27    1:07.10 IQT    
  4 Moore, Rachel             15 CSAL-SC              1:07.44    1:08.27        
  5 Hibbs, Sasha              15 CMROS                1:07.77    1:08.84        
 
Event 22  Girls 15-16 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:08.00  IQT IRISH QT
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 MC Namara, Niamh          15 Bower Convent-SC                1:03.39 qIQT   
  2 Kilgallon, Aoife          15 CMSMC                           1:06.27 qIQT   
  3 Mc Loughlin, Eavan        16 CUCSL-SC                        1:06.45 qIQT   
  4 Ryan, Siobhan             16 CMCB                            1:06.49 qIQT   
  5 Sheridan, Olwyn           15 Bower Convent-SC                1:07.42 qIQT   
  6 Moore, Rachel             15 CSAL-SC                         1:07.44 qIQT   
-------------------------------------------------------------------------
  7 Hibbs, Sasha              15 CMROS                           1:07.77 IQT    
  8 Shorten, Fiona            15 CDCGA-SC                        1:07.92 IQT    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Flynn, Ciara              15 CSML-SC                         1:09.85        
 10 Feane, Leah               15 CMROS                           1:10.23        
 11 Corry, Eimear             16 Bower Convent-SC                1:10.68        
 12 Ryan, Emma                15 CECC-SC                         1:11.27        
 13 Conlon, Aisling           16 CSJCA-SC                        1:12.23        
 14 Geoghegan, Joan           15 CSMST-SC                        1:12.63        
 15 Donnelly, Rachel          15 CSML-SC                         1:13.57        
 16 Byrne, Ellen              15 CPCT-NT                         1:16.34        
 17 Jennings, Sorcha          16 CSAL-SC                         1:16.68        
 18 Gettings, Claire          15 CCMG-SC                         1:18.41        
 19 Gallagher, Emily          15 CSAL-SC                         1:18.73        
 20 Mc Grath, Katie           15 CALOR-SC                        1:19.03        
 21 Dempsey, Grainne          15 CDCGA-SC                        1:19.77        
 22 Nagle, Katie              16 CSHA-NT                         1:20.21        
 23 Tannion, Leah             15 Scoil Iognaid-NT                1:25.50        
 
Event 23  Boys 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:00.00  IQT IRISH QT
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Mc Glade, Kevin           18 CCOIR-SC               54.96      54.95 IQT    
  2 Keogh, Jack               17 Scoil Iognaid-NT       55.82      56.95 IQT    
  3 MC Guinness, Shane        17 COLCM                  59.62      59.05 IQT    
  4 Heery, Michael            17 Scoil Iognaid-NT       57.60      59.56 IQT    
  5 O'Boyle, Peter            18 CBML-SC                59.55    1:00.66        
  6 Shaughnessy, James        17 COLCM                1:04.04    1:08.80        
 
Event 23  Boys 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:00.00  IQT IRISH QT
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Mc Glade, Kevin           18 CCOIR-SC                          54.96 qIQT   
  2 Keogh, Jack               17 Scoil Iognaid-NT                  55.82 qIQT   
  3 Heery, Michael            17 Scoil Iognaid-NT                  57.60 qIQT   
  4 O'Boyle, Peter            18 CBML-SC                           59.55 qIQT   
  5 MC Guinness, Shane        17 COLCM                             59.62 qIQT   
  6 Shaughnessy, James        17 COLCM                           1:04.04 q      
 
Event 24  Girls 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:08.00  IQT IRISH QT
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Fahy, Emma                18 Bower Convent-SC     1:07.23    1:01.98 IQT    
  2 Madden, Romy              17 CASCR-SC             1:02.74    1:02.84 IQT    
  3 Kennedy, Grainne          17 CDCGA-SC             1:08.69    1:03.66 IQT    
  4 Walsh, Catriona           17 CSJCA-SC             1:07.62    1:07.06 IQT    
  5 Kilgallon, Sarah          17 CMSMC                1:07.63    1:08.57        
  6 Horkan, Kerrie            18 Scoil Iognaid-NT     1:05.64    1:14.51        
 
Event 24  Girls 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:08.00  IQT IRISH QT
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Madden, Romy              17 CASCR-SC                        1:02.74 qIQT   
  2 Horkan, Kerrie            18 Scoil Iognaid-NT                1:05.64 qIQT   
  3 Fahy, Emma                18 Bower Convent-SC                1:07.23 qIQT   
  4 Walsh, Catriona           17 CSJCA-SC                        1:07.62 qIQT   
  5 Kilgallon, Sarah          17 CMSMC                           1:07.63 qIQT   
  6 Kennedy, Grainne          17 CDCGA-SC                        1:08.69 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Delaney, Erica            17 CMROS                           1:09.55        
  8 Waldron, Tara             17 CMSMC                           1:21.48        
 
Event 25  Boys 12-14 200 SC Meter IM
===============================================================================
        2:50.00  IQT IRISH QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Grady, Eoghan             14 CSGC                           2:26.74 IQT    
  2 Duffy, Oisin              14 CALOR-SC                       2:30.57 IQT    
  3 Anderson, Ronan           13 CSCS-SC                        2:32.44 IQT    
  4 Melly, Cillian            14 CSGC                           2:42.46 IQT    
  5 Brinn, Jonathan           14 CSTJT-SC                       2:43.36 IQT    
  6 Livingstone, Patrick      14 CSGC                           2:48.91 IQT    
 
Event 26  Girls 12-14 200 SC Meter IM
===============================================================================
        2:56.00  IQT IRISH QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Staunton, Fiona           14 CSAL-SC                        2:36.77 IQT    
  2 Sheridan, Chloe           14 CSHW                           2:43.60 IQT    
  3 Donovan, Gitanjali        14 Scoil Iognaid-NT               2:45.04 IQT    
  4 Seoige, Ciera             13 CGCC-SC                        2:47.71 IQT    
  5 Grady, Aisling            13 CDCCB-SC                       2:49.18 IQT    
  6 Arthur, Shauna            13 CSAL-SC                        2:49.52 IQT    
  7 O'Boyle, Sarah            14 CBML-SC                        2:51.07 IQT    
  8 Fadden, Amber             13 CDCCB-SC                       2:51.73 IQT    
  9 Kelly, Alex               14 CSAL-SC                        2:51.98 IQT    
 10 Claffey, Emer             13 CALOR-SC                       2:53.23 IQT    
 11 Mc Namara, Deabhail       13 CSHW                           2:54.95 IQT    
 12 Shorten, Aoife            13 CDCGA-SC                       2:55.36 IQT    
 13 Dinneen, Molly            13 ROIS                           2:55.86 IQT    
 14 Kavanagh, Kate            13 CSAL-SC                        2:59.94        
 15 Kenny, Laura              13 CSML-SC                        3:01.71        
 16 Hennigan, Caoimhe         13 CSMPS-SC                       3:04.76        
 17 Dempsey, Aishling         13 ROIS                           3:29.59        
 
Event 27  Boys 15-16 200 SC Meter IM
===============================================================================
        2:40.00  IQT IRISH QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Closkey, Ciaran        16 CSCS-SC                        2:28.33 IQT    
  2 O'Boyle, Brian            15 CBML-SC                        2:31.38 IQT    
  3 Dervan, Killian           16 CSGC                           2:32.74 IQT    
  4 Nestor, Aaron             15 CSJG-SC                        2:32.85 IQT    
  5 Martin, Declan            15 COOSL-SC                       2:57.25        
 
Event 28  Girls 15-16 200 SC Meter IM
===============================================================================
        2:50.00  IQT IRISH QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Keaveney, Shona           15 CUCSL-SC                       2:35.84 IQT    
  2 Mc Hugh-Murphy, Sarah     15 CMSMC                          2:38.48 IQT    
  3 Fullard, Olivia           16 CMROS                          2:43.11 IQT    
  4 Moore, Rachel             15 CSAL-SC                        2:45.12 IQT    
  5 Dervan, Louise            15 CSJCA-SC                       2:50.13        
  6 Shorten, Fiona            15 CDCGA-SC                       2:51.73        
  7 Mc Guinness, Tara         15 CSAL-SC                        2:52.04        
  8 Madden, Lucy              15 CASCR-SC                       2:53.11        
  9 Hibbs, Sasha              15 CMROS                          2:54.96        
 10 Keaveney, Laura           16 CUCSL-SC                       2:55.36        
 11 Ryan, Emma                15 CECC-SC                        3:02.65        
 12 Crosby, Tara              15 CSAL-SC                        3:05.06        
 13 Quirke, Fiona             15 Scoil Iognaid-NT               3:10.57        
 -- Thornton, Claire          15 Scoil Iognaid-NT                   DNF        
 
Event 29  Boys 200 SC Meter IM
===============================================================================
        2:38.00  IQT IRISH QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mimnagh, Daniel           18 CSML-SC                        2:20.68 IQT    
 
Event 30  Girls 200 SC Meter IM
===============================================================================
        2:48.00  IQT IRISH QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Geoghegan, Clare          17 CSMST-SC                       2:37.20 IQT    
 
Event 31  Boys 12-14 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 St. Joseph's, Bish. Galway-SC  'A'                          2:32.29        
 
Event 32  Girls 12-14 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Scoil Iognaid-NT  'A'                                       2:21.66        
  2 Bower Convent Athlone-SC  'A'                               2:28.69        
  3 Mount ST Michael C/M  'A'                                   2:29.93        
  4 Davitt College Cbar-SC  'A'                                 2:33.63        
  5 Salerno-SC  'A'                                             2:36.48        
  6 Calasanctius College Oranmore-SC  'A'                       2:39.35        
 
Event 33  Boys 15-16 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Killina Sec School-SC  'A'                                  2:06.52        
  2 Community College Athlone  'A'                              2:09.04        
  3 St. Geralds College  'A'                                    2:11.77        
  4 St. Joseph's, Bish. Galway-SC  'A'                          2:16.24        
  5 Scoil Iognaid-NT  'A'                                       2:18.32        
 
Event 34  Girls 15-16 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Salerno-SC  'A'                                             2:15.95        
  2 Ursuline College Sligo-SC  'A'                              2:19.46        
  3 Scoil Mhuire Lford-SC  'A'                                  2:22.69        
  4 Bower Convent Athlone-SC  'A'                               2:24.11        
  5 Convent OF Mercy Roscommon  'A'                             2:27.99        
  6 Scoil Rois Taylors Hill Galway  'A'                         2:51.00        
 
Event 35  Boys 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Scoil Iognaid-NT  'A'                                       2:05.37        
  2 ST Colemans Col Claremorris  'A'                            2:12.96        
 
Event 36  Girls 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Scoil Iognaid-NT  'A'                                       2:10.63        
  2 Community College Athlone  'A'                              2:21.82        
  3 Dominican College Galway-SC  'A'                            2:24.64        
  4 Mount ST Michael C/M  'A'                                   2:24.67        
  5 ST Josephs School Castlebar-SC  'A'                         2:25.68        
 
Event 37  Boys 12-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 St. Joseph's, Bish. Galway-SC  'A'                          2:12.13        
 
Event 38  Girls 12-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Scoil Iognaid-NT  'A'                                       2:06.61        
  2 Mount ST Michael C/M  'A'                                   2:10.54        
  3 Bower Convent Athlone-SC  'A'                               2:12.97        
  4 Calasanctius College Oranmore-SC  'A'                       2:16.84        
  5 Davitt College Cbar-SC  'A'                                 2:18.87        
 
Event 39  Boys 15-16 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Killina Sec School-SC  'A'                                  1:50.80        
  2 Community College Athlone  'A'                              1:56.09        
  3 St. Joseph's, Bish. Galway-SC  'A'                          1:57.14        
  4 St. Geralds College  'A'                                    2:00.22        
  5 Scoil Iognaid-NT  'A'                                       2:03.31        
 
Event 40  Girls 15-16 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Scoil Mhuire Lford-SC  'A'                                  2:02.98        
  2 Salerno-SC  'A'                                             2:04.75        
  3 Bower Convent Athlone-SC  'A'                               2:06.32        
  4 Ursuline College Sligo-SC  'A'                              2:10.46        
  5 Dominican College Galway-SC  'A'                            2:29.68        
 
Event 41  Boys 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Scoil Iognaid-NT  'A'                                       1:50.78        
  2 ST Colemans Col Claremorris  'A'                            1:50.96        
 
Event 42  Girls 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Scoil Iognaid-NT  'A'                                       1:58.81        
  2 Convent OF Mercy Roscommon  'A'                             2:05.02        
  3 Dominican College Galway-SC  'A'                            2:05.83        
  4 Community College Athlone  'A'                              2:05.90        
  5 ST Josephs School Castlebar-SC  'A'                         2:07.24        
  6 Mount ST Michael C/M  'A'                                   2:07.46        
 
Event 43  Boys 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Joyce, Darragh            15 CCATH                          4:30.96        
  2 O'Reilly, Aichilin        16 CRCW                           4:38.06        
  3 Doherty, Con              16 CRCW                           4:43.56        
  4 Moore, Andrew             13 CSJG-SC                        4:54.26        
  5 Mc Nicholas, Jim          14 CRCW                           4:57.12        
  6 Fitzsimons, David         14 CMCA-SC                        4:57.42        
 
Event 44  Girls 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Reilly-Collins, Sionan  16 CCATH                          4:41.13        
  2 Leahy, Ellen              16 CCOIR-SC                       4:42.42        
  3 MC Namara, Niamh          15 Bower Convent-SC               4:47.97        
  4 Madden, Romy              17 CASCR-SC                       4:51.64        
  5 Mc Hugh-Murphy, Sarah     15 CMSMC                          4:53.74