Cranny Christmas Swim Festival 2015                             
 
Event 1  Girls 12 & Under 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mulhall, Ailbhe           12 GAL                            2:47.68  
  2 Gannon, Jessica           11 COM                            3:00.57  
  3 Smialek, Olivia           12 ATH                            3:26.94  
 
Event 1  Girls 13-14 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Moran, Sophie             14 GAL                            2:31.66  
  2 Mulhall, Keela            14 GAL                            2:33.56  
  3 Mc Manus, Rebekah         13 LASER                          2:59.23  
  4 Mc Nicholas, Alex         14 LASER                          3:02.57  
  5 Murphy, Freya             14 LASER                          3:09.95  
 -- Farnon, Keela             14 COM                                 DQ  
 
Event 1  Girls 15-16 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Brien, Paola            16 SHARK                          2:43.03  
  2 Mc Glinchey, Jane         15 SLIGO                          2:49.56  
  3 Mc Nicholas, Claudia      15 LASER                          2:54.85  
 
Event 1  Girls 17 & Over 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Shorten, Aoife            17 GAL                            2:20.32  
  2 Harrington, Lisa          17 ATH                            2:30.50  
  3 Leonard, Alannah          18 SBEAG                          2:33.87  
  4 Hennigan, Caoimhe         17 Ballina SC                     3:02.46  
 
Event 2  Boys 12 & Under 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Sullivan, Tom           12 GAL                            2:46.79  
  2 Grady, Rory               12 CBAR                           2:50.83  
 -- Coogan, Alfie             11 ATH                                 DQ  
 -- Mroz, Kamil               11 LONG                                DQ  
 
Event 2  Boys 13-14 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Duffy, Fionn              14 GAL                            2:17.48  
  2 Kolcow, Max               14 GAL                            2:19.87  
  3 Rather, Zak               13 GAL                            2:31.77  
  4 Fortune, Joshua           14 SLIGO                          2:33.41  
  5 Heung, Tommy              14 CBAR                           2:35.24  
  6 Madigan, Daniel           13 LONG                           2:44.68  
  7 Humpston, Darragh         13 LONG                           3:13.94  
 
Event 2  Boys 15-16 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Mitchell          16 GAL                            2:11.96  
  2 Ashton, Calum             16 GAL                            2:18.87  
  3 Burke, Ciaran             15 Tuam Swim Team                 2:20.08  
  4 Breslin, Cian             16 CLM                            2:48.10  
 -- Kilkenny, Liam            15 GAL                                 DQ  
 
Event 2  Boys 17 & Over 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Moore, Andrew             17 GAL                            2:07.00  
  2 Dowling, David            18 LASER                          2:14.47  
  3 Mc Hugh Murphy, Dara      17 Tuam Swim Team                 2:23.54  
  4 Tannian, Joseph           17 LASER                          2:33.03  
  5 Vahey, Ben                17 SHARK                          2:50.94  
 
Event 3  Girls 12 & Under 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ashton, Iona              12 GAL                            2:32.46  
  2 Daly, Edel                12 ATH                            2:36.07  
  3 Kelly, Aimee              12 SHARK                          2:42.68  
  4 Kavanagh, Grace A         12 GAL                            2:44.17  
  5 Farrell, Danielle         12 SLIGO                          2:47.65  
  6 Kilcommons, Ciara         12 COM                            2:50.90  
  7 Lynch, Helen              11 ATH                            2:51.08  
  8 Butler, Emily             12 LASER                          2:53.85  
  9 Lowe, Erika               11 ATH                            2:54.62  
 10 Mc Partlan, Alice         12 SLIGO                          2:54.79  
 11 Mc Auley, Sile            11 ATH                            2:58.24  
 12 Smialek, Olivia           12 ATH                            2:58.72  
 13 Dolan, Ruth               11 BSLOE                          3:02.24  
 14 Mc Keon, Tara             12 BSLOE                          3:02.28  
 15 O'Donnell, Naoise         12 GAL                            3:03.38  
 16 Kennedy, Ellen            12 GAL                            3:03.62  
 17 Ward, Aileen              12 ATH                            3:04.74  
 18 Rodawska, Oliwia          11 GAL                            3:07.63  
 19 Mc Keon, Ava              10 BSLOE                          3:09.05  
 20 Moran, Ellie              10 COM                            3:09.85  
 21 Horkan, Aisling           12 CLM                            3:11.27  
 22 Horkan, Dearbhla          10 CLM                            3:14.23  
 23 Kennedy, Caoimhe          11 BSLOE                          3:15.65  
 24 Murphy, Emma              11 GAL                            3:17.81  
 25 Curran, Kelis             10 COM                            3:19.04  
 26 Scanlon, Aisling           9 LONG                           3:23.72  
 27 O'Boyle, Karen            11 LONG                           3:28.21  
 28 Davitt, Aoife             11 GAL                            3:48.09  
 -- Condron, Sarah            12 ATH                                 DQ  
 -- Gibbs, Alison             11 GAL                                 DQ  
 -- Canavan, Alannah          10 Ballina SC                          DQ  
 -- Davey, Madison            10 GAL                                 DQ  
 -- Bradley, Sarah            11 GAL                                 DQ  
 
Event 3  Girls 13-14 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Moran, Sophie             14 GAL                            2:22.36  
  2 Dowling, Caoimhe          14 LASER                          2:24.97  
  3 Gibbs, Isabelle           13 GAL                            2:25.58  
  4 Lowe, Rebecca             13 ATH                            2:26.68  
  5 Mc Loughlin, Stephanie    14 Tuam Swim Team                 2:34.46  
  6 Mulhall, Keela            14 GAL                            2:34.81  
  7 Grady, Hannah             14 CBAR                           2:37.20  
  8 Wong, Tara                14 Ballina SC                     2:37.71  
  9 Joyce, Grace              13 SHARK                          2:40.35  
 10 Mc Manus, Rebekah         13 LASER                          2:41.32  
 11 Johnson, Laura            13 ATH                            2:42.19  
 12 Pliszka, Anastazya        13 COM                            2:44.10  
 13 Donnelly, Becky           13 Ballina SC                     2:45.74  
 14 Ennis, Kelly              14 ATH                            2:46.31  
 15 Burke, Saoirse            13 Tuam Swim Team                 2:46.99  
 16 Nugent, Ellen             14 Ballina SC                     2:49.44  
 17 Friel, Lauren             13 ATH                            2:49.80  
 18 Kelly, Emma               13 Tuam Swim Team                 2:51.01  
 19 Henehan, Rachel           14 CBAR                           2:51.16  
 20 O Neill, Aishling         13 LASER                          2:51.24  
 21 Bates, Aoife              13 SHARK                          2:51.51  
 22 Mc Weeney, Aine           13 LONG                           2:53.11  
 23 Gallagher, Jade           14 COM                            2:54.66  
 24 Mac Phee, Eilidh          13 Ballina SC                     2:54.98  
 25 Conway, Fiona             13 CBAR                           2:55.24  
 26 Lyons, Maria              13 SLIGO                          2:57.24  
 27 Ginty, Aoife              13 LONG                           2:58.08  
 28 Conlon, Sarah             13 CBAR                           2:59.82  
 29 Mc Gath, Sarah            13 LASER                          3:01.38  
 30 Boyle, Labhaoise          13 SHARK                          3:01.91  
 31 Daly, Kelsey              13 ATH                            3:02.29  
 32 Kilroy, Eimear            13 ENNIS                          3:03.04  
 33 O'Boyle, Elizabeth        13 LONG                           3:03.09  
 34 Hanley, Líadan            14 SLIGO                          3:04.73  
 35 Kennedy, Ailbhe           13 LASER                          3:09.58  
 36 Murphy, Jennifer          13 Ballina SC                     3:15.80  
 37 Owens, Oonagh             13 LASER                          3:15.89  
 -- Fitzgerld, Aoife          14 ATH                                 DQ  
 
Event 3  Girls 15-16 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Doran, Ciara              15 LIMK-MN                        2:23.49  
  2 Heneghan, Niamh           16 CBAR                           2:31.09  
  3 Kelly, Lauren             16 SHARK                          2:31.14  
  4 Johnson, Rachel           15 ATH                            2:37.61  
  5 Clancy, Marie             16 SHARK                          2:41.91  
  6 Mc Nicholas, Claudia      15 LASER                          2:42.35  
  7 Dunne, Jessica            16 SHARK                          2:46.24  
  8 Breslin, Niamh            15 CBAR                           2:51.12  
  9 Burke, Eve                15 Tuam Swim Team                 2:53.25  
 10 Reilly, Anoise            15 Ballina SC                     2:54.01  
 11 Hynes, Ellen              15 LASER                          2:56.71  
 12 Egan, Niamh               15 CBAR                           3:04.91  
 13 Mc Partlan, Anna          15 SLIGO                          3:07.63  
 
Event 3  Girls 17 & Over 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kavanagh, Kate            17 GAL                            2:20.60  
  2 Shorten, Aoife            17 GAL                            2:28.12  
  3 Joyce, Ciera              17 SHARK                          2:29.52  
 
Event 4  Boys 12 & Under 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Namara, Conn           12 Wport                          2:39.27  
  2 Grady, Rory               12 CBAR                           2:42.80  
  3 O'Sullivan, Tom           12 GAL                            2:43.34  
  4 Donohoe, Cian             12 CBAR                           2:48.64  
  5 Lynam, Cillian            12 ATH                            2:51.22  
  6 Davey, Frey               12 GAL                            2:56.97  
  7 Harrington, Shane         11 ATH                            2:57.51  
  8 Doherty, Eamon            10 Ballina SC                     3:02.29  
  9 Naughton, Ben             12 GAL                            3:03.99  
 10 O'Donnell, Diarmuid       12 LONG                           3:05.99  
 11 Dzaee, Alan               11 LONG                           3:06.04  
 12 Hynes, John               12 LASER                          3:07.60  
 13 Hynes, Mark                9 LASER                          3:13.81  
 14 O Murchu, Fiach           11 LASER                          3:17.78  
 15 Harley, Conor             11 BSLOE                          3:17.96  
 16 Mc Aleer, Sasha            9 GAL                            3:18.20  
 17 O'Boyle, Aidan            12 LONG                           3:20.26  
 18 Mitchell, Marco           11 GAL                            3:34.94  
 -- Mc Cormack, Cian          11 LONG                                DQ  
 -- Kilkenny, Shaun           11 COM                                 DQ  
 -- Mroz, Kamil               11 LONG                                DQ  
 
Event 4  Boys 13-14 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kolcow, Max               14 GAL                            2:15.17  
  2 Duffy, Fionn              14 GAL                            2:26.97  
  3 Rather, Zak               13 GAL                            2:28.07  
  4 O Rourke, Oisín           14 Tuam Swim Team                 2:30.16  
  5 Kelly, Niall              14 CLM                            2:34.39  
  6 Scanlon, Ciaran           13 LONG                           2:34.60  
  7 Doorly, David             13 GAL                            2:37.73  
  8 Waters, Fionn             13 Tuam Swim Team                 2:41.75  
  9 Brennan, Sean             13 Tuam Swim Team                 2:41.86  
 10 Welby, Evan               14 SHARK                          2:43.84  
 11 Kurkin, Daniel            13 LONG                           2:45.01  
 12 O Rourke, Diarmuid        13 Tuam Swim Team                 2:49.29  
 13 Hornet, Ryan              14 LASER                          2:49.79  
 14 Carey, Oisin              14 LASER                          2:50.10  
 15 Carter, Niall             13 CBAR                           2:54.75  
 16 Leonard, Conor            13 LONG                           2:57.74  
 17 Sanchez, Jose             13 GAL                            3:01.75  
 18 Kennedy, Eidhne           13 GAL                            3:05.94  
 19 Mc Partlan, Patrick       13 SLIGO                          3:11.91  
 20 Humpston, Darragh         13 LONG                           3:12.51  
 
Event 4  Boys 15-16 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Robert            15 ATH                            2:07.37  
  2 Wilson, Mitchell          16 GAL                            2:08.08  
  3 Burke, Ciaran             15 Tuam Swim Team                 2:14.78  
  4 Ashton, Calum             16 GAL                            2:16.06  
  5 Mc Fadden, Patrick        15 COM                            2:18.83  
  6 Melly, Conor              16 CBAR                           2:26.64  
  7 Murphy, Jamie             15 CBAR                           2:26.90  
  8 Doorly, Joseph            15 GAL                            2:28.86  
  9 Staunton, Diarmuid        16 CLM                            2:29.62  
 10 Moran, Ethan              15 BSLOE                          2:32.69  
 11 Morris, Jayke             15 CLM                            2:32.76  
 12 Keogh, Timothy            15 GAL                            2:34.06  
 13 O'Connor, Joseph          15 LASER                          2:46.75  
 14 Mc Williams, Pádraig      16 SHARK                          3:04.21  
 15 Kennedy, Owen             16 LASER                          3:04.78  
 
Event 4  Boys 17 & Over 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Moore, Andrew             17 GAL                            2:13.72  
  2 O'Farrell, Brian          17 GAL                            2:27.68  
  3 Cugalj, Filip             17 SHARK                          2:29.16  
  4 Williams, David           18 SHARK                          2:29.75  
 
Event 5  Girls 12 & Under 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ashton, Iona              12 GAL                            2:42.35  
  2 Gannon, Jessica           11 COM                            2:43.59  
  3 Mulhall, Ailbhe           12 GAL                            2:44.83  
  4 Gibbs, Alison             11 GAL                            2:51.77  
  5 Brennan, Judy             12 ATH                            2:52.78  
  6 Condron, Sarah            12 ATH                            2:54.12  
  7 Kilcommons, Ciara         12 COM                            2:54.49  
  8 Butler, Emily             12 LASER                          2:55.94  
  9 Kavanagh, Grace A         12 GAL                            2:56.26  
 10 Lynch, Helen              11 ATH                            2:57.38  
 11 Dolan, Ruth               11 BSLOE                          3:01.46  
 12 Farrell, Danielle         12 SLIGO                          3:01.65  
 13 Mc Keon, Tara             12 BSLOE                          3:03.93  
 14 Mc Partlan, Alice         12 SLIGO                          3:08.59  
 15 Lowe, Erika               11 ATH                            3:09.60  
 16 O'Donnell, Naoise         12 GAL                            3:09.74  
 17 Mc Auley, Sile            11 ATH                            3:10.50  
 18 Horkan, Aisling           12 CLM                            3:15.65  
 19 Gallagher, Mairead        12 CBAR                           3:17.94  
 20 Kennedy, Ellen            12 GAL                            3:19.23  
 21 Davey, Madison            10 GAL                            3:25.51  
 21 Davitt, Aoife             11 GAL                            3:25.51  
 23 Kennedy, Caoimhe          11 BSLOE                          3:29.11  
 24 Murphy, Emma              11 GAL                            3:36.97  
 25 Scanlon, Aisling           9 LONG                           3:37.26  
 -- Rodawska, Oliwia          11 GAL                                 DQ  
 -- Bradley, Sarah            11 GAL                                 DQ  
 
Event 5  Girls 13-14 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dowling, Caoimhe          14 LASER                          2:29.52  
  2 Gibbs, Isabelle           13 GAL                            2:32.01  
  3 Lowe, Rebecca             13 ATH                            2:32.46  
  4 Mulhall, Keela            14 GAL                            2:32.92  
  5 Mc Loughlin, Stephanie    14 Tuam Swim Team                 2:34.07  
  6 Murphy, Freya             14 LASER                          2:48.01  
  7 Burke, Saoirse            13 Tuam Swim Team                 2:48.19  
  8 Ennis, Kelly              14 ATH                            2:48.85  
  9 Bates, Aoife              13 SHARK                          2:49.46  
 10 Pliszka, Anastazya        13 COM                            2:49.59  
 11 Johnson, Laura            13 ATH                            2:49.82  
 12 O Neill, Aishling         13 LASER                          2:51.17  
 13 Henehan, Rachel           14 CBAR                           2:54.58  
 14 Deely, Megan              14 CBAR                           2:54.96  
 15 Friel, Lauren             13 ATH                            2:55.06  
 16 Mc Nicholas, Alex         14 LASER                          2:55.12  
 17 Conway, Fiona             13 CBAR                           2:55.28  
 18 Lyons, Maria              13 SLIGO                          2:55.63  
 19 Kelly, Emma               13 Tuam Swim Team                 2:58.90  
 20 O Reilly, Derva           14 Tuam Swim Team                 2:59.61  
 21 Fitzgerld, Aoife          14 ATH                            2:59.69  
 22 Mc Weeney, Aine           13 LONG                           3:01.25  
 23 Conlon, Sarah             13 CBAR                           3:02.58  
 24 Horan, Brianne            13 CBAR                           3:05.19  
 25 Nugent, Ellen             14 Ballina SC                     3:05.31  
 26 Gallagher, Jade           14 COM                            3:09.34  
 27 Ginty, Aoife              13 LONG                           3:09.38  
 28 Kennedy, Ailbhe           13 LASER                          3:17.50  
 29 Owens, Oonagh             13 LASER                          3:20.65  
 -- Donnelly, Becky           13 Ballina SC                          DQ  
 -- Hanley, Líadan            14 SLIGO                               DQ  
 -- O'Boyle, Elizabeth        13 LONG                                DQ  
 -- Mc Gath, Sarah            13 LASER                               DQ  
 
Event 5  Girls 15-16 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Doran, Ciara              15 LIMK-MN                        2:28.11  
  2 Borriello, Maeform        16 ATH                            2:31.84  
  3 Carroll, Rebecca          16 COM                            2:32.71  
  4 Naughton, Imogen          16 SHARK                          2:33.64  
  5 Johnson, Rachel           15 ATH                            2:40.77  
  6 Heneghan, Niamh           16 CBAR                           2:44.18  
  7 Clancy, Marie             16 SHARK                          2:45.37  
  8 Mc Nicholas, Claudia      15 LASER                          2:45.82  
  9 O'Brien, Paola            16 SHARK                          2:46.17  
 10 Donnelly, Sarah           15 Ballina SC                     2:49.76  
 11 Mc Glinchey, Jane         15 SLIGO                          2:51.42  
 12 Hynes, Ellen              15 LASER                          2:51.90  
 13 Campbell, Roisin          16 COM                            2:52.41  
 14 Flanagan, Orla            15 CLM                            2:54.60  
 15 Breslin, Niamh            15 CBAR                           2:54.88  
 16 Begley, Emma              15 Tuam Swim Team                 3:00.02  
 17 Mc Partlan, Anna          15 SLIGO                          3:02.70  
 18 Egan, Niamh               15 CBAR                           3:15.47  
 
Event 5  Girls 17 & Over 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Leonard, Alannah          18 SBEAG                          2:30.36  
  2 Lowe, Sophie              17 ATH                            2:33.06  
  3 Hennigan, Caoimhe         17 Ballina SC                     2:47.23  
 
Event 6  Boys 12 & Under 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Hara, Odhran            12 SLIGO                          2:36.31  
  2 Fitzgerld, Daragh         12 ATH                            2:39.49  
  3 O'Sullivan, Tom           12 GAL                            2:44.85  
  4 Malashnyak, Edwin         12 ATH                            2:48.37  
  5 Mc Namara, Conn           12 Wport                          2:49.21  
  6 Donohoe, Cian             12 CBAR                           2:52.53  
  7 Coogan, Alfie             11 ATH                            2:54.55  
  8 Naughton, Ben             12 GAL                            3:02.49  
  9 Davey, Frey               12 GAL                            3:05.09  
 10 Socolovsky, Valia         12 ATH                            3:05.79  
 11 Harley, Conor             11 BSLOE                          3:10.57  
 12 Hynes, John               12 LASER                          3:10.60  
 13 O'Donnell, Diarmuid       12 LONG                           3:15.16  
 14 Mroz, Kamil               11 LONG                           3:16.09  
 15 Hynes, Mark                9 LASER                          3:20.09  
 16 O Murchu, Fiach           11 LASER                          3:23.75  
 17 Dzaee, Alan               11 LONG                           3:25.91  
 -- Mitchell, Marco           11 GAL                                 DQ  
 -- Mc Aleer, Sasha            9 GAL                                 DQ  
 -- Friel, Ethan              12 ATH                                 DQ  
 
Event 6  Boys 13-14 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Andrew, Michael        14 SHARK                          2:30.71  
  2 Brennan, Jack             14 ATH                            2:32.11  
  3 Scanlon, Ciaran           13 LONG                           2:36.22  
  4 Fortune, Joshua           14 SLIGO                          2:36.68  
  5 Heung, Tommy              14 CBAR                           2:37.21  
  6 Kelly, Niall              14 CLM                            2:39.73  
  7 Madigan, Daniel           13 LONG                           2:44.12  
  8 Arsic, Aleksandar         14 SHARK                          2:44.48  
  9 Doorly, David             13 GAL                            2:45.82  
 10 Brennan, Sean             13 Tuam Swim Team                 2:46.00  
 11 Waters, Fionn             13 Tuam Swim Team                 2:46.30  
 12 Kurkin, Daniel            13 LONG                           2:51.73  
 13 Carey, Oisin              14 LASER                          2:52.07  
 14 O Rourke, Diarmuid        13 Tuam Swim Team                 2:55.21  
 15 Clarke, Billy             14 SHARK                          2:56.32  
 16 O'Malley, Eoin            14 GAL                            3:00.24  
 17 Leonard, Conor            13 LONG                           3:01.14  
 18 Mc Partlan, Patrick       13 SLIGO                          3:02.48  
 19 Sanchez, Jose             13 GAL                            3:07.28  
 20 Kennedy, Eidhne           13 GAL                            3:17.66  
 -- Staunton, William         14 CLM                                 DQ  
 -- Hornet, Ryan              14 LASER                               DQ  
 
Event 6  Boys 15-16 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Robert            15 ATH                            2:13.80  
  2 Burke, Ciaran             15 Tuam Swim Team                 2:18.86  
  3 Mc Fadden, Patrick        15 COM                            2:25.44  
  4 Murphy, Jamie             15 CBAR                           2:29.67  
  5 Staunton, Diarmuid        16 CLM                            2:29.79  
  6 Doorly, Joseph            15 GAL                            2:30.28  
  7 Keogh, Timothy            15 GAL                            2:32.50  
  8 Morris, Jayke             15 CLM                            2:34.78  
  9 Breslin, Cian             16 CLM                            2:34.90  
 10 Shakeshaft, Jack          15 Ballina SC                     2:36.94  
 11 Moran, Ethan              15 BSLOE                          2:37.63  
 12 Kilkenny, Liam            15 GAL                            2:42.89  
 13 O'Connor, Joseph          15 LASER                          2:43.08  
 14 Waldron, Ronan            15 CLM                            2:45.02  
 
Event 6  Boys 17 & Over 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dowling, David            18 LASER                          2:14.79  
  2 Mc Hugh Murphy, Dara      17 Tuam Swim Team                 2:18.76  
  3 O'Farrell, Brian          17 GAL                            2:21.55  
  4 Williams, David           18 SHARK                          2:24.14  
  5 Tannian, Joseph           17 LASER                          2:31.65  
 
Event 7  Girls 12 & Under 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brennan, Judy             12 ATH                            3:08.20  
  2 Gibbs, Alison             11 GAL                            3:11.58  
  3 Condron, Sarah            12 ATH                            3:16.68  
  4 Butler, Emily             12 LASER                          3:18.03  
  5 Kelly, Aimee              12 SHARK                          3:19.03  
  6 Mc Fadden, Ava            12 COM                            3:20.57  
  7 Ashton, Iona              12 GAL                            3:20.85  
  8 Mulhall, Ailbhe           12 GAL                            3:25.24  
  9 Kavanagh, Grace A         12 GAL                            3:28.72  
 10 Gallagher, Mairead        12 CBAR                           3:34.32  
 11 Mc Auley, Sile            11 ATH                            3:37.43  
 12 Ward, Aileen              12 ATH                            3:39.39  
 13 O'Boyle, Karen            11 LONG                           3:41.39  
 14 Canavan, Alannah          10 Ballina SC                     3:41.60  
 15 Rodawska, Oliwia          11 GAL                            3:45.98  
 -- Mc Keon, Ava              10 BSLOE                               DQ  
 
Event 7  Girls 13-14 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Loughlin, Stephanie    14 Tuam Swim Team                 2:48.77  
  2 Joyce, Grace              13 SHARK                          2:59.26  
  3 Dowling, Caoimhe          14 LASER                          2:59.37  
  4 Lowe, Rebecca             13 ATH                            2:59.53  
  5 Fadden, Heather           14 CBAR                           3:01.86  
  6 Gibbs, Isabelle           13 GAL                            3:02.04  
  7 Moran, Sophie             14 GAL                            3:03.08  
  8 Grady, Hannah             14 CBAR                           3:03.79  
  9 O Reilly, Derva           14 Tuam Swim Team                 3:06.81  
 10 O Neill, Aishling         13 LASER                          3:09.90  
 11 Murphy, Freya             14 LASER                          3:10.42  
 12 Bates, Aoife              13 SHARK                          3:11.50  
 13 Mc Manus, Rebekah         13 LASER                          3:14.59  
 14 Deely, Megan              14 CBAR                           3:15.30  
 15 Boyle, Labhaoise          13 SHARK                          3:17.42  
 16 Conlon, Sarah             13 CBAR                           3:17.74  
 17 Horan, Brianne            13 CBAR                           3:26.34  
 18 Daly, Kelsey              13 ATH                            3:27.90  
 19 Mc Nicholas, Alex         14 LASER                          3:29.89  
 20 Mc Gath, Sarah            13 LASER                          3:31.71  
 21 Mac Phee, Eilidh          13 Ballina SC                     3:33.92  
 22 Lyons, Maria              13 SLIGO                          3:35.00  
 23 Kilroy, Eimear            13 ENNIS                          3:38.55  
 24 Owens, Oonagh             13 LASER                          3:39.97  
 
Event 7  Girls 15-16 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Naughton, Imogen          16 SHARK                          3:05.69  
  2 Clancy, Marie             16 SHARK                          3:13.67  
  3 Campbell, Roisin          16 COM                            3:14.21  
  4 Donnelly, Sarah           15 Ballina SC                     3:16.72  
  5 Flanagan, Orla            15 CLM                            3:19.29  
  6 Hynes, Ellen              15 LASER                          3:20.01  
  7 Reilly, Anoise            15 Ballina SC                     3:22.53  
 
Event 7  Girls 17 & Over 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lowe, Sophie              17 ATH                            2:44.74  
  2 Leonard, Alannah          18 SBEAG                          2:55.15  
 
Event 8  Boys 12 & Under 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Davey, Frey               12 GAL                            2:48.95  
  2 O'Hara, Odhran            12 SLIGO                          2:55.39  
  3 Fitzgerld, Daragh         12 ATH                            2:56.93  
  4 Mc Namara, Conn           12 Wport                          3:10.56  
  5 Coogan, Alfie             11 ATH                            3:12.31  
  6 Donohoe, Cian             12 CBAR                           3:24.69  
  7 Socolovsky, Valia         12 ATH                            3:29.20  
  8 Naughton, Ben             12 GAL                            3:29.28  
  9 Flaherty, Roan            10 ATH                            3:35.35  
 10 Hynes, John               12 LASER                          3:40.14  
 11 Hynes, Mark                9 LASER                          3:47.30  
 12 O Murchu, Fiach           11 LASER                          3:51.71  
 13 Dzaee, Alan               11 LONG                           3:55.60  
 14 Mc Cormack, Cian          11 LONG                           3:56.59  
 
Event 8  Boys 13-14 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Duffy, Fionn              14 GAL                            2:40.13  
  2 Brennan, Jack             14 ATH                            2:47.56  
  3 Mc Andrew, Michael        14 SHARK                          2:50.46  
  4 Rather, Zak               13 GAL                            2:51.09  
  5 Kolcow, Max               14 GAL                            2:54.59  
  6 Heung, Tommy              14 CBAR                           2:55.25  
  7 Dervan, Ronan             14 CBAR                           2:56.14  
  8 O Rourke, Oisín           14 Tuam Swim Team                 2:56.62  
  9 Scanlon, Ciaran           13 LONG                           2:59.08  
 10 Hornet, Ryan              14 LASER                          3:02.19  
 11 Staunton, William         14 CLM                            3:03.38  
 12 Doherty, Fionn            14 Ballina SC                     3:03.89  
 13 Stevenson, John           14 ATH                            3:05.77  
 14 Arsic, Aleksandar         14 SHARK                          3:08.10  
 15 MC Auley, Ian             14 ATH                            3:09.39  
 16 Tietema, Rory             13 READ                           3:09.70  
 17 O'Connor, Milo            13 ATH                            3:10.02  
 18 Clarke, Billy             14 SHARK                          3:10.65  
 19 Madigan, Daniel           13 LONG                           3:10.78  
 20 Welby, Evan               14 SHARK                          3:11.28  
 21 Waters, Fionn             13 Tuam Swim Team                 3:14.49  
 22 Carey, Oisin              14 LASER                          3:15.23  
 23 Campbell, Cian            13 COM                            3:17.98  
 24 Doorly, David             13 GAL                            3:19.92  
 25 O'Malley, Eoin            14 GAL                            3:22.93  
 25 Carter, Niall             13 CBAR                           3:22.93  
 27 Mc Partlan, Patrick       13 SLIGO                          3:29.04  
 -- Kelly, Niall              14 CLM                                 DQ  
 
Event 8  Boys 15-16 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Mitchell          16 GAL                            2:29.04  
  2 Ashton, Calum             16 GAL                            2:37.75  
  3 Scully, Bryan             15 ATH                            2:40.09  
  4 Morris, Jayke             15 CLM                            2:47.86  
  5 Staunton, Diarmuid        16 CLM                            2:49.71  
  6 Keogh, Timothy            15 GAL                            2:51.26  
  7 Doorly, Joseph            15 GAL                            2:51.28  
  8 Mc Fadden, Patrick        15 COM                            2:51.95  
  9 English, James            15 CBAR                           2:59.77  
 10 Mc Williams, Pádraig      16 SHARK                          3:02.34  
 11 Kilkenny, Liam            15 GAL                            3:09.42  
 12 Waldron, Ronan            15 CLM                            3:11.15  
 13 O'Connor, Joseph          15 LASER                          3:13.84  
 14 Kennedy, Owen             16 LASER                          3:35.39  
 
Event 8  Boys 17 & Over 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Moore, Andrew             17 GAL                            2:25.31  
  2 Mc Hugh Murphy, Dara      17 Tuam Swim Team                 2:43.40  
  3 O'Farrell, Brian          17 GAL                            2:44.04  
  4 Cugalj, Filip             17 SHARK                          2:48.80  
  5 Dowling, David            18 LASER                          2:49.35  
 
Event 9  Girls 12 & Under 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Daly, Edel                12 ATH                            2:13.18  
  2 Gannon, Jessica           11 COM                            2:19.37  
  3 Ashton, Iona              12 GAL                            2:24.26  
  4 Mulhall, Ailbhe           12 GAL                            2:29.18  
  5 Lynch, Helen              11 ATH                            2:29.30  
  6 Kilcommons, Ciara         12 COM                            2:31.74  
  7 Brennan, Judy             12 ATH                            2:33.55  
  8 Gibbs, Alison             11 GAL                            2:34.89  
  9 Kavanagh, Grace A         12 GAL                            2:35.08  
 10 Butler, Emily             12 LASER                          2:36.57  
 11 Condron, Sarah            12 ATH                            2:37.27  
 12 Farrell, Danielle         12 SLIGO                          2:38.36  
 13 Smialek, Olivia           12 ATH                            2:39.32  
 14 Lowe, Erika               11 ATH                            2:42.10  
 15 Mc Fadden, Ava            12 COM                            2:44.78  
 16 Dolan, Ruth               11 BSLOE                          2:45.17  
 17 Rodawska, Oliwia          11 GAL                            2:45.95  
 18 Canavan, Alannah          10 Ballina SC                     2:46.48  
 19 Mc Keon, Tara             12 BSLOE                          2:48.86  
 20 Ward, Aileen              12 ATH                            2:49.45  
 21 Mc Partlan, Alice         12 SLIGO                          2:49.81  
 22 Mc Keon, Ava              10 BSLOE                          2:50.06  
 23 Moran, Ellie              10 COM                            2:51.08  
 24 Curran, Kelis             10 COM                            2:55.68  
 25 Scanlon, Aisling           9 LONG                           3:08.70  
 26 Kennedy, Caoimhe          11 BSLOE                          3:11.60  
 
Event 9  Girls 13-14 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Loughlin, Stephanie    14 Tuam Swim Team                 2:11.95  
  2 Mulhall, Keela            14 GAL                            2:12.23  
  3 Lowe, Rebecca             13 ATH                            2:13.03  
  4 Moran, Sophie             14 GAL                            2:14.62  
  5 Farnon, Keela             14 COM                            2:14.90  
  6 Dowling, Caoimhe          14 LASER                          2:14.97  
  7 Gibbs, Isabelle           13 GAL                            2:15.12  
  8 Grady, Hannah             14 CBAR                           2:17.10  
  9 Mc Nicholas, Alex         14 LASER                          2:21.97  
 10 Burke, Saoirse            13 Tuam Swim Team                 2:25.41  
 11 Ennis, Kelly              14 ATH                            2:26.86  
 12 Johnson, Laura            13 ATH                            2:27.20  
 13 Conway, Fiona             13 CBAR                           2:27.88  
 14 Friel, Lauren             13 ATH                            2:28.05  
 15 Fitzgerld, Aoife          14 ATH                            2:28.49  
 16 Wong, Tara                14 Ballina SC                     2:28.99  
 17 Pliszka, Anastazya        13 COM                            2:29.03  
 18 Fadden, Heather           14 CBAR                           2:29.99  
 19 Murphy, Freya             14 LASER                          2:30.90  
 20 Deely, Megan              14 CBAR                           2:31.06  
 21 Mc Weeney, Aine           13 LONG                           2:32.26  
 22 Henehan, Rachel           14 CBAR                           2:35.52  
 23 Lyons, Maria              13 SLIGO                          2:36.17  
 24 Donnelly, Becky           13 Ballina SC                     2:36.70  
 25 Mc Manus, Rebekah         13 LASER                          2:36.71  
 26 Ginty, Aoife              13 LONG                           2:37.05  
 27 O Neill, Aishling         13 LASER                          2:37.25  
 28 Nugent, Ellen             14 Ballina SC                     2:37.78  
 29 Mac Phee, Eilidh          13 Ballina SC                     2:38.65  
 30 Horan, Brianne            13 CBAR                           2:40.00  
 31 Hanley, Líadan            14 SLIGO                          2:41.92  
 32 Daly, Kelsey              13 ATH                            2:42.09  
 33 Conlon, Sarah             13 CBAR                           2:42.21  
 34 Gallagher, Jade           14 COM                            2:44.54  
 35 O'Boyle, Elizabeth        13 LONG                           2:48.73  
 36 Kilroy, Eimear            13 ENNIS                          2:50.88  
 37 Kennedy, Ailbhe           13 LASER                          2:55.65  
 38 Mc Gath, Sarah            13 LASER                          2:55.94  
 39 Owens, Oonagh             13 LASER                          3:00.75  
 
Event 9  Girls 15-16 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Doran, Ciara              15 LIMK-MN                        2:07.51  
  2 Borriello, Maeform        16 ATH                            2:10.98  
  3 Carroll, Rebecca          16 COM                            2:11.85  
  4 Kelly, Lauren             16 SHARK                          2:18.37  
  5 Johnson, Rachel           15 ATH                            2:20.01  
  6 Naughton, Imogen          16 SHARK                          2:20.18  
  7 O'Brien, Paola            16 SHARK                          2:21.93  
  8 Clancy, Marie             16 SHARK                          2:22.17  
  9 Heneghan, Niamh           16 CBAR                           2:28.00  
 10 Hynes, Ellen              15 LASER                          2:28.10  
 11 Breslin, Niamh            15 CBAR                           2:31.73  
 12 Mc Nicholas, Claudia      15 LASER                          2:34.26  
 13 Donnelly, Sarah           15 Ballina SC                     2:34.82  
 14 Flanagan, Orla            15 CLM                            2:36.05  
 15 Mc Partlan, Anna          15 SLIGO                          2:45.71  
 16 Reilly, Anoise            15 Ballina SC                     2:50.00  
 
Event 9  Girls 17 & Over 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Shorten, Aoife            17 GAL                            2:07.46  
  2 Kavanagh, Kate            17 GAL                            2:11.37  
  3 Lowe, Sophie              17 ATH                            2:13.87  
  4 Harrington, Lisa          17 ATH                            2:15.24  
  5 Leonard, Alannah          18 SBEAG                          2:15.96  
  6 Joyce, Ciera              17 SHARK                          2:17.35  
 
Event 10  Boys 12 & Under 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Grady, Rory               12 CBAR                           2:19.61  
  2 O'Hara, Odhran            12 SLIGO                          2:20.75  
  3 Fitzgerld, Daragh         12 ATH                            2:21.24  
  4 O'Sullivan, Tom           12 GAL                            2:22.73  
  5 Malashnyak, Edwin         12 ATH                            2:28.34  
  6 Donohoe, Cian             12 CBAR                           2:30.16  
  7 Lynam, Cillian            12 ATH                            2:32.63  
  8 Friel, Ethan              12 ATH                            2:32.79  
  9 Semikin, Nikita           11 ATH                            2:41.47  
 10 O'Donnell, Diarmuid       12 LONG                           2:48.20  
 11 Harrington, Shane         11 ATH                            2:48.89  
 12 Davey, Frey               12 GAL                            2:50.68  
 13 Dzaee, Alan               11 LONG                           2:51.16  
 14 Mc Cormack, Cian          11 LONG                           2:52.75  
 15 Hynes, John               12 LASER                          2:52.82  
 16 O'Boyle, Aidan            12 LONG                           2:53.02  
 17 Mroz, Kamil               11 LONG                           2:53.10  
 18 O Murchu, Fiach           11 LASER                          2:58.78  
 19 Flaherty, Roan            10 ATH                            2:59.95  
 20 Harley, Conor             11 BSLOE                          3:00.82  
 21 Hynes, Mark                9 LASER                          3:05.15  
 
Event 10  Boys 13-14 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kolcow, Max               14 GAL                            2:03.10  
  2 Duffy, Fionn              14 GAL                            2:10.63  
  3 Mc Andrew, Michael        14 SHARK                          2:12.49  
  4 Rather, Zak               13 GAL                            2:15.50  
  5 O Rourke, Oisín           14 Tuam Swim Team                 2:16.56  
  6 Heung, Tommy              14 CBAR                           2:16.99  
  7 Brennan, Jack             14 ATH                            2:17.93  
  8 Scanlon, Ciaran           13 LONG                           2:21.02  
  9 Kelly, Niall              14 CLM                            2:21.04  
 10 Tietema, Rory             13 READ                           2:21.55  
 11 Madigan, Daniel           13 LONG                           2:22.73  
 12 Doorly, David             13 GAL                            2:23.30  
 13 Waters, Fionn             13 Tuam Swim Team                 2:25.80  
 14 Welby, Evan               14 SHARK                          2:25.81  
 15 O'Connor, Milo            13 ATH                            2:27.15  
 16 Kurkin, Daniel            13 LONG                           2:28.79  
 17 Hornet, Ryan              14 LASER                          2:30.11  
 18 Brennan, Sean             13 Tuam Swim Team                 2:30.29  
 19 Arsic, Aleksandar         14 SHARK                          2:30.48  
 20 MC Auley, Ian             14 ATH                            2:30.74  
 21 Dervan, Ronan             14 CBAR                           2:32.06  
 22 Carey, Oisin              14 LASER                          2:33.22  
 23 Carter, Niall             13 CBAR                           2:35.75  
 24 Leonard, Conor            13 LONG                           2:36.64  
 25 Campbell, Cian            13 COM                            2:39.03  
 26 O'Malley, Eoin            14 GAL                            2:40.54  
 27 Doherty, Fionn            14 Ballina SC                     2:40.96  
 28 Humpston, Darragh         13 LONG                           2:44.43  
 29 Mc Partlan, Patrick       13 SLIGO                          2:45.71  
 -- Stevenson, John           14 ATH                                 DQ  
 
Event 10  Boys 15-16 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Robert            15 ATH                            1:53.88  
  2 Wilson, Mitchell          16 GAL                            1:57.83  
  3 Ashton, Calum             16 GAL                            2:02.22  
  4 Burke, Ciaran             15 Tuam Swim Team                 2:02.49  
  5 Scully, Bryan             15 ATH                            2:07.01  
  6 Murphy, Jamie             15 CBAR                           2:08.64  
  7 Melly, Conor              16 CBAR                           2:10.58  
  8 Doorly, Joseph            15 GAL                            2:11.54  
  9 Morris, Jayke             15 CLM                            2:12.37  
 10 Breslin, Cian             16 CLM                            2:13.47  
 11 Keogh, Timothy            15 GAL                            2:16.65  
 12 O'Connor, Joseph          15 LASER                          2:21.11  
 13 English, James            15 CBAR                           2:22.44  
 14 Waldron, Ronan            15 CLM                            2:26.98  
 15 Kilkenny, Liam            15 GAL                            2:40.01  
 16 Kennedy, Owen             16 LASER                          2:43.49  
 
Event 10  Boys 17 & Over 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Moore, Andrew             17 GAL                            1:52.12  
  2 Dowling, David            18 LASER                          2:00.59  
  3 Williams, David           18 SHARK                          2:10.33  
  4 Cugalj, Filip             17 SHARK                          2:11.37  
  5 Tannian, Joseph           17 LASER                          2:13.15  
  6 Vahey, Ben                17 SHARK                          2:15.23