Shark Graded 13th Feb 2010                                   
 
Event 1  Girls 11 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:22.00  A
        1:32.00  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 O'Brien, Paola      10 SHARK                1:34.97    1:25.16 B      
  2 Kelly, Lauren       10 SHARK                1:38.41    1:25.25 B      
  3 Smyth, Laoise       11 GAL                  1:30.84    1:26.25 B      
  4 Naughton, Aideen    11 SHARK                     NT    1:28.30 B      
  5 Dowling, Caoimhe     9 LASER                1:46.09    1:29.15 B      
  6 Keady, Ailbhe       11 SHARK                     NT    1:31.50 B      
  7 Griffin, Ruth        8 SHARK                1:36.69    1:33.16        
  8 Naughton, Imogen    10 GAL                  1:39.50    1:33.69        
  9 Walsh, Lauren        9 GAL                  1:36.30    1:34.45        
 10 Ni Ghriofa, Laoise  10 GAL                  1:39.77    1:37.10        
 11 Dill, Grace          9 SHARK                1:45.63    1:40.25        
 12 Heffernan, Blaithi  11 LASER                1:51.47    1:40.40        
 13 Finn, Roisin         8 GAL                  1:46.84    1:40.54        
 14 Mitchell, Madeline   8 GAL                  1:44.64    1:40.80        
 15 Connors, Ellen      11 LASER                1:43.26    1:41.47        
 16 Moran, Sophie        8 GAL                  1:46.16    1:42.84        
 17 McManaman, Gemma    10 SHARK                     NT    1:46.22        
 18 Hurley, Ruth         9 SHARK                2:02.68    1:47.78        
 19 Dunne, Jessica      10 LASER                2:10.68    1:48.31        
 20 Mc Namara, Hazel     9 LASER                2:02.41    1:48.34        
 20 Connolly, Rachel     9 LASER                1:51.20    1:48.34        
 22 Murphy, Shona       11 SHARK                1:58.10    1:48.50        
 23 Sweeney, Caoimhe     9 SHARK                1:54.84    1:49.32        
 24 Wall, Ciara         10 SHARK                2:01.60    1:52.61        
 25 Kavanagh, Ciara     11 LASER                     NT    1:56.31        
 26 Hannon, Meadhbh      9 SHARK                1:58.09    1:58.38        
 27 Marnell, Sorcha      9 SHARK                2:08.82    2:01.57        
 28 Murphy, Jessica      9 LASER                     NT    2:02.67        
 29 Costello, Lauren    10 LASER                     NT    2:03.09        
 30 McGinty, Emer        9 SHARK                     NT    2:03.12        
 
Event 2  Boys 11 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:22.00  A
        1:32.00  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gavin, Lorcan       11 SHARK                     NT    1:22.20 B      
  2 Diviney, Oran       11 SHARK                1:39.06    1:25.22 B      
  3 Kearns, Oisín       11 SHARK                1:25.97    1:25.97 B      
  4 O'Byrne, Eamonn      9 GAL                       NT    1:27.10 B      
  5 Roe, Dylan          11 SHARK                     NT    1:33.25        
  6 O'Donnell, Aaron    11 LASER                1:39.06    1:34.75        
  7 Cufalj, Filip       11 SHARK                     NT    1:36.57        
  8 Mc Grogan, Harry     9 GAL                  1:47.22    1:37.03        
  9 Costello, James     10 SHARK                1:41.60    1:37.50        
 10 Reck, Cahal         11 GAL                  2:09.93    1:37.91        
 11 Smyth, Liam          8 GAL                  1:40.13    1:38.28        
 12 McGuire, Matthew    11 SHARK                     NT    1:41.19        
 13 McWilliams, Padrai  10 SHARK                1:50.51    1:46.89        
 14 Moore, Owen          8 GAL                  1:43.65    1:46.90        
 15 Gill, Ronan         10 GAL                  1:57.72    1:53.00        
 
Event 3  Girls 12-13 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:18.00  A
        1:31.00  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hurley, Laura       12 SHARK                     NT    1:23.71 B      
  2 Baynes, Danielle    13 SHARK                1:27.29    1:26.68 B      
  3 Carroll, Sarah      12 SHARK                     NT    1:26.71 B      
  4 Conway, Grace       13 LASER                1:43.20    1:35.42        
  5 Evans, Holly        12 LASER                1:38.56    1:35.59        
 
Event 4  Boys 12-13 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:17.00  A
        1:30.00  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Snowdon, Conor      12 GAL                  1:38.43    1:32.22        
 
Event 5  Girls 14 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:14.00  A
        1:26.00  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Jennings, Sorcha    15 SHARK                1:19.75    1:21.28 B      
  2 Tannion, Lia        14 SHARK                1:35.79    1:34.78        
 
Event 6  Boys 14 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:11.00  A
        1:23.00  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Murphy, Richard     14 GAL                  1:13.46    1:10.25 A      
 
Event 7  Girls 11 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          46.00  A
          56.00  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Griffin, Ruth        8 SHARK                  48.37      49.72 B      
  2 Dill, Grace          9 SHARK                  50.06      50.87 B      
  3 O'Neill, Amy         9 LASER                  51.15      51.12 B      
  4 Mc Nicholas, Claud  10 LASER                  50.78      51.78 B      
  5 Kelly, Lauren       10 SHARK                  53.28      52.10 B      
  6 Murray, Ciara        9 LASER                  49.80      52.64 B      
  7 Keady, Ailbhe       11 SHARK                     NT      53.91 B      
  8 McManaman, Gemma    10 SHARK                1:02.35      54.84 B      
  9 Mitchell, Madeline   8 GAL                    59.97      57.60        
 10 McGinty, Niamh      10 SHARK                     NT      58.28        
 11 Wall, Ciara         10 SHARK                1:04.37    1:02.16        
 12 Murphy, Jessica      9 LASER                     NT    1:03.94        
 12 Coyne, Anna          9 GAL                  1:07.50    1:03.94        
 14 Murphy, Shona       11 SHARK                1:14.12    1:04.72        
 15 Marnell, Sorcha      9 SHARK                1:04.47    1:06.97        
 15 Sweeney, Caoimhe     9 SHARK                1:09.28    1:06.97        
 17 Hurley, Ruth         9 SHARK                1:08.66    1:08.56        
 18 McGinty, Emer        9 SHARK                1:03.78    1:09.47        
 19 Mc Namara, Hazel     9 LASER                1:16.28    1:16.06        
 
Event 8  Boys 11 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          47.00  A
          57.00  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 O'Connor, David     10 GAL                    43.06      47.16 B      
  2 Diviney, Oran       11 SHARK                  49.00      48.87 B      
  3 Kearns, Oisín       11 SHARK                  49.71      50.92 B      
  4 Reck, Cahal         11 GAL                    56.62      56.78 B      
  5 Cufalj, Filip       11 SHARK                1:05.88      58.98        
  6 Bell, Struan         9 SHARK                1:03.78      59.69        
  7 McWilliams, Padrai  10 SHARK                1:02.13    1:01.10        
  8 McGuire, Matthew    11 SHARK                1:08.69    1:01.54        
  9 Costello, James     10 SHARK                1:05.84    1:02.84        
 10 Gill, Ronan         10 GAL                       NT    1:04.81        
 
Event 9  Girls 12-13 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:42.00  A
        1:52.00  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Conneally, Orla     12 GAL                       NT    1:45.35 B      
  2 Carroll, Sarah      12 SHARK                     NT    1:46.92 B      
  3 Evans, Holly        12 LASER                1:59.31    2:00.25        
 
Event 10  Boys 12-13 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:39.00  A
        1:49.00  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McGinty, Stephen    12 SHARK                1:41.00    1:31.10 A      
 
Event 13  Girls 11 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:40.00  A
        1:50.00  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 O'Brien, Paola      10 SHARK                1:51.66    1:40.25 B      
  2 Naughton, Aideen    11 SHARK                     NT    1:40.41 B      
  3 Kelly, Lauren       10 SHARK                1:55.36    1:41.81 B      
  4 Dowling, Caoimhe     9 LASER                     NT    1:42.25 B      
  5 Smyth, Laoise       11 GAL                  1:57.81    1:43.32 B      
  6 Walsh, Lauren        9 GAL                  2:12.19    1:43.69 B      
  7 Heffernan, Blaithi  11 LASER                2:02.00    1:44.22 B      
  8 O'Neill, Amy         9 LASER                1:55.35    1:44.28 B      
  9 Naughton, Imogen    10 GAL                  1:50.80    1:47.25 B      
 10 Mc Nicholas, Claud  10 LASER                1:52.19    1:47.95 B      
 11 Keady, Ailbhe       11 SHARK                     NT    1:49.34 B      
 12 Ni Ghriofa, Laoise  10 GAL                       NT    1:49.60 B      
 13 Griffin, Ruth        8 SHARK                1:53.29    1:50.55        
 14 Dill, Grace          9 SHARK                2:01.59    1:50.68        
 15 Connors, Ellen      11 LASER                2:14.92    1:53.66        
 16 McManaman, Gemma    10 SHARK                     NT    1:54.47        
 17 Murray, Ciara        9 LASER                2:07.34    1:55.09        
 18 McGinty, Niamh      10 SHARK                     NT    1:56.23        
 19 Coyne, Anna          9 GAL                       NT    1:58.28        
 20 Dunne, Jessica      10 LASER                     NT    1:59.13        
 21 Moran, Sophie        8 GAL                       NT    2:02.00        
 22 Murphy, Shona       11 SHARK                2:12.35    2:02.53        
 23 Kavanagh, Ciara     11 LASER                     NT    2:03.62        
 24 Finn, Roisin         8 GAL                       NT    2:04.15        
 25 Wall, Ciara         10 SHARK                2:21.47    2:06.18        
 26 Sweeney, Caoimhe     9 SHARK                2:17.88    2:06.91        
 27 Costello, Lauren    10 LASER                     NT    2:06.96        
 28 Hurley, Ruth         9 SHARK                2:13.57    2:08.14        
 29 Hannon, Meadhbh      9 SHARK                2:15.00    2:09.10        
 30 Connolly, Rachel     9 LASER                     NT    2:11.22        
 31 Marnell, Sorcha      9 SHARK                2:29.12    2:18.68        
 32 McGinty, Emer        9 SHARK                     NT    2:23.35        
 
Event 14  Boys 11 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:40.00  A
        1:50.00  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 O'Connor, David     10 GAL                       NT    1:41.40 B      
  2 O'Byrne, Eamonn      9 GAL                       NT    1:42.47 B      
  3 Kearns, Oisín       11 SHARK                1:44.24    1:44.37 B      
  4 Diviney, Oran       11 SHARK                1:53.06    1:50.14        
  5 Moore, Owen          8 GAL                  1:59.59    1:50.91        
  6 Bell, Struan         9 SHARK                2:07.35    1:55.19        
  7 Cufalj, Filip       11 SHARK                     NT    1:56.42        
  7 Roe, Dylan          11 SHARK                     NT    1:56.42        
  9 Mc Grogan, Harry     9 GAL                       NT    1:56.54        
 10 O'Donnell, Aaron    11 LASER                     NT    1:56.72        
 11 Smyth, Liam          8 GAL                  2:17.25    1:59.22        
 12 McWilliams, Padrai  10 SHARK                2:11.03    2:00.84        
 13 McGuire, Matthew    11 SHARK                     NT    2:01.19        
 14 Blacoe, Cillian      9 GAL                       NT    2:05.06        
 
Event 15  Girls 12-13 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:35.00  A
        1:45.00  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hurley, Laura       12 SHARK                     NT    1:36.03 B      
  2 Carroll, Sarah      12 SHARK                     NT    1:39.61 B      
  3 Conneally, Orla     12 GAL                       NT    1:41.19 B      
  4 Baynes, Danielle    13 SHARK                1:41.73    1:42.37 B      
  5 Conway, Grace       13 LASER                1:53.22    1:46.47        
 
Event 16  Boys 12-13 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:35.00  A
        1:45.00  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Snowdon, Conor      12 GAL                  2:01.13    1:45.06        
 
Event 17  Girls 14 & Over 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:30.00  A
        1:40.00  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Jennings, Sorcha    15 SHARK                1:35.00    1:33.16 B      
  2 Tannion, Lia        14 SHARK                1:51.35    1:49.54        
 
Event 18  Boys 14 & Over 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:30.00  A
        1:40.00  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Murphy, Richard     14 GAL                  1:31.40    1:21.78 A      
 
Event 19  Girls 11 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Shark Swimming Club Limited  'A'            2:47.98    2:38.19        
     1) Griffin, Ruth 8                 2) O'Brien, Paola 10              
     3) Kelly, Lauren 10                4) Hannon, Meadhbh 9              
  2 Galway Swim Team  'A'                       2:10.87    2:45.44        
  3 Laser S.C.  'A'                             2:14.39    2:51.00        
  4 Galway Swim Team  'B'                            NT    3:07.22        
  5 Laser S.C.  'B'                                  NT    3:10.22        
 -- Shark Swimming Club Limited  'B'            3:10.90         DQ        
     1) Dill, Grace 9                   2) McGinty, Niamh 10              
     3) McManaman, Gemma 10             4) Sweeney, Caoimhe 9             
 
Event 20  Boys 11 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Shark Swimming Club Limited  'A'            2:46.60    2:44.00        
     1) Tannion, Joseph 11              2) Diviney, Oran 11               
     3) Kearns, Oisín 11                4) McGuire, Matthew 11            
  2 Galway Swim Team  'A'                       2:07.44    2:55.97        
  3 Shark Swimming Club Limited  'B'            3:24.82    3:06.14        
     1) McWilliams, Padraig 10          2) Costello, James 10             
     3) Cufalj, Filip 11                4) Bell, Struan 9                 
  4 Galway Swim Team  'B'                            NT    3:14.06