CONNACHT SCHOOLS CHAMPIONSHIPS JAN 2014
     
Event 1  Girls 14 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Keaney, Meadbh            14 CUCSL-SC                       1:08.99  
  2 Burke, Eve                14 CMSMC                          1:13.80  
  3 MC Weeney, Sinead         14 CSMLF                          1:13.89  
  4 Dowling, Caoimhe          13 CALOR-SC                       1:14.32  
  5 MC Loughlin, Stephanie    13 CMSMC                          1:15.10  
  6 Mc Hale, Siofra           14 CSJCA-SC                       1:15.14  
  7 Lally, Erin               13 CMSMC                          1:17.66  
  8 Egan, Edel                14 CSJCA-SC                       1:18.29  
  9 MC Gowan, Heather         14 CSTMB-SC                       1:18.90  
 10 Johnson, Rachel           13 CSHA-NT                        1:20.11  
 11 Caulfield, Shannon        14 CASCR-SC                       1:20.43  
 12 Breslin, Niamh            14 CSJCA-SC                       1:21.51  
 13 Grady, Hannah             13 CSJCA-SC                       1:21.82  
 14 Reilly, Lauren            14 CSHA-NT                        1:22.37  
 15 Duignan, Dearbhle         14 SCH                            1:23.44  
 16 Maguire, Grace            14 CSTKH                          1:24.14  
 17 Henry, Lisa               13 CMSMC                          1:24.16  
 18 Loughran, Jessica         13 CATHY                          1:24.79  
 19 Ennis, Kelly              13 CBAMC-SC                       1:26.48  
 20 Mc Namara, Hazel          14 Scoil Iognaid-NT               1:26.95  
 21 Deely, Meghan             13 CSJCA-SC                       1:27.73  
 22 Donoghue, Aoife           13 CSJCA-SC                       1:27.96  
 23 O'Donoghue, Anna          13 Scoil Iognaid-NT               1:28.55  
 24 Kelly, Terri              14 Scoil Mhuire                   1:29.40  
 25 Dillon, Sarah             13 CATHY                          1:29.59  
 26 Connelly, Rachel          14 SCH                            1:30.52  
 27 Doherty, Megan            14 CMSMC                          1:32.81  
 28 Gallagher, Jade           13 CSMRS-NT                       1:35.11  
 29 Lalwani, Jessica          14 CCROS                          1:35.16  
 30 Gilhooley, Sarah          13 CATHY                          1:36.72  
 31 Mc Phillips, Aoibhinn     14 Scoil Iognaid-NT               1:37.08  
 32 Rushe, Ciara              14 SCH                            1:40.41  
 33 O'Connor, Orla            13 CSAL-SC                        1:41.05  
 34 Egan, Niamh               11 CSJCA-SC                       1:41.18  
 
Event 2  Boys 14 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Burke, Ciaran             14 CSTJT-SC                       1:01.85  
  2 Moran, Michael            14 CCROS                          1:01.90  
  3 Rennick, Nathan           14 CSGC                           1:13.16  
  4 O.Connor, Sean            12 SCH                            1:13.91  
  5 Melvin, Conor             14 CSCS-SC                        1:14.70  
  6 Blacoe, Cillian           14 Scoil Iognaid-NT               1:15.07  
  7 Melly, Conor              14 CSGC                           1:15.95  
  8 Anderson, Eoin            14 CSCS-SC                        1:17.21  
  9 Doorly, Joseph            13 Scoil Iognaid-NT               1:17.77  
 10 O Rourke, Oisín           13 CLAVY-NT                       1:22.84  
 11 Mc Cann, Michael          13 CSML-SC                        1:23.01  
 12 Martin, Dylan             14 CGPP                           1:23.68  
 13 Kelly, Niall              13 CSCC-SC                        1:23.76  
 14 Kenny, Ronan              13 CSML-SC                        1:26.19  
 15 Moran, Ben                13 GS Roscommon                   1:29.00  
 16 Eglinton, Owen            14 CSCS-SC                        1:31.22  
 
Event 3  Girls 15-16 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mylett, Sinead            16 CSJCA-SC                       1:08.26  
  2 Fox, Sarah Jane           16 CPCT                           1:10.73  
  3 Cunnane, Aine             16 CMSMC                          1:10.89  
  4 Clabby, Aibhlin           15 Bower Convent-SC               1:10.98  
  5 Heneghan, Niamh           15 CSJCA-SC                       1:11.42  
  6 Crosby, Emer              15 Scoil Iognaid-NT               1:13.05  
  7 Naughton, Imogen          15 Scoil Iognaid-NT               1:13.21  
  8 Anderson, Kate            15 CUCSL-SC                       1:13.22  
  9 Fahy, Laura               15 CSJCA-SC                       1:14.60  
 10 Sweeney, Amy              15 CCOIR-SC                       1:15.86  
 11 Murphy, Rachel            15 CSTMB-SC                       1:16.96  
 12 Cavanagh, Ciara           16 SCH                            1:18.22  
 13 Dolan, Tara               15 CMROS                          1:18.76  
 14 Dunne, Jessica            15 CDCGA-SC                       1:19.12  
 15 Farrell, Michelle         15 CMROS                          1:21.89  
 16 Jones, Aisling            15 CUCSL-SC                       1:22.02  
 17 Farrell, Ailbhe           16 CSMLF                          1:22.03  
 18 Skelly, Aideen            16 CSMLF                          1:23.58  
 
Event 4  Boys 15-16 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Sullivan, Bryan         16 Scoil Iognaid-NT               1:00.70  
  2 Madden, Ciaran            16 CBML-SC                        1:07.41  
  3 Ashton, Callum            15 Scoil Iognaid-NT               1:11.50  
  4 Mc Hugh-Murphy, Dara      16 CSCC-SC                        1:13.07  
  5 Aspill, Ruairi            15 SCH                            1:13.21  
  6 Plangg, Artur             15 CBSRO-SC                       1:15.65  
  7 O'Hanlon, Shane           15 CBML-SC                        1:18.79  
  8 O'Muire, Daire            15 CSML-SC                        1:19.92  
 
Event 5  Girls 17 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Keaveney, Shona           18 CUCSL-SC                       1:06.44  
  2 Mc Hugh-Murphy, Sarah     18 CMSMC                          1:14.61  
  3 Delaney, Riona            17 CMROS                          1:16.08  
  4 Rushe, Aine               18 Bower Convent-SC               1:23.11  
  5 O'Boyle, Aoife            18 CATHY                          1:38.63  
 
Event 6  Boys 17 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lannon, Kevin             17 CSMST-SC                       1:06.45  
  2 Scully, Daniel            17 CSJG-SC                        1:08.55  
  3 Kelly, Evan               17 CSCS-SC                        1:09.47  
  4 Waldron, Fintan           17 CSTKH                          1:16.70  
 
Event 7  Girls 14 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mellotte, Georgia         14 CSHW                           1:25.45  
  2 Fadden, Heather           13 Breaffy-NT                     1:25.84  
  3 Burke, Eve                14 CMSMC                          1:26.99  
  4 Caulfield, Shannon        14 CASCR-SC                       1:31.03  
  5 Coen, Hazel               14 CDCCB-SC                       1:31.22  
  6 Campbell, Roisin          14 CMROS                          1:31.57  
  7 Feeney, Sarah             14 CATHY                          1:32.19  
  8 Begley, Emma              13 CCEAC                          1:32.87  
  9 Grant, Stephanie          14 TUAM                           1:34.15  
 10 Walsh, Sinead             14 CSAL-SC                        1:34.88  
 11 Kennedy, Louise           13 Bower Convent-SC               1:36.25  
 12 Regan, Aoibhe             14 CSTKH                          1:37.61  
 13 Flanagan, Orla            13 CMSMC                          1:38.96  
 14 Finnegan, Lara            13 CPCT                           1:39.88  
 15 Geraghty, Kate            13 CPCT                           1:44.67  
 16 Gilhooley, Sarah          13 CATHY                          1:46.36  
 17 O'Connor, Orla            13 CSAL-SC                        1:54.94  
 18 O'Reilly, Lauren          14 CATHY                          1:57.41  
 
Event 8  Boys 14 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Mitchell          14 CAC                            1:18.50  
  2 Murphy, Jamie             14 CSGC                           1:18.56  
  3 Connolly, Sam             14 CBSRO-SC                       1:20.65  
  4 Scully, Bryan             14 Moate-NT                       1:23.02  
  5 Keogh, Timothy            14 Scoil Iognaid-NT               1:25.57  
  6 Brennan, Jack             13 CCATH                          1:27.48  
  7 Mc Andrew, Michael        13 Scoil Iognaid-NT               1:28.82  
  8 Morris, Jayke             14 CSTKH                          1:29.83  
  9 Dervan, Ronan             13 SCH                            1:32.46  
 10 English, James            14 CSGC                           1:36.54  
 11 Waldron, Ronan            14 CSTKH                          1:37.29  
 12 Carty, Bryan              14 CBGAR                          1:40.99  
 13 Kelly, Niall              13 CSCC-SC                        1:41.46  
 14 Staunton, William         13 CSCC-SC                        1:44.40  
 15 O'Reilly, David           14 CATHY                          1:52.66  
 -- Martin, Dylan             14 CGPP                                DQ  
 -- Kenny, Ronan              13 CSML-SC                             DQ  
 
Event 9  Girls 15-16 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Namara, Dearbhail      16 CSHW                           1:11.52  
  2 Kilgallen, Niamh          15 CMSMC                          1:12.30  
  3 Murphy, Jade              16 CSGS-SC                        1:16.24  
  4 Lowe, Sophie              15 Bower Convent-SC               1:22.02  
  5 Horan, Siofra             15 CDCCB-SC                       1:22.27  
  6 Fadden, Amber             16 CDCCB-SC                       1:23.42  
  7 Grady, Aisling            16 CDCCB-SC                       1:25.13  
  8 Shortall, Alice           15 CSHW                           1:26.13  
  9 Burns, Ella               15 SCH                            1:28.67  
 10 Scully, Andraya           15 CSAL-SC                        1:28.88  
 11 Healy, Aoife              15 Bower Convent-SC               1:28.95  
 12 Dunne, Jessica            15 CDCGA-SC                       1:30.42  
 13 Farrell, Ailbhe           16 CSMLF                          1:31.58  
 14 Mc Donough, Méabh         16 CANSG                          1:37.47  
 
Event 10  Boys 15-16 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Moore, Andrew             16 CSJG-SC                        1:08.22  
  2 Kelly, Michael            16 CMCA-SC                        1:10.75  
  3 Dervan, Mark              15 CSGC                           1:12.27  
  4 O'Farrell, Brian          15 Scoil Iognaid-NT               1:15.56  
  5 Madden, Ciaran            16 CBML-SC                        1:16.90  
  6 Clarke, Jack              15 CSTE                           1:18.35  
  7 Dunne, Shane              16 SCH                            1:22.04  
  8 Woods, David              15 Scoil Mhuire                   1:23.23  
  9 Staunton, Dirmuid         15 CSCC-SC                        1:24.43  
 10 Rushe, Shane              16 CMCA-SC                        1:26.92  
 11 Mc Williams, Pádraig      15 CSJG-SC                        1:27.20  
 12 O'Hanlon, Shane           15 CBML-SC                        1:27.96  
 13 Vickers, Fintan           15 CSJG-SC                        1:29.99  
 14 Murphy, Feda              15 CSTE                           1:37.25  
 -- Fleming, James            15 CSCC-SC                             DQ  
 
Event 11  Girls 17 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dervan, Louise            17 SCH                            1:21.57  
  2 Gerrity, Lisa             17 CUCSL-SC                       1:25.57  
  3 Quinn, Aoife              17 CGORT                          1:35.17  
 
Event 12  Boys 17 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Greene, Darragh           18 CSML-SC                        1:07.72  
  2 Brinn, Jonathan           17 CSTJT-SC                       1:09.69  
  3 Livingstone, Patrick      17 CSGC                           1:11.59  
  4 Postal, Luca              18 CSTE                           1:17.72  
  5 Kelly, Evan               17 CSCS-SC                        1:23.62  
 
Event 13  Girls 14 & Under 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Doran, Ciara              14 CGORT                          2:31.51  
  2 Dowling, Caoimhe          13 CALOR-SC                       2:40.50  
  3 Carroll, Rebecca          14 CMROS                          2:41.22  
  4 Friel, Alanna             14 Bower Convent-SC               2:48.52  
  5 Mc Nicholas, Claudia      14 CCOIR-SC                       2:49.90  
  6 Togher, Una               14 CSJCA-SC                       2:49.99  
  7 Griffin, Ruth             13 Scoil Iognaid-NT               2:50.46  
  8 Grady, Hannah             13 CSJCA-SC                       2:50.80  
  9 Walsh, Lauren             13 Scoil Iognaid-NT               2:53.71  
 10 Maguire, Grace            14 CSTKH                          2:57.05  
 11 Murray, Ciara             13 CALOR-SC                       2:57.23  
 12 Heaney, Sarah             14 CMSMC                          2:58.30  
 13 Breslin, Niamh            14 CSJCA-SC                       3:00.18  
 14 Kennelly, Aisling         14 CSAL-SC                        3:01.23  
 15 Lennon, Amy               14 CGORT                          3:07.84  
 16 Feeney, Sarah             14 CATHY                          3:08.12  
 17 Kelly, Terri              14 Scoil Mhuire                   3:10.77  
 18 Mc Namara, Hazel          14 Scoil Iognaid-NT               3:14.07  
 19 Flanagan, Orla            13 CMSMC                          3:15.30  
 20 Doherty, Megan            14 CMSMC                          3:22.79  
 21 Clancy, Cara              13 COOTE                          3:33.70  
 22 Gallagher, Jade           13 CSMRS-NT                       3:37.98  
 
Event 14  Boys 14 & Under 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Mitchell          14 CAC                            2:24.28  
  2 Murphy, Jamie             14 CSGC                           2:34.61  
  3 Melly, Conor              14 CSGC                           2:41.66  
  4 Keogh, Timothy            14 Scoil Iognaid-NT               2:46.83  
  5 Brennan, Jack             13 CCATH                          2:48.13  
  6 Gilhooley, David          14 CATHY                          2:49.69  
  7 Morris, Jayke             14 CSTKH                          2:59.09  
  8 Waldron, Ronan            14 CSTKH                          3:09.47  
  9 Kilkenny, Liam            13 Scoil Iognaid-NT               3:14.78  
 10 Pitcher, Jack             13 CSTJC                          3:21.36  
 11 Staunton, William         13 CSCC-SC                        3:28.23  
 
Event 15  Girls 15-16 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Namara, Dearbhail      16 CSHW                           2:26.26  
  2 Shorten, Aoife            16 CDCGA-SC                       2:26.67  
  3 Kilgallen, Niamh          15 CMSMC                          2:30.58  
  4 Weaver, Gabriella         16 CACAR-NT                       2:33.92  
  5 Cunnane, Aine             16 CMSMC                          2:36.17  
  6 Egan, Stacey              15 CFERB-NT                       2:39.31  
  7 Grady, Aisling            16 CDCCB-SC                       2:39.52  
  8 Clabby, Aibhlin           15 Bower Convent-SC               2:39.74  
  9 Naughton, Imogen          15 Scoil Iognaid-NT               2:42.56  
 10 MC Donagh, Paula          15 CDCCB-SC                       2:43.14  
 11 Horan, Siofra             15 CDCCB-SC                       2:43.91  
 12 Kelly, Lauren             15 CDCGA-SC                       2:44.61  
 13 Sweeney, Amy              15 CCOIR-SC                       2:44.71  
 14 Kenny, Laura              16 CSMLF                          2:49.58  
 15 Shortall, Alice           15 CSHW                           2:51.79  
 16 Jones, Aisling            15 CUCSL-SC                       2:56.30  
 17 Ward, Emily               15 CSTMB-SC                       2:57.23  
 
Event 16  Boys 15-16 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Moore, Andrew             16 CSJG-SC                        2:16.19  
  2 Kelly, Michael            16 CMCA-SC                        2:20.41  
  3 O'Farrell, Brian          15 Scoil Iognaid-NT               2:28.37  
  4 Dervan, Mark              15 CSGC                           2:28.50  
  5 Mc Hugh-Murphy, Dara      16 CSCC-SC                        2:39.00  
  6 O'Hanlon, Ciaran          15 CBML-SC                        2:45.10  
  7 Murphy, Feda              15 CSTE                           3:14.39  
 
Event 17  Girls 17 & Over 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Walsh, Keena              17 Scoil Iognaid-NT               2:25.24  
  2 Mc Nevin, Ciara           17 CSMLF                          2:26.13  
  3 Keogh, Ruth               17 Scoil Iognaid-NT               2:31.23  
  4 Dervan, Louise            17 SCH                            2:47.08  
  5 Gerrity, Lisa             17 CUCSL-SC                       2:54.82  
 
Event 18  Boys 17 & Over 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Grady, Eoghan             17 CSGC                           2:15.53  
  2 Brinn, Jonathan           17 CSTJT-SC                       2:16.40  
  3 Melly, Cillian            17 CSGC                           2:17.60  
  4 Byrne, Jimmie             17 CBML-SC                        3:13.12  
 
Event 19  Girls 14 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Doran, Ciara              14 CGORT                          1:11.45  
  2 Friel, Alanna             14 Bower Convent-SC               1:15.88  
  3 Finn, Roisin              13 CALOR-SC                       1:17.18  
  4 Farnon, Keela             13 CMROS                          1:18.14  
  5 Mc Nicholas, Claudia      14 CCOIR-SC                       1:20.30  
  6 Murray, Ciara             13 CALOR-SC                       1:21.69  
  7 MC Gowan, Amy             12 CSTMB-SC                       1:21.84  
  8 Donoghue, Aoife           13 CSJCA-SC                       1:27.27  
  9 Henry, Lisa               13 CMSMC                          1:36.63  
 10 Dillon, Sarah             13 CATHY                          1:41.06  
 11 Regan, Aoibhe             14 CSTKH                          1:41.87  
 
Event 20  Boys 14 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Robert            14 CALAT-SC                       1:00.92  
  2 Moran, Michael            14 CCROS                          1:03.63  
  3 Rennick, Nathan           14 CSGC                           1:10.98  
  4 O'Connor, David           14 CSJG-SC                        1:19.60  
  5 Dervan, Ronan             13 SCH                            1:34.73  
  6 Kilkenny, Liam            13 Scoil Iognaid-NT               1:41.31  
 
Event 21  Girls 15-16 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fox, Sarah Jane           16 CPCT                           1:06.97  
  2 Harrington, Lisa          16 CSHA-NT                        1:08.55  
  3 Shorten, Aoife            16 CDCGA-SC                       1:09.46  
  4 O'Brien, Paola            15 CDCGA-SC                       1:11.69  
  5 Fadden, Amber             16 CDCCB-SC                       1:16.05  
  6 Healy, Aoife              15 Bower Convent-SC               1:19.26  
  7 Gavin, Michelle           15 CPCT                           1:19.81  
  8 Joyce, Laura              15 CMSMC                          1:21.21  
  9 Cavanagh, Ciara           16 SCH                            1:23.16  
 10 Keaney, Aoife             16 CUCSL-SC                       1:24.32  
 11 Reidy, Sinead             16 Bower Convent-SC               1:27.11  
 
Event 22  Boys 15-16 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Quinn, Gerry              16 CBML-SC                        1:00.37  
  2 O'Sullivan, Bryan         16 Scoil Iognaid-NT               1:00.43  
  3 Lennon, Fiachra           15 CCATH                          1:02.95  
  4 Collins, Donal            16 CSJG-SC                        1:03.08  
  5 Ashton, Callum            15 Scoil Iognaid-NT               1:11.34  
  6 Roe, Dylan                15 Scoil Iognaid-NT               1:12.75  
  7 Vahey, Ben                15 CALOR-SC                       1:16.84  
 
Event 23  Girls 17 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Keaveney, Shona           18 CUCSL-SC                       1:07.38  
  2 Sheridan, Olwlyn          17 SCH                            1:15.13  
  3 Crossan, Mary             17 CONS                           1:30.42  
  4 Quinn, Aoife              17 CGORT                          1:32.77  
 
Event 24  Boys 17 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Melly, Cillian            17 CSGC                           1:02.08  
  2 Warby, Cian               17 CCATH                          1:02.61  
  3 Williams, David           17 Scoil Iognaid-NT               1:09.60  
  4 Mc Ginty, Stephen         17 CSJG-SC                        1:10.21  
  5 Rayner, Sean              17 CBSRO-SC                       1:13.88  
 
Event 25  Boys 14 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Robert            14 CALAT-SC                         56.15  
  2 Burke, Ciaran             14 CSTJT-SC                         56.71  
  3 Gilhooley, David          14 CATHY                          1:02.82  
  4 O.Connor, Sean            12 SCH                            1:04.20  
  5 Connolly, Sam             14 CBSRO-SC                       1:04.91  
  6 Scully, Bryan             14 Moate-NT                       1:05.33  
  7 Melvin, Conor             14 CSCS-SC                        1:05.96  
  8 Doorly, Joseph            13 Scoil Iognaid-NT               1:07.37  
  9 Anderson, Eoin            14 CSCS-SC                        1:08.71  
 10 Blacoe, Cillian           14 Scoil Iognaid-NT               1:10.29  
 11 O Rourke, Oisín           13 CLAVY-NT                       1:10.41  
 12 Mc Andrew, Michael        13 Scoil Iognaid-NT               1:10.54  
 13 O'Connor, David           14 CSJG-SC                        1:10.82  
 14 Moran, Ben                13 GS Roscommon                   1:14.54  
 15 Eglinton, Owen            14 CSCS-SC                        1:19.97  
 16 Pitcher, Jack             13 CSTJC                          1:20.87  
 17 English, James            14 CSGC                           1:22.65  
 18 Carty, Bryan              14 CBGAR                          1:28.16  
 19 Connelly, Ryan            14 CATHY                          1:31.31  
 20 O'Reilly, David           14 CATHY                          1:33.74  
 
Event 26  Girls 14 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Keaney, Meadbh            14 CUCSL-SC                       1:03.96  
  2 MC Loughlin, Stephanie    13 CMSMC                          1:04.60  
  3 Egan, Edel                14 CSJCA-SC                       1:05.40  
  4 Griffin, Ruth             13 Scoil Iognaid-NT               1:06.04  
  5 Carroll, Rebecca          14 CMROS                          1:06.46  
  6 Mellotte, Georgia         14 CSHW                           1:06.55  
  7 Finn, Roisin              13 CALOR-SC                       1:07.20  
  8 Togher, Una               14 CSJCA-SC                       1:07.67  
  9 Mc Hale, Siofra           14 CSJCA-SC                       1:07.68  
 10 MC Gowan, Amy             12 CSTMB-SC                       1:08.43  
 11 Coen, Hazel               14 CDCCB-SC                       1:08.64  
 12 Duignan, Dearbhle         14 SCH                            1:08.67  
 13 MC Gowan, Heather         14 CSTMB-SC                       1:09.36  
 14 Reilly, Lauren            14 CSHA-NT                        1:09.58  
 15 MC Weeney, Sinead         14 CSMLF                          1:09.89  
 16 Lally, Erin               13 CMSMC                          1:10.34  
 17 Farnon, Keela             13 CMROS                          1:10.36  
 18 Johnson, Rachel           13 CSHA-NT                        1:10.78  
 19 Kennedy, Louise           13 Bower Convent-SC               1:10.98  
 20 Grant, Stephanie          14 TUAM                           1:11.78  
 21 Heaney, Sarah             14 CMSMC                          1:12.42  
 22 Walsh, Lauren             13 Scoil Iognaid-NT               1:12.58  
 23 Campbell, Roisin          14 CMROS                          1:12.84  
 24 Ennis, Kelly              13 CBAMC-SC                       1:13.88  
 25 O'Donoghue, Anna          13 Scoil Iognaid-NT               1:13.89  
 26 Lennon, Amy               14 CGORT                          1:13.90  
 27 Kennelly, Aisling         14 CSAL-SC                        1:14.07  
 28 Begley, Emma              13 CCEAC                          1:15.24  
 29 Finnegan, Lara            13 CPCT                           1:15.58  
 30 Connelly, Rachel          14 SCH                            1:17.73  
 31 Deely, Meghan             13 CSJCA-SC                       1:17.87  
 32 Loughran, Jessica         13 CATHY                          1:18.44  
 33 Lalwani, Jessica          14 CCROS                          1:22.34  
 34 Egan, Niamh               11 CSJCA-SC                       1:24.02  
 34 Clancy, Cara              13 COOTE                          1:24.02  
 36 Geraghty, Kate            13 CPCT                           1:25.89  
 37 O'Reilly, Lauren          14 CATHY                          1:27.30  
 38 Rushe, Ciara              14 SCH                            1:27.32  
 39 Mc Phillips, Aoibhinn     14 Scoil Iognaid-NT               1:34.55  
 
Event 27  Boys 15-16 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Quinn, Gerry              16 CBML-SC                          54.85  
  2 Lennon, Fiachra           15 CCATH                            58.29  
  3 Collins, Donal            16 CSJG-SC                        1:00.34  
  4 Dunne, Shane              16 SCH                            1:02.65  
  5 Plangg, Artur             15 CBSRO-SC                       1:03.41  
  6 Aspill, Ruairi            15 SCH                            1:03.85  
  7 Staunton, Dirmuid         15 CSCC-SC                        1:04.16  
  8 Vahey, Ben                15 CALOR-SC                       1:05.31  
  9 O'Hanlon, Ciaran          15 CBML-SC                        1:05.61  
 10 Clarke, Jack              15 CSTE                           1:06.18  
 11 Rushe, Shane              16 CMCA-SC                        1:06.36  
 12 Woods, David              15 Scoil Mhuire                   1:06.54  
 13 Roe, Dylan                15 Scoil Iognaid-NT               1:10.23  
 14 Vickers, Fintan           15 CSJG-SC                        1:11.97  
 15 Mc Williams, Pádraig      15 CSJG-SC                        1:12.27  
 16 Connolly, Shaun           16 CSTE                           1:20.51  
 17 Walsh, Cillian            15 Scoil Iognaid-NT               1:22.08  
 18 Fleming, James            15 CSCC-SC                        1:26.19  
 
Event 28  Girls 15-16 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mylett, Sinead            16 CSJCA-SC                       1:00.28  
  2 Weaver, Gabriella         16 CACAR-NT                       1:00.33  
  3 Fahy, Laura               15 CSJCA-SC                       1:03.77  
  4 Lowe, Sophie              15 Bower Convent-SC               1:03.78  
  5 Crosby, Emer              15 Scoil Iognaid-NT               1:04.37  
  6 MC Donagh, Paula          15 CDCCB-SC                       1:04.83  
  7 Anderson, Kate            15 CUCSL-SC                       1:04.93  
  8 Harrington, Lisa          16 CSHA-NT                        1:05.23  
  9 Heneghan, Niamh           15 CSJCA-SC                       1:06.07  
 10 Kelly, Lauren             15 CDCGA-SC                       1:06.41  
 11 Murphy, Jade              16 CSGS-SC                        1:07.08  
 12 O'Brien, Paola            15 CDCGA-SC                       1:07.96  
 13 Dolan, Tara               15 CMROS                          1:07.98  
 14 Joyce, Laura              15 CMSMC                          1:08.15  
 15 Murphy, Rachel            15 CSTMB-SC                       1:08.29  
 16 Egan, Stacey              15 CFERB-NT                       1:08.79  
 17 Kenny, Laura              16 CSMLF                          1:09.16  
 18 Keaney, Aoife             16 CUCSL-SC                       1:09.75  
 19 Ward, Emily               15 CSTMB-SC                       1:10.25  
 20 Scully, Andraya           15 CSAL-SC                        1:10.40  
 21 Gavin, Michelle           15 CPCT                           1:10.69  
 22 Reidy, Sinead             16 Bower Convent-SC               1:10.87  
 23 Tiernan, Meabh            15 CMROS                          1:11.30  
 24 Skelly, Aideen            16 CSMLF                          1:14.70  
 25 Farrell, Michelle         15 CMROS                          1:15.15  
 26 Mc Donough, Méabh         16 CANSG                          1:21.26  
 
Event 29  Boys 17 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Grady, Eoghan             17 CSGC                             55.78  
  2 Warby, Cian               17 CCATH                            57.54  
  3 Livingstone, Patrick      17 CSGC                             59.40  
  4 Scully, Daniel            17 CSJG-SC                          59.91  
  5 Mc Ginty, Stephen         17 CSJG-SC                        1:00.01  
  6 Lannon, Kevin             17 CSMST-SC                       1:00.39  
  7 Postal, Luca              18 CSTE                           1:02.23  
  8 Williams, David           17 Scoil Iognaid-NT               1:02.87  
  9 Waldron, Fintan           17 CSTKH                          1:05.68  
 10 Rayner, Sean              17 CBSRO-SC                       1:08.33  
 11 Byrne, Jimmie             17 CBML-SC                        1:12.41  
 
Event 30  Girls 17 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Nevin, Ciara           17 CSMLF                            58.86  
  2 Keogh, Ruth               17 Scoil Iognaid-NT                 59.26  
  3 Sheridan, Olwlyn          17 SCH                            1:04.99  
  4 Delaney, Riona            17 CMROS                          1:05.66  
  5 Mc Hugh-Murphy, Sarah     18 CMSMC                          1:07.84  
  6 Rushe, Aine               18 Bower Convent-SC               1:10.62  
  7 Crossan, Mary             17 CONS                           1:13.75  
  8 O'Boyle, Aoife            18 CATHY                          1:20.67  
 
Event 31  Boys 14 & Under 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 St. Geralds College  'A'                                    2:11.96  
  2 Scoil Iognaid-NT  'A'                                       2:19.60  
 
Event 32  Girls 14 & Under 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Mount ST Michael C/M  'A'                                   2:23.02  
  2 ST Josephs School Castlebar-SC  'A'                         2:23.81  
  3 Convent OF Mercy Roscommon  'A'                             2:23.94  
  4 Bower Convent Athlone-SC  'A'                               2:32.06  
  5 Scoil Iognaid-NT  'A'                                       2:34.39  
  6 ST Josephs School Castlebar-SC  'B'                         2:40.48  
  7 Athenry  College  'A'                                       2:42.04  
 
Event 33  Boys 15-16 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Scoil Iognaid-NT  'A'                                       2:05.90  
  2 Ballymahon Longford-SC  'A'                                 2:08.10  
  3 St. Colman's College Claremorr-SC  'A'                      2:29.42  
 
Event 34  Girls 15-16 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Mount ST Michael C/M  'A'                                   2:13.81  
  2 Bower Convent Athlone-SC  'A'                               2:14.62  
  3 Sacaret Haert School Westport  'A'                          2:15.86  
  4 Davitt College Cbar-SC  'A'                                 2:16.49  
  5 Dominican College Galway-SC  'A'                            2:17.25  
  6 Ursuline College Sligo-SC  'A'                              2:17.44  
  7 Scoil Iognaid-NT  'A'                                       2:19.00  
  8 Scoil Mhuire Longford  'A'                                  2:26.22  
 
Event 35  Boys 17 & Over 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 St. Geralds College  'A'                                    1:58.09  
  2 St. Joseph's, Bish. Galway-SC  'A'                          1:59.08  
  3 ST Mels Longford-SC  'A'                                    2:03.40  
 
Event 36  Girls 17 & Over 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 ST Josephs School Castlebar-SC  'A'                         2:09.65  
  2 Scoil Iognaid-NT  'A'                                       2:09.85  
  3 Bower Convent Athlone-SC  'A'                               2:37.78  
 
Event 37  Boys 14 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 St. Geralds College  'A'                                    1:59.18  
  2 Scoil Iognaid-NT  'A'                                       2:11.97  
 
Event 38  Girls 14 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 ST Josephs School Castlebar-SC  'A'                         2:03.05  
  2 Convent OF Mercy Roscommon  'A'                             2:06.38  
  3 Mount ST Michael C/M  'A'                                   2:08.04  
  4 Scoil Iognaid-NT  'A'                                       2:13.51  
  5 Bower Convent Athlone-SC  'A'                               2:15.91  
  6 ST Josephs School Castlebar-SC  'B'                         2:22.22  
  7 Athenry  College  'A'                                       2:24.33  
 
Event 39  Boys 15-16 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Ballymahon Longford-SC  'A'                                 1:56.43  
  2 Scoil Iognaid-NT  'A'                                       2:06.31  
  3 St. Colman's College Claremorr-SC  'A'                      2:07.87  
 
Event 40  Girls 15-16 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Mount ST Michael C/M  'A'                                   2:01.75  
  2 Ursuline College Sligo-SC  'A'                              2:03.07  
  3 Bower Convent Athlone-SC  'A'                               2:03.18  
  4 Scoil Iognaid-NT  'A'                                       2:03.78  
  5 Dominican College Galway-SC  'A'                            2:04.31  
  6 Davitt College Cbar-SC  'A'                                 2:04.42  
  7 Sacaret Haert School Westport  'A'                          2:05.72  
  8 ST Marys Ballina-SC  'A'                                    2:06.13  
  9 Scoil Mhuire Longford  'A'                                  2:12.99  
 
Event 41  Boys 17 & Over 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 St. Geralds College  'A'                                    1:46.16  
  2 St. Joseph's, Bish. Galway-SC  'A'                          1:46.17  
  3 Scoil Iognaid-NT  'A'                                       1:49.85  
  4 ST Mels Longford-SC  'A'                                    1:54.79  
  5 ST  Endas Galway  'A'                                       2:11.34  
 
Event 42  Girls 17 & Over 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 ST Josephs School Castlebar-SC  'A'                         1:59.51  
  2 Bower Convent Athlone-SC  'A'                               2:15.86