CONN SCHOOLS CHAMPS 2012

Event 1  Boys 14 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:24.00  14&U IQT
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 O'Sullivan, Bryan         14 Scoil Iognaid-NT     1:04.97    1:05.00 IQT    
  2 Quinn, Gerry              14 CMCB                 1:06.78    1:05.32 IQT    
  3 Lennon, Fiachra           13 CCATH                1:13.30    1:13.88 IQT    
  4 Collins, Donal            14 CSJG-SC              1:15.81    1:16.53 IQT    
  5 Ashton, Callum            13 Scoil Iognaid-NT     1:19.10    1:20.28 IQT    
  6 O'Hanlon, Ciaran          13 CMCB                 1:23.96    1:23.27 IQT    
 
Event 1  Boys 14 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:24.00  14&U IQT
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 O'Sullivan, Bryan         14 Scoil Iognaid-NT                1:04.97 qIQT   
  2 Quinn, Gerry              14 CMCB                            1:06.78 qIQT   
  3 Lennon, Fiachra           13 CCATH                           1:13.30 qIQT   
  4 Collins, Donal            14 CSJG-SC                         1:15.81 qIQT   
  5 Ashton, Callum            13 Scoil Iognaid-NT                1:19.10 qIQT   
  6 O'Hanlon, Ciaran          13 CMCB                            1:23.96 qIQT   
-------------------------------------------------------------------------
  7 Roe, Dylan                13 Scoil Iognaid-NT                1:24.74        
  8 Lydon, Oliver             14 CBCS                            1:25.65        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Canavan, Sean             13 GORT                            1:33.38        
 
Event 1  Boys 15-16 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:14.00  15-16 IQT
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 O'Sullivan, David         16 CSJG-SC              1:02.88    1:02.18 IQT    
  2 Melly, Cillian            15 CGECB-SC             1:06.65    1:06.31 IQT    
  3 Murphy, Richard           16 CALOR-SC             1:06.25    1:06.39 IQT    
  4 Duffy, Oisin              15 CALOR-SC             1:07.07    1:07.26 IQT    
  5 Fitzsimons, David         15 CMCA-SC              1:14.43    1:14.26        
  6 M Agan, Niell             15 CSML-SC              1:10.93    1:21.15        
 
Event 1  Boys 15-16 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:14.00  15-16 IQT
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 O'Sullivan, David         16 CSJG-SC                         1:02.88 qIQT   
  2 Murphy, Richard           16 CALOR-SC                        1:06.25 qIQT   
  3 Grady, Eoghan             15 CGECB-SC                        1:06.40 qIQT   
  4 Melly, Cillian            15 CGECB-SC                        1:06.65 qIQT   
  5 Duffy, Oisin              15 CALOR-SC                        1:07.07 qIQT   
  6 Mullen, Keith             16 COOSL-SC                        1:08.89 qIQT   
-------------------------------------------------------------------------
  7 Warby, Cian               15 CCATH                           1:09.55 IQT    
  8 O'Connor, John            15 Scoil Iognaid-NT                1:10.92 IQT    
-------------------------------------------------------------------------
  9 M Agan, Niell             15 CSML-SC                         1:10.93 IQT    
 10 Fitzsimons, David         15 CMCA-SC                         1:14.43        
 11 Fitzgerald, Liam          16 CSCS                            1:20.41        
 12 Magay, Kyrill             15 CSML-SC                         1:20.69        
 
Event 1  Boys 17 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:12.00  17&O IQT
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Duffy, Cian               17 CALOR-SC             1:00.06    1:00.01 IQT    
  2 Mc Closkey, Ciaran        17 CSCS                 1:06.27    1:07.31 IQT    
 
Event 1  Boys 17 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:12.00  17&O IQT
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Duffy, Cian               17 CALOR-SC                        1:00.06 qIQT   
  2 Mc Closkey, Ciaran        17 CSCS                            1:06.27 qIQT   
  3 Darcy, Jamie              17 CFERB-NT                        1:30.36 q      
 
Event 2  Girls 14 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:24.00  14&U IQT
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Mylette, Sinead           14 CSJCA-SC             1:07.83    1:08.03 IQT    
  2 Seoige, Ciera             14 CGCC-SC              1:13.87    1:12.01 IQT    
  3 Dinneen, Molly            14 CDCG-CA              1:14.74    1:14.27 IQT    
  4 Fox, Sarah Jane           14 CPCT-NT              1:09.65    1:16.98 IQT    
  5 O'Sullivan, Molly         13 CSAL-SC              1:16.37    1:17.66 IQT    
  6 Clabby, Aibhlin           13 Bower Convent-SC     1:16.81    1:18.94 IQT    
 
Event 2  Girls 14 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:24.00  14&U IQT
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Mylette, Sinead           14 CSJCA-SC                        1:07.83 qIQT   
  2 Fox, Sarah Jane           14 CPCT-NT                         1:09.65 qIQT   
  3 Seoige, Ciera             14 CGCC-SC                         1:13.87 qIQT   
  4 Dinneen, Molly            14 CDCG-CA                         1:14.74 qIQT   
  5 O'Sullivan, Molly         13 CSAL-SC                         1:16.37 qIQT   
  6 Clabby, Aibhlin           13 Bower Convent-SC                1:16.81 qIQT   
-------------------------------------------------------------------------
  7 Shorton, Aoife            14 CDCG-CA                         1:17.19 IQT    
  8 Harrington, Lisa          14 CSHA                            1:17.80 IQT    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Arthur, Shauna            14 CSAL-SC                         1:18.00 IQT    
 10 Shaughnessy, Sarah        14 CMSMC                           1:19.97 IQT    
 11 O'Brien, Paola            13 CDCG-CA                         1:21.16 IQT    
 12 Kenny, Laura              14 CSMLF                           1:21.85 IQT    
 13 Heneghan, Niamh           12 CSJCA-SC                        1:23.75 IQT    
 14 Hennigan, Caoimhe         14 CSMPS-SC                        1:24.88        
 15 Rowlands, Tara            13 Bower Convent-SC                1:25.71        
 16 Naughton, Aiudeen         14 CDCG-CA                         1:26.58        
 17 Murphy, Jade              14 CSGS-SC                         1:27.76        
 18 MC Donagh, Paula          13 CDCCB-SC                        1:28.20        
 19 Hosty, Aoife              14 CDCG-CA                         1:28.89        
 
Event 2  Girls 15-16 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:22.00  15-16 IQT
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Kelly, Sarah              15 CASCR-SC             1:08.32    1:07.95 IQT    
  2 Mc Knight, Katie          15 Scoil Iognaid-NT     1:12.20    1:12.31 IQT    
  3 Shorton, Fiona            16 CDCG-CA              1:15.69    1:16.28 IQT    
  4 Sheridan, Olwyn           16 Bower Convent-SC     1:15.48    1:23.21        
 
Event 2  Girls 15-16 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:22.00  15-16 IQT
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Kelly, Sarah              15 CASCR-SC                        1:08.32 qIQT   
  2 Mc Knight, Katie          15 Scoil Iognaid-NT                1:12.20 qIQT   
  3 Sheridan, Olwyn           16 Bower Convent-SC                1:15.48 qIQT   
  4 Shorton, Fiona            16 CDCG-CA                         1:15.69 qIQT   
  5 Mc Nevin, Ciara           15 CSMLF                           1:16.62 qIQT   
  6 Gavin, Aideen             15 CSAL-SC                         1:16.87 qIQT   
-------------------------------------------------------------------------
  7 MC Namara, Niamh          16 Bower Convent-SC                1:17.55 IQT    
  8 MC Ternan, Emma           15 CUCSL-SC                        1:28.60        
 
Event 2  Girls 17 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:20.00  17&O IQT
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Valentine, Leia           17 CSMLF                1:13.07    1:11.40 IQT    
  2 Ward, Jennifer            17 CMBAL                1:11.23    1:12.31 IQT    
  3 Joyce, Chloe              18 CCATH                1:12.77    1:14.29 IQT    
 
Event 2  Girls 17 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:20.00  17&O IQT
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Ward, Jennifer            17 CMBAL                           1:11.23 qIQT   
  2 Joyce, Chloe              18 CCATH                           1:12.77 qIQT   
  3 Valentine, Leia           17 CSMLF                           1:13.07 qIQT   
 
Event 3  Boys 14 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:17.00  14&U IQT
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Madden, Ciaran            14 CMCB                 1:13.42    1:12.12 IQT    
  2 Kelly, Bill               13 CCATH                1:15.99    1:15.86 IQT    
  3 Mc Hugh-Murphy, Dara      14 COLCM                1:18.41    1:17.77        
  4 Ashton, Callum            13 Scoil Iognaid-NT     1:18.58    1:18.20        
  5 O'Connor, Thomas          14 CSJG-SC              1:19.05    1:19.44        
  6 Scanlon, Adam             13 CSCS                 1:21.32    1:22.68        
 
Event 3  Boys 14 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:17.00  14&U IQT
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Madden, Ciaran            14 CMCB                            1:13.42 qIQT   
  2 Kelly, Bill               13 CCATH                           1:15.99 qIQT   
  3 Mc Hugh-Murphy, Dara      14 COLCM                           1:18.41 q      
  4 Ashton, Callum            13 Scoil Iognaid-NT                1:18.58 q      
  5 O'Connor, Thomas          14 CSJG-SC                         1:19.05 q      
  6 Scanlon, Adam             13 CSCS                            1:21.32 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 O'Hanlon, Shane           13 CMCB                            1:22.02        
  8 Whiteside, Cian           13 CSGS-SC                         1:22.03        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Cugalj, Filip             13 CSTMG                           1:24.49        
 10 Gibbons, Shane            14 CCATH                           1:24.93        
 11 Clarke, Jack              13 CEIND                           1:28.18        
 12 Staunton, Dermuid         13 CMEEL-NT                        1:35.27        
 13 Vahey, Ben                13 Blue Fin                        1:40.88        
 14 Heaney, Donal             14 COLCM                           1:41.71        
 15 Flanagan, Patrick         14 CMCB                            1:46.17        
 16 Walker, Luke              14 CSJG-SC                         1:49.79        
 17 Kelly Delaney, Caolan     13 CSTMG                           2:04.15        
 
Event 3  Boys 15-16 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:14.00  15-16 IQT
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Dowling, David            15 CALOR-SC             1:03.58    1:03.56 IQT    
  2 Mullen, Keith             16 COOSL-SC             1:06.52    1:04.68 IQT    
  3 Smyth, Conor              16 CSJG-SC              1:08.75    1:08.20 IQT    
  4 McCloskey, Daire          15 CSCS                 1:07.65    1:10.44 IQT    
  5 Kelly, Evan               15 COOSL-SC             1:13.10    1:14.75        
  6 Mc Ginty, Stephen         15 CSJG-SC              1:19.28    1:20.37        
 
Event 3  Boys 15-16 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:14.00  15-16 IQT
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Dowling, David            15 CALOR-SC                        1:03.58 qIQT   
  2 Mullen, Keith             16 COOSL-SC                        1:06.52 qIQT   
  3 McCloskey, Daire          15 CSCS                            1:07.65 qIQT   
  4 Smyth, Conor              16 CSJG-SC                         1:08.75 qIQT   
  5 Kelly, Evan               15 COOSL-SC                        1:13.10 qIQT   
  6 Mc Ginty, Stephen         15 CSJG-SC                         1:19.28 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Horkan, Eoin              15 COLCM                           1:22.42        
  8 Waldron, Fintan           15 CSTKH                           1:23.63        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Murphy, Liam              15 COLCM                           1:29.32        
 
Event 3  Boys 17 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:14.00  17&O IQT
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 O'Connell, Richard        18 Scoil Iognaid-NT     1:09.48    1:10.93 IQT    
 
Event 3  Boys 17 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:14.00  17&O IQT
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 O'Connell, Richard        18 Scoil Iognaid-NT                1:09.48 qIQT   
 
Event 4  Girls 14 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:20.00  14&U IQT
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Finn, Kate                14 CALOR-SC             1:10.17    1:11.35 IQT    
  2 Kavanagh, Kate            14 CSAL-SC              1:12.98    1:11.54 IQT    
  3 Claffey, Emer             14 CALOR-SC             1:13.17    1:12.25 IQT    
  4 O'Neill, Ciara            14 CALOR-SC             1:15.50    1:16.14 IQT    
  5 Murphy, Ellen             14 CDCCB-SC             1:14.86    1:16.73 IQT    
  6 Melody, Niamh             14 CCOIR-SC             1:13.56    1:17.69 IQT    
 
Event 4  Girls 14 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:20.00  14&U IQT
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Finn, Kate                14 CALOR-SC                        1:10.17 qIQT   
  2 Kavanagh, Kate            14 CSAL-SC                         1:12.98 qIQT   
  3 Claffey, Emer             14 CALOR-SC                        1:13.17 qIQT   
  4 Melody, Niamh             14 CCOIR-SC                        1:13.56 qIQT   
  5 Murphy, Ellen             14 CDCCB-SC                        1:14.86 qIQT   
  6 O'Neill, Ciara            14 CALOR-SC                        1:15.50 qIQT   
-------------------------------------------------------------------------
  7 Cunnane, Aine             14 CMSMC                           1:15.84 IQT    
  8 Fox, Sarah Jane           14 CPCT-NT                         1:17.89 IQT    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Dunne, Jessica            13 CROIS                           1:19.09 IQT    
 10 Heneghan, Niamh           12 CSJCA-SC                        1:21.60        
 11 Madden, Dearbhaile        13 CMCB                            1:21.82        
 12 Naughton, Imogan          13 Scoil Iognaid-NT                1:23.15        
 13 Murphy, Elizabeth         13 CMSMC                           1:23.74        
 14 Gleeson, Odette           13 CKILL-SC                        1:24.24        
 15 Gavin, Michelle           13 CPCT-NT                         1:25.46        
 16 Naughton, Aiudeen         14 CDCG-CA                         1:25.76        
 17 Skelly, Aideen            14 CSMLF                           1:26.71        
 18 Walsh, Laura              14 CMSMC                           1:27.08        
 19 Kelly, Anne-Marie         13 CMEEL-NT                        1:27.27        
 20 Close, Charlotte          13 CSHW                            1:28.49        
 21 Coen, Megan               14 CDCCB-SC                        1:28.70        
 22 Egan, Sorcha              13 CFERB-NT                        1:29.17        
 23 Healy, Aoife              13 Baylin  Athlone-NT              1:29.49        
 24 O'Brien, Kate             13 CMSMC                           1:35.44        
 25 Newell, Mary              12 CPCT-NT                         1:36.77        
 26 MC Guinty, Niamh          13 CDCG-CA                         1:43.84        
 27 Kenny, Rebecca            13 CSAL-SC                         1:54.40        
 
Event 4  Girls 15-16 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:19.00  15-16 IQT
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Keaveney, Shona           16 CUCSL-SC             1:08.67    1:08.11 IQT    
  2 Gavin, Aideen             15 CSAL-SC              1:10.69    1:10.89 IQT    
  3 Mc Hugh-Murphy, Sarah     16 CMSMC                1:11.52    1:11.36 IQT    
  4 Mc Knight, Katie          15 Scoil Iognaid-NT     1:12.07    1:12.06 IQT    
  5 Keogh, Ruth               15 Scoil Iognaid-NT     1:13.95    1:12.42 IQT    
  6 Breslin, Ciara            15 CMSMC                1:13.43    1:15.41 IQT    
 
Event 4  Girls 15-16 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:19.00  15-16 IQT
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Keaveney, Shona           16 CUCSL-SC                        1:08.67 qIQT   
  2 Gavin, Aideen             15 CSAL-SC                         1:10.69 qIQT   
  3 Mc Hugh-Murphy, Sarah     16 CMSMC                           1:11.52 qIQT   
  4 Mc Knight, Katie          15 Scoil Iognaid-NT                1:12.07 qIQT   
  5 Breslin, Ciara            15 CMSMC                           1:13.43 qIQT   
  6 Keogh, Ruth               15 Scoil Iognaid-NT                1:13.95 qIQT   
-------------------------------------------------------------------------
  7 Sheridan, Chloe           15 CSHW                            1:15.48 IQT    
  8 Gallagher, Emily          16 CSAL-SC                         1:15.53 IQT    
-------------------------------------------------------------------------
  9 O'Boyle, Sarah            15 CMCB                            1:16.30 IQT    
 10 Quirke, Fiona             16 Scoil Iognaid-NT                1:19.11        
 11 Crosby, Tara              16 CSAL-SC                         1:20.70        
 12 Shaughnessy, Megan        15 CMSMC                           1:21.39        
 13 Jameson, Katie            15 CCATH                           1:24.57        
 14 O'Brien, Sarah            15 CMSMC                           1:25.64        
 15 Delaney, Riona            15 CMROS                           1:25.81        
 16 Mooney, Orla              15 Bower Convent-SC                1:26.29        
 17 MC Ternan, Emma           15 CUCSL-SC                        1:26.82        
 18 Gibbons, Michelle         15 CCATH                           1:27.88        
 19 Gettings, Claire          16 CCMG-SC                         1:28.16        
 
Event 4  Girls 17 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:18.00  17&O IQT
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Ryan, Siobhan             17 Moate-NT             1:09.75    1:08.98 IQT    
  2 O'Reilly-Collins, Sionan  17 CCATH                1:10.77    1:11.29 IQT    
  3 Ward, Jennifer            17 CMBAL                1:12.33    1:13.19 IQT    
  4 Keaveney, Laura           17 CUCSL-SC             1:17.45    1:19.35        
  5 Nagle, Katie              17 CSHA                 1:23.20    1:25.75        
 
Event 4  Girls 17 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:18.00  17&O IQT
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Ryan, Siobhan             17 Moate-NT                        1:09.75 qIQT   
  2 O'Reilly-Collins, Sionan  17 CCATH                           1:10.77 qIQT   
  3 Ward, Jennifer            17 CMBAL                           1:12.33 qIQT   
  4 Keaveney, Laura           17 CUCSL-SC                        1:17.45 qIQT   
  5 Nagle, Katie              17 CSHA                            1:23.20 q      
 
Event 5  Boys 14 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:28.00  14&U IQT
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Anderson, Ronan           14 CSCS                 1:14.20    1:12.50 IQT    
  2 Moore, Andrew             14 CSJG-SC              1:18.52    1:16.78 IQT    
  3 Madden, Ciaran            14 CMCB                 1:23.08    1:22.53 IQT    
  4 O'Farrell, Brian          13 Scoil Iognaid-NT     1:26.53    1:27.09 IQT    
  5 Mooney, Christopher       14 CALOR-SC             1:26.57    1:28.21        
  6 Murray, Cadhla            14 CALOR-SC             1:24.03    1:30.00        
 
Event 5  Boys 14 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:28.00  14&U IQT
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Anderson, Ronan           14 CSCS                            1:14.20 qIQT   
  2 Moore, Andrew             14 CSJG-SC                         1:18.52 qIQT   
  3 Kelly, Michael            14 CMCA-SC                         1:20.80 qIQT   
  4 Madden, Ciaran            14 CMCB                            1:23.08 qIQT   
  5 Murray, Cadhla            14 CALOR-SC                        1:24.03 qIQT   
  6 O'Farrell, Brian          13 Scoil Iognaid-NT                1:26.53 qIQT   
-------------------------------------------------------------------------
  7 Mooney, Christopher       14 CALOR-SC                        1:26.57 IQT    
  8 Dunne, Shane              14 SMBAL                           1:35.11        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Pfeiffer, Kieran          13 Blue Fin                        1:35.85        
 10 Mc Donagh, Jack           14 CSCS                            1:35.99        
 11 WaTTERS, Peter            14 CSCS                            1:37.27        
 12 MC Guire, Matthew         13 CSTMG                           1:37.50        
 13 Staunton, Dermuid         13 CMEEL-NT                        1:50.46        
 14 O'Donovan, Eoin           14 CSJG-SC                         1:52.07        
 
Event 5  Boys 15-16 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:21.00  15-16 IQT
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Joyce, Darragh            16 CCATH                1:11.14    1:10.36 IQT    
  2 Livingstone, Patrick      15 CGECB-SC             1:18.93    1:19.07 IQT    
  3 Brinn, Jonathan           15 CSTJT-SC             1:20.85    1:21.26        
  4 Martin, Declan            16 COOSL-SC             1:23.00    1:22.53        
  5 MC Cormack, Fergus        16 CSTKH                1:29.69    1:29.99        
  6 Valentine, Matthew        15 CSML-SC              1:29.11    1:31.62        
 
Event 5  Boys 15-16 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:21.00  15-16 IQT
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Joyce, Darragh            16 CCATH                           1:11.14 qIQT   
  2 Livingstone, Patrick      15 CGECB-SC                        1:18.93 qIQT   
  3 Brinn, Jonathan           15 CSTJT-SC                        1:20.85 qIQT   
  4 Martin, Declan            16 COOSL-SC                        1:23.00 q      
  5 Valentine, Matthew        15 CSML-SC                         1:29.11 q      
  6 MC Cormack, Fergus        16 CSTKH                           1:29.69 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Bell, Jarlath             16 COLCM                           1:35.46        
  8 Carney, Caolan            15 CSTKH                           1:50.98        
-------------------------------------------------------------------------
 -- Collins, Jack             16 CSJG-SC                              DQ        
 
Event 5  Boys 17 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:20.00  17&O IQT
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Condron, Alex             17 CKILL-SC             1:08.64    1:08.92 IQT    
  2 Condron, Ryan             17 CKILL-SC             1:14.59    1:14.77 IQT    
 
Event 5  Boys 17 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:20.00  17&O IQT
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Condron, Alex             17 CKILL-SC                        1:08.64 qIQT   
  2 Mooney, Peter             17 CSGS-SC                         1:12.83 qIQT   
  3 Condron, Ryan             17 CKILL-SC                        1:14.59 qIQT   
  4 O'Connell, Richard        18 Scoil Iognaid-NT                1:26.35 q      
 
Event 6  Girls 14 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:30.00  14&U IQT
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Mc Namara, Deabhail       14 CSHW                 1:19.83    1:20.22 IQT    
  2 Kilgallon, Niamh          13 CMGS-NT              1:21.37    1:21.08 IQT    
  3 Fadden, Amber             14 Unattached           1:23.15    1:23.04 IQT    
  4 Grady, Aisling            14 CDCCB-SC             1:23.91    1:23.96 IQT    
  5 Murphy, Jade              14 CSGS-SC              1:26.25    1:27.43 IQT    
  6 Horan, Siofra             13 CDCCB-SC             1:27.10    1:27.78 IQT    
 
Event 6  Girls 14 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:30.00  14&U IQT
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Mc Namara, Deabhail       14 CSHW                            1:19.83 qIQT   
  2 Kilgallon, Niamh          13 CMGS-NT                         1:21.37 qIQT   
  2 Fadden, Amber             14 Unattached                      1:23.15 qIQT   
  3 Grady, Aisling            14 CDCCB-SC                        1:23.91 qIQT   
  4 Murphy, Jade              14 CSGS-SC                         1:26.25 qIQT   
  5 Horan, Siofra             13 CDCCB-SC                        1:27.10 qIQT   
-------------------------------------------------------------------------
  6 MC Farland, Alex          14 CALOR-SC                        1:27.76 qIQT   
  7 Burns, Ella               13 CSHW                            1:28.95 IQT    
-------------------------------------------------------------------------
  8 Dunne, Jessica            13 CROIS                           1:29.94 IQT    
  9 Egan, Stacey              13 CFERB-NT                        1:32.49        
 10 Cunnane, Aine             14 CMSMC                           1:33.73        
 11 Dempsey, Aisling          14 CDCG-CA                         1:34.74        
 12 Hurley, Laura             14 CDCG-CA                         1:34.95        
 13 Lowe, Sophie              13 Bower Convent-SC                1:36.06        
 14 Joyce, Laura              13 CMGS-NT                         1:39.40        
 15 Sweeney, Amy              13 CCOIR-SC                        1:39.57        
 16 Kelly, Aoife              14 Bower Convent-SC                1:41.05        
 17 Healy, Aoife              13 Baylin  Athlone-NT              1:42.67        
 18 Ward, Aisling             13 CALOR-SC                        1:47.77        
 19 MC Guinty, Niamh          13 CDCG-CA                         1:48.45        
 20 Farrell, Michelle         13 CMROS                           1:49.66        
 21 Mongan, Louise            13 CDCCB-SC                        1:57.03        
 22 Jones, Aisling            13 CUCSL-SC                        1:57.78        
 
Event 6  Girls 15-16 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:29.00  15-16 IQT
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Walsh, Keena              15 Scoil Iognaid-NT     1:19.75    1:22.02 IQT    
  2 Dervan, Louise            16 CSJCA-SC             1:26.07    1:24.88 IQT    
  3 Kilgallon, Aoife          16 CMSMC                1:23.69    1:25.44 IQT    
  4 Kelly, Alex               15 CSAL-SC              1:25.52    1:26.23 IQT    
  5 Gerrity, Lisa             15 CUCSL-SC             1:26.89    1:27.47 IQT    
  6 Gettings, Claire          16 CCMG-SC              1:37.46    1:37.81        
 
Event 6  Girls 15-16 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:29.00  15-16 IQT
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Walsh, Keena              15 Scoil Iognaid-NT                1:19.75 qIQT   
  3 Kilgallon, Aoife          16 CMSMC                           1:23.69 qIQT   
  4 Kelly, Alex               15 CSAL-SC                         1:25.52 qIQT   
  5 Dervan, Louise            16 CSJCA-SC                        1:26.07 qIQT   
  6 Gerrity, Lisa             15 CUCSL-SC                        1:26.89 qIQT   
  7 Gettings, Claire          16 CCMG-SC                         1:37.46        
-------------------------------------------------------------------------
  8 Lynch, Sinead             16 CUCSL-SC                        1:42.53        
  9 Burke Tuffy, Caoimhe      16 CDCCB-SC                        1:48.67        
 
Event 6  Girls 17 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:28.00  17&O IQT
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Mc Grath, Saoirse         17 CSAL-SC              1:16.41    1:16.41 IQT    
  2 Valentine, Leia           17 CSMLF                1:22.54    1:24.07 IQT    
  3 Leahy, Ellen              17 CCOIR-SC             1:26.80    1:27.09 IQT    
 
Event 6  Girls 17 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:28.00  17&O IQT
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Mc Grath, Saoirse         17 CSAL-SC                         1:16.41 qIQT   
  2 Valentine, Leia           17 CSMLF                           1:22.54 qIQT   
  3 Leahy, Ellen              17 CCOIR-SC                        1:26.80 qIQT   
 
Event 7  Boys 14 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:06.00  14&U IQT
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Quinn, Gerry              14 CMCB                   58.65      58.59 IQT    
  2 Moore, Andrew             14 CSJG-SC              1:00.92      59.86 IQT    
  3 O'Sullivan, Bryan         14 Scoil Iognaid-NT     1:00.72    1:00.63 IQT    
  4 Lennon, Fiachra           13 CCATH                1:02.39    1:03.16 IQT    
  5 Collins, Donal            14 CSJG-SC              1:06.31    1:06.83        
  6 Diviney, Oran             14 CSTMG                1:06.99    1:09.24        
 
Event 7  Boys 14 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:06.00  14&U IQT
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Quinn, Gerry              14 CMCB                              58.65 qIQT   
  2 O'Sullivan, Bryan         14 Scoil Iognaid-NT                1:00.72 qIQT   
  3 Moore, Andrew             14 CSJG-SC                         1:00.92 qIQT   
  4 Lennon, Fiachra           13 CCATH                           1:02.39 qIQT   
  5 Kelly, Michael            14 CMCA-SC                         1:03.15 qIQT   
  6 Collins, Donal            14 CSJG-SC                         1:06.31 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Diviney, Oran             14 CSTMG                           1:06.99        
  8 Kelly, Bill               13 CCATH                           1:07.96        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Mc Hugh-Murphy, Dara      14 COLCM                           1:08.60        
 10 Tannion, Joseph           14 SHARK                           1:08.61        
 11 Mooney, Christopher       14 CALOR-SC                        1:08.81        
 12 Dunne, Shane              14 SMBAL                           1:09.77        
 13 O'Connor, Thomas          14 CSJG-SC                         1:10.47        
 14 O'Hanlon, Ciaran          13 CMCB                            1:11.11        
 15 Scanlon, Adam             13 CSCS                            1:11.36        
 16 Cugalj, Filip             13 CSTMG                           1:13.83        
 17 Gibbons, Shane            14 CCATH                           1:13.91        
 18 Pfeiffer, Kieran          13 Blue Fin                        1:15.30        
 19 Lydon, Oliver             14 CBCS                            1:15.76        
 20 MC Guire, Matthew         13 CSTMG                           1:16.84        
 21 Mc Donagh, Jack           14 CSCS                            1:16.92        
 22 Roe, Dylan                13 Scoil Iognaid-NT                1:18.10        
 23 Canavan, Sean             13 GORT                            1:18.97        
 24 Rainey, Dylan             13 Moate-NT                        1:21.59        
 25 O'Donovan, Eoin           14 CSJG-SC                         1:23.84        
 26 Vahey, Ben                13 Blue Fin                        1:28.99        
 27 Heaney, Donal             14 COLCM                           1:29.03        
 28 Flanagan, Patrick         14 CMCB                            1:33.16        
 29 Walker, Luke              14 CSJG-SC                         1:38.12        
 30 Kelly Delaney, Caolan     13 CSTMG                           1:45.65        
 
Event 7  Boys 15-16 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:01.00  15-16 IQT
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 O'Sullivan, David         16 CSJG-SC                57.04      56.94 IQT    
  2 Grady, Eoghan             15 CGECB-SC               57.92      58.55 IQT    
  3 Smyth, Conor              16 CSJG-SC                58.87      58.56 IQT    
  4 Warby, Cian               15 CCATH                1:01.58      59.65 IQT    
  5 Murphy, Richard           16 CALOR-SC             1:00.76      59.75 IQT    
 
Event 7  Boys 15-16 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:01.00  15-16 IQT
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 O'Sullivan, David         16 CSJG-SC                           57.04 qIQT   
  2 Grady, Eoghan             15 CGECB-SC                          57.92 qIQT   
  3 Smyth, Conor              16 CSJG-SC                           58.87 qIQT   
  4 Murphy, Richard           16 CALOR-SC                        1:00.76 qIQT   
  5 Warby, Cian               15 CCATH                           1:01.58 q      
  6 McCloskey, Daire          15 CSCS                            1:02.07 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Duffy, Oisin              15 CALOR-SC                        1:02.50        
  8 Blacoe, Brandon           16 Scoil Iognaid-NT                1:03.43        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Fitzsimons, David         15 CMCA-SC                         1:03.77        
 10 MC Cormack, Fergus        16 CSTKH                           1:04.29        
 11 Magay, Kyrill             15 CSML-SC                         1:04.76        
 12 O'Connor, John            15 Scoil Iognaid-NT                1:05.36        
 13 Mc Ginty, Stephen         15 CSJG-SC                         1:06.02        
 14 Valentine, Matthew        15 CSML-SC                         1:06.85        
 15 Collins, Jack             16 CSJG-SC                         1:06.98        
 16 Fitzgerald, Liam          16 CSCS                            1:07.02        
 17 Horkan, Eoin              15 COLCM                           1:11.21        
 18 Bell, Jarlath             16 COLCM                           1:13.85        
 19 Murphy, Liam              15 COLCM                           1:18.16        
 
Event 7  Boys 17 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:00.00  17&O IQT
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Gibbons, Brendan          17 CCATH                  53.90      53.25 IQT    
  2 Condron, Alex             17 CKILL-SC               56.22      54.58 IQT    
  3 O'Reilly, Aichilinn       17 WPORT                  58.27      59.07 IQT    
  4 Senator, Peter            18 COLCM                1:28.40    1:26.56        
 
Event 7  Boys 17 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:00.00  17&O IQT
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gibbons, Brendan          17 CCATH                             53.90 qIQT   
  2 Condron, Alex             17 CKILL-SC                          56.22 qIQT   
  3 Mooney, Peter             17 CSGS-SC                           57.36 qIQT   
  4 O'Reilly, Aichilinn       17 WPORT                             58.27 qIQT   
  5 Condron, Ryan             17 CKILL-SC                          58.70 qIQT   
  6 Darcy, Jamie              17 CFERB-NT                        1:12.65 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Senator, Peter            18 COLCM                           1:28.40        
 
Event 8  Girls 14 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:09.00  14&U IQT
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Mylette, Sinead           14 CSJCA-SC             1:00.61      59.95 IQT    
  2 Finn, Kate                14 CALOR-SC             1:04.09    1:04.15 IQT    
  3 MC Farland, Alex          14 CALOR-SC             1:04.00    1:04.30 IQT    
  4 Murphy, Ellen             14 CDCCB-SC             1:07.78    1:08.50 IQT    
  5 Kavanagh, Kate            14 CSAL-SC              1:06.51    1:08.86 IQT    
  6 Kilgallon, Niamh          13 CMGS-NT              1:07.14    1:09.69        
 
Event 8  Girls 14 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:09.00  14&U IQT
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Mylette, Sinead           14 CSJCA-SC                        1:00.61 qIQT   
  2 MC Farland, Alex          14 CALOR-SC                        1:04.00 qIQT   
  3 Finn, Kate                14 CALOR-SC                        1:04.09 qIQT   
  4 Kavanagh, Kate            14 CSAL-SC                         1:06.51 qIQT   
  5 Kilgallon, Niamh          13 CMGS-NT                         1:07.14 qIQT   
  6 Clabby, Aibhlin           13 Bower Convent-SC                1:07.17 qIQT   
-------------------------------------------------------------------------
  7 Anderson, Kate            13 CUCSL-SC                        1:07.18 IQT    
  8 Murphy, Ellen             14 CDCCB-SC                        1:07.78 IQT    
-------------------------------------------------------------------------
  9 O'Neill, Ciara            14 CALOR-SC                        1:07.87 IQT    
 10 Melody, Niamh             14 CCOIR-SC                        1:09.49        
 11 Mc Closkey, Deirbhile     13 CUCSL-SC                        1:10.35        
 12 Harrington, Lisa          14 CSHA                            1:10.40        
 13 MC Donagh, Paula          13 CDCCB-SC                        1:11.46        
 14 Kenny, Laura              14 CSMLF                           1:11.52        
 15 Hosty, Aoife              14 CDCG-CA                         1:12.13        
 16 Egan, Stacey              13 CFERB-NT                        1:12.22        
 17 Rowlands, Tara            13 Bower Convent-SC                1:13.06        
 18 Egan, Sorcha              13 CFERB-NT                        1:13.46        
 19 Lowe, Sophie              13 Bower Convent-SC                1:13.96        
 20 Scully, Andraya           13 CSAL-SC                         1:14.31        
 21 Gleeson, Odette           13 CKILL-SC                        1:14.40        
 22 Kelly, Aoife              14 Bower Convent-SC                1:14.54        
 23 O'Brien, Paola            13 CDCG-CA                         1:14.64        
 24 Skelly, Aideen            14 CSMLF                           1:15.70        
 25 Close, Charlotte          13 CSHW                            1:15.89        
 26 Murphy, Elizabeth         13 CMSMC                           1:16.00        
 27 Gavin, Michelle           13 CPCT-NT                         1:16.45        
 28 Dempsey, Aisling          14 CDCG-CA                         1:16.57        
 29 Walsh, Laura              14 CMSMC                           1:16.95        
 30 Joyce, Laura              13 CMGS-NT                         1:17.43        
 31 Sweeney, Amy              13 CCOIR-SC                        1:18.64        
 32 Kelly, Anne-Marie         13 CMEEL-NT                        1:18.90        
 33 Coen, Megan               14 CDCCB-SC                        1:19.10        
 34 Farrell, Michelle         13 CMROS                           1:19.64        
 35 Hurley, Laura             14 CDCG-CA                         1:20.66        
 36 Newell, Mary              12 CPCT-NT                         1:20.67        
 37 O'Brien, Kate             13 CMSMC                           1:23.41        
 38 Mongan, Louise            13 CDCCB-SC                        1:25.62        
 39 Ward, Aisling             13 CALOR-SC                        1:25.72        
 40 Jones, Aisling            13 CUCSL-SC                        1:26.25        
 41 Kenny, Rebecca            13 CSAL-SC                         1:53.94        
 
Event 8  Girls 15-16 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:08.00  15-16 IQT
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Mc Nevin, Ciara           15 CSMLF                1:02.57    1:02.86 IQT    
  2 Kelly, Sarah              15 CASCR-SC             1:05.04    1:03.20 IQT    
  3 Breslin, Ciara            15 CMSMC                1:04.32    1:04.28 IQT    
  4 Shorton, Fiona            16 CDCG-CA              1:06.66    1:07.64 IQT    
  5 Sheridan, Olwyn           16 Bower Convent-SC     1:06.60    1:07.89 IQT    
  6 Kilgallon, Aoife          16 CMSMC                1:07.96    1:08.87        
 
Event 8  Girls 15-16 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:08.00  15-16 IQT
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Mc Nevin, Ciara           15 CSMLF                           1:02.57 qIQT   
  2 Breslin, Ciara            15 CMSMC                           1:04.32 qIQT   
  3 Kelly, Sarah              15 CASCR-SC                        1:05.04 qIQT   
  4 Sheridan, Olwyn           16 Bower Convent-SC                1:06.60 qIQT   
  5 Shorton, Fiona            16 CDCG-CA                         1:06.66 qIQT   
  6 Kilgallon, Aoife          16 CMSMC                           1:07.96 qIQT   
-------------------------------------------------------------------------
  7 Mooney, Orla              15 Bower Convent-SC                1:08.09        
  8 MC Namara, Niamh          16 Bower Convent-SC                1:08.79        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Ryan, Emma                16 CECC-SC                         1:10.29        
 10 Jameson, Katie            15 CCATH                           1:10.42        
 11 Gallagher, Emily          16 CSAL-SC                         1:10.78        
 12 Gerrity, Lisa             15 CUCSL-SC                        1:12.54        
 13 Quirke, Fiona             16 Scoil Iognaid-NT                1:12.90        
 14 Delaney, Riona            15 CMROS                           1:13.00        
 15 O'Brien, Sarah            15 CMSMC                           1:15.19        
 16 MC Grath, Katy            16 CALOR-SC                        1:19.20        
 17 Gibbons, Michelle         15 CCATH                           1:19.43        
 18 Lynch, Sinead             16 CUCSL-SC                        1:21.71        
 19 Burke Tuffy, Caoimhe      16 CDCCB-SC                        1:29.68        
 
Event 8  Girls 17 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:08.00  17&O IQT
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Ryan, Siobhan             17 Moate-NT             1:03.20    1:01.93 IQT    
  2 O'Reilly-Collins, Sionan  17 CCATH                1:03.63    1:02.88 IQT    
  3 Fullard, Olivia           17 CMROS                1:05.21    1:05.07 IQT    
  4 Nagle, Katie              17 CSHA                 1:18.51    1:20.12        
 
Event 8  Girls 17 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:08.00  17&O IQT
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Ryan, Siobhan             17 Moate-NT                        1:03.20 qIQT   
  2 O'Reilly-Collins, Sionan  17 CCATH                           1:03.63 qIQT   
  3 Fullard, Olivia           17 CMROS                           1:05.21 qIQT   
  4 Keaveney, Laura           17 CUCSL-SC                        1:09.96 q      
  5 Nagle, Katie              17 CSHA                            1:18.51 q      
 
Event 9  Boys 14 & Under 200 SC Meter IM
===============================================================================
        2:50.00  14&U IQT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Anderson, Ronan           14 CSCS                           2:19.61 IQT    
  2 Murray, Cadhla            14 CALOR-SC                       2:43.42 IQT    
  3 Tannion, Joseph           14 SHARK                          2:52.72        
  4 Whiteside, Cian           13 CSGS-SC                        2:58.88        
  5 O'Farrell, Brian          13 Scoil Iognaid-NT               3:00.10        
  6 O'Hanlon, Shane           13 CMCB                           3:05.77        
  7 Diviney, Oran             14 CSTMG                          3:05.82        
  8 Clarke, Jack              13 CEIND                          3:14.78        
 
Event 9  Boys 15-16 200 SC Meter IM
===============================================================================
        2:40.00  15-16 IQT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Joyce, Darragh            16 CCATH                          2:21.50 IQT    
  2 Dowling, David            15 CALOR-SC                       2:25.74 IQT    
  3 Livingstone, Patrick      15 CGECB-SC                       2:25.99 IQT    
  4 Melly, Cillian            15 CGECB-SC                       2:28.19 IQT    
  5 Brinn, Jonathan           15 CSTJT-SC                       2:38.29 IQT    
  6 Kelly, Evan               15 COOSL-SC                       2:40.90        
  7 Martin, Declan            16 COOSL-SC                       2:44.89        
 
Event 9  Boys 17 & Over 200 SC Meter IM
===============================================================================
        2:38.00  17&O IQT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gibbons, Brendan          17 CCATH                          2:13.17 IQT    
  2 Duffy, Cian               17 CALOR-SC                       2:18.41 IQT    
  3 Mc Closkey, Ciaran        17 CSCS                           2:25.44 IQT    
 
Event 10  Girls 14 & Under 200 SC Meter IM
===============================================================================
        2:56.00  14&U IQT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Seoige, Ciera             14 CGCC-SC                        2:39.19 IQT    
  2 Grady, Aisling            14 CDCCB-SC                       2:41.81 IQT    
  3 Claffey, Emer             14 CALOR-SC                       2:42.17 IQT    
  4 Mc Namara, Deabhail       14 CSHW                           2:44.45 IQT    
  5 Anderson, Kate            13 CUCSL-SC                       2:46.97 IQT    
  6 Shorton, Aoife            14 CDCG-CA                        2:48.35 IQT    
  7 Fadden, Amber             14 Unattached                     2:44.00 IQT    
  7 Shaughnessy, Sarah        14 CMSMC                          2:48.68 IQT    
  8 Dinneen, Molly            14 CDCG-CA                        2:49.21 IQT    
  9 Arthur, Shauna            14 CSAL-SC                        2:49.34 IQT    
 10 O'Sullivan, Molly         13 CSAL-SC                        2:49.81 IQT    
 11 Hennigan, Caoimhe         14 CSMPS-SC                       2:52.13 IQT    
 12 Horan, Siofra             13 CDCCB-SC                       2:53.24 IQT    
 13 Madden, Dearbhaile        13 CMCB                           2:54.15 IQT    
 14 Mc Closkey, Deirbhile     13 CUCSL-SC                       2:54.97 IQT    
 15 Scully, Andraya           13 CSAL-SC                        2:57.85        
 16 Naughton, Imogan          13 Scoil Iognaid-NT               3:03.08        
 17 Burns, Ella               13 CSHW                           3:03.90        
 
Event 10  Girls 15-16 200 SC Meter IM
===============================================================================
        2:50.00  15-16 IQT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Walsh, Keena              15 Scoil Iognaid-NT               2:35.45 IQT    
  2 Mc Hugh-Murphy, Sarah     16 CMSMC                          2:35.51 IQT    
  3 Keaveney, Shona           16 CUCSL-SC                       2:36.14 IQT    
  4 Hurst, Maedbh             16 Bower Convent-SC               2:36.93 IQT    
  5 Keogh, Ruth               15 Scoil Iognaid-NT               2:37.81 IQT    
  6 Sheridan, Chloe           15 CSHW                           2:42.30 IQT    
  8 Kelly, Alex               15 CSAL-SC                        2:44.87 IQT    
  9 Dervan, Louise            16 CSJCA-SC                       2:46.49 IQT    
 10 O'Boyle, Sarah            15 CMCB                           2:50.81        
 11 Ryan, Emma                16 CECC-SC                        3:02.76        
 12 Shaughnessy, Megan        15 CMSMC                          3:04.24        
 
Event 10  Girls 17 & Over 200 SC Meter IM
===============================================================================
        2:48.00  17&O IQT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Grath, Saoirse         17 CSAL-SC                        2:26.05 IQT    
  2 Leahy, Ellen              17 CCOIR-SC                       2:41.42 IQT    
  3 Fullard, Olivia           17 CMROS                          2:42.12 IQT    
 
Event 11  Boys 12-14 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Mercy Convent Ballymahon  'A'                               2:17.15        
  2 Scoil Iognaid-NT  'A'                                       2:18.62        
  3 St. Joseph's, Bish. Galway-SC  'A'                          2:19.36        
  4 Summerhll College Sligo  'A'                                2:23.40        
  5 ST Marys College Galway  'A'                                2:59.28        
 
Event 12  Girls 12-14 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Calasanctius College Oranmore-SC  'A'                       2:18.60        
  2 Davitt College Cbar-SC  'A'                                 2:19.25        
  3 Salerno-SC  'A'                                             2:25.56        
  4 Dominican College Galway-CA  'A'                            2:25.82        
  5 Bower Convent Athlone-SC  'A'                               2:26.55        
  6 Mount ST Michael C/M  'A'                                   2:30.55        
 
Event 13  Boys 15-16 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 ST Geralds College Castlebar-SC  'A'                        2:06.49        
  2 Calasanctius College Oranmore-SC  'A'                       2:06.89        
  3 St. Joseph's, Bish. Galway-SC  'A'                          2:08.44        
  4 ST Colemans Col Claremorris  'A'                            2:33.22        
 
Event 14  Girls 15-16 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Scoil Iognaid-NT  'A'                                       2:15.99        
  2 ST Josephs School Castlebar-SC  'A'                         2:17.94        
  3 Mount ST Michael C/M  'A'                                   2:19.47        
  4 Salerno-SC  'A'                                             2:23.35        
  5 Ursuline College Sligo-SC  'A'                              2:27.54        
  6 Dominican College Galway-CA  'A'                            2:51.51        
 
Event 15  Boys 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Community College Athlone  'A'                              2:02.95        
  2 Scoil Iognaid-NT  'A'                                       2:15.17        
 
Event 16  Girls 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Community College Athlone  'A'                              2:22.98        
 
Event 17  Boys 12-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Mercy Convent Ballymahon  'A'                               2:02.14        
  2 Scoil Iognaid-NT  'A'                                       2:02.51        
  3 St. Joseph's, Bish. Galway-SC  'A'                          2:05.36        
  4 Summerhll College Sligo  'A'                                2:07.09        
  5 ST Marys College Galway  'A'                                2:32.24        
 
Event 18  Girls 12-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Calasanctius College Oranmore-SC  'A'                       2:03.89        
  2 Davitt College Cbar-SC  'A'                                 2:05.14        
  3 Salerno-SC  'A'                                             2:05.22        
  4 Dominican College Galway-CA  'A'                            2:09.68        
  5 Bower Convent Athlone-SC  'A'                               2:09.83        
  6 Mount ST Michael C/M  'A'                                   2:10.00        
 
Event 19  Boys 15-16 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 St. Joseph's, Bish. Galway-SC  'A'                          1:51.95        
  2 Community College Athlone  'A'                              1:52.15        
  3 ST Geralds College Castlebar-SC  'A'                        1:52.28        
  4 Calasanctius College Oranmore-SC  'A'                       1:54.35        
  5 ST Colemans Col Claremorris  'A'                            2:13.96        
 
Event 20  Girls 15-16 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Scoil Iognaid-NT  'A'                                       2:01.14        
  2 ST Josephs School Castlebar-SC  'A'                         2:03.97        
  3 Bower Convent Athlone-SC  'A'                               2:04.34        
  4 Mount ST Michael C/M  'A'                                   2:04.66        
  5 Salerno-SC  'A'                                             2:08.54        
  6 Ursuline College Sligo-SC  'A'                              2:12.26        
  7 Dominican College Galway-CA  'A'                            2:12.70        
  8 Davitt College Cbar-SC  'A'                                 2:24.21        
 
Event 21  Boys 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Scoil Iognaid-NT  'A'                                       1:58.97        
 
Event 22  Girls 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Bower Convent Athlone-SC  'A'                               2:02.19        
  2 Community College Athlone  'A'                              2:07.68        
 
Event 23  Boys 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gibbons, Brendan          17 CCATH                          4:03.16        
  2 Condron, Alex             17 CKILL-SC                       4:23.19        
  3 Grady, Eoghan             15 CGECB-SC                       4:24.37        
  4 Joyce, Darragh            16 CCATH                          4:24.56        
  5 Condron, Ryan             17 CKILL-SC                       4:33.01        
 
Event 24  Girls 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kelly, Sarah              15 CASCR-SC                       4:36.03        
  2 Hurst, Maedbh             16 Bower Convent-SC               4:42.31        
  3 Ward, Jennifer            17 CMBAL                          4:42.55        
  4 Mc Nevin, Ciara           15 CSMLF                          4:47.13        
  5 MC Farland, Alex          14 CALOR-SC                       4:47.96        
  6 O'Neill, Ciara            14 CALOR-SC                       5:00.15