Laser Graded Gala JUNE 2015                 
 
Girls  11&U 100 BACK
===============================================================================
    Name                     Age Team             
===============================================================================
  1 LAUREN SHARKEY            11 GAL               1:33.84S F      
  2 REBECCA LIPTROT           10 SHARK             1:34.65S F      
  3 ALICE CORCORAN            10 LASER             1:34.82S F      
  4 RACHEL DEMPSEY            11 GAL               1:34.91S F      
  5 AOIFE DIRRANE             11 LASER             1:36.09S F      
  6 CAROL GRIFFIN             10 SHARK             1:36.34S F      
  7 LILIAN KAVANAGH           11 GAL               1:38.08S F      
  8 MADISON DAVEY             10 GAL               1:38.37S F      
  9 AOIFE DAVITT              11 GAL               1:41.85S F      
 10 CAITRIONA NIC DHONNCHADH  11 GAL               1:42.47S F      
 11 NAOISE O'DONNELL          11 GAL               1:43.41S F      
 12 KAREN O'BOYLE             10 LONG              1:45.60S F      
 13 EMMA MURPHY               11 GAL               1:45.73S F      
 14 HANNAH DURKAN             11 BL FN             1:45.74S F      
 15 SORCHA BRENNAN             9 TUAM              1:47.30S F      
 16 NIAMH KENNEDY              9 LASER             1:48.27S F      
 17 AOIFE SWEENEY             11 SHARK             1:48.88S F      
 18 MEGAN COMMINS             11 CLM               1:49.19S F      
 19 RACHEL CORCORAN            8 LASER             1:49.78S F      
 20 MARIA MCDONAGH            11 GAL               1:50.20S F      
 21 EMILY TALBOT              11 BL FN             1:50.49S F      
 22 AYLAH MURPHY              10 LASER             1:50.87S F      
 23 SARAH BRADLEY             11 GAL               1:51.65S F      
 24 RUTH O'SULLIVAN           11 GAL               1:52.59S F      
 25 AOIFE NASH                 9 GAL               1:55.22S F      
 26 CARA HIGGINS               8 CLM               1:55.78S F      
 27 JEAN KELLY                10 TUAM              1:56.41S F      
 28 NIAMH FLANAGAN            10 CLM               1:57.07S F      
 29 ROSIE DOORLY               9 GAL               1:58.05S F      
 30 MICHELLE RAILTON           7 TUAM              2:01.19S F      
 31 SOPHIE LALLY               9 LASER             2:15.43S F      
  0 KATE OWENS                10 GAL                     NS F      
  0 ANNA WARDE                11 CLM                     NS F      
 
Girls  12-13 100 BACK
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 SARAH RYAN                13 TUAM              1:29.77S F      
  2 AILBHE KENNEDY            12 LASER             1:30.07S F      
  3 OONAGH OWENS              12 LASER             1:30.53S F      
  4 LUCY O'DEA                12 BL FN             1:32.09S F      
  5 JANE FRANCIS              13 SHARK             1:33.54S F      
  6 RACHEL HICKEY             12 LASER             1:34.22S F      
  7 GRAINNE CONNEELY          12 SHARK             1:38.31S F      
  8 CLADAGH O REILLY          12 TUAM              1:38.38S F      
  9 MOLLY BARRY               13 SHARK             1:40.97S F      
 10 MICHELLE MULLIGAN         12 CLM               1:42.03S F      
 11 CAITRIONA NIC DHONNCHADH  11 GAL               1:42.47S F      
 12 LAUREN STAUNTON           13 LASER             1:47.93S F      
 13 CIARA PRENDERGAST         12 CLM               1:49.13S F      
 14 LISA REKAI                12 SHARK             1:54.37S F      
 15 HAZEL MCANDREW            12 BL FN             2:07.78S F      
 16 AISLING CUINIFFE          12 CLM               2:08.31S F      
  0 CIARA KING                13 SHARK                   NS F      
 
Girls  14-15 100 BACK
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  0 JULITA PATOKA             14 BL FN                   NS F      
 
Boys  11&U 100 BACK
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 JOHN HYNES                11 LASER             1:32.31S F      
  2 RORY LALLY                11 LASER             1:35.38S F      
  3 MARK HYNES                 9 LASER             1:37.10S F      
  4 SASHA MC ALEER             9 GAL               1:37.50S F      
  5 DARREN MURPHY             10 GAL               1:38.45S F      
  6 CATHAL MCDONOUGH          11 SHARK             1:38.50S F      
  7 CIAN MC GLUE              10 SHARK             1:39.15S F      
  8 CAOLAN MEADOWS             9 LONG              1:39.55S F      
  9 FIACH O MURCHU            10 LASER             1:40.00S F      
 10 ORAN MCNULTY              10 CLM               1:42.14S F      
 11 DYLAN DEVINE              10 GAL               1:42.81S F      
 12 JACK DELANEY               9 CLM               1:43.31S F      
 13 RORY WALSH                11 LASER             1:45.31S F      
 14 DANIEL KEARNS             11 SHARK             1:45.33S F      
 15 BARRY WALSH                8 BADOL             1:45.39S F      
 16 JAMIE GUNNING             10 BL FN             1:45.41S F      
 17 EUAN JENNINGS             10 SHARK             1:45.66S F      
 18 DARAGH GILHOOLEY          11 TUAM              1:45.78S F      
 19 MARCO MITCHELL            10 GAL               1:46.40S F      
 20 WILLIAM MC DONNELL        10 GAL               1:48.90S F      
 21 BRIAN O'DONNELL            9 GAL               1:50.09S F      
 22 ADAM MELIA GANNON         11 TUAM              1:53.50S F      
 23 ALAN CONNEELY             10 GAL               1:56.17S F      
 24 ANTHONY BOYLE             11 BL FN             1:56.85S F      
 25 RONAN LYDON               11 GAL               1:56.96S F      
 26 LEON MORALE-GLYNN          9 GAL               1:59.47S F      
 27 ROSS BRADLEY               9 GAL               2:01.21S F      
  0 TOM DONNELLAN             10 GAL                     NS F      
 
Boys  12-13 100 BACK
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 OISIN CAREY               13 LASER             1:29.24S F      
  2 DARRAGH HUMPSTON          13 LONG              1:33.18S F      
  3 EIDHNE KENNEDY            12 GAL               1:35.81S F      
  4 ALEX CLARK                12 SHARK             1:37.00S F      
  5 KELL MURPHY               12 LASER             1:40.22S F      
  6 CIARAN O'BRIEN            13 CLM               1:40.56S F      
  7 JAKE VAN DE BEEK          12 BL FN             1:46.31S F      
  8 LIAM CLARKE               13 LASER             1:50.30S F      
  0 ZAKARIA FITZGERALD        12 LASER                   DQ F      
  0 LUKE BURKE                12 BL FN                   NS F      
 
Boys  14-15 100 BACK
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 OWEN KENNEDY              15 LASER             1:31.17S F      
 
Girls  11&U 100 BREAST
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 LAUREN SHARKEY            11 GAL               1:46.03S F      
  2 ALICE CORCORAN            10 LASER             1:47.97S F      
  3 TEODORA CUGALJ            11 SHARK             1:48.46S F      
  4 AOIFE DAVITT              11 GAL               1:51.72S F      
  5 KAREN O'BOYLE             10 LONG              1:52.47S F      
  6 AYLAH MURPHY              10 LASER             1:54.72S F      
  7 EMMA MURPHY               11 GAL               1:55.37S F      
  8 ROISIN SILKE              11 GAL               1:56.48S F      
  9 AOIFE DIRRANE             11 LASER             1:56.50S F      
 10 LILIAN KAVANAGH           11 GAL               1:56.67S F      
 11 GRAINNE O ROURKE          10 TUAM              1:57.28S F      
 12 NAOISE O'DONNELL          11 GAL               1:57.72S F      
 13 SARAH BRADLEY             11 GAL               1:58.50S F      
 14 MADISON DAVEY             10 GAL               2:00.41S F      
 15 NIAMH KENNEDY              9 LASER             2:01.96S F      
 16 MEGAN COMMINS             11 CLM               2:03.89S F      
 17 KRISTINA MCDONAGH         10 BL FN             2:04.03S F      
 18 MICHELLE RAILTON           7 TUAM              2:04.78S F      
 19 MARIA MCDONAGH            11 GAL               2:06.35S F      
 20 AISLING WALSH             11 GAL               2:06.37S F      
 21 AILISE PRICE              11 SHARK             2:07.22S F      
 22 MEABH O ROURKE             8 TUAM              2:08.75S F      
 23 ANNIE FINN                11 BL FN             2:08.78S F      
 24 KASSIE RATHER              7 GAL               2:09.85S F      
 25 CAITRIONA NIC DHONNCHADH  11 GAL               2:11.53S F      
 26 EMILY TALBOT              11 BL FN             2:11.65S F      
 27 SARAH CASSERLY            11 GAL               2:16.59S F      
 28 SIONHA MCNULTY             8 CLM               2:18.55S F      
 29 RACHEL CORCORAN            8 LASER             2:27.55S F      
 30 EMILY CUNNINGHAM          11 SHARK             2:33.14S F      
  0 SARA MARTINS              10 BL FN                   DQ F      
  0 KATE OWENS                10 GAL                     NS F      
  0 ANNA WARDE                11 CLM                     NS F      
  0 ANOUSKA UINOD              8 GAL                     DQ F      
  0 SARAH O'CONNOR            11 GAL                     NS F      
 
Girls  12-13 100 BREAST
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 DARA MOONEY               12 SHARK             1:42.97S F      
  2 ROISIN VAUGHAN            13 GAL               1:44.38S F      
  3 JANE FRANCIS              13 SHARK             1:44.44S F      
  4 SARAH MC GATH             13 LASER             1:45.53S F      
  5 HAYDEN REEVE              13 SHARK             1:47.75S F      
  6 OONAGH OWENS              12 LASER             1:52.72S F      
  7 CAOILFHIONN LITTLE        12 CLM               1:54.88S F      
  8 MICHELLE MULLIGAN         12 CLM               1:58.91S F      
  9 AILBHE KENNEDY            12 LASER             2:00.43S F      
 10 ALANA FUREY               12 BL FN             2:02.49S F      
 11 CIARA PRENDERGAST         12 CLM               2:03.44S F      
 12 LAUREN STAUNTON           13 LASER             2:09.92S F      
 13 CAITRIONA NIC DHONNCHADH  11 GAL               2:11.53S F      
 14 AISLING CUINIFFE          12 CLM               2:19.28S F      
 15 AOIFE FUREY               12 BL FN             2:27.39S F      
 16 HAZEL MCANDREW            12 BL FN             2:34.85S F      
 
Girls  14-15 100 BREAST
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  0 JULITA PATOKA             14 BL FN                   NS F      
 
Boys  11&U 100 BREAST
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 JOHN HYNES                11 LASER             1:47.97S F      
  2 FREY DAVY                 11 GAL               1:49.19S F      
  3 NIALL JOYCE               11 SHARK             1:49.72S F      
  4 DARAGH SILKE              11 GAL               1:52.59S F      
  5 DAVID LENNON              10 SHARK             1:53.84S F      
  6 JACK DELANEY               9 CLM               1:54.30S F      
  7 DARREN MURPHY             10 GAL               1:54.69S F      
  8 MARK HYNES                 9 LASER             1:55.47S F      
  9 FIACH O MURCHU            10 LASER             1:55.87S F      
 10 RORY LALLY                11 LASER             2:00.24S F      
 11 FIONN MC CARTHY           10 SHARK             2:02.56S F      
 12 ROSS BRADLEY               9 GAL               2:03.44S F      
 13 RORY WALSH                11 LASER             2:03.97S F      
 14 ALAN CONNEELY             10 GAL               2:04.31S F      
 15 CIAN GROGAN               11 GAL               2:08.96S F      
 16 SANDRO BURDULI            11 GAL               2:09.67S F      
 17 DARAGH GILHOOLEY          11 TUAM              2:10.81S F      
 18 RORY GROGAN               10 GAL               2:11.53S F      
 19 FIACHRA GALLAGHER         11 GAL               2:12.10S F      
 20 OISIN O'FLATHARTA         11 GAL               2:12.56S F      
 21 LEON MORALE-GLYNN          9 GAL               2:21.00S F      
 22 JAMIE GUNNING             10 BL FN             2:22.40S F      
 23 ALFIE DWYER                9 SHARK             2:31.44S F      
 24 ADAM MELIA GANNON         11 TUAM              2:47.32S F      
 
Boys  12-13 100 BREAST
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 BRIAN LENNON              12 SHARK             1:43.73S F      
  2 ALEX CLARK                12 SHARK             1:46.00S F      
  3 EIDHNE KENNEDY            12 GAL               1:46.18S F      
  4 LUKE BURKE                12 BL FN             1:50.63S F      
  5 CONOR LEONARD             12 LONG              1:52.30S F      
  6 CIARAN O'BRIEN            13 CLM               1:56.53S F      
  7 LIAM CLARKE               13 LASER             1:57.30S F      
  8 KELL MURPHY               12 LASER             1:59.21S F      
  9 JAKE VAN DE BEEK          12 BL FN             2:02.06S F      
 10 ZAKARIA FITZGERALD        12 LASER             2:18.35S F      
 
Boys  14-15 100 BREAST
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 OWEN KENNEDY              15 LASER             1:44.20S F      
 
Girls  11&U 100 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 AISLING HORKAN            11 CLM               1:23.03S F      
  2 LAUREN SHARKEY            11 GAL               1:24.96S F      
  3 CAROL GRIFFIN             10 SHARK             1:25.50S F      
  4 TEODORA CUGALJ            11 SHARK             1:25.69S F      
  5 REBECCA LIPTROT           10 SHARK             1:26.76S F      
  6 RACHEL DEMPSEY            11 GAL               1:27.41S F      
  7 LILIAN KAVANAGH           11 GAL               1:28.39S F      
  8 AOIFE DIRRANE             11 LASER             1:28.61S F      
  9 HANNAH DURKAN             11 BL FN             1:28.90S F      
 10 MADISON DAVEY             10 GAL               1:28.95S F      
 11 ALICE CORCORAN            10 LASER             1:30.09S F      
 12 KRISTINA MCDONAGH         10 BL FN             1:31.70S F      
 13 AOIFE DAVITT              11 GAL               1:33.97S F      
 14 AOIFE SWEENEY             11 SHARK             1:34.12S F      
 15 SORCHA BRENNAN             9 TUAM              1:35.06S F      
 16 GRAINNE O ROURKE          10 TUAM              1:36.75S F      
 17 EMILY TALBOT              11 BL FN             1:37.06S F      
 18 AYLAH MURPHY              10 LASER             1:37.28S F      
 19 EMMA MURPHY               11 GAL               1:37.59S F      
 20 MEGAN COMMINS             11 CLM               1:37.74S F      
 21 NAOISE O'DONNELL          11 GAL               1:37.99S F      
 22 MARIA MCDONAGH            11 GAL               1:39.19S F      
 23 RUTH O'SULLIVAN           11 GAL               1:39.97S F      
 24 ANNIE FINN                11 BL FN             1:40.24S F      
 25 RACHEL CORCORAN            8 LASER             1:40.79S F      
 26 SARAH BRADLEY             11 GAL               1:41.22S F      
 27 ROSIE DOORLY               9 GAL               1:42.53S F      
 28 NIAMH KENNEDY              9 LASER             1:42.70S F      
 29 AILISE PRICE              11 SHARK             1:44.09S F      
 30 SIONHA MCNULTY             8 CLM               1:45.28S F      
 31 KASSIE RATHER              7 GAL               1:45.66S F      
 32 AOIFE NASH                 9 GAL               1:45.86S F      
 33 ROISIN SILKE              11 GAL               1:47.53S F      
 34 SARA MARTINS              10 BL FN             1:48.50S F      
 35 NIAMH FLANAGAN            10 CLM               1:50.40S F      
 36 JEAN KELLY                10 TUAM              1:50.69S F      
 37 SARAH CASSERLY            11 GAL               1:52.59S F      
 38 MEABH O ROURKE             8 TUAM              1:53.30S F      
 39 EMILY ROONEY              11 BL FN             1:55.95S F      
 40 MICHELLE RAILTON           7 TUAM              1:56.48S F      
 41 SOPHIE LALLY               9 LASER             1:57.29S F      
 42 AISLING WALSH             11 GAL               1:58.71S F      
 43 CARA HIGGINS               8 CLM               1:59.77S F      
 44 ANOUSKA UINOD              8 GAL               2:00.72S F      
 45 EMILY CUNNINGHAM          11 SHARK             2:25.47S F      
  0 SARAH O'CONNOR            11 GAL                     NS F      
  0 ANNA WARDE                11 CLM                     NS F      
  0 KATE OWENS                10 GAL                     NS F      
 
Girls  12-13 100 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 LABHOISE BOYLE            12 SHARK             1:14.42S F      
  2 SARAH RYAN                13 TUAM              1:19.53S F      
  3 SARAH MC GATH             13 LASER             1:21.19S F      
  4 GRAINNE CONNEELY          12 SHARK             1:22.97S F      
  5 AILBHE KENNEDY            12 LASER             1:24.03S F      
  6 ROISIN VAUGHAN            13 GAL               1:24.07S F      
  7 CAOILFHIONN LITTLE        12 CLM               1:24.52S F      
  8 RACHEL HICKEY             12 LASER             1:25.34S F      
  9 DARA MOONEY               12 SHARK             1:27.46S F      
 10 MOLLY BARRY               13 SHARK             1:28.28S F      
 11 CLADAGH O REILLY          12 TUAM              1:30.10S F      
 12 OONAGH OWENS              12 LASER             1:30.47S F      
 13 ALANA FUREY               12 BL FN             1:34.47S F      
 14 CIARA PRENDERGAST         12 CLM               1:36.25S F      
 15 LAUREN STAUNTON           13 LASER             1:36.52S F      
 16 LISA REKAI                12 SHARK             1:36.59S F      
 17 AISLING CUINIFFE          12 CLM               1:37.29S F      
 18 MICHELLE MULLIGAN         12 CLM               1:37.93S F      
 19 AOIFE FUREY               12 BL FN             1:40.88S F      
  0 CIARA KING                13 SHARK                   NS F      
 
Girls  14-15 100 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  0 JULITA PATOKA             14 BL FN                   NS F      
 
Boys  11&U 100 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 FREY DAVY                 11 GAL               1:20.20S F      
  2 CIAN MC GLUE              10 SHARK             1:22.23S F      
  3 JOHN HYNES                11 LASER             1:23.00S F      
  4 NIALL JOYCE               11 SHARK             1:23.85S F      
  5 FIACH O MURCHU            10 LASER             1:26.53S F      
  6 DARREN MURPHY             10 GAL               1:27.72S F      
  7 ORAN MCNULTY              10 CLM               1:28.13S F      
  8 CATHAL MCDONOUGH          11 SHARK             1:29.00S F      
  9 JACK DELANEY               9 CLM               1:29.02S F      
 10 FIONN MC CARTHY           10 SHARK             1:29.04S F      
 11 MARK HYNES                 9 LASER             1:29.31S F      
 12 DYLAN DEVINE              10 GAL               1:29.94S F      
 13 RORY LALLY                11 LASER             1:32.40S F      
 14 DAVID LENNON              10 SHARK             1:32.50S F      
 15 CAOLAN MEADOWS             9 LONG              1:32.59S F      
 16 DANIEL KEARNS             11 SHARK             1:32.88S F      
 17 SASHA MC ALEER             9 GAL               1:33.62S F      
 18 EUAN JENNINGS             10 SHARK             1:34.46S F      
 19 ANTHONY BOYLE             11 BL FN             1:37.22S F      
 20 RORY WALSH                11 LASER             1:37.96S F      
 21 MARCO MITCHELL            10 GAL               1:38.25S F      
 22 JAMIE GUNNING             10 BL FN             1:38.84S F      
 23 DARAGH SILKE              11 GAL               1:39.75S F      
 24 WILLIAM MC DONNELL        10 GAL               1:40.14S F      
 25 ADAM MELIA GANNON         11 TUAM              1:41.51S F      
 26 DARAGH GILHOOLEY          11 TUAM              1:42.99S F      
 27 BARRY WALSH                8 BADOL             1:43.93S F      
 28 FIACHRA GALLAGHER         11 GAL               1:46.38S F      
 29 ALFIE DWYER                9 SHARK             1:48.02S F      
 30 ROSS BRADLEY               9 GAL               1:48.12S F      
 31 BRIAN O'DONNELL            9 GAL               1:53.53S F      
 32 RONAN LYDON               11 GAL               1:57.35S F      
 33 SANDRO BURDULI            11 GAL               2:02.66S F      
 34 SIMON CAREY               10 LASER             2:24.25S F      
  0 TOM DONNELLAN             10 GAL                     NS F      
  0 SENAN MCDONNELL            9 GAL                     NS F      
 
Boys  12-13 100 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 BILLY CLARKE              13 SHARK             1:14.69S F      
  2 OISIN CAREY               13 LASER             1:14.98S F      
  3 BRIAN LENNON              12 SHARK             1:16.50S F      
  4 DARRAGH HUMPSTON          13 LONG              1:17.54S F      
  5 CONOR LEONARD             12 LONG              1:18.09S F      
  6 EIDHNE KENNEDY            12 GAL               1:19.34S F      
  7 MAX BONVICSINI-BENNETT    12 BL FN             1:23.16S F      
  8 ALEX CLARK                12 SHARK             1:23.34S F      
  9 CIARAN O'BRIEN            13 CLM               1:23.83S F      
 10 LUKE BURKE                12 BL FN             1:27.62S F      
 11 KELL MURPHY               12 LASER             1:32.80S F      
 12 JAKE VAN DE BEEK          12 BL FN             1:34.50S F      
 13 LIAM CLARKE               13 LASER             1:38.59S F      
 14 ZAKARIA FITZGERALD        12 LASER             1:52.03S F      
 
Boys  14-15 100 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 OWEN KENNEDY              15 LASER             1:17.47S F