LASER DEVELOPMENT MEET MAY 2019
 
Girls  11&U 50 FLY
===============================================================================
    Name                     Age Team             
===============================================================================
  1 YIKE CAI                  11 SHARK               43.53S F      
  2 SOPHIE CURRIE             11 SHARK               43.95S F      
  3 LAURA CASSERY             11 SHARK               49.89S F      
  0 MAEVE SHERIDAN            10 SHARK                   NS F      
 
Boys  11&U 50 FLY
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 JOSEPH PATTEN             11 GAL                 43.52S F      
  2 LUC GRIALLAIS             11 BL FN               46.73S F      
  3 KILLIAN BANKS             10 SHARK               49.42S F      
  4 HARRY WATTERSON           10 BL FN             1:04.59S F      
 
Girls  12-13 100 FLY
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 POLA GIZINSKA             13 BL FN             1:29.81S F      
  2 BRIDGET KENNY             13 SHARK             1:30.66S F      
 
Boys  12-13 100 FLY
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 DAEHAN COLL               13 LASER             1:30.02S F      
  2 THOMAS DAVEY              13 BL FN             1:30.96S F      
  3 RORY BOYLE                12 SHARK             1:36.47S F      
  0 MATTHEW HYNES             12 LASER                   NS F      
  0 CATHAL MC GRATH           13 GAL                     NS F      
 
Girls  14-Ov 100 FLY
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 CIARA MULRY               14 SHARK             1:30.77S F      
 
Girls  11&U 100 BACK
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 NIAMH CONNERY             11 SHARK             1:30.82S F      
  2 YIKE CAI                  11 SHARK             1:33.10S F      
  3 ISABELLE DOORLY           11 GAL               1:36.37S F      
  4 LANA AWAJA                10 SHARK             1:37.67S F      
  5 SARAH CONNAUGHTON         10 SHARK             1:38.07S F      
  6 ROISIN O'BRIEN            11 SHARK             1:38.45S F      
  7 LAUREN KILDUFF            11 BL FN             1:40.84S F      
  8 AVRIL SHAW                11 GAL               1:41.34S F      
  9 ROISIN LEAHY              11 BL FN             1:50.74S F      
 10 NICOLE SIDLEY             10 GAL               1:52.95S F      
 11 ROBYN FLANNERY            11 SHARK             1:55.54S F      
 12 REBECCA WHELAN            10 SHARK             1:56.82S F      
 13 LILY DARABI               11 BL FN             1:57.37S F      
 14 ANNA MAY KUBECKA          10 LASER             1:59.61S F      
 15 MICHELLE SIDLEY           10 GAL               1:59.64S F      
 16 ROISIN WALSH              10 GAL               2:01.50S F      
 
Boys  11&U 100 BACK
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 LUC GRIALLAIS             11 BL FN             1:35.20S F      
  2 SHAANE RATHER             10 GAL               1:40.70S F      
  3 DANIEL KENNELLY           11 GAL               1:43.35S F      
  4 BILLY TWOMEY              11 BL FN             1:45.49S F      
  5 KILLIAN BANKS             10 SHARK             1:46.46S F      
  6 MICHAEL DEMPSEY           11 LASER             1:49.44S F      
  7 RUAIRI MAC DONNCHADHA     11 GAL               2:11.08S F      
  0 GEORGE MCNICHOLAS         10 LASER             2:06.18S F      
 
Girls  12-13 100 BACK
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 BRIDGET KENNY             13 SHARK             1:28.31S F      
  2 INGRID SHAW               13 GAL               1:32.08S F      
  3 ALANNAH LULLING           12 TUAM              1:33.26S F      
  4 SURA AWAJA                12 SHARK             1:33.33S F      
  5 ALI FLANNERY              12 SHARK             1:34.65S F      
  6 ANUSOOYA THAPA            12 GAL               1:38.46S F      
  7 SIOBHAN STRANGE           13 LASER             1:40.28S F      
  8 NIAMH DREA                12 GAL               1:44.04S F      
  9 ELANA KEARNS              12 SHARK             1:45.24S F      
 10 ISABELLE MANGAN           13 BL FN             1:47.23S F      
 11 KATE QUINN                12 LASER             1:50.14S F      
  0 ISABELLE MAGEE            13 BL FN             1:55.30S F      
  0 KATIE O'DONNELL           12 SHARK             1:43.47S F      
 
Boys  12-13 100 BACK
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 DAVID KILBANE             13 BL FN             1:25.14S F      
  2 DIARMIUD CALLANAN         13 BL FN             1:26.07S F      
  3 THOMAS DAVEY              13 BL FN             1:30.43S F      
  4 NARA COLL                 12 LASER             1:30.57S F      
  5 LIAM SMYTH                12 GAL               1:30.73S F      
  6 MARK CORMICAN             12 BL FN             1:32.77S F      
  7 LUKE HEARNS               12 SHARK             1:34.06S F      
  8 DENNIS KAVANAGH           13 GAL               1:36.40S F      
  9 CHARLIE BYRNE             13 GAL               1:36.53S F      
 10 JOSEPH HEDGES             12 GAL               1:37.70S F      
 11 DANIEL ROBINSON           13 BL FN             1:42.30S F      
 12 MAITIU CONNOLLY           13 GAL               1:42.44S F      
 13 SAMUEL MAIA MARTINS       12 BL FN             1:42.79S F      
  0 SEAN CLARKE               13 LASER                   NS F      
  0 EOIN LENNON               12 SHARK                   NS F      
  0 CIAN MITCHELL             13 TUAM              1:44.06S F      
  0 JOHN KENNY                13 SHARK             1:45.05S F      
 
Girls  14-Ov 100 BACK
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 SANDRA BEDYNEK            16 BL FN             1:23.61S F      
  2 EMMA KUBECKA              15 LASER             1:26.12S F      
  3 EMILY ROONEY              15 BL FN             1:39.67S F      
  4 AMY D'ARCY                16 BL FN             1:40.44S F      
 
Boys  14-Ov 100 BACK
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 DANIEL KEARNS             15 SHARK             1:19.89S F      
  2 OISIN GAUGHAN             15 SHARK             1:30.18S F      
  3 ALEX SHAW                 15 GAL               1:31.21S F      
 
Girls  11&U 100 BREAST
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 LAURA CASSERY             11 SHARK             1:49.66S F      
  2 LANA AWAJA                10 SHARK             1:59.21S F      
  3 KATIE O'HANLON            10 GAL               2:10.27S F      
  4 LILY DARABI               11 BL FN             2:11.64S F      
  5 ANNA MAY KUBECKA          10 LASER             2:26.96S F      
  6 ROISIN WALSH              10 GAL               2:43.50S F      
  0 AISHA BAH                 10 SHARK                   NS F      
 
Boys  11&U 100 BREAST
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 MICHAEL CUNNINGHAM SMYTH  11 SHARK             1:51.06S F      
  2 HARRY WATTERSON           10 BL FN             2:00.32S F      
  3 BILLY TWOMEY              11 BL FN             2:01.28S F      
  4 OISIN CURRAN              11 LASER             2:03.24S F      
  5 CYRIL IAKIMOV             11 TUAM              2:05.41S F      
  6 TOMMY GILLIGAN            10 LASER             2:10.09S F      
  7 RUAIRI MAC DONNCHADHA     11 GAL               2:18.13S F      
  0 MICHAEL DEMPSEY           11 LASER             1:59.82S F      
  0 MICHAEL OWENS             10 GAL                     NS F      
  0 RIAN CARTY                10 BL FN             2:18.73S F      
 
Girls  12-13 100 BREAST
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 MIRIAM ROLAND             12 BL FN             1:40.23S F      
  2 POLA GIZINSKA             13 BL FN             1:42.04S F      
  3 AINING ZHAN               12 GAL               1:45.18S F      
  4 ALI FLANNERY              12 SHARK             1:48.06S F      
  5 AISLING O'BRIEN           13 SHARK             1:48.62S F      
  6 SURA AWAJA                12 SHARK             1:50.14S F      
  7 ISABELLE MANGAN           13 BL FN             1:53.22S F      
  8 SORCHA MULRY              12 SHARK             1:53.25S F      
  9 KATIE O'DONNELL           12 SHARK             1:54.38S F      
 10 ELANA KEARNS              12 SHARK             1:55.32S F      
 11 KATE QUINN                12 LASER             1:55.71S F      
 12 ALISON JOYCE              13 GAL               1:56.87S F      
 13 HANNAH BOYLE              12 BL FN             1:58.51S F      
 14 SIOBHAN STRANGE           13 LASER             2:01.07S F      
 15 INGRID SHAW               13 GAL               2:01.88S F      
  0 ISABELLE MAGEE            13 BL FN             2:11.28S F      
 
Boys  12-13 100 BREAST
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 DAEHAN COLL               13 LASER             1:37.73S F      
  2 DIARMIUD CALLANAN         13 BL FN             1:40.90S F      
  3 NARA COLL                 12 LASER             1:41.67S F      
  4 PADDY CUNNINGHAM SMYTH    12 SHARK             1:43.01S F      
  5 LUKE FERGUSON             13 LASER             1:45.37S F      
  6 RORY BOYLE                12 SHARK             1:51.64S F      
  7 DANIEL ROBINSON           13 BL FN             1:53.30S F      
  8 MARK CORMICAN             12 BL FN             1:56.62S F      
  9 RIAIN KENNEDY             13 GAL               1:59.11S F      
 10 BEARTLANN JAGER           12 SHARK             2:01.10S F      
 11 RUAIRI WALSH              12 GAL               2:01.21S F      
 12 CILLIAN COLEMAN           12 GAL               2:01.59S F      
 13 SAMUEL MAIA MARTINS       12 BL FN             2:14.18S F      
  0 MATTHEW HYNES             12 LASER                   NS F      
  0 JOHN KENNY                13 SHARK             1:58.40S F      
  0 RODRIGO DAVARA            12 LASER                   NS F      
  0 SEAN CLARKE               13 LASER                   NS F      
 
Girls  14-Ov 100 BREAST
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 EMILY ROONEY              15 BL FN             1:40.58S F      
  2 AMY D'ARCY                16 BL FN             1:58.57S F      
  3 EMMA BARRETT              22 BL FN             2:28.63S F      
  0 EABHA KING                14 SHARK                   NS F      
 
Boys  14-Ov 100 BREAST
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 TAMAS JAGER               14 SHARK             1:31.39S F      
  2 EANNA FITZPATRICK         15 SHARK             1:34.05S F      
  3 ALEX SHAW                 15 GAL               1:34.42S F      
  4 ALEX KELLY                16 GAL               1:38.24S F      
  5 DANIEL KEARNS             15 SHARK             1:38.76S F      
  6 OISIN GAUGHAN             15 SHARK             1:38.93S F      
 
Girls  11&U 100 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 ISABELLE MOONEY           10 SHARK             1:19.19S F      
  2 NIAMH MURPHY              11 LASER             1:21.02S F      
  3 NIAMH CONNERY             11 SHARK             1:24.68S F      
  4 LAUREN KILDUFF            11 BL FN             1:25.89S F      
  5 SARAH CONNAUGHTON         10 SHARK             1:29.73S F      
  6 SOPHIE CURRIE             11 SHARK             1:30.13S F      
  7 ISABELLE DOORLY           11 GAL               1:30.72S F      
  8 ROISIN O'BRIEN            11 SHARK             1:33.17S F      
  9 AVRIL SHAW                11 GAL               1:33.90S F      
 10 ROISIN LEAHY              11 BL FN             1:34.07S F      
 11 ROBYN FLANNERY            11 SHARK             1:42.01S F      
 12 REBECCA WHELAN            10 SHARK             1:47.88S F      
 13 KATIE O'HANLON            10 GAL               1:51.54S F      
 14 LILY DARABI               11 BL FN             1:53.02S F      
 15 ANNA MAY KUBECKA          10 LASER             1:55.93S F      
 16 NICOLE SIDLEY             10 GAL               2:00.58S F      
 17 MICHELLE SIDLEY           10 GAL               2:03.28S F      
 18 ROISIN WALSH              10 GAL               2:07.52S F      
 19 AISHA BAH                 10 SHARK             2:14.11S F      
  0 MAEVE SHERIDAN            10 SHARK                   NS F      
 
Boys  11&U 100 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 MICHAEL CUNNINGHAM SMYTH  11 SHARK             1:21.57S F      
  2 OISIN MC GLUE             11 SHARK             1:22.13S F      
  3 JOSEPH PATTEN             11 GAL               1:22.18S F      
  4 LUC GRIALLAIS             11 BL FN             1:24.01S F      
  5 DANIEL KENNELLY           11 GAL               1:27.32S F      
  6 SHAANE RATHER             10 GAL               1:32.59S F      
  7 OISIN CURRAN              11 LASER             1:33.98S F      
  8 MICHAEL DEMPSEY           11 LASER             1:35.11S F      
  9 BILLY TWOMEY              11 BL FN             1:36.18S F      
 10 KIT GRIMES                10 LASER             1:37.56S F      
 11 SCOTT MCGING              11 GAL               1:37.62S F      
 12 KILLIAN BANKS             10 SHARK             1:40.44S F      
 13 HARRY WATTERSON           10 BL FN             1:45.39S F      
 14 GEORGE MCNICHOLAS         10 LASER             1:54.40S F      
 15 RIAN CARTY                10 BL FN             1:54.69S F      
 16 TOMMY GILLIGAN            10 LASER             1:56.00S F      
  0 CYRIL IAKIMOV             11 TUAM              1:42.00S F      
  0 MICHAEL OWENS             10 GAL                     NS F      
 
Girls  12-13 100 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 ALANNAH LULLING           12 TUAM              1:19.43S F      
  2 MIRIAM ROLAND             12 BL FN             1:19.98S F      
  3 KATIE KELLY               12 SHARK             1:22.23S F      
  4 ALISON JOYCE              13 GAL               1:24.60S F      
  5 AINING ZHAN               12 GAL               1:25.61S F      
  6 ANUSOOYA THAPA            12 GAL               1:27.21S F      
  7 HANNAH BOYLE              12 BL FN             1:29.30S F      
  8 ISABELLE MANGAN           13 BL FN             1:29.83S F      
  9 AISLING O'BRIEN           13 SHARK             1:30.10S F      
 10 SIOBHAN STRANGE           13 LASER             1:31.30S F      
 11 KATE QUINN                12 LASER             1:33.89S F      
 12 SORCHA MULRY              12 SHARK             1:36.77S F      
 13 KATIE O'DONNELL           12 SHARK             1:37.00S F      
 14 ISABELLE MAGEE            13 BL FN             1:43.41S F      
 
Boys  12-13 100 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 THOMAS DAVEY              13 BL FN             1:13.16S F      
  2 PADDY CUNNINGHAM SMYTH    12 SHARK             1:15.41S F      
  3 DAVID KILBANE             13 BL FN             1:21.24S F      
  4 RORY BOYLE                12 SHARK             1:22.46S F      
  5 DIARMIUD CALLANAN         13 BL FN             1:24.62S F      
  6 DENNIS KAVANAGH           13 GAL               1:25.49S F      
  7 CHARLIE BYRNE             13 GAL               1:25.97S F      
  8 MARK CORMICAN             12 BL FN             1:26.47S F      
  9 LUKE FERGUSON             13 LASER             1:26.82S F      
 10 LUKE HEARNS               12 SHARK             1:26.96S F      
 11 DANIEL ROBINSON           13 BL FN             1:27.75S F      
 12 MAITIU CONNOLLY           13 GAL               1:27.93S F      
 13 RIAIN KENNEDY             13 GAL               1:29.35S F      
 14 LIAM SMYTH                12 GAL               1:31.07S F      
 15 JOSEPH HEDGES             12 GAL               1:32.58S F      
 16 RUAIRI WALSH              12 GAL               1:33.60S F      
 17 EOIN LENNON               12 SHARK             1:33.86S F      
 18 BEARTLANN JAGER           12 SHARK             1:37.43S F      
 19 SAMUEL MAIA MARTINS       12 BL FN             1:38.85S F      
 20 CILLIAN COLEMAN           12 GAL               1:40.35S F      
  0 RODRIGO DAVARA            12 LASER                   NS F      
  0 JOHN KENNY                13 SHARK             1:34.31S F      
  0 SEAN CLARKE               13 LASER                   NS F      
  0 CATHAL MC GRATH           13 GAL                     NS F      
 
Girls  14-Ov 100 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 SANDRA BEDYNEK            16 BL FN             1:08.98S F      
  2 SARA MAIA MARTINS         15 BL FN             1:09.78S F      
  3 CIARA MULRY               14 SHARK             1:16.20S F      
  4 EMMA KUBECKA              15 LASER             1:18.39S F      
  5 EMILY ROONEY              15 BL FN             1:23.31S F      
  6 AMY D'ARCY                16 BL FN             1:26.80S F      
  7 EMMA BARRETT              22 BL FN             2:02.03S F      
  0 EABHA KING                14 SHARK                   NS F      
 
Boys  14-Ov 100 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 TAMAS JAGER               14 SHARK             1:09.57S F      
  2 SEMYON FOX                14 TUAM              1:09.94S F      
  3 DANIEL KEARNS             15 SHARK             1:10.51S F      
  4 ALEX KELLY                16 GAL               1:13.89S F      
  5 DEAN MORRIN               15 TUAM              1:16.05S F      
  6 EANNA FITZPATRICK         15 SHARK             1:16.50S F      
  7 ALEX SHAW                 15 GAL               1:17.82S F      
  8 OISIN GAUGHAN             15 SHARK             1:25.42S F      
 
Girls  11&U 100 IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 ISABELLE MOONEY           10 SHARK             1:32.68S F      
  2 NIAMH MURPHY              11 LASER             1:33.04S F      
  3 YIKE CAI                  11 SHARK             1:35.99S F      
  4 ISABELLE DOORLY           11 GAL               1:41.43S F      
  5 LANA AWAJA                10 SHARK             1:42.60S F      
  6 SOPHIE CURRIE             11 SHARK             1:43.31S F      
  7 LAUREN KILDUFF            11 BL FN             1:44.86S F      
  8 ROISIN O'BRIEN            11 SHARK             1:46.25S F      
  9 LAURA CASSERY             11 SHARK             1:47.42S F      
 10 SARAH CONNAUGHTON         10 SHARK             1:47.62S F      
 11 AVRIL SHAW                11 GAL               1:53.60S F      
 12 ROBYN FLANNERY            11 SHARK             1:58.55S F      
 13 MICHELLE SIDLEY           10 GAL               2:14.09S F      
 14 NICOLE SIDLEY             10 GAL               2:15.04S F      
 15 ROISIN WALSH              10 GAL               2:23.70S F      
  0 KATIE O'HANLON            10 GAL               2:38.32S F      
 
Boys  11&U 100 IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 JOSEPH PATTEN             11 GAL               1:41.40S F      
  2 SHAANE RATHER             10 GAL               1:47.25S F      
  3 DANIEL KENNELLY           11 GAL               1:47.86S F      
  4 OISIN CURRAN              11 LASER             1:48.34S F      
  5 SCOTT MCGING              11 GAL               1:54.02S F      
  6 CYRIL IAKIMOV             11 TUAM              1:54.05S F      
  7 TOMMY GILLIGAN            10 LASER             2:04.92S F      
  8 RUAIRI MAC DONNCHADHA     11 GAL               2:10.27S F      
  0 OISIN MC GLUE             11 SHARK             1:30.97S F      
  0 MICHAEL CUNNINGHAM SMYTH  11 SHARK                   NS F      
  0 MICHAEL OWENS             10 GAL                     NS F      
 
Girls  12-13 100 IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 MIRIAM ROLAND             12 BL FN             1:33.04S F      
  2 ALANNAH LULLING           12 TUAM              1:34.58S F      
  3 AINING ZHAN               12 GAL               1:34.91S F      
  4 KATIE KELLY               12 SHARK             1:35.24S F      
  5 AISLING O'BRIEN           13 SHARK             1:35.50S F      
  6 ALI FLANNERY              12 SHARK             1:35.65S F      
  7 INGRID SHAW               13 GAL               1:38.35S F      
  8 SURA AWAJA                12 SHARK             1:38.89S F      
  9 ELANA KEARNS              12 SHARK             1:40.91S F      
 10 ANUSOOYA THAPA            12 GAL               1:41.21S F      
 11 ALISON JOYCE              13 GAL               1:41.39S F      
 12 HANNAH BOYLE              12 BL FN             1:42.42S F      
 13 NIAMH DREA                12 GAL               1:43.55S F      
  0 AOIBHINN CONNOLLY         12 SHARK             1:51.41S F      
 
Boys  12-13 100 IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 DAEHAN COLL               13 LASER             1:26.99S F      
  2 NARA COLL                 12 LASER             1:32.18S F      
  3 DAVID KILBANE             13 BL FN             1:34.15S F      
  4 LUKE FERGUSON             13 LASER             1:37.00S F      
  5 RIAIN KENNEDY             13 GAL               1:40.19S F      
  6 RUAIRI WALSH              12 GAL               1:42.44S F      
  7 LIAM SMYTH                12 GAL               1:43.18S F      
  8 CHARLIE BYRNE             13 GAL               1:43.86S F      
  9 DENNIS KAVANAGH           13 GAL               1:44.95S F      
 10 JOSEPH HEDGES             12 GAL               1:48.26S F      
 11 MAITIU CONNOLLY           13 GAL               1:48.63S F      
 12 CILLIAN COLEMAN           12 GAL               1:55.25S F      
  0 CATHAL MC GRATH           13 GAL                     NS F      
  0 MATTHEW HYNES             12 LASER                   NS F      
  0 CIAN MITCHELL             13 TUAM              1:57.94S F      
 
Girls  14-Ov 100 IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 EMMA KUBECKA              15 LASER             1:36.15S F      
  2 EMMA BARRETT              22 BL FN             2:16.53S F      
  0 AOIBHE MITCHELL           14 TUAM                    NS F      
 
Boys  14-Ov 100 IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 EANNA FITZPATRICK         15 SHARK             1:25.19S F      
  2 ALEX SHAW                 15 GAL               1:26.27S F      
  3 ALEX KELLY                16 GAL               1:26.73S F      
  4 SEMYON FOX                14 TUAM              1:28.52S F      
  5 DEAN MORRIN               15 TUAM              1:34.02S F