Laser Graded Gala 15 June 2013              
 
Girls  11&U 100 BREAST
===============================================================================
    Name                     Age Team             
===============================================================================
  1 PATRICIJIA GOLUBA         11 LASER             1:47.91S F      
  2 SOPHIE SULTANOV            9 LASER             1:49.41S F      
  3 LABHOISE BOYLE            10 SHARK             1:49.68S F      
  4 CREA MCDONALD             11 SHARK             1:50.25S F      
  5 ALISON GIBBS               9 GAL               1:50.56S F      
  6 SARA HICKEY               11 LASER             1:51.50S F      
  7 EMMA BOYLE                11 BLFN              1:52.09S F      
  8 CAOILIN KEARNEY            9 BLFN              1:52.91S F      
  9 RACHEL HICKEY             10 LASER             1:53.75S F      
 10 NICOLA FOX                11 BLFN              1:55.63S F      
 11 ROISE DALY                11 SHARK             1:56.44S F      
 12 SORCHA MCGINLEY           10 SHARK             2:00.87S F      
 13 GRACE KAVANAGH             9 GAL               2:01.47S F      
 14 CHLOE HEFFERNAN           11 GAL               2:03.48S F      
 15 RACHEL DEMPSEY             9 GAL               2:04.78S F      
 16 GRAINNE CONNEELY          10 SHARK             2:06.18S F      
 17 TEODORA CUGALJ             9 SHARK             2:07.84S F      
 18 EIMEAR WALSH              11 GAL               2:07.94S F      
 19 LEAH RUANE                 9 GAL               2:08.54S F      
 20 OONAGH OWENS              10 LASER             2:12.93S F      
 21 AOIFE O LOUGHLIN           9 LASER             2:23.19S F      
 22 SARAH MC GATH             11 LASER             2:23.97S F      
 23 CHLOE BEGLEY               9 GAL               2:24.31S F      
 24 HANNAH DURKAN              9 BLFN              2:44.44S F      
 25 EMILY TALBOT               9 BLFN              3:01.12S F      
  0 DARA MOONEY               10 SHARK                  DNF F      
  0 KARINA KUREGENOV          11 GAL                     DQ F      
 
Boys  11&U 100 BREAST
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 CIARAN SCANLON            10 LONG              1:46.56S F      
  2 EVAN O'BOYLE              11 GAL               1:49.09S F      
  3 EOIN O'MALLEY             11 GAL               1:49.63S F      
  4 DAVID DOORLY              10 GAL               1:50.85S F      
  5 TOM O'SULLIVAN             9 GAL               1:53.12S F      
  6 TOM O CONNOR              11 LASER             1:53.87S F      
  7 ALAN SHAUGHNESSY          11 GAL               1:54.81S F      
  8 GAVIN DEMPSEY             11 GAL               1:54.97S F      
  9 CONALL MC GINN            11 SHARK             1:56.10S F      
 10 AARON BURKE               10 GAL               1:57.43S F      
 11 NIKITA PLOTNICOV          11 LASER             2:00.38S F      
 12 CIAN MULROONEY            10 LASER             2:00.43S F      
 13 HARRY WALSH                9 GAL               2:02.00S F      
 14 LUKAS BEGLEY               9 TUAM              2:02.44S F      
 15 AONGHUS COOKE              8 TUAM              2:02.96S F      
 16 BEN NAUGHTON               9 GAL               2:03.10S F      
 17 DOMINIC MATEI             10 GAL               2:05.15S F      
 18 ALEX DUFFY                10 BLFN              2:07.63S F      
 19 OISIN CAREY               11 LASER             2:08.54S F      
 20 RYAN HORNET               11 LASER             2:09.24S F      
 21 JAMES KING                10 GAL               2:10.07S F      
 22 CANICE CROSBY             10 LASER             2:12.06S F      
 23 LIAM CLARKE               11 LASER             2:12.19S F      
 24 EAMON GALLAGHER            9 GAL               2:15.02S F      
 25 RORY WALSH                 9 LASER             2:15.03S F      
 26 RORY COLLINS               9 BLFN              2:17.41S F      
 27 EIDHNE KENNEDY            10 GAL               2:19.10S F      
 28 FIACH O MURCHU             8 LASER             2:20.33S F      
 29 TIERNAN CONNEELY          10 GAL               2:23.35S F      
  0 ALEX NAUGHTON              9 GAL                     DQ F      
  0 HARRY DUFFY                8 BLFN                    DQ F      
 
Girls  12-13 100 BREAST
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 LAOISE KING               13 SHARK             1:43.00S F      
  2 LAUREN MC KNIGHT          12 GAL               1:45.88S F      
  3 CAOIMHE SWEENEY           12 SHARK             1:47.16S F      
  4 ORLA O'CONNOR             12 SHARK             1:53.56S F      
  5 ALISON O'CONNOR           12 SHARK             1:54.94S F      
  6 LAUREN O'REILLY           12 BLFN              1:56.28S F      
  7 JESSICA LOUGHRAN          12 BLFN              1:57.87S F      
  8 SIOFRA COLLINS            12 BLFN              1:58.31S F      
  9 TARA MURPHY               12 SHARK             1:58.47S F      
 10 CAOIMHE CONNEELY          12 GAL               2:00.44S F      
 11 ORLA GALLAGHER            12 GAL               2:00.90S F      
 12 CHLOE MANNIAN             12 SHARK             2:02.03S F      
  0 MOLLY O REILLY            13 LASER                   NS F      
  0 KATE GERAGHTY             12 TUAM                    NS F      
 
Boys  12-13 100 BREAST
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 MICHAEL MCANDREW          12 SHARK             1:40.37S F      
  2 RUAIRC Ó'MURCHÚ           13 LASER             1:43.44S F      
  3 JACK O'DEA                13 BLFN              1:44.88S F      
  4 CONOR WALSH               12 LASER             1:53.17S F      
  5 MACDARA ALLISON           12 LASER             1:55.60S F      
  6 JOHNATHAN HICKEY          12 SHARK             2:02.44S F      
  7 DAVID O'REILLY            12 BLFN              2:03.25S F      
  8 OWEN KENNEDY              13 LASER             2:11.78S F      
  0 CIAN MAC COILLE           13 LASER                   NS F      
  0 JOSEPH O CONNOR           13 LASER                   DQ F      
 
Girls  14-15 100 BREAST
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 KATE VICKERS              14 SHARK             1:53.00S F      
  2 NATASHA CARRICK           14 BLFN              1:56.75S F      
 
Boys  14-15 100 BREAST
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 FEDA MURPHY               14 LASER             1:40.88S F      
  2 EOGHAN HEFFERNAN          14 LASER             1:41.26S F      
 
Girls  11&U 100 BACK
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 AILBHE MULHALL            10 GAL               1:35.65S F      
  2 ALISON WALSH              11 GAL               1:36.00S F      
  3 CARRIE JOYCE              11 SHARK             1:36.50S F      
  4 LUCY KAVANAGH             11 GAL               1:38.82S F      
  5 SORCHA KEARNEY            10 BLFN              1:42.13S F      
  6 OLWYN COOKE               10 TUAM              1:43.53S F      
  7 SARAH GILHOOLEY           11 TUAM              1:44.84S F      
  8 SARA HICKEY               11 LASER             1:45.13S F      
  9 ELLEN O'FARREL            11 SHARK             1:46.31S F      
 10 PATRICIJIA GOLUBA         11 LASER             1:47.43S F      
 11 AILBHE KENNEDY            10 LASER             1:47.97S F      
 12 LUCY O'DEA                10 BLFN              1:50.72S F      
 13 EMILY BUTLER              10 LASER             1:52.22S F      
 14 CHLOE HEFFERNAN           11 GAL               1:52.25S F      
 15 ZARA O'TOOLE              10 GAL               1:52.62S F      
 16 AVA CONLON                11 SHARK             1:55.68S F      
 17 SORCHA MCGINLEY           10 SHARK             1:55.77S F      
 18 ANNA DAVIDSON              9 LASER             1:57.22S F      
 19 GRAINNE CONNEELY          10 SHARK             2:00.62S F      
 20 CIARA KING                11 SHARK             2:00.78S F      
 21 REBECCA PATTEN            10 SHARK             2:01.17S F      
 22 OONAGH OWENS              10 LASER             2:02.65S F      
 23 RACHEL DEMPSEY             9 GAL               2:03.31S F      
 24 EMILY TALBOT               9 BLFN              2:14.22S F      
 25 SARAH MC GATH             11 LASER             2:14.34S F      
 26 AOIFE O LOUGHLIN           9 LASER             2:15.22S F      
 27 HANNAH DURKAN              9 BLFN              2:15.31S F      
 
Boys  11&U 100 BACK
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 CILLIAN JORDAN            10 GAL               1:29.62S F      
  2 CIARAN SCANLON            10 LONG              1:31.85S F      
  3 JOHN MORRISON             11 GAL               1:33.94S F      
  4 BRIAN SKELLY              11 LASER             1:35.72S F      
  5 EOIN O'MALLEY             11 GAL               1:38.50S F      
  6 AARON BURKE               10 GAL               1:39.59S F      
  7 DOMINIC MATEI             10 GAL               1:39.70S F      
  8 LIAM MELODY               10 GAL               1:40.60S F      
  9 ALEX NAUGHTON              9 GAL               1:45.10S F      
 10 ILIR SURDULLI              9 SHARK             1:45.31S F      
 11 CILLIAN JENNINGS          10 SHARK             1:45.81S F      
 12 CIAN HOSTY                11 SHARK             1:47.09S F      
 13 CONALL MC GINN            11 SHARK             1:48.25S F      
 14 NIALL JOYCE                9 SHARK             1:49.31S F      
 15 ALEX DUFFY                10 BLFN              1:56.59S F      
 16 EAMON GALLAGHER            9 GAL               1:58.84S F      
 17 RORY COLLINS               9 BLFN              1:59.22S F      
 18 TOM O CONNOR              11 LASER             2:01.49S F      
 19 CANICE CROSBY             10 LASER             2:01.81S F      
 20 CHARLIE POWER             10 GAL               2:03.57S F      
 21 BEN NAUGHTON               9 GAL               2:04.69S F      
 22 JAMES KING                10 GAL               2:11.41S F      
 23 EIDHNE KENNEDY            10 GAL               2:15.87S F      
 24 HARRY DUFFY                8 BLFN              2:34.82S F      
 25 FIACH O MURCHU             8 LASER             2:41.91S F      
 
Girls  12-13 100 BACK
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 RACHEL CONNOLLY           13 LASER             1:30.81S F      
  2 CLAIRE TALBOT             13 BLFN              1:32.12S F      
  3 GRACE HEALY               12 TUAM              1:32.50S F      
  4 ORLA GALLAGHER            12 GAL               1:35.31S F      
  5 SARAH DILLON              12 BLFN              1:37.97S F      
  6 AOIBHINN MC PHILLIPS      13 LASER             1:38.34S F      
  7 EMMA HARTIGAN             12 SHARK             1:44.84S F      
  8 JESSICA PATTEN            12 SHARK             1:45.36S F      
  9 ROBYN FITZGERALD          12 SHARK             1:46.60S F      
 10 ORLA O'CONNOR             12 SHARK             1:47.06S F      
 11 LAUREN O'REILLY           12 BLFN              1:49.03S F      
 12 NIAMH CAREY               12 SHARK             1:49.88S F      
 13 CHLOE MANNIAN             12 SHARK             1:56.25S F      
 14 CAOIMHE CONNEELY          12 GAL               2:06.47S F      
  0 MOLLY O REILLY            13 LASER                   NS F      
  0 EMMA CAWLEY               13 BLFN                    NS F      
  0 KATE GERAGHTY             12 TUAM                    NS F      
 
Boys  12-13 100 BACK
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 MACDARA ALLISON           12 LASER             1:27.88S F      
  2 CIAN MAC COILLE           13 LASER             1:31.38S F      
  3 JAKE BEGLEY               12 GAL               1:34.72S F      
  4 DOMINIC CAHILL            12 GAL               1:36.07S F      
  5 JOSEPH O CONNOR           13 LASER             1:37.10S F      
  6 JOHNATHAN HICKEY          12 SHARK             1:39.91S F      
  7 OWEN KENNEDY              13 LASER             1:51.28S F      
  8 DAVID O'REILLY            12 BLFN              1:52.57S F      
  9 CONOR WALSH               12 LASER             1:55.88S F      
 
Girls  14-15 100 BACK
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 MÉABH MCDONOUGH           14 SHARK             1:32.53S F      
  3 NATASHA CARRICK           14 BLFN              1:49.81S F      
 
Girls  11&U 100 IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 CAROLINA POSKROBKO        11 LASER             1:28.06S F      
  2 JENNIFER HOLLAND          11 GAL               1:29.03S F      
  3 ALISON WALSH              11 GAL               1:29.75S F      
  4 FREYA MURPHY              11 LASER             1:32.12S F      
  5 CARRIE JOYCE              11 SHARK             1:32.32S F      
  6 CAOILIN KEARNEY            9 BLFN              1:34.97S F      
  7 EMMA BOYLE                11 BLFN              1:35.25S F      
  8 NICOLA FOX                11 BLFN              1:36.03S F      
  9 ELLEN O'FARREL            11 SHARK             1:38.35S F      
 10 SARAH GILHOOLEY           11 TUAM              1:38.56S F      
 11 OLWYN COOKE               10 TUAM              1:39.31S F      
 12 LABHOISE BOYLE            10 SHARK             1:39.78S F      
 12 GRACE KAVANAGH             9 GAL               1:39.78S F      
 14 ALISON GIBBS               9 GAL               1:40.72S F      
 15 EMMA KELLY                11 TUAM              1:41.19S F      
 16 SORCHA KEARNEY            10 BLFN              1:43.25S F      
 16 LUCY KAVANAGH             11 GAL               1:43.25S F      
 18 AILBHE MULHALL            10 GAL               1:44.00S F      
 19 CREA MCDONALD             11 SHARK             1:44.41S F      
 20 ROISE DALY                11 SHARK             1:50.96S F      
 21 AVA CONLON                11 SHARK             1:52.81S F      
 22 EMILY BUTLER              10 LASER             1:53.50S F      
 23 RACHEL HICKEY             10 LASER             1:54.00S F      
 24 KARINA KUREGENOV          11 GAL               1:55.16S F      
 25 ZARA O'TOOLE              10 GAL               1:55.53S F      
 26 EIMEAR WALSH              11 GAL               1:57.87S F      
 27 AILBHE KENNEDY            10 LASER             1:58.06S F      
 28 REBECCA PATTEN            10 SHARK             1:59.88S F      
 29 LUCY O'DEA                10 BLFN              2:01.81S F      
 30 ANNA DAVIDSON              9 LASER             2:04.06S F      
 31 LEAH RUANE                 9 GAL               2:08.19S F      
  0 CIARA KING                11 SHARK                   DQ F      
  0 DARA MOONEY               10 SHARK                   NS F      
  0 SOPHIE SULTANOV            9 LASER                   DQ F      
 
Boys  11&U 100 IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 ROBIN PFEIFFER            10 BLFN              1:31.63S F      
  2 DAVID DOORLY              10 GAL               1:32.41S F      
  3 JOHN MORRISON             11 GAL               1:32.66S F      
  4 CILLIAN JORDAN            10 GAL               1:32.88S F      
  5 TOM O'SULLIVAN             9 GAL               1:35.66S F      
  6 EVAN O'BOYLE              11 GAL               1:39.15S F      
  7 ILIR SURDULLI              9 SHARK             1:40.94S F      
  8 CIAN HOSTY                11 SHARK             1:44.52S F      
  9 LIAM MELODY               10 GAL               1:44.85S F      
 10 AONGHUS COOKE              8 TUAM              1:46.56S F      
 11 NIKITA PLOTNICOV          11 LASER             1:46.71S F      
 12 GAVIN DEMPSEY             11 GAL               1:46.97S F      
 13 ALAN SHAUGHNESSY          11 GAL               1:51.50S F      
 14 HARRY WALSH                9 GAL               1:52.47S F      
 15 NIALL JOYCE                9 SHARK             1:55.00S F      
 16 RYAN HORNET               11 LASER             1:56.06S F      
 17 LUKAS BEGLEY               9 TUAM              2:03.03S F      
 18 OISIN CAREY               11 LASER             2:03.35S F      
 19 CIAN MULROONEY            10 LASER             2:03.84S F      
 20 LIAM CLARKE               11 LASER             2:03.90S F      
 21 TIERNAN CONNEELY          10 GAL               2:08.66S F      
 22 CHARLIE POWER             10 GAL               2:11.10S F      
 23 RORY WALSH                 9 LASER             2:20.00S F      
  0 BRIAN SKELLY              11 LASER                   DQ F      
 
Girls  12-13 200 IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 RACHEL CONNOLLY           13 LASER             3:20.41S F      
  2 CAOIMHE SWEENEY           12 SHARK             3:20.66S F      
  3 LAOISE KING               13 SHARK             3:24.19S F      
  4 CLAIRE TALBOT             13 BLFN              3:24.87S F      
  5 JESSICA LOUGHRAN          12 BLFN              3:27.46S F      
  6 LAUREN MC KNIGHT          12 GAL               3:30.93S F      
  7 SARAH DILLON              12 BLFN              3:33.59S F      
  8 AOIBHINN MC PHILLIPS      13 LASER             3:43.12S F      
  9 TARA MURPHY               12 SHARK             3:43.68S F      
 10 JESSICA PATTEN            12 SHARK             3:46.90S F      
 11 SIOFRA COLLINS            12 BLFN              3:48.75S F      
 12 NIAMH CAREY               12 SHARK             3:49.38S F      
 13 EMMA HARTIGAN             12 SHARK             3:54.66S F      
 14 ROBYN FITZGERALD          12 SHARK             3:54.84S F      
  0 EMMA CAWLEY               13 BLFN                    NS F      
 
Boys  12-13 200 IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 JACK O'DEA                13 BLFN              3:10.16S F      
  2 FINTAN VICKERS            13 SHARK             3:17.12S F      
  3 CIAN MAC COILLE           13 LASER             3:21.46S F      
  4 MICHAEL MCANDREW          12 SHARK             3:23.28S F      
  5 JAKE BEGLEY               12 GAL               3:35.31S F      
  6 RUAIRC Ó'MURCHÚ           13 LASER             3:38.38S F      
  7 DOMINIC CAHILL            12 GAL               3:42.65S F      
  8 DAVID GILHOOLEY           13 TUAM              3:54.78S F      
 
Girls  14-15 200 IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 MÉABH MCDONOUGH           14 SHARK             3:14.34S F      
 
Boys  14-15 200 IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 DAVID WILLIAMS            15 SHARK             2:53.54S F      
  2 EOGHAN HEFFERNAN          14 LASER             3:15.19S F      
  0 FEDA MURPHY               14 LASER                   DQ F