LEISURELAND CUP 2011


Event 1  Boys 10 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rowlands, Rhys      10 ATH                       NT      17.57          8  
  2 Keogh, Timothy      10 GAL                       NT      17.68          7  
  3 Burke, Harry         9 Cgsud-Nt                  NT      19.56          6  
  4 Bell, Struan        10 SHARK                     NT      19.98          5  
  5 Regan, Ciaran        9 COM                       NT      20.03          4  
  6 Brennan, Sean        8 TUAM                      NT      20.67          3  
  7 MC Nicholas, Frank  10 WPORT                     NT      25.41          2  
 
Event 2  Girls 10 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kilduff, Jenni      10 COM                       NT      19.64          8  
  2 Finn, Roisin        10 GAL                       NT      19.69          7  
  3 Reilly, Aoibheann   10 ATH                       NT      19.75          6  
  4 O'Brien, Lisa       10 Cgsud-Nt                  NT      21.29          5  
  5 Walsh, Paula        10 WPORT                     NT      21.54          4  
  6 O'Farrell, Aoife     9 SHARK                     NT      22.21          3  
  7 Burke, Saoirse       8 TUAM                      NT      24.44          2  
 
Event 3  Boys 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Burke, Ciaran       11 TUAM                      NT      34.58          8  
  2 Kelly, Bill         12 ATH                       NT      35.57          7  
  3 Knight, David       12 GAL                       NT      35.61          6  
  4 Mc Hugh-Murphy, Da  12 Cgsud-Nt                  NT      37.54          5  
  5 Gavin, Lorcan       12 SHARK                     NT      38.88          4  
  6 Ashton, Callum      12 LASER                     NT      39.23          3  
  7 Doherty, Aaron      11 WPORT                     NT      45.91          2  
 
Event 4  Girls 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Melody, Niamh       12 GAL                       NT      34.83          8  
  2 Clabby, Aibhlin     12 ATH                       NT      36.02          7  
  3 Crosby, Emer        11 LASER                     NT      37.18          6  
  4 Shaughnessy, Sarah  12 Cgsud-Nt                  NT      38.06          5  
  5 Shorten, Aoife      12 SHARK                     NT      38.37          4  
  6 Close, Charlotte    11 WPORT                     NT      43.22          3  
  7 Dolan, Tara         11 COM                       NT      43.80          2  
  8 Newell, Mary        11 TUAM                      NT      44.57          1  
 
Event 5  Boys 13-15 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 O'Sullivan, David   15 GAL                       NT    1:03.59          8  
  2 Warby, Cian         14 ATH                       NT    1:10.86          7  
  3 O'Reilly, Aichilin  15 WPORT                     NT    1:11.28          6  
  4 Burke, Ruairi       14 LASER                     NT    1:11.36          5  
  5 Lambert, Mark       13 SHARK                     NT    1:13.63          4  
  6 Lannon, Kevin       13 COM                       NT    1:17.94          3  
  7 Waldron, Fintan     13 Cgsud-Nt                  NT    1:27.05          2  
  8 Flannery, Ernan     13 TUAM                      NT    1:29.37          1  
 
Event 6  Girls 13-15 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Naughton, Ciara     15 GAL                       NT    1:07.33          8  
  2 O'Reilly-Collins,   15 ATH                       NT    1:09.42          7  
  3 Mc Hugh-Murphy, Sa  14 Cgsud-Nt                  NT    1:12.64          6  
  4 Gallagher, Emily    14 LASER                     NT    1:15.95          5  
  5 McGuinness, Tara    15 SHARK                     NT    1:18.38          4  
  6 Fox, Sarah Jane     13 TUAM                      NT    1:20.37          3  
  7 Delaney, Riona      14 COM                       NT    1:25.48          2  
 
Event 7  Boys 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Duffy, Cian         16 GAL                       NT    1:00.80          8  
  2 Gibbons, Brendan    16 ATH                       NT    1:04.04          7  
  3 Cronin, Cathal      16 SHARK                     NT    1:08.49          6  
  4 Connelly, Rhys      16 COM                       NT    1:10.75          5  
  5 Finn, Andrew        19 Cgsud-Nt                  NT    1:19.92          4  
 
Event 8  Girls 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mc Grath, Saoirse   16 GAL                       NT    1:00.31          8  
  2 Kennedy, Grainne    17 SHARK                     NT    1:10.97          7  
  3 Kilgallon, Sarah    17 Cgsud-Nt                  NT    1:14.59          6  
  4 Fahy, Emma          17 ATH                       NT    1:15.54          5  
  5 Geoghegan, Clare    17 COM                       NT    1:16.75          4  
 
Event 9  Boys 10 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Burke, Harry         9 Cgsud-Nt                  NT      17.40          8  
  2 Keogh, Timothy      10 GAL                       NT      17.87          7  
  3 Kelly, Robert        9 ATH                       NT      18.29          6  
  4 Connolly, Sam       10 COM                       NT      18.48          5  
  5 Brennan, Sean        8 TUAM                      NT      21.21          4  
  6 MC Nicholas, Frank  10 WPORT                     NT      24.37          3  
  7 Sweeney, Cathal     10 SHARK                     NT      25.43          2  
 
Event 10  Girls 10 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Reilly, Aoibheann   10 ATH                       NT      17.66          8  
  2 Kilduff, Jenni      10 COM                       NT      18.27          7  
  3 Murray, Ciara       10 LASER                     NT      18.88          6  
  4 Finn, Eva           10 Cgsud-Nt                  NT      19.77          5  
  5 Dill, Grace         10 SHARK                     NT      21.11          4  
  6 Mitchell, Madeline   9 GAL                       NT      21.21          3  
  7 Walsh, Paula        10 WPORT                     NT      23.93          2  
 -- Begley, Emma        10 TUAM                      NT         DQ        
 
Event 11  Boys 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lennon, Fiachra     12 ATH                       NT      33.98          8  
  2 Burke, Ciaran       11 TUAM                      NT      35.05          7  
  3 Mc Hugh-Murphy, Da  12 Cgsud-Nt                  NT      36.41          6  
  4 Donovan, Aditya     11 LASER                     NT      36.75          5  
  5 Knight, David       12 GAL                       NT      36.90          4  
  6 Tannion, Joseph     12 SHARK                     NT      37.29          3  
  7 Walsh, Ben          11 WPORT                     NT      47.03          2  
 
Event 12  Girls 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Clabby, Aibhlin     12 ATH                       NT      34.97          8  
  2 O'Sullivan, Molly   12 GAL                       NT      36.28          7  
  3 Dill, Eva           12 SHARK                     NT      37.39          5.5
  3 Mellotte, Georgia   11 WPORT                     NT      37.39          5.5
  5 Kilgallon, Niamh    12 Cgsud-Nt                  NT      38.51          4  
  6 Gavin, Michelle     11 TUAM                      NT      41.09          3  
  7 Campbell, Roisin    11 COM                       NT      45.00          2  
 -- Mc Nicholas, Claud  11 LASER                     NT         DQ        
 
Event 13  Boys 13-15 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 O'Sullivan, David   15 GAL                       NT      59.67          8  
  2 Mc Nicholas, Jim    14 WPORT                     NT    1:09.52          7  
  3 Joyce, Darragh      15 ATH                       NT    1:15.34          6  
  4 Brinn, Jonathan     13 TUAM                      NT    1:17.94          5  
  5 Amaya, Filipe       13 SHARK                     NT    1:17.97          4  
  6 Lane, Conor         15 COM                       NT    1:22.37          3  
  7 Mc Cormack, Fergus  14 Cgsud-Nt                  NT    1:27.34          2  
 
Event 14  Girls 13-15 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kelly, Sarah        13 COM                       NT    1:06.87          8  
  2 Naughton, Ciara     15 GAL                       NT    1:09.22          7  
  3 MC Namara, Niamh    14 ATH                       NT    1:11.39          6  
  4 Joyce, Ciera        13 SHARK                     NT    1:15.45          5  
  5 Fox, Sarah Jane     13 TUAM                      NT    1:16.17          4  
  6 Mc Hugh-Murphy, Sa  14 Cgsud-Nt                  NT    1:17.16          3  
  7 Crosby, Tara        14 LASER                     NT    1:25.16          2  
 
Event 15  Boys 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Keogh, Jack         17 GAL                       NT    1:01.58          8  
  2 Gibbons, Brendan    16 ATH                       NT    1:04.30          7  
  3 McCarra, Niall      16 SHARK                     NT    1:13.41          6  
  4 Connelly, Rhys      16 COM                       NT    1:15.89          5  
  5 Finn, Andrew        19 Cgsud-Nt                  NT    1:31.18          4  
 
Event 16  Girls 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Geoghegan, Clare    17 COM                       NT    1:08.37          8  
  2 Mc Grath, Saoirse   16 GAL                       NT    1:08.84          7  
  3 Joyce, Chloe        16 ATH                       NT    1:09.66          6  
  4 Kennedy, Grainne    17 SHARK                     NT    1:13.87          5  
  5 Higgins, Megan      20 Cgsud-Nt                  NT    1:16.51          4  
 
Event 17  Boys 10 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Athlone  'A'                                     NT    1:04.60          8  
  2 Galway Swim Team  'A'                            NT    1:04.65          7  
  3 Claremorris SC  'A'                              NT    1:10.99          6  
  4 Shark Swimming Club Limited  'A'                 NT    1:13.38          5  
  5 Comans S C  'A'                                  NT    1:14.31          4  
  6 Tuam S C  'A'                                    NT    1:15.97          3  
 
Event 18  Girls 10 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Athlone  'A'                                     NT    1:08.01          8  
  2 Galway Swim Team  'A'                            NT    1:10.24          7  
  3 Claremorris SC  'A'                              NT    1:13.59          6  
  4 Shark Swimming Club Limited  'A'                 NT    1:16.97          5  
  5 Tuam S C  'A'                                    NT    1:30.51          4  
 
Event 19  Boys 11-12 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Athlone  'A'                                     NT      57.25          8  
  2 Shark Swimming Club Limited  'A'                 NT      58.92          7  
  3 Galway Swim Team  'A'                            NT    1:03.74          6  
  4 Claremorris SC  'A'                              NT    1:06.63          5  
  5 Tuam S C  'A'                                    NT    1:09.44          4  
  6 Westport Swimming Club  'A'                      NT    1:10.77          3  
 
Event 20  Girls 11-12 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Galway Swim Team  'A'                       1:01.11      59.88          8  
  2 Athlone  'A'                                     NT    1:00.32          7  
  3 Shark Swimming Club Limited  'A'                 NT    1:01.02          6  
  4 Claremorris SC  'A'                              NT    1:01.65          5  
  5 Westport Swimming Club  'A'                      NT    1:06.23          4  
  6 Laser S.C.  'A'                                  NT    1:07.06          3  
     1) Mc Nicholas, Claudia 11         2) Dempsey, Aishling 12           
     3) Dunne, Jessica 11               4) Crosby, Emer 11                
  7 Comans S C  'A'                                  NT    1:11.07          2  
  8 Tuam S C  'A'                                    NT    1:12.67          1  
 
Event 21  Boys 13-15 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Galway Swim Team  'A'                            NT      49.97          8  
  2 Athlone  'A'                                     NT      50.42          7  
  3 Shark Swimming Club Limited  'A'                 NT      56.16          6  
  4 Claremorris SC  'A'                              NT    1:00.91          5  
 -- Westport Swimming Club  'A'                      NT         DQ        
 
Event 22  Girls 13-15 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Galway Swim Team  'A'                            NT      54.88          8  
  2 Claremorris SC  'A'                              NT      56.09          7  
  3 Athlone  'A'                                     NT      56.93          6  
  4 Shark Swimming Club Limited  'A'                 NT      59.84          5  
  5 Comans S C  'A'                                  NT    1:06.92          4  
 
Event 23  Boys 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Galway Swim Team  'A'                            NT      47.73          8  
  2 Shark Swimming Club Limited  'A'                 NT      49.37          7  
  3 Athlone  'A'                                     NT      51.43          6  
  4 Claremorris SC  'A'                              NT      59.39          5  
 
Event 24  Girls 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Galway Swim Team  'A'                            NT      52.98          8  
  2 Comans S C  'A'                                  NT      55.73          7  
  3 Shark Swimming Club Limited  'A'                 NT      56.06          6  
  4 Claremorris SC  'A'                              NT      59.65          5  
 
Event 25  Boys 10 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Scully, Bryan       10 ATH                       NT      19.32          8  
  2 Keogh, Timothy      10 GAL                       NT      19.72          7  
  3 Burke, Harry         9 Cgsud-Nt                  NT      20.75          6  
  4 Davin, Jack          8 TUAM                      NT      23.67          5  
  5 Arsic, Aleksandar   10 SHARK                     NT      24.07          4  
  6 Campbell, Cian      10 COM                       NT      25.64          3  
  7 MC Nicholas, Frank  10 WPORT                     NT      26.23          2  
 
Event 26  Girls 10 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Walsh, Lauren       10 GAL                       NT      20.76          8  
  2 Geoghegan, Brionna  10 ATH                       NT      22.68          7  
  3 Kilduff, Jenni      10 COM                       NT      22.82          6  
  4 Hannon, Meadhbh     10 SHARK                     NT      24.13          5  
  5 Connelly, Emily     10 Cgsud-Nt                  NT      25.02          4  
  6 Murray, Ciara       10 LASER                     NT      26.55          3  
  7 Begley, Emma        10 TUAM                      NT      27.57          2  
 
Event 27  Boys 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fitzgerald, Adam    12 SHARK                     NT      40.19          8  
  2 Daly, Damon         12 ATH                       NT      42.24          7  
  3 Donovan, Aditya     11 LASER                     NT      42.84          6  
  4 Knight, David       12 GAL                       NT      44.24          5  
  5 Burke, Ciaran       11 TUAM                      NT      44.81          4  
  6 Mc Loughlin, Shane  12 WPORT                     NT      45.53          3  
  7 Lydon, Oliver       12 Cgsud-Nt                  NT      49.10          2  
 
Event 28  Girls 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kilgallon, Niamh    12 Cgsud-Nt                  NT      39.47          8  
  2 MC Farland, Alex    12 GAL                       NT      40.77          7  
  3 McManamon, Jemma    11 SHARK                     NT      42.97          6  
  4 Egan, Stacey        11 ATH                       NT      44.56          5  
  5 Burns, Ella         12 WPORT                     NT      44.74          4  
  6 Dunne, Jessica      11 LASER                     NT      45.06          3  
  7 Tiernan, Meabh      11 COM                       NT      49.31          2  
  8 Newell, Mary        11 TUAM                      NT      54.30          1  
 
Event 29  Boys 13-15 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Condron, Alex       15 ATH                       NT    1:09.95          8  
  2 Duffy, Oisin        14 GAL                       NT    1:19.62          7  
  3 Murray, Cadhla      13 LASER                     NT    1:25.03          6  
  4 Brinn, Jonathan     13 TUAM                      NT    1:25.89          5  
  5 O'Malley, Brian     13 WPORT                     NT    1:30.90          4  
  6 Mc Cormack, Fergus  14 Cgsud-Nt                  NT    1:31.52          3  
  7 McGinty, Stephen    13 SHARK                     NT    1:31.55          2  
  8 Rayner, Sean        13 COM                       NT    1:33.87          1  
 
Event 30  Girls 13-15 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Staunton, Fiona     14 GAL                       NT    1:19.78          8  
  2 Kilgallon, Aoife    15 Cgsud-Nt                  NT    1:21.77          7  
  3 Fullard, Olivia     15 COM                       NT    1:21.94          6  
  4 Donovan, Gitanjali  14 LASER                     NT    1:26.81          5  
  5 Mc Namara, Deabhai  13 WPORT                     NT    1:27.14          4  
  6 Corry, Eimear       15 ATH                       NT    1:28.42          3  
  7 Kelly, Alex         14 SHARK                     NT    1:29.23          2  
  8 Fox, Sarah Jane     13 TUAM                      NT    1:43.00          1  
 
Event 31  Boys 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mc Glade, Kevin     17 GAL                       NT    1:09.91          8  
  2 Gibbons, Brendan    16 ATH                       NT    1:13.54          7  
  3 Cronin, Gerard      19 SHARK                     NT    1:13.81          6  
  4 Connelly, Rhys      16 COM                       NT    1:19.41          5  
  5 Finn, Andrew        19 Cgsud-Nt                  NT    1:34.31          4  
 
Event 32  Girls 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mc Grath, Saoirse   16 GAL                       NT    1:17.89          8  
  2 Joyce, Chloe        16 ATH                       NT    1:22.41          7  
  3 Kilgallon, Sarah    17 Cgsud-Nt                  NT    1:26.70          6  
  4 Walsh, Aimée        18 SHARK                     NT    1:27.03          5  
  5 Delaney, Erica      16 COM                       NT    1:31.46          4  
 
Event 33  Boys 10 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Burke, Harry         9 Cgsud-Nt                  NT      15.79          8  
  2 Scully, Bryan       10 ATH                       NT      15.87          7  
  3 Keogh, Timothy      10 GAL                       NT      16.01          6  
  4 O'Rourke, Oisín      9 TUAM                      NT      17.13          5  
  5 Moran, Ben           9 COM                       NT      18.11          4  
  6 Reddan, Daniel      10 SHARK                     NT      18.43          3  
  7 MC Nicholas, Frank  10 WPORT                     NT      19.40          2  
 
Event 34  Girls 10 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Reilly, Aoibheann   10 ATH                       NT      16.27          8  
  2 Griffin, Ruth        9 SHARK                     NT      16.91          7  
  3 Walsh, Lauren       10 GAL                       NT      17.19          6  
  4 O'Brien, Lisa       10 Cgsud-Nt                  NT      17.31          5  
  5 Kilduff, Jenni      10 COM                       NT      17.40          4  
  6 Healy, Grace        10 TUAM                      NT      19.73          3  
 
Event 35  Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lennon, Fiachra     12 ATH                       NT      30.17          8  
  2 Burke, Ciaran       11 TUAM                      NT      31.85          7  
  3 Diviney, Oran       12 SHARK                     NT      32.19          6  
  4 Knight, David       12 GAL                       NT      32.38          5  
  5 Mc Hugh-Murphy, Da  12 Cgsud-Nt                  NT      32.94          4  
  6 Ashton, Callum      12 LASER                     NT      34.65          3  
  7 Kelly, Oisin        11 WPORT                     NT      44.46          2  
 
Event 36  Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Clabby, Aibhlin     12 ATH                       NT      31.13          8  
  2 MC Farland, Alex    12 GAL                       NT      31.21          6.5
  2 Shaughnessy, Sarah  12 Cgsud-Nt                  NT      31.21          6.5
  4 O'Brien, Paola      11 SHARK                     NT      33.24          5  
  5 Farrell, Michelle   11 COM                       NT      34.23          4  
  6 Gavin, Michelle     11 TUAM                      NT      36.23          3  
  7 Shortall, Alice     11 WPORT                     NT      36.85          2  
  8 Dempsey, Aishling   12 LASER                     NT      38.26          1  
 
Event 37  Boys 13-15 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 O'Sullivan, David   15 GAL                       NT      55.99          8  
  2 Condron, Alex       15 ATH                       NT      56.38          7  
  3 O'Reilly, Aichilin  15 WPORT                     NT      58.60          6  
  4 Brinn, Jonathan     13 TUAM                      NT    1:07.17          5  
  5 McGinty, Stephen    13 SHARK                     NT    1:07.46          4  
  6 Mc Cormack, Fergus  14 Cgsud-Nt                  NT    1:07.71          3  
  7 Lannon, Kevin       13 COM                       NT    1:09.99          2  
 
Event 38  Girls 13-15 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Keogh, Ruth         14 GAL                       NT    1:02.38          8  
  2 O'Reilly-Collins,   15 ATH                       NT    1:03.82          7  
  3 Mc Hugh-Murphy, Sa  14 Cgsud-Nt                  NT    1:05.56          6  
  4 Dinneen, Molly      13 LASER                     NT    1:09.00          5  
  5 Shorten, Fiona      15 SHARK                     NT    1:09.01          4  
  6 Fox, Sarah Jane     13 TUAM                      NT    1:09.49          3  
  7 Ryan, Emma          13 COM                       NT    1:12.30          2  
  8 Mc Namara, Deabhai  13 WPORT                     NT    1:13.39          1  
 
Event 39  Boys 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mc Glade, Kevin     17 GAL                       NT      53.32          8  
  2 Gibbons, Brendan    16 ATH                       NT      56.17          7  
  3 McCarra, Niall      16 SHARK                     NT    1:01.81          6  
  4 Connelly, Rhys      16 COM                       NT    1:05.37          5  
  5 Brennan, James      17 Cgsud-Nt                  NT    1:10.46          4  
 
Event 40  Girls 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fahy, Emma          17 ATH                       NT    1:00.81          8  
  2 Coady, Sharon       23 GAL                       NT    1:00.85          7  
  3 Higgins, Megan      20 Cgsud-Nt                  NT    1:04.19          6  
  4 Walsh, Aimée        18 SHARK                     NT    1:05.08          5  
  5 Delaney, Erica      16 COM                       NT    1:13.38          4  
 
Event 41  Boys 10 & Under 100 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Athlone  'A'                                     NT    1:06.61          8  
  2 Comans S C  'A'                                  NT    1:16.32          7  
  3 Galway Swim Team  'A'                            NT    1:17.49          6  
  4 Tuam S C  'A'                                    NT    1:17.65          5  
  5 Claremorris SC  'A'                              NT    1:23.74          4  
  6 Shark Swimming Club Limited  'A'                 NT    1:29.79          3  
 
Event 42  Girls 10 & Under 100 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Athlone  'A'                                     NT    1:19.98          8  
  2 Galway Swim Team  'A'                            NT    1:21.89          7  
  3 Claremorris SC  'A'                              NT    1:26.49          6  
  4 Shark Swimming Club Limited  'A'                 NT    1:26.84          5  
  5 Tuam S C  'A'                                    NT    1:45.80          4  
 
Event 43  Boys 11-12 100 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Athlone  'A'                                     NT    1:06.49          8  
  2 Shark Swimming Club Limited  'A'                 NT    1:08.75          7  
  3 Galway Swim Team  'A'                            NT    1:12.27          6  
  4 Tuam S C  'A'                                    NT    1:19.01          5  
  5 Claremorris SC  'A'                              NT    1:19.57          4  
  6 Westport Swimming Club  'A'                      NT    1:25.30          3  
 
Event 44  Girls 11-12 100 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Galway Swim Team  'A'                            NT    1:07.43          8  
  2 Athlone  'A'                                     NT    1:08.37          7  
  3 Shark Swimming Club Limited  'A'                 NT    1:10.62          6  
  4 Claremorris SC  'A'                              NT    1:12.98          5  
  5 Westport Swimming Club  'A'                      NT    1:16.98          4  
  6 Tuam S C  'A'                                    NT    1:24.38          3  
  7 Comans S C  'A'                                  NT    1:28.59          2  
 
Event 45  Boys 13-15 100 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Athlone  'A'                                     NT      57.18          8  
  2 Galway Swim Team  'A'                            NT      57.54          7  
  3 Shark Swimming Club Limited  'A'                 NT    1:04.06          6  
  4 Westport Swimming Club  'A'                      NT    1:06.49          5  
  5 Claremorris SC  'A'                              NT    1:12.61          4  
 
Event 46  Girls 13-15 100 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Galway Swim Team  'A'                            NT    1:00.82          8  
  2 Athlone  'A'                                     NT    1:02.90          7  
  3 Claremorris SC  'A'                              NT    1:04.82          6  
  4 Shark Swimming Club Limited  'A'                 NT    1:07.73          5  
  5 Comans S C  'A'                                  NT    1:19.67          4  
 
Event 47  Boys 100 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Galway Swim Team  'A'                            NT      52.89          8  
  2 Shark Swimming Club Limited  'A'                 NT      54.49          7  
  3 Athlone  'A'                                     NT    1:02.07          6  
  4 Claremorris SC  'A'                              NT    1:08.52          5  
 
Event 48  Girls 100 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Galway Swim Team  'A'                            NT    1:00.72          8  
  2 Comans S C  'A'                                  NT    1:03.83          7  
  3 Shark Swimming Club Limited  'A'                 NT    1:05.19          6  
  4 Claremorris SC  'A'                         1:02.71    1:07.72          5