LONGFORD GRADED GALA JAN 2014

Event 2  Girls 11 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          44.00  A
          54.00  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ryan, Orla                11 COM                              40.62 A      
  2 Kilcommons, Ciara         10 COM                              43.24 A      
  3 Mills, Jenna              11 LONG                             43.77 A      
  4 Pliszka, Anastazya        11 COM                              44.92 B      
  5 O'Boyle, Elizabeth        11 LONG                             45.15 B      
  6 Andrews, Jennifer         11 C FIN                            45.74 B      
  7 Daly, Edel                10 ATH                              49.27 B      
  8 Ward, Aileen              10 ATH                              49.77 B      
  9 Lowe, Aoife               10 C FIN                            49.88 B      
 10 MC Loughlin, Sarah        10 C FIN                            50.30 B      
 11 Joyce, Saoirse            11 LONG                             52.71 B      
 12 Lowe, Erika                9 ATH                              53.46 B      
 13 Sutton, Ciara             11 LONG                             55.00        
 14 McKeown, Lauren            9 C FIN                            56.33        
 15 Scanlon, Aisling           7 LONG                             57.63        
 16 Fitzpatrick, Eva           9 ATH                              59.05        
 17 Fitzpatrick, Cara          9 ATH                            1:00.78        
 18 Moran, Ellie               8 COM                            1:08.65        
 19 Collier, Clodagh          10 ATH                            1:13.83        
 
Event 3  Boys 11 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          44.00  A
          54.00  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Brien, Stephen          11 LONG                             40.73 A      
  2 Romanov, Vladimir         11 ATH                              41.23 A      
  3 Claffey, Donagh           10 ATH                              46.51 B      
  4 Powell, Luke              11 ATH                              46.62 B      
  5 Coogan, Alfie              9 ATH                              47.53 B      
  6 Brennan, Daniel           11 COM                              48.91 B      
  7 Mika, Bartek              10 LONG                             51.75 B      
  8 Duda, Philip               8 COM                              54.46        
 
Event 4  Girls 13 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gannon, Jessica            9 COM                            1:40.42        
 
Event 5  Boys 13 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Collier, Cameron          13 ATH                            2:10.54        
  2 Kennedy, Charlie          10 ATH                            2:16.07        
 
Event 6  Girls 11 & Under 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        3:30.00  11&U A
        3:50.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Weeney, Aine           11 LONG                           3:13.16 A      
  2 Daly, Edel                10 ATH                            3:17.38 A      
  3 Mills, Jenna              11 LONG                           3:18.03 A      
  4 O'Boyle, Elizabeth        11 LONG                           3:22.30 A      
  5 Pliszka, Anastazya        11 COM                            3:23.55 A      
  6 Brennan, Judy             10 ATH                            3:23.83 A      
  7 MC Dermott, Aoife         11 ATH                            3:30.16 B      
  8 Raleigh, Rachel           11 LONG                           3:38.66 B      
  9 Ward, Aileen              10 ATH                            3:40.75 B      
 10 Lowe, Erika                9 ATH                            3:45.95 B      
 11 Fitzpatrick, Eva           9 ATH                            3:47.55 B      
 12 Fitzpatrick, Cara          9 ATH                            4:02.29        
 
Event 6  Girls 12-13 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        3:20.00  12-13 A
        3:40.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nerney, Eve               13 LONG                           3:10.71 A      
 
Event 6  Girls 14 & Over 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        3:10.00  14&O A
        3:30.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Boyle, Rachel           14 LONG                           3:19.66 B      
 
Event 7  Boys 11 & Under 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        3:30.00  11&U A
        3:50.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Faherty, Christopher      11 LONG                           3:13.57 A      
  2 Brennan, Daniel           11 COM                            3:22.88 A      
  3 Romanov, Vladimir         11 ATH                            3:23.67 A      
  4 Semikin, Nikita           10 ATH                            3:27.08 A      
  5 Harrington, Shane          9 ATH                            3:28.18 A      
  6 Quinn, Daniel             11 ATH                            3:28.23 A      
  7 O'Boyle, Aidan            10 LONG                           3:31.03 B      
  8 O'Brien, Stephen          11 LONG                           3:33.84 B      
  9 Mika, Bartek              10 LONG                           3:35.69 B      
 10 Smith, Cian                9 ATH                            3:43.14 B      
 
Event 7  Boys 12-13 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        3:15.00  12-13 A
        3:35.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mills, David              12 LONG                           3:14.19 A      
 
Event 8  Girls 11 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:22.00  11&U A
        1:32.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Weeney, Aine           11 LONG                           1:18.08 A      
  2 Farnon, Hannah            11 COM                            1:19.24 A      
  3 Daly, Edel                10 ATH                            1:22.77 B      
  4 Brennan, Judy             10 ATH                            1:23.72 B      
  5 Clarke, Isabelle          11 ATH                            1:23.97 B      
  6 Kilcommons, Ciara         10 COM                            1:24.89 B      
  7 Andrews, Jennifer         11 C FIN                          1:24.94 B      
  8 Daly, Kelsey              11 ATH                            1:25.25 B      
  9 Madden, Nessa             11 COM                            1:26.39 B      
 10 MC Dermott, Aoife         11 ATH                            1:27.43 B      
 11 Sutton, Ciara             11 LONG                           1:27.73 B      
 12 O'Boyle, Elizabeth        11 LONG                           1:28.87 B      
 13 Raleigh, Rachel           11 LONG                           1:29.34 B      
 14 MC Loughlin, Sarah        10 C FIN                          1:30.78 B      
 15 McFadden, Ava             10 COM                            1:30.92 B      
 16 Lowe, Erika                9 ATH                            1:31.23 B      
 17 Collier, Clodagh          10 ATH                            1:32.22        
 18 Pliszka, Anastazya        11 COM                            1:33.05        
 19 Ward, Aileen              10 ATH                            1:33.48        
 20 McKeown, Lauren            9 C FIN                          1:34.67        
 21 Fitzpatrick, Eva           9 ATH                            1:36.79        
 22 O'Brien, Roisin            9 COM                            1:36.89        
 23 Moran, Ellie               8 COM                            1:38.23        
 24 O'Boyle, Karen             9 LONG                           1:43.50        
 25 Clarke, Eloise             9 ATH                            1:44.32        
 26 Joyce, Saoirse            11 LONG                           1:45.19        
 27 Waldron, Hannah           10 COM                            1:48.72        
 28 Feeley, Emily             10 COM                            1:49.15        
 29 Mc Auley, Sile             8 ATH                            1:49.19        
 29 Fitzpatrick, Cara          9 ATH                            1:49.19        
 31 Clancy, Niamh             10 C FIN                          1:51.81        
 32 Ryan, Isabelle            10 COM                            1:53.23        
 33 Scanlon, Aisling           7 LONG                           1:53.61        
 34 Holmes, Grace              9 COM                            2:10.07        
 
Event 8  Girls 12-13 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:17.00  12-13 A
        1:27.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nerney, Eve               13 LONG                           1:14.72 A      
  2 Fitzgerld, Aoife          12 ATH                            1:20.46 B      
  3 McFadden, Clodagh         12 COM                            1:24.34 B      
  4 Rushe, Ciara              13 ATH                            1:26.54 B      
  5 Mc Goldrick, Darina       12 LONG                           1:30.54        
  6 Jedrych, Patrycja         13 COM                            1:42.15        
 -- Caslin, Briana            12 LONG                               DNF        
 
Event 8  Girls 14 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:10.00  14&O A
        1:20.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Boyle, Rachel           14 LONG                           1:25.55        
  2 Maloney, Abbie            14 LONG                           1:26.64        
 
Event 9  Boys 11 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:22.00  11&U A
        1:32.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Claffey, Donagh           10 ATH                              43.58 A      
  2 Scanlon, Ciaran           11 LONG                           1:15.82 A      
  3 O'Brien, Stephen          11 LONG                           1:23.27 B      
  4 MC Guinness, Dara          9 ATH                            1:23.93 B      
  5 Faherty, Christopher      11 LONG                           1:24.84 B      
  6 Powell, Luke              11 ATH                            1:28.04 B      
  7 Quinn, Daniel             11 ATH                            1:28.08 B      
  8 Romanov, Vladimir         11 ATH                            1:28.60 B      
  9 Coogan, Alfie              9 ATH                            1:29.35 B      
 10 Brennan, Daniel           11 COM                            1:29.56 B      
 11 O'Boyle, Aidan            10 LONG                           1:31.70 B      
 12 Mika, Bartek              10 LONG                           1:34.07        
 13 Flanagan, Tom             11 LONG                           1:34.12        
 14 Harrington, Shane          9 ATH                            1:35.13        
 15 Semikin, Nikita           10 ATH                            1:36.45        
 16 Nerney, Tadhg             10 LONG                           1:36.60        
 17 Smith, Cian                9 ATH                            1:37.40        
 18 Kennedy, Charlie          10 ATH                            1:38.74        
 19 Donnelly, Jack             8 COM                            1:44.55        
 20 Trundel, Sean             11 COM                            1:47.50        
 
Event 9  Boys 12-13 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:15.00  12-13 A
        1:25.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mills, David              12 LONG                           1:16.27 B      
  2 O'Driscoll, Conor         13 ATH                            1:18.42 B      
  3 MC Geeney, Oran           13 COM                            1:21.43 B      
  4 Carty, Bryan              13 COM                            1:25.82        
  5 Collier, Cameron          13 ATH                            1:31.75        
  6 O'Brien, Barry            13 LONG                           1:35.03        
  7 Feeley, Dairmuid          12 COM                            1:44.71        
  8 Smith, Eion               12 C FIN                          1:50.86        
 
Event 9  Boys 14 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:10.00  14&O A
        1:20.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Manning, Tom              15 LONG                           1:16.25 B      
 
Event 11  Girls 11 & Under 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        4:00.00  11&U A
        4:20.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Weeney, Aine           11 LONG                           3:40.48 A      
  2 Kilcommons, Amy           11 COM                            3:44.35 A      
  3 Clarke, Isabelle          11 ATH                            3:44.74 A      
  4 Madden, Nessa             11 COM                            3:54.02 A      
  5 Brennan, Judy             10 ATH                            3:54.75 A      
  6 Mills, Jenna              11 LONG                           3:55.75 A      
  7 Daly, Kelsey              11 ATH                            3:56.13 A      
  8 Ryan, Isabelle            10 COM                            3:56.29 A      
  9 O'Boyle, Elizabeth        11 LONG                           4:00.28 B      
 10 Fee, Laoise               10 C FIN                          4:04.20 B      
 11 Kilcommons, Ciara         10 COM                            4:04.87 B      
 12 O'Boyle, Karen             9 LONG                           4:17.35 B      
 13 Wenert, Vicitoria         10 C FIN                          4:19.14 B      
 14 Mc Auley, Sile             8 ATH                            4:36.87        
 15 Clarke, Eloise             9 ATH                            4:37.94        
 
Event 11  Girls 12-13 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        3:50.00  12-13 A
        4:10.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McFadden, Clodagh         12 COM                            3:51.26 B      
  2 Rushe, Ciara              13 ATH                            3:52.60 B      
  3 Mc Goldrick, Darina       12 LONG                           3:57.66 B      
  4 Fitzgerld, Aoife          12 ATH                            4:05.08 B      
 
Event 11  Girls 14 & Over 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        3:40.00  14&O A
        4:00.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Maloney, Abbie            14 LONG                           4:02.40        
 
Event 12  Boys 11 & Under 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        4:00.00  11&U A
        4:20.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Scanlon, Ciaran           11 LONG                           3:34.26 A      
  2 Faherty, Christopher      11 LONG                           3:44.95 A      
  3 Coogan, Alfie              9 ATH                            4:03.49 B      
  4 Flanagan, Tom             11 LONG                           4:05.12 B      
  5 Quinn, Daniel             11 ATH                            4:09.04 B      
  6 Trundel, Sean             11 COM                            4:17.13 B      
  7 Nerney, Tadhg             10 LONG                           4:19.12 B      
  8 Ryan, Tom                  8 COM                            4:34.38        
  9 Kennedy, Charlie          10 ATH                            4:38.85        
 10 Claffey, Donagh           10 ATH                            4:42.72        
 11 White, Cormac             11 C FIN                          4:57.90        
 
Event 12  Boys 12-13 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        3:45.00  12-13 A
        4:05.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mills, David              12 LONG                           3:41.26 A      
  2 Carty, Bryan              13 COM                            3:43.91 A      
  3 MC Geeney, Oran           13 COM                            3:44.69 A      
  4 O'Brien, Barry            13 LONG                           4:42.14        
 
Event 12  Boys 14 & Over 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        3:35.00  14&O A
        3:55.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Manning, Tom              15 LONG                           3:39.28 B