SHARK DEVELOPMENT MEET  SEPT 2017             
 
Girls  11&U 100 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team             
===============================================================================
  1 SIOFRA WATERS             11 TUAM              1:22.94S F      
  2 OLIVIA CURRIE             11 SHARK             1:23.22S F      
  3 CLODAGH PARKER            11 TUAM              1:26.37S F      
  4 MEABH O ROURKE            10 TUAM              1:26.81S F      
  5 RACHEL WHELAN             11 SHARK             1:27.56S F      
  6 REBECCA WALSHE            10 SHARK             1:29.16S F      
  7 EMELIA JOYCE              10 SHARK             1:30.50S F      
  8 AILIS DALY                11 SHARK             1:30.66S F      
  9 SARAH GUNNING             10 BL FN             1:32.15S F      
 10 NIAMH MOONEY              11 SHARK             1:33.31S F      
 10 LYDIA MC NICHOLAS         10 LASER             1:33.31S F      
 12 BRIDGET KENNY             11 SHARK             1:33.49S F      
 13 POLA GIZINSKA             11 BL FN             1:35.44S F      
 14 NIAMH CONNERY              9 SHARK             1:35.82S F      
 15 MIRIAM ROLAND             10 BL FN             1:36.75S F      
 16 NIAMH MURPHY               9 LASER             1:37.78S F      
 17 ISOLDE HANNON             10 BL FN             1:39.65S F      
 18 DISA COFFEY               11 TUAM              1:43.16S F      
 19 ELLEN MC GANN             11 SHARK             1:44.09S F      
 20 KATE WALLACE              10 LASER             1:46.38S F      
 21 EMMA TANNIAN              10 SHARK             1:49.27S F      
 22 SORCHA MULRY              10 SHARK             1:59.22S F      
 23 ELANA KEARNS              10 SHARK             2:11.22S F      
 
Boys  11&U 100 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 CIAN HOGAN                11 SHARK             1:24.38S F      
  2 MATTIE NEWELL KIM         11 TUAM              1:27.22S F      
  3 PADDY SMYTH               10 LASER             1:28.19S F      
  4 JOHN SHORTT               10 BL FN             1:30.59S F      
  5 DAVID KILBANE             11 BL FN             1:31.41S F      
  0 KIERAN WATTERSON          10 BL FN             1:33.84S F      
  6 RORY BOYLE                10 SHARK             1:35.25S F      
  7 MICHAEL SMYTH              9 LASER             1:37.06S F      
  8 THOMAS DAVEY              11 BL FN             1:39.18S F      
  9 MATTHEW HYNES             10 LASER             1:39.37S F      
 10 DANIEL ROBINSON           11 BL FN             1:39.53S F      
 11 JOHN GRADIDGE             11 LASER             1:43.41S F      
 12 MARK CORMICAN             10 BL FN             1:46.00S F      
 13 MICHAEL DOLAN             10 SHARK             1:46.53S F      
 14 HUGH O'SHAUGNESSY         10 BL FN             1:47.19S F      
 15 JOHN KENNY                11 SHARK             1:49.19S F      
 16 LUKE HEARNS               10 SHARK             1:50.90S F      
 17 EOIN LENNON               10 SHARK             1:53.35S F      
 18 KILLIAN WALL              10 SHARK             2:02.47S F      
 19 BEARTLANN JAGER            9 SHARK             2:17.03S F      
 
Girls  12-13 100 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 AILISE HEALY PRICE        13 SHARK             1:15.60S F      
  2 GRAINNE O ROURKE          13 TUAM              1:17.72S F      
  3 LAURA REKAI               13 SHARK             1:22.56S F      
  4 EMILY ROONEY              13 BL FN             1:23.38S F      
  5 MOLLY RUSH                12 LASER             1:24.62S F      
  6 ANNA BURNS                12 SHARK             1:24.75S F      
  7 AINNE FEENEY              13 LASER             1:26.44S F      
  8 EMMA KUBECKA              13 LASER             1:28.88S F      
  9 CIARA MULRY               12 SHARK             1:29.34S F      
 10 AILBHE OWENS              12 LASER             1:30.85S F      
 11 GRACE WALSH               12 LASER             1:30.94S F      
 12 ORLA TIMLIN               12 LASER             1:31.43S F      
 13 ISABELLE BURKE            12 LASER             1:33.37S F      
 14 EABHA KING                12 SHARK             1:47.56S F      
 15 NICOLA NIC A BHAIRD       12 SHARK             1:50.47S F      
 
Boys  12-13 100 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 KELLY ALEX                12 SHARK             1:17.35S F      
  1 ODIE MELIA                13 TUAM              1:17.35S F      
  3 BORIS IAKIMOV             13 TUAM              1:18.38S F      
  4 ANTHONY BOYLE             13 BL FN             1:19.72S F      
  5 RIAN KEARNEY              12 BL FN             1:19.79S F      
  6 DANIEL KEARNS             13 SHARK             1:20.50S F      
  7 SEMYON FOX                12 TUAM              1:23.15S F      
  8 ALEX ROE                  13 LASER             1:24.15S F      
  9 BROGAN CLOONAN            13 BL FN             1:26.10S F      
 10 JAMIE GUNNING             12 BL FN             1:26.87S F      
 11 RUAIRI BLANCHARD          13 LASER             1:29.47S F      
 12 SIMON CAREY               12 LASER             1:29.75S F      
 13 CATHAL HANNON             13 BL FN             1:30.78S F      
 14 TAMAS JAGER               11 SHARK             1:31.03S F      
 15 COLM MORAN                12 LASER             1:32.69S F      
 16 PAUL SCHULER              12 SHARK             1:38.63S F      
 
Girls  14-Ov 100 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 SANDRA BEDYNEK            14 BL FN             1:15.63S F      
  2 AISLING CALLAGY           15 BL FN             1:23.88S F      
  3 ANNA FOGARTY              15 LASER             1:25.38S F      
  4 SIVE TOBIN                14 TUAM              1:25.53S F      
  5 CAOIMHE HICKEY            14 LASER             1:25.66S F      
  6 FARAH COLLINS             14 TUAM              1:28.75S F      
 
Boys  14-Ov 100 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 CILLIAN FITZPATRICK       15 SHARK             1:15.25S F      
  2 PATRICK LENEHAN           17 BL FN             1:17.97S F      
 
Girls  11&U 200 BREAST
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 SIOFRA WATERS             11 TUAM              3:44.78S F      
  2 MEABH O ROURKE            10 TUAM              3:55.03S F      
  3 OLIVIA CURRIE             11 SHARK             3:55.94S F      
  4 ISABEL JOYCE              10 SHARK             3:58.47S F      
  5 NIAMH MOONEY              11 SHARK             3:58.69S F      
  6 ISOLDE HANNON             10 BL FN             4:01.62S F      
  7 AILIS DALY                11 SHARK             4:02.25S F      
  8 EMELIA JOYCE              10 SHARK             4:03.15S F      
  9 RACHEL WHELAN             11 SHARK             4:03.65S F      
 10 NIAMH CONNERY              9 SHARK             4:05.59S F      
 11 MIRIAM ROLAND             10 BL FN             4:28.12S F      
 12 BRIDGET KENNY             11 SHARK             4:29.06S F      
 13 SARAH GUNNING             10 BL FN             4:36.25S F      
 14 SHAUNA SIMPSON            10 SHARK             4:40.91S F      
 15 RUTH LIPTROT              11 SHARK             4:41.75S F      
 16 EMMA TANNIAN              10 SHARK             4:43.22S F      
 17 ZARA DOLAN                 9 SHARK             5:20.75S F      
 
Boys  11&U 200 BREAST
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 RORY IGOE                 11 TUAM              4:03.06S F      
  2 CIAN HOGAN                11 SHARK             4:04.07S F      
  3 MATTIE NEWELL KIM         11 TUAM              4:09.63S F      
  0 KIERAN WATTERSON          10 BL FN             4:19.59S F      
  4 DAVID KILBANE             11 BL FN             4:23.35S F      
  5 RORY BOYLE                10 SHARK             4:29.37S F      
  6 HUGH O'SHAUGNESSY         10 BL FN             4:35.37S F      
  7 OISIN MC GLUE              9 SHARK             4:35.91S F      
  8 DIARMIUD CALLAHAN         11 BL FN             4:44.87S F      
  9 MICHAEL DOLAN             10 SHARK             4:47.07S F      
 10 JOHN SHORTT               10 BL FN             4:57.68S F      
 11 DANIEL ROBINSON           11 BL FN             4:58.78S F      
 
Girls  12-13 200 BREAST
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 GRAINNE O ROURKE          13 TUAM              3:37.68S F      
  2 LAURA REKAI               13 SHARK             3:46.41S F      
  3 EMILY ROONEY              13 BL FN             3:50.38S F      
  4 AILISE HEALY PRICE        13 SHARK             3:52.75S F      
  5 EMMA KUBECKA              13 LASER             3:57.46S F      
  6 AINNE FEENEY              13 LASER             4:00.28S F      
  7 ISABELLE BURKE            12 LASER             4:00.81S F      
  8 GRACE WALSH               12 LASER             4:04.00S F      
  0 ANNA BURNS                12 SHARK                   DQ F      
 
Boys  12-13 200 BREAST
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 ODIE MELIA                13 TUAM              3:36.88S F      
  2 ANTHONY BOYLE             13 BL FN             3:37.85S F      
  3 RUAIRI BLANCHARD          13 LASER             3:44.40S F      
  4 KELLY ALEX                12 SHARK             3:49.91S F      
  5 TAMAS JAGER               11 SHARK             3:55.78S F      
  6 BROGAN CLOONAN            13 BL FN             4:07.84S F      
  7 CATHAL HANNON             13 BL FN             4:08.33S F      
  8 SIMON CAREY               12 LASER             4:18.31S F      
 
Girls  14-Ov 200 BREAST
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 FARAH COLLINS             14 TUAM              4:05.78S F      
  2 CAOIMHE HICKEY            14 LASER             4:25.50S F      
 
Boys  14-Ov 200 BREAST
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 CILLIAN FITZPATRICK       15 SHARK             3:17.84S F      
  2 DANIEL MAKEY              15 SHARK             3:56.34S F      
  3 PATRICK LENEHAN           17 BL FN             4:00.25S F      
 
Girls  11&U 100 BACK
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 MICHELLE RAILTON          10 TUAM              1:34.12S F      
  2 RACHEL WHELAN             11 SHARK             1:40.84S F      
  3 REBECCA WALSHE            10 SHARK             1:43.34S F      
  4 AILIS DALY                11 SHARK             1:44.38S F      
  5 SARAH GUNNING             10 BL FN             1:45.00S F      
  6 CLODAGH PARKER            11 TUAM              1:46.00S F      
  7 ISOLDE HANNON             10 BL FN             1:49.28S F      
  8 ISABEL JOYCE              10 SHARK             1:50.50S F      
  9 MIRIAM ROLAND             10 BL FN             1:50.84S F      
  9 NIAMH MURPHY               9 LASER             1:50.84S F      
 11 DISA COFFEY               11 TUAM              1:51.66S F      
 12 LYDIA MC NICHOLAS         10 LASER             1:51.82S F      
 13 NIAMH CONNERY              9 SHARK             1:53.56S F      
 14 ELLEN MC GANN             11 SHARK             1:54.00S F      
 15 KATE WALLACE              10 LASER             1:54.28S F      
 16 ELANA KEARNS              10 SHARK             2:17.50S F      
 17 RUTH LIPTROT              11 SHARK             2:21.03S F      
 
Boys  11&U 100 BACK
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 DAVID KILBANE             11 BL FN             1:39.75S F      
  2 PADDY SMYTH               10 LASER             1:42.09S F      
  3 RORY BOYLE                10 SHARK             1:43.02S F      
  4 MICHAEL SMYTH              9 LASER             1:44.88S F      
  5 KIERAN WATTERSON          10 BL FN             1:45.90S F      
  6 JOHN SHORTT               10 BL FN             1:46.22S F      
  7 MATTHEW HYNES             10 LASER             1:51.78S F      
  8 JOHN GRADIDGE             11 LASER             1:52.97S F      
  9 MARK CORMICAN             10 BL FN             1:54.34S F      
 10 HUGH O'SHAUGNESSY         10 BL FN             1:55.81S F      
 11 DANIEL ROBINSON           11 BL FN             1:56.37S F      
 12 THOMAS DAVEY              11 BL FN             1:57.53S F      
 13 MICHAEL DOLAN             10 SHARK             1:59.56S F      
 14 JOHN KENNY                11 SHARK             2:02.43S F      
 15 EOIN LENNON               10 SHARK             2:07.11S F      
 16 LUKE HEARNS               10 SHARK             2:11.09S F      
 17 DIARMIUD CALLAHAN         11 BL FN             2:14.91S F      
 
Girls  12-13 100 BACK
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 LAURA REKAI               13 SHARK             1:32.18S F      
  2 ELLA DONNELLAN            13 TUAM              1:36.75S F      
  3 AINNE FEENEY              13 LASER             1:38.92S F      
  4 AOIBHE MITCHELL           12 TUAM              1:39.34S F      
  5 MOLLY RUSH                12 LASER             1:40.78S F      
  6 EMILY ROONEY              13 BL FN             1:42.29S F      
  7 GRACE WALSH               12 LASER             1:43.32S F      
  8 ISABELLE BURKE            12 LASER             1:44.00S F      
  9 ORLA TIMLIN               12 LASER             1:47.84S F      
 10 CIARA MULRY               12 SHARK             1:48.53S F      
 11 AILBHE OWENS              12 LASER             1:50.63S F      
 12 NICOLA NIC A BHAIRD       12 SHARK             1:56.46S F      
 13 EABHA KING                12 SHARK             2:11.62S F      
 
Boys  12-13 100 BACK
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 DANIEL KEARNS             13 SHARK             1:30.14S F      
  2 ANTHONY BOYLE             13 BL FN             1:32.69S F      
  3 ALEX ROE                  13 LASER             1:36.43S F      
  4 KELLY ALEX                12 SHARK             1:36.81S F      
  5 RUAIRI BLANCHARD          13 LASER             1:40.71S F      
  6 JAMIE GUNNING             12 BL FN             1:41.19S F      
  7 COLM MORAN                12 LASER             1:41.75S F      
  8 SIMON CAREY               12 LASER             1:48.50S F      
  9 PAUL SCHULER              12 SHARK             1:50.25S F      
 
Girls  14-Ov 100 BACK
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 SANDRA BEDYNEK            14 BL FN             1:28.94S F      
  2 CAOIMHE HICKEY            14 LASER             1:36.21S F      
  3 SIVE TOBIN                14 TUAM              1:37.91S F      
  4 ANNA FOGARTY              15 LASER             1:44.69S F      
 
Boys  14-Ov 100 BACK
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 PATRICK LENEHAN           17 BL FN             1:28.03S F      
  2 CILLIAN FITZPATRICK       15 SHARK             1:29.50S F      
  3 DANIEL MAKEY              15 SHARK             1:55.03S F