LASER GRADED GALA JUNE 2016                     
 
Girls  11&U 100 BACK
===============================================================================
    Name                     Age Team             
===============================================================================
  1 ANNA BURNS                11 SHARK             1:34.19S F      
  2 CARA HIGGINS               9 CLM               1:38.91S F      
  3 ROSIE DOORLY              10 GAL               1:39.81S F      
  4 KASSIE RATHER              8 GAL               1:40.25S F      
  5 SARA MAIA MARTINS         11 BL FN             1:42.66S F      
  6 ANOUSKA VINOD             11 GAL               1:42.75S F      
  7 RACHEL WHELAN             10 SHARK             1:44.09S F      
  8 KATIE WATERS              10 GAL               1:44.87S F      
  9 OLIVIA CURRIE             10 SHARK             1:45.82S F      
 10 CIARA DAVITT               9 GAL               1:47.38S F      
 11 MICHELLE RAILTON           8 TUAM              1:48.68S F      
 12 SIENNA KELLY               9 CLM               1:51.45S F      
 13 HAYLEE HESSION            11 GAL               1:51.94S F      
 14 DEIRBHILE MELODY           9 GAL               1:53.91S F      
 15 SOPHIE LALLY              10 LASER             1:54.09S F      
 16 OLIWA BRZEZINSKA          11 LASER             1:54.25S F      
 17 AOIFE BUNDSCHU            10 GAL               1:54.59S F      
 17 ISABELLE BURKE            10 LASER             1:54.59S F      
 19 RÓISÍN HORKAN              8 CLM               1:54.69S F      
 20 AMY BRESLIN                9 CLM               1:55.03S F      
 21 EIMEAR O'LEARY            10 GAL               1:56.00S F      
 22 LAURA KUMPOR              11 BL FN             1:57.46S F      
 23 NIAMH MURPHY               8 LASER             1:57.78S F      
 24 ERIN IMBUSCH              10 GAL               1:59.38S F      
 25 GRACE WALSH               10 LASER             1:59.44S F      
 26 LOUISA HUSSEY              8 GAL               1:59.94S F      
 27 EMELIA JOYCE               9 SHARK             2:01.03S F      
 28 ELLEN RUANE               10 CLM               2:03.37S F      
 29 ORLA TIMLIN               10 LASER             2:04.12S F      
 30 LAURA GERAGHTY             8 GAL               2:04.34S F      
 31 LAOISE SWEENEY            11 GAL               2:06.25S F      
 32 CIARA MULRY               10 SHARK             2:06.72S F      
 33 HOOIRYA AWAN              10 LASER             2:08.40S F      
 34 ISABEL JOYCE               9 SHARK             2:09.15S F      
 35 AILBHE OWENS              11 LASER             2:11.18S F      
 36 MARTYNA NIECHWIADOWICZ    11 LASER             2:15.75S F      
 37 ANNA FLANNERY             11 SHARK             2:37.66S F      
 38 MARY FLANNERY             11 SHARK             2:47.88S F      
  0 GILLIAN MURPHY            10 GAL                     DQ F      
 
Boys  11&U 100 BACK
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 WILLIAM MC DONNELL        11 GAL               1:30.88S F      
  2 RORY GROGAN               11 GAL               1:35.68S F      
  3 EUAN JENNINGS             11 SHARK             1:36.84S F      
  4 DAVID LENNON              11 SHARK             1:37.82S F      
  5 KAELAN GENG               10 GAL               1:39.60S F      
  6 BORIS IAKIMOV             11 TUAM              1:41.75S F      
  7 SENAN MC DONNELL          10 GAL               1:43.54S F      
  8 MATTIE NEWELL KIM         10 TUAM              1:44.12S F      
  9 MICHAEL HUSSEY            10 GAL               1:44.53S F      
 10 CILLIAN MCCULLAGH          9 GAL               1:49.88S F      
 11 CONOR O'BRIEN              9 CLM               1:51.91S F      
 12 MARTIN MITCHELL           11 GAL               1:51.94S F      
 13 FELIX JOHNSON             11 GAL               1:53.28S F      
 14 JOHN GIBBS                 9 GAL               1:54.16S F      
 15 THOM DONNELLAN            11 GAL               1:54.94S F      
 16 JOHN O'SULLIVAN            9 GAL               1:55.25S F      
 17 CATHAL MCGRATH             9 GAL               1:58.06S F      
 18 CONOR BURKE               11 GAL               1:58.34S F      
 19 RORY BOYLE                 8 SHARK             1:58.91S F      
 20 SIMON CAREY               11 LASER             2:01.28S F      
 21 PADDY SMYTH                9 LASER             2:02.37S F      
 22 MICHAEL SMYTH              8 LASER             2:03.34S F      
 23 ROSS BRADLEY              10 GAL               2:05.53S F      
 24 MATTHEW HYNES              8 LASER             2:06.88S F      
 25 RORY BUNDSCHU              9 GAL               2:08.56S F      
 26 RIAIN KENNEDY              9 GAL               2:12.03S F      
 27 SEAN LYDON                10 LASER             2:33.72S F      
 
Girls  12-13 100 BACK
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 CAOILFHIONN LITTLE        13 CLM               1:29.62S F      
  2 CAITRIONA NIC DHONNCHADH  12 GAL               1:30.75S F      
  3 ROISIN SILKE              12 GAL               1:33.19S F      
  4 MARIA NICDHONNACHA        12 GAL               1:33.97S F      
  5 HANNAH DURKAN             12 BL FN             1:34.47S F      
  6 CAOIMHE HICKEY            12 LASER             1:35.99S F      
  7 AILISE PRICE              12 SHARK             1:36.06S F      
  8 ANNA WARDE                12 CLM               1:39.13S F      
  8 EMILY TALBOT              12 BL FN             1:39.13S F      
 10 KATIE MACKEN              12 GAL               1:40.04S F      
 11 CAOIMHE NI BHRION         12 LASER             1:43.37S F      
 12 AOIFE SWEENEY             12 GAL               1:43.57S F      
 13 AINNE FEENEY              12 LASER             1:47.57S F      
 14 AISLING WALSH             12 GAL               1:49.03S F      
 15 EABHA MANNION             13 LASER             1:56.67S F      
 16 AOIFE CAMPBELL            13 LASER             1:58.19S F      
  0 FAINSCE SILKE             13 LASER                   NS F      
  0 EMMA O'SHEA               12 GAL                     DQ F      
 
Boys  12-13 100 BACK
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 ILIR SURDULLI             12 SHARK             1:26.28S F      
  2 PADRAIC MCCARTHY          12 LASER             1:27.47S F      
  3 JAKE VAN DE BEEK          13 BL FN             1:30.97S F      
  4 NATHAN TODD               12 LASER             1:32.25S F      
  5 CATHAL MC DONOUGH         12 SHARK             1:32.85S F      
  6 OWEN MCDERMOTT            13 BL FN             1:34.14S F      
  7 FERGHAL BLANCHARD         13 LASER             1:36.10S F      
  8 CIAN GROGAN               12 GAL               1:37.31S F      
  9 DANIEL KEARNS             12 SHARK             1:37.94S F      
 10 RORY WALSH                12 LASER             1:40.69S F      
 11 EVAN REILLY               12 CLM               1:42.78S F      
 
Girls  14-Ov 100 BACK
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 CLAIRE TALBOT             16 BL FN             1:31.00S F      
  2 CIARA MOHAN               16 BL FN             1:33.63S F      
 
Boys  14-Ov 100 BACK
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 CIARAN O'BRIEN            14 CLM               1:30.34S F      
  2 LIAM CLARKE               14 LASER             1:31.68S F      
 
Girls  11&U 100 BREAST
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 ANOUSKA VINOD             11 GAL               1:48.62S F      
  2 GILLIAN MURPHY            10 GAL               1:53.59S F      
  3 MICHELLE RAILTON           8 TUAM              1:54.47S F      
  4 ANNA BURNS                11 SHARK             1:54.75S F      
  5 ISABELLE BURKE            10 LASER             1:56.31S F      
  6 KASSIE RATHER              8 GAL               1:58.16S F      
  7 ROSIE DOORLY              10 GAL               1:59.08S F      
  8 OLIWA BRZEZINSKA          11 LASER             1:59.63S F      
  9 LEANA MC DONAGH           11 SHARK             2:00.31S F      
 10 LAURA KUMPOR              11 BL FN             2:02.00S F      
 11 ORLA TIMLIN               10 LASER             2:02.56S F      
 12 SOPHIE LALLY              10 LASER             2:03.65S F      
 13 GRACE WALSH               10 LASER             2:04.18S F      
 14 KATIE WATERS              10 GAL               2:04.72S F      
 15 AMY BRESLIN                9 CLM               2:05.69S F      
 16 EIMEAR O'LEARY            10 GAL               2:06.06S F      
 17 AOIFE BUNDSCHU            10 GAL               2:07.63S F      
 18 CIARA DAVITT               9 GAL               2:08.03S F      
 19 SARA MAIA MARTINS         11 BL FN             2:08.75S F      
 20 SIENNA KELLY               9 CLM               2:09.50S F      
 21 RACHEL WHELAN             10 SHARK             2:10.21S F      
 22 CARA HIGGINS               9 CLM               2:11.19S F      
 23 HAYLEE HESSION            11 GAL               2:12.56S F      
 24 LAURA GERAGHTY             8 GAL               2:13.44S F      
 25 DEIRDRE WARDE             10 CLM               2:16.52S F      
 26 ISABEL JOYCE               9 SHARK             2:16.59S F      
 26 NIAMH MURPHY               8 LASER             2:16.59S F      
 28 LOUISA HUSSEY              8 GAL               2:24.07S F      
 29 ERIN IMBUSCH              10 GAL               2:26.60S F      
 30 AILBHE OWENS              11 LASER             2:28.72S F      
 31 CIARA MULRY               10 SHARK             2:31.35S F      
 32 RÓISÍN HORKAN              8 CLM               2:32.03S F      
 33 LAOISE SWEENEY            11 GAL               2:35.85S F      
 34 HOOIRYA AWAN              10 LASER             2:39.28S F      
 35 DEIRBHILE MELODY           9 GAL               2:54.60S F      
  0 ANNA FLANNERY             11 SHARK                   NS F      
  0 MARY FLANNERY             11 SHARK                   NS F      
 
Boys  11&U 100 BREAST
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 DAVID LENNON              11 SHARK             1:48.56S F      
  2 ALEKSANDR MC ALEER        10 GAL               1:48.87S F      
  3 ODIE MELIA                11 TUAM              1:48.91S F      
  4 ROSS BRADLEY              10 GAL               1:51.50S F      
  5 RORY GROGAN               11 GAL               1:53.72S F      
  6 CONOR BURKE               11 GAL               1:55.66S F      
  7 SENAN MC DONNELL          10 GAL               1:56.78S F      
  8 BORIS IAKIMOV             11 TUAM              1:57.44S F      
  9 WILLIAM MC DONNELL        11 GAL               1:58.72S F      
 10 MICHAEL HUSSEY            10 GAL               1:59.09S F      
 11 MARTIN MITCHELL           11 GAL               2:01.44S F      
 12 KAELAN GENG               10 GAL               2:05.44S F      
 13 THOM DONNELLAN            11 GAL               2:07.82S F      
 14 MATTIE NEWELL KIM         10 TUAM              2:09.13S F      
 15 JOHN GIBBS                 9 GAL               2:14.68S F      
 16 PADDY SMYTH                9 LASER             2:15.13S F      
 17 RORY BUNDSCHU              9 GAL               2:15.97S F      
 18 CONOR O'BRIEN              9 CLM               2:19.59S F      
 19 CATHAL MCGRATH             9 GAL               2:20.85S F      
 20 SIMON CAREY               11 LASER             2:21.96S F      
 21 RORY BOYLE                 8 SHARK             2:22.70S F      
 22 CILLIAN MCCULLAGH          9 GAL               2:24.72S F      
 23 JOHN O'SULLIVAN            9 GAL               2:25.78S F      
 24 MATTHEW HYNES              8 LASER             2:29.41S F      
 25 RIAIN KENNEDY              9 GAL               2:30.72S F      
 26 SEAN LYDON                10 LASER             2:33.15S F      
 27 MICHAEL SMYTH              8 LASER             2:46.72S F      
  0 FELIX JOHNSON             11 GAL                     NS F      
 
Girls  12-13 100 BREAST
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 ROISIN SILKE              12 GAL               1:40.94S F      
  2 GRAINNE CONNEELY          13 SHARK             1:43.81S F      
  3 CLADDAGH O'REILLY         13 TUAM              1:45.03S F      
  4 EMMA O'SHEA               12 GAL               1:49.50S F      
  5 CAOILFHIONN LITTLE        13 CLM               1:49.75S F      
  6 ANNA WARDE                12 CLM               1:49.91S F      
  7 HANNAH DURKAN             12 BL FN             1:51.69S F      
  8 MARIA NICDHONNACHA        12 GAL               1:52.50S F      
  9 LAURA REKAI               12 SHARK             1:53.03S F      
 10 CAOIMHE NI BHRION         12 LASER             1:53.44S F      
 11 AOIFE SWEENEY             12 GAL               1:53.65S F      
 12 AISLING WALSH             12 GAL               1:54.81S F      
 13 AOIFE CAMPBELL            13 LASER             1:56.44S F      
 14 KATIE MACKEN              12 GAL               1:57.22S F      
 15 AILISE PRICE              12 SHARK             1:58.00S F      
 16 EMILY TALBOT              12 BL FN             1:59.68S F      
 17 CAOIMHE HICKEY            12 LASER             2:02.50S F      
 18 EMILY ROONEY              12 BL FN             2:02.97S F      
 19 AINNE FEENEY              12 LASER             2:04.50S F      
 20 EABHA MANNION             13 LASER             2:22.25S F      
  0 LISA REKAI                13 SHARK                   DQ F      
  0 FAINSCE SILKE             13 LASER                   NS F      
 
Boys  12-13 100 BREAST
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 LUKE BURKE                13 BL FN             1:39.53S F      
  2 CIAN GROGAN               12 GAL               1:39.81S F      
  3 FERGHAL BLANCHARD         13 LASER             1:40.82S F      
  4 MAX BONVICSINI-BENNETT    13 BL FN             1:41.56S F      
  5 OWEN MCDERMOTT            13 BL FN             1:44.15S F      
  6 JAKE VAN DE BEEK          13 BL FN             1:46.66S F      
  7 CATHAL MC DONOUGH         12 SHARK             1:47.72S F      
  8 EVAN REILLY               12 CLM               1:49.41S F      
  9 PADRAIC MCCARTHY          12 LASER             1:52.00S F      
 10 NATHAN TODD               12 LASER             1:53.00S F      
 11 RORY WALSH                12 LASER             1:53.44S F      
 
Girls  14-Ov 100 BREAST
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 CLAIRE TALBOT             16 BL FN             1:43.37S F      
  2 CIARA MOHAN               16 BL FN             1:47.19S F      
  0 ANNA LYONS                14 CLM                     NS F      
 
Boys  14-Ov 100 BREAST
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 CIARAN O'BRIEN            14 CLM               1:41.59S F      
  2 LIAM CLARKE               14 LASER             1:41.83S F      
 
Girls  11&U 200 IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 ROSIE DOORLY              10 GAL               3:37.38S F      
  2 SARA MAIA MARTINS         11 BL FN             3:41.90S F      
  3 KASSIE RATHER              8 GAL               3:44.91S F      
  4 GILLIAN MURPHY            10 GAL               3:45.91S F      
  5 CARA HIGGINS               9 CLM               3:52.06S F      
  6 ISABELLE BURKE            10 LASER             3:54.50S F      
  7 LEANA MC DONAGH           11 SHARK             3:56.65S F      
  8 CIARA DAVITT               9 GAL               3:59.84S F      
  9 MICHELLE RAILTON           8 TUAM              4:01.12S F      
 10 KATIE WATERS              10 GAL               4:02.73S F      
 11 EIMEAR O'LEARY            10 GAL               4:06.16S F      
 12 SOPHIE LALLY              10 LASER             4:12.50S F      
 13 LAURA KUMPOR              11 BL FN             4:15.03S F      
 14 EMELIA JOYCE               9 SHARK             4:17.40S F      
 15 GRACE WALSH               10 LASER             4:19.72S F      
 16 LOUISA HUSSEY              8 GAL               4:20.34S F      
 17 HAYLEE HESSION            11 GAL               4:21.06S F      
 18 NIAMH MURPHY               8 LASER             4:26.28S F      
 19 LAURA GERAGHTY             8 GAL               4:27.32S F      
 20 ERIN IMBUSCH              10 GAL               4:29.56S F      
 21 DEIRBHILE MELODY           9 GAL               4:46.81S F      
 22 AILBHE OWENS              11 LASER             4:51.62S F      
  0 OLIVIA CURRIE             10 SHARK                   NS F      
  0 ORLA TIMLIN               10 LASER                   NS F      
 
Boys  11&U 200 IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 CIAN MC GLUE              11 SHARK             3:01.21S F      
  2 EUAN JENNINGS             11 SHARK             3:25.79S F      
  3 ODIE MELIA                11 TUAM              3:31.66S F      
  4 WILLIAM MC DONNELL        11 GAL               3:33.63S F      
  5 BORIS IAKIMOV             11 TUAM              3:38.09S F      
  6 SENAN MC DONNELL          10 GAL               3:43.28S F      
  7 MICHAEL HUSSEY            10 GAL               3:48.50S F      
  8 KAELAN GENG               10 GAL               3:48.69S F      
  9 MARTIN MITCHELL           11 GAL               3:49.73S F      
 10 FELIX JOHNSON             11 GAL               3:56.28S F      
 11 CONOR BURKE               11 GAL               3:56.63S F      
 12 THOM DONNELLAN            11 GAL               4:06.97S F      
 13 JOHN GIBBS                 9 GAL               4:18.82S F      
 14 ROSS BRADLEY              10 GAL               4:22.26S F      
 15 SIMON CAREY               11 LASER             4:22.30S F      
 16 MATTHEW HYNES              8 LASER             4:44.87S F      
 17 CATHAL MCGRATH             9 GAL               4:53.60S F      
  0 CILLIAN MCCULLAGH          9 GAL                     NS F      
 
Girls  12-13 200 IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 LISA REKAI                13 SHARK             3:16.34S F      
  2 CLADDAGH O'REILLY         13 TUAM              3:18.94S F      
  3 CAITRIONA NIC DHONNCHADH  12 GAL               3:21.60S F      
  4 CAOILFHIONN LITTLE        13 CLM               3:22.94S F      
  5 GRAINNE CONNEELY          13 SHARK             3:24.14S F      
  6 HANNAH DURKAN             12 BL FN             3:26.09S F      
  7 AOIFE SWEENEY             12 GAL               3:31.15S F      
  8 EMILY TALBOT              12 BL FN             3:41.46S F      
  9 KATIE MACKEN              12 GAL               3:45.53S F      
 10 CAOIMHE HICKEY            12 LASER             3:47.35S F      
 11 CAOIMHE NI BHRION         12 LASER             3:54.94S F      
 12 EMMA O'SHEA               12 GAL               4:03.03S F      
 13 AINNE FEENEY              12 LASER             4:03.35S F      
 14 AISLING WALSH             12 GAL               4:07.13S F      
  0 EMILY ROONEY              12 BL FN                   DQ F      
 
Boys  12-13 200 IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 RORY COLLINS              12 BL FN             3:05.96S F      
  2 LUKE BURKE                13 BL FN             3:09.16S F      
  3 ILIR SURDULLI             12 SHARK             3:11.62S F      
  4 PADRAIC MCCARTHY          12 LASER             3:13.90S F      
  5 CATHAL MC DONOUGH         12 SHARK             3:15.38S F      
  6 FERGHAL BLANCHARD         13 LASER             3:26.94S F      
  7 MAX BONVICSINI-BENNETT    13 BL FN             3:27.31S F      
  8 OWEN MCDERMOTT            13 BL FN             3:28.00S F      
  9 JAKE VAN DE BEEK          13 BL FN             3:28.74S F      
 10 DANIEL KEARNS             12 SHARK             3:29.09S F      
 11 RORY WALSH                12 LASER             3:30.04S F      
 12 NATHAN TODD               12 LASER             3:31.87S F      
 13 CIAN GROGAN               12 GAL               3:34.03S F      
 14 EVAN REILLY               12 CLM               3:35.94S F      
 
Girls  14-Ov 200 IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  0 CIARA MOHAN               16 BL FN                   NS F      
 
Boys  14-Ov 200 IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 CIARAN O'BRIEN            14 CLM               3:11.85S F      
  2 LIAM CLARKE               14 LASER             3:12.66S F