Laser Graded Gala Jan 2011                
 
Boys  11&U 50 FLY
===============================================================================
    Name                     Age Team             
===============================================================================
  1 OWEN MOORE                 9 GAL                 49.50S F      
  2 ROBERT MC INERNEY         10 GAL                 50.81S F      
  3 JOHN QUINN                11 GAL                 51.56S F      
  4 DANIAL REDDAN             10 SHARK               51.81S F      
  5 STRUAN BELL               10 SHARK               55.63S F      
  6 BEN O'SULLIVAN            10 GAL               1:00.59S F      
  7 EVAN O'BOYLE               9 SHARK             1:03.97S F      
  8 RURAÍ O'REGAN              9 SHARK             1:05.54S F      
  9 ALEKSANDAR ARSIC           9 SHARK             1:07.97S F      
 
Girls  11&U 50 FLY
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 MARY NEWELL               11 TUAM                44.31S F      
  2 IMOGEN NAUGHTON           11 GAL                 45.59S F      
  3 LAUREN KELLY              11 SHARK               45.93S F      
  3 GRACE DILL                10 SHARK               45.93S F      
  5 JESSICA DUNNE             11 LASER               47.40S F      
  6 CIARA PAGDEN              10 GAL                 50.16S F      
  7 MADELINE MITCHELL          9 GAL                 51.44S F      
  8 LAUREN COSTELLO           11 LASER               52.91S F      
  9 SOPHIE MORAN               9 GAL                 53.09S F      
 10 JESSICA MURPHY            10 BLFIN               54.34S F      
 11 MEADHBH HANNON            10 SHARK               55.03S F      
 12 EVE QUANE                  9 GAL                 56.85S F      
 13 REBEKAH MCMANUS            8 LASER               56.94S F      
 14 FIRINNE KELLY             10 SHARK               57.87S F      
 15 GRACE JOYCE                8 SHARK             1:06.99S F      
 16 NIAMH EGAN                 8 SHARK             1:08.44S F      
  0 HAZEL MC NAMARA           10 LASER                   NS F      
  0 EVE MCLAUGHLIN            10 SHARK                   NS F      
 
Boys  12-13 100 FLY
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 CHRISTOPHER MOONEY        12 BLFIN             1:29.40S F      
  2 ORAN DIVINEY              12 SHARK             1:52.28S F      
 
Girls  12-13 100 FLY
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 LAUREN O'REILLY           12 GAL               1:45.85S F      
 
Girls  14-15 100 FLY
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 RONJA PFEIFER             14 BLFIN             1:23.25S F      
 
Boys  11&U 100 IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 MATTHEW MCGUIRE           11 SHARK             1:38.81S F      
  2 HARRY MC GROGAN           10 GAL               1:39.94S F      
  3 LIAM SMYTH                 9 GAL               1:41.47S F      
  4 OWEN MOORE                 9 GAL               1:41.68S F      
  5 JOSEPH DOORLY             10 GAL               1:43.34S F      
  6 RICHARD WALSH             11 GAL               1:43.53S F      
  7 ADAM BURKE                11 GAL               1:44.81S F      
  8 DONAL CAHILL              11 SHARK             1:52.60S F      
  9 CILLIAN BLACOE            10 GAL               1:53.82S F      
 10 BEN O'SULLIVAN            10 GAL               1:55.22S F      
 11 CATHAL MADDEN              9 GAL               1:55.65S F      
 12 EVAN O'BOYLE               9 SHARK             1:56.69S F      
 13 DARRAGH HANRAHAN           9 GAL               2:02.23S F      
 14 RURAÍ O'REGAN              9 SHARK             2:02.81S F      
 15 MACDARA ALLISON           10 LASER             2:05.53S F      
  0 KIERAN PFEIFER            11 BLFIN                   DQ F      
  0 CILLIAN WALSH             11 GAL                     DQ F      
  0 CIAN RAFTERY               9 GAL                     NS F      
  0 DIARMUID MC CORMACK        9 GAL                     DQ F      
 
Girls  11&U 100 IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 LAUREN WALSH              10 GAL               1:31.94S F      
  2 JEMMA MCMANAMON           11 SHARK             1:38.53S F      
  3 CIARA SHAUGHNESSY         11 GAL               1:39.78S F      
  4 LYNN MCNALLY              11 SHARK             1:40.09S F      
  5 RUTH GRIFFIN               9 SHARK             1:40.53S F      
  6 CIARA MURRAY              10 LASER             1:42.20S F      
  7 GRACE CONWAY              11 GAL               1:43.85S F      
  8 GRACE DILL                10 SHARK             1:44.34S F      
  9 AMY O'REILLY              11 SHARK             1:46.97S F      
 10 ALLANAH BLACOE             8 GAL               1:48.09S F      
 11 SOPHIE MORAN               9 GAL               1:48.24S F      
 12 DEARBHLA KEAVNEY          11 LASER             1:48.31S F      
 13 RAECHEL CURRAN            11 SHARK             1:50.01S F      
 14 LAUREN COSTELLO           11 LASER             1:50.53S F      
 15 CAOIMHE SWEENEY           11 SHARK             1:51.50S F      
 16 SINEAD WALSH              10 GAL               1:53.06S F      
 17 GRACE KAVANAGH            11 GAL               1:53.07S F      
 18 EMILY KAVANAGH            11 GAL               1:55.22S F      
 19 RUBY MURPHY                9 GAL               1:55.91S F      
 20 RACHEL CONNOLLY           10 LASER             1:56.10S F      
 21 ALEX MCNICHOLAS            9 LASER             1:56.79S F      
 22 JESSICA PURDY             11 GAL               1:56.90S F      
 23 AOIFE O'FARRELL            9 SHARK             1:59.35S F      
 24 ROBYN FITZGERALD           9 SHARK             2:01.25S F      
 25 CREA MCDONALD              9 SHARK             2:02.22S F      
 26 REBEKAH MCMANUS            8 LASER             2:03.50S F      
 26 ISABELLE GIBBS             8 GAL               2:03.50S F      
 28 AINE MADDEN               10 GAL               2:07.44S F      
 29 LAOISE KING               10 SHARK             2:08.44S F      
 30 MARIE CLANCY              11 SHARK             2:08.56S F      
 31 AOIBHE MCDONALD           10 SHARK             2:12.16S F      
 32 TARA MURPHY               10 SHARK             2:21.84S F      
  0 CIARA PAGDEN              10 GAL                     DQ F      
  0 EVE MCLAUGHLIN            10 SHARK                   NS F      
  0 LAURA O'NEILL             10 GAL                     NS F      
 
Boys  12-13 100 IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 CHRISTOPHER MOONEY        12 BLFIN             1:22.96S F      
  2 DONAL COLLINS             12 BLFIN             1:29.50S F      
  3 FILIP CUGALJ              12 SHARK             1:32.94S F      
  4 EOIN O'DONOVAN            12 GAL               1:34.34S F      
  5 JACK HUNTER               12 BLFIN             1:34.47S F      
  6 BRIAN O'FARRELL           12 SHARK             1:35.47S F      
  7 EOIN RAFTERY              12 GAL               1:36.16S F      
  8 CONOR O'REGAN             12 SHARK             1:40.87S F      
  9 CAHAL RECK                12 GAL               1:42.63S F      
 10 JACK CLARKE               12 LASER             1:46.41S F      
  0 DYLAN ROE                 12 SHARK                   NS F      
 
Girls  12-13 100 IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 MICHELLE GAVIN            12 TUAM              1:33.50S F      
  2 KATIE DUFFY               13 LASER             1:34.50S F      
  3 EIMEAR KEAVNEY            13 LASER             1:35.81S F      
  4 NIAMH SLATTERY            12 BLFIN             1:38.59S F      
  5 AMY SWEENEY               12 SHARK             1:41.25S F      
  6 LILU SAVAGE               12 LASER             1:42.97S F      
  7 ELLEN CONNORS             12 LASER             1:43.28S F      
  8 MÉABH MCDONAGH            12 SHARK             1:44.87S F      
  9 AISLING WARD              12 BLFIN             1:45.69S F      
 10 HOLLY EVANS               13 LASER             1:46.22S F      
 11 ANNA MOONEY               13 SHARK             1:50.75S F      
 12 JULIA MORRISON            12 GAL               1:52.09S F      
 13 SAORLA MCGINN             12 SHARK             1:54.81S F      
 14 AOIFE MULDOON             12 BLFIN             1:56.47S F      
  0 LAURA GERAGHTY            12 TUAM                    DQ F      
  0 CIARA KAVANAGH            12 LASER                   NS F      
 
Girls  14-15 100 IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 RONJA PFEIFER             14 BLFIN             1:24.47S F      
  0 KATHY MCGRATH             15 BLFIN                   DQ F      
 
Boys  11&U 100 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 DAVID O'CONNOR            11 GAL               1:23.19S F      
  2 MATTHEW MCGUIRE           11 SHARK             1:27.41S F      
  3 JOSEPH DOORLY             10 GAL               1:27.78S F      
  4 KIERAN PFEIFER            11 BLFIN             1:27.94S F      
  5 HARRY MC GROGAN           10 GAL               1:29.40S F      
  6 LIAM SMYTH                 9 GAL               1:29.48S F      
  7 ROBERT MC INERNEY         10 GAL               1:29.66S F      
  8 ADAM BURKE                11 GAL               1:31.84S F      
  9 STRUAN BELL               10 SHARK             1:33.00S F      
 10 RICHARD WALSH             11 GAL               1:35.34S F      
 11 TIERNAN BURKE             11 BLFIN             1:37.42S F      
 12 CILLIAN WALSH             11 GAL               1:41.43S F      
 13 DONAL CAHILL              11 SHARK             1:44.03S F      
 14 JOHN QUINN                11 GAL               1:44.41S F      
 15 CATHAL MADDEN              9 GAL               1:44.50S F      
 16 CILLIAN BLACOE            10 GAL               1:44.94S F      
 17 DIARMUID MC CORMACK        9 GAL               1:45.47S F      
 18 DANIAL REDDAN             10 SHARK             1:47.25S F      
 19 MACDARA ALLISON           10 LASER             1:48.57S F      
 20 FIONN DUFFY                9 GAL               1:49.31S F      
 21 EVAN O'REILLY              9 GAL               1:52.97S F      
 22 OISIN GORMLEY              9 GAL               1:58.16S F      
 23 CATHAL HEFFERNAN           9 GAL               2:06.50S F      
 24 DARRAGH HANRAHAN           9 GAL               2:06.75S F      
 25 ZAK RATHER                 8 GAL               2:11.82S F      
 26 ALEKSANDAR ARSIC           9 SHARK             2:17.13S F      
  0 CIAN RAFTERY               9 GAL                     NS F      
 
Girls  11&U 100 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 LAUREN WALSH              10 GAL               1:22.59S F      
  2 CLAUDIA MC NICHOLAS       11 LASER             1:23.16S F      
  3 IMOGEN NAUGHTON           11 GAL               1:24.03S F      
  4 MARY NEWELL               11 TUAM              1:24.84S F      
  5 JESSICA DUNNE             11 LASER             1:25.28S F      
  6 CIARA SHAUGHNESSY         11 GAL               1:27.84S F      
  7 LYNN MCNALLY              11 SHARK             1:29.13S F      
  8 JEMMA MCMANAMON           11 SHARK             1:29.78S F      
  9 GRACE CONWAY              11 GAL               1:30.13S F      
 10 RUTH GRIFFIN               9 SHARK             1:31.87S F      
 11 AMY O'REILLY              11 SHARK             1:35.53S F      
 12 ANNA COYNE                10 GAL               1:35.59S F      
 13 MADELINE MITCHELL          9 GAL               1:35.96S F      
 14 RAECHEL CURRAN            11 SHARK             1:36.03S F      
 15 CIARA MURRAY              10 LASER             1:36.59S F      
 16 AISLING KENNELLY          10 GAL               1:36.69S F      
 17 ALLANAH BLACOE             8 GAL               1:37.31S F      
 18 SINEAD WALSH              10 GAL               1:37.37S F      
 19 CAOIMHE SWEENEY           11 SHARK             1:39.81S F      
 20 EVE QUANE                  9 GAL               1:39.87S F      
 21 DEARBHLA KEAVNEY          11 LASER             1:42.08S F      
 22 GRACE KAVANAGH            11 GAL               1:43.16S F      
 23 RACHEL CONNOLLY           10 LASER             1:43.22S F      
 24 MEADHBH HANNON            10 SHARK             1:43.62S F      
 25 ALEX MCNICHOLAS            9 LASER             1:44.50S F      
 26 JESSICA MURPHY            10 BLFIN             1:44.97S F      
 27 EMILY KAVANAGH            11 GAL               1:45.40S F      
 28 CHARLOTTE MOONEY          10 BLFIN             1:45.91S F      
 29 RUBY MURPHY                9 GAL               1:46.78S F      
 30 JESSICA PURDY             11 GAL               1:47.22S F      
 31 ANNA O'DONOGHUE           10 GAL               1:47.56S F      
 32 MARIE CLANCY              11 SHARK             1:48.50S F      
 33 AOIFE LEAHY                8 BLFIN             1:49.37S F      
 34 LAUREN MCKNIGHT            9 GAL               1:50.06S F      
 35 XARA DRURY                10 GAL               1:50.72S F      
 36 AINE MADDEN               10 GAL               1:51.47S F      
 37 ROBYN FITZGERALD           9 SHARK             1:51.62S F      
 38 AOIFE WARD                 9 BLFIN             1:51.75S F      
 39 GRACE JOYCE                8 SHARK             1:52.62S F      
 40 LABHOISE BOYLE             8 SHARK             1:55.25S F      
 41 AOIBHE MCDONALD           10 SHARK             1:55.78S F      
 42 FIRINNE KELLY             10 SHARK             1:57.63S F      
 43 HAZEL MC NAMARA           10 LASER             1:58.13S F      
 44 ISABELLE GIBBS             8 GAL               1:58.16S F      
 45 AOIFE O'FARRELL            9 SHARK             1:58.19S F      
 46 CREA MCDONALD              9 SHARK             1:58.43S F      
 47 LAOISE KING               10 SHARK             2:00.96S F      
 48 LAOISE CLAFFEY             9 BLFIN             2:02.44S F      
 49 NIAMH EGAN                 8 SHARK             2:03.25S F      
 50 TARA MURPHY               10 SHARK             2:05.25S F      
 51 AMIEE SCOTT                9 BLFIN             2:21.47S F      
 52 CAOIMBHE DALTON            8 BLFIN             2:27.16S F      
  0 LAURA O'NEILL             10 GAL                     NS F      
 
Boys  12-13 100 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 DONAL COLLINS             12 BLFIN             1:16.41S F      
  2 JACK HUNTER               12 BLFIN             1:17.91S F      
  3 BRIAN O'FARRELL           12 SHARK             1:22.82S F      
  4 EOIN O'DONOVAN            12 GAL               1:23.22S F      
  5 FILIP CUGALJ              12 SHARK             1:25.85S F      
  6 EOIN RAFTERY              12 GAL               1:26.31S F      
  7 CONOR O'REGAN             12 SHARK             1:28.94S F      
  8 CAHAL RECK                12 GAL               1:30.84S F      
  9 JACK CLARKE               12 LASER             1:34.56S F      
  0 DYLAN ROE                 12 SHARK                   NS F      
 
Girls  12-13 100 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 MICHELLE GAVIN            12 TUAM              1:23.29S F      
  2 EIMEAR KEAVNEY            13 LASER             1:25.06S F      
  3 ELLEN CONNORS             12 LASER             1:27.62S F      
  4 LAUREN O'REILLY           12 GAL               1:27.75S F      
  5 NIAMH SLATTERY            12 BLFIN             1:27.91S F      
  6 AISLING WARD              12 BLFIN             1:29.41S F      
  7 KATIE DUFFY               13 LASER             1:31.13S F      
  8 HOLLY EVANS               13 LASER             1:35.22S F      
  9 AMY SWEENEY               12 SHARK             1:36.41S F      
 10 LILU SAVAGE               12 LASER             1:37.25S F      
 11 MÉABH MCDONAGH            12 SHARK             1:37.45S F      
 12 ANNA MOONEY               13 SHARK             1:38.10S F      
 13 AOIFE MULDOON             12 BLFIN             1:41.10S F      
 14 SAORLA MCGINN             12 SHARK             1:41.25S F      
 15 JULIA MORRISON            12 GAL               1:55.18S F      
 16 LAURA GERAGHTY            12 TUAM              2:06.81S F      
  0 CIARA KAVANAGH            12 LASER                   NS F      
 
Girls  14-15 100 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 KATHY MCGRATH             15 BLFIN             1:16.40S F