LONGFORD GALA JAN-2011

Event 1  Girls 11 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:36.00  11&U A
        1:46.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Duignan, Dearbhla         11 ATH                            1:34.13 A      
  2 Dolan, Tara               11 COM                            1:35.65 A      
  3 Egan, Sorcha              11 ATH                            1:36.65 B      
  4 MC Grath, Ebony           11 LONG                           1:37.33 B      
  6 Payne, Heather            11 ATH                            1:38.69 B      
  7 Carroll, Rebecca          11 COM                            1:39.29 B      
  8 Reilly, Aoibheann         10 ATH                            1:41.90 B      
  9 Sweeney, Kate              9 LONG                           1:43.38 B      
 10 Campbell, Roisin          11 COM                            1:43.71 B      
 11 Duffy, Sarah              11 LONG                           1:44.08 B      
 12 O'Neill, Lauren           11 LONG                           1:45.28 B      
 13 Nerney, Eve               10 LONG                           1:47.87        
 14 Nevin, Orla                9 LONG                           1:55.71        
 
Event 1  Girls 12-13 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:31.00  12-13 A
        1:45.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Skelly, Aideen            12 LONG                           1:29.91 A      
  2 Reilly, Gemma             12 LONG                           1:35.32 B      
  3 Farrell, Ciara            12 LONG                           1:37.90 B      
  4 Mooney, Rebecca           13 COM                            1:39.60 B      
  5 O'Dowd, Shannon           12 COM                            1:37.98 B      
  5 Lalwani, Emma             12 COM                            1:41.91 B      
  6 Weaver, Gabriella         13 CFINS                          1:42.82 B      
 
Event 1  Girls 14 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:26.00  14&O A
        1:39.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ryan, Emma                14 COM                            1:28.01 B      
 
Event 2  Boys 11 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:36.00  11&U A
        1:48.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Regan, Ciaran              9 COM                            1:29.55 A      
  2 Rowlands, Rhys            10 ATH                            1:30.82 A      
  3 Stewart, Harry            10 LONG                           1:35.63 A      
  4 O'Muire, Daire            11 LONG                           1:35.80 A      
  5 O'Connor, Aaron           11 LONG                           1:36.27 B      
  6 Cummins, Ben              11 COM                            1:37.30 B      
  7 MC Nevin, Tadgh            9 LONG                           1:38.66 B      
  8 Scully, Bryan             10 ATH                            1:41.94 B      
  9 Brennan, Jack              9 ATH                            1:42.07 B      
 10 Kenny, Ronan               9 LONG                           1:45.76 B      
 11 Ryan, Seadhna              8 LONG                           1:46.83 B      
 12 Moran, Ben                 9 COM                            1:48.46        
 13 Murray, Dylan             11 LONG                           1:49.87        
 14 MC Namara, David          10 ATH                            1:52.03        
 
Event 2  Boys 12-13 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:30.00  12-13 A
        1:42.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Manning, Tom              12 LONG                           1:42.61        
  2 Cumaskey, Luke            13 LONG                           1:47.81        
  3 Byrne, Jimmie             13 LONG                           1:48.55        
 
Event 3  Girls 11 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          46.00  A
          56.00  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Brien, Aoife            11 LONG                             42.33 A      
  2 Carroll, Rebecca          11 COM                              44.16 A      
  3 Kilduff, Jenni            10 COM                              45.16 A      
  4 MC Grath, Ebony           11 LONG                             48.00 B      
  5 Sweeney, Kate              9 LONG                             48.50 B      
  6 O'Neill, Lauren           11 LONG                             50.40 B      
  7 Nerney, Eve               10 LONG                             50.57 B      
  8 Nevin, Orla                9 LONG                             58.24        
 
Event 4  Boys 11 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          47.00  A
          57.00  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Connolly, Sam             10 COM                              43.75 A      
  2 Ryan, Seadhna              8 LONG                             44.40 A      
  3 Regan, Ciaran              9 COM                              45.38 A      
  4 MC Nevin, Tadgh            9 LONG                             47.40 B      
  5 Kelly, Robert             10 ATH                              48.35 B      
  6 Kenny, Ronan               9 LONG                             51.71 B      
  7 MC Namara, David          10 ATH                              51.94 B      
  8 Stewart, Harry            10 LONG                             55.57 B      
  9 Murray, Dylan             11 LONG                             56.09 B      
 
Event 5  Boys 13 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:39.00  13&U A
        1:49.00  13&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cumaskey, Luke            13 LONG                           1:56.58        
  2 Manning, Tom              12 LONG                           2:03.63        
 
Event 6  Girls 13 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:42.00  13&U A
        1:52.00  13&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Weaver, Gabriella         13 CFINS                          1:33.44 A      
  2 Crossan, Mary             13 CFINS                          1:37.21 A      
  3 Delaney, Riona            13 COM                            1:38.60 A      
  4 Mooney, Rebecca           13 COM                            1:42.66 B      
  5 Lalwani, Emma             12 COM                            1:52.32        
  6 Reilly, Gemma             12 LONG                           1:59.23        
 
Event 7  Boys 11 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:22.00  11&U A
        1:32.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cummins, Ben              11 COM                            1:18.59 A      
  2 Brennan, Jack              9 ATH                            1:22.09 B      
  3 Kelly, Robert             10 ATH                            1:24.92 B      
  4 Rowlands, Rhys            10 ATH                            1:27.70 B      
  5 Weaver, Luke              11 CFINS                          1:29.87 B      
  6 MC Nevin, Tadgh            9 LONG                           1:30.14 B      
  7 Connolly, Sam             10 COM                            1:31.42 B      
  8 Stewart, Harry            10 LONG                           1:32.38        
  9 Ryan, Seadhna              8 LONG                           1:32.99        
 10 O'Driscoll, Conor         10 ATH                            1:33.47        
 11 Lonergan, Stephen          9 ATH                            1:35.62        
 12 Moran, Ben                 9 COM                            1:37.37        
 13 Seery, Jack                9 ATH                            1:37.74        
 14 MC Namara, David          10 ATH                            1:38.98        
 15 Murray, Dylan             11 LONG                           1:40.53        
 16 Weever, Robin             11 CFINS                          1:40.91        
 17 Kenny, Ronan               9 LONG                           1:49.83        
 
Event 7  Boys 12-13 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:17.00  12-13 A
        1:30.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rayner, Sean              13 COM                            1:22.72 B      
  2 Byrne, Jimmie             13 LONG                           1:30.53        
  3 Cumaskey, Luke            13 LONG                           1:31.28        
  4 Manning, Tom              12 LONG                           1:36.47        
 
Event 7  Boys 14 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:11.00  14&O A
        1:23.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lane, Conor               15 COM                            1:13.60 B      
  2 Healy, Aiden              14 CFINS                          1:18.92 B      
 
Event 8  Girls 11 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:22.00  11&U A
        1:32.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rowlands, Tara            11 ATH                            1:18.73 A      
  2 Egan, Sorcha              11 ATH                            1:18.81 A      
  3 Dolan, Tara               11 COM                            1:21.14 A      
  4 Payne, Heather            11 ATH                            1:22.72 B      
  5 Carroll, Rebecca          11 COM                            1:24.53 B      
  6 Kilduff, Jenni            10 COM                            1:25.36 B      
  7 Duignan, Dearbhla         11 ATH                            1:26.08 B      
  8 Duffy, Sarah              11 LONG                           1:28.01 B      
  9 Nerney, Eve               10 LONG                           1:29.63 B      
 10 Reilly, Aoibheann         10 ATH                            1:29.91 B      
 11 Tiernan, Meabh            11 COM                            1:31.09 B      
 12 Campbell, Roisin          11 COM                            1:31.54 B      
 13 Sweeney, Kate              9 LONG                           1:34.20        
 14 O'Neill, Lauren           11 LONG                           1:35.96        
 15 Nevin, Orla                9 LONG                           1:42.94        
 
Event 8  Girls 12-13 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:18.00  12-13 A
        1:31.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Skelly, Aideen            12 LONG                           1:17.36 A      
  2 Farrell, Niamh            13 LONG                           1:18.09 B      
  3 Stewart, Eva              12 LONG                           1:22.51 B      
  4 Lalwani, Emma             12 COM                            1:28.17 B      
  5 Browne, Alisha            12 LONG                           1:29.12 B      
  6 Reilly, Gemma             12 LONG                           1:31.70        
  7 Healy, Grace              12 CFINS                          1:41.87        
  8 Mooney, Rebecca           13 COM                            1:46.70        
  9 MC Call, Maise            12 COM                            1:48.42        
 
Event 9  Boys 11 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Comans S C  'A'                                             2:24.83        
  2 Athlone  'A'                                                2:34.22        
  3 Longford SC  'A'                                            2:50.97        
 
Event 10  Girls 11 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Athlone  'A'                                                2:31.55        
  2 Comans S C  'A'                                             2:35.09        
  3 Longford SC  'A'                                            2:49.53        
 
Event 12  Girls 12-13 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Longford SC  'A'                                            2:31.45        
  2 Comans S C  'A'                                             2:35.20