Galway Swimming Club Graded Gala NOV 2010                 
 
Event 1  Girls 11 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:22.00  A
        1:32.00  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kelly, Lauren             11 SHARK                          1:21.57 A      
  2 Dowling, Caoimhe           9 LASER                          1:21.93 A      
  3 Walsh, Lauren             10 GAL                            1:24.03 B      
  4 Newell, Mary              11 TUAM                           1:24.50 B      
  5 Gavin, Michelle           11 TUAM                           1:24.68 B      
  6 Shaughnessy, Ciara        11 GAL                            1:25.03 B      
  7 Mc Nicholas, Claudia      10 LASER                          1:25.40 B      
  8 Dunne, Jessica            11 LASER                          1:25.90 B      
  9 Naughton, Imogen          11 GAL                            1:27.38 B      
 10 Finn, Roisin               9 GAL                            1:27.80 B      
 11 Ward, Aisling             11 BLU F                          1:29.31 B      
 12 Ni Ghriofa, Laoise        11 GAL                            1:29.50 B      
 13 McNally, Lynn             11 SHARK                          1:31.50 B      
 14 Mitchell, Madeline         9 GAL                            1:35.50        
 15 Moran, Sophie              9 GAL                            1:37.07        
 16 McGinty, Niamh            11 SHARK                          1:37.41        
 17 Curran, Raechel           11 SHARK                          1:38.27        
 18 Connolly, Rachel          10 LASER                          1:39.48        
 19 Hurley, Ruth              10 SHARK                          1:39.72        
 20 Quane, Eve                 9 GAL                            1:41.39        
 21 Fleming, Danielle         11 LASER                          1:42.22        
 22 Purdy, Jessica            11 GAL                            1:42.62        
 23 Walsh, Sinead             10 GAL                            1:42.88        
 24 Mc Evaddy, Elizabeth      10 LASER                          1:43.59        
 25 Kavanagh, Grace           11 GAL                            1:44.37        
 26 Blacoe, Allanah            8 GAL                            1:45.26        
 27 King, Laoise              10 SHARK                          1:45.38        
 28 Mc Namara, Hazel          10 LASER                          1:45.62        
 29 Muldoon, Aoife            11 BLU F                          1:46.00        
 30 McNicholas, Alex           9 LASER                          1:46.63        
 31 Fitzgerald, Robyn          9 SHARK                          1:49.02        
 32 Murphy, Ruby               9 GAL                            1:49.35        
 33 Murphy, Jessica           10 LASER                          1:50.81        
 34 Morrison, Julia           11 GAL                            1:51.08        
 35 Kelly, Firinne            10 SHARK                          1:51.22        
 36 McManus, Rebekah           8 LASER                          1:52.27        
 37 O'Connor, Grace           10 GAL                            1:54.46        
 38 Egan, Niamh                9 SHARK                          1:55.32        
 39 Joyce, Grace               8 SHARK                          1:55.88        
 40 McDonald, Aoibhe          10 SHARK                          1:59.50        
 41 McDonald, Crea             9 SHARK                          2:03.41        
 42 O'Farrell, Aoife           9 SHARK                          2:08.96        
 43 Murphy, Tara              10 SHARK                          2:12.48        
 
Event 2  Boys 11 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:22.00  A
        1:32.00  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Moran, Mark               11 GAL                            1:21.53 A      
  2 Ashton, Callum            11 LASER                          1:22.97 B      
  3 Raftery, Eoin             11 GAL                            1:24.47 B      
  4 Mc Grogan, Harry          10 GAL                            1:27.71 B      
  5 O'Regan, Conor            11 SHARK                          1:27.91 B      
  6 Doorly, Joseph             9 GAL                            1:28.01 B      
  7 Reck, Cahal               11 GAL                            1:28.91 B      
  8 Raftery, Cian              9 GAL                            1:30.21 B      
  9 Burke, Adam               11 GAL                            1:30.47 B      
 10 Mc Inerney, Robert        10 GAL                            1:30.87 B      
 11 Cugalj, Filip             11 SHARK                          1:30.96 B      
 12 McGuire, Matthew          11 SHARK                          1:31.03 B      
 13 Walsh, Richard            11 GAL                            1:33.87        
 14 Bell, Struan              10 SHARK                          1:34.80        
 15 McWilliams, Padraig       11 SHARK                          1:35.01        
 16 Preiffer, Kieran          11 BLU F                          1:35.06        
 17 O'Farrell, Brian          11 SHARK                          1:36.02        
 18 Walsh, Cillian            11 GAL                            1:38.23        
 19 Kolcow, Max                9 GAL                            1:39.63        
 20 Mullholland, Jack         10 SHARK                          1:39.78        
 21 O'Sullivan, Ben           10 GAL                            1:39.79        
 22 Melody, Rory               9 GAL                            1:43.61        
 23 Scully, Tom                9 GAL                            1:44.86        
 24 Allison, MacDara           9 LASER                          1:46.17        
 25 Reddan, Daniel             9 SHARK                          1:46.71        
 26 Cahill, Donal             11 SHARK                          1:50.23        
 27 Blacoe, Cillian           10 GAL                            1:53.76        
 28 O'Regan, Ruraí             9 SHARK                          1:58.54        
 29 Costelloe, Aron            9 SHARK                          2:04.12        
 
Event 3  Girls 12-13 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:18.00  A
        1:31.00  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Naughton, Aideen          12 SHARK                          1:19.51 B      
  2 Keavney, Emer             13 LASER                          1:26.94 B      
  3 Connors, Ellen            12 LASER                          1:30.47 B      
  4 Cunningham, Roisin        13 GAL                            1:30.88 B      
  5 Slattery, Niamh           12 BLU F                          1:31.16        
  6 Conneally, Orla           13 GAL                            1:32.17        
  7 Evans, Holly              12 LASER                          1:33.48        
  8 Kavanagh, Ciara           12 LASER                          1:39.11        
  9 McGinn, Saorla            12 SHARK                          1:42.60        
 10 Savage, Lilu              12 LASER                          1:42.61        
 11 Cunningham, Aoibhinn      13 GAL                            1:43.92        
 
Event 4  Boys 12-13 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:17.00  A
        1:30.00  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mooney, Christopher Paul  12 BLU F                          1:16.44 A      
  2 Collins, Donal            12 BLU F                          1:17.74 B      
  3 Flannery, Ernan           13 TUAM                           1:21.37 B      
  4 Hunter, Jack              12 BLU F                          1:22.00 B      
  5 Roe, Dylan                12 SHARK                          1:22.26 B      
  6 O'Donovan, Eoin           12 GAL                            1:23.73 B      
 
Event 5  Girls 14-15 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:14.00  A
        1:26.00  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Naughton, Erin            15 TUAM                           1:12.77 A      
  2 Pfeiffer, Ronja           14 BLU F                          1:13.09 A      
  3 Jennings, Sorcha          16 SHARK                          1:16.05        
  4 McGrath, Katie            14 BLU F                          1:19.80 B      
  5 Tannion, Lia              15 SHARK                          1:26.29        
  6 Baynes, Danielle          14 SHARK                          1:26.97        
 
Event 7  Girls 11 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:48.00  A
        2:00.00  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McManaman, Jemma          11 SHARK                          1:44.22 A      
  2 Dunne, Jessica            11 LASER                          1:45.04 A      
  3 Mc Nicholas, Claudia      10 LASER                          1:46.39 A      
  4 Walsh, Lauren             10 GAL                            1:47.25 A      
  5 O'Reilly, Lauren          11 GAL                            1:52.20 B      
  6 O'Brien, Paola            11 SHARK                          1:52.58 B      
  7 Costello, Lauren          11 LASER                          1:54.19 B      
  8 Gavin, Michelle           11 TUAM                           1:54.23 B      
  9 Dowling, Caoimhe           9 LASER                          1:54.36 B      
 10 McNally, Lynn             11 SHARK                          1:54.48 B      
 11 Kelly, Lauren             11 SHARK                          1:55.06 B      
 12 Kavanagh, Grace           11 GAL                            1:55.88 B      
 13 Walsh, Sinead             10 GAL                            1:56.38 B      
 14 Quane, Eve                 9 GAL                            1:57.37 B      
 15 McGinty, Niamh            11 SHARK                          1:59.75 B      
 16 Murray, Ciara             10 LASER                          2:00.05        
 17 Hurley, Ruth              10 SHARK                          2:00.19        
 18 Fleming, Danielle         11 LASER                          2:01.32        
 19 Morrison, Julia           11 GAL                            2:01.51        
 20 Dill, Grace               10 SHARK                          2:05.40        
 21 Muldoon, Aoife            11 BLU F                          2:06.46        
 22 Ward, Aisling             11 BLU F                          2:07.57        
 23 Ni Ghriofa, Laoise        11 GAL                            2:08.63        
 24 McNicholas, Alex           9 LASER                          2:09.21        
 25 Sweeney, Caoimhe          10 SHARK                          2:09.57        
 26 Connolly, Rachel          10 LASER                          2:09.94        
 27 O'Connor, Grace           10 GAL                            2:10.69        
 28 King, Laoise              10 SHARK                          2:12.87        
 29 Purdy, Jessica            11 GAL                            2:13.53        
 30 Murphy, Jessica           10 LASER                          2:17.46        
 31 Joyce, Grace               8 SHARK                          2:17.69        
 32 Murphy, Ruby               9 GAL                            2:24.87        
 33 Fitzgerald, Robyn          9 SHARK                          2:26.71        
 34 McDonald, Crea             9 SHARK                          2:32.31        
 35 McDonald, Aoibhe          10 SHARK                          2:38.36        
 36 O'Farrell, Aoife           9 SHARK                          2:42.38        
 37 Murphy, Tara              10 SHARK                          2:43.10        
 -- Kelly, Firinne            10 SHARK                               DQ        
 
Event 8  Boys 11 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:47.00  A
        2:00.00  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Raftery, Eoin             11 GAL                            1:47.75 B      
  2 Moore, Owen                9 GAL                            1:51.47 B      
  3 Clarke, Jack              11 LASER                          1:53.22 B      
  4 O'Farrell, Brian          11 SHARK                          1:53.78 B      
  5 Preiffer, Kieran          11 BLU F                          1:53.88 B      
  6 Cugalj, Filip             11 SHARK                          1:55.04 B      
  7 Mc Inerney, Robert        10 GAL                            1:56.22 B      
  8 McGuire, Matthew          11 SHARK                          1:56.31 B      
  9 Walsh, Richard            11 GAL                            1:57.30 B      
 10 Hanrahan, Darragh          9 GAL                            2:01.00        
 10 Raftery, Cian              9 GAL                            2:01.00        
 12 Bell, Struan              10 SHARK                          2:02.41        
 13 Costelloe, Aron            9 SHARK                          2:06.07        
 14 Doorly, Joseph             9 GAL                            2:06.89        
 15 Kolcow, Max                9 GAL                            2:07.66        
 16 Scully, Tom                9 GAL                            2:13.05        
 17 Mullholland, Jack         10 SHARK                          2:14.44        
 18 Reddan, Daniel             9 SHARK                          2:15.03        
 19 Walsh, Cillian            11 GAL                            2:17.42        
 20 Melody, Rory               9 GAL                            2:41.52        
 
Event 9  Girls 12-13 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:43.00  A
        1:54.00  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Slattery, Niamh           12 BLU F                          1:44.78 B      
  2 Keavney, Emer             13 LASER                          1:45.77 B      
  3 Cunningham, Roisin        13 GAL                            1:55.84        
  4 Kavanagh, Ciara           12 LASER                          2:00.96        
  5 Cunningham, Aoibhinn      13 GAL                            2:02.92        
  6 McGinn, Saorla            12 SHARK                          2:10.67        
 
Event 10  Boys 12-13 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:42.00  A
        1:55.00  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mooney, Christopher Paul  12 BLU F                          1:33.90 A      
  2 Collins, Donal            12 BLU F                          1:43.00 B      
  3 Diviney, Oran             12 SHARK                          1:46.48 B      
  4 Roe, Dylan                12 SHARK                          1:50.74 B      
  5 Hunter, Jack              12 BLU F                          1:54.78 B      
  6 O'Donovan, Eoin           12 GAL                            1:55.40        
 
Event 11  Girls 14-15 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:38.00  A
        1:49.00  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McGrath, Katie            14 BLU F                          1:40.61 B      
  2 Jennings, Sorcha          16 SHARK                          1:41.02        
  3 Pfeiffer, Ronja           14 BLU F                          1:47.15 B      
  4 Baynes, Danielle          14 SHARK                          1:51.52        
 
Event 13  Girls 11 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:40.00  A
        1:50.00  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Naughton, Imogen          11 GAL                            1:37.43 A      
  2 O'Reilly, Lauren          11 GAL                            1:38.46 A      
  3 Newell, Mary              11 TUAM                           1:39.48 A      
  4 Shaughnessy, Ciara        11 GAL                            1:40.28 B      
  5 McManaman, Jemma          11 SHARK                          1:43.55 B      
  6 Murray, Ciara             10 LASER                          1:44.50 B      
  7 Finn, Roisin               9 GAL                            1:46.92 B      
  8 Moran, Sophie              9 GAL                            1:48.78 B      
  9 Dill, Grace               10 SHARK                          1:48.88 B      
 10 Costello, Lauren          11 LASER                          1:51.54        
 11 Mitchell, Madeline         9 GAL                            1:52.00        
 12 Blacoe, Allanah            8 GAL                            1:52.78        
 13 Sweeney, Caoimhe          10 SHARK                          1:53.59        
 14 Curran, Raechel           11 SHARK                          1:55.29        
 15 Mc Evaddy, Elizabeth      10 LASER                          1:57.16        
 16 Mc Namara, Hazel          10 LASER                          2:00.37        
 17 McManus, Rebekah           8 LASER                          2:04.25        
 18 McGinty, Emer              9 SHARK                          2:10.10        
 19 Egan, Niamh                9 SHARK                          2:21.26        
 
Event 14  Boys 11 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:40.00  A
        1:50.00  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ashton, Callum            11 LASER                          1:35.74 A      
  2 Moore, Owen                9 GAL                            1:41.51 B      
  3 Reck, Cahal               11 GAL                            1:44.01 B      
  4 Mc Grogan, Harry          10 GAL                            1:44.24 B      
  5 O'Regan, Conor            11 SHARK                          1:45.60 B      
  6 McWilliams, Padraig       11 SHARK                          1:45.62 B      
  7 Clarke, Jack              11 LASER                          1:47.02 B      
  8 Burke, Adam               11 GAL                            1:47.75 B      
  9 O'Sullivan, Ben           10 GAL                            1:57.83        
 10 Cahill, Donal             11 SHARK                          2:00.37        
 11 Blacoe, Cillian           10 GAL                            2:04.14        
 12 Hanrahan, Darragh          9 GAL                            2:06.28        
 13 Allison, MacDara           9 LASER                          2:06.59        
 14 O'Regan, Ruraí             9 SHARK                          2:14.58        
 
Event 15  Girls 12-13 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:35.00  A
        1:50.00  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Naughton, Aideen          12 SHARK                          1:33.28 A      
  2 Evans, Holly              12 LASER                          1:44.56 B      
  3 Conneally, Orla           13 GAL                            1:45.89 B      
  4 Connors, Ellen            12 LASER                          1:46.82 B      
  5 Savage, Lilu              12 LASER                          1:54.69        
 
Event 16  Boys 12-13 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:35.00  A
        1:45.00  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Diviney, Oran             12 SHARK                          1:33.64 A      
  2 Flannery, Ernan           13 TUAM                           1:35.76 B      
 
Event 17  Girls 14-15 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:30.00  A
        1:40.00  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Tannion, Lia              15 SHARK                          1:39.70 B