LONGFORD GALA NOV 2015                                    
 
Event 1  Boys 11 & Under 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Davey, Frey               11 GAL                       NT    6:39.38  
  2 Heaney, Mike              11 CLM                       NT    6:51.26  
 
Event 1  Boys 12-13 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rennick, Sam              12 CBAR                      NT    5:34.76  
  2 O'Sullivan, Tom           12 GAL                  5:49.60    5:49.61  
  3 Hornet, Ryan              13 LASER                     NT    6:13.90  
  4 O'Donovan, Niall          13 SLIGO                     NT    6:34.66  
  5 Naughton, Ben             12 GAL                       NT    6:35.30  
  6 Hynes, John               12 LASER                     NT    7:05.89  
 -- Sutton, Diarmiud          13 TRID                      NT         DQ  
 
Event 1  Boys 14-15 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pilcher, Jack             14 CLM                  6:37.07    5:30.22  
  2 O Rourke, Oisín           14 Tuam Swim Team            NT    5:42.18  
  3 Kelly, Niall              14 CLM                       NT    5:56.16  
  4 Kilkenny, Liam            14 GAL                  6:14.48    5:59.36  
  5 Carey, Oisin              14 LASER                     NT    6:00.14  
  6 Dervan, Ronan             14 CBAR                      NT    6:05.07  
  7 Moran, Ethan              15 B/Sloe                    NT    6:11.28  
  8 Staunton, William         14 CLM                       NT    6:15.38  
  9 Scully, Tom               14 GAL                  6:23.39    6:18.62  
 10 O'Malley, Eoin            14 GAL                       NT    6:19.30  
 -- Eglinton, Owen            15 SLIGO                     NT         DQ  
 
Event 1  Boys 16 & Over 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Staunton, Diarmuid        16 CLM                  5:26.18    5:19.01  
 
Event 2  Girls 11 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gannon, Jessica           11 COM                  1:18.49    1:18.78  
  2 Lynch, Helen              11 ATH                  1:26.21    1:22.70  
  3 Mc Fadden, Ava            11 COM                       NT    1:24.60  
  4 Dolan, Ruth               11 B/Sloe                    NT    1:25.14  
  5 O'Brien, Roisin           11 COM                       NT    1:26.59  
  6 Mc Auley, Sile            11 ATH                       NT    1:29.33  
  7 Lowe, Erika               10 ATH                       NT    1:30.12  
  8 Bartram, Nia              11 LONG                      NT    1:36.64  
  9 Canavan, Alannah          10 Ballina SC           1:39.57    1:37.50  
 10 O'Boyle, Karen            11 LONG                 1:50.43    1:37.62  
 11 Byrne, Ella               11 LONG                 1:52.31    1:38.39  
 12 Hagan, Kate               10 LONG                 1:49.12    1:39.96  
 13 Scanlon, Aisling           9 LONG                 1:56.23    1:41.09  
 14 Leonard, Siobhan          11 LONG                 1:58.43    1:48.19  
 15 McCormack, Rionagh         8 LONG                 1:51.32    1:48.31  
 16 Quinn, Sharon             11 LONG                      NT    1:48.34  
 17 Ni Mhuri, Molly           10 LONG                 2:01.91    1:51.12  
 18 Donohue, Grainne          11 LONG                      NT    1:57.85  
 19 Kemayou, Marion           11 LONG                      NT    1:58.11  
 20 O'Boyle, Jane              8 LONG                      NT    2:00.96  
 21 Dowd, Jane                11 LONG                      NT    2:01.06  
 22 Manning, Katie             9 LONG                      NT    2:03.76  
 -- Liptrot, Rebecca          11 SHARK                1:40.15         DQ  
 
Event 2  Girls 12-13 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mc Daid, Carrie           13 SLIGO                1:28.69    1:11.67  
  2 Lowe, Rebecca             13 ATH                  1:14.09    1:12.44  
  3 Leahy, Aoife              13 Bluefin SC           1:18.51    1:14.56  
  4 Joyce, Grace              13 SHARK                1:22.87    1:15.45  
  5 Walsh, Tara               13 SLIGO                1:25.46    1:17.83  
  6 Mc Manus, Rebekah         13 LASER                1:33.73    1:19.09  
  7 Kilgallen, Megan          13 CLM                       NT    1:19.23  
  8 Bates, Aoife              13 SHARK                     NT    1:19.52  
  9 Pliszka, Anastazya        13 COM                       NT    1:19.80  
 10 Donnelly, Becky           13 Ballina SC           1:29.62    1:20.21  
 11 Lee, Penny                13 SLIGO                1:29.59    1:20.77  
 12 Lyons, Maria              13 SLIGO                1:26.02    1:21.32  
 13 Kelly, Aimee              12 SHARK                1:50.38    1:21.65  
 14 Friel, Lauren             13 ATH                  1:25.84    1:21.98  
 15 Mc Weeney, Aine           13 LONG                 1:29.81    1:22.12  
 16 Weinert, Wiktoria         12 C FIN                1:35.46    1:22.55  
 17 Mills, Jenna              13 LONG                 1:24.66    1:22.76  
 18 O Neill, Aishling         13 LASER                1:26.32    1:22.86  
 19 Martin, Rachel            13 SLIGO                1:22.74    1:23.26  
 20 Kilcommons, Ciara         12 COM                  1:33.72    1:23.53  
 21 Ginty, Aoife              13 LONG                 1:26.95    1:24.17  
 22 Mac Phee, Eilidh          12 Ballina SC                NT    1:24.27  
 23 Andrews, Jennifer         13 C FIN                1:27.96    1:24.34  
 24 Reilly, Edel              13 ATH                       NT    1:24.71  
 25 Butler, Emily             12 LASER                1:28.67    1:24.98  
 26 Conlon, Sarah             13 CBAR                      NT    1:25.67  
 27 Farrell, Danielle         12 SLIGO                1:41.16    1:25.82  
 27 O'Boyle, Elizabeth        13 LONG                 1:31.60    1:25.82  
 29 Melvin, Sarah             13 SLIGO                1:24.32    1:25.99  
 30 MC Keon, Tara             12 B/Sloe                    NT    1:26.63  
 31 Finnerty, Lára            13 CLM                  1:34.11    1:26.69  
 32 Mc Partlan, Alice         12 SLIGO                1:59.57    1:27.35  
 33 Ward, Aileen              12 ATH                  1:31.42    1:28.41  
 34 Francis, Jane             13 SHARK                1:34.27    1:28.67  
 35 Horkan, Aisling           12 CLM                       NT    1:29.82  
 36 Harrison, Sorcha          13 LONG                      NT    1:30.15  
 37 Gorman, Aisling           12 LONG                      NT    1:34.37  
 38 Leonard, Aoife            12 LONG                 1:45.28    1:39.44  
 39 Joyce, Saoirse            12 LONG                 1:49.42    1:39.79  
 40 Murphy, Jennifer          12 Ballina SC           2:06.75    1:40.92  
 41 Kemayou, Audrey           12 LONG                      NT    1:45.81  
 
Event 2  Girls 14-15 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Burke, Eve                15 Tuam Swim Team       1:12.83    1:11.51  
  2 Henry, Lisa               14 CLM                  1:39.41    1:15.98  
  3 Wong, Tara                14 Ballina SC           1:19.52    1:16.48  
  4 Lynch, Ciara              15 SLIGO                1:20.78    1:17.41  
  5 Murphy, Freya             14 LASER                1:24.52    1:17.63  
  6 Loftus, Zara              14 CLM                       NT    1:19.52  
  7 Mc Nicholas, Claudia      15 LASER                1:19.78    1:19.57  
  8 Flanagan, Orla            15 CLM                  1:24.41    1:20.54  
  9 O Reilly, Derva           14 Tuam Swim Team       1:25.54    1:21.83  
 10 O'Sullivan, Caoimhe       14 SLIGO                1:20.40    1:22.48  
 11 Deely, Megan              14 CBAR                      NT    1:22.79  
 12 Begley, Emma              15 Tuam Swim Team       1:42.84    1:24.60  
 13 Gilhooley, Sarah          14 Tuam Swim Team       1:24.92    1:27.49  
 14 Maloney, Abbie            15 LONG                 1:31.85    1:28.57  
 15 Sheridan, Elaine          14 Ballina SC           1:55.81    1:29.88  
 16 Ni Muiri, Alaidh          14 LONG                 1:35.03    1:34.78  
 
Event 2  Girls 16 & Over 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kilgallen, Niamh          16 CLM                  1:04.33    1:04.58  
  2 Borriello, Maeform        16 ATH                  1:12.06    1:10.53  
  3 Mellotte, Georgia         16 Wport                1:10.88    1:10.73  
  4 Naughton, Imogen          16 SHARK                1:12.11    1:12.35  
  5 Kelly, Lauren             16 SHARK                1:15.43    1:13.30  
  6 Egan, Stacey              16 ATH                  1:12.01    1:14.60  
  7 Clancy, Marie             16 SHARK                1:23.32    1:15.12  
  8 Joyce, Laura              16 CLM                  1:37.31    1:16.18  
  9 O'Brien, Paola            16 SHARK                1:20.26    1:17.45  
 10 Dunne, Jessica            16 SHARK                1:17.31    1:21.61  
 
Event 3  Boys 11 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Malashnyak, Edwin         11 ATH                  1:11.13    1:07.44  
  2 Joyce, Darragh            11 CLM                  1:13.83    1:09.33  
  3 Coogan, Alfie             11 ATH                       NT    1:11.56  
  4 Mc Namara, Conn           11 Wport                1:10.98    1:11.71  
  5 Duda, Philip              10 COM                  1:19.26    1:13.59  
  6 Cooke, Aonghus            10 Tuam Swim Team       1:18.79    1:13.82  
  7 Davey, Frey               11 GAL                  1:19.57    1:14.96  
  8 Burke, Ned                11 Tuam Swim Team       1:20.17    1:15.05  
  9 Lee, Liam                 11 SLIGO                1:18.50    1:15.57  
 10 Dzaee, Alan               11 LONG                 1:21.99    1:16.01  
 11 Semikin, Nikita           11 ATH                  1:18.93    1:16.36  
 12 Heaney, Mike              11 CLM                  1:18.66    1:18.88  
 13 Harrington, Shane         11 ATH                  1:20.38    1:18.99  
 14 Wooley, James             11 CLM                  1:22.36    1:19.23  
 15 Claffey, Donagh           11 ATH                  1:19.29    1:19.80  
 16 Mroz, Kamil               11 LONG                 1:24.14    1:20.05  
 17 Doherty, Eamon            10 Ballina SC           1:20.91    1:21.23  
 18 McCormack, Cian           10 LONG                 1:24.69    1:21.29  
 19 Flaherty, Roan            10 ATH                  1:23.51    1:23.93  
 20 Meadows, Caolan           10 LONG                 1:31.76    1:28.69  
 21 Humpston, Ruairi          10 LONG                      NT    1:32.22  
 
Event 3  Boys 12-13 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rennick, Sam              12 CBAR                 1:08.72    1:02.62  
  2 Grady, Rory               12 CBAR                 1:12.86    1:03.89  
  3 Scanlon, Ciaran           13 LONG                 1:09.39    1:06.37  
  4 Madigan, Daniel           12 LONG                 1:07.78    1:06.43  
  5 Waters, Fionn             13 Tuam Swim Team       1:11.13    1:07.03  
  6 Breslin, Ethan            13 CLM                  1:11.19    1:07.30  
  7 Hornet, Ryan              13 LASER                1:12.45    1:08.47  
  8 Ryan, Seadhna             13 LONG                 1:06.75    1:09.11  
  9 O'Sullivan, Tom           12 GAL                  1:08.23    1:09.14  
 10 Donohoe, Cian             12 CBAR                 1:11.57    1:09.77  
 10 Pfeiffer, Robin           12 Bluefin SC           1:15.02    1:09.77  
 12 Ziemelis, Robert          12 LONG                 1:19.82    1:09.84  
 13 Lynam, Cillian            12 ATH                  1:10.60    1:10.15  
 14 Kurkin, Daniel            13 LONG                 1:09.83    1:10.39  
 15 Friel, Ethan              12 ATH                  1:14.67    1:11.73  
 16 Carter, Niall             13 CBAR                 1:14.92    1:11.93  
 17 Quinn, Daniel             13 ATH                  1:18.87    1:11.98  
 18 Ryan, Duileach            12 LONG                 1:11.44    1:12.03  
 19 Mitchell, Orin M          13 SLIGO                1:13.94    1:12.25  
 20 Lennon, Brian             13 SHARK                1:16.07    1:12.67  
 21 Naughton, Liam            13 ATH                  1:14.64    1:13.28  
 22 Leonard, Conor            13 LONG                 1:18.09    1:13.57  
 23 Socolovsky, Valia         12 ATH                  1:17.60    1:13.61  
 24 O'Donovan, Niall          13 SLIGO                1:14.42    1:13.72  
 25 O Rourke, Diarmuid        12 Tuam Swim Team       1:20.23    1:13.78  
 26 Humpston, Darragh         13 LONG                 1:16.05    1:14.16  
 27 Jennings, Cillian         13 SHARK                1:26.59    1:16.05  
 28 Mooney, James             12 B/Sloe                    NT    1:16.19  
 29 Mc Partlan, Patrick       13 SLIGO                1:17.28    1:16.47  
 30 Hunter, Adam              12 SLIGO                1:20.64    1:18.16  
 31 O'Boyle, Aidan            12 LONG                 1:22.37    1:20.71  
 32 Naughton, Ben             12 GAL                  1:25.79    1:21.30  
 33 Joyce, Niall              12 SHARK                1:23.85    1:22.03  
 34 Hynes, John               12 LASER                1:23.00    1:22.43  
 35 Galligan, James           12 LONG                 1:24.15    1:24.55  
 36 Nerney, Tadhg             12 LONG                 1:31.83    1:29.87  
 
Event 3  Boys 14-15 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Robert            15 ATH                    53.92      52.87  
  2 Scully, Bryan             15 ATH                    58.21      57.99  
  3 Morris, Jayke             15 CLM                  1:01.31    1:00.64  
  4 Pilcher, Jack             14 CLM                  1:05.29    1:00.80  
  5 Mc Andrew, Michael        14 SHARK                1:01.74    1:01.05  
  6 Burke, Tiernan            15 Bluefin SC                NT    1:01.34  
  7 Shakeshaft, Jack          15 Ballina SC           1:02.55    1:01.59  
  8 Melvin, Conor             15 SLIGO                1:02.42    1:02.04  
  9 Heung, Tommy              14 CBAR                 1:07.48    1:02.24  
 10 O Rourke, Oisín           14 Tuam Swim Team       1:08.48    1:02.91  
 11 Stewart, Harry            15 LONG                      NT    1:04.36  
 12 Mills, David              14 LONG                 1:06.55    1:05.17  
 13 English, James            15 CBAR                 1:07.28    1:05.25  
 14 Kelly, Niall              14 CLM                  1:10.37    1:06.40  
 15 Keaney, Sean              14 SLIGO                1:10.21    1:06.95  
 16 MC Auley, Ian             14 ATH                  1:08.21    1:07.57  
 17 Kilkenny, Liam            14 GAL                  1:13.23    1:07.69  
 18 Stevenson, John           14 ATH                  1:14.68    1:07.72  
 19 Eglinton, Owen            15 SLIGO                1:07.95    1:07.91  
 20 Arsic, Aleksandar         14 SHARK                1:08.42    1:08.46  
 21 Martin, Dylan             15 SLIGO                1:09.50    1:09.21  
 22 Carey, Oisin              14 LASER                1:14.98    1:10.25  
 23 Doherty, Fionn            14 Ballina SC           1:11.44    1:10.67  
 24 Dervan, Ronan             14 CBAR                 1:11.28    1:11.60  
 25 Scully, Tom               14 GAL                  1:13.93    1:12.02  
 26 Clarke, Billy             14 SHARK                1:14.69    1:12.16  
 27 Maher, Patrick            14 SLIGO                1:20.97    1:15.99  
 28 O'Malley, Eoin            14 GAL                  1:20.72    1:16.25  
 29 Maher, Anthony            14 SLIGO                1:20.50    1:17.65  
 
Event 3  Boys 16 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quinn, Gerry              17 LONG                   49.98      50.56  
  2 Lennon, Fiachra           17 ATH                    55.96      55.30  
  3 Cugalj, Filip             16 SHARK                  59.56      59.03  
  4 Byrne, Jimmie             18 LONG                   59.26      59.06  
  5 Woods, David              17 SLIGO                1:00.46    1:00.64  
  6 Rennick, Nathan           16 CBAR                 1:00.40    1:00.99  
  7 Breslin, Cian             16 CLM                  1:01.89    1:01.09  
  8 Madden, Ciaran            18 LONG                 1:00.05    1:01.11  
  9 Gilhooley, David          16 Tuam Swim Team       1:00.53    1:02.15  
 10 Staunton, Diarmuid        16 CLM                  1:01.04    1:02.51  
 11 Vahey, Ben                17 SHARK                1:01.80    1:02.91  
 12 O'Muire, Daire            16 LONG                 1:05.33    1:03.57  
 13 Walsh, Ben                16 Wport                1:10.46    1:05.17  
 14 Mc Williams, Pádraig      16 SHARK                1:09.56    1:07.43  
 15 Flanagan, Patrick         17 LONG                 1:20.57    1:23.61  
 
Event 4  Girls 11 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gannon, Jessica           11 COM                  1:18.91    1:17.59  
  2 Gibbs, Alison             11 GAL                  1:25.03    1:20.84  
  3 Lynch, Helen              11 ATH                  1:28.08    1:25.48  
  4 Dolan, Ruth               11 B/Sloe                    NT    1:31.14  
  5 Griffin, Carol            10 SHARK                1:49.64    1:38.49  
  6 Canavan, Alannah          10 Ballina SC                NT    1:39.39  
  7 Rodawska, Oliwia          11 GAL                  1:39.88    1:40.64  
 
Event 4  Girls 12-13 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bates, Aoife              13 SHARK                1:15.55    1:16.93  
  2 Flaherty, Ellen           13 ATH                  1:24.99    1:17.25  
  3 Leahy, Aoife              13 Bluefin SC           1:15.04    1:17.47  
  4 Mulhall, Ailbhe           12 GAL                  1:24.13    1:18.55  
  5 Ashton, Iona              12 GAL                       NT    1:18.95  
  6 Lee, Penny                13 SLIGO                1:27.88    1:19.41  
  7 Lyons, Maria              13 SLIGO                1:18.23    1:19.46  
  8 Boyle, Emma               13 Bluefin SC           1:19.42    1:21.72  
  9 Martin, Rachel            13 SLIGO                1:19.62    1:22.15  
 10 Delaney, Kate             12 CLM                  1:22.55    1:23.02  
 11 Donnelly, Becky           13 Ballina SC           1:36.58    1:23.20  
 12 Mc Manus, Rebekah         13 LASER                1:28.91    1:23.37  
 13 Conway, Fiona             13 CBAR                 1:35.45    1:23.94  
 14 Condron, Sarah            12 ATH                  1:19.85    1:24.45  
 15 Pliszka, Anastazya        13 COM                       NT    1:24.89  
 16 Kilgallen, Megan          13 CLM                  1:33.78    1:25.36  
 17 Weinert, Wiktoria         12 C FIN                1:26.83    1:25.38  
 17 Mc Weeney, Aine           13 LONG                      NT    1:25.38  
 19 Ryan, Orla                13 COM                  1:33.74    1:26.66  
 20 Kavanagh, Grace A         12 GAL                  1:30.17    1:27.13  
 21 O Neill, Aishling         13 LASER                1:38.83    1:29.36  
 22 Mc Partlan, Alice         12 SLIGO                1:35.80    1:29.47  
 23 MC Keon, Tara             12 B/Sloe                    NT    1:29.68  
 24 Kilcommons, Ciara         12 COM                  1:32.34    1:29.99  
 25 Boyle, Labhaoise          13 SHARK                     NT    1:30.14  
 26 Butler, Emily             12 LASER                     NT    1:31.12  
 27 Horan, Brianne            13 CBAR                 1:39.23    1:32.61  
 28 Smialek, Olivia           12 ATH                  1:43.93    1:33.79  
 29 Finnerty, Lára            13 CLM                       NT    1:33.85  
 30 Andrews, Jennifer         13 C FIN                1:36.89    1:34.03  
 31 Farrell, Danielle         12 SLIGO                1:34.07    1:34.37  
 32 Mac Phee, Eilidh          12 Ballina SC           1:30.62    1:36.82  
 33 Frain, Lauren             13 CLM                  1:34.25    1:37.13  
 34 Magahey, Georgia          13 GAL                  1:32.62    1:38.26  
 35 Melvin, Sarah             13 SLIGO                1:34.99    1:39.26  
 36 Conlon, Sarah             13 CBAR                      NT    1:39.31  
 37 McDonald, Faye            13 Ballina SC           1:44.60    1:42.07  
 38 O'Boyle, Elizabeth        13 LONG                 1:36.56    1:45.42  
 39 Joyce, Saoirse            12 LONG                 1:46.88    1:51.31  
 
Event 4  Girls 14-15 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MC Gowan, Amy             14 B DOL                1:13.26    1:11.89  
  2 Wong, Tara                14 Ballina SC           1:21.85    1:14.59  
  3 Mc Nicholas, Claudia      15 LASER                1:14.55    1:17.17  
  4 Grady, Hannah             14 CBAR                 1:16.98    1:17.37  
  5 Murphy, Freya             14 LASER                1:30.32    1:18.66  
  6 Donnelly, Sarah           15 Ballina SC           1:23.09    1:18.68  
  7 Fadden, Heather           14 CBAR                 1:21.87    1:19.20  
  8 Henehan, Rachel           14 CBAR                 1:41.96    1:22.32  
  9 Breslin, Niamh            15 CBAR                 1:24.73    1:27.42  
 10 Flanagan, Orla            15 CLM                  1:32.54    1:29.55  
 11 O Reilly, Derva           14 Tuam Swim Team       1:35.80    1:30.47  
 12 O'Sullivan, Caoimhe       14 SLIGO                1:21.56    1:31.61  
 13 Begley, Emma              15 Tuam Swim Team       1:25.34    1:31.62  
 14 Nugent, Ellen             14 Ballina SC           1:28.37    1:32.48  
 15 Sheridan, Elaine          14 Ballina SC           1:45.97    1:43.57  
 
Event 4  Girls 16 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kelly, Sarah              18 CLM                  1:02.96    1:04.29  
  2 Kilgallen, Niamh          16 CLM                  1:08.64    1:04.86  
  3 Harrington, Lisa          17 ATH                  1:07.49    1:07.82  
  4 Borriello, Maeform        16 ATH                  1:10.40    1:10.44  
  5 O'Brien, Paola            16 SHARK                1:09.64    1:12.81  
  6 Clancy, Marie             16 SHARK                1:17.76    1:16.58  
  7 Joyce, Laura              16 CLM                  1:18.00    1:16.98  
  8 Hennigan, Caoimhe         17 Ballina SC           1:18.94    1:18.42  
  9 Dunne, Jessica            16 SHARK                1:28.26    1:26.61  
 
Event 5  Boys 11 & Under 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Athlone  'A'                                           NT    2:33.94  
  2 Longford SC  'A'                                       NT    2:52.26  
 
Event 6  Girls 11 & Under 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gannon, Jessica           11 COM                  5:46.99    5:41.42  
  2 Gibbs, Alison             11 GAL                  6:28.04    5:55.82  
  3 Rodawska, Oliwia          11 GAL                       NT    6:51.22  
 
Event 6  Girls 12-13 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lowe, Rebecca             13 ATH                  5:22.68    5:26.69  
  2 Mc Daid, Carrie           13 SLIGO                5:40.19    5:34.81  
  3 Flaherty, Ellen           13 ATH                  5:38.95    5:37.09  
  4 Joyce, Grace              13 SHARK                5:55.69    5:51.73  
  5 Mulhall, Ailbhe           12 GAL                  6:24.09    5:55.03  
  6 Boyle, Emma               13 Bluefin SC           6:41.62    5:57.14  
  7 Walsh, Tara               13 SLIGO                6:09.10    5:58.01  
  8 Ashton, Iona              12 GAL                  6:26.23    6:00.64  
  9 Mc Manus, Rebekah         13 LASER                6:07.49    6:01.10  
 10 Friel, Lauren             13 ATH                  6:03.67    6:02.74  
 11 Kavanagh, Grace A         12 GAL                  6:46.80    6:05.53  
 12 Bates, Aoife              13 SHARK                     NT    6:12.51  
 13 O Neill, Aishling         13 LASER                     NT    6:12.93  
 14 Butler, Emily             12 LASER                6:30.06    6:16.89  
 15 Delaney, Kate             12 CLM                  6:16.04    6:18.01  
 16 Kelly, Aimee              12 SHARK                     NT    6:21.54  
 17 Frain, Lauren             13 CLM                       NT    6:45.07  
 18 O'Boyle, Elizabeth        13 LONG                 6:38.08    6:49.99  
 19 Magahey, Georgia          13 GAL                  6:39.57    7:02.01  
 
Event 6  Girls 14-15 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Henry, Lisa               14 CLM                  5:43.97    5:36.88  
  2 Grady, Hannah             14 CBAR                 5:43.31    5:45.65  
  3 Mc Nicholas, Claudia      15 LASER                5:51.36    5:53.74  
  4 Murphy, Freya             14 LASER                5:53.70    5:58.90  
  5 Henehan, Rachel           14 CBAR                 6:25.63    6:11.31  
  6 Breslin, Niamh            15 CBAR                 5:56.62    6:15.51  
  7 O'Sullivan, Caoimhe       14 SLIGO                6:09.30    6:25.37  
  8 Loftus, Zara              14 CLM                       NT    6:26.37  
  9 Gilhooley, Sarah          14 Tuam Swim Team            NT    6:53.65  
 
Event 6  Girls 16 & Over 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kilgallen, Niamh          16 CLM                  5:13.63    4:59.77  
  2 Naughton, Imogen          16 SHARK                5:23.91    5:24.48  
  3 Joyce, Laura              16 CLM                  6:00.24    5:48.69  
  4 Hennigan, Caoimhe         17 Ballina SC           5:52.15    5:54.87  
 
Event 7  Boys 11 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Malashnyak, Edwin         11 ATH                  1:21.18    1:18.60  
  2 Mc Namara, Conn           11 Wport                1:27.50    1:19.00  
  3 Joyce, Darragh            11 CLM                  1:27.87    1:20.32  
  4 Coogan, Alfie             11 ATH                  1:30.65    1:22.27  
  5 Lee, Liam                 11 SLIGO                1:51.35    1:25.90  
  6 Cooke, Aonghus            10 Tuam Swim Team       1:34.70    1:26.18  
  7 Wooley, James             11 CLM                       NT    1:31.53  
  8 Flaherty, Roan            10 ATH                       NT    1:31.57  
  9 Claffey, Donagh           11 ATH                  1:34.11    1:31.99  
 10 Dzaee, Alan               11 LONG                      NT    1:33.56  
 11 Mroz, Kamil               11 LONG                 1:44.10    1:34.22  
 12 Heaney, Mike              11 CLM                       NT    1:35.41  
 13 Doherty, Eamon            10 Ballina SC                NT    1:37.24  
 14 McCormack, Cian           10 LONG                 1:45.34    1:37.29  
 15 Kearney, Oliver            9 C FIN                     NT    1:39.57  
 16 Humpston, Ruairi          10 LONG                      NT    1:47.46  
 17 Meadows, Caolan           10 LONG                      NT    1:48.00  
 
Event 7  Boys 12-13 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scanlon, Ciaran           13 LONG                 1:20.78    1:15.14  
  2 Hornet, Ryan              13 LASER                1:26.18    1:17.72  
  3 Madigan, Daniel           12 LONG                 1:17.50    1:17.79  
  4 Waters, Fionn             13 Tuam Swim Team       1:25.82    1:18.45  
  5 Breslin, Ethan            13 CLM                       NT    1:18.76  
  6 Mitchell, Orin M          13 SLIGO                1:29.18    1:19.88  
  7 Pfeiffer, Robin           12 Bluefin SC           1:25.80    1:20.73  
  8 Ryan, Seadhna             13 LONG                 1:20.47    1:21.18  
  9 Kearney, Oisin            13 C FIN                1:52.88    1:21.68  
 10 Kurkin, Daniel            13 LONG                 1:32.48    1:22.35  
 11 Mooney, James             12 B/Sloe                    NT    1:22.95  
 12 Quinn, Daniel             13 ATH                  1:47.68    1:23.15  
 13 Ryan, Duileach            12 LONG                 1:23.57    1:23.49  
 14 Humpston, Darragh         13 LONG                      NT    1:23.81  
 15 O'Donovan, Niall          13 SLIGO                1:38.71    1:24.51  
 16 O Rourke, Diarmuid        12 Tuam Swim Team       1:43.84    1:24.63  
 17 Friel, Ethan              12 ATH                  1:27.55    1:24.67  
 18 Lennon, Brian             13 SHARK                1:31.65    1:25.78  
 19 Mc Partlan, Patrick       13 SLIGO                     NT    1:26.22  
 20 Jennings, Cillian         13 SHARK                1:50.47    1:27.55  
 21 Leonard, Conor            13 LONG                 1:33.06    1:27.91  
 22 Socolovsky, Valia         12 ATH                  1:35.99    1:29.64  
 23 Hynes, John               12 LASER                1:35.38    1:30.55  
 24 Hunter, Adam              12 SLIGO                1:40.57    1:31.31  
 25 Joyce, Niall              12 SHARK                1:31.25    1:32.84  
 26 Coppinger, Niall          12 LONG                 1:47.58    1:41.03  
 27 Nerney, Tadhg             12 LONG                 1:45.18    1:45.19  
 
Event 7  Boys 14-15 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Robert            15 ATH                  1:16.05    1:03.18  
  2 Mc Andrew, Michael        14 SHARK                1:13.35    1:10.40  
  3 Scully, Bryan             15 ATH                  1:12.62    1:10.57  
  4 Melvin, Conor             15 SLIGO                1:13.54    1:11.73  
  5 Morris, Jayke             15 CLM                  1:15.53    1:12.01  
  6 Pilcher, Jack             14 CLM                       NT    1:13.49  
  7 O Rourke, Oisín           14 Tuam Swim Team            NT    1:13.86  
  8 Moran, Ethan              15 B/Sloe                    NT    1:15.25  
  9 English, James            15 CBAR                      NT    1:16.10  
 10 Arsic, Aleksandar         14 SHARK                1:20.34    1:16.27  
 11 Burke, Tiernan            15 Bluefin SC                NT    1:16.70  
 12 Mills, David              14 LONG                 1:22.60    1:16.88  
 13 Stewart, Harry            15 LONG                 1:15.00    1:17.11  
 14 Eglinton, Owen            15 SLIGO                1:20.74    1:18.46  
 15 Martin, Dylan             15 SLIGO                1:52.25    1:18.63  
 16 Doherty, Fionn            14 Ballina SC           1:38.53    1:19.56  
 17 MC Auley, Ian             14 ATH                       NT    1:20.17  
 18 Stevenson, John           14 ATH                       NT    1:20.37  
 19 Clarke, Billy             14 SHARK                1:27.00    1:20.84  
 20 Carey, Oisin              14 LASER                1:31.22    1:22.47  
 21 Breheny, Kieran           14 C FIN                1:28.26    1:22.93  
 22 Staunton, William         14 CLM                  1:37.30    1:24.44  
 23 Maher, Patrick            14 SLIGO                1:39.06    1:28.30  
 24 Maher, Anthony            14 SLIGO                     NT    1:30.73  
 
Event 7  Boys 16 & Over 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quinn, Gerry              17 LONG                   56.97      57.67  
  2 Madden, Ciaran            18 LONG                 1:06.86    1:06.48  
  3 Woods, David              17 SLIGO                1:11.38    1:07.13  
  4 Cugalj, Filip             16 SHARK                1:08.96    1:07.23  
  5 Staunton, Diarmuid        16 CLM                  1:38.88    1:10.16  
  6 Byrne, Jimmie             18 LONG                 1:14.22    1:11.67  
  7 Breslin, Cian             16 CLM                       NT    1:12.65  
  8 Vahey, Ben                17 SHARK                1:13.73    1:13.77  
  9 O'Muire, Daire            16 LONG                 1:17.69    1:17.65  
 10 Walsh, Ben                16 Wport                1:36.81    1:17.86  
 11 Mc Williams, Pádraig      16 SHARK                1:23.42    1:19.18  
 
Event 8  Girls 11 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gannon, Jessica           11 COM                  1:06.36    1:08.04  
  2 Lynch, Helen              11 ATH                  1:11.40    1:09.77  
  3 Mc Fadden, Ava            11 COM                  1:15.96    1:13.29  
  4 Gibbs, Alison             11 GAL                  1:15.30    1:13.88  
  5 Dolan, Ruth               11 B/Sloe               1:18.58    1:15.59  
  6 Canavan, Alannah          10 Ballina SC           1:20.13    1:16.33  
  7 Lowe, Erika               10 ATH                  1:20.82    1:16.44  
  8 Mc Auley, Sile            11 ATH                  1:29.66    1:17.03  
  9 O'Brien, Roisin           11 COM                  1:21.26    1:17.31  
 10 Rodawska, Oliwia          11 GAL                  1:18.10    1:19.58  
 11 Martin, Emily             10 ATH                  1:23.46    1:20.32  
 12 Liptrot, Rebecca          11 SHARK                1:26.55    1:21.52  
 13 Griffin, Carol            10 SHARK                1:25.50    1:22.49  
 14 Byrne, Ella               11 LONG                 1:28.52    1:25.15  
 15 O'Boyle, Karen            11 LONG                 1:32.78    1:25.53  
 16 Scanlon, Aisling           9 LONG                 1:33.21    1:26.60  
 17 Hagan, Kate               10 LONG                 1:31.93    1:27.12  
 18 Deeley, Ava               10 LONG                 1:39.11    1:34.44  
 19 McCormack, Rionagh         8 LONG                 1:36.79    1:37.20  
 20 Leonard, Siobhan          11 LONG                 1:49.17    1:39.89  
 21 Ni Mhuri, Molly           10 LONG                 1:43.31    1:41.36  
 22 Dowd, Jane                11 LONG                 1:46.16    1:44.20  
 23 O'Boyle, Jane              8 LONG                 1:51.96    1:58.25  
 24 Manning, Katie             9 LONG                 2:04.14    2:01.99  
 
Event 8  Girls 12-13 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lowe, Rebecca             13 ATH                  1:04.58    1:02.73  
  2 Leahy, Aoife              13 Bluefin SC           1:05.69    1:04.25  
  3 Flaherty, Ellen           13 ATH                  1:08.21    1:05.61  
  4 Conway, Fiona             13 CBAR                 1:07.88    1:07.32  
  5 Pliszka, Anastazya        13 COM                  1:12.56    1:08.53  
  6 Ashton, Iona              12 GAL                  1:13.28    1:09.03  
  7 Ginty, Aoife              13 LONG                 1:10.77    1:09.72  
  8 Mulhall, Ailbhe           12 GAL                  1:17.19    1:10.16  
  9 Mills, Jenna              13 LONG                 1:08.22    1:10.26  
 10 Condron, Sarah            12 ATH                  1:05.23    1:10.41  
 11 Friel, Lauren             13 ATH                  1:09.51    1:10.50  
 12 Kilgallen, Megan          13 CLM                  1:27.25    1:10.57  
 13 Andrews, Jennifer         13 C FIN                1:11.45    1:11.34  
 14 Mc Weeney, Aine           13 LONG                 1:09.91    1:11.36  
 15 Boyle, Emma               13 Bluefin SC           1:10.75    1:11.47  
 16 Ryan, Orla                13 COM                  1:11.84    1:12.04  
 17 Lee, Penny                13 SLIGO                1:14.81    1:12.06  
 18 Lyons, Maria              13 SLIGO                1:12.16    1:12.10  
 19 Donnelly, Becky           13 Ballina SC           1:12.21    1:12.37  
 20 Reilly, Edel              13 ATH                  1:18.87    1:12.46  
 21 Farrell, Danielle         12 SLIGO                1:22.64    1:13.59  
 22 Butler, Emily             12 LASER                1:16.06    1:13.63  
 23 MC Keon, Tara             12 B/Sloe               1:17.87    1:13.81  
 24 Kavanagh, Grace A         12 GAL                  1:13.25    1:13.96  
 25 Weinert, Wiktoria         12 C FIN                1:19.68    1:14.07  
 26 Kilcommons, Ciara         12 COM                  1:17.14    1:14.19  
 27 Smialek, Olivia           12 ATH                  1:16.84    1:14.31  
 28 O Neill, Aishling         13 LASER                1:16.29    1:14.42  
 29 Mc Manus, Rebekah         13 LASER                1:15.31    1:14.46  
 30 Mac Phee, Eilidh          12 Ballina SC           1:14.37    1:14.82  
 31 Frain, Lauren             13 CLM                  1:14.00    1:14.98  
 32 Delaney, Kate             12 CLM                  1:13.90    1:15.13  
 33 Francis, Jane             13 SHARK                1:16.83    1:15.21  
 34 Martin, Rachel            13 SLIGO                1:14.91    1:15.42  
 35 Horan, Brianne            13 CBAR                 1:14.46    1:15.82  
 36 Ward, Aileen              12 ATH                  1:13.28    1:15.86  
 37 Boyle, Labhaoise          13 SHARK                1:14.42    1:16.09  
 38 Conlon, Sarah             13 CBAR                 1:20.28    1:16.60  
 39 Finnerty, Lára            13 CLM                  1:19.92    1:17.56  
 40 Mc Partlan, Alice         12 SLIGO                1:18.47    1:17.92  
 41 O'Boyle, Elizabeth        13 LONG                 1:16.13    1:17.99  
 42 Melvin, Sarah             13 SLIGO                1:15.81    1:18.41  
 43 Magahey, Georgia          13 GAL                  1:17.85    1:19.04  
 44 Harrison, Sorcha          13 LONG                 1:29.95    1:20.00  
 45 Horkan, Aisling           12 CLM                  1:22.47    1:21.50  
 46 McDonald, Faye            13 Ballina SC           1:21.06    1:21.68  
 47 Gorman, Aisling           12 LONG                 1:27.21    1:22.18  
 48 Murphy, Jennifer          12 Ballina SC           1:28.83    1:24.75  
 49 Kemayou, Audrey           12 LONG                      NT    1:26.04  
 50 Joyce, Saoirse            12 LONG                 1:34.64    1:32.42  
 51 Leonard, Aoife            12 LONG                 1:33.80    1:33.74  
 
Event 8  Girls 14-15 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MC Gowan, Amy             14 B DOL                1:03.54    1:02.69  
  2 Wong, Tara                14 Ballina SC           1:05.01    1:05.42  
  3 Egan, Edel                15 CBAR                 1:03.72    1:05.62  
  4 Henry, Lisa               14 CLM                  1:08.29    1:05.73  
  5 Lynch, Ciara              15 SLIGO                1:08.48    1:06.70  
  6 Grady, Hannah             14 CBAR                 1:07.25    1:07.31  
  7 Fadden, Heather           14 CBAR                 1:09.27    1:07.80  
  8 Donnelly, Sarah           15 Ballina SC           1:10.75    1:09.36  
  9 Loftus, Zara              14 CLM                  1:15.57    1:09.44  
 10 Murphy, Freya             14 LASER                1:13.94    1:09.63  
 11 Breslin, Niamh            15 CBAR                 1:07.95    1:11.48  
 12 Deely, Megan              14 CBAR                 1:12.49    1:11.62  
 13 Flanagan, Orla            15 CLM                  1:11.66    1:12.61  
 14 O Reilly, Derva           14 Tuam Swim Team       1:11.55    1:12.86  
 15 Reilly, Anoise            15 Ballina SC           1:11.75    1:13.02  
 16 Henehan, Rachel           14 CBAR                 1:14.99    1:13.06  
 17 Mc Nicholas, Claudia      15 LASER                1:13.10    1:13.31  
 18 Nugent, Ellen             14 Ballina SC           1:11.16    1:13.48  
 19 Gilhooley, Sarah          14 Tuam Swim Team       1:22.37    1:13.67  
 20 Maloney, Abbie            15 LONG                 1:15.22    1:16.29  
 21 Sheridan, Elaine          14 Ballina SC           1:21.97    1:23.47  
 
Event 8  Girls 16 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kilgallen, Niamh          16 CLM                  1:01.89      58.30  
  2 Borriello, Maeform        16 ATH                    59.50    1:00.94  
  3 Mellotte, Georgia         16 Wport                1:03.39    1:02.99  
  4 Harrington, Lisa          17 ATH                  1:04.06    1:04.02  
  5 Kelly, Lauren             16 SHARK                1:02.78    1:04.12  
  6 Murphy, Rachel            16 Ballina SC           1:05.77    1:05.06  
  7 Naughton, Imogen          16 SHARK                1:04.41    1:05.59  
  8 Ward, Emily               16 B DOL                1:06.56    1:06.49  
  9 Clancy, Marie             16 SHARK                1:05.83    1:06.50  
 10 Joyce, Laura              16 CLM                  1:05.33    1:06.67  
 11 O'Brien, Paola            16 SHARK                1:05.64    1:06.79  
 12 Hennigan, Caoimhe         17 Ballina SC           1:07.41    1:10.89  
 13 Dunne, Jessica            16 SHARK                1:10.31    1:13.06  
 
Event 9  Boys 11 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Malashnyak, Edwin         11 ATH                  1:21.68    1:20.26  
  2 Mc Namara, Conn           11 Wport                1:29.81    1:23.90  
  3 Joyce, Darragh            11 CLM                  1:32.57    1:24.00  
  4 Coogan, Alfie             11 ATH                  1:26.46    1:27.25  
  5 Cooke, Aonghus            10 Tuam Swim Team       1:38.89    1:28.57  
  6 Harrington, Shane         11 ATH                       NT    1:31.99  
  7 Wooley, James             11 CLM                       NT    1:32.16  
  8 Lee, Liam                 11 SLIGO                1:28.66    1:32.96  
  9 Mroz, Kamil               11 LONG                 1:58.62    1:39.22  
 10 Davey, Frey               11 GAL                       NT    1:41.51  
 11 Doherty, Eamon            10 Ballina SC           1:44.35    1:48.56  
 
Event 9  Boys 12-13 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rennick, Sam              12 CBAR                 1:25.33    1:12.14  
  2 Madigan, Daniel           12 LONG                 1:14.98    1:15.88  
  3 Grady, Rory               12 CBAR                      NT    1:15.94  
  4 Scanlon, Ciaran           13 LONG                 1:15.90    1:17.39  
  5 O'Sullivan, Tom           12 GAL                  1:18.85    1:18.56  
  6 Ryan, Seadhna             13 LONG                 1:18.00    1:21.31  
  7 Faherty, Christopher      12 LONG                 1:21.35    1:21.43  
  8 Humpston, Darragh         13 LONG                 1:28.98    1:22.63  
  9 Donohoe, Cian             12 CBAR                 1:27.11    1:22.92  
 10 Pfeiffer, Robin           12 Bluefin SC           1:33.30    1:23.48  
 11 Ryan, Duileach            12 LONG                 1:23.57    1:23.79  
 12 Mc Partlan, Patrick       13 SLIGO                1:29.29    1:24.66  
 13 Kearney, Oisin            13 C FIN                     NT    1:26.38  
 14 O'Donovan, Niall          13 SLIGO                1:30.56    1:27.79  
 15 Naughton, Ben             12 GAL                  1:41.52    1:31.15  
 16 Carter, Niall             13 CBAR                      NT    1:31.81  
 17 Leonard, Conor            13 LONG                 1:44.82    1:32.14  
 18 Mooney, James             12 B/Sloe                    NT    1:32.86  
 19 Hynes, John               12 LASER                1:33.24    1:33.20  
 20 Hunter, Adam              12 SLIGO                1:44.38    1:33.76  
 21 Friel, Ethan              12 ATH                       NT    1:34.68  
 
Event 9  Boys 14-15 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Robert            15 ATH                    57.81      58.34  
  2 Heung, Tommy              14 CBAR                 1:09.33    1:06.46  
  3 Shakeshaft, Jack          15 Ballina SC           1:20.31    1:10.72  
  4 Pilcher, Jack             14 CLM                  1:17.90    1:12.64  
  5 Kilkenny, Liam            14 GAL                  1:17.27    1:13.37  
  6 Mc Andrew, Michael        14 SHARK                1:17.84    1:15.39  
  7 Melvin, Conor             15 SLIGO                1:15.62    1:15.91  
  8 Moran, Ethan              15 B/Sloe               1:28.11    1:17.16  
  9 Morris, Jayke             15 CLM                  1:18.89    1:21.58  
 10 Kelly, Niall              14 CLM                  1:28.13    1:22.92  
 11 Burke, Tiernan            15 Bluefin SC                NT    1:25.05  
 12 Breheny, Kieran           14 C FIN                1:52.81    1:25.48  
 13 Mills, David              14 LONG                      NT    1:25.92  
 14 Staunton, William         14 CLM                  1:29.15    1:26.27  
 15 Martin, Dylan             15 SLIGO                1:21.21    1:29.08  
 16 Arsic, Aleksandar         14 SHARK                1:20.83    1:29.18  
 17 Keaney, Sean              14 SLIGO                     NT    1:29.51  
 18 Scully, Tom               14 GAL                  1:34.35    1:30.84  
 19 O'Malley, Eoin            14 GAL                  1:42.00    1:31.69  
 
Event 9  Boys 16 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quinn, Gerry              17 LONG                   57.01      57.25  
  2 Lennon, Fiachra           17 ATH                  1:00.68    1:00.02  
  3 Byrne, Jimmie             18 LONG                 1:03.70    1:06.38  
  4 Rennick, Nathan           16 CBAR                 1:07.08    1:07.78  
  5 Cugalj, Filip             16 SHARK                1:14.21    1:08.31  
  6 Woods, David              17 SLIGO                1:47.28    1:11.30  
  7 Breslin, Cian             16 CLM                  1:16.50    1:11.82  
  8 Vahey, Ben                17 SHARK                1:15.58    1:14.74  
  9 Staunton, Diarmuid        16 CLM                  1:14.48    1:15.02  
 10 Mc Williams, Pádraig      16 SHARK                     NT    1:33.60  
 
Event 10  Girls 11 & Under 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Comans S C  'A'                                        NT    2:31.36  
  2 Athlone  'A'                                           NT    2:32.22  
  3 Longford SC  'B'                                       NT    3:11.76  
  4 Longford SC  'A'                                       NT    3:20.05  
 
Event 11  Boys 12-13 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Longford SC  'A'                                       NT    2:23.47  
  2 Sligo S C  'A'                                         NT    2:26.01  
  3 Athlone  'A'                                           NT    2:31.39  
  4 Longford SC  'B'                                       NT    2:51.37  
 
Event 12  Boys 14-15 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Castlebar S C  'A'                                     NT    2:10.27  
  2 Claremorris SC  'A'                                    NT    2:21.08  
 
Event 13  Boys 16 & Over 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Athlone  'A'                                           NT    1:56.62  
  2 Longford SC  'A'                                       NT    1:57.47  
  3 Shark Swimming Club Limited  'A'                       NT    2:06.29  
  4 Claremorris SC  'A'                                    NT    2:07.13  
  5 Sligo S C  'A'                                         NT    2:09.84  
 
Event 14  Girls 12-13 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Athlone  'A'                                           NT    2:19.79  
  2 Shark Swimming Club Limited  'A'                       NT    2:23.48  
  3 Sligo S C  'A'                                         NT    2:24.42  
  4 Longford SC  'A'                                       NT    2:30.50  
  5 Comans S C  'A'                                        NT    2:31.57  
  6 Claremorris SC  'A'                                    NT    2:32.97  
  7 Longford SC  'B'                                       NT    2:56.86  
 
Event 15  Girls 14-15 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sligo S C  'A'                                         NT    2:18.84  
  2 Castlebar S C  'A'                                     NT    2:19.03  
  3 Ballina Swimming Club  'A'                             NT    2:27.44  
 
Event 16  Girls 16 & Over 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Athlone  'A'                                           NT    2:10.65  
  2 Shark Swimming Club Limited  'A'                       NT    2:13.27  
  3 Claremorris SC  'A'                                    NT    2:15.70  
  4 Ballina Swimming Club  'A'                             NT    2:24.90