LONGFORD GRADED GALA MAY 2013                  
                                                      
 
Girls 11 & Under 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        3:00.00  11&U A
        3:20.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gannon, Jessica            9 COM                            2:52.91 A      
  2 Ryan, Orla                11 COM                            2:58.68 A      
  3 Lynch, Helen               9 ATH                            2:59.15 A      
  4 Clancy, Cara              11 C FIN                          3:00.07 B      
  5 Kilcommons, Amy           11 COM                            3:01.92 B      
  6 Andrews, Jennifer         10 C FIN                          3:02.48 B      
  7 Smialek, Olivia           10 ATH                            3:07.17 B      
  8 Farnon, Hannah            11 COM                            3:11.66 B      
  9 Duffy, Una                11 ATH                            3:14.05 B      
 10 Kilcommons, Ciara          9 COM                            3:17.38 B      
 11 Mc Weeney, Aine           10 LONG                           3:21.26        
 12 NI Mhuri, Alaidh          11 LONG                           3:24.67        
 13 Nerney, Laoise            11 LONG                           3:26.65        
 14 Daly, Kelsey              11 ATH                            3:31.20        
 15 Madden, Nessa             11 COM                            3:35.33        
 16 Gallagher, Jade           11 COM                            3:36.45        
 17 Collier, Clodagh           9 ATH                            3:51.28        
 -- O'Boyle, Elizabeth        11 LONG                                DQ        
 
Girls 11 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:36.00  11&U A
        1:46.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gannon, Jessica            9 COM                            1:32.47 A      
  2 Mills, Jenna              10 LONG                           1:34.10 A      
  3 Mc Weeney, Aine           10 LONG                           1:35.90 A      
  4 Farnon, Hannah            11 COM                            1:37.10 B      
  5 Andrews, Jennifer         10 C FIN                          1:37.20 B      
  6 Kilcommons, Amy           11 COM                            1:37.39 B      
  7 Flaherty, Ellen            9 ATH                            1:37.96 B      
  8 O'Boyle, Elizabeth        11 LONG                           1:38.44 B      
  9 Raleigh, Rachel           11 LONG                           1:40.65 B      
 10 Kilcommons, Ciara          9 COM                            1:40.85 B      
 11 Gallagher, Jade           11 COM                            1:43.45 B      
 12 NI Mhuri, Alaidh          11 LONG                           1:45.10 B      
 13 Nerney, Laoise            11 LONG                           1:45.52 B      
 14 Daly, Kelsey              11 ATH                            1:46.73        
 15 Moran, Ellie               8 COM                            1:58.18        
 -- Pliszka, Anastazya        11 COM                                 DQ        
 
Girls 11 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:48.00  11&U A
        1:58.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Duffy, Una                11 ATH                            1:47.12 A      
  2 Smialek, Olivia           10 ATH                            1:48.06 B      
  3 Flaherty, Ellen            9 ATH                            1:52.51 B      
  4 Daly, Kelsey              11 ATH                            1:54.58 B      
  5 Mills, Jenna              10 LONG                           1:55.68 B      
  6 Madden, Nessa             11 COM                            1:57.02 B      
  7 Clancy, Cara              11 C FIN                          1:57.60 B      
  8 Kilcommons, Ciara          9 COM                            1:58.06        
  9 O'Boyle, Elizabeth        11 LONG                           1:59.89        
 10 Lynch, Helen               9 ATH                            2:01.01        
 11 Kilcommons, Amy           11 COM                            2:03.38        
 12 NI Mhuri, Alaidh          11 LONG                           2:03.93        
 13 Gallagher, Jade           11 COM                            2:04.23        
 14 Mc Weeney, Aine           10 LONG                           2:05.09        
 15 Pliszka, Anastazya        11 COM                            2:05.44        
 
Girls 11 & Under 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Comans S C  'B'                                             3:03.97        
  2 Longford SC  'A'                                            3:04.76        
  3 Athlone  'A'                                                3:10.30        
  4 Comans S C  'A'                                             3:22.88        
 
Girls 12-13 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:50.00  12-13 A
        3:10.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lalwani, Jessica          12 COM                            3:00.07 B      
  2 Nerney, Eve               13 LONG                           3:00.64 B      
  3 Keenan, Ruth              12 LONG                           3:50.21        
 
Girls 12-13 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:31.00  12-13 A
        1:41.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nerney, Eve               13 LONG                           1:30.91 A      
  2 O'Boyle, Rachel           13 LONG                           1:33.46 B      
  3 Lalwani, Jessica          12 COM                            1:34.99 B      
  4 Coffey, Emily             12 LONG                           1:44.37        
  5 Waldron, Lucy             12 COM                            1:49.48        
 -- Keenan, Ruth              12 LONG                                DQ        
 
Girls 12-13 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:43.00  12-13 A
        1:53.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Murtagh, Eadaoin          13 LONG                           1:47.87 B      
  2 Nerney, Eve               13 LONG                           1:50.77 B      
  3 Lalwani, Jessica          12 COM                            1:52.96 B      
  4 Waldron, Lucy             12 COM                            1:57.08        
 
Girls 12-13 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Longford SC  'A'                                            2:57.70        
 
Boys 11 & Under 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        3:00.00  11&U A
        3:20.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Moran, Ben                11 COM                            2:48.36 A      
  2 Ryan, Duileach             9 LONG                           2:54.90 A      
  3 Malashnyak, Edwin          9 ATH                            3:01.81 B      
  4 Mills, David              11 LONG                           3:09.17 B      
  5 Carroll, Andrew           11 COM                            3:09.26 B      
  6 Kearney, Oisin            10 C FIN                          3:20.33        
  7 Donnelly, Luke            10 LONG                           3:21.53        
  8 Flanagan, Tom             11 LONG                           3:22.76        
  9 Faherty, Christopher      10 LONG                           3:32.41        
 
Boys 11 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:36.00  11&U A
        1:46.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Faherty, Christopher      10 LONG                           1:35.30 A      
  2 Carroll, Andrew           11 COM                            1:38.42 B      
  3 Brennan, Daniel           10 COM                            1:44.73 B      
  4 Harrington, Shane          9 ATH                            1:47.44        
  5 Flanagan, Tom             11 LONG                           1:52.47        
  6 Coggeran, Adam            11 C FIN                          2:02.33        
 
Boys 11 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:48.00  11&U A
        1:58.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Flanagan, Tom             11 LONG                           1:54.02 B      
  2 Mills, David              11 LONG                           1:54.38 B      
  3 Mc Einri, Fiachra         11 C FIN                          1:54.54 B      
  4 Faherty, Christopher      10 LONG                           1:57.55 B      
  5 Ryan, Duileach             9 LONG                           1:58.08        
  6 Staunton, Michael         11 COM                            2:01.14        
  7 Donnelly, Luke            10 LONG                           2:03.26        
  8 Brennan, Daniel           10 COM                            2:27.09        
 
Boys 11 & Under 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Longford SC  'A'                                            3:00.42        
  2 Comans S C  'A'                                             3:11.12        
 
Boys 12-13 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:46.00  12-13 A
        3:06.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ennis, Daniel             12 ATH                            2:54.96 B      
  2 Belton, Cian              12 LONG                           2:57.28 B      
  3 Collier, Cameron 2        12 ATH                            3:34.81        
 
Boys 12-13 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:29.00  12-13 A
        1:39.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Collier, Cameron 2        12 ATH                            1:56.28        
 
Boys 12-13 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:41.00  12-13 A
        1:51.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Carty, Bryan              13 COM                            2:01.62        
 
Boys 14 & Over 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:36.00  14&O A
        3:56.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O' Muiri, Daire           14 LONG                           2:43.26 B      
  2 Byrne, Jimmie             16 LONG                           2:51.47 B      
 
Boys 14 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:24.00  14&O A
        1:34.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Manning, Tom              15 LONG                           1:27.75 B      
  2 Byrne, Jimmie             16 LONG                           1:28.49 B      
 
Boys 14 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:36.00  14&O A
        1:46.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Manning, Tom              15 LONG                           1:38.43 B