LONGFORD DEVELOPMENT MEET JAN 2019                             
 
Event 1  Girls 11 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:36.00  11&U A
        1:46.00  11&U B
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lavin, Aoife        10 COM                            1:33.59 A      
  2 Ryan, Jane          11 Ath                            1:34.15 A      
  3 Mulvey, Molly       11 Trident                        1:34.33 A      
  4 Sobolewski, Paulin  11 LONG-VD                        1:35.45 A      
  5 Mc Keon, Sophie     11 Trident                        1:39.41 B      
  6 Sudol, Martyna      10 LONG-VD                        1:42.99 B      
  7 Quinn, Grace        11 Trident                        1:45.81 B      
  8 Murphy, Robin Óg    11 LONG-VD                        1:48.05        
  9 Ryan, Emily         11 COM                            1:48.27        
 10 Rockett, Sarah      11 Ath                            1:48.40        
 11 Brennan, Emma       11 LONG-VD                        1:48.65        
 12 Hawkshaw, Kate      10 COM                            1:49.20        
 13 MC Carthy, Martha   11 C FIN                          1:50.83        
 -- Harmon, Aoibheann   11 Trident                             DQ        
 -- Delaney, Faith      11 LONG-VD                             DQ        
 
Event 1  Girls 12-13 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:31.00  12-13 A
        1:41.00  12-13 B
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lowe, Ruby          13 Trident                        1:30.25 A      
  2 Nolan, Shauna       12 LONG-VD                        1:32.11 B      
  3 Guckian, Ella       13 Trident                        1:32.82 B      
  4 Masterson, Clodagh  12 LONG-VD                        1:32.83 B      
  5 Byrne, Anna         13 LONG-VD                        1:35.86 B      
  6 Murphy, Davina      13 LONG-VD                        1:36.39 B      
  7 Garvey, Orlaith     13 Ath                            1:38.18 B      
  8 Bohan, Erin         12 Trident                        1:45.74        
  9 Fox, Rebecca        12 Ath                            2:12.50        
 
Event 1  Girls 14 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:26.00  14&O A
        1:36.00  14&O B
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Neary, Isabel       16 Trident                        1:26.08 B      
  2 O'Connor, Rachel    14 Trident                        1:27.64 B      
  3 Rynn, Aoibhe        16 Trident                        1:29.45 B      
  4 Mc Crann, Ella      14 Trident                        1:37.85        
 -- Burns, Fleur        15 C FIN                               DQ        
 
Event 2  Boys 11 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:36.00  11&U A
        1:46.00  11&U B
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mc Weeney, Senan    11 LONG-VD                        1:35.31 A      
  2 Lawrence, Aaron     11 COM                            1:39.65 B      
  3 Morgan, Shay        10 COM                            1:41.34 B      
  4 Leonard, Cillian    10 LONG-VD                        1:46.81        
  5 Smith, Cathal       11 LONG-VD                        1:49.57        
  6 Mc Crann, Reuben    11 Trident                        1:51.14        
  7 Ruddy, Luke         11 Trident                        1:58.22        
 -- Dzaei, Aryan        10 LONG-VD                             DQ        
 
Event 2  Boys 12-13 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:29.00  12-13 A
        1:39.00  12-13 B
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fox, Jamie          13 Ath                            1:30.74 B      
  2 Morgan, Eoin        12 COM                            1:32.94 B      
  3 O?brien, Daniel     13 LONG-VD                        1:34.94 B      
  4 Mc Kenna, Noah      13 LONG-VD                        1:35.59 B      
  5 Tobin, Dylan        12 COM                            1:35.71 B      
  6 Mc Guigan, Shane    12 LONG-VD                        1:38.18 B      
  7 Lynam, Eoin         12 Ath                            1:39.15        
  8 Shanley, Cian       13 LONG-VD                        1:39.32        
  9 Hawkshaw, James     12 COM                            1:40.64        
 10 Healy, Luke         12 Ath                            1:42.48        
 11 Mc Weeney, Josh     12 Trident                        1:43.16        
 12 Durkan, Oisin       13 LONG-VD                        1:43.93        
 13 Maxwell, Conn       12 LONG-VD                        1:55.27        
 
Event 2  Boys 14 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:20.00  14&O A
        1:30.00  14&O B
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lawrence, Scott     15 COM                            1:21.77 B      
  2 Cox, David          15 LONG-VD                        1:22.91 B      
  3 Rynn, Cormac        14 Trident                        1:26.17 B      
  4 Harris, Joshua      15 LONG-VD                        1:26.98 B      
  5 Boksay, Alex        14 LONG-VD                        1:26.99 B      
  6 Carr, Rory          14 LONG-VD                        1:29.71 B      
 -- Laheny Fee, Ben     15 C FIN                               DQ        
 
Event 3  Girls 11 & Under 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        4:00.00  11&U A
        4:20.00  11&U B
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mooney, Emma        10 Ath                            3:53.53 A      
  2 O'Rourke, Lucy      10 Ath                            4:08.01 B      
  3 Murphy, Robin Óg    11 LONG-VD                        4:20.28        
  4 Nolan, Emma         11 Ath                            4:23.28        
  5 Swaris, Selisha     11 LONG-VD                        4:46.66        
  6 Laheny Fee, Robyn   10 C FIN                          5:10.15        
 -- Grasza, Zofia       11 Ath                                 DQ        
 
Event 3  Girls 12-13 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        3:50.00  12-13 A
        4:10.00  12-13 B
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 O'Brien, Grace      13 LONG-VD                        3:35.00 A      
  2 Murphy, Davina      13 LONG-VD                        3:43.12 A      
  3 Guckian, Ella       13 Trident                        3:53.73 B      
  4 Mc Keon, Ella M     12 Trident                        4:02.88 B      
  5 Bohan, Erin         12 Trident                        4:10.65        
  6 Nolan, Paula        12 Ath                            4:47.72        
 
Event 4  Boys 11 & Under 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        4:00.00  11&U A
        4:20.00  11&U B
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Smith, Cathal       11 LONG-VD                        4:10.18 B      
  2 Hanly, Diarmuid     11 LONG-VD                        4:20.90        
  3 Mc Weeney, Senan    11 LONG-VD                        4:34.72        
  4 Weafer, Ashley      11 LONG-VD                        4:43.75        
 
Event 4  Boys 12-13 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        3:45.00  12-13 A
        4:05.00  12-13 B
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fox, Jamie          13 Ath                            3:34.05 A      
  2 Claffey, Rian       13 Ath                            3:39.51 A      
  3 O'Connor, Ben       12 Trident                        4:00.46 B      
  4 Tobin, Dylan        12 COM                            4:13.70        
  5 Keaveney, Michael   12 COM                            4:17.12        
 -- O'Regan, Kolm       12 Ath                                 DQ        
 -- Dzaei, Amyan        12 LONG-VD                             DQ        
 
Event 4  Boys 14 & Over 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        3:25.00  14&O A
        3:35.00  14&O B
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Harris, Joshua      15 LONG-VD                        3:20.42 A      
  2 Breheny, Daniel     15 C FIN                          3:27.96 B      
  3 Noone, Michael      16 C FIN                          3:46.10        
  4 Rynn, Cormac        14 Trident                        3:49.34        
 -- Hanley, Dylan       15 LONG-VD                             DQ        
 -- Carr, Rory          14 LONG-VD                             DQ        
 
Event 5  Girls 11 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:35.00  11&U A
        1:45.00  11&U B
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mulvey, Molly       11 Trident                        1:35.57 B      
  2 Quinn, Grace        11 Trident                        1:37.48 B      
  3 Mooney, Emma        10 Ath                            1:37.85 B      
  4 Ryan, Jane          11 Ath                            1:38.41 B      
  5 Sobolewski, Paulin  11 LONG-VD                        1:39.04 B      
  6 Mc Keon, Sophie     11 Trident                        1:45.12        
  7 Lynott, Phoebe      11 Trident                        1:45.38        
  8 Delaney, Faith      11 LONG-VD                        1:45.45        
  9 Lavin, Aoife        10 COM                            1:46.32        
 10 O'Rourke, Lucy      10 Ath                            1:49.11        
 11 Nolan, Emma         11 Ath                            1:50.83        
 12 MC Carthy, Martha   11 C FIN                          1:51.70        
 13 Harmon, Aoibheann   11 Trident                        1:52.19        
 14 Brennan, Emma       11 LONG-VD                        1:53.69        
 15 Lowe, Isabel        11 Trident                        2:02.01        
 16 Quinn, Emily        10 Trident                        2:09.81        
 
Event 5  Girls 12-13 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:31.00  12-13 A
        1:41.00  12-13 B
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pereguda, Joanna    13 C FIN                          1:25.13 A      
  2 Hanley, Laoise      13 LONG-VD                        1:30.03 A      
  3 Phelan, Ariane      13 LONG-VD                        1:30.70 A      
  4 Masterson, Clodagh  12 LONG-VD                        1:31.73 B      
  5 Clarke, Amelia      13 LONG-VD                        1:32.55 B      
  6 Lowe, Ruby          13 Trident                        1:35.83 B      
  7 Deely, Layla        12 LONG-VD                        1:37.02 B      
  8 Murphy, Davina      13 LONG-VD                        1:40.76 B      
  9 Phelan, Nicole      12 LONG-VD                        1:41.65        
 10 Garvey, Orlaith     13 Ath                            1:41.90        
 11 Bohan, Erin         12 Trident                        1:47.34        
 -- Henry, Michele      12 COM                                 DQ        
 
Event 5  Girls 14 & Over 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:26.00  14&O A
        1:36.00  14&O B
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Burns, Fleur        15 C FIN                          1:21.93 A      
  2 Donohue, Grainne    15 LONG-VD                        1:26.07 B      
  3 Rynn, Aoibhe        16 Trident                        1:26.50 B      
  4 Neary, Isabel       16 Trident                        1:30.58 B      
  5 Mc Crann, Ella      14 Trident                        1:38.75        
  6 Masterson, Eve      14 LONG-VD                        1:41.48        
 
Event 6  Boys 11 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:35.00  11&U A
        1:45.00  11&U B
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Leonard, Cillian    10 LONG-VD                        1:52.22        
  2 Deely, Calom        10 LONG-VD                        1:54.99        
 
Event 6  Boys 12-13 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:29.00  12-13 A
        1:39.00  12-13 B
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Weafer, Jared       13 LONG-VD                        1:35.39 B      
  2 O'Connor, Ben       12 Trident                        1:45.53        
  3 O?brien, Daniel     13 LONG-VD                        1:45.69        
  4 Mc Weeney, Josh     12 Trident                        1:46.28        
  5 Keaveney, Michael   12 COM                            1:49.81        
  6 Shanley, Cian       13 LONG-VD                        1:50.39        
  7 Hawkshaw, James     12 COM                            1:52.08        
 -- Mc Guigan, Shane    12 LONG-VD                             DQ        
 -- Tobin, Dylan        12 COM                                 DQ        
 
Event 6  Boys 14 & Over 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:24.00  14&O A
        1:34.00  14&O B
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Breheny, Daniel     15 C FIN                          1:23.92 A      
  2 Lawrence, Scott     15 COM                            1:24.54 B      
  3 Boksay, Alex        14 LONG-VD                        1:40.00        
 
Event 7  Girls 11 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:22.00  11&U A
        1:32.00  11&U B
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mooney, Emma        10 Ath                            1:24.80 B      
  2 Mulvey, Molly       11 Trident                        1:24.94 B      
  3 Quinn, Grace        11 Trident                        1:26.53 B      
  4 Ryan, Jane          11 Ath                            1:26.72 B      
  5 Sobolewski, Paulin  11 LONG-VD                        1:27.02 B      
  6 Sudol, Martyna      10 LONG-VD                        1:30.49 B      
  7 Lavin, Aoife        10 COM                            1:30.81 B      
  8 Delaney, Faith      11 LONG-VD                        1:34.35        
  9 Brennan, Emma       11 LONG-VD                        1:34.84        
 10 Rockett, Sarah      11 Ath                            1:35.40        
 11 O'Rourke, Lucy      10 Ath                            1:35.89        
 12 Murphy, Robin Óg    11 LONG-VD                        1:37.51        
 13 Mc Keon, Sophie     11 Trident                        1:39.56        
 14 Ryan, Emily         11 COM                            1:39.81        
 15 Lynott, Phoebe      11 Trident                        1:42.34        
 16 Mc Grath, Isabel    11 Trident                        1:47.36        
 17 Hawkshaw, Kate      10 COM                            1:47.48        
 18 Lowe, Isabel        11 Trident                        1:48.00        
 19 Laheny Fee, Robyn   10 C FIN                          1:49.78        
 20 Harmon, Aoibheann   11 Trident                        1:51.73        
 21 Swaris, Selisha     11 LONG-VD                        1:52.22        
 22 Quinn, Emily        10 Trident                        1:59.99        
 
Event 7  Girls 12-13 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:17.00  12-13 A
        1:27.00  12-13 B
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pereguda, Joanna    13 C FIN                          1:16.27 A      
  2 Phelan, Ariane      13 LONG-VD                        1:17.32 B      
  3 Lynott, Faith       13 Trident                        1:19.44 B      
  4 Lowe, Ruby          13 Trident                        1:19.64 B      
  5 Masterson, Clodagh  12 LONG-VD                        1:21.10 B      
  6 Deely, Layla        12 LONG-VD                        1:23.79 B      
  7 Guckian, Ella       13 Trident                        1:24.12 B      
  8 Garvey, Orlaith     13 Ath                            1:25.61 B      
  9 Byrne, Anna         13 LONG-VD                        1:26.31 B      
 10 Clarke, Amelia      13 LONG-VD                        1:28.00        
 11 Phelan, Nicole      12 LONG-VD                        1:29.15        
 12 Henry, Michele      12 COM                            1:37.70        
 13 Corcoran, Malie     12 Ath                            1:38.05        
 14 Nolan, Paula        12 Ath                            1:49.80        
 15 Fox, Rebecca        12 Ath                            1:53.61        
 
Event 7  Girls 14 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:10.00  14&O A
        1:20.00  14&O B
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Donohue, Grainne    15 LONG-VD                        1:13.90 B      
  2 Neary, Isabel       16 Trident                        1:15.38 B      
  3 Rynn, Aoibhe        16 Trident                        1:16.36 B      
  4 O'Connor, Rachel    14 Trident                        1:17.08 B      
  5 Mc Crann, Ella      14 Trident                        1:26.95        
  6 Masterson, Eve      14 LONG-VD                        1:33.21        
 
Event 8  Boys 11 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:22.00  11&U A
        1:32.00  11&U B
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lawrence, Aaron     11 COM                            1:32.15        
  2 Mc Weeney, Senan    11 LONG-VD                        1:35.03        
  3 Mc Crann, Reuben    11 Trident                        1:39.30        
  4 Morgan, Shay        10 COM                            1:40.94        
  5 Dzaei, Aryan        10 LONG-VD                        1:41.88        
  6 Smith, Cathal       11 LONG-VD                        1:43.06        
  7 Deely, Calom        10 LONG-VD                        1:49.30        
  8 Mrozek, Dominik     10 COM                            1:50.11        
  9 Ruddy, Luke         11 Trident                        1:57.93        
 10 Fallon, Dylan       11 COM                            2:05.54        
 11 Mc Donnell, Joshua  11 COM                            2:07.94        
 
Event 8  Boys 12-13 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:15.00  12-13 A
        1:25.00  12-13 B
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Claffey, Rian       13 Ath                            1:17.66 B      
  2 Fox, Jamie          13 Ath                            1:18.08 B      
  3 Weafer, Jared       13 LONG-VD                        1:18.78 B      
  4 Lynam, Eoin         12 Ath                            1:21.30 B      
  5 O'Regan, Kolm       12 Ath                            1:21.93 B      
  6 Morgan, Eoin        12 COM                            1:23.49 B      
  7 O?brien, Daniel     13 LONG-VD                        1:24.50 B      
  8 Mc Kenna, Noah      13 LONG-VD                        1:25.89        
  9 Healy, Luke         12 Ath                            1:31.40        
 10 Mc Weeney, Josh     12 Trident                        1:32.73        
 11 Durkan, Oisin       13 LONG-VD                        1:36.29        
 12 Hawkshaw, James     12 COM                            1:37.51        
 13 Keaveney, Michael   12 COM                            1:41.77        
 14 Maxwell, Conn       12 LONG-VD                        1:44.84        
 
Event 8  Boys 14 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:08.00  14&O A
        1:18.00  14&O B
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cox, David          15 LONG-VD                        1:10.02 B      
  2 Rynn, Cormac        14 Trident                        1:16.07 B      
  3 Harris, Joshua      15 LONG-VD                        1:17.67 B      
  4 Noone, Michael      16 C FIN                          1:20.94        
  5 Boksay, Alex        14 LONG-VD                        1:27.68        
 -- Laheny Fee, Ben     15 C FIN                               DQ