ROSCOMMON GRADED MAY 2011

Event 1  Girls 11 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:48.00  11&U A
        2:00.00  11&U B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kilduff, Jenni      11 COM                       NT    1:44.66 A      
  2 Carroll, Rebecca    11 COM                       NT    1:45.20 A      
  3 Duignan, Dearbhla   11 ATH                       NT    1:52.28 B      
  4 Reilly, Aoibheann   10 ATH                       NT    1:55.92 B      
  5 Mulhern, Sinead     10 LONG                      NT    2:06.39        
  6 Kildea, Emma        10 ATH                       NT    2:17.11        
  7 Brennan, Judy        8 ATH                       NT    2:21.21        
 
Event 1  Girls 12-13 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:43.00  12-13 A
        1:54.00  12-13 B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mooney, Rebecca     13 COM                       NT    1:47.88 B      
  2 Waerzyner, Basia    13 COM                       NT    1:48.81 B      
  3 Healy, Aoife        12 ATH                       NT    1:49.86 B      
  4 MC Call, Maise      13 COM                       NT    1:54.30        
 
Event 2  Boys 11 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:47.00  11&U A
        2:00.00  11&U B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Regan, Ciaran       10 COM                       NT    1:49.80 B      
  2 MC Namara, David    11 ATH                       NT    1:54.50 B      
  3 Connolly, Sam       11 COM                       NT    1:56.86 B      
  4 Lonergan, Stephen   10 ATH                       NT    1:58.94 B      
  5 Kenny, Ronan        10 LONG                 2:05.89    2:00.00 B      
  6 Ryan, Seadhna        8 LONG                 1:52.74    2:00.62        
  7 MC Nevin, Tadgh     10 LONG                 2:04.01    2:01.10        
  8 MC Greal, Aaron     11 ATH                       NT    2:01.86        
  9 Seery, Jack         10 ATH                       NT    2:04.19        
 10 Tierney, Lee         8 ATH                       NT    2:04.61        
 11 O'Connor, Milo       9 ATH                       NT    2:08.19        
 12 MC Grath, Eoin       9 ATH                       NT    2:30.34        
 
Event 2  Boys 12-13 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:42.00  12-13 A
        1:55.00  12-13 B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Manning, Tom        13 LONG                 1:51.11    1:48.95 B      
 
Event 3  Girls 11 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:40.00  11&U A
        1:50.00  11&U B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Payne, Heather      11 ATH                       NT    1:34.35 A      
  2 Reilly, Lauren      11 ATH                       NT    1:36.11 A      
  3 Duignan, Dearbhla   11 ATH                       NT    1:38.02 A      
  4 MC Grath, Ebony     11 LONG                 1:48.60    1:43.42 B      
  5 Tiernan, Meabh      11 COM                       NT    1:43.80 B      
  6 Ennis, Kelly         9 ATH                       NT    1:44.50 B      
  7 MC Gloin, Chloe     10 ATH                       NT    1:48.17 B      
  8 Johnson, Rachel     10 ATH                       NT    1:48.67 B      
  9 Johnson, Laura       9 ATH                       NT    1:51.47        
 10 MC Greal, Sara       9 ATH                       NT    1:58.09        
 
Event 3  Girls 12-13 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:35.00  12-13 A
        1:50.00  12-13 B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lowe, Sophie        12 ATH                       NT    1:33.04 A      
  2 MC Call, Maise      13 COM                       NT    1:40.20 B      
  3 Connelly, Aoife     12 ATH                       NT    1:41.08 B      
 
Event 4  Boys 11 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:40.00  11&U A
        1:50.00  11&U B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  2 Brennan, Jack        9 ATH                       NT    1:34.41 A      
  3 Lennon, Eoghan      10 ATH                       NT    1:43.18 B      
  4 MC Namara, David    11 ATH                       NT    1:44.59 B      
  5 Ennis, Daniel       10 ATH                       NT    1:46.72 B      
  6 MC Nevin, Tadgh     10 LONG                 1:45.73    1:47.31 B      
  7 Kenny, Ronan        10 LONG                 1:52.56    1:47.72 B      
  8 Lonergan, Stephen   10 ATH                       NT    1:48.36 B      
  9 Seery, Jack         10 ATH                       NT    1:52.45        
 10 O'Connor, Milo       9 ATH                       NT    1:54.40        
 11 O'Driscoll, Conor   10 ATH                       NT    1:56.37        
 
Event 4  Boys 12-13 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:35.00  12-13 A
        1:45.00  12-13 B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cummins, Ben        12 COM                       NT    1:34.01 A      
  1 Manning, Tom        13 LONG                      NT    1:43.99 B      
 
Event 5  Girls 11 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:22.00  11&U A
        1:32.00  11&U B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Carroll, Rebecca    11 COM                       NT    1:19.95 A      
  2 Reilly, Lauren      11 ATH                       NT    1:21.65 A      
  3 Payne, Heather      11 ATH                       NT    1:22.49 B      
  4 Reilly, Aoibheann   10 ATH                  1:24.71    1:25.90 B      
  5 Mulhern, Sinead     10 LONG                      NT    1:29.06 B      
  6 Johnson, Rachel     10 ATH                       NT    1:30.69 B      
  7 MC Grath, Ebony     11 LONG                 1:28.18    1:31.13 B      
  8 Ennis, Kelly         9 ATH                       NT    1:34.02        
  9 Johnson, Laura       9 ATH                       NT    1:34.79        
 10 Tiernan, Meabh      11 COM                       NT    1:36.73        
 11 MC Gloin, Chloe     10 ATH                       NT    1:37.92        
 12 MC Greal, Sara       9 ATH                       NT    1:42.78        
 13 Brennan, Judy        8 ATH                       NT    1:46.22        
 
Event 5  Girls 12-13 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:18.00  12-13 A
        1:31.00  12-13 B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mooney, Rebecca     13 COM                       NT    1:18.28 B      
  2 Lowe, Sophie        12 ATH                       NT    1:18.92 B      
  3 Waerzyner, Basia    13 COM                       NT    1:26.66 B      
  4 Healy, Aoife        12 ATH                       NT    1:27.80 B      
  5 MC Call, Maise      13 COM                       NT    1:31.66        
  6 Connelly, Aoife     12 ATH                       NT    1:34.37        
 
Event 6  Boys 11 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:22.00  11&U A
        1:32.00  11&U B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kelly, Robert       10 ATH                       NT    1:22.18 B      
  2 Lennon, Eoghan      10 ATH                       NT    1:24.92 B      
  3 Romanov, Peter      11 ATH                       NT    1:25.48 B      
  4 MC Namara, David    11 ATH                       NT    1:28.98 B      
  5 MC Nevin, Tadgh     10 LONG                 1:30.14    1:29.59 B      
  6 Ennis, Daniel       10 ATH                       NT    1:31.42 B      
  7 Lonergan, Stephen   10 ATH                       NT    1:33.56        
  8 Ryan, Seadhna        8 LONG                 1:32.06    1:34.62        
  9 O'Driscoll, Conor   10 ATH                       NT    1:34.68        
 10 Seery, Jack         10 ATH                       NT    1:36.97        
 11 Tierney, Lee         8 ATH                       NT    1:38.15        
 12 Kenny, Ronan        10 LONG                 1:41.25    1:42.06        
 13 O'Connor, Milo       9 ATH                       NT    1:45.27        
 14 MC Grath, Eoin       9 ATH                       NT    1:57.94        
 
Event 6  Boys 12-13 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:17.00  12-13 A
        1:30.00  12-13 B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cummins, Ben        12 COM                       NT    1:22.71 B      
  2 Manning, Tom        13 LONG                 1:36.47    1:28.96 B      
 
Event 6  Boys 14 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:11.00  14&O A
        1:23.00  14&O B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Darcy, Jamie        16 ATH                       NT    1:13.81 B      
 
Event 7  Girls 11 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Athlone  'A'                                     NT    2:38.78        
  2 Athlone  'B'                                     NT    2:51.59        
 
Event 8  Boys 11 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Athlone  'A'                                     NT    2:32.33        
  2 Athlone  'B'                                     NT    2:45.41        
  3 Longford SC  'A'                                 NT    2:48.19        
 
Event 9  Girls 12-13 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Comans S C  'A'                                  NT    2:32.38        
  2 Athlone  'A'                                     NT    2:32.58