Laser Graded Gala June 2012                 
 
Boys  11&U 100 BACK
===============================================================================
    Name                     Age Team             
===============================================================================
  1 CATHAL HEFFERNAN          11 GAL               1:33.00S F      
  2 FIONN DUFFY               11 GAL               1:35.97S F      
  3 OISÍN COOKE               10 TUAM              1:36.06S F      
  4 DIARMUID O'ROURKE          9 TUAM              1:37.20S F      
  5 DARRAGH HANRAHAN          10 GAL               1:37.62S F      
  6 DOMINIC CAHILL            11 GAL               1:44.71S F      
  7 CILLIAN JORDAN             9 GAL               1:45.87S F      
  8 DANIEL MAGAHEY            11 GAL               1:47.30S F      
  9 TOM O'SULLIVAN             8 GAL               1:48.16S F      
 10 LIAM MELODY                9 GAL               1:48.60S F      
 11 BEN HUGMAN                11 GAL               1:50.66S F      
 12 BRIAN SKELLY              10 LASER             1:56.94S F      
 13 ROBIN PFEIFFER             9 BFINN             1:57.62S F      
 14 CIAN HOSTY                10 SHARK             1:58.03S F      
 15 BRENDAN HOLLAND           11 LASER             2:03.28S F      
 16 MARK O'CONNOR              9 GAL               2:08.32S F      
 17 DEIRMUID DALY             11 BAL               2:15.12S F      
 18 HARRY WALSH                8 GAL               2:19.00S F      
  0 JACK BRENNAN              11 GAL                    DNF F      
  0 DARRAGH CARRE             11 TUAM                   DNF F      
  0 JAKE BEGLEY               11 GAL                    DNF F      
  0 DONAL HIGGINS             10 GAL                    DNF F      
 
Girls  11&U 100 BACK
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 NIAMH EGAN                11 SHARK             1:33.18S F      
  2 ISABELLE GIBBS            10 GAL               1:33.50S F      
  3 ALEX MC NICHOLAS          11 LASER             1:34.41S F      
  4 ALEX PATTEN               11 BAL               1:34.72S F      
  5 CAOIMHE SWEENEY           11 SHARK             1:36.50S F      
  6 AOIFE O'FARRELL           10 SHARK             1:37.66S F      
  7 REBEKAH MC MANUS          10 LASER             1:38.43S F      
  8 GRACE HEALY               11 TUAM              1:41.50S F      
  9 JENNIFER HOLLAND          10 GAL               1:42.40S F      
 10 EMMA BOYLE                10 BFINN             1:42.50S F      
 11 NICOLA FOX                10 BFINN             1:43.13S F      
 12 CAROLINA POSKROBKO        10 LASER             1:45.79S F      
 13 LUCY KAVANAGH             10 GAL               1:47.72S F      
 14 ALISON WALSH              10 GAL               1:48.88S F      
 15 EMMA HARTIGAN             11 SHARK             1:49.60S F      
 16 LABHOISE BOYLE             9 SHARK             1:49.87S F      
 17 TARA MURPHY               11 SHARK             1:50.01S F      
 18 SAOIRSE BURKE              9 TUAM              1:50.34S F      
 19 ROBYN FITZGERALD          11 SHARK             1:50.87S F      
 20 FREYA MURPHY              10 GAL               1:51.35S F      
 21 LAURA MCNALLY              9 TUAM              1:52.62S F      
 22 GRACE KAVANAGH             8 GAL               1:56.75S F      
 23 NIAMH CAREY               11 SHARK             1:59.19S F      
 24 AIMEE KELLY                9 SHARK             2:00.00S F      
 25 OLWYN COOKE                9 TUAM              2:00.41S F      
 26 JANE RAFTER               10 BAL               2:02.90S F      
 27 EVE GILMARTIN             10 BAL               2:04.00S F      
 28 MAI SHEEHAN                9 BFINN             2:06.40S F      
 29 AOIBHINN NI CHOILLE        9 LASER             2:07.91S F      
 30 MEGAN KEANE               11 LASER             2:12.00S F      
 31 MARIE FLYNN               10 BAL               2:12.34S F      
 32 GRAINNE CONNEELY           9 SHARK             2:14.47S F      
  0 ALISON GIBBS               6 GAL                    DNF F      
  0 SARA HICKEY               10 LASER                  DNF F      
  0 AILBHE KENNEDY             9 LASER                  DNF F      
 
Boys  12-13 100 BACK
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 EOGHAN HEFFERNAN          13 LASER             1:38.19S F      
  2 PÁDRAIG MCWILLIAMS        13 SHARK             1:38.22S F      
  3 JACK O'DEA                12 BFINN             1:41.20S F      
  4 RUAIRC Ó'MURCHÚ           12 LASER             1:44.66S F      
  5 DONAL CAHILL              12 SHARK             1:47.69S F      
  6 CAOLAN KELLY DELANEY      13 SHARK             1:51.72S F      
 
Girls  12-13 100 BACK
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 EMILY WARD                12 BAL               1:30.25S F      
  2 AMY LENNON                12 BFINN             1:31.47S F      
  3 RACHEL CURRAN             12 SHARK             1:31.78S F      
  4 AISLING JONES             13 SLIGO             1:33.29S F      
  5 EMILY KAVANAGH            12 GAL               1:35.87S F      
  6 LILU SAVAGE               13 LASER             1:38.34S F      
  7 EMMA CAWLEY               12 BFINN             1:40.40S F      
  8 AISLING MC NALLY          12 TUAM              1:41.43S F      
  9 ALANA CAMERON             12 SHARK             1:47.57S F      
 10 AOIBHINN MC PHILLIPS      12 LASER             1:52.20S F      
 11 SARAH CRUDDEN             13 SHARK             1:56.31S F      
 
Girls  14-15 100 BACK
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 CLAIRE FLYNN              14 BAL               1:45.38S F      
 
Boys  11&U 100 BREAST
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 DARRAGH HANRAHAN          10 GAL               1:48.28S F      
  2 OISÍN O'ROURKE            10 TUAM              1:51.72S F      
  3 OISIN GORMLEY             10 GAL               1:52.32S F      
  4 ZAK RATHER                10 GAL               1:52.50S F      
  5 LIAM KILKENNY             11 GAL               1:53.19S F      
  5 BEN O'SULLIVAN            11 GAL               1:53.19S F      
  7 MICHAEL MCANDREW          11 SHARK             1:53.65S F      
  8 CILLIAN JENNNINGS          9 SHARK             1:54.09S F      
  9 CILLIAN BLACOE            11 GAL               1:57.69S F      
 10 ROBERT DAVIDSON           10 LASER             1:58.87S F      
 11 EVAN O'BOYLE              10 GAL               1:59.00S F      
 12 JOHN MORRISON             10 GAL               2:02.10S F      
 13 SEAN BRENNAN               9 TUAM              2:03.53S F      
 14 DAVE DOORLY                9 GAL               2:04.69S F      
 15 DIARMUID O'ROURKE          9 TUAM              2:05.03S F      
 16 TOM SCULLY                10 GAL               2:05.94S F      
 17 DANIEL MAGAHEY            11 GAL               2:06.78S F      
 18 CONOR WALSH               10 LASER             2:08.78S F      
 19 RORY MELODY               10 GAL               2:09.03S F      
 20 DOMINIC CAHILL            11 GAL               2:11.56S F      
 21 ALAN SHAUGHNESSY          10 GAL               2:11.81S F      
 22 AARON BURKE                9 GAL               2:12.62S F      
 23 EOIN O'MALLEY             10 GAL               2:12.88S F      
 24 MARK O'CONNOR              9 GAL               2:13.66S F      
 25 JAMES SUGRUE              10 BAL               2:14.53S F      
 26 COLM CUNNINGHAM            9 GAL               2:14.59S F      
 27 HARRY ARTHUR              11 GAL               2:15.04S F      
 28 BEN HUGMAN                11 GAL               2:16.44S F      
 29 OISIN CAREY               10 LASER             2:22.56S F      
 30 DEIRMUID DALY             11 BAL               2:23.01S F      
 31 HARRY WALSH                8 GAL               2:27.22S F      
 32 BRENDAN HOLLAND           11 LASER             2:31.16S F      
  0 MARK BARRETT               9 BAL                     NS F      
  0 DARRAGH CARRE             11 TUAM                    NS F      
  0 JAKE BEGLEY               11 GAL                     NS F      
  0 JACK MULLHOLLAND          11 SHARK                   NS F      
  0 BRIAN BARRETT             11 BAL                     NS F      
 
Girls  11&U 100 BREAST
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 ANNA O'DONOGHUE           11 GAL               1:42.82S F      
  2 RUTH GRIFFIN              10 SHARK             1:44.81S F      
  3 AOIFE WARD                11 BFINN             1:47.78S F      
  4 AOIFE LEAHY               10 BFINN             1:48.22S F      
  5 MEADBH HANNON             11 SHARK             1:48.72S F      
  6 RUBY MURPHY               11 GAL               1:49.36S F      
  7 EMMA BEGLEY               11 TUAM              1:49.53S F      
  8 MADELINE MITCHELL         10 GAL               1:50.69S F      
  9 MEABH CRUDDEN             11 SHARK             1:51.68S F      
 10 ALLANAH BLACOE            10 GAL               1:54.75S F      
 11 GRACE JOYCE                9 SHARK             1:56.66S F      
 12 SARAH GILHOOLEY           10 TUAM              1:56.69S F      
 13 ALISON WALSH              10 GAL               1:56.93S F      
 14 EMMA KENNELLY              9 GAL               1:57.00S F      
 15 HAZEL MC NAMARA           11 LASER             1:59.69S F      
 16 FREYA MURPHY              10 GAL               2:03.13S F      
 17 CHARLOTTE MOONEY          11 BFINN             2:03.56S F      
 18 OLWYN COOKE                9 TUAM              2:03.66S F      
 19 KEELA MULHALL             10 GAL               2:03.69S F      
 20 SIOFRA COLLINS            11 BFINN             2:06.81S F      
 21 TARA MURPHY               11 SHARK             2:08.34S F      
 22 AIMEE KELLY                9 SHARK             2:13.00S F      
 23 GRAINNE CONNEELY           9 SHARK             2:20.93S F      
 24 NIAMH CAREY               11 SHARK             2:21.47S F      
 25 CAOIMHE CONNEELY          11 GAL               2:26.09S F      
 26 ALEXANDRA SUGRUE           7 BAL               2:37.62S F      
 27 AOIBHINN NI CHOILLE        9 LASER             2:45.50S F      
 28 MARIE FLYNN               10 BAL               2:52.34S F      
 29 EVE GILMARTIN             10 BAL               2:53.50S F      
 30 MAI SHEEHAN                9 BFINN             3:00.82S F      
  0 JANE RAFTER               10 BAL                     NS F      
  0 SARA HICKEY               10 LASER                   NS F      
  0 GEORGIA MEGAHEY           10 GAL                     NS F      
 
Boys  12-13 100 BREAST
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 BEN VAHEY                 13 BFINN             1:42.15S F      
  2 DAVID GILHOOLEY           12 TUAM              1:53.68S F      
  3 FEDA MURPHY               13 GAL               1:53.94S F      
  4 CILLIAN WALSH             13 GAL               1:56.47S F      
  5 PATRICK SMYTH             12 GAL               1:59.09S F      
  6 JOSEPH O CONNOR           12 LASER             2:00.28S F      
  7 EOGHAN HEFFERNAN          13 LASER             2:00.35S F      
  8 DONAL CAHILL              12 SHARK             2:04.69S F      
  0 CAOLAN KELLY DELANEY      13 SHARK                   NS F      
  0 OWEN KENNEDY              12 LASER                   NS F      
 
Girls  12-13 100 BREAST
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 MARIE CLANCY              13 SHARK             1:29.63S F      
  2 LAUREN COSTELLO           12 LASER             1:41.97S F      
  3 MÉABH MCDONOUGH           13 SHARK             1:42.28S F      
  4 STEPHANIE GRANT           12 TUAM              1:45.00S F      
  5 SARAH FEENEY              12 TUAM              1:48.40S F      
  6 LAURA O'NEILL             12 GAL               1:49.32S F      
  7 RACHEL CURRAN             12 SHARK             1:50.56S F      
  8 AISLING JONES             13 SLIGO             1:50.72S F      
  9 RACHEL CONNOLLY           12 LASER             1:51.44S F      
 10 CLAIRE TALBOT             12 BFINN             1:52.65S F      
 11 LAOISE KING               12 SHARK             1:55.15S F      
  0 ISABELLE LOFTUS           13 BAL                     NS F      
  0 LEAH LYNN                 13 BAL                     NS F      
 
Boys  14-15 100 BREAST
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 JACK BRENNAN              14 BAL               1:43.35S F      
 
Girls  14-15 100 BREAST
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 CIARA KAVANAGH            14 LASER             1:37.68S F      
 
Boys  11&U 100 IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 FIONN DUFFY               11 GAL               1:35.90S F      
  2 CATHAL HEFFERNAN          11 GAL               1:36.34S F      
  3 CILLIAN BLACOE            11 GAL               1:36.81S F      
  4 ZAK RATHER                10 GAL               1:37.41S F      
  5 OISÍN COOKE               10 TUAM              1:38.00S F      
  6 SEAN BRENNAN               9 TUAM              1:38.84S F      
  7 LIAM KILKENNY             11 GAL               1:39.75S F      
  8 BEN O'SULLIVAN            11 GAL               1:41.20S F      
  9 TOM SCULLY                10 GAL               1:45.18S F      
 10 DAVE DOORLY                9 GAL               1:45.75S F      
 11 RORY MELODY               10 GAL               1:46.10S F      
 12 EVAN O'BOYLE              10 GAL               1:46.50S F      
 13 JOHN MORRISON             10 GAL               1:47.04S F      
 14 ROBERT DAVIDSON           10 LASER             1:48.28S F      
 14 CILLIAN JORDAN             9 GAL               1:48.28S F      
 16 MICHAEL MCANDREW          11 SHARK             1:48.82S F      
 17 JAMES SUGRUE              10 BAL               1:48.99S F      
 18 CILLIAN JENNNINGS          9 SHARK             1:50.47S F      
 19 TOM O'SULLIVAN             8 GAL               1:51.48S F      
 20 OISIN GORMLEY             10 GAL               1:51.50S F      
 21 COLM CUNNINGHAM            9 GAL               1:53.34S F      
  0 AARON BURKE                9 GAL               1:55.35S F      
 22 CIAN HOSTY                10 SHARK             2:00.41S F      
 23 ALAN SHAUGHNESSY          10 GAL               2:08.90S F      
 24 LIAM MELODY                9 GAL               2:09.91S F      
 25 EOIN O'MALLEY             10 GAL               2:24.28S F      
  0 HARRY ARTHUR              11 GAL                     NS F      
  0 JACK BRENNAN              11 GAL                     NS F      
  0 DONAL HIGGINS             10 GAL                     NS F      
  0 JACK MULLHOLLAND          11 SHARK                   NS F      
 
Girls  11&U 100 IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 ANNA O'DONOGHUE           11 GAL               1:35.00S F      
  2 MADELINE MITCHELL         10 GAL               1:36.06S F      
  3 EMMA KENNELLY              9 GAL               1:36.09S F      
  4 ALEX MC NICHOLAS          11 LASER             1:36.59S F      
  5 MEADBH HANNON             11 SHARK             1:37.00S F      
  6 ISABELLE GIBBS            10 GAL               1:37.37S F      
  7 CHARLOTTE MOONEY          11 BFINN             1:39.44S F      
  8 REBEKAH MC MANUS          10 LASER             1:39.47S F      
  9 NIAMH EGAN                11 SHARK             1:40.50S F      
 10 ALEX PATTEN               11 BAL               1:41.00S F      
 11 HAZEL MC NAMARA           11 LASER             1:41.06S F      
 12 AOIFE O'FARRELL           10 SHARK             1:41.19S F      
 13 AOIFE WARD                11 BFINN             1:41.66S F      
 14 CAOIMHE SWEENEY           11 SHARK             1:42.00S F      
 15 EMMA BEGLEY               11 TUAM              1:42.84S F      
 16 JENNIFER HOLLAND          10 GAL               1:44.06S F      
 17 MEABH CRUDDEN             11 SHARK             1:44.22S F      
 18 GRACE JOYCE                9 SHARK             1:45.69S F      
 19 NICOLA FOX                10 BFINN             1:47.84S F      
 20 KEELA MULHALL             10 GAL               1:47.93S F      
 21 EMMA BOYLE                10 BFINN             1:48.19S F      
 22 SARAH GILHOOLEY           10 TUAM              1:48.46S F      
 23 EMMA HARTIGAN             11 SHARK             1:48.78S F      
 24 LABHOISE BOYLE             9 SHARK             1:48.94S F      
 25 CAROLINA POSKROBKO        10 LASER             1:52.10S F      
 26 LUCY KAVANAGH             10 GAL               1:52.53S F      
 27 GRACE HEALY               11 TUAM              1:52.56S F      
 28 ROBYN FITZGERALD          11 SHARK             1:53.06S F      
 29 SAOIRSE BURKE              9 TUAM              1:55.63S F      
 30 GRACE KAVANAGH             8 GAL               2:01.21S F      
 31 SIOFRA COLLINS            11 BFINN             2:04.75S F      
 32 CAOIMHE CONNEELY          11 GAL               2:08.50S F      
 33 LUCY O'DEA                 9 BFINN             2:20.32S F      
  0 ALISON GIBBS               6 GAL                     NS F      
  0 GEORGIA MEGAHEY           10 GAL                     NS F      
  0 RUBY MURPHY               11 GAL                     DQ F      
 
Boys  12-13 100 IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 BEN VAHEY                 13 BFINN             1:27.28S F      
  2 PÁDRAIG MCWILLIAMS        13 SHARK             1:33.97S F      
  3 DAVID GILHOOLEY           12 TUAM              1:37.81S F      
  4 FEDA MURPHY               13 GAL               1:37.97S F      
  5 CILLIAN WALSH             13 GAL               1:45.34S F      
  6 JACK O'DEA                12 BFINN             1:45.50S F      
  7 JOSEPH O CONNOR           12 LASER             1:50.50S F      
  8 PATRICK SMYTH             12 GAL               1:52.38S F      
  0 RUAIRC Ó'MURCHÚ           12 LASER             1:53.94S F      
  0 JACK CLARKE               13 LASER                   DQ F      
 
Girls  12-13 100 IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 MARIE CLANCY              13 SHARK             1:27.41S F      
  2 AISLING WARD              13 BFINN             1:29.22S F      
  3 AISLING JONES             13 SLIGO             1:31.50S F      
  4 EMILY WARD                12 BAL               1:31.97S F      
  5 AMY LENNON                12 BFINN             1:32.16S F      
  6 AISLING MC NALLY          12 TUAM              1:34.47S F      
  7 MÉABH MCDONOUGH           13 SHARK             1:35.66S F      
  8 LILU SAVAGE               13 LASER             1:36.22S F      
  9 LAURA O'NEILL             12 GAL               1:37.06S F      
 10 CLAIRE TALBOT             12 BFINN             1:39.22S F      
 11 SARAH FEENEY              12 TUAM              1:40.19S F      
 12 EMILY KAVANAGH            12 GAL               1:40.50S F      
 13 ALANA CAMERON             12 SHARK             1:41.94S F      
 14 RACHEL CONNOLLY           12 LASER             1:42.03S F      
 15 EMMA CAWLEY               12 BFINN             1:43.38S F      
 16 SARAH CRUDDEN             13 SHARK             1:45.15S F      
 17 LAUREN COSTELLO           12 LASER             1:46.63S F      
 18 LAOISE KING               12 SHARK             1:48.72S F      
 19 AOIBHINN MC PHILLIPS      12 LASER             1:51.47S F      
  0 LEAH LYNN                 13 BAL                     NS F      
 
Boys  14-15 100 IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 JACK BRENNAN              14 BAL               1:36.35S F      
 
Girls  14-15 100 IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 CIARA KAVANAGH            14 LASER             1:26.47S F      
  2 CLAIRE FLYNN              14 BAL               1:42.12S F