CONNACHT SCHOOLS CHAMPIONSHIPS JAN 2016                           
 
Event 1  Boys 14 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  2 Rennick, Sam              13 STGC-CO                        1:08.66        
  3 Scanlon, Ciaran           14 GRA                            1:12.56        
  4 Joyce, Cathal             14 STCSC-CO                       1:16.22        
  5 Ryan, Duileach            13 CMBAL-CO                       1:16.43        
  6 Kurkin, Daniel            14 SCMLF-CO                       1:16.44        
  7 Brennan, Sean             13 STJT-CO                        1:17.84        
  8 Mitchell, Orin M          14 SUMMS-CO                       1:18.74        
  9 Ziemelis, Robert          13 SCMLF-CO                       1:20.34        
 10 Lennon, Brian             13 STJG-CO                        1:20.85        
 11 Carter, Niall             13 STGC-CO                        1:21.47        
 12 Pfeiffer, Robin           13 CALOR-CO                       1:22.90        
 13 O'Donnell, Diarmuid       13 Melview NS-CO                  1:23.39        
 14 Naughton, Liam            13 MCA-CO                         1:23.96        
 15 Sanchez, Jose             13 MERL-CO                        1:25.15        
 16 Harley, Rowan             14 GARBL-SC                       1:26.08        
 17 Maher, Anthony            14 SUMMS-CO                       1:28.66        
 18 Burke, Aaron              13 Scoil Iognaid-CO               1:30.72        
 19 O'Boyle, Aidan            13 SCMLF-CO                       1:33.65        
 20 Coppinger, Eoin           14 SCMLF-CO                       1:35.60        
 21 Murphy, Kell              13 STEG-CO                        1:38.08        
 22 Duffy, Alex               13 CALOR-CO                       1:41.85        
 23 Tannion, Paul             14 Scoil Iognaid-CO               1:52.42        
 24 Collins, Patrick          13 S                              1:57.54        
 
Event 1  Boys 15-16 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Burke, Ciaran             16 STJT-CO                        1:01.00        
  1 Kolcow, Max               15 STJG-CO                        1:01.86        
  2 Moran, Michael            16 ROSCC-CO                       1:02.86        
  3 Mc Fadden, Patrick        16 CBSRO-CO                       1:04.79        
  4 Murphy, Jamie             16 S                              1:07.48        
  5 Pilcher, Jack             15 STJC-CO                        1:08.04        
  6 Melly, Conor              16 STGC-CO                        1:09.05        
  7 Melvin, Conor             16 SUMMS-CO                       1:09.56        
  8 Doorly, Joseph            15 Scoil Iognaid-CO               1:11.00        
  9 O Rourke, Oisín           15 STJT-CO                        1:11.50        
 10 Kelly, Niall              15 STCSC-CO                       1:14.78        
 11 O'Brien, Ciaran           15 STKH-CO                        1:37.22        
 
Event 1  Boys 17 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Hugh Murphy, Dara      18 STCSC-CO                       1:05.56        
  2 Madden, Ciaran            18 CMBAL-CO                       1:06.39        
  3 Gibbons, Shane            18 ATHCC-CO                       1:15.51        
  4 Flanagan, Patrick         18 CMBAL-CO                       1:29.19        
 
Event 2  Girls 14 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gibbs, Isabelle           14 THG-CO                         1:07.53        
  2 Lowe, Rebecca             13 Bower Convent-CO               1:09.03        
  3 Ashton, Iona              13 Scoil Iognaid-CO               1:11.71        
  4 MC Manus, Rebekah         14 SAL-CO                         1:15.81        
  5 Johnson, Laura            14 SUMA-CO                        1:15.93        
  6 Boyle, Emma               14 P A-CO                         1:17.65        
  7 Kelly, Aimee              13 THG-CO                         1:17.75        
  8 Heneghan, Rachel          14 STJCA-CO                       1:17.95        
  9 Lee, Penny                14 SLIG-CO                        1:18.48        
 10 O'Boyle, Elizabeth        14 SCMLF-CO                       1:19.46        
 11 Mac Phee, Eilidh          13 STMBL-CO                       1:19.47        
 12 Mc Weeney, Aine           13 SCMLF-CO                       1:19.61        
 13 Kelly, Emma               14 DUNMO                          1:19.64        
 14 Fitzgerld, Aoife          14 ATHCC-CO                       1:19.75        
 15 Burke, Saoirse            14 PCT-CO                         1:19.79        
 16 Pliszka, Anastazya        14 CMROS-CO                       1:19.94        
 17 Ryan, Orla                14 CMBAL-CO                       1:20.21        
 18 Conway, Fiona             13 STJCA-CO                       1:20.39        
 19 MC Carthy, Aisling        13 Bower Convent-CO               1:21.48        
 20 Lyons, Maria              13 URSU-CO                        1:23.13        
 21 Smialek, Olivia           13 Bower Convent-CO               1:23.63        
 22 Ginty, Aoife              14 SCMLF-CO                       1:23.78        
 23 Conlon, Sarah             13 STJCA-CO                       1:24.03        
 24 Kehoe, Grace              14 SLIG-CO                        1:24.89        
 25 Ward, Aileen              13 CLONW-CO                       1:25.76        
 26 Ni Mhuiri, Alaidh         14 SCMLF-CO                       1:26.89        
 27 Kennedy, Ailbhe           13 SAL-CO                         1:27.22        
 28 O'Sullivan, Kate S        13 Scoil Iognaid-CO               1:27.28        
 29 Mc Gath, Sarah            14 SAL-CO                         1:27.47        
 30 MC Dermott, Aoife         13 Bower Convent-CO               1:27.70        
 31 Harrison, Sorcha          14 CMBAL-CO                       1:29.81        
 32 Heaney, Cathy             14 MSMC-CO                        1:30.36        
 33 Naughton, Katie           14 S                              1:32.79        
 34 Murphy, Jennifer          13 STMBL-CO                       1:33.21        
 35 Kemayou, Audrey           13 SCMLF-CO                       1:33.75        
 36 O Reilly, Cladagh         14 PCT-CO                         1:37.85        
 37 Joyce, Saoirse            13 SCMLF-CO                       1:38.37        
 38 Platt, Aoife              14 URSU-CO                        1:44.60        
 39 Mullarkey, Ciara          14 STMBL-CO                       1:50.57        
 40 Collins, Niamh            12 S                              2:28.97        
 
Event 2  Girls 15-16 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Keaney, Meadbh            16 URSU-CO                        1:04.75        
  2 Moran, Sophie             15 Scoil Iognaid-CO               1:08.32        
  3 Doran, Ciara              16 GORT-CO                        1:08.96        
  4 Burke, Eve                16 MSMC-CO                        1:09.26        
  5 Lynch, Ciara              15 STCCM-CO                       1:11.51        
  6 Johnson, Rachel           15 SUMA-CO                        1:13.74        
  7 Ennis, Kelly              15 BALMW-CO                       1:14.80        
  8 Wong, Tara                15 STMBL-CO                       1:14.85        
  9 Henry, Lisa               15 MSMC-CO                        1:15.55        
 10 Egan, Edel                16 STJCA-CO                       1:19.27        
 11 Breslin, Niamh            16 STJCA-CO                       1:20.79        
 12 Reilly, Anoise            16 STMBL-CO                       1:20.83        
 13 Gallagher, Jade           15 CMROS-CO                       1:21.78        
 14 Nugent, Ellen             15 STMBL-CO                       1:23.45        
 15 Flanagan, Orla            15 MSMC-CO                        1:23.99        
 16 O'Flynn, Caoimhe          16 WPORT                          1:27.40        
 17 Patoka, Julita            15 CALOR-CO                       1:40.82        
 
Event 2  Girls 17 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Borriello, Maeform        17 Bower Convent-CO               1:06.64        
  2 Cunnane, Aine             18 MSMC-CO                        1:10.61        
  3 Naughton, Imogen          17 Scoil Iognaid-CO               1:11.52        
  4 Kelly, Lauren             17 THG-CO                         1:11.98        
  5 Anderson, Kate            17 URSU-CO                        1:12.09        
  6 Ward, Emily               17 STMBL-CO                       1:15.29        
  7 Dunne, Jessica            17 THG-CO                         1:15.75        
 
Event 3  Boys 14 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fitzgerld, Daragh         13 ATHCC-CO                       1:23.06        
  2 Sutton, Diarmuid          14 ACBC-CO                        1:23.30        
  3 Breslin, Ethan            14 STKH-CO                        1:24.22        
  4 Welby, Evan               14 STPAS-CO                       1:25.35        
  5 Mitchell, Orin M          14 SUMMS-CO                       1:25.82        
  6 O'Connor, Milo            14 CCTUL-CO                       1:27.30        
  7 Carey, Oisin              14 COIR-CO                        1:28.19        
  8 Jennings, Cillian         14 STJG-CO                        1:29.90        
  9 Mc Partlan, Patrick       14 SUMMS-CO                       1:34.74        
 10 O Rourke, Diarmuid        13 STJT-CO                        1:35.58        
 11 O'Malley, Eoin            14 Scoil Iognaid-CO               1:35.89        
 12 Maher, Anthony            14 SUMMS-CO                       1:38.94        
 13 Kennedy, Eidhne           13 Scoil Iognaid-CO               1:39.18        
 14 Coppinger, Niall          13 SCMLF-CO                       1:49.18        
 15 Clarke, Liam              14 STEG-CO                        1:49.76        
 16 Duffy, Alex               13 CALOR-CO                       2:04.79        
 17 Gurney, Leigh             13 LONG                           2:08.63        
 18 Collins, Patrick          13 S                              2:23.12        
 -- Kehoe, Oisin              13 SLIG-CO                             DQ        
 
Event 3  Boys 15-16 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Mitchell          16 MC HT-CO                       1:10.38        
  2 Scully, Bryan             16 Moate-CO                       1:13.59        
  3 Breheny, Kieran           15 Bower Convent-CO               1:15.80        
  4 Brennan, Jack             15 ATHCC-CO                       1:18.17        
  5 Mc Andrew, Michael        15 Scoil Iognaid-CO               1:18.95        
  6 Keogh, Timothy            16 Scoil Iognaid-CO               1:19.84        
  7 Dervan, Ronan             15 STGC-CO                        1:20.05        
  8 Morris, Jayke             16 STKH-CO                        1:20.91        
  9 Heung, Tommy              15 STGC-CO                        1:21.90        
 10 English, James            16 STGC-CO                        1:24.41        
 11 Staunton, William         15 STCSC-CO                       1:24.78        
 12 MC Auley, Ian             15 MCA-CO                         1:25.83        
 13 Kilkenny, Liam            15 Scoil Iognaid-CO               1:26.08        
 14 Mills, David              15 WILH-CO                        1:26.57        
 15 Stevenson, John           15 GALL-CO                        1:28.26        
 16 Waldron, Ronan            16 STKH-CO                        1:29.36        
 
Event 3  Boys 17 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dervan, Mark              17 STGC-CO                        1:11.09        
  2 Weaver, Luke              17 SLIG-CO                        1:13.29        
  3 Woods, David              17 Scoil Mhuire-CO                1:16.33        
  4 Madden, Ciaran            18 CMBAL-CO                       1:16.59        
  5 Cummins, Ben              17 CBSRO-CO                       1:19.16        
  6 Mc Williams, Pádraig      17 STJG-CO                        1:23.18        
 
Event 4  Girls 14 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Joyce, Grace              14 SAL-CO                         1:22.01        
  2 Flaherty, Ellen           13 Bower Convent-CO               1:22.69        
  3 Kilgallen, Megan          14 MSMC-CO                        1:27.24        
  4 Clarke, Isabelle          14 Bower Convent-CO               1:27.39        
  5 Melvin, Sarah             14 URSU-CO                        1:27.94        
  6 Brennan, Judy             13 ATHCC-CO                       1:28.08        
  7 Bates, Aoife              13 SAL-CO                         1:28.99        
  8 O Neill, Aishling         13 Scoil Iognaid-CO               1:30.44        
  9 Loftus, Zara              14 CLM                            1:31.46        
 10 Conlon, Sarah             13 STJCA-CO                       1:31.63        
 11 Poskrobko, Carolina       14 MERL-CO                        1:31.88        
 12 Boyle, Labhoise           13 Scoil Iognaid-CO               1:31.98        
 13 Fee, Laoise               13 CARR                           1:32.01        
 14 Finnerty, Laura           14 MSMC-CO                        1:33.39        
 15 Daly, Kelsey              14 Bower Convent-CO               1:34.44        
 16 Horan, Brianne            14 STJCA-CO                       1:34.84        
 17 Mills, Jenna              13 WILH-CO                        1:36.66        
 18 Cummins, Mai              13 KILCG-CO                       1:38.46        
 18 Mc Gath, Sarah            14 SAL-CO                         1:38.46        
 20 Gallagher, Maeve          14 STJCA-CO                       1:39.61        
 21 Gallagher, Mairead        13 STJCA-CO                       1:40.01        
 22 Owens, Oonagh             14 SAL-CO                         1:41.55        
 23 Moran, Jessica            13 STKH-CO                        1:41.78        
 24 Mc Goldrick, Darina       14 SCMLF-CO                       1:42.14        
 25 Naughton, Katie           14 S                              1:43.01        
 26 Kehoe, Grace              14 SLIG-CO                        1:43.05        
 27 Heaney, Cathy             14 MSMC-CO                        1:46.94        
 28 Lyons, Anna               14 BCM-CO                         1:47.76        
 29 Harrison, Sorcha          14 CMBAL-CO                       1:48.88        
 30 MC Loughlin, Sarah        13 STPAS-CO                       1:52.82        
 31 Mulligan, Michelle        13 MSMC-CO                        1:53.24        
 32 Adamus, Nell              13 MSMC-CO                        1:55.66        
 33 Mc Cormack, Emile         13 STJCA-CO                       1:56.90        
 34 Conefrey, Cathy           13 SCMLF-CO                       1:56.93        
 35 Mullarkey, Ciara          14 STMBL-CO                       1:58.18        
 36 Collins, Niamh            12 S                              2:56.45        
 
Event 4  Girls 15-16 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mellotte, Georgia         16 WPORT                          1:16.94        
  2 MC Loughlin, Stephanie    15 MSMC-CO                        1:19.43        
  3 Fadden, Heather           15 STJCA-CO                       1:21.86        
  4 O Reilly, Derva           15 PCT-CO                         1:25.80        
  5 O'Sullivan, Caoimhe       15 MCSL-CO                        1:26.54        
  6 Campbell, Roisin          16 CMROS-CO                       1:26.84        
  7 Murphy, Freya             15 STEG-CO                        1:29.43        
  8 Begley, Emma              15 CEAC-CO                        1:30.31        
  9 Flanagan, Orla            15 MSMC-CO                        1:30.43        
 10 Deely, Megan              15 STJCA-CO                       1:30.47        
 11 Reilly, Anoise            16 STMBL-CO                       1:32.94        
 12 Gilhooley, Sarah          15 P A-CO                         1:34.15        
 13 Connaughton, Leah         15 CALOR-CO                       1:41.10        
 14 Gallagher, Jade           15 CMROS-CO                       1:44.18        
 15 Cusack, Ciara             16 WPORT                          1:44.23        
 16 Foley, Mollie             15 P A-CO                         1:44.98        
 17 Murphy, Emma              16 WPORT                          1:52.70        
 18 Keilty, Joanna            15 Scoil Iognaid-CO               1:56.90        
 
Event 4  Girls 17 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Murphy, Jade              18 SLIG-CO                        1:15.94        
  2 Lowe, Sophie              17 Bower Convent-CO               1:17.26        
  3 Shortall, Alice           17 WPORT                          1:18.90        
  4 Burns, Ella               17 WPORT                          1:19.72        
  5 Healy, Aoife              17 Bower Convent-CO               1:25.60        
  6 Sweet, Molly              17 WPORT                          1:56.49        
 
Event 5  Boys 14 & Under 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Donohoe, Cian             13 STGC-CO                        5:12.84        
 
Event 5  Boys 15-16 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Melly, Conor              16 STGC-CO                        4:34.68        
  2 Morris, Jayke             16 STKH-CO                        4:45.77        
 
Event 5  Boys 17 & Over 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Hugh Murphy, Dara      18 STCSC-CO                       4:21.13        
 
Event 6  Girls 14 & Under 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lowe, Rebecca             13 Bower Convent-CO               4:42.88        
  2 Mulhall, Keela            14 SAL-CO                         4:53.06        
 
Event 6  Girls 15-16 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Doran, Ciara              16 GORT-CO                        4:39.29        
  3 MC Loughlin, Stephanie    15 MSMC-CO                        5:03.85        
 
Event 6  Girls 17 & Over 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Shorten, Aoife            18 THG-CO                         4:29.21        
  2 Egan, Stacey              17 GALL-CO                        4:55.00        
 
Event 7  Boys 13-14 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Summerhill College Sligo-CO  'A'                            2:29.66        
  2 Convent OF Mercy-CO  'A'                                    2:32.65        
  3 Scoil Iognaid-CO  'A'                                       2:48.06        
 
Event 8  Girls 13-14 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Bower Convent Athlone-CO  'A'                               2:17.34        
  2 Scoil Iognaid-CO  'A'                                       2:23.38        
  3 ST Josephs School Castlebar-CO  'A'                         2:23.48        
  4 Scoil Mhuire Longford-CO  'A'                               2:37.10        
  5 Mount ST Michael C/M-CO  'A'                                2:45.04        
  6 ST Josephs School Castlebar-CO  'B'                         2:47.53        
 -- Salerno-CO  'A'                                                  DQ        
 
Event 9  Boys 15-16 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 St. Geralds College-CO  'A'                                 2:04.91        
  2 ST Louis Kiltimagh Co. Mayo-CO  'A'                         2:20.78        
 -- St. Colman's College Claremorr-CO  'A'                           DQ        
 -- Scoil Iognaid-CO  'A'                                            DQ        
 
Event 10  Girls 15-16 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Convent OF Mercy Roscommon-CO  'A'                          2:14.72        
  2 ST Josephs School Castlebar-CO  'A'                         2:17.32        
  3 Mount ST Michael C/M-CO  'A'                                2:24.15        
 
Event 11  Boys 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Scoil Iognaid-CO  'A'                                       2:04.76        
  2 Community College Athlone-CO  'A'                           2:08.00        
  3 Convent OF Mercy-CO  'A'                                    2:09.70        
 
Event 12  Girls 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Taylor's Hill Galway-CO  'A'                                2:09.03        
  2 Bower Convent Athlone-CO  'A'                               2:09.14        
  3 Mount ST Michael C/M-CO  'A'                                2:12.81        
  4 Wport  'A'                                                  2:20.29        
  5 Scoil Iognaid-CO  'A'                                       2:27.72        
 
Event 13  Boys 14 & Under 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rather, Zak               14 COIR-CO                        2:27.98        
  2 Scanlon, Ciaran           14 GRA                            2:36.51        
  3 Fitzgerld, Daragh         13 ATHCC-CO                       2:41.72        
  4 Doorly, David             14 Scoil Iognaid-CO               2:46.73        
  5 Donohoe, Cian             13 STGC-CO                        2:51.30        
  6 Coppinger, Niall          13 SCMLF-CO                       3:29.40        
 -- O'Donnell, Diarmuid       13 Melview NS-CO                       DQ        
 
Event 13  Boys 15-16 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Mitchell          16 MC HT-CO                       2:17.54        
  2 Mc Fadden, Patrick        16 CBSRO-CO                       2:27.30        
  3 Melly, Conor              16 STGC-CO                        2:30.27        
  4 Fortune, Joshua           15 JMEN-CO                        2:32.53        
  5 Brennan, Jack             15 ATHCC-CO                       2:36.38        
  6 Keogh, Timothy            16 Scoil Iognaid-CO               2:38.19        
  7 Dervan, Ronan             15 STGC-CO                        2:49.44        
  8 Staunton, William         15 STCSC-CO                       2:51.58        
  9 Breheny, Kieran           15 Bower Convent-CO               2:58.50        
 -- Duffy, Fionn              15 CALOR-CO                            DQ        
 
Event 13  Boys 17 & Over 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ashton, Callum            17 Scoil Iognaid-CO               2:21.19        
  2 Dervan, Mark              17 STGC-CO                        2:23.21        
  3 Woods, David              17 Scoil Mhuire-CO                2:30.37        
 
Event 14  Girls 14 & Under 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lowe, Rebecca             13 Bower Convent-CO               2:33.43        
  2 Gibbs, Isabelle           14 THG-CO                         2:37.04        
  3 Flaherty, Ellen           13 Bower Convent-CO               2:37.46        
  4 Joyce, Grace              14 SAL-CO                         2:40.07        
  5 Ashton, Iona              13 Scoil Iognaid-CO               2:44.32        
  6 Mulhall, Ailbhe           13 SAL-CO                         2:44.65        
  7 MC Manus, Rebekah         14 SAL-CO                         2:49.49        
  8 Kilgallen, Megan          14 MSMC-CO                        2:50.83        
  9 Friel, Lauren             13 Bower Convent-CO               2:51.60        
 10 Brennan, Judy             13 ATHCC-CO                       2:52.09        
 11 Kelly, Emma               14 DUNMO                          2:53.17        
 12 O Neill, Aishling         13 Scoil Iognaid-CO               2:54.19        
 13 Kelly, Aimee              13 THG-CO                         2:54.27        
 14 Delaney, Kate             13 BCM-CO                         2:58.29        
 15 Boyle, Labhoise           13 Scoil Iognaid-CO               3:00.72        
 16 Horan, Brianne            14 STJCA-CO                       3:02.14        
 17 Fee, Laoise               13 CARR                           3:02.83        
 18 O'Boyle, Elizabeth        14 SCMLF-CO                       3:05.95        
 19 Moran, Jessica            13 STKH-CO                        3:13.50        
 20 Mc Cormack, Caitriona     14 STJCA-CO                       3:16.03        
 21 Gallagher, Mairead        13 STJCA-CO                       3:18.14        
 22 O'Sullivan, Kate S        13 Scoil Iognaid-CO               3:19.85        
 23 Gorman, Aisling           13 CMBAL-CO                       3:23.52        
 24 Coen, Aoibhe              13 DCCB-CO                        3:52.58        
 
Event 14  Girls 15-16 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Moran, Sophie             15 Scoil Iognaid-CO               2:30.46        
  2 Doran, Ciara              16 GORT-CO                        2:30.89        
  3 Mellotte, Georgia         16 WPORT                          2:32.66        
  4 Coen, Hazel               16 DCCB-CO                        2:34.01        
  5 Kilduff, Jenni            16 CMROS-CO                       2:34.09        
  6 Carroll, Rebecca          16 CMROS-CO                       2:36.97        
  7 Burke, Eve                16 MSMC-CO                        2:37.07        
  8 Grady, Hannah             15 STJCA-CO                       2:37.97        
  9 Henry, Lisa               15 MSMC-CO                        2:40.83        
 10 MC Glinchey, Jane         16 COOSL-CO                       2:52.75        
 11 O'Sullivan, Caoimhe       15 MCSL-CO                        2:54.34        
 12 O Reilly, Derva           15 PCT-CO                         2:56.88        
 13 Gilhooley, Sarah          15 P A-CO                         3:02.35        
 14 Egan, Niamh               15 STJCA-CO                       3:10.83        
 
Event 14  Girls 17 & Over 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Shorten, Aoife            18 THG-CO                         2:25.78        
  2 Borriello, Maeform        17 Bower Convent-CO               2:33.54        
  3 Shortall, Alice           17 WPORT                          2:40.01        
 
Event 15  Boys 14 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rather, Zak               14 COIR-CO                        1:09.93        
  2 Grady, Rory               13 SCRAI-CO                       1:11.72        
  3 Madigan, Daniel           13 SCMLF-CO                       1:14.33        
  4 Brennan, Sean             13 STJT-CO                        1:14.69        
  5 Ryan, Seadhna             14 CMBAL-CO                       1:17.14        
  6 Sutton, Diarmuid          14 ACBC-CO                        1:18.81        
  7 Humpston, Darragh         14 SCMST-CO                       1:18.94        
  8 Maher, Patrick            14 SUMMS-CO                       1:25.55        
  9 Shannon, Ryan             14 CMBAL-CO                       1:58.24        
 
Event 15  Boys 15-16 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Robert            16 ALAT-CO                          59.81        
  2 Moran, Michael            16 ROSCC-CO                       1:02.79        
  3 Duffy, Fionn              15 CALOR-CO                       1:06.12        
  4 Heung, Tommy              15 STGC-CO                        1:06.36        
  5 Fortune, Joshua           15 JMEN-CO                        1:09.56        
  6 Murphy, Jamie             16 S                              1:09.70        
  7 Moran, Ethan              16 STRAF-CO                       1:10.32        
  8 Kelly, Niall              15 STCSC-CO                       1:17.99        
  9 Kilkenny, Liam            15 Scoil Iognaid-CO               1:18.93        
 
Event 15  Boys 17 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Quinn, Gerry              18 CMBAL-CO                         56.70        
  2 Mc Hugh Murphy, Dara      18 STCSC-CO                       1:03.18        
  3 Ashton, Callum            17 Scoil Iognaid-CO               1:03.54        
  4 Byrne, Jimmie             19 CMBAL-CO                       1:04.45        
 
Event 16  Girls 14 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 MC Gowan, Amy             14 STMBL-CO                       1:10.27        
  2 Mulhall, Keela            14 SAL-CO                         1:10.96        
  3 Leahy, Aoife              14 CALOR-CO                       1:14.14        
  4 Bates, Aoife              13 SAL-CO                         1:15.36        
  5 Loftus, Zara              14 CLM                            1:15.43        
  6 Daly, Edel                13 KILO-CO                        1:16.65        
  7 Mulhall, Ailbhe           13 SAL-CO                         1:18.06        
  8 Lyons, Maria              13 URSU-CO                        1:18.54        
  9 Boyle, Emma               14 P A-CO                         1:20.44        
 10 Heneghan, Rachel          14 STJCA-CO                       1:24.07        
 11 Delaney, Kate             13 BCM-CO                         1:25.47        
 12 Smialek, Olivia           13 Bower Convent-CO               1:29.48        
 13 Little, Caoilfhionn       13 STKH-CO                        1:34.46        
 14 Mulligan, Michelle        13 MSMC-CO                        1:41.48        
 15 Joyce, Saoirse            13 SCMLF-CO                       1:46.49        
 -- Lee, Penny                14 SLIG-CO                             DQ        
 
Event 16  Girls 15-16 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Farnon, Keela             15 CMROS-CO                       1:09.95        
  2 Grady, Hannah             15 STJCA-CO                       1:15.72        
  3 MC Glinchey, Jane         16 COOSL-CO                       1:17.80        
  4 Ennis, Kelly              15 BALMW-CO                       1:18.79        
 
Event 16  Girls 17 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kilgallen, Niamh          17 MSMC-CO                        1:03.75        
  2 Harrington, Lisa          18 SUMA-CO                        1:07.97        
  3 Egan, Stacey              17 GALL-CO                        1:09.86        
  4 Naughton, Imogen          17 Scoil Iognaid-CO               1:10.39        
  5 Murphy, Jade              18 SLIG-CO                        1:12.71        
  6 O'Brien, Paola            17 THG-CO                         1:13.09        
  7 Joyce, Laura              17 MSMC-CO                        1:16.31        
 
Event 17  Boys 14 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rennick, Sam              13 STGC-CO                        1:01.86        
  2 Grady, Rory               13 SCRAI-CO                       1:03.50        
  3 Madigan, Daniel           13 SCMLF-CO                       1:04.90        
  4 Welby, Evan               14 STPAS-CO                       1:05.20        
  5 Kurkin, Daniel            14 SCMLF-CO                       1:05.35        
  6 Joyce, Cathal             14 STCSC-CO                       1:06.07        
  7 Breslin, Ethan            14 STKH-CO                        1:07.43        
  8 O'Connor, Milo            14 CCTUL-CO                       1:07.55        
  9 Doorly, David             14 Scoil Iognaid-CO               1:07.59        
 10 Carter, Niall             13 STGC-CO                        1:08.66        
 11 Ziemelis, Robert          13 SCMLF-CO                       1:09.02        
 12 Ryan, Seadhna             14 CMBAL-CO                       1:09.30        
 13 Carey, Oisin              14 COIR-CO                        1:09.98        
 14 Humpston, Darragh         14 SCMST-CO                       1:10.00        
 15 Donohoe, Cian             13 STGC-CO                        1:10.60        
 16 Naughton, Liam            13 MCA-CO                         1:11.21        
 17 Lennon, Brian             13 STJG-CO                        1:11.84        
 18 Ryan, Duileach            13 CMBAL-CO                       1:11.92        
 19 Harley, Rowan             14 GARBL-SC                       1:12.12        
 20 Pfeiffer, Robin           13 CALOR-CO                       1:12.36        
 21 O Rourke, Diarmuid        13 STJT-CO                        1:13.15        
 22 O'Malley, Eoin            14 Scoil Iognaid-CO               1:13.43        
 23 Sanchez, Jose             13 MERL-CO                        1:15.06        
 24 Jennings, Cillian         14 STJG-CO                        1:15.59        
 25 Kennedy, Eidhne           13 Scoil Iognaid-CO               1:17.18        
 26 O'Boyle, Aidan            13 SCMLF-CO                       1:18.73        
 27 Burke, Aaron              13 Scoil Iognaid-CO               1:26.62        
 28 Murphy, Kell              13 STEG-CO                        1:26.69        
 29 Clarke, Liam              14 STEG-CO                        1:33.41        
 30 Shannon, Ryan             14 CMBAL-CO                       1:35.07        
 31 Gurney, Leigh             13 LONG                           1:36.65        
 32 Tannion, Paul             14 Scoil Iognaid-CO               1:48.95        
 -- Kehoe, Oisin              13 SLIG-CO                             DQ        
 
Event 17  Boys 15-16 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Robert            16 ALAT-CO                          53.60        
  2 Kolcow, Max               15 STJG-CO                          55.36        
  3 Burke, Ciaran             16 STJT-CO                          55.55        
  4 Scully, Bryan             16 Moate-CO                         57.79        
  5 Doorly, Joseph            15 Scoil Iognaid-CO                 58.91        
  6 Mc Andrew, Michael        15 Scoil Iognaid-CO               1:00.04        
  7 Pilcher, Jack             15 STJC-CO                        1:00.51        
  8 Rennick, Nathan           16 STGC-CO                        1:01.10        
  9 Moran, Ethan              16 STRAF-CO                       1:01.87        
 10 Melvin, Conor             16 SUMMS-CO                       1:02.87        
 11 O Rourke, Oisín           15 STJT-CO                        1:03.54        
 12 Mills, David              15 WILH-CO                        1:03.78        
 13 English, James            16 STGC-CO                        1:05.64        
 14 Moran, Ben                15 ROSCC-CO                       1:05.92        
 15 MC Auley, Ian             15 MCA-CO                         1:06.46        
 16 Waldron, Ronan            16 STKH-CO                        1:06.93        
 17 Stevenson, John           15 GALL-CO                        1:07.99        
 18 O'Brien, Ciaran           15 STKH-CO                        1:17.69        
 19 MC Namara, Michael        15 STCSC-CO                       1:30.83        
 
Event 17  Boys 17 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Quinn, Gerry              18 CMBAL-CO                         52.32        
  2 Lennon, Fiachra           17 ATHCC-CO                         55.74        
  3 Breslin, Cian             17 STKH-CO                        1:00.75        
  3 Byrne, Jimmie             19 CMBAL-CO                       1:00.75        
  5 Weaver, Luke              17 SLIG-CO                        1:01.50        
  6 Cummins, Ben              17 CBSRO-CO                       1:02.32        
  7 Gibbons, Shane            18 ATHCC-CO                       1:03.94        
  8 Mc Williams, Pádraig      17 STJG-CO                        1:08.35        
 
Event 18  Girls 14 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mulhall, Keela            14 SAL-CO                         1:01.81        
  2 Daly, Edel                13 KILO-CO                        1:03.17        
  3 MC Gowan, Amy             14 STMBL-CO                       1:03.22        
  4 Leahy, Aoife              14 CALOR-CO                       1:03.83        
  5 Conway, Fiona             13 STJCA-CO                       1:07.03        
  6 Johnson, Laura            14 SUMA-CO                        1:07.50        
  7 Burke, Saoirse            14 PCT-CO                         1:08.06        
  8 Ginty, Aoife              14 SCMLF-CO                       1:08.36        
  9 Friel, Lauren             13 Bower Convent-CO               1:08.92        
 10 Pliszka, Anastazya        14 CMROS-CO                       1:09.58        
 11 Farnon, Hannah            14 CMROS-CO                       1:10.50        
 12 Fitzgerld, Aoife          14 ATHCC-CO                       1:10.72        
 13 Clarke, Isabelle          14 Bower Convent-CO               1:10.98        
 14 Poskrobko, Carolina       14 MERL-CO                        1:11.45        
 15 Ryan, Orla                14 CMBAL-CO                       1:11.46        
 16 Ward, Aileen              13 CLONW-CO                       1:13.13        
 17 Mills, Jenna              13 WILH-CO                        1:13.26        
 18 Gallagher, Maeve          14 STJCA-CO                       1:13.57        
 19 Mc Weeney, Aine           13 SCMLF-CO                       1:13.58        
 20 Mac Phee, Eilidh          13 STMBL-CO                       1:13.85        
 21 Daly, Kelsey              14 Bower Convent-CO               1:13.99        
 22 MC Dermott, Aoife         13 Bower Convent-CO               1:14.18        
 22 Finnerty, Laura           14 MSMC-CO                        1:14.18        
 24 Owens, Oonagh             14 SAL-CO                         1:14.55        
 25 Kennedy, Ailbhe           13 SAL-CO                         1:15.36        
 26 Cummins, Mai              13 KILCG-CO                       1:17.39        
 27 Melvin, Sarah             14 URSU-CO                        1:17.59        
 28 Mc Cormack, Caitriona     14 STJCA-CO                       1:18.05        
 29 Raleigh, Rachael          14 SCMLF-CO                       1:18.23        
 30 MC Carthy, Aisling        13 Bower Convent-CO               1:18.67        
 31 Ni Mhuiri, Alaidh         14 SCMLF-CO                       1:20.36        
 32 Kemayou, Audrey           13 SCMLF-CO                       1:20.37        
 33 Mc Goldrick, Darina       14 SCMLF-CO                       1:21.36        
 34 Monds, Tara               13 URSU-CO                        1:21.64        
 35 Little, Caoilfhionn       13 STKH-CO                        1:21.89        
 36 O Reilly, Cladagh         14 PCT-CO                         1:22.23        
 37 Gorman, Aisling           13 CMBAL-CO                       1:23.47        
 38 Murphy, Jennifer          13 STMBL-CO                       1:26.08        
 39 Lyons, Anna               14 BCM-CO                         1:26.46        
 40 Mc Cormack, Emile         13 STJCA-CO                       1:27.53        
 41 Platt, Aoife              14 URSU-CO                        1:31.73        
 
Event 18  Girls 15-16 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 MC Loughlin, Stephanie    15 MSMC-CO                        1:01.19        
  2 Kilduff, Jenni            16 CMROS-CO                       1:02.11        
  3 Coen, Hazel               16 DCCB-CO                        1:03.43        
  4 Farnon, Keela             15 CMROS-CO                       1:03.70        
  5 Johnson, Rachel           15 SUMA-CO                        1:03.93        
  6 Carroll, Rebecca          16 CMROS-CO                       1:04.05        
  7 Egan, Edel                16 STJCA-CO                       1:04.90        
  8 Wong, Tara                15 STMBL-CO                       1:06.81        
  9 Lynch, Ciara              15 STCCM-CO                       1:07.04        
 10 Fadden, Heather           15 STJCA-CO                       1:07.48        
 11 Campbell, Roisin          16 CMROS-CO                       1:08.54        
 12 Murphy, Freya             15 STEG-CO                        1:08.73        
 13 Breslin, Niamh            16 STJCA-CO                       1:10.17        
 14 Deely, Megan              15 STJCA-CO                       1:11.02        
 15 Kelly, Terri              16 Scoil Mhuire-CO                1:11.31        
 16 Murphy, Rose              15 MSMC-CO                        1:12.45        
 17 Nugent, Ellen             15 STMBL-CO                       1:13.11        
 18 Begley, Emma              15 CEAC-CO                        1:14.24        
 19 Egan, Niamh               15 STJCA-CO                       1:14.45        
 20 Patoka, Julita            15 CALOR-CO                       1:14.85        
 21 Cusack, Ciara             16 WPORT                          1:15.43        
 22 Connaughton, Leah         15 CALOR-CO                       1:17.20        
 23 Foley, Mollie             15 P A-CO                         1:17.28        
 24 O'Flynn, Caoimhe          16 WPORT                          1:18.68        
 25 O'Brien, Aoife            16 WPORT                          1:18.89        
 26 Amos, Argnette            16 MSMC-CO                        1:26.15        
 27 Keilty, Joanna            15 Scoil Iognaid-CO               1:38.57        
 
Event 18  Girls 17 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kilgallen, Niamh          17 MSMC-CO                          57.77        
  2 MC Donagh, Paula          17 DCCB-CO                        1:02.26        
  3 Egan, Stacey              17 GALL-CO                        1:03.75        
  4 Harrington, Lisa          18 SUMA-CO                        1:04.07        
  5 Kelly, Lauren             17 THG-CO                         1:05.36        
  6 Lowe, Sophie              17 Bower Convent-CO               1:05.61        
  7 O'Brien, Paola            17 THG-CO                         1:05.75        
  8 Joyce, Laura              17 MSMC-CO                        1:06.00        
  9 Ward, Emily               17 STMBL-CO                       1:06.60        
 10 Cunnane, Aine             18 MSMC-CO                        1:07.02        
 11 Healy, Aoife              17 Bower Convent-CO               1:09.59        
 12 Dunne, Jessica            17 THG-CO                         1:10.86        
 13 O'Bienr, Sarah            19 S                              1:16.05        
 
Event 19  Boys 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Scoil Iognaid-CO  'A'                                       2:16.71        
  2 Convent OF Mercy-CO  'A'                                    2:21.81        
 
Event 20  Girls 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Bower Convent Athlone-CO  'A'                               2:01.81        
  2 Salerno-CO  'A'                                             2:02.84        
  3 ST Josephs School Castlebar-CO  'A'                         2:08.81        
  4 Ursuline College Sligo-CO  'A'                              2:19.25        
  5 ST Josephs School Castlebar-CO  'B'                         2:23.36        
  6 Scoil Iognaid-CO  'A'                                       2:24.63        
  7 Mount ST Michael C/M-CO  'A'                                2:32.41        
 
Event 21  Boys 15-16 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 St. Geralds College-CO  'A'                                 1:53.72        
  2 St. Colman's College Claremorr-CO  'A'                      1:59.15        
  3 Scoil Iognaid-CO  'A'                                       2:10.48        
 
Event 22  Girls 15-16 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Convent OF Mercy Roscommon-CO  'A'                          1:58.55        
  2 Mount ST Michael C/M-CO  'A'                                2:06.22        
  3 ST Josephs School Castlebar-CO  'A'                         2:06.60        
  4 ST Marys Ballina-CO  'A'                                    2:20.49        
 
Event 23  Boys 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Community College Athlone-CO  'B'                           1:49.69        
 -- Scoil Iognaid-CO  'A'                                      X1:48.97        
 
Event 24  Girls 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Taylor's Hill Galway-CO  'A'                                1:57.55        
  2 Bower Convent Athlone-CO  'A'                               1:58.90        
  3 Mount ST Michael C/M-CO  'A'                                1:59.98        
  4 ST Marys Ballina-CO  'A'                                    2:03.28        
  5 Wport  'A'                                                  2:03.59        
  6 Scoil Iognaid-CO  'A'                                       2:03.90