IRISH MINOR SCHOOLS MARCH 2013

Event 1  Girls 9 & Under 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          45.00  QT
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Falls, Ellie               9 SMP                    36.49      35.90 QT     
  2 Gannon, Jessica            9 Tarmon School-NT       36.83      35.91 QT     
  3 Leonard, Cara              9 STME                   37.34      36.41 QT     
  4 Cullen, Faye               9 St Patricks Stra       39.43      38.20 QT     
  5 MC Namara, Grace           9 STBRI                  38.70      38.87 QT     
  6 Kearney, Aoife             9 ST DA                  40.03      39.35 QT     
 
Event 1  Girls 9 & Under 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          45.00  QT
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Falls, Ellie               9 SMP                               36.49 qQT    
  2 Gannon, Jessica            9 Tarmon School-NT                  36.83 qQT    
  3 Leonard, Cara              9 STME                              37.34 qQT    
  4 MC Namara, Grace           9 STBRI                             38.70 qQT    
  5 Cullen, Faye               9 St Patricks Stra                  39.43 qQT    
  6 Kearney, Aoife             9 ST DA                             40.03 qQT    
-------------------------------------------------------------------------
  7 MC Vaigh, Elle             9 ST PA                             40.75 QT     
  8 Rooney, Cora               8 HFNS                              41.66 QT     
-------------------------------------------------------------------------
  9 Ward, Ellen                9 St Pius Leinster                  41.75 QT     
 10 Lowe, Erika                8 Baylin  Athlone-NT                41.85 QT     
 11 Gaffney, Emma              9 Castletroy M                      41.87 QT     
 12 Higgins, Rebecca J         9 CTANG                             42.44 QT     
 13 Doherty, Aimee             8 St Pauls Port Le                  42.50 QT     
 14 Nic Ghiolla Phadraig, Li   9 CTCLA-NT                          42.64 QT     
 15 MC Crea, Olivia            9 METHC                             43.30 QT     
 16 Farrell, Danielle          9 Scoil Ursula-NT                   43.33 QT     
 17 Nic Ghiolla Phadraig, Ei   9 CTCLA-NT                          43.43 QT     
 18 Whelan, Katie              9 Holyfaith RV Lei                  43.84 QT     
 19 Reidy, Claire              9 COOSA-NT                          45.07        
 20 Bailey, Shaunagh           9 TAP                               46.45        
 
Event 2  Boys 9 & Under 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          45.00  QT
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Quinn, Dara                9 CLONA                  36.00      35.96 QT     
  2 Doak, Cameron              9 RIVP                   36.68      36.01 QT     
  3 O'Sullivan, Tom            9 Scoil Fhursa-NT        36.58      36.07 QT     
  4 Nijs, Tiarnan              9 Tuamgraney M           36.50      36.90 QT     
  5 Malashnyak, Edwin          9 COOSA-NT               37.07      37.12 QT     
  6 Rogers, Harry              9 ABBYP                  37.30      38.02 QT     
 
Event 2  Boys 9 & Under 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          45.00  QT
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Quinn, Dara                9 CLONA                             36.00 qQT    
  2 Nijs, Tiarnan              9 Tuamgraney M                      36.50 qQT    
  3 O'Sullivan, Tom            9 Scoil Fhursa-NT                   36.58 qQT    
  4 Doak, Cameron              9 RIVP                              36.68 qQT    
  5 Malashnyak, Edwin          9 COOSA-NT                          37.07 qQT    
  6 Rogers, Harry              9 ABBYP                             37.30 qQT    
-------------------------------------------------------------------------
  7 MC Greal, Adam             9 CREAG                             37.56 QT     
  8 Creaney, Joshua            9 ABBYP                             37.73 QT     
-------------------------------------------------------------------------
  9 Lynam, Cillian             9 CSTMA                             38.61 QT     
 10 Joyce, Darragh             9 GSCLM                             38.63 QT     
 11 Geddis, Adam               9 WMIN                              38.97 QT     
 12 Rafferty, Ben              9 STCMA                             39.07 QT     
 13 Gilmartin, Gero            8 CFMAS                             39.20 QT     
 14 Burke, Ned                 9 GSCLM                             39.94 QT     
 15 Coogan, Alfie              9 CTCLA-NT                          40.04 QT     
 16 Stafford, Jake             9 CCJ                               40.40 QT     
 17 Foy, Conor                 9 CNS                               40.45 QT     
 18 Mooney, James              9 CREAG                             40.49 QT     
 19 Colleran, Ronan            9 CSTPT-NT                          41.70 QT     
 20 Comiskey, Matthew          8 SMU                               42.42 QT     
 21 O Loughlin, David          8 S.Lorcain Leinst                  42.84 QT     
 22 Flanagan, Sam              9 St Columcilles L                  43.17 QT     
 23 Pretorius, Jacques         9 Gaelscoil Portla                  43.39 QT     
 24 Smith, Cian                9 CSTKC                             44.69 QT     
 -- Donadoni, Leonardo         9 GS Chnoc na Ré                       DQ        
 -- Mc Mahon, Conor            7 Emo Leinster                         DQ        
 
Event 3  Girls 10 & Under 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          54.00  QT
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Bethal, Leah              10 POND                   37.92      37.98 QT     
  2 Kennelly, Emma            10 CROIS                  38.73      38.25 QT     
  3 Lowe, Rebecca             10 Ballybay-NT            39.26      39.14 QT     
  4 Martin, Leah              10 GS Chnoc Liamhna       42.02      40.22 QT     
  5 Mc Hugh-Murphy, Ciara     10 CTAUG                  41.99      41.93 QT     
  6 Kane, Amelia              10 STRA                   41.52      42.55 QT     
 
Event 3  Girls 10 & Under 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          54.00  QT
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Bethal, Leah              10 POND                              37.92 qQT    
  2 Kennelly, Emma            10 CROIS                             38.73 qQT    
  3 Lowe, Rebecca             10 Ballybay-NT                       39.26 qQT    
  4 Kane, Amelia              10 STRA                              41.52 qQT    
  5 Mc Hugh-Murphy, Ciara     10 CTAUG                             41.99 qQT    
  6 Martin, Leah              10 GS Chnoc Liamhna                  42.02 qQT    
-------------------------------------------------------------------------
  7 Conway, Fiona             10 CBAVY-NT                          42.18 QT     
  8 Mulhall, Ailbhe           10 GS Mhic Amhlaigh-NT               42.48 QT     
-------------------------------------------------------------------------
  9 Tunnah, Rebecca           10 STRA                              42.51 QT     
 10 Mc Mahon, Zara            10 Emo Leinster                      42.96 QT     
 11 Shrestha, Sarah           10 BUSHP                             43.49 QT     
 12 Ashton, Iona               9 Scoil Fhursa-NT                   43.51 QT     
 13 Gorman, Allison           10 DOOH                              43.75 QT     
 14 Smialek, Olivia           10 St Peter's-NT                     43.83 QT     
 15 Mills, Jenny              10 CONN                              44.14 QT     
 16 Pantony, Cara             10 Loretto Dalkey l                  44.33 QT     
 17 Friel, Lauren             10 COOSA-NT                          44.37 QT     
 18 Cooper, Millie            10 Kps Leinster                      44.96 QT     
 19 MC Weeney, Aine           10 CMEL                              45.07 QT     
 20 Kelly, Aimee              10 CROIS                             45.32 QT     
 21 Robinson, Jessica         10 Mhodscoil M                       45.40 QT     
 22 Galland, Ellie            10 Shanbally M                       45.80 QT     
 23 Cunningham, Karla         10 Coralstown Leins                  46.77 QT     
 24 Kavanagh, Freja           10 GS an Inbhear Mh                  46.86 QT     
 25 Conlon, Sarah             10 CSNUG                             47.04 QT     
 26 Williams, Mregan          10 Scoil Iognaid-NT                  47.19 QT     
 27 Ward, Aileen              10 CLONW                             48.10 QT     
 28 Heylin, Cara              10 Loretto Dalkey l                  48.14 QT     
 29 Desmond, Emer             10 Loretto Dalkey l                  48.49 QT     
 30 Woods, Aoibhinn           10 Scoil Iognaid-NT                  48.52 QT     
 31 Harrington, Lily          10 Loretto Dalkey l                  49.22 QT     
 32 Anderson, Sophia          10 DHC                               49.31 QT     
 33 Dolan, Toni               10 Barnashrone NS                    49.36 QT     
 34 Kennedy, Ailbhe           10 CSNH-NT                           49.55 QT     
 35 Dolan, Meabh              10 STPE                              52.63 QT     
 36 Mulcahy, Jenna            10 Marys Collinstow                  54.65        
 
Event 4  Boys 10 & Under 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          54.00  QT
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Graham, Luke              10 LDP                    41.61      39.95 QT     
  2 Ryan, Duileach            10 CLANS-NT               41.30      40.65 QT     
  3 Rooney, Cian              10 HFNS                   40.68      41.10 QT     
  4 Brennan, Sean             10 CSTPT-NT               42.09      42.55 QT     
  4 Kenny, Sean               10 St Pius Leinster       42.93      42.55 QT     
  6 Harding, Ben              10 WALLA                  43.54      43.66 QT     
 
Event 4  Boys 10 & Under 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          54.00  QT
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Rooney, Cian              10 HFNS                              40.68 qQT    
  2 Ryan, Duileach            10 CLANS-NT                          41.30 qQT    
  3 Graham, Luke              10 LDP                               41.61 qQT    
  4 Brennan, Sean             10 CSTPT-NT                          42.09 qQT    
  5 Kenny, Sean               10 St Pius Leinster                  42.93 qQT    
  6 Harding, Ben              10 WALLA                             43.54 qQT    
-------------------------------------------------------------------------
  7 Co'Rourke, Diarmuid       10 CSTPT-NT                          43.76 QT     
  8 Simpson, Cian             10 Greenlanes Leins                  43.83 QT     
-------------------------------------------------------------------------
  9 Ballard, Ethan            10 Willow Park Lein                  44.11 QT     
 10 Friel, Ethan              10 CARDN-NT                          44.80 QT     
 11 Flaherty, Christopher     10 CMEL                              45.16 QT     
 12 Mullan, Eoin              10 Unattached                        46.09 QT     
 13 Grady, Rory               10 CRAIF-NT                          46.52 QT     
 14 Murray, Kyle              10 CNS                               47.39 QT     
 15 Buckley, Michael          10 Powerstown M                      47.54 QT     
 16 Kenny, Joseph             10 Scoil Chronain L                  48.09 QT     
 16 O'Connor, Elliot          10 CSMNF                             48.09 QT     
 18 Powell, Luke              10 CURRA                             48.16 QT     
 19 Hughes, Alex              10 Willow Park Lein                  48.30 QT     
 20 Heneghan, Dara            10 CSTPT-NT                          49.01 QT     
 21 Joyce, Niall              10 CSNTF-NT                          51.29 QT     
 22 Gilmartin, Oisin          10 CONN                              55.45        
 -- Irwin, Neddie             10 G Ui Drisceoil M                     DQ        
 
Event 5  Girls 9 & Under 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:05.00  QT
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 MC Namara, Grace           9 STBRI                  50.73      50.41 QT     
  2 Perry, Jane                9 Carlow NS Lein         50.12      50.51 QT     
  3 Nulty, Molly               9 SNF                    50.73      51.40 QT     
  4 Gibbs, Alison              9 CSROI                  52.27      52.89 QT     
  5 MC Gill, Ciara             9 SFNS                   53.87      54.79 QT     
 -- Ni Chuinn, Ailbhe          9 Gaelscoil Portla       55.89         DQ        
 
Event 5  Girls 9 & Under 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:05.00  QT
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Perry, Jane                9 Carlow NS Lein                    50.12 qQT    
  2 Nulty, Molly               9 SNF                               50.73 qQT    
  2 MC Namara, Grace           9 STBRI                             50.73 qQT    
  4 Gibbs, Alison              9 CSROI                             52.27 qQT    
  5 MC Gill, Ciara             9 SFNS                              53.87 qQT    
  6 Ni Chuinn, Ailbhe          9 Gaelscoil Portla                  55.89 qQT    
-------------------------------------------------------------------------
  7 Staunton, Nora             9 CMEEL-NT                          56.53 QT     
  8 Nic Ghiolla Phadraig, Ei   9 CTCLA-NT                          56.55 QT     
-------------------------------------------------------------------------
  9 Ward, Ellen                9 St Pius Leinster                  56.57 QT     
 10 Nic Ghiolla Phadraig, Li   9 CTCLA-NT                          56.61 QT     
 11 Cullen, Faye               9 St Patricks Stra                  56.71 QT     
 12 O'Boyle, Karan             9 CLANS-NT                          57.56 QT     
 13 Hunter, Amy                7 METHC                             57.73 QT     
 14 Hurley, Megan              9 Sc Mh  Aingeal M                  58.35 QT     
 15 Bailey, Shaunagh           9 TAP                               58.78 QT     
 16 Forrest, Amy-Lee           9 WALLA                             58.80 QT     
 17 Quinn, Sasha               9 FRLIS                             58.81 QT     
 18 Dempsey, Rachel            9 Scoil Iognaid-NT                  59.00 QT     
 19 MC Namara, Ava             7 STBRI                             59.01 QT     
 20 Healy, Rachel              8 CSNUG                             59.55 QT     
 21 MC Vaigh, Elle             9 ST PA                           1:02.61 QT     
 22 Collier, Clodagh           9 CORFU-NT                        1:06.15        
 
Event 6  Boys 9 & Under 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:05.00  QT
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Hughes, Darragh            9 Ed Tog Mull Lein       48.16      48.60 QT     
  2 Perry, Max                 8 Carlow NS Lein         49.34      49.44 QT     
  3 Rogers, Harry              9 ABBYP                  50.97      49.50 QT     
  4 Curry, Tom                 9 DHP                    50.91      50.28 QT     
  5 Malashnyak, Edwin          9 COOSA-NT               52.17      52.49 QT     
  6 Zaidin, Marcus             9 Rathbeggan NS Le       51.95      52.66 QT     
 
Event 6  Boys 9 & Under 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:05.00  QT
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Hughes, Darragh            9 Ed Tog Mull Lein                  48.16 qQT    
  2 Perry, Max                 8 Carlow NS Lein                    49.34 qQT    
  3 Curry, Tom                 9 DHP                               50.91 qQT    
  4 Rogers, Harry              9 ABBYP                             50.97 qQT    
  5 Zaidin, Marcus             9 Rathbeggan NS Le                  51.95 qQT    
  6 Malashnyak, Edwin          9 COOSA-NT                          52.17 qQT    
-------------------------------------------------------------------------
  7 Mooney, James              9 CREAG                             53.90 QT     
  8 Burke, Ned                 9 GSCLM                             54.06 QT     
-------------------------------------------------------------------------
  9 Coogan, Alfie              9 CTCLA-NT                          54.25 QT     
 10 Comiskey, Matthew          8 SMU                               54.92 QT     
 11 Laverty, Matthew           9 BALH                              55.00 QT     
 12 Creaney, Joshua            9 ABBYP                             55.24 QT     
 13 Stafford, Jake             9 CCJ                               55.68 QT     
 14 Kouwenberg, Cees           8 Castlelyons M                     57.71 QT     
 15 Kenny, Conor               9 St Pius Leinster                  57.75 QT     
 16 Davin, Luke                9 CSTPT-NT                          58.04 QT     
 17 Hanley, Mark               9 Le Cheile Leinst                  59.11 QT     
 18 Woolley, James             8 GSCLM                             59.32 QT     
 19 Cooper, Zack               9 Kps Leinster                      59.34 QT     
 20 MC Grath, Hugh             8 ST DA                           1:03.47 QT     
 -- Mc Namara, Conn            9 St Colmcille's W                     DQ        
 
Event 7  Girls 10 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          55.00  QT
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Kane, Amelia              10 STRA                   39.56      38.47 QT     
  2 Kennelly, Emma            10 CROIS                  39.11      38.72 QT     
  3 Kouwenberg, Annelies      10 Castlelyons M          40.53      40.08 QT     
  4 Gilmartin, Hannah         10 CFMAS                  41.37      40.72 QT     
  5 Boyle, Labhoise           10 Scoil Iognaid-NT       41.71      43.07 QT     
  6 Donoghue, Ellen           10 Tobar an Leinn         43.32      46.14 QT     
 
Event 7  Girls 10 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          55.00  QT
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Kennelly, Emma            10 CROIS                             39.11 qQT    
  2 Kane, Amelia              10 STRA                              39.56 qQT    
  3 Kouwenberg, Annelies      10 Castlelyons M                     40.53 qQT    
  4 Gilmartin, Hannah         10 CFMAS                             41.37 qQT    
  5 Boyle, Labhoise           10 Scoil Iognaid-NT                  41.71 qQT    
  6 Donoghue, Ellen           10 Tobar an Leinn                    43.32 qQT    
-------------------------------------------------------------------------
  7 Lyons, Maria              10 GS Chnoc na Ré                    43.50 QT     
  8 Crookshanks, Abbie        10 KILLO                             43.60 QT     
-------------------------------------------------------------------------
  9 Ashton, Iona               9 Scoil Fhursa-NT                   46.33 QT     
 10 Cooper, Millie            10 Kps Leinster                      46.39 QT     
 11 Smialek, Olivia           10 St Peter's-NT                     46.59 QT     
 12 Gorman, Allison           10 DOOH                              46.85 QT     
 13 Lynch, Drew               10 St Columbas M                     47.40 QT     
 14 Walshe, Hannah            10 Pres T Leinster                   47.85 QT     
 15 MC Weeney, Aine           10 CMEL                              48.52 QT     
 16 MC Dermott, Aoife         10 GS Athlone-NT                     53.06 QT     
 
Event 8  Boys 10 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          55.00  QT
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Comiskey, Connor          10 SMU                    38.42      37.96 QT     
  2 MC Grath, Michael         10 ST DA                  38.60      38.70 QT     
  3 Brennan, Sean             10 CSTPT-NT               40.58      40.40 QT     
  4 Rooney, Cian              10 HFNS                   42.26      42.71 QT     
  5 Scott, Adam               10 HOWDP                  41.96      43.42 QT     
  6 Irwin, Neddie             10 G Ui Drisceoil M       43.41      43.72 QT     
 
Event 8  Boys 10 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          55.00  QT
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Comiskey, Connor          10 SMU                               38.42 qQT    
  2 MC Grath, Michael         10 ST DA                             38.60 qQT    
  3 Brennan, Sean             10 CSTPT-NT                          40.58 qQT    
  4 Scott, Adam               10 HOWDP                             41.96 qQT    
  5 Rooney, Cian              10 HFNS                              42.26 qQT    
  6 Mulholland, Daniel        10 POND                              43.22 qQT    
-------------------------------------------------------------------------
  7 Irwin, Neddie             10 G Ui Drisceoil M                  43.41 QT     
  8 Harding, Ben              10 WALLA                             43.94 QT     
-------------------------------------------------------------------------
  9 Corrigan, Matthew         10 St Marys&St G                     44.04 QT     
 10 Jordan, Cillian           10 St Patrick's-NT                   44.35 QT     
 11 Mc Auliffe, Rod           10 St Killians Lein                  45.18 QT     
 12 Rohan, Cal                10 St Laurences lei                  45.64 QT     
 13 Klimonov, Denis           10 Monastery M                       45.89 QT     
 14 Flaherty, Christopher     10 CMEL                              46.45 QT     
 15 Kenny, Joseph             10 Scoil Chronain L                  47.72 QT     
 16 Mullan, Eoin              10 Unattached                        49.10 QT     
 17 Vaughan, Leo              10 Kps Leinster                      49.42 QT     
 18 Carroll, Oisin            10 Willow Park Lein                  51.21 QT     
 19 DE Burca, Aaron           10 Scoil Iognaid-NT                  52.24 QT     
 20 Tan, Ronan                10 St Pius Leinster                  57.63        
 -- Fitzgerald, Niall         10 Scoil Fhursa-NT                      DQ        
 
Event 9  Girls 10 & Under 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                              Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Scoil Rois Taylors Hill Galway  'A'               3:04.58    3:07.52        
  2 Loretto Dalkey Leinster  'A'                      3:12.15    3:14.46        
  3 Methodist College U  'A'                          3:21.36    3:16.81        
  4 Scoil Fhursa-NT  'A'                              3:15.80    3:17.58        
  5 Scoil Iognaid-NT  'A'                             3:23.92    3:27.08        
  6 Strathearn U  'A'                                 3:30.82    3:28.69        
 
Event 9  Girls 10 & Under 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Scoil Rois Taylors Hill Galway  'A'                          3:04.58 q      
  2 Loretto Dalkey Leinster  'A'                                 3:12.15 q      
  3 Scoil Fhursa-NT  'A'                                         3:15.80 q      
  4 Methodist College U  'A'                                     3:21.36 q      
  5 Scoil Iognaid-NT  'A'                                        3:23.92 q      
  6 Strathearn U  'A'                                            3:30.82 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Gaelscoil Athlone-NT  'A'                                    3:34.17        
 
Event 10  Boys 10 & Under 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                              Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 ST Patricks Tuam-NT  'A'                          3:12.17    3:03.70        
  2 Willow Park Leinster  'A'                         3:09.50    3:11.74        
  3 Scoil Iognaid-NT  'A'                             4:01.27    4:08.69        
 
Event 10  Boys 10 & Under 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Willow Park Leinster  'A'                                    3:09.50 q      
  2 ST Patricks Tuam-NT  'A'                                     3:12.17 q      
  3 Scoil Iognaid-NT  'A'                                        4:01.27 q      
 -- ST Johns Moy U  'A'                                               DQ        
 -- St Pius x Leinster  'A'                                           DQ        
 -- St Anthonys  'A'                                                  DQ        
 
Event 11  Girls 10 & Under 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          43.00  QT
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Bethal, Leah              10 POND                   33.27      32.92 QT     
  2 Mc Hugh-Murphy, Ciara     10 CTAUG                  36.52      34.97 QT     
  3 Conway, Fiona             10 CBAVY-NT               35.32      35.12 QT     
  4 Kouwenberg, Annelies      10 Castlelyons M          36.32      35.17 QT     
  5 Pinkerton, Rebecca        10 RSA                    35.43      36.06 QT     
  6 Guy, Phillipa             10 Kill o the Grang       37.34      36.96 QT     
 
Event 11  Girls 10 & Under 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          43.00  QT
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Bethal, Leah              10 POND                              33.27 qQT    
  2 Conway, Fiona             10 CBAVY-NT                          35.32 qQT    
  3 Pinkerton, Rebecca        10 RSA                               35.43 qQT    
  4 Kouwenberg, Annelies      10 Castlelyons M                     36.32 qQT    
  5 Mc Hugh-Murphy, Ciara     10 CTAUG                             36.52 qQT    
  6 Guy, Phillipa             10 Kill o the Grang                  37.34 qQT    
-------------------------------------------------------------------------
  7 Lyons, Maria              10 GS Chnoc na Ré                    37.37 QT     
  8 Gilmartin, Hannah         10 CFMAS                             37.77 QT     
-------------------------------------------------------------------------
  9 Brennan, Judy             10 CORFU-NT                          38.06 QT     
 10 MC Cauley, Kate           10 STJP                              38.41 QT     
 11 Mills, Jenny              10 CONN                              38.47 QT     
 12 Pantony, Cara             10 Loretto Dalkey l                  38.51 QT     
 13 Galland, Ellie            10 Shanbally M                       38.99 QT     
 14 Friel, Lauren             10 COOSA-NT                          39.35 QT     
 15 Mc Mahon, Zara            10 Emo Leinster                      39.39 QT     
 16 Flaherty, Ellen           10 Ballybay-NT                       39.55 QT     
 17 Donoghue, Ellen           10 Tobar an Leinn                    40.04 QT     
 18 Feenan, Anna              10 GS Carrigaline M                  40.08 QT     
 19 MC Dermott, Aoife         10 GS Athlone-NT                     40.19 QT     
 20 Tunnah, Rebecca           10 STRA                              40.34 QT     
 21 Monteith, Anna            10 FRLIS                             41.58 QT     
 22 Anderson, Sophia          10 DHC                               41.67 QT     
 -- Crookshanks, Abbie        10 KILLO                                DQ        
 
Event 12  Boys 10 & Under 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          41.00  QT
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Mulholland, Daniel        10 POND                   35.59      33.94 QT     
  2 Comiskey, Connor          10 SMU                    35.13      34.07 QT     
  3 MC Grath, Michael         10 ST DA                  35.13      34.40 QT     
  4 Donoghue, Cian            10 CMPK-NT                35.73      35.81 QT     
  5 Friel, Ethan              10 CARDN-NT               36.65      36.50 QT     
  6 Ryan, Duileach            10 CLANS-NT               35.88      36.87 QT     
 
Event 12  Boys 10 & Under 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          41.00  QT
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Comiskey, Connor          10 SMU                               35.13 qQT    
  1 MC Grath, Michael         10 ST DA                             35.13 qQT    
  3 Mulholland, Daniel        10 POND                              35.59 qQT    
  4 Donoghue, Cian            10 CMPK-NT                           35.73 qQT    
  5 Ryan, Duileach            10 CLANS-NT                          35.88 qQT    
  6 Friel, Ethan              10 CARDN-NT                          36.65 qQT    
-------------------------------------------------------------------------
  7 Jordan, Cillian           10 St Patrick's-NT                   36.95 QT     
  8 Tierney, Lee              10 St Francis Boys                   37.02 QT     
-------------------------------------------------------------------------
  9 Mc Auliffe, Rod           10 St Killians Lein                  37.05 QT     
 10 Martinez Dunne, Daniel    10 St Marys&St G                     37.87 QT     
 11 Fitzgerld, Daragh         10 CTUBO                             37.98 QT     
 12 O'Hara, Oohran            10 CFMAS                             38.38 QT     
 13 Tan, Ronan                10 St Pius Leinster                  38.71 QT     
 14 MC Sharry, Mouric         10 CSBC                              39.76 QT     
 15 Murray, Kyle              10 CNS                               40.38 QT     
 16 Rennick, Sam              10 CONN                              42.91        
 
Event 13  Girls 9 & Under 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          57.00  QT
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Kearney, Aoife             9 ST DA                  43.04      42.63 QT     
  2 Daly, Caoimhe              9 Clonegal Leinste       43.19      43.25 QT     
  3 MC Kibbin, Ellie           9 HWP                    43.99      44.29 QT     
  4 Lynch, Helen               9 CKILC-NT               44.11      44.87 QT     
  5 Kilcommons, Ciara          9 CBGAR                  46.66      46.53 QT     
  6 Doherty, Aimee             8 St Pauls Port Le       47.59      46.66 QT     
 
Event 13  Girls 9 & Under 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          57.00  QT
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Kearney, Aoife             9 ST DA                             43.04 qQT    
  2 Daly, Caoimhe              9 Clonegal Leinste                  43.19 qQT    
  3 MC Kibbin, Ellie           9 HWP                               43.99 qQT    
  4 Lynch, Helen               9 CKILC-NT                          44.11 qQT    
  5 Kilcommons, Ciara          9 CBGAR                             46.66 qQT    
  6 Whelan, Katie              9 Unattached                        47.08 qQT    
-------------------------------------------------------------------------
  7 Doherty, Aimee             8 St Pauls Port Le                  47.59 QT     
  8 Carroll, Ella              8 Milford M                         48.46 QT     
-------------------------------------------------------------------------
  9 Mulcahy, Kara              9 Marys Collinstow                  48.60 QT     
 10 Farrell, Danielle          9 Scoil Ursula-NT                   49.67 QT     
 11 Rowlands, Aisling          8 Rathdown Leinste                  50.02 QT     
 12 MC Crea, Olivia            9 METHC                             50.51 QT     
 13 Canavan, Alannah           8 CROSS-NT                          50.69 QT     
 14 Ward, Niamh                8 St Pius Leinster                  52.51 QT     
 15 Gibbs, Alison              9 CSNF-NT                           52.86 QT     
 16 Reid, Erin                 9 METHC                             52.90 QT     
 17 Fitzpatrick, Cara          8 CTCLA-NT                          54.95 QT     
 18 Higgins, Rebecca J         9 CTANG                             59.25        
 
Event 14  Boys 9 & Under 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          57.00  QT
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Quinn, Dara                9 CLONA                  41.24      40.43 QT     
  2 Joyce, Darragh             9 GSCLM                  42.05      42.18 QT     
  3 Hughes, Darragh            9 Ed Tog Mull Lein       43.27      43.99 QT     
  4 Nijs, Tiarnan              9 Tuamgraney M           44.97      44.05 QT     
  5 O Loughlin, David          8 S.Lorcain Leinst       43.69      44.15 QT     
  6 Doak, Cameron              9 RIVP                   42.84      44.78 QT     
 
Event 14  Boys 9 & Under 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          57.00  QT
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Quinn, Dara                9 CLONA                             41.24 qQT    
  2 Joyce, Darragh             9 GSCLM                             42.05 qQT    
  3 Doak, Cameron              9 RIVP                              42.84 qQT    
  4 Hughes, Darragh            9 Ed Tog Mull Lein                  43.27 qQT    
  5 O Loughlin, David          8 S.Lorcain Leinst                  43.69 qQT    
  6 Nijs, Tiarnan              9 Tuamgraney M                      44.97 qQT    
-------------------------------------------------------------------------
  7 MC Greal, Adam             9 CREAG                             45.20 QT     
  8 Mc Namara, Conn            9 St Colmcille's W                  45.50 QT     
-------------------------------------------------------------------------
  9 Brophy, max                9 Willow Park Lein                  46.88 QT     
 10 Higgins, Paul              9 St Anthonys M                     48.07 QT     
 11 Falls, Theo                9 SMP                               48.18 QT     
 12 Newell, Joss               9 VICTP                             48.97 QT     
 13 Harrington, Shane          9 CTCLA-NT                          49.21 QT     
 14 Colleran, Ronan            9 CSTPT-NT                          49.61 QT     
 15 Doran, David               9 CSTOM-NT                          50.38 QT     
 16 MACKIE, Connor             9 BALH                              50.42 QT     
 17 Foy, Conor                 9 CNS                               50.43 QT     
 18 Flanagan, Sam              9 St Columcilles L                  51.30 QT     
 19 Heneghan, Conor            9 CSTPT-NT                          51.63 QT     
 20 Allen, Dominic             9 CCJ                               51.91 QT     
 21 MC Geary, Eoin             9 STJM                              52.12 QT     
 22 Smith, Cian                9 CSTKC                             53.22 QT     
 -- Pretorius, Jacques         9 Gaelscoil Portla                     DQ        
 
Event 15  Girls 10 & Under 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:00.00  QT
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Shrestha, Sarah           10 BUSHP                  46.23      44.39 QT     
  2 Lowe, Rebecca             10 Baylin  Athlone-NT     45.37      45.04 QT     
  3 Robinson, Jessica         10 Mhodscoil M            46.44      47.35 QT     
  4 Pinkerton, Rebecca        10 RSA                    48.04      47.90 QT     
  5 Martin, Leah              10 GS Chnoc Liamhna       49.18      48.60 QT     
  6 Murray, Samantha          10 METHC                  49.07      49.69 QT     
 
Event 15  Girls 10 & Under 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:00.00  QT
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lowe, Rebecca             10 Baylin  Athlone-NT                45.37 qQT    
  2 Shrestha, Sarah           10 BUSHP                             46.23 qQT    
  3 Robinson, Jessica         10 Mhodscoil M                       46.44 qQT    
  4 Pinkerton, Rebecca        10 RSA                               48.04 qQT    
  5 Murray, Samantha          10 METHC                             49.07 qQT    
  6 Martin, Leah              10 GS Chnoc Liamhna                  49.18 qQT    
-------------------------------------------------------------------------
  7 Kelso, Ellie              10 DONAP                             49.19 QT     
  8 Kavanagh, Freja           10 GS an Inbhear Mh                  50.13 QT     
-------------------------------------------------------------------------
  9 Boyle, Labhoise           10 Scoil Iognaid-NT                  50.19 QT     
 10 Flaherty, Ellen           10 Ballybay-NT                       50.40 QT     
 11 MC Cauley, Kate           10 STJP                              52.12 QT     
 12 Guy, Phillipa             10 Kill o the Grang                  52.53 QT     
 13 Brennan, Judy             10 CORFU-NT                          52.63 QT     
 14 Butler, Blaithin          10 St Marys&St G                     52.65 QT     
 15 Mc Mahon, Leah            10 Barefield M                       53.21 QT     
 16 Dolan, Toni               10 Barnashrone NS                    54.64 QT     
 17 Desmond, Emer             10 Loretto Dalkey l                  55.15 QT     
 18 Treanor, Sorcha           10 GSCLM                             55.53 QT     
 19 Feenan, Anna              10 GS Carrigaline M                  55.76 QT     
 20 Kelly, Aimee              10 CROIS                             55.83 QT     
 21 O'Neill, Ashling          10 GS Mhic Amhlaigh-NT               56.55 QT     
 22 Collins, Ava              10 G Cluain Meala M                  56.85 QT     
 23 Rock, Clara               10 Ballyshanon Lein                  57.05 QT     
 24 Heylin, Cara              10 Loretto Dalkey l                  57.13 QT     
 25 Hickey, Rachel            10 Scoil Fhursa-NT                   57.21 QT     
 26 MC Ginley, Sorcha         10 Scoil Fhursa-NT                   58.13 QT     
 27 Monteith, Anna            10 FRLIS                           1:01.00        
 
Event 16  Boys 10 & Under 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          57.00  QT
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Graham, Luke              10 LDP                    45.33      45.45 QT     
  2 Tierney, Lee              10 St Francis Boys        48.32      46.26 QT     
  3 Martinez Dunne, Daniel    10 St Marys&St G          48.90      47.95 QT     
  4 Fitzgerld, Daragh         10 CTUBO                  49.34      48.73 QT     
  5 Rohan, Cal                10 St Laurences lei       48.93      48.91 QT     
  6 Vaughan, Leo              10 Kps Leinster           49.70      50.16 QT     
 
Event 16  Boys 10 & Under 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          57.00  QT
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Graham, Luke              10 LDP                               45.33 qQT    
  2 Tierney, Lee              10 St Francis Boys                   48.32 qQT    
  3 Martinez Dunne, Daniel    10 St Marys&St G                     48.90 qQT    
  4 Rohan, Cal                10 St Laurences lei                  48.93 qQT    
  5 Fitzgerld, Daragh         10 CTUBO                             49.34 qQT    
  6 Vaughan, Leo              10 Kps Leinster                      49.70 qQT    
-------------------------------------------------------------------------
  7 Scott, Adam               10 HOWDP                             50.32 QT     
  8 O'Hara, Oohran            10 CFMAS                             50.96 QT     
-------------------------------------------------------------------------
  9 Co'Rourke, Diarmuid       10 CSTPT-NT                          51.04 QT     
 10 Kenny, Sean               10 St Pius Leinster                  51.43 QT     
 11 Donoghue, Cian            10 CMPK-NT                           51.98 QT     
 12 Grady, Rory               10 CRAIF-NT                          54.00 QT     
 13 MC Sharry, Mouric         10 CSBC                              54.03 QT     
 14 Corrigan, Matthew         10 St Marys&St G                     54.11 QT     
 15 O'Connor, Elliot          10 CSMNF                             54.62 QT     
 16 Klimonov, Denis           10 Monastery M                       55.82 QT     
 
Event 17  Girls 9 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:00.00  QT
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Daly, Caoimhe              9 Clonegal Leinste       40.69      40.02 QT     
  2 Falls, Ellie               9 SMP                    43.37      41.27 QT     
  3 MC Kibbin, Ellie           9 HWP                    44.23      43.75 QT     
  4 Lynch, Helen               9 CKILC-NT               45.53      44.48 QT     
  5 Gannon, Jessica            9 Tarmon School-NT       44.68      44.61 QT     
  6 MC Gill, Ciara             9 SFNS                   47.38      48.41 QT     
 
Event 17  Girls 9 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:00.00  QT
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Daly, Caoimhe              9 Clonegal Leinste                  40.69 qQT    
  2 Falls, Ellie               9 SMP                               43.37 qQT    
  3 MC Kibbin, Ellie           9 HWP                               44.23 qQT    
  4 Gannon, Jessica            9 Tarmon School-NT                  44.68 qQT    
  5 Lynch, Helen               9 CKILC-NT                          45.53 qQT    
  6 MC Gill, Ciara             9 SFNS                              47.38 qQT    
-------------------------------------------------------------------------
  7 Leonard, Cara              9 STME                              48.85 QT     
  8 Kilcommons, Ciara          9 CBGAR                             49.41 QT     
-------------------------------------------------------------------------
  9 Quinn, Sasha               9 FRLIS                             49.46 QT     
 10 Rooney, Cora               8 HFNS                              50.67 QT     
 11 O'Flynn, Aibhilin          9 CONN                              56.23 QT     
 
Event 18  Boys 9 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:00.00  QT
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Newell, Joss               9 VICTP                  47.35      43.59 QT     
  2 O'Sullivan, Tom            9 Scoil Fhursa-NT        46.50      44.37 QT     
  3 Zaidin, Marcus             9 Rathbeggan NS Le       46.80      44.88 QT     
  4 Donadoni, Leonardo         9 GS Chnoc na Ré         49.02      48.21 QT     
  5 Claffey, Donagh            9 CONN                   49.89      48.83 QT     
  6 Geddis, Adam               9 WMIN                   47.55      49.38 QT     
 
Event 18  Boys 9 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:00.00  QT
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 O'Sullivan, Tom            9 Scoil Fhursa-NT                   46.50 qQT    
  2 Zaidin, Marcus             9 Rathbeggan NS Le                  46.80 qQT    
  3 Newell, Joss               9 VICTP                             47.35 qQT    
  4 Geddis, Adam               9 WMIN                              47.55 qQT    
  5 Donadoni, Leonardo         9 GS Chnoc na Ré                    49.02 qQT    
  6 Claffey, Donagh            9 CONN                              49.89 qQT    
-------------------------------------------------------------------------
  7 Allen, Dominic             9 CCJ                               51.68 QT     
  8 Rafferty, Ben              9 STCMA                             51.93 QT     
-------------------------------------------------------------------------
  9 Woolley, James             8 GSCLM                             54.81 QT     
 10 Cooper, Zack               9 Kps Leinster                      57.59 QT     
 11 Hunter, Andrew             9 METHC                             59.10 QT     
 12 Heneghan, Conor            9 CSTPT-NT                        1:05.97        
 -- MC Geary, Eoin             9 STJM                                 DQ        
 -- Kenny, Conor               9 St Pius Leinster                     DQ        
 
Event 19  Girls 10 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                              Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Scoil Rois Taylors Hill Galway  'A'               2:47.00    2:49.05        
  2 Loretto Dalkey Leinster  'A'                      2:51.26    2:50.64        
  3 Methodist College U  'A'                          2:58.77    2:55.03        
  4 Strathearn U  'A'                                 2:56.80    2:55.04        
  5 Scoil Fhursa-NT  'A'                              2:55.73    2:56.00        
  6 Scoil Iognaid-NT  'A'                             2:58.75    3:02.28        
 
Event 19  Girls 10 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Scoil Rois Taylors Hill Galway  'A'                          2:47.00 q      
  2 Loretto Dalkey Leinster  'A'                                 2:51.26 q      
  3 Scoil Fhursa-NT  'A'                                         2:55.73 q      
  4 Strathearn U  'A'                                            2:56.80 q      
  5 Scoil Iognaid-NT  'A'                                        2:58.75 q      
  6 Methodist College U  'A'                                     2:58.77 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Gaelscoil Athlone-NT  'A'                                    3:01.31        
 
Event 20  Boys 10 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                              Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Willow Park Leinster  'A'                         2:49.71    2:41.06        
  2 ST Patricks Tuam-NT  'A'                          2:45.46    2:41.69        
  3 Creagh, NS Ballinasloe  'A'                       2:53.45    2:54.38        
  4 St Anthonys  'A'                                  3:00.63    2:58.54        
  5 St Pius x Leinster  'A'                           2:59.51    2:59.03        
  6 ST Johns Moy U  'A'                               3:08.54    3:07.14        
 
Event 20  Boys 10 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 ST Patricks Tuam-NT  'A'                                     2:45.46 q      
  2 Willow Park Leinster  'A'                                    2:49.71 q      
  3 Creagh, NS Ballinasloe  'A'                                  2:53.45 q      
  4 St Pius x Leinster  'A'                                      2:59.51 q      
  5 St Anthonys  'A'                                             3:00.63 q      
  6 ST Johns Moy U  'A'                                          3:08.54 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Scoil Iognaid-NT  'A'                                        3:28.28        
 
Event 21  Girls 12 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:39.00  QT
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Coyne, Niamh              12 Scoil Treasa Lei     1:18.06    1:16.70 QT     
  2 Walsh, Lauren             12 Scoil Iognaid-NT     1:19.72    1:19.74 QT     
  3 Telfer, Cara              12 DALR                 1:20.81    1:20.03 QT     
  4 Branigan, Caoimhe         12 Pres Drog Leinst     1:20.35    1:20.11 QT     
  5 MC Taggart, Sarah         12 STRA                 1:21.08    1:20.88 QT     
  6 Moran, Sophie             12 Scoil Iognaid-NT     1:20.19    1:22.73 QT     
 
Event 21  Girls 12 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:39.00  QT
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Coyne, Niamh              12 Scoil Treasa Lei                1:18.06 qQT    
  2 Walsh, Lauren             12 Scoil Iognaid-NT                1:19.72 qQT    
  3 Moran, Sophie             12 Scoil Iognaid-NT                1:20.19 qQT    
  4 Branigan, Caoimhe         12 Pres Drog Leinst                1:20.35 qQT    
  5 Telfer, Cara              12 DALR                            1:20.81 qQT    
  6 MC Taggart, Sarah         12 STRA                            1:21.08 qQT    
-------------------------------------------------------------------------
  7 Lally, Orlagh             12 Rathmore Leinste                1:21.83 QT     
  8 O'Connor, Alex            12 Mhodscoil M                     1:21.87 QT     
-------------------------------------------------------------------------
  9 Semchiy, Sharon           12 Eglantine M                     1:22.56 QT     
 10 Grady, Hannah             12 CRAIF-NT                        1:22.99 QT     
 11 O Dea, Maria              12 S.Mhuire Sandy L                1:23.84 QT     
 12 Frank, Lilla              12 Culleens NS-NT                  1:24.90 QT     
 13 Lally, Erin               12 GSCLM                           1:25.95 QT     
 14 Dickie, Zoe               12 FRLIS                           1:26.55 QT     
 15 Roche, Arielle            12 Holy Cross M                    1:27.04 QT     
 16 Murphy, Ruby              12 Scoil Iognaid-NT                1:27.12 QT     
 17 Lamb, Cara                12 Our Ldy Lourds M                1:27.30 QT     
 18 Fadden, Heather           12 Breaffy-NT                      1:28.68 QT     
 19 O'Farrell, Aoife          12 CSNH-NT                         1:28.90 QT     
 20 Nagle, Helen              12 Our Ldy Lourds M                1:29.83 QT     
 21 Farnon, Keela             12 CSMRS-NT                        1:30.20 QT     
 22 MC Nicholas, Alex         12 Scoil Fhursa-NT                 1:30.37 QT     
 23 Begley, Emma              12 CGSTU-NT                        1:31.34 QT     
 24 Fitzpatrick, Nicole       12 St Marks Leinste                1:31.71 QT     
 25 Brophy, Elena             12 Mt Anv Jun Leins                1:31.72 QT     
 26 Collins, Rosie            12 FRLIS                           1:32.37 QT     
 27 Finn, Eva                 12 CMGS-NT                         1:33.37 QT     
 28 Donoghue, Aoife           12 CMPK-NT                         1:33.53 QT     
 29 Sweeney, Caoimhe          12 Maree NS-NT                     1:33.78 QT     
 30 Courtney, Niamh           12 Ranelagh MD Lein                1:34.17 QT     
 31 Mc Knight, Lauren         12 Scoil Iognaid-NT                1:36.36 QT     
 -- MC Shane, Megan           12 ST PA                                DQ        
 
Event 22  Boys 12 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:30.00  QT
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Angus, Jack               12 BALH                 1:17.62    1:15.55 QT     
  2 Allison, James            12 FRLIS                1:19.26    1:18.32 QT     
  3 Kolcow, Maks              12 St Patrick's-NT      1:18.11    1:18.69 QT     
  4 Doorly, Joseph            12 CSNF-NT              1:17.81    1:19.26 QT     
  5 MAC Cionna, Sean          12 GUM                  1:20.98    1:21.45 QT     
  6 O'Connor, Sean            12 CSNUG                1:22.47    1:23.76 QT     
 
Event 22  Boys 12 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:30.00  QT
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Angus, Jack               12 BALH                            1:17.62 qQT    
  2 Doorly, Joseph            12 CSNF-NT                         1:17.81 qQT    
  3 Kolcow, Maks              12 St Patrick's-NT                 1:18.11 qQT    
  4 Allison, James            12 FRLIS                           1:19.26 qQT    
  5 MAC Cionna, Sean          12 GUM                             1:20.98 qQT    
  6 O'Connor, Sean            12 CSNUG                           1:22.47 qQT    
-------------------------------------------------------------------------
  7 Higgins, Adam             12 CRANS                           1:24.44 QT     
  8 Morris, Conor             12 ST CO                           1:25.64 QT     
-------------------------------------------------------------------------
  9 Barrett, Brian            12 St Oliver Plunke-NT             1:25.80 QT     
 10 Flemming, Jack            12 FRLIS                           1:25.94 QT     
 11 O'Sullivan, John          12 GS Tipperary M                  1:27.06 QT     
 12 Kenny, Charlie            12 FRLIS                           1:27.32 QT     
 13 Harrington, Peter         12 Willow Park Lein                1:29.42 QT     
 
Event 23  Girls 11 & Under 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          39.00  QT
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Carey, Mary               11 Mhodscoil M            31.45      31.03 QT     
  2 Walshe, Ellen             11 Pres T Leinster        32.51      32.19 QT     
  3 Bryson, Aoibheann         11 St Patricks Lein       33.21      32.55 QT     
  4 Foster, Anna              11 Mt Anv NS Lein         33.48      33.24 QT     
  5 Quinn, Caoimhe            11 CLONA                  33.52      33.37 QT     
  6 Mulhall, Keela            11 GS Mhic Amhlaigh-NT    33.49      34.24 QT     
 
Event 23  Girls 11 & Under 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          39.00  QT
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Carey, Mary               11 Mhodscoil M                       31.45 qQT    
  2 Walshe, Ellen             11 Pres T Leinster                   32.51 qQT    
  3 Bryson, Aoibheann         11 St Patricks Lein                  33.21 qQT    
  4 Foster, Anna              11 Mt Anv NS Lein                    33.48 qQT    
  5 Mulhall, Keela            11 GS Mhic Amhlaigh-NT               33.49 qQT    
  6 Quinn, Caoimhe            11 CLONA                             33.52 qQT    
-------------------------------------------------------------------------
  7 Moloney, Emma             11 St Lukes M                        33.75 QT     
  8 MC Gowan, Amy             11 Culleens NS-NT                    34.02 QT     
-------------------------------------------------------------------------
  9 Cleland, Maeve            11 TAP                               34.14 QT     
 10 Johnson, Laura            11 CARDK-NT                          35.04 QT     
 11 Joyce, Carrie             11 Caragh Leins                      35.05 QT     
 12 Mc Govern, Alice          11 Mt Anv Jun Leins                  35.55 QT     
 13 Kearney, Caitlin          11 STMB                              35.79 QT     
 14 Pyne, Elise               11 Ennis M                           35.94 QT     
 15 Russell, Grainne          11 SCOLM                             35.95 QT     
 15 Stapleton, Cara           11 Mt Anv Jun Leins                  35.95 QT     
 17 Montgomery, Emma          11 SMP                               35.99 QT     
 18 Doherty, Rachel           11 St Pauls Port Le                  36.54 QT     
 19 O Leary, Fionnuala        11 Mt Anv Jun Leins                  36.71 QT     
 20 Ryan, Orla                11 CLANS-NT                          36.85 QT     
 21 Baxter, Madeline          11 Alex Coll Leinst                  37.07 QT     
 22 Hickey, Mia               11 Marys Donny Lein                  38.25 QT     
 
Event 24  Boys 11 & Under 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          38.00  QT
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Corby, Eoin               11 Ballybrown M           31.20      30.55 QT     
  2 Chambers, Oliver          11 FRLIS                  31.08      31.23 QT     
  3 Kearney, Cathal           11 ST DA                  31.97      31.42 QT     
  4 Stafford, Finley          11 CCJ                    33.33      32.61 QT     
  5 Joyce, Cathal             11 GSCLM                  33.01      33.19 QT     
  6 Rafferty, Shea            11 STCMA                  33.68      33.52 QT     
 
Event 24  Boys 11 & Under 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          38.00  QT
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Chambers, Oliver          11 FRLIS                             31.08 qQT    
  2 Corby, Eoin               11 Ballybrown M                      31.20 qQT    
  3 Kearney, Cathal           11 ST DA                             31.97 qQT    
  4 Joyce, Cathal             11 GSCLM                             33.01 qQT    
  5 Stafford, Finley          11 CCJ                               33.33 qQT    
  6 Rafferty, Shea            11 STCMA                             33.68 qQT    
-------------------------------------------------------------------------
  7 Brophy, Niall             11 Willow Park Lein                  34.59 QT     
  7 O Nualain de Fuilnig, Ja  11 GS Enniscorthy L                  34.59 QT     
Swim-Off Required -------------------------------------------------------
  9 Nolke, Ewan               11 St Marys W M                      34.61 QT     
 10 Treacy, Andrew            11 Cbc Cork M                        34.64 QT     
 11 O'Connor, Milo            11 COET-NT                           34.84 QT     
 12 Mulhall, Reece            11 St Columcilles L                  35.21 QT     
 13 Corrigan, Jack            11 St Marys&St G                     35.24 QT     
 14 Quinn, Conor              11 FRLIS                             35.66 QT     
 15 Kavanagh, Caimin          11 GS an Inbhear Mh                  35.71 QT     
 16 Cunningham, Harry         11 Coralstown Leins                  35.82 QT     
 17 David, Ben                11 Castlepark Leins                  35.87 QT     
 18 Kane, Thomas              11 CCJ                               36.45 QT     
 19 Jones, Ben                11 St Marys&St G                     36.76 QT     
 20 Cranston, Finn            11 Star.o.S Leinste                  37.21 QT     
 21 Forrest, Cameron          11 WALLA                             37.60 QT     
 22 Doorly, David             11 CSNF-NT                           37.77 QT     
 23 Kidd, Oliver              11 FRLIS                             38.37        
 
Event 25  Girls 12 & Under 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          45.00  QT
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Dowling, Caoimhe          12 CSMOR-NT               34.98      34.12 QT     
  2 Nelson, Olivia            12 STRA                   34.46      34.19 QT     
  3 O'Connor, Alex            12 Mhodscoil M            36.18      35.43 QT     
  4 Ni Ghormain, Amy          12 S.Lorcain Leinst       36.07      35.82 QT     
  5 Ryan, Shauna              12 Clonegal Leinste       36.09      36.27 QT     
  6 Griffin, Ruth             12 CSNF-NT                36.28      36.89 QT     
 
Event 25  Girls 12 & Under 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          45.00  QT
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Nelson, Olivia            12 STRA                              34.46 qQT    
  2 Dowling, Caoimhe          12 CSMOR-NT                          34.98 qQT    
  3 Ni Ghormain, Amy          12 S.Lorcain Leinst                  36.07 qQT    
  4 Ryan, Shauna              12 Clonegal Leinste                  36.09 qQT    
  5 O'Connor, Alex            12 Mhodscoil M                       36.18 qQT    
  6 Griffin, Ruth             12 CSNF-NT                           36.28 qQT    
-------------------------------------------------------------------------
  7 Lamb, Cara                12 Our Ldy Lourds M                  36.46 QT     
  7 Telfer, Cara              12 DALR                              36.46 QT     
Swim-Off Required -------------------------------------------------------
  9 Moran, Sophie             12 Scoil Iognaid-NT                  36.50 QT     
 10 Branigan, Caoimhe         12 Pres Drog Leinst                  36.67 QT     
 11 Lally, Orlagh             12 Rathmore Leinste                  36.70 QT     
 12 Cassidy, Ellen            12 Rathpeacon M                      36.90 QT     
 13 Dickie, Zoe               12 FRLIS                             37.14 QT     
 14 Finn, Roisin              12 CSMOR-NT                          37.28 QT     
 15 MC Loughlin, Stephanie    12 CLMNS                             37.50 QT     
 16 Nagle, Helen              12 Our Ldy Lourds M                  37.87 QT     
 17 Britton, Una              12 CNS                               37.98 QT     
 18 O'Brien, Lisa             12 CMCLM-NT                          38.20 QT     
 19 Connell, Caoimhe          12 SHN                               38.47 QT     
 20 Grady, Hannah             12 CRAIF-NT                          38.90 QT     
 21 Brooks, Mary              12 BS Toirbhrite M                   39.19 QT     
 22 Murphy, Ruby              12 Scoil Iognaid-NT                  39.68 QT     
 23 Williams, Sophie          12 STRA                              39.91 QT     
 24 Fitzpatrick, Nicole       12 St Marks Leinste                  40.16 QT     
 25 Scully, Eve               12 Monaleen M                        40.24 QT     
 26 Johnson, Rachel           12 CARDK-NT                          40.49 QT     
 27 Ennis, Kelly              12 CBAMC-SC                          40.63 QT     
 28 MC Gloin, Chloe           12 CKNOR-NT                          40.95 QT     
 29 Corbett, Grace            12 Castlelyons M                     41.13 QT     
 30 O'Farrell, Aoife          12 CSNH-NT                           41.91 QT     
 31 Mc Mahon, Kate            12 Carysfort Leinst                  42.29 QT     
 32 Kelly, Eabha              12 Our Ldy Lourds M                  43.17 QT     
 33 Healy, Grace              12 CORRD-NT                          43.54 QT     
 34 Bentley, Rachel           12 GS an Inbhear Mh                  43.69 QT     
 35 Collins, Rosie            12 FRLIS                             44.15 QT     
 
Event 26  Boys 12 & Under 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          43.00  QT
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Rowlands, Rhys            12 Willow Park Lein       33.85      33.55 QT     
  2 Galland, Luc              12 Shanbally M            36.64      35.11 QT     
  3 MC Cann, Michael          12 CSMNF                  36.33      36.09 QT     
  4 Cox, Phillip              12 FRLIS                  36.61      36.76 QT     
  5 Loan, Cameron             12 FRLIS                  37.85      37.93 QT     
  6 O'Connor, Sean            12 CSNUG                  37.39      38.00 QT     
 
Event 26  Boys 12 & Under 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          43.00  QT
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Rowlands, Rhys            12 Willow Park Lein                  33.85 qQT    
  2 MC Cann, Michael          12 CSMNF                             36.33 qQT    
  3 Cox, Phillip              12 FRLIS                             36.61 qQT    
  4 Galland, Luc              12 Shanbally M                       36.64 qQT    
  5 O'Connor, Sean            12 CSNUG                             37.39 qQT    
  6 Loan, Cameron             12 FRLIS                             37.85 qQT    
-------------------------------------------------------------------------
  7 Sweeney, Cathal           12 GS Mhic Amhlaigh-NT               38.71 QT     
  8 Pinkerton, William        12 RSA                               39.12 QT     
-------------------------------------------------------------------------
  9 Mahon, Adam               12 Cbs Wex Leinster                  39.27 QT     
 10 Mc Mahon, David           12 Carysfort Leinst                  39.63 QT     
 11 O'Rourke, Oisin           12 CSTPT-NT                          39.75 QT     
 12 Bentley, Keith            12 GS an Inbhear Mh                  39.76 QT     
 13 Fahy, Mark                12 S.Patricks DalkL                  40.00 QT     
 14 Vaughan, Adam             12 Kps Leinster                      41.01 QT     
 15 Johnston, Robbie          12 FRLIS                             41.79 QT     
 16 O'Sullivan, John          12 GS Tipperary M                    41.89 QT     
 
Event 27  Girls 11 & Under 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          51.00  QT
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Moloney, Emma             11 St Lukes M             40.94      39.96 QT     
  2 Kelly, Juliana            11 CARRP                  42.47      41.85 QT     
  3 Curry, Molly              11 DHP                    43.20      43.23 QT     
  4 Mac Dougald, Jena         11 St Annes L             45.03      44.57 QT     
  5 Perry, Sophie             11 Carlow NS Lein         45.34      44.81 QT     
  6 Hill, Anne                11 VICTP                  46.41      45.71 QT     
 
Event 27  Girls 11 & Under 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          51.00  QT
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Moloney, Emma             11 St Lukes M                        40.94 qQT    
  2 Kelly, Juliana            11 CARRP                             42.47 qQT    
  3 Curry, Molly              11 DHP                               43.20 qQT    
  4 Mac Dougald, Jena         11 St Annes L                        45.03 qQT    
  5 Perry, Sophie             11 Carlow NS Lein                    45.34 qQT    
  6 Hill, Anne                11 VICTP                             46.41 qQT    
-------------------------------------------------------------------------
  7 Comerford, Niamh          11 Holly Park L                      46.47 QT     
  8 Mc Guirk, Leagh           11 GS BB Lein                        47.47 QT     
-------------------------------------------------------------------------
  9 Mevlin, Sarah S           11 CSTP!                             47.59 QT     
 10 Mitchell, Madeline        11 Scoil Iognaid-NT                  47.82 QT     
 11 Baxter, Madeline          11 Alex Coll Leinst                  49.44 QT     
 12 Desmond, Laura            11 Loretto Dalkey l                  51.48        
 -- Stephens, Catherine       11 METHC                                DQ        
 
Event 28  Boys 11 & Under 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          50.00  QT
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Hunter, James             11 METHC                  41.72      40.71 QT     
  2 Kearney, Cathal           11 ST DA                  41.94      41.25 QT     
  3 MC Gandy, Dara            11 TATTG                  42.56      42.41 QT     
  4 Creaney, Oliver           11 ABBYP                  42.64      42.81 QT     
  5 Hanrahan, Darragh         11 Scoil Iognaid-NT       44.45      43.91 QT     
  6 Shrestha, David           10 BUSHP                  44.48      45.08 QT     
 
Event 28  Boys 11 & Under 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          50.00  QT
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Hunter, James             11 METHC                             41.72 qQT    
  2 Kearney, Cathal           11 ST DA                             41.94 qQT    
  3 MC Gandy, Dara            11 TATTG                             42.56 qQT    
  4 Creaney, Oliver           11 ABBYP                             42.64 qQT    
  5 Hanrahan, Darragh         11 Scoil Iognaid-NT                  44.45 qQT    
  6 Shrestha, David           10 BUSHP                             44.48 qQT    
-------------------------------------------------------------------------
  7 Rather, Zak               11 GAL                               44.85 QT     
  8 Grant, Jack               11 Willow Park Lein                  45.07 QT     
-------------------------------------------------------------------------
  9 Heaney, Sean              11 Clarecastle M                     47.04 QT     
 10 Quinn, Conor              11 FRLIS                             49.06 QT     
 11 Jennnings, Cillian        11 Barna NS Gal-NT                   49.99 QT     
 
Event 29  Girls 12 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          45.00  QT
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 MC Cormack, Samantha      12 STRA                   34.13      33.53 QT     
  2 Mc Girr, Gill             12 Sc na Nog M            34.90      34.23 QT     
  3 Griffin, Ruth             12 CSNF-NT                34.60      34.84 QT     
  4 Ni Ghormain, Amy          12 S.Lorcain Leinst       36.26      35.16 QT     
  5 Reilly, Aoibheann         12 CREAG                  35.22      35.47 QT     
  6 Mc Eneaney, Hannah        12 Scoil Treasa Lei       37.17      37.51 QT     
 
Event 29  Girls 12 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          45.00  QT
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 MC Cormack, Samantha      12 STRA                              34.13 qQT    
  2 Griffin, Ruth             12 CSNF-NT                           34.60 qQT    
  3 Mc Girr, Gill             12 Sc na Nog M                       34.90 qQT    
  4 Reilly, Aoibheann         12 CREAG                             35.22 qQT    
  5 Ni Ghormain, Amy          12 S.Lorcain Leinst                  36.26 qQT    
  6 Mc Eneaney, Hannah        12 Scoil Treasa Lei                  37.17 qQT    
-------------------------------------------------------------------------
  7 Hunter, Kelly             12 CTH                               37.20 QT     
  8 MC Gloin, Chloe           12 CKNOR-NT                          38.04 QT     
-------------------------------------------------------------------------
  9 O'Donoghue, Anna          12 Scoil Iognaid-NT                  38.57 QT     
 10 Morrissey, Ruth           12 Alex Coll Leinst                  39.33 QT     
 11 Britton, Una              12 CNS                               39.54 QT     
 12 Murphy, Kate              12 Caragh Leins                      39.65 QT     
 13 Cudmore, Ava              12 Our Ldy Lourds M                  39.86 QT     
 14 Scully, Eve               12 Monaleen M                        39.96 QT     
 15 Farnon, Keela             12 CSMRS-NT                          40.02 QT     
 16 Moran, Aisling            12 Convent Leins                     40.26 QT     
 17 Frank, Lilla              12 Culleens NS-NT                    40.28 QT     
 18 Lally, Erin               12 GSCLM                             40.35 QT     
 19 Coveney, Tara             12 Alex Coll Leinst                  41.01 QT     
 20 Mullen, Olivia            12 DALR                              41.89 QT     
 21 Finn, Eva                 12 CMGS-NT                           41.90 QT     
 22 Williams, Sophie          12 STRA                              42.36 QT     
 23 Foley, Stephanie          12 Alex Coll Leinst                  42.77 QT     
 24 Donoghue, Aoife           12 CMPK-NT                           42.95 QT     
 25 Gibson, Emily             12 Marys Donny Lein                  43.38 QT     
 26 Martin, Allie             12 GS Chnoc Liamhna                  43.74 QT     
 27 Fee, Siofre               12 SHN                               46.75        
 -- Wilson, Ella              12 Kps Leinster                         DQ        
 
Event 30  Boys 12 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          45.00  QT
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Allison, James            12 FRLIS                  35.20      33.86 QT     
  2 Duffy, Fionn              12 CONN                   34.40      33.96 QT     
  3 Burke, Harry              12 GSCLM                  35.17      34.39 QT     
  4 Kolcow, Maks              12 St Patrick's-NT        35.03      34.67 QT     
  5 Angus, Jack               12 BALH                   35.55      35.40 QT     
  6 Kenny, Charlie            12 FRLIS                  35.52      36.99 QT     
 
Event 30  Boys 12 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          45.00  QT
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Duffy, Fionn              12 CONN                              34.40 qQT    
  2 Kolcow, Maks              12 St Patrick's-NT                   35.03 qQT    
  3 Burke, Harry              12 GSCLM                             35.17 qQT    
  4 Allison, James            12 FRLIS                             35.20 qQT    
  5 Kenny, Charlie            12 FRLIS                             35.52 qQT    
  6 Angus, Jack               12 BALH                              35.55 qQT    
-------------------------------------------------------------------------
  7 Loan, Cameron             12 FRLIS                             36.79 QT     
  8 Kilbride, Denis           12 Marymount Leinst                  36.87 QT     
-------------------------------------------------------------------------
  9 Morris, Conor             12 ST CO                             38.29 QT     
 10 Higgins, Adam             12 CRANS                             38.58 QT     
 11 Barrett, Brian            12 St Oliver Plunke-NT               39.52 QT     
 12 Mc Mahon, David           12 Carysfort Leinst                  39.73 QT     
 13 Sweeney, Cathal           12 GS Mhic Amhlaigh-NT               39.95 QT     
 14 Cox, Phillip              12 FRLIS                             40.06 QT     
 15 Galland, Luc              12 Shanbally M                       40.25 QT     
 16 Fitzmaurice, Isaac        12 Drumcondra Leins                  40.31 QT     
 17 Bentley, Keith            12 GS an Inbhear Mh                  40.37 QT     
 18 Harrington, Peter         12 Willow Park Lein                  41.07 QT     
 19 Kelly, Robert             12 COOSA-NT                          41.24 QT     
 20 Vaughan, Adam             12 Kps Leinster                      41.83 QT     
 21 Foster, Mark              11 Willow Park Lein                  41.84 QT     
 22 Lennon, Eoghan            12 CARDK-NT                          42.22 QT     
 
Event 31  Girls 12 & Under 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                              Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Strathearn U  'A'                                 2:25.35    2:25.23        
  2 Scoil Treasa Leinster  'A'                        2:32.31    2:31.07        
  3 Scoil Iognaid-NT  'A'                             2:34.00    2:33.22        
  4 Convent OF Mercy Claremorris-NT  'A'              2:37.52    2:41.63        
  5 Methodist College U  'A'                          2:43.65    2:46.74        
 -- Our Lady of Lourdes  'A'                          2:41.44         DQ        
 
Event 31  Girls 12 & Under 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Strathearn U  'A'                                            2:25.35 q      
  2 Scoil Treasa Leinster  'A'                                   2:32.31 q      
  3 Scoil Iognaid-NT  'A'                                        2:34.00 q      
  4 Convent OF Mercy Claremorris-NT  'A'                         2:37.52 q      
  5 Our Lady of Lourdes  'A'                                     2:41.44 q      
  6 Methodist College U  'A'                                     2:43.65 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Friends Lisburn U  'A'                                       2:48.41        
  8 Gael Scoile Clm  'A'                                         2:49.75        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Mount Anville Junior Leinster  'A'                           2:51.19        
 10 Gaelscoil Mhic Amhlaigh-NT  'A'                              2:51.68        
 11 Scoil Naomh Sheosaimh Galway-NT  'A'                         3:11.33        
 
Event 32  Boys 12 & Under 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                              Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Friends Lisburn U  'A'                            2:27.52    2:27.23        
  2 Willow Park Leinster  'A'                         2:37.81    2:31.96        
  3 St Patrick's, Galway-NT  'A'                      2:45.38    2:47.99        
  4 Scoil Iognaid-NT  'A'                             2:48.84    2:50.71        
  5 St Anthonys  'A'                                  2:54.39    2:55.67        
  6 Gaelscoil Mhic Amhlaigh-NT  'A'                   2:52.22    2:57.23        
 
Event 32  Boys 12 & Under 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Friends Lisburn U  'A'                                       2:27.52 q      
  2 Willow Park Leinster  'A'                                    2:37.81 q      
  3 St Patrick's, Galway-NT  'A'                                 2:45.38 q      
  4 Scoil Iognaid-NT  'A'                                        2:48.84 q      
  5 Gaelscoil Mhic Amhlaigh-NT  'A'                              2:52.22 q      
  6 St Anthonys  'A'                                             2:54.39 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Scoil Naomh Sheosaimh Galway-NT  'A'                         3:28.46        
 
Event 33  Girls 11 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:47.00  QT
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Reid, Rebecca             11 BALH                 1:14.47    1:16.21 QT     
  2 Harling, Jean             11 Holyfaith RV Lei     1:24.80    1:23.82 QT     
  3 Sheedy, Ciara             11 SHL                  1:24.44    1:23.90 QT     
  4 MC Crea, Alex             11 METHC                1:26.32    1:24.18 QT     
  5 Blacoe, Allanah           11 Scoil Iognaid-NT     1:26.90    1:27.02 QT     
  6 Gibbs, Isabelle           11 CROIS                1:28.51    1:30.02 QT     
 
Event 33  Girls 11 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:47.00  QT
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Reid, Rebecca             11 BALH                            1:14.47 qQT    
  2 Sheedy, Ciara             11 SHL                             1:24.44 qQT    
  3 Harling, Jean             11 Holyfaith RV Lei                1:24.80 qQT    
  4 MC Crea, Alex             11 METHC                           1:26.32 qQT    
  5 Blacoe, Allanah           11 Scoil Iognaid-NT                1:26.90 qQT    
  6 Gibbs, Isabelle           11 CROIS                           1:28.51 qQT    
-------------------------------------------------------------------------
  7 Mc Evoy, Lara             11 Ballyboughal Lei                1:28.90 QT     
  8 Mitchell, Madeline        11 Scoil Iognaid-NT                1:29.51 QT     
-------------------------------------------------------------------------
  9 Harrington, Ciara         11 Killeshin Leinst                1:29.60 QT     
 10 Lynch, Robyn              11 Scoil Treasa Lei                1:29.65 QT     
 11 Hill, Anne                11 VICTP                           1:29.81 QT     
 12 Maher, Rosa               11 Marys Donny Lein                1:30.04 QT     
 13 MC Gowan, Amy             11 Culleens NS-NT                  1:30.39 QT     
 14 Cleland, Maeve            11 TAP                             1:31.10 QT     
 15 Foster, Anna              11 Mt Anv NS Lein                  1:32.22 QT     
 16 Hoban, Saoirse            11 CROSS-NT                        1:32.65 QT     
 17 Mac Dougald, Jena         11 St Annes L                      1:34.77 QT     
 18 Mc Guirk, Leagh           11 GS BB Lein                      1:35.00 QT     
 19 Kilcommons, Amy           11 CBGAR                           1:35.68 QT     
 20 Comerford, Niamh          11 Holly Park L                    1:36.07 QT     
 21 Kearney, Caitlin          11 STMB                            1:36.26 QT     
 22 O'Neill, Eve              11 ST PA                           1:37.34 QT     
 23 MC Manus, Rebekah         11 CSNF-NT                         1:37.56 QT     
 24 Holland, Jennifer         11 Scoil Iognaid-NT                1:38.48 QT     
 25 Desmond, Laura            11 Loretto Dalkey l                1:50.21        
 -- Heller, Rachel            11 Holyfaith RV Lei                     DQ        
 
Event 34  Boys 11 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:43.00  QT
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Corby, Eoin               11 Ballybrown M         1:22.20    1:19.21 QT     
  2 Chambers, Oliver          11 FRLIS                1:22.14    1:21.32 QT     
  3 Ryan, Seadhna             11 CLANS-NT             1:25.39    1:23.86 QT     
  4 Creaney, Oliver           11 ABBYP                1:24.92    1:24.34 QT     
  5 Stafford, Finley          11 CCJ                  1:26.92    1:25.12 QT     
  6 Baguley, Jamie            11 Scoil Chronain L     1:29.35    1:29.09 QT     
 
Event 34  Boys 11 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:43.00  QT
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Chambers, Oliver          11 FRLIS                           1:22.14 qQT    
  2 Corby, Eoin               11 Ballybrown M                    1:22.20 qQT    
  3 Creaney, Oliver           11 ABBYP                           1:24.92 qQT    
  4 Ryan, Seadhna             11 CLANS-NT                        1:25.39 qQT    
  5 Stafford, Finley          11 CCJ                             1:26.92 qQT    
  6 Baguley, Jamie            11 Scoil Chronain L                1:29.35 qQT    
-------------------------------------------------------------------------
  7 Dolan, Peter              11 STPE                            1:30.29 QT     
  8 Towns, Phillip            11 Willow Park Lein                1:30.82 QT     
-------------------------------------------------------------------------
  9 Hanrahan, Darragh         11 Scoil Iognaid-NT                1:30.93 QT     
 10 Davidson, Robert          11 Scoil Fhursa-NT                 1:32.92 QT     
 11 Scanlon, Ciaran           11 CAUGH                           1:33.30 QT     
 12 Foster, Mark              11 Willow Park Lein                1:33.92 QT     
 13 O'Connor, Milo            11 COET-NT                         1:34.25 QT     
 14 Forrest, Cameron          11 WALLA                           1:37.15 QT     
 15 Megary, Ben               11 CCJ                             1:38.86 QT     
 16 Maher, Patrick            11 CRANS                           1:40.34 QT     
 17 Crozier, Ciaran           11 Edtog Monks Lein                1:43.83        
 
Event 35  Girls 12 & Under 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          36.00  QT
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Mc Girr, Gill             12 Sc na Nog M            30.78      30.44 QT     
  2 MC Loughlin, Stephanie    12 CLMNS                  30.53      30.60 QT     
  3 Nelson, Olivia            12 STRA                   31.28      30.74 QT     
  4 Semchiy, Sharon           12 Eglantine M            31.85      31.75 QT     
  5 MC Taggart, Sarah         12 STRA                   31.86      31.82 QT     
  6 Finn, Roisin              12 CSMOR-NT               32.11      32.10 QT     
 
Event 35  Girls 12 & Under 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          36.00  QT
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 MC Loughlin, Stephanie    12 CLMNS                             30.53 qQT    
  2 Mc Girr, Gill             12 Sc na Nog M                       30.78 qQT    
  3 Nelson, Olivia            12 STRA                              31.28 qQT    
  4 Semchiy, Sharon           12 Eglantine M                       31.85 qQT    
  5 MC Taggart, Sarah         12 STRA                              31.86 qQT    
  6 Finn, Roisin              12 CSMOR-NT                          32.11 qQT    
-------------------------------------------------------------------------
  7 Reilly, Aoibheann         12 CREAG                             32.14 QT     
  8 Mc Eneaney, Hannah        12 Scoil Treasa Lei                  33.14 QT     
-------------------------------------------------------------------------
  9 Morrissey, Ruth           12 Alex Coll Leinst                  33.66 QT     
 10 Murphy, Kate              12 Caragh Leins                      33.72 QT     
 11 Cassidy, Ellen            12 Rathpeacon M                      33.75 QT     
 12 Courtney, Niamh           12 Ranelagh MD Lein                  33.86 QT     
 13 Brophy, Elena             12 Mt Anv Jun Leins                  33.91 QT     
 14 Ryan, Shauna              12 Clonegal Leinste                  34.03 QT     
 15 Corbett, Grace            12 Castlelyons M                     34.16 QT     
 16 Hunter, Kelly             12 CTH                               34.18 QT     
 17 O'Brien, Lisa             12 CMCLM-NT                          34.23 QT     
 18 Coulter, Rhiannon         12 METHC                             34.41 QT     
 19 Johnson, Rachel           12 CARDK-NT                          34.43 QT     
 20 Fennell, Briana           12 Quin M                            34.75 QT     
 21 Wilson, Ella              12 Kps Leinster                      34.85 QT     
 22 Connolly, Caoimhe         12 Josephs KK Leins                  35.15 QT     
 23 Ennis, Kelly              12 CBAMC-SC                          35.24 QT     
 24 Moran, Aisling            12 Convent Leins                     35.48 QT     
 25 Foley, Stephanie          12 Alex Coll Leinst                  36.08        
 26 Fitzgerald, Rachel        12 Alex Coll Leinst                  36.82        
 
Event 36  Boys 12 & Under 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          35.00  QT
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Doorly, Joseph            12 CSNF-NT                31.01      31.10 QT     
  2 Burke, Harry              12 GSCLM                  31.75      31.12 QT     
  3 Kilbride, Denis           12 Marymount Leinst       31.63      31.42 QT     
  4 MAC Cionna, Sean          12 GUM                    31.86      31.48 QT     
  5 Brennan, Jack             12 CORFU-NT               31.57      31.78 QT     
  6 Feenan, Andrew            12 GS Carrigaline M       31.12      32.01 QT     
 
Event 36  Boys 12 & Under 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          35.00  QT
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Doorly, Joseph            12 CSNF-NT                           31.01 qQT    
  2 Feenan, Andrew            12 GS Carrigaline M                  31.12 qQT    
  3 Brennan, Jack             12 CORFU-NT                          31.57 qQT    
  4 Kilbride, Denis           12 Marymount Leinst                  31.63 qQT    
  5 Burke, Harry              12 GSCLM                             31.75 qQT    
  6 MAC Cionna, Sean          12 GUM                               31.86 qQT    
-------------------------------------------------------------------------
  7 Carroll, David            12 SnCMhuire Leins                   32.23 QT     
  8 Lennon, Eoghan            12 CARDK-NT                          33.19 QT     
-------------------------------------------------------------------------
  9 Heylin, Liam              12 Willow Park Lein                  33.52 QT     
 10 Kelly, Robert             12 COOSA-NT                          34.14 QT     
 11 O'Rourke, Oisin           12 CSTPT-NT                          34.20 QT     
 12 Lamont, Peter             12 RSD                               35.90        
 
Event 37  Girls 11 & Under 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          46.00  QT
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Quinn, Caoimhe            11 CLONA                  35.93      35.88 QT     
  2 Carey, Mary               11 Mhodscoil M            37.81      36.98 QT     
  3 Leahy, Aoife              11 CONN                   38.12      37.83 QT     
  4 Mc Evoy, Lara             11 Ballyboughal Lei       38.37      38.56 QT     
  5 Sheedy, Ciara             11 SHL                    38.76      38.87 QT     
  6 Mulhall, Keela            11 GS Mhic Amhlaigh-NT    39.47      39.08 QT     
 
Event 37  Girls 11 & Under 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          46.00  QT
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Quinn, Caoimhe            11 CLONA                             35.93 qQT    
  2 Carey, Mary               11 Mhodscoil M                       37.81 qQT    
  3 Leahy, Aoife              11 CONN                              38.12 qQT    
  4 Mc Evoy, Lara             11 Ballyboughal Lei                  38.37 qQT    
  5 Sheedy, Ciara             11 SHL                               38.76 qQT    
  6 Mulhall, Keela            11 GS Mhic Amhlaigh-NT               39.47 qQT    
-------------------------------------------------------------------------
  7 MC Crea, Alex             11 METHC                             39.85 QT     
  8 Blacoe, Allanah           11 Scoil Iognaid-NT                  39.96 QT     
-------------------------------------------------------------------------
  9 Gillic, Trudie            11 Carnaross Leinst                  40.94 QT     
 10 Gibbs, Isabelle           11 CROIS                             41.05 QT     
 11 Pyne, Elise               11 Ennis M                           41.35 QT     
 12 Ryan, Orla                11 CLANS-NT                          41.46 QT     
 13 Buckley, Ellen            11 Powerstown M                      41.49 QT     
 14 Zhai, Jenny               11 Scoil Treasa Lei                  42.65 QT     
 15 Stapleton, Cara           11 Mt Anv Jun Leins                  42.69 QT     
 16 O Leary, Fionnuala        11 Mt Anv Jun Leins                  43.85 QT     
 17 Montgomery, Emma          11 SMP                               43.88 QT     
 18 Doherty, Rachel           11 St Pauls Port Le                  44.17 QT     
 19 O'Neill, Eve              11 ST PA                             44.53 QT     
 20 Holland, Jennifer         11 Scoil Iognaid-NT                  45.73 QT     
 
Event 38  Boys 11 & Under 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          45.00  QT
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Scannell, Sean            11 St Pauls Port Le       36.43      35.50 QT     
  2 Johnston, Patrick         11 STTP                   36.85      35.63 QT     
  3 Carroll, Aaron            11 Milford M              37.60      37.70 QT     
  4 Towns, Phillip            11 Willow Park Lein       38.80      38.46 QT     
  5 Joyce, Cathal             11 GSCLM                  38.76      39.76 QT     
  6 Treacy, Andrew            11 Cbc Cork M             39.93      53.39        
 
Event 38  Boys 11 & Under 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          45.00  QT
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Scannell, Sean            11 St Pauls Port Le                  36.43 qQT    
  2 Johnston, Patrick         11 STTP                              36.85 qQT    
  3 Carroll, Aaron            11 Milford M                         37.60 qQT    
  4 Joyce, Cathal             11 GSCLM                             38.76 qQT    
  5 Towns, Phillip            11 Willow Park Lein                  38.80 qQT    
  6 Treacy, Andrew            11 Cbc Cork M                        39.93 qQT    
-------------------------------------------------------------------------
  7 Rafferty, Shea            11 STCMA                             40.56 QT     
  8 Cunningham, Harry         11 Coralstown Leins                  40.64 QT     
-------------------------------------------------------------------------
  9 Kavanagh, Caimin          11 GS an Inbhear Mh                  42.40 QT     
 10 Scully, Tom               11 St Patrick's-NT                   42.68 QT     
 10 Scanlon, Ciaran           11 CAUGH                             42.68 QT     
 
Event 39  Girls 12 & Under 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          48.00  QT
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Coyne, Niamh              12 Scoil Treasa Lei       39.20      39.41 QT     
  2 MC Cormack, Samantha      12 STRA                   40.40      39.68 QT     
  3 Walsh, Lauren             12 Scoil Iognaid-NT       42.24      41.66 QT     
  4 Fadden, Heather           12 Breaffy-NT             42.49      41.85 QT     
  5 O Dea, Maria              12 S.Mhuire Sandy L       42.15      42.17 QT     
  6 Murphy, Jenny             12 Brooklodge M           42.56      43.96 QT     
 
Event 39  Girls 12 & Under 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          48.00  QT
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Coyne, Niamh              12 Scoil Treasa Lei                  39.20 qQT    
  2 MC Cormack, Samantha      12 STRA                              40.40 qQT    
  3 O Dea, Maria              12 S.Mhuire Sandy L                  42.15 qQT    
  4 Walsh, Lauren             12 Scoil Iognaid-NT                  42.24 qQT    
  5 Fadden, Heather           12 Breaffy-NT                        42.49 qQT    
  6 Murphy, Jenny             12 Brooklodge M                      42.56 qQT    
-------------------------------------------------------------------------
  7 Roche, Arielle            12 Holy Cross M                      42.99 QT     
  8 Mullen, Olivia            12 DALR                              43.65 QT     
-------------------------------------------------------------------------
  9 Brooks, Mary              12 BS Toirbhrite M                   44.26 QT     
 10 Mulcahy Cullen, Emily     12 Rathgar Leinster                  44.31 QT     
 11 O'Donoghue, Anna          12 Scoil Iognaid-NT                  46.54 QT     
 12 Coulter, Rhiannon         12 METHC                             47.01 QT     
 13 MC Shane, Megan           12 ST PA                             47.11 QT     
 14 Cudmore, Ava              12 Our Ldy Lourds M                  47.12 QT     
 15 Fitzgerald, Rachel        12 Alex Coll Leinst                  47.45 QT     
 16 Martin, Allie             12 GS Chnoc Liamhna                  47.53 QT     
 -- Fee, Siofre               12 SHN                                  DQ        
 
Event 40  Boys 12 & Under 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          47.00  QT
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Duffy, Fionn              12 CONN                   41.34      40.49 QT     
  2 Brennan, Jack             12 CORFU-NT               40.87      40.51 QT     
  3 Feenan, Andrew            12 GS Carrigaline M       41.23      40.73 QT     
  4 Reid, Mark                12 DGH                    41.95      41.35 QT     
  5 Pinkerton, William        12 RSA                    41.30      41.57 QT     
  6 Kelly, Kieran             12 Sprd Naoimh M          42.85      42.77 QT     
 
Event 40  Boys 12 & Under 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          47.00  QT
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Brennan, Jack             12 CORFU-NT                          40.87 qQT    
  2 Feenan, Andrew            12 GS Carrigaline M                  41.23 qQT    
  3 Pinkerton, William        12 RSA                               41.30 qQT    
  4 Duffy, Fionn              12 CONN                              41.34 qQT    
  5 Reid, Mark                12 DGH                               41.95 qQT    
  6 Kelly, Kieran             12 Sprd Naoimh M                     42.85 qQT    
-------------------------------------------------------------------------
  7 Dervan, Ronan             12 St Patrick C'Bar-NT               44.27 QT     
  8 Heylin, Liam              12 Willow Park Lein                  44.32 QT     
-------------------------------------------------------------------------
  9 Flemming, Jack            12 FRLIS                             44.52 QT     
 10 Kenny, Ronan              12 CSTEI                             44.71 QT     
 
Event 41  Girls 11 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          55.00  QT
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Reid, Rebecca             11 BALH                   34.12      32.50 QT     
  2 Walshe, Ellen             11 Pres T Leinster        34.63      34.93 QT     
  3 Bryson, Aoibheann         11 St Patricks Lein       37.11      36.57 QT     
  4 O'Meara, Siobhan          11 Ballyneale M                      36.90 QT     
  5 Joyce, Carrie             11 Caragh Leins           38.28      37.41 QT     
  6 Lynch, Robyn              11 Scoil Treasa Lei       38.37      37.77 QT     
 
Event 41  Girls 11 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          55.00  QT
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Reid, Rebecca             11 BALH                              34.12 qQT    
  2 Walshe, Ellen             11 Pres T Leinster                   34.63 qQT    
  3 Leahy, Aoife              11 CONN                              36.40 qQT    
  4 Bryson, Aoibheann         11 St Patricks Lein                  37.11 qQT    
  5 Joyce, Carrie             11 Caragh Leins                      38.28 qQT    
  6 Lynch, Robyn              11 Scoil Treasa Lei                  38.37 qQT    
-------------------------------------------------------------------------
  7 Kelly, Juliana            11 CARRP                             38.46 QT     
  8 Maher, Rosa               11 Marys Donny Lein                  38.55 QT     
-------------------------------------------------------------------------
  9 Harling, Jean             11 Holyfaith RV Lei                  38.58 QT     
 10 Hoban, Saoirse            11 CROSS-NT                          41.54 QT     
 11 Johnson, Laura            11 CARDK-NT                          41.66 QT     
 12 Harrington, Ciara         11 Killeshin Leinst                  42.87 QT     
 13 Kilcommons, Amy           11 CBGAR                             43.40 QT     
 14 Buckley, Ellen            11 Powerstown M                      45.63 QT     
 15 MC Manus, Rebekah         11 CSNF-NT                           46.31 QT     
 16 MC Donald, Crea           11 GS Mhic Amhlaigh-NT               46.47 QT     
 17 Finnerty, Lara            11 GSCLM                             49.28 QT     
 18 MC Cormack, Caitriona     11 CSNUG                             49.63 QT     
 
Event 42  Boys 11 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          50.00  QT
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Scannell, Sean            11 St Pauls Port Le       36.12      34.02 QT     
  2 Johnston, Patrick         11 STTP                   36.64      35.76 QT     
  3 Ryan, Seadhna             11 CLANS-NT               37.12      37.09 QT     
  4 Rather, Zak               11 GAL                    37.06      37.16 QT     
  5 Hunter, James             11 METHC                  38.98      38.66 QT     
  6 O Nualain de Fuilnig, Ja  11 GS Enniscorthy L       39.52      39.20 QT     
 
Event 42  Boys 11 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          50.00  QT
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Scannell, Sean            11 St Pauls Port Le                  36.12 qQT    
  2 Johnston, Patrick         11 STTP                              36.64 qQT    
  3 Rather, Zak               11 GAL                               37.06 qQT    
  4 Ryan, Seadhna             11 CLANS-NT                          37.12 qQT    
  5 Hunter, James             11 METHC                             38.98 qQT    
  6 O Nualain de Fuilnig, Ja  11 GS Enniscorthy L                  39.52 qQT    
-------------------------------------------------------------------------
  7 Carroll, Aaron            11 Milford M                         40.41 QT     
  8 Baguley, Jamie            11 Scoil Chronain L                  41.18 QT     
-------------------------------------------------------------------------
  9 Mulhall, Reece            11 St Columcilles L                  41.65 QT     
 10 Murtagh, Ethan            11 Willow Park Lein                  42.00 QT     
 11 Kane, Thomas              11 CCJ                               42.83 QT     
 12 Dolan, Peter              11 STPE                              43.02 QT     
 13 O'Brien, Dylan            11 Corofin M                         43.62 QT     
 14 Nolke, Ewan               11 St Marys W M                      43.65 QT     
 15 Davidson, Robert          11 Scoil Fhursa-NT                   43.69 QT     
 16 Brophy, Niall             11 Willow Park Lein                  44.59 QT     
 17 Doorly, David             11 CSNF-NT                           44.71 QT     
 18 Maher, Patrick            11 CRANS                             47.13 QT     
 19 Moan, John                11 Unattached                        47.41 QT     
 20 Crozier, Ciaran           11 Edtog Monks Lein                  50.93        
 
Event 43  Girls 12 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                              Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Strathearn U  'A'                                 2:10.41    2:08.24        
  2 Scoil Iognaid-NT  'A'                             2:13.50    2:10.32        
  3 Scoil Treasa Leinster  'A'                        2:19.75    2:17.15        
  4 Our Lady of Lourdes  'A'                          2:23.28    2:19.88        
  5 Mount Anville Junior Leinster  'A'                2:24.20    2:21.06        
  6 Alexandra College Leinster  'A'                   2:22.99    2:21.33        
 
Event 43  Girls 12 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Strathearn U  'A'                                            2:10.41 q      
  2 Scoil Iognaid-NT  'A'                                        2:13.50 q      
  3 Scoil Treasa Leinster  'A'                                   2:19.75 q      
  4 Alexandra College Leinster  'A'                              2:22.99 q      
  5 Our Lady of Lourdes  'A'                                     2:23.28 q      
  6 Mount Anville Junior Leinster  'A'                           2:24.20 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Methodist College U  'A'                                     2:25.22        
  8 Friends Lisburn U  'A'                                       2:30.39        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Gael Scoile Clm  'A'                                         2:32.23        
 10 Gaelscoil Mhic Amhlaigh-NT  'A'                              2:42.19        
 
Event 44  Boys 12 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                              Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Friends Lisburn U  'A'                            2:15.23    2:13.78        
  2 Willow Park Leinster  'A'                         2:21.38    2:18.17        
  3 St Patrick's, Galway-NT  'A'                      2:27.82    2:27.92        
  4 St Anthonys  'A'                                  2:39.36    2:35.65        
  5 Scoil Iognaid-NT  'A'                             2:36.23    2:36.15        
  6 Gaelscoil Mhic Amhlaigh-NT  'A'                   2:35.95    2:36.56        
 
Event 44  Boys 12 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Friends Lisburn U  'A'                                       2:15.23 q      
  2 Willow Park Leinster  'A'                                    2:21.38 q      
  3 St Patrick's, Galway-NT  'A'                                 2:27.82 q      
  4 Gaelscoil Mhic Amhlaigh-NT  'A'                              2:35.95 q      
  5 Scoil Iognaid-NT  'A'                                        2:36.23 q      
  6 St Anthonys  'A'                                             2:39.36 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Scoil Naomh Sheosaimh Galway-NT  'A'                         2:58.56