LONGFORD GALA - 10/Nov/2013                           
                                                                       
 
Event 1  Girls 11 & Under 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Blacoe, Allanah           11 GAL                            6:01.55  
  2 Gibbs, Isabelle           11 GAL                            6:04.22  
  3 Leahy, Aoife              11 Bluefin SC                     6:04.99  
  4 Mulhall, Keela            11 GAL                            6:06.83  
  5 Hoban, Saoirse            11 CBAR                           6:08.51  
  6 Kennelly, Emma            11 GAL                            6:23.12  
  7 Lowe, Rebecca             11 ATH                            6:26.82  
  8 Boyle, Emma               11 Bluefin SC                     6:41.62  
  9 Kearney, Caoilin          10 Bluefin SC                     6:42.77  
 10 Mc Daid, Carrie           11 SLIGO                          6:43.93  
 11 Holland, Jennifer         11 GAL                            6:47.93  
 12 Joyce, Grace              11 SHARK                          6:55.49  
 13 Scott-Ryan, Naoise        11 SLIGO                          7:06.36  
 14 Melvin, Sarah             11 SLIGO                          7:11.91  
 
Event 1  Girls 12-13 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Friel, Alanna             13 ATH                            5:43.22  
  2 Moran, Sophie             12 GAL                            5:44.01  
  3 Finn, Roisin              12 GAL                            5:56.48  
  4 Walsh, Sinead             13 GAL                            5:58.43  
  5 Lally, Erin               12 CLM                            6:00.07  
  6 Grady, Hannah             12 CBAR                           6:01.26  
  7 Egan, Edel                13 CBAR                           6:02.41  
  8 Mc Glinchey, Jane         13 SLIGO                          6:08.39  
  9 Griffin, Ruth             12 SHARK                          6:10.54  
 10 Johnson, Rachel           13 ATH                            6:10.58  
 11 O'Sullivan, Caoimhe       12 SLIGO                          6:20.44  
 12 Mahdi, Nell               13 GAL                            6:22.76  
 13 Breslin, Niamh            13 CBAR                           6:24.48  
 14 Fadden, Heather           12 CBAR                           6:25.86  
 15 Heaney, Sarah             13 CLM                            6:29.19  
 16 Kennelly, Aisling         13 GAL                            6:30.23  
 17 Mitchell, Madeline        12 GAL                            6:30.57  
 18 Kennedy, Louise           12 ATH                            6:31.87  
 19 O'Farrell, Aoife          12 SHARK                          6:32.08  
 20 Walsh, Alison             12 GAL                            6:44.27  
 21 Kelly, Terri              13 SLIGO                          6:48.88  
 
Event 1  Girls 14-15 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Namara, Dearbhail      15 WPORT                          5:12.64  
  2 Kilgallon, Niamh          14 CLM                            5:13.88  
  3 Shorten, Aoife            15 SHARK                          5:14.58  
  4 Joyce, Ciera              15 SHARK                          5:21.56  
  5 Grady, Aisling            15 CBAR                           5:30.49  
  6 Kelly, Lauren             14 SHARK                          5:33.68  
  7 Egan, Stacey              14 ATH                            5:40.77  
  8 Carroll, Rebecca          14 COM                            5:45.90  
  9 Fahy, Laura               14 CBAR                           5:46.19  
 10 Sweeney, Amy              14 SHARK                          5:47.60  
 11 Clancy, Marie             14 SHARK                          5:48.47  
 12 Horan, Siofra             14 CBAR                           5:49.55  
 13 Heneghan, Niamh           14 CBAR                           5:50.72  
 14 Mc Donagh, Paula          14 CBAR                           5:51.30  
 15 Hennigan, Caoimhe         15 BALL                           5:52.15  
 16 Madden, Dearbhaile        14 LONG                           5:57.06  
 17 Kenny, Laura              15 LONG                           5:58.06  
 18 Joyce, Laura              14 CLM                            6:00.24  
 19 Healy, Aoife              14 ATH                            6:00.76  
 20 O'Brien, Paola            14 SHARK                          6:03.97  
 21 Togher, Una               14 CBAR                           6:05.74  
 22 Connaghton-Jones, Aislin  15 SLIGO                          6:20.29  
 23 Lennon, Amy               14 Bluefin SC                     6:30.45  
 24 Mc Manamon, Jemma         14 SHARK                          6:55.52  
 
Event 1  Girls 16 & Over 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kelly, Sarah              16 CLM                            5:03.41  
  2 Mc Nevin, Ciara           17 LONG                           5:19.62  
  3 Keaveney, Shona           17 SLIGO                          5:20.33  
  4 Pfeiffer, Ronja           17 Bluefin SC                     5:27.61  
  5 Gerrity, Lisa             16 SLIGO                          6:02.49  
 
Event 2  Boys 11 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Connor, Milo            11 ATH                            1:11.52  
  2 Ryan, Seadhna             11 LONG                           1:12.62  
  3 Melody, Rory              11 GAL                            1:13.65  
  4 Ryan, Duilach              9 LONG                           1:16.05  
  5 Brennan, Sean             10 Tuam Swim Team                 1:16.46  
  6 Joyce, Cathal             11 CLM                            1:16.59  
  7 Cooke, Uiseann            11 Tuam Swim Team                 1:16.63  
  8 Doorly, David             11 GAL                            1:17.47  
  9 Pfeiffer, Robin           10 Bluefin SC                     1:18.00  
 10 O'Sullivan, Tom           10 GAL                            1:18.31  
 11 Waters, Fionn             11 Tuam Swim Team                 1:20.76  
 11 O'Hara, Odhran            10 SLIGO                          1:20.76  
 13 O Rourke, Diarmuid        10 Tuam Swim Team                 1:24.04  
 14 Scanlon, Ciaran           11 LONG                           1:25.22  
 15 Mika, Bartek              10 LONG                           1:30.32  
 16 Faherty, Christopher      10 LONG                           1:30.84  
 
Event 2  Boys 12-13 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Robert            13 ATH                              57.14  
  2 Burke, Ciaran             13 Tuam Swim Team                   57.32  
  3 Moran, Michael            13 COM                              58.74  
  4 Kolcow, Max               12 GAL                            1:02.66  
  5 O'Hara, Eanna             13 SLIGO                          1:02.76  
  6 Murphy, Jamie             13 CBAR                           1:04.79  
  7 Melvin, Conor             13 SLIGO                          1:05.86  
  8 Shakeshaft, Jack          13 BALL                           1:06.06  
  9 Doorly, Joseph            12 GAL                            1:06.64  
 10 Scully, Bryan             13 ATH                            1:07.27  
 11 Duffy, Fionn              12 GAL                            1:07.92  
 12 Brennan, Jack             12 ATH                            1:08.38  
 13 Anderson, Eoin            13 SLIGO                          1:08.53  
 14 McFadden, Patrick         13 COM                            1:09.12  
 15 Morris, Jayke             13 CLM                            1:09.88  
 16 Blacoe, Cillian           13 GAL                            1:10.07  
 17 Keogh, Timothy            13 GAL                            1:10.25  
 18 Mc Cann, Michael          12 LONG                           1:10.42  
 19 Regan, Ciaran             12 COM                            1:11.09  
 20 O'Boyle, Mark             12 LONG                           1:11.45  
 21 Fortune, Joshua           12 B DOL                          1:12.16  
 22 McGrath, Jack             12 SLIGO                          1:12.58  
 23 O Rourke, Oisín           12 Tuam Swim Team                 1:14.43  
 24 Arsic, Aleksandar         12 SHARK                          1:15.08  
 25 Moran, Ben                12 COM                            1:15.87  
 26 Martin, Dylan             13 SLIGO                          1:16.08  
 27 Kenny, Ronan              12 LONG                           1:16.57  
 28 Keaney, Sean              12 SLIGO                          1:17.07  
 29 Mills, David              12 LONG                           1:18.30  
 
Event 2  Boys 14-15 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Quinn, Gerry              15 LONG                             52.51  
  2 Lennon, Fiachra           15 ATH                              57.81  
  3 O'Farrell, Brian          14 SHARK                          1:00.10  
  4 Pfeiffer, Kieran          14 Bluefin SC                     1:00.69  
  5 Collins, Donal            15 Bluefin SC                     1:01.62  
  6 Plangg, Artur             14 COM                            1:03.03  
  7 O'Hanlon, Ciaran          15 LONG                           1:04.15  
  8 Vahey, Ben                15 SHARK                          1:04.46  
  9 Staunton, Diarmuid        14 CLM                            1:04.57  
 10 Cummins, Ben              14 COM                            1:04.82  
 11 Canavan, Sean             14 BALL                           1:05.50  
 12 Gilhooley, David          14 Tuam Swim Team                 1:06.07  
 13 Cugalj, Filip             14 SHARK                          1:06.37  
 14 Rushe, Shane              15 ATH                            1:06.39  
 15 O'Muire, Daire            14 LONG                           1:06.66  
 16 Gibbons, Shane            15 ATH                            1:07.47  
 17 Melly, Conor              14 CBAR                           1:07.61  
 18 MC Dermott, Ciaran        14 ATH                            1:09.04  
 19 Roe, Dylan                15 SHARK                          1:09.70  
 20 O'Dea, Jack               14 Bluefin SC                     1:13.37  
 21 MC Williams, Padraic      14 SHARK                          1:13.38  
 22 Manning, Tom              15 LONG                           1:16.49  
 
Event 2  Boys 16 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Anderson, Ronan           16 SLIGO                            53.99  
  2 Greene, Darragh           18 LONG                             57.09  
  3 Lannon, Kevin             16 COM                              59.56  
  4 Mc Closkey, Daire         16 SLIGO                            59.77  
  5 Mc Ginty, Stephen         16 SHARK                          1:00.55  
  6 Kelly, Evan               17 SLIGO                          1:00.96  
  7 Madden, Cieran            16 LONG                           1:01.35  
  8 Valentine, Matthew        16 LONG                           1:02.08  
  9 Waldron, Fintan           16 CLM                            1:03.73  
 10 Williams, David           16 SHARK                          1:05.39  
 11 Darcy, Jamie              18 ATH                            1:06.48  
 12 Byrne, Jimmie             16 LONG                           1:08.66  
 
Event 3  Girls 11 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hoban, Saoirse            11 CBAR                           1:21.94  
  2 Leahy, Aoife              11 Bluefin SC                     1:22.44  
  3 Mulhall, Keela            11 GAL                            1:22.75  
  4 Blacoe, Allanah           11 GAL                            1:26.21  
  5 Kennelly, Emma            11 GAL                            1:28.61  
  6 Boyle, Emma               11 Bluefin SC                     1:30.60  
  7 Joyce, Carrie             11 SHARK                          1:31.09  
  8 Gibbs, Isabelle           11 GAL                            1:33.69  
  9 Conway, Fiona             11 CBAR                           1:35.45  
 10 Scott-Ryan, Naoise        11 SLIGO                          1:35.90  
 11 Mc Daid, Carrie           11 SLIGO                          1:35.91  
 12 Gannon, Jessica            9 COM                            1:37.18  
 13 Kearney, Caoilin          10 Bluefin SC                     1:38.80  
 14 Kilcommons, Amy           11 COM                            1:39.89  
 15 Holland, Jennifer         11 GAL                            1:41.49  
 16 Fox, Nicola               11 Bluefin SC                     1:43.50  
 17 Smialek, Olivia           10 ATH                            1:43.93  
 18 Mc Weeney, Aine           11 LONG                           1:45.02  
 19 Johnson, Laura            11 ATH                            1:47.26  
 20 Mills, Jenna              11 LONG                           1:50.12  
 21 Cooke, Olwyn              10 Tuam Swim Team                 1:50.86  
 22 O'Boyle, Elizabeth        11 LONG                           2:01.77  
 
Event 3  Girls 12-13 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Friel, Alanna             13 ATH                            1:14.59  
  2 Finn, Roisin              12 GAL                            1:17.64  
  3 Mc Glinchey, Jane         13 SLIGO                          1:18.29  
  4 Egan, Edel                13 CBAR                           1:21.18  
  5 Reilly, Aoibheann         13 ATH                            1:22.31  
  6 Mc Weeney, Sinead         13 LONG                           1:23.49  
  7 Campbell, Roisin          13 COM                            1:23.76  
  8 Walsh, Sinead             13 GAL                            1:24.38  
  9 Grady, Hannah             12 CBAR                           1:25.41  
 10 Moran, Sophie             12 GAL                            1:26.36  
 11 MC Gowan, Amy             12 B DOL                          1:26.84  
 12 Kennelly, Aisling         13 GAL                            1:27.00  
 13 Heaney, Sarah             13 CLM                            1:28.68  
 14 Wong, Tara                12 BALL                           1:29.22  
 15 O'Sullivan, Caoimhe       12 SLIGO                          1:29.30  
 16 Carey, Sinead             13 SHARK                          1:29.78  
 16 Donnelly, Sarrah          13 BALL                           1:29.78  
 18 Doherty, Megan            13 CLM                            1:29.86  
 19 Breslin, Niamh            13 CBAR                           1:29.99  
 20 Johnson, Rachel           13 ATH                            1:30.17  
 21 Loughran, Jessica         12 Bluefin SC                     1:30.21  
 22 Mitchell, Madeline        12 GAL                            1:30.69  
 23 Coen, Hazel               13 CBAR                           1:30.96  
 24 Kilduff, Jenni            13 COM                            1:31.54  
 25 Mahdi, Nell               13 GAL                            1:32.22  
 26 Murphy, Rose              12 CLM                            1:32.59  
 27 Nugent, Ellen             12 BALL                           1:33.18  
 28 MC Gowan, Heather         13 B DOL                          1:35.94  
 29 Walsh, Alison             12 GAL                            1:41.19  
 30 Begley, Emma              13 Tuam Swim Team                 1:41.33  
 31 Whyte, Naomi              13 SHARK                          1:53.45  
 32 Judge, Roisin             12 BALL                           1:53.92  
 -- Mika, Sofia               12 LONG                                DQ  
 
Event 3  Girls 14-15 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Joyce, Ciera              15 SHARK                          1:08.24  
  2 Harrington, Lisa          15 ATH                            1:09.41  
  3 Kilgallon, Niamh          14 CLM                            1:09.51  
  4 Egan, Stacey              14 ATH                            1:10.98  
  5 Shorten, Aoife            15 SHARK                          1:11.30  
  6 Mc Namara, Dearbhail      15 WPORT                          1:12.13  
  7 Naughton, Imogen          14 SHARK                          1:13.43  
  8 O'Brien, Paola            14 SHARK                          1:14.03  
  9 Grady, Aisling            15 CBAR                           1:15.11  
 10 Cunnane, Aine             15 CLM                            1:15.73  
 11 Heneghan, Niamh           14 CBAR                           1:17.14  
 12 Fahy, Laura               14 CBAR                           1:17.27  
 13 Gavin, Michelle           14 Tuam Swim Team                 1:17.78  
 14 Anderson, Kate            14 SLIGO                          1:18.94  
 15 Hennigan, Caoimhe         15 BALL                           1:19.43  
 16 Horan, Siofra             14 CBAR                           1:19.86  
 17 Kenny, Laura              15 LONG                           1:20.34  
 18 Healy, Aoife              14 ATH                            1:20.96  
 19 Mc Donagh, Paula          14 CBAR                           1:21.01  
 20 Joyce, Laura              14 CLM                            1:21.14  
 21 Hennigan, Aoibheann       14 BALL                           1:22.59  
 22 Togher, Una               14 CBAR                           1:22.72  
 23 Carroll, Rebecca          14 COM                            1:22.95  
 24 Connaghton-Jones, Aislin  15 SLIGO                          1:23.89  
 25 Lennon, Amy               14 Bluefin SC                     1:27.23  
 26 Ward, Emily               14 B DOL                          1:27.33  
 27 Shaw, Roisin              15 SLIGO                          1:28.06  
 28 Murphy, Rachel            14 BALL                           1:33.91  
 29 Curran, Raechel           14 SHARK                          1:36.01  
 30 Skelly, Aideen            15 LONG                           1:42.67  
 
Event 3  Girls 16 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kelly, Sarah              16 CLM                            1:04.93  
  2 Keaveney, Shona           17 SLIGO                          1:09.31  
  3 Mc Nevin, Ciara           17 LONG                           1:11.64  
  4 Fullard, Olivia           18 COM                            1:12.09  
  5 Pfeiffer, Ronja           17 Bluefin SC                     1:12.79  
  6 Delaney, Riona            16 COM                            1:27.73  
 
Event 4  Boys 11 & Under 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Doorly, David             11 GAL                            6:37.16  
  2 Pfeiffer, Robin           10 Bluefin SC                     6:44.58  
  3 Joyce, Cathal             11 CLM                            6:57.94  
 -- Melody, Rory              11 GAL                                 DQ  
 
Event 4  Boys 12-13 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Robert            13 ATH                            4:57.14  
  2 Murphy, Jamie             13 CBAR                           5:30.62  
  3 Kolcow, Max               12 GAL                            5:33.18  
  4 Duffy, Fionn              12 GAL                            5:36.50  
  5 O'Hara, Eanna             13 SLIGO                          5:41.08  
  6 Keogh, Timothy            13 GAL                            5:43.45  
  7 Anderson, Eoin            13 SLIGO                          5:49.08  
  8 Doorly, Joseph            12 GAL                            5:58.71  
  9 Melvin, Conor             13 SLIGO                          6:01.84  
 10 O'Boyle, Mark             12 LONG                           6:10.67  
 11 Blacoe, Cillian           13 GAL                            6:10.89  
 12 McGrath, Jack             12 SLIGO                          6:36.09  
 13 Kenny, Ronan              12 LONG                           6:39.13  
 14 Martin, Dylan             13 SLIGO                          7:09.60  
 15 Keaney, Sean              12 SLIGO                          7:09.95  
 
Event 4  Boys 14-15 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Quinn, Gerry              15 LONG                           4:49.58  
  2 O'Farrell, Brian          14 SHARK                          5:12.97  
  3 Pfeiffer, Kieran          14 Bluefin SC                     5:19.57  
  4 Collins, Donal            15 Bluefin SC                     5:22.68  
  5 Cugalj, Filip             14 SHARK                          5:45.38  
  6 Melly, Conor              14 CBAR                           5:47.22  
  7 Staunton, Diarmuid        14 CLM                            5:50.02  
  8 Vahey, Ben                15 SHARK                          5:50.76  
  9 O'Dea, Jack               14 Bluefin SC                     6:22.53  
 10 MC Williams, Padraic      14 SHARK                          6:54.22  
 
Event 4  Boys 16 & Over 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Greene, Darragh           18 LONG                           4:59.16  
  2 Madden, Cieran            16 LONG                           5:20.29  
  3 Mc Ginty, Stephen         16 SHARK                          5:31.22  
  4 Kelly, Evan               17 SLIGO                          5:35.26  
  5 Waldron, Fintan           16 CLM                            5:55.97  
 
Event 5  Girls 11 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Leahy, Aoife              11 Bluefin SC                     1:08.23  
  2 Mulhall, Keela            11 GAL                            1:08.52  
  3 Kennelly, Emma            11 GAL                            1:10.10  
  4 Hoban, Saoirse            11 CBAR                           1:10.49  
  5 Lowe, Rebecca             11 ATH                            1:11.09  
  6 Blacoe, Allanah           11 GAL                            1:13.28  
  7 Mc Daid, Carrie           11 SLIGO                          1:13.69  
  8 Gibbs, Isabelle           11 GAL                            1:14.05  
  9 Scott-Ryan, Naoise        11 SLIGO                          1:14.37  
 10 Johnson, Laura            11 ATH                            1:15.20  
 11 Joyce, Grace              11 SHARK                          1:15.34  
 12 Conway, Fiona             11 CBAR                           1:15.53  
 13 Boyle, Emma               11 Bluefin SC                     1:17.76  
 14 Friel, Lauren             11 ATH                            1:17.90  
 15 Joyce, Carrie             11 SHARK                          1:18.12  
 16 Kilcommons, Amy           11 COM                            1:19.10  
 17 Ryan, Orla                11 COM                            1:19.48  
 18 Kearney, Caoilin          10 Bluefin SC                     1:19.80  
 19 Gannon, Jessica            9 COM                            1:20.79  
 20 Mills, Jenna              11 LONG                           1:21.33  
 21 Ginty, Aoife              11 LONG                           1:21.53  
 21 Fox, Nicola               11 Bluefin SC                     1:21.53  
 23 Holland, Jennifer         11 GAL                            1:23.57  
 24 Cooke, Olwyn              10 Tuam Swim Team                 1:23.77  
 25 Smialek, Olivia           10 ATH                            1:23.87  
 26 Mc Weeney, Aine           11 LONG                           1:24.75  
 27 Maloney, Abbie               LONG                           1:25.60  
 28 Melvin, Sarah             11 SLIGO                          1:25.74  
 29 Smith, Lydia              11 LONG                           1:32.51  
 30 O'Boyle, Elizabeth        11 LONG                           1:34.06  
 31 Murray, Sarah             10 LONG                           1:43.99  
 
Event 5  Girls 12-13 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Egan, Edel                13 CBAR                           1:05.55  
  2 Griffin, Ruth             12 SHARK                          1:05.78  
  3 Carey, Sinead             13 SHARK                          1:06.04  
  4 Duignan, Dearbhla         13 ATH                            1:07.10  
  5 MC Gowan, Heather         13 B DOL                          1:07.29  
  6 Friel, Alanna             13 ATH                            1:07.52  
  7 Mc Weeney, Sinead         13 LONG                           1:07.63  
  8 Finn, Roisin              12 GAL                            1:08.38  
  9 Moran, Sophie             12 GAL                            1:08.47  
 10 Lally, Erin               12 CLM                            1:09.77  
 11 Coen, Hazel               13 CBAR                           1:09.93  
 12 Wong, Tara                12 BALL                           1:10.30  
 13 Grady, Hannah             12 CBAR                           1:10.34  
 14 Kennedy, Louise           12 ATH                            1:10.53  
 15 Kilduff, Jenni            13 COM                            1:10.55  
 16 Johnson, Rachel           13 ATH                            1:10.58  
 17 MC Gowan, Amy             12 B DOL                          1:10.82  
 18 Walsh, Sinead             13 GAL                            1:11.06  
 19 Reilly, Aoibheann         13 ATH                            1:11.16  
 20 Campbell, Roisin          13 COM                            1:11.39  
 21 Conwell, Caoimhe          12 BALL                           1:11.40  
 22 O'Sullivan, Caoimhe       12 SLIGO                          1:13.10  
 23 Breslin, Niamh            13 CBAR                           1:13.17  
 24 Mc Glinchey, Jane         13 SLIGO                          1:13.22  
 25 Doherty, Megan            13 CLM                            1:13.35  
 26 Heaney, Sarah             13 CLM                            1:13.47  
 27 Mahdi, Nell               13 GAL                            1:13.88  
 28 O'Farrell, Aoife          12 SHARK                          1:14.06  
 29 Kennelly, Aisling         13 GAL                            1:14.14  
 30 Loughran, Jessica         12 Bluefin SC                     1:14.24  
 31 Fadden, Heather           12 CBAR                           1:14.42  
 32 Kelly, Terri              13 SLIGO                          1:14.59  
 33 Donnelly, Sarrah          13 BALL                           1:14.95  
 34 Nearney, Eve              13 LONG                           1:15.94  
 35 Whyte, Naomi              13 SHARK                          1:16.11  
 36 Begley, Emma              13 Tuam Swim Team                 1:16.42  
 37 Patten, Alex              12 B DOL                          1:16.81  
 38 Mitchell, Madeline        12 GAL                            1:16.90  
 39 Murphy, Rose              12 CLM                            1:17.39  
 40 Judge, Roisin             12 BALL                           1:17.43  
 41 Walsh, Alison             12 GAL                            1:18.05  
 42 Nugent, Ellen             12 BALL                           1:18.53  
 43 Rielly, Maoise            13 BALL                           1:18.88  
 44 Clancy, Cara              12 C FIN                          1:20.76  
 45 Gilhooley, Sarah          12 Tuam Swim Team                 1:24.84  
 46 Mika, Sofia               12 LONG                           1:29.93  
 47 Ni Mhuiri, Alaidh         12 LONG                           1:32.38  
 
Event 5  Girls 14-15 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Joyce, Ciera              15 SHARK                          1:02.01  
  2 Mc Namara, Dearbhail      15 WPORT                          1:02.92  
  3 Kilgallon, Niamh          14 CLM                            1:03.22  
  4 Egan, Stacey              14 ATH                            1:03.98  
  5 Shorten, Aoife            15 SHARK                          1:04.33  
  6 Fahy, Laura               14 CBAR                           1:04.38  
  7 Harrington, Lisa          15 ATH                            1:04.49  
  8 Anderson, Kate            14 SLIGO                          1:05.33  
  9 Connaghton-Jones, Aislin  15 SLIGO                          1:05.76  
  9 Cunnane, Aine             15 CLM                            1:05.76  
 11 Mc Donagh, Paula          14 CBAR                           1:05.92  
 12 Heneghan, Niamh           14 CBAR                           1:05.95  
 13 Grady, Aisling            15 CBAR                           1:06.92  
 14 Murphy, Rachel            14 BALL                           1:06.93  
 15 Gavin, Michelle           14 Tuam Swim Team                 1:07.17  
 16 Carroll, Rebecca          14 COM                            1:07.29  
 17 Dolan, Tara               14 COM                            1:07.43  
 17 Kelly, Lauren             14 SHARK                          1:07.43  
 19 Kenny, Laura              15 LONG                           1:07.52  
 20 Naughton, Imogen          14 SHARK                          1:07.87  
 21 Togher, Una               14 CBAR                           1:08.12  
 22 O'Brien, Paola            14 SHARK                          1:08.35  
 23 Hennigan, Aoibheann       14 BALL                           1:09.05  
 24 Egan, Sorcha              14 ATH                            1:09.06  
 25 Joyce, Laura              14 CLM                            1:09.57  
 25 Hennigan, Caoimhe         15 BALL                           1:09.57  
 27 Ward, Emily               14 B DOL                          1:09.60  
 28 Horan, Siofra             14 CBAR                           1:09.61  
 29 Sweeney, Amy              14 SHARK                          1:09.68  
 30 Madden, Dearbhaile        14 LONG                           1:09.75  
 31 Healy, Aoife              14 ATH                            1:10.48  
 32 Dunne, Jessica            14 SHARK                          1:11.64  
 33 Shaw, Roisin              15 SLIGO                          1:12.68  
 34 Skelly, Aideen            15 LONG                           1:12.72  
 35 Farrell, Ailbhe           15 LONG                           1:13.09  
 36 Lennon, Amy               14 Bluefin SC                     1:13.57  
 37 Tiernan, Meabh            14 COM                            1:14.36  
 38 Curran, Raechel           14 SHARK                          1:17.90  
 39 Mc Manamon, Jemma         14 SHARK                          1:18.45  
 40 O'Boyle, Rachel           14 LONG                           1:22.95  
 
Event 5  Girls 16 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kelly, Sarah              16 CLM                              59.94  
  2 Mc Nevin, Ciara           17 LONG                             59.95  
  3 Pfeiffer, Ronja           17 Bluefin SC                     1:03.14  
  4 Keaveney, Shona           17 SLIGO                          1:03.72  
  5 Fullard, Olivia           18 COM                            1:05.26  
  6 Delaney, Riona            16 COM                            1:06.84  
  7 O'Brien, Sarah            16 CLM                            1:08.15  
  8 Gerrity, Lisa             16 SLIGO                          1:10.26  
  9 Crossan, Mary             16 C FIN                          1:14.03  
 
Event 6  Boys 11 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ryan, Seadhna             11 LONG                           1:23.86  
  2 Cooke, Uiseann            11 Tuam Swim Team                 1:28.89  
  3 Brennan, Sean             10 Tuam Swim Team                 1:30.62  
  4 O'Connor, Milo            11 ATH                            1:31.99  
  5 Doorly, David             11 GAL                            1:35.53  
  6 O'Sullivan, Tom           10 GAL                            1:36.56  
  7 Ryan, Duilach              9 LONG                           1:36.94  
  8 Pfeiffer, Robin           10 Bluefin SC                     1:39.93  
  9 Faherty, Christopher      10 LONG                           1:44.53  
 10 O Rourke, Diarmuid        10 Tuam Swim Team                 1:45.04  
 11 Melody, Rory              11 GAL                            1:45.28  
 12 O'Hara, Odhran            10 SLIGO                          1:51.36  
 
Event 6  Boys 12-13 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Robert            13 ATH                            1:02.15  
  2 Burke, Ciaran             13 Tuam Swim Team                 1:02.93  
  3 Moran, Michael            13 COM                            1:03.85  
  4 Kolcow, Max               12 GAL                            1:09.93  
  5 Duffy, Fionn              12 GAL                            1:11.44  
  6 Murphy, Jamie             13 CBAR                           1:17.53  
  7 Keogh, Timothy            13 GAL                            1:19.01  
  8 Shakeshaft, Jack          13 BALL                           1:20.31  
  9 Melvin, Conor             13 SLIGO                          1:22.03  
 10 O'Hara, Eanna             13 SLIGO                          1:22.57  
 11 Fortune, Joshua           12 B DOL                          1:27.55  
 12 Regan, Ciaran             12 COM                            1:30.11  
 13 McGrath, Jack             12 SLIGO                          1:30.52  
 14 Doorly, Joseph            12 GAL                            1:30.85  
 15 Blacoe, Cillian           13 GAL                            1:31.12  
 16 Mc Cann, Michael          12 LONG                           1:32.11  
 17 Arsic, Aleksandar         12 SHARK                          1:34.62  
 18 Scully, Bryan             13 ATH                            1:35.73  
 19 O Rourke, Oisín           12 Tuam Swim Team                 1:41.68  
 20 Moran, Ben                12 COM                            1:45.38  
 21 Martin, Dylan             13 SLIGO                          1:46.64  
 22 Mills, David              12 LONG                           1:54.09  
 
Event 6  Boys 14-15 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Quinn, Gerry              15 LONG                           1:00.23  
  2 Lennon, Fiachra           15 ATH                            1:02.99  
  3 Collins, Donal            15 Bluefin SC                     1:06.47  
  4 O'Farrell, Brian          14 SHARK                          1:08.95  
  5 Pfeiffer, Kieran          14 Bluefin SC                     1:11.79  
  6 Roe, Dylan                15 SHARK                          1:15.31  
  7 Gilhooley, David          14 Tuam Swim Team                 1:17.23  
  8 Vahey, Ben                15 SHARK                          1:17.62  
  9 Canavan, Sean             14 BALL                           1:20.00  
 10 O'Hanlon, Ciaran          15 LONG                           1:20.04  
 11 Plangg, Artur             14 COM                            1:20.59  
 12 Melly, Conor              14 CBAR                           1:22.52  
 13 Cummins, Ben              14 COM                            1:23.57  
 14 Staunton, Diarmuid        14 CLM                            1:29.83  
 15 Rushe, Shane              15 ATH                            1:30.26  
 
Event 6  Boys 16 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Anderson, Ronan           16 SLIGO                          1:00.73  
  2 Mc Closkey, Daire         16 SLIGO                          1:10.24  
  3 Mc Ginty, Stephen         16 SHARK                          1:10.86  
  4 Lannon, Kevin             16 COM                            1:11.94  
  5 Williams, David           16 SHARK                          1:12.01  
  6 Kelly, Evan               17 SLIGO                          1:19.87  
  7 Waldron, Fintan           16 CLM                            1:21.24  
 
Event 7  Girls 12 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Castlebar S C  'A'                                          2:11.78  
  2 Athlone  'A'                                                2:14.89  
  3 Sligo S C  'A'                                              2:15.31  
  4 Longford SC  'A'                                            2:29.28  
 
Event 8  Boys 12 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Longford SC  'B'                                            2:20.05  
  2 Longford SC  'A'                                            2:29.82  
 
Event 9  Girls 13-15 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Castlebar S C  'A'                                          2:01.60  
  2 Athlone  'A'                                                2:01.68  
  3 Ballina Swimming Club  'A'                                  2:05.77  
  4 Comans S C  'A'                                             2:07.37  
  5 Sligo S C  'A'                                              2:09.36  
  6 Longford SC  'A'                                            2:10.65  
 
Event 10  Boys 13-15 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Comans S C  'A'                                             1:55.97  
  2 Sligo S C  'A'                                              2:02.92  
 
Event 13  Mixed 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Longford SC  'A'                                            1:51.22  
  2 Sligo S C  'A'                                              1:52.52  
  3 Comans S C  'A'                                             1:53.14