JIMMY CRANNY MEMORIAL MEET 2019                               
 
Event 1  Girls 12 & Under 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fitzgerald, Gemma         12 C WV                           5:46.12        
 
Event 1  Girls 13-14 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kennedy, Niamh            14 GAL                            5:07.76        
  2 O'Leary, Eimear           14 GAL                            5:08.33        
  3 Becker, Fallon            14 GLN-ZZ                         5:11.33        
  4 Comiskey, Lavinia         14 GLN-ZZ                         5:19.65        
  5 Murphy, Gillian           13 GAL                            5:25.89        
  6 Mahon, Alyson J           13 Curragh-LE                     5:42.70        
  7 O'Boyle, Jane             13 LONG-VD                        5:45.68        
  8 Madigan, Nell             14 C WV                           5:54.83        
 
Event 1  Girls 15-16 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mulhall, Ailbhe           16 GAL                            4:53.71        
  2 Hayes, Jasmyn             16 TROJ-ZZ                        4:56.91        
  3 Lowe, Erika               15 Ath                            5:06.52        
  4 Mc Auley, Sile            15 Ath                            5:06.75        
  5 Nic Dhonnacha, Maria      15 GAL                            5:11.72        
  6 Sweeney, Aoife            15 GAL                            5:11.89        
  7 Davitt, Aoife             15 GAL                            5:13.14        
  8 Buckley, Emily            15 C WV                           5:23.92        
  9 Hanly, Sarah              16 C WV                           5:26.02        
 10 Murphy, Aylah             15 SHARK                          5:49.15        
 
Event 1  Girls 17 & Over 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Leahy, Aoife              17 GAL                            4:45.20        
 
Event 2  Boys 12 & Under 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rolston, Edwin            12 BALL                           5:50.50        
 
Event 2  Boys 13-14 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Langton, Killian          14 SLIGO                          4:48.99        
  2 Rusk, Darragh             14 Ath                            4:51.81        
  3 Mc Gann, Jack             14 TROJ-ZZ                        4:57.66        
  4 Hussey, Michael           13 GAL                            4:58.74        
  5 Treanor, Eoin             14 CLM                            5:12.57        
  6 Lynam, Aindriu            14 Ath                            5:13.53        
  7 French, Dominic           13 SLIGO                          5:16.38        
 
Event 2  Boys 15-16 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Malashnyak, Edwin         16 Ath                            4:56.87        
  2 Gormley, Daragh           15 Tuam Swim Team                 5:12.51        
 
Event 2  Boys 17 & Over 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Sullivan, Oisin         17 C WV                           4:37.81        
  2 O'Rourke, Diarmuid        17 Tuam Swim Team                 4:38.37        
 
Event 3  Girls 12 & Under 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Connell, Leah             12 Ath                            3:21.22        
  2 Geraghty, Laura           11 GAL                            3:38.66        
  3 Farrell, Izzy             12 GAL                            3:42.49        
  4 Joyce, Isabel             12 SHARK                          3:47.90        
  5 Quinn, Grace              11 Trident                        3:52.51        
 
Event 3  Girls 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Curley, Caoimhe           13 CBAR                           3:07.20        
  2 Kenny, Bridget            13 SHARK                          3:33.23        
  3 O'Connor, Anna            13 SLIGO                          3:37.59        
  4 Phelan, Ariane            13 LONG-VD                        3:47.03        
 
Event 3  Girls 15-16 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Crisan, Paula             16 LASER                          2:54.16        
  2 Condron, Sarah            16 Ath                            2:57.13        
  3 Sultanov, Sophie          15 GAL                            3:02.78        
  4 Leonard, Aoife            16 LONG-VD                        3:05.46        
  5 Milosevic, Sara           16 TROJ-ZZ                        3:07.72        
  6 Stapleton, Aisling        15 CBAR                           3:08.18        
  7 O'Boyle, Karen            15 LONG-VD                        3:21.08        
 -- Liptrot, Rebekah          15 SHARK                               DQ        
 
Event 3  Girls 17 & Over 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Frain, Lauren             17 CLM                            2:55.58        
  2 Boyle, Labhaoise          17 SHARK                          2:58.77        
  3 O Reilly, Cladagh         17 Tuam Swim Team                 3:26.78        
 
Event 4  Boys 12 & Under 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Moro, Fredrik             12 Ath                            3:31.12        
  2 Lanigan, Conor            12 Trident                        3:35.38        
 
Event 4  Boys 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kelly, Alex               14 SHARK                          3:21.11        
  2 Mc Aloon, Conor           14 BALL                           3:24.09        
  3 O'Connor, Ben             13 Curragh-LE                     3:24.86        
 
Event 4  Boys 15-16 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Naughton, Ben             16 GAL                            2:44.59        
  2 Coogan, Alfie             15 Ath                            2:44.67        
  3 Keogh, Michael E          15 Curragh-LE                     2:57.59        
  4 Begley, Lukas             16 Tuam Swim Team                 2:58.08        
  5 Mc Cormack, Cian          15 LONG-VD                        3:02.66        
  6 Blanchard, Ruairi         15 LASER                          3:10.12        
  7 Gormley, Daragh           15 Tuam Swim Team                 3:13.17        
 
Event 4  Boys 17 & Over 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Carey, Oisin              18 LASER                          2:45.95        
  2 O'Connor, Milo            17 Ath                            2:48.99        
  3 O'Rourke, Diarmuid        17 Tuam Swim Team                 2:53.93        
 -- Reynolds, Nicolas         17 TROJ-ZZ                             DQ        
 
Event 5  Girls 12 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Cormack, Rionagh       12 LONG-VD                        1:08.50        
  2 Moran, Lorraine           12 Ath                            1:10.29        
  3 Rather, Zainab            12 GAL                            1:14.59        
  4 Fielding, Siofra          12 BALL                           1:18.01        
  5 Fitzgerald, Gemma         12 C WV                           1:18.28        
  6 Reddan, Ashlee            11 C WV                           1:18.49        
  7 Mannion, Gemma            12 Ath                            1:18.90        
  8 Solaja, Ella              11 TROJ-ZZ                        1:19.29        
  9 Farrell, Izzy             12 GAL                            1:23.28        
 10 Quinn, Grace              11 Trident                        1:24.02        
 11 Geraghty, Laura           11 GAL                            1:24.48        
 12 Parker, Aisling           11 Tuam Swim Team                 1:28.30        
 
Event 5  Girls 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Solaja, Mia               14 TROJ-ZZ                        1:05.04        
  2 Waters, Katie             14 GAL                            1:05.87        
  3 Kennedy, Niamh            14 GAL                            1:06.59        
  4 Walsh, Niamh              14 GLN-ZZ                         1:07.00        
  5 Dunne, Eleanor            14 GLN-ZZ                         1:07.52        
  6 Davitt, Ciara             13 GAL                            1:08.08        
  7 Hughes, Emma              14 BALL                           1:08.31        
  8 O'Leary, Eimear           14 GAL                            1:10.18        
  9 Parker, Clodagh           13 Tuam Swim Team                 1:11.02        
 10 Rather, Kassie            13 GAL                            1:12.01        
 11 Murphy, Gillian           13 GAL                            1:12.13        
 12 Doorly, Rosie             14 GAL                            1:12.19        
 13 Brennan, Sorcha           13 Tuam Swim Team                 1:14.24        
 14 Lynott, Faith             13 Trident                        1:14.35        
 15 O'Boyle, Jane             13 LONG-VD                        1:14.59        
 16 Manning, Katie            13 LONG-VD                        1:14.84        
 17 Kenny, Bridget            13 SHARK                          1:15.07        
 18 Imbusch, Erin             14 GAL                            1:16.16        
 19 Phelan, Ariane            13 LONG-VD                        1:17.01        
 20 Coffey, Disa              13 Tuam Swim Team                 1:18.40        
 
Event 5  Girls 15-16 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hayes, Jasmyn             16 TROJ-ZZ                        1:04.87        
  2 Murphy, Emma              15 GAL                            1:05.04        
  3 Mulhall, Ailbhe           16 GAL                            1:05.40        
  4 Kazimierczak, Adrianna    15 SHARK                          1:05.47        
  5 Treanor, Sorcha           16 CLM                            1:05.48        
  6 Bartram, Nia              16 LONG-VD                        1:05.49        
  7 Gibbs, Alison             15 GAL                            1:05.60        
  8 Deely, Ella               15 CBAR                           1:05.65        
  9 Dirrane, Aoife            15 LASER                          1:06.04        
 10 Nic Dhonnacha, Maria      15 GAL                            1:07.85        
 11 O'Brien, Millie           15 Ath                            1:08.07        
 12 Collins, Eileen           16 C WV                           1:08.19        
 13 Lowe, Erika               15 Ath                            1:08.22        
 14 O Rourke, Grainne         15 Tuam Swim Team                 1:09.93        
 15 Byrne, Ella               15 LONG-VD                        1:10.01        
 16 Donohue, Grainne          15 LONG-VD                        1:10.10        
 17 Donnellan, Ella           15 Tuam Swim Team                 1:10.85        
 18 Hanly, Sarah              16 C WV                           1:11.42        
 19 Crisan, Paula             16 LASER                          1:11.68        
 20 Sultanov, Sophie          15 GAL                            1:12.02        
 21 Henry, Wasini             15 Ath                            1:14.64        
 22 Murphy, Aylah             15 SHARK                          1:14.80        
 23 O'Boyle, Karen            15 LONG-VD                        1:18.41        
 
Event 5  Girls 17 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mulhall, Keela            18 GAL                            1:01.22        
  2 Gibbs, Isabelle           17 GAL                            1:02.51        
  3 Johnson, Laura            17 Ath                            1:05.39        
  4 Kennedy, Ailbhe           17 LASER                          1:08.17        
  5 Kelly, Emma               17 Tuam Swim Team                 1:08.43        
  6 Heaney, Cathy             17 CLM                            1:08.98        
  7 Raleigh, Rachael          17 LONG-VD                        1:09.71        
  8 O'Boyle, Elizabeth        17 LONG-VD                        1:10.01        
  9 O Reilly, Cladagh         17 Tuam Swim Team                 1:14.11        
 
Event 6  Boys 12 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rynn, Eoghan              12 Trident                        1:14.75        
  2 O'Neill, Sean             12 Ath                            1:16.63        
  3 O'Brien, Christian        12 Ath                            1:17.88        
  4 Lynam, Eoin               12 Ath                            1:18.13        
  5 O'Sullivan, John          12 GAL                            1:18.39        
 
Event 6  Boys 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mulhall, John             14 TROJ-ZZ                          58.81        
  2 Patten, John              14 GAL                            1:01.98        
  3 Geng, Kaelan              14 GAL                            1:02.22        
  4 Rockett, Mark             14 Ath                            1:02.32        
  5 Fahey, Ronan              14 TROJ-ZZ                        1:02.59        
  6 Fagan, Kyle               14 Ath                            1:02.74        
  7 Rusk, Darragh             14 Ath                            1:03.55        
  8 Delaney, Jack             13 CLM                            1:04.66        
  9 Kearney, Oliver           13 LONG-VD                        1:05.76        
 10 Igoe, Rory                13 Tuam Swim Team                 1:06.77        
 11 Doherty, Eamon            14 BALL                           1:06.93        
 12 Treanor, Eoin             14 CLM                            1:07.14        
 13 Matthews, Jamie           14 LONG-VD                        1:07.39        
 14 Duggan, Luca              14 BALL                           1:08.13        
 15 Viglas, Martin            13 SLIGO                          1:08.41        
 16 Lynam, Aindriu            14 Ath                            1:08.80        
 17 Hynes, Mark               13 LASER                          1:09.18        
 18 Kelly, Alex               14 SHARK                          1:10.82        
 19 Gibbs, John               13 GAL                            1:11.16        
 
Event 6  Boys 15-16 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Keogh, Michael E          15 Curragh-LE                       58.94        
  2 Carney, Colm              15 CBAR                             59.17        
  3 Blanchard, Fergal         16 LASER                          1:00.06        
  4 Burke, Niall              15 Curragh-LE                     1:01.94        
  5 Dillon, Joe               15 Curragh-LE                     1:02.01        
  6 Donovan, Shane            16 Ath                            1:02.18        
  7 Grimes, Paddy             15 LASER                          1:02.22        
  8 Joyce, Niall              16 SHARK                          1:02.31        
  9 Malashnyak, Edwin         16 Ath                            1:02.94        
 10 Mc Carthy, Fionn          15 SHARK                          1:02.97        
 11 Moore-Keane, Ross         15 Ath                            1:03.27        
 12 Mc Cormack, Cian          15 LONG-VD                        1:03.69        
 13 Reilly, Evan              15 CLM                            1:05.78        
 14 Coppinger, Niall          16 LONG-VD                        1:06.00        
 15 Mroz, Kamil               15 LONG-VD                        1:08.67        
 16 Shaw, Alex                15 GAL                            1:20.82        
 
Event 6  Boys 17 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Morris, Jayke             19 CLM                              58.48        
  2 Welby, Evan               18 SHARK                            59.58        
  3 O'Connor, Milo            17 Ath                              59.67        
  4 Carter, Niall             17 CBAR                           1:00.07        
  5 Kennedy, Eidhne           17 GAL                            1:00.37        
  6 Doorly, David             17 GAL                            1:00.82        
  7 Lennon, Brian             17 SHARK                          1:02.06        
  8 Clark, Alex               17 SHARK                          1:02.40        
 
Event 7  Girls 12 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Madigan, Grace            12 C WV                             58.20        
 
Event 7  Girls 13-14 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hughes, Emma              14 BALL                             33.80        
  2 Seale Mc Kend, Isabella   14 TROJ-ZZ                          34.04        
  3 Arbuzova, Natalia         13 C WV                             34.35        
  4 Phelan, Ariane            13 LONG-VD                          45.59        
 
Event 7  Girls 15-16 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mulhall, Ailbhe           16 GAL                              31.26        
  2 Murphy, Emma              15 GAL                              33.53        
  3 Hayes, Jasmyn             16 TROJ-ZZ                          33.88        
  4 Henry, Wasini             15 Ath                              37.70        
  5 Leonard, Aoife            16 LONG-VD                          40.73        
 -- Gibbs, Alison             15 GAL                                 DQ        
 
Event 7  Girls 17 & Over 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Flaherty, Ellen           17 Ath                              30.34        
  2 Gibbs, Isabelle           17 GAL                              31.15        
  3 Leahy, Aoife              17 GAL                              31.48        
  4 Mulhall, Pippa            17 TROJ-ZZ                          31.52        
  5 Mulhall, Keela            18 GAL                              32.46        
  6 Johnson, Laura            17 Ath                              32.63        
 
Event 8  Boys 12 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rolston, Edwin            12 BALL                             39.81        
 
Event 8  Boys 15-16 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Sullivan, Tom           16 GAL                              28.31        
  2 Todd, Nathan              15 LASER                            29.83        
  3 Burke, Niall              15 Curragh-LE                       30.22        
  4 Grimes, Paddy             15 LASER                            31.74        
  5 Mroz, Kamil               15 LONG-VD                          33.70        
 
Event 8  Boys 17 & Over 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Symons, James             22 GAL                              26.55        
  2 Kolcow, Maks              18 GAL                              27.57        
  3 Brennan, Sean             17 Tuam Swim Team                   28.95        
  4 Kennedy, Eidhne           17 GAL                              29.77        
 
Event 9  Girls 12 & Under 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O Rourke, Meabh           12 Tuam Swim Team                 2:44.48        
  2 Rather, Zainab            12 GAL                            2:57.65        
  3 Connell, Leah             12 Ath                            2:59.04        
  4 Geraghty, Laura           11 GAL                            3:11.50        
  5 Farrell, Izzy             12 GAL                            3:11.90        
  6 Fielding, Siofra          12 BALL                           3:15.92        
  7 Joyce, Emelia             12 SHARK                          3:15.97        
 
Event 9  Girls 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Conroy, Emily             14 GLN-ZZ                         2:39.81        
  2 Comiskey, Lavinia         14 GLN-ZZ                         2:50.16        
  3 Curley, Caoimhe           13 CBAR                           2:52.51        
  4 Brennan, Sorcha           13 Tuam Swim Team                 2:53.56        
  5 Fabian, Reka              14 LASER                          2:53.80        
  6 Coffey, Disa              13 Tuam Swim Team                 2:59.93        
  6 Rather, Kassie            13 GAL                            2:59.93        
  8 O'Connor, Anna            13 SLIGO                          3:06.25        
 -- Kennedy, Niamh            14 GAL                                 DQ        
 
Event 9  Girls 15-16 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sharkey, Lauren           16 GAL                            2:35.05        
  2 Mc Auley, Sile            15 Ath                            2:37.80        
  3 Dirrane, Aoife            15 LASER                          2:44.93        
  4 Davitt, Aoife             15 GAL                            2:47.78        
  5 Collins, Eileen           16 C WV                           2:48.17        
  6 Milosevic, Sara           16 TROJ-ZZ                        2:48.69        
  7 O'Brien, Millie           15 Ath                            2:56.67        
 
Event 9  Girls 17 & Over 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kilgallen, Megan          17 CLM                            2:36.89        
  2 Kennedy, Ailbhe           17 LASER                          2:52.91        
  3 Johnson, Laura            17 Ath                            3:09.87        
 
Event 10  Boys 12 & Under 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Boyle, Rory               12 SHARK                          3:01.49        
  2 O'Neill, Sean             12 Ath                            3:04.21        
  3 O'Sullivan, John          12 GAL                            3:06.69        
  4 Donnelly, Turlough P      11 Curragh-LE                     3:10.63        
 
Event 10  Boys 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Gann, Jack             14 TROJ-ZZ                        2:33.27        
  2 Hussey, Michael           13 GAL                            2:33.93        
  3 Patten, John              14 GAL                            2:34.69        
  4 Geng, Kaelan              14 GAL                            2:35.04        
  5 Rockett, Mark             14 Ath                            2:36.05        
  6 Mc Cullagh, Cillian       13 GAL                            2:40.41        
  7 Duggan, Luca              14 BALL                           2:40.76        
  8 Delaney, Jack             13 CLM                            2:42.16        
  9 Kearney, Oliver           13 LONG-VD                        2:44.88        
 10 Doherty, Eamon            14 BALL                           2:45.32        
 11 French, Dominic           13 SLIGO                          2:46.15        
 12 O'Neill, Scott            13 C WV                           2:56.36        
 13 Gibbs, John               13 GAL                            3:00.09        
 
Event 10  Boys 15-16 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Donovan, Shane            16 Ath                            2:37.38        
  2 Blanchard, Ruairi         15 LASER                          2:48.24        
 
Event 10  Boys 17 & Over 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Waters, Fionn             17 Tuam Swim Team                 2:23.59        
  2 Doorly, David             17 GAL                            2:23.98        
  3 Carter, Niall             17 CBAR                           2:27.64        
  4 Lennon, Brian             17 SHARK                          2:36.02        
 
Event 11  Girls 13-14 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Manning, Katie            13 LONG-VD                          45.39        
 
Event 11  Girls 15-16 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Crisan, Paula             16 LASER                            36.67        
  2 Gibbs, Alison             15 GAL                              36.95        
  3 Condron, Sarah            16 Ath                              37.62        
  4 Bartram, Nia              16 LONG-VD                          38.21        
  5 Liptrot, Rebekah          15 SHARK                            38.52        
  6 Stapleton, Aisling        15 CBAR                             39.87        
  7 Sultanov, Sophie          15 GAL                              40.28        
  8 O'Boyle, Karen            15 LONG-VD                          41.54        
  9 Hayes, Jasmyn             16 TROJ-ZZ                          42.15        
 10 Donnellan, Ella           15 Tuam Swim Team                   44.24        
 
Event 11  Girls 17 & Over 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Frain, Lauren             17 CLM                              38.20        
  2 Boyle, Labhaoise          17 SHARK                            39.42        
  3 Kilgallen, Megan          17 CLM                              39.77        
  4 Gibbs, Isabelle           17 GAL                              40.21        
  5 Kelly, Emma               17 Tuam Swim Team                   40.61        
  6 O Reilly, Cladagh         17 Tuam Swim Team                   43.58        
  7 Mulhall, Keela            18 GAL                              43.88        
 
Event 12  Boys 12 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Brien, Christian        12 Ath                              46.53        
 
Event 12  Boys 15-16 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Coogan, Alfie             15 Ath                              34.84        
  2 Moore-Keane, Ross         15 Ath                              35.62        
  3 Begley, Lukas             16 Tuam Swim Team                   36.24        
  4 Blanchard, Fergal         16 LASER                            36.89        
  5 Coppinger, Niall          16 LONG-VD                          40.46        
  6 Shaw, Alex                15 GAL                              45.57        
 
Event 12  Boys 17 & Over 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kennedy, Eidhne           17 GAL                              32.38        
  2 Brennan, Sean             17 Tuam Swim Team                   33.76        
  3 Kolcow, Maks              18 GAL                              33.90        
  4 Mc Namara, Michael        18 CLM                              34.09        
  5 Morris, Jayke             19 CLM                              34.24        
  6 Clark, Alex               17 SHARK                            35.73        
  7 Carey, Oisin              18 LASER                            36.04        
  8 Reynolds, Nicolas         17 TROJ-ZZ                          37.51        
 
Event 13  Girls 12 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Cormack, Rionagh       12 LONG-VD                        1:23.71        
  2 Reddan, Ashlee            11 C WV                           1:42.58        
 
Event 13  Girls 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dunne, Eleanor            14 GLN-ZZ                         1:16.25        
  2 Solaja, Mia               14 TROJ-ZZ                        1:16.80        
  3 Curley, Caoimhe           13 CBAR                           1:22.21        
  4 Doorly, Rosie             14 GAL                            1:22.51        
  5 Fabian, Reka              14 LASER                          1:23.17        
  6 O'Connor, Anna            13 SLIGO                          1:25.04        
  7 Whelan, Rachel            13 SHARK                          1:25.36        
  8 Smith, Clodagh            14 LONG-VD                        1:26.09        
  9 Niznik, Amelia            13 LONG-VD                        1:26.50        
 10 Lynott, Faith             13 Trident                        1:29.57        
 11 Mahon, Alyson J           13 Curragh-LE                     1:30.55        
 12 Manning, Katie            13 LONG-VD                        1:38.72        
 13 Shaw, Ingrid              13 GAL                            1:46.81        
 
Event 13  Girls 15-16 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mulhall, Ailbhe           16 GAL                            1:10.23        
  2 Treanor, Sorcha           16 CLM                            1:16.10        
  3 Murphy, Aylah             15 SHARK                          1:27.91        
  4 Leonard, Aoife            16 LONG-VD                        1:38.52        
 -- Sweeney, Aoife            15 GAL                                 DQ        
 
Event 13  Girls 17 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Flaherty, Ellen           17 Ath                            1:08.27        
  2 Mulhall, Pippa            17 TROJ-ZZ                        1:09.39        
  3 Johnson, Laura            17 Ath                            1:14.37        
  4 Andrews, Jennifer         17 LONG-VD                        1:18.64        
  5 Raleigh, Rachael          17 LONG-VD                        1:22.01        
 
Event 14  Boys 12 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lanigan, Conor            12 Trident                        1:25.54        
  2 Moro, Fredrik             12 Ath                            1:27.06        
  3 Rynn, Eoghan              12 Trident                        1:34.00        
 
Event 14  Boys 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fahey, Ronan              14 TROJ-ZZ                        1:08.65        
  2 Langton, Killian          14 SLIGO                          1:12.25        
  3 Donohoe, Conor            14 CBAR                           1:12.43        
  4 Patten, John              14 GAL                            1:12.95        
  5 Kearney, Oliver           13 LONG-VD                        1:15.16        
  6 Matthews, Jamie           14 LONG-VD                        1:15.98        
  7 Delaney, Jack             13 CLM                            1:18.87        
  8 Hynes, Mark               13 LASER                          1:19.48        
  9 Igoe, Rory                13 Tuam Swim Team                 1:21.24        
 10 Viglas, Martin            13 SLIGO                          1:22.88        
 11 French, Dominic           13 SLIGO                          1:24.16        
 -- Mc Grath, Cathal          13 GAL                                 DQ        
 
Event 14  Boys 15-16 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Sullivan, Tom           16 GAL                            1:01.55        
  2 Joyce, Niall              16 SHARK                          1:08.16        
  3 Malashnyak, Edwin         16 Ath                            1:10.31        
  4 Mc Carthy, Fionn          15 SHARK                          1:14.32        
  5 Carney, Colm              15 CBAR                           1:14.85        
  6 Mc Cormack, Cian          15 LONG-VD                        1:14.95        
  7 Blanchard, Fergal         16 LASER                          1:15.24        
 
Event 14  Boys 17 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Symons, James             22 GAL                              58.89        
  2 Carter, Niall             17 CBAR                           1:04.69        
  3 Welby, Evan               18 SHARK                          1:09.73        
 
Event 15  Girls 12 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Cormack, Rionagh       12 LONG-VD                        2:48.73        
  2 Rather, Zainab            12 GAL                            3:03.59        
  3 Fitzgerald, Gemma         12 C WV                           3:11.37        
  4 Solaja, Ella              11 TROJ-ZZ                        3:16.86        
  5 Mulvey, Molly             11 Trident                        3:16.92        
  6 Geraghty, Laura           11 GAL                            3:19.91        
  7 Farrell, Izzy             12 GAL                            3:20.84        
  8 Madigan, Grace            12 C WV                           3:46.88        
 
Event 15  Girls 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Comiskey, Lavinia         14 GLN-ZZ                         2:42.42        
  2 Walsh, Kallie E           14 Curragh-LE                     2:45.41        
  3 Becker, Fallon            14 GLN-ZZ                         2:45.43        
  4 Solaja, Mia               14 TROJ-ZZ                        2:45.56        
  5 Dunne, Eleanor            14 GLN-ZZ                         2:48.73        
  6 Murphy, Gillian           13 GAL                            2:52.83        
  7 Hughes, Emma              14 BALL                           2:53.74        
  8 Kennedy, Niamh            14 GAL                            2:53.84        
  9 Davitt, Ciara             13 GAL                            2:54.13        
 10 Fabian, Reka              14 LASER                          2:55.43        
 11 Smith, Clodagh            14 LONG-VD                        2:57.09        
 12 O'Boyle, Jane             13 LONG-VD                        2:58.91        
 13 Conroy, Emily             14 GLN-ZZ                         2:59.10        
 14 Rather, Kassie            13 GAL                            3:00.52        
 15 Doorly, Rosie             14 GAL                            3:02.41        
 16 O'Connor, Anna            13 SLIGO                          3:02.52        
 17 Niznik, Amelia            13 LONG-VD                        3:05.51        
 18 Smyth, Erin               13 GAL                            3:10.52        
 19 Madigan, Nell             14 C WV                           3:15.05        
 20 Imbusch, Erin             14 GAL                            3:15.09        
 21 Mulry, Ciara              14 SHARK                          3:17.67        
 22 Phelan, Ariane            13 LONG-VD                        3:20.83        
 
Event 15  Girls 15-16 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Murphy, Emma              15 GAL                            2:35.00        
  2 Gibbs, Alison             15 GAL                            2:37.74        
  3 Sharkey, Lauren           16 GAL                            2:38.57        
  4 Condron, Sarah            16 Ath                            2:41.30        
  5 Hayes, Jasmyn             16 TROJ-ZZ                        2:43.64        
  6 Mulhall, Ailbhe           16 GAL                            2:43.66        
  7 Dirrane, Aoife            15 LASER                          2:44.25        
  8 Lowe, Erika               15 Ath                            2:44.83        
  9 Milosevic, Sara           16 TROJ-ZZ                        2:50.19        
 10 Davitt, Aoife             15 GAL                            2:50.41        
 11 Sultanov, Sophie          15 GAL                            2:52.77        
 12 Buckley, Emily            15 C WV                           2:53.60        
 13 Sweeney, Aoife            15 GAL                            2:55.37        
 14 Nic Dhonnchadha, Caitrio  15 GAL                            2:55.42        
 15 Byrne, Ella               15 LONG-VD                        2:55.93        
 16 Murphy, Aylah             15 SHARK                          3:04.34        
 
Event 15  Girls 17 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Flaherty, Ellen           17 Ath                            2:31.30        
  2 Henry, Lisa               18 CLM                            2:36.09        
  3 Gibbs, Isabelle           17 GAL                            2:36.46        
  4 Leahy, Aoife              17 GAL                            2:37.09        
  5 Andrews, Jennifer         17 LONG-VD                        2:41.95        
  6 Mulhall, Keela            18 GAL                            2:43.31        
 
Event 16  Boys 12 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rynn, Eoghan              12 Trident                        3:16.19        
 
Event 16  Boys 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mulhall, John             14 TROJ-ZZ                        2:27.96        
  2 Cahill, Sam               14 C WV                           2:38.76        
  3 Hussey, Michael           13 GAL                            2:39.69        
  4 Mc Aleer, Aleksandr       13 GAL                            2:41.19        
  5 Hynes, Mark               13 LASER                          2:44.83        
  6 Mc Cullagh, Cillian       13 GAL                            2:49.86        
  7 Igoe, Rory                13 Tuam Swim Team                 2:50.87        
  8 Matthews, Jamie           14 LONG-VD                        2:51.58        
  9 French, Dominic           13 SLIGO                          2:53.59        
 10 Viglas, Martin            13 SLIGO                          2:58.91        
 11 Gibbs, John               13 GAL                            3:00.95        
 12 O'Neill, Scott            13 C WV                           3:01.13        
 13 Kelly, Alex               14 SHARK                          3:02.29        
 14 Mc Grath, Cathal          13 GAL                            3:19.80        
 -- Fahey, Ronan              14 TROJ-ZZ                             DQ        
 
Event 16  Boys 15-16 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Naughton, Ben             16 GAL                            2:24.49        
  2 Coogan, Alfie             15 Ath                            2:27.65        
  3 Blanchard, Fergal         16 LASER                          2:29.71        
  4 Joyce, Niall              16 SHARK                          2:30.37        
  5 Cahill, Luke              15 C WV                           2:30.79        
  6 Todd, Nathan              15 LASER                          2:36.43        
  7 Burke, Niall              15 Curragh-LE                     2:45.60        
  8 Reilly, Evan              15 CLM                            2:46.43        
  9 Gormley, Daragh           15 Tuam Swim Team                 2:51.45        
 10 Mroz, Kamil               15 LONG-VD                        2:51.52        
 11 Shaw, Alex                15 GAL                            3:17.90        
 
Event 16  Boys 17 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kolcow, Maks              18 GAL                            2:22.18        
  2 Waters, Fionn             17 Tuam Swim Team                 2:22.93        
  3 Carter, Niall             17 CBAR                           2:28.27        
  4 O'Connor, Milo            17 Ath                            2:33.24        
 
Event 17  Girls 13-14 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Seale Mc Kend, Isabella   14 TROJ-ZZ                          35.58        
 
Event 17  Girls 15-16 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Deely, Ella               15 CBAR                             33.86        
  2 Collins, Eileen           16 C WV                             35.24        
  3 Buckley, Emily            15 C WV                             36.20        
  4 Nic Dhonnchadha, Caitrio  15 GAL                              37.87        
  5 O'Brien, Millie           15 Ath                              37.96        
  6 Donohue, Grainne          15 LONG-VD                          38.53        
  7 Henry, Wasini             15 Ath                              48.52        
 
Event 17  Girls 17 & Over 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mulhall, Pippa            17 TROJ-ZZ                          33.55        
  2 Flaherty, Ellen           17 Ath                              34.31        
  3 Kelly, Emma               17 Tuam Swim Team                   35.15        
  4 Henry, Lisa               18 CLM                              35.57        
  5 Raleigh, Rachael          17 LONG-VD                          37.39        
  6 O'Boyle, Elizabeth        17 LONG-VD                          37.54        
 
Event 18  Boys 13-14 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Duggan, Luca              14 BALL                             32.68        
 
Event 18  Boys 15-16 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Namara, Conn           16 CBAR                             31.53        
  2 Coppinger, Niall          16 LONG-VD                          34.24        
 
Event 18  Boys 17 & Over 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Symons, James             22 GAL                              28.79        
  2 Welby, Evan               18 SHARK                            30.38        
  3 Mc Namara, Michael        18 CLM                              31.38        
  4 Doorly, David             17 GAL                              31.69        
 
Event 19  Girls 12 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Cormack, Rionagh       12 LONG-VD                        1:25.96        
  2 Connell, Leah             12 Ath                            1:32.67        
  3 Parker, Aisling           11 Tuam Swim Team                 1:44.42        
  4 Farrell, Izzy             12 GAL                            1:44.86        
  5 Joyce, Emelia             12 SHARK                          1:46.69        
  6 Joyce, Isabel             12 SHARK                          1:47.38        
  7 Fitzgerald, Gemma         12 C WV                           1:47.91        
  8 Quinn, Grace              11 Trident                        1:49.52        
  9 Madigan, Grace            12 C WV                           2:01.30        
 
Event 19  Girls 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Waters, Katie             14 GAL                            1:24.61        
  2 Murphy, Gillian           13 GAL                            1:28.62        
  3 Becker, Fallon            14 GLN-ZZ                         1:30.71        
  4 Walsh, Kallie E           14 Curragh-LE                     1:31.01        
  5 Arbuzova, Natalia         13 C WV                           1:35.67        
  6 Smith, Clodagh            14 LONG-VD                        1:35.89        
  7 Lynott, Faith             13 Trident                        1:37.42        
  8 Rather, Kassie            13 GAL                            1:37.87        
  9 Mitchell, Aoibhe          14 Tuam Swim Team                 1:39.42        
 10 Parker, Clodagh           13 Tuam Swim Team                 1:40.21        
 11 Niznik, Amelia            13 LONG-VD                        1:45.81        
 
Event 19  Girls 15-16 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Crisan, Paula             16 LASER                          1:20.91        
  2 Gibbs, Alison             15 GAL                            1:22.23        
  3 Condron, Sarah            16 Ath                            1:23.84        
  4 Bartram, Nia              16 LONG-VD                        1:24.63        
  5 Sultanov, Sophie          15 GAL                            1:26.19        
  6 Stapleton, Aisling        15 CBAR                           1:26.89        
  7 Milosevic, Sara           16 TROJ-ZZ                        1:28.27        
  8 Donnellan, Ella           15 Tuam Swim Team                 1:36.73        
  9 Murphy, Aylah             15 SHARK                          1:37.84        
 10 Buckley, Emily            15 C WV                           1:39.42        
 
Event 19  Girls 17 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Frain, Lauren             17 CLM                            1:22.99        
  2 Kelly, Emma               17 Tuam Swim Team                 1:29.25        
  3 O Reilly, Cladagh         17 Tuam Swim Team                 1:36.23        
 
Event 20  Boys 12 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Moro, Fredrik             12 Ath                            1:36.58        
  2 Mc Glue, Oisin            11 SHARK                          1:43.86        
  3 O'Brien, Christian        12 Ath                            1:44.42        
 
Event 20  Boys 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mulhall, John             14 TROJ-ZZ                        1:17.21        
  2 Fahey, Ronan              14 TROJ-ZZ                        1:19.40        
  3 Geng, Kaelan              14 GAL                            1:21.95        
  4 Donohoe, Conor            14 CBAR                           1:27.81        
  5 Patten, John              14 GAL                            1:34.15        
  6 Viglas, Martin            13 SLIGO                          1:34.59        
  7 Treanor, Eoin             14 CLM                            1:34.62        
  8 O'Connor, Ben             13 Curragh-LE                     1:37.89        
  9 French, Dominic           13 SLIGO                          1:38.16        
 10 Mc Grath, Cathal          13 GAL                            1:49.62        
 
Event 20  Boys 15-16 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Naughton, Ben             16 GAL                            1:16.82        
  2 Coogan, Alfie             15 Ath                            1:17.20        
  3 Moore-Keane, Ross         15 Ath                            1:20.18        
  4 Begley, Lukas             16 Tuam Swim Team                 1:20.26        
  5 Dillon, Joe               15 Curragh-LE                     1:23.34        
  6 Mc Cormack, Cian          15 LONG-VD                        1:25.06        
  7 Gormley, Daragh           15 Tuam Swim Team                 1:27.20        
  8 Blanchard, Ruairi         15 LASER                          1:28.85        
 
Event 20  Boys 17 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kennedy, Eidhne           17 GAL                            1:15.32        
  2 Brennan, Sean             17 Tuam Swim Team                 1:15.95        
  3 Morris, Jayke             19 CLM                            1:16.44        
  4 Carey, Oisin              18 LASER                          1:16.45        
  5 O'Connor, Milo            17 Ath                            1:17.70        
  6 Clark, Alex               17 SHARK                          1:22.11        
  7 Reynolds, Nicolas         17 TROJ-ZZ                        1:24.44        
  8 Fitzpatrick, Cillian      17 SHARK                          1:29.09        
 
Event 21  Girls 12 & Under 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rather, Zainab            12 GAL                            2:38.18        
  2 Fitzgerald, Gemma         12 C WV                           2:46.04        
  3 Reddan, Ashlee            11 C WV                           2:54.29        
  4 Madigan, Grace            12 C WV                           3:01.93        
 
Event 21  Girls 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Solaja, Mia               14 TROJ-ZZ                        2:23.51        
  2 Waters, Katie             14 GAL                            2:23.64        
  3 O'Leary, Eimear           14 GAL                            2:28.75        
  4 Kennedy, Niamh            14 GAL                            2:29.78        
  5 Fabian, Reka              14 LASER                          2:32.88        
  6 Hughes, Emma              14 BALL                           2:32.90        
  7 Curley, Caoimhe           13 CBAR                           2:33.30        
  8 Davitt, Ciara             13 GAL                            2:33.87        
  9 Rather, Kassie            13 GAL                            2:37.69        
 10 Doorly, Rosie             14 GAL                            2:38.71        
 11 Manning, Katie            13 LONG-VD                        2:44.20        
 12 O'Connor, Anna            13 SLIGO                          2:44.59        
 13 Niznik, Amelia            13 LONG-VD                        2:45.96        
 14 Whelan, Rachel            13 SHARK                          2:46.46        
 15 Imbusch, Erin             14 GAL                            2:49.48        
 
Event 21  Girls 15-16 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sharkey, Lauren           16 GAL                            2:20.76        
  2 Murphy, Emma              15 GAL                            2:22.86        
  3 Rocklawsa, Olwia          15 SHARK                          2:22.92        
  4 Dirrane, Aoife            15 LASER                          2:23.55        
  5 Nic Dhonnacha, Maria      15 GAL                            2:25.82        
  6 Mulhall, Ailbhe           16 GAL                            2:26.54        
  7 Deely, Ella               15 CBAR                           2:27.15        
  8 Nic Dhonnchadha, Caitrio  15 GAL                            2:29.74        
  9 Sweeney, Aoife            15 GAL                            2:31.17        
 10 Davitt, Aoife             15 GAL                            2:31.41        
 11 Donohue, Grainne          15 LONG-VD                        2:33.53        
 12 Collins, Eileen           16 C WV                           2:34.32        
 13 O Rourke, Grainne         15 Tuam Swim Team                 2:34.94        
 14 Hanly, Sarah              16 C WV                           2:35.62        
 15 Byrne, Ella               15 LONG-VD                        2:38.48        
 16 Donnellan, Ella           15 Tuam Swim Team                 2:39.44        
 
Event 21  Girls 17 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mulhall, Keela            18 GAL                            2:15.90        
  2 Andrews, Jennifer         17 LONG-VD                        2:18.26        
  3 Kennedy, Ailbhe           17 LASER                          2:36.62        
 
Event 22  Boys 12 & Under 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lynam, Eoin               12 Ath                            2:49.28        
  2 O'Sullivan, John          12 GAL                            2:49.69        
  3 Rolston, Edwin            12 BALL                           2:56.13        
 
Event 22  Boys 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Patten, John              14 GAL                            2:15.25        
  2 Rusk, Darragh             14 Ath                            2:17.19        
  3 Cahill, Sam               14 C WV                           2:17.33        
  4 Hussey, Michael           13 GAL                            2:19.47        
  5 Mc Aleer, Aleksandr       13 GAL                            2:20.65        
  6 Mc Gann, Jack             14 TROJ-ZZ                        2:22.68        
  7 Mc Cullagh, Cillian       13 GAL                            2:24.44        
  8 Lynam, Aindriu            14 Ath                            2:27.61        
  9 Treanor, Eoin             14 CLM                            2:29.27        
 10 Igoe, Rory                13 Tuam Swim Team                 2:29.83        
 11 Matthews, Jamie           14 LONG-VD                        2:30.60        
 12 Duggan, Luca              14 BALL                           2:32.30        
 13 Voye, Sam                 14 C WV                           2:36.01        
 14 Kelly, Alex               14 SHARK                          2:36.39        
 15 Viglas, Martin            13 SLIGO                          2:39.00        
 16 Gibbs, John               13 GAL                            2:40.21        
 17 O'Connor, Ben             13 Curragh-LE                     2:40.34        
 -- O'Neill, Scott            13 C WV                                DQ        
 
Event 22  Boys 15-16 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cahill, Luke              15 C WV                           2:06.90        
  2 Donovan, Shane            16 Ath                            2:14.49        
  2 Carney, Colm              15 CBAR                           2:14.49        
  4 Franklyn-Miller, William  15 TROJ-ZZ                        2:14.84        
  5 Burke, Niall              15 Curragh-LE                     2:22.82        
 
Event 22  Boys 17 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Symons, James             22 GAL                            2:07.81        
  2 Waters, Fionn             17 Tuam Swim Team                 2:11.20        
  3 O'Sullivan, Oisin         17 C WV                           2:15.65        
  4 Kennedy, Eidhne           17 GAL                            2:19.78        
 
Event 23  Girls 12 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Franklyn-Miller, Sienna   12 TROJ-ZZ                          31.27        
  2 Mc Cormack, Rionagh       12 LONG-VD                          32.26        
  3 Rather, Zainab            12 GAL                              32.51        
  4 Moran, Lorraine           12 Ath                              32.93        
  5 Joyce, Emelia             12 SHARK                            34.60        
  6 Fitzgerald, Gemma         12 C WV                             34.90        
  7 Mannion, Gemma            12 Ath                              35.09        
  8 Fielding, Siofra          12 BALL                             35.73        
  9 Mooney, Isabelle          10 SHARK                            35.99        
 10 Mulvey, Molly             11 Trident                          36.08        
 11 Solaja, Ella              11 TROJ-ZZ                          36.52        
 12 Quinn, Grace              11 Trident                          36.96        
 13 Joyce, Isabel             12 SHARK                            37.96        
 14 Coffey, Aileen            11 Tuam Swim Team                   39.44        
 15 Parker, Aisling           11 Tuam Swim Team                   39.99        
 
Event 23  Girls 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Walsh, Niamh              14 GLN-ZZ                           30.48        
  2 Seale Mc Kend, Isabella   14 TROJ-ZZ                          30.79        
  3 Dunne, Eleanor            14 GLN-ZZ                           31.28        
  4 Waters, Katie             14 GAL                              31.36        
  5 Walsh, Kallie E           14 Curragh-LE                       31.42        
  6 O'Leary, Eimear           14 GAL                              32.54        
  7 Lynott, Faith             13 Trident                          32.82        
  8 Hughes, Emma              14 BALL                             32.88        
  9 Canavan, Alannah          14 BALL                             33.03        
 10 Parker, Clodagh           13 Tuam Swim Team                   33.12        
 11 O'Boyle, Jane             13 LONG-VD                          33.17        
 12 Rather, Kassie            13 GAL                              33.21        
 13 Brennan, Sorcha           13 Tuam Swim Team                   33.51        
 14 Mulry, Ciara              14 SHARK                            34.33        
 15 Imbusch, Erin             14 GAL                              34.82        
 16 Owens, Ailbhe             14 LASER                            35.06        
 17 Mitchell, Aoibhe          14 Tuam Swim Team                   35.38        
 18 Smyth, Erin               13 GAL                              35.47        
 19 Coffey, Disa              13 Tuam Swim Team                   35.59        
 -- Shaw, Ingrid              13 GAL                                 DQ        
 
Event 23  Girls 15-16 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kazimierczak, Adrianna    15 SHARK                            29.32        
  2 Rocklawsa, Olwia          15 SHARK                            29.94        
  3 Gibbs, Alison             15 GAL                              30.42        
  4 Deely, Ella               15 CBAR                             30.74        
  5 Dirrane, Aoife            15 LASER                            30.77        
  6 Bartram, Nia              16 LONG-VD                          30.97        
  7 O'Brien, Millie           15 Ath                              31.47        
  8 Collins, Eileen           16 C WV                             31.64        
  9 Nic Dhonnacha, Maria      15 GAL                              31.65        
 10 Nic Dhonnchadha, Caitrio  15 GAL                              31.88        
 11 Donnellan, Ella           15 Tuam Swim Team                   32.07        
 12 Byrne, Ella               15 LONG-VD                          32.19        
 13 Davitt, Aoife             15 GAL                              32.35        
 14 Crisan, Paula             16 LASER                            32.48        
 15 Henry, Wasini             15 Ath                              32.62        
 16 Sweeney, Aoife            15 GAL                              32.86        
 17 Hanly, Sarah              16 C WV                             33.80        
 
Event 23  Girls 17 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Leahy, Aoife              17 GAL                              28.91        
  2 Gibbs, Isabelle           17 GAL                              29.18        
  3 Mulhall, Keela            18 GAL                              29.45        
  4 Johnson, Laura            17 Ath                              29.67        
  5 Henry, Lisa               18 CLM                              30.24        
  6 Raleigh, Rachael          17 LONG-VD                          31.58        
  7 Kennedy, Ailbhe           17 LASER                            31.64        
  8 O'Boyle, Elizabeth        17 LONG-VD                          34.27        
 
Event 24  Boys 12 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Franklyn-Miller, Noah L   12 TROJ-ZZ                          31.18        
  2 Rolston, Edwin            12 BALL                             33.52        
  3 Lanigan, Conor            12 Trident                          33.76        
  4 Rynn, Eoghan              12 Trident                          33.82        
  5 O'Sullivan, John          12 GAL                              34.63        
  6 O'Brien, Christian        12 Ath                              35.03        
  7 O'Neill, Sean             12 Ath                              35.21        
  8 Lynam, Eoin               12 Ath                              36.29        
 
Event 24  Boys 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mulhall, John             14 TROJ-ZZ                          27.10        
  2 Patten, John              14 GAL                              28.01        
  3 Rockett, Mark             14 Ath                              28.10        
  4 Fagan, Kyle               14 Ath                              28.41        
  5 Doherty, Eamon            14 BALL                             29.52        
  6 Viglas, Martin            13 SLIGO                            30.31        
  7 Igoe, Rory                13 Tuam Swim Team                   30.78        
  8 Donohoe, Conor            14 CBAR                             30.82        
  9 Duggan, Luca              14 BALL                             31.16        
 10 Mc Cullagh, Cillian       13 GAL                              31.18        
 11 Kelly, Alex               14 SHARK                            31.89        
 12 Lynam, Aindriu            14 Ath                              31.99        
 13 Voye, Sam                 14 C WV                             33.38        
 14 Carey, Simon              14 LASER                            33.94        
 15 Mc Grath, Cathal          13 GAL                              37.66        
 
Event 24  Boys 15-16 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Franklyn-Miller, William  15 TROJ-ZZ                          26.60        
  2 Keogh, Michael E          15 Curragh-LE                       27.59        
  3 Grimes, Paddy             15 LASER                            28.07        
  4 Dillon, Joe               15 Curragh-LE                       28.57        
  5 Mc Carthy, Fionn          15 SHARK                            29.25        
  6 Mc Cormack, Cian          15 LONG-VD                          29.62        
  7 Coppinger, Niall          16 LONG-VD                          29.74        
  8 Gormley, Daragh           15 Tuam Swim Team                   30.23        
  9 Mroz, Kamil               15 LONG-VD                          31.58        
 
Event 24  Boys 17 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kolcow, Maks              18 GAL                              25.23        
  2 Kennedy, Eidhne           17 GAL                              26.76        
  3 Morris, Jayke             19 CLM                              26.98        
  4 Reynolds, Nicolas         17 TROJ-ZZ                          32.20        
 
Event 25  Girls 12 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O Rourke, Meabh           12 Tuam Swim Team                 1:17.86        
  2 Moran, Lorraine           12 Ath                            1:20.97        
  3 Franklyn-Miller, Sienna   12 TROJ-ZZ                        1:21.24        
  4 Connell, Leah             12 Ath                            1:22.34        
  5 Mannion, Gemma            12 Ath                            1:25.01        
  6 Rather, Zainab            12 GAL                            1:25.80        
  7 Kelly, Katie              12 SHARK                          1:27.12        
  8 Fielding, Siofra          12 BALL                           1:30.78        
  9 Farrell, Izzy             12 GAL                            1:31.20        
 10 Solaja, Ella              11 TROJ-ZZ                        1:32.40        
 11 Coffey, Aileen            11 Tuam Swim Team                 1:39.04        
 12 Madigan, Grace            12 C WV                           1:43.11        
 
Event 25  Girls 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Waters, Katie             14 GAL                            1:17.18        
  2 Canavan, Alannah          14 BALL                           1:17.87        
  3 Kennedy, Niamh            14 GAL                            1:18.13        
  4 Seale Mc Kend, Isabella   14 TROJ-ZZ                        1:18.71        
  5 Walsh, Niamh              14 GLN-ZZ                         1:19.47        
  6 Brennan, Sorcha           13 Tuam Swim Team                 1:20.19        
  7 Curley, Caoimhe           13 CBAR                           1:21.08        
  8 Davitt, Ciara             13 GAL                            1:22.17        
  9 Arbuzova, Natalia         13 C WV                           1:22.98        
 10 Smith, Clodagh            14 LONG-VD                        1:24.39        
 11 Mitchell, Aoibhe          14 Tuam Swim Team                 1:25.30        
 12 Parker, Clodagh           13 Tuam Swim Team                 1:26.70        
 13 Manning, Katie            13 LONG-VD                        1:27.97        
 14 Coffey, Disa              13 Tuam Swim Team                 1:31.80        
 15 Smyth, Erin               13 GAL                            1:32.08        
 16 Shaw, Ingrid              13 GAL                            1:33.31        
 17 Imbusch, Erin             14 GAL                            1:34.18        
 -- Conroy, Emily             14 GLN-ZZ                              DQ        
 
Event 25  Girls 15-16 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sharkey, Lauren           16 GAL                            1:13.83        
  2 Lowe, Erika               15 Ath                            1:18.50        
  3 Collins, Eileen           16 C WV                           1:19.07        
  4 Davitt, Aoife             15 GAL                            1:19.88        
  5 Nic Dhonnchadha, Caitrio  15 GAL                            1:20.76        
  6 Donohue, Grainne          15 LONG-VD                        1:22.19        
 
Event 25  Girls 17 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kilgallen, Megan          17 CLM                            1:10.66        
  2 Leahy, Aoife              17 GAL                            1:10.72        
  3 Flaherty, Ellen           17 Ath                            1:13.62        
  4 Johnson, Laura            17 Ath                            1:14.36        
  5 Kelly, Emma               17 Tuam Swim Team                 1:15.22        
  6 Raleigh, Rachael          17 LONG-VD                        1:19.82        
  7 O'Boyle, Elizabeth        17 LONG-VD                        1:20.92        
 
Event 26  Boys 12 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Franklyn-Miller, Noah L   12 TROJ-ZZ                        1:19.85        
  2 O'Sullivan, John          12 GAL                            1:27.81        
  3 Rynn, Eoghan              12 Trident                        1:31.53        
 
Event 26  Boys 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rockett, Mark             14 Ath                            1:11.62        
  2 Duggan, Luca              14 BALL                           1:13.80        
  3 Rusk, Darragh             14 Ath                            1:15.17        
  4 Kearney, Oliver           13 LONG-VD                        1:15.18        
  5 Mc Aleer, Aleksandr       13 GAL                            1:16.09        
  6 Langton, Killian          14 SLIGO                          1:16.93        
  7 Doherty, Eamon            14 BALL                           1:17.94        
  8 French, Dominic           13 SLIGO                          1:19.89        
  9 Hussey, Michael           13 GAL                            1:21.59        
 10 Gibbs, John               13 GAL                            1:25.77        
 11 Mc Grath, Cathal          13 GAL                            1:29.08        
 
Event 26  Boys 15-16 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Namara, Conn           16 CBAR                           1:09.51        
  2 Mc Carthy, Fionn          15 SHARK                          1:13.94        
  3 Dillon, Joe               15 Curragh-LE                     1:15.60        
 
Event 26  Boys 17 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Symons, James             22 GAL                            1:04.55        
  2 Welby, Evan               18 SHARK                          1:06.79        
  3 Waters, Fionn             17 Tuam Swim Team                 1:07.28        
  4 Brennan, Sean             17 Tuam Swim Team                 1:07.93        
  5 Lennon, Brian             17 SHARK                          1:10.80        
  6 Clark, Alex               17 SHARK                          1:13.54        
 
Event 27  Girls 12 & Under 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Cormack, Rionagh       12 LONG-VD                        3:13.49        
 
Event 27  Girls 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hughes, Emma              14 BALL                           2:53.73        
  2 O'Connor, Anna            13 SLIGO                          3:28.90        
 
Event 27  Girls 17 & Over 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mulhall, Pippa            17 TROJ-ZZ                        2:34.22        
  2 Henry, Lisa               18 CLM                            2:47.08        
 
Event 28  Boys 12 & Under 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lanigan, Conor            12 Trident                        3:05.67        
 
Event 28  Boys 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Geng, Kaelan              14 GAL                            2:47.75        
  2 O'Neill, Scott            13 C WV                           3:10.98        
 
Event 28  Boys 15-16 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Keogh, Michael E          15 Curragh-LE                     2:33.88