Cranny Halloween 2011


Event 1  Girls 8-9 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Blacoe, Allanah            9 GAL                    42.82      43.63  
  2 Johnson, Laura             9 ATH                    49.14      45.93  
  3 Kennelly, Emma             8 GAL                    46.81      46.73  
  4 Mulhall, Keela             9 GAL                    46.70      48.53  
  5 Mc Manus, Rebekah          9 LASER                  49.34      49.48  
  6 Gibbs, Isabelle            9 GAL                    48.41      49.95  
 
Event 1  Girls 8-9 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Blacoe, Allanah            9 GAL                               42.82  
  2 Mulhall, Keela             9 GAL                               46.70  
  3 Kennelly, Emma             8 GAL                               46.81  
  4 Gibbs, Isabelle            9 GAL                               48.41  
  5 Johnson, Laura             9 ATH                               49.14  
  6 Mc Manus, Rebekah          9 LASER                             49.34  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Friel, Lauren              9 ATH                               49.85  
  8 Holland, Jennifer          9 GAL                               51.25  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Ashton, Iona               8 LASER                             51.82  
 10 MC Hugh Murphy, Ciara      9 CLM                               52.29  
 11 Joyce, Grace               9 SHARK                             52.40  
 12 Daly, Kelsey               9 ATH                               52.92  
 13 Smialek, Olivia            8 ATH                               53.61  
 14 Boyle, Labhaoise           9 SHARK                             55.02  
 15 Burke, Saoirse             9 TUAM                              55.17  
 16 Lowe, Rebecca              9 ATH                               56.12  
 17 Kavanagh, Lucy             9 GAL                               58.09  
 18 Mc Weeney, Aine            9 LONG                              59.77  
 19 Poskrobko, Carolina        9 LASER                             59.90  
 20 Hickey, Sara               9 LASER                           1:01.64  
 21 Mc Closkey, Clodagh        8 SLIGO                           1:02.60  
 
Event 1  Girls 10 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Dowling, Caoimhe          10 LASER                  39.69      39.41  
  2 Finn, Roisin              10 GAL                    41.64      41.43  
  3 Geoghean, Brona           10 ATH                    41.65      41.60  
  4 Moran, Sophie             10 GAL                    43.44      42.79  
  5 Griffin, Ruth             10 SHARK                  43.71      43.10  
  5 Reilly, Aoibheann         10 ATH                    43.79      43.10  
 
Event 1  Girls 10 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Dowling, Caoimhe          10 LASER                             39.69  
  2 Finn, Roisin              10 GAL                               41.64  
  3 Geoghean, Brona           10 ATH                               41.65  
  4 Moran, Sophie             10 GAL                               43.44  
  5 Griffin, Ruth             10 SHARK                             43.71  
  6 Reilly, Aoibheann         10 ATH                               43.79  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Finn, Eva                 10 CLM                               44.26  
  8 Coyne, Anna               10 GAL                               45.01  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Quane, Eve                10 GAL                               45.38  
 10 Egan, Niamh               10 SHARK                             45.52  
 11 Ennis, Kelly              10 ATH                               46.14  
 12 Mc Gloin, Chloe           10 ATH                               46.34  
 13 Mitchell, Madeline        10 GAL                               46.51  
 14 Mc Nicholas, Alex         10 LASER                             50.26  
 15 Mc Ginty, Emer            10 SHARK                             52.55  
 16 Healy, Grace              10 TUAM                              53.32  
 17 Mc Greal, Sara            10 ATH                               53.90  
 18 Fitzgerald, Robyn         10 SHARK                             53.91  
 19 Murphy, Rose              10 CLM                               54.61  
 20 Brennan, Amy              10 GAL                               55.95  
 21 Mc Knight, Lauren         10 GAL                               56.10  
 22 Hartigan, Emma            10 SHARK                             56.38  
 23 Crudden, Meabh            10 SHARK                             56.55  
 24 Gilhooley, Sarah          10 TUAM                              58.57  
 25 Mc Donald, Crea           10 SHARK                             58.64  
 26 Carey, Niamh              10 SHARK                           1:03.84  
 
Event 2  Boys 8-9 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Joyce, Cathal              9 CLM                    44.24      43.07  
  2 Brennan, Sean              8 TUAM                   44.93      44.69  
  3 Rather, Zak                9 GAL                    46.69      46.19  
  4 Hanrahan, Darragh          9 GAL                    47.37      47.72  
  5 Melody, Rory               9 GAL                    47.97      48.04  
  6 O'Connor, Milo             9 ATH                    49.74      48.60  
 
Event 2  Boys 8-9 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Joyce, Cathal              9 CLM                               44.24  
  2 Brennan, Sean              8 TUAM                              44.93  
  3 Rather, Zak                9 GAL                               46.69  
  4 Hanrahan, Darragh          9 GAL                               47.37  
  5 Melody, Rory               9 GAL                               47.97  
  6 O'Connor, Milo             9 ATH                               49.74  
-------------------------------------------------------------------------
  7 O'Rourke, Diamaid          8 TUAM                              50.93  
  8 Romanov, Vladimir          9 ATH                               50.96  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Doorly, Dave               9 GAL                               52.80  
 10 Faherty, Christopher       8 LONG                              54.05  
 11 O'Sullivan, Tom            8 GAL                               54.57  
 12 Jordan, Cillian            9 GAL                               55.05  
 13 Burke, Aaron               9 GAL                               55.91  
 14 Jennnings, Cillian         9 SHARK                             57.33  
 15 Colleran, Mark             9 TUAM                              58.22  
 16 Hosty, Cian                9 SHARK                           1:00.73  
 17 Tannion, Paul              9 SHARK                           1:01.45  
 18 Heneghan, Dara             8 TUAM                            1:10.71  
 
Event 2  Boys 10 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Rowlands, Rhys            10 ATH                    38.37      38.61  
  2 Burke, Harry              10 CLM                    40.30      40.55  
  3 Doorly, Joseph            10 GAL                    41.97      42.13  
  4 Smyth, Liam               10 GAL                    42.94      42.48  
  5 Higgins, Adam             10 SLIGO                  41.95      42.55  
  6 Kolcow, Max               10 GAL                    42.07      42.58  
 
Event 2  Boys 10 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Rowlands, Rhys            10 ATH                               38.37  
  2 Burke, Harry              10 CLM                               40.30  
  3 Higgins, Adam             10 SLIGO                             41.95  
  4 Doorly, Joseph            10 GAL                               41.97  
  5 Kolcow, Max               10 GAL                               42.07  
  6 Smyth, Liam               10 GAL                               42.94  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Horkan, Liam OG           10 CLM                               44.80  
  8 Arsic, Aleksandar         10 SHARK                             46.19  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Scully, Tom               10 GAL                               46.20  
 10 O'Rourke, Oisin           10 TUAM                              47.79  
 11 Kelly, Niall              10 CLM                               48.14  
 12 Heffernan, Cathal         10 GAL                               48.40  
 13 Lennon, Eogan             10 ATH                               48.41  
 14 Duffy, Fionn              10 GAL                               48.84  
 15 Moore, Owen               10 GAL                               49.29  
 16 O'Reilly, Evan            10 GAL                               51.34  
 17 Devlin, Harry             10 LASER                             52.72  
 18 Allison, MacDara          10 LASER                             53.02  
 19 Begley, Jake              10 GAL                               54.22  
 20 O'Ceallaigh, Aidan        10 LONG                              54.82  
 21 Mc Andrew, Michael        10 SHARK                             54.86  
 22 Regan, Evan               10 LASER                             54.98  
 23 Davidson, Robert          10 LASER                             57.47  
 
Event 3  Girls 8-9 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 MC Hugh Murphy, Ciara      9 CLM                    57.99      54.33  
  2 Blacoe, Allanah            9 GAL                    57.22      54.74  
  3 Daly, Kelsey               9 ATH                    58.28      55.00  
  4 Joyce, Grace               9 SHARK                  56.03      55.46  
  5 Gibbs, Isabelle            9 GAL                    57.56      56.36  
  6 Brenan, Judy               8 ATH                    56.48      57.70  
 
Event 3  Girls 8-9 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Joyce, Grace               9 SHARK                             56.03  
  2 Brenan, Judy               8 ATH                               56.48  
  3 Blacoe, Allanah            9 GAL                               57.22  
  4 Gibbs, Isabelle            9 GAL                               57.56  
  5 MC Hugh Murphy, Ciara      9 CLM                               57.99  
  6 Daly, Kelsey               9 ATH                               58.28  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Lowe, Rebecca              9 ATH                               58.57  
  8 Johnson, Laura             9 ATH                             1:00.34  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Boyle, Labhaoise           9 SHARK                           1:00.49  
 10 Holland, Jennifer          9 GAL                             1:02.44  
 11 Kennelly, Emma             8 GAL                             1:03.69  
 12 Mulhall, Keela             9 GAL                             1:04.34  
 13 Poskrobko, Carolina        9 LASER                           1:05.40  
 14 Hickey, Sara               9 LASER                           1:05.58  
 15 Smialek, Olivia            8 ATH                             1:05.61  
 16 Burke, Saoirse             9 TUAM                            1:05.82  
 17 Ashton, Iona               8 LASER                           1:07.84  
 18 Mc Closkey, Clodagh        8 SLIGO                           1:11.84  
 
Event 3  Girls 10 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Geoghean, Brona           10 ATH                    48.84      48.69  
  2 Quane, Eve                10 GAL                    50.53      49.30  
  3 Dowling, Caoimhe          10 LASER                  49.98      50.28  
  4 Finn, Roisin              10 GAL                    53.07      51.56  
  5 Mitchell, Madeline        10 GAL                    53.05      53.07  
  6 Moran, Sophie             10 GAL                    53.74      53.62  
 
Event 3  Girls 10 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Geoghean, Brona           10 ATH                               48.84  
  2 Dowling, Caoimhe          10 LASER                             49.98  
  3 Quane, Eve                10 GAL                               50.53  
  4 Mitchell, Madeline        10 GAL                               53.05  
  5 Finn, Roisin              10 GAL                               53.07  
  6 Moran, Sophie             10 GAL                               53.74  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Hannon, Meadhbh           10 SHARK                             54.25  
  8 Griffin, Ruth             10 SHARK                             54.29  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Mc Knight, Lauren         10 GAL                               55.84  
 10 Coyne, Anna               10 GAL                               56.68  
 11 Mc Nicholas, Alex         10 LASER                             56.94  
 12 Mc Greal, Sara            10 ATH                               57.84  
 13 Glennon, Meabh            10 ATH                               58.25  
 14 Gilhooley, Sarah          10 TUAM                              58.53  
 15 Crudden, Meabh            10 SHARK                             58.65  
 16 O'Farrell, Aoife          10 SHARK                           1:00.18  
 17 Fitzgerald, Robyn         10 SHARK                           1:00.42  
 18 Mc Donald, Crea           10 SHARK                           1:00.78  
 19 Walsh, Alison             10 GAL                             1:01.92  
 20 Healy, Grace              10 TUAM                            1:02.13  
 21 Egan, Niamh               10 SHARK                           1:02.55  
 22 Hartigan, Emma            10 SHARK                           1:09.58  
 23 Murphy, Rose              10 CLM                             1:10.32  
 24 Carey, Niamh              10 SHARK                           1:17.07  
 
Event 4  Boys 8-9 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Davin, Jack                9 TUAM                   51.43      50.70  
  2 Hanrahan, Darragh          9 GAL                    52.78      51.62  
  3 Rather, Zak                9 GAL                    55.68      52.13  
  4 Joyce, Cathal              9 CLM                    53.14      52.78  
  5 Jennnings, Cillian         9 SHARK                  56.58      53.94  
  6 Quinn, Daniel              9 ATH                    57.13      56.84  
 
Event 4  Boys 8-9 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Davin, Jack                9 TUAM                              51.43  
  2 Hanrahan, Darragh          9 GAL                               52.78  
  3 Joyce, Cathal              9 CLM                               53.14  
  4 Rather, Zak                9 GAL                               55.68  
  5 Jennnings, Cillian         9 SHARK                             56.58  
  6 Quinn, Daniel              9 ATH                               57.13  
-------------------------------------------------------------------------
  7 O'Rourke, Diamaid          8 TUAM                              58.75  
  8 Romanov, Vladimir          9 ATH                             1:00.36  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Faherty, Christopher       8 LONG                            1:03.20  
 10 Doorly, Dave               9 GAL                             1:04.46  
 11 Gavin, Fiachra             9 SHARK                           1:05.84  
 12 Burke, Aaron               9 GAL                             1:07.17  
 13 Melody, Rory               9 GAL                             1:09.51  
 14 Mc Ginn, Conall            9 SHARK                           1:09.60  
 14 Colleran, Mark             9 TUAM                            1:09.60  
 16 O'Sullivan, Tom            8 GAL                             1:09.67  
 17 Jordan, Cillian            9 GAL                             1:12.92  
 
Event 4  Boys 10 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Brennan, Jack             10 ATH                    44.49      44.37  
  2 Burke, Harry              10 CLM                    46.09      44.82  
  3 Dervan, Ronan             10 CBAR                   46.88      46.81  
  4 Doorly, Joseph            10 GAL                    48.48      48.91  
  5 Moore, Owen               10 GAL                    50.89      50.02  
  6 Higgins, Adam             10 SLIGO                  50.63      50.94  
 
Event 4  Boys 10 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Brennan, Jack             10 ATH                               44.49  
  2 Burke, Harry              10 CLM                               46.09  
  3 Dervan, Ronan             10 CBAR                              46.88  
  4 Doorly, Joseph            10 GAL                               48.48  
  5 Higgins, Adam             10 SLIGO                             50.63  
  6 Moore, Owen               10 GAL                               50.89  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Arsic, Aleksandar         10 SHARK                             52.51  
  8 Mullholland, Jack         10 SHARK                             54.26  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Duffy, Fionn              10 GAL                               55.06  
 10 Smyth, Liam               10 GAL                               57.03  
 11 O'Rourke, Oisin           10 TUAM                              57.37  
 12 Mc Andrew, Michael        10 SHARK                             57.88  
 13 Devlin, Harry             10 LASER                             58.44  
 14 Welby, Evan               10 GAL                               59.23  
 15 Lennon, Eogan             10 ATH                             1:00.15  
 16 Heffernan, Cathal         10 GAL                             1:02.66  
 17 Scully, Tom               10 GAL                             1:02.68  
 18 O'Ceallaigh, Aidan        10 LONG                            1:04.78  
 19 Allison, MacDara          10 LASER                           1:05.33  
 20 Regan, Evan               10 LASER                           1:05.43  
 21 Davidson, Robert          10 LASER                           1:06.55  
 22 Begley, Jake              10 GAL                             1:13.95  
 -- Kelly, Niall              10 CLM                                  DQ  
 
Event 5  Girls 8-9 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Blacoe, Allanah            9 GAL                    47.97      47.97  
  2 Mc Manus, Rebekah          9 LASER                  52.60      53.02  
  3 Boyle, Labhaoise           9 SHARK                  55.31      53.29  
  4 Kennelly, Emma             8 GAL                    56.50      55.19  
  5 Johnson, Laura             9 ATH                    56.88      56.50  
  6 Gibbs, Isabelle            9 GAL                    59.57      57.88  
 
Event 5  Girls 8-9 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Blacoe, Allanah            9 GAL                               47.97  
  2 Mc Manus, Rebekah          9 LASER                             52.60  
  3 Boyle, Labhaoise           9 SHARK                             55.31  
  4 Kennelly, Emma             8 GAL                               56.50  
  5 Johnson, Laura             9 ATH                               56.88  
  6 Gibbs, Isabelle            9 GAL                               59.57  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Ashton, Iona               8 LASER                           1:01.28  
  8 Holland, Jennifer          9 GAL                             1:01.74  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Mc Weeney, Aine            9 LONG                            1:07.77  
 
Event 5  Girls 10 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Reilly, Aoibheann         10 ATH                    38.68      38.77  
  2 Dowling, Caoimhe          10 LASER                  41.59      41.92  
  3 Finn, Eva                 10 CLM                    44.47      43.56  
  4 Griffin, Ruth             10 SHARK                  43.03      43.84  
  5 Mitchell, Madeline        10 GAL                    46.59      45.38  
  6 Mc Gloin, Chloe           10 ATH                    43.28      47.85  
 
Event 5  Girls 10 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Reilly, Aoibheann         10 ATH                               38.68  
  2 Dowling, Caoimhe          10 LASER                             41.59  
  3 Griffin, Ruth             10 SHARK                             43.03  
  4 Mc Gloin, Chloe           10 ATH                               43.28  
  5 Finn, Eva                 10 CLM                               44.47  
  6 Mitchell, Madeline        10 GAL                               46.59  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Quane, Eve                10 GAL                               46.80  
  8 Finn, Roisin              10 GAL                               47.03  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Ennis, Kelly              10 ATH                               47.59  
 10 Moran, Sophie             10 GAL                               48.37  
 11 Coyne, Anna               10 GAL                               48.58  
 12 O'Farrell, Aoife          10 SHARK                             51.20  
 13 Mc Donald, Crea           10 SHARK                             52.74  
 14 Mc Ginty, Emer            10 SHARK                             53.27  
 15 Mc Knight, Lauren         10 GAL                               54.76  
 16 Mc Nicholas, Alex         10 LASER                             55.07  
 17 Fitzgerald, Robyn         10 SHARK                           1:02.18  
 18 Healy, Grace              10 TUAM                            1:03.91  
 
Event 6  Boys 8-9 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Davin, Jack                9 TUAM                   47.37      46.06  
  2 Brennan, Sean              8 TUAM                   49.01      47.20  
  3 Rather, Zak                9 GAL                    52.55      50.15  
  4 Joyce, Cathal              9 CLM                    51.34      51.72  
  5 Doorly, Dave               9 GAL                    56.72      55.80  
  6 Quinn, Daniel              9 ATH                    57.85      59.39  
 
Event 6  Boys 8-9 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Davin, Jack                9 TUAM                              47.37  
  2 Brennan, Sean              8 TUAM                              49.01  
  3 Joyce, Cathal              9 CLM                               51.34  
  4 Rather, Zak                9 GAL                               52.55  
  5 Doorly, Dave               9 GAL                               56.72  
  6 Quinn, Daniel              9 ATH                               57.85  
-------------------------------------------------------------------------
  7 O'Connor, Milo             9 ATH                               59.34  
  8 Faherty, Christopher       8 LONG                            1:03.06  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Melody, Rory               9 GAL                             1:04.67  
 10 Gavin, Fiachra             9 SHARK                           1:04.76  
 
Event 6  Boys 10 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Burke, Harry              10 CLM                    40.60      41.27  
  2 Doorly, Joseph            10 GAL                    41.82      41.65  
  3 Kolcow, Max               10 GAL                    43.90      42.01  
  4 Smyth, Liam               10 GAL                    46.21      45.66  
  5 Dervan, Ronan             10 CBAR                   45.29      45.89  
  6 Lennon, Eogan             10 ATH                    46.23      46.63  
 
Event 6  Boys 10 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Burke, Harry              10 CLM                               40.60  
  2 Doorly, Joseph            10 GAL                               41.82  
  3 Kolcow, Max               10 GAL                               43.90  
  4 Dervan, Ronan             10 CBAR                              45.29  
  5 Higgins, Adam             10 SLIGO                             45.31  
  6 Smyth, Liam               10 GAL                               46.21  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Lennon, Eogan             10 ATH                               46.23  
  8 Sweeney, Cathal           10 SHARK                             46.52  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Arsic, Aleksandar         10 SHARK                             46.97  
 10 Moore, Owen               10 GAL                               47.68  
 11 O'Driscoll, Conor         10 ATH                               48.16  
 12 Duffy, Fionn              10 GAL                               52.86  
 13 O'Ceallaigh, Aidan        10 LONG                              54.68  
 14 Heffernan, Cathal         10 GAL                               54.97  
 15 O'Rourke, Oisin           10 TUAM                              55.28  
 16 Scully, Tom               10 GAL                               57.07  
 17 Mc Andrew, Michael        10 SHARK                           1:00.29  
 
Event 7  Girls 8-9 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 MC Hugh Murphy, Ciara      9 CLM                    41.74      41.17  
  2 Lowe, Rebecca              9 ATH                    42.03      41.30  
  3 Mulhall, Keela             9 GAL                    42.99      41.31  
  4 Blacoe, Allanah            9 GAL                    42.29      41.75  
  5 Joyce, Grace               9 SHARK                  41.25      41.83  
  6 Johnson, Laura             9 ATH                    42.11      42.08  
 
Event 7  Girls 8-9 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Joyce, Grace               9 SHARK                             41.25  
  2 MC Hugh Murphy, Ciara      9 CLM                               41.74  
  3 Lowe, Rebecca              9 ATH                               42.03  
  4 Johnson, Laura             9 ATH                               42.11  
  5 Blacoe, Allanah            9 GAL                               42.29  
  6 Mulhall, Keela             9 GAL                               42.99  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Kennelly, Emma             8 GAL                               43.46  
  8 Mc Manus, Rebekah          9 LASER                             44.21  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Friel, Lauren              9 ATH                               45.03  
 10 Brenan, Judy               8 ATH                               46.26  
 11 Daly, Kelsey               9 ATH                               46.28  
 12 Smialek, Olivia            8 ATH                               46.98  
 13 Ashton, Iona               8 LASER                             48.90  
 14 Boyle, Labhaoise           9 SHARK                             49.27  
 15 Burke, Saoirse             9 TUAM                              49.33  
 16 Holland, Jennifer          9 GAL                               49.65  
 17 Gibbs, Isabelle            9 GAL                               50.11  
 18 Horkan, Aisling            8 CLM                               50.52  
 19 Mc Weeney, Aine            9 LONG                              53.33  
 20 Kavanagh, Lucy             9 GAL                               54.21  
 21 Poskrobko, Carolina        9 LASER                             56.12  
 22 Hickey, Sara               9 LASER                             58.83  
 23 Mc Closkey, Clodagh        8 SLIGO                           1:00.17  
 
Event 7  Girls 10 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Reilly, Aoibheann         10 ATH                    35.11      35.32  
  2 Geoghean, Brona           10 ATH                    36.44      35.57  
  3 Griffin, Ruth             10 SHARK                  36.49      36.51  
  4 Dowling, Caoimhe          10 LASER                  37.85      36.76  
  5 Finn, Eva                 10 CLM                    38.31      37.48  
  6 Ennis, Kelly              10 ATH                    37.84      37.86  
 
Event 7  Girls 10 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Reilly, Aoibheann         10 ATH                               35.11  
  2 Geoghean, Brona           10 ATH                               36.44  
  3 Griffin, Ruth             10 SHARK                             36.49  
  4 Ennis, Kelly              10 ATH                               37.84  
  5 Dowling, Caoimhe          10 LASER                             37.85  
  6 Finn, Eva                 10 CLM                               38.31  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Kildea, Lauren            10 ATH                               39.25  
  8 Finn, Roisin              10 GAL                               39.43  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Moran, Sophie             10 GAL                               40.06  
 10 Mitchell, Madeline        10 GAL                               40.77  
 11 Quane, Eve                10 GAL                               41.28  
 12 Egan, Niamh               10 SHARK                             41.85  
 13 Coyne, Anna               10 GAL                               42.21  
 14 Hannon, Meadhbh           10 SHARK                             42.36  
 15 O'Farrell, Aoife          10 SHARK                             42.63  
 16 Healy, Grace              10 TUAM                              42.91  
 17 Mc Nicholas, Alex         10 LASER                             43.61  
 18 Mc Greal, Sara            10 ATH                               43.92  
 19 Mc Ginty, Emer            10 SHARK                             45.12  
 20 Murphy, Rose              10 CLM                               45.47  
 21 Walsh, Alison             10 GAL                               46.36  
 22 Brennan, Amy              10 GAL                               48.97  
 23 Fitzgerald, Robyn         10 SHARK                             49.46  
 24 Mc Donald, Crea           10 SHARK                             50.10  
 25 Mc Knight, Lauren         10 GAL                               50.27  
 26 Hartigan, Emma            10 SHARK                             50.64  
 27 Crudden, Meabh            10 SHARK                             51.51  
 28 Gilhooley, Sarah          10 TUAM                              51.72  
 29 Carey, Niamh              10 SHARK                             55.05  
 
Event 8  Boys 8-9 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Joyce, Cathal              9 CLM                    38.61      38.36  
  2 O'Connor, Milo             9 ATH                    41.29      39.75  
  3 Rather, Zak                9 GAL                    43.28      40.77  
  4 Melody, Rory               9 GAL                    43.83      42.64  
  5 Doorly, Dave               9 GAL                    44.02      42.96  
  6 O'Rourke, Diamaid          8 TUAM                   44.46      45.21  
 
Event 8  Boys 8-9 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Joyce, Cathal              9 CLM                               38.61  
  2 O'Connor, Milo             9 ATH                               41.29  
  3 Rather, Zak                9 GAL                               43.28  
  4 Melody, Rory               9 GAL                               43.83  
  5 Doorly, Dave               9 GAL                               44.02  
  6 O'Rourke, Diamaid          8 TUAM                              44.46  
-------------------------------------------------------------------------
  7 O'Sullivan, Tom            8 GAL                               45.12  
  8 Quinn, Daniel              9 ATH                               45.70  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Jordan, Cillian            9 GAL                               46.78  
 10 Romanov, Vladimir          9 ATH                               47.81  
 11 Hanrahan, Darragh          9 GAL                               49.14  
 12 Colleran, Mark             9 TUAM                              50.62  
 13 Hosty, Cian                9 SHARK                             51.00  
 14 Jennnings, Cillian         9 SHARK                             51.06  
 15 Faherty, Christopher       8 LONG                              51.67  
 16 Heneghan, Dara             8 TUAM                              52.57  
 17 Gavin, Fiachra             9 SHARK                             54.09  
 18 Tannion, Paul              9 SHARK                             56.72  
 19 Mc Ginn, Conall            9 SHARK                             58.13  
 
Event 8  Boys 10 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Burke, Harry              10 CLM                    35.21      33.27  
  2 Brennan, Jack             10 ATH                    34.90      34.84  
  3 Doorly, Joseph            10 GAL                    34.83      35.04  
  4 Higgins, Adam             10 SLIGO                  36.04      35.50  
  5 Rowlands, Rhys            10 ATH                    36.21      36.22  
  6 Lennon, Eogan             10 ATH                    37.00      36.57  
 
Event 8  Boys 10 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Doorly, Joseph            10 GAL                               34.83  
  2 Brennan, Jack             10 ATH                               34.90  
  3 Burke, Harry              10 CLM                               35.21  
  4 Higgins, Adam             10 SLIGO                             36.04  
  5 Rowlands, Rhys            10 ATH                               36.21  
  6 Lennon, Eogan             10 ATH                               37.00  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Smyth, Liam               10 GAL                               38.09  
  8 Kolcow, Max               10 GAL                               38.20  
-------------------------------------------------------------------------
  9 O'Rourke, Oisin           10 TUAM                              38.48  
 10 Horkan, Liam OG           10 CLM                               38.77  
 11 O'Driscoll, Conor         10 ATH                               39.56  
 12 Sweeney, Cathal           10 SHARK                             40.50  
 13 Dervan, Ronan             10 CBAR                              40.83  
 14 Mullholland, Jack         10 SHARK                             41.04  
 15 Duffy, Fionn              10 GAL                               41.52  
 16 Heffernan, Cathal         10 GAL                               42.17  
 17 Arsic, Aleksandar         10 SHARK                             42.69  
 18 O'Ceallaigh, Aidan        10 LONG                              43.42  
 19 O'Reilly, Evan            10 GAL                               44.07  
 20 Scully, Tom               10 GAL                               44.18  
 21 Moore, Owen               10 GAL                               44.52  
 22 Allison, MacDara          10 LASER                             45.93  
 23 Devlin, Harry             10 LASER                             47.05  
 24 Kelly, Niall              10 CLM                               47.63  
 25 Begley, Jake              10 GAL                               49.98  
 26 Regan, Evan               10 LASER                             50.19  
 27 Welby, Evan               10 GAL                               51.14  
 28 Davidson, Robert          10 LASER                             51.39  
 29 Mc Andrew, Michael        10 SHARK                             51.60  
 
Event 9  Girls 11-12 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Clabby, Aibhlin           12 ATH                            2:49.60  
  2 Anderson, Kate            12 SLIGO                          2:50.15  
  3 O'Sullivan, Molly         12 GAL                            2:50.69  
  4 Kelly, Lauren             12 SHARK                          2:51.21  
  5 Fahy, Laura               12 CBAR                           2:51.43  
  6 Shaughnessy, Ciara        12 GAL                            2:51.82  
  7 Crosby, Emer              12 LASER                          2:52.04  
  8 Carey, Sinead             11 GAL                            2:52.29  
  8 Naughton, Imogen          12 GAL                            2:52.29  
 10 Doran, Ciara              11 LIMK                           2:52.34  
 11 Scully, Andraya           12 GAL                            2:54.32  
 12 Heneghan, Niamh           12 CBAR                           2:54.53  
 13 Mc Closkey, Deirbhile     12 SLIGO                          2:54.75  
 14 Mc Weeney, Sinead         11 LONG                           2:56.35  
 15 Hennigan, Aoibheann       12 CBAR                           2:58.00  
 16 Gavin, Michelle           12 TUAM                           2:58.88  
 17 Egan, Edel                11 CBAR                           3:00.48  
 18 Dunne, Jessica            12 LASER                          3:03.74  
 19 Casey, Sorcha             11 ATH                            3:04.57  
 20 Duignan, Dearbhla         11 ATH                            3:07.19  
 21 Murphy, Elizabeth         12 CLM                            3:07.80  
 22 Connelly, Nicola          11 CBAR                           3:09.38  
 23 Mc Donagh, Paula          12 CBAR                           3:09.55  
 24 Egan, Sorcha              12 ATH                            3:14.73  
 25 Walsh, Lauren             11 GAL                            3:18.44  
 26 Joyce, Laura              12 CLM                            3:18.94  
 27 Casserly, Ellen           11 GAL                            3:24.61  
 28 Healy, Aoife              12 ATH                            3:26.35  
 29 Kennelly, Aisling         11 GAL                            3:28.90  
 30 Mc Namara, Hazel          11 LASER                          3:37.23  
 31 O'Connor, Grace           11 GAL                            3:40.96  
 32 Connolly, Rachel          11 LASER                          3:54.07  
 
Event 9  Girls 13-14 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Keogh, Ruth               14 GAL                            2:27.37  
  2 Mc Knight, Katie          14 GAL                            2:31.24  
  3 Claffey, Emer             13 GAL                            2:31.85  
  4 Gavin, Aideen             14 GAL                            2:31.87  
  5 Finn, Kate                13 GAL                            2:32.24  
  6 Staunton, Fiona           14 GAL                            2:32.27  
  7 Mylett, Sinead            13 CBAR                           2:32.83  
  8 Sheridan, Chloe           14 CBAR                           2:34.75  
  9 Joyce, Ciera              13 SHARK                          2:37.19  
 10 Melody, Niamh             13 GAL                            2:40.21  
 11 O'Neill, Ciara            13 LASER                          2:40.36  
 12 Kavanagh, Kate            13 GAL                            2:40.79  
 13 Murphy, Ellen             14 CBAR                           2:41.09  
 14 Cunnane, Aine             13 CLM                            2:41.15  
 15 Arthur, Shauna            13 GAL                            2:45.13  
 16 MC Farland, Alex          13 GAL                            2:45.93  
 17 Fadden, Ambre             13 CBAR                           2:46.05  
 18 Shaughnessy, Sarah        13 CLM                            2:50.43  
 19 Hennigan, Caoimhe         13 CBAR                           2:56.03  
 20 Shaughnessy, Megan        14 CLM                            3:05.76  
 21 Naughton, Aideen          13 SHARK                          3:07.53  
 22 Reidy, Sinead             14 ATH                            3:08.33  
 23 Walsh, Laura              13 CLM                            3:11.89  
 
Event 9  Girls 15-16 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Keaveney, Shona           15 SLIGO                          2:24.32  
  2 Ryan, Soibhan             16 ATH                            2:27.80  
  3 O'Reilly Collins, Sionan  16 ATH                            2:30.50  
  4 Mc Hugh-Murphy, Sarah     15 CLM                            2:31.59  
  5 Walsh, Keena              15 GAL                            2:32.13  
  6 Leahy, Ellen              16 GAL                            2:35.10  
  7 Gallagher, Emily          15 LASER                          2:36.65  
  8 Keaveney, Laura           16 SLIGO                          2:50.15  
  9 Nagle, Katie              16 ATH                            3:01.69  
 10 Mc Grath, Katie           15 BLFIN                          3:06.95  
 11 Gibbons, Michelle         15 ATH                            3:09.56  
 
Event 9  Girls 17 & Over 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Higgins, Megan            21 CLM                            2:40.11  
 
Event 10  Boys 11-12 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Burke, Ciaran             11 TUAM                           2:34.24  
  2 Powell, Robert            11 ATH                            2:37.41  
  3 Ashton, Callum            12 LASER                          2:49.30  
  4 Scanlon, Adam             12 SLIGO                          2:54.39  
  5 Whiteside, Cian           12 SLIGO                          2:54.88  
  6 Keogh, Timothy            11 GAL                            2:57.87  
  7 O'Hanlon, Shane           12 LONG                           2:58.10  
  8 Mc Grogan, Harry          11 GAL                            3:02.60  
  9 Pfeiffer, Kieran          12 BLFIN                          3:03.23  
 10 O'Connor, David           11 GAL                            3:03.28  
 11 Cugalj, Filip             12 SHARK                          3:06.32  
 12 Mc Guire, Matthew         12 SHARK                          3:07.19  
 13 Clarke, Jack              12 LASER                          3:07.95  
 14 O'Farrell, Brian          12 SHARK                          3:10.32  
 15 Melvin, Conor             11 SLIGO                          3:11.03  
 16 Romanov, Peter            11 ATH                            3:14.61  
 17 Anderson, Eoin            11 SLIGO                          3:16.04  
 18 Bell, Struan              11 SHARK                          3:16.37  
 19 O'Sullivan, Ben           11 GAL                            3:27.03  
 20 Blacoe, Cillian           11 GAL                            3:31.47  
 
Event 10  Boys 13-14 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dowling, David            14 LASER                          2:20.06  
  2 Quinn, Gerry              13 LONG                           2:21.72  
  3 O'Sullivan, Bryan         13 GAL                            2:23.76  
  4 Mc Closkey, Daire         14 SLIGO                          2:25.44  
  5 Warby, Cian               14 ATH                            2:27.04  
  6 Moore, Andrew             13 GAL                            2:36.52  
  7 Livingstone, Patrick      14 CBAR                           2:36.94  
  8 Snowdon, Conor            13 GAL                            2:39.70  
  9 Scully, Daniel            14 GAL                            2:42.10  
 10 Mooney, Christopher       13 LASER                          2:42.80  
 11 Mc Hugh-Murphy, Dara      13 CLM                            2:42.87  
 12 O'Connor, Thomas          14 GAL                            2:43.58  
 13 Collins, Donal            13 BLFIN                          2:44.53  
 14 Sidorovs, Alex            13 ATH                            2:54.29  
 15 Gavin, Lorcan             13 SHARK                          2:56.87  
 16 Horkan, Eoin              14 CLM                            2:58.22  
 17 Waldron, Fintan           14 CLM                            3:01.87  
 18 Diviney, Oran             13 SHARK                          3:03.07  
 19 Gibbons, Shane            13 ATH                            3:03.38  
 20 Roe, Dylan                13 SHARK                          3:12.10  
 
Event 10  Boys 15-16 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gibbons, Brendan          16 ATH                            2:10.93  
  2 O'Sullivan, David         16 GAL                            2:12.24  
  3 Grady, Eoghan             15 CBAR                           2:20.43  
  4 O'Reilly, Aichilinn       16 WPORT                          2:22.70  
  5 Smyth, Conor              16 GAL                            2:22.99  
  6 Mc Closkey, Ciaran        16 SLIGO                          2:26.21  
  7 Duffy, Oisin              15 GAL                            2:27.91  
  8 Mullen, Keith             15 SLIGO                          2:28.10  
  9 Kelly, Evan               15 SLIGO                          2:39.06  
 10 Corcoran, Darragh         15 SLIGO                          2:40.23  
 11 Collins, Jack             15 BLFIN                          2:40.33  
 
Event 10  Boys 17 & Over 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Duffy, Cian               17 GAL                            2:08.65  
  2 Dervan, Killian           17 CBAR                           2:23.79  
  3 Hayes, Tom                18 NUIG                           2:24.63  
  4 O'Connell, Richard        17 GAL                            2:28.16  
  5 Bredin, Declan            18 NUIG                           2:34.22  
  6 Ryan, Gary                18 NUIG                           2:43.54  
 
Event 11  Girls 11-12 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kilgallon, Niamh          12 CLM                            3:01.67  
  2 Horan, Siofra             12 CBAR                           3:09.60  
  3 Burns, Ella               12 WPORT                          3:14.35  
  4 Dunne, Jessica            12 LASER                          3:17.38  
  5 Mc Nicholas, Claudia      11 LASER                          3:23.95  
  6 Carey, Sinead             11 GAL                            3:23.98  
  7 Burke, Eve                11 CLM                            3:24.96  
  8 Scully, Andraya           12 GAL                            3:25.30  
  9 Mc Manamon, Jemma         12 SHARK                          3:26.32  
 10 Crosby, Emer              12 LASER                          3:27.25  
 11 Shaughnessy, Ciara        12 GAL                            3:29.26  
 12 Mellotte, Georgia         12 WPORT                          3:30.45  
 13 Lowe, Sophie              12 ATH                            3:34.72  
 14 Togher, Una               12 CBAR                           3:35.10  
 15 Joyce, Laura              12 CLM                            3:35.17  
 16 Walsh, Lauren             11 GAL                            3:36.72  
 17 Sweeney, Amy              12 SHARK                          3:39.13  
 18 Naughton, Imogen          12 GAL                            3:40.65  
 19 Kavanagh, Grace           12 GAL                            3:45.38  
 20 Walsh, Sinead             11 GAL                            3:49.20  
 21 Costello, Lauren          12 LASER                          3:57.89  
 22 Connolly, Rachel          11 LASER                          4:18.48  
 
Event 11  Girls 13-14 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Keogh, Ruth               14 GAL                            2:55.01  
  2 Fadden, Ambre             13 CBAR                           2:55.29  
  3 Staunton, Fiona           14 GAL                            2:56.62  
  4 Grady, Aisling            13 CBAR                           2:56.92  
  5 Mylett, Sinead            13 CBAR                           3:01.14  
  6 Gerrity, Lisa             14 SLIGO                          3:02.45  
  7 Mc Knight, Katie          14 GAL                            3:02.60  
  8 Murphy, Jade              14 SLIGO                          3:04.20  
  9 O'Neill, Ciara            13 LASER                          3:09.52  
 10 Shorten, Aoife            13 SHARK                          3:12.08  
 11 Finn, Kate                13 GAL                            3:13.46  
 12 Cunnane, Aine             13 CLM                            3:13.93  
 13 Gavin, Aideen             14 GAL                            3:14.27  
 14 MC Farland, Alex          13 GAL                            3:14.45  
 15 Arthur, Shauna            13 GAL                            3:23.57  
 16 Dempsey, Aishling         13 LASER                          3:24.40  
 17 Claffey, Emer             13 GAL                            3:24.63  
 18 Melody, Niamh             13 GAL                            3:31.88  
 19 Kavanagh, Kate            13 GAL                            3:32.81  
 20 Keavney, Eimear           13 LASER                          3:41.33  
 21 Shaughnessy, Megan        14 CLM                            3:42.16  
 22 Savage, Lilu              13 LASER                          3:48.59  
 
Event 11  Girls 15-16 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Walsh, Keena              15 GAL                            2:43.91  
  2 Dervan, Louise            15 CBAR                           2:58.54  
  3 Kelly, Alex               15 SHARK                          3:06.35  
  4 Shorten, Fiona            15 SHARK                          3:11.05  
  5 Mc Grath, Katie           15 BLFIN                          3:38.92  
 
Event 12  Boys 11-12 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dervan, Mark              12 CBAR                           3:04.08  
  2 Scully, Bryan             11 ATH                            3:16.29  
  3 Melly, Conor              12 CBAR                           3:16.71  
  4 O'Farrell, Brian          12 SHARK                          3:24.09  
  5 Tierney, Sean             12 ATH                            3:25.25  
  6 Murphy, Jamie             11 CBAR                           3:25.55  
  7 Keogh, Timothy            11 GAL                            3:27.47  
  8 O'Hanlon, Shane           12 LONG                           3:27.85  
  9 Mc Loughlinn, Shane       12 WPORT                          3:33.06  
 10 Cugalj, Filip             12 SHARK                          3:34.14  
 11 Pfeiffer, Kieran          12 BLFIN                          3:41.25  
 12 Mc Grogan, Harry          11 GAL                            3:47.70  
 13 Walsh, Cillian            12 GAL                            4:23.76  
 14 Mac Coille, Cian          11 LASER                          4:36.65  
 
Event 12  Boys 13-14 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Anderson, Ronan           14 SLIGO                          2:39.02  
  2 Kelly, Michael            13 ATH                            2:43.17  
  3 Moore, Andrew             13 GAL                            2:47.06  
  4 Livingstone, Patrick      14 CBAR                           2:49.60  
  5 Burke, Ruairi             14 LASER                          2:52.66  
  6 Melly, Cillian            14 CBAR                           2:52.69  
  7 Brinn, Jonathan           14 TUAM                           2:55.23  
  8 O'Sullivan, Bryan         13 GAL                            2:59.19  
  9 Murray, Cadhla            13 LASER                          3:00.18  
 10 Mooney, Christopher       13 LASER                          3:09.43  
 11 Mc Ginty, Stephen         14 SHARK                          3:09.62  
 12 Collins, Donal            13 BLFIN                          3:14.74  
 13 O'Connor, Thomas          14 GAL                            3:17.85  
 14 Gavin, Lorcan             13 SHARK                          3:19.00  
 15 Tannion, Joseph           13 SHARK                          3:22.33  
 16 Scully, Daniel            14 GAL                            3:22.47  
 17 Buckley, Cormac           14 SLIGO                          3:23.23  
 18 Diviney, Oran             13 SHARK                          3:26.84  
 19 Snowdon, Conor            13 GAL                            3:30.46  
 
Event 12  Boys 15-16 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Joyce, Darragh            15 ATH                            2:28.61  
  2 Greene, Darragh           16 LONG                           2:37.04  
  3 O'Sullivan, David         16 GAL                            2:42.31  
  4 Duffy, Oisin              15 GAL                            2:48.12  
  5 Smyth, Conor              16 GAL                            2:49.63  
  6 Grady, Eoghan             15 CBAR                           2:54.76  
  7 Murphy, Richard           15 GAL                            2:55.74  
  8 Martin, Declan            15 SLIGO                          2:57.74  
  9 Collins, Jack             15 BLFIN                          3:00.56  
 
Event 12  Boys 17 & Over 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Duffy, Cian               17 GAL                            2:29.03  
  2 Dervan, Killian           17 CBAR                           2:42.06  
  3 O'Connell, Richard        17 GAL                            3:00.58  
 
Event 13  Girls 11-12 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Sullivan, Molly         12 GAL                            2:54.88  
  2 Doran, Ciara              11 LIMK                           3:03.59  
  3 O'Brien, Paola            12 SHARK                          3:20.93  
  4 Scully, Andraya           12 GAL                            3:28.35  
 
Event 13  Girls 13-14 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fox, Sarah Jane           13 TUAM                           2:35.66  
  2 Keogh, Ruth               14 GAL                            2:36.09  
  3 Gavin, Aideen             14 GAL                            2:41.08  
  4 Mc Knight, Katie          14 GAL                            2:41.85  
  5 Finn, Kate                13 GAL                            2:51.62  
  6 Claffey, Emer             13 GAL                            2:52.60  
  7 Staunton, Fiona           14 GAL                            2:56.18  
  8 Kavanagh, Kate            13 GAL                            3:03.65  
  9 Arthur, Shauna            13 GAL                            3:09.85  
 10 Melody, Niamh             13 GAL                            3:14.09  
 11 MC Farland, Alex          13 GAL                            3:29.41  
 -- Dinneen, Molly            13 LASER                              DNF  
 
Event 13  Girls 15-16 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Keaveney, Shona           15 SLIGO                          2:32.05  
  2 Walsh, Keena              15 GAL                            2:44.58  
 
Event 14  Boys 11-12 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Burke, Ciaran             11 TUAM                           2:46.23  
  2 O'Connor, David           11 GAL                            3:18.34  
 
Event 14  Boys 13-14 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Sullivan, Bryan         13 GAL                            2:24.79  
  2 Melly, Cillian            14 CBAR                           2:25.89  
  3 Dowling, David            14 LASER                          2:26.42  
  4 Quinn, Gerry              13 LONG                           2:32.12  
  5 Kelly, Michael            13 ATH                            2:35.02  
  6 Moore, Andrew             13 GAL                            2:37.54  
  7 Brinn, Jonathan           14 TUAM                           2:49.24  
  8 Snowdon, Conor            13 GAL                            2:51.25  
  9 Scully, Daniel            14 GAL                            2:53.41  
 10 Lennon, Fiachra           13 ATH                            2:53.76  
 11 O'Connor, Thomas          14 GAL                            3:34.82  
 
Event 14  Boys 15-16 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Sullivan, David         16 GAL                            2:08.91  
  2 Duffy, Oisin              15 GAL                            2:28.69  
  3 Murphy, Richard           15 GAL                            2:30.76  
  4 Smyth, Conor              16 GAL                            2:35.38  
 
Event 14  Boys 17 & Over 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Duffy, Cian               17 GAL                            2:07.16  
 
Event 15  Girls 11-12 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kilgallon, Niamh          12 CLM                            2:50.55  
  2 Doran, Ciara              11 LIMK                           2:50.77  
  3 Anderson, Kate            12 SLIGO                          2:51.21  
  4 Friel, Alanna             11 ATH                            2:54.00  
  5 Fahy, Laura               12 CBAR                           2:57.47  
  6 Carey, Sinead             11 GAL                            2:58.63  
  7 Mc Closkey, Deirbhile     12 SLIGO                          2:58.78  
  8 O'Sullivan, Molly         12 GAL                            2:58.88  
  9 Heneghan, Niamh           12 CBAR                           2:59.59  
 10 Shaughnessy, Ciara        12 GAL                            3:01.84  
 11 Mc Nicholas, Claudia      11 LASER                          3:03.57  
 12 Hennigan, Aoibheann       12 CBAR                           3:05.55  
 13 Burns, Ella               12 WPORT                          3:05.74  
 14 Mellotte, Georgia         12 WPORT                          3:06.10  
 15 Dunne, Jessica            12 LASER                          3:06.71  
 16 Mc Weeney, Sinead         11 LONG                           3:07.47  
 17 Naughton, Imogen          12 GAL                            3:08.88  
 17 Gavin, Michelle           12 TUAM                           3:08.88  
 19 Mc Donagh, Paula          12 CBAR                           3:09.93  
 20 Sweeney, Amy              12 SHARK                          3:11.20  
 21 Doherty, Megan            11 CLM                            3:13.74  
 22 Murphy, Elizabeth         12 CLM                            3:13.97  
 23 O'Brien, Paola            12 SHARK                          3:15.88  
 24 Mc Manamon, Jemma         12 SHARK                          3:17.27  
 25 Joyce, Laura              12 CLM                            3:19.20  
 26 Walsh, Lauren             11 GAL                            3:20.17  
 27 Healy, Aoife              12 ATH                            3:22.74  
 28 Casserly, Ellen           11 GAL                            3:24.08  
 29 Murray, Ciara             11 LASER                          3:25.86  
 30 Kennelly, Aisling         11 GAL                            3:32.34  
 31 O'Neill, Laura            11 GAL                            3:45.16  
 32 Kavanagh, Emily           11 GAL                            3:48.18  
 33 Costello, Lauren          12 LASER                          3:52.74  
 34 Mc Namara, Hazel          11 LASER                          3:58.25  
 
Event 15  Girls 13-14 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mylett, Sinead            13 CBAR                           2:31.90  
  2 Sheridan, Chloe           14 CBAR                           2:39.19  
  3 Grady, Aisling            13 CBAR                           2:41.20  
  4 Joyce, Ciera              13 SHARK                          2:41.31  
  5 Dinneen, Molly            13 LASER                          2:42.50  
  6 Shorten, Aoife            13 SHARK                          2:47.00  
  7 Murphy, Ellen             14 CBAR                           2:49.47  
  8 Hennigan, Caoimhe         13 CBAR                           2:51.61  
  9 Shaughnessy, Sarah        13 CLM                            2:53.74  
 10 Gerrity, Lisa             14 SLIGO                          2:55.42  
 11 Murphy, Jade              14 SLIGO                          3:00.87  
 12 Kelly, Aoife              13 ATH                            3:07.75  
 13 Walsh, Laura              13 CLM                            3:10.30  
 14 Dempsey, Aishling         13 LASER                          3:11.51  
 15 Naughton, Aideen          13 SHARK                          3:14.92  
 16 Keavney, Eimear           13 LASER                          3:19.13  
 17 Savage, Lilu              13 LASER                          3:44.33  
 
Event 15  Girls 15-16 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hurst, Maedbh             15 ATH                            2:32.95  
  2 Mc Hugh-Murphy, Sarah     15 CLM                            2:35.95  
  3 Ryan, Soibhan             16 ATH                            2:36.07  
  4 Dervan, Louise            15 CBAR                           2:43.15  
  5 Kelly, Alex               15 SHARK                          2:49.16  
  6 Shorten, Fiona            15 SHARK                          2:50.00  
  7 Keaveney, Laura           16 SLIGO                          2:57.09  
  8 Mc Grath, Katie           15 BLFIN                          3:06.82  
  9 Quirke, Fiona             15 LASER                          3:08.97  
 10 Nagle, Katie              16 ATH                            3:14.12  
 
Event 16  Boys 11-12 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Burke, Ciaran             11 TUAM                           2:42.56  
  2 Powell, Robert            11 ATH                            2:43.62  
  3 Dervan, Mark              12 CBAR                           2:53.42  
  4 Ashton, Callum            12 LASER                          2:57.13  
  5 Melly, Conor              12 CBAR                           3:01.29  
  6 Whiteside, Cian           12 SLIGO                          3:01.75  
  7 Keogh, Timothy            11 GAL                            3:03.80  
  8 O'Hanlon, Ciaran          12 LONG                           3:04.68  
  9 O'Farrell, Brian          12 SHARK                          3:05.15  
 10 Scanlon, Adam             12 SLIGO                          3:05.62  
 11 O'Connor, David           11 GAL                            3:06.15  
 12 Cugalj, Filip             12 SHARK                          3:13.60  
 13 Mc Dermott, Ciaran        12 ATH                            3:15.11  
 14 Pfeiffer, Kieran          12 BLFIN                          3:17.05  
 15 Clarke, Jack              12 LASER                          3:18.21  
 16 Melvin, Conor             11 SLIGO                          3:20.06  
 17 Mc Grogan, Harry          11 GAL                            3:22.96  
 
Event 16  Boys 13-14 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Anderson, Ronan           14 SLIGO                          2:19.72  
  2 Dowling, David            14 LASER                          2:28.31  
  3 Melly, Cillian            14 CBAR                           2:29.50  
  4 Kelly, Michael            13 ATH                            2:30.14  
  5 Mc Closkey, Daire         14 SLIGO                          2:32.87  
  6 Burke, Ruairi             14 LASER                          2:36.66  
  7 Warby, Cian               14 ATH                            2:37.27  
  8 Livingstone, Patrick      14 CBAR                           2:38.94  
  9 Murray, Cadhla            13 LASER                          2:44.44  
 10 Mc Hugh-Murphy, Dara      13 CLM                            2:50.19  
 11 Collins, Donal            13 BLFIN                          2:50.74  
 12 Tannion, Joseph           13 SHARK                          2:55.40  
 13 Mc Ginty, Stephen         14 SHARK                          2:56.85  
 14 Sidorovs, Alex            13 ATH                            3:06.56  
 15 Roe, Dylan                13 SHARK                          3:08.36  
 
Event 16  Boys 15-16 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Joyce, Darragh            15 ATH                            2:19.94  
  2 Mc Closkey, Ciaran        16 SLIGO                          2:24.54  
  3 Murphy, Richard           15 GAL                            2:30.71  
  4 Mullen, Keith             15 SLIGO                          2:31.85  
  5 O'Reilly, Aichilinn       16 WPORT                          2:33.11  
  6 Greene, Darragh           16 LONG                           2:33.84  
  7 Fitzsimons, David         15 ATH                            2:39.69  
  8 Kelly, Evan               15 SLIGO                          2:41.10  
  9 Collins, Jack             15 BLFIN                          2:41.67  
 10 Martin, Declan            15 SLIGO                          2:46.79  
 11 Corcoran, Darragh         15 SLIGO                          2:49.23  
 
Event 16  Boys 17 & Over 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 MC Geever, Ruairi         18 GAL                            2:23.44  
  2 Dervan, Killian           17 CBAR                           2:25.22  
  3 Ryan, Dylan               18 NUIG                           2:27.93  
  4 mac Meanman, Colm         18 NUIG                           2:29.40  
  5 O'Connell, Richard        17 GAL                            2:34.88  
  6 Mc Coy, Ian               18 NUIG                           2:37.58  
 
Event 17  Girls 11-12 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Clabby, Aibhlin           12 ATH                            2:23.12  
  2 Kilgallon, Niamh          12 CLM                            2:26.78  
  3 Egan, Edel                11 CBAR                           2:29.72  
  4 Anderson, Kate            12 SLIGO                          2:31.13  
  5 Doran, Ciara              11 LIMK                           2:32.32  
  6 Carey, Sinead             11 GAL                            2:33.28  
  7 Mc Closkey, Deirbhile     12 SLIGO                          2:34.58  
  8 Horan, Siofra             12 CBAR                           2:34.94  
  9 O'Sullivan, Molly         12 GAL                            2:35.17  
 10 Mc Donagh, Paula          12 CBAR                           2:35.73  
 11 Hennigan, Aoibheann       12 CBAR                           2:36.96  
 12 Fahy, Laura               12 CBAR                           2:37.85  
 13 Friel, Alanna             11 ATH                            2:38.16  
 14 Mellotte, Georgia         12 WPORT                          2:38.87  
 15 Scully, Andraya           12 GAL                            2:39.67  
 16 Burns, Ella               12 WPORT                          2:40.15  
 17 Gavin, Michelle           12 TUAM                           2:40.87  
 18 Crosby, Emer              12 LASER                          2:40.96  
 19 Connelly, Nicola          11 CBAR                           2:41.05  
 20 Casey, Sorcha             11 ATH                            2:43.04  
 21 Egan, Sorcha              12 ATH                            2:43.15  
 22 Shaughnessy, Ciara        12 GAL                            2:43.62  
 23 Naughton, Imogen          12 GAL                            2:44.46  
 24 Lowe, Sophie              12 ATH                            2:44.52  
 25 Rowlands, Tara            12 ATH                            2:44.54  
 26 Kelly, Lauren             12 SHARK                          2:46.09  
 27 Burke, Eve                11 CLM                            2:46.41  
 28 Heneghan, Niamh           12 CBAR                           2:46.64  
 29 Joyce, Laura              12 CLM                            2:48.31  
 30 Duignan, Dearbhla         11 ATH                            2:48.60  
 31 Doherty, Megan            11 CLM                            2:49.99  
 32 Mc Nicholas, Claudia      11 LASER                          2:51.17  
 33 Togher, Una               12 CBAR                           2:53.25  
 34 O'Brien, Paola            12 SHARK                          2:55.95  
 35 Murphy, Elizabeth         12 CLM                            2:56.52  
 36 Walsh, Lauren             11 GAL                            2:57.70  
 37 Mc Manamon, Jemma         12 SHARK                          3:02.08  
 38 Casserly, Ellen           11 GAL                            3:03.78  
 39 Kennelly, Aisling         11 GAL                            3:06.92  
 40 Murray, Ciara             11 LASER                          3:13.27  
 41 Walsh, Sinead             11 GAL                            3:14.23  
 42 Kavanagh, Grace           12 GAL                            3:16.59  
 43 Kavanagh, Emily           11 GAL                            3:30.99  
 44 O'Neill, Laura            11 GAL                            3:37.19  
 45 O'Connor, Grace           11 GAL                            4:04.07  
 
Event 17  Girls 13-14 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Keogh, Ruth               14 GAL                            2:14.29  
  2 Finn, Kate                13 GAL                            2:18.08  
  3 Mc Knight, Katie          14 GAL                            2:18.29  
  4 MC Farland, Alex          13 GAL                            2:21.64  
  5 Gavin, Aideen             14 GAL                            2:22.75  
  6 Sheridan, Chloe           14 CBAR                           2:22.78  
  7 Staunton, Fiona           14 GAL                            2:22.97  
  8 Fox, Sarah Jane           13 TUAM                           2:23.20  
  9 O'Neill, Ciara            13 LASER                          2:24.56  
 10 Joyce, Ciera              13 SHARK                          2:25.23  
 11 Fadden, Ambre             13 CBAR                           2:25.51  
 12 Grady, Aisling            13 CBAR                           2:26.39  
 13 Kavanagh, Kate            13 GAL                            2:26.63  
 14 Dinneen, Molly            13 LASER                          2:26.95  
 15 Claffey, Emer             13 GAL                            2:27.40  
 16 Murphy, Ellen             14 CBAR                           2:27.60  
 17 Hennigan, Caoimhe         13 CBAR                           2:29.58  
 18 Harington, Lisa           13 ATH                            2:30.42  
 19 Shorten, Aoife            13 SHARK                          2:30.93  
 20 Melody, Niamh             13 GAL                            2:32.31  
 21 Shaughnessy, Sarah        13 CLM                            2:32.77  
 22 Gerrity, Lisa             14 SLIGO                          2:34.25  
 23 Cunnane, Aine             13 CLM                            2:35.06  
 24 Kelly, Aoife              13 ATH                            2:35.95  
 25 Reidy, Sinead             14 ATH                            2:36.92  
 26 Murphy, Jade              14 SLIGO                          2:37.94  
 27 Hosty, Aoife              13 SHARK                          2:44.29  
 28 Dempsey, Aishling         13 LASER                          2:45.67  
 29 Shaughnessy, Megan        14 CLM                            2:49.73  
 30 Naughton, Aideen          13 SHARK                          2:55.82  
 31 Walsh, Laura              13 CLM                            2:57.57  
 -- Arthur, Shauna            13 GAL                                 DQ  
 
Event 17  Girls 15-16 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Walsh, Keena              15 GAL                            2:11.51  
  2 Hurst, Maedbh             15 ATH                            2:12.89  
  3 O'Reilly Collins, Sionan  16 ATH                            2:14.65  
  4 Keaveney, Shona           15 SLIGO                          2:16.03  
  5 Mc Hugh-Murphy, Sarah     15 CLM                            2:16.26  
  6 Ryan, Soibhan             16 ATH                            2:16.89  
  7 Dervan, Louise            15 CBAR                           2:25.85  
  8 Gallagher, Emily          15 LASER                          2:26.26  
  9 Mc Namara, Niamh          15 ATH                            2:28.21  
 10 Kelly, Alex               15 SHARK                          2:30.25  
 11 Shorten, Fiona            15 SHARK                          2:32.81  
 12 Keaveney, Laura           16 SLIGO                          2:35.31  
 13 Quirke, Fiona             15 LASER                          2:49.66  
 14 Nagle, Katie              16 ATH                            2:52.77  
 15 Gibbons, Michelle         15 ATH                            2:53.31  
 
Event 17  Girls 17 & Over 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Higgins, Megan            21 CLM                            2:19.35  
 
Event 18  Boys 11-12 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Robert            11 ATH                            2:21.12  
  2 Burke, Ciaran             11 TUAM                           2:23.19  
  3 Tierney, Sean             12 ATH                            2:28.57  
  4 Scanlon, Adam             12 SLIGO                          2:35.52  
  5 Whiteside, Cian           12 SLIGO                          2:36.88  
  6 Melly, Conor              12 CBAR                           2:39.37  
  7 O'Hanlon, Ciaran          12 LONG                           2:40.23  
  8 Mc Dermott, Ciaran        12 ATH                            2:40.70  
  9 Dervan, Mark              12 CBAR                           2:40.79  
 10 Ashton, Callum            12 LASER                          2:41.73  
 11 O'Hanlon, Shane           12 LONG                           2:42.53  
 12 Keogh, Timothy            11 GAL                            2:44.85  
 13 Murphy, Jamie             11 CBAR                           2:45.04  
 14 Scully, Bryan             11 ATH                            2:46.67  
 15 O'Connor, David           11 GAL                            2:51.86  
 16 Melvin, Conor             11 SLIGO                          2:55.80  
 17 Mc Loughlinn, Shane       12 WPORT                          2:56.85  
 18 Mc Grogan, Harry          11 GAL                            2:57.33  
 19 Romanov, Peter            11 ATH                            2:59.59  
 20 Kelly, Robert             11 ATH                            3:00.24  
 21 Walsh, Cillian            12 GAL                            3:18.28  
 22 Blacoe, Cillian           11 GAL                            3:23.99  
 23 O'Sullivan, Ben           11 GAL                            3:27.15  
 
Event 18  Boys 13-14 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Anderson, Ronan           14 SLIGO                          2:06.94  
  2 Moore, Andrew             13 GAL                            2:11.46  
  3 O'Sullivan, Bryan         13 GAL                            2:11.87  
  4 Dowling, David            14 LASER                          2:12.14  
  5 Quinn, Gerry              13 LONG                           2:12.28  
  6 Warby, Cian               14 ATH                            2:13.53  
  7 Melly, Cillian            14 CBAR                           2:13.99  
  8 Mc Closkey, Daire         14 SLIGO                          2:15.61  
  9 Lennon, Fiachra           13 ATH                            2:17.70  
 10 Burke, Ruairi             14 LASER                          2:19.53  
 11 Scully, Daniel            14 GAL                            2:21.12  
 12 Mc Ginty, Stephen         14 SHARK                          2:26.10  
 13 Kelly, Bill               13 ATH                            2:26.11  
 14 Mc Hugh-Murphy, Dara      13 CLM                            2:27.01  
 15 O'Connor, Thomas          14 GAL                            2:27.20  
 16 Murray, Cadhla            13 LASER                          2:27.38  
 17 Collins, Donal            13 BLFIN                          2:27.53  
 18 Snowdon, Conor            13 GAL                            2:28.56  
 19 Diviney, Oran             13 SHARK                          2:31.61  
 20 Sidorovs, Alex            13 ATH                            2:34.52  
 21 Mooney, Christopher       13 LASER                          2:37.71  
 22 Buckley, Cormac           14 SLIGO                          2:38.20  
 23 Horkan, Eoin              14 CLM                            2:38.52  
 24 Gibbons, Shane            13 ATH                            2:42.00  
 25 Gavin, Lorcan             13 SHARK                          2:42.32  
 26 Tannion, Joseph           13 SHARK                          2:43.24  
 27 Waldron, Fintan           14 CLM                            2:44.93  
 
Event 18  Boys 15-16 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gibbons, Brendan          16 ATH                            1:54.79  
  2 O'Sullivan, David         16 GAL                            1:57.83  
  3 Grady, Eoghan             15 CBAR                           2:02.48  
  4 Joyce, Darragh            15 ATH                            2:05.23  
  5 Smyth, Conor              16 GAL                            2:05.36  
  6 O'Reilly, Aichilinn       16 WPORT                          2:06.11  
  7 Mc Closkey, Ciaran        16 SLIGO                          2:09.48  
  8 Duffy, Oisin              15 GAL                            2:12.78  
  9 Mullen, Keith             15 SLIGO                          2:15.83  
 10 Fitzsimons, David         15 ATH                            2:16.42  
 11 Kelly, Evan               15 SLIGO                          2:20.42  
 12 Martin, Declan            15 SLIGO                          2:26.00  
 13 Collins, Jack             15 BLFIN                          2:27.34  
 14 Corcoran, Darragh         15 SLIGO                          2:28.49  
 15 Lynch, David              15 SLIGO                          2:36.00  
 
Event 18  Boys 17 & Over 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Duffy, Cian               17 GAL                            1:57.45  
  2 Keogh, Jack               17 GAL                            2:04.38  
  3 Hayes, Tom                18 NUIG                           2:05.83  
  4 Dervan, Killian           17 CBAR                           2:10.86  
  5 Bredin, Declan            18 NUIG                           2:12.53  
  6 Mc Coy, Ian               18 NUIG                           2:13.78  
  7 Ryan, Dylan               18 NUIG                           2:14.21  
  8 mac Meanman, Colm         18 NUIG                           2:15.11  
  9 Carty, Frank              19 NUIG                           2:16.78  
 10 O'Connell, Richard        17 GAL                            2:18.77  
 11 Ryan, Gary                18 NUIG                           2:23.48