CONNACHT MINOR SCHOOLS OCT 2019                              
 
Event 1  Girls 11 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:47.00  11 QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Connery, Niamh            11 STJA                           1:31.81 QT     
  2 Walshe, Caoimhe           11 Breaffy-CO                     1:34.82 QT     
  3 Lynott, Phoebe            11 Scoil Mhuire-CO                1:35.15 QT     
  4 Sudok, Martya             11 S                              1:37.16 QT     
  5 Heffernan, Emma           11 GSUD-CO                        1:37.29 QT     
  6 Ramsey, Naoise            11 MT PL                          1:38.89 QT     
  7 Brennan, Emma             11 STMS-CO                        1:40.29 QT     
  8 Lynn, Aine                11 MGSC-CO                        1:42.51 QT     
  9 Griffiths-Maher, Carys    11 CARBU-CO                       1:43.59 QT     
 10 Nolan, Emma               11 TCLA-CO                        1:44.49 QT     
 11 Cunningham, Dearbhla      11 SCREA-CO                       1:44.54 QT     
 12 Drea, Caoimhe             11 S                              1:44.69 QT     
 13 Kelly, Alana              11 GSUD-CO                        1:44.97 QT     
 14 Troy, Elenor              11 Scoil Iognaid-CO               1:46.44 QT     
 15 MC Weeney, Lily           11 DRUM                           1:48.43        
 16 Treanor, Aine             11 GSUD-CO                        1:52.27        
 17 Newell, Amy               11 Scoil Fhursa-CO                1:56.30        
 18 Bradley, Ruth             11 HIPK-CO                        2:13.42        
 19 NI Shiadhail, Ellie       11 Scoil Iognaid-CO               2:15.22        
 
Event 1  Girls 12 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:39.00  12 QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Moore, Erin               12 S                              1:21.11 QT     
  2 Rather, Zainab            12 GS Mhic Amhlaigh-CO            1:21.44 QT     
  3 Freeman, Sinead           12 Tarmon School-CO               1:22.44 QT     
  4 Mc Nicholas, Lydia        12 Scoil Fhursa-CO                1:24.45 QT     
  5 Mulvey, Molly             12 STJC-CO                        1:26.68 QT     
  6 Fielding, Siofra          12 QUAY                           1:27.30 QT     
  7 Ryan, Jane                12 BALMW-CO                       1:29.44 QT     
  8 O'Grady, Lily             12 BDARE                          1:29.88 QT     
  9 Quinn, Grace              12 CROGH-CO                       1:31.41 QT     
 10 Kelly, Katie              12 TULL-CO                        1:32.02 QT     
 11 Robinson, Erin            12 GSCOI-CO                       1:33.28 QT     
 12 Nolan, Shauna             12 S                              1:33.50 QT     
 13 Klaudif, Pajak            12 QUAY                           1:34.80 QT     
 14 Lannon, Lucy              12 BEKAN-CO                       1:37.15 QT     
 15 Parker, Matilda           12 Summerhill C-NT                1:38.12 QT     
 16 MC Keon, Sophie           12 TRID                           1:39.75        
 17 Kilduff, Lauren           12 KILCG                          1:39.89        
 18 Lowe, Isabelle            12 S                              1:52.62        
 19 Firzgerld, Anna           12 S                              1:54.77        
 -- Connell, Leah             12 BAMC-CO                             DQ        
 
Event 2  Boys 11 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:43.00  11 QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Grady, Matthew          11 BDARE                          1:27.14 QT     
  2 Hwang, Jun                11 RAHA                           1:39.94 QT     
  3 Monaghan, Joseph          11 Scoil Iognaid-CO               1:40.78 QT     
  4 Smyth, Sam                11 CMBNS                          1:41.60 QT     
  5 Banks, Cillian O'Bruac    11 Scoil Iognaid-CO               1:41.70 QT     
  6 Sweeney, Conn             11 Scoil Iognaid-CO               1:48.20        
  7 Mc Nicholas, George       11 Scoil Fhursa-CO                2:00.78        
  8 Keane, Tomas              11 GS Chonc na Re-CO              2:16.90        
 
Event 2  Boys 12 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:30.00  12 QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Healy, Tom                12 Scoil Iognaid-CO               1:27.28 QT     
  2 Patten, Joseph            12 Scoil Iognaid-CO               1:35.25        
  3 Burke, Tomas              12 CMBNS                          1:36.44        
  4 Moran, Darragh            12 Rathcormac NS-CO               1:40.11        
  5 Smyth, Liam               12 S                              1:40.78        
  6 Cunningham, Finn          12 SCREA-CO                       1:44.80        
  7 Iakimov, Cyril            12 PCT-CO                         1:48.20        
  8 Mac Donnchadha, Ruairi    12 Scoil Iognaid-CO               1:58.60        
 
Event 3  Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          46.00  11 QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ramsey, Naoise            11 MT PL                            42.13 QT     
  2 Delaney, Faith            11 S                                44.21 QT     
  3 Burke, Meadbh             11 GSUD-CO                          45.16 QT     
  4 Horkan, Holly             11 GSCOI-CO                         45.21 QT     
  5 Mooney, Ciara             11 Ballyderry Tuam-CO               45.61 QT     
  6 Langan, Aimee             11 Culleens NS-CO                   46.94        
  7 Riely, Sorcha             11 S                                49.19        
  8 Purtill, Niamh            11 TCLA-CO                          50.36        
  9 Brady, Kari               11 TCLA-CO                          50.60        
 10 MC Weeney, Lily           11 DRUM                             50.62        
 11 Hackett, Caoimhe          11 Breaffy-CO                       51.12        
 12 Shaughnessy, Moya         11 STPAU-CO                         51.15        
 13 O'Malley, Molly Rose      11 S                                52.46        
 14 Bracken, Aine             11 S                                53.91        
 15 Derwin, Aideen            11 Baylin  Athlone-CO               54.86        
 16 Roche, Aisling            11 S                                56.52        
 17 Duffy, Aoibheann          11 LAVY-CO                        1:04.34        
 18 Ruane, Aoih               11 TUAI                           1:04.93        
 19 Joyce, Alanna             11 GS Mhic Amhlaigh-CO            1:16.68        
 -- Burnes, Aideen            11 Ballyderry Tuam-CO                  DQ        
 -- Ganley, Hannah            11 TCLA-CO                             DQ        
 
Event 3  Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          45.00  12 QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hussey, Louisa            12 Scoil Iognaid-CO                 39.13 QT     
  2 Botler, Ellie             12 Breaffy-CO                       40.49 QT     
  3 Fielding, Siofra          12 QUAY                             40.57 QT     
  4 Mc Nicholas, Lydia        12 Scoil Fhursa-CO                  41.01 QT     
  5 Kelly, Katie              12 TULL-CO                          41.29 QT     
  6 Mulvey, Molly             12 STJC-CO                          41.77 QT     
  7 Murphy, Robin OG          12 S                                43.01 QT     
  8 Coffey, Aileen            12 KILCO-CO                         44.22 QT     
  9 Mc Dermott Williams, Sha  12 CARBU-CO                         44.32 QT     
 10 Morris, Aisling           12 DUNMO                            45.19        
 11 MC Keon, Sophie           12 TRID                             45.20        
 12 Given, Mai                12 Scoil Iognaid-CO                 45.91        
 13 Jennings, Ruby            12 BARN-CO                          46.79        
 14 Sheridan, Ellie           12 GART-CO                          49.41        
 15 Hughes, Keela             12 PCT-CO                           49.73        
 16 Sidley, Nicole            12 TUAI                             50.84        
 17 Sidley, Michelle          12 TUAI                             53.13        
 18 MC Manus, Caomhog         12 HIPK-CO                          56.86        
 19 Golden, Sophie S          12 TUAI                             58.16        
 20 MC Donagh, Avril          12 S                              1:05.69        
 -- Cloherty, Lucia           12 SCRAI-CO                            DQ        
 
Event 4  Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          45.00  11 QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Weafer, Ashley            11 S                                38.11 QT     
  2 Rather, Shaane            11 GS Mhic Amhlaigh-CO              45.79        
  3 O'Neill, Padraig          11 TCLA-CO                          46.64        
  4 Ruddy, Luke               11 ST BR-CO                         47.10        
  5 Mc Nicholas, George       11 Scoil Fhursa-CO                  50.73        
  6 Grimes, Kit               11 STJA                             50.82        
  7 O'Malley, Seamus          11 Scoil Iognaid-CO                 51.39        
  8 MC Cormack, Ruadhan       11 S                                51.65        
  9 Burke, Evan               11 PCT-CO                           54.07        
 10 Murphy, James             11 Scoil Iognaid-CO                 54.12        
 11 MACARTAN, Oisin           11 Scoil Iognaid-CO                 54.16        
 12 Costello, Phillip         11 S                                54.50        
 13 Feeney, Christopher       11 BLTOG-CO                         55.82        
 14 Morley, Devyn             11 STJC-CO                        1:00.37        
 -- O'Hara, Eibhear           11 FMHR-CO                             DQ        
 
Event 4  Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          43.00  12 QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Meehan, Brian             12 URSU-CO                          41.59 QT     
  2 MC Donnell, Cameron       12 GS Chonc na Re-CO                41.62 QT     
  3 Dillon, Evan              12 CMBNS                            41.76 QT     
  4 Cormican, Mark            12 ATHY-CO                          42.22 QT     
  5 MC Guigan, Shane          12 S                                42.50 QT     
  6 Smyth, Liam               12 S                                42.74 QT     
  7 White, Charlie            12 QUAY                             43.51        
  8 Laurance, Aaron           12 KNOR-CO                          43.99        
  9 MC Weeney, Senan          12 S                                44.21        
 10 Bradley, Mark             12 HIPK-CO                          44.49        
 11 O'Malley, Padraic         12 Scoil Iognaid-CO                 44.69        
 12 Fannon, Pierce            12 SCBHR-CO                         45.70        
 13 Heaney, David             12 CMBNS                            49.77        
 14 `maxwell, Conn            12 S                                51.24        
 15 Dempsey, Michael          12 Scoil Fhursa-CO                  51.43        
 16 Mac Donnchadha, Ruairi    12 Scoil Iognaid-CO                 53.41        
 17 Carroll, Liam             12 S                                59.80        
 18 Costello, Conor           12 S                              1:00.09        
 -- De Abreu, Theo            12 SCBHR-CO                            DQ        
 
Event 5  Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          51.00  11 QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Connery, Niamh            11 STJA                             44.90 QT     
  2 Grasza, Zofia             11 COOSA-CO                         47.00 QT     
  3 Henson, Amelie            11 TCLA-CO                          48.03 QT     
  4 Walsh, Aoife              11 MGSC-CO                          48.37 QT     
  5 Lynch, Naoise             11 GS Mhic Amhlaigh-CO              48.92 QT     
  6 Drea, Caoimhe             11 Scoil Iognaid-CO                 50.45 QT     
  7 Lynott, Phoebe            11 Scoil Mhuire-CO                  50.67 QT     
  8 Cunningham, Dearbhla      11 SCREA-CO                         53.24        
  9 Fallon, Clodagh           11 GART-CO                          53.93        
 10 Riely, Sorcha             11 S                                54.78        
 11 Davis, Kelly              11 S                                54.90        
 12 O'Hanlon, Katie           11 Scoil Iognaid-CO                 56.36        
 13 Swaris, Selisha           11 S                                56.37        
 14 Laheny Fee, Robyn         11 COLEH-CO                         56.43        
 15 Treanor, Aine             11 GSUD-CO                          57.68        
 16 Dooley, Farah             11 STJA                             57.94        
 17 Ward, Loanne              11 STJA                             58.40        
 18 Heverin, Keela            11 LAVY-CO                          59.37        
 19 Gilbest, Lois             11 S                              1:00.19        
 20 Sheridan, Maeve           11 GS Mhic Amhlaigh-CO            1:04.34        
 21 French, Mia               11 GS Chonc na Re-CO              1:09.68        
 22 Keena MC Daid, Lara Elle  11 ARDN-CO                        1:10.20        
 23 Bradley, Ruth             11 HIPK-CO                        1:11.22        
 24 Beckett, Sorcha           11 LAVY-CO                        1:11.60        
 25 Ganley, Hannah            11 TCLA-CO                        1:11.68        
 26 MC Nicholas, Kate         11 SNUG-CO                        1:16.57        
 27 Joyce, Ava                11 S                              1:16.97        
 28 Ruane, Aoih               11 TUAI                           1:18.91        
 -- Fallon, Jenny             11 GART-CO                             DQ        
 
Event 5  Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          48.00  12 QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Connell, Leah             12 BAMC-CO                          40.96 QT     
  2 Ryan, Jane                12 BALMW-CO                         43.04 QT     
  3 Warrchov, Julia           12 S                                44.03 QT     
  4 Hunter, Lauren            12 CARBU-CO                         45.04 QT     
  5 Robinson, Erin            12 GSCOI-CO                         46.69 QT     
  6 Sultanov, Renae           12 STJA                             48.35        
  7 Lulling, Alannah          12 KNON-CO                          48.37        
  8 Murphy, Robin OG          12 S                                48.95        
  9 Given, Mai                12 Scoil Iognaid-CO                 49.24        
 10 Simon, Imogan             12 ATHM-CO                          50.57        
 11 Tynan, Aoibhinn           12 TCLA-CO                          51.89        
 12 Mulry, Sorcha             12 S                                52.31        
 13 Harmon, Aoibheann         12 LEIT                             52.83        
 14 Irwin, Emily              12 S                                54.08        
 15 Nolan, Paula              12 TCLA-CO                          54.72        
 16 Nagy, Romina              12 PCT-CO                           57.47        
 17 Gallagher, Saorla         12 CREAG-CO                         57.58        
 18 Golden, Sophie S          12 TUAI                           1:00.52        
 19 Kelly, Ruby               12 S                              1:03.62        
 20 Fox, Rebecca              12 BRID-CO                        1:07.37        
 21 MC Donagh, Avril          12 S                              1:11.26        
 22 Sidley, Michelle          12 TUAI                           1:12.79        
 23 Mawhinney, Lia            12 S                              1:20.83        
 -- Clyne, Ava                12 KNOR-CO                             DQ        
 -- MC Donald, Grainne        12 HIPK-CO                             DQ        
 
Event 6  Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          50.00  11 QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Coyne, Peter              11 BALMW-CO                         49.82 QT     
  2 Mc Namara, Conor          11 SNUG-CO                          50.13        
  3 Hwang, Jun                11 RAHA                             51.05        
  4 Watterson, Harry          11 GSDE-CO                          52.56        
  5 Wallace, Tom              11 Scoil Fhursa-CO                1:00.37        
  6 Gavican, Richie           11 S                              1:00.73        
  7 O'Malley, Seamus          11 Scoil Iognaid-CO               1:00.83        
  8 Tynan, Ronan              11 TCLA-CO                        1:04.43        
  9 Quinn, Sean               11 PKCAR-CO                       1:06.22        
 10 Donnelly, Even            11 S                              1:07.24        
 11 Lardner, Darragh          11 Ballyderry Tuam-CO             1:07.69        
 12 Ward, Kevin               11 GS Chonc na Re-CO              1:08.48        
 13 Costello, Phillip         11 S                              1:08.78        
 14 MC Donaill, Ronan         11 GS Chonc na Re-CO              1:11.94        
 15 MACARTAN, Oisin           11 Scoil Iognaid-CO               1:12.74        
 16 Tighe, Oscar              11 GART-CO                        1:15.27        
 -- O'Maolan, Ronan           11 GS Chonc na Re-CO                   DQ        
 
Event 6  Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          47.00  12 QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Brien, Christian        12 GS Athlone-CO                    44.90 QT     
  2 Cunningham Smyth, Michae  12 Scoil Iognaid-CO                 47.52        
  3 Mc Glue, Oisin            12 Scoil Mhuire-CO                  48.10        
  4 MC Keon, Even             12 S                                48.42        
  5 Smith, Cathal             12 S                                48.49        
  6 Webb, Ruairi              12 Tarmon School-CO                 53.05        
  7 MC Guigan, Shane          12 S                                53.92        
  8 Dempsey, Michael          12 Scoil Fhursa-CO                  54.05        
  9 Newell, Noah              12 S                                55.72        
 10 Heaney, David             12 CMBNS                            57.95        
 11 Stanley, Robbie           12 COOTE-CO                       1:05.18        
 -- De Abreu, Theo            12 SCBHR-CO                            DQ        
 
Event 7  Girls 11-12 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Scoil Iognaid-CO  'A'                                       2:55.13        
  2 Gael Scoil Uileoga DE Burca CM-CO  'B'                      3:03.79        
  3 ST Johnthe Apostle Knocknacara  'A'                         3:14.20        
  4 Carbury N S Sligo-CO  'A'                                   3:14.50        
  5 Tuairini  'A'                                               4:12.71        
 
Event 8  Boys 11-12 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Scoil Iognaid-CO  'A'                                       2:44.83        
  2 Claremorris Boys NS  'A'                                    3:03.98        
 
Event 9  Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          39.00  11 QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Walshe, Caoimhe           11 Breaffy-CO                       35.17 QT     
  2 Grasza, Zofia             11 COOSA-CO                         35.57 QT     
  3 Meaney, Isabelle          11 GS Mhic Amhlaigh-CO              35.71 QT     
  4 Walsh, Aoife              11 MGSC-CO                          36.72 QT     
  5 Henson, Amelie            11 TCLA-CO                          37.42 QT     
  6 O'Donohue, Orla           11 CKILL                            37.86 QT     
  7 Sudok, Martya             11 S                                38.49 QT     
  8 Purtill, Niamh            11 TCLA-CO                          39.62        
  9 Mooney, Ciara             11 Ballyderry Tuam-CO               39.88        
 10 Langan, Aimee             11 Culleens NS-CO                   40.18        
 11 Horkan, Holly             11 GSCOI-CO                         40.40        
 13 Burke, Meadbh             11 GSUD-CO                          41.02        
 14 Lynch, Naoise             11 GS Mhic Amhlaigh-CO              42.05        
 15 Derwin, Aideen            11 Baylin  Athlone-CO               42.32        
 16 Swaris, Selisha           11 S                                42.59        
 18 Ward, Loanne              11 STJA                             44.06        
 19 Burnes, Aideen            11 Ballyderry Tuam-CO               44.62        
 20 Bradley, Kate             11 HIPK-CO                          45.08        
 21 Brady, Kari               11 TCLA-CO                          45.12        
 22 O'Hanlon, Katie           11 Scoil Iognaid-CO                 45.52        
 23 O'Malley, Molly Rose      11 S                                45.71        
 24 Laheny Fee, Robyn         11 COLEH-CO                         45.84        
 25 Bracken, Aine             11 S                                46.29        
 25 Heverin, Keela            11 LAVY-CO                          46.29        
 27 Hackett, Caoimhe          11 Breaffy-CO                       46.41        
 28 Gilbest, Lois             11 S                                48.12        
 29 Roche, Aisling            11 S                                48.67        
 30 Shaughnessy, Moya         11 STPAU-CO                         50.86        
 31 NI Shiadhail, Ellie       11 Scoil Iognaid-CO                 52.83        
 32 Sheridan, Maeve           11 GS Mhic Amhlaigh-CO              53.47        
 33 Fallon, Clodagh           11 GART-CO                          56.71        
 34 Fallon, Jenny             11 GART-CO                          57.07        
 35 French, Mia               11 GS Chonc na Re-CO                59.21        
 36 Beckett, Sorcha           11 LAVY-CO                        1:04.60        
 37 Walsh, Katie              11 HIPK-CO                        1:06.15        
 38 Duffy, Aoibheann          11 LAVY-CO                        1:06.25        
 39 Keena MC Daid, Lara Elle  11 ARDN-CO                        1:06.92        
 40 Joyce, Ava                11 S                              1:07.55        
 41 Joyce, Alanna             11 GS Mhic Amhlaigh-CO            1:18.65        
 
Event 9  Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          36.00  12 QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Flanagan, Keela           12 TANG-CO                          30.92 QT     
  2 Rather, Zainab            12 GS Mhic Amhlaigh-CO              31.31 QT     
  3 Freeman, Sinead           12 Tarmon School-CO                 31.45 QT     
  4 Mc Keon, Ella M           12 ST BR-CO                         33.03 QT     
  5 Lulling, Alannah          12 KNON-CO                          34.81 QT     
  6 O'Grady, Lily             12 BDARE                            35.83 QT     
  7 Worchol, Julia            12 S                                36.12        
  8 Sultanov, Renae           12 STJA                             36.50        
  9 Coffey, Aileen            12 KILCO-CO                         38.85        
 10 Mc Dermott Williams, Sha  12 CARBU-CO                         39.18        
 11 Tynan, Aoibhinn           12 TCLA-CO                          39.44        
 12 Morris, Aisling           12 DUNMO                            40.16        
 13 Cloherty, Lucia           12 SCRAI-CO                         40.24        
 14 Simon, Imogan             12 ATHM-CO                          40.39        
 15 O'Brien, Roisin           12 Barna NS Gal-CO                  41.60        
 16 Lowe, Isabelle            12 S                                41.84        
 17 Clyne, Ava                12 KNOR-CO                          41.94        
 18 Irwin, Emily              12 S                                42.01        
 19 Nolan, Paula              12 TCLA-CO                          44.21        
 20 Hughes, Keela             12 PCT-CO                           44.60        
 21 Nagy, Romina              12 PCT-CO                           45.72        
 22 Firzgerld, Anna           12 S                                45.86        
 23 MC Manus, Caomhog         12 HIPK-CO                          45.96        
 24 Sheridan, Ellie           12 GART-CO                          48.23        
 25 Fox, Rebecca              12 BRID-CO                          48.49        
 26 MC Donald, Grainne        12 HIPK-CO                          49.62        
 27 Kelly, Ruby               12 S                                50.34        
 28 Sidley, Nicole            12 TUAI                             51.33        
 
Event 10  Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          38.00  11 QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Weafer, Ashley            11 S                                31.64 QT     
  2 Murphy, Kevin OG          11 S                                34.31 QT     
  3 O'Grady, Matthew          11 BDARE                            35.36 QT     
  4 Harte, Conor              11 CMBNS                            37.72 QT     
  5 O'Neill, Padraig          11 TCLA-CO                          37.93 QT     
  6 Rather, Shaane            11 GS Mhic Amhlaigh-CO              38.85        
  7 Coyne, Peter              11 BALMW-CO                         39.06        
  8 Gavican, Richie           11 S                                40.74        
  9 Monaghan, Joseph          11 Scoil Iognaid-CO                 40.85        
 10 Quinn, Sean               11 PKCAR-CO                         41.48        
 11 Sweeney, Conn             11 Scoil Iognaid-CO                 42.15        
 12 Mc Namara, Conor          11 SNUG-CO                          42.56        
 13 Grimes, Kit               11 STJA                             43.09        
 14 Tynan, Ronan              11 TCLA-CO                          43.89        
 15 MC Cormack, Ruadhan       11 S                                44.32        
 16 Burke, Evan               11 PCT-CO                           45.09        
 17 Watterson, Harry          11 GSDE-CO                          45.85        
 18 Murphy, James             11 Scoil Iognaid-CO                 46.13        
 19 O'Maolan, Ronan           11 GS Chonc na Re-CO                46.28        
 20 Burke, Jamie              11 S                                46.84        
 21 MC Donaill, Ronan         11 GS Chonc na Re-CO                47.14        
 22 O'Hara, Eibhear           11 FMHR-CO                          47.32        
 22 Tighe, Oscar              11 GART-CO                          57.58        
 23 Lardner, Darragh          11 Ballyderry Tuam-CO               49.39        
 24 Morley, Devyn             11 STJC-CO                          52.00        
 25 Donnelly, Even            11 S                                52.61        
 26 Feeney, Christopher       11 BLTOG-CO                         54.41        
 27 Ward, Kevin               11 GS Chonc na Re-CO                55.25        
 28 Killeen, Cathal           11 BARN-CO                          57.74        
 
Event 10  Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          35.00  12 QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Brien, Christian        12 GS Athlone-CO                    35.24        
  2 Dowling, Luke             12 DUNMO                            35.41        
  3 Bradley, Mark             12 HIPK-CO                          36.04        
  4 Griallais, Luc            12 S                                36.25        
  5 Burke, Tomas              12 CMBNS                            36.53        
  6 MC Keon, Even             12 S                                36.71        
  7 MC Donnell, Cameron       12 GS Chonc na Re-CO                36.90        
  8 Dillon, Evan              12 CMBNS                            37.23        
  9 Cunningham Smyth, Michae  12 Scoil Iognaid-CO                 38.11        
 10 Cormican, Mark            12 ATHY-CO                          38.35        
 11 O'Malley, Padraic         12 Scoil Iognaid-CO                 38.71        
 12 Moran, Darragh            12 Rathcormac NS-CO                 38.80        
 13 Hanly, Diarmuid           12 GSCOI-CO                         39.35        
 14 Newell, Noah              12 S                                39.67        
 15 Duffy Harrington, Cory    12 S                                40.56        
 16 Iakimov, Cyril            12 PCT-CO                           42.36        
 17 Webb, Ruairi              12 Tarmon School-CO                 42.54        
 18 Donnelly, Cian            12 S                                43.25        
 19 Fannon, Pierce            12 SCBHR-CO                         43.88        
 20 `maxwell, Conn            12 S                                44.30        
 21 Costello, Conor           12 S                                47.60        
 23 Stanley, Robbie           12 COOTE-CO                         58.03        
 
Event 11  Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          55.00  11 QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Heffernan, Emma           11 GSUD-CO                          41.58 QT     
  2 Meaney, Isabelle          11 GS Mhic Amhlaigh-CO              44.05 QT     
  3 O'Donohue, Orla           11 CKILL                            44.62 QT     
  4 Delaney, Faith            11 S                                44.73 QT     
  5 Brennan, Emma             11 STMS-CO                          45.68 QT     
  6 Troy, Elenor              11 Scoil Iognaid-CO                 47.44 QT     
  7 Kelly, Alana              11 GSUD-CO                          48.49 QT     
  7 Nolan, Emma               11 TCLA-CO                          48.49 QT     
  9 Griffiths-Maher, Carys    11 CARBU-CO                         49.41 QT     
 10 Lynn, Aine                11 MGSC-CO                          49.47 QT     
 11 Riely, Aine               11 S                                50.40 QT     
 12 Newell, Amy               11 Scoil Fhursa-CO                  55.13        
 13 Bradley, Kate             11 HIPK-CO                        1:01.47        
 
Event 11  Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          45.00  12 QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Moore, Erin               12 S                                34.61 QT     
  2 Flanagan, Keela           12 TANG-CO                          35.96 QT     
  3 Mc Keon, Ella M           12 ST BR-CO                         38.70 QT     
  4 Hunter, Lauren            12 CARBU-CO                         39.70 QT     
  5 Quinn, Grace              12 CROGH-CO                         40.99 QT     
  5 Hussey, Louisa            12 Scoil Iognaid-CO                 40.99 QT     
  7 Lannon, Lucy              12 BEKAN-CO                         42.78 QT     
  8 Harmon, Aoibheann         12 LEIT                             43.51 QT     
  9 Botler, Ellie             12 Breaffy-CO                       43.89 QT     
 10 Klaudif, Pajak            12 QUAY                             44.83 QT     
 11 Nolan, Shauna             12 S                                44.84 QT     
 12 Parker, Matilda           12 Summerhill C-NT                  45.56        
 13 Jennings, Ruby            12 BARN-CO                          45.94        
 14 Kilduff, Lauren           12 KILCG                            49.65        
 15 O'Brien, Roisin           12 Barna NS Gal-CO                  51.47        
 
Event 12  Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          50.00  11 QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Murphy, Kevin OG          11 S                                40.14 QT     
  2 Woolley, David            11 CMBNS                            41.54 QT     
  3 Harte, Conor              11 CMBNS                            47.61 QT     
  4 Smyth, Sam                11 CMBNS                            48.45 QT     
  5 Banks, Cillian O'Bruac    11 Scoil Iognaid-CO                 48.52 QT     
  6 Ruddy, Luke               11 ST BR-CO                         53.32        
  7 Burke, Jamie              11 S                              1:05.86        
  8 Kane, Thomas              11 GS Chonc na Re-CO              1:08.46        
  9 Killeen, Cathal           11 BARN-CO                        1:10.72        
 
Event 12  Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          45.00  12 QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Healy, Tom                12 Scoil Iognaid-CO                 38.04 QT     
  2 Smith, Cathal             12 S                                40.39 QT     
  3 Dowling, Luke             12 DUNMO                            40.56 QT     
  4 MC Weeney, Senan          12 S                                41.13 QT     
  5 Mc Glue, Oisin            12 Scoil Mhuire-CO                  41.60 QT     
  6 O'Connor, Ben             12 CROGH-CO                         41.89 QT     
  7 White, Charlie            12 QUAY                             44.01 QT     
  8 Patten, Joseph            12 Scoil Iognaid-CO                 44.53 QT     
  9 Laurance, Aaron           12 KNOR-CO                          44.57 QT     
 10 Meehan, Brian             12 URSU-CO                          46.54        
 11 Griallais, Luc            12 S                                47.60        
 12 Cunningham, Finn          12 SCREA-CO                         48.97        
 13 Hanly, Diarmuid           12 GSCOI-CO                         51.04        
 14 Duffy Harrington, Cory    12 S                                59.53        
 15 Donnelly, Cian            12 S                                59.65        
 
Event 13  Girls 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Tubberclair NS Athlone-CO  'B'                              2:19.74        
  2 Scoil Iognaid-CO  'A'                                       2:43.67        
  3 Carbury N S Sligo-CO  'A'                                   2:46.88        
  4 Gael Scoil Uileoga DE Burca CM-CO  'A'                      2:47.03        
  5 ST Johnthe Apostle Knocknacara  'A'                         2:51.52        
  6 Presentation Tuam-CO  'A'                                   2:57.42        
  7 Tubberclair NS Athlone-CO  'A'                              3:14.09        
  8 Hightpark CO Sligo-CO  'A'                                  3:31.07        
  9 Gaelscoil Mhic Amhlaigh-CO  'A'                             3:34.61        
 10 Scoil Bhride-CO  'A'                                        3:39.24        
 11 Tuairini  'A'                                               3:50.87        
 12 Ard NA Grath Athlone-CO  'A'                                4:00.25        
 
Event 14  Boys 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Scoil Iognaid-CO  'A'                                       2:28.00        
  2 Claremorris Boys NS  'A'                                    2:40.98        
 
Event 15  Girls 9 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          57.00  9 QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mulvey, Miya               9 STJC-CO                          44.59 QT     
  2 Czaja, Oliwia              9 S                                50.88 QT     
  3 Feery, Aoibhinn            9 CKA-CO                           52.02 QT     
  4 Patten, Elizabeth          9 Scoil Iognaid-CO                 54.93 QT     
  5 MC Donaill, Saoirse        9 GS Chonc na Re-CO                56.44 QT     
  6 Rennick, Ruby              9 STPAU-CO                         59.10        
  7 Lally, Ciara               9 GSDE-CO                          59.11        
  9 Ramsey, Aine               9 MT PL                          1:05.41        
 10 Donnellan, Laura May       9 Scoil Iognaid-CO               1:09.82        
 11 Waters, Leah               9 S                              1:11.81        
 12 MC Loughlin, Aoibhe        9 Scoil Iognaid-CO               1:13.72        
 13 NI Mhiachain, Anna Mae     9 Scoil Iognaid-CO               1:14.47        
 14 Walkin, Ruby               9 QUAY                           1:28.69        
 
Event 15  Girls 10 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          54.00  10 QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lavin, Aoife              10 WHLD-CO                          42.58 QT     
  2 O'Donnell, Fia            10 TUAI                             45.30 QT     
  3 Dunne, Saoirse            10 CKA-CO                           45.42 QT     
  3 Connaughton, Sarah        10 GSDA-CO                          45.42 QT     
  5 Hannon, Siofra            10 S                                48.32 QT     
  6 Waters, Aoibhin           10 DUNMO                            48.43 QT     
  7 Hannon, Amelie F          10 CUALA-CO                         49.37 QT     
  8 Masterson, Sinead         10 S                                49.41 QT     
  8 Golden, Stephine          10 TUAI                           1:05.16        
  9 Dunne, Emily              10 CARBU-CO                         50.15 QT     
 10 Holland, Ellen            10 Scoil Iognaid-CO                 51.45 QT     
 11 Butler, Anna              10 Breaffy-CO                       51.78 QT     
 12 Connolly, Neysa           10 Scoil Fhursa-CO                  51.79 QT     
 13 Gannon, Dearbhla          10 S                                53.31 QT     
 14 Gurkian, Caragh           10 STJC-CO                          53.73 QT     
 15 Quinn, Emily              10 CROGH-CO                         54.08        
 16 Riely, Elaine             10 S                                55.10        
 17 Lannon, Charlette         10 BEKAN-CO                         55.59        
 18 Stoodley, Charlotte       10 CARBU-CO                         56.40        
 19 Deely, Anna               10 SNUG-CO                          56.80        
 20 MC Cormack, Lola          10 Scoil Iognaid-CO                 56.87        
 21 O'Donnell, Sarah          10 S                                57.65        
 22 Gallagher, Holly          10 Scoil Iognaid-CO                 57.75        
 23 Heneghan, Cora            10 BRID-CO                          57.92        
 24 Hennessy, Eabha           10 Scoil Mhuire-CO                1:00.92        
 25 Flaherty, Caoimhe         10 CROSS-CO                       1:01.22        
 26 Mallon, Kate              10 BALMW-CO                       1:01.82        
 27 MC Hale, Ailisan          10 S                              1:04.61        
 28 Sidley, Rachel            10 TUAI                           1:11.80        
 
Event 16  Boys 9 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          57.00  9 QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Higgins, Darach            9 CMBNS                            46.25 QT     
  2 Connery, Eoin              9 STJA                             46.49 QT     
  3 Meehan, James              9 URSU-CO                          49.23 QT     
  4 Kenny, Luke                9 Scoil Iognaid-CO                 52.79 QT     
  5 Persad, Bobby              9 Scoil Iognaid-CO                 54.97 QT     
  6 Gibbons, Patrick           9 Scoil Fhursa-CO                  55.09 QT     
  7 Dillon, Kyle               9 CMBNS                            55.33 QT     
  8 Troy, Vincent              9 Scoil Iognaid-CO                 58.30        
  9 Coll, James                9 Scoil Iognaid-CO                 58.87        
 10 Henihan, Ronan             9 Scoil Iognaid-CO                 59.06        
 11 O'Dpwd, Eoin               9 Scoil Iognaid-CO                 59.14        
 12 Banks, Rory                9 Scoil Iognaid-CO                 59.19        
 13 Brennan, Conor             9 S                              1:02.47        
 14 Higgins, Orry              9 GART-CO                        1:03.57        
 15 MC Artan, Tadhg            9 Scoil Iognaid-CO               1:10.24        
 16 Bradley, Luke              9 HIPK-CO                        1:14.35        
 
Event 16  Boys 10 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          54.00  10 QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lowe, Harry               10 Baylin  Athlone-CO               41.46 QT     
  2 Geng, Preston             10 SCEIN-CO                         43.56 QT     
  3 Mitchell, John            10 Moate-CO                         43.94 QT     
  4 Lenord, Cillian           10 S                                45.63 QT     
  5 Kelly, Darragh            10 TULL-CO                          46.97 QT     
  6 O'Boyle, Sean             10 S                                50.61 QT     
  7 Keane, Ronan              10 Scoil Iognaid-CO                 52.40 QT     
  8 MC Enroy, James           10 STJA                             53.50 QT     
  9 Farrell, Shane M          10 LCG                              54.50        
 10 Barber, Nathan            10 GART-CO                          56.78        
 11 Smyth, Joshua             10 CMBNS                            59.09        
 12 Burke, Killian            10 BALLM                            59.12        
 13 MC Manus, Manus           10 HIPK-CO                        1:00.00        
 14 O'Lochlan, Daniel         10 Scoil Iognaid-CO               1:03.21        
 15 O'Donovan, Oisin          10 BALLM                          1:03.51        
 16 Norvilas, Nojus           10 Breaffy-CO                     1:03.86        
 17 Challenger, Noah          10 Scoil Iognaid-CO               1:09.11        
 18 Shaughnessy, Adam         10 BALLM                          1:09.28        
 
Event 17  Girls 9 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:05.00  9 QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Donnell, Laura           9 Scoil Iognaid-CO                 53.62 QT     
  2 Railton, Katie             9 PCT-CO                           55.90 QT     
  3 Newell, Grace              9 CARBU-CO                         55.95 QT     
  4 Czaja, Oliwia              9 S                              1:06.04        
  5 Loughrey, Lauran           9 CREAG-CO                       1:09.62        
  6 Turner, Ida                9 Scoil Iognaid-CO               1:10.89        
  7 Ramsey, Aine               9 MT PL                          1:23.95        
  8 NI Shiadhail, Reitseal     9 Scoil Iognaid-CO               1:30.06        
 
Event 17  Girls 10 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:00.00  10 QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hannon, Amelie F          10 CUALA-CO                         52.56 QT     
  2 Connaughton, Sarah        10 GSDA-CO                          53.01 QT     
  3 Tarasiewicz, Bianka       10 PCT-CO                           53.62 QT     
  4 Farrell, Sophie           10 Scoil Iognaid-CO                 55.23 QT     
  5 SO, Kirstin               10 TCLA-CO                          55.67 QT     
  5 Duignan, Alicia           10 STJC-CO                          55.67 QT     
  7 Jakimovic, Jasmine        10 S                                56.36 QT     
  8 Quinn, Emily              10 CROGH-CO                         56.59 QT     
  9 Manning, Clhloe           10 S                                57.78 QT     
 10 Griffiths-Maher, Helena   10 CARBU-CO                         58.74 QT     
 11 O'Conaola, Isabelle       10 CREAG-CO                         58.75 QT     
 12 Rozhkova, Maria           10 MEEL-CO                          58.86 QT     
 13 Masterson, Sinead         10 S                                59.14 QT     
 14 Roche Branigan, Abbey     10 PCT-CO                         1:00.22        
 15 Holland, Ellen            10 Scoil Iognaid-CO               1:01.45        
 16 Riely, Elaine             10 S                              1:02.28        
 17 Donohoe, Saoirse          10 PKCAR-CO                       1:04.04        
 18 Gurkian, Caragh           10 STJC-CO                        1:07.50        
 19 Ruane, Bronagh            10 SCMGS-CO                       1:09.27        
 20 Fannon, Laura             10 SCBHR-CO                       1:11.73        
 21 O'Connor, Emily           10 CROGH-CO                       1:12.11        
 22 Lizatt Kiss, Milena       10 S                              1:16.21        
 23 Golden, Stephine          10 TUAI                           1:20.61        
 
Event 18  Boys 9 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:05.00  9 QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Connery, Eoin              9 STJA                             53.11 QT     
  2 Higgins, Darach            9 CMBNS                            53.80 QT     
  3 MC Guinness, Jack          9 BHOWN                          1:01.99 QT     
  4 Heverin, Luke              9 LAVY-CO                        1:07.21        
  5 Kenny, Luke                9 Scoil Iognaid-CO               1:08.28        
  6 Lardner, Conor             9 Ballyderry Tuam-CO             1:08.42        
  7 Heaslip, Henry             9 Scoil Iognaid-CO               1:11.15        
  8 O'Dpwd, Eoin               9 Scoil Iognaid-CO               1:18.50        
  9 O'Shaughnessy, Eoin        9 STJC-CO                        1:19.05        
 10 Laoi, Conor                9 Scoil Iognaid-CO               1:20.47        
 11 Donnellan, Peter           9 Scoil Iognaid-CO               1:22.37        
 12 McGiollarnath, Ruaidhri    9 Scoil Iognaid-CO               1:26.19        
 13 Lulling, Nicholas          9 SHRUL                          1:31.37        
 -- O'Brien, Bobby             9 GS Athlone-CO                       DQ        
 -- Banks, Rory                9 Scoil Iognaid-CO                    DQ        
 -- O'Grady, Jack              9 BDARE                               DQ        
 
Event 18  Boys 10 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          57.00  10 QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Duda, Scott               10 ST CW                            46.03 QT     
  2 Coll, Leon                10 STJA                             56.92 QT     
  3 O'Boyle, Sean             10 S                                58.78        
  4 Meegan, Sam               10 GS Athlone-CO                  1:01.16        
  5 Gallagher, Tom            10 Scoil Iognaid-CO               1:03.89        
  6 Mac Giollarnath, Diarmui  10 Scoil Iognaid-CO               1:06.41        
  7 White, Seamus             10 Aughrin R'Common-CO            1:15.01        
 -- MC Keon, Cian             10 S                                   DQ        
 -- Mahon, Ethan              10 S                                   DQ        
 -- O'Shaughnessy, Jack       10 STJC-CO                             DQ        
 -- Munnely, Oisin            10 LAVY-CO                             DQ        
 
Event 19  Girls 9-10 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Carbury N S Sligo-CO  'A'                                   3:37.47        
  2 Scoil Iognaid-CO  'A'                                       3:56.18        
  3 Melview  'A'                                                4:00.94        
  4 Scoil Mhuire-CO  'A'                                        4:06.13        
 -- Tuairini  'A'                                                    DQ        
 
Event 20  Boys 9-10 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 ST Johnthe Apostle Knocknacara  'A'                         3:55.11        
  2 Gaelscoil Mhic Amhlaigh-CO  'A'                             3:57.82        
  3 Claremorris Boys NS  'A'                                    4:10.40        
 -- Scoil Iognaid-CO  'A'                                            DQ        
 
Event 21  Girls 9 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          45.00  9 QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ryan, Alice                9 BALMW-CO                         42.35 QT     
  2 Newell, Grace              9 SLIGO                            43.24 QT     
  3 Railton, Katie             9 PCT-CO                           45.20        
  4 Patten, Elizabeth          9 Scoil Iognaid-CO                 46.75        
  5 Feery, Aoibhinn            9 CKA-CO                           47.62        
  6 MC Donaill, Saoirse        9 GS Chonc na Re-CO                47.99        
  7 Rennick, Ruby              9 STPAU-CO                         52.14        
  8 O'Malley, Rosin            9 Scoil Iognaid-CO                 53.40        
 10 Lally, Ciara               9 GSDE-CO                          56.27        
 11 Connell, Rachel            9 BAMC-CO                          57.38        
 12 O'Donnell, Laura           9 Scoil Iognaid-CO                 59.83        
 13 Turner, Ida                9 Scoil Iognaid-CO               1:02.01        
 14 Waters, Leah               9 S                              1:03.03        
 15 Donnellan, Laura May       9 Scoil Iognaid-CO               1:04.88        
 16 Ward, Ella                 9 GS Chonc na Re-CO              1:06.14        
 17 MC Loughlin, Aoibhe        9 Scoil Iognaid-CO               1:10.67        
 18 Walkin, Ruby               9 QUAY                           1:32.13        
 -- NI Mhiachain, Anna Mae     9 Scoil Iognaid-CO                    DQ        
 
Event 21  Girls 10 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          43.00  10 QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Radomska, Lena            10 S                                37.07 QT     
  2 Dunne, Saoirse            10 CKA-CO                           39.85 QT     
  3 Tarasiewicz, Bianka       10 PCT-CO                           39.92 QT     
  4 Fox, Laura                10 Moate-CO                         40.62 QT     
  5 Lavin, Aoife              10 WHLD-CO                          40.94 QT     
  6 Hannon, Siofra            10 S                                41.92 QT     
  7 SO, Kirstin               10 TCLA-CO                          43.17        
  8 Duignan, Alicia           10 STJC-CO                          43.72        
  9 Ryan, Sally               10 BALMW-CO                         44.17        
  9 MC Hale, Ailisan          10 S                                55.28        
 10 Farrell, Sophie           10 Scoil Iognaid-CO                 44.34        
 11 Waters, Aoibhin           10 DUNMO                            45.88        
 12 Butler, Anna              10 Breaffy-CO                       46.22        
 13 Connolly, Neysa           10 Scoil Fhursa-CO                  46.49        
 14 Nelson, Emily             10 S                                46.96        
 15 Jakimovic, Jasmine        10 S                                47.65        
 16 Cunningham, Leah          10 STMS-CO                          47.81        
 17 O'Conaola, Isabelle       10 CREAG-CO                         47.88        
 18 Dunne, Emily              10 CARBU-CO                         48.19        
 19 Gill, Mya                 10 TANG-CO                          48.29        
 20 Deely, Anna               10 SNUG-CO                          48.61        
 20 Gallagher, Holly          10 Scoil Iognaid-CO                 48.61        
 22 Rozhkova, Maria           10 MEEL-CO                          49.32        
 23 Heneghan, Cora            10 BRID-CO                          49.57        
 24 Stoodley, Charlotte       10 CARBU-CO                         50.03        
 25 Roche Branigan, Abbey     10 PCT-CO                           50.23        
 26 Gannon, Dearbhla          10 S                                50.35        
 27 Beirne, Sarah             10 S                                52.14        
 28 MC Cormack, Lola          10 Scoil Iognaid-CO                 54.52        
 29 Donohoe, Saoirse          10 PKCAR-CO                         54.61        
 30 Hennessy, Eabha           10 Scoil Mhuire-CO                  55.76        
 31 Ruane, Bronagh            10 SCMGS-CO                         56.49        
 32 Fannon, Laura             10 SCBHR-CO                         56.78        
 33 Manning, Clhloe           10 S                                57.02        
 34 Flaherty, Caoimhe         10 CROSS-CO                         58.44        
 35 Costello, Laura           10 CREAG-CO                         59.26        
 36 O'Connor, Emily           10 CROGH-CO                       1:00.01        
 37 Mallon, Kate              10 BALMW-CO                       1:00.98        
 -- Lizatt Kiss, Milena       10 S                                  DNF        
 
Event 22  Boys 9 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          45.00  9 QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 MC Guinness, Jack          9 BHOWN                            40.79 QT     
  2 Persad, Bobby              9 Scoil Iognaid-CO                 44.27 QT     
  3 Meehan, James              9 URSU-CO                          45.51        
  4 O'Brien, Bobby             9 GS Athlone-CO                    47.47        
  5 O'Grady, Jack              9 BDARE                            48.17        
  6 Gibbons, Patrick           9 Scoil Fhursa-CO                  48.34        
  7 Brennan, Conor             9 S                                49.78        
  8 Higgins, Orry              9 GART-CO                          50.26        
  9 Henihan, Ronan             9 Scoil Iognaid-CO                 53.70        
 10 Coll, James                9 Scoil Iognaid-CO                 55.65        
 11 Mooney, Eoin               9 Ballyderry Tuam-CO               59.08        
 12 MC Artan, Tadhg            9 Scoil Iognaid-CO                 59.94        
 13 Kennedy, Paraic            9 Scoil Iognaid-CO               1:00.16        
 14 Heverin, Luke              9 LAVY-CO                        1:00.29        
 15 Lardner, Conor             9 Ballyderry Tuam-CO             1:00.35        
 16 Troy, Vincent              9 Scoil Iognaid-CO                 49.94        
 16 Heaslip, Henry             9 Scoil Iognaid-CO               1:00.45        
 17 Mooney, Noah               9 GS Mhic Amhlaigh-CO            1:01.55        
 18 Donnellan, Peter           9 Scoil Iognaid-CO               1:06.66        
 19 McGiollarnath, Ruaidhri    9 Scoil Iognaid-CO               1:08.87        
 20 Laoi, Conor                9 Scoil Iognaid-CO               1:10.24        
 21 Lulling, Nicholas          9 SHRUL                          1:10.93        
 22 Hanley, Maitiu             9 GSCOI-CO                       1:35.34        
 27 Bradley, Luke              9 HIPK-CO                        1:09.63        
 
Event 22  Boys 10 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          41.00  10 QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Flanagan, Darragh         10 TANG-CO                          34.17 QT     
  2 Lowe, Harry               10 Baylin  Athlone-CO               35.27 QT     
  3 Mitchell, John            10 Moate-CO                         37.30 QT     
  4 Higgins, Milo             10 GART-CO                          38.44 QT     
  5 Geng, Preston             10 SCEIN-CO                         39.25 QT     
  6 Breathnach, Darragh       10 GS Mhic Amhlaigh-CO              40.21 QT     
  7 Kelly, Darragh            10 TULL-CO                          41.74        
  8 Coll, Leon                10 STJA                             42.68        
  9 MC Keon, Cian             10 S                                47.10        
 10 Meegan, Sam               10 GS Athlone-CO                    47.60        
 11 Farrell, Shane M          10 LCG                              48.45        
 12 MC Enroy, James           10 STJA                             48.75        
 13 Gallagher, Tom            10 Scoil Iognaid-CO                 48.94        
 14 Smith, Tommy              10 BALLM                            49.84        
 15 MC Manus, Manus           10 HIPK-CO                          49.89        
 17 Mahon, Ethan              10 S                                50.38        
 18 Mac Giollarnath, Diarmui  10 Scoil Iognaid-CO                 51.20        
 19 Burke, Killian            10 BALLM                            52.38        
 20 Keane, Ronan              10 Scoil Iognaid-CO                 54.49        
 21 O'Donovan, Oisin          10 BALLM                            55.89        
 22 Norvilas, Nojus           10 Breaffy-CO                       56.29        
 23 Shaughnessy, Adam         10 BALLM                            59.40        
 24 O'Lochlan, Daniel         10 Scoil Iognaid-CO               1:03.02        
 25 Challenger, Noah          10 Scoil Iognaid-CO               1:03.82        
 26 White, Seamus             10 Aughrin R'Common-CO            1:08.67        
 
Event 23  Girls 9 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:00.00  9 QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mulvey, Miya               9 STJC-CO                          42.48 QT     
  2 Connelly, Sarah            9 S                              1:23.35        
 
Event 23  Girls 10 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          55.00  10 QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Radomska, Lena            10 S                                44.43 QT     
  2 O'Donnell, Fia            10 TUAI                             47.93 QT     
  3 Fox, Laura                10 Moate-CO                         52.41 QT     
  4 Lannon, Charlette         10 BEKAN-CO                         53.11 QT     
  5 Griffiths-Maher, Helena   10 CARBU-CO                         58.49        
  6 Nelson, Emily             10 S                              1:01.18        
  7 O'Donnell, Sarah          10 S                              1:13.83        
 
Event 24  Boys 9 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:00.00  9 QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Troy, Vincent              9 Scoil Iognaid-CO               1:03.26        
  2 Mooney, Eoin               9 Ballyderry Tuam-CO             1:11.15        
  3 O'Shaughnessy, Eoin        9 STJC-CO                        1:26.98        
  4 Kennedy, Paraic            9 Scoil Iognaid-CO               1:29.62        
 
Event 24  Boys 10 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          55.00  10 QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Duda, Scott               10 ST CW                            37.57 QT     
  2 Flanagan, Darragh         10 TANG-CO                          40.84 QT     
  3 Higgins, Milo             10 GART-CO                          47.58 QT     
  4 Lenord, Cillian           10 S                                49.04 QT     
  5 Breathnach, Darragh       10 GS Mhic Amhlaigh-CO              54.89 QT     
  6 O'Shaughnessy, Jack       10 STJC-CO                          55.04        
 
Event 25  Girls 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Scoil Iognaid-CO  'A'                                       3:05.50        
  2 Carbury N S Sligo-CO  'A'                                   3:16.06        
  3 Tuairini  'A'                                               3:26.67        
  4 Melview  'A'                                                3:44.51        
  5 Newtown  'A'                                                3:53.70        
 
Event 26  Boys 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Gaelscoil Mhic Amhlaigh-CO  'A'                             3:10.25        
  2 Scoil Iognaid-CO  'A'                                       3:16.22        
  3 ST Johnthe Apostle Knocknacara  'A'                         3:31.81        
  4 Claremorris Boys NS  'A'                                    3:32.02        
  5 Ballamana Galway  'A'                                       3:43.62