Shark Regional Development Meet OCT 2018              
                                                                      
 
Event 1  Girls 11 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:22.00  A
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hannon, Isolde            11 Bluefin SC                     1:19.08 A      
  2 Rather, Zainab            11 GAL                            1:21.43 A      
  3 Joyce, Emelia             11 SHARK                          1:22.13        
  4 McNicholas, Lydia         11 Laser                          1:23.66        
  5 Geraghty, Laura           10 GAL                            1:24.44        
  6 Lulling, Alannah          11 Tuam Swim Team                 1:26.09        
  7 Roland, Miriam            11 Bluefin SC                     1:27.62        
  8 Murphy, Niamh             10 Laser                          1:27.93        
  9 Joyce, Isabel             11 SHARK                          1:28.96        
 10 Awaja, Sura               11 SHARK                          1:32.23        
 11 Kilduff, Lauren           10 Bluefin SC                     1:33.24        
 12 Doorly, Isabelle          10 GAL                            1:33.36        
 13 Boyle, Hannah             11 Bluefin SC                     1:33.87        
 14 Kelly, Katie              11 SHARK                          1:34.80        
 15 Rigney, Rachel            11 GAL                            1:35.39        
 16 Tannian, Emma             11 SHARK                          1:38.12        
 17 Coffey, Aileen            10 Tuam Swim Team                 1:38.71        
 18 Kearns, Elana             11 SHARK                          1:38.91        
 19 Thapa, Anusooya           11 GAL                            1:39.32        
 20 Currie, Sophie            10 SHARK                          1:40.13        
 21 Cai, Yike                 10 SHARK                          1:40.23        
 22 Drea, Niamh               11 GAL                            1:43.73        
 23 Lynch, Naoise             10 SHARK                          1:46.20        
 24 Flannery, Robyn           10 SHARK                          1:47.15        
 25 Mulry, Sorcha             11 SHARK                          1:47.44        
 26 Troy, Maeve               11 GAL                            1:48.15        
 27 Breathnach, Caela         10 SHARK                          1:57.79        
 28 Shaw, Avril               10 GAL                            2:01.99        
 
Event 2  Boys 11 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:22.00  A
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Smyth, Michael            10 SHARK                          1:22.70        
  2 Boyle, Rory               11 SHARK                          1:23.34        
  3 Watterson, Kieran         11 Bluefin SC                     1:23.47        
  4 Healy, Tom                11 GAL                            1:24.63        
  5 Coll, Nara                11 Laser                          1:24.95        
  6 Griallais, Luc            10 Bluefin SC                     1:28.29        
  7 Cormican, Mark            11 Bluefin SC                     1:29.74        
  8 Patten, Joseph            10 GAL                            1:31.41        
  9 O'Shaughnessy, Hugh       11 Bluefin SC                     1:31.66        
 10 Lennon, Eoin              11 SHARK                          1:32.12        
 11 Mc Glue, Oisin            10 SHARK                          1:32.97        
 12 Hearns, Luke              11 SHARK                          1:33.14        
 13 Wall, Killian             11 SHARK                          1:34.84        
 14 Mitchell, Daniel          10 GAL                            1:35.44        
 15 Perna, Riccardo           11 SHARK                          1:36.46        
 16 Nanayakkara, Shan         11 GAL                            1:37.86        
 17 Jager, Beartlann          11 SHARK                          1:40.62        
 18 Smyth, Liam               11 GAL                            1:43.36        
 19 Twomey, Billy             10 Bluefin SC                     1:44.68        
 20 Mangan, Luke              11 GAL                            1:45.70        
 21 Iakimov, Cyril            10 Tuam Swim Team                 1:46.37        
 22 McGovern, Finn            11 GAL                            1:46.60        
 23 Mc Donnell, John-Brendan  10 GAL                            1:49.30        
 24 Maia Martins, Samuel      11 Bluefin SC                     1:49.34        
 25 Walsh, Ruairi             11 GAL                            1:49.75        
 -- Dowling, Luke             11 Tuam Swim Team                      DQ        
 
Event 3  Girls 12-13 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:17.00  A
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Whelan, Rachel            12 SHARK                          1:15.19 A      
  2 Currie, Olivia            12 SHARK                          1:16.71 A      
  3 Owens, Ailbhe             13 Laser                          1:17.50        
  4 Mulry, Ciara              13 SHARK                          1:17.73        
  5 Gizinska, Pola            12 Bluefin SC                     1:18.39        
  6 Mitchell, Aoibhe          13 Tuam Swim Team                 1:22.25        
  7 Daly, Ailis               12 SHARK                          1:22.36        
  8 Woodings, Emily           12 GAL                            1:22.83        
  9 Smyth, Erin               12 GAL                            1:23.95        
 10 Nic a Bhaird, Nicola      13 SHARK                          1:24.41        
 11 Walsh, Sarah              12 SHARK                          1:26.01        
 12 Coffey, Disa              12 Tuam Swim Team                 1:27.23        
 13 Carton, Aoife Carton      13 SHARK                          1:32.14        
 14 Shaw, Ingrid              12 GAL                            1:37.72        
 15 Cunney, Ciara             12 Bluefin SC                     1:37.95        
 16 Strange, Siobhan          12 Laser                          1:40.04        
 17 Joyce, Alison             12 GAL                            1:40.54        
 18 Thornton, Roisn           12 SHARK                          1:41.50        
 19 Mangan, Isabelle          12 Bluefin SC                     1:46.72        
 -- King, Eabha               13 SHARK                               DQ        
 -- Burns, Anna               13 SHARK                              DNF        
      Did not finish
 
Event 4  Boys 12-13 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:15.00  A
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jager, Tamas              13 SHARK                          1:10.82 A      
  2 Kearney, Rian             13 Bluefin SC                     1:12.37 A      
  3 Hogan, Cian               12 SHARK                          1:13.20 A      
  4 Newell Kim, Mattie        12 Tuam Swim Team                 1:15.03        
  5 Carey, Simon              13 Laser                          1:18.34        
  6 Davey, Thomas             12 Bluefin SC                     1:22.53        
  7 Kilbane, David            12 Bluefin SC                     1:23.15        
  8 Gibbs, John               12 GAL                            1:25.67        
  9 Coll, Daehan              12 Laser                          1:29.30        
 10 Ferguson, Luke            12 Laser                          1:29.56        
 11 Robinson, Daniel          12 Bluefin SC                     1:32.16        
 12 Furey, Finn               12 Bluefin SC                     1:32.45        
 13 Callanan, Diarmiud        12 Bluefin SC                     1:32.94        
 14 Byrnes, Charlie           12 GAL                            1:34.58        
 15 Dolan, Michael            12 SHARK                          1:35.44        
 16 Kennedy, Riain            12 GAL                            1:39.02        
 17 Kenny, John               12 SHARK                          1:39.75        
 18 Kavanagh, Dennis          12 GAL                            1:40.46        
 19 Thornton, Connor          12 GAL                            1:42.92        
 
Event 5  Girls 14 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:12.00  A
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bedynek, Sandra           15 Bluefin SC                     1:12.43        
  2 Maia Martins, Sara        14 Bluefin SC                     1:13.20        
  3 Hickey, Caoimhe           15 Laser                          1:16.62        
  4 Kubecka, Emma             14 Laser                          1:17.16        
  5 Tobin, Sive               15 Tuam Swim Team                 1:18.02        
  6 Feeney, Ainne             14 Laser                          1:23.09        
  7 Furey, Lilian             14 Bluefin SC                     1:25.38        
  8 Collins, Farah            15 Tuam Swim Team                 1:26.83        
 
Event 6  Boys 14 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:10.00  A
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fitzpatrick, Cillian      16 SHARK                          1:06.98 A      
  2 Gormley, Daragh           14 Tuam Swim Team                 1:12.73        
  3 Begley, Lukas             15 Tuam Swim Team                 1:13.05        
  4 Boyle, Anthony            14 Bluefin SC                     1:13.26        
  5 Kearns, Daniel            14 SHARK                          1:14.44        
  6 Cloonan, Brogan           14 Bluefin SC                     1:14.65        
  7 Fitzpatrick, Eanna        14 SHARK                          1:22.54        
  8 Shaw, Alex                14 GAL                            1:25.77        
 
Event 7  Girls 11 & Under 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        4:00.00  A
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Joyce, Emelia             11 SHARK                          3:39.97 A      
  2 Connery, Niamh            10 SHARK                          3:41.28 A      
  3 Gunning, Sarah            11 Bluefin SC                     3:46.70 A      
  4 McNicholas, Lydia         11 Laser                          3:50.85 A      
  5 Farrell, Izzy             11 GAL                            3:54.26 A      
  6 Murphy, Niamh             10 Laser                          3:59.41 A      
  7 Mc Carthy, Naoise         11 SHARK                          3:59.46 A      
  8 Lulling, Alannah          11 Tuam Swim Team                 3:59.99 A      
  9 Awaja, Sura               11 SHARK                          4:05.48        
 10 Given, Mai                11 GAL                            4:06.13        
 11 Tannian, Emma             11 SHARK                          4:13.65        
 12 Kilduff, Lauren           10 Bluefin SC                     4:16.71        
 13 Rigney, Rachel            11 GAL                            4:18.45        
 14 Dolan, Zara               10 SHARK                          4:39.23        
 
Event 8  Boys 11 & Under 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        4:00.00  A
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Smyth, Michael            10 SHARK                          3:43.25 A      
  2 Shortt, John              11 Bluefin SC                     3:48.46 A      
  3 Keegan, Michael           11 GAL                            3:49.66 A      
  4 Watterson, Kieran         11 Bluefin SC                     3:50.67 A      
  5 O'Sullivan, John          11 GAL                            3:51.88 A      
  6 Hynes, Matthew            11 Laser                          3:55.58 A      
  7 Healy, Tom                11 GAL                            4:06.39        
  8 Waters, Ruairi            10 GAL                            4:10.20        
  9 Boyle, Rory               11 SHARK                          4:17.76        
 10 Dempsey, Michael          10 Laser                          4:19.12        
 11 Mangan, Luke              11 GAL                            4:20.21        
 12 Nanayakkara, Shan         11 GAL                            4:30.69        
 13 Twomey, Billy             10 Bluefin SC                     4:30.75        
 14 Hart, Alban               10 GAL                            4:36.62        
 15 Walsh, Ruairi             11 GAL                            4:58.02        
 -- McGovern, Finn            11 GAL                                 DQ        
      One hand touch
 -- Mc Glue, Oisin            10 SHARK                               DQ        
      One hand touch
 
Event 9  Girls 12-13 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        3:50.00  A
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Parker, Clodagh           12 Tuam Swim Team                 3:29.54 A      
  2 Whelan, Rachel            12 SHARK                          3:33.12 A      
  3 Currie, Olivia            12 SHARK                          3:33.30 A      
  4 Owens, Ailbhe             13 Laser                          3:55.35        
  5 Liptrot, Ruth             12 SHARK                          4:05.35        
  6 Nic a Bhaird, Nicola      13 SHARK                          4:14.75        
  7 Strange, Siobhan          12 Laser                          4:32.57        
  8 Thornton, Roisn           12 SHARK                          4:36.42        
 -- Joyce, Alison             12 GAL                                 DQ        
      Incomplete stroke cycle other than one pull followed by one kick
 
Event 10  Boys 12-13 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        3:45.00  A
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jager, Tamas              13 SHARK                          3:26.12 A      
  2 Hogan, Cian               12 SHARK                          3:33.87 A      
  3 Newell Kim, Mattie        12 Tuam Swim Team                 3:43.65 A      
  4 Carey, Simon              13 Laser                          3:50.83        
  5 Coll, Daehan              12 Laser                          3:57.58        
  6 Davey, Thomas             12 Bluefin SC                     3:58.99        
  7 Ferguson, Luke            12 Laser                          4:04.72        
  8 Robinson, Daniel          12 Bluefin SC                     4:07.44        
  9 Ward, Killian             12 GAL                            4:13.47        
 10 Dolan, Michael            12 SHARK                          4:13.57        
 11 Callanan, Diarmiud        12 Bluefin SC                     4:15.18        
 12 Furey, Finn               12 Bluefin SC                     4:18.83        
 13 Kennedy, Riain            12 GAL                            4:25.30        
 -- Hedges, Joseph            12 GAL                                 DQ        
      One hand touch
 
Event 11  Girls 14 & Over 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        3:40.00  A
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Maia Martins, Sara        14 Bluefin SC                     3:29.92 A      
  2 Kubecka, Emma             14 Laser                          3:50.86        
  3 Furey, Lilian             14 Bluefin SC                     4:08.21        
 
Event 12  Boys 14 & Over 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        3:35.00  A
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Melia, Odie               14 Tuam Swim Team                 2:58.87 A      
  2 Begley, Lukas             15 Tuam Swim Team                 3:10.07 A      
  3 Gormley, Daragh           14 Tuam Swim Team                 3:17.68 A      
  4 Blanchard, Ruairi         14 Laser                          3:23.04 A      
  5 Cloonan, Brogan           14 Bluefin SC                     3:40.44        
  6 Fitzpatrick, Eanna        14 SHARK                          3:43.72        
 
Event 13  Girls 11 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:36.00  A
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rather, Zainab            11 GAL                            1:30.98 A      
  2 Geraghty, Laura           10 GAL                            1:33.99 A      
  3 McNicholas, Lydia         11 Laser                          1:36.82        
  4 Roland, Miriam            11 Bluefin SC                     1:36.97        
  5 Kelly, Katie              11 SHARK                          1:38.30        
  6 Murphy, Niamh             10 Laser                          1:38.93        
  7 Connery, Niamh            10 SHARK                          1:39.48        
  8 Boyle, Hannah             11 Bluefin SC                     1:39.49        
  9 Farrell, Izzy             11 GAL                            1:40.29        
 10 Cai, Yike                 10 SHARK                          1:43.10        
 11 Joyce, Isabel             11 SHARK                          1:45.59        
 11 Doorly, Isabelle          10 GAL                            1:45.59        
 13 Rigney, Rachel            11 GAL                            1:46.81        
 14 Drea, Niamh               11 GAL                            1:49.62        
 15 Kearns, Elana             11 SHARK                          1:50.48        
 16 Given, Mai                11 GAL                            1:52.50        
 17 Tannian, Emma             11 SHARK                          1:52.54        
 18 Thapa, Anusooya           11 GAL                            1:54.15        
 19 Coffey, Aileen            10 Tuam Swim Team                 1:54.33        
 20 Lynch, Naoise             10 SHARK                          2:01.29        
 21 Flannery, Robyn           10 SHARK                          2:05.20        
 22 Shaw, Avril               10 GAL                            2:08.66        
 -- Troy, Maeve               11 GAL                                 DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
 
Event 14  Boys 11 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:36.00  A
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Shortt, John              11 Bluefin SC                     1:26.94 A      
  2 Smyth, Michael            10 SHARK                          1:32.17 A      
  3 Healy, Tom                11 GAL                            1:34.38 A      
  4 Keegan, Michael           11 GAL                            1:35.83 A      
  5 Cormican, Mark            11 Bluefin SC                     1:37.84        
  6 O'Shaughnessy, Hugh       11 Bluefin SC                     1:38.50        
  7 Coll, Nara                11 Laser                          1:41.76        
  8 Hynes, Matthew            11 Laser                          1:42.91        
  9 Griallais, Luc            10 Bluefin SC                     1:42.96        
 10 Perna, Riccardo           11 SHARK                          1:43.09        
 11 Lennon, Eoin              11 SHARK                          1:44.58        
 12 Wall, Killian             11 SHARK                          1:48.62        
 13 Twomey, Billy             10 Bluefin SC                     1:49.76        
 14 Patten, Joseph            10 GAL                            1:49.78        
 15 Dempsey, Michael          10 Laser                          1:53.32        
 16 Waters, Ruairi            10 GAL                            1:53.46        
 17 Smyth, Liam               11 GAL                            1:55.95        
 18 Mitchell, Daniel          10 GAL                            1:56.29        
 19 Jager, Beartlann          11 SHARK                          1:58.72        
 20 Mc Donnell, John-Brendan  10 GAL                            1:59.05        
 21 Walsh, Ruairi             11 GAL                            2:03.65        
 22 Iakimov, Cyril            10 Tuam Swim Team                 2:05.03        
 23 Mangan, Luke              11 GAL                            2:06.12        
 24 Hart, Alban               10 GAL                            2:14.51        
 -- Maia Martins, Samuel      11 Bluefin SC                          DQ        
      Did not finish on back
 
Event 15  Girls 12-13 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:31.00  A
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mitchell, Aoibhe          13 Tuam Swim Team                 1:29.26 A      
  2 Nic a Bhaird, Nicola      13 SHARK                          1:33.69        
  3 Woodings, Emily           12 GAL                            1:34.00        
  4 Daly, Ailis               12 SHARK                          1:37.15        
  5 Gizinska, Pola            12 Bluefin SC                     1:41.30        
  6 Strange, Siobhan          12 Laser                          1:55.25        
  7 Shaw, Ingrid              12 GAL                            1:56.16        
  8 Liptrot, Ruth             12 SHARK                          1:57.75        
  9 Cunney, Ciara             12 Bluefin SC                     2:01.03        
 10 Mangan, Isabelle          12 Bluefin SC                     2:07.46        
 11 Magee, Isabelle           12 Bluefin SC                     2:11.52        
 
Event 16  Boys 12-13 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:29.00  A
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jager, Tamas              13 SHARK                          1:33.85        
  2 Kilbane, David            12 Bluefin SC                     1:35.34        
  3 Tashev, Victor            12 Tuam Swim Team                 1:36.50        
  4 Kavanagh, Dennis          12 GAL                            1:48.28        
  5 Robinson, Daniel          12 Bluefin SC                     1:48.67        
  6 Hedges, Joseph            12 GAL                            1:54.80        
  7 Byrnes, Charlie           12 GAL                            1:57.81        
  8 Kenny, John               12 SHARK                          1:59.09        
 -- Thornton, Connor          12 GAL                                 DQ        
      Did not finish on back
 
Event 18  Girls 14 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:26.00  A
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Tobin, Sive               15 Tuam Swim Team                 1:27.71        
  2 Feeney, Ainne             14 Laser                          1:30.54        
  3 Kubecka, Emma             14 Laser                          1:33.07        
 
Event 19  Boys 14 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:24.00  A
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Boyle, Anthony            14 Bluefin SC                     1:22.16 A      
  2 Fitzpatrick, Cillian      16 SHARK                          1:22.84 A      
  3 Blanchard, Ruairi         14 Laser                          1:24.13        
  4 Kearns, Daniel            14 SHARK                          1:27.72        
  5 Shaw, Alex                14 GAL                            1:54.34        
 
Event 20  Girls 11 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:35.00  A
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hannon, Isolde            11 Bluefin SC                     1:31.35 A      
  2 Gunning, Sarah            11 Bluefin SC                     1:32.25 A      
  3 Rather, Zainab            11 GAL                            1:32.55 A      
  4 Geraghty, Laura           10 GAL                            1:37.09        
  5 Connery, Niamh            10 SHARK                          1:39.86        
  6 Awaja, Sura               11 SHARK                          1:41.01        
  7 Joyce, Isabel             11 SHARK                          1:41.92        
  8 Roland, Miriam            11 Bluefin SC                     1:44.59        
  9 Doorly, Isabelle          10 GAL                            1:45.12        
 10 Farrell, Izzy             11 GAL                            1:45.72        
 11 Mc Carthy, Naoise         11 SHARK                          1:47.12        
 12 Cai, Yike                 10 SHARK                          1:48.78        
 13 Kearns, Elana             11 SHARK                          1:49.41        
 14 Boyle, Hannah             11 Bluefin SC                     1:51.74        
 15 Given, Mai                11 GAL                            1:53.74        
 16 Currie, Sophie            10 SHARK                          1:54.10        
 17 Thapa, Anusooya           11 GAL                            1:58.04        
 18 Troy, Maeve               11 GAL                            2:08.81        
 19 Shaw, Avril               10 GAL                            2:31.68        
 
Event 21  Boys 11 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:35.00  A
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Sullivan, John          11 GAL                            1:35.95        
  2 Watterson, Kieran         11 Bluefin SC                     1:36.00        
  3 Boyle, Rory               11 SHARK                          1:36.34        
  4 Keegan, Michael           11 GAL                            1:37.57        
  5 Mc Glue, Oisin            10 SHARK                          1:39.98        
  6 Coll, Nara                11 Laser                          1:41.52        
  7 Hynes, Matthew            11 Laser                          1:42.59        
  8 O'Shaughnessy, Hugh       11 Bluefin SC                     1:43.30        
  9 Griallais, Luc            10 Bluefin SC                     1:46.75        
 10 Cormican, Mark            11 Bluefin SC                     1:48.02        
 11 Hearns, Luke              11 SHARK                          1:48.55        
 12 Waters, Ruairi            10 GAL                            1:48.88        
 13 Mc Donnell, John-Brendan  10 GAL                            1:53.43        
 14 Nanayakkara, Shan         11 GAL                            1:55.17        
 15 Patten, Joseph            10 GAL                            1:56.62        
 16 Smyth, Liam               11 GAL                            2:01.07        
 -- McGovern, Finn            11 GAL                                 DQ        
      One hand touch - breast
 
Event 22  Girls 12-13 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:30.00  A
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Parker, Clodagh           12 Tuam Swim Team                 1:26.13 A      
  2 Whelan, Rachel            12 SHARK                          1:26.55 A      
  3 Burns, Anna               13 SHARK                          1:28.35 A      
  4 Woodings, Emily           12 GAL                            1:32.09        
  5 Smyth, Erin               12 GAL                            1:33.62        
  6 Gizinska, Pola            12 Bluefin SC                     1:37.18        
  7 Daly, Ailis               12 SHARK                          1:37.77        
  8 Coffey, Disa              12 Tuam Swim Team                 1:42.44        
  9 Liptrot, Ruth             12 SHARK                          1:52.20        
 10 Shaw, Ingrid              12 GAL                            1:55.25        
 11 Joyce, Alison             12 GAL                            1:55.77        
 
Event 23  Boys 12-13 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:30.00  A
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hogan, Cian               12 SHARK                          1:28.58 A      
  2 Carey, Simon              13 Laser                          1:29.83 A      
  3 Gibbs, John               12 GAL                            1:31.03        
  4 Davey, Thomas             12 Bluefin SC                     1:39.19        
  5 Kilbane, David            12 Bluefin SC                     1:42.19        
  6 Coll, Daehan              12 Laser                          1:43.86        
  7 Callanan, Diarmiud        12 Bluefin SC                     1:46.01        
  8 Dolan, Michael            12 SHARK                          1:47.57        
  9 Ward, Killian             12 GAL                            1:48.25        
 10 Furey, Finn               12 Bluefin SC                     1:49.35        
 11 Ferguson, Luke            12 Laser                          1:49.53        
 12 Tashev, Victor            12 Tuam Swim Team                 1:49.74        
 13 Kennedy, Riain            12 GAL                            1:55.14        
 14 Thornton, Connor          12 GAL                            2:01.10        
 15 Hedges, Joseph            12 GAL                            2:07.86        
 
Event 24  Girls 14 & Over 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:26.00  A
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hickey, Caoimhe           15 Laser                          1:27.97        
  2 Tobin, Sive               15 Tuam Swim Team                 1:31.50        
  3 Feeney, Ainne             14 Laser                          1:37.13        
  4 Furey, Lilian             14 Bluefin SC                     1:41.09        
  5 Collins, Farah            15 Tuam Swim Team                 1:42.81        
 
Event 25  Boys 14 & Over 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:20.00  A
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gormley, Daragh           14 Tuam Swim Team                 1:24.41        
  2 Boyle, Anthony            14 Bluefin SC                     1:25.20        
  3 Kearns, Daniel            14 SHARK                          1:27.52        
  4 Blanchard, Ruairi         14 Laser                          1:27.54        
  5 Cloonan, Brogan           14 Bluefin SC                     1:33.84        
  6 Fitzpatrick, Eanna        14 SHARK                          1:36.99        
  7 Shaw, Alex                14 GAL                            1:47.18