CONNACHT SPRINT GALA JUNE 2019                              
 
Event 1  Girls 12 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Claremorris SC  'A'                                         2:28.17  
  2 Longford SC-VD  'A'                                         2:29.78  
  3 Shark Swimming Club Limited  'A'                            2:31.19  
  4 Wesport Swimming Club  'A'                                  2:34.03  
  5 Trident Swimming Club  'A'                                  2:34.78  
  6 Castlebar S C  'A'                                          2:37.65  
  7 Claremorris SC  'B'                                         2:40.75  
  8 Castlebar S C  'B'                                          2:44.98  
  9 Trident Swimming Club  'B'                                  2:46.94  
 10 Ballina Dolphins  'A'                                       2:52.78  
 11 Wesport Swimming Club  'B'                                  2:56.15  
 12 Claremorris SC  'C'                                         2:56.41  
 
Event 2  Boys 12 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Longford SC-VD  'A'                                         2:34.45  
  2 Castlebar S C  'A'                                          2:37.25  
  3 Claremorris SC  'A'                                         2:42.75  
  4 Bluefin Swimming Club  'A'                                  2:47.05  
 
Event 3  Girls 13 & Over 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Castlebar S C  'A'                                          2:08.56  
  2 Castlebar S C  'B'                                          2:17.62  
  3 Castlebar S C  'C'                                          2:29.08  
  4 Claremorris SC  'A'                                         2:35.81  
  5 Wesport Swimming Club  'A'                                  2:36.86  
  6 Ballina Dolphins  'A'                                       2:40.54  
  7 Bluefin Swimming Club  'A'                                  2:53.11  
 
Event 4  Boys 13 & Over 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Longford SC-VD  'A'                                         2:26.84  
 -- Bluefin Swimming Club  'A'                                       DQ  
 
Event 5  Girls 11 & Under 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mooney, Isabelle          10 SHARK                            36.20  
  2 Sobolewski, Paulina       11 LONG-VD                          36.61  
  3 Parker, Matilda           11 Ath                              37.28  
  4 Walsh, Aoife              10 CLM                              37.63  
  5 Kilduff, Lauren           11 Bluefin SC                       37.96  
  6 Lynott, Isobel            11 B DOL                            38.79  
  7 Parker, Aisling           11 Tuam Swim Team                   39.07  
  8 Currie, Sophie            11 SHARK                            39.25  
  9 Coffey, Aileen            11 Tuam Swim Team                   39.45  
 10 Radomska, Lena            10 LONG-VD                          39.53  
 11 Gill, Rebecca             11 COM                              40.06  
 12 Tarasiewicz, Bianka       10 Tuam Swim Team                   40.14  
 13 O'Donohue, Orla           11 Ath                              40.69  
 14 Mc Keon, Sophie           11 Trident                          40.73  
 15 Gallagher, Ali            10 B DOL                            41.11  
 16 Horkan, Holly             11 WPORT                            41.32  
 17 Robinson, Erin            11 WPORT                            41.41  
 18 Burke, Meadbh             10 CLM                              41.54  
 19 Irwin, Emily              11 CBAR                             42.34  
 20 Lynn, Aine                11 CLM                              42.40  
 21 Lowe, Isabel              11 Trident                          42.82  
 22 O'Donnell, Fia            10 SHARK                            43.13  
 23 Macken, Tara              10 WPORT                            43.40  
 24 Fitzgerald, Ali           11 CBAR                             43.63  
 25 Jennings, Ruby            11 CLM                              43.66  
 26 Treanor, Aine             11 CLM                              43.73  
 27 Mc Weeney, Lily           10 Trident                          44.13  
 28 Canny, Aoife              11 CBAR                             44.54  
 29 McNulty, Amy               9 CLM                              46.37  
 30 Kubecka, Anna May         10 LASER                            47.44  
 31 Gill, Cara                10 COM                              49.37  
 32 Lyons, Gabriella          11 LASER                            52.98  
 33 Lannon, Charlette         10 CLM                              54.10  
 34 Ruane, Bronagh             9 CLM                              54.11  
 35 Rozhkova, Maria           10 CLM                              54.79  
 36 McNulty, Lara              9 CLM                              55.51  
 37 Fearon, Caoimhe           10 SLIGO                            56.08  
 38 Kelly, Caoibhe            11 SLIGO                          1:02.05  
 39 French, Mia               10 SLIGO                          1:05.90  
 
Event 5  Girls 12-13 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mulry, Sorcha             12 SHARK                            28.08  
  2 Reilly, Ursula            12 LONG-VD                          33.88  
  3 Roland, Miriam            12 Bluefin SC                       34.26  
  4 Phelan, Ariane            13 LONG-VD                          35.24  
  5 Wallace, Kate             12 LASER                            36.31  
  6 Cogan, Grainne            13 CBAR                             36.56  
  7 O'Grady, Caireann         12 Trident                          36.58  
  8 Hodges, Clodagh           13 WPORT                            36.71  
  9 Kelly, Katie              12 SHARK                            36.85  
 10 Otero, Angela             12 WPORT                            37.04  
 11 Byrne, Anna               13 LONG-VD                          37.34  
 12 Mc Donnell, Lauren        13 CBAR                             37.40  
 13 Breslin, Amy              13 CLM                              37.50  
 14 Harley, Ava               12 CLM                              38.04  
 15 Cloherty, Lucia           12 CBAR                             38.07  
 16 Cook, Emma                12 CBAR                             38.53  
 17 Heneghan, Sarah           13 CBAR                             38.55  
 18 Higgins, Sorcha           12 CBAR                             38.58  
 19 Phelan, Nicole            12 LONG-VD                          38.64  
 20 Mulchrone, Lucy           12 WPORT                            38.80  
 21 Cleary, Laura Jane        13 WPORT                            38.89  
 22 Boyle, Hannah             12 Bluefin SC                       38.98  
 23 Warde, Deirdre            13 CLM                              39.12  
 24 Porzych, Martyna          12 WPORT                            39.79  
 25 Kearns, Elana             12 SHARK                            39.99  
 26 Connolly, Aoibhinn        12 SHARK                            40.74  
 27 Dunne, Ava                13 Tuam Swim Team                   41.81  
 28 O' Neill, Aoife           13 CBAR                             42.46  
 29 Magee, Isabelle           13 Bluefin SC                       43.09  
 30 Quinn, Laoise             12 WPORT                            43.74  
 31 Volante, Michela          12 SLIGO                            44.34  
 32 Bracken, Ciara            13 CLM                              45.27  
 33 O Donnell, Emer           12 WPORT                            46.19  
 
Event 5  Girls 14 & Over 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rynn, Aoibhe              16 Trident                          32.30  
  2 Fahy, Nicole              17 CBAR                             32.39  
  3 Kavanagh, Clodagh         15 CBAR                             32.90  
  4 Mulry, Ciara              14 SHARK                            33.28  
  5 Kubecka, Emma             15 LASER                            35.04  
  6 Henehan, Sophie           15 CBAR                             35.18  
  7 Mc Donagh, Eabha          14 CBAR                             36.01  
  8 Gallagher, Tia            16 B DOL                            36.27  
  9 Furey, Lilian             15 Bluefin SC                       37.02  
 10 D'Arcy, Amy               16 Bluefin SC                       37.05  
 11 Heaney, Helen             14 CLM                              38.14  
 12 O Brien, Lani             14 CBAR                             39.32  
 13 Paskauskaite, Emma        15 Bluefin SC                       40.16  
 14 Dunne, Niamh              14 CBAR                             40.18  
 15 Mc Carthy, Siofra         14 SLIGO                            40.33  
 16 Baynes, Sarah             16 B DOL                            42.07  
 17 Gill, Marise              14 COM                              43.15  
 
Event 6  Boys 11 & Under 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Murphy, Kevin Óg          10 LONG-VD                          34.57  
  2 Higgins, Mylo             10 Tuam Swim Team                   37.50  
  3 Walsh, Mathew             11 CBAR                             37.93  
  4 Mc Weeney, Senan          11 LONG-VD                          39.03  
  5 Cooke, Nathan             11 CBAR                             40.97  
  6 Coyne, Peter              10 Ath                              41.06  
  7 Breathnach, Darragh        9 SHARK                            41.34  
  8 Connery, Eoin              9 SHARK                            42.04  
  9 Smyth, Sam                11 CLM                              42.11  
 10 Ruddy, Luke               11 Trident                          42.37  
 11 Tuohy, Geariod            10 SLIGO                            42.88  
 12 Curran, Oisin             11 LASER                            42.90  
 13 Iakimov, Cyril            11 Tuam Swim Team                   43.62  
 14 Higgins, Darach            9 CLM                              43.92  
 15 Kelly, Darragh            10 SHARK                            44.35  
 16 Twomey, Billy             11 Bluefin SC                       44.55  
 17 Kelleher, Dara            10 COM                              44.56  
 18 Mc Namara, Conor          11 CBAR                             45.65  
 19 Watterson, Harry          10 Bluefin SC                       45.77  
 20 Webb, Ruairi              11 COM                              49.15  
 21 Oconnor, Walter           11 SLIGO                            49.66  
 22 Morley, Devyn             10 CLM                              50.35  
 23 Keane, Tomas              10 SLIGO                            54.02  
 24 Hayes, Edward             11 COM                              55.36  
 25 Lynott, Charlie           10 B DOL                            59.96  
 -- Gilligan, Tommy           10 LASER                               DQ  
 
Event 6  Boys 12-13 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Coll, Daehan              13 LASER                            32.50  
  2 Boyle, Rory               12 SHARK                            35.38  
  3 Dowling, Luke             12 Tuam Swim Team                   35.67  
  4 Callanan, Diarmiud        13 Bluefin SC                       35.68  
  5 Cormican, Mark            12 Bluefin SC                       36.64  
  6 Hynes, Matthew            12 LASER                            37.07  
  7 Curley, Cillian           12 CBAR                             37.19  
  8 Mc Guigan, Shane          12 LONG-VD                          37.35  
  9 O?brien, Daniel           13 LONG-VD                          37.41  
 10 Kelleher, Eoin            12 COM                              38.78  
 11 Davara, Rodrigo           12 LASER                            40.33  
 12 Robinson, Daniel          13 Bluefin SC                       40.70  
 13 Durkan, Oisin             13 LONG-VD                          41.36  
 14 Heaney, David             12 CLM                              41.84  
 15 Haleta, Arthur            12 Ath                              41.94  
 16 Maia Martins, Samuel      12 Bluefin SC                       42.28  
 -- O'Shaughnessy, Hugh       12 Bluefin SC                          DQ  
 
Event 6  Boys 14 & Over 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kearns, Daniel            15 SHARK                            31.26  
  2 Staunton, Peter           14 CLM                              32.61  
  3 Rynn, Cormac              14 Trident                          32.98  
  4 O'Donohue, Tadhg          14 Ath                              35.87  
  5 Hennessy, Evan            14 COM                              38.49  
  6 Gallagher, Rory           15 CBAR                             40.78  
  7 Mitchell, Luke            14 COM                              44.42  
 -- Moore, Cillian            14 CBAR                                DQ  
 
Event 7  Girls 11 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Heffernan, Emma           11 CLM                            1:40.78  
  2 Mooney, Isabelle          10 SHARK                          1:41.27  
  3 Connery, Niamh            11 SHARK                          1:49.73  
  4 Lannon, Lucy              11 CLM                            1:52.09  
  5 Mc Elevey, Kate           11 CBAR                           1:56.24  
  6 Bradley, Kate             10 SLIGO                          2:13.51  
 -- Bradley, Ruth             10 SLIGO                               DQ  
 
Event 7  Girls 12-13 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Keon, Ella M           12 Trident                        1:32.48  
  2 Roland, Miriam            12 Bluefin SC                     1:38.71  
  3 Nolan, Shauna             12 LONG-VD                        1:40.98  
  4 Higgins, Cara             13 CLM                            1:42.10  
  5 Lowe, Ruby                13 Trident                        1:42.92  
 
Event 7  Girls 14 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stapleton, Aisling        15 CBAR                           1:21.20  
  2 Deely, Lauren             14 CBAR                           1:24.00  
  3 Kavanagh, Clodagh         15 CBAR                           1:27.20  
  4 Fahy, Nicole              17 CBAR                           1:35.03  
  5 Henehan, Sophie           15 CBAR                           1:37.94  
  6 Healy, Ellie              14 SLIGO                          1:38.06  
  7 Furey, Lilian             15 Bluefin SC                     1:40.53  
  8 Liyanage Don, Thulini     14 SLIGO                          1:41.24  
  9 O' Connor, Roisin         14 CBAR                           1:42.92  
 10 Mc Carthy, Siofra         14 SLIGO                          1:43.83  
 -- Walker, Cliona            17 SLIGO                               DQ  
 
Event 8  Boys 11 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Smyth, Sam                11 CLM                            1:53.02  
 
Event 8  Boys 12-13 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ding, Yuan                13 SLIGO                          1:30.10  
  2 Callanan, Diarmiud        13 Bluefin SC                     1:36.59  
  3 Dowling, Luke             12 Tuam Swim Team                 1:36.73  
  4 Ryan, Mathew              13 B DOL                          1:41.48  
  5 Bradley, Mark             12 SLIGO                          1:42.06  
  6 Doyle, Lochlan            12 CBAR                           1:47.39  
 -- Hynes, Matthew            12 LASER                               DQ  
 
Event 8  Boys 14 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Platt, Arann              14 SLIGO                          1:17.27  
 
Event 9  Girls 11 & Under 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Connery, Niamh            11 SHARK                            45.94  
  2 Parker, Aisling           11 Tuam Swim Team                   50.01  
  3 Walsh, Aoife              10 CLM                              50.60  
  4 Byrne, Kate               11 CLM                              50.71  
  5 Lannon, Lucy              11 CLM                              51.01  
  6 Parker, Matilda           11 Ath                              52.45  
  7 Tarasiewicz, Bianka       10 Tuam Swim Team                   52.51  
  8 Lynn, Aine                11 CLM                              52.60  
  9 Mooney, Isabelle          10 SHARK                            54.03  
 10 Macken, Tara              10 WPORT                            55.18  
 11 Fitzgerald, Ali           11 CBAR                             56.37  
 12 Walshe, Caoimhe           11 B DOL                            57.37  
 13 McNulty, Amy               9 CLM                              57.73  
 14 Ramsey, Naoise            11 CLM                              57.75  
 14 Irwin, Emily              11 CBAR                             57.75  
 16 Canny, Aoife              11 CBAR                             58.88  
 17 Treanor, Aine             11 CLM                              59.13  
 18 Quinn, Roisin              9 WPORT                          1:00.90  
 19 Rozhkova, Maria           10 CLM                            1:04.43  
 20 Mc Grath, Isabel          11 Trident                        1:06.61  
 21 Kubecka, Anna May         10 LASER                          1:07.53  
 22 Mc Weeney, Lily           10 Trident                        1:09.06  
 23 Ruane, Bronagh             9 CLM                            1:09.71  
 24 Lyons, Gabriella          11 LASER                          1:11.54  
 25 McNulty, Lara              9 CLM                            1:15.48  
 26 French, Mia               10 SLIGO                          1:19.28  
 27 Kelly, Caoibhe            11 SLIGO                          1:33.52  
 
Event 9  Girls 12-13 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Reilly, Ursula            12 LONG-VD                          45.23  
  2 Murphy, Davina            13 LONG-VD                          46.44  
  3 Macken, Aoishe            12 WPORT                            46.93  
  4 Otero, Angela             12 WPORT                            47.05  
  5 Breslin, Amy              13 CLM                              47.97  
  6 Mc Donnell, Lauren        13 CBAR                             49.13  
  7 Wallace, Kate             12 LASER                            49.61  
  8 Hodges, Clodagh           13 WPORT                            49.68  
  9 Bohan, Erin               12 Trident                          49.72  
 10 Mc Keon, Ella M           12 Trident                          50.08  
 11 Fitzgerald, Aine          12 CBAR                             51.36  
 12 Mulry, Sorcha             12 SHARK                            51.40  
 13 Mulchrone, Lucy           12 WPORT                            51.93  
 14 Henry, Michele            12 COM                              52.35  
 15 O Briain, Hannah          13 WPORT                            52.51  
 16 O' Neill, Aoife           13 CBAR                             52.55  
 17 Kelly, Katie              12 SHARK                            52.67  
 18 Mc Dermott Williams, Sha  12 SLIGO                            54.06  
 19 Dunne, Ava                13 Tuam Swim Team                   54.25  
 20 Corrigan, Alison          12 WPORT                            54.41  
 21 Bracken, Ciara            13 CLM                              56.94  
 22 Higgins, Sorcha           12 CBAR                             57.16  
 23 Porzych, Martyna          12 WPORT                            57.40  
 24 Magee, Isabelle           13 Bluefin SC                       57.56  
 25 Quinn, Laoise             12 WPORT                            58.17  
 26 Connolly, Aoibhinn        12 SHARK                          1:01.43  
 27 O Donnell, Emer           12 WPORT                          1:02.31  
 
Event 9  Girls 14 & Over 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Horan, Ivanna             15 CBAR                             42.34  
  2 Gallagher, Tia            16 B DOL                            45.69  
  3 Fahy, Nicole              17 CBAR                             46.57  
  4 Filan, Ellie              14 SLIGO                            48.26  
  5 MC Hale, Zoe              15 CBAR                             48.57  
  6 Lefebvre, Maya            14 Ath                              49.72  
  7 Heaney, Helen             14 CLM                              50.68  
  8 Mc Carthy, Siofra         14 SLIGO                            51.20  
  9 Dunne, Niamh              14 CBAR                             55.09  
 10 Paskauskaite, Emma        15 Bluefin SC                       58.45  
 
Event 10  Boys 11 & Under 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Walsh, Mathew             11 CBAR                             52.36  
  2 Connery, Eoin              9 SHARK                            53.64  
  3 Coyne, Peter              10 Ath                              53.84  
  4 Tuohy, Geariod            10 SLIGO                            54.01  
  5 Cooke, Nathan             11 CBAR                             54.16  
  6 Mc Namara, Conor          11 CBAR                             55.22  
  7 Moran, Darragh            11 SLIGO                            55.34  
  8 Twomey, Billy             11 Bluefin SC                       55.51  
  9 Curran, Oisin             11 LASER                            55.72  
 10 Hanly, Diarmuid           11 LONG-VD                          55.84  
 11 Iakimov, Cyril            11 Tuam Swim Team                   56.44  
 12 Higgins, Darach            9 CLM                              56.50  
 13 Gilligan, Tommy           10 LASER                            58.08  
 14 Morley, Devyn             10 CLM                            1:03.62  
 15 Breathnach, Darragh        9 SHARK                          1:04.96  
 16 Ruddy, Luke               11 Trident                        1:09.43  
 17 Keane, Tomas              10 SLIGO                          1:18.62  
 17 Smyth, Sam                11 CLM                            1:18.62  
 
Event 10  Boys 12-13 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Namara, Adam           12 CLM                              45.73  
  2 Rynn, Eoghan              12 Trident                          47.47  
  3 Boyle, Rory               12 SHARK                            49.13  
  4 Robinson, Daniel          13 Bluefin SC                       50.99  
  5 Dowling, Luke             12 Tuam Swim Team                   52.39  
  6 Byrne, Eanna              12 CLM                              52.85  
  7 O'Brien, Conor            12 CLM                              54.25  
  8 Heaney, David             12 CLM                              55.39  
  9 Davara, Rodrigo           12 LASER                            55.64  
 10 Haleta, Arthur            12 Ath                            1:02.44  
 11 Ryan, Mathew              13 B DOL                          1:04.77  
 
Event 10  Boys 14 & Over 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kearns, Daniel            15 SHARK                            43.36  
 -- Lynott, Thomas            15 B DOL                               DQ  
 
Event 11  Girls 11 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sobolewski, Paulina       11 LONG-VD                        1:30.09  
  2 Mooney, Isabelle          10 SHARK                          1:34.41  
  3 Mooney, Emma              10 Ath                            1:35.03  
  4 Ramsey, Naoise            11 CLM                            1:37.69  
  5 Gill, Rebecca             11 COM                            1:39.33  
  6 O'Brien, Roisin           11 SHARK                          1:39.94  
  7 Connaughton, Sarah        10 SHARK                          1:40.12  
  8 Delaney, Faith            11 LONG-VD                        1:40.25  
  9 Lynott, Phoebe            11 Trident                        1:40.35  
 10 Burke, Meadbh             10 CLM                            1:41.17  
 11 Ryan, Emily               11 B DOL                          1:41.52  
 12 Curley, Alannah           10 CBAR                           1:43.29  
 13 Radomska, Lena            10 LONG-VD                        1:44.81  
 14 Kilduff, Lauren           11 Bluefin SC                     1:45.22  
 15 Jennings, Ruby            11 CLM                            1:50.22  
 16 Mc Weeney, Lily           10 Trident                        1:52.05  
 17 Hegarty, Laoise           11 B DOL                          2:08.17  
 18 Gill, Cara                10 COM                            2:09.78  
 19 Kelly, Caoibhe            11 SLIGO                          2:16.42  
 20 Bradley, Ruth             10 SLIGO                          2:19.07  
 -- Hackett, Caoimhe          11 B DOL                               DQ  
 
Event 11  Girls 12-13 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wallace, Kate             12 LASER                          1:30.79  
  2 Murphy, Davina            13 LONG-VD                        1:31.32  
  3 Lulling, Alannah          12 Tuam Swim Team                 1:33.00  
  4 Byrne, Anna               13 LONG-VD                        1:33.09  
  5 Nolan, Shauna             12 LONG-VD                        1:34.23  
  6 Mc Nulty, Siomha          13 CLM                            1:37.45  
  7 Bohan, Erin               12 Trident                        1:37.95  
  8 Harley, Ava               12 CLM                            1:38.19  
  9 Cloherty, Lucia           12 CBAR                           1:39.15  
 10 O'Donovan, Kate           12 SLIGO                          1:39.76  
 11 McLoughlin, Hannah        12 B DOL                          1:41.86  
 12 Higgins, Sorcha           12 CBAR                           1:43.06  
 13 O Briain, Hannah          13 WPORT                          1:43.35  
 14 Kearns, Elana             12 SHARK                          1:43.47  
 15 Fitzgerald, Aine          12 CBAR                           1:46.13  
 16 Cook, Emma                12 CBAR                           1:46.93  
 17 Clark, Hannah             12 COM                            2:12.36  
 -- Breslin, Amy              13 CLM                                 DQ  
 
Event 11  Girls 14 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kubecka, Emma             15 LASER                          1:24.66  
  2 Kavanagh, Clodagh         15 CBAR                           1:24.69  
  3 Rynn, Aoibhe              16 Trident                        1:25.95  
  4 Horan, Ivanna             15 CBAR                           1:28.00  
  5 Mulry, Ciara              14 SHARK                          1:29.77  
  6 Mc Closkey, Clodagh       16 SLIGO                          1:31.61  
  7 O' Connor, Roisin         14 CBAR                           1:34.54  
  8 Mc Donagh, Eabha          14 CBAR                           1:35.44  
  9 Filan, Ellie              14 SLIGO                          1:35.45  
 10 D'Arcy, Amy               16 Bluefin SC                     1:35.57  
 11 Furey, Lilian             15 Bluefin SC                     1:36.33  
 12 Dunne, Niamh              14 CBAR                           1:39.85  
 13 Mc Carthy, Siofra         14 SLIGO                          1:40.15  
 14 Kelly, Katelyn            15 SLIGO                          1:40.35  
 15 Paskauskaite, Emma        15 Bluefin SC                     1:48.62  
 16 Baynes, Sarah             16 B DOL                          2:00.44  
 17 Clasby, Emma              15 B DOL                          2:01.80  
 -- Gill, Marise              14 COM                                 DQ  
 
Event 12  Boys 11 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Burke, Tomas              11 CLM                            1:38.38  
  2 Cooke, Nathan             11 CBAR                           1:38.46  
  3 Dzaei, Aryan              10 LONG-VD                        1:38.47  
  4 Hwang, Jun                10 COM                            1:39.13  
  5 Heavey, Daniel            11 COM                            1:39.93  
  6 Smith, Cathal             11 LONG-VD                        1:40.57  
  7 Twomey, Billy             11 Bluefin SC                     1:46.63  
  8 Mrozek, Dominik           10 COM                            1:48.78  
  9 Ruddy, Luke               11 Trident                        1:48.96  
 10 Curran, Oisin             11 LASER                          1:49.56  
 11 Webb, Ruairi              11 COM                            1:49.94  
 12 Conroy, Mark              10 B DOL                          1:55.75  
 13 Walsh, Daniel             10 B DOL                          1:58.81  
 14 Watterson, Harry          10 Bluefin SC                     1:59.77  
 15 Kelleher, Dara            10 COM                            2:01.47  
 
Event 12  Boys 12-13 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Coll, Daehan              13 LASER                          1:24.14  
  2 Coll, Nara                12 LASER                          1:28.72  
  3 Weafer, Jared             13 LONG-VD                        1:29.96  
  4 Dzaei, Amyan              12 LONG-VD                        1:31.48  
  5 Curley, Cillian           12 CBAR                           1:31.76  
  6 Cormican, Mark            12 Bluefin SC                     1:32.72  
  7 Tobin, Dylan              12 COM                            1:34.38  
  8 Furey, Finn               13 Bluefin SC                     1:34.69  
  9 Mc Namara, Adam           12 CLM                            1:35.25  
 10 Doyle, Lochlan            12 CBAR                           1:35.35  
 11 Bradley, Mark             12 SLIGO                          1:35.90  
 12 O'Shaughnessy, Hugh       12 Bluefin SC                     1:35.94  
 13 O?brien, Daniel           13 LONG-VD                        1:37.01  
 14 Lennon, Eoin              12 SHARK                          1:37.70  
 15 Mc Guigan, Shane          12 LONG-VD                        1:39.13  
 16 Healy, Luke               12 Ath                            1:40.19  
 17 Mc Weeney, Josh           12 Trident                        1:41.03  
 18 Kelleher, Eoin            12 COM                            1:41.59  
 19 Durkan, Oisin             13 LONG-VD                        1:43.68  
 20 Maia Martins, Samuel      12 Bluefin SC                     1:43.73  
 21 De Abreu, Theo            12 COM                            1:44.52  
 22 Kelly, Kyle               12 SLIGO                          1:45.17  
 23 Keaveney, Michael         12 COM                            1:45.70  
 24 Haleta, Arthur            12 Ath                            1:59.48  
 25 Condron, Ciaran           13 COM                            2:01.47  
 -- Ding, Yuan                13 SLIGO                               DQ  
 
Event 12  Boys 14 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Keane, Seán               15 SLIGO                          1:18.69  
  2 Staunton, Peter           14 CLM                            1:22.76  
  3 Rynn, Cormac              14 Trident                        1:24.85  
  4 Platt, Arann              14 SLIGO                          1:25.21  
  5 Fitzpatrick, Eanna        15 SHARK                          1:25.44  
 -- Mitchell, Luke            14 COM                                 DQ  
 
Event 13  Girls 11 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mooney, Emma              10 Ath                            1:32.37  
  2 Sobolewski, Paulina       11 LONG-VD                        1:33.08  
  3 Robinson, Erin            11 WPORT                          1:35.35  
  4 Butler, Ellie             11 B DOL                          1:36.02  
  5 Lannon, Lucy              11 CLM                            1:39.20  
  6 Lavin, Aoife              10 COM                            1:39.59  
  7 Mc Keon, Sophie           11 Trident                        1:39.84  
  8 Heffernan, Emma           11 CLM                            1:40.81  
  9 Ramsey, Naoise            11 CLM                            1:42.82  
 10 Kilduff, Lauren           11 Bluefin SC                     1:42.98  
 11 O'Donnell, Fia            10 SHARK                          1:43.16  
 12 Lynott, Phoebe            11 Trident                        1:43.66  
 13 Horkan, Holly             11 WPORT                          1:43.83  
 14 Gill, Rebecca             11 COM                            1:43.90  
 15 Lynn, Aine                11 CLM                            1:43.97  
 15 Currie, Sophie            11 SHARK                          1:43.97  
 17 Harmon, Aoibheann         11 Trident                        1:44.02  
 18 Connaughton, Sarah        10 SHARK                          1:44.47  
 19 Byrne, Kate               11 CLM                            1:44.87  
 20 Fitzgerald, Ali           11 CBAR                           1:45.02  
 21 O'Brien, Roisin           11 SHARK                          1:45.06  
 22 Curley, Alannah           10 CBAR                           1:45.47  
 23 Radomska, Lena            10 LONG-VD                        1:46.70  
 24 Irwin, Emily              11 CBAR                           1:48.20  
 25 Lowe, Isabel              11 Trident                        1:48.24  
 26 Griffiths-Maher, Carys    11 SLIGO                          1:48.49  
 27 Kelly, Alana              11 CLM                            1:51.33  
 28 Ryan, Emily               11 B DOL                          1:54.00  
 29 Canny, Aoife              11 CBAR                           1:55.23  
 30 O'Donohue, Orla           11 Ath                            1:55.38  
 31 Treanor, Aine             11 CLM                            1:56.46  
 32 Mc Grath, Isabel          11 Trident                        1:57.26  
 33 Hackett, Caoimhe          11 B DOL                          2:09.42  
 33 Mc Weeney, Lily           10 Trident                        2:09.42  
 35 Hegarty, Laoise           11 B DOL                          2:15.68  
 
Event 13  Girls 12-13 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Reilly, Ursula            12 LONG-VD                        1:25.64  
  2 Lowe, Ruby                13 Trident                        1:26.69  
  3 Roland, Miriam            12 Bluefin SC                     1:28.56  
  4 Phelan, Ariane            13 LONG-VD                        1:30.42  
  5 Higgins, Cara             13 CLM                            1:31.48  
  6 Murphy, Davina            13 LONG-VD                        1:31.94  
  7 Mc Nulty, Siomha          13 CLM                            1:32.00  
  8 O'Brien, Aisling          13 SHARK                          1:32.17  
  9 Lulling, Alannah          12 Tuam Swim Team                 1:32.99  
 10 Hodges, Clodagh           13 WPORT                          1:33.42  
 11 Nolan, Shauna             12 LONG-VD                        1:34.36  
 12 Kelly, Katie              12 SHARK                          1:35.18  
 13 Cogan, Grainne            13 CBAR                           1:35.52  
 14 McLoughlin, Hannah        12 B DOL                          1:35.91  
 15 Gilligan, Anna            13 CLM                            1:36.70  
 16 O'Grady, Caireann         12 Trident                        1:36.83  
 17 Bohan, Erin               12 Trident                        1:37.88  
 18 Macken, Aoishe            12 WPORT                          1:37.90  
 19 Harley, Ava               12 CLM                            1:38.56  
 20 Boyle, Hannah             12 Bluefin SC                     1:38.63  
 21 Heneghan, Sarah           13 CBAR                           1:38.99  
 22 O' Neill, Aoife           13 CBAR                           1:40.27  
 23 Mc Dermott Williams, Sha  12 SLIGO                          1:41.79  
 24 Connolly, Aoibhinn        12 SHARK                          1:42.82  
 25 Kearns, Elana             12 SHARK                          1:42.83  
 26 Henry, Michele            12 COM                            1:43.55  
 27 O'Donovan, Kate           12 SLIGO                          1:43.79  
 28 Phelan, Nicole            12 LONG-VD                        1:44.32  
 29 Mulry, Sorcha             12 SHARK                          1:44.54  
 30 Fitzgerald, Aine          12 CBAR                           1:48.11  
 31 Quinn, Laoise             12 WPORT                          1:51.20  
 32 O Donnell, Emer           12 WPORT                          2:08.14  
 -- Cleary, Laura Jane        13 WPORT                               DQ  
 
Event 13  Girls 14 & Over 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rynn, Aoibhe              16 Trident                        1:22.73  
  2 Kavanagh, Clodagh         15 CBAR                           1:23.94  
  3 Fahy, Nicole              17 CBAR                           1:25.75  
  4 Filan, Ellie              14 SLIGO                          1:29.21  
  5 Kubecka, Emma             15 LASER                          1:33.51  
  6 Lefebvre, Maya            14 Ath                            1:34.60  
  7 Mc Carthy, Siofra         14 SLIGO                          1:36.29  
  8 Healy, Ellie              14 SLIGO                          1:36.42  
  9 Walker, Cliona            17 SLIGO                          1:38.10  
 10 Kelly, Katelyn            15 SLIGO                          1:38.20  
 11 Liyanage Don, Thulini     14 SLIGO                          1:38.64  
 12 Gill, Marise              14 COM                            1:50.47  
 
Event 14  Boys 11 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Murphy, Kevin Óg          10 LONG-VD                        1:30.77  
  2 Walsh, Mathew             11 CBAR                           1:33.48  
  3 Harte, Conor              11 CLM                            1:33.97  
  4 Griallais, Luc            11 Bluefin SC                     1:35.25  
  5 Mc Weeney, Senan          11 LONG-VD                        1:35.29  
  6 Burke, Tomas              11 CLM                            1:36.45  
  7 Higgins, Mylo             10 Tuam Swim Team                 1:42.82  
  8 Smith, Cathal             11 LONG-VD                        1:43.39  
  9 White, Charlie            11 B DOL                          1:43.69  
 10 Hanly, Diarmuid           11 LONG-VD                        1:44.71  
 11 Heavey, Daniel            11 COM                            1:49.48  
 12 Curran, Oisin             11 LASER                          1:51.08  
 13 Webb, Ruairi              11 COM                            1:53.55  
 14 Iakimov, Cyril            11 Tuam Swim Team                 1:55.26  
 15 Coyne, Peter              10 Ath                            1:56.77  
 16 Gilligan, Tommy           10 LASER                          2:00.27  
 17 Watterson, Harry          10 Bluefin SC                     2:00.56  
 18 Conroy, Mark              10 B DOL                          2:04.26  
 19 Mrozek, Dominik           10 COM                            2:12.49  
 20 Keane, Tomas              10 SLIGO                          2:26.31  
 21 Walsh, Daniel             10 B DOL                          2:28.73  
 -- Moran, Darragh            11 SLIGO                               DQ  
 -- Hwang, Jun                10 COM                                 DQ  
 
Event 14  Boys 12-13 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Boyle, Rory               12 SHARK                          1:27.90  
  2 Dillon, Evan              12 CLM                            1:29.58  
  3 Coll, Nara                12 LASER                          1:31.01  
  4 Callanan, Diarmiud        13 Bluefin SC                     1:31.39  
  5 Hynes, Matthew            12 LASER                          1:34.26  
  6 O?brien, Daniel           13 LONG-VD                        1:35.84  
  7 O'Brien, Conor            12 CLM                            1:35.92  
  8 Mc Namara, Adam           12 CLM                            1:36.08  
  9 Dzaei, Amyan              12 LONG-VD                        1:36.35  
 10 O'Shaughnessy, Hugh       12 Bluefin SC                     1:36.62  
 11 Ryan, Mathew              13 B DOL                          1:36.64  
 12 Tobin, Dylan              12 COM                            1:36.95  
 13 Cormican, Mark            12 Bluefin SC                     1:38.60  
 14 Mc Guigan, Shane          12 LONG-VD                        1:39.67  
 15 Kelleher, Eoin            12 COM                            1:40.23  
 16 Lennon, Eoin              12 SHARK                          1:41.58  
 17 Healy, Luke               12 Ath                            1:45.01  
 18 Byrne, Eanna              12 CLM                            1:46.62  
 19 De Abreu, Theo            12 COM                            1:46.67  
 20 Mc Weeney, Josh           12 Trident                        1:46.95  
 21 Keaveney, Michael         12 COM                            1:49.13  
 22 Maia Martins, Samuel      12 Bluefin SC                     1:49.91  
 23 Kelly, Kyle               12 SLIGO                          1:51.42  
 
Event 14  Boys 14 & Over 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Keane, Seán               15 SLIGO                          1:18.59  
  2 Platt, Arann              14 SLIGO                          1:19.78  
  3 Kearns, Daniel            15 SHARK                          1:22.95  
  4 Lynott, Thomas            15 B DOL                          1:23.74  
  5 Staunton, Peter           14 CLM                            1:26.45  
  6 Rynn, Cormac              14 Trident                        1:26.71  
  7 Gallagher, Rory           15 CBAR                           1:29.43  
  8 Hennessy, Evan            14 COM                            1:36.14  
  9 Moore, Cillian            14 CBAR                           1:36.16  
 
Event 15  Mixed 12 & Under 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Castlebar S C  'B'                                          2:48.69  
  2 Claremorris SC  'A'                                         2:49.24  
  3 Athlone  'A'                                                2:51.05  
     1) Healy, Luke M12                 2) Mooney, Emma W10               
     3) Lynam, Eoin M12                 4) Parker, Matilda W11            
  4 Bluefin Swimming Club  'A'                                  2:53.29  
  5 Trident Swimming Club  'A'                                  2:57.25  
  6 Ballina Dolphins  'A'                                       3:02.28  
  7 Castlebar S C  'A'                                          3:02.71  
  8 Claremorris SC  'B'                                         3:04.34  
 -- Sligo S C  'A'                                                   DQ  
     1) Mc Dermott Williams, Shauna W12 2) Moran, Darragh M11             
     3) Griffiths-Maher, Carys W11      4) Bradley, Mark M12              
 
Event 16  Mixed 13 & Over 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Castlebar S C  'A'                                          2:30.22  
  2 Trident Swimming Club  'A'                                  2:33.18  
  3 Sligo S C  'A'                                              2:33.37  
     1) Bradley, Jane W13               2) Ding, Yuan M13                 
     3) Mc Manus, Rachel W15            4) Platt, Arann M14               
  4 Longford SC-VD  'B'                                         2:42.59  
  5 Claremorris SC  'A'                                         2:43.85  
  6 Ballina Dolphins  'A'                                       2:45.55  
  7 Longford SC-VD  'A'                                         2:46.97  
 
Event 17  Girls 12 & Under 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Claremorris SC  'A'                                         2:39.97  
  2 Castlebar S C  'A'                                          2:53.29  
  3 Shark Swimming Club Limited  'A'                            2:55.21  
  4 Sligo S C  'A'                                              3:00.76  
     1) Volante, Michela 12             2) Hannon, Amelie 10              
     3) O'Donovan, Kate 12              4) Bradley, Kate 10               
  5 Wesport Swimming Club  'A'                                  3:01.89  
  6 Trident Swimming Club  'A'                                  3:04.00  
  7 Castlebar S C  'C'                                          3:06.38  
  8 Ballina Dolphins  'A'                                       3:09.80  
  9 Castlebar S C  'B'                                          3:13.88  
 10 Wesport Swimming Club  'B'                                  3:18.43  
 
Event 18  Boys 12 & Under 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Claremorris SC  'A'                                         2:49.78  
  2 Athlone  'A'                                                3:00.31  
     1) Healy, Luke 12                  2) Coyne, Peter 10                
     3) Lynam, Eoin 12                  4) Haleta, Arthur 12              
  3 Castlebar S C  'A'                                          3:06.43  
  4 Sligo S C  'A'                                              3:59.53  
     1) Walker, John 11                 2) Kelly, Kyle 12                 
     3) Keane, Tomas 10                 4) Oconnor, Walter 11             
 
Event 19  Girls 13 & Over 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Castlebar S C  'B'                                          2:05.48  
  2 Claremorris SC  'A'                                         2:39.18  
  3 Castlebar S C  'A'                                          2:47.09  
  4 Sligo S C  'A'                                              2:56.02  
     1) Filan, Ellie 14                 2) Healy, Ellie 14                
     3) Walker, Cliona 17               4) Mc Closkey, Clodagh 16         
  5 Wesport Swimming Club  'A'                                  3:00.04  
  6 Ballina Dolphins  'A'                                       3:11.32  
 
Event 20  Boys 13 & Over 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Castlebar S C  'A'                                          2:51.47  
 
Event 21  Girls 11 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mooney, Emma              10 Ath                            1:19.17  
  2 Butler, Ellie             11 B DOL                          1:21.42  
  3 Walsh, Aoife              10 CLM                            1:23.22  
  4 Connery, Niamh            11 SHARK                          1:25.74  
  5 Brennan, Emma             11 LONG-VD                        1:26.74  
  6 Lavin, Aoife              10 COM                            1:27.60  
  7 Lynott, Isobel            11 B DOL                          1:28.42  
  8 Ramsey, Naoise            11 CLM                            1:28.98  
  9 Gill, Rebecca             11 COM                            1:30.71  
 10 Heffernan, Emma           11 CLM                            1:30.80  
 11 Mc Keon, Sophie           11 Trident                        1:31.91  
 12 Harmon, Aoibheann         11 Trident                        1:32.26  
 13 Radomska, Lena            10 LONG-VD                        1:33.50  
 14 Lynott, Phoebe            11 Trident                        1:33.68  
 15 Fitzgerald, Ali           11 CBAR                           1:33.96  
 16 Irwin, Emily              11 CBAR                           1:34.55  
 17 Griffiths-Maher, Carys    11 SLIGO                          1:34.89  
 18 Gallagher, Ali            10 B DOL                          1:35.28  
 19 Kilduff, Lauren           11 Bluefin SC                     1:35.45  
 20 Robinson, Erin            11 WPORT                          1:36.05  
 21 Connaughton, Sarah        10 SHARK                          1:36.38  
 22 O'Brien, Roisin           11 SHARK                          1:37.00  
 23 Horkan, Holly             11 WPORT                          1:37.38  
 24 O'Donohue, Orla           11 Ath                            1:38.78  
 25 Curley, Alannah           10 CBAR                           1:39.11  
 26 Mc Grath, Isabel          11 Trident                        1:40.35  
 27 Jennings, Ruby            11 CLM                            1:41.26  
 28 Bradley, Kate             10 SLIGO                          1:47.40  
 29 Hackett, Caoimhe          11 B DOL                          1:48.05  
 30 Hannon, Amelie            10 SLIGO                          1:48.68  
 31 Gill, Cara                10 COM                            1:51.01  
 32 Hegarty, Laoise           11 B DOL                          1:51.15  
 33 Kubecka, Anna May         10 LASER                          1:55.91  
 34 Lyons, Gabriella          11 LASER                          1:58.08  
 
Event 21  Girls 12-13 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hodges, Clodagh           13 WPORT                          1:12.34  
  2 Roland, Miriam            12 Bluefin SC                     1:17.46  
  3 Horkan, Róisín            12 CLM                            1:18.49  
  4 Lulling, Alannah          12 Tuam Swim Team                 1:19.16  
  5 Mc Nulty, Siomha          13 CLM                            1:19.81  
  6 Cogan, Grainne            13 CBAR                           1:19.94  
  7 Phelan, Ariane            13 LONG-VD                        1:20.00  
  8 Higgins, Cara             13 CLM                            1:20.28  
  9 Murphy, Davina            13 LONG-VD                        1:20.46  
 10 Ruane, Ellen              13 CLM                            1:20.85  
 11 O'Grady, Caireann         12 Trident                        1:21.04  
 12 Wallace, Kate             12 LASER                          1:23.62  
 13 Kelly, Katie              12 SHARK                          1:23.66  
 14 Byrne, Anna               13 LONG-VD                        1:23.86  
 15 O' Neill, Aoife           13 CBAR                           1:24.11  
 16 Mc Donnell, Lauren        13 CBAR                           1:25.03  
 17 Warde, Deirdre            13 CLM                            1:25.12  
 18 Cleary, Laura Jane        13 WPORT                          1:25.82  
 19 McLoughlin, Hannah        12 B DOL                          1:25.99  
 20 Heneghan, Sarah           13 CBAR                           1:26.16  
 21 O'Brien, Aisling          13 SHARK                          1:27.36  
 22 Mangan, Isabelle          13 Bluefin SC                     1:27.56  
 23 Boyle, Hannah             12 Bluefin SC                     1:28.09  
 24 Cook, Emma                12 CBAR                           1:30.21  
 25 Phelan, Nicole            12 LONG-VD                        1:30.52  
 26 Porzych, Martyna          12 WPORT                          1:30.72  
 27 Henry, Michele            12 COM                            1:32.11  
 28 Corcoran, Milie           12 Ath                            1:34.87  
 29 Dunne, Ava                13 Tuam Swim Team                 1:35.42  
 30 O'Donovan, Kate           12 SLIGO                          1:36.27  
 31 Magee, Isabelle           13 Bluefin SC                     1:37.14  
 32 Clark, Hannah             12 COM                            1:47.29  
 
Event 21  Girls 14 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rynn, Aoibhe              16 Trident                        1:11.54  
  2 Lefebvre, Maya            14 Ath                            1:16.95  
  3 Henehan, Sophie           15 CBAR                           1:17.31  
  4 Filan, Ellie              14 SLIGO                          1:17.84  
  5 O' Connor, Roisin         14 CBAR                           1:18.73  
  6 Kubecka, Emma             15 LASER                          1:19.10  
  7 Mc Closkey, Clodagh       16 SLIGO                          1:19.96  
  8 Furey, Lilian             15 Bluefin SC                     1:19.99  
  9 D'Arcy, Amy               16 Bluefin SC                     1:20.89  
 10 Mc Donagh, Eabha          14 CBAR                           1:22.03  
 11 Gallagher, Tia            16 B DOL                          1:23.34  
 12 Liyanage Don, Thulini     14 SLIGO                          1:24.58  
 13 Walker, Cliona            17 SLIGO                          1:27.06  
 14 Kelly, Katelyn            15 SLIGO                          1:29.93  
 15 Healy, Ellie              14 SLIGO                          1:30.97  
 16 Paskauskaite, Emma        15 Bluefin SC                     1:32.71  
 17 Baynes, Sarah             16 B DOL                          1:37.37  
 18 Gill, Marise              14 COM                            1:39.22  
 19 Clasby, Emma              15 B DOL                          1:48.62  
 
Event 22  Boys 11 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Burke, Tomas              11 CLM                            1:22.73  
  2 Griallais, Luc            11 Bluefin SC                     1:24.14  
  3 Hwang, Jun                10 COM                            1:25.26  
  4 Harte, Conor              11 CLM                            1:25.43  
  5 White, Charlie            11 B DOL                          1:25.84  
  6 Mc Weeney, Senan          11 LONG-VD                        1:27.23  
  7 Coyne, Peter              10 Ath                            1:29.45  
  8 Hanly, Diarmuid           11 LONG-VD                        1:32.07  
  9 Heavey, Daniel            11 COM                            1:32.10  
 10 Conroy, Mark              10 B DOL                          1:36.10  
 11 Webb, Ruairi              11 COM                            1:37.45  
 12 Kelly, Darragh            10 SHARK                          1:38.82  
 13 Mc Namara, Conor          11 CBAR                           1:50.86  
 14 Mrozek, Dominik           10 COM                            1:54.78  
 15 Gilligan, Tommy           10 LASER                          2:01.02  
 16 Walker, John              11 SLIGO                          2:05.59  
 17 Walsh, Daniel             10 B DOL                          2:05.70  
 18 Hayes, Edward             11 COM                            2:08.17  
 
Event 22  Boys 12-13 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Tobin, Robert             13 COM                            1:12.27  
  2 Coll, Daehan              13 LASER                          1:13.17  
  3 Lynam, Eoin               12 Ath                            1:15.87  
  4 Doherty, Ethan            13 CBAR                           1:16.05  
  5 O'Brien, Christian        12 Ath                            1:16.28  
  6 Weafer, Jared             13 LONG-VD                        1:18.62  
  7 Dillon, Evan              12 CLM                            1:19.13  
  8 Coll, Nara                12 LASER                          1:19.80  
  9 Boyle, Rory               12 SHARK                          1:19.82  
 10 O?brien, Daniel           13 LONG-VD                        1:20.20  
 11 Dowling, Luke             12 Tuam Swim Team                 1:22.09  
 11 Callanan, Diarmiud        13 Bluefin SC                     1:22.09  
 13 Curley, Cillian           12 CBAR                           1:22.46  
 14 Bradley, Mark             12 SLIGO                          1:22.92  
 15 Dzaei, Amyan              12 LONG-VD                        1:23.67  
 16 O'Brien, Conor            12 CLM                            1:24.48  
 17 Furey, Finn               13 Bluefin SC                     1:24.61  
 18 Hynes, Matthew            12 LASER                          1:24.78  
 19 Mc Namara, Adam           12 CLM                            1:26.85  
 20 O'Shaughnessy, Hugh       12 Bluefin SC                     1:28.24  
 21 Doyle, Lochlan            12 CBAR                           1:28.44  
 22 Healy, Luke               12 Ath                            1:29.02  
 23 Lennon, Eoin              12 SHARK                          1:32.09  
 24 Tobin, Dylan              12 COM                            1:32.45  
 25 Mc Weeney, Josh           12 Trident                        1:34.95  
 26 De Abreu, Theo            12 COM                            1:35.07  
 27 Keaveney, Michael         12 COM                            1:39.39  
 28 Kelly, Kyle               12 SLIGO                          1:39.61  
 29 Durkan, Oisin             13 LONG-VD                        1:40.93  
 30 Heaney, David             12 CLM                            1:44.35  
 
Event 22  Boys 14 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Platt, Arann              14 SLIGO                          1:09.40  
  2 Keane, Seán               15 SLIGO                          1:10.24  
  3 Kearns, Daniel            15 SHARK                          1:11.00  
  4 Finnerty, Cathal          15 CLM                            1:12.24  
  5 Rynn, Cormac              14 Trident                        1:12.27  
  6 Lynott, Thomas            15 B DOL                          1:12.90  
  7 Staunton, Peter           14 CLM                            1:13.08  
  8 Gallagher, Rory           15 CBAR                           1:16.55  
  9 O'Donohue, Tadhg          14 Ath                            1:18.15  
 10 Moore, Cillian            14 CBAR                           1:22.85  
 11 Hennessy, Evan            14 COM                            1:28.40  
 12 Mitchell, Luke            14 COM                            1:43.79  
 
Event 23  Girls 11 & Under 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Connery, Niamh            11 SHARK                            44.36  
  2 Parker, Matilda           11 Ath                              44.63  
  3 Currie, Sophie            11 SHARK                            45.33  
  4 Coffey, Aileen            11 Tuam Swim Team                   46.78  
  5 O'Donnell, Fia            10 SHARK                            47.33  
  6 Burke, Meadbh             10 CLM                              47.51  
  7 Parker, Aisling           11 Tuam Swim Team                   48.41  
  8 Hannon, Amelie            10 SLIGO                            49.23  
  9 Treanor, Aine             11 CLM                              49.36  
 10 Horkan, Holly             11 WPORT                            50.71  
 11 Lynott, Isobel            11 B DOL                            50.83  
 12 Lowe, Isabel              11 Trident                          51.33  
 13 Gallagher, Ali            10 B DOL                            54.10  
 14 Kubecka, Anna May         10 LASER                            57.10  
 15 Lannon, Charlette         10 CLM                              58.87  
 16 Gill, Cara                10 COM                              59.94  
 17 Fearon, Caoimhe           10 SLIGO                          1:01.86  
 -- Lavin, Aoife              10 COM                                 DQ  
 
Event 23  Girls 12-13 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Reilly, Ursula            12 LONG-VD                          39.98  
  2 Higgins, Cara             13 CLM                              41.01  
  3 Cloherty, Lucia           12 CBAR                             42.55  
  4 Wallace, Kate             12 LASER                            43.13  
  5 Cleary, Laura Jane        13 WPORT                            45.60  
  6 Breslin, Amy              13 CLM                              46.17  
  7 Higgins, Sorcha           12 CBAR                             47.34  
  8 O'Grady, Caireann         12 Trident                          47.46  
  9 Mc Dermott Williams, Sha  12 SLIGO                            47.79  
 10 Kearns, Elana             12 SHARK                            48.80  
 11 O Briain, Hannah          13 WPORT                            49.13  
 12 Magee, Isabelle           13 Bluefin SC                       49.65  
 13 Mangan, Isabelle          13 Bluefin SC                       49.73  
 14 Dunne, Ava                13 Tuam Swim Team                   49.82  
 15 O'Connor, Maeve           12 COM                              51.33  
 16 Quinn, Laoise             12 WPORT                            51.94  
 17 Finnerty, Eabha           12 CLM                              53.74  
 18 Volante, Michela          12 SLIGO                            58.15  
 
Event 23  Girls 14 & Over 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kubecka, Emma             15 LASER                            39.16  
  2 D'Arcy, Amy               16 Bluefin SC                       45.24  
  3 Heaney, Helen             14 CLM                              45.37  
  4 Paskauskaite, Emma        15 Bluefin SC                       47.85  
 
Event 24  Boys 11 & Under 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Walsh, Mathew             11 CBAR                             43.76  
  2 Griallais, Luc            11 Bluefin SC                       44.37  
  3 Higgins, Darach            9 CLM                              44.55  
  4 Cooke, Nathan             11 CBAR                             47.00  
  5 Ruddy, Luke               11 Trident                          48.39  
  6 Moran, Darragh            11 SLIGO                            48.42  
  7 Connery, Eoin              9 SHARK                            48.61  
  8 Breathnach, Darragh        9 SHARK                            51.38  
  9 Kelly, Darragh            10 SHARK                            51.58  
 10 Tuohy, Geariod            10 SLIGO                            53.73  
 11 Walker, John              11 SLIGO                          1:01.52  
 12 Morley, Devyn             10 CLM                            1:02.32  
 13 Keane, Tomas              10 SLIGO                          1:02.75  
 14 Hayes, Edward             11 COM                            1:04.15  
 15 Oconnor, Walter           11 SLIGO                          1:06.43  
 16 Lynott, Charlie           10 B DOL                          1:09.56  
 
Event 24  Boys 12-13 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Furey, Finn               13 Bluefin SC                       43.70  
  2 Cormican, Mark            12 Bluefin SC                       45.08  
  3 Maia Martins, Samuel      12 Bluefin SC                       48.05  
  4 Robinson, Daniel          13 Bluefin SC                       48.16  
  5 Davara, Rodrigo           12 LASER                            48.30  
  6 Durkan, Oisin             13 LONG-VD                          48.68  
 
Event 24  Boys 14 & Over 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Staunton, Peter           14 CLM                              39.87  
 
Event 25  Girls 11 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lynott, Phoebe            11 Trident                        1:52.80  
  2 Lannon, Lucy              11 CLM                            1:53.20  
  3 Murphy, Robin Óg          11 LONG-VD                        1:53.42  
  4 Lynn, Aine                11 CLM                            1:53.65  
  5 Mc Elevey, Kate           11 CBAR                           1:54.22  
  6 Tarasiewicz, Bianka       10 Tuam Swim Team                 1:54.90  
  7 Curley, Alannah           10 CBAR                           1:56.07  
  8 Hannon, Amelie            10 SLIGO                          1:57.98  
  9 Harmon, Aoibheann         11 Trident                        2:00.46  
 10 Mc Keon, Sophie           11 Trident                        2:02.01  
 11 Canny, Aoife              11 CBAR                           2:03.91  
 12 Connaughton, Sarah        10 SHARK                          2:04.40  
 13 Griffiths-Maher, Carys    11 SLIGO                          2:06.59  
 14 Lowe, Isabel              11 Trident                        2:08.15  
 15 Walshe, Caoimhe           11 B DOL                          2:09.10  
 16 Kelly, Alana              11 CLM                            2:10.87  
 17 Bradley, Kate             10 SLIGO                          2:21.88  
 17 Bradley, Ruth             10 SLIGO                          2:21.88  
 19 Kubecka, Anna May         10 LASER                          2:24.95  
 20 Lyons, Gabriella          11 LASER                          2:41.65  
 
Event 25  Girls 12-13 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lowe, Ruby                13 Trident                        1:40.57  
  2 McLoughlin, Hannah        12 B DOL                          1:42.03  
  3 Kelly, Sienna             13 CLM                            1:43.46  
  4 Mc Donnell, Lauren        13 CBAR                           1:44.23  
  5 Horkan, Róisín            12 CLM                            1:45.11  
  6 Lulling, Alannah          12 Tuam Swim Team                 1:45.75  
  7 Ruane, Ellen              13 CLM                            1:47.65  
  8 Hodges, Clodagh           13 WPORT                          1:47.97  
  9 Bohan, Erin               12 Trident                        1:48.68  
 10 Gilligan, Anna            13 CLM                            1:49.28  
 11 Mc Keon, Ella M           12 Trident                        1:49.48  
 12 O'Brien, Aisling          13 SHARK                          1:51.04  
 13 Phelan, Ariane            13 LONG-VD                        1:51.15  
 14 Heneghan, Sarah           13 CBAR                           1:51.44  
 15 Mangan, Isabelle          13 Bluefin SC                     1:52.75  
 16 Cloherty, Lucia           12 CBAR                           1:55.05  
 17 O'Donovan, Kate           12 SLIGO                          1:56.05  
 18 Bradley, Jane             13 SLIGO                          1:56.72  
 19 Fitzgerald, Aine          12 CBAR                           1:57.68  
 20 O'Grady, Caireann         12 Trident                        1:57.79  
 21 Boyle, Hannah             12 Bluefin SC                     1:57.99  
 22 Henry, Michele            12 COM                            1:58.43  
 23 Corcoran, Milie           12 Ath                            1:58.49  
 24 Porzych, Martyna          12 WPORT                          1:59.07  
 25 Byrne, Anna               13 LONG-VD                        1:59.51  
 26 Phelan, Nicole            12 LONG-VD                        2:02.65  
 27 Finnerty, Eabha           12 CLM                            2:05.98  
 
Event 25  Girls 14 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Horan, Ivanna             15 CBAR                           1:31.80  
  2 Fahy, Nicole              17 CBAR                           1:40.83  
  3 Rynn, Aoibhe              16 Trident                        1:41.56  
  4 Mc Closkey, Clodagh       16 SLIGO                          1:42.17  
  5 Gallagher, Tia            16 B DOL                          1:42.77  
  6 MC Hale, Zoe              15 CBAR                           1:44.14  
  7 Furey, Lilian             15 Bluefin SC                     1:44.23  
  8 O Brien, Lani             14 CBAR                           1:44.75  
  9 O' Connor, Roisin         14 CBAR                           1:46.67  
 10 Walker, Cliona            17 SLIGO                          1:58.06  
 11 Clasby, Emma              15 B DOL                          2:10.23  
 
Event 26  Boys 11 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Harte, Conor              11 CLM                            1:46.41  
  2 Coyne, Peter              10 Ath                            1:52.16  
  3 Hwang, Jun                10 COM                            1:52.23  
  4 Griallais, Luc            11 Bluefin SC                     1:53.93  
  5 Cooke, Nathan             11 CBAR                           1:56.16  
  6 Mc Namara, Conor          11 CBAR                           1:58.15  
  7 Watterson, Harry          10 Bluefin SC                     1:59.00  
  8 Hanly, Diarmuid           11 LONG-VD                        1:59.19  
  9 Connery, Eoin              9 SHARK                          1:59.49  
 10 Gilligan, Tommy           10 LASER                          1:59.69  
 11 Twomey, Billy             11 Bluefin SC                     2:00.13  
 12 Curran, Oisin             11 LASER                          2:01.73  
 13 Higgins, Darach            9 CLM                            2:04.01  
 14 Dzaei, Aryan              10 LONG-VD                        2:07.20  
 15 Mrozek, Dominik           10 COM                            2:18.62  
 16 Hayes, Edward             11 COM                            2:26.78  
 
Event 26  Boys 12-13 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Brien, Christian        12 Ath                            1:40.75  
  2 Coll, Nara                12 LASER                          1:42.60  
  3 Furey, Finn               13 Bluefin SC                     1:43.51  
  4 Curley, Cillian           12 CBAR                           1:44.32  
  5 Weafer, Jared             13 LONG-VD                        1:45.19  
  6 Rynn, Eoghan              12 Trident                        1:45.80  
  7 Dillon, Evan              12 CLM                            1:45.86  
  8 Boyle, Rory               12 SHARK                          1:46.21  
  9 Doyle, Lochlan            12 CBAR                           1:48.92  
 10 Tobin, Dylan              12 COM                            1:50.42  
 11 Robinson, Daniel          13 Bluefin SC                     1:52.27  
 12 Davara, Rodrigo           12 LASER                          1:58.84  
 13 Keaveney, Michael         12 COM                            2:04.69  
 14 Heaney, David             12 CLM                            2:22.55  
 -- De Abreu, Theo            12 COM                                 DQ  
 
Event 26  Boys 14 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lynott, Thomas            15 B DOL                          1:32.67  
  2 Keane, Seán               15 SLIGO                          1:33.31  
  3 Finnerty, Cathal          15 CLM                            1:33.65  
  4 Fitzpatrick, Eanna        15 SHARK                          1:33.91  
  5 Rynn, Cormac              14 Trident                        1:42.08  
  6 Hennessy, Evan            14 COM                            1:46.10  
 
Event 27  Girls 11 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mooney, Emma              10 Ath                              43.54  
  2 Butler, Ellie             11 B DOL                            43.87  
  3 Heffernan, Emma           11 CLM                              43.89  
  4 Walsh, Aoife              10 CLM                              45.32  
  5 Walshe, Caoimhe           11 B DOL                            45.46  
  6 Parker, Matilda           11 Ath                              45.48  
  7 Sobolewski, Paulina       11 LONG-VD                          45.64  
  8 Harmon, Aoibheann         11 Trident                          45.84  
  9 Lavin, Aoife              10 COM                              46.13  
 10 Ramsey, Naoise            11 CLM                              47.00  
 11 Robinson, Erin            11 WPORT                            48.03  
 12 Brennan, Emma             11 LONG-VD                          49.53  
 13 Radomska, Lena            10 LONG-VD                          49.57  
 14 O'Donnell, Fia            10 SHARK                            49.61  
 15 Lowe, Isabel              11 Trident                          50.30  
 16 Mc Keon, Sophie           11 Trident                          50.31  
 17 Jennings, Ruby            11 CLM                              50.33  
 18 Griffiths-Maher, Carys    11 SLIGO                            51.34  
 19 Lynott, Phoebe            11 Trident                          51.75  
 20 Gill, Rebecca             11 COM                              52.40  
 21 Lannon, Charlette         10 CLM                              53.48  
 22 O'Donohue, Orla           11 Ath                              54.28  
 23 Kelly, Alana              11 CLM                              54.86  
 24 Kilduff, Lauren           11 Bluefin SC                       55.17  
 25 Horkan, Holly             11 WPORT                            56.98  
 26 Treanor, Aine             11 CLM                              58.15  
 27 Mc Grath, Isabel          11 Trident                          59.57  
 28 Canny, Aoife              11 CBAR                           1:04.17  
 
Event 27  Girls 12-13 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cogan, Grainne            13 CBAR                             42.28  
  2 Roland, Miriam            12 Bluefin SC                       42.62  
  3 Cook, Emma                12 CBAR                             44.27  
  4 Corrigan, Alison          12 WPORT                            44.34  
  5 Murphy, Davina            13 LONG-VD                          45.01  
  6 Breslin, Amy              13 CLM                              45.04  
  7 Kelly, Katie              12 SHARK                            45.21  
  8 Connolly, Aoibhinn        12 SHARK                            47.21  
  9 Phelan, Ariane            13 LONG-VD                          47.50  
 10 Bohan, Erin               12 Trident                          48.82  
 11 Cleary, Laura Jane        13 WPORT                            48.96  
 12 Phelan, Nicole            12 LONG-VD                          49.12  
 13 Macken, Aoishe            12 WPORT                            49.57  
 14 Kearns, Elana             12 SHARK                            49.62  
 15 Bracken, Ciara            13 CLM                              51.01  
 16 Volante, Michela          12 SLIGO                          1:12.29  
 
Event 27  Girls 14 & Over 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stapleton, Aisling        15 CBAR                             35.33  
  2 Deely, Lauren             14 CBAR                             36.91  
  3 Horan, Ivanna             15 CBAR                             39.49  
  4 Healy, Ellie              14 SLIGO                            41.85  
  5 Henehan, Sophie           15 CBAR                             42.75  
  6 O Brien, Lani             14 CBAR                             45.91  
  7 Heaney, Helen             14 CLM                              51.84  
  8 Gill, Marise              14 COM                              55.03  
 
Event 28  Boys 11 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Griallais, Luc            11 Bluefin SC                       46.51  
  2 Higgins, Mylo             10 Tuam Swim Team                   48.17  
  3 Hwang, Jun                10 COM                              49.27  
  4 White, Charlie            11 B DOL                            49.83  
  5 Moran, Darragh            11 SLIGO                            49.97  
  6 Hanly, Diarmuid           11 LONG-VD                          52.03  
  7 Heavey, Daniel            11 COM                              57.63  
  8 Ruddy, Luke               11 Trident                          57.66  
  9 Kelly, Darragh            10 SHARK                            58.67  
 10 Watterson, Harry          10 Bluefin SC                     1:10.78  
 11 Keane, Tomas              10 SLIGO                          1:18.20  
 
Event 28  Boys 12-13 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hynes, Matthew            12 LASER                            41.27  
  2 Dowling, Luke             12 Tuam Swim Team                   41.86  
  3 Doherty, Ethan            13 CBAR                             42.89  
  4 Lynam, Eoin               12 Ath                              44.03  
  5 Ryan, Mathew              13 B DOL                            44.20  
  6 Furey, Finn               13 Bluefin SC                       45.12  
  7 O'Shaughnessy, Hugh       12 Bluefin SC                       45.41  
  8 Cormican, Mark            12 Bluefin SC                       48.07  
  9 Robinson, Daniel          13 Bluefin SC                       51.80  
 10 Kelly, Kyle               12 SLIGO                            53.51  
 11 Maia Martins, Samuel      12 Bluefin SC                       53.66  
 12 Tobin, Dylan              12 COM                              53.81  
 
Event 28  Boys 14 & Over 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Keane, Seán               15 SLIGO                            34.91  
  2 Kearns, Daniel            15 SHARK                            36.04  
  3 Fitzpatrick, Eanna        15 SHARK                            39.81  
 
Event 29  Mixed 12 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Trident Swimming Club  'A'                                  2:34.64  
  2 Laser S.C.  'A'                                             2:38.30  
  3 Castlebar S C  'A'                                          2:43.17  
  4 Ballina Dolphins  'A'                                       2:43.33  
  5 Castlebar S C  'B'                                          2:46.40  
 
Event 30  Mixed 13 & Over 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Trident Swimming Club  'A'                                  2:13.65  
  2 Castlebar S C  'A'                                          2:19.62