CRANNY CHRISTMAS SWIM FESTIVAL DEC 2016                             
 
Event 1  Girls 12 & Under 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 O'Donovan, Ella     12 SLIGO                     NT    3:05.62        
 
Event 1  Girls 13-14 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bates, Aoife        14 SHARK                     NT    2:31.85        
  2 Mulhall, Ailbhe     13 GAL                  2:34.78    2:36.00        
  3 Leahy, Aoife        14 GAL                  2:40.00    2:42.48        
  4 Lyons, Maria        14 SLIGO                2:44.12    2:52.54        
  5 O'Donnell, Naoise   13 GAL                  3:07.92    2:54.68        
  6 Boyle, Emma         14 Bluefin SC           2:52.23    2:56.30        
  7 Gibbs, Isabelle     14 GAL                  2:45.00    2:59.25        
 
Event 1  Girls 15-16 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Moran, Sophie       15 GAL                  2:45.00    2:29.91        
  2 Henehan, Rachel     15 CBAR                      NT    3:06.37        
  3 O'Sullivan, Caoimh  15 SLIGO                3:09.27    3:12.73        
 
Event 1  Girls 17 & Over 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kelly, Sarah        19 GAL                  2:15.98    2:19.30        
  2 O'Brien, Paola      17 GAL                  2:45.00    2:37.44        
 
Event 2  Boys 12 & Under 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mroz, Kamil         12 LONG                 3:02.34    3:04.75        
  2 Hynes, Mark         10 LASER                     NT    3:22.01        
  3 Geng, Kaelan        11 GAL                       NT    3:45.91        
 
Event 2  Boys 13-14 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Madigan, Daniel     14 LONG                 2:33.60    2:33.93        
  2 O'Sullivan, Tom     13 GAL                  2:46.79    2:35.68        
  3 Humpston, Darragh   14 LONG                 2:57.97    2:46.93        
  4 Brennan, Sean       14 Tuam Swim Team            NT    2:49.01        
  5 Bodamer, Ralf       13 GAL                       NT    3:06.86        
 
Event 2  Boys 15-16 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Powell, Robert      16 .ATH                 2:03.88    2:03.81        
  3 Duffy, Fionn        15 GAL                  2:11.05    2:13.72        
  4 Fortune, Joshua     15 SLIGO                2:33.41    2:25.55        
  5 Heung, Tommy        15 CBAR                 2:25.65    2:27.54        
  6 Kilkenny, Liam      16 GAL                  2:47.15    2:46.60        
  7 O'Malley, Eoin      15 GAL                       NT    3:10.87        
 -- MC Auley, Ian       15 .ATH                      NT         DQ        
 
Event 2  Boys 17 & Over 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wilson, Mitchell    17 GAL                  2:10.99    2:14.82        
  2 Ashton, Callum      17 GAL                  2:18.87    2:13.57        
  2 Carey, Andrew       17 .ATH                      NT    2:15.84        
  3 Tannion, Joseph     18 SHARK                2:32.76    2:33.90        
 
Event 3  Girls 12 & Under 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gibbs, Alison       12 GAL                  2:57.04    2:40.97        
  2 Mc Auley, Sile      12 .ATH                 2:44.46    2:41.67        
  3 Dolan, Ruth         12 BSLOE                2:38.00    2:42.00        
  4 Lynch, Helen        12 .ATH                 2:46.12    2:42.49        
  5 Roclawska, Oliwia   12 GAL                  2:47.01    2:46.74        
  6 Liptrot, Rebecca    12 SHARK                     NT    2:48.64        
  7 Davitt, Aoife       12 GAL                  2:49.41    2:50.00        
  8 Lowe, Erika         12 .ATH                 2:53.92    2:50.70        
  9 Deely, Ella         12 CBAR                 2:55.49    2:52.74        
 10 Kazimierczak, Adri  12 SHARK                2:56.53    2:53.81        
 11 Horkan, Dearbhla    11 CLM                  3:07.19    2:54.02        
 12 Griffin, Carol      11 SHARK                3:07.12    2:56.88        
 13 Kennedy, Caoimhe    12 BSLOE                3:05.00    2:57.65        
 14 Dirrane, Aoife      12 LASER                3:36.50    3:03.27        
 15 NicDhonnchadha, Ca  12 GAL                       NT    3:05.38        
 16 Byrne, Ella         12 LONG                 3:16.52    3:07.07        
 17 MC Hale, Zoe        12 CBAR                 3:18.33    3:08.51        
 18 Connaughton- Jones  11 SLIGO                     NT    3:09.62        
 19 Stapleton, Aisling  12 CBAR                 3:09.29    3:10.83        
 20 Donohue, Grainne    12 LONG                 3:09.80    3:14.57        
 21 Kennedy, Niamh      11 LASER                3:17.64    3:15.36        
 22 Henehan, Sophie     12 CBAR                 3:10.26    3:15.92        
 23 Macken, Katie       12 GAL                       NT    3:19.40        
 24 Curley, Caoimhe     10 CBAR                 3:16.65    3:20.82        
 25 NicDhonnacha, Mari  12 GAL                       NT    3:22.57        
 26 Doorly, Rosie       11 GAL                       NT    3:22.82        
 27 Manning, Katie      10 LONG                 3:30.60    3:25.15        
 28 Rather, Kassie       9 GAL                       NT    3:26.65        
 29 Murphy, Gillian     10 GAL                       NT    3:30.45        
 30 Giedraityte, Marij  10 GAL                       NT    3:38.60        
 -- Kenny, Bernadette   12 Bluefin SC                NT         DQ        
 -- Bodamer, Nina       11 GAL                       NT         DQ        
 
Event 3  Girls 13-14 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lowe, Rebecca       14 .ATH                 2:20.87    2:21.79        
  2 Ashton, Iona        13 GAL                  2:31.07    2:28.28        
  3 Daly, Sadhbh        14 GAL                  2:34.30    2:31.22        
  4 Walsh, Tara         14 SLIGO                2:39.00    2:32.54        
  5 Kelly, Aimee        13 SHARK                2:33.25    2:33.61        
  6 Farrell, Danielle   13 SLIGO                2:38.51    2:34.39        
  7 Joyce, Grace        14 SHARK                2:35.82    2:35.33        
  8 Johnson, Laura      14 .ATH                 2:37.80    2:37.63        
  9 Kearney, Caoilin    13 Bluefin SC           2:36.62    2:38.02        
 10 Sharkey, Lauren     13 GAL                  2:44.60    2:40.98        
 11 Weinert, Wiktoria   13 TRID                 3:01.49    2:41.27        
 12 Mc Manus, Rebekah   14 LASER                2:40.66    2:43.75        
 13 Kelly, Emma         14 Tuam Swim Team       2:40.32    2:43.98        
 14 Kearney, Sorcha     14 Bluefin SC           2:46.55    2:44.00        
 15 Friel, Lauren       14 .ATH                 2:46.81    2:45.72        
 16 Kehoe, Grace        14 SLIGO                2:51.26    2:46.56        
 17 Andrews, Jennifer   14 C FIN                3:14.81    2:46.96        
 18 Mc Gath, Sarah      14 LASER                2:51.50    2:49.21        
 19 Smilaek, Olivia     13 .ATH                 2:50.00    2:50.87        
 20 Conway, Fiona       14 CBAR                 2:49.29    2:51.33        
 21 O'Donnell, Naoise   13 GAL                  2:52.33    2:53.69        
 22 Clarke, Isabelle    14 .ATH                 3:04.31    2:55.02        
 23 Kennedy, Ailbhe     14 LASER                2:56.66    2:56.43        
 24 Moyles, Éabha       13 SLIGO                3:07.25    3:08.20        
 25 O'Dea, Lucy         13 Bluefin SC                NT    3:09.04        
 26 Conneely, Grainne   14 SHARK                3:21.53    3:12.40        
 27 Mulligan, Michelle  13 CLM                  3:43.98    3:13.81        
 28 Rekai, Lisa         14 SHARK                     NT    3:14.80        
 -- Boyle, Emma         14 Bluefin SC           2:35.46         DQ        
 -- Kennedy, Ellen      13 GAL                  3:03.62         DQ        
 
Event 3  Girls 15-16 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mulhall, Keela      15 GAL                  2:34.81    2:28.68        
  2 Mc Loughlin, Steph  15 Tuam Swim Team       2:26.80    2:30.81        
  3 Ennis, Kelly        15 .ATH                 2:33.73    2:32.59        
  4 Grady, Hannah       15 CBAR                 2:34.72    2:35.72        
  5 Johnson, Rachel     16 .ATH                 2:34.07    2:36.66        
  6 Gallagher, Maeve    15 CBAR                 2:47.31    2:43.85        
  7 Murphy, Freya       15 SHARK                2:48.01    2:46.95        
  8 Egan, Niamh         16 CBAR                 3:04.91    3:01.74        
 
Event 3  Girls 17 & Over 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Naughton, Imogen    17 SHARK                2:27.94    2:27.52        
  2 Ward, Emily         17 BDOL                 2:36.10    2:34.73        
 
Event 4  Boys 12 & Under 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lally, Rory         12 GAL                  2:43.89    2:39.06        
  2 Semikin, Nikita     12 .ATH                 2:46.31    2:43.67        
  3 Smith, Cian         12 .ATH                 2:56.15    2:46.46        
  4 Daly, Eoghan        12 GAL                  2:49.10    2:48.42        
  5 Donohoe, Conor      11 CBAR                 2:56.77    2:50.14        
  6 Fagan, Kyle         11 .ATH                 2:59.40    2:50.84        
  7 Harrington, Shane   12 .ATH                 2:53.42    2:52.81        
  8 Dzaei, Alan         12 LONG                 2:58.72    2:59.37        
  9 Mc Aleer, Aleksand  10 GAL                  3:05.75    3:01.02        
 10 Mc Donnell, Willia  12 GAL                       NT    3:02.14        
 11 Treanor, Eoin       11 CLM                  3:14.37    3:04.02        
 12 O' Murchú, Fiach    12 LASER                3:11.74    3:10.22        
 13 Langton, Killian    11 C FIN                3:19.18    3:12.78        
 14 Geng, Kaelan        11 GAL                       NT    3:14.49        
 15 Humpston, Ruairi    11 LONG                 3:22.39    3:17.78        
 16 Clifford, Eimhn     11 C FIN                     NT    3:19.78        
 17 Mitchell, Martin    11 GAL                       NT    3:21.07        
 18 O'Donnell, Brian    10 GAL                  3:26.05    3:22.56        
 19 Mc Donnell, Senan   10 GAL                       NT    3:23.79        
 20 Murphy, Adam        11 CBAR                 3:15.75    3:24.10        
 21 Hussey, Michael     10 GAL                       NT    3:45.36        
 22 Burke, Conor        11 GAL                       NT    3:53.79        
 -- Kearney, Oliver     10 C FIN                3:29.42         DQ        
 
Event 4  Boys 13-14 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rennick, Sam        13 CBAR                 2:37.13    2:24.78        
  2 Waters, Fionn       14 Tuam Swim Team       2:41.75    2:25.93        
  3 Doorly, David       14 GAL                  2:29.72    2:28.59        
  4 Mc Namara, Conn     13 CBAR                 2:31.77    2:31.96        
  5 Pfeiffer, Robin     13 Bluefin SC           2:36.81    2:34.20        
  6 Brennan, Sean       14 Tuam Swim Team       2:38.13    2:37.26        
  7 Lennon, Brian       14 SHARK                2:44.46    2:38.05        
  8 Lynam, Cillian      13 .ATH                 2:43.67    2:41.09        
  9 Carter, Niall       14 CBAR                 2:47.12    2:42.14        
 10 Bodamer, Ralf       13 GAL                  2:44.51    2:42.18        
 11 O'Donnell, Diarmui  13 LONG                 2:47.21    2:43.93        
 12 Kennedy, Eidhne     14 GAL                  2:54.39    2:45.51        
 13 Naughton, Ben       13 GAL                  3:03.99    2:47.54        
 14 Dunne, Pierce       14 CBAR                 2:51.10    2:50.10        
 15 Joyce, Niall        13 SHARK                3:00.32    2:52.33        
 16 McCarthy, Padraic   13 LASER                     NT    3:01.27        
 17 Blanchard, Ferghal  13 LASER                     NT    3:01.76        
 18 Mc Dermott, Eoin    13 Bluefin SC                NT    3:05.80        
 19 Murphy, Kell        14 SHARK                3:11.09    3:06.16        
 -- Burke, Luke         13 Bluefin SC           3:07.58         DQ        
 
Event 4  Boys 15-16 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Powell, Robert      16 .ATH                 2:07.37    2:10.99        
  2 O Rourke, Oisín     15 Tuam Swim Team       2:24.83    2:22.00        
  3 Duffy, Fionn        15 GAL                  2:26.97    2:23.94        
  4 Mc Andrew, Michael  15 SHARK                2:32.71    2:24.82        
  5 Doorly, Joseph      16 GAL                  2:26.00    2:24.96        
  6 Moran, Ethan        16 BSLOE                2:32.00    2:28.40        
  7 O'Malley, Eoin      15 GAL                  2:50.96    2:52.00        
  8 Harley, Rowan       15 BSLOE                3:12.00    3:07.45        
 
Event 4  Boys 17 & Over 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Staunton, Diarmuid  17 CLM                  2:22.66    2:21.47        
 
Event 5  Girls 12 & Under 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gibbs, Alison       12 GAL                  2:40.69    2:39.59        
  2 Dolan, Ruth         12 BSLOE                2:49.48    2:40.27        
  3 Lynch, Helen        12 .ATH                 2:57.38    2:47.61        
  4 Liptrot, Rebecca    12 SHARK                2:52.82    2:54.03        
  5 Roclawska, Oliwia   12 GAL                  2:51.41    2:55.70        
  6 Mc Auley, Sile      12 .ATH                 2:55.34    2:57.36        
  7 Lowe, Erika         12 .ATH                 2:59.95    3:00.33        
  8 O'Donovan, Ella     12 SLIGO                3:18.53    3:00.58        
  9 Kennedy, Caoimhe    12 BSLOE                3:19.00    3:02.67        
 10 Davitt, Aoife       12 GAL                  2:59.00    3:03.17        
 11 Bartram, Nia        12 LONG                 3:15.23    3:04.88        
 12 Dirrane, Aoife      12 LASER                3:44.45    3:12.12        
 13 Murphy, Aylah       12 SHARK                3:12.86    3:12.46        
 14 Kazimierczak, Adri  12 SHARK                3:11.44    3:12.87        
 15 Horkan, Dearbhla    11 CLM                  3:12.13    3:13.14        
 16 MC Hale, Zoe        12 CBAR                 3:14.15    3:14.80        
 17 NicDhonnchadha, Ca  12 GAL                  3:20.50    3:16.01        
 18 Kennedy, Niamh      11 LASER                3:16.87    3:24.93        
 19 Mc Cormack, Rionag   9 LONG                 3:26.69    3:25.83        
 20 Rather, Kassie       9 GAL                  3:44.91    3:26.86        
 21 Murphy, Gillian     10 GAL                  3:45.91    3:28.79        
 22 NicDhonnacha, Mari  12 GAL                  3:30.47    3:29.28        
 23 Vinod, Anouska      12 GAL                       NT    3:30.15        
 24 Doorly, Rosie       11 GAL                       NT    3:31.17        
 25 Donohue, Grainne    12 LONG                 3:39.84    3:38.10        
 26 Bodamer, Nina       11 GAL                       NT    3:42.92        
 27 Giedraityte, Marij  10 GAL                       NT    3:50.44        
 
Event 5  Girls 13-14 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lowe, Rebecca       14 .ATH                 2:29.67    2:29.31        
  2 Leahy, Aoife        14 GAL                  2:32.52    2:32.89        
  3 Gibbs, Isabelle     14 GAL                  2:32.01    2:34.52        
  4 Joyce, Grace        14 SHARK                2:36.79    2:35.03        
  5 Bates, Aoife        14 SHARK                2:38.63    2:36.53        
  6 Mulhall, Ailbhe     13 GAL                  2:36.74    2:38.56        
  7 Ashton, Iona        13 GAL                  2:40.42    2:39.93        
  8 Weinert, Wiktoria   13 TRID                 2:48.62    2:41.83        
  9 Daly, Sadhbh        14 GAL                  2:45.00    2:41.87        
 10 Johnson, Laura      14 .ATH                 2:40.57    2:43.75        
 11 Farrell, Danielle   13 SLIGO                2:45.82    2:44.34        
 12 Kearney, Caoilin    13 Bluefin SC           2:42.02    2:45.87        
 13 Boyle, Emma         14 Bluefin SC           2:44.16    2:46.03        
 14 O' Neill, Aishling  14 LASER                2:51.17    2:46.25        
 15 Lyons, Maria        14 SLIGO                2:46.73    2:46.34        
 16 Andrews, Jennifer   14 C FIN                2:40.89    2:46.49        
 17 Kelly, Aimee        13 SHARK                2:43.95    2:46.60        
 18 Friel, Lauren       14 .ATH                 2:51.36    2:47.75        
 19 Kearney, Sorcha     14 Bluefin SC           2:49.76    2:48.22        
 20 Sharkey, Lauren     13 GAL                  2:46.36    2:48.64        
 21 Brennan, Judy       13 .ATH                 2:49.92    2:49.94        
 22 Conway, Fiona       14 CBAR                 2:48.33    2:50.28        
 23 Boyle, Labhaoise    14 SHARK                2:47.71    2:52.29        
 24 Mc Manus, Rebekah   14 LASER                2:49.49    2:54.58        
 25 O'Donnell, Naoise   13 GAL                  2:54.60    2:55.30        
 26 Clarke, Isabelle    14 .ATH                 2:58.26    2:56.49        
 27 Mc Gath, Sarah      14 LASER                3:07.98    2:57.27        
 28 Smilaek, Olivia     13 .ATH                 3:00.00    2:59.39        
 29 Daly, Kelsey        14 .ATH                 3:18.91    3:00.52        
 30 Kennedy, Ellen      13 GAL                  3:09.68    3:00.55        
 31 Kennedy, Ailbhe     14 LASER                2:58.69    3:01.16        
 32 Horkan, Aisling     13 CLM                  3:04.85    3:01.31        
 33 Owens, Oonagh       14 LASER                3:12.39    3:04.01        
 34 Cugalj, Teodora     13 SHARK                     NT    3:07.73        
 35 O'Dea, Lucy         13 Bluefin SC           3:20.67    3:14.63        
 36 Rekai, Lisa         14 SHARK                3:16.34    3:15.74        
 37 Moran, Jessica      14 CLM                  3:13.50    3:21.76        
 
Event 5  Girls 15-16 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Moran, Sophie       15 GAL                  2:35.00    2:30.45        
  2 Mc Loughlin, Steph  15 Tuam Swim Team       2:28.38    2:33.53        
  3 Mulhall, Keela      15 GAL                  2:32.21    2:36.16        
  4 Johnson, Rachel     16 .ATH                 2:36.43    2:37.70        
  5 Grady, Hannah       15 CBAR                 2:36.01    2:38.33        
  6 Ennis, Kelly        15 .ATH                 2:48.85    2:39.86        
  7 Murphy, Freya       15 SHARK                2:40.55    2:45.14        
  8 O'Sullivan, Caoimh  15 SLIGO                2:48.91    2:45.84        
  9 Flanagan, Orla      16 CLM                  2:47.10    2:46.03        
 10 Deely, Megan        15 CBAR                 2:53.57    2:49.94        
 11 Begley, Emma        16 Tuam Swim Team       2:53.61    2:51.75        
 12 Henehan, Rachel     15 CBAR                 2:52.30    2:52.01        
 13 Gallagher, Maeve    15 CBAR                 2:54.73    2:54.02        
 14 Gilhooley, Sarah    15 Tuam Swim Team       3:02.35    2:59.58        
 15 Egan, Niamh         16 CBAR                 3:09.39    3:04.04        
 
Event 5  Girls 17 & Over 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Shorten, Aoife      18 GAL                  2:27.50    2:25.33        
  2 Naughton, Imogen    17 SHARK                2:29.47    2:31.76        
  3 O'Brien, Paola      17 GAL                  2:45.00    2:42.93        
 
Event 6  Boys 12 & Under 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Coogan, Alfie       12 .ATH                 2:46.31    2:41.63        
  2 Lally, Rory         12 GAL                  2:49.60    2:46.99        
  3 Semikin, Nikita     12 .ATH                 2:54.75    2:52.85        
  4 Daly, Eoghan        12 GAL                  2:56.21    2:54.84        
  5 Dzaei, Alan         12 LONG                 2:58.32    2:57.90        
  6 McCormack, Cian     12 LONG                 3:14.69    2:58.66        
  7 Fagan, Kyle         11 .ATH                 3:16.61    2:59.52        
  8 Carney, Colm        12 CBAR                 3:16.69    3:01.09        
  9 Hynes, Mark         10 LASER                3:04.19    3:01.64        
 10 Mroz, Kamil         12 LONG                 2:59.94    3:02.87        
 11 Donohoe, Conor      11 CBAR                 3:07.43    3:03.04        
 12 Smith, Cian         12 .ATH                 3:16.68    3:06.05        
 13 Treanor, Eoin       11 CLM                  3:23.35    3:11.51        
 14 Mc Donnell, Willia  12 GAL                  3:33.63    3:17.58        
 15 Lennon, David       11 SHARK                     NT    3:20.78        
 16 Mitchell, Martin    11 GAL                  3:49.73    3:25.47        
 17 Mc Donnell, Senan   10 GAL                  3:43.28    3:25.73        
 18 Burke, Conor        11 GAL                  3:56.63    3:58.10        
 -- Hussey, Michael     10 GAL                  3:48.50         DQ        
 
Event 6  Boys 13-14 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sutton, Diarmiud    14 TRID                 2:40.80    2:26.74        
  2 Waters, Fionn       14 Tuam Swim Team       2:29.40    2:27.55        
  3 Rennick, Sam        13 CBAR                 2:30.92    2:27.94        
  4 Pfeiffer, Robin     13 Bluefin SC           2:37.45    2:33.71        
  5 O'Sullivan, Tom     13 GAL                  2:40.91    2:35.18        
  6 Doorly, David       14 GAL                  2:37.54    2:39.37        
  7 Donohoe, Cian       13 CBAR                 2:47.29    2:39.93        
  8 Madigan, Daniel     14 LONG                 2:38.58    2:41.70        
  9 Mitchell, Orin M    14 SLIGO                2:54.32    2:42.03        
  9 O Rourke, Diarmuid  14 Tuam Swim Team       2:53.46    2:42.03        
 11 Kearney, Oisin      14 C FIN                2:49.54    2:43.14        
 12 Carter, Niall       14 CBAR                 2:47.31    2:43.55        
 13 Lennon, Brian       14 SHARK                2:44.50    2:45.20        
 14 Humpston, Darragh   14 LONG                 2:52.75    2:45.89        
 15 Naughton, Ben       13 GAL                  2:52.24    2:49.65        
 16 Burke, Luke         13 Bluefin SC           3:09.16    2:49.93        
 17 Bodamer, Ralf       13 GAL                  2:55.00    2:54.54        
 18 O'Donnell, Diarmui  13 LONG                 2:54.98    2:55.36        
 19 Clark, Alex         13 SHARK                3:17.63    2:57.25        
 20 Coppinger, Niall    13 LONG                 3:22.65    2:59.93        
 21 Blanchard, Ferghal  13 LASER                3:26.94    3:03.51        
 22 Surdulli, Ilir      13 SHARK                3:11.62    3:05.73        
 23 Clarke, Liam        14 LASER                3:12.66    3:12.59        
 24 Murphy, Kell        14 SHARK                3:21.56    3:15.62        
 -- Kennedy, Eidhne     14 GAL                  2:53.15         DQ        
 -- McCarthy, Padraic   13 LASER                3:05.09         DQ        
 
Event 6  Boys 15-16 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Doorly, Joseph      16 GAL                  2:23.44    2:25.51        
  2 Fortune, Joshua     15 SLIGO                2:32.53    2:26.08        
  3 Morris, Jayke       16 CLM                  2:32.38    2:26.20        
  4 Heung, Tommy        15 CBAR                 2:36.12    2:27.52        
  5 Mc Andrew, Michael  15 SHARK                2:28.63    2:29.24        
  6 Moran, Ethan        16 BSLOE                2:31.00    2:30.82        
  7 O Rourke, Oisín     15 Tuam Swim Team       2:28.31    2:32.70        
  8 Keaney, Sean        15 SLIGO                2:38.65    2:34.05        
  9 MC Auley, Ian       15 .ATH                 2:37.36    2:35.03        
 10 Kilkenny, Liam      16 GAL                  2:38.49    2:38.80        
 11 Maher, Anthony      15 SLIGO                3:00.81    2:41.35        
 12 Eglinton, Owen      16 SLIGO                2:41.17    2:42.55        
 13 Clarke, Billy       15 SHARK                2:51.61    2:44.91        
 14 Carey, Oisin        15 LASER                2:44.43    2:45.87        
 15 O'Malley, Eoin      15 GAL                  2:50.09    2:47.13        
 16 Harley, Rowan       15 BSLOE                3:08.00    2:59.35        
 
Event 6  Boys 17 & Over 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ashton, Callum      17 GAL                  2:17.50    2:15.01        
  2 Daly, Caomhan       17 GAL                  2:16.67    2:16.70        
  3 Carey, Andrew       17 .ATH                      NT    2:18.86        
  4 Tannion, Joseph     18 SHARK                2:29.33    2:30.34        
  5 Woods, David        18 SLIGO                2:30.80    2:30.89        
  6 Vahey, Ben          18 SHARK                2:33.44    2:33.67        
  7 Mc Williams, Pádra  17 SHARK                2:50.62    2:51.66        
 
Event 7  Girls 12 & Under 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gibbs, Alison       12 GAL                  2:57.83    2:55.98        
  2 Dolan, Ruth         12 BSLOE                3:10.00    2:58.24        
  3 Liptrot, Rebecca    12 SHARK                3:13.11    3:14.65        
  4 Martin, Emily       11 .ATH                 3:26.23    3:18.96        
  5 Davitt, Aoife       12 GAL                  3:27.05    3:22.53        
  6 Mc Auley, Sile      12 .ATH                 3:20.26    3:27.96        
  7 Griffin, Carol      11 SHARK                3:31.94    3:29.22        
  8 Roclawska, Oliwia   12 GAL                  3:36.51    3:30.44        
  9 Bartram, Nia        12 LONG                 3:36.99    3:32.02        
 10 Stapleton, Aisling  12 CBAR                 3:45.63    3:34.12        
 11 Deely, Ella         12 CBAR                 4:11.86    3:34.28        
 12 Connaughton- Jones  11 SLIGO                3:42.22    3:37.66        
 13 Clarke, Eloise      12 .ATH                 3:48.67    3:37.68        
 14 Murphy, Aylah       12 SHARK                3:37.58    3:37.90        
 15 Kennedy, Caoimhe    12 BSLOE                3:44.00    3:39.21        
 16 Curley, Caoimhe     10 CBAR                 4:19.68    3:42.53        
 17 Mc Cormack, Rionag   9 LONG                 3:44.19    3:43.22        
 18 Vinod, Anouska      12 GAL                  3:58.11    3:48.56        
 19 Macken, Katie       12 GAL                  3:57.20    3:50.77        
 20 Manning, Katie      10 LONG                 3:55.36    3:54.31        
 
Event 7  Girls 13-14 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Joyce, Grace        14 SHARK                2:54.65    2:56.21        
  2 Bates, Aoife        14 SHARK                3:11.50    2:57.36        
  3 Kilgallen, Megan    14 CLM                  3:00.24    2:58.91        
  4 O' Neill, Aishling  14 LASER                3:02.30    3:02.86        
  5 Clarke, Isabelle    14 .ATH                 3:05.29    3:03.50        
  6 Andrews, Jennifer   14 C FIN                3:01.66    3:03.75        
  7 Boyle, Labhaoise    14 SHARK                3:02.23    3:04.00        
  8 Daly, Sadhbh        14 GAL                  3:05.00    3:04.53        
  9 Sharkey, Lauren     13 GAL                  3:14.70    3:10.68        
 10 Brennan, Judy       13 .ATH                 3:08.20    3:12.05        
 11 Ashton, Iona        13 GAL                  3:20.85    3:13.18        
 12 Farrell, Danielle   13 SLIGO                3:25.46    3:15.89        
 13 Horan, Brianne      14 CBAR                 3:19.09    3:17.71        
 14 Mc Gath, Sarah      14 LASER                3:18.65    3:18.13        
 15 Mulhall, Ailbhe     13 GAL                  3:25.24    3:19.72        
 16 Kehoe, Grace        14 SLIGO                3:27.97    3:22.38        
 17 Daly, Kelsey        14 .ATH                 3:24.82    3:23.28        
 18 Kennedy, Ellen      13 GAL                  3:30.00    3:23.99        
 19 Horkan, Aisling     13 CLM                  3:24.24    3:24.11        
 20 Ward, Aileen        13 .ATH                 3:36.71    3:24.76        
 21 O'Donnell, Naoise   13 GAL                       NT    3:26.36        
 22 Bedynek, Sandra     13 Bluefin SC           3:34.99    3:29.02        
 23 Cugalj, Teodora     13 SHARK                3:33.07    3:29.34        
 24 Owens, Oonagh       14 LASER                3:37.41    3:29.48        
 25 Rekai, Lisa         14 SHARK                3:40.60    3:34.22        
 26 Moyles, Éabha       13 SLIGO                     NT    3:35.40        
 27 Staunton, Nora      13 CLM                  3:46.95    3:44.35        
 28 Mulligan, Michelle  13 CLM                  3:43.74    3:47.74        
 -- Moran, Jessica      14 CLM                  3:36.96         DQ        
 
Event 7  Girls 15-16 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 O'Sullivan, Caoimh  15 SLIGO                3:16.15    3:04.87        
  2 Flanagan, Orla      16 CLM                  3:05.22    3:07.52        
  3 Gilhooley, Sarah    15 Tuam Swim Team       3:14.08    3:09.61        
  4 Deely, Megan        15 CBAR                 3:12.17    3:11.44        
 
Event 8  Boys 12 & Under 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mc Glue, Cian       12 SHARK                3:05.22    2:59.59        
  2 Coogan, Alfie       12 .ATH                 3:03.06    3:01.47        
  3 Lally, Rory         12 GAL                  3:12.31    3:04.59        
  4 Flaherty, Roan      11 .ATH                 3:15.44    3:15.37        
  5 Daly, Eoghan        12 GAL                  3:21.20    3:15.95        
  6 Dzaei, Alan         12 LONG                 3:31.74    3:22.82        
  7 McCormack, Cian     12 LONG                 3:25.90    3:22.96        
  8 Hynes, Mark         10 LASER                3:47.30    3:28.74        
  9 Joyce-Whyte, Ewan   11 .ATH                      NT    3:30.65        
 10 Donohoe, Conor      11 CBAR                 3:29.10    3:30.71        
 11 Mc Aleer, Aleksand  10 GAL                       NT    3:31.21        
 12 Langton, Killian    11 C FIN                4:07.89    3:34.02        
 13 Kearney, Rian       11 Bluefin SC           3:42.00    3:36.02        
 14 Clifford, Eimhn     11 C FIN                     NT    3:36.72        
 15 Murphy, Adam        11 CBAR                 4:29.35    3:43.35        
 16 Treanor, Eoin       11 CLM                  3:48.84    3:48.71        
 17 Lennon, David       11 SHARK                3:52.41    3:53.07        
 
Event 8  Boys 13-14 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sutton, Diarmiud    14 TRID                 2:54.61    2:45.60        
  2 O'Hara, Odhran      13 SLIGO                2:47.04    2:47.53        
  3 Mc Namara, Conn     13 CBAR                      NT    2:55.64        
  4 Kennedy, Eidhne     14 GAL                  3:04.19    2:59.24        
  5 O Rourke, Diarmuid  14 Tuam Swim Team       3:04.66    3:02.78        
  6 Naughton, Ben       13 GAL                  3:06.52    3:06.62        
  7 Brennan, Sean       14 Tuam Swim Team       3:22.50    3:07.67        
  8 Doorly, David       14 GAL                  3:19.92    3:12.44        
  9 O'Sullivan, Tom     13 GAL                  3:34.43    3:12.64        
 10 Burke, Luke         13 Bluefin SC                NT    3:17.14        
 11 Clark, Alex         13 SHARK                     NT    3:18.05        
 12 Coppinger, Niall    13 LONG                 3:18.23    3:22.28        
 13 Guckian, Eoin       13 TRID                 3:54.09    3:24.29        
 14 Mc Dermott, Eoin    13 Bluefin SC           3:29.05    3:30.22        
 15 Clarke, Liam        14 LASER                3:32.00    3:36.78        
 16 Surdulli, Ilir      13 SHARK                3:38.12    3:38.72        
 17 Van DE Beek, Jake   13 Bluefin SC           3:38.41    3:40.07        
 
Event 8  Boys 15-16 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 O'Hara, Eanna       16 SLIGO                2:22.42    2:26.01        
  2 Scully, Bryan       16 .ATH                 2:40.09    2:38.37        
  3 O Rourke, Oisín     15 Tuam Swim Team       2:56.62    2:47.74        
  4 Heung, Tommy        15 CBAR                 2:55.25    2:48.82        
  5 Staunton, William   15 CLM                  2:58.84    2:53.47        
  6 Kilkenny, Liam      16 GAL                  2:53.69    2:54.92        
  7 MC Auley, Ian       15 .ATH                 2:53.60    2:55.59        
  8 Cloonan, Cian       16 Bluefin SC           2:57.44    2:58.57        
  9 Maher, Anthony      15 SLIGO                     NT    2:59.14        
 10 Carey, Oisin        15 LASER                2:55.44    2:59.35        
 11 Clarke, Billy       15 SHARK                3:00.12    2:59.64        
 12 Stevenson, John     15 .ATH                 3:01.79    2:59.69        
 13 O'Malley, Eoin      15 GAL                  3:03.75    3:03.03        
 14 Mangan, Fabian      15 Bluefin SC           3:14.63    3:11.21        
 
Event 8  Boys 17 & Over 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Daly, Caomhan       17 GAL                  2:26.85    2:28.56        
  2 Wilson, Mitchell    17 GAL                  2:27.48    2:29.84        
  3 Woods, David        18 SLIGO                2:43.14    2:40.75        
  4 Mc Williams, Pádra  17 SHARK                2:56.79    2:59.77        
  5 Vahey, Ben          18 SHARK                2:57.70    3:00.23        
 
Event 9  Girls 12 & Under 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lynch, Helen        12 .ATH                 2:23.12    2:21.93        
  2 Gibbs, Alison       12 GAL                  2:27.07    2:24.79        
  3 Lowe, Erika         12 .ATH                 2:30.75    2:30.64        
  4 Roclawska, Oliwia   12 GAL                  2:29.93    2:33.54        
  5 Davitt, Aoife       12 GAL                  2:38.67    2:36.68        
  6 O'Donovan, Ella     12 SLIGO                2:42.47    2:37.46        
  6 Mc Auley, Sile      12 .ATH                 2:36.52    2:37.46        
  8 Griffin, Carol      11 SHARK                2:36.69    2:37.77        
  9 Kazimierczak, Adri  12 SHARK                2:42.51    2:43.03        
 10 Martin, Emily       11 .ATH                 2:41.45    2:44.71        
 11 NicDhonnchadha, Ca  12 GAL                  2:53.62    2:47.31        
 12 Bartram, Nia        12 LONG                      NT    2:47.60        
 13 Dirrane, Aoife      12 LASER                2:51.79    2:51.01        
 14 Kenny, Bernadette   12 Bluefin SC           3:14.97    2:53.20        
 15 Byrne, Ella         12 LONG                 3:07.15    2:56.72        
 16 Murphy, Aylah       12 SHARK                2:55.46    2:59.03        
 17 Kennedy, Niamh      11 LASER                3:02.69    3:02.49        
 18 NicDhonnacha, Mari  12 GAL                  3:11.48    3:02.61        
 19 Clarke, Eloise      12 .ATH                 3:06.99    3:03.71        
 20 Mc Cormack, Rionag   9 LONG                 2:58.85    3:06.15        
 21 Vinod, Anouska      12 GAL                       NT    3:06.95        
 22 Curley, Caoimhe     10 CBAR                 3:11.95    3:07.49        
 23 Macken, Katie       12 GAL                       NT    3:12.09        
 
Event 9  Girls 13-14 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lowe, Rebecca       14 .ATH                 2:09.98    2:10.06        
  2 Leahy, Aoife        14 GAL                  2:11.33    2:10.56        
  3 Gibbs, Isabelle     14 GAL                  2:14.80    2:20.44        
  4 Ashton, Iona        13 GAL                  2:19.22    2:21.51        
  5 Johnson, Laura      14 .ATH                 2:21.93    2:21.54        
  6 Weinert, Wiktoria   13 TRID                 2:24.32    2:22.59        
  7 Kearney, Sorcha     14 Bluefin SC           2:23.45    2:23.80        
  8 Friel, Lauren       14 .ATH                 2:24.77    2:23.93        
  9 Farrell, Danielle   13 SLIGO                2:26.36    2:23.95        
 10 Mulhall, Ailbhe     13 GAL                  2:18.79    2:24.22        
 11 Kearney, Caoilin    13 Bluefin SC           2:22.15    2:24.30        
 12 Walsh, Tara         14 SLIGO                2:30.00    2:25.46        
 13 Daly, Sadhbh        14 GAL                  2:25.00    2:26.31        
 14 Sharkey, Lauren     13 GAL                  2:26.98    2:26.95        
 15 Kelly, Aimee        13 SHARK                2:33.46    2:27.00        
 16 Conway, Fiona       14 CBAR                 2:23.46    2:27.34        
 17 Brennan, Judy       13 .ATH                 2:31.40    2:30.16        
 18 Lyons, Maria        14 SLIGO                2:50.00    2:32.94        
 19 Smilaek, Olivia     13 .ATH                 2:35.00    2:33.37        
 20 Horan, Brianne      14 CBAR                 2:31.91    2:33.38        
 21 Mc Manus, Rebekah   14 LASER                2:32.60    2:33.46        
 22 Kennedy, Ailbhe     14 LASER                2:33.56    2:33.62        
 23 Daly, Kelsey        14 .ATH                 2:38.87    2:34.96        
 24 O' Neill, Aishling  14 LASER                2:29.42    2:35.07        
 25 Clarke, Isabelle    14 .ATH                 2:33.69    2:37.40        
 26 Kehoe, Grace        14 SLIGO                2:37.93    2:40.06        
 27 Ward, Aileen        13 .ATH                 2:40.23    2:41.50        
 28 Owens, Oonagh       14 LASER                2:44.41    2:45.06        
 29 O'Dea, Lucy         13 Bluefin SC           3:02.00    2:46.62        
 30 Conneely, Grainne   14 SHARK                2:49.74    2:49.47        
 31 Cugalj, Teodora     13 SHARK                2:52.22    2:52.38        
 
Event 9  Girls 15-16 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Moran, Sophie       15 GAL                  2:17.50    2:12.83        
  2 Mulhall, Keela      15 GAL                  2:09.84    2:13.26        
  3 Johnson, Rachel     16 .ATH                 2:17.79    2:19.16        
  4 Grady, Hannah       15 CBAR                 2:17.10    2:19.38        
  5 Ennis, Kelly        15 .ATH                 2:20.70    2:21.86        
  6 Murphy, Freya       15 SHARK                2:24.31    2:25.28        
  7 Flanagan, Orla      16 CLM                  2:29.29    2:27.56        
  8 Deely, Megan        15 CBAR                 2:30.10    2:28.92        
  9 Henehan, Rachel     15 CBAR                 2:27.67    2:32.11        
 10 Begley, Emma        16 Tuam Swim Team       2:39.71    2:35.82        
 11 Egan, Niamh         16 CBAR                 2:42.31    2:39.60        
 12 Gilhooley, Sarah    15 Tuam Swim Team       2:36.98    2:39.61        
 
Event 9  Girls 17 & Over 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kelly, Sarah        19 GAL                  2:05.50    2:07.26        
  2 Naughton, Imogen    17 SHARK                2:16.56    2:15.24        
  3 O'Brien, Paola      17 GAL                  2:27.50    2:22.60        
 
Event 10  Boys 12 & Under 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Coogan, Alfie       12 .ATH                 2:24.16    2:22.39        
  2 Lally, Rory         12 GAL                  2:30.31    2:26.00        
  3 Semikin, Nikita     12 .ATH                 2:31.12    2:30.09        
  4 Daly, Eoghan        12 GAL                  2:34.03    2:32.77        
  5 Fagan, Kyle         11 .ATH                 2:34.89    2:34.96        
  6 Dzaei, Alan         12 LONG                 2:39.99    2:37.13        
  7 Carney, Colm        12 CBAR                 2:40.89    2:37.72        
  8 Smith, Cian         12 .ATH                 2:43.94    2:38.23        
  9 McCormack, Cian     12 LONG                 2:41.63    2:38.47        
 10 Mroz, Kamil         12 LONG                 2:38.06    2:39.21        
 11 Harrington, Shane   12 .ATH                 2:38.92    2:39.52        
 12 Mc Aleer, Aleksand  10 GAL                  2:52.23    2:49.00        
 13 Treanor, Eoin       11 CLM                  3:13.11    2:49.87        
 14 Mc Donnell, Willia  12 GAL                       NT    2:52.48        
 15 Joyce-Whyte, Ewan   11 .ATH                 3:06.09    2:57.13        
 16 Humpston, Ruairi    11 LONG                      NT    2:58.87        
 17 Geng, Kaelan        11 GAL                       NT    3:01.25        
 18 Murphy, Adam        11 CBAR                 2:59.35    3:03.58        
 
Event 10  Boys 13-14 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 O'Hara, Odhran      13 SLIGO                2:10.31    2:10.27        
  2 Waters, Fionn       14 Tuam Swim Team       2:12.01    2:10.68        
  3 Sutton, Diarmiud    14 TRID                 2:16.04    2:11.61        
  4 Rennick, Sam        13 CBAR                 2:19.25    2:11.81        
  5 O'Sullivan, Tom     13 GAL                  2:20.66    2:14.00        
  6 Pfeiffer, Robin     13 Bluefin SC           2:15.97    2:15.38        
  7 Doorly, David       14 GAL                  2:15.88    2:15.41        
  8 Madigan, Daniel     14 LONG                 2:15.14    2:16.79        
  9 Kennedy, Eidhne     14 GAL                  2:25.85    2:17.20        
 10 Kearney, Oisin      14 C FIN                2:21.13    2:18.07        
 11 Donohoe, Cian       13 CBAR                 2:25.37    2:19.13        
 12 Bodamer, Ralf       13 GAL                  2:26.92    2:21.89        
 13 O Rourke, Diarmuid  14 Tuam Swim Team       2:23.94    2:23.04        
 14 Lennon, Brian       14 SHARK                2:23.82    2:23.68        
 15 Mc Namara, Conn     13 CBAR                      NT    2:23.81        
 16 Lynam, Cillian      13 .ATH                 2:26.73    2:25.61        
 17 Dunne, Pierce       14 CBAR                 2:31.60    2:26.18        
 18 Humpston, Darragh   14 LONG                 2:25.37    2:26.61        
 19 Carter, Niall       14 CBAR                 2:24.66    2:26.98        
 20 Burke, Luke         13 Bluefin SC           3:01.59    2:30.41        
 21 Mitchell, Orin M    14 SLIGO                2:52.34    2:34.15        
 22 McCarthy, Padraic   13 LASER                3:24.81    2:42.50        
 23 Joyce, Niall        13 SHARK                2:51.02    2:43.04        
 24 Naughton, Ben       13 GAL                  2:52.48    2:43.80        
 25 Clark, Alex         13 SHARK                2:53.71    2:44.46        
 26 Van DE Beek, Jake   13 Bluefin SC           3:38.34    2:49.96        
 27 Guckian, Eoin       13 TRID                 3:01.90    2:51.62        
 28 Blanchard, Ferghal  13 LASER                3:38.47    3:00.12        
 
Event 10  Boys 15-16 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Powell, Robert      16 .ATH                 1:52.31    1:52.09        
  2 Scully, Bryan       16 .ATH                 2:02.41    2:02.80        
  3 O'Hara, Eanna       16 SLIGO                2:03.08    2:03.11        
  4 Doorly, Joseph      16 GAL                  2:05.48    2:06.18        
  5 Duffy, Fionn        15 GAL                  2:10.63    2:07.17        
  6 Morris, Jayke       16 CLM                  2:08.93    2:08.73        
  7 Mc Andrew, Michael  15 SHARK                2:12.49    2:09.31        
  8 Heung, Tommy        15 CBAR                 2:16.99    2:14.25        
  9 Keaney, Sean        15 SLIGO                2:41.26    2:15.04        
 10 Kilkenny, Liam      16 GAL                  2:29.13    2:17.98        
 11 MC Auley, Ian       15 .ATH                 2:30.74    2:19.26        
 12 Stewart, Harry      16 LONG                 2:52.66    2:19.89        
 13 Stevenson, John     15 .ATH                 2:27.14    2:21.15        
 14 Maher, Anthony      15 SLIGO                2:34.32    2:21.40        
 15 Staunton, William   15 CLM                  2:26.52    2:22.52        
 16 Eglinton, Owen      16 SLIGO                2:29.12    2:23.14        
 17 Carey, Oisin        15 LASER                2:25.15    2:25.82        
 18 Clarke, Billy       15 SHARK                2:33.32    2:29.62        
 19 Cloonan, Cian       16 Bluefin SC                NT    2:30.26        
 20 Mangan, Fabian      15 Bluefin SC                NT    2:32.23        
 
Event 10  Boys 17 & Over 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wilson, Mitchell    17 GAL                  1:55.76    1:57.69        
  2 Carey, Andrew       17 .ATH                 2:02.81    1:58.21        
  3 Ashton, Callum      17 GAL                  2:02.22    2:02.40        
  4 Staunton, Diarmuid  17 CLM                  2:04.39    2:02.45        
  5 Daly, Caomhan       17 GAL                  2:06.48    2:02.54        
  6 Tannion, Joseph     18 SHARK                2:11.23    2:10.78