CONNACHT SCHOOLS CHAMPIONSHIPS 2015                                    
 
Event 1  Boys 14 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kalcow, Max               14 STJG-CO                        1:03.46        
  2 Moran, Ben                14 CCROS-CO                       1:16.32        
  3 Pilcher, Jack             14 STJC-CO                        1:17.46        
  4 Scanlon, Ciaran           13 AUGH-CO                        1:18.79        
  5 O Rourke, Oisín           14 STJT-CO                        1:20.02        
  6 Kavanagh, Tom             13 Scoil Iognaid-CO               1:26.27        
  7 Kirkin, Daniel            13 STML-CO                        1:26.96        
  8 Sutton, Diarmiud          13 ACAR-CO                        1:29.01        
  9 Coppinger, Eoin           13 STML-CO                        1:50.42        
 
Event 1  Boys 15-16 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Moran, Michael            15 CCROS-CO                       1:01.32        
  2 Burke, Ciaran             15 STJT-CO                        1:01.54        
  3 Ashton, Callum            16 Scoil Iognaid-CO               1:05.28        
  4 McFadden, Patrick         15 CBSRO-CO                       1:06.45        
  5 Kelly, Bill               16 ATHCC-CO                       1:09.60        
  6 Melvin, Conor             15 SUMMS-CO                       1:11.56        
  7 Melly, Conor              15 ST GC-CO                       1:13.29        
  8 O'Muire, Daire            16 STML-CO                        1:17.31        
  9 Moran, Ethan              15 STRAF-CO                       1:19.94        
 10 Mac Coille, Cian          15 SLIG-CO                        1:21.55        
 
Event 1  Boys 17 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lannon, Kevin             18 SCMST-CO                       1:04.33        
  2 Madden, Ciaran            17 MCBL-CO                        1:06.07        
  3 Waldron, Fintan           18 STKH-CO                        1:12.09        
  4 Gibbons, Shane            17 ATHCC-CO                       1:17.13        
 
Event 2  Girls 14 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Moran, Sophie             14 Scoil Iognaid-CO               1:09.60        
  2 Gibbs, Isabelle           13 GAL                            1:09.91        
  3 Dowling, Caoimhe          14 CALOR-CO                       1:10.00        
  4 MC Daid, Carrie           13 URSU-CO                        1:13.03        
  5 Johnson, Rachel           14 SUMA-CO                        1:16.34        
  6 Lally, Erin               14 MSMC-CO                        1:17.75        
  6 Henry, Lisa               14 MSMC-CO                        1:17.75        
  8 Ennis, Kelly              14 Moate-CO                       1:18.06        
  9 Kennedy, Louise           14 Bower Convent-CO               1:18.73        
 10 Boyle, Emma               13 P A-CO                         1:19.28        
 11 Martin, Rachel            13 GPP-CO                         1:19.58        
 12 Walsh, Tara               13 URSU-CO                        1:20.13        
 13 MC Manus, Rebekah         13 SAL-CO                         1:20.48        
 14 Lee, Penny                13 SLIG-CO                        1:21.45        
 15 Warby, Kim                14 ATHCC-CO                       1:21.67        
 16 Ryan, Orla                13 MCBL-CO                        1:22.67        
 17 O'Boyle, Elizabeth        13 WHLD-CO                        1:23.88        
 18 Heneghan, Rachel          13 STJCA-CO                       1:24.04        
 19 Lyons, Maria              12 SLIGO                          1:24.11        
 20 O'Donoghue, Anna          14 Scoil Iognaid-CO               1:24.59        
 21 Farnon, Hannah            13 SCMRS-CO                       1:25.98        
 22 Egan, Niamh               13 STJCA-CO                       1:30.00        
 23 Hickey, Sara              13 SAL-CO                         1:34.53        
 24 Ni Mhuiri, Alaidh         13 SCMLF-CO                       1:35.19        
 25 Monaghan, Grace           13 URSU-CO                        1:37.98        
 26 Barry, Molly              13 SAL-CO                         1:47.03        
 
Event 2  Girls 15-16 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Keaney, Meadbh            15 URSU-CO                        1:07.71        
  2 Heneghan, Niamh           15 STJCA-CO                       1:09.33        
  3 Burke, Eve                15 MSMC-CO                        1:10.35        
  4 Doran, Ciara              15 GORT-CO                        1:11.12        
  5 Naughton, Imogen          16 Scoil Iognaid-CO               1:11.24        
  6 Kelly, Lauren             16 THG-CO                         1:12.76        
  7 Fahy, Laura               16 STJCA-CO                       1:13.27        
  8 Anderson, Kate            16 URSU-CO                        1:14.04        
  9 Mc Hale, Siofra           15 STJCA-CO                       1:15.09        
 10 Crosby, Emer              16 Scoil Iognaid-CO               1:15.65        
 11 Kilduff, Jenni            15 MGSC-CO                        1:17.87        
 12 Grant, Stephanie          15 MCSL-CO                        1:17.94        
 13 Mc Nicholas, Claudia      15 COIR-CO                        1:18.30        
 14 Egan, Edel                15 STJCA-CO                       1:18.66        
 15 Mahdi, Nell               15 CALOR-CO                       1:20.17        
 16 Dolan, Tara               16 MGSC-CO                        1:20.40        
 17 Reilly, Lauren            15 SUMA-CO                        1:20.96        
 18 Togher, Una               15 STJCA-CO                       1:21.87        
 19 Kelly, Terri              15 SLIGO                          1:25.49        
 20 Feeney, Sarah             15 P A-CO                         1:27.57        
 21 Connolly, Rachel          15 THG-CO                         1:28.60        
 22 Nerney, Eve               15 SCMLF-CO                       1:29.61        
 23 Mc Phillips, Aoibhinn     15 Scoil Iognaid-CO               1:34.23        
 
Event 2  Girls 17 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kavanagh, Kate            17 SAL-CO                         1:04.98        
  2 Mc Nevin, Ciara           18 SCMLF-CO                       1:07.80        
  3 Keaveney, Shona           19 URSU-CO                        1:07.97        
  4 Grady, Aisling            17 DCCB-CO                        1:14.97        
  5 Farrell, Ailbhe           17 SCMLF-CO                       1:26.37        
 
Event 3  Boys 14 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brennan, Jack             14 ATHCC-CO                       1:19.90        
  2 Mc Andrew, Michael        14 Scoil Iognaid-CO               1:21.26        
  3 Duffy, Fionn              14 CALOR-CO                       1:22.91        
  4 Heung, Tommy              14 ST GC-CO                       1:23.98        
  5 O'Connor, Sean            14 ST GC-CO                       1:25.49        
  6 Burke, Harry              14 ST CO-CO                       1:27.10        
  7 Dervan, Ronan             14 ST GC-CO                       1:28.39        
  8 Scanlon, Ciaran           13 AUGH-CO                        1:31.98        
  9 Mills, David              14 WILH-CO                        1:32.56        
 10 O'Connor, Milo            13 CCTUL-CO                       1:33.47        
 11 Kilkenny, Liam            14 Scoil Iognaid-CO               1:35.54        
 12 Staunton, William         14 ST CO-CO                       1:36.23        
 13 Keaney, Sean              14 SUMMS-CO                       1:41.47        
 14 Carey, Oisin              13 COIR-CO                        1:42.62        
 15 Horkan, Liam OG           14 ST CO-CO                       1:43.49        
 16 O'Malley, Eoin            13 Scoil Iognaid-CO               1:44.74        
 17 O'Driscoll, Conor         14 ATHCC-CO                       1:46.66        
 
Event 3  Boys 15-16 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dervan, Mark              16 ST GC-CO                       1:13.66        
  2 Clarke, Jack              16 STEG-CO                        1:15.15        
  3 Scully, Bryan             15 Moate-CO                       1:16.05        
  4 Murphy, Jamie             15 ST GC-CO                       1:17.44        
  5 Cummins, Ben              16 CBSRO-CO                       1:17.87        
  6 Connolly, Sam             15 CBSRO-CO                       1:17.95        
  7 Woods, David              16 SLIGO                          1:20.19        
  8 Anderson, Eoin            15 SUMMS-CO                       1:20.81        
  9 Staunton, Dirmuid         16 ST CO-CO                       1:21.93        
 10 Mc Williams, Pádraig      16 STJG-CO                        1:23.19        
 11 Carty, Bryan              15 BGAR-CO                        1:23.27        
 12 Morris, Jayke             15 STKH-CO                        1:23.68        
 13 Duffy, Myles              16 MCA-CO                         1:24.17        
 14 Keogh, Timothy            15 Scoil Iognaid-CO               1:25.94        
 15 English, James            15 ST GC-CO                       1:28.51        
 16 Murphy, Feda              16 STEG-CO                        1:32.91        
 17 Waldron, Ronan            15 STKH-CO                        1:35.06        
 
Event 3  Boys 17 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Moore, Andrew             17 STJG-CO                        1:09.15        
  2 Livingstone, Patrick      18 ST GC-CO                       1:10.22        
  3 Anderson, Ronan           17 SUMMS-CO                       1:10.79        
 
Event 4  Girls 14 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 MC Loughlin, Stephanie    14 MSMC-CO                        1:22.74        
  2 Fadden, Heather           14 STJCA-CO                       1:24.68        
  3 Grady, Hannah             14 STJCA-CO                       1:28.83        
  4 Clarke, Isabelle          13 Bower Convent-CO               1:28.89        
  5 Begley, Emma              14 CEAC-CO                        1:29.31        
  6 Joyce, Grace              13 SAL-CO                         1:30.57        
  7 O Reilly, Derva           14 PCT-CO                         1:31.46        
  8 Gilhooley, Sarah          14 P A-CO                         1:31.47        
  9 Mc Partlan, Anna          14 URSU-CO                        1:31.53        
 10 Deely, Megan              14 STJCA-CO                       1:33.23        
 11 Murphy, Freya             14 STEG-CO                        1:34.69        
 12 Flanagan, Orla            14 MSMC-CO                        1:36.00        
 13 Fitzgerld, Aoife          13 ATHCC-CO                       1:36.45        
 14 Daly, Kelsey              13 Bower Convent-CO               1:37.52        
 15 Duffy, Una                14 Bower Convent-CO               1:37.55        
 16 Ginty, Aoife              13 MOYNE                          1:38.34        
 17 Lee, Penny                13 SLIG-CO                        1:39.01        
 18 Finnerty, Laura           13 MSMC-CO                        1:40.23        
 19 Loftus, Zara              13 STNAT-CO                       1:41.51        
 20 Horan, Brianne            13 STJCA-CO                       1:42.98        
 21 Gordon, Lauren            13 URSU-CO                        1:45.74        
 22 Ryan, Sarah               13 P A-CO                         1:47.70        
 23 Grecu, Alexia             13 MGSC-CO                        1:48.44        
 24 Burton, Briana            13 SAML-CO                        1:49.55        
 25 O'Boyle, Elizabeth        13 WHLD-CO                        1:49.66        
 26 Connaughton, Leah         14 CALOR-CO                       1:50.93        
 27 Harrison, Sorcha          13 STMLL-CO                       1:51.83        
 28 Walsh, Eimear             13 SAL-CO                         1:53.21        
 -- Patoka, Julita            14 CALOR-CO                            DQ        
 
Event 4  Girls 15-16 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kilgallen, Niamh          16 MSMC-CO                        1:12.04        
  2 Lowe, Sophie              16 ATH                            1:17.57        
  3 Mellotte, Georgia         15 SHW-CO                         1:20.19        
  4 Shortall, Alice           16 SHW-CO                         1:21.67        
  5 Coen, Hazel               15 DCCB-CO                        1:25.28        
  6 Grant, Stephanie          15 MCSL-CO                        1:27.57        
  7 Campbell, Roisin          15 MGSC-CO                        1:29.96        
  8 Feeney, Sarah             15 P A-CO                         1:30.12        
  9 Tiernan, Meabh            16 MGSC-CO                        1:33.86        
 10 Maloney, Abbie            15 SCMLF-CO                       1:45.77        
 11 Kistmacher, Orla          15 SAL-CO                         1:47.13        
 
Event 4  Girls 17 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Namara, Dearbhail      17 DCCB-CO                        1:14.42        
  2 Murphy, Jade              17 SLIG-CO                        1:16.34        
  3 Farrell, Ailbhe           17 SCMLF-CO                       1:35.17        
 
Event 5  Boys 14 & Under 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Duffy, Fionn              14 CALOR-CO                       2:35.91        
  2 Brennan, Jack             14 ATHCC-CO                       2:38.06        
  3 Doorly, Joseph            14 Scoil Iognaid-CO               2:39.02        
  4 Ryan, Seadhna             13 MCBL-CO                        2:50.37        
  5 Pilcher, Jack             14 STJC-CO                        2:55.60        
  6 Higgins, Adam             14 SUMMS-CO                       2:56.61        
  7 Keaney, Sean              14 SUMMS-CO                       3:26.04        
 
Event 5  Boys 15-16 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Mitchell          15 AC-CO                          2:16.69        
  2 Dervan, Mark              16 ST GC-CO                       2:23.55        
  3 Clarke, Jack              16 STEG-CO                        2:28.97        
  4 McFadden, Patrick         15 CBSRO-CO                       2:31.16        
  5 Anderson, Eoin            15 SUMMS-CO                       2:31.39        
  6 Melly, Conor              15 ST GC-CO                       2:35.45        
  7 Keogh, Timothy            15 Scoil Iognaid-CO               2:42.22        
  8 Weaver, Luke              16 TRID                           2:46.42        
  9 Roe, Dylan                16 Scoil Iognaid-CO               2:48.15        
 10 Gilhooley, David          15 P A-CO                         2:50.72        
 11 Breslin, Cian             16 STKH-CO                        2:55.89        
 12 Murphy, Feda              16 STEG-CO                        3:11.41        
 -- Plangg, Artur             16 CBSRO-CO                            DQ        
 
Event 5  Boys 17 & Over 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Moore, Andrew             17 STJG-CO                        2:12.35        
  2 Melly, Cillian            18 ST GC-CO                       2:13.18        
  3 Livingstone, Patrick      18 ST GC-CO                       2:15.44        
  4 Grady, Eoghan             18 ST GC-CO                       2:15.84        
  5 Anderson, Ronan           17 SUMMS-CO                       2:16.52        
  6 Williams, David           18 Scoil Iognaid-CO               2:28.26        
  7 Byrne, Jimmie             18 MCBL-CO                        2:47.39        
 
Event 6  Girls 14 & Under 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Moran, Sophie             14 Scoil Iognaid-CO               2:33.26        
  2 Dowling, Caoimhe          14 CALOR-CO                       2:33.34        
  3 Grady, Hannah             14 STJCA-CO                       2:42.27        
  4 Gibbs, Isabelle           13 GAL                            2:43.72        
  5 MC Gowan, Amy             13 STMBL-CO                       2:43.89        
  6 Farnon, Keela             14 MGSC-CO                        2:46.28        
  7 Hoban, Saoirse            13 DCCB-CO                        2:50.85        
  8 Henry, Lisa               14 MSMC-CO                        2:51.95        
  9 O'Sullivan, Caoimhe       14 MCSL-CO                        2:54.27        
 10 Johnson, Laura            13 SUMA-CO                        2:56.06        
 11 MC Manus, Rebekah         13 SAL-CO                         2:58.30        
 12 Begley, Emma              14 CEAC-CO                        2:59.34        
 13 Murphy, Freya             14 STEG-CO                        3:05.40        
 14 O Reilly, Derva           14 PCT-CO                         3:07.45        
 15 Hanley, Liadan            14 URSU-CO                        3:09.15        
 16 Gilhooley, Sarah          14 P A-CO                         3:11.27        
 17 Horan, Brianne            13 STJCA-CO                       3:13.38        
 18 Hickey, Sara              13 SAL-CO                         3:35.20        
 
Event 6  Girls 15-16 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kilgallen, Niamh          16 MSMC-CO                        2:24.24        
  2 Egan, Stacey              16 ETO-CO                         2:35.30        
  3 Doran, Ciara              15 GORT-CO                        2:35.92        
  4 Carroll, Rebecca          15 MGSC-CO                        2:36.49        
  5 Naughton, Imogen          16 Scoil Iognaid-CO               2:36.60        
  6 Coen, Hazel               15 DCCB-CO                        2:40.71        
  7 Mellotte, Georgia         15 SHW-CO                         2:40.75        
  8 Burke, Eve                15 MSMC-CO                        2:41.69        
  9 Healy, Aoife              16 Bower Convent-CO               2:42.27        
 10 Shortall, Alice           16 SHW-CO                         2:45.50        
 11 Friel, Alanna             15 Bower Convent-CO               2:47.54        
 12 Horan, Siofra             16 DCCB-CO                        2:49.85        
 13 MC Glinchey, Jane         15 COOSL-CO                       2:51.50        
 14 Breslin, Niamh            15 STJCA-CO                       2:54.59        
 -- Kistmacher, Orla          15 SAL-CO                              DQ        
 
Event 6  Girls 17 & Over 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Shorten, Aoife            17 THG-CO                         2:27.20        
  2 Dinneen, Molly            17 THG-CO                         2:31.26        
  3 Mc Namara, Dearbhail      17 DCCB-CO                        2:33.78        
  4 Murphy, Jade              17 SLIG-CO                        2:35.12        
  5 Grady, Aisling            17 DCCB-CO                        2:36.98        
 
Event 7  Boys 14 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Heung, Tommy              14 ST GC-CO                       1:11.10        
  2 Ryan, Seadhna             13 MCBL-CO                        1:16.42        
  3 Kilkenny, Liam            14 Scoil Iognaid-CO               1:21.77        
  4 Dervan, Ronan             14 ST GC-CO                       1:29.36        
  5 Leonard, Conor            13 ST CO-CO                       2:02.64        
 
Event 7  Boys 15-16 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Robert            15 ALAT-CO                          59.86        
  2 Wilson, Mitchell          15 AC-CO                          1:01.70        
  3 Lennon, Fiachra           16 ATHCC-CO                       1:01.95        
  4 Moran, Michael            15 CCROS-CO                       1:02.52        
  5 Ashton, Callum            16 Scoil Iognaid-CO               1:05.95        
  6 Rennick, Nathan           15 ST GC-CO                       1:07.62        
  7 Roe, Dylan                16 Scoil Iognaid-CO               1:13.58        
  8 O'Hanlon, Ciaran          16 MCBL-CO                        1:13.83        
  9 Vahey, Ben                16 CALOR-CO                       1:15.84        
 10 Carty, Bryan              15 BGAR-CO                        1:19.58        
 11 Mac Coille, Cian          15 SLIG-CO                        1:24.75        
 
Event 7  Boys 17 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Quinn, Gerry              17 MCBL-CO                          58.30        
  2 Melly, Cillian            18 ST GC-CO                         58.89        
  3 Warby, Cian               18 ATHCC-CO                       1:00.08        
  4 Horkan, Eoin              18 STKH-CO                        1:17.99        
 
Event 8  Girls 14 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Finn, Roisin              14 CALOR-CO                       1:12.49        
  2 Farnon, Keela             14 MGSC-CO                        1:13.29        
  3 Mulhall, Keela            13 SAL-CO                         1:16.33        
  4 MC Gowan, Amy             13 STMBL-CO                       1:17.58        
  5 Hoban, Saoirse            13 DCCB-CO                        1:18.66        
  6 Lyons, Maria              12 SLIGO                          1:19.11        
  7 Griffin, Ruth             14 Scoil Iognaid-CO               1:19.89        
  8 Lally, Erin               14 MSMC-CO                        1:20.84        
  9 Mc Partlan, Anna          14 URSU-CO                        1:21.39        
 10 O'Sullivan, Caoimhe       14 MCSL-CO                        1:23.91        
 11 Martin, Rachel            13 GPP-CO                         1:23.93        
 12 Boyle, Emma               13 P A-CO                         1:24.29        
 13 Fadden, Heather           14 STJCA-CO                       1:25.11        
 14 MC Nicholas, Alex         14 COIR-CO                        1:28.69        
 15 Hanley, Liadan            14 URSU-CO                        1:30.87        
 
Event 8  Girls 15-16 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Clabby, Aibhlin           16 Bower Convent-CO               1:10.49        
  2 O'Brien, Paola            16 THG-CO                         1:11.88        
  3 Healy, Aoife              16 Bower Convent-CO               1:14.40        
  4 Friel, Alanna             15 Bower Convent-CO               1:14.77        
  5 MC Glinchey, Jane         15 COOSL-CO                       1:15.58        
  6 Joyce, Laura              16 MSMC-CO                        1:18.47        
  7 Mc Nicholas, Claudia      15 COIR-CO                        1:18.78        
  8 Horan, Siofra             16 DCCB-CO                        1:19.85        
 
Event 8  Girls 17 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dinneen, Molly            17 THG-CO                         1:06.28        
  2 Keaveney, Shona           19 URSU-CO                        1:08.79        
  3 Harrington, Lisa          17 SUMA-CO                        1:10.48        
 
Event 9  Boys 14 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kalcow, Max               14 STJG-CO                          58.39        
  3 Mc Andrew, Michael        14 Scoil Iognaid-CO               1:03.10        
  4 Doorly, Joseph            14 Scoil Iognaid-CO               1:03.30        
  5 O'Connor, Sean            14 ST GC-CO                       1:05.29        
  6 Moran, Ben                14 CCROS-CO                       1:07.60        
  7 Burke, Harry              14 ST CO-CO                       1:07.66        
  8 O Rourke, Oisín           14 STJT-CO                        1:08.48        
  9 Higgins, Adam             14 SUMMS-CO                       1:10.19        
 10 O'Connor, Milo            13 CCTUL-CO                       1:10.40        
 11 Kirkin, Daniel            13 STML-CO                        1:14.03        
 12 O'Driscoll, Conor         14 ATHCC-CO                       1:14.55        
 13 Kavanagh, Tom             13 Scoil Iognaid-CO               1:15.71        
 14 Sutton, Diarmiud          13 ACAR-CO                        1:16.79        
 15 O'Malley, Eoin            13 Scoil Iognaid-CO               1:22.59        
 16 Carey, Oisin              13 COIR-CO                        1:24.10        
 17 Staunton, William         14 ST CO-CO                       1:25.99        
 18 Harley, Rowan             13 GARBL-SC                       1:29.34        
 24 Leonard, Conor            13 ST CO-CO                       1:39.97        
 
Event 9  Boys 15-16 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Robert            15 ALAT-CO                          54.37        
  2 Burke, Ciaran             15 STJT-CO                          56.45        
  3 Lennon, Fiachra           16 ATHCC-CO                         57.21        
  4 Plangg, Artur             16 CBSRO-CO                         57.83        
  5 Murphy, Jamie             15 ST GC-CO                         58.52        
  6 Cummins, Ben              16 CBSRO-CO                       1:01.00        
  7 Rennick, Nathan           15 ST GC-CO                       1:01.12        
  8 Kelly, Bill               16 ATHCC-CO                       1:01.31        
  9 Staunton, Dirmuid         16 ST CO-CO                       1:01.63        
 10 Woods, David              16 SLIGO                          1:02.03        
 11 Scully, Bryan             15 Moate-CO                       1:02.62        
 12 Morris, Jayke             15 STKH-CO                        1:03.19        
 13 Melvin, Conor             15 SUMMS-CO                       1:03.92        
 14 Vahey, Ben                16 CALOR-CO                       1:04.06        
 15 Duffy, Myles              16 MCA-CO                         1:04.10        
 16 O'Hanlon, Ciaran          16 MCBL-CO                        1:05.08        
 17 Moran, Ethan              15 STRAF-CO                       1:05.10        
 18 O'Muire, Daire            16 STML-CO                        1:05.33        
 19 Weaver, Luke              16 TRID                           1:06.31        
 20 Breslin, Cian             16 STKH-CO                        1:07.11        
 21 Mc Williams, Pádraig      16 STJG-CO                        1:09.56        
 22 English, James            15 ST GC-CO                       1:10.00        
 23 Waldron, Ronan            15 STKH-CO                        1:13.11        
 
Event 9  Boys 17 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Quinn, Gerry              17 MCBL-CO                          53.37        
  2 Grady, Eoghan             18 ST GC-CO                         56.60        
  2 Madden, Ciaran            17 MCBL-CO                        1:00.05        
  3 Warby, Cian               18 ATHCC-CO                         57.26        
  4 Lannon, Kevin             18 SCMST-CO                         58.10        
  5 Mc Hugh Murphy, Dara      17 ST CO-CO                         59.36        
  6 Williams, David           18 Scoil Iognaid-CO                 59.60        
  7 Waldron, Fintan           18 STKH-CO                        1:01.04        
  8 Byrne, Jimmie             18 MCBL-CO                        1:03.64        
  9 Gibbons, Shane            17 ATHCC-CO                       1:04.47        
 10 Horkan, Eoin              18 STKH-CO                        1:05.50        
 11 Flanagan, Patrick         17 MCBL-CO                        1:23.58        
 
Event 10  Girls 14 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mulhall, Keela            13 SAL-CO                         1:03.06        
  2 MC Daid, Carrie           13 URSU-CO                        1:03.07        
  3 MC Loughlin, Stephanie    14 MSMC-CO                        1:03.11        
  4 Johnson, Rachel           14 SUMA-CO                        1:06.01        
  5 Kennedy, Louise           14 Bower Convent-CO               1:06.32        
  6 Griffin, Ruth             14 Scoil Iognaid-CO               1:06.71        
  7 Finn, Roisin              14 CALOR-CO                       1:07.51        
  8 Ennis, Kelly              14 Moate-CO                       1:09.12        
  9 Johnson, Laura            13 SUMA-CO                        1:10.44        
 10 Warby, Kim                14 ATHCC-CO                       1:11.00        
 11 Joyce, Grace              13 SAL-CO                         1:11.66        
 12 O'Donoghue, Anna          14 Scoil Iognaid-CO               1:12.20        
 13 Walsh, Tara               13 URSU-CO                        1:12.23        
 14 MC Nicholas, Alex         14 COIR-CO                        1:12.64        
 15 Kilcommons, Amy           13 BALEA-CO                       1:13.05        
 16 Fitzgerld, Aoife          13 ATHCC-CO                       1:13.17        
 17 Ginty, Aoife              13 MOYNE                          1:13.23        
 18 Clarke, Isabelle          13 Bower Convent-CO               1:13.63        
 19 Flanagan, Orla            14 MSMC-CO                        1:14.08        
 20 Ryan, Orla                13 MCBL-CO                        1:14.73        
 21 Loftus, Zara              13 STNAT-CO                       1:15.52        
 22 Farnon, Hannah            13 SCMRS-CO                       1:16.16        
 23 Deely, Megan              14 STJCA-CO                       1:16.32        
 24 Daly, Kelsey              13 Bower Convent-CO               1:16.61        
 25 Duffy, Una                14 Bower Convent-CO               1:17.43        
 26 Heneghan, Rachel          13 STJCA-CO                       1:17.52        
 27 Egan, Niamh               13 STJCA-CO                       1:17.57        
 28 Finnerty, Laura           13 MSMC-CO                        1:22.35        
 29 Ryan, Sarah               13 P A-CO                         1:24.05        
 30 Ni Mhuiri, Alaidh         13 SCMLF-CO                       1:24.42        
 31 Gordon, Lauren            13 URSU-CO                        1:26.78        
 32 Grecu, Alexia             13 MGSC-CO                        1:28.61        
 33 Connaughton, Leah         14 CALOR-CO                       1:28.79        
 34 Patoka, Julita            14 CALOR-CO                       1:31.28        
 35 Burton, Briana            13 SAML-CO                        1:31.52        
 36 Mitchell, Sarah           14 PCT-CO                         1:49.91        
 
Event 10  Girls 15-16 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 MC Donagh, Paula          16 DCCB-CO                        1:02.32        
  2 Lowe, Sophie              16 ATH                            1:02.92        
  3 Fahy, Laura               16 STJCA-CO                       1:03.04        
  4 Egan, Stacey              16 ETO-CO                         1:03.46        
  4 Keaney, Meadbh            15 URSU-CO                        1:03.46        
  6 Carroll, Rebecca          15 MGSC-CO                        1:03.89        
  7 Egan, Edel                15 STJCA-CO                       1:04.77        
  8 Clabby, Aibhlin           16 Bower Convent-CO               1:05.32        
  9 Kilduff, Jenni            15 MGSC-CO                        1:06.36        
 10 Anderson, Kate            16 URSU-CO                        1:06.52        
 11 Heneghan, Niamh           15 STJCA-CO                       1:06.54        
 12 Gavin, Michelle           16 PCT-CO                         1:06.93        
 13 Crosby, Emer              16 Scoil Iognaid-CO               1:07.21        
 14 O'Brien, Paola            16 THG-CO                         1:07.58        
 15 Togher, Una               15 STJCA-CO                       1:07.91        
 16 Reilly, Lauren            15 SUMA-CO                        1:08.22        
 17 Joyce, Laura              16 MSMC-CO                        1:08.65        
 18 Dolan, Tara               16 MGSC-CO                        1:09.36        
 19 Mc Hale, Siofra           15 STJCA-CO                       1:09.37        
 20 Breslin, Niamh            15 STJCA-CO                       1:09.92        
 21 Mahdi, Nell               15 CALOR-CO                       1:10.28        
 22 Campbell, Roisin          15 MGSC-CO                        1:11.59        
 23 Tiernan, Meabh            16 MGSC-CO                        1:14.38        
 24 Kelly, Terri              15 SLIGO                          1:14.82        
 25 Connolly, Rachel          15 THG-CO                         1:15.22        
 26 Nerney, Eve               15 SCMLF-CO                       1:17.57        
 27 Maloney, Abbie            15 SCMLF-CO                       1:22.31        
 
Event 10  Girls 17 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Nevin, Ciara           18 SCMLF-CO                       1:00.21        
  2 Kavanagh, Kate            17 SAL-CO                         1:00.57        
  2 Finn, Kate                17 GAL                            1:00.57        
  4 Harrington, Lisa          17 SUMA-CO                        1:05.23        
  5 Keaney, Aoife             17 URSU-CO                        1:11.40        
 
Event 11  Boys 14 & Under 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 ST Geralds College Castlebar-CO  'A'                        2:20.46        
  2 Scoil Iognaid-CO  'A'                                       2:27.62        
  3 ST Mels Longford-CO  'A'                                    2:27.85        
 
Event 12  Girls 14 & Under 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Ursuline College Sligo-CO  'A'                              2:22.91        
  2 ST Josephs School Castlebar-CO  'A'                         2:23.96        
  3 Bower Convent Athlone-CO  'A'                               2:25.63        
  4 Calasanctius College Oranmore-CO  'A'                       2:26.50        
  5 Mount ST Michael C/M-CO  'A'                                2:28.35        
  6 Salerno-CO  'A'                                             2:30.94        
 
Event 13  Boys 15-16 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Cbs Roccommon-CO  'A'                                       2:04.66        
  2 Scoil Iognaid-CO  'A'                                       2:06.83        
  3 Community College Athlone-CO  'A'                           2:08.10        
  4 ST Geralds College Castlebar-CO  'A'                        2:09.65        
  5 Summerhill College Sligo-CO  'A'                            2:26.47        
 
Event 14  Girls 15-16 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Bower Convent Athlone-CO  'A'                               2:15.20        
  2 ST Josephs School Castlebar-CO  'A'                         2:17.67        
  3 Mount ST Michael C/M-CO  'A'                                2:17.83        
  4 Scoil Iognaid-CO  'A'                                       2:22.39        
  5 Muire Gan Smal Roscomon-CO  'A'                             2:32.04        
 
Event 15  Boys 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 ST Geralds College Castlebar-CO  'A'                        1:58.15        
  2 Mercy Convent Ballymahon-CO  'A'                            2:01.24        
  3 Community College Athlone-CO  'A'                           2:04.91        
 
Event 16  Girls 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Taylor's Hill Galway-CO  'A'                                2:09.00        
  2 Ursuline College Sligo-CO  'A'                              2:12.55        
  3 Davitt College Cbar-CO  'A'                                 2:14.47        
  4 Muire Gan Smal Roscomon-CO  'A'                             2:21.44        
  5 Sumerhill Athlone-CO  'A'                                   2:23.80        
 
Event 17  Boys 14 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 ST Geralds College Castlebar-CO  'A'                        2:04.95        
  2 Scoil Iognaid-CO  'A'                                       2:08.34        
  3 ST Mels Longford-CO  'A'                                    2:10.61        
 
Event 18  Girls 14 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Ursuline College Sligo-CO  'A'                              2:08.65        
  2 Mount ST Michael C/M-CO  'A'                                2:10.13        
  3 ST Josephs School Castlebar-CO  'A'                         2:10.49        
  4 Bower Convent Athlone-CO  'A'                               2:11.94        
  5 Salerno-CO  'A'                                             2:12.29        
  6 Calasanctius College Oranmore-CO  'A'                       2:16.76        
 
Event 19  Boys 15-16 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Cbs Roccommon-CO  'A'                                       1:50.61        
  2 ST Geralds College Castlebar-CO  'A'                        1:57.27        
  3 Scoil Iognaid-CO  'A'                                       1:59.23        
  4 Summerhill College Sligo-CO  'A'                            2:05.76        
 -- Community College Athlone-CO  'A'                          X1:56.11        
 
Event 20  Girls 15-16 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 ST Josephs School Castlebar-CO  'A'                         1:59.32        
  2 Bower Convent Athlone-CO  'A'                               2:01.38        
  3 Muire Gan Smal Roscomon-CO  'A'                             2:02.33        
  4 Scoil Iognaid-CO  'A'                                       2:04.71        
  5 Mount ST Michael C/M-CO  'A'                                2:04.95        
 
Event 21  Boys 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 ST Geralds College Castlebar-CO  'A'                        1:44.22        
  2 Mercy Convent Ballymahon-CO  'A'                            1:48.79        
  3 ST Louis Kiltimagh Co. Mayo-CO  'A'                         1:56.79        
 -- Community College Athlone-CO  'A'                          X1:48.89        
 
Event 22  Girls 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Taylor's Hill Galway-CO  'A'                                1:58.71        
  2 Davitt College Cbar-CO  'A'                                 1:59.28        
  3 Ursuline College Sligo-CO  'A'                              1:59.48        
  4 Muire Gan Smal Roscomon-CO  'A'                             2:02.81        
 
Event 23  Boys 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Robert            15 ALAT-CO                        4:12.04        
  2 Murphy, Jamie             15 ST GC-CO                       4:45.46        
  3 Staunton, Dirmuid         16 ST CO-CO                       4:45.85        
  4 Scully, Bryan             15 Moate-CO                       4:47.14        
 
Event 24  Girls 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Finn, Kate                17 GAL                            4:32.54        
  2 Shorten, Aoife            17 THG-CO                         4:32.62        
  3 Doran, Ciara              15 GORT-CO                        4:39.76        
  4 MC Donagh, Paula          16 DCCB-CO                        4:39.92        
  5 Egan, Stacey              16 ETO-CO                         4:43.88        
  6 Lowe, Sophie              16 ATH                            4:46.03        
  7 Coen, Hazel               15 DCCB-CO                        4:51.82        
  8 MC Gowan, Amy             13 STMBL-CO                       4:52.97        
  9 Kelly, Lauren             16 THG-CO                         4:53.44        
 10 Mulhall, Keela            13 SAL-CO                         4:54.92        
 11 Johnson, Rachel           14 SUMA-CO                        4:59.62        
 12 Gavin, Michelle           16 PCT-CO                         5:07.79