IRISH MINOR SCHOOLS DEC 2011

Event 1  Girls 7-9 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Bethel, Leah               9 UPPS                   37.05      37.47  
  2 Conway, Fiona              9 CBAVY-NT               39.28      38.78  
  3 McGuire, Bridin            9 URB                    40.25      39.16  
  4 Mc Hugh-Murphy, Ciara      9 CTAUG                  39.42      39.23  
  5 O'Neill, Anna              9 UGS                    40.07      40.35  
  6 O'Sullivan, Treasa         9 Loreto Klrny M         40.24      41.05  
 
Event 1  Girls 7-9 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Bethel, Leah               9 UPPS                              37.05  
  2 Conway, Fiona              9 CBAVY-NT                          39.28  
  3 Mc Hugh-Murphy, Ciara      9 CTAUG                             39.42  
  4 O'Neill, Anna              9 UGS                               40.07  
  5 O'Sullivan, Treasa         9 Loreto Klrny M                    40.24  
  6 McGuire, Bridin            9 URB                               40.25  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Donegan, Ele               9 USTC                              40.62  
  8 Lowe, Rebecca              9 CWSTM-NT                          40.75  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Brennan, Judy              9 CORFU-NT                          40.90  
 10 Knox, Julia                9 UAPS                              40.94  
 11 Kouwenberg, Annelees       9 Castlelyons M                     41.05  
 12 Hynes, Katie               9 COLUM                             41.99  
 13 Friel, Lauren              9 COOSA-NT                          43.12  
 14 Armstrong, Scarlett        9 UFVP                              44.12  
 15 Smialek, Olivia            9 St Peter's-NT                     44.84  
 16 Lynch, Helen               8 CKILC-NT                          44.89  
 17 Dolan, Toni                9 BARNA                             44.97  
 
Event 2  Boys 7-9 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 MC Grath, Michael          9 USTD                   37.54      37.79  
  2 Tierney, Lee               9 CSTFA-NT               39.01      38.07  
  3 Comiskey, Connor           9 USTMC                  39.24      39.18  
  4 Donoghue, Cian             9 CMPK-NT                39.62      39.59  
  5 Ryan, Duileach             9 CLANS-NT               41.20      40.13  
  6 MC Greal, Adam             8 CARDK-NT               41.08      41.20  
 
Event 2  Boys 7-9 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 MC Grath, Michael          9 USTD                              37.54  
  2 Tierney, Lee               9 CSTFA-NT                          39.01  
  3 Comiskey, Connor           9 USTMC                             39.24  
  4 Donoghue, Cian             9 CMPK-NT                           39.62  
  5 MC Greal, Adam             8 CARDK-NT                          41.08  
  6 Ryan, Duileach             9 CLANS-NT                          41.20  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Rooney, Cian               9 UHFB                              41.38  
  8 Roberts, Lorcan            9 USTPE                             42.03  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Martinez Dunne, Daniel     9 MARR                              42.14  
 10 O'Hara, Oohran             9 CFMAS                             42.25  
 11 Mc Auliffe, Rod            9 KILL                              44.28  
 12 Jordan, Cillian            9 St Patrick's-NT                   46.65  
 13 Tan, Ronan                 9 CULUM                             47.61  
 
Event 3  Girls 10 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Tormey Murphy, Ava        10 RATHD                  41.00      41.05  
  2 Blacoe, Allanah           10 Scoil Iognaid-NT       41.04      41.35  
  3 Quinn, Caoimhe            10 UCLON                  41.63      41.90  
  4 Mc Evoy, Lara             10 BALLY                  43.76      42.10  
  5 Scott Ryan, Naoise        10 CMCSL-SC               43.32      44.38  
  6 Sheedy, Ciara             10 USHD                   44.34      44.80  
 
Event 3  Girls 10 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Tormey Murphy, Ava        10 RATHD                             41.00  
  2 Blacoe, Allanah           10 Scoil Iognaid-NT                  41.04  
  3 Quinn, Caoimhe            10 UCLON                             41.63  
  4 Scott Ryan, Naoise        10 CMCSL-SC                          43.32  
  5 Mc Evoy, Lara             10 BALLY                             43.76  
  6 Sheedy, Ciara             10 USHD                              44.34  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Gibbs, Isabelle           10 CSROI                             44.49  
  8 Kelly, Aoife              10 MTANV                             44.77  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Mulhall, Keela            10 GS Mhic Amhlaigh-NT               44.86  
 10 Lyons, Iaabel             10 UMCB                              45.13  
 11 Foster, Anna              10 MTANV                             45.54  
 12 Carey, Mary               10 Mhodh Scoil M                     45.59  
 13 Ni Cheallaigh, Sarah      10 St Olivers M                      46.18  
 14 Leahy, Aoife              10 CSMOR-NT                          46.27  
 15 Kileen, Caoimhe           10 Birdhill M                        46.55  
 16 O Leary, Fionnuala        10 MTANV                             47.69  
 17 Hoban, Saoirse            10 CGLCA                             48.20  
 18 Pantony, Aislinn          10 LORD                              48.26  
 19 Johnson, Laura            10 CARDK-NT                          48.45  
 20 Doherty, Rachel           10 SNE                               49.26  
 21 MC Manus, Rebekah         10 CGFUR-NT                          49.71  
 22 Maher, Rosa               10 MARD                              50.46  
 23 Ryan, Orla                10 CLANS-NT                          51.05  
 24 Desmond, Laura            10 LORD                              51.95  
 25 Daly, Kelsey              10 Ballybay-NT                       52.88  
 26 Mc Govern, Alice          10 MTANV                             54.47  
 27 O'Boyle, Elizabeth        10 CLWH-NT                           54.75  
 28 Kavanagh, Lucy            10 Scoil Fhursa-NT                   55.89  
 29 Frazer, Clodagh           10 Breaffy-NT                        56.98  
 30 Henehan, Rachel           10 CSNUG                             58.32  
 -- Stapleton, Cara           10 MTANV                                DQ  
 -- Scanlon, Leonie           10 CARRA-NT                             DQ  
 
Event 4  Boys 10 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Scannell, Sean            10 PAULS                  39.40      37.85  
  2 Johnson, Paddy            10 UST                    38.37      38.33  
  3 Harte, Jack               10 UFSL                   40.69      40.34  
  4 Towns, Phillip            10 WILL                   41.05      40.70  
  5 Joyce, Cathal             10 CLMNS                  41.58      41.16  
  6 Quinn, Conor              10 UFSL                   42.27      42.58  
 
Event 4  Boys 10 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Johnson, Paddy            10 UST                               38.37  
  2 Scannell, Sean            10 PAULS                             39.40  
  3 Harte, Jack               10 UFSL                              40.69  
  4 Towns, Phillip            10 WILL                              41.05  
  5 Joyce, Cathal             10 CLMNS                             41.58  
  6 Quinn, Conor              10 UFSL                              42.27  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Corby, Eoin               10 Ballybrown M                      43.06  
  8 Rather, Zak               10 GS Mhic Amhlaigh-NT               43.14  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Carroll, Aaron            10 Millford M                        43.68  
 10 Grant, Jack               10 WILL                              44.15  
 11 Scully, Tom               10 St Patrick's-NT                   44.31  
 12 Hunter, James             10 UMCB                              45.68  
 13 Webb, Liam                10 UDP                               46.13  
 14 Foster, Mark              10 WILL                              47.07  
 15 Brophy, Niall             10 WILL                              47.08  
 16 Hanrahan, Darragh         10 Scoil Iognaid-NT                  47.17  
 17 Corrigan, Jack            10 MARG                              48.53  
 17 Dolan, Peter              10 USTPE                             48.53  
 19 O'Connor, Milo            10 CSTRO-NT                          48.75  
 20 O'Boyle, Evan             10 St Patrick's-NT                   50.04  
 21 Lyons, Joseph             10 UMCB                              50.80  
 22 Cader, Jedrzej            10 PIUSX                             53.33  
 23 Maguire, Stephen          10 MARG                              54.11  
 
Event 5  Girls 7-9 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Robinson, Jessica          9 UMOY                   52.06      51.17  
  2 Kouwenberg, Annelees       9 Castlelyons M          54.34      53.38  
  3 Mc Hugh-Murphy, Ciara      9 CTAUG                  54.91      53.74  
  4 Daly, Sadhbh               9 GS Ls Tuathail M       54.85      54.85  
  5 Donoghue, Ellen            9 TOBAR                  56.84      57.87  
 -- Pinkerton, Becki           9 URSA                   53.74         DQ  
 
Event 5  Girls 7-9 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Robinson, Jessica          9 UMOY                              52.06  
  2 Pinkerton, Becki           9 URSA                              53.74  
  3 Kouwenberg, Annelees       9 Castlelyons M                     54.34  
  4 Daly, Sadhbh               9 GS Ls Tuathail M                  54.85  
  5 Mc Hugh-Murphy, Ciara      9 CTAUG                             54.91  
  6 Donoghue, Ellen            9 TOBAR                             56.84  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Brennan, Judy              9 CORFU-NT                          56.85  
  8 O Reilly, Alannah          9 CARNA                             57.86  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Barrows, Rebekah           9 ULD                               58.20  
 10 Mc Mahon, Leah             9 Barefield M                       59.32  
 11 Maher, Aoibhin             9 SNE                             1:00.20  
 12 Boyle, Labhoise            9 Scoil Iognaid-NT                1:00.21  
 13 Dolan, Toni                9 BARNA                           1:00.95  
 14 NI Shucleabhan, Cait       9 Scoil Iognaid-NT                1:01.66  
 15 Mc Weeney, Aine            9 Melview NS-NT                   1:03.96  
 16 Harrington, Lily           9 RATHD                           1:04.34  
 
Event 6  Boys 7-9 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Graham, Luke               9 ULD                    49.15      49.11  
  2 Tierney, Lee               9 CSTFA-NT               50.71      50.50  
  3 Martinez Dunne, Daniel     9 MARR                   55.47      53.20  
  4 Hughes, Darragh            7 PRESM                  55.15      53.29  
  5 MC Sharry, Mouric          9 CSBC                   56.70      54.43  
  6 O'Rourke, Diarmuid         9 CLAVY-NT               55.99      56.44  
 
Event 6  Boys 7-9 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Graham, Luke               9 ULD                               49.15  
  2 Tierney, Lee               9 CSTFA-NT                          50.71  
  3 Hughes, Darragh            7 PRESM                             55.15  
  4 Martinez Dunne, Daniel     9 MARR                              55.47  
  5 O'Rourke, Diarmuid         9 CLAVY-NT                          55.99  
  6 MC Sharry, Mouric          9 CSBC                              56.70  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Kenny, Sean                9 PIUSX                             58.19  
  8 O'Connor, Elliot           9 CSMNF                             59.27  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Comiskey, Matthew          7 USTMC                           1:01.62  
 10 Davin, Luke                8 CPCT-NT                         1:01.94  
 11 MC Gahon, Cillian          8 USNE                            1:02.04  
 12 Tan, Ronan                 9 CULUM                           1:03.93  
 13 Klimonov, Denis            9 Monastry M                      1:07.73  
 
Event 7  Girls 10 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Reid, Rebecca             10 UBHP                   35.25      34.86  
  2 Harlug, Jean              10 HFS                    39.05      38.42  
  3 Bryson, Aoibhinn          10 PATB                   41.83      41.26  
  4 Mitchell, Madeline        10 Scoil Iognaid-NT       45.37      44.54  
  5 Quinn, Caoimhe            10 UCLON                  45.30      45.00  
  6 Blacoe, Allanah           10 Scoil Iognaid-NT       47.17      47.99  
 
Event 7  Girls 10 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Reid, Rebecca             10 UBHP                              35.25  
  2 Harlug, Jean              10 HFS                               39.05  
  3 Bryson, Aoibhinn          10 PATB                              41.83  
  4 Quinn, Caoimhe            10 UCLON                             45.30  
  5 Mitchell, Madeline        10 Scoil Iognaid-NT                  45.37  
  6 Blacoe, Allanah           10 Scoil Iognaid-NT                  47.17  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Gillic, Trudie            10 CARNA                             48.15  
  8 Kileen, Caoimhe           10 Birdhill M                        48.98  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Cueland, Maeve            10 UAA                               51.10  
 10 MC Manus, Rebekah         10 CGFUR-NT                          52.86  
 11 Scanlon, Leonie           10 CARRA-NT                          53.43  
 12 Fanning, Aoibhinn         10 Rosegreen M                       54.72  
 13 MC Donald, Crea           10 GS Mhic Amhlaigh-NT               56.99  
 
Event 8  Boys 10 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Scannell, Sean            10 PAULS                  37.65      37.30  
  2 Ryan, Seadhna             10 CLANS-NT               43.33      39.83  
  3 Chambers, Oliver          10 UFSL                   40.08      40.00  
  4 Stafford, Finley          10 UCCB                   50.20      49.26  
  5 Kane, Thomas              10 UCCB                   51.78      50.82  
 
Event 8  Boys 10 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Scannell, Sean            10 PAULS                             37.65  
  2 Chambers, Oliver          10 UFSL                              40.08  
  3 Ryan, Seadhna             10 CLANS-NT                          43.33  
  4 Stafford, Finley          10 UCCB                              50.20  
  5 Kane, Thomas              10 UCCB                              51.78  
 -- O'Regan, Ruriaí           10 Scoil Fhursa-NT                      DQ  
 
Event 9  Girls 10 & Under 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Mount Anville NS  'A'                                        3:10.43  
                  46.05     1:35.47 (49.42)     2:22.70 (47.23)     3:10.43 (47.73)
  2 Scoil Iognaid-NT  'A'                                        3:13.94  
                  42.31     1:41.29 (58.98)     2:26.07 (44.78)     3:13.94 (47.87)
  3 Methodist College Belfast  'A'                               3:19.48  
                  59.48     1:46.15 (46.67)     2:41.35 (55.20)     3:19.48 (38.13)
  4 Scoil Rois Galway  'A'                                       3:40.84  
                  45.99   1:58.34 (1:12.35)     2:49.22 (50.88)     3:40.84 (51.62)
  5 Rathdown NS  'A'                                             3:43.00  
                  57.17   2:01.78 (1:04.61)     2:30.89 (29.11)   3:43.00 (1:12.11)
  6 Loretto Dalkey  'A'                                          4:03.82  
                  55.19     1:51.91 (56.72)   3:30.93 (1:39.02)     4:03.82 (32.89)
 
Event 10  Boys 10 & Under 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Friends School Lisburn  'A'                                  2:55.58  
                  43.50     1:30.03 (46.53)     2:11.09 (41.06)     2:55.58 (44.49)
  2 Willow Park School  'A'                                      3:07.66  
                  47.97     1:37.81 (49.84)   3:07.66 (1:29.85)         3:07.66 ( )
  3 ST Patricks Tuam-NT  'A'                                     3:18.37  
                  53.35     1:44.82 (51.47)     2:29.91 (45.09)     3:18.37 (48.46)
  4 Claremorris N S  'A'                                         3:33.90  
                  51.96   1:53.38 (1:01.42)     2:41.68 (48.30)     3:33.90 (52.22)
  5 St Marys & St Gerards NS  'A'                                3:38.34  
                  49.36     1:43.32 (53.96)   2:45.25 (1:01.93)     3:38.34 (53.09)
 
Event 11  Girls 10 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Reid, Rebecca             10 UBHP                   33.03      32.65  
  2 Harlug, Jean              10 HFS                    35.70      35.15  
  3 Foster, Anna              10 MTANV                  36.12      35.87  
  4 Carey, Mary               10 Mhodh Scoil M          35.61      36.62  
  5 Leahy, Aoife              10 CSMOR-NT               35.89      37.88  
 
Event 11  Girls 10 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Reid, Rebecca             10 UBHP                              33.03  
  2 Carey, Mary               10 Mhodh Scoil M                     35.61  
  3 Harlug, Jean              10 HFS                               35.70  
  4 Leahy, Aoife              10 CSMOR-NT                          35.89  
  5 Foster, Anna              10 MTANV                             36.12  
  6 Scott Ryan, Naoise        10 CMCSL-SC                          37.72  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Bryson, Aoibhinn          10 PATB                              37.80  
  8 Mitchell, Madeline        10 Scoil Iognaid-NT                  37.83  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Moloney, Emma             10 St Lukes M                        37.84  
 10 Kelly, Aoife              10 MTANV                             37.90  
 11 Sheedy, Ciara             10 USHD                              37.95  
 12 Mc Evoy, Lara             10 BALLY                             37.96  
 13 Pantony, Aislinn          10 LORD                              38.31  
 14 Gillic, Trudie            10 CARNA                             38.33  
 15 Maher, Rosa               10 MARD                              38.34  
 16 Moorcroft, Sarah          10 ULD                               38.81  
 17 MC Crea, Alex             10 UMCB                              38.97  
 18 Cueland, Maeve            10 UAA                               39.30  
 19 Mc Dougald, Jena          10 ANNES                             39.59  
 20 Hill, Anna                10 UVC                               39.90  
 21 Mulhall, Keela            10 GS Mhic Amhlaigh-NT               39.92  
 22 Doherty, Rachel           10 SNE                               39.93  
 23 Johnson, Laura            10 CARDK-NT                          40.61  
 24 Joyce, Grace              10 Barna NS Gal-NT                   40.69  
 25 O Donnell, Eabha          10 MTANV                             41.37  
 26 MC Greal, Sara            10 CARDK-NT                          41.98  
 27 Buckley, Ellen            10 Powerstown M                      42.53  
 28 Mc Govern, Alice          10 MTANV                             42.78  
 
Event 12  Boys 10 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Creaney, Oliver           10 UAS                    34.33      34.15  
  2 Chambers, Oliver          10 UFSL                   35.26      34.97  
  3 Corby, Eoin               10 Ballybrown M           36.19      35.26  
 -- Johnson, Paddy            10 UST                    34.85         DQ  
 -- Kearney, Cathal           10 USTD                   33.10         DQ  
 
Event 12  Boys 10 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Kearney, Cathal           10 USTD                              33.10  
  2 Creaney, Oliver           10 UAS                               34.33  
  3 Johnson, Paddy            10 UST                               34.85  
  4 Chambers, Oliver          10 UFSL                              35.26  
  5 Joyce, Cathal             10 CLMNS                             35.85  
  6 Corby, Eoin               10 Ballybrown M                      36.19  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Quinn, Conor              10 UFSL                              37.43  
  8 Matthews, Fionn           10 SNE                               38.09  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Towns, Phillip            10 WILL                              39.01  
 10 Brophy, Niall             10 WILL                              39.25  
 11 O'Connor, Milo            10 CSTRO-NT                          39.47  
 12 Kane, Thomas              10 UCCB                              40.70  
 13 Carroll, Aaron            10 Millford M                        40.78  
 14 Webb, Liam                10 UDP                               40.97  
 15 Corrigan, Jack            10 MARG                              41.80  
 16 Hickey, William           10 MICH                              43.03  
 
Event 13  Girls 7-9 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 MC Gahon, Claragh          9 USNE                   44.43      42.48  
  2 Bethel, Leah               9 UPPS                   44.08      42.74  
  3 Lowe, Rebecca              9 CWSTM-NT               46.01      44.90  
  4 Barrows, Rebekah           9 ULD                    45.56      46.12  
  5 Armstrong, Scarlett        9 UFVP                   47.96      46.51  
  6 O'Sullivan, Treasa         9 Loreto Klrny M         47.84      46.95  
 
Event 13  Girls 7-9 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Bethel, Leah               9 UPPS                              44.08  
  2 MC Gahon, Claragh          9 USNE                              44.43  
  3 Barrows, Rebekah           9 ULD                               45.56  
  4 Lowe, Rebecca              9 CWSTM-NT                          46.01  
  5 O'Sullivan, Treasa         9 Loreto Klrny M                    47.84  
  6 Armstrong, Scarlett        9 UFVP                              47.96  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Daly, Sadhbh               9 GS Ls Tuathail M                  50.35  
  8 Friel, Lauren              9 COOSA-NT                          50.45  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Conway, Fiona              9 CBAVY-NT                          50.64  
 10 Smialek, Olivia            9 St Peter's-NT                     50.87  
 11 Robinson, Jessica          9 UMOY                              51.87  
 12 Cooper, Millie             9 KPS                               51.94  
 13 Inglis, Hannah             9 MTANV                             52.70  
 14 Napier, Olivia             9 MARG                              53.54  
 15 Galland, Ellie             9 Shanbally M                       53.92  
 16 Desmond, Emer              9 LORD                              54.15  
 17 Doherty, Aimee             8 SNE                               54.40  
 
Event 14  Boys 7-9 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Brennan, Sean              9 CSTPT-NT               45.15      45.16  
  2 Quinn, Dara                8 UCLON                  46.03      45.96  
  3 Irwin, Neddie              9 GS Drisceoil M         47.04      48.72  
  4 Kenny, Sean                9 PIUSX                  48.43      49.26  
  5 O'Rourke, Diarmuid         9 CLAVY-NT               49.91      49.64  
  6 Joyce, Darragh             8 CLMNS                  49.50      50.28  
 
Event 14  Boys 7-9 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Brennan, Sean              9 CSTPT-NT                          45.15  
  2 Quinn, Dara                8 UCLON                             46.03  
  3 Irwin, Neddie              9 GS Drisceoil M                    47.04  
  4 Kenny, Sean                9 PIUSX                             48.43  
  5 Joyce, Darragh             8 CLMNS                             49.50  
  6 O'Rourke, Diarmuid         9 CLAVY-NT                          49.91  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Roberts, Lorcan            9 USTPE                             50.13  
  8 Colleran, Ronan            8 CSTPT-NT                          50.77  
-------------------------------------------------------------------------
  9 O'Hara, Oohran             9 CFMAS                             51.42  
 10 Tormey Murphy, Abe         9 HAROL                             51.61  
 11 Wilmott, Ben               8 Fenor M                           53.68  
 
Event 15  Girls 10 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Moloney, Emma             10 St Lukes M             48.97      48.94  
  2 Moorcroft, Sarah          10 ULD                    49.62      49.58  
  3 Hill, Anna                10 UVC                    49.92      49.81  
  4 O Donnell, Eabha          10 MTANV                  50.35      50.18  
  5 Mc Dougald, Jena          10 ANNES                  51.73      50.81  
  6 MC Crea, Alex             10 UMCB                   50.67      55.17  
 
Event 15  Girls 10 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Moloney, Emma             10 St Lukes M                        48.97  
  2 Moorcroft, Sarah          10 ULD                               49.62  
  3 Hill, Anna                10 UVC                               49.92  
  4 O Donnell, Eabha          10 MTANV                             50.35  
  5 MC Crea, Alex             10 UMCB                              50.67  
  6 Mc Dougald, Jena          10 ANNES                             51.73  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Fanning, Aoibhinn         10 Rosegreen M                       54.57  
  8 Gibbs, Isabelle           10 CSROI                             54.96  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Daly, Kelsey              10 Ballybay-NT                       55.21  
 10 Keon, Caoimhe             10 UHFB                              55.88  
 11 Joyce, Grace              10 Barna NS Gal-NT                   56.03  
 12 O'Meara, Siobhan          10 Ballyneale M                      56.85  
 13 Desmond, Laura            10 LORD                              57.27  
 14 MC Greal, Sara            10 CARDK-NT                          57.55  
 15 Stevens, Catherine        10 UMCB                              57.59  
 16 Ni Cheallaigh, Sarah      10 St Olivers M                      57.63  
 17 Charlotte, Ànna           10 MTANV                             58.02  
 18 MC Donald, Crea           10 GS Mhic Amhlaigh-NT               58.50  
 19 Flynn, Leah               10 Breaffy-NT                        58.92  
 
Event 16  Boys 10 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Kearney, Cathal           10 USTD                   45.36      44.29  
  2 Creaney, Oliver           10 UAS                    47.30      45.82  
  3 Harte, Jack               10 UFSL                   46.48      46.82  
  4 Cooke, Oisín              10 CKNON                  49.77      47.26  
  5 MC Gandy, Dara            10 UTE                    47.41      47.45  
  6 Grant, Jack               10 WILL                   50.36      50.42  
 
Event 16  Boys 10 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Kearney, Cathal           10 USTD                              45.36  
  2 Harte, Jack               10 UFSL                              46.48  
  3 Creaney, Oliver           10 UAS                               47.30  
  4 MC Gandy, Dara            10 UTE                               47.41  
  5 Cooke, Oisín              10 CKNON                             49.77  
  6 Grant, Jack               10 WILL                              50.36  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Hanrahan, Darragh         10 Scoil Iognaid-NT                  50.48  
  8 Ryan, Seadhna             10 CLANS-NT                          51.41  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Hunter, James             10 UMCB                              53.80  
 10 Maguire, Stephen          10 MARG                              54.38  
 11 Matthews, Fionn           10 SNE                               54.63  
 12 Jones, Ben                10 MARG                              55.28  
 13 Hanley, Finn              10 LECH                              55.42  
 14 O'Flynn, Luke             10 Balllytarsna M                    56.68  
 
Event 17  Girls 7-9 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Kane, Ameila               9 USTH                   46.50      43.65  
  2 Knox, Julia                9 UAPS                   46.98      43.94  
  3 MC Gahon, Claragh          9 USNE                   47.15      45.29  
  4 McGuire, Bridin            9 URB                    48.97      49.11  
  5 O Reilly, Alannah          9 CARNA                  50.45      53.38  
  6 Mc Weeney, Aine            9 Melview NS-NT          51.86      57.72  
 
Event 17  Girls 7-9 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Kane, Ameila               9 USTH                              46.50  
  2 Knox, Julia                9 UAPS                              46.98  
  3 MC Gahon, Claragh          9 USNE                              47.15  
  4 McGuire, Bridin            9 URB                               48.97  
  5 O Reilly, Alannah          9 CARNA                             50.45  
  6 Mc Weeney, Aine            9 Melview NS-NT                     51.86  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Donoghue, Ellen            9 TOBAR                             51.89  
  8 Cooper, Millie             9 KPS                               52.25  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Donegan, Ele               9 USTC                              53.73  
 10 Boyle, Labhoise            9 Scoil Iognaid-NT                  55.12  
 11 Lynch, Helen               8 CKILC-NT                          59.16  
 
Event 18  Boys 7-9 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Brennan, Sean              9 CSTPT-NT               45.54      44.46  
  2 Rooney, Cian               9 UHFB                   47.90      44.56  
  3 Comiskey, Connor           9 USTMC                  48.41      48.32  
  4 Graham, Luke               9 ULD                    53.48      50.33  
  5 Hughes, Darragh            7 PRESM                  49.43      50.62  
  6 Ryan, Duileach             9 CLANS-NT               51.18      52.02  
 
Event 18  Boys 7-9 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Brennan, Sean              9 CSTPT-NT                          45.54  
  2 Rooney, Cian               9 UHFB                              47.90  
  3 Comiskey, Connor           9 USTMC                             48.41  
  4 Hughes, Darragh            7 PRESM                             49.43  
  5 Ryan, Duileach             9 CLANS-NT                          51.18  
  6 Graham, Luke               9 ULD                               53.48  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Faherty, Christopher       9 Melview NS-NT                     58.06  
 -- MC Grath, Michael          9 USTD                                 DQ  
 
Event 19  Girls 10 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                              Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Mount Anville NS  'A'                             2:43.81    2:10.60  
  2 Methodist College Belfast  'A'                    3:01.28    2:46.97  
  3 Scoil Rois Galway  'A'                            3:09.60    3:08.82  
  4 Scoil Fhursa-NT  'A'                              3:22.37    3:22.92  
 
Event 19  Girls 10 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Mount Anville NS  'A'                                        2:43.81  
                  39.13     1:21.15 (42.02)   2:43.81 (1:22.66)         2:43.81 ( )
  2 Methodist College Belfast  'A'                               3:01.28  
                  45.17     1:33.09 (47.92)     2:22.26 (49.17)     3:01.28 (39.02)
  3 Scoil Rois Galway  'A'                                       3:09.60  
                                  51.37 ( )   3:09.60 (2:18.23)                    
  4 Loretto Dalkey  'A'                                          3:14.20  
                  48.71     1:40.53 (51.82)     2:34.65 (54.12)     3:14.20 (39.55)
  5 Scoil Fhursa-NT  'A'                                         3:22.37  
                  47.91     1:36.00 (48.09)   2:48.00 (1:12.00)     3:22.37 (34.37)
  6 Rathdown NS  'A'                                             3:39.16  
                                  49.42 ( )   3:39.16 (2:49.74)                    
-------------------------------------------------------------------------
  7 Breaffy-NT  'A'                                              3:39.19  
                                  42.09 ( )   3:39.19 (2:57.10)                    
 -- Scoil Iognaid-NT  'A'                                             DQ  
                                  58.26 ( )                                        
 
Event 20  Boys 10 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Friends School Lisburn  'A'                                  2:35.33  
                  34.68     1:21.18 (46.50)     1:56.08 (34.90)     2:35.33 (39.25)
  2 Willow Park School  'A'                                      2:36.95  
  3 ST Patricks Tuam-NT  'A'                                     3:00.10  
                  40.40     1:28.36 (47.96)     2:19.68 (51.32)     3:00.10 (40.42)
  4 St Marys & St Gerards NS  'A'                                3:04.59  
                  43.39     1:35.03 (51.64)     2:22.25 (47.22)     3:04.59 (42.34)
  5 Claremorris N S  'A'                                         3:08.53  
                  45.19   2:32.32 (1:47.13)     3:08.61 (36.29)         3:08.53 ( )
  6 Cbs Armagh  'A'                                              3:54.71  
                  22.35       43.32 (20.97)     1:37.29 (53.97)   3:54.71 (2:17.42)
 
Event 21  Girls 12 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Hill, Danielle            12 UBMS                 1:15.01    1:13.71  
                  32.56     1:13.71 (41.15)                                        
  2 Scott, Ellie              12 DELG                 1:17.46    1:17.91  
                  36.24     1:17.91 (41.67)                                        
  3 Doran, Ciara              12 CSTOM-NT             1:20.58    1:20.51  
                  37.02     1:20.51 (43.49)                                        
  4 O'Brien, Aoife            12 CGSL-NT              1:20.34    1:21.41  
                  38.02     1:21.41 (43.39)                                        
  5 Carey, Sarah              12 Mhodh Scoil M        1:20.95    1:21.98  
                  37.32     1:21.98 (44.66)                                        
  6 Neamt, Nicola             12 SNE                  1:21.95    1:22.48  
                  39.05     1:22.48 (43.43)                                        
 
Event 21  Girls 12 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Hill, Danielle            12 UBMS                            1:15.01  
                  32.87     1:15.01 (42.14)                                        
  2 Scott, Ellie              12 DELG                            1:17.46  
                  36.21     1:17.46 (41.25)                                        
  3 O'Brien, Aoife            12 CGSL-NT                         1:20.34  
                  37.80     1:20.34 (42.54)                                        
  4 Doran, Ciara              12 CSTOM-NT                        1:20.58  
                  35.90     1:20.58 (44.68)                                        
  5 Carey, Sarah              12 Mhodh Scoil M                   1:20.95  
                  36.71     1:20.95 (44.24)                                        
  6 Neamt, Nicola             12 SNE                             1:21.95  
                  39.04     1:21.95 (42.91)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Simpson, Megan            12 UMCB                            1:22.41  
                  38.88     1:22.41 (43.53)                                        
  8 Mellotte, Georgia         12 CQUAY-NT                        1:22.54  
                  37.90     1:22.54 (44.64)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Dunne Cronin, Matilda     12 MONA                            1:23.63  
                  40.54     1:23.63 (43.09)                                        
 10 Mc Nicholas, Claudia      12 Scoil Fhursa-NT                 1:24.61  
                  39.04     1:24.61 (45.57)                                        
 11 Del Castillo, Maria       12 UBRA                            1:25.96  
                  38.60     1:25.96 (47.36)                                        
 12 Knox, Olivia              12 UBA                             1:26.30  
                  39.17     1:26.30 (47.13)                                        
 13 MC Sharry, Mona           12 CSBC                            1:26.75  
                  39.93     1:26.75 (46.82)                                        
 14 Walsh, Keelin             12 Beaumont M                      1:26.78  
                  40.10     1:26.78 (46.68)                                        
 15 O'Callaghan, Meabh        12 Eglantine M                     1:26.98  
                  42.39     1:26.98 (44.59)                                        
 16 McGuire, Roisin           12 URB                             1:27.16  
                  38.65     1:27.16 (48.51)                                        
 17 Parks, Zoe                12 UBRA                            1:27.63  
                  42.03     1:27.63 (45.60)                                        
 18 Togher, Una               12 CSNUG                           1:27.91  
                  42.38     1:27.91 (45.53)                                        
 19 Doherty, Megan            12 CSMGS-SC                        1:28.85  
                  41.87     1:28.85 (46.98)                                        
 20 O'Raw, Eadaoin            12 UST E                           1:29.03  
                  41.28     1:29.03 (47.75)                                        
 21 MC Hale, Siofra           12 St Angela's NS-NT               1:29.37  
                  40.01     1:29.37 (49.36)                                        
 22 Casserly, Ellen           12 Scoil Fhursa-NT                 1:31.56  
                  43.32     1:31.56 (48.24)                                        
 23 O'Flynn, Caoimhe          12 St Brendans                     1:32.13  
                  44.48     1:32.13 (47.65)                                        
 24 Connelly, Emily           12 CRFT-NT                         1:32.36  
 25 Kennelly, Aisling         12 CSROI                           1:33.08  
                  41.82     1:33.08 (51.26)                                        
 26 Breslin, Niamh            12 CSNUG                           1:34.44  
                  43.41     1:34.44 (51.03)                                        
 27 Mc Cann, Alannah          12 RUSH                            1:35.19  
                  43.29     1:35.19 (51.90)                                        
 -- Friel, Alanna             12 COOSA-NT                             DQ  
                  38.76          DQ (44.78)                                        
 -- O'Moore, Dearbhla         12 UCB                                  DQ  
 -- Carey, Sinead             12 Scoil Ide-NT                         DQ  
                  39.75          DQ (44.59)                                        
 
Event 22  Boys 12 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Fergusan, Conor           12 UBRA                 1:12.22    1:13.63  
                  32.84     1:13.63 (40.79)                                        
  2 O Brien, Rory             12 PADON                1:18.40    1:16.13  
                  35.41     1:16.13 (40.72)                                        
  3 Hurson, Lui               12 UBRA                 1:20.64    1:17.65  
                  37.93     1:17.65 (39.72)                                        
  4 Mc Carthy, Cadan          12 St Josephs Dn  M     1:20.94    1:21.75  
                  39.02     1:21.75 (42.73)                                        
  5 Melly, Conor              12 St Patrick C'Bar     1:22.68    1:22.15  
                  39.18     1:22.15 (42.97)                                        
  6 Deasy, Ciaran             12 USTPK                1:23.24    1:23.67  
                  39.27     1:23.67 (44.40)                                        
 
Event 22  Boys 12 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Fergusan, Conor           12 UBRA                            1:12.22  
                  32.30     1:12.22 (39.92)                                        
  2 O Brien, Rory             12 PADON                           1:18.40  
                  36.86     1:18.40 (41.54)                                        
  3 Hurson, Lui               12 UBRA                            1:20.64  
                  38.22     1:20.64 (42.42)                                        
  4 Mc Carthy, Cadan          12 St Josephs Dn  M                1:20.94  
                  39.14     1:20.94 (41.80)                                        
  5 Melly, Conor              12 St Patrick C'Bar                1:22.68  
                  39.50     1:22.68 (43.18)                                        
  6 Deasy, Ciaran             12 USTPK                           1:23.24  
                  39.25     1:23.24 (43.99)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Edgar, Andren             12 UFSL                            1:24.78  
                  39.52     1:24.78 (45.26)                                        
  8 Keogh, Timothy            12 Scoil Iognaid-NT                1:24.79  
                  39.32     1:24.79 (45.47)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Byrne, Stephen            12 CULUM                           1:25.18  
                  41.50     1:25.18 (43.68)                                        
 10 Carmody, Luke             12 Barefield M                     1:26.75  
                  38.43     1:26.75 (48.32)                                        
 11 Mullen, Dylan             12 SCM                             1:27.96  
                  40.48     1:27.96 (47.48)                                        
 
Event 23  Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Neamt, Antoinette         11 SNE                    30.20      30.37  
  2 Mc Girr, Gill             11 Grange M               33.85      33.37  
  3 MC Loughlin, Stephanie    11 CSMGS-SC               33.28      33.60  
  4 Telfer, Cara              11 UDB                    34.25      33.64  
  5 Reilly, Aoibheann         11 CREAG-NT               33.89      33.98  
  6 Burke, Roisin             11 GS Duglaise M          34.85      34.20  
 
Event 23  Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Neamt, Antoinette         11 SNE                               30.20  
  2 MC Loughlin, Stephanie    11 CSMGS-SC                          33.28  
  3 Mc Girr, Gill             11 Grange M                          33.85  
  4 Reilly, Aoibheann         11 CREAG-NT                          33.89  
  5 Telfer, Cara              11 UDB                               34.25  
  6 Burke, Roisin             11 GS Duglaise M                     34.85  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Cassidy, Ellen            11 Rathpeacon M                      34.98  
  8 Semchiy, Sharon           11 Eglantine M                       35.13  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Corbett, Grace            11 Castlelyons M                     35.24  
 10 MC Connell, Erin          11 USTH                              35.43  
 11 Brooks, Mary              11 BS Toirbhirte M                   35.46  
 12 Geoghegan, Brionna        11 COOSA-NT                          35.99  
 13 O'Brien, Jenny            11 John Baptist M                    36.28  
 13 Frank, Lilla              11 Culleens NS-NT                    36.28  
 15 McEneaney, Hannah         11 SCTRE                             36.50  
 16 Roche, Arielle            11 Holy Cross M                      36.58  
 17 Finn, Roisin              11 CSMOR-NT                          36.69  
 18 Ennis, Kelly              11 CSEN-NT                           36.78  
 19 Fennell, Briana           11 Sc Mainstreach M                  36.81  
 20 Johnson, Rachel           11 CARDK-NT                          37.10  
 21 Gilleland, Cara           11 UCS                               37.51  
 22 Murphy, Kate              11 CARA                              37.55  
 23 Foley, Stephanie          11 ALEX                              38.46  
 24 Glennon, Meabh            11 ATH                               38.80  
 25 Coyne, Anna               11 Scoil Iognaid-NT                  39.35  
 26 Murray, Roisin            11 RATHF                             41.73  
 
Event 24  Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Mc Geever, Finn           11 Ballina M              32.45      32.16  
  2 Burke, Harry              11 CLMNS                  32.71      32.40  
  3 Megarry, Jack             11 UCCB                   34.54      33.13  
  4 Brennan, Jack             11 CORFU-NT               34.20      34.34  
  5 Kelly, Robert             11 COOSA-NT               34.54      34.41  
  6 Kilbride, Denis           11 MARM                   34.76      34.53  
 
Event 24  Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Mc Geever, Finn           11 Ballina M                         32.45  
  2 Burke, Harry              11 CLMNS                             32.71  
  3 Brennan, Jack             11 CORFU-NT                          34.20  
  4 Kelly, Robert             11 COOSA-NT                          34.54  
  4 Megarry, Jack             11 UCCB                              34.54  
  6 Kilbride, Denis           11 MARM                              34.76  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Loan, Cameron             11 UFSL                              35.18  
  8 Yan, David                11 BRIDF                             35.29  
-------------------------------------------------------------------------
  9 MC Nevin, Tadgh           11 Stonepark L'Ford-NT               35.53  
 10 O'Connor, Sean            11 CSNUG                             35.56  
 11 Barrett, Brian            11 St Oliver Plunke-NT               36.12  
 12 Feenan, Andrew            11 GS Carrigaline M                  36.16  
 13 Galland, Luc              11 Shanbally M                       36.36  
 14 Lennon, Eoghan            11 CARDK-NT                          37.42  
 15 Kelly, Kieran             11 Sp Naoimh L  M                    37.92  
 16 Fitzmaurice, Issac        11 DRUM                              38.28  
 17 Raftery, Cian             11 St Patrick's-NT                   38.59  
 18 Burns, Matthew            11 LECH                              39.37  
 19 Barrett, Rowan            11 Ballina M                         39.40  
 
Event 25  Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Hill, Danielle            12 UBMS                   33.82      32.31  
  2 MC Weeney, Sinead         12 Melview NS-NT          34.97      35.71  
  3 Doran, Ciara              12 CSTOM-NT               37.18      37.30  
  4 Tan, Caoilfinn            12 CULUM                  37.53      37.56  
  5 Egan, Edel                12 St Angela's NS-NT      38.17      37.60  
  6 Burke, Eve                12 CSMGS-SC               38.05      37.95  
 
Event 25  Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Hill, Danielle            12 UBMS                              33.82  
  2 MC Weeney, Sinead         12 Melview NS-NT                     34.97  
  3 Doran, Ciara              12 CSTOM-NT                          37.18  
  4 Tan, Caoilfinn            12 CULUM                             37.53  
  5 Burke, Eve                12 CSMGS-SC                          38.05  
  6 Egan, Edel                12 St Angela's NS-NT                 38.17  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Farrelly, Jessica         12 Riverstown M                      38.49  
  8 Casey, Sorcha             12 CWSTM-NT                          38.57  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Tormey Murphy, Aliya      12 HAROL                             38.64  
 10 Connolly, Nicola          12 St Angela's NS-NT                 38.80  
 11 Anderson, Charlotte       12 UCHS                              39.22  
 12 Del Castillo, Maria       12 UBRA                              39.94  
 13 Duignan, Derbhla          12 CWSTM-NT                          40.39  
 14 Grindle, Lucy             12 ALEX                              41.03  
 15 Long, Tessa               12 KPS                               42.41  
 16 MC Hale, Siofra           12 St Angela's NS-NT                 42.73  
 
Event 26  Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Burke, Ciaran             12 CSTPT-NT               33.11      32.63  
  2 Moran, Michael            12 CGSHR-NT               34.72      34.54  
  3 MC Millan, Jack           12 UBAI                   34.85      34.99  
  4 Harte, Alea               12 UFSL                   35.85      35.49  
  5 Maguire, James            12 MARG                   37.47      37.32  
 -- Victory, Sam              12 KPS                    38.67         DQ  
 
Event 26  Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Burke, Ciaran             12 CSTPT-NT                          33.11  
  2 Moran, Michael            12 CGSHR-NT                          34.72  
  3 MC Millan, Jack           12 UBAI                              34.85  
  4 Harte, Alea               12 UFSL                              35.85  
  5 Maguire, James            12 MARG                              37.47  
  6 Victory, Sam              12 KPS                               38.67  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Daly, Caomhan             12 GS Ls Tuathail M                  39.06  
  8 Cahill, William           12 Shountrade M                      40.15  
-------------------------------------------------------------------------
  9 O'Connor, David           12 St Patrick's-NT                   40.47  
 10 Hudson, John              12 STJB                              41.83  
 11 Stewart, Harry            12 CLEP-NT                           42.48  
 12 Rennick, Nathan           12 SCHO                              42.81  
 
Event 27  Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Lambert, Ava              11 MARD                   44.10      42.62  
  2 Walsh, Lauren             11 Scoil Iognaid-NT       44.25      43.59  
  3 MC Cormick, Samantha      11 USTH                   45.64      45.03  
  4 Murphy, Jenny             11 Brooklodge M           45.61      46.16  
  5 Fadden, Heather           11 Breaffy-NT             47.03      47.31  
  6 Roche, Arielle            11 Holy Cross M           47.33      47.98  
 
Event 27  Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lambert, Ava              11 MARD                              44.10  
  2 Walsh, Lauren             11 Scoil Iognaid-NT                  44.25  
  3 Murphy, Jenny             11 Brooklodge M                      45.61  
  4 MC Cormick, Samantha      11 USTH                              45.64  
  5 Fadden, Heather           11 Breaffy-NT                        47.03  
  6 Roche, Arielle            11 Holy Cross M                      47.33  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Geoghegan, Brionna        11 COOSA-NT                          47.39  
  8 Gilleland, Cara           11 UCS                               47.71  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Nevin, Karen              11 DELG                              48.01  
 10 Daly, Briana              11 Castletownsend M                  49.81  
 11 Corey, Eimear             11 CULUM                             49.87  
 12 Collins, Rosie            11 UFSL                              50.39  
 13 Quane, Eve                11 Scoil Fhursa-NT                   50.42  
 14 O Neill, Beth             11 DELG                              51.77  
 15 Smith, Shannon            11 Lisnagry M                        51.82  
 
Event 28  Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Reid, Mark                11 UWM                    43.84      43.61  
  2 Pinkerton, William        11 URSA                   45.12      44.14  
  3 Brennan, Jack             11 CORFU-NT               44.38      44.73  
  4 Feenan, Andrew            11 GS Carrigaline M       46.41      45.12  
  5 Kelly, Kieran             11 Sp Naoimh L  M         46.84      46.64  
  6 Kenny, Ronan              11 CSEMR-NT               46.78      47.08  
 
Event 28  Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Reid, Mark                11 UWM                               43.84  
  2 Brennan, Jack             11 CORFU-NT                          44.38  
  3 Pinkerton, William        11 URSA                              45.12  
  4 Feenan, Andrew            11 GS Carrigaline M                  46.41  
  5 Kenny, Ronan              11 CSEMR-NT                          46.78  
  6 Kelly, Kieran             11 Sp Naoimh L  M                    46.84  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Moore, Owen               11 St Patrick's-NT                   49.18  
  8 Maguire, Brian            11 MARG                              50.38  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Flannery, Alan            11 Thmstwn M                         51.49  
 -- O'Sullivan, Conor         11 Scoil Iognaid-NT                     DQ  
 
Event 29  Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Bethel, Rachael           12 UWP                    32.24      32.69  
  2 Friel, Alanna             12 COOSA-NT               36.37      35.47  
  3 Bryson, Sadhbh            12 PATB                   35.82      35.66  
  4 Farrelly, Jessica         12 Riverstown M           36.06      35.97  
  5 Gourley, Sinead           12 UBRA                   37.52      36.26  
  6 Fitzpatrick, Odile        12 PADD                   36.78      36.76  
 
Event 29  Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Bethel, Rachael           12 UWP                               32.24  
  2 Bryson, Sadhbh            12 PATB                              35.82  
  3 Farrelly, Jessica         12 Riverstown M                      36.06  
  4 Friel, Alanna             12 COOSA-NT                          36.37  
  5 Fitzpatrick, Odile        12 PADD                              36.78  
  6 Gourley, Sinead           12 UBRA                              37.52  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Knox, Olivia              12 UBA                               37.56  
  8 Casey, Sorcha             12 CWSTM-NT                          38.69  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Mc Nicholas, Claudia      12 Scoil Fhursa-NT                   39.79  
 10 Doherty, Megan            12 CSMGS-SC                          39.90  
 11 Walsh, Keelin             12 Beaumont M                        40.05  
 12 Connelly, Emily           12 CRFT-NT                           40.07  
 13 Deegan, Stephanie         12 Annacarty M                       40.68  
 14 Newell, Mary              12 Kilbannon NS-NT                   43.30  
 15 Healy, Clodagh            12 CSNUG                             43.59  
 16 Mc Cann, Alannah          12 RUSH                              45.40  
 
Event 30  Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Powell, Robert            12 CSHA-NT                31.57      31.81  
  2 Wilmott, Kai              12 Fenor M                33.52      32.81  
  3 Burke, Ciaran             12 CSTPT-NT               33.80      33.51  
  4 Reilly, Colm              12 CREAG-NT               37.12      36.28  
  5 Purdy, Finn               12 UBRA                   37.28      36.44  
  6 Mc Carthy, Cadan          12 St Josephs Dn  M       36.48      36.47  
 
Event 30  Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Powell, Robert            12 CSHA-NT                           31.57  
  2 Wilmott, Kai              12 Fenor M                           33.52  
  3 Burke, Ciaran             12 CSTPT-NT                          33.80  
  4 Mc Carthy, Cadan          12 St Josephs Dn  M                  36.48  
  5 Reilly, Colm              12 CREAG-NT                          37.12  
  6 Purdy, Finn               12 UBRA                              37.28  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Tolerton, Henry           12 UFSL                              37.47  
  8 Byrne, Stephen            12 CULUM                             37.56  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Hurson, Lui               12 UBRA                              38.04  
 10 O'Connor, David           12 St Patrick's-NT                   38.33  
 11 Donoghue, Conor           12 TOBAR                             39.29  
 12 Stoops, Mark              12 UBR                               39.92  
 13 Edgar, Andren             12 UFSL                              40.13  
 14 Lynch, Conor              12 MARY                              40.38  
 15 O'Connor, Aaron           12 CSMNF                             41.24  
 16 Victory, Sam              12 KPS                               44.40  
 17 Lewis, Ryan               12 UBCH                              44.42  
 18 Reck, Niall               12 STPAT                             44.85  
 
Event 31  Girls 11-12 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                              Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Belfast Royal Academy  'A'                        2:38.20    2:35.77  
                  39.02     1:23.19 (44.17)     2:00.39 (37.20)     2:35.77 (35.38)
  2 Claremorris N S  'A'                              2:38.76    2:39.69  
                  42.42     1:24.56 (42.14)     2:04.56 (40.00)     2:39.69 (35.13)
  3 Strathearn School  'A'                            2:41.71    2:43.39  
                  42.21     1:27.55 (45.34)     2:07.70 (40.15)     2:43.39 (35.69)
  4 Delgany NS  'A'                                   2:46.05    2:46.13  
                  42.07     1:33.88 (51.81)     2:15.72 (41.84)     2:46.13 (30.41)
  5 Eglantine Munster  'A'                            2:38.75    2:50.10  
                  44.59     1:33.51 (48.92)     2:14.93 (41.42)     2:50.10 (35.17)
 
Event 31  Girls 11-12 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Belfast Royal Academy  'A'                                   2:38.20  
  2 Eglantine Munster  'A'                                       2:38.75  
  3 Claremorris N S  'A'                                         2:38.76  
  4 Strathearn School  'A'                                       2:41.71  
  5 Delgany NS  'A'                                              2:46.05  
  6 Snugboro NS Castlebar  'A'                                   2:48.58  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Scoil Iognaid-NT  'A'                                        2:52.17  
 -- Mhodh Scoil Munter  'A'                                     X2:40.84  
 
Event 32  Boys 11-12 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Belfast Royal Academy  'A'                                   2:34.32  
  2 St Patrick's, Galway-NT  'A'                                 2:41.54  
  3 Scoil Iognaid-NT  'A'                                        2:51.90  
  4 St Marys & St Gerards NS  'A'                                2:53.47  
  5 Willow Park School  'A'                                      2:53.83  
  6 Newtownforbes CO Longford  'A'                               2:56.96  
 
Event 33  Girls 11 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Mc Girr, Gill             11 Grange M             1:26.25    1:24.75  
                  39.28     1:24.75 (45.47)                                        
  2 Telfer, Cara              11 UDB                  1:27.24    1:25.31  
                  40.24     1:25.31 (45.07)                                        
  3 Walsh, Lauren             11 Scoil Iognaid-NT     1:27.67    1:27.06  
                  42.84     1:27.06 (44.22)                                        
  4 Nelson, Olivia            11 USTH                 1:26.68    1:28.07  
                  39.87     1:28.07 (48.20)                                        
  5 Brannigan, Caoimhe        11 PRESD                1:28.03    1:28.48  
                  40.52     1:28.48 (47.96)                                        
  6 Coyne, Niamh              11 SCTRE                1:28.90    1:30.41  
                  40.05     1:30.41 (50.36)                                        
 
Event 33  Girls 11 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Mc Girr, Gill             11 Grange M                        1:26.25  
                  40.36     1:26.25 (45.89)                                        
  2 Nelson, Olivia            11 USTH                            1:26.68  
                  38.73     1:26.68 (47.95)                                        
  3 Telfer, Cara              11 UDB                             1:27.24  
                  41.43     1:27.24 (45.81)                                        
  4 Walsh, Lauren             11 Scoil Iognaid-NT                1:27.67  
                  41.47     1:27.67 (46.20)                                        
  5 Brannigan, Caoimhe        11 PRESD                           1:28.03  
                  41.13     1:28.03 (46.90)                                        
  6 Coyne, Niamh              11 SCTRE                           1:28.90  
                  41.39     1:28.90 (47.51)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 O'Connor, Alex            11 Mhodh Scoil M                   1:29.11  
                  40.05     1:29.11 (49.06)                                        
  8 Corbett, Grace            11 Castlelyons M                   1:31.58  
                  42.42     1:31.58 (49.16)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Lally, Orlagh             11 RATHM                           1:31.77  
                  41.95     1:31.77 (49.82)                                        
 10 Corey, Eimear             11 CULUM                           1:32.91  
                  44.83     1:32.91 (48.08)                                        
 11 Frank, Lilla              11 Culleens NS-NT                  1:33.83  
                  42.52     1:33.83 (51.31)                                        
 12 Griffin, Ruth             11 CSNBH                           1:34.25  
                  42.22     1:34.25 (52.03)                                        
 13 Gaffney, Kate             11 Castletroy M                    1:34.68  
                  44.83     1:34.68 (49.85)                                        
 14 Donoghue, Aoife           11 CMPK-NT                         1:35.00  
                  43.77     1:35.00 (51.23)                                        
 15 MC Connell, Erin          11 USTH                            1:35.09  
 16 Scully, Eve               11 Monaleen M                      1:35.58  
                  46.29     1:35.58 (49.29)                                        
 17 Finn, Eva                 11 CSMGS-SC                        1:35.79  
 18 Moran, Sophie             11 Scoil Iognaid-NT                1:36.80  
                  45.97     1:36.80 (50.83)                                        
 19 O'Brien, Lucy             11 John Baptist M                  1:36.98  
                  45.03     1:36.98 (51.95)                                        
 20 Blair, Maya               11 DELG                            1:37.08  
                  44.18     1:37.08 (52.90)                                        
 21 Collins, Rosie            11 UFSL                            1:37.16  
 22 Quane, Eve                11 Scoil Fhursa-NT                 1:37.30  
                  44.19     1:37.30 (53.11)                                        
 23 McEneaney, Hannah         11 SCTRE                           1:37.71  
                                2:39.69 ( )         1:37.71 ( )                    
 24 O'Brien, Lisa             11 CSMGS-SC                        1:38.46  
 25 Walsh, Dara               11 Beaumont M                      1:39.62  
                                2:50.18 ( )         1:39.62 ( )                    
 26 Walsh, Paula              11 CQUAY-NT                        1:39.78  
 27 Fadden, Heather           11 Breaffy-NT                      1:40.60  
                                2:35.62 ( )         1:40.60 ( )                    
 
Event 34  Boys 11 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Angus, Jack               11 UBHP                 1:24.57    1:24.04  
                  39.32     1:24.04 (44.72)                                        
  2 Yan, David                11 BRIDF                1:29.42    1:28.39  
                  40.36     1:28.39 (48.03)                                        
  3 O'Sullivan, John          11 GS Thbr Arann M      1:30.63    1:29.54  
                  42.13     1:29.54 (47.41)                                        
  4 Regan, Ciaran             11 CBFY-NT              1:30.77    1:29.68  
                  41.17     1:29.68 (48.51)                                        
  5 Moore, Owen               11 St Patrick's-NT      1:33.19    1:33.53  
                  42.31     1:33.53 (51.22)                                        
  6 Kenny, Charlie            11 UFSL                 1:34.09    1:34.69  
                  44.70     1:34.69 (49.99)                                        
 
Event 34  Boys 11 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Angus, Jack               11 UBHP                            1:24.57  
                  40.18     1:24.57 (44.39)                                        
  2 Yan, David                11 BRIDF                           1:29.42  
                  42.15     1:29.42 (47.27)                                        
  3 O'Sullivan, John          11 GS Thbr Arann M                 1:30.63  
                  43.58     1:30.63 (47.05)                                        
  4 Regan, Ciaran             11 CBFY-NT                         1:30.77  
                  42.15     1:30.77 (48.62)                                        
  5 Moore, Owen               11 St Patrick's-NT                 1:33.19  
                  42.26     1:33.19 (50.93)                                        
  6 Kenny, Charlie            11 UFSL                            1:34.09  
                  43.36     1:34.09 (50.73)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Barrett, Brian            11 St Oliver Plunke-NT             1:34.15  
                  44.25     1:34.15 (49.90)                                        
  8 Heylin, Liam              11 WILL                            1:35.17  
                  46.50     1:35.17 (48.67)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Horkan, Liam OG           11 CMEEL-NT                        1:37.86  
                  46.32     1:37.86 (51.54)                                        
 10 Kilbride, Denis           11 MARM                            1:38.00  
 11 Smyth, Liam               11 Scoil Fhursa-NT                 1:38.94  
                  45.77     1:38.94 (53.17)                                        
 12 Mc Loughlin, Conor        11 Rosegreen M                     1:39.22  
                  45.31     1:39.22 (53.91)                                        
 -- Harrington, Peter         11 WILL                                DNF  
 
Event 35  Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Bethel, Rachael           12 UWP                    29.98      29.16  
  2 Scott, Ellie              12 DELG                   30.85      29.68  
  3 Gillic, Molly             12 CARNA                  30.25      30.30  
  4 Mellotte, Georgia         12 CQUAY-NT               31.41      31.26  
  5 Egan, Edel                12 St Angela's NS-NT      31.79      31.92  
  6 Fitzpatrick, Odile        12 PADD                   32.16      32.01  
 
Event 35  Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Bethel, Rachael           12 UWP                               29.98  
  2 Gillic, Molly             12 CARNA                             30.25  
  3 Scott, Ellie              12 DELG                              30.85  
  4 Mellotte, Georgia         12 CQUAY-NT                          31.41  
  5 Egan, Edel                12 St Angela's NS-NT                 31.79  
  6 Fitzpatrick, Odile        12 PADD                              32.16  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Doherty, Mary             12 USTO                              32.30  
  8 Bryson, Sadhbh            12 PATB                              32.43  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Carey, Sinead             12 Scoil Ide-NT                      32.90  
 10 Dunne Cronin, Matilda     12 MONA                              32.95  
 11 Carey, Sarah              12 Mhodh Scoil M                     33.09  
 12 Scott, Mary Flora         12 USCB                              33.62  
 13 Tormey Murphy, Aliya      12 HAROL                             33.64  
 14 Connolly, Nicola          12 St Angela's NS-NT                 33.65  
 15 Gourley, Sinead           12 UBRA                              33.68  
 16 McGuire, Roisin           12 URB                               33.74  
 17 Mc Auliffe, Maeve         12 MARD                              34.71  
 18 Carroll, Rebecca          12 CFMHR-NT                          34.99  
 19 O'Raw, Eadaoin            12 UST E                             35.09  
 20 Newell, Mary              12 Kilbannon NS-NT                   35.13  
 21 Tan, Caoilfinn            12 CULUM                             35.18  
 22 Anderson, Charlotte       12 UCHS                              36.22  
 23 Farrell, Grace            12 ALEX                              36.28  
 24 Long, Tessa               12 KPS                               36.33  
 
Event 36  Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Fergusan, Conor           12 UBRA                   29.77      28.81  
  2 Powell, Robert            12 CSHA-NT                29.48      29.08  
  3 MC Millan, Jack           12 UBAI                   30.31      29.83  
  4 Moran, Michael            12 CGSHR-NT               30.40      30.48  
  5 Cahill, William           12 Shountrade M           32.33      32.54  
  6 Hynes, Matthew            12 VINC                   32.25      32.97  
 
Event 36  Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Powell, Robert            12 CSHA-NT                           29.48  
  2 Fergusan, Conor           12 UBRA                              29.77  
  3 MC Millan, Jack           12 UBAI                              30.31  
  4 Moran, Michael            12 CGSHR-NT                          30.40  
  5 Hynes, Matthew            12 VINC                              32.25  
  6 Cahill, William           12 Shountrade M                      32.33  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Reilly, Colm              12 CREAG-NT                          32.44  
  8 Murphy, Jamie             12 Breaffy-NT                        32.62  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Boylan, Daire             12 Sp Naoimh M                       33.36  
 10 Carmody, Luke             12 Barefield M                       33.45  
 11 Scully, Bryan             12 Moate-NT                          33.57  
 12 Mullen, Dylan             12 SCM                               33.72  
 13 Kelly, Mikey              12 Powerstown M                      33.95  
 14 O.Neill, Odhron           12 UHFB                              34.23  
 15 Dillon, Matthew           12 PIUSX                             34.85  
 16 Tolerton, Henry           12 UFSL                              36.68  
 17 Desmond, James            12 UBRA                              42.10  
 -- Lynch, Conor              12 MARY                                 DQ  
 
Event 37  Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 MC Loughlin, Stephanie    11 CSMGS-SC               38.46      38.12  
  2 Dowling, Caoimhe          11 CSMOR-NT               38.75      38.36  
  3 O'Connor, Alex            11 Mhodh Scoil M          38.26      38.45  
  4 Cassidy, Ellen            11 Rathpeacon M           39.16      39.02  
  5 Brannigan, Caoimhe        11 PRESD                  39.73      39.53  
  6 Nelson, Olivia            11 USTH                   38.64      40.42  
 
Event 37  Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 O'Connor, Alex            11 Mhodh Scoil M                     38.26  
  2 MC Loughlin, Stephanie    11 CSMGS-SC                          38.46  
  3 Nelson, Olivia            11 USTH                              38.64  
  4 Dowling, Caoimhe          11 CSMOR-NT                          38.75  
  5 Cassidy, Ellen            11 Rathpeacon M                      39.16  
  6 Brannigan, Caoimhe        11 PRESD                             39.73  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Nevin, Karen              11 DELG                              40.05  
  8 Brooks, Mary              11 BS Toirbhirte M                   40.91  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Lally, Erin               11 CGSUD-NT                          41.19  
 10 Finn, Roisin              11 CSMOR-NT                          41.38  
 11 Murray, Roisin            11 RATHF                             42.11  
 12 Andrews, Olivia           11 UPLS                              42.45  
 13 MC Glynn, Andrea          11 UHFB                              42.73  
 14 O'Brien, Lisa             11 CSMGS-SC                          42.78  
 15 Johnson, Rachel           11 CARDK-NT                          43.38  
 16 Williams, Sophie          11 USTH                              43.52  
 17 Murphy, Ruby              11 Scoil Iognaid-NT                  43.62  
 18 Moran, Sophie             11 Scoil Iognaid-NT                  43.64  
 19 Grady, Hannah             11 CRAIF-NT                          43.65  
 20 Ennis, Kelly              11 CSEN-NT                           44.75  
 21 Twohig, Anna              11 Eglantine M                       45.88  
 22 O'Brien, Jenny            11 John Baptist M                    46.05  
 
Event 38  Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Rowlands, Rhys            11 Moate-NT               36.58      36.32  
  2 Megarry, Jack             11 UCCB                   39.42      38.27  
  3 O'Bolye, Mark             11 Melview NS-NT          37.70      38.51  
  4 Mc Cann, Michael          11 CSMNF                  39.43      39.29  
  5 Galland, Luc              11 Shanbally M            40.00      40.05  
  6 Casey, Jack               11 MARN                   39.99      40.63  
 
Event 38  Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Rowlands, Rhys            11 Moate-NT                          36.58  
  2 O'Bolye, Mark             11 Melview NS-NT                     37.70  
  3 Megarry, Jack             11 UCCB                              39.42  
  4 Mc Cann, Michael          11 CSMNF                             39.43  
  5 Casey, Jack               11 MARN                              39.99  
  6 Galland, Luc              11 Shanbally M                       40.00  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Loan, Cameron             11 UFSL                              40.67  
  8 O'Connor, Sean            11 CSNUG                             41.13  
-------------------------------------------------------------------------
  9 O'Hara, Eanna             11 CFMAS                             41.36  
 10 Mc Mahon, David           11 CARY                              42.29  
 11 Smyth, Liam               11 Scoil Fhursa-NT                   43.37  
 12 Fahy, Mark                11 PATD                              43.71  
 13 O'Rourke, Oisín           11 CLAVY-NT                          44.67  
 14 Barrett, Rowan            11 Ballina M                         49.68  
 15 Harrington, Peter         11 WILL                              56.05  
 -- Regan, Ciaran             11 CBFY-NT                              DQ  
 
Event 39  Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Gillic, Molly             12 CARNA                  38.94      39.63  
  2 Doherty, Mary             12 USTO                   41.45      40.22  
  3 Neamt, Nicola             12 SNE                    41.43      41.42  
  4 Simpson, Megan            12 UMCB                   42.22      41.64  
  5 Burke, Eve                12 CSMGS-SC               43.06      42.35  
  6 Deegan, Stephanie         12 Annacarty M            43.47      44.63  
 
Event 39  Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gillic, Molly             12 CARNA                             38.94  
  2 Neamt, Nicola             12 SNE                               41.43  
  3 Doherty, Mary             12 USTO                              41.45  
  4 Simpson, Megan            12 UMCB                              42.22  
  5 Burke, Eve                12 CSMGS-SC                          43.06  
  6 Deegan, Stephanie         12 Annacarty M                       43.47  
-------------------------------------------------------------------------
  7 O'Brien, Aoife            12 CGSL-NT                           43.50  
  8 MC Sharry, Mona           12 CSBC                              44.67  
-------------------------------------------------------------------------
  9 O'Callaghan, Meabh        12 Eglantine M                       45.29  
 10 Parks, Zoe                12 UBRA                              45.43  
 11 Anderson, Charlotte       12 UCHS                              46.04  
 12 Togher, Una               12 CSNUG                             46.14  
 
Event 40  Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Scully, Bryan             12 Moate-NT               39.28      38.82  
  2 O Brien, Rory             12 PADON                  39.71      38.99  
  3 Wilmott, Kai              12 Fenor M                41.86      40.09  
  4 Maguire, James            12 MARG                   41.89      41.52  
  5 Hynes, Matthew            12 VINC                   41.07      41.59  
  6 O'Connor, Aaron           12 CSMNF                  42.67      41.87  
 
Event 40  Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Scully, Bryan             12 Moate-NT                          39.28  
  2 O Brien, Rory             12 PADON                             39.71  
  3 Hynes, Matthew            12 VINC                              41.07  
  4 Wilmott, Kai              12 Fenor M                           41.86  
  5 Maguire, James            12 MARG                              41.89  
  6 O'Connor, Aaron           12 CSMNF                             42.67  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Melly, Conor              12 St Patrick C'Bar                  42.87  
  8 Keogh, Timothy            12 Scoil Iognaid-NT                  42.95  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Deasy, Ciaran             12 USTPK                             43.24  
 10 Stoops, Mark              12 UBR                               43.81  
 11 Harte, Alea               12 UFSL                              43.85  
 12 Boylan, Daire             12 Sp Naoimh M                       44.67  
 13 Murphy, Jamie             12 Breaffy-NT                        45.23  
 14 Kelly, Mikey              12 Powerstown M                      45.24  
 15 Daly, Caomhan             12 GS Ls Tuathail M                  45.33  
 16 Dillon, Matthew           12 PIUSX                             45.88  
 
Event 41  Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Neamt, Antoinette         11 SNE                    33.94      33.73  
  2 Lambert, Ava              11 MARD                   38.61      36.50  
  3 Reilly, Aoibheann         11 CREAG-NT               37.56      36.85  
  4 MC Gloin, Chloe           11 CWSTM-NT               40.71      40.73  
  5 MC Cormick, Samantha      11 USTH                   40.80      40.85  
  6 Williams, Sophie          11 USTH                   41.49      41.46  
 
Event 41  Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Neamt, Antoinette         11 SNE                               33.94  
  2 Reilly, Aoibheann         11 CREAG-NT                          37.56  
  3 Lambert, Ava              11 MARD                              38.61  
  4 MC Gloin, Chloe           11 CWSTM-NT                          40.71  
  5 MC Cormick, Samantha      11 USTH                              40.80  
  6 Williams, Sophie          11 USTH                              41.49  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Semchiy, Sharon           11 Eglantine M                       41.51  
  8 Coyne, Niamh              11 SCTRE                             41.89  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Scully, Eve               11 Monaleen M                        42.61  
 10 Blair, Maya               11 DELG                              42.77  
 11 Gaffney, Kate             11 Castletroy M                      43.22  
 12 Griffin, Ruth             11 CSNBH                             43.35  
 13 Mackey, Caithlin          11 USTPK                             44.05  
 14 Burke, Roisin             11 GS Duglaise M                     44.18  
 15 Finn, Eva                 11 CSMGS-SC                          45.31  
 16 Lally, Orlagh             11 RATHM                             45.80  
 17 Donoghue, Aoife           11 CMPK-NT                           45.83  
 18 Andrews, Olivia           11 UPLS                              46.45  
 19 Sweeney, Kate             11 Melview NS-NT                     46.49  
 20 Lally, Erin               11 CGSUD-NT                          47.09  
 21 Glennon, Meabh            11 ATH                               48.67  
 22 Hannon, Maedbh            11 Scoil Fhursa-NT                   49.37  
 23 O'Farrell, Aoife          11 CBB                               50.54  
 24 Ryan, Emma                11 Cullen M                          51.14  
 25 Walsh, Dara               11 Beaumont M                        51.67  
 26 Mc Knight, Lauren         11 Scoil Iognaid-NT                  51.76  
 27 Mc Ginty, Emer            11 CSROI                             52.37  
 28 Twohig, Anna              11 Eglantine M                       52.67  
 29 Begley, Emma              11 CGSTU-NT                          53.83  
 
Event 42  Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Angus, Jack               11 UBHP                   38.90      36.92  
  2 Mc Geever, Finn           11 Ballina M              38.99      37.30  
  3 Burke, Harry              11 CLMNS                  39.09      37.77  
  4 O'Bolye, Mark             11 Melview NS-NT          39.58      38.17  
  5 Morris, Conor             11 UGD                    40.75      39.67  
  6 Kolcow, Max               11 St Patrick's-NT        40.85      41.27  
 
Event 42  Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Angus, Jack               11 UBHP                              38.90  
  2 Mc Geever, Finn           11 Ballina M                         38.99  
  3 Burke, Harry              11 CLMNS                             39.09  
  4 O'Bolye, Mark             11 Melview NS-NT                     39.58  
  5 Morris, Conor             11 UGD                               40.75  
  6 Kolcow, Max               11 St Patrick's-NT                   40.85  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Kenny, Charlie            11 UFSL                              40.91  
  8 Sweeney, Cathal           11 GS Mhic Amhlaigh-NT               41.49  
-------------------------------------------------------------------------
  9 O'Sullivan, John          11 GS Thbr Arann M                   41.62  
 10 Ennis, Daniel             11 CSEN-NT                           41.95  
 11 Kelly, Robert             11 COOSA-NT                          42.39  
 12 Reid, Mark                11 UWM                               43.15  
 13 Mc Mahon, David           11 CARY                              43.91  
 14 Mc Loughlin, Conor        11 Rosegreen M                       46.23  
 15 Lennon, Eoghan            11 CARDK-NT                          47.16  
 16 Vaughan, Adam             11 KPS                               49.17  
 17 O'Driscoll, Conor         11 COOSA-NT                          49.19  
 18 Duffy, Fionn              11 Maree NS-NT                       49.91  
 
Event 43  Girls 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                              Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Delgany NS  'A'                                   2:28.50    2:26.83  
                  38.56     1:20.24 (41.68)     1:56.23 (35.99)     2:26.83 (30.60)
  2 Strathearn School  'A'                            2:23.97    2:29.25  
                  37.51     1:15.45 (37.94)     1:54.44 (38.99)     2:29.25 (34.81)
 -- Scoil Mhuire Gan Smal-SC  'A'                     2:24.03         DQ  
                  34.74     1:10.33 (35.59)     1:49.87 (39.54)          DQ (33.59)
 -- Belfast Royal Academy  'A'                        2:21.96         DQ  
                  34.78     1:10.73 (35.95)     1:45.76 (35.03)          DQ (33.31)
 
Event 43  Girls 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Belfast Royal Academy  'A'                                   2:21.96  
  2 Strathearn School  'A'                                       2:23.97  
  3 Scoil Mhuire Gan Smal-SC  'A'                                2:24.03  
                  35.40     1:09.61 (34.21)     1:45.40 (35.79)     2:24.03 (38.63)
  4 Delgany NS  'A'                                              2:28.50  
                  36.95     1:18.59 (41.64)     1:57.09 (38.50)     2:28.50 (31.41)
  5 St Angela's N.S.C/Bar-NT  'A'                                2:32.59  
  6 Alexandra College JS  'A'                                    2:32.95  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Scoil Iognaid-NT  'A'                                        2:33.70  
 -- Eglantine Munster  'A'                                            DQ  
                  35.41     1:15.84 (40.43)     1:56.31 (40.47)          DQ (34.99)
 
Event 44  Boys 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                              Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Belfast Royal Academy  'A'                        2:17.45    2:13.92  
                  31.09     1:16.08 (44.99)     1:45.18 (29.10)     2:13.92 (28.74)
  2 Friends School Lisburn  'A'                       2:16.72    2:15.50  
                  35.16     1:08.51 (33.35)     1:44.51 (36.00)     2:15.50 (30.99)
  3 Willow Park School  'A'                           2:24.71    2:21.93  
                  35.68     1:10.96 (35.28)     1:44.30 (33.34)     2:21.93 (37.63)
  4 St Patrick's, Galway-NT  'A'                      2:30.47    2:24.88  
                  38.41     1:15.98 (37.57)     1:51.47 (35.49)     2:24.88 (33.41)
  5 Scoil Iognaid-NT  'A'                             2:32.72    2:35.93  
                  39.44     1:19.20 (39.76)   2:36.09 (1:16.89)         2:35.93 ( )
  6 St Marys & St Gerards NS  'A'                     2:37.83    2:37.86  
                  38.40     1:21.74 (43.34)     2:04.76 (43.02)     2:37.86 (33.10)
 
Event 44  Boys 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Friends School Lisburn  'A'                                  2:16.72  
                  35.86     1:09.12 (33.26)     1:45.31 (36.19)     2:16.72 (31.41)
  2 Belfast Royal Academy  'A'                                   2:17.45  
                  34.11     1:17.33 (43.22)     1:48.21 (30.88)     2:17.45 (29.24)
  3 Willow Park School  'A'                                      2:24.71  
                  35.72     1:10.80 (35.08)     1:45.57 (34.77)     2:24.71 (39.14)
  4 St Patrick's, Galway-NT  'A'                                 2:30.47  
                  38.24     1:22.37 (44.13)     1:57.66 (35.29)     2:30.47 (32.81)
  5 Scoil Iognaid-NT  'A'                                        2:32.72  
                  38.07     1:16.84 (38.77)     1:57.73 (40.89)     2:32.72 (34.99)
  6 St Marys & St Gerards NS  'A'                                2:37.83  
                  39.24     1:23.17 (43.93)     2:06.78 (43.61)     2:37.83 (31.05)
-------------------------------------------------------------------------
  7 ST Patricks Keady  'A'                                       2:45.54  
                  39.20     1:27.39 (48.19)     2:11.95 (44.56)     2:45.54 (33.59)