LONGFORD GALA NOV 2014  
                   
Event 1  Girls 11 & Under 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gannon, Jessica           10 COM                            6:17.21  
  2 Butler, Emily             11 LASER                          6:35.81  
  3 Ashton, Iona              11 LASER                          6:36.34  
 
Event 1  Girls 12-13 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Loughlin, Stephanie    13 Tuam Swim Team                 5:36.17  
  2 Lowe, Rebecca             12 ATH                            5:45.92  
  3 Hoban, Saoirse            12 CBAR                           5:46.89  
  4 Mc Daid, Carrie           12 SLIGO                          5:50.38  
  5 Henry, Lisa               13 CLM                            6:00.93  
  6 Kennedy, Louise           13 ATH                            6:02.53  
  7 O'Sullivan, Caoimhe       13 SLIGO                          6:13.13  
  8 Murphy, Freya             13 LASER                          6:21.25  
  9 Mc Manus, Rebekah         12 LASER                          6:21.41  
 10 Poskrobko, Carolina       12 LASER                          6:34.68  
 11 Hanley, Líadan            13 SLIGO                          6:37.43  
 12 Kilcommons, Amy           12 COM                            6:41.36  
 13 Donnelly, Becky           12 Ballina SC                     6:45.87  
 14 Lee, Penny                12 SLIGO                          6:53.10  
 -- Clarke, Isabelle          12 ATH                                 DQ  
 -- Grady, Hannah             13 CBAR                                DQ  
 
Event 1  Girls 14-15 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Naughton, Imogen          15 SHARK                          5:23.91  
  2 Egan, Stacey              15 ATH                            5:26.85  
  3 Lowe, Sophie              15 ATH                            5:30.14  
  4 Friel, Alanna             14 ATH                            5:36.85  
  5 Anderson, Kate            15 SLIGO                          5:40.65  
  6 Heneghan, Niamh           15 CBAR                           5:44.13  
  7 Healy, Aoife              15 ATH                            5:46.07  
  8 Johnson, Rachel           14 ATH                            5:52.11  
  9 Egan, Edel                14 CBAR                           5:56.89  
 10 Mc Nicholas, Claudia      14 LASER                          5:59.52  
 11 Mc Glinchey, Jane         14 SLIGO                          5:59.61  
 12 Dunne, Jessica            15 SHARK                          6:02.81  
 13 Mc Guire, Grace           15 CLM                            6:09.25  
 14 Lynch, Ciara              14 SLIGO                          6:13.73  
 15 Regan, Aoibhe             14 CLM                            6:31.21  
 -- Joyce, Laura              15 CLM                                 DQ  
 
Event 1  Girls 16 & Over 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Nevin, Ciara           18 LONG                           5:20.72  
  2 Grady, Aisling            16 CBAR                           5:28.98  
  3 Hennigan, Caoimhe         16 Ballina SC                     5:55.25  
 
Event 2  Boys 11 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ryan, Duileach            11 LONG                           1:24.19  
  2 Brennan, Sean             11 Tuam Swim Team                 1:25.06  
  3 Rennick, Sam              11 CBAR                           1:25.33  
  4 Malashnyak, Edwin         10 ATH                            1:29.56  
  5 Mc Namara, Conn           10 Wport                          1:29.81  
  6 Madigan, Daniel           11 LONG                           1:30.19  
  7 Coogan, Alfie             10 ATH                            1:30.50  
  8 Faherty, Christopher      11 LONG                           1:31.87  
  9 Joyce, Darragh            10 CLM                            1:32.57  
 10 Pfeiffer, Robin           11 Bluefin SC                     1:33.30  
 11 Donohoe, Cian             11 CBAR                           1:34.79  
 12 Cooke, Aonghus             9 Tuam Swim Team                 1:46.48  
 
Event 2  Boys 12-13 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fortune, Joshua           13 SLIGO                          1:14.20  
  2 Ryan, Seadhna             12 LONG                           1:14.58  
  3 O'Connor, Sean            13 CBAR                           1:15.13  
  4 Heung, Tommy              13 CBAR                           1:15.29  
  5 Mc Andrew, Michael        13 SHARK                          1:17.84  
  6 Scanlon, Ciaran           12 LONG                           1:25.36  
  7 Pilcher, Jack             13 CLM                            1:25.73  
  8 O'Connor, Milo            12 ATH                            1:28.76  
  9 Kelly, Niall              13 CLM                            1:33.80  
 10 Staunton, William         13 CLM                            1:38.77  
 
Event 2  Boys 14-15 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Robert            14 ATH                              59.55  
  2 Ashton, Callum            15 LASER                          1:05.50  
  3 Rennick, Nathan           15 CBAR                           1:07.78  
  4 Anderson, Eoin            14 SLIGO                          1:09.76  
  5 McFadden, Patrick         14 COM                            1:11.23  
  6 Staunton, Diarmuid        15 CLM                            1:14.48  
  7 Melvin, Conor             14 SLIGO                          1:15.62  
  8 Gilhooley, David          15 Tuam Swim Team                 1:18.14  
  9 Doherty, Aaron            14 CBAR                           1:21.81  
 10 Canavan, Sean             15 Ballina SC                     1:22.26  
 11 Morris, Jayke             14 CLM                            1:24.49  
 12 Eglinton, Owen            14 SLIGO                          1:25.48  
 -- Wajszczuk, Chris          15 SLIGO                               DQ  
 
Event 2  Boys 16 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Quinn, Gerry              16 LONG                             57.01  
  2 Lennon, Fiachra           16 ATH                            1:01.88  
  3 McHugh Murphy, Dara       16 Tuam Swim Team                 1:06.32  
  4 Tannian, Joseph           16 LASER                          1:13.77  
  5 O'Hanlon, Ciaran          16 LONG                           1:15.23  
  6 Vahey, Ben                16 SHARK                          1:15.58  
 
Event 3  Girls 11 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Flaherty, Ellen           11 ATH                            1:24.99  
  2 Gannon, Jessica           10 COM                            1:28.02  
  3 Lynch, Helen              10 ATH                            1:28.54  
  4 Kearney, Caoilin          11 Bluefin SC                     1:32.09  
  5 Ashton, Iona              11 LASER                          1:32.13  
  6 Daly, Edel                11 ATH                            1:32.26  
  7 Farrell, Danielle         11 SLIGO                          1:34.07  
  8 Kilcommons, Ciara         10 COM                            1:34.62  
  9 Cooke, Olwyn              11 Tuam Swim Team                 1:37.56  
 10 Brennan, Judy             11 ATH                            1:40.97  
 11 Joyce, Saoirse            11 LONG                           1:56.15  
 
Event 3  Girls 12-13 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hoban, Saoirse            12 CBAR                           1:16.28  
  2 MC Gowan, Amy             13 B DOL                          1:17.97  
  3 Joyce, Carrie             12 SHARK                          1:18.19  
  4 Lally, Erin               13 CLM                            1:18.91  
  5 Lowe, Rebecca             12 ATH                            1:19.56  
  6 Martin, Rachel            12 SLIGO                          1:19.62  
  7 Lyons, Maria              12 SLIGO                          1:19.65  
  8 Mc Daid, Carrie           12 SLIGO                          1:20.04  
  9 Judge, Roisin             13 Ballina SC                     1:21.55  
 10 Mc Loughlin, Stephanie    13 Tuam Swim Team                 1:21.62  
 11 Fadden, Heather           13 CBAR                           1:21.87  
 12 Boyle, Emma               12 Bluefin SC                     1:23.63  
 13 Wong, Tara                13 Ballina SC                     1:23.78  
 14 O'Sullivan, Caoimhe       13 SLIGO                          1:25.04  
 15 Murphy, Rose              13 CLM                            1:27.54  
 16 Nugent, Ellen             13 Ballina SC                     1:28.37  
 17 Henry, Lisa               13 CLM                            1:28.65  
 18 Mc Manus, Rebekah         12 LASER                          1:28.91  
 19 Farnon, Hannah            12 COM                            1:30.15  
 20 Walsh, Tara               12 SLIGO                          1:30.21  
 21 Hanley, Líadan            13 SLIGO                          1:31.49  
 22 Friel, Lauren             12 ATH                            1:32.00  
 23 Ryan, Orla                12 COM                            1:33.74  
 24 Joyce, Grace              12 SHARK                          1:34.71  
 25 O Reilly, Derva           13 Tuam Swim Team                 1:35.80  
 26 MacPhee, Eilidh           12 Ballina SC                     1:36.23  
 27 O'Boyle, Elizabeth        12 LONG                           1:41.24  
 28 Kearney, Sorcha           12 Bluefin SC                     1:41.50  
 29 Clarke, Isabelle          12 ATH                            1:45.65  
 
Event 3  Girls 14-15 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Clabby, Aibhlin           15 ATH                            1:09.85  
  2 Egan, Stacey              15 ATH                            1:11.78  
  3 Sweeney, Amy              15 SHARK                          1:14.72  
  4 Lowe, Sophie              15 ATH                            1:15.50  
  5 Friel, Alanna             14 ATH                            1:15.83  
  6 Healy, Aoife              15 ATH                            1:16.33  
  7 Mc Donagh, Paula          15 CBAR                           1:16.35  
  8 Mc Guire, Grace           15 CLM                            1:16.79  
  9 Coen, Hazel               14 CBAR                           1:17.57  
 10 Joyce, Laura              15 CLM                            1:18.00  
 11 Kilduff, Jenni            14 COM                            1:18.17  
 12 Mc Nicholas, Claudia      14 LASER                          1:18.55  
 13 Heaney, Sarah             14 CLM                            1:21.46  
 14 Campbell, Roisin          14 COM                            1:22.17  
 15 Donnelly, Sarah           14 Ballina SC                     1:23.09  
 16 Ward, Emily               15 B DOL                          1:23.91  
 17 MC Gowan, Heather         14 B DOL                          1:24.12  
 18 Begley, Emma              14 Tuam Swim Team                 1:25.34  
 19 Hennigan, Aoibheann       15 Ballina SC                     1:25.66  
 20 Flanagan, Orla            14 CLM                            1:35.44  
 
Event 3  Girls 16 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Joyce, Ciera              16 SHARK                          1:06.94  
  2 Harrington, Lisa          16 ATH                            1:09.23  
  3 Mc Nevin, Ciara           18 LONG                           1:10.48  
  4 Hennigan, Caoimhe         16 Ballina SC                     1:19.01  
 
Event 4  Boys 11 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Hara, Odhran            11 SLIGO                          1:21.14  
  2 Malashnyak, Edwin         10 ATH                            1:23.96  
  3 Brennan, Sean             11 Tuam Swim Team                 1:25.34  
  4 Pfeiffer, Robin           11 Bluefin SC                     1:25.80  
  5 Madigan, Daniel           11 LONG                           1:26.77  
  6 Mc Namara, Conn           10 Wport                          1:27.50  
  7 Joyce, Darragh            10 CLM                            1:27.87  
  8 Ryan, Duileach            11 LONG                           1:27.94  
  9 Friel, Ethan              11 ATH                            1:30.56  
 10 Coogan, Alfie             10 ATH                            1:30.65  
 11 Faherty, Christopher      11 LONG                           1:33.16  
 12 O'Boyle, Aidan            11 LONG                           1:39.97  
 13 Nerney, Tadhg             11 LONG                           1:45.18  
 14 Magay, Edward             11 LONG                           1:45.93  
 
Event 4  Boys 12-13 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brennan, Jack             13 ATH                            1:13.11  
  2 Fortune, Joshua           13 SLIGO                          1:16.95  
  3 McGrath, Jack             13 SLIGO                          1:19.43  
  4 Joyce, Cathal             12 CLM                            1:20.10  
  5 Arsic, Aleksandar         13 SHARK                          1:20.34  
  6 Ryan, Seadhna             12 LONG                           1:20.47  
  7 Scanlon, Ciaran           12 LONG                           1:20.78  
  8 Kelly, Niall              13 CLM                            1:22.43  
  9 Mills, David              13 LONG                           1:22.60  
 10 O'Connor, Milo            12 ATH                            1:23.44  
 11 Waters, Fionn             12 Tuam Swim Team                 1:25.82  
 12 Breheny, Kieran           13 C FIN                          1:28.26  
 13 Kurkin, Daniel            12 LONG                           1:32.48  
 14 Staunton, William         13 CLM                            1:37.30  
 
Event 4  Boys 14-15 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Hara, Eanna             14 SLIGO                          1:06.58  
  2 Ashton, Callum            15 LASER                          1:07.41  
  3 Clarke, Jack              15 LASER                          1:07.57  
  4 Cugalj, Filip             15 SHARK                          1:08.96  
  5 McFadden, Patrick         14 COM                            1:10.04  
  6 Scully, Bryan             14 ATH                            1:12.62  
  7 Morris, Jayke             14 CLM                            1:15.53  
  8 Gilhooley, David          15 Tuam Swim Team                 1:16.70  
  9 O'Muire, Daire            15 LONG                           1:17.69  
 10 Eglinton, Owen            14 SLIGO                          1:20.74  
 11 O'Dowd, Conor             14 C FIN                          1:29.37  
 
Event 4  Boys 16 & Over 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Quinn, Gerry              16 LONG                             58.51  
  2 Lennon, Fiachra           16 ATH                            1:05.32  
  3 Madden, Ciaran            17 LONG                           1:06.86  
  4 Woods, David              16 SLIGO                          1:11.38  
  5 Vahey, Ben                16 SHARK                          1:13.73  
  6 Byrne, Jimmie             17 LONG                           1:14.22  
  7 Tannian, Joseph           16 LASER                          1:14.61  
  8 O'Hanlon, Ciaran          16 LONG                           1:16.42  
  9 O'Hanlon, Shane           16 LONG                           1:16.73  
 
Event 5  Boys 11 & Under 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Hara, Odhran            11 SLIGO                          6:20.22  
  2 Madigan, Daniel           11 LONG                           6:41.55  
 
Event 5  Boys 12-13 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Andrew, Michael        13 SHARK                          5:36.77  
  2 Joyce, Cathal             12 CLM                            6:25.09  
  3 Pilcher, Jack             13 CLM                            6:37.07  
 
Event 5  Boys 14-15 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Robert            14 ATH                            4:49.06  
  2 Clarke, Jack              15 LASER                          5:08.47  
  3 O'Hara, Eanna             14 SLIGO                          5:16.43  
  4 Anderson, Eoin            14 SLIGO                          5:16.68  
  5 Staunton, Diarmuid        15 CLM                            5:26.42  
  6 Melly, Conor              15 CBAR                           5:26.43  
  7 Shakeshaft, Jack          14 Ballina SC                     5:26.83  
  8 Rennick, Nathan           15 CBAR                           5:28.11  
  9 Cugalj, Filip             15 SHARK                          5:28.68  
 
Event 5  Boys 16 & Over 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Quinn, Gerry              16 LONG                           4:39.67  
  2 McHugh Murphy, Dara       16 Tuam Swim Team                 5:08.73  
 
Event 6  Girls 11 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Flaherty, Ellen           11 ATH                            1:09.03  
  2 Daly, Edel                11 ATH                            1:11.71  
  3 Gannon, Jessica           10 COM                            1:12.40  
  4 Kearney, Caoilin          11 Bluefin SC                     1:13.19  
  5 Cooke, Olwyn              11 Tuam Swim Team                 1:13.62  
  6 Lynch, Helen              10 ATH                            1:14.76  
  7 Brennan, Judy             11 ATH                            1:15.99  
  8 Ashton, Iona              11 LASER                          1:16.53  
  9 Butler, Emily             11 LASER                          1:19.42  
 10 Ward, Aileen              11 ATH                            1:19.61  
 11 Kilcommons, Ciara         10 COM                            1:20.98  
 12 Wenert, Vicitoria         11 C FIN                          1:21.02  
 13 Chambers, Ana                LONG                           1:21.38  
 14 Farrell, Danielle         11 SLIGO                          1:22.64  
 15 Magay, Angelina           11 LONG                           1:23.16  
 16 Canavan, Alannah           9 Ballina SC                     1:24.73  
 17 Fee, Laoise               11 C FIN                          1:26.12  
 18 Joyce, Saoirse            11 LONG                           1:36.31  
 19 O'Boyle, Karen            10 LONG                           1:36.82  
 20 Scanlon, Aisling           8 LONG                           1:38.47  
 
Event 6  Girls 12-13 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Loughlin, Stephanie    13 Tuam Swim Team                 1:02.70  
  2 Mc Daid, Carrie           12 SLIGO                          1:03.07  
  3 MC Gowan, Amy             13 B DOL                          1:05.27  
  4 Lowe, Rebecca             12 ATH                            1:06.08  
  5 Kennedy, Louise           13 ATH                            1:07.10  
  6 Hoban, Saoirse            12 CBAR                           1:07.61  
  7 Lally, Erin               13 CLM                            1:08.52  
  8 Wong, Tara                13 Ballina SC                     1:08.69  
  9 Grady, Hannah             13 CBAR                           1:09.22  
 10 Fadden, Heather           13 CBAR                           1:09.27  
 11 Friel, Lauren             12 ATH                            1:09.88  
 12 Conway, Fiona             12 CBAR                           1:09.89  
 13 Henry, Lisa               13 CLM                            1:10.11  
 14 Johnson, Laura            12 ATH                            1:10.63  
 15 Judge, Roisin             13 Ballina SC                     1:10.69  
 16 Poskrobko, Carolina       12 LASER                          1:12.13  
 17 Lyons, Maria              12 SLIGO                          1:12.16  
 18 Murphy, Rose              13 CLM                            1:12.73  
 18 O Reilly, Derva           13 Tuam Swim Team                 1:12.73  
 20 Fitzgerld, Aoife          12 ATH                            1:13.14  
 21 Ryan, Orla                12 COM                            1:13.73  
 22 Ginty, Aoife              12 LONG                           1:13.77  
 23 Boyle, Emma               12 Bluefin SC                     1:13.80  
 24 Joyce, Grace              12 SHARK                          1:14.01  
 25 Mc Weeney, Aine           12 LONG                           1:14.20  
 26 Clarke, Isabelle          12 ATH                            1:14.27  
 27 Farnon, Hannah            12 COM                            1:14.36  
 28 Walsh, Tara               12 SLIGO                          1:14.48  
 29 Mills, Jenna              12 LONG                           1:14.49  
 30 Andrews, Jennifer         12 C FIN                          1:14.95  
 31 Donnelly, Becky           12 Ballina SC                     1:15.02  
 32 Murphy, Freya             13 LASER                          1:15.22  
 33 Nugent, Ellen             13 Ballina SC                     1:15.45  
 34 Martin, Rachel            12 SLIGO                          1:15.49  
 35 Hanley, Líadan            13 SLIGO                          1:16.63  
 36 MC Dermott, Aoife         12 ATH                            1:16.66  
 37 MacPhee, Eilidh           12 Ballina SC                     1:16.76  
 38 Kilcommons, Amy           12 COM                            1:16.77  
 39 Mc Manus, Rebekah         12 LASER                          1:16.78  
 40 Kearney, Sorcha           12 Bluefin SC                     1:17.25  
 41 Melvin, Sarah             12 SLIGO                          1:17.47  
 42 Daly, Kelsey              12 ATH                            1:17.66  
 43 O'Boyle, Elizabeth        12 LONG                           1:19.89  
 44 Finnerty, Laura           12 CLM                            1:19.92  
 45 Ni Mhuiri, Alaidh         13 LONG                           1:23.58  
 46 Mc Goldrick, Darina       12 LONG                           1:24.60  
 
Event 6  Girls 14-15 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kelly, Lauren             15 SHARK                          1:02.78  
  2 Fahy, Laura               15 CBAR                           1:02.91  
  3 Keaney, Maeve             15 SLIGO                          1:03.00  
  4 Mc Donagh, Paula          15 CBAR                           1:03.03  
  5 Anderson, Kate            15 SLIGO                          1:03.46  
  6 Lowe, Sophie              15 ATH                            1:04.12  
  7 Egan, Stacey              15 ATH                            1:04.35  
  8 Coen, Hazel               14 CBAR                           1:04.68  
  9 Egan, Edel                14 CBAR                           1:04.96  
 10 Clabby, Aibhlin           15 ATH                            1:04.99  
 11 Johnson, Rachel           14 ATH                            1:05.16  
 12 Heneghan, Niamh           15 CBAR                           1:05.44  
 13 Mellotte, Georgia         15 Wport                          1:05.47  
 14 Burke, Eve                14 Tuam Swim Team                 1:06.14  
 15 Murphy, Rachel            15 Ballina SC                     1:06.50  
 16 Crosby, Emer              15 LASER                          1:06.65  
 17 Hennigan, Aoibheann       15 Ballina SC                     1:07.10  
 18 Kilduff, Jenni            14 COM                            1:07.27  
 19 Joyce, Laura              15 CLM                            1:07.37  
 20 Shortall, Alice           15 Wport                          1:07.69  
 21 Friel, Alanna             14 ATH                            1:07.95  
 22 Mc Guire, Grace           15 CLM                            1:08.16  
 23 MC Gowan, Heather         14 B DOL                          1:08.24  
 24 Ward, Emily               15 B DOL                          1:08.50  
 25 Mc Glinchey, Jane         14 SLIGO                          1:08.99  
 26 Lynch, Ciara              14 SLIGO                          1:09.06  
 27 Breslin, Niamh            14 CBAR                           1:09.21  
 28 Campbell, Roisin          14 COM                            1:09.69  
 29 Donnelly, Sarah           14 Ballina SC                     1:11.83  
 30 Heaney, Sarah             14 CLM                            1:12.88  
 31 Reilly, Anoise            14 Ballina SC                     1:13.35  
 32 Begley, Emma              14 Tuam Swim Team                 1:13.38  
 33 Flanagan, Orla            14 CLM                            1:13.73  
 34 Regan, Aoibhe             14 CLM                            1:14.76  
 35 Nerney, Eve               14 LONG                           1:15.43  
 36 O'Dowd, Shannon           15 C FIN                          1:17.50  
 37 Maloney, Abbie            14 LONG                           1:19.44  
 
Event 6  Girls 16 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Joyce, Ciera              16 SHARK                          1:01.58  
  2 Harrington, Lisa          16 ATH                            1:04.94  
  3 Grady, Aisling            16 CBAR                           1:06.73  
  4 Connaghton-Jones, Aislin  16 SLIGO                          1:07.66  
  5 Farrell, Ailbhe           16 LONG                           1:11.22  
  6 Skelly, Aideen            16 LONG                           1:12.83  
 
Event 7  Boys 11 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Malashnyak, Edwin         10 ATH                            1:11.48  
  2 Brennan, Sean             11 Tuam Swim Team                 1:11.76  
  3 O'Hara, Odhran            11 SLIGO                          1:11.95  
  4 Rennick, Sam              11 CBAR                           1:12.01  
  5 Ryan, Duileach            11 LONG                           1:12.40  
  6 Joyce, Darragh            10 CLM                            1:14.45  
  7 Madigan, Daniel           11 LONG                           1:15.13  
  8 Pfeiffer, Robin           11 Bluefin SC                     1:15.58  
  9 Coogan, Alfie             10 ATH                            1:16.06  
 10 Friel, Ethan              11 ATH                            1:16.16  
 11 Donohoe, Cian             11 CBAR                           1:17.10  
 12 Lynam, Cillian            11 ATH                            1:17.50  
 13 Faherty, Christopher      11 LONG                           1:21.77  
 14 Cooke, Aonghus             9 Tuam Swim Team                 1:25.07  
 15 O'Boyle, Aidan            11 LONG                           1:28.38  
 16 Magay, Edward             11 LONG                           1:28.61  
 
Event 7  Boys 12-13 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Connor, Sean            13 CBAR                           1:00.76  
  2 Brennan, Jack             13 ATH                            1:04.46  
  3 Fortune, Joshua           13 SLIGO                          1:05.65  
  4 McGrath, Jack             13 SLIGO                          1:08.02  
  5 Heung, Tommy              13 CBAR                           1:09.26  
  6 Joyce, Cathal             12 CLM                            1:09.73  
  7 Arsic, Aleksandar         13 SHARK                          1:09.80  
  8 Pilcher, Jack             13 CLM                            1:09.92  
  9 Ryan, Seadhna             12 LONG                           1:10.41  
 10 O'Connor, Milo            12 ATH                            1:10.69  
 11 Mills, David              13 LONG                           1:11.21  
 12 Scanlon, Ciaran           12 LONG                           1:11.96  
 13 Kelly, Niall              13 CLM                            1:14.66  
 14 Waters, Fionn             12 Tuam Swim Team                 1:14.73  
 15 Kurkin, Daniel            12 LONG                           1:16.54  
 16 Breheny, Kieran           13 C FIN                          1:18.89  
 
Event 7  Boys 14-15 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Robert            14 ATH                              54.79  
  2 O'Hara, Eanna             14 SLIGO                            59.18  
  3 Ashton, Callum            15 LASER                          1:00.74  
  4 Staunton, Diarmuid        15 CLM                            1:01.04  
  5 Rennick, Nathan           15 CBAR                           1:01.57  
  6 McFadden, Patrick         14 COM                            1:01.88  
  7 Clarke, Jack              15 LASER                          1:01.99  
  8 Melvin, Conor             14 SLIGO                          1:02.42  
  9 Scully, Bryan             14 ATH                            1:02.46  
 10 Shakeshaft, Jack          14 Ballina SC                     1:03.94  
 11 Morris, Jayke             14 CLM                            1:04.06  
 12 Gilhooley, David          15 Tuam Swim Team                 1:04.20  
 13 Melly, Conor              15 CBAR                           1:05.06  
 14 O'Muire, Daire            15 LONG                           1:05.39  
 15 Anderson, Eoin            14 SLIGO                          1:05.46  
 16 Doherty, Aaron            14 CBAR                           1:05.51  
 17 Canavan, Sean             15 Ballina SC                     1:07.29  
 18 Wajszczuk, Chris          15 SLIGO                          1:09.77  
 19 Eglinton, Owen            14 SLIGO                          1:10.26  
 20 O'Dowd, Conor             14 C FIN                          1:14.35  
 
Event 7  Boys 16 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Quinn, Gerry              16 LONG                             51.77  
  2 Lennon, Fiachra           16 ATH                              56.37  
  3 McHugh Murphy, Dara       16 Tuam Swim Team                   59.21  
  4 Madden, Ciaran            17 LONG                           1:00.49  
  5 Woods, David              16 SLIGO                          1:02.36  
  6 Byrne, Jimmie             17 LONG                           1:02.49  
  7 Vahey, Ben                16 SHARK                          1:03.95  
  8 Tannian, Joseph           16 LASER                          1:04.85  
  9 O'Hanlon, Ciaran          16 LONG                           1:07.68  
 10 O'Hanlon, Shane           16 LONG                           1:09.69  
 
Event 8  Girls 11 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Flaherty, Ellen           11 ATH                            1:21.37  
  2 Kearney, Caoilin          11 Bluefin SC                     1:24.54  
  3 Gannon, Jessica           10 COM                            1:25.75  
  4 Cooke, Olwyn              11 Tuam Swim Team                 1:27.53  
  5 Daly, Edel                11 ATH                            1:27.54  
  6 Brennan, Judy             11 ATH                            1:27.78  
  7 Lynch, Helen              10 ATH                            1:28.80  
  8 Butler, Emily             11 LASER                          1:30.42  
  9 Fee, Laoise               11 C FIN                          1:33.11  
 10 Kilcommons, Ciara         10 COM                            1:33.72  
 11 Wenert, Vicitoria         11 C FIN                          1:35.46  
 12 Ward, Aileen              11 ATH                            1:35.86  
 13 Chambers, Ana                LONG                           1:36.88  
 14 Magay, Angelina           11 LONG                           1:38.44  
 15 Canavan, Alannah           9 Ballina SC                     1:39.57  
 16 Joyce, Saoirse            11 LONG                           1:49.42  
 17 O'Boyle, Karen            10 LONG                           1:50.43  
 18 Scanlon, Aisling           8 LONG                           1:56.23  
 
Event 8  Girls 12-13 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Loughlin, Stephanie    13 Tuam Swim Team                 1:14.59  
  2 Lowe, Rebecca             12 ATH                            1:15.75  
  3 Lally, Erin               13 CLM                            1:18.62  
  4 Wong, Tara                13 Ballina SC                     1:19.52  
  5 Kennedy, Louise           13 ATH                            1:20.77  
  6 Johnson, Laura            12 ATH                            1:21.91  
  7 Joyce, Carrie             12 SHARK                          1:22.02  
  8 Martin, Rachel            12 SLIGO                          1:22.74  
  9 Joyce, Grace              12 SHARK                          1:23.93  
 10 Melvin, Sarah             12 SLIGO                          1:24.32  
 11 Murphy, Freya             13 LASER                          1:24.52  
 12 Gilhooley, Sarah          13 Tuam Swim Team                 1:25.16  
 13 Boyle, Emma               12 Bluefin SC                     1:25.33  
 14 Walsh, Tara               12 SLIGO                          1:25.46  
 15 O Reilly, Derva           13 Tuam Swim Team                 1:25.54  
 16 Friel, Lauren             12 ATH                            1:25.84  
 17 Poskrobko, Carolina       12 LASER                          1:25.93  
 18 Lyons, Maria              12 SLIGO                          1:26.02  
 19 Murphy, Rose              13 CLM                            1:26.32  
 20 Clarke, Isabelle          12 ATH                            1:26.91  
 21 Ginty, Aoife              12 LONG                           1:26.95  
 22 Andrews, Jennifer         12 C FIN                          1:27.96  
 23 Nugent, Ellen             13 Ballina SC                     1:28.10  
 24 Fitzgerld, Aoife          12 ATH                            1:28.18  
 25 Lee, Penny                12 SLIGO                          1:29.59  
 26 Farnon, Hannah            12 COM                            1:29.73  
 27 Mills, Jenna              12 LONG                           1:29.82  
 28 Mc Weeney, Aine           12 LONG                           1:29.83  
 29 Kearney, Sorcha           12 Bluefin SC                     1:30.47  
 30 Ryan, Orla                12 COM                            1:31.38  
 31 O'Boyle, Elizabeth        12 LONG                           1:31.60  
 32 Daly, Kelsey              12 ATH                            1:31.93  
 33 Hanley, Líadan            13 SLIGO                          1:32.10  
 34 Mc Goldrick, Darina       12 LONG                           1:34.08  
 35 Finnerty, Laura           12 CLM                            1:34.11  
 36 Ni Mhuiri, Alaidh         13 LONG                           1:36.26  
 37 MC Dermott, Aoife         12 ATH                            1:38.25  
 
Event 8  Girls 14-15 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Egan, Stacey              15 ATH                            1:12.01  
  2 Naughton, Imogen          15 SHARK                          1:12.11  
  3 Keaney, Maeve             15 SLIGO                          1:12.31  
  4 Burke, Eve                14 Tuam Swim Team                 1:13.49  
  5 Mellotte, Georgia         15 Wport                          1:14.35  
  6 Lowe, Sophie              15 ATH                            1:14.39  
  7 Fahy, Laura               15 CBAR                           1:14.81  
  8 Clabby, Aibhlin           15 ATH                            1:15.06  
  9 Kelly, Lauren             15 SHARK                          1:15.43  
 10 Coen, Hazel               14 CBAR                           1:15.68  
 11 Healy, Aoife              15 ATH                            1:15.70  
 12 Sweeney, Amy              15 SHARK                          1:16.76  
 13 Shortall, Alice           15 Wport                          1:17.11  
 14 Dunne, Jessica            15 SHARK                          1:17.31  
 15 Mc Glinchey, Jane         14 SLIGO                          1:17.57  
 16 Crosby, Emer              15 LASER                          1:18.91  
 17 Kilduff, Jenni            14 COM                            1:19.29  
 18 Hennigan, Aoibheann       15 Ballina SC                     1:19.64  
 19 Campbell, Roisin          14 COM                            1:20.57  
 20 Lynch, Ciara              14 SLIGO                          1:20.78  
 21 Murphy, Rachel            15 Ballina SC                     1:21.68  
 22 Donnelly, Sarah           14 Ballina SC                     1:22.95  
 23 Heaney, Sarah             14 CLM                            1:23.42  
 24 Breslin, Niamh            14 CBAR                           1:23.85  
 25 Flanagan, Orla            14 CLM                            1:24.41  
 26 Regan, Aoibhe             14 CLM                            1:28.24  
 27 O'Dowd, Shannon           15 C FIN                          1:29.25  
 28 Nerney, Eve               14 LONG                           1:30.34  
 29 Maloney, Abbie            14 LONG                           1:31.85  
 
Event 8  Girls 16 & Over 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Grady, Aisling            16 CBAR                           1:15.06  
  2 Hennigan, Caoimhe         16 Ballina SC                     1:18.23  
  3 Connaghton-Jones, Aislin  16 SLIGO                          1:18.73  
  4 Farrell, Ailbhe           16 LONG                           1:20.55  
  5 Skelly, Aideen            16 LONG                           1:23.47