IAG DIV 2  JUNE 2013     
 
Boys  11&U 400 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team             
===============================================================================
 13 RORY MELODY               11 GAL               5:53.09S F      
 20 SEAN BRENNAN              10 TUAM              6:22.00S F      
 
Boys  12-13 400 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  3 JACK SHAKESHAFT           13 BALL              5:16.36S F      
  4 BEN WALSH                 13 WPORT             5:16.42S F      
  7 EOGHAN LENNON             12 ATH               5:17.99S F      
  8 DAVID GILHOOLEY           13 TUAM              5:20.45S F      
  0 AARON DOHERTY             13 WPORT             5:26.63S F      
 16 CILLIAN BLACOE            12 GAL               5:26.74S F      
 19 CIARAN REGAN              12 COM               5:33.55S F      
 31 RONAN KENNY               12 LONG              6:14.53S F      
 
Boys  14-15 400 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  8 SHANE GIBBONS             14 ATH               5:00.06S F      
 17 BEN VAHEY                 14 SHARK             5:08.35S F      
 18 FILIP CUGALJ              14 SHARK             5:09.19S F      
 19 JOSEPH TANNION            15 SHARK             5:09.75S F      
 22 FINTAN WALDRON            15 CLM               5:14.61S F      
 23 SEAN CANAVAN              14 BALL              5:14.69S F      
 28 SHANE O'HANLON            14 LONG              5:26.81S F      
  0 CIARAN O'HANLON           14 LONG                    DQ F      
 
Boys  16-17 400 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 STEPHEN MC GINTY          16 SHARK             4:38.67S F      
 
Girls  11-12 200 FLY
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 CIARA MURRAY              12 LASER             2:57.98S F      
  2 CIARA MURRAY              12 LASER             3:12.15S P      
  3 MADELINE MITCHELL         11 GAL               3:23.98S F      
  3 MADELINE MITCHELL         11 GAL               3:24.53S P      
 
Girls  13-14 200 FLY
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 AOIFE HEALY               14 ATH               2:52.95S F      
  2 AOIFE HEALY               14 ATH               3:02.92S P      
 
Boys  11&U 200 FLY
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 SEADHNA RYAN              11 LONG              3:01.57S F      
  1 SEADHNA RYAN              11 LONG              3:20.74S P      
 
Boys  12-13 200 FLY
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  3 RONAN DERVAN              12 CBAR              3:29.65S F      
  3 RONAN DERVAN              12 CBAR              3:41.93S P      
 
Boys  14-15 200 FLY
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  3 DYLAN ROE                 14 SHARK             2:49.12S F      
  3 DYLAN ROE                 14 SHARK             3:00.51S P      
 
Girls  10&U 100 BACK
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 EMMA KENNELLY             10 GAL               1:20.36S F      
  1 EMMA KENNELLY             10 GAL               1:21.00S P      
  2 REBECCA LOWE              10 ATH               1:21.75S P      
  2 REBECCA LOWE              10 ATH               1:22.62S F      
 14 OLIVIA SMIALEK            10 ATH               1:29.18S P      
 23 FIONA CONWAY              10 CBAR              1:32.16S P      
 
Girls  11-12 100 BACK
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 RUTH GRIFFIN              12 SHARK             1:16.30S F      
  4 ISABELLE GIBBS            11 GAL               1:19.67S F      
  7 RUTH GRIFFIN              12 SHARK             1:21.02S P      
  8 ISABELLE GIBBS            11 GAL               1:21.05S P      
 12 ALLANAH BLACOE            11 GAL               1:21.83S P      
 14 NELL MAHDI                12 GAL               1:22.31S P      
 15 CIARA MURRAY              12 LASER             1:22.42S P      
 17 AMY MC GOWAN              11 B DOL             1:22.60S P      
 23 JANE MC GLINCHEY          12 SLIGO             1:23.07S P      
 24 KELLY ENNIS               11 ATH               1:23.65S P      
 31 JESSICA LOUGHRAN          12 BL FN             1:25.08S P      
 32 LAURA JOHNSON             11 ATH               1:25.27S P      
 35 SAOIRSE HOBAN             11 CBAR              1:25.40S P      
 39 ALEX MC NICHOLAS          12 LASER             1:25.87S P      
 40 CAOIMHE CONWELL           12 BALL              1:25.96S P      
 44 AOIFE O'FARRELL           12 SHARK             1:26.54S P      
 46 CAROLINA POSKROBKO        11 LASER             1:26.86S P      
 51 NAOISE SCOTT-RYAN         11 SLIGO             1:27.42S P      
 53 HEATHER FADDEN            12 CBAR              1:27.73S P      
 56 TARA WONG                 11 BALL              1:28.28S P      
  0 ALEX PATTEN               12 B DOL             1:25.26S P      
 
Girls  13-14 100 BACK
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 MEADBH KEANEY             13 SLIGO             1:13.63S P      
  3 AMY SWEENEY               14 SHARK             1:15.18S P      
  5 SIOFRA MC HALE            13 CBAR              1:15.54S P      
  3 AMY SWEENEY               14 SHARK             1:16.68S F      
 11 SORCHA CASEY              13 ATH               1:16.78S P      
  6 SIOFRA MC HALE            13 CBAR              1:17.22S F      
 22 MICHELLE FARRELL          14 COM               1:18.50S P      
 28 AOIBHEANN HENNIGAN        14 CBAR              1:19.10S P      
 28 ELIZABETH MURPHY          14 CLM               1:19.10S P      
 31 TARA DOLAN                14 COM               1:19.28S P      
 35 LAURA JOYCE               14 CLM               1:19.72S P      
 35 DEARBHLA DUIGNAN          13 ATH               1:19.72S P      
 39 HEATHER MC GOWAN          13 B DOL             1:20.08S P      
 41 SHANNON CAULFIELD         13 COM               1:20.24S P      
 45 AISLING CONNAGHTON-JONES  14 SLIGO             1:20.69S P      
 47 EMILY WARD                14 B DOL             1:20.81S P      
 52 ALICE SHORTALL            13 WPORT             1:21.28S P      
 56 AOIFE HEALY               14 ATH               1:22.07S P      
 59 SORCHA EGAN               14 ATH               1:22.94S P      
 
Boys  11&U 100 BACK
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  2 ZAK RATHER                11 GAL               1:19.00S F      
  1 ZAK RATHER                11 GAL               1:20.08S P      
  8 OISIN O'ROURKE            11 TUAM              1:23.70S F      
  6 OISIN O'ROURKE            11 TUAM              1:23.91S P      
 10 RORY MELODY               11 GAL               1:25.07S P      
 12 ROBERT DAVIDSON           11 LASER             1:26.06S P      
 16 CATHAL JOYCE              10 CLM               1:28.22S P      
 
Boys  12-13 100 BACK
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 CILLIAN BLACOE            12 GAL               1:15.17S F      
  2 EOIN ANDERSON             13 SLIGO             1:15.99S F      
  2 CILLIAN BLACOE            12 GAL               1:16.68S P      
  3 EOIN ANDERSON             13 SLIGO             1:16.70S P      
 10 CIARAN REGAN              12 COM               1:21.64S P      
 11 BRIAN BARRETT             12 B DOL             1:21.94S P      
 
Boys  14-15 100 BACK
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  3 SHANE DUNNE               14 B DOL             1:11.95S F      
  6 SHANE DUNNE               14 B DOL             1:13.97S P      
 14 FINTAN WALDRON            15 CLM               1:17.96S P      
 18 SHANE GIBBONS             14 ATH               1:19.72S P      
 
Boys  16-17 100 BACK
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  5 STEPHEN MC GINTY          16 SHARK             1:12.26S F      
  4 STEPHEN MC GINTY          16 SHARK             1:12.51S P      
 
Girls  10&U 200 IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  2 REBECCA LOWE              10 ATH               3:02.41S F      
  4 EMMA KENNELLY             10 GAL               3:03.02S F      
  4 REBECCA LOWE              10 ATH               3:04.03S P      
  7 EMMA KENNELLY             10 GAL               3:09.55S P      
 
Girls  11-12 200 IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 RUTH GRIFFIN              12 SHARK             2:51.77S F      
  3 JANE MC GLINCHEY          12 SLIGO             2:52.34S F      
  1 RUTH GRIFFIN              12 SHARK             2:53.68S P      
  4 NELL MAHDI                12 GAL               2:53.75S F      
  6 CIARA MURRAY              12 LASER             2:55.82S F      
  3 JANE MC GLINCHEY          12 SLIGO             2:56.38S P      
  5 CIARA MURRAY              12 LASER             2:57.33S P      
  7 NELL MAHDI                12 GAL               2:57.82S P      
  8 HEATHER FADDEN            12 CBAR              2:58.03S P      
  7 HEATHER FADDEN            12 CBAR              2:58.06S F      
 11 KEELA FARNON              12 COM               2:59.28S P      
 13 ALLANAH BLACOE            11 GAL               3:00.10S P      
 19 ALEX MC NICHOLAS          12 LASER             3:02.77S P      
 25 EMMA BEGLEY               12 TUAM              3:06.34S P      
 29 CAROLINA POSKROBKO        11 LASER             3:08.35S P      
 30 MADELINE MITCHELL         11 GAL               3:08.73S P      
 38 LAURA JOHNSON             11 ATH               3:17.75S P      
 39 ISABELLE GIBBS            11 GAL               3:19.00S P      
 40 CAOIMHE CONWELL           12 BALL              3:22.33S P      
 
Girls  13-14 200 IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  3 AMY SWEENEY               14 SHARK             2:43.50S P      
  5 MEADBH KEANEY             13 SLIGO             2:44.94S P      
  5 MEADBH KEANEY             13 SLIGO             2:45.84S F      
  6 AMY SWEENEY               14 SHARK             2:47.22S F      
 10 SIOFRA MC HALE            13 CBAR              2:49.23S P      
 15 SORCHA CASEY              13 ATH               2:50.78S P      
 16 LAURA JOYCE               14 CLM               2:50.90S P      
 17 ALICE SHORTALL            13 WPORT             2:51.10S P      
 25 UNA TOGHER                13 CBAR              2:53.04S P      
 26 AOIFE HEALY               14 ATH               2:53.35S P      
 29 AISLING CONNAGHTON-JONES  14 SLIGO             2:53.94S P      
 35 TARA DOLAN                14 COM               2:55.18S P      
 50 SHANNON CAULFIELD         13 COM               2:59.54S P      
 
Girls  15-16 200 IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 CAOIMHE HENNIGAN          15 CBAR              2:40.16S F      
  1 CAOIMHE HENNIGAN          15 CBAR              2:42.77S P      
 
Boys  11&U 200 IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  2 SEADHNA RYAN              11 LONG              2:55.49S F      
  2 SEADHNA RYAN              11 LONG              2:59.19S P      
 11 OISIN O'ROURKE            11 TUAM              3:09.53S P      
 17 MILO O'CONNOR             11 ATH               3:15.16S P      
  0 ZAK RATHER                11 GAL               2:53.32S P      
 
Boys  12-13 200 IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 EOIN ANDERSON             13 SLIGO             2:43.20S F      
  2 JACK SHAKESHAFT           13 BALL              2:44.77S F      
  1 EOIN ANDERSON             13 SLIGO             2:45.52S P      
  3 JACK SHAKESHAFT           13 BALL              2:50.93S P      
  9 CIARAN REGAN              12 COM               2:55.65S P      
  0 AARON DOHERTY             13 WPORT             2:55.95S F      
 13 CILLIAN BLACOE            12 GAL               2:59.94S P      
 16 BEN WALSH                 13 WPORT             3:04.42S P      
 
Boys  14-15 200 IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
 12 BEN VAHEY                 14 SHARK             2:44.90S P      
 20 FILIP CUGALJ              14 SHARK             2:46.80S P      
 21 CIARAN O'HANLON           14 LONG              2:48.02S P      
 24 FINTAN WALDRON            15 CLM               2:52.40S P      
  0 JOSEPH TANNION            15 SHARK             2:42.06S P      
 
Boys  16-17 200 IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 STEPHEN MC GINTY          16 SHARK             2:31.79S F      
  1 STEPHEN MC GINTY          16 SHARK             2:31.89S P      
 
Girls  11-12 800 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  5 SAOIRSE HOBAN             11 CBAR             11:41.53S F      
 
Girls  13-14 800 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  4 LAURA JOYCE               14 CLM              10:36.05S F      
  5 AOIBHEANN HENNIGAN        14 CBAR             10:36.58S F      
  9 SORCHA EGAN               14 ATH              10:45.46S F      
 13 ELIZABETH MURPHY          14 CLM              11:06.46S F      
 22 JEMMA MC MANAMON          14 SHARK            11:48.95S F      
 
Girls  15-16 800 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 CAOIMHE HENNIGAN          15 CBAR             10:21.52S F      
 
Girls  17-18 800 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 EMMA RYAN                 17 C FIN            10:15.19S F      
 
Girls  10&U 400 IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 REBECCA LOWE              10 ATH               6:39.35S F      
 
Girls  11-12 400 IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  2 NELL MAHDI                12 GAL               6:11.58S F      
  3 ALLANAH BLACOE            11 GAL               6:17.62S F      
  4 CIARA MURRAY              12 LASER             6:17.71S F      
  7 SAOIRSE HOBAN             11 CBAR              6:27.96S F      
 10 CAROLINA POSKROBKO        11 LASER             6:36.62S F      
 11 MADELINE MITCHELL         11 GAL               6:37.21S F      
 
Girls  13-14 400 IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 REBECCA CARROLL           13 COM               5:47.43S F      
  3 SIOFRA MC HALE            13 CBAR              6:00.43S F      
 12 JEMMA MC MANAMON          14 SHARK             6:33.13S F      
 
Girls  17-18 400 IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 EMMA RYAN                 17 C FIN             6:02.72S F      
 
Boys  11&U 400 IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 ZAK RATHER                11 GAL               5:58.34S F      
 
Boys  12-13 400 IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 EOIN ANDERSON             13 SLIGO             5:50.41S F      
  4 CILLIAN BLACOE            12 GAL               6:21.43S F      
 
Boys  14-15 400 IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  4 BEN VAHEY                 14 SHARK             5:49.31S F      
  6 FILIP CUGALJ              14 SHARK             6:00.33S F      
 
Boys  16-17 400 IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 STEPHEN MC GINTY          16 SHARK             5:23.68S F      
 
Girls  10&U 100 FLY
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  5 EMMA KENNELLY             10 GAL               1:27.76S F      
  6 EMMA KENNELLY             10 GAL               1:31.38S P      
 
Girls  11-12 100 FLY
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 JANE MC GLINCHEY          12 SLIGO             1:17.36S P      
  1 CIARA MURRAY              12 LASER             1:18.42S F      
  3 RUTH GRIFFIN              12 SHARK             1:19.55S F      
  4 CHLOE MC GLOIN            12 ATH               1:20.14S F      
  3 CHLOE MC GLOIN            12 ATH               1:23.64S P      
  4 CIARA MURRAY              12 LASER             1:23.72S P      
  5 RUTH GRIFFIN              12 SHARK             1:24.05S P      
 10 NELL MAHDI                12 GAL               1:30.09S P      
 11 ALLANAH BLACOE            11 GAL               1:32.11S P      
  0 CARRIE JOYCE              11 SHARK             1:34.27S P      
 
Girls  13-14 100 FLY
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  3 AMY SWEENEY               14 SHARK             1:16.46S P      
  4 AMY SWEENEY               14 SHARK             1:17.08S F      
 12 SIOFRA MC HALE            13 CBAR              1:20.92S P      
 13 AISLING CONNAGHTON-JONES  14 SLIGO             1:21.76S P      
 
Boys  11&U 100 FLY
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  2 SEADHNA RYAN              11 LONG              1:18.03S F      
  3 ZAK RATHER                11 GAL               1:18.19S F      
  1 ZAK RATHER                11 GAL               1:18.49S P      
  4 SEADHNA RYAN              11 LONG              1:22.47S P      
 
Boys  12-13 100 FLY
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  5 CIARAN REGAN              12 COM               1:21.88S F      
  7 CIARAN REGAN              12 COM               1:23.50S P      
  8 DAVID MC NAMARA           13 ATH               1:23.73S P      
 10 CATHAL SWEENEY            12 SHARK             1:24.51S P      
  0 DAVID MC NAMARA           13 ATH               1:20.56S F      
 
Boys  14-15 100 FLY
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  4 DYLAN ROE                 14 SHARK             1:12.71S P      
  4 DYLAN ROE                 14 SHARK             1:13.04S F      
 
Girls  10&U 100 BREAST
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  9 REBECCA LOWE              10 ATH               1:42.70S P      
 12 OLWYN COOKE               10 TUAM              1:45.41S P      
 15 FIONA CONWAY              10 CBAR              1:48.77S P      
 
Girls  11-12 100 BREAST
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 HEATHER FADDEN            12 CBAR              1:28.89S F      
  1 JANE MC GLINCHEY          12 SLIGO             1:29.89S P      
  2 JULIANA KELLY             11 NY&MN             1:30.50S P      
  3 HEATHER FADDEN            12 CBAR              1:31.01S P      
 15 CAOIMHE CONWELL           12 BALL              1:34.51S P      
 19 EMMA BEGLEY               12 TUAM              1:35.24S P      
 23 AOIFE O'FARRELL           12 SHARK             1:36.64S P      
 31 CAROLINA POSKROBKO        11 LASER             1:37.59S P      
 37 ALEX MC NICHOLAS          12 LASER             1:38.89S P      
 45 ISABELLE GIBBS            11 GAL               1:41.63S P      
 46 NELL MAHDI                12 GAL               1:41.80S P      
 
Girls  13-14 100 BREAST
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  4 ALICE SHORTALL            13 WPORT             1:26.59S P      
  5 AMY SWEENEY               14 SHARK             1:26.87S P      
  7 AMY SWEENEY               14 SHARK             1:28.49S F      
  8 AOIBHEANN HENNIGAN        14 CBAR              1:28.79S F      
 11 AOIBHEANN HENNIGAN        14 CBAR              1:29.11S P      
 14 AOIFE HEALY               14 ATH               1:29.76S P      
 15 UNA TOGHER                13 CBAR              1:30.01S P      
 20 SHANNON CAULFIELD         13 COM               1:30.96S P      
 27 LAURA JOYCE               14 CLM               1:32.09S P      
 29 ROISIN CAMPBELL           13 COM               1:32.55S P      
 30 TARA DOLAN                14 COM               1:32.58S P      
 31 HAZEL COEN                13 CBAR              1:32.63S P      
 41 SARAH FEENEY              13 TUAM              1:34.37S P      
 46 SORCHA EGAN               14 ATH               1:37.14S P      
 
Girls  15-16 100 BREAST
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 CAOIMHE HENNIGAN          15 CBAR              1:26.50S F      
  2 CAOIMHE HENNIGAN          15 CBAR              1:28.92S P      
 
Boys  11&U 100 BREAST
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  2 UISEANN COOKE             11 TUAM              1:30.40S F      
  3 UISEANN COOKE             11 TUAM              1:34.97S P      
 15 MILO O'CONNOR             11 ATH               1:43.20S P      
 
Boys  12-13 100 BREAST
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 JACK SHAKESHAFT           13 BALL              1:26.91S F      
  2 EOIN ANDERSON             13 SLIGO             1:29.65S F      
  2 JACK SHAKESHAFT           13 BALL              1:29.97S P      
  4 EOIN ANDERSON             13 SLIGO             1:30.84S P      
 11 RONAN DERVAN              12 CBAR              1:34.02S P      
 15 CONOR O'SULLIVAN          12 SHARK             1:35.61S P      
  0 CILLIAN BLACOE            12 GAL               1:42.82S P      
 
Boys  14-15 100 BREAST
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  5 SHANE O'HANLON            14 LONG              1:22.33S P      
  3 SHANE DUNNE               14 B DOL             1:22.46S F      
  5 SHANE O'HANLON            14 LONG              1:23.29S F      
  9 SHANE DUNNE               14 B DOL             1:23.77S P      
 11 DAVID WOODS               14 SLIGO             1:24.48S P      
 
Girls  10&U 200 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 REBECCA LOWE              10 ATH               2:30.14S F      
  2 EMMA KENNELLY             10 GAL               2:31.48S F      
  1 REBECCA LOWE              10 ATH               2:36.43S P      
  2 EMMA KENNELLY             10 GAL               2:36.94S P      
  3 FIONA CONWAY              10 CBAR              2:40.80S F      
  5 FIONA CONWAY              10 CBAR              2:44.24S P      
 
Girls  11-12 200 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 RUTH GRIFFIN              12 SHARK             2:25.18S F      
  2 LOUISE KENNEDY            12 ATH               2:27.61S F      
  1 LOUISE KENNEDY            12 ATH               2:28.29S P      
  2 RUTH GRIFFIN              12 SHARK             2:29.39S P      
  3 AMY MC GOWAN              11 B DOL             2:29.48S F      
  3 AMY MC GOWAN              11 B DOL             2:31.70S P      
  4 NELL MAHDI                12 GAL               2:33.97S F      
  4 NELL MAHDI                12 GAL               2:35.12S P      
  9 ALLANAH BLACOE            11 GAL               2:38.07S P      
 12 SAOIRSE HOBAN             11 CBAR              2:38.43S P      
 17 ALEX MC NICHOLAS          12 LASER             2:40.16S P      
 19 KELLY ENNIS               11 ATH               2:40.54S P      
 27 CIARA MURRAY              12 LASER             2:44.07S P      
 28 ISABELLE GIBBS            11 GAL               2:44.23S P      
 29 HEATHER FADDEN            12 CBAR              2:46.13S P      
 30 LAURA JOHNSON             11 ATH               2:46.31S P      
 34 CAROLINA POSKROBKO        11 LASER             2:49.25S P      
 37 CAOIMHE CONWELL           12 BALL              2:52.58S P      
 
Girls  13-14 200 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  3 MEADBH KEANEY             13 SLIGO             2:23.74S P      
  4 DEARBHLA DUIGNAN          13 ATH               2:24.14S P      
  5 DEARBHLA DUIGNAN          13 ATH               2:24.38S F      
  6 MEADBH KEANEY             13 SLIGO             2:25.15S F      
 14 AOIBHEANN HENNIGAN        14 CBAR              2:27.06S P      
 16 REBECCA CARROLL           13 COM               2:27.56S P      
 21 LAURA JOYCE               14 CLM               2:28.95S P      
 24 UNA TOGHER                13 CBAR              2:29.54S P      
 25 SIOFRA MC HALE            13 CBAR              2:29.59S P      
 29 ELIZABETH MURPHY          14 CLM               2:29.99S P      
 31 SORCHA EGAN               14 ATH               2:30.08S P      
 32 AMY SWEENEY               14 SHARK             2:30.41S P      
 36 AISLING CONNAGHTON-JONES  14 SLIGO             2:30.80S P      
 41 SORCHA CASEY              13 ATH               2:31.17S P      
 43 TARA DOLAN                14 COM               2:31.68S P      
 47 HEATHER MC GOWAN          13 B DOL             2:32.19S P      
 51 ALICE SHORTALL            13 WPORT             2:33.68S P      
 54 LAUREN REILLY             13 ATH               2:34.58S P      
 55 AOIFE HEALY               14 ATH               2:34.66S P      
 
Girls  15-16 200 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 CAOIMHE HENNIGAN          15 CBAR              2:19.78S F      
  1 CAOIMHE HENNIGAN          15 CBAR              2:21.38S P      
  6 ORLA MOONEY               16 ATH               2:27.66S P      
  7 ORLA MOONEY               16 ATH               2:28.04S F      
 10 AOIFE KEANEY              15 SLIGO             2:28.58S P      
 
Girls  17-18 200 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 EMMA RYAN                 17 C FIN             2:22.38S F      
  1 EMMA RYAN                 17 C FIN             2:23.64S P      
 
Boys  11&U 200 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  4 ZAK RATHER                11 GAL               2:31.36S F      
  5 SEADHNA RYAN              11 LONG              2:32.38S F      
  4 ZAK RATHER                11 GAL               2:35.38S P      
  7 OISIN O'ROURKE            11 TUAM              2:37.08S F      
  8 SEADHNA RYAN              11 LONG              2:39.21S P      
  9 OISIN O'ROURKE            11 TUAM              2:39.46S P      
 10 RORY MELODY               11 GAL               2:40.28S P      
 18 MILO O'CONNOR             11 ATH               2:45.48S P      
 
Boys  12-13 200 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  0 AARON DOHERTY             13 WPORT             2:26.85S F      
  8 BEN WALSH                 13 WPORT             2:29.89S F      
  9 BEN WALSH                 13 WPORT             2:30.53S P      
 10 DAVID GILHOOLEY           13 TUAM              2:30.84S P      
 13 JACK SHAKESHAFT           13 BALL              2:32.70S P      
 16 CILLIAN BLACOE            12 GAL               2:33.15S P      
 17 CIARAN REGAN              12 COM               2:33.22S P      
  0 EOGHAN LENNON             12 ATH               2:34.31S P      
 
Boys  14-15 200 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  2 SHANE DUNNE               14 B DOL             2:13.66S F      
  8 SHANE DUNNE               14 B DOL             2:19.36S P      
 19 BEN VAHEY                 14 SHARK             2:23.17S P      
 20 SHANE GIBBONS             14 ATH               2:23.48S P      
 22 CIARAN O'HANLON           14 LONG              2:24.17S P      
 29 SEAN CANAVAN              14 BALL              2:28.28S P      
 
Boys  16-17 200 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 STEPHEN MC GINTY          16 SHARK             2:10.20S P      
  1 STEPHEN MC GINTY          16 SHARK             2:10.69S F      
 
Girls  10&U 400 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  2 EMMA KENNELLY             10 GAL               5:43.06S F      
 
Girls  11-12 400 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  5 ALEX MC NICHOLAS          12 LASER             5:35.67S F      
  6 KEELA FARNON              12 COM               5:37.50S F      
 10 SAOIRSE HOBAN             11 CBAR              5:42.85S F      
 13 ISABELLE GIBBS            11 GAL               5:43.73S F      
 14 CIARA MURRAY              12 LASER             5:46.62S F      
 16 MADELINE MITCHELL         11 GAL               5:47.51S F      
 21 LAURA JOHNSON             11 ATH               5:49.47S F      
 22 CAROLINA POSKROBKO        11 LASER             5:51.07S F      
 26 HAZEL MC NAMARA           12 LASER             6:22.79S F      
 
Girls  13-14 400 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  3 DEARBHLA DUIGNAN          13 ATH               5:04.51S F      
  5 REBECCA CARROLL           13 COM               5:07.05S F      
 18 SORCHA EGAN               14 ATH               5:15.57S F      
 20 AOIBHEANN HENNIGAN        14 CBAR              5:16.96S F      
 22 SIOFRA MC HALE            13 CBAR              5:18.10S F      
 30 AISLING CONNAGHTON-JONES  14 SLIGO             5:28.75S F      
 36 AIDEEN SKELLY             14 LONG              5:52.44S F      
 
Girls  15-16 400 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 CAOIMHE HENNIGAN          15 CBAR              4:56.43S F      
 14 AOIFE KEANEY              15 SLIGO             5:26.17S F      
 17 MEAGHAN COEN              15 CBAR              5:46.46S F      
 
Girls  17-18 400 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 EMMA RYAN                 17 C FIN             5:02.32S F      
 
Boys  11&U 200 BREAST
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 UISEANN COOKE             11 TUAM              3:15.99S F      
  3 UISEANN COOKE             11 TUAM              3:25.58S P      
 24 SEAN BRENNAN              10 TUAM              3:57.04S P      
  0 ROBIN PFEIFFER            10 BL FN             3:46.19S P      
 
Boys  12-13 200 BREAST
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 EOIN ANDERSON             13 SLIGO             3:07.83S P      
  0 AARON DOHERTY             13 WPORT             3:12.82S F      
  2 JACK SHAKESHAFT           13 BALL              3:12.94S P      
  7 RONAN DERVAN              12 CBAR              3:16.99S F      
  6 RONAN DERVAN              12 CBAR              3:17.81S P      
 12 CIARAN REGAN              12 COM               3:20.37S P      
 15 RONAN KENNY               12 LONG              3:26.60S P      
 20 BEN WALSH                 13 WPORT             3:34.32S P      
 
Boys  14-15 200 BREAST
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  5 DAVID WOODS               14 SLIGO             3:02.83S F      
  0 DIRMUID STAUNTON          14 CLM               3:03.77S F      
  6 DAVID WOODS               14 SLIGO             3:05.19S P      
  0 SHANE O'HANLON            14 LONG              3:02.36S P      
 
Girls  10&U 200 BREAST
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  2 OLWYN COOKE               10 TUAM              3:24.27S F      
  7 OLWYN COOKE               10 TUAM              3:37.91S P      
 10 SAOIRSE BURKE             10 TUAM              3:38.16S P      
 18 IONA ASHTON               10 LASER             4:02.79S P      
 
Girls  11-12 200 BREAST
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 JANE MC GLINCHEY          12 SLIGO             3:12.97S P      
  1 JULIANA KELLY             11 NY&MN             3:15.23S F      
  3 HEATHER FADDEN            12 CBAR              3:15.46S P      
  2 CAROLINA POSKROBKO        11 LASER             3:16.70S F      
  5 LOUISE KENNEDY            12 ATH               3:18.19S F      
  6 EMMA BEGLEY               12 TUAM              3:18.66S F      
  5 EMMA BEGLEY               12 TUAM              3:19.29S P      
  6 JULIANA KELLY             11 NY&MN             3:19.84S P      
  9 CAROLINA POSKROBKO        11 LASER             3:22.58S P      
 12 LOUISE KENNEDY            12 ATH               3:23.45S P      
 17 AOIFE O'FARRELL           12 SHARK             3:26.25S P      
 18 ALLANAH BLACOE            11 GAL               3:26.75S P      
 20 CAOIMHE CONWELL           12 BALL              3:27.26S P      
 28 NELL MAHDI                12 GAL               3:29.75S P      
 30 ALEX MC NICHOLAS          12 LASER             3:32.59S P      
 31 ANOISE REILLY             12 BALL              3:34.32S P      
 34 MADELINE MITCHELL         11 GAL               3:35.78S P      
 37 ISABELLE GIBBS            11 GAL               3:37.71S P      
 42 HAZEL MC NAMARA           12 LASER             4:01.52S P      
  0 JENNIFER HOLLAND          11 GAL               3:25.81S P      
 
Girls  13-14 200 BREAST
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  3 AOIFE HEALY               14 ATH               3:09.12S P      
  7 AOIFE HEALY               14 ATH               3:09.55S F      
  9 AMY SWEENEY               14 SHARK             3:10.44S P      
 12 ALICE SHORTALL            13 WPORT             3:14.43S P      
 14 SHANNON CAULFIELD         13 COM               3:15.19S P      
 15 UNA TOGHER                13 CBAR              3:15.62S P      
 20 AOIBHEANN HENNIGAN        14 CBAR              3:17.08S P      
 22 HAZEL COEN                13 CBAR              3:17.65S P      
 23 LAURA JOYCE               14 CLM               3:19.43S P      
 24 SARAH FEENEY              13 TUAM              3:19.94S P      
 26 ROISIN CAMPBELL           13 COM               3:21.94S P      
 31 JEMMA MC MANAMON          14 SHARK             3:23.97S P      
 32 JENNI KILDUFF             13 COM               3:24.01S P      
 36 MÉABH MC DONOUGH          14 SHARK             3:29.31S P      
 
Girls  15-16 200 BREAST
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  3 CAOIMHE HENNIGAN          15 CBAR              3:06.53S F      
  2 CAOIMHE HENNIGAN          15 CBAR              3:09.62S P      
  6 AILBHE FARRELL            15 LONG              3:18.26S P      
  6 AILBHE FARRELL            15 LONG              3:20.48S F      
 10 CIARA KAVANAGH            15 LASER             3:35.47S P      
 
Boys  11&U 100 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  2 ZAK RATHER                11 GAL               1:10.17S F      
  3 OISIN O'ROURKE            11 TUAM              1:10.37S F      
  2 OISIN O'ROURKE            11 TUAM              1:10.85S P      
  5 SEADHNA RYAN              11 LONG              1:11.17S F      
  4 SEADHNA RYAN              11 LONG              1:11.76S P      
  6 ZAK RATHER                11 GAL               1:12.32S P      
 13 MILO O'CONNOR             11 ATH               1:14.01S P      
 
Boys  12-13 100 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 DAVID GILHOOLEY           13 TUAM              1:05.18S P      
 17 BEN WALSH                 13 WPORT             1:11.01S P      
 18 CILLIAN BLACOE            12 GAL               1:11.87S P      
 
Boys  14-15 100 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  3 SHANE DUNNE               14 B DOL             1:01.30S P      
  5 SHANE DUNNE               14 B DOL             1:01.47S F      
 11 BEN VAHEY                 14 SHARK             1:03.36S P      
 18 CIARAN O'HANLON           14 LONG              1:03.92S P      
 19 FINTAN WALDRON            15 CLM               1:03.96S P      
 30 SEAN CANAVAN              14 BALL              1:05.66S P      
 32 SHANE GIBBONS             14 ATH               1:05.92S P      
 
Boys  16-17 100 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  3 STEPHEN MC GINTY          16 SHARK             1:00.23S P      
  4 STEPHEN MC GINTY          16 SHARK             1:00.37S F      
 
Girls  10&U 100 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 EMMA KENNELLY             10 GAL               1:10.19S F      
  2 REBECCA LOWE              10 ATH               1:10.33S F      
  1 REBECCA LOWE              10 ATH               1:11.20S P      
  2 EMMA KENNELLY             10 GAL               1:13.77S P      
  4 FIONA CONWAY              10 CBAR              1:14.27S P      
  4 FIONA CONWAY              10 CBAR              1:14.45S F      
 
Girls  11-12 100 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 RUTH GRIFFIN              12 SHARK             1:05.78S P      
  4 AMY MC GOWAN              11 B DOL             1:09.87S F      
  3 AMY MC GOWAN              11 B DOL             1:10.09S P      
 12 NELL MAHDI                12 GAL               1:13.18S P      
 14 JULIANA KELLY             11 NY&MN             1:13.27S P      
 15 JANE MC GLINCHEY          12 SLIGO             1:13.38S P      
 16 KELLY ENNIS               11 ATH               1:13.51S P      
 18 CAOIMHE CONWELL           12 BALL              1:14.02S P      
 22 NAOISE SCOTT-RYAN         11 SLIGO             1:14.41S P      
 27 ALLANAH BLACOE            11 GAL               1:15.46S P      
 31 HEATHER FADDEN            12 CBAR              1:15.84S P      
 33 LAURA JOHNSON             11 ATH               1:16.15S P      
 35 EMMA BEGLEY               12 TUAM              1:17.75S P      
 
Girls  13-14 100 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  2 MEADBH KEANEY             13 SLIGO             1:05.58S P      
  5 MEADBH KEANEY             13 SLIGO             1:05.98S F      
  6 ELIZABETH MURPHY          14 CLM               1:06.57S P      
  8 ELIZABETH MURPHY          14 CLM               1:06.77S F      
 12 REBECCA CARROLL           13 COM               1:07.05S P      
 19 DEARBHLA DUIGNAN          13 ATH               1:07.82S P      
 26 TARA DOLAN                14 COM               1:08.29S P      
 27 HEATHER MC GOWAN          13 B DOL             1:08.51S P      
 29 AISLING CONNAGHTON-JONES  14 SLIGO             1:08.61S P      
 40 LAURA JOYCE               14 CLM               1:09.15S P      
 41 SIOFRA MC HALE            13 CBAR              1:09.23S P      
 43 UNA TOGHER                13 CBAR              1:09.34S P      
 45 SORCHA EGAN               14 ATH               1:09.68S P      
 46 AOIBHEANN HENNIGAN        14 CBAR              1:09.70S P      
 53 ALICE SHORTALL            13 WPORT             1:11.00S P      
 55 AOIFE HEALY               14 ATH               1:11.52S P      
 
Girls  15-16 100 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  7 CAOIMHE HENNIGAN          15 CBAR              1:07.41S P      
  9 ORLA MOONEY               16 ATH               1:07.65S P      
  8 CAOIMHE HENNIGAN          15 CBAR              1:08.40S F      
 15 AOIFE KEANEY              15 SLIGO             1:09.49S P      
 
Girls  17-18 100 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 EMMA RYAN                 17 C FIN             1:05.52S F      
  3 NIAMH MC NAMARA           17 ATH               1:08.15S P      
  4 EMMA RYAN                 17 C FIN             1:08.33S P      
  0 NIAMH MC NAMARA           17 ATH                     NS F      
 
Boys  11&U 200 BACK
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  4 RORY MELODY               11 GAL               2:51.06S F      
  5 RORY MELODY               11 GAL               2:52.66S P      
 14 OISIN O'ROURKE            11 TUAM              2:58.91S P      
 18 TOM SCULLY                11 GAL               3:03.43S P      
 19 CATHAL JOYCE              10 CLM               3:04.47S P      
 22 ROBIN PFEIFFER            10 BL FN             3:07.97S P      
 23 SEAN BRENNAN              10 TUAM              3:08.37S P      
 29 UISEANN COOKE             11 TUAM              3:14.28S P      
 
Boys  12-13 200 BACK
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 CILLIAN BLACOE            12 GAL               2:37.53S P      
  2 EOIN ANDERSON             13 SLIGO             2:42.59S P      
  1 CIARAN REGAN              12 COM               2:45.24S F      
  2 JACK SHAKESHAFT           13 BALL              2:46.09S F      
  6 CIARAN REGAN              12 COM               2:48.82S P      
  7 JACK SHAKESHAFT           13 BALL              2:49.09S P      
  9 DAVID GILHOOLEY           13 TUAM              2:49.64S P      
  6 BRIAN BARRETT             12 B DOL             2:50.49S F      
  7 DAVID GILHOOLEY           13 TUAM              2:50.81S F      
 10 BRIAN BARRETT             12 B DOL             2:52.93S P      
 13 JACK O'DEA                13 BL FN             2:55.36S P      
 18 CATHAL SWEENEY            12 SHARK             2:58.28S P      
 23 STRUAN BELL               12 SHARK             3:01.87S P      
 
Boys  14-15 200 BACK
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
 11 SHANE GIBBONS             14 ATH               2:44.24S P      
 12 FINTAN WALDRON            15 CLM               2:44.49S P      
 13 FILIP CUGALJ              14 SHARK             2:44.58S P      
  0 DIRMUID STAUNTON          14 CLM               2:46.33S F      
 18 BEN VAHEY                 14 SHARK             2:49.74S P      
 20 SEAN CANAVAN              14 BALL              2:52.26S P      
  0 SHANE O'HANLON            14 LONG              2:51.96S P      
 
Boys  16-17 200 BACK
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  2 STEPHEN MC GINTY          16 SHARK             2:32.56S F      
  1 STEPHEN MC GINTY          16 SHARK             2:35.12S P      
 
Girls  10&U 200 BACK
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 EMMA KENNELLY             10 GAL               2:53.82S F      
  1 EMMA KENNELLY             10 GAL               2:55.91S P      
 10 LAUREN FRIEL              10 ATH               3:08.63S P      
 15 CAOILIN KEARNEY            9 BL FN             3:14.20S P      
 18 IONA ASHTON               10 LASER             3:16.74S P      
 19 SAOIRSE BURKE             10 TUAM              3:18.81S P      
 22 OLWYN COOKE               10 TUAM              3:44.29S P      
 
Girls  11-12 200 BACK
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 ISABELLE GIBBS            11 GAL               2:45.44S F      
  3 RUTH GRIFFIN              12 SHARK             2:49.06S F      
  2 ALLANAH BLACOE            11 GAL               2:49.40S P      
  5 ISABELLE GIBBS            11 GAL               2:51.85S P      
  8 RUTH GRIFFIN              12 SHARK             2:53.48S P      
 11 KEELA FARNON              12 COM               2:55.51S P      
 15 ALEX PATTEN               12 B DOL             2:56.12S P      
 19 AMY MC GOWAN              11 B DOL             2:58.28S P      
 21 SAOIRSE HOBAN             11 CBAR              3:00.24S P      
 23 LAURA JOHNSON             11 ATH               3:00.36S P      
 24 AOIFE O'FARRELL           12 SHARK             3:00.44S P      
 25 ALEX MC NICHOLAS          12 LASER             3:00.70S P      
 27 CIARA MURRAY              12 LASER             3:00.96S P      
 28 CAROLINA POSKROBKO        11 LASER             3:01.94S P      
 30 JESSICA LOUGHRAN          12 BL FN             3:02.30S P      
 31 GRACE JOYCE               11 SHARK             3:03.69S P      
 32 TARA WONG                 11 BALL              3:04.13S P      
 39 HAZEL MC NAMARA           12 LASER             3:06.18S P      
 43 CHLOE MC GLOIN            12 ATH               3:06.92S P      
 46 CAOIMHE CONWELL           12 BALL              3:07.46S P      
 48 ORLA RYAN                 11 COM               3:08.94S P      
 53 MADELINE MITCHELL         11 GAL               3:13.71S P      
  0 JENNIFER HOLLAND          11 GAL                     DQ P      
  0 NAOISE SCOTT-RYAN         11 SLIGO             3:03.96S P      
 
Girls  13-14 200 BACK
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  4 AMY SWEENEY               14 SHARK             2:44.73S P      
  6 AMY SWEENEY               14 SHARK             2:45.15S F      
 11 MICHELLE FARRELL          14 COM               2:46.78S P      
 15 SIOFRA MC HALE            13 CBAR              2:47.68S P      
 16 TARA DOLAN                14 COM               2:49.94S P      
 20 DEARBHLA DUIGNAN          13 ATH               2:51.44S P      
 26 EMILY WARD                14 B DOL             2:52.85S P      
 27 HEATHER MC GOWAN          13 B DOL             2:53.46S P      
 29 LAURA JOYCE               14 CLM               2:53.66S P      
 31 ELIZABETH MURPHY          14 CLM               2:53.90S P      
 32 REBECCA CARROLL           13 COM               2:54.26S P      
 33 SHANNON CAULFIELD         13 COM               2:54.38S P      
 39 JENNI KILDUFF             13 COM               2:57.21S P      
 41 HAZEL COEN                13 CBAR              2:57.59S P      
 46 AIDEEN SKELLY             14 LONG              3:03.68S P      
 47 ROISIN CAMPBELL           13 COM               3:05.79S P      
 
Girls  15-16 200 BACK
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
 11 MEAGHAN COEN              15 CBAR              2:56.06S P      
 12 CIARA KAVANAGH            15 LASER             2:58.17S P      
 13 AILBHE FARRELL            15 LONG              3:00.83S P      
 
Boys  12-13 1500 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  0 AARON DOHERTY             13 WPORT            20:44.37S F      
  3 BEN WALSH                 13 WPORT            20:45.14S F      
 
Boys  14-15 1500 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  2 CIARAN O'HANLON           14 LONG             20:16.98S F      
 
Girls  12-13 200 BACK
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  2 KEELA FARNON              12 COM               2:55.14S S