CONNACHT GRADED B-C 2011

                                           
Event 1  Boys 11 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:36.00  11&U A
        1:48.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Cann, Michael          10 LONG                           1:31.15 A      
  2 O'Connor, David           11 GAL                            1:31.80 A      
  3 Stewart, Harry            10 LONG                           1:33.50 A      
  4 O'Connor, Sean            10 CBAR                           1:35.40 A      
  5 Bell, Struan              10 SHARK                          1:35.85 A      
  6 Murphy, Jamie             11 CBAR                           1:38.36 B      
  7 MC Nevin, Tadgh            9 LONG                           1:38.61 B      
  8 Mc Inerney, Robert        11 GAL                            1:38.73 B      
  9 Scully, Tom                9 GAL                            1:39.04 B      
 10 O'Sullivan, Ben           10 GAL                            1:39.50 B      
 11 Burke, Adam               11 GAL                            1:40.58 B      
 12 Moran, Ben                 9 COM                            1:41.08 B      
 13 Connolly, Sam             10 COM                            1:41.12 B      
 14 Scully, Bryan             10 ATH                            1:44.11 B      
 15 Kenny, Ronan              10 LONG                           1:45.42 B      
 16 Blacoe, Cillian           10 GAL                            1:48.16        
 17 Heffernan, Cathal         10 GAL                            1:51.27        
 18 O'Connor, Milo             9 ATH                            1:52.41        
 19 Duffy, Fionn              10 GAL                            1:52.42        
 20 Burke, Tiernan            11 BLU F                          1:54.00        
 21 MC Dermott, Padraig       10 ATH                            1:56.55        
 22 Brogan, Conor             11 BALL                           1:56.68        
 23 Sweeney, Cathal           10 SHARK                          1:58.80        
 24 MC Dermott, Cormac        10 BALL                           2:01.90        
 25 Cooke, Oisin              11 TUAM                           2:09.91        
 26 MC Grath, Eoin             9 ATH                            2:11.29        
 -- Rennick, Nathan           11 CBAR                                DQ        
 -- Walsh, Cillian            11 GAL                                 DQ        
 
Event 1  Boys 12-13 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:30.00  12-13 A
        1:42.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Frank, Adam               12 B DOL                          1:27.73 A      
  2 Rayner, Sean              13 COM                            1:29.38 A      
  3 Lydon, Oliver             13 Cgsud-Nt                       1:32.48 B      
  4 Hunter, Jack              13 BLU F                          1:33.05 B      
  5 Watters, Peter            13 SLIGO                          1:33.90 B      
  6 Cummins, Ben              12 COM                            1:33.92 B      
  7 Clarke, Jack              12 LASER                          1:34.32 B      
  8 Reck, Cahal               12 GAL                            1:36.70 B      
  9 Canavan, Sean             12 B DOL                          1:37.10 B      
 10 Manning, Tom              13 LONG                           1:42.35        
 
Event 1  Boys 14 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:20.00  14&O A
        1:30.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 MC Cartney, Emmet         16 SLIGO                          1:30.49        
  2 Moran, Matthew            14 CBAR                           1:38.77        
 
Event 2  Girls 11 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:36.00  11&U A
        1:46.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Donagh, Paula          11 CBAR                           1:30.65 A      
  2 Casey, Sorcha             11 ATH                            1:30.99 A      
  3 Connelly, Nicola          11 CBAR                           1:31.71 A      
  4 Farrell, Michelle         11 COM                            1:34.72 A      
  5 Sweeney, Amy              11 SHARK                          1:37.20 B      
  6 Blacoe, Allanah            8 GAL                            1:37.85 B      
  7 Lally, Erin               10 Cgsud-Nt                       1:37.88 B      
  8 Campbell, Roisin          11 COM                            1:37.91 B      
  9 Carroll, Rebecca          11 COM                            1:38.85 B      
 10 Reilly, Aoibheann         10 ATH                            1:40.02 B      
 11 Kennelly, Aisling         10 GAL                            1:40.67 B      
 12 Mitchell, Madeline         9 GAL                            1:40.90 B      
 13 Johnson, Rachel           10 ATH                            1:41.67 B      
 14 Griffin, Ruth              9 SHARK                          1:42.34 B      
 15 Breslin, Niamh            10 CBAR                           1:42.58 B      
 16 Murphy, Ruby              10 GAL                            1:45.73 B      
 17 Sweeney, Caoimhe          10 SHARK                          1:46.45        
 18 Johnson, Laura             9 ATH                            1:48.20        
 19 Mc Namara, Hazel          10 LASER                          1:49.21        
 20 Costello, Lauren          11 LASER                          1:49.46        
 21 MC Gloin, Chloe           10 ATH                            1:49.62        
 22 Lalwani, Jessica          10 COM                            1:51.52        
 23 Mooney, Charlotte         10 BLU F                          1:51.95        
 24 Tiernan, Meabh            11 COM                            1:52.78        
 25 Conwell, Caoimhe          11 BALL                           1:53.06        
 26 Kelly, Firinne            10 SHARK                          1:53.36        
 27 Leahy, Aoife               9 BLU F                          1:53.62        
 28 O'Connor, Grace           10 GAL                            1:53.71        
 29 O'Donoghue, Anna          10 GAL                            1:54.12        
 30 McGinty, Emer             10 SHARK                          1:55.26        
 31 Fitzgerald, Robyn         10 SHARK                          1:59.90        
 32 Joyce, Grace               8 SHARK                          2:01.09        
 33 Boyle, Labhaoise           8 SHARK                          2:03.96        
 33 Egan, Niamh                9 SHARK                          2:03.96        
 35 McKnight, Lauren          10 GAL                            2:05.67        
 36 Wood, Nicole              10 BALL                           2:06.73        
 37 Dalton, Caoimbhe           9 BLU F                          2:09.45        
 -- Hurley, Ruth              11 SHARK                               DQ        
 -- Togher, Una               11 CBAR                                DQ        
 
Event 2  Girls 12-13 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:31.00  12-13 A
        1:45.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Matthews, Emer            12 CFINS                          1:31.41 B      
  2 Horan, Siofra             12 CBAR                           1:32.46 B      
  3 Coen, Megan               13 CBAR                           1:32.82 B      
  4 Gavin, Michelle           12 TUAM                           1:33.75 B      
  5 McNally, Lynne            12 SHARK                          1:34.23 B      
  6 Staunton, Catherine       12 CBAR                           1:34.70 B      
  7 Mooney, Rebecca           13 COM                            1:34.96 B      
  8 Keavney, Eimear           13 LASER                          1:35.75 B      
  9 Egan, Sorcha              12 ATH                            1:36.22 B      
 10 Higgins, Kianna           12 CBAR                           1:37.46 B      
 11 Mangan, Louise            12 CBAR                           1:38.63 B      
 12 Lalwani, Emma             12 COM                            1:40.00 B      
 13 Branigan, Kate            12 LONG                           1:43.38 B      
 14 Mooney, Anna              13 SHARK                          1:45.32        
 15 Slattery, Niamh           12 BLU F                          1:45.88        
 16 McDonagh, Méabh           12 SHARK                          1:47.56        
 17 Forde, Lucy               12 BALL                           1:49.40        
 18 Savage, Lilu              12 LASER                          1:49.77        
 19 Clancy, Marie             12 SHARK                          1:54.87        
 20 Bohan, Roisin             13 BALL                           1:57.16        
 21 Burke, Sarah              13 CBAR                           1:58.85        
 22 McGinn, Saorla            13 SHARK                          2:02.16        
 
Event 2  Girls 14 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:26.00  14&O A
        1:39.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Grath, Katie           15 BLU F                          1:28.45 B      
  2 Ryan, Emma                15 COM                            1:28.78 B      
  3 Crean, Leona              15 BALL                           1:39.70        
  4 Burke Tuffy, Caoimhe      14 CBAR                           1:53.18        
 
Event 3  Boys 11 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:47.00  11&U A
        2:00.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Galvin, Fergus            10 ATH                            1:41.62 A      
  2 Brennan, Jack              9 ATH                            1:44.98 A      
  3 Watters, David            11 SLIGO                          1:49.66 B      
  4 Moran, Michael            10 COM                            1:49.75 B      
  5 Pfeifer, Kieran           11 BLU F                          1:51.70 B      
  6 Murphy, Jamie             11 CBAR                           1:52.95 B      
  7 Mc Grogan, Harry          10 GAL                            1:53.03 B      
  8 Doorly, Joseph            10 GAL                            1:54.35 B      
  9 Rowlands, Rhys            10 ATH                            1:54.49 B      
 10 Gannon, David             11 Cgsud-Nt                       1:55.21 B      
 11 Bell, Struan              10 SHARK                          1:56.15 B      
 12 Connolly, Sam             10 COM                            1:57.41 B      
 13 MC Namara, David          11 ATH                            1:57.56 B      
 14 Waldron, Ronan            10 Cgsud-Nt                       1:59.22 B      
 15 O'Connor, Sean            10 CBAR                           1:59.34 B      
 16 Holmes, Dultuagh          10 SLIGO                          1:59.61 B      
 17 MC Greal, Aaron           11 ATH                            2:00.03        
 18 Moore, Owen               10 GAL                            2:00.62        
 19 MC Dermott, Cormac        10 BALL                           2:01.99        
 20 Rennick, Nathan           11 CBAR                           2:02.07        
 21 Seery, Jack               10 ATH                            2:03.09        
 22 Lonergan, Stephen          9 ATH                            2:04.21        
 23 Blacoe, Cillian           10 GAL                            2:05.26        
 24 O'Sullivan, Ben           10 GAL                            2:05.41        
 25 Duffy, Fionn              10 GAL                            2:05.91        
 26 Kenny, Ronan              10 LONG                           2:06.54        
 27 Burke, Adam               11 GAL                            2:07.42        
 28 Burke, Tiernan            11 BLU F                          2:10.06        
 29 MC Guinness, Aonghus      10 BALL                           2:11.25        
 30 Cooke, Oisin              11 TUAM                           2:12.17        
 31 Kelly, Niall              10 Cgsud-Nt                       2:13.06        
 32 O'Connor, Milo             9 ATH                            2:15.42        
 33 Sweeney, Cathal           10 SHARK                          2:17.38        
 34 O'Regan, Ruraí             9 SHARK                          2:19.56        
 35 Quinn, Daniel              9 ATH                            2:20.09        
 
Event 3  Boys 12-13 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:42.00  12-13 A
        1:55.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Meaney, Eoin              13 ATH                            1:22.96 A      
  2 O'Farrell, Brian          12 SHARK                          1:36.04 A      
  3 Cummins, Ben              12 COM                            1:43.41 B      
  4 McGuire, Matthew          12 SHARK                          1:44.98 B      
  5 Hunter, Jack              13 BLU F                          1:47.30 B      
  6 Manning, Tom              13 LONG                           1:51.11 B      
  7 Clarke, Jack              12 LASER                          1:56.21        
  8 Flanagan, Ciaran          12 Cgsud-Nt                       2:01.76        
 
Event 3  Boys 14 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:28.00  14&O A
        1:38.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Martin, Declan            14 SLIGO                          1:35.11 B      
  2 MC Cartney, Emmet         16 SLIGO                          1:37.29 B      
  3 Bell, Jarlath             14 Cgsud-Nt                       1:38.70        
  4 Forde, Peter              17 BALL                           1:53.43        
  5 Moran, Matthew            14 CBAR                           1:54.78        
 
Event 4  Girls 11 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:48.00  11&U A
        2:00.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Togher, Una               11 CBAR                           1:42.63 A      
  2 Egan, Edel                11 CBAR                           1:45.18 A      
  3 Shaughnessy, Ciara        11 GAL                            1:46.45 A      
  4 Kilduff, Jenni            11 COM                            1:49.02 B      
  5 O'Brien, Paola            11 SHARK                          1:50.64 B      
  6 Sweeney, Amy              11 SHARK                          1:50.98 B      
  7 Fadden, Heather            9 CBAR                           1:51.43 B      
  8 Naughton, Imogen          11 GAL                            1:51.61 B      
  9 Duignan, Dearbhla         11 ATH                            1:53.02 B      
 10 Connelly, Nicola          11 CBAR                           1:53.16 B      
 11 Costello, Lauren          11 LASER                          1:54.09 B      
 12 Quane, Eve                 9 GAL                            1:54.69 B      
 13 Moran, Sophie              9 GAL                            1:55.96 B      
 14 Coyne, Anna               10 GAL                            1:56.35 B      
 15 Griffin, Ruth              9 SHARK                          1:56.73 B      
 16 Reilly, Aoibheann         10 ATH                            1:56.77 B      
 17 Hurley, Ruth              11 SHARK                          1:57.06 B      
 18 Grady, Hannah              9 CBAR                           1:58.45 B      
 19 Brannigan, Eimear         10 LONG                           1:59.40 B      
 20 MC Glinchey, Jane         10 SLIGO                          2:01.50        
 21 Lally, Erin               10 Cgsud-Nt                       2:02.84        
 22 Sweeney, Caoimhe          10 SHARK                          2:03.66        
 23 O'Donoghue, Anna          10 GAL                            2:04.85        
 24 Connolly, Rachel          11 LASER                          2:06.29        
 25 O'Connor, Grace           10 GAL                            2:09.66        
 26 Murphy, Jessica           11 BLU F                          2:10.08        
 27 Wood, Nicole              10 BALL                           2:11.22        
 28 Leahy, Aoife               9 BLU F                          2:12.03        
 29 McDonald, Crea             9 SHARK                          2:13.92        
 30 Murphy, Ruby              10 GAL                            2:13.94        
 31 O'Farrell, Aoife           9 SHARK                          2:14.11        
 32 Lalwani, Jessica          10 COM                            2:14.18        
 33 McManus, Rebekah           8 LASER                          2:16.13        
 34 Fitzgerald, Robyn         10 SHARK                          2:16.31        
 35 McKnight, Lauren          10 GAL                            2:17.38        
 36 Claffey, Laoise           10 BLU F                          2:17.48        
 37 Hanley, Liadan            10 SLIGO                          2:18.26        
 38 Beirne, Laoise            10 CFINS                          2:18.42        
 39 McGinty, Emer             10 SHARK                          2:19.28        
 40 Dalton, Caoimbhe           9 BLU F                          2:19.59        
 41 Boyle, Labhaoise           8 SHARK                          2:22.13        
 42 Murphy, Rose              10 Cgsud-Nt                       2:27.63        
 43 Scott, Amiee               9 BLU F                          3:07.61        
 44 McDonald, Aoibhe          10 SHARK                          6:14.15        
 
Event 4  Girls 12-13 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:43.00  12-13 A
        1:54.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Heneghan, Niamh           12 CBAR                           1:39.23 A      
  2 Walsh, Laura              12 Cgsud-Nt                       1:42.41 A      
  3 Lowe, Sophie              12 ATH                            1:43.42 B      
  4 Connelly, Aoife           12 ATH                            1:43.50 B      
  5 Slattery, Niamh           12 BLU F                          1:44.57 B      
  6 Callaghan, Gillian        13 BALL                           1:46.39 B      
  7 Keavney, Eimear           13 LASER                          1:47.02 B      
  8 Murphy, Elizabeth         12 Cgsud-Nt                       1:47.69 B      
  9 Crean, Chloe              13 BALL                           1:48.07 B      
 10 Burke, Sarah              13 CBAR                           1:49.14 B      
 11 Connors, Ellen            13 LASER                          1:49.41 B      
 12 McDonagh, Méabh           12 SHARK                          1:49.62 B      
 13 McNally, Lynne            12 SHARK                          1:50.02 B      
 14 Tims, Dionne              12 SLIGO                          1:50.24 B      
 15 Hanley, Cliodhna          13 SLIGO                          1:53.37 B      
 16 Higgins, Kianna           12 CBAR                           1:53.68 B      
 17 Staunton, Catherine       12 CBAR                           1:54.44        
 18 Mangan, Louise            12 CBAR                           1:54.66        
 19 Lalwani, Emma             12 COM                            1:56.23        
 20 Mooney, Anna              13 SHARK                          1:57.07        
 21 Forde, Lucy               12 BALL                           1:57.28        
 22 Rowlands, Tara            12 ATH                            1:57.57        
 23 Savage, Lilu              12 LASER                          1:58.87        
 24 McGinn, Saorla            13 SHARK                          2:00.75        
 25 Brogan, Louise            12 BALL                           2:03.82        
 26 Ruane, Noeleen            12 BALL                           2:07.18        
 27 Jones, Aisling            12 SLIGO                          2:07.70        
 28 Clancy, Marie             12 SHARK                          2:13.77        
 
Event 4  Girls 14 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:38.00  14&O A
        1:49.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pfeiffer, Ronja           14 BLU F                          1:41.15 B      
  2 Mc Grath, Katie           15 BLU F                          1:43.51 B      
  3 Burke Tuffy, Caoimhe      14 CBAR                           1:51.07        
 
Event 5  Boys 11 & Under 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:59.00  11&U A
        3:04.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Scully, Bryan             10 ATH                            2:52.47 A      
  2 O'Connor, David           11 GAL                            2:57.20 A      
  3 Murphy, Jamie             11 CBAR                           2:58.45 A      
  4 Mc Grogan, Harry          10 GAL                            3:01.14 B      
  5 MC Cole, James            11 SLIGO                          3:05.49        
  6 Smyth, Liam                9 GAL                            3:05.89        
  7 Burke, Adam               11 GAL                            3:15.51        
  8 MC Greal, Aaron           11 ATH                            3:19.44        
  9 Walsh, Cillian            11 GAL                            3:40.32        
 
Event 5  Boys 12-13 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:49.00  12-13 A
        3:15.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Frank, Adam               12 B DOL                          2:42.45 A      
  2 Horkan, Eoin              13 Cgsud-Nt                       2:44.68 A      
  3 Sidorovs, Aleksandrs      12 ATH                            2:46.96 A      
  4 Gibbons, Shane            12 ATH                            2:47.94 A      
  5 Waldron, Fintan           13 Cgsud-Nt                       2:55.54 B      
  6 Canavan, Sean             12 B DOL                          2:56.87 B      
  7 O'Farrell, Brian          12 SHARK                          3:00.36 B      
  8 Reck, Cahal               12 GAL                            3:14.57 B      
  9 Manning, Tom              13 LONG                           3:22.61        
 
Event 5  Boys 14 & Over 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:37.00  14&O A
        3:50.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bell, Jarlath             14 Cgsud-Nt                       2:45.08 B      
 
Event 6  Girls 11 & Under 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:49.00  11&U A
        3:19.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Egan, Edel                11 CBAR                           2:39.78 A      
  2 Mc Donagh, Paula          11 CBAR                           2:40.01 A      
  3 Kilduff, Jenni            11 COM                            2:57.23 B      
  4 Naughton, Imogen          11 GAL                            2:57.41 B      
  5 Walsh, Lauren             10 GAL                            2:58.39 B      
  6 Shaughnessy, Ciara        11 GAL                            3:03.30 B      
  7 Finn, Roisin              10 GAL                            3:06.46 B      
  8 McManamon, Jemma          11 SHARK                          3:14.05 B      
  9 Connolly, Rachel          11 LASER                          3:36.19        
 
Event 6  Girls 12-13 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:50.00  12-13 A
        3:17.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Beirne, Aoibin            12 CFINS                          2:45.67 A      
  2 Heneghan, Niamh           12 CBAR                           2:46.32 A      
  3 Egan, Sorcha              12 ATH                            2:52.27 B      
  4 Coen, Megan               13 CBAR                           2:59.92 B      
  5 Connors, Ellen            13 LASER                          3:06.09 B      
  6 Savage, Lilu              12 LASER                          3:38.19        
 
Event 6  Girls 14 & Over 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:43.00  14&O A
        2:47.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gibbons, Michelle         14 ATH                            2:51.84        
  2 Waldron, Tara             16 Cgsud-Nt                       2:59.63        
 
Event 7  Boys 11 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          47.00  A
          57.00  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ennis, Daniel             10 ATH                              41.98 A      
  2 Doorly, Joseph            10 GAL                              45.14 A      
  3 Pfeifer, Kieran           11 BLU F                            47.33 B      
  4 MC Namara, David          11 ATH                              47.84 B      
  5 Galvin, Fergus            10 ATH                              47.91 B      
  6 Stewart, Harry            10 LONG                             48.15 B      
  7 MC Cole, James            11 SLIGO                            49.80 B      
  8 Holmes, Dultuagh          10 SLIGO                            50.66 B      
  9 O'Driscoll, Conor         10 ATH                              52.20 B      
 10 Smyth, Liam                9 GAL                              52.51 B      
 11 Mc Inerney, Robert        11 GAL                              53.34 B      
 12 Mc Grogan, Harry          10 GAL                              55.12 B      
 13 Moore, Owen               10 GAL                              55.30 B      
 14 MC Nevin, Tadgh            9 LONG                             55.41 B      
 15 Heffernan, Cathal         10 GAL                              55.88 B      
 16 O'Boyle, Evan             11 SHARK                            57.77        
 17 Blacoe, Cillian           10 GAL                              57.92        
 18 MC Dermott, Padraig       10 ATH                              59.01        
 19 Scully, Tom                9 GAL                            1:02.72        
 20 Gavin, Fiachra             9 SHARK                          1:07.63        
 
Event 8  Girls 11 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          46.00  A
          56.00  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Farrell, Michelle         11 COM                              42.68 A      
  2 Mc Donagh, Paula          11 CBAR                             44.66 A      
  3 Walsh, Lauren             10 GAL                              45.30 A      
  4 Finn, Eva                 10 Cgsud-Nt                         45.31 A      
  5 Ennis, Kelly               9 ATH                              46.06 B      
  6 Connelly, Emily           10 Cgsud-Nt                         46.21 B      
  7 Sweeney, Kate             10 LONG                             47.09 B      
  8 MC Loughlin, Stephanie    10 Cgsud-Nt                         47.77 B      
  9 Moran, Sophie              9 GAL                              48.30 B      
 10 MC Gloin, Chloe           10 ATH                              48.31 B      
 11 Kennelly, Aisling         10 GAL                              48.97 B      
 12 Walters, Sarah            11 SLIGO                            49.49 B      
 13 Finn, Roisin              10 GAL                              50.28 B      
 14 Elliott, Grace            11 SLIGO                            50.37 B      
 15 Breslin, Niamh            10 CBAR                             50.39 B      
 16 Quane, Eve                 9 GAL                              50.63 B      
 17 Mitchell, Madeline         9 GAL                              50.83 B      
 18 Blacoe, Allanah            8 GAL                              51.10 B      
 19 Kildea, Emma              10 ATH                              51.90 B      
 20 Heaney, Sarah             11 Cgsud-Nt                         52.26 B      
 21 Fadden, Heather            9 CBAR                             52.33 B      
 22 Johnson, Rachel           10 ATH                              54.25 B      
 23 Grady, Hannah              9 CBAR                             55.46 B      
 24 Conwell, Caoimhe          11 BALL                             55.88 B      
 25 O'Brien, Lisa             10 Cgsud-Nt                         56.35        
 26 McGinty, Emer             10 SHARK                            56.38        
 27 Murphy, Jessica           11 BLU F                            56.48        
 28 Egan, Niamh                9 SHARK                            57.40        
 29 Kelly, Firinne            10 SHARK                            58.46        
 29 McManus, Rebekah           8 LASER                            58.46        
 31 Coyne, Anna               10 GAL                              59.14        
 32 Mc Namara, Hazel          10 LASER                            59.45        
 33 Boyle, Labhaoise           8 SHARK                          1:01.97        
 34 McDonald, Crea             9 SHARK                          1:04.81        
 35 Hanley, Liadan            10 SLIGO                          1:06.51        
 36 O'Farrell, Aoife           9 SHARK                          1:06.81        
 37 McDonald, Aoibhe          10 SHARK                          1:09.36        
 38 Holmes, Bronagh            8 SLIGO                          1:09.92        
 39 Joyce, Grace               8 SHARK                          1:11.03        
 
Event 9  Boys 13 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:39.00  13&U A
        1:49.00  13&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rayner, Sean              13 COM                            1:29.25 A      
  2 Lydon, Oliver             13 Cgsud-Nt                       1:35.62 A      
  3 McGuire, Matthew          12 SHARK                          1:35.79 A      
  4 Hunter, Jack              13 BLU F                          1:36.55 A      
 
Event 10  Girls 13 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:42.00  13&U A
        1:52.00  13&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Heneghan, Niamh           12 CBAR                           1:29.44 A      
  2 Horan, Siofra             12 CBAR                           1:35.54 A      
  3 Beirne, Aoibin            12 CFINS                          1:37.63 A      
  4 Mooney, Rebecca           13 COM                            1:40.46 A      
  5 Boland, Clodagh           12 CFINS                          1:42.82 B      
  6 Murphy, Elizabeth         12 Cgsud-Nt                       1:43.89 B      
  7 Gavin, Michelle           12 TUAM                           1:45.13 B      
  8 Hanley, Cliodhna          13 SLIGO                          1:47.89 B      
  9 Connelly, Aoife           12 ATH                            1:57.90        
 
Event 11  Boys 11 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:22.00  11&U A
        1:32.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Connolly, Sam             10 COM                            1:21.74 A      
  2 Murphy, Jamie             11 CBAR                           1:23.47 B      
  3 Doorly, Joseph            10 GAL                            1:23.94 B      
  4 O'Connor, David           11 GAL                            1:24.15 B      
  5 MC Cole, James            11 SLIGO                          1:24.17 B      
  6 Pfeifer, Kieran           11 BLU F                          1:25.25 B      
  7 O'Connor, Sean            10 CBAR                           1:26.91 B      
  8 Gannon, David             11 Cgsud-Nt                       1:27.65 B      
  9 Ennis, Daniel             10 ATH                            1:27.71 B      
 10 Mc Cann, Michael          10 LONG                           1:27.81 B      
 11 Moran, Ben                 9 COM                            1:27.96 B      
 12 Brogan, Conor             11 BALL                           1:29.34 B      
 13 Bell, Struan              10 SHARK                          1:29.72 B      
 14 Watters, David            11 SLIGO                          1:30.12 B      
 15 Stewart, Harry            10 LONG                           1:30.18 B      
 16 MC Greal, Aaron           11 ATH                            1:30.35 B      
 17 Veigas, Jamie             11 CBAR                           1:30.62 B      
 18 MC Namara, David          11 ATH                            1:30.63 B      
 19 Lonergan, Stephen          9 ATH                            1:31.17 B      
 20 O'Driscoll, Conor         10 ATH                            1:32.01        
 21 Mc Inerney, Robert        11 GAL                            1:32.35        
 22 MC Guinness, Aonghus      10 BALL                           1:32.59        
 23 Galvin, Fergus            10 ATH                            1:33.02        
 24 Walsh, Jack               10 SLIGO                          1:33.70        
 25 Moore, Owen               10 GAL                            1:33.75        
 26 Waldron, Ronan            10 Cgsud-Nt                       1:34.32        
 27 MC Nevin, Tadgh            9 LONG                           1:35.03        
 28 Seery, Jack               10 ATH                            1:35.15        
 29 Holmes, Dultuagh          10 SLIGO                          1:37.47        
 30 Burke, Tiernan            11 BLU F                          1:38.45        
 31 Walsh, Cillian            11 GAL                            1:39.94        
 32 Duffy, Fionn              10 GAL                            1:40.01        
 33 O'Sullivan, Ben           10 GAL                            1:40.35        
 34 Rennick, Nathan           11 CBAR                           1:41.04        
 35 O'Connor, Milo             9 ATH                            1:41.51        
 36 Sweeney, Cathal           10 SHARK                          1:41.54        
 37 Scully, Tom                9 GAL                            1:41.88        
 38 O'Boyle, Evan             11 SHARK                          1:41.93        
 39 MC Dermott, Padraig       10 ATH                            1:42.09        
 40 Kenny, Ronan              10 LONG                           1:43.01        
 41 Heffernan, Cathal         10 GAL                            1:43.24        
 42 MC Dermott, Cormac        10 BALL                           1:45.35        
 43 O'Regan, Ruraí             9 SHARK                          1:48.98        
 44 Campbell, Cian             9 COM                            1:53.13        
 45 Gavin, Fiachra             9 SHARK                          2:05.42        
 
Event 11  Boys 12-13 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:17.00  12-13 A
        1:30.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Frank, Adam               12 B DOL                          1:14.06 A      
  2 Rayner, Sean              13 COM                            1:16.08 A      
  3 Horkan, Eoin              13 Cgsud-Nt                       1:17.00 A      
  4 Waldron, Fintan           13 Cgsud-Nt                       1:19.29 B      
  5 Watters, Peter            13 SLIGO                          1:20.35 B      
  6 O'Farrell, Brian          12 SHARK                          1:20.43 B      
  7 Canavan, Sean             12 B DOL                          1:20.81 B      
  8 Lydon, Oliver             13 Cgsud-Nt                       1:21.12 B      
  9 Cummins, Ben              12 COM                            1:23.30 B      
 10 Reck, Cahal               12 GAL                            1:25.45 B      
 11 McGuire, Matthew          12 SHARK                          1:28.12 B      
 12 Clarke, Jack              12 LASER                          1:29.36 B      
 13 Flanagan, Ciaran          12 Cgsud-Nt                       1:35.98        
 14 Heaney, Donal             12 Cgsud-Nt                       1:37.07        
 15 Connelly, JJ              12 Cgsud-Nt                       1:58.74        
 
Event 11  Boys 14 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:11.00  14&O A
        1:23.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Martin, Declan            14 SLIGO                          1:15.58 B      
  2 Bell, Jarlath             14 Cgsud-Nt                       1:15.98 B      
  3 Moran, Matthew            14 CBAR                           1:18.07 B      
  4 MC Cartney, Emmet         16 SLIGO                          1:22.95 B      
  5 Forde, Peter              17 BALL                           1:28.31        
 
Event 12  Girls 11 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:22.00  11&U A
        1:32.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Holmes, Bronagh            8 SLIGO                          1:19.72 A      
  2 Farrell, Michelle         11 COM                            1:19.75 A      
  3 Connelly, Nicola          11 CBAR                           1:20.46 A      
  4 Carroll, Rebecca          11 COM                            1:22.31 B      
  5 Shaughnessy, Ciara        11 GAL                            1:22.48 B      
  6 Togher, Una               11 CBAR                           1:23.09 B      
  7 Duignan, Dearbhla         11 ATH                            1:23.14 B      
  8 Walsh, Lauren             10 GAL                            1:23.71 B      
  9 Reilly, Aoibheann         10 ATH                            1:23.76 B      
 10 Naughton, Imogen          11 GAL                            1:24.04 B      
 11 MC Loughlin, Stephanie    10 Cgsud-Nt                       1:24.77 B      
 12 Campbell, Roisin          11 COM                            1:25.11 B      
 13 Griffin, Ruth              9 SHARK                          1:25.64 B      
 14 Sweeney, Amy              11 SHARK                          1:28.53 B      
 15 Finn, Roisin              10 GAL                            1:28.88 B      
 16 Conwell, Caoimhe          11 BALL                           1:30.61 B      
 17 McManamon, Jemma          11 SHARK                          1:31.06 B      
 18 Ennis, Kelly               9 ATH                            1:31.20 B      
 19 Kennelly, Aisling         10 GAL                            1:31.67 B      
 20 Connelly, Emily           10 Cgsud-Nt                       1:31.75 B      
 21 Elliott, Grace            11 SLIGO                          1:31.81 B      
 22 Walters, Sarah            11 SLIGO                          1:32.88        
 23 Sweeney, Kate             10 LONG                           1:33.93        
 24 Heaney, Sarah             11 Cgsud-Nt                       1:34.01        
 25 Kildea, Emma              10 ATH                            1:34.16        
 26 Mitchell, Madeline         9 GAL                            1:34.24        
 27 Coyne, Anna               10 GAL                            1:34.28        
 28 Breslin, Niamh            10 CBAR                           1:34.38        
 29 Tiernan, Meabh            11 COM                            1:35.55        
 30 O'Brien, Lisa             10 Cgsud-Nt                       1:35.67        
 31 Blacoe, Allanah            8 GAL                            1:35.86        
 32 Johnson, Rachel           10 ATH                            1:36.12        
 33 MC Gloin, Chloe           10 ATH                            1:36.78        
 34 Finn, Eva                 10 Cgsud-Nt                       1:37.41        
 35 Johnson, Laura             9 ATH                            1:37.55        
 36 Connolly, Rachel          11 LASER                          1:37.96        
 37 Sweeney, Caoimhe          10 SHARK                          1:39.23        
 38 Leahy, Aoife               9 BLU F                          1:39.65        
 39 MC Glinchey, Jane         10 SLIGO                          1:40.20        
 40 Fadden, Heather            9 CBAR                           1:40.50        
 41 Mooney, Charlotte         10 BLU F                          1:41.19        
 42 Murphy, Ruby              10 GAL                            1:41.41        
 43 O'Donoghue, Anna          10 GAL                            1:41.80        
 44 Lalwani, Jessica          10 COM                            1:42.08        
 45 Grady, Hannah              9 CBAR                           1:42.56        
 46 O'Farrell, Aoife           9 SHARK                          1:43.44        
 47 Beirne, Cliona             9 CFINS                          1:45.05        
 48 O'Connor, Grace           10 GAL                            1:45.16        
 49 Mc Namara, Hazel          10 LASER                          1:45.44        
 50 Fitzgerald, Robyn         10 SHARK                          1:46.17        
 51 MC Greal, Sarah            9 ATH                            1:46.51        
 52 Murphy, Jessica           11 BLU F                          1:46.98        
 53 Egan, Niamh                9 SHARK                          1:47.06        
 54 Wood, Nicole              10 BALL                           1:47.15        
 55 Costello, Lauren          11 LASER                          1:48.06        
 56 Hanley, Liadan            10 SLIGO                          1:49.62        
 57 Joyce, Grace               8 SHARK                          1:52.08        
 58 Kelly, Firinne            10 SHARK                          1:52.19        
 59 Claffey, Laoise           10 BLU F                          1:54.00        
 60 Murphy, Rose              10 Cgsud-Nt                       1:55.10        
 61 Beirne, Laoise            10 CFINS                          1:55.37        
 62 McManus, Rebekah           8 LASER                          1:55.56        
 63 McDonald, Aoibhe          10 SHARK                          1:59.28        
 64 McDonald, Crea             9 SHARK                          1:59.76        
 65 Dalton, Caoimbhe           9 BLU F                          2:03.95        
 66 Scott, Amiee               9 BLU F                          2:12.83        
 -- Moran, Sophie              9 GAL                                 DQ        
 
Event 12  Girls 12-13 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:18.00  12-13 A
        1:31.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Matthews, Emer            12 CFINS                          1:14.25 A      
  2 Murphy, Elizabeth         12 Cgsud-Nt                       1:17.64 A      
  3 Mooney, Rebecca           13 COM                            1:20.17 B      
  4 Lowe, Sophie              12 ATH                            1:20.47 B      
  5 Boland, Clodagh           12 CFINS                          1:21.67 B      
  6 Brogan, Louise            12 BALL                           1:21.84 B      
  7 Coen, Megan               13 CBAR                           1:21.92 B      
  8 Gavin, Michelle           12 TUAM                           1:21.95 B      
  9 O'Brien, Kate             12 Cgsud-Nt                       1:22.93 B      
 10 Keavney, Eimear           13 LASER                          1:23.24 B      
 11 McNally, Lynne            12 SHARK                          1:24.67 B      
 12 Connors, Ellen            13 LASER                          1:25.63 B      
 13 Hanley, Cliodhna          13 SLIGO                          1:26.64 B      
 14 Staunton, Catherine       12 CBAR                           1:26.76 B      
 15 Callaghan, Gillian        13 BALL                           1:27.21 B      
 16 Lalwani, Emma             12 COM                            1:27.25 B      
 17 Slattery, Niamh           12 BLU F                          1:29.26 B      
 18 Higgins, Kianna           12 CBAR                           1:29.86 B      
 19 Connelly, Aoife           12 ATH                            1:32.07        
 20 Jones, Aisling            12 SLIGO                          1:32.46        
 21 Mangan, Louise            12 CBAR                           1:33.28        
 22 Madden, Ita               12 BALL                           1:34.35        
 23 Mooney, Anna              13 SHARK                          1:35.28        
 24 Burke, Sarah              13 CBAR                           1:36.12        
 25 Crean, Chloe              13 BALL                           1:36.28        
 26 Bohan, Roisin             13 BALL                           1:38.67        
 27 Ruane, Noeleen            12 BALL                           1:38.71        
 28 McGinn, Saorla            13 SHARK                          1:40.13        
 29 Forde, Lucy               12 BALL                           1:41.01        
 30 Clancy, Marie             12 SHARK                          1:43.00        
 -- Farrell, Niamh            13 LONG                                DQ        
 
Event 12  Girls 14 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:14.00  14&O A
        1:26.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Grath, Katie           15 BLU F                          1:16.37 B      
  2 Waldron, Tara             16 Cgsud-Nt                       1:20.56 B      
  3 Crean, Leona              15 BALL                           1:24.95 B      
  4 Burke Tuffy, Caoimhe      14 CBAR                           1:32.64        
  5 O'Hora, Aimee             14 BALL                           1:43.80