Galway SC Graded Gala April 2017            
 
Girls  11&U 100 BACK
===============================================================================
    Name                     Age Team             
===============================================================================
  1 KASSIE RATHER              9 GAL               1:31.28S F      
  1 KATIE WATERS              11 GAL               1:31.28S F      
  3 GILLIAN MURPHY            10 GAL               1:32.31S F      
  4 NIAMH MOONEY              11 SHARK             1:35.04S F      
  5 AOIFE BUNDSCHU            11 GAL               1:36.75S F      
  6 RACHEL WHELAN             10 SHARK             1:37.44S F      
  7 SIOFRA WATERS             10 TUAM              1:37.58S F      
  8 MICHELLE RAILTON           9 TUAM              1:38.20S F      
  9 MOLLY RUSH                11 LASER             1:39.56S F      
 10 MARIJIA GIEDRAITYTE       10 GAL               1:40.94S F      
 11 DEIRBHILE MELODY          10 GAL               1:43.13S F      
 12 SARAH GUNNING              9 BL FN             1:43.49S F      
 13 ALISON MADDEN             11 GAL               1:45.15S F      
 14 LOUISA HUSSEY              8 GAL               1:45.16S F      
 15 DISA COFFEY               10 TUAM              1:47.59S F      
 16 ISOLDE HANNON             10 BL FN             1:47.84S F      
 17 CLODAGH PARKER            10 TUAM              1:48.38S F      
 18 ALI FLANNERY              10 SHARK             1:48.61S F      
 19 ERIN SMYTH                11 GAL               1:49.05S F      
 19 BRIDGET KENNY             10 BL FN             1:49.05S F      
 21 NIAMH CONNERY              8 SHARK             1:50.68S F      
 22 LUANA CIWECK              11 LASER             1:53.93S F      
 23 ALISON BREEN              10 GAL               1:53.99S F      
 24 ZAINAB RATHER              9 GAL               1:56.73S F      
 25 ELLEN MC GANN             11 SHARK             1:57.05S F      
 26 NIAMH GROGAN               9 GAL               1:57.50S F      
 27 HOOIRYA AWAN              11 LASER             1:58.40S F      
 28 KATIE WALLACE              9 LASER             1:58.76S F      
 29 SARAH CONNACHTON           6 SHARK             2:00.37S F      
 30 AVA BRADLEY                9 GAL               2:05.85S F      
 31 NIAMH DREA                 9 GAL               2:08.35S F      
 32 NAOISE MC CARTHY           9 SHARK             2:12.25S F      
 33 ELANA KEARNS               9 SHARK             2:16.86S F      
 34 EABHA KING                11 SHARK             2:19.51S F      
 
Boys  11&U 100 BACK
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 MICHAEL HUSSEY            10 GAL               1:29.55S F      
  1 SENAN MC DONNELL          11 GAL               1:29.55S F      
  3 MATTIE NEWELL KIM         11 TUAM              1:30.61S F      
  4 CIAN HOGAN                10 SHARK             1:31.26S F      
  5 JOHN PATTEN               11 GAL               1:37.81S F      
  6 CILLIAN MCCULLAGH         10 GAL               1:40.20S F      
  7 DAVID KILBANE             10 BL FN             1:41.66S F      
  8 RORY BUNDSCHU             10 GAL               1:43.93S F      
  9 KELLY ALEX                11 SHARK             1:44.25S F      
 10 JOHN O'SULLIVAN            9 GAL               1:44.46S F      
 11 ALFIE DWYER               11 BL FN             1:46.69S F      
 12 EOIN CLANCY               11 TUAM              1:55.10S F      
 13 KIERAN WATTERSON           9 BL FN             1:56.11S F      
 14 JOHN GIBBS                10 GAL               1:57.39S F      
 15 JOHN DURKAN               10 BL FN             1:59.64S F      
 16 JOHN GRADIDGE             10 LASER             1:59.73S F      
 17 JOHN SHORTT               10 BL FN             2:00.00S F      
 18 MARK CORMICAN             10 BL FN             2:00.13S F      
 19 DANIEL ROBINSON            9 BL FN             2:03.40S F      
 20 MICHAEL BROSNAN           10 LASER             2:03.59S F      
 20 CATHAL MCGRATH            10 GAL               2:03.59S F      
 22 COLM SHAUGHNESSY          10 LASER             2:07.45S F      
 23 MICHAEL DOLAN             10 SHARK             2:09.10S F      
 24 RICCARDO PERNA             9 SHARK             2:09.98S F      
 25 EVAN CURLEY               10 BL FN             2:12.25S F      
 26 TAMAS JAGER               11 SHARK             2:16.86S F      
 27 RIAIN KENNEDY             10 GAL               2:19.00S F      
 27 RIVER MC CARTHY            9 SHARK             2:19.00S F      
 29 KILLIAN WALL               9 SHARK             2:19.47S F      
 30 MICHAEL MACDONNACHA        9 GAL               2:20.61S F      
  0 EOIN LENNON                9 SHARK                   NS F      
 
Girls  12-13 100 BACK
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 AILISE PRICE              13 SHARK             1:30.30S F      
  2 MARIA NICDHONNACHA        12 GAL               1:31.00S F      
  3 LAURA REKAI               12 SHARK             1:31.85S F      
  4 AINNE FEENEY              12 LASER             1:33.34S F      
  5 SARA MARTINS              12 BL FN             1:33.62S F      
  6 CAOIMHE HICKEY            13 LASER             1:34.99S F      
  7 SIVE TOBIN                13 TUAM              1:38.76S F      
  8 NINA BODAMER              12 GAL               1:43.25S F      
  9 OLIWIA BREZEZINSKA        12 GAL               1:46.86S F      
 10 ANNA CLANCY               13 TUAM              1:53.40S F      
 
Boys  12-13 100 BACK
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 FIONN MC CARTHY           12 SHARK             1:25.12S F      
  2 DANIEL KEARNS             12 SHARK             1:31.99S F      
  3 ANTHONY BOYLE             13 BL FN             1:34.56S F      
  4 VALD CHIZHEVSKI           13 GAL               1:41.60S F      
  5 RUAIRI BLANCHARD          12 LASER             1:46.25S F      
  6 CIAN O CONGHAILE          12 SHARK             2:03.68S F      
  7 LIAM O CONGHAILE          12 SHARK             2:09.12S F      
  0 TAMAS JAGER               12 BL FN                   NS F      
  0 DARAGH GORMLEY            12 TUAM                    NS F      
 
Girls  14-Ov 100 BACK
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 LISA REKAI                14 SHARK             1:29.38S F      
  2 AOIFE CAMPBELL            14 LASER             1:44.79S F      
  3 ANNA FOGARTY              14 LASER             1:45.48S F      
  4 AOIFE NI CHONGAILE        15 SHARK             1:45.81S F      
 
Girls  11&U 100 IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 LEANA MC DONAGH           11 SHARK             1:30.80S F      
  2 KASSIE RATHER              9 GAL               1:31.09S F      
  3 ROSIE DOORLY              11 GAL               1:32.50S F      
  4 KATIE WATERS              11 GAL               1:32.91S F      
  5 EIMEAR O'LEARY            11 GAL               1:33.22S F      
  6 OLIVIA CURRIE             11 SHARK             1:34.32S F      
  7 GILLIAN MURPHY            10 GAL               1:34.94S F      
  8 MICHELLE RAILTON           9 TUAM              1:37.25S F      
  9 CIARA DAVITT              10 GAL               1:37.33S F      
 10 AOIFE BUNDSCHU            11 GAL               1:37.69S F      
 11 RACHEL WHELAN             10 SHARK             1:37.83S F      
 12 ISABELLE BURKE            11 LASER             1:38.05S F      
 13 NIAMH MOONEY              11 SHARK             1:40.00S F      
 14 SOPHIE LALLY              11 GAL               1:40.44S F      
 15 EMELIA JOYCE              10 SHARK             1:41.99S F      
 16 GRACE WALSH               11 LASER             1:44.60S F      
 17 LYDIA MC NICHOLAS          9 LASER             1:45.62S F      
 18 ISABEL JOYCE              10 SHARK             1:46.45S F      
 19 MARIJIA GIEDRAITYTE       10 GAL               1:46.66S F      
 20 ISOLDE HANNON             10 BL FN             1:47.26S F      
 21 AILBHE OWENS              11 LASER             1:49.17S F      
 22 LAURA GERAGHTY             9 GAL               1:50.72S F      
 23 SARAH GUNNING              9 BL FN             1:51.86S F      
 24 LOUISA HUSSEY              8 GAL               1:52.00S F      
 25 NIAMH MURPHY               9 LASER             1:54.65S F      
 26 DISA COFFEY               10 TUAM              1:57.80S F      
 27 HOOIRYA AWAN              11 LASER             2:01.58S F      
 28 ZAINAB RATHER              9 GAL               2:01.76S F      
 29 NAOISE MC CARTHY           9 SHARK             2:08.29S F      
 30 AINING ZHAN                9 GAL               2:09.37S F      
 31 ANUSOOYA THAPA             9 GAL               2:10.63S F      
 32 ELANA KEARNS               9 SHARK             2:20.21S F      
  0 SORCHA BRENNAN            10 TUAM                    NS F      
 
Boys  11&U 100 IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 RIAN KEARNEY              11 BL FN             1:29.63S F      
  2 KAELAN GENG               11 GAL               1:31.36S F      
  3 SENAN MC DONNELL          11 GAL               1:32.65S F      
  4 DAVID LENNON              11 SHARK             1:33.61S F      
  5 CILLIAN MCCULLAGH         10 GAL               1:45.22S F      
  6 SIMON CAREY               11 LASER             1:45.66S F      
  7 WILL MAHON                11 GAL               1:50.50S F      
  8 RORY BOYLE                 9 SHARK             1:50.71S F      
  9 EOGHAN HART               10 GAL               1:54.42S F      
 10 MICHAEL KEEGAN             9 GAL               1:55.59S F      
 11 JOHN O'SULLIVAN            9 GAL               1:55.60S F      
 12 MATTHEW HYNES              9 LASER             1:59.33S F      
 13 BRIAN RUANE               11 GAL               2:03.53S F      
 14 SEAN DARCY                11 SHARK             2:24.04S F      
 
Girls  12-13 200 IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 BERNADETTE KENNY          12 BL FN             3:08.79S F      
  2 HANNAH DURKAN             13 BL FN             3:14.72S F      
  3 ANOUSKA VINOD             12 GAL               3:17.14S F      
  4 EMILY TALBOT              13 BL FN             3:24.50S F      
  5 LAURA REKAI               12 SHARK             3:26.83S F      
  6 AOIFE SWEENEY             13 GAL               3:27.16S F      
  7 SARA MARTINS              12 BL FN             3:28.30S F      
  8 CAOIMHE HICKEY            13 LASER             3:50.35S F      
 
Boys  12-13 200 IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 EOIN MCDERMOTT            13 BL FN             2:55.84S F      
  2 FIONN MC CARTHY           12 SHARK             2:59.69S F      
  3 ODIE MELIA                12 TUAM              3:13.23S F      
  4 BORIS IAKIMOV             12 TUAM              3:15.80S F      
  5 ANTHONY BOYLE             13 BL FN             3:30.23S F      
  6 CATHAL HANNON             12 BL FN             3:44.40S F      
  7 RUAIRI BLANCHARD          12 LASER             3:48.89S F      
 
Girls  14-Ov 200 IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 GRAINNE CONNEELY          14 SHARK             3:09.11S F      
  2 LISA REKAI                14 SHARK             3:09.85S F      
 
Boys  14-Ov 200 IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 PATRICK LENEHAN           16 BL FN             3:59.67S F      
 
Girls  11&U 100 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 ROSIE DOORLY              11 GAL               1:19.14S F      
  2 SORCHA BRENNAN            10 TUAM              1:20.35S F      
  3 CIARA DAVITT              10 GAL               1:22.25S F      
  3 EIMEAR O'LEARY            11 GAL               1:22.25S F      
  5 LEANA MC DONAGH           11 SHARK             1:25.00S F      
  6 SIOFRA WATERS             10 TUAM              1:27.34S F      
  7 MOLLY RUSH                11 LASER             1:29.00S F      
  8 OLIVIA CURRIE             11 SHARK             1:30.28S F      
  9 ISABELLE BURKE            11 LASER             1:30.69S F      
 10 CIARA MULRY               11 SHARK             1:31.22S F      
 11 SOPHIE LALLY              11 GAL               1:31.41S F      
 12 BRIDGET KENNY             10 BL FN             1:31.69S F      
 13 EMELIA JOYCE              10 SHARK             1:31.92S F      
 14 GRACE WALSH               11 LASER             1:33.37S F      
 15 AILBHE OWENS              11 LASER             1:34.74S F      
 16 DEIRBHILE MELODY          10 GAL               1:37.06S F      
 17 ISABEL JOYCE              10 SHARK             1:37.49S F      
 17 CLODAGH PARKER            10 TUAM              1:37.49S F      
 19 ALISON MADDEN             11 GAL               1:37.56S F      
 20 LYDIA MC NICHOLAS          9 LASER             1:38.13S F      
 21 NIAMH CONNERY              8 SHARK             1:38.81S F      
 22 ALI FLANNERY              10 SHARK             1:40.20S F      
 23 ERIN SMYTH                11 GAL               1:41.26S F      
 24 NIAMH MURPHY               9 LASER             1:42.37S F      
 25 KATIE WALLACE              9 LASER             1:47.68S F      
 26 ELLEN MC GANN             11 SHARK             1:48.52S F      
 27 ALISON BREEN              10 GAL               1:50.31S F      
 28 AVA BRADLEY                9 GAL               1:50.80S F      
 29 SARAH CONNACHTON           6 SHARK             1:54.21S F      
 30 NIAMH GROGAN               9 GAL               1:55.65S F      
 31 EABHA KING                11 SHARK             1:57.65S F      
 32 NIAMH DREA                 9 GAL               2:00.20S F      
 33 ANUSOOYA THAPA             9 GAL               2:04.14S F      
 34 AINING ZHAN                9 GAL               2:06.59S F      
 35 RUTH LIPTROT              10 SHARK             2:09.31S F      
  0 NAOISE MC CARTHY           9 SHARK                   NS F      
  0 LAURA GERAGHTY             9 GAL                     NS F      
 
Boys  11&U 100 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 MICHAEL HUSSEY            10 GAL               1:20.01S F      
  2 KELLY ALEX                11 SHARK             1:23.87S F      
  3 RIAN KEARNEY              11 BL FN             1:23.99S F      
  4 JOHN PATTEN               11 GAL               1:24.03S F      
  5 CIAN HOGAN                10 SHARK             1:24.74S F      
  6 DAVID LENNON              11 SHARK             1:25.47S F      
  7 MATTIE NEWELL KIM         11 TUAM              1:26.00S F      
  8 ALFIE DWYER               11 BL FN             1:28.66S F      
  9 WILL MAHON                11 GAL               1:30.14S F      
 10 RORY BUNDSCHU             10 GAL               1:30.79S F      
 11 SIMON CAREY               11 LASER             1:33.09S F      
 12 JOHN GIBBS                10 GAL               1:39.97S F      
 13 VICTOR TASHEV             10 TUAM              1:40.75S F      
 14 EOIN CLANCY               11 TUAM              1:41.46S F      
 15 JOHN SHORTT               10 BL FN             1:42.91S F      
 16 KIERAN WATTERSON           9 BL FN             1:43.19S F      
 17 TAMAS JAGER               11 SHARK             1:43.60S F      
 18 EOGHAN HART               10 GAL               1:44.03S F      
 19 MICHAEL DOLAN             10 SHARK             1:45.04S F      
 20 PAUL SCHULER              11 SHARK             1:45.31S F      
 21 COLM SHAUGHNESSY          10 LASER             1:46.01S F      
 22 RORY BOYLE                 9 SHARK             1:46.67S F      
 23 JOHN DURKAN               10 BL FN             1:47.08S F      
 24 BRIAN RUANE               11 GAL               1:48.01S F      
 25 MATTHEW HYNES              9 LASER             1:48.76S F      
 26 DANIEL ROBINSON            9 BL FN             1:48.77S F      
 27 MICHAEL KEEGAN             9 GAL               1:51.12S F      
 28 MARK CORMICAN             10 BL FN             1:51.60S F      
 29 RIAIN KENNEDY             10 GAL               1:53.32S F      
 30 OISIN MC GLUE              8 SHARK             1:54.89S F      
 31 RIVER MC CARTHY            9 SHARK             1:55.70S F      
 32 JOHN KENNY                10 GAL               1:56.18S F      
 33 EVAN CURLEY               10 BL FN             2:01.54S F      
 34 CATHAL MCGRATH            10 GAL               2:04.84S F      
 35 KILLIAN WALL               9 SHARK             2:08.70S F      
 36 MICHAEL MACDONNACHA        9 GAL               2:09.45S F      
 37 LUKE HEARNS                9 SHARK             2:15.17S F      
  0 BEARTLANN JAGER            9 SHARK                   NS F      
  0 BERTALAM JAGER            10 BL FN                   NS F      
  0 DAVID KILBANE             10 BL FN                   NS F      
  0 EOIN LENNON                9 SHARK                   NS F      
 
Girls  12-13 100 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 HANNAH DURKAN             13 BL FN             1:18.19S F      
  2 ANOUSKA VINOD             12 GAL               1:19.79S F      
  3 AILISE PRICE              13 SHARK             1:21.36S F      
  4 MARIA NICDHONNACHA        12 GAL               1:22.82S F      
  5 EMILY TALBOT              13 BL FN             1:23.67S F      
  6 AOIFE SWEENEY             13 GAL               1:24.75S F      
  7 LAURA REKAI               12 SHARK             1:25.35S F      
  8 SIVE TOBIN                13 TUAM              1:26.51S F      
  9 AINNE FEENEY              12 LASER             1:28.38S F      
 10 FARAH COLLINS             13 TUAM              1:29.15S F      
 11 NINA BODAMER              12 GAL               1:30.72S F      
 12 ANNA CLANCY               13 TUAM              1:33.64S F      
 13 OLIWIA BREZEZINSKA        12 GAL               1:34.99S F      
 
Boys  12-13 100 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 EOIN MCDERMOTT            13 BL FN             1:14.05S F      
  2 DANIEL KEARNS             12 SHARK             1:19.65S F      
  3 ODIE MELIA                12 TUAM              1:20.46S F      
  4 BORIS IAKIMOV             12 TUAM              1:22.67S F      
  5 CATHAL HANNON             12 BL FN             1:31.25S F      
  6 VALD CHIZHEVSKI           13 GAL               1:31.41S F      
  7 DARAGH GORMLEY            12 TUAM              1:41.60S F      
  8 CIAN O CONGHAILE          12 SHARK             1:52.59S F      
  9 LIAM O CONGHAILE          12 SHARK             1:52.94S F      
  0 TAMAS JAGER               12 BL FN                   NS F      
 
Girls  14-Ov 100 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 AOIFE NI CHONGAILE        15 SHARK             1:26.27S F      
  2 ANNA FOGARTY              14 LASER             1:28.78S F      
  3 AOIFE CAMPBELL            14 LASER             1:34.40S F      
 
Boys  14-Ov 100 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 PATRICK LENEHAN           16 BL FN             1:25.73S F