Irish Minor Schools Championships FEB 2014                                   
 
Event 1  Girls 11 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:47.00  11 QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kennelly, Emma            11 Sc Rois C                      1:19.57 QT     
  2 Nieto, Anne               11 St Pauls M                     1:20.16 QT     
  3 Mc Gahon, Claragh         11 Sc Naomh Eanna U               1:21.23 QT     
  4 Pinkerton, Rebecca        11 Royal School U                 1:22.24 QT     
  5 Kane, Amelia              11 Strathearn U                   1:22.47 QT     
  6 O'Neill, Anna             11 Glencraig U                    1:24.73 QT     
  7 Maguire, Bridin           11 Rockfield U                    1:29.19 QT     
  8 Martin, Leah              11 Gs Chnoc Liamh L               1:30.52 QT     
  9 Cooper, Millie            11 Kildare Place L                1:30.84 QT     
 10 O'Sullivan, Kate S        11 Sc Iognaid C                   1:31.40 QT     
 11 Boyle, Labhoise           11 Sc Iognaid C                   1:31.56 QT     
 12 Ennis, Cara               11 Fenor M                        1:31.64 QT     
 13 Inglis, Hannah            11 Mt Anv Mont L                  1:32.03 QT     
 14 Lynch, Drew               11 St Columbas M                  1:32.44 QT     
 15 Treanor, Sorcha           11 GS Uileoga C                   1:35.38 QT     
 
Event 1  Girls 12 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:39.00  12 QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Reid, Rebecca             12 Regent House U                 1:12.27 QT     
  2 Walshe, Ellen             12 Pres Terenure L                1:13.77 QT     
  3 Leahy, Aoife              12 Sc Mhuire C                    1:18.67 QT     
  4 Tormey-Murphy, Ava        12 Rathdown L                     1:19.90 QT     
  5 Mc Daid, Carrie           12 Drumlease C                    1:20.18 QT     
  6 Kelly, Julianna           12 Our Lady's U                   1:20.21 QT     
  7 Blacoe, Allanah           12 Sc Iognaid C                   1:20.23 QT     
  8 Mc Bride, Naoise          12 Patrician L                    1:20.51 QT     
  9 Mc Crea, Alex             12 Methodist Col U                1:20.54 QT     
 10 Gibbs, Isabelle           12 Sc Rois C                      1:20.79 QT     
 11 Sheedy, Ciara             12 Lumen Christi U                1:21.82 QT     
 12 Horban, Saoirse           12 Glenisland C                   1:22.09 QT     
 13 Bryson, Aoibheann         12 Sc Naomh Pad L                 1:22.44 QT     
 14 Harling, Jean             12 Holy Family L                  1:22.48 QT     
 15 O'Donnell, Eabha          12 Mount Anville L                1:23.38 QT     
 
Event 2  Boys 11 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:43.00  11 QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rooney, Cian              11 Holy Family U                  1:21.87 QT     
  2 O'Hara, Odhran            11 Four Masters C                 1:24.49 QT     
  3 Irwin, Neddie             11 G Ui Drisceoil M               1:26.19 QT     
  4 Ryan, Duileach            11 Lanesboro C                    1:26.20 QT     
  5 Corrigan, Matthew         11 Marys&Gerards L                1:26.44 QT     
  6 Mc Grath, Michael         11 St Daigh's U                   1:28.44 QT     
  7 O'Malley, Miles           11 Willow Park L                  1:30.30 QT     
  8 Kenny, Sean               11 St Pius X L                    1:30.63 QT     
  9 Grady, Rory               11 Sc Raifteire C                 1:31.03 QT     
 10 Donohoe, Cian             11 Parke C                        1:33.58 QT     
 11 Klimonov, Denis           11 Monastery M                    1:34.38 QT     
 12 Friel, Ethan              11 ATH                            1:35.43 QT     
 13 Harris, Andrew            11 Damhead U                      1:37.74 QT     
 14 De Burca, Aaron           11 Sc Iognaid C                   1:38.30 QT     
 15 Laura, Marco              11 Waterpark M                    1:38.87 QT     
 
Event 2  Boys 12 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:30.00  12 QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Corby, Eoin               12 Ballybrown M                   1:11.65 QT     
  2 Gardiner, Matthew         12 St Patrick's L                 1:12.34 QT     
  3 Rather, Zac               12 GS Mhic Amhl C                 1:14.27 QT     
  4 Ryan, Seadhna             12 Lanesboro C                    1:19.38 QT     
  5 Cox, Paul                 12 Friends' U                     1:19.55 QT     
  6 Hunter, James             12 Methodist Col U                1:19.58 QT     
  7 Vaughan, Stuart Anthony   12 Barntown L                     1:24.07 QT     
  8 Mulhall, Reece            12 St Colmcilles L                1:25.41 QT     
  9 Towns, Philip             12 Willow Park L                  1:25.54 QT     
 10 Mahood, Adam              12 Whitehead U                    1:26.42 QT     
 
Event 3  Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          39.00  11 QT
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Bethel, Leah              11 Pond Park U            31.22      30.63 QT     
  2 Dunne, Katie              11 Leighlinbridge L       31.55      31.53 QT     
  3 Lowe, Rebecca             11 Baylin C               31.65      32.25 QT     
  4 Kouwenberg, Annelies      11 Castlelyons M          33.44      32.53 QT     
  5 Ahearne, Niamh            11 GS Eoghain L           33.22      33.20 QT     
  6 Conway, Fiona             11 Ballyvary C            34.06      33.39 QT     
  7 Burrows, Rebekah          11 Londonderry U          32.93      33.52 QT     
  8 Mills, Jenna              11 Whitehall C            33.55      33.58 QT     
  9 Friel, Lauren             11 Coosan C               33.87      34.38 QT     
 10 Gellatly, Hannah          11 Damhead U              33.82      34.74 QT     
 
Event 3  Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          39.00  11 QT
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Bethel, Leah              11 Pond Park U                       31.22 qQT    
  2 Dunne, Katie              11 Leighlinbridge L                  31.55 qQT    
  3 Lowe, Rebecca             11 Baylin C                          31.65 qQT    
  4 Burrows, Rebekah          11 Londonderry U                     32.93 qQT    
  5 Ahearne, Niamh            11 GS Eoghain L                      33.22 qQT    
  6 Kouwenberg, Annelies      11 Castlelyons M                     33.44 qQT    
  7 Mills, Jenna              11 Whitehall C                       33.55 qQT    
  8 Gellatly, Hannah          11 Damhead U                         33.82 qQT    
  9 Friel, Lauren             11 Coosan C                          33.87 qQT    
 10 Conway, Fiona             11 Ballyvary C                       34.06 qQT    
-------------------------------------------------------------------------
 11 Nolan, Sofia              11 Kildare Place L                   34.15 QT     
 12 Lyons, Maria              11 GS Ceithr Maol C                  34.58 QT     
-------------------------------------------------------------------------
 13 Gilmartin, Hannah         11 Four Masters C                    34.86 QT     
 14 Dunne, Elizabeth          11 Mount Anville L                   35.03 QT     
 15 Maguire, Bridin           11 Rockfield U                       35.07 QT     
 
Event 3  Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          36.00  12 QT
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Carey, Mary               12 Mhodscoil M            30.33      29.72 QT     
  2 Mulhall, Keela            12 GS Mhic Amhl C         30.57      30.41 QT     
  3 Quinn, Caoimhe            12 Our Lady's U           31.12      31.07 QT     
  4 Stapleton, Cara           12 Mt Anv Mont L          32.00      31.43 QT     
  5 Mc Bride, Naoise          12 Patrician L            32.88      32.43 QT     
  6 Kelly, Aoife              12 Mount Anville L        32.07      32.47 QT     
  7 Pantony, Aislinn          12 Lor Dalkey L           32.82      32.75 QT     
  8 Burton-Stafford, Kate     12 St Patrick's L         33.08      33.71 QT     
 
Event 3  Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          36.00  12 QT
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Carey, Mary               12 Mhodscoil M                       30.33 qQT    
  2 Mulhall, Keela            12 GS Mhic Amhl C                    30.57 qQT    
  3 Scott-Ryan, Naoise        12 Mercy Col C                       30.97 qQT    
  4 Quinn, Caoimhe            12 Our Lady's U                      31.12 qQT    
  5 Stapleton, Cara           12 Mt Anv Mont L                     32.00 qQT    
  6 Kelly, Aoife              12 Mount Anville L                   32.07 qQT    
  6 Maher, Rosa               12 St Mary's L                       32.07 qQT    
  8 Pantony, Aislinn          12 Lor Dalkey L                      32.82 qQT    
  9 Mc Bride, Naoise          12 Patrician L                       32.88 qQT    
 10 Burton-Stafford, Kate     12 St Patrick's L                    33.08 qQT    
-------------------------------------------------------------------------
 11 Joyce, Grace              12 Barna C                           33.37 QT     
 12 Joyce, Carrie             12 Sc Mhic Dara C                    33.66 QT     
-------------------------------------------------------------------------
 13 Burke, Saoirse            12 GS Iarfhlatha C                   33.68 QT     
 14 Mc Govern, Alice          12 Mt Anv Mont L                     33.91 QT     
 15 Doherty, Ella             12 GS Mcl Cisiog M                   34.52 QT     
 
Event 4  Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          38.00  11 QT
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Comiskey, Connor          11 Sc Mhuire U            31.07      31.33 QT     
  2 Mulholland, Daniel        11 Pond Park U            33.44      32.97 QT     
  3 Mc Sharry, Mouric         11 Sc Bride C             32.66      33.24 QT     
  4 Kashich, Zakhar           11 St Mary's L            33.33      33.74 QT     
  5 Curtin, John              11 St Anthonys M          34.21      34.10 QT     
  6 Shiels, Connor            11 Knocknagin U           34.82      34.39 QT     
  7 Madigan, Daniel           11 Coronea U              35.00      34.47 QT     
  8 Winston, Sam              11 St Peter's L           34.49      34.58 QT     
  9 Tan, Ronan                11 St Pius X L            34.86      34.65 QT     
 10 O'Leary, Paudie           11 Gneeveguilla M         34.78      35.40 QT     
 
Event 4  Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          38.00  11 QT
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Comiskey, Connor          11 Sc Mhuire U                       31.07 qQT    
  2 Mc Sharry, Mouric         11 Sc Bride C                        32.66 qQT    
  3 Kashich, Zakhar           11 St Mary's L                       33.33 qQT    
  4 Mulholland, Daniel        11 Pond Park U                       33.44 qQT    
  5 Curtin, John              11 St Anthonys M                     34.21 qQT    
  6 Winston, Sam              11 St Peter's L                      34.49 qQT    
  7 O'Leary, Paudie           11 Gneeveguilla M                    34.78 qQT    
  8 Shiels, Connor            11 Knocknagin U                      34.82 qQT    
  9 Tan, Ronan                11 St Pius X L                       34.86 qQT    
 10 Madigan, Daniel           11 Coronea U                         35.00 qQT    
-------------------------------------------------------------------------
 11 Martinez-Dunn, Daniel     11 St Mary's L                       35.23 QT     
 12 Mc Auliffe, Rod           11 St Killian's L                    35.49 QT     
-------------------------------------------------------------------------
 13 Carroll, Oisin            11 Willow Park L                     35.80 QT     
 14 Rohan, Cal                11 St Laurence's L                   36.04 QT     
 15 Donohoe, Cian             11 Parke C                           36.08 QT     
 
Event 4  Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          35.00  12 QT
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Kearney, Cathal           12 St Daigh's U           29.54      28.92 QT     
  2 Rafferty, Shea            12 St Joseph's U          29.41      29.19 QT     
  3 David, Benjamin           12 Castle Park L          31.39      30.89 QT     
  4 O'Nuallain de Fuitni, Ja  12 GS Enniscorthy L       30.82      30.91 QT     
  5 Corrigan, Jack            12 Marys&Gerards L        30.92      30.97 QT     
  6 O'Connor, Jeremy          12 Mhodscoil M            31.30      31.37 QT     
  7 Joyce, Cathal             12 Claremorris C          32.29      31.97 QT     
  8 O'Connor, Milo            12 ET Offaly C            32.03      32.03 QT     
  9 Kane, Thomas              12 Campbell Col U         32.55      32.90 QT     
 
Event 4  Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          35.00  12 QT
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Rafferty, Shea            12 St Joseph's U                     29.41 qQT    
  2 Kearney, Cathal           12 St Daigh's U                      29.54 qQT    
  3 O'Nuallain de Fuitni, Ja  12 GS Enniscorthy L                  30.82 qQT    
  4 Corrigan, Jack            12 Marys&Gerards L                   30.92 qQT    
  5 O'Connor, Jeremy          12 Mhodscoil M                       31.30 qQT    
  6 David, Benjamin           12 Castle Park L                     31.39 qQT    
  7 Chambers, Oliver          12 Campbell Col U                    31.43 qQT    
  8 O'Connor, Milo            12 ET Offaly C                       32.03 qQT    
  9 Joyce, Cathal             12 Claremorris C                     32.29 qQT    
 10 Noel, Thomas              12 Sprd Naoimh M                     32.39 qQT    
-------------------------------------------------------------------------
 11 Kane, Thomas              12 Campbell Col U                    32.55 QT     
 12 Nolke, Ewan               12 St Marys W M                      32.77 QT     
-------------------------------------------------------------------------
 13 Brophy, Niall             12 Willow Park L                     32.90 QT     
 14 Webb, Liam                12 Cai U                             33.01 QT     
 15 Rouget, Jack              12 Ballyfin L                        33.79 QT     
 
Event 5  Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          51.00  11 QT
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Robinson, Jessica         11 Moyalton U             41.88      41.45 QT     
  2 Shrestha, Sarah           11 Bush U                 42.87      41.53 QT     
  3 Pinkerton, Rebecca        11 Royal School U         42.74      41.55 QT     
  4 Lowe, Rebecca             11 Baylin C               42.45      42.42 QT     
  5 Flaherty, Ellen           11 Ballybay C             45.64      44.88 QT     
  5 Cooke, Olwyn              11 Knockroom C            44.97      44.88 QT     
  7 Burrows, Rebekah          11 Londonderry U          44.81      45.30 QT     
  8 Mc Mahon, Zara            11 Emo L                  46.90      45.61 QT     
  9 Ryan, Isabelle            11 Roxboro C              46.22      46.40 QT     
 10 Gellatly, Hannah          11 Damhead U              46.80      48.59 QT     
 
Event 5  Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          51.00  11 QT
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Robinson, Jessica         11 Moyalton U                        41.88 qQT    
  2 Lowe, Rebecca             11 Baylin C                          42.45 qQT    
  3 Pinkerton, Rebecca        11 Royal School U                    42.74 qQT    
  4 Shrestha, Sarah           11 Bush U                            42.87 qQT    
  5 Burrows, Rebekah          11 Londonderry U                     44.81 qQT    
  6 Cooke, Olwyn              11 Knockroom C                       44.97 qQT    
  7 Flaherty, Ellen           11 Ballybay C                        45.64 qQT    
  8 Ryan, Isabelle            11 Roxboro C                         46.22 qQT    
  9 Gellatly, Hannah          11 Damhead U                         46.80 qQT    
 10 Mc Mahon, Zara            11 Emo L                             46.90 qQT    
-------------------------------------------------------------------------
 11 Wall, Lillie              11 Ballymacarbry M                   47.06 QT     
 12 Colfer, Danielle          11 Rathgarogue L                     47.71 QT     
-------------------------------------------------------------------------
 13 Murray, Samantha          11 Methodist Col U                   48.18 QT     
 14 Kelly, Aimee              11 Sc Rois C                         48.54 QT     
 15 Bates, Aoife              11 Barna C                           49.81 QT     
 
Event 5  Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          48.00  12 QT
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Moloney, Emma             12 Sc na Nog M            37.80      36.72 QT     
  2 Kelly, Julianna           12 Our Lady's U           39.43      38.62 QT     
  3 Curry, Molly              12 Coleraine HS U         39.70      38.98 QT     
  4 Mc Daid, Carrie           12 Drumlease C            39.81      39.81 QT     
  5 del Castillo, Sophia      12 Bra U                  41.67      41.28 QT     
  6 Perry, Sophie             12 Green Rd L             41.87      41.72 QT     
  7 Harling, Jean             12 Holy Family L          41.99      42.57 QT     
  8 Holland, Jennifer         12 Sc Iognaid C           42.76      42.67 QT     
  9 Boylan, Louise            12 Alexandra Col L        42.65      42.90 QT     
 10 MacDougald, Jena          12 St Anne's L            43.03      43.26 QT     
 
Event 5  Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          48.00  12 QT
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Moloney, Emma             12 Sc na Nog M                       37.80 qQT    
  2 Kelly, Julianna           12 Our Lady's U                      39.43 qQT    
  3 Curry, Molly              12 Coleraine HS U                    39.70 qQT    
  4 Mc Daid, Carrie           12 Drumlease C                       39.81 qQT    
  5 del Castillo, Sophia      12 Bra U                             41.67 qQT    
  6 Perry, Sophie             12 Green Rd L                        41.87 qQT    
  7 Harling, Jean             12 Holy Family L                     41.99 qQT    
  8 Boylan, Louise            12 Alexandra Col L                   42.65 qQT    
  9 Holland, Jennifer         12 Sc Iognaid C                      42.76 qQT    
 10 MacDougald, Jena          12 St Anne's L                       43.03 qQT    
-------------------------------------------------------------------------
 11 O'Donnell, Eabha          12 Mount Anville L                   43.32 QT     
 12 Enriquez, Cher            12 Bra U                             43.54 QT     
-------------------------------------------------------------------------
 13 Mc Guirk, Leagh           12 GS Bhrian Bor L                   43.79 QT     
 14 Mc Cormack, Chloe         12 Knockraha M                       44.39 QT     
 15 Maguire, Blaithin         12 Springdale L                      45.17 QT     
 
Event 6  Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          50.00  11 QT
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Graham, Luke              11 Londonderry U          41.46      41.71 QT     
  2 Fitzgerld, Daragh         11 Tubber C               42.32      42.56 QT     
  3 Mc Sharry, Mouric         11 Sc Bride C             41.38      43.05 QT     
  4 O'Hara, Odhran            11 Four Masters C         42.96      44.07 QT     
  5 Prior, Alex               11 St Patrick's U         44.98      44.89 QT     
  6 Martinez-Dunn, Daniel     11 St Mary's L            47.63      46.21 QT     
  7 Rohan, Cal                11 St Laurence's L        46.96      46.34 QT     
  8 O'Rourke, Diarmuid        11 Lavally C              46.11      46.35 QT     
  9 Vaughan, Leo              11 Kildare Place L        46.25      46.49 QT     
 
Event 6  Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          50.00  11 QT
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Mc Sharry, Mouric         11 Sc Bride C                        41.38 qQT    
  2 Graham, Luke              11 Londonderry U                     41.46 qQT    
  3 Fitzgerld, Daragh         11 Tubber C                          42.32 qQT    
  4 O'Hara, Odhran            11 Four Masters C                    42.96 qQT    
  5 Prior, Alex               11 St Patrick's U                    44.98 qQT    
  6 O'Rourke, Diarmuid        11 Lavally C                         46.11 qQT    
  7 Vaughan, Leo              11 Kildare Place L                   46.25 qQT    
  8 Rohan, Cal                11 St Laurence's L                   46.96 qQT    
  9 Lee, Ewan                 11 St Anthonys M                     47.43 qQT    
 10 Martinez-Dunn, Daniel     11 St Mary's L                       47.63 qQT    
-------------------------------------------------------------------------
 11 Shiels, Connor            11 Knocknagin U                      47.98 QT     
 12 Grady, Rory               11 Sc Raifteire C                    48.26 QT     
-------------------------------------------------------------------------
 13 Harris, Andrew            11 Damhead U                         51.48        
 
Event 6  Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          47.00  12 QT
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Cooke, Uiseann            12 Knockroom C            37.24      36.72 QT     
  2 Corby, Eoin               12 Ballybrown M           39.33      36.75 QT     
  3 Creaney, Oliver           12 Campbell Col U         39.73      38.90 QT     
  4 Kearney, Cathal           12 St Daigh's U           38.98      39.48 QT     
  5 Hunter, James             12 Methodist Col U        40.58      40.21 QT     
  6 Cox, Paul                 12 Friends' U             40.37      40.52 QT     
  7 Vaughan, Stuart Anthony   12 Barntown L             43.21      43.50 QT     
  8 Breslin, Ethan            12 Barnacarroll C         44.19      43.86 QT     
  9 Ballard, Ethan            12 Willow Park L          45.46      44.35 QT     
 10 O'Connor, Milo            12 ET Offaly C            44.32      44.76 QT     
 
Event 6  Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          47.00  12 QT
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Cooke, Uiseann            12 Knockroom C                       37.24 qQT    
  2 Kearney, Cathal           12 St Daigh's U                      38.98 qQT    
  3 Corby, Eoin               12 Ballybrown M                      39.33 qQT    
  4 Creaney, Oliver           12 Campbell Col U                    39.73 qQT    
  5 Cox, Paul                 12 Friends' U                        40.37 qQT    
  6 Hunter, James             12 Methodist Col U                   40.58 qQT    
  7 Vaughan, Stuart Anthony   12 Barntown L                        43.21 qQT    
  8 Breslin, Ethan            12 Barnacarroll C                    44.19 qQT    
  9 O'Connor, Milo            12 ET Offaly C                       44.32 qQT    
 10 Ballard, Ethan            12 Willow Park L                     45.46 qQT    
-------------------------------------------------------------------------
 11 Jones, Ben                12 Marys&Gerards L                   46.20 QT     
 12 Mc Mahon, Aaron           12 Cbs Midleton M                    47.41        
 
Event 7  Girls 12 & Under 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                              Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Our Lady's Grammar  'A'                           4:00.00    2:31.46        
  2 Scoil Iognaid  'A'                                4:00.00    2:33.95        
  3 Belfast Royal Academy  'A'                        4:00.00    2:36.97        
  4 Mount Anville  'A'                                4:00.00    2:38.70        
  5 Scoil Rois Taylors Hill Galway  'A'               4:00.00    2:42.27        
  6 Mount Anville Montessori  'A'                     4:00.00    2:43.81        
  7 Loreto Dalkey  'A'                                4:00.00    2:46.20        
  8 Gaelscoil Mhic Amhlaigh  'A'                      4:00.00    2:50.00        
  9 Fenor  'A'                                        4:00.00    2:53.32        
 
Event 7  Girls 12 & Under 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Mount Anville Montessori  'A'                                4:00.00 q      
  1 Scoil Iognaid  'A'                                           4:00.00 q      
  1 Mount Anville  'A'                                           4:00.00 q      
  1 Gaelscoil Mhic Amhlaigh  'A'                                 4:00.00 q      
  1 Scoil Rois Taylors Hill Galway  'A'                          4:00.00 q      
  1 Belfast Royal Academy  'A'                                   4:00.00 q      
  1 Our Lady's Grammar  'A'                                      4:00.00 q      
  1 Fenor  'A'                                                   4:00.00 q      
  1 Loreto Dalkey  'A'                                           4:00.00 q      
  1 Methodist College Belfast  'A'                               4:00.00 q      
 
Event 8  Boys 12 & Under 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                              Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Campbell College  'A'                             2:23.89    2:21.71        
  2 Willow Park  'A'                                  2:31.70    2:31.73        
  3 Friends' School  'A'                              2:34.37    2:32.72        
  4 St Mary's & St Gerard's  'A'                      2:40.44    2:41.52        
  4 Belfast Royal Academy  'A'                        2:39.92    2:41.52        
  6 St Pius X  'A'                                    2:51.56    2:56.56        
  7 St Pat's Tuam  'A'                                2:58.65    2:59.45        
  8 Star of Sea  'A'                                  3:07.37    3:07.08        
 
Event 8  Boys 12 & Under 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Campbell College  'A'                                        2:23.89 q      
  2 Willow Park  'A'                                             2:31.70 q      
  3 Friends' School  'A'                                         2:34.37 q      
  4 Belfast Royal Academy  'A'                                   2:39.92 q      
  5 St Mary's & St Gerard's  'A'                                 2:40.44 q      
  6 St Anthonys  'A'                                             2:50.61 q      
  7 St Pius X  'A'                                               2:51.56 q      
  8 St Pat's Tuam  'A'                                           2:58.65 q      
  9 Star of Sea  'A'                                             3:07.37 q      
 10 Gaelscoil Mhic Amhlaigh  'A'                                 3:07.40 q      
 
Event 9  Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          46.00  11 QT
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Bethel, Leah              11 Pond Park U            35.22      35.32 QT     
  2 Ahearne, Niamh            11 GS Eoghain L           38.06      37.77 QT     
  3 del Castillo, Monica      11 Bra U                  39.47      38.83 QT     
  4 Dunne, Katie              11 Leighlinbridge L       38.64      39.02 QT     
  5 Mc Weeney, Aine           11 Melview C              39.61      39.81 QT     
  6 Mc Mahon, Zara            11 Emo L                  40.71      39.83 QT     
  7 Conway, Fiona             11 Ballyvary C            41.38      40.03 QT     
  8 Mills, Jenna              11 Whitehall C            41.36      40.64 QT     
  9 Wolseley, Rachel          11 Strandtown U           40.84      40.84 QT     
 10 Gorman, Allison           11 Doohamlet U            40.97      41.27 QT     
 
Event 9  Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          46.00  11 QT
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Bethel, Leah              11 Pond Park U                       35.22 qQT    
  2 Ahearne, Niamh            11 GS Eoghain L                      38.06 qQT    
  3 Dunne, Katie              11 Leighlinbridge L                  38.64 qQT    
  4 del Castillo, Monica      11 Bra U                             39.47 qQT    
  5 Mc Weeney, Aine           11 Melview C                         39.61 qQT    
  6 Mc Mahon, Zara            11 Emo L                             40.71 qQT    
  7 Wolseley, Rachel          11 Strandtown U                      40.84 qQT    
  8 Gorman, Allison           11 Doohamlet U                       40.97 qQT    
  9 Mills, Jenna              11 Whitehall C                       41.36 qQT    
 10 Conway, Fiona             11 Ballyvary C                       41.38 qQT    
-------------------------------------------------------------------------
 11 Robinson, Jessica         11 Moyalton U                        41.59 QT     
 12 Friel, Lauren             11 Coosan C                          42.05 QT     
-------------------------------------------------------------------------
 13 Galland, Ellie            11 Shanbally M                       42.06 QT     
 14 Daly, Edel                11 Killeen C                         42.15 QT     
 15 Pantony, Cara             11 Lor Dalkey L                      42.72 QT     
 
Event 9  Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          45.00  12 QT
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Carey, Mary               12 Mhodscoil M            35.44      34.60 QT     
  2 Quinn, Caoimhe            12 Our Lady's U           35.12      35.01 QT     
  3 del Castillo, Sophia      12 Bra U                  36.94      36.24 QT     
  4 Mc Crea, Alex             12 Methodist Col U        37.15      36.34 QT     
  5 Sheedy, Ciara             12 Lumen Christi U        36.73      36.41 QT     
  6 Gibbs, Isabelle           12 Sc Rois C              37.47      36.60 QT     
  7 Tormey-Murphy, Ava        12 Rathdown L             36.06      36.70 QT     
  8 Pyne, Elise               12 Ennis M                37.56      36.77 QT     
  9 Mc Evoy, Lara             12 Ballyboughal L         36.86      37.30 QT     
 10 Gillic, Trudie            12 Carnaross L            37.91      39.41 QT     
 
Event 9  Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          45.00  12 QT
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Quinn, Caoimhe            12 Our Lady's U                      35.12 qQT    
  2 Carey, Mary               12 Mhodscoil M                       35.44 qQT    
  3 Tormey-Murphy, Ava        12 Rathdown L                        36.06 qQT    
  4 Sheedy, Ciara             12 Lumen Christi U                   36.73 qQT    
  5 Mc Evoy, Lara             12 Ballyboughal L                    36.86 qQT    
  6 del Castillo, Sophia      12 Bra U                             36.94 qQT    
  7 Mc Crea, Alex             12 Methodist Col U                   37.15 qQT    
  8 Gibbs, Isabelle           12 Sc Rois C                         37.47 qQT    
  9 Pyne, Elise               12 Ennis M                           37.56 qQT    
 10 Gillic, Trudie            12 Carnaross L                       37.91 qQT    
-------------------------------------------------------------------------
 11 Ryan, Orla                12 Fermoyle C                        38.63 QT     
 12 Kelly, Aoife              12 Mount Anville L                   39.24 QT     
-------------------------------------------------------------------------
 13 Gallagher, Sara           12 Our Ladys Grov L                  39.72 QT     
 14 Buckley, Ellen            12 Powerstown M                      39.86 QT     
 15 Liljeberg, Lykke          12 Castle Park L                     40.28 QT     
 
Event 10  Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          45.00  11 QT
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Winston, Sam              11 St Peter's L           38.69      37.65 QT     
  2 Ryan, Duileach            11 Lanesboro C            38.85      38.01 QT     
  3 Graham, Luke              11 Londonderry U          39.59      38.74 QT     
  4 O'Malley, Miles           11 Willow Park L          39.28      39.05 QT     
  5 Irwin, Neddie             11 G Ui Drisceoil M       39.96      39.09 QT     
  6 Brennan, San              11 St Pat's C             40.78      39.57 QT     
  7 Curtin, John              11 St Anthonys M          39.97      40.15 QT     
  8 Kenny, Sean               11 St Pius X L            43.14      40.44 QT     
  9 Mullan, Eoin              11 St Eugene's U          43.22      43.43 QT     
 10 Buckley, Michael          11 Powerstown M           42.58      43.52 QT     
 
Event 10  Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          45.00  11 QT
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Winston, Sam              11 St Peter's L                      38.69 qQT    
  2 Ryan, Duileach            11 Lanesboro C                       38.85 qQT    
  3 O'Malley, Miles           11 Willow Park L                     39.28 qQT    
  4 Graham, Luke              11 Londonderry U                     39.59 qQT    
  5 Irwin, Neddie             11 G Ui Drisceoil M                  39.96 qQT    
  6 Curtin, John              11 St Anthonys M                     39.97 qQT    
  7 Brennan, San              11 St Pat's C                        40.78 qQT    
  8 Buckley, Michael          11 Powerstown M                      42.58 qQT    
  9 Kenny, Sean               11 St Pius X L                       43.14 qQT    
 10 Mullan, Eoin              11 St Eugene's U                     43.22 qQT    
-------------------------------------------------------------------------
 11 O'Rourke, Diarmuid        11 Lavally C                         43.63 QT     
 
Event 10  Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          43.00  12 QT
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Scannell, Sean            12 St Paul's L            32.29      32.27 QT     
  2 Carroll, Aaron            12 Milford M              33.83      34.14 QT     
  3 Johnston, Paddy           12 Campbell Col U         35.08      34.94 QT     
  4 O'Connor, Jeremy          12 Mhodscoil M            35.86      35.65 QT     
  5 Joyce, Cathal             12 Claremorris C          37.44      37.46 QT     
  6 David, Benjamin           12 Castle Park L          37.09      37.60 QT     
  7 Corrigan, Jack            12 Marys&Gerards L        37.53      37.77 QT     
  8 Scully, Tom               12 St Patrick's C         38.13      38.28 QT     
  9 Towns, Philip             12 Willow Park L          37.90      38.34 QT     
 10 Noel, Thomas              12 Sprd Naoimh M          38.85      38.93 QT     
 
Event 10  Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          43.00  12 QT
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Scannell, Sean            12 St Paul's L                       32.29 qQT    
  2 Carroll, Aaron            12 Milford M                         33.83 qQT    
  3 Johnston, Paddy           12 Campbell Col U                    35.08 qQT    
  4 O'Connor, Jeremy          12 Mhodscoil M                       35.86 qQT    
  5 David, Benjamin           12 Castle Park L                     37.09 qQT    
  6 Joyce, Cathal             12 Claremorris C                     37.44 qQT    
  7 Corrigan, Jack            12 Marys&Gerards L                   37.53 qQT    
  8 Towns, Philip             12 Willow Park L                     37.90 qQT    
  9 Scully, Tom               12 St Patrick's C                    38.13 qQT    
 10 Noel, Thomas              12 Sprd Naoimh M                     38.85 qQT    
-------------------------------------------------------------------------
 11 Webb, Liam                12 Cai U                             39.55 QT     
 12 Rouget, Jack              12 Ballyfin L                        39.70 QT     
 12 Dragoi, Colin             12 Moneenroen L                      39.70 QT     
Swim-Off Required -------------------------------------------------------
 14 Brady, Ethan              12 St Pius X L                       40.76 QT     
 15 Brophy, Niall             12 Willow Park L                     40.83 QT     
 
Event 11  Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          55.00  11 QT
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Mc Gahon, Claragh         11 Sc Naomh Eanna U       36.88      35.78 QT     
  2 O'Neill, Anna             11 Glencraig U            36.41      35.91 QT     
  3 Nieto, Anne               11 St Pauls M             35.78      36.18 QT     
  4 Kane, Amelia              11 Strathearn U           37.36      37.01 QT     
  5 Kouwenberg, Annelies      11 Castlelyons M          39.49      38.61 QT     
  6 Lyons, Maria              11 GS Ceithr Maol C       39.02      38.89 QT     
  7 O'Sullivan, Kate S        11 Sc Iognaid C           39.68      40.03 QT     
  8 Mc Weeney, Aine           11 Melview C              39.70      40.18 QT     
  9 Gilmartin, Hannah         11 Four Masters C         40.63      42.16 QT     
 
Event 11  Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          55.00  11 QT
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Nieto, Anne               11 St Pauls M                        35.78 qQT    
  2 Kennelly, Emma            11 Sc Rois C                         36.33 qQT    
  3 O'Neill, Anna             11 Glencraig U                       36.41 qQT    
  4 Mc Gahon, Claragh         11 Sc Naomh Eanna U                  36.88 qQT    
  5 Kane, Amelia              11 Strathearn U                      37.36 qQT    
  6 Lyons, Maria              11 GS Ceithr Maol C                  39.02 qQT    
  7 Kouwenberg, Annelies      11 Castlelyons M                     39.49 qQT    
  8 O'Sullivan, Kate S        11 Sc Iognaid C                      39.68 qQT    
  9 Mc Weeney, Aine           11 Melview C                         39.70 qQT    
 10 Gilmartin, Hannah         11 Four Masters C                    40.63 qQT    
-------------------------------------------------------------------------
 11 Cox, Andrea               11 Downshire U                       40.82 QT     
 12 Cooper, Millie            11 Kildare Place L                   42.24 QT     
-------------------------------------------------------------------------
 13 Gorman, Allison           11 Doohamlet U                       42.28 QT     
 14 Williams, Megan           11 Sc Iognaid C                      43.74 QT     
 15 Whelan, Emma              11 Alexandra Col L                   44.11 QT     
 
Event 11  Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          45.00  12 QT
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Reid, Rebecca             12 Regent House U         31.00      31.15 QT     
  2 Walshe, Ellen             12 Pres Terenure L        31.42      31.37 QT     
  3 Leahy, Aoife              12 Sc Mhuire C            32.90      32.84 QT     
  4 Bryson, Aoibheann         12 Sc Naomh Pad L         35.17      35.41 QT     
  5 Mulhall, Keela            12 GS Mhic Amhl C         36.05      35.60 QT     
  6 Horban, Saoirse           12 Glenisland C           35.61      35.99 QT     
  7 Maher, Rosa               12 St Mary's L            35.99      36.23 QT     
  8 Blacoe, Allanah           12 Sc Iognaid C           38.46      37.93 QT     
  9 Mitchell, Madeline        12 Sc Iognaid C           37.98      38.13 QT     
 
Event 11  Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          45.00  12 QT
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Reid, Rebecca             12 Regent House U                    31.00 qQT    
  2 Walshe, Ellen             12 Pres Terenure L                   31.42 qQT    
  3 Leahy, Aoife              12 Sc Mhuire C                       32.90 qQT    
  4 Bryson, Aoibheann         12 Sc Naomh Pad L                    35.17 qQT    
  5 Horban, Saoirse           12 Glenisland C                      35.61 qQT    
  6 Maher, Rosa               12 St Mary's L                       35.99 qQT    
  7 Mulhall, Keela            12 GS Mhic Amhl C                    36.05 qQT    
  8 Mitchell, Madeline        12 Sc Iognaid C                      37.98 qQT    
  9 Scott-Ryan, Naoise        12 Mercy Col C                       38.33 qQT    
 10 Blacoe, Allanah           12 Sc Iognaid C                      38.46 qQT    
-------------------------------------------------------------------------
 11 Joyce, Carrie             12 Sc Mhic Dara C                    38.79 QT     
 12 Pantony, Aislinn          12 Lor Dalkey L                      38.85 QT     
-------------------------------------------------------------------------
 13 Dunford, Eve              12 Our Lady's U                      39.11 QT     
 14 Farnon, Hannah            12 Sc Mhuire C                       39.29 QT     
 15 Enriquez, Cher            12 Bra U                             40.22 QT     
 
Event 12  Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          50.00  11 QT
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Brennan, San              11 St Pat's C             36.58      35.41 QT     
  2 Comiskey, Connor          11 Sc Mhuire U            38.63      37.01 QT     
  3 Mc Grath, Michael         11 St Daigh's U           37.44      37.13 QT     
  4 Kashich, Zakhar           11 St Mary's L            40.28      37.80 QT     
  5 Corrigan, Matthew         11 Marys&Gerards L        38.77      37.93 QT     
  6 Rooney, Cian              11 Holy Family U          38.87      38.43 QT     
  7 Mulholland, Daniel        11 Pond Park U            40.72      39.16 QT     
  8 Fitzgerld, Daragh         11 Tubber C               40.51      39.99 QT     
  9 Mullan, Eoin              11 St Eugene's U          41.80      42.74 QT     
 
Event 12  Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          50.00  11 QT
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Brennan, San              11 St Pat's C                        36.58 qQT    
  2 Mc Grath, Michael         11 St Daigh's U                      37.44 qQT    
  3 Comiskey, Connor          11 Sc Mhuire U                       38.63 qQT    
  4 Corrigan, Matthew         11 Marys&Gerards L                   38.77 qQT    
  5 Rooney, Cian              11 Holy Family U                     38.87 qQT    
  6 Kashich, Zakhar           11 St Mary's L                       40.28 qQT    
  7 Fitzgerld, Daragh         11 Tubber C                          40.51 qQT    
  8 Mulholland, Daniel        11 Pond Park U                       40.72 qQT    
  9 Mullan, Eoin              11 St Eugene's U                     41.80 qQT    
 10 O'Reilly, Adam            11 St Conleth's L                    42.40 qQT    
-------------------------------------------------------------------------
 11 Madigan, Daniel           11 Coronea U                         43.05 QT     
 12 Klimonov, Denis           11 Monastery M                       43.14 QT     
-------------------------------------------------------------------------
 13 Buckley, Michael          11 Powerstown M                      44.21 QT     
 14 Mc Elroy, Oliver          11 Marys&Gerards L                   45.07 QT     
 15 O'Leary, Paudie           11 Gneeveguilla M                    45.81 QT     
 
Event 12  Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          45.00  12 QT
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Scannell, Sean            12 St Paul's L            31.45      31.26 QT     
  2 Gardiner, Matthew         12 St Patrick's L         31.60      31.57 QT     
  3 Rather, Zac               12 GS Mhic Amhl C         32.10      32.27 QT     
  4 Rafferty, Shea            12 St Joseph's U          33.70      33.32 QT     
  5 Cooke, Uiseann            12 Knockroom C            34.24      33.48 QT     
  6 Carroll, Aaron            12 Milford M              33.77      33.93 QT     
  7 Johnston, Paddy           12 Campbell Col U         34.25      34.14 QT     
  8 Ryan, Seadhna             12 Lanesboro C            34.08      34.52 QT     
  9 O'Nuallain de Fuitni, Ja  12 GS Enniscorthy L       33.73      34.80 QT     
 10 Murtagh, Ethan            12 Willow Park L          37.75      38.20 QT     
 
Event 12  Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          45.00  12 QT
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Scannell, Sean            12 St Paul's L                       31.45 qQT    
  2 Gardiner, Matthew         12 St Patrick's L                    31.60 qQT    
  3 Rather, Zac               12 GS Mhic Amhl C                    32.10 qQT    
  4 Rafferty, Shea            12 St Joseph's U                     33.70 qQT    
  5 O'Nuallain de Fuitni, Ja  12 GS Enniscorthy L                  33.73 qQT    
  6 Carroll, Aaron            12 Milford M                         33.77 qQT    
  7 Ryan, Seadhna             12 Lanesboro C                       34.08 qQT    
  8 Cooke, Uiseann            12 Knockroom C                       34.24 qQT    
  9 Johnston, Paddy           12 Campbell Col U                    34.25 qQT    
 10 Murtagh, Ethan            12 Willow Park L                     37.75 qQT    
-------------------------------------------------------------------------
 11 Ryan, Flynn               12 Rathmore U                        38.71 QT     
 12 O'Brien, Dylan            12 Ennis M                           39.26 QT     
-------------------------------------------------------------------------
 13 Mulhall, Reece            12 St Colmcilles L                   39.34 QT     
 14 O'Brien, Stephen          12 Whitehall C                       40.27 QT     
 15 Mahood, Adam              12 Whitehead U                       40.40 QT     
 
Event 13  Girls 12 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                              Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Our Lady's Grammar  'A'                           4:00.00    2:16.46        
  2 Mount Anville Montessori  'A'                     4:00.00    2:18.10        
  3 Mount Anville  'A'                                4:00.00    2:18.95        
  4 Belfast Royal Academy  'A'                        4:00.00    2:20.16        
  5 Scoil Rois Taylors Hill Galway  'A'               4:00.00    2:20.40        
  6 Scoil Iognaid  'A'                                4:00.00    2:22.29        
  7 Methodist College Belfast  'A'                    4:00.00    2:27.99        
  8 Loreto Dalkey  'A'                                4:00.00    2:28.67        
  9 Fenor  'A'                                        4:00.00    2:31.25        
 10 Gaelscoil Mhic Amhlaigh  'A'                      4:00.00    2:31.95        
 
Event 13  Girls 12 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Mount Anville Montessori  'A'                                4:00.00 q      
  1 Scoil Iognaid  'A'                                           4:00.00 q      
  1 Mount Anville  'A'                                           4:00.00 q      
  1 Scoil Rois Taylors Hill Galway  'A'                          4:00.00 q      
  1 Gaelscoil Mhic Amhlaigh  'A'                                 4:00.00 q      
  1 Belfast Royal Academy  'A'                                   4:00.00 q      
  1 Our Lady's Grammar  'A'                                      4:00.00 q      
  1 Fenor  'A'                                                   4:00.00 q      
  1 Loreto Dalkey  'A'                                           4:00.00 q      
  1 Methodist College Belfast  'A'                               4:00.00 q      
 
Event 14  Boys 12 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                              Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Friends' School  'A'                              2:17.14    2:15.52        
  2 Willow Park  'A'                                  2:19.60    2:18.94        
  3 Belfast Royal Academy  'A'                        2:19.80    2:20.02        
  4 St Mary's & St Gerard's  'A'                      2:23.72    2:27.15        
  5 Star of Sea  'A'                                  2:31.29    2:27.41        
  6 St Pius X  'A'                                    2:29.19    2:29.50        
  7 St Anthonys  'A'                                  2:32.36    2:34.14        
  8 Campbell College  'A'                             2:36.19    2:37.71        
  9 Scoil Iognaid  'A'                                2:40.49    2:42.17        
 10 St Pat's Tuam  'A'                                2:40.64    2:42.36        
 
Event 14  Boys 12 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Friends' School  'A'                                         2:17.14 q      
  2 Willow Park  'A'                                             2:19.60 q      
  3 Belfast Royal Academy  'A'                                   2:19.80 q      
  4 St Mary's & St Gerard's  'A'                                 2:23.72 q      
  5 St Pius X  'A'                                               2:29.19 q      
  6 Star of Sea  'A'                                             2:31.29 q      
  7 St Anthonys  'A'                                             2:32.36 q      
  8 Campbell College  'A'                                        2:36.19 q      
  9 Scoil Iognaid  'A'                                           2:40.49 q      
 10 St Pat's Tuam  'A'                                           2:40.64 q      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Gaelscoil Mhic Amhlaigh  'A'                                 2:42.64        
 
Event 15  Girls 7-9 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          45.00  7-9 QT
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Williams, Ciara            9 Robinstown L           35.32      35.55 QT     
  2 Mc Alorum, Mollie          9 St Comgalls U          36.64      35.73 QT     
  3 Rooney, Cora               9 Holy Family U          36.55      35.96 QT     
  4 Mc Garry, Niamh            9 St Malachy's U         37.08      37.02 QT     
  5 Lowe, Erika                9 Ballybay C             38.89      37.68 QT     
  6 Saunders, Kate             9 Alexandra Col L        39.14      38.43 QT     
  7 Mc Keon, Ava               9 Creagh C               38.59      39.56 QT     
  8 Rossiter, Emily            9 St Colmcilles L        40.20      39.81 QT     
  9 Kelly, Laura               9 Castle Park L          40.81      40.40 QT     
 10 Kelly, Rachel              9 Carrick U              40.32      40.87 QT     
 
Event 15  Girls 7-9 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          45.00  7-9 QT
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Williams, Ciara            9 Robinstown L                      35.32 qQT    
  2 Rooney, Cora               9 Holy Family U                     36.55 qQT    
  3 Mc Alorum, Mollie          9 St Comgalls U                     36.64 qQT    
  4 Mc Garry, Niamh            9 St Malachy's U                    37.08 qQT    
  5 Mc Keon, Ava               9 Creagh C                          38.59 qQT    
  6 Lowe, Erika                9 Ballybay C                        38.89 qQT    
  7 Saunders, Kate             9 Alexandra Col L                   39.14 qQT    
  8 Rossiter, Emily            9 St Colmcilles L                   40.20 qQT    
  9 Kelly, Rachel              9 Carrick U                         40.32 qQT    
 10 Kelly, Laura               9 Castle Park L                     40.81 qQT    
-------------------------------------------------------------------------
 11 Barr, Tarryn               9 Kilmaine U                        40.94 QT     
 12 Ward, Niamh                9 St Pius X L                       41.25 QT     
-------------------------------------------------------------------------
 13 Rowlands, Aisling          9 Rathdown L                        41.90 QT     
 14 Fitzpatrick, Cara          9 Tubberclair C                     42.11 QT     
 15 Fitzpatrick, Eva           9 Tubberclair C                     43.14 QT     
 
Event 15  Girls 10 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          43.00  10 QT
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Leonard, Caragh           10 St Mary's U            33.93      33.20 QT     
  2 Cullen, Faye              10 St Patrick's L         34.53      33.95 QT     
  3 Keaney, Ellen             10 Brittas Bay L          34.31      34.57 QT     
  4 Kearney, Aoife            10 St Daigh's U           34.71      34.70 QT     
  5 Gannon, Jessica           10 Tarmon C               35.38      35.26 QT     
  6 Falls, Ellie              10 Stranmillis U          35.75      35.34 QT     
  7 Lynch, Helen              10 Kilcleagh C            35.87      35.68 QT     
  8 Ward, Ellen               10 St Pius X L            36.85      36.53 QT     
  9 Dolan, Ruth               10 Creagh C               36.78      37.29 QT     
 10 Mc Grath, Renee           10 Rathpeacon M           37.49      38.02 QT     
 
Event 15  Girls 10 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          43.00  10 QT
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Leonard, Caragh           10 St Mary's U                       33.93 qQT    
  2 Keaney, Ellen             10 Brittas Bay L                     34.31 qQT    
  3 Cullen, Faye              10 St Patrick's L                    34.53 qQT    
  4 Kearney, Aoife            10 St Daigh's U                      34.71 qQT    
  5 Gannon, Jessica           10 Tarmon C                          35.38 qQT    
  6 Falls, Ellie              10 Stranmillis U                     35.75 qQT    
  7 Lynch, Helen              10 Kilcleagh C                       35.87 qQT    
  8 Dolan, Ruth               10 Creagh C                          36.78 qQT    
  9 Ward, Ellen               10 St Pius X L                       36.85 qQT    
 10 Mc Grath, Renee           10 Rathpeacon M                      37.49 qQT    
-------------------------------------------------------------------------
 11 Hayes, Jasmyn             10 Alexandra Col L                   38.76 QT     
 12 Mc Keon, Tara             10 Creagh C                          38.95 QT     
-------------------------------------------------------------------------
 13 Whelan, Katie             10 Holy Family L                     39.33 QT     
 14 Mulcahy, Kara             10 St Mary's L                       39.40 QT     
 15 Crowley, Sorcha           10 GS de  Hide M                     39.45 QT     
 
Event 16  Boys 7-9 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          45.00  7-9 QT
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Barnes, Adam               9 Victoria U             36.21      36.18 QT     
  2 Gilmartin, Gero            9 Four Masters C         37.12      36.65 QT     
  3 Mc Mahon, Conor            8 Emo L                  39.57      37.21 QT     
  4 O'Loughlin Brophy, Killi   8 Castaheany ET L        38.75      37.67 QT     
  5 Gallagher, Oisin           9 St Anne's U            37.33      37.76 QT     
  6 Comiskey, Matthew          9 Sc Mhuire U            39.37      38.32 QT     
  7 O'Leary, Ross              9 Gneeveguilla M         38.23      38.57 QT     
  8 Cooke, Aonghus             9 Knockroom C            38.58      38.94 QT     
  9 Mc Geary, Patrick          8 St John's U            40.52      39.72 QT     
 10 Bramley, Patrick           9 St Iberius L           40.82      41.22 QT     
 
Event 16  Boys 7-9 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          45.00  7-9 QT
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Barnes, Adam               9 Victoria U                        36.21 qQT    
  2 Gilmartin, Gero            9 Four Masters C                    37.12 qQT    
  3 Gallagher, Oisin           9 St Anne's U                       37.33 qQT    
  4 O'Leary, Ross              9 Gneeveguilla M                    38.23 qQT    
  5 Cooke, Aonghus             9 Knockroom C                       38.58 qQT    
  6 O'Loughlin Brophy, Killi   8 Castaheany ET L                   38.75 qQT    
  7 Comiskey, Matthew          9 Sc Mhuire U                       39.37 qQT    
  8 Mc Mahon, Conor            8 Emo L                             39.57 qQT    
  9 Mc Geary, Patrick          8 St John's U                       40.52 qQT    
 10 Bramley, Patrick           9 St Iberius L                      40.82 qQT    
-------------------------------------------------------------------------
 11 Lynch, Benjamin            9 Belgooly M                        41.22 QT     
 12 Clarke, Naoise             9 Sc Bhride L                       41.54 QT     
-------------------------------------------------------------------------
 13 Murphy, Darren             9 St Enda's C                       42.63 QT     
 
Event 16  Boys 10 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          41.00  10 QT
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Nijs, Tiarnan             10 Tuamgraney M           34.64      33.26 QT     
  2 Lynch, Darragh            10 St Andrew's L          33.19      33.30 QT     
  3 Malashnyak, Edwin         10 Coosan C               34.05      33.64 QT     
  4 Joyce, Darragh            10 Claremorris C          34.44      34.78 QT     
  5 Mc Gahon, Cillian         10 Sc Naomh Eanna U       35.33      35.12 QT     
  6 Foley, Conor              10 Cbc Cork M             35.88      35.29 QT     
  7 Mc Greal, Adam            10 Creagh C               35.85      35.45 QT     
  8 Brophy, Max               10 Willow Park L          35.77      35.54 QT     
  9 Doak, Cameron             10 Riverdale U            35.70      35.61 QT     
 10 Fon, Matthew              10 Methodist Col U        35.91      36.05 QT     
 
Event 16  Boys 10 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          41.00  10 QT
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lynch, Darragh            10 St Andrew's L                     33.19 qQT    
  2 Malashnyak, Edwin         10 Coosan C                          34.05 qQT    
  3 Joyce, Darragh            10 Claremorris C                     34.44 qQT    
  4 Nijs, Tiarnan             10 Tuamgraney M                      34.64 qQT    
  5 Mc Gahon, Cillian         10 Sc Naomh Eanna U                  35.33 qQT    
  6 Doak, Cameron             10 Riverdale U                       35.70 qQT    
  7 Brophy, Max               10 Willow Park L                     35.77 qQT    
  8 Mc Greal, Adam            10 Creagh C                          35.85 qQT    
  9 Foley, Conor              10 Cbc Cork M                        35.88 qQT    
 10 Fon, Matthew              10 Methodist Col U                   35.91 qQT    
-------------------------------------------------------------------------
 11 Zaidan, Marcus            10 Rathbeggan L                      36.14 QT     
 12 Geddis, Adam              10 Windmill U                        36.53 QT     
-------------------------------------------------------------------------
 13 Creaney, Joshua           10 Abbey U                           36.59 QT     
 14 Thurk, Michael            10 Castle Park L                     36.70 QT     
 15 Mooney, James             10 Creagh C                          36.85 QT     
 
Event 17  Girls 7-9 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:05.00  7-9 QT
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Rossiter, Emily            9 St Colmcilles L        51.97      49.66 QT     
  2 Hunter, Amy                8 Methodist Col U        50.26      50.37 QT     
  3 Williams, Ciara            9 Robinstown L           51.10      50.45 QT     
  4 Mc Garry, Niamh            9 St Malachy's U         51.14      51.22 QT     
  5 Kelly, Laura               9 Castle Park L          53.12      51.95 QT     
  6 Mc Namara, Ava             8 St Brides U            53.19      53.17 QT     
  7 Martin, Emily              9 Tubberclair C          54.07      53.94 QT     
  8 Mc Cormack, Cara           8 Knockraha M            54.57      54.86 QT     
  9 Vaughan, Ella              9 Kildare Place L        54.80      55.03 QT     
 10 O'Boyle, Karen             9 Whitehall C            54.36      55.34 QT     
 
Event 17  Girls 7-9 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:05.00  7-9 QT
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Hunter, Amy                8 Methodist Col U                   50.26 qQT    
  2 Williams, Ciara            9 Robinstown L                      51.10 qQT    
  3 Mc Garry, Niamh            9 St Malachy's U                    51.14 qQT    
  4 Rossiter, Emily            9 St Colmcilles L                   51.97 qQT    
  5 Kelly, Laura               9 Castle Park L                     53.12 qQT    
  6 Mc Namara, Ava             8 St Brides U                       53.19 qQT    
  7 Martin, Emily              9 Tubberclair C                     54.07 qQT    
  8 O'Boyle, Karen             9 Whitehall C                       54.36 qQT    
  9 Mc Cormack, Cara           8 Knockraha M                       54.57 qQT    
 10 Vaughan, Ella              9 Kildare Place L                   54.80 qQT    
-------------------------------------------------------------------------
 11 Mullan, Eilis              9 St Eugene's U                     55.55 QT     
 12 Clarke, Eloise             9 Castlesampson C                   56.79 QT     
-------------------------------------------------------------------------
 13 Kelly, Rachel              9 Carrick U                         57.44 QT     
 14 Healy, Rachel              9 Snugboro C                        58.19 QT     
 15 Horan, Ivanna              9 Snugboro C                        59.32 QT     
 
Event 17  Girls 10 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:00.00  10 QT
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Kimber, Katie             10 Glenola Prep U         43.46      43.32 QT     
  2 Perry, Jane               10 Green Rd L             45.65      44.29 QT     
  3 Mc Namara, Grace          10 St Brides U            45.42      44.89 QT     
  4 Nieto, Paula              10 St Pauls M             46.74      46.30 QT     
  5 Keaney, Ellen             10 Brittas Bay L          48.35      47.66 QT     
  6 Dempsey, Rachel           10 Sc Iognaid C           48.98      48.75 QT     
  7 Doyle, Ruth               10 St Patrick's L         49.54      49.01 QT     
  8 Gibbs, Alison             10 Sc Rois C              48.99      49.24 QT     
  9 Mc Gill, Ciara            10 St Felim's U           48.97      49.50 QT     
 10 Ni Chuinn, Ailbhe         10 GS Portlaoise L        48.02      49.86 QT     
 
Event 17  Girls 10 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:00.00  10 QT
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Kimber, Katie             10 Glenola Prep U                    43.46 qQT    
  2 Mc Namara, Grace          10 St Brides U                       45.42 qQT    
  3 Perry, Jane               10 Green Rd L                        45.65 qQT    
  4 Nieto, Paula              10 St Pauls M                        46.74 qQT    
  5 Ni Chuinn, Ailbhe         10 GS Portlaoise L                   48.02 qQT    
  6 Keaney, Ellen             10 Brittas Bay L                     48.35 qQT    
  7 Mc Gill, Ciara            10 St Felim's U                      48.97 qQT    
  8 Dempsey, Rachel           10 Sc Iognaid C                      48.98 qQT    
  9 Gibbs, Alison             10 Sc Rois C                         48.99 qQT    
 10 Doyle, Ruth               10 St Patrick's L                    49.54 qQT    
-------------------------------------------------------------------------
 11 Tindall, Ruby             10 Down High Sch U                   50.24 QT     
 12 Crowley, Sorcha           10 GS de  Hide M                     50.29 QT     
-------------------------------------------------------------------------
 13 Quinn, Aidin-Sinead       10 Bridge U                          50.31 QT     
 14 Mc Grath, Renee           10 Rathpeacon M                      50.66 QT     
 15 Kilcommons, Ciara         10 St Patrick's C                    51.29 QT     
 
Event 18  Boys 7-9 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:05.00  7-9 QT
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Perry, Max                 9 Green Rd L             45.62      44.94 QT     
  2 Curry, Matthew             9 Damhead U              46.35      45.73 QT     
  3 Mc Geary, Patrick          8 St John's U            51.16      50.47 QT     
  4 Byrne, Andrew              9 Knockraha M            50.44      50.48 QT     
  5 Comiskey, Matthew          9 Sc Mhuire U            53.85      51.68 QT     
  6 Mc Mahon, Conor            8 Emo L                  52.04      52.31 QT     
  7 Joyce Whyte, Ewan          9 Brideswell C           52.40      52.36 QT     
  8 Quinn, Ronan               9 Bridge U               54.16      54.76 QT     
  9 Smyth, Ben                 9 Claremorris C          55.66      54.94 QT     
 
Event 18  Boys 7-9 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:05.00  7-9 QT
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Perry, Max                 9 Green Rd L                        45.62 qQT    
  2 Curry, Matthew             9 Damhead U                         46.35 qQT    
  3 Byrne, Andrew              9 Knockraha M                       50.44 qQT    
  4 Mc Geary, Patrick          8 St John's U                       51.16 qQT    
  5 Mc Mahon, Conor            8 Emo L                             52.04 qQT    
  6 Joyce Whyte, Ewan          9 Brideswell C                      52.40 qQT    
  7 Kouwenberg, Cees           9 Castlelyons M                     52.66 qQT    
  8 Comiskey, Matthew          9 Sc Mhuire U                       53.85 qQT    
  9 Quinn, Ronan               9 Bridge U                          54.16 qQT    
 10 Smyth, Ben                 9 Claremorris C                     55.66 qQT    
-------------------------------------------------------------------------
 11 Ryan, Tom                  9 Roxboro C                         55.77 QT     
 12 Canniffe, Mark             9 St Michael's L                    58.24 QT     
-------------------------------------------------------------------------
 13 Kearney, Rian              9 Maree C                           58.55 QT     
 14 Coyle, David               9 St Oliver P L                     59.19 QT     
 15 Raffo, Ryan                8 Friends' Prep U                   59.38 QT     
 
Event 18  Boys 10 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          57.00  10 QT
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Hughes, Darragh           10 ET Mullingar L         46.18      44.96 QT     
  2 Ennis, Luke               10 Fenor M                48.51      47.56 QT     
  3 Creaney, Joshua           10 Abbey U                49.32      48.07 QT     
  4 Curry, Tom                10 Damhead U              48.34      48.25 QT     
  5 Coogan, Alfie             10 Tubberclair C          49.12      48.32 QT     
  6 Mooney, James             10 Creagh C               49.02      48.42 QT     
  7 Laverty, Matthew          10 St John's U            48.37      48.64 QT     
  8 Maguire, Euan             10 Mary Mother L          52.18      49.90 QT     
  9 Foley, Conor              10 Cbc Cork M             48.97      49.92 QT     
 10 Smyth Stanbridge, Jake    10 Willow Park L          50.15      51.00 QT     
 
Event 18  Boys 10 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          57.00  10 QT
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Hughes, Darragh           10 ET Mullingar L                    46.18 qQT    
  2 Curry, Tom                10 Damhead U                         48.34 qQT    
  3 Laverty, Matthew          10 St John's U                       48.37 qQT    
  4 Ennis, Luke               10 Fenor M                           48.51 qQT    
  5 Foley, Conor              10 Cbc Cork M                        48.97 qQT    
  6 Mooney, James             10 Creagh C                          49.02 qQT    
  7 Coogan, Alfie             10 Tubberclair C                     49.12 qQT    
  8 Creaney, Joshua           10 Abbey U                           49.32 qQT    
  9 Smyth Stanbridge, Jake    10 Willow Park L                     50.15 qQT    
 10 Maguire, Euan             10 Mary Mother L                     52.18 qQT    
-------------------------------------------------------------------------
 11 Davin, Luke               10 St Pat's C                        52.22 QT     
 12 Kelly, Sean               10 Castle Park L                     52.70 QT     
-------------------------------------------------------------------------
 13 Nerney, Tadhg             10 Stonepark C                       54.12 QT     
 14 Horgan, David             10 GS Th Daibhis M                   54.14 QT     
 15 Claffey, Donagh           10 Clonbunny C                       54.17 QT     
 
Event 19  Girls 10 & Under 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                              Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Methodist College Belfast  'A'                    4:00.00    3:02.46        
  2 Mount Anville  'A'                                4:00.00    3:11.08        
  3 St Pius X  'A'                                    4:00.00    3:12.41        
  4 Creagh N S Ballinasloe  'A'                       4:00.00    3:40.16        
 
Event 19  Girls 10 & Under 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Scoil Iognaid  'A'                                           4:00.00 q      
  1 St Pius X  'A'                                               4:00.00 q      
  1 Creagh N S Ballinasloe  'A'                                  4:00.00 q      
  1 Methodist College Belfast  'A'                               4:00.00 q      
  1 Mount Anville  'A'                                           4:00.00 q      
 
Event 20  Boys 10 & Under 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                              Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Methodist College Belfast  'A'                    4:00.00    2:55.01        
  2 St John's Moy  'A'                                4:00.00    2:59.20        
  3 Claremorris N S  'A'                              4:00.00    2:59.75        
  4 St Pat's Tuam  'A'                                4:00.00    3:07.32        
  5 Willow Park  'A'                                  4:00.00    3:08.27        
  6 Scoil Iognaid  'A'                                4:00.00    3:35.23        
  7 St Anthonys  'A'                                  4:00.00    3:35.30        
 
Event 20  Boys 10 & Under 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Scoil Iognaid  'A'                                           4:00.00 q      
  1 Willow Park  'A'                                             4:00.00 q      
  1 St Pat's Tuam  'A'                                           4:00.00 q      
  1 Claremorris N S  'A'                                         4:00.00 q      
  1 St John's Moy  'A'                                           4:00.00 q      
  1 St Anthonys  'A'                                             4:00.00 q      
  1 Methodist College Belfast  'A'                               4:00.00 q      
 
Event 21  Girls 7-9 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          57.00  7-9 QT
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Mc Alorum, Mollie          9 St Comgalls U          43.95      42.04 QT     
  2 Carroll, Ella              9 Milford M              43.80      43.20 QT     
  3 Rowlands, Aisling          9 Rathdown L             43.95      43.99 QT     
  4 Saunders, Kate             9 Alexandra Col L        45.06      45.49 QT     
  5 Lowe, Erika                9 Ballybay C             46.92      45.94 QT     
  6 Gallagher, Darcy           9 Our Ladys Grov L       45.81      46.54 QT     
  7 Ward, Niamh                9 St Pius X L            47.10      46.84 QT     
  8 Moran, Ellie               9 GS de Hide C           46.33      47.56 QT     
  9 Furlong, Holly             9 Bree L                 45.75      47.74 QT     
 10 Canavan, Alannah           9 Crossmolina C          47.18      50.01 QT     
 
Event 21  Girls 7-9 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          57.00  7-9 QT
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Carroll, Ella              9 Milford M                         43.80 qQT    
  2 Rowlands, Aisling          9 Rathdown L                        43.95 qQT    
  2 Mc Alorum, Mollie          9 St Comgalls U                     43.95 qQT    
  4 Saunders, Kate             9 Alexandra Col L                   45.06 qQT    
  5 Furlong, Holly             9 Bree L                            45.75 qQT    
  6 Gallagher, Darcy           9 Our Ladys Grov L                  45.81 qQT    
  7 Moran, Ellie               9 GS de Hide C                      46.33 qQT    
  8 Lowe, Erika                9 Ballybay C                        46.92 qQT    
  9 Ward, Niamh                9 St Pius X L                       47.10 qQT    
 10 Canavan, Alannah           9 Crossmolina C                     47.18 qQT    
-------------------------------------------------------------------------
 11 Irwin, Kitty               9 G Ui Drisceoil M                  48.75 QT     
 12 Cush, Aisling              9 St Joseph's U                     48.86 QT     
-------------------------------------------------------------------------
 13 Mc Keon, Ava               9 Creagh C                          48.92 QT     
 14 Delaney, Kate              8 St Oliver P L                     49.91 QT     
 15 Fitzpatrick, Cara          9 Tubberclair C                     50.31 QT     
 
Event 21  Girls 10 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          54.00  10 QT
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Mc Kibbin, Ellie          10 Holywood U             38.68      38.62 QT     
  2 Leonard, Caragh           10 St Mary's U            41.55      39.19 QT     
  3 Daly, Caoimhe             10 St Bridgit's L         39.34      39.22 QT     
  4 Kearney, Aoife            10 St Daigh's U           38.89      39.37 QT     
  5 Gannon, Jessica           10 Tarmon C               41.60      40.06 QT     
  6 Kearney, Caoilin          10 Maree C                40.62      40.49 QT     
  7 Cullen, Faye              10 St Patrick's L         42.66      42.62 QT     
  8 Whelan, Katie             10 Holy Family L          43.15      42.98 QT     
  9 Kilcommons, Ciara         10 St Patrick's C         44.22      43.58 QT     
 10 Lynch, Helen              10 Kilcleagh C            44.33      43.97 QT     
 
Event 21  Girls 10 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          54.00  10 QT
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Mc Kibbin, Ellie          10 Holywood U                        38.68 qQT    
  2 Kearney, Aoife            10 St Daigh's U                      38.89 qQT    
  3 Daly, Caoimhe             10 St Bridgit's L                    39.34 qQT    
  4 Kearney, Caoilin          10 Maree C                           40.62 qQT    
  5 Leonard, Caragh           10 St Mary's U                       41.55 qQT    
  6 Gannon, Jessica           10 Tarmon C                          41.60 qQT    
  7 Cullen, Faye              10 St Patrick's L                    42.66 qQT    
  8 Whelan, Katie             10 Holy Family L                     43.15 qQT    
  9 Kilcommons, Ciara         10 St Patrick's C                    44.22 qQT    
 10 Lynch, Helen              10 Kilcleagh C                       44.33 qQT    
-------------------------------------------------------------------------
 11 Dolan, Ruth               10 Creagh C                          44.67 QT     
 12 Mulcahy, Kara             10 St Mary's L                       44.69 QT     
-------------------------------------------------------------------------
 13 Ward, Ellen               10 St Pius X L                       44.87 QT     
 14 Ross, Ella                10 Victoria Prep U                   44.95 QT     
 15 Browning, Amy             10 St Teresa's U                     45.09 QT     
 
Event 22  Boys 7-9 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          57.00  7-9 QT
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 O'Loughlin, David          9 Sc Lorcain L           39.49      39.27 QT     
  2 Barnes, Adam               9 Victoria U             42.59      43.06 QT     
  3 Perry, Max                 9 Green Rd L             44.51      43.15 QT     
  4 O'Leary, Ross              9 Gneeveguilla M         46.29      45.26 QT     
  5 Roberts, Caolán            9 St Patrick's U         45.69      45.30 QT     
  6 Gallagher, Oisin           9 St Anne's U            46.36      45.87 QT     
  7 Kouwenberg, Cees           9 Castlelyons M          48.47      47.09 QT     
  8 Wooley, James              9 Claremorris C          46.81      47.37 QT     
  9 O'Loughlin Brophy, Killi   8 Castaheany ET L        48.40      48.33 QT     
 10 Mc Gann, Jack              9 GS Ui Fhiaich L        47.20      49.28 QT     
 
Event 22  Boys 7-9 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          57.00  7-9 QT
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 O'Loughlin, David          9 Sc Lorcain L                      39.49 qQT    
  2 Barnes, Adam               9 Victoria U                        42.59 qQT    
  3 Perry, Max                 9 Green Rd L                        44.51 qQT    
  4 Roberts, Caolán            9 St Patrick's U                    45.69 qQT    
  5 O'Leary, Ross              9 Gneeveguilla M                    46.29 qQT    
  6 Gallagher, Oisin           9 St Anne's U                       46.36 qQT    
  7 Wooley, James              9 Claremorris C                     46.81 qQT    
  8 Mc Gann, Jack              9 GS Ui Fhiaich L                   47.20 qQT    
  9 O'Loughlin Brophy, Killi   8 Castaheany ET L                   48.40 qQT    
 10 Kouwenberg, Cees           9 Castlelyons M                     48.47 qQT    
-------------------------------------------------------------------------
 11 Lynch, Benjamin            9 Belgooly M                        48.55 QT     
 12 Murphy, Darren             9 St Enda's C                       49.10 QT     
-------------------------------------------------------------------------
 13 Duda, Philip               9 Abbey C                           49.15 QT     
 14 O'Loughlin, Paul           8 Sc Lorcain L                      50.90 QT     
 15 Smyth, Ben                 9 Claremorris C                     51.60 QT     
 
Event 22  Boys 10 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          54.00  10 QT
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Joyce, Darragh            10 Claremorris C          38.74      37.99 QT     
  2 Hughes, Darragh           10 ET Mullingar L         40.29      39.29 QT     
  3 O'Sullivan, Tom           10 Sc Fhursa C            40.34      40.06 QT     
  4 Doak, Cameron             10 Riverdale U            42.59      40.27 QT     
  5 Fon, Bradley              10 Methodist Col U        41.09      41.66 QT     
  6 Donadoni, Leonardo        10 GS Chnoc na Ré C       42.17      41.70 QT     
  7 Mc Namara, Conn           10 St Colmcille's C       42.58      42.09 QT     
  8 Fon, Matthew              10 Methodist Col U        42.08      42.62 QT     
  9 Maguire, Euan             10 Mary Mother L          43.51      42.67 QT     
 10 Mackle, Connor            10 St John's U            43.45      43.51 QT     
 
Event 22  Boys 10 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          54.00  10 QT
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Joyce, Darragh            10 Claremorris C                     38.74 qQT    
  2 Hughes, Darragh           10 ET Mullingar L                    40.29 qQT    
  3 O'Sullivan, Tom           10 Sc Fhursa C                       40.34 qQT    
  4 Fon, Bradley              10 Methodist Col U                   41.09 qQT    
  5 Fon, Matthew              10 Methodist Col U                   42.08 qQT    
  6 Donadoni, Leonardo        10 GS Chnoc na Ré C                  42.17 qQT    
  7 Mc Namara, Conn           10 St Colmcille's C                  42.58 qQT    
  8 Doak, Cameron             10 Riverdale U                       42.59 qQT    
  9 Mackle, Connor            10 St John's U                       43.45 qQT    
 10 Maguire, Euan             10 Mary Mother L                     43.51 qQT    
-------------------------------------------------------------------------
 11 Higgins, Paul             10 St Anthonys M                     43.54 QT     
 12 Falls, Theo               10 Stranmillis U                     43.55 QT     
-------------------------------------------------------------------------
 13 Foy, Conor                10 Creevy U                          43.76 QT     
 14 Mc Greal, Adam            10 Creagh C                          44.04 QT     
 15 Brophy, Max               10 Willow Park L                     44.16 QT     
 
Event 23  Girls 7-9 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:00.00  7-9 QT
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Carroll, Ella              9 Milford M              45.60      43.99 QT     
  2 Rooney, Cora               9 Holy Family U          46.24      44.13 QT     
  3 Barr, Tarryn               9 Kilmaine U             48.67      49.09 QT     
  4 Irwin, Kitty               9 G Ui Drisceoil M       54.93      52.48 QT     
  5 Canavan, Alannah           9 Crossmolina C          54.32      54.64 QT     
  6 Furlong, Holly             9 Bree L                 57.50    1:00.75        
 
Event 23  Girls 7-9 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:00.00  7-9 QT
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Carroll, Ella              9 Milford M                         45.60 qQT    
  2 Rooney, Cora               9 Holy Family U                     46.24 qQT    
  3 Barr, Tarryn               9 Kilmaine U                        48.67 qQT    
  4 Canavan, Alannah           9 Crossmolina C                     54.32 qQT    
  5 Irwin, Kitty               9 G Ui Drisceoil M                  54.93 qQT    
  6 Furlong, Holly             9 Bree L                            57.50 qQT    
 
Event 23  Girls 10 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          55.00  10 QT
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Mc Kibbin, Ellie          10 Holywood U             37.58      36.98 QT     
  1 Daly, Caoimhe             10 St Bridgit's L         38.41      36.98 QT     
  3 Kimber, Katie             10 Glenola Prep U         40.24      39.42 QT     
  4 Doherty, Aimee            10 St Paul's L            40.07      40.37 QT     
  5 Falls, Ellie              10 Stranmillis U          42.02      41.73 QT     
  6 Gibbs, Alison             10 Sc Rois C              43.24      42.02 QT     
  7 Kearney, Caoilin          10 Maree C                43.36      42.62 QT     
  8 Mc Gill, Ciara            10 St Felim's U           43.47      44.59 QT     
  9 Devitt, Lilly             10 Coroine Mhuir L        43.50      44.99 QT     
 10 Nieto, Paula              10 St Pauls M             45.65      45.81 QT     
 
Event 23  Girls 10 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          55.00  10 QT
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Mc Kibbin, Ellie          10 Holywood U                        37.58 qQT    
  2 Daly, Caoimhe             10 St Bridgit's L                    38.41 qQT    
  3 Doherty, Aimee            10 St Paul's L                       40.07 qQT    
  4 Kimber, Katie             10 Glenola Prep U                    40.24 qQT    
  5 Falls, Ellie              10 Stranmillis U                     42.02 qQT    
  6 Gibbs, Alison             10 Sc Rois C                         43.24 qQT    
  7 Kearney, Caoilin          10 Maree C                           43.36 qQT    
  8 Mc Gill, Ciara            10 St Felim's U                      43.47 qQT    
  9 Devitt, Lilly             10 Coroine Mhuir L                   43.50 qQT    
 10 Nieto, Paula              10 St Pauls M                        45.65 qQT    
-------------------------------------------------------------------------
 11 Mc Kinney, Mia            10 St Anne's U                       45.69 QT     
 12 Neary, Anna               10 Mount Anville L                   45.85 QT     
-------------------------------------------------------------------------
 13 Quinn, Aidin-Sinead       10 Bridge U                          48.99 QT     
 14 Diggins, Ana-Li           10 Kilcash M                         51.51 QT     
 15 Mc Keon, Tara             10 Creagh C                          53.00 QT     
 
Event 24  Boys 7-9 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:00.00  7-9 QT
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 O'Loughlin, David          9 Sc Lorcain L           37.51      38.06 QT     
  2 Byrne, Andrew              9 Knockraha M            44.71      43.53 QT     
  3 Fahey, Ronan               9 Willow Park L          47.71      46.35 QT     
  4 Cooke, Aonghus             9 Knockroom C            47.42      46.83 QT     
  5 Quinn, Ronan               9 Bridge U               47.96      47.98 QT     
  6 Wooley, James              9 Claremorris C          48.65      48.78 QT     
  7 Winston, Harry             9 St Peter's L           49.37      49.25 QT     
  8 Wamsley, Jay               9 Model U                54.20      52.77 QT     
  9 O'Loughlin, Paul           8 Sc Lorcain L           56.08      58.05 QT     
 
Event 24  Boys 7-9 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:00.00  7-9 QT
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 O'Loughlin, David          9 Sc Lorcain L                      37.51 qQT    
  2 Byrne, Andrew              9 Knockraha M                       44.71 qQT    
  3 Cooke, Aonghus             9 Knockroom C                       47.42 qQT    
  4 Fahey, Ronan               9 Willow Park L                     47.71 qQT    
  5 Quinn, Ronan               9 Bridge U                          47.96 qQT    
  6 Wooley, James              9 Claremorris C                     48.65 qQT    
  7 Winston, Harry             9 St Peter's L                      49.37 qQT    
  8 Bramley, Patrick           9 St Iberius L                      53.77 qQT    
  9 Wamsley, Jay               9 Model U                           54.20 qQT    
 10 O'Loughlin, Paul           8 Sc Lorcain L                      56.08 qQT    
 
Event 24  Boys 10 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          55.00  10 QT
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Lynch, Darragh            10 St Andrew's L          38.93      38.04 QT     
  2 O'Sullivan, Tom           10 Sc Fhursa C            40.23      38.89 QT     
  3 Fon, Bradley              10 Methodist Col U        40.63      39.45 QT     
  4 Allen, Dominic            10 Campbell Jun U         42.30      40.62 QT     
  5 Zaidan, Marcus            10 Rathbeggan L           41.39      40.66 QT     
  6 Malashnyak, Edwin         10 Coosan C               40.48      40.74 QT     
  7 Mc Gahon, Cillian         10 Sc Naomh Eanna U       42.52      40.83 QT     
  8 Geddis, Adam              10 Windmill U             40.89      40.94 QT     
  9 Claffey, Donagh           10 Clonbunny C            43.81      42.15 QT     
 10 Wilmott, Ben              10 Fenor M                43.85      43.93 QT     
 
Event 24  Boys 10 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          55.00  10 QT
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lynch, Darragh            10 St Andrew's L                     38.93 qQT    
  2 O'Sullivan, Tom           10 Sc Fhursa C                       40.23 qQT    
  3 Malashnyak, Edwin         10 Coosan C                          40.48 qQT    
  4 Fon, Bradley              10 Methodist Col U                   40.63 qQT    
  5 Geddis, Adam              10 Windmill U                        40.89 qQT    
  6 Zaidan, Marcus            10 Rathbeggan L                      41.39 qQT    
  7 Allen, Dominic            10 Campbell Jun U                    42.30 qQT    
  8 Mc Gahon, Cillian         10 Sc Naomh Eanna U                  42.52 qQT    
  9 Claffey, Donagh           10 Clonbunny C                       43.81 qQT    
 10 Wilmott, Ben              10 Fenor M                           43.85 qQT    
-------------------------------------------------------------------------
 11 Newell, Joss              10 Victoria U                        43.96 QT     
 12 Moan, James               10 Bush U                            46.02 QT     
-------------------------------------------------------------------------
 13 Mc Geary, Eoin            10 St John's U                       46.08 QT     
 14 Donadoni, Leonardo        10 GS Chnoc na Ré C                  46.23 QT     
 15 Mc Kay, Dara              10 St Brides U                       46.43 QT     
 
Event 25  Girls 10 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                              Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Methodist College Belfast  'A'                    4:00.00    2:43.65        
  2 St Pius X  'A'                                    4:00.00    2:49.12        
  3 Mount Anville  'A'                                4:00.00    2:49.37        
  4 Castle Park School  'A'                           4:00.00    2:50.12        
  5 Scoil Iognaid  'A'                                4:00.00    3:06.35        
  6 Creagh N S Ballinasloe  'A'                       4:00.00    3:12.66        
 
Event 25  Girls 10 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Scoil Iognaid  'A'                                           4:00.00 q      
  1 Mount Anville  'A'                                           4:00.00 q      
  1 Creagh N S Ballinasloe  'A'                                  4:00.00 q      
  1 Snugboro NS Castlebar  'A'                                   4:00.00 q      
  1 Castle Park School  'A'                                      4:00.00 q      
  1 Methodist College Belfast  'A'                               4:00.00 q      
  1 St Pius X  'A'                                               4:00.00 q      
 
Event 26  Boys 10 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                              Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Methodist College Belfast  'A'                    4:00.00    2:35.23        
  2 St John's Moy  'A'                                4:00.00    2:36.73        
  3 Castle Park School  'A'                           4:00.00    2:41.05        
  4 Claremorris N S  'A'                              4:00.00    2:42.67        
  5 St Pat's Tuam  'A'                                4:00.00    2:46.47        
  6 Willow Park  'A'                                  4:00.00    2:50.50        
  7 Creagh N S Ballinasloe  'A'                       4:00.00    3:06.41        
  8 Scoil Iognaid  'A'                                4:00.00    3:09.65        
  9 St Anthonys  'A'                                  4:00.00    3:16.29        
 
Event 26  Boys 10 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Scoil Iognaid  'A'                                           4:00.00 q      
  1 Claremorris N S  'A'                                         4:00.00 q      
  1 Castle Park School  'A'                                      4:00.00 q      
  1 St Pat's Tuam  'A'                                           4:00.00 q      
  1 Creagh N S Ballinasloe  'A'                                  4:00.00 q      
  1 St John's Moy  'A'                                           4:00.00 q      
  1 St Anthonys  'A'                                             4:00.00 q      
  1 Willow Park  'A'                                             4:00.00 q      
  1 Methodist College Belfast  'A'                               4:00.00 q