LEISURELAND CUP 2013                   
                                   
 
Event 1  Boys 10 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rennick, Sam              10 CBAR                      NT      18.22  
  2 Brennan, Sean             10 Tuam Swim Team            NT      18.45  
  3 O'Sullivan, Tom           10 GAL                       NT      18.87  
  4 Friel, Ethan              10 ATH                       NT      19.64  
  5 Surdulli, Ilir            10 SHARK                     NT      21.13  
 
Event 2  Girls 10 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kennelly, Emma            10 GAL                       NT      16.96  
  2 Lowe, Rebecca             10 ATH                       NT      18.26  
  3 O'Sullivan, Kate          10 SHARK                     NT      19.32  
  4 Conlon, Sarah             10 CBAR                      NT      21.84  
  5 Cooke, Olwyn              10 Tuam Swim Team            NT      22.77  
  6 O'Dowd, Leanne            10 C FIN                     NT      22.99  
 
Event 3  Boys 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kolcow, Max               12 GAL                       NT      32.53  
  2 O'Connor, Sean            12 CBAR                      NT      34.04  
  3 Brennan, Jack             12 ATH                       NT      36.85  
  4 Arsic, Aleksandar         12 SHARK                     NT      39.82  
  5 O Rourke, Oisín           12 Tuam Swim Team            NT      40.51  
  6 Breheny, Kieran           12 C FIN                     NT      56.33  
 
Event 4  Girls 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Griffin, Ruth             12 SHARK                     NT      34.71  
  2 Moran, Sophie             12 GAL                       NT      35.03  
  3 Kennedy, Louise           12 ATH                       NT      37.40  
  4 Grady, Hannah             12 CBAR                      NT      37.73  
  5 Kelly, Emma               11 Tuam Swim Team            NT      43.90  
  6 Noone, Alana              12 C FIN                     NT    1:03.53  
 
Event 5  Boys 13-14 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Robert            13 ATH                       NT    1:01.29  
  2 Burke, Ciaran             13 Tuam Swim Team            NT    1:03.32  
  3 O'Farrell, Brian          14 SHARK                     NT    1:08.21  
  4 Blacoe, Cillian           13 GAL                  1:14.26    1:13.07  
  5 Rennick, Nathan           14 CBAR                      NT    1:15.62  
 
Event 6  Girls 13-14 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clabby, Aibhlin           14 ATH                       NT    1:09.87  
  2 Heneghan, Niamh           14 CBAR                      NT    1:10.91  
  3 Naughton, Imogen          14 SHARK                     NT    1:11.90  
  4 Scully, Andraya           14 GAL                       NT    1:17.33  
  5 Grant, Stephanie          13 Tuam Swim Team            NT    1:21.35  
  6 O'Dowd, Shannon           14 C FIN                     NT    1:29.21  
 
Event 7  Boys 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Duffy, Cian               19 GAL                       NT      59.46  
  2 Grady, Eoghan             17 CBAR                      NT    1:03.03  
  3 Warby, Cian               16 ATH                       NT    1:04.54  
  4 Mc Ginty, Stephen         16 SHARK                     NT    1:09.54  
 
Event 8  Girls 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kavanagh, Kate            15 GAL                       NT    1:04.78  
  2 Mylett, Sinead            15 CBAR                      NT    1:06.26  
  3 Joyce, Ciera              15 SHARK                     NT    1:08.20  
  4 Hurst, Maedbh             17 ATH                       NT    1:10.24  
  5 Ryan, Emma                17 C FIN                     NT    1:25.73  
  6 Feeney, Sarah             13 Tuam Swim Team            NT    1:37.10  
 
Event 9  Boys 10 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brennan, Sean             10 Tuam Swim Team            NT      17.63  
  2 Rennick, Sam              10 CBAR                      NT      18.31  
  3 O'Sullivan, Tom           10 GAL                       NT      18.43  
  4 Fitzgerld, Daragh         10 ATH                       NT      19.02  
  5 Surdulli, Ilir            10 SHARK                     NT      20.43  
  6 MC Cawley, Jack           10 C FIN                     NT      22.65  
 
Event 10  Girls 10 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kennelly, Emma            10 GAL                       NT      16.19  
  2 O'Sullivan, Kate          10 SHARK                     NT      18.19  
  3 Lynch, Helen               9 ATH                       NT      19.35  
  4 Cooke, Olwyn              10 Tuam Swim Team            NT      19.42  
  5 Lowe, Aoife               10 C FIN                     NT      20.77  
  6 Gallagher, Maiead         10 CBAR                      NT      22.99  
 
Event 11  Boys 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Duffy, Fionn              12 GAL                       NT      32.30  
  2 Cooke, Uiseann            11 Tuam Swim Team            NT      34.90  
  2 O'Connor, Sean            12 CBAR                      NT      34.90  
  4 O'Connor, Milo            11 ATH                       NT      39.53  
  5 Arsic, Aleksandar         12 SHARK                     NT      39.87  
  6 Kearney, Oisin            11 C FIN                     NT      46.67  
 
Event 12  Girls 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Griffin, Ruth             12 SHARK                     NT      33.89  
  2 Reilly, Aoibheann         12 ATH                       NT      34.09  
  3 Finn, Roisin              12 GAL                       NT      34.50  
  4 Hoban, Saoirse            11 CBAR                      NT      37.27  
  5 Kelly, Emma               11 Tuam Swim Team            NT      50.45  
  6 Noone, Alana              12 C FIN                     NT    1:06.42  
 
Event 13  Boys 13-14 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Mitchell          14 GAL                       NT    1:01.67  
  2 Powell, Robert            13 ATH                       NT    1:02.89  
  3 Burke, Ciaran             13 Tuam Swim Team            NT    1:04.95  
  4 Rennick, Nathan           14 CBAR                      NT    1:07.08  
  5 O'Farrell, Brian          14 SHARK                     NT    1:08.58  
 
Event 14  Girls 13-14 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Egan, Stacey              14 ATH                       NT    1:09.29  
  2 O'Brien, Paola            14 SHARK                     NT    1:12.10  
  3 Mc Donagh, Paula          14 CBAR                      NT    1:17.34  
  4 Kennelly, Aisling         13 GAL                       NT    1:24.64  
  5 Noone, Tara               13 C FIN                     NT    1:53.07  
 -- Gavin, Michelle           14 Tuam Swim Team            NT         DQ  
 
Event 15  Boys 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Sullivan, David         17 GAL                       NT      55.88  
  2 Melly, Cillian            16 CBAR                      NT    1:02.34  
  3 Brinn, Jonathan           16 Tuam Swim Team            NT    1:03.29  
  4 Warby, Cian               16 ATH                       NT    1:06.88  
  5 Roe, Dylan                15 SHARK                     NT    1:15.62  
 
Event 16  Girls 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fox, Sarah Jane           15 GAL                       NT    1:06.34  
  2 Mylett, Sinead            15 CBAR                      NT    1:08.44  
  3 Shorten, Aoife            15 SHARK                     NT    1:08.76  
  4 Harrington, Lisa          15 ATH                       NT    1:08.82  
  5 MC Gwynne, Sorcha         16 C FIN                     NT    1:10.65  
 
Event 17  Boys 10 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Athlone  'A'                                           NT    1:06.67  
  2 Castlebar S C  'A'                                     NT    1:08.17  
  3 Tuam Swimming Club  'A'                                NT    1:09.50  
  4 Galway Swim Team  'A'                                  NT    1:11.97  
  5 Shark Swimming Club Limited  'A'                       NT    1:16.44  
 
Event 18  Girls 10 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Athlone  'A'                                           NT    1:04.06  
  2 Galway Swim Team  'A'                                  NT    1:06.24  
  3 Shark Swimming Club Limited  'A'                       NT    1:11.40  
  4 Castlebar S C  'A'                                     NT    1:19.94  
  5 Carrick Fins SC  'A'                                   NT    1:23.13  
  6 Tuam Swimming Club  'A'                                NT    1:27.24  
 
Event 19  Boys 11-12 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Galway Swim Team  'A'                                  NT      54.86  
  2 Athlone  'A'                                           NT      59.63  
  3 Castlebar S C  'A'                                     NT    1:02.88  
  4 Tuam Swimming Club  'A'                                NT    1:03.87  
  5 Shark Swimming Club Limited  'A'                       NT    1:05.79  
 
Event 20  Girls 11-12 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Galway Swim Team  'A'                                  NT      57.59  
  2 Shark Swimming Club Limited  'A'                       NT      57.99  
  3 Athlone  'A'                                           NT      59.51  
  4 Castlebar S C  'A'                                     NT      59.82  
  5 Tuam Swimming Club  'A'                                NT    1:09.13  
 
Event 21  Boys 13-14 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Athlone  'A'                                           NT      52.59  
  2 Castlebar S C  'A'                                     NT      54.32  
  3 Shark Swimming Club Limited  'A'                       NT      55.70  
  4 Galway Swim Team  'A'                                  NT      59.80  
 
Event 22  Girls 13-14 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Athlone  'A'                                           NT      55.17  
  2 Shark Swimming Club Limited  'A'                       NT      56.49  
  3 Castlebar S C  'A'                                     NT      56.52  
  4 Galway Swim Team  'A'                                  NT    1:00.03  
  5 Tuam Swimming Club  'A'                                NT    1:02.31  
  6 Carrick Fins SC  'A'                                   NT    1:07.55  
 
Event 23  Mixed 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Galway Swim Team  'A'                                  NT      48.17  
  2 Castlebar S C  'A'                                     NT      50.00  
  3 Shark Swimming Club Limited  'A'                       NT      51.99  
  4 Athlone  'A'                                           NT      52.08  
  5 Tuam Swimming Club  'A'                                NT      53.56  
 
Event 25  Boys 10 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fitzgerld, Daragh         10 ATH                       NT      21.60  
  2 Grady, Rory               10 CBAR                      NT      22.84  
  3 O'Sullivan, Tom           10 GAL                       NT      23.25  
  4 O Rourke, Diarmuid        10 Tuam Swim Team            NT      23.29  
  5 Surdulli, Ilir            10 SHARK                     NT      26.24  
  6 MC Cawley, Jack           10 C FIN                     NT      30.65  
 
Event 26  Girls 10 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lowe, Rebecca             10 ATH                       NT      20.01  
  2 Kennelly, Emma            10 GAL                       NT      20.40  
  3 Cooke, Olwyn              10 Tuam Swim Team            NT      20.63  
  4 O'Sullivan, Kate          10 SHARK                     NT      22.33  
  5 Fee, Laoise               10 C FIN                     NT      24.81  
  6 Gallagher, Maiead         10 CBAR                      NT      25.53  
 
Event 27  Boys 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Duffy, Fionn              12 GAL                       NT      38.00  
  2 Cooke, Uiseann            11 Tuam Swim Team            NT      38.91  
  3 Brennan, Jack             12 ATH                       NT      39.40  
  4 O'Connor, Sean            12 CBAR                      NT      39.90  
  5 Arsic, Aleksandar         12 SHARK                     NT      41.11  
  6 Breheny, Kieran           12 C FIN                     NT      54.34  
 
Event 28  Girls 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fadden, Heather           12 CBAR                      NT      40.07  
  2 O'Farrell, Aoife          12 SHARK                     NT      42.68  
  3 Kennedy, Louise           12 ATH                       NT      43.45  
  4 Moran, Sophie             12 GAL                       NT      44.09  
  5 Burke, Saoirse            11 Tuam Swim Team            NT      47.36  
  6 McNamara, Niamh           12 C FIN                     NT      54.33  
 
Event 29  Boys 13-14 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dervan, Mark              14 CBAR                      NT    1:13.41  
  2 O'Farrell, Brian          14 SHARK                     NT    1:14.20  
  3 Burke, Ciaran             13 Tuam Swim Team            NT    1:17.99  
  4 Scully, Bryan             13 ATH                       NT    1:20.85  
  5 Keogh, Timothy            13 GAL                       NT    1:25.81  
 
Event 30  Girls 13-14 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lowe, Sophie              14 ATH                       NT    1:21.24  
  2 Horan, Siofra             14 CBAR                      NT    1:24.02  
  3 Sweeney, Amy              14 SHARK                     NT    1:28.52  
  4 Walsh, Sinead             13 GAL                       NT    1:28.55  
  5 Begley, Emma              13 Tuam Swim Team            NT    1:32.01  
  6 Tiernan, Dierbhle         13 C FIN                     NT    2:03.40  
 
Event 31  Boys 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moore, Andrew             15 GAL                       NT    1:08.42  
  2 Livingstone, Patrick      16 CBAR                      NT    1:11.69  
  3 Brinn, Jonathan           16 Tuam Swim Team            NT    1:12.08  
  4 Condron, Ryan             18 ATH                       NT    1:14.83  
  5 Mc Ginty, Stephen         16 SHARK                     NT    1:21.85  
 
Event 32  Girls 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walsh, Keena              17 GAL                       NT    1:16.06  
  2 Shorten, Aoife            15 SHARK                     NT    1:20.43  
  3 Hurst, Maedbh             17 ATH                       NT    1:22.16  
  4 Grady, Aisling            15 CBAR                      NT    1:25.25  
  5 Mc Nally, Aisling         13 Tuam Swim Team            NT    1:32.97  
 
Event 33  Boys 10 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Malashnyak, Edwin          9 ATH                       NT      16.04  
  2 O'Sullivan, Tom           10 GAL                       NT      16.08  
  3 Donohoe, Cian             10 CBAR                      NT      16.13  
  4 O Rourke, Diarmuid        10 Tuam Swim Team            NT      17.84  
  5 Surdulli, Ilir            10 SHARK                     NT      18.55  
  6 Lowe, Joe                  9 C FIN                     NT      20.52  
 
Event 34  Girls 10 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kennelly, Emma            10 GAL                       NT      14.66  
  2 Lowe, Rebecca             10 ATH                       NT      15.19  
  3 O'Sullivan, Kate          10 SHARK                     NT      16.63  
  4 Cooke, Olwyn              10 Tuam Swim Team            NT      16.74  
  5 Gallagher, Maiead         10 CBAR                      NT      19.43  
  6 Matthews, Anna            10 C FIN                     NT      22.87  
 
Event 35  Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kolcow, Max               12 GAL                       NT      29.23  
  2 O'Connor, Sean            12 CBAR                      NT      30.08  
  3 Brennan, Jack             12 ATH                       NT      30.98  
  4 O Rourke, Oisín           12 Tuam Swim Team            NT      33.29  
  5 Arsic, Aleksandar         12 SHARK                     NT      35.14  
  6 Kearney, Oisin            11 C FIN                     NT      37.80  
 
Event 36  Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Griffin, Ruth             12 SHARK                     NT      30.54  
  2 Reilly, Aoibheann         12 ATH                       NT      31.35  
  3 Finn, Roisin              12 GAL                       NT      31.84  
  4 Grady, Hannah             12 CBAR                      NT      32.59  
  5 Burke, Saoirse            11 Tuam Swim Team            NT      37.42  
  6 Clancy, Cara              12 C FIN                     NT      37.46  
 
Event 37  Boys 13-14 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Robert            13 ATH                       NT      57.30  
  2 Wilson, Mitchell          14 GAL                       NT      58.31  
  3 O'Farrell, Brian          14 SHARK                     NT    1:00.10  
  4 Dervan, Mark              14 CBAR                      NT    1:04.51  
  5 Gilhooley, David          14 Tuam Swim Team            NT    1:06.29  
 
Event 38  Girls 13-14 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Egan, Stacey              14 ATH                       NT    1:03.96  
  2 Egan, Edel                13 CBAR                      NT    1:05.79  
  3 Clancy, Marie             14 SHARK                     NT    1:06.45  
  4 Gavin, Michelle           14 Tuam Swim Team            NT    1:07.80  
  5 Scully, Andraya           14 GAL                       NT    1:10.01  
  6 Copley, Tara              14 C FIN                     NT    1:28.32  
 
Event 39  Boys 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mc Glade, Kevin           20 GAL                       NT      53.88  
  2 Grady, Eoghan             17 CBAR                      NT      54.29  
  3 Brinn, Jonathan           16 Tuam Swim Team            NT      57.76  
  4 Mc Ginty, Stephen         16 SHARK                     NT    1:01.14  
  5 Warby, Cian               16 ATH                       NT    1:02.07  
 
Event 40  Girls 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mylett, Sinead            15 CBAR                      NT      59.41  
  2 Keogh, Ruth               16 GAL                       NT    1:00.14  
  3 Joyce, Ciera              15 SHARK                     NT    1:01.27  
  4 Hurst, Maedbh             17 ATH                       NT    1:02.93  
  5 Ryan, Emma                17 C FIN                     NT    1:08.48  
  6 Mc Nally, Aisling         13 Tuam Swim Team            NT    1:23.89  
 
Event 41  Boys 10 & Under 100 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Athlone  'A'                                           NT    1:17.92  
  2 Tuam Swimming Club  'A'                                NT    1:21.86  
  3 Castlebar S C  'A'                                     NT    1:22.33  
  4 Galway Swim Team  'A'                                  NT    1:23.27  
  5 Shark Swimming Club Limited  'A'                       NT    1:37.36  
 
Event 42  Girls 10 & Under 100 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Galway Swim Team  'A'                                  NT    1:15.56  
  2 Athlone  'A'                                           NT    1:17.07  
  3 Shark Swimming Club Limited  'A'                       NT    1:22.87  
  4 Carrick Fins SC  'A'                                   NT    1:29.95  
  5 Castlebar S C  'A'                                     NT    1:34.02  
  6 Tuam Swimming Club  'A'                                NT    1:48.02  
 
Event 43  Boys 11-12 100 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Galway Swim Team  'A'                                  NT    1:01.59  
  2 Athlone  'A'                                           NT    1:11.83  
  3 Tuam Swimming Club  'A'                                NT    1:15.54  
  4 Castlebar S C  'A'                                     NT    1:17.69  
  5 Shark Swimming Club Limited  'A'                       NT    1:18.18  
 
Event 44  Girls 11-12 100 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shark Swimming Club Limited  'A'                       NT    1:07.53  
  2 Galway Swim Team  'A'                                  NT    1:08.05  
  3 Castlebar S C  'A'                                     NT    1:08.21  
  4 Athlone  'A'                                           NT    1:08.50  
  5 Tuam Swimming Club  'A'                                NT    1:21.37  
 
Event 45  Boys 13-14 100 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Athlone  'A'                                           NT      59.06  
  2 Castlebar S C  'A'                                     NT    1:01.66  
  3 Shark Swimming Club Limited  'A'                       NT    1:03.33  
  4 Galway Swim Team  'A'                                  NT    1:09.09  
 
Event 46  Girls 13-14 100 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Athlone  'A'                                           NT    1:01.17  
  2 Castlebar S C  'A'                                     NT    1:03.91  
  3 Shark Swimming Club Limited  'A'                       NT    1:04.26  
  4 Galway Swim Team  'A'                                  NT    1:09.83  
  5 Tuam Swimming Club  'A'                                NT    1:12.14  
 
Event 47  Mixed 100 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Galway Swim Team  'A'                                  NT      53.26  
  2 Castlebar S C  'A'                                     NT      57.71  
  3 Athlone  'A'                                           NT      57.97  
  4 Shark Swimming Club Limited  'A'                       NT      59.51  
  5 Tuam Swimming Club  'A'                                NT    1:00.39