Galway Graded Gala May 2010                                   
 
Event 1  Girls 11 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:40.00  A
        1:50.00  B
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 O'Brien, Paola      11 SHARK                          1:31.38 A      
  2 Carey, Sinead       10 Galway                         1:36.75 A      
  3 Dempsey, Aishling   11 Laser                          1:38.86 A      
  4 Dowling, Caoimhe     9 Laser                          1:39.00 A      
  5 Kelly, Lauren       10 SHARK                          1:39.13 A      
  6 Mc Nicholas, Claud  10 Laser                          1:40.00 A      
  7 Walsh, Lauren        9 Galway                         1:40.12 B      
  8 Keady, Ailbhe       11 SHARK                          1:40.75 B      
  9 Newell, Mary        10 Tuam                           1:40.77 B      
 10 Naughton, Imogen    10 Galway                         1:41.36 B      
 11 O'Neill, Amy         9 Laser                          1:41.43 B      
 12 Griffin, Ruth        8 SHARK                          1:41.64 B      
 13 Murray, Ciara        9 Laser                          1:43.01 B      
 14 Gavin, Michelle     11 Tuam                           1:43.50 B      
 15 Mc Nally, Lynn      11 SHARK                          1:43.69 B      
 16 Herreman, Blaithin  11 Laser                          1:44.80 B      
 17 O'Reilly, Lauren    11 Galway                         1:45.00 B      
 18 Conlon, Eimear      11 SHARK                          1:46.69 B      
 19 Dill, Grace          9 SHARK                          1:47.07 B      
 20 Dunne, Jessica      10 Laser                          1:48.89 B      
 21 Ni Ghriofa, Laoise  11 Galway                         1:49.00 B      
 22 Mc Manaman, Gemma   10 SHARK                          1:49.22 B      
 23 Kavanagh, Ciara     11 Laser                          1:49.87 B      
 24 Mitchell, Madeline   8 Galway                         1:49.93 B      
 25 Conway, Grace       10 Galway                         1:50.14        
 26 Mc Ginty, Niamh     11 SHARK                          1:50.15        
 27 Moran, Sophie        8 Galway                         1:50.38        
 28 Mc Laughlin, Eve    10 SHARK                          1:50.88        
 29 Keavney, Derbhla    11 Laser                          1:52.14        
 30 Coyne, Anna          9 Galway                         1:52.51        
 31 Finn, Roisin         9 Galway                         1:53.94        
 32 Shaughnessy, Ciara  10 Galway                         1:54.34        
 33 Casserly, Ellen     11 Galway                         1:54.60        
 34 Kavanagh, Grace     10 Galway                         1:54.81        
 35 O'Reilly, Amy       11 SHARK                          1:55.47        
 36 Murphy, Shona       11 SHARK                          1:56.46        
 37 Mc Donagh, Maeve    11 SHARK                          1:57.29        
 38 Pagden, Ciara        9 Galway                         1:57.80        
 39 Gaffney, Clodagh     9 Galway                         1:58.88        
 40 Blacoe, Allanah      8 Galway                         1:59.72        
 41 Hannon, Meadhbh      9 SHARK                          2:01.44        
 42 Walsh, Sinead        9 Galway                         2:02.23        
 43 O'Neill, Laura      10 Galway                         2:05.50        
 44 Connolly, Rachel    10 Laser                          2:06.55        
 45 Mc Evaddy, Elizabe   9 Laser                          2:09.66        
 46 Mc Ginty, Emer       9 SHARK                          2:11.19        
 47 Costello, Ailbhe    11 SHARK                          2:12.04        
 48 McDonnell, Laoise   10 Galway                         2:13.11        
 49 Kavanagh, Emily     10 Galway                         2:13.60        
 50 Fitzgerald, Robyn    9 SHARK                          2:15.16        
 
Event 2  Boys 11 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:40.00  A
        1:50.00  B
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kearns, Oisín       11 SHARK                          1:34.67 A      
  2 Raftery, Eoin       11 Galway                         1:34.81 A      
  3 O'Byrne, Eamonn      9 Galway                         1:35.76 A      
  4 Flanagan, Conor     11 Tuam                           1:37.18 A      
  5 O'Connor, David     10 Galway                         1:39.84 A      
  6 Diviney, Oran       11 SHARK                          1:41.53 B      
  7 Moore, Owen          9 Galway                         1:41.91 B      
  8 Cufalj, Filip       11 SHARK                          1:42.03 B      
  9 O'Donovan, Eoin     11 Galway                         1:45.41 B      
 10 Roe, Dylan          11 SHARK                          1:45.60 B      
 11 Mc  Guire, Matthew  11 SHARK                          1:46.55 B      
 12 Reck, Cahal         11 Galway                         1:47.79 B      
 13 Mc Williams, Padra  11 SHARK                          1:48.24 B      
 14 Smyth, Liam          8 Galway                         1:49.38 B      
 15 Walsh, Richard      10 Galway                         1:49.68 B      
 16 Raftery, Cian        8 Galway                         1:50.90        
 17 O'Donnell, Aaron    11 Laser                          1:51.25        
 18 Mc Grogan, Harry     9 Galway                         1:51.39        
 19 Mc Inerney, Robert  10 Galway                         1:54.80        
 20 Burke, Adam         10 Galway                         1:55.23        
 21 Reddan, Daniel      10 SHARK                          1:57.15        
 22 Blacoe, Cillian      9 Galway                         2:05.23        
 23 Mc Cormack, Diarmu   8 Galway                         2:08.65        
 24 O'Sullivan, Ben      9 Galway                         2:10.00        
 25 Mullholland, Jack   10 SHARK                          2:10.22        
 26 Cahill, Donal       10 SHARK                          2:10.75        
 27 Walsh, Killian      10 Galway                         2:12.91        
 
Event 3  Girls 12-13 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:35.00  A
        1:50.00  B
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Coyne, Deirdre      12 Galway                         1:31.79 A      
  2 Carroll, Sarah      12 SHARK                          1:35.97 B      
  3 Keavney, Emer       12 Laser                          1:37.41 B      
  4 Duffy, Katie        12 Laser                          1:39.49 B      
  5 Smyth, Laoise       12 Galway                         1:39.59 B      
  6 Naughton, Aideen    12 SHARK                          1:41.15 B      
  7 Conway, Grace       13 Laser                          1:41.88 B      
  8 Mc Donnell, Alanna  12 Galway                         1:45.85 B      
  9 Evans, Holly        12 Laser                          1:49.56 B      
 10 Cunningham, Roisin  12 Galway                         1:55.15        
 11 Mooney, Anna        12 SHARK                          1:55.19        
 12 Cunningham, Aoibhi  13 Galway                         2:01.26        
 
Event 4  Boys 12-13 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:35.00  A
        1:45.00  B
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Naughton, Egan      13 Tuam                           1:27.42 A      
  2 Collins, Donal      12 Laser                          1:38.60 B      
  3 Snowdon, Conor      12 Galway                         1:38.62 B      
 
Event 5  Girls 14-15 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:30.00  A
        1:40.00  B
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Naughton, Erin      15 Tuam                           1:22.16 A      
  2 Jennings, Sorcha    15 SHARK                          1:28.99 A      
  3 Duffy, Aine         15 Laser                          1:29.41 A      
  4 Byrne, Ellen        14 Tuam                           1:29.58 A      
  5 Lukyanova, Sasha    14 SHARK                          1:36.34 B      
  6 Tannion, Lia        14 SHARK                          1:38.88 B      
 
Event 7  Girls 11 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          46.00  A
          56.00  B
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Newell, Mary        10 Tuam                             46.69 B      
  2 Griffin, Ruth        8 SHARK                            47.17 B      
  3 Dowling, Caoimhe     9 Laser                            48.11 B      
  4 Murray, Ciara        9 Laser                            48.47 B      
  5 Mc Nicholas, Claud  10 Laser                            48.81 B      
  6 Dill, Grace          9 SHARK                            49.56 B      
  7 Gavin, Michelle     11 Tuam                             49.91 B      
  8 Keady, Ailbhe       11 SHARK                            49.92 B      
  9 O'Neill, Amy         9 Laser                            50.25 B      
 10 Naughton, Imogen    10 Galway                           51.49 B      
 11 Mc Manaman, Gemma   10 SHARK                            53.09 B      
 12 Conlon, Eimear      11 SHARK                            53.57 B      
 13 Kelly, Lauren       10 SHARK                            53.93 B      
 14 Carey, Sinead       10 Galway                           53.94 B      
 15 Dempsey, Aishling   11 Laser                            54.71 B      
 16 Conway, Grace       10 Galway                           55.15 B      
 17 Mc Laughlin, Eve    10 SHARK                            55.19 B      
 18 Mitchell, Madeline   8 Galway                           55.76 B      
 19 Blacoe, Allanah      8 Galway                           56.06        
 20 Mc Nally, Lynn      11 SHARK                            56.31        
 21 Mc Ginty, Niamh     11 SHARK                            56.37        
 22 Murphy, Jessica     10 Laser                            57.77        
 23 Ni Ghriofa, Laoise  11 Galway                           58.14        
 24 O'Hara, Carrie      11 Tuam                             58.83        
 25 Dunne, Jessica      10 Laser                          1:00.18        
 26 Finn, Roisin         9 Galway                         1:00.25        
 27 O'Reilly, Amy       11 SHARK                          1:00.80        
 28 Hannon, Meadhbh      9 SHARK                          1:01.22        
 29 Shaughnessy, Ciara  10 Galway                         1:01.26        
 30 Murphy, Shona       11 SHARK                          1:04.59        
 31 Mc Donagh, Maeve    11 SHARK                          1:05.86        
 32 Mc Ginty, Emer       9 SHARK                          1:06.39        
 33 Walsh, Sinead        9 Galway                         1:09.41        
 34 Mc Nally, Aisling   11 Tuam                           1:10.68        
 35 Kavanagh, Emily     10 Galway                         1:11.06        
 36 Costello, Ailbhe    11 SHARK                          1:12.88        
 37 Fitzgerald, Robyn    9 SHARK                          1:19.15        
 
Event 8  Boys 11 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          47.00  A
          57.00  B
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 O'Byrne, Eamonn      9 Galway                           43.78 A      
  2 Raftery, Eoin       11 Galway                           45.12 A      
  3 Kearns, Oisín       11 SHARK                            47.72 B      
  4 Diviney, Oran       11 SHARK                            49.68 B      
  5 Cufalj, Filip       11 SHARK                            50.85 B      
  6 Reck, Cahal         11 Galway                           51.79 B      
  7 Mc Williams, Padra  11 SHARK                            52.91 B      
  8 Roe, Dylan          11 SHARK                            53.12 B      
  9 Mc  Guire, Matthew  11 SHARK                            53.14 B      
 10 Smyth, Liam          8 Galway                           54.36 B      
 11 Burke, Adam         10 Galway                           57.91        
 12 Reddan, Daniel      10 SHARK                            59.80        
 13 Mc Inerney, Robert  10 Galway                         1:00.12        
 14 Mc Grogan, Harry     9 Galway                         1:02.92        
 15 Mc Cormack, Diarmu   8 Galway                         1:10.87        
 16 Mullholland, Jack   10 SHARK                          1:14.35        
 17 Cahill, Donal       10 SHARK                          1:14.62        
 
Event 9  Girls 12-13 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:42.00  A
        1:52.00  B
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Carroll, Sarah      12 SHARK                          1:43.43 B      
  2 Naughton, Aideen    12 SHARK                          1:43.78 B      
  3 Evans, Holly        12 Laser                          1:58.31        
  4 O'Hara, Jean        13 Tuam                           2:17.11        
 
Event 10  Boys 12-13 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:39.00  A
        1:49.00  B
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Naughton, Egan      13 Tuam                           1:31.69 A      
  2 Collins, Donal      12 Laser                          1:59.10        
 
Event 11  Girls 14-15 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:27.00  A
        1:37.00  B
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Naughton, Erin      15 Tuam                           1:24.92 A      
  2 Jennings, Sorcha    15 SHARK                          1:29.24 B      
  3 Tannion, Lia        14 SHARK                          1:59.84        
 
Event 13  Girls 11 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:48.00  A
        2:00.00  B
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Walsh, Lauren        9 Galway                         1:50.38 B      
  2 Carey, Sinead       10 Galway                         1:52.09 B      
  3 Herreman, Blaithin  11 Laser                          1:52.59 B      
  4 Mc Manaman, Gemma   10 SHARK                          1:52.65 B      
  5 Dunne, Jessica      10 Laser                          1:53.69 B      
  6 Conlon, Eimear      11 SHARK                          1:56.89 B      
  7 Kavanagh, Grace     10 Galway                         1:57.81 B      
  8 Mc Nally, Lynn      11 SHARK                          1:58.12 B      
  9 Keady, Ailbhe       11 SHARK                          1:58.49 B      
  9 O'Brien, Paola      11 SHARK                          1:58.49 B      
 11 Mc Nicholas, Claud  10 Laser                          1:59.54 B      
 12 Kelly, Lauren       10 SHARK                          2:00.58        
 13 O'Reilly, Lauren    11 Galway                         2:00.95        
 14 Naughton, Imogen    10 Galway                         2:01.49        
 15 O'Neill, Amy         9 Laser                          2:01.79        
 16 Dowling, Caoimhe     9 Laser                          2:02.38        
 17 Mc Donagh, Maeve    11 SHARK                          2:02.97        
 18 Mc Ginty, Niamh     11 SHARK                          2:03.17        
 19 Dill, Grace          9 SHARK                          2:03.46        
 20 Keavney, Derbhla    11 Laser                          2:03.68        
 21 Mc Laughlin, Eve    10 SHARK                          2:04.73        
 22 Kavanagh, Ciara     11 Laser                          2:04.80        
 23 Walsh, Sinead        9 Galway                         2:05.76        
 24 Coyne, Anna          9 Galway                         2:05.82        
 25 Murray, Ciara        9 Laser                          2:06.75        
 26 Casserly, Ellen     11 Galway                         2:07.18        
 27 O'Reilly, Amy       11 SHARK                          2:08.38        
 28 Hannon, Meadhbh      9 SHARK                          2:10.55        
 29 Griffin, Ruth        8 SHARK                          2:13.18        
 30 Murphy, Jessica     10 Laser                          2:15.21        
 31 Murphy, Shona       11 SHARK                          2:15.42        
 32 Moran, Sophie        8 Galway                         2:15.87        
 33 Gaffney, Clodagh     9 Galway                         2:18.25        
 34 O'Neill, Laura      10 Galway                         2:20.40        
 35 McDonnell, Laoise   10 Galway                         2:22.30        
 36 Mc Evaddy, Elizabe   9 Laser                          2:24.44        
 37 Costello, Ailbhe    11 SHARK                          2:25.28        
 38 O'Hara, Carrie      11 Tuam                           2:27.64        
 39 Mc Nally, Aisling   11 Tuam                           2:28.33        
 40 Fitzgerald, Robyn    9 SHARK                          2:38.12        
 41 Mc Ginty, Emer       9 SHARK                          2:47.37        
 
Event 14  Boys 11 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:47.00  A
        2:00.00  B
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Flanagan, Conor     11 Tuam                           1:47.67 B      
  2 Moore, Owen          9 Galway                         1:52.57 B      
  3 O'Donovan, Eoin     11 Galway                         1:57.29 B      
  4 Cufalj, Filip       11 SHARK                          1:57.49 B      
  5 Kearns, Oisín       11 SHARK                          1:57.53 B      
  6 O'Donnell, Aaron    11 Laser                          1:58.39 B      
  7 Roe, Dylan          11 SHARK                          2:00.00 B      
  8 Mc Williams, Padra  11 SHARK                          2:00.79        
  9 O'Connor, David     10 Galway                         2:00.88        
 10 Diviney, Oran       11 SHARK                          2:02.69        
 11 Raftery, Cian        8 Galway                         2:03.19        
 12 Walsh, Richard      10 Galway                         2:05.79        
 13 Mc  Guire, Matthew  11 SHARK                          2:11.10        
 14 Reddan, Daniel      10 SHARK                          2:18.78        
 15 Blacoe, Cillian      9 Galway                         2:19.54        
 16 O'Sullivan, Ben      9 Galway                         2:23.88        
 17 Cahill, Donal       10 SHARK                          2:24.40        
 18 Walsh, Killian      10 Galway                         2:25.48        
 19 Mullholland, Jack   10 SHARK                          2:44.90        
 
Event 15  Girls 12-13 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:43.00  A
        1:54.00  B
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Keavney, Emer       12 Laser                          1:44.69 B      
  2 Coyne, Deirdre      12 Galway                         1:50.85 B      
  3 Duffy, Katie        12 Laser                          1:51.83 B      
  4 Carroll, Sarah      12 SHARK                          1:53.91 B      
  5 Mc Donnell, Alanna  12 Galway                         1:58.51        
  6 Conway, Grace       13 Laser                          1:59.90        
  7 Cunningham, Aoibhi  13 Galway                         2:01.63        
  8 Smyth, Laoise       12 Galway                         2:03.31        
  9 Cunningham, Roisin  12 Galway                         2:08.49        
 10 Evans, Holly        12 Laser                          2:09.22        
 11 Naughton, Aideen    12 SHARK                          2:12.38        
 12 Mooney, Anna        12 SHARK                          2:18.16        
 13 O'Hara, Jean        13 Tuam                           2:19.69        
 
Event 16  Boys 12-13 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:42.00  A
        1:55.00  B
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Collins, Donal      12 Laser                          1:58.75        
  2 Snowdon, Conor      12 Galway                         2:11.49        
 
Event 17  Girls 14-15 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:38.00  A
        1:49.00  B
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Jennings, Sorcha    15 SHARK                          1:41.67 B      
  2 Duffy, Aine         15 Laser                          1:42.30 B      
  3 Lukyanova, Sasha    14 SHARK                          1:42.70 B      
  4 Byrne, Ellen        14 Tuam                           1:43.32 B      
  5 Tannion, Lia        14 SHARK                          1:53.71