SUMMER NATIONALS 2019 JULY 2019
 
Boys  16-16 400 IM
===============================================================================
    Name                     Age Team             
===============================================================================
  4 FERGAL BLANCHARD          16 LASER             5:25.87L F      
  4 FERGAL BLANCHARD          16 LASER             5:55.67L P      
 
Boys  17-Ov 400 IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  3 CILLIAN MELLY             22 MARL              4:24.27L F      
  5 CILLIAN MELLY             22 MARL              4:32.23L P      
 13 FIONN WATERS              17 TUAM              5:04.26L P      
 
Girls  15-15 400 IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  2 ALISON GIBBS              15 GAL               5:16.17L F      
  2 ALISON GIBBS              15 GAL               5:18.66L P      
 
Girls  16-16 400 IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  4 DANIELLE FARRELL          16 SLIGO             5:21.72L F      
  3 DANIELLE FARRELL          16 SLIGO             5:23.33L P      
  7 AIMEE KELLY               16 SHARK             5:26.57L F      
  7 AIMEE KELLY               16 SHARK             5:31.88L P      
  9 LAUREN SHARKEY            16 GAL               5:34.37L P      
 13 WIKTORIA WEINERT          16 SLIGO             5:35.90L P      
 10 LAUREN SHARKEY            16 GAL               5:36.91L F      
 
Girls  17-Ov 400 IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  5 IMOGEN NAUGHTON           20 SHARK             5:18.82L F      
  4 IMOGEN NAUGHTON           20 SHARK             5:21.58L P      
 
Boys  15-15 100 BREAST
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  6 ALFIE COOGAN              15 ATH               1:13.27L F      
  6 ALFIE COOGAN              15 ATH               1:13.93L P      
 13 DARRAGH MASTERSON         15 CBAR              1:16.77L P      
 15 ODIE MELIA                15 TUAM              1:18.01L P      
 18 ROSS MOORE-KEANE          15 ATH               1:18.96L P      
 
Boys  16-16 100 BREAST
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  3 DARAGH FITZGERLD          16 ATH               1:10.17L F      
  4 BEN NAUGHTON              16 GAL               1:10.19L F      
  3 BEN NAUGHTON              16 GAL               1:10.28L P      
  4 DARAGH FITZGERLD          16 ATH               1:10.94L P      
  8 RORY GRADY                16 CBAR              1:13.75L F      
  8 RORY GRADY                16 CBAR              1:14.91L P      
 13 CONN MC NAMARA            16 CBAR              1:17.65L P      
 16 LUKAS BEGLEY              16 TUAM              1:20.35L P      
 
Boys  17-Ov 100 BREAST
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  3 NICHOLAS QUINN            26 CBAR              1:01.99L F      
  5 NICHOLAS QUINN            26 CBAR              1:03.69L P      
 25 EIDHNE KENNEDY            17 GAL               1:11.56L P      
 27 MICHAEL MC NAMARA         18 CLM               1:12.10L P      
 32 ANTHONY MAHER             18 SLIGO             1:13.07L P      
 33 ETHAN BRESLIN             17 CLM               1:14.09L P      
 36 KIERAN BREHENY            18 C FIN             1:16.36L P      
 37 BILLY CLARKE              18 SHARK             1:17.03L P      
 39 OISIN CAREY               18 LASER             1:17.68L P      
 
Girls  15-15 100 BREAST
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 ALISON GIBBS              15 GAL               1:16.57L F      
  2 EMMA MURPHY               15 GAL               1:17.51L F      
  1 EMMA MURPHY               15 GAL               1:18.19L P      
  3 ALISON GIBBS              15 GAL               1:18.36L P      
 16 REBECCA LIPTROT           15 SHARK             1:25.19L P      
 17 AISLING STAPLETON         15 CBAR              1:25.41L P      
 18 ALLIE ROCHE               15 GAL               1:25.65L P      
 20 SOPHIE SULTANOV           15 GAL               1:27.29L P      
 
Girls  16-16 100 BREAST
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  5 PAULA CRISAN              16 LASER             1:20.24L F      
  5 PAULA CRISAN              16 LASER             1:20.50L P      
 13 SARAH CONDRON             16 ATH               1:23.46L P      
 15 AIMEE KELLY               16 SHARK             1:23.57L P      
 24 NIA BARTRAM               16 LONG              1:32.45L P      
 
Girls  17-Ov 100 BREAST
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  6 NIAMH KILGALLEN           20 MARL              1:13.98L F      
  7 NIAMH KILGALLEN           20 MARL              1:14.82L P      
 20 GRACE JOYCE               17 SHARK             1:19.89L P      
 21 AOIFE BATES               17 SHARK             1:20.25L P      
 
Boys  15-15 200 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
 10 ALFIE COOGAN              15 ATH               2:06.20L P      
  9 ALFIE COOGAN              15 ATH               2:06.96L F      
 28 COLM CARNEY               15 CBAR              2:12.20L P      
 
Boys  16-16 200 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  7 DARAGH FITZGERLD          16 ATH               2:04.39L P      
  7 DARAGH FITZGERLD          16 ATH               2:04.96L F      
 10 RORY GRADY                16 CBAR              2:05.83L P      
  9 RORY GRADY                16 CBAR              2:05.96L F      
 17 ROBIN PFEIFFER            16 BL FN             2:08.26L P      
 
Girls  15-15 200 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  3 JESSICA GANNON            15 COM               2:11.57L F      
  3 JESSICA GANNON            15 COM               2:12.57L P      
 17 AOIFE DIRRANE             15 LASER             2:19.72L P      
 21 OLIWIA ROCLAWSKA          15 SHARK             2:24.58L P      
 
Girls  16-16 200 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
 11 DANIELLE FARRELL          16 SLIGO             2:15.27L P      
 10 DANIELLE FARRELL          16 SLIGO             2:17.21L F      
 
Girls  17-Ov 200 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  6 REBECCA LOWE              17 ATH               2:09.53L F      
 17 AOIFE LEAHY               17 GAL               2:10.34L P      
 18 REBECCA LOWE              17 ATH               2:10.54L P      
 10 AOIFE LEAHY               17 GAL               2:11.39L F      
 25 SORCHA KEARNEY            17 BL FN             2:17.14L P      
 
Boys  12-13 100 BREAST
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
 10 JACK DELANEY              13 CLM               1:21.67L P      
  9 JACK DELANEY              13 CLM               1:22.18L F      
 21 MARK HYNES                13 LASER             1:25.16L P      
 24 RORY IGOE                 13 TUAM              1:27.72L P      
 25 ALAN KILCOMMONS           13 COM               1:28.05L P      
 
Boys  14-14 100 BREAST
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  9 EUAN JENNINGS             14 SHARK             1:16.84L P      
  8 EUAN JENNINGS             14 SHARK             1:16.84L F      
 13 KILLIAN LANGTON           14 SLIGO             1:18.11L P      
 18 KAELAN GENG               14 GAL               1:20.14L P      
 
Girls  12-13 100 BREAST
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
 24 RIONAGH MC CORMACK        12 LONG              1:25.60L P      
 29 MEABH O ROURKE            12 TUAM              1:26.31L P      
 36 MICHELLE RAILTON          12 TUAM              1:27.45L P      
 38 CAOIMHE CURLEY            13 CBAR              1:27.55L P      
  0 GILLIAN MURRAY            13 GAL               1:31.15L F      
 58 LEAH CONNELL              12 ATH               1:32.13L P      
 
Girls  14-14 100 BREAST
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  4 KATIE WATERS              14 GAL               1:20.02L P      
  5 KATIE WATERS              14 GAL               1:20.30L F      
 
Boys  12-13 200 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  7 MICHEAL HUSSEY            13 GAL               2:15.81L P      
  8 MICHEAL HUSSEY            13 GAL               2:16.71L F      
  9 ALEKSANDR MC ALEER        13 GAL               2:17.73L F      
 12 ALEKSANDR MC ALEER        13 GAL               2:18.32L P      
 16 CILLIAN MC CULLAGH        13 GAL               2:20.77L P      
 
Boys  14-14 200 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  6 PHILIP DUDA               14 COM               2:06.50L F      
  7 PHILIP DUDA               14 COM               2:07.09L P      
 12 JOHN PATTEN               14 GAL               2:11.29L P      
 21 KAELAN GENG               14 GAL               2:13.04L P      
 
Girls  12-13 200 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
 13 ELLA POWELL               13 ATH               2:22.23L P      
 10 ELLA POWELL               13 ATH               2:24.80L F      
 25 EILIDH MOORE              13 ATH               2:27.11L P      
 
Girls  14-14 200 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
 24 CAROL GRIFFIN             14 SHARK             2:21.54L P      
 25 EIMEAR O'LEARY            14 GAL               2:23.46L P      
 
Boys  12-13 400 IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  9 CILLIAN MC CULLAGH        13 GAL               5:44.97L F      
 11 CILLIAN MC CULLAGH        13 GAL               5:46.24L P      
  0 MARK HYNES                13 LASER             5:56.47L P      
 
Boys  14-14 400 IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  2 RONAN KILCOYNE            14 SLIGO             4:55.97L F      
  2 RONAN KILCOYNE            14 SLIGO             5:00.57L P      
  6 KILLIAN LANGTON           14 SLIGO             5:14.43L F      
  6 KILLIAN LANGTON           14 SLIGO             5:19.58L P      
  9 JOHN PATTEN               14 GAL               5:20.91L F      
 10 JOHN PATTEN               14 GAL               5:26.80L P      
 12 CONOR DONOHOE             14 CBAR              5:31.38L P      
 
Girls  12-13 400 IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  0 GILLIAN MURRAY            13 GAL               6:16.73L F      
 
Girls  14-14 400 IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  5 KATIE WATERS              14 GAL               5:25.28L F      
  6 KATIE WATERS              14 GAL               5:29.42L P      
 13 CIARA CONNAUGHTON-JONES   14 SLIGO             5:55.64L P      
 
Boys  12-13 800 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  4 ALEKSANDR MC ALEER        13 GAL               9:54.61L F      
 
Boys  14-14 800 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  4 PHILIP DUDA               14 COM               9:23.15L F      
  6 RONAN KILCOYNE            14 SLIGO             9:28.03L F      
 
Girls  16-16 50 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  8 DANIELLE FARRELL          16 SLIGO               28.60L F      
  9 DANIELLE FARRELL          16 SLIGO               28.86L P      
 
Girls  17-Ov 50 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
 12 KATE KAVANAGH             21 TUAM                27.20L P      
  8 KATE KAVANAGH             21 TUAM                27.26L F      
 14 REBECCA LOWE              17 ATH                 27.49L P      
  9 REBECCA LOWE              17 ATH                 27.52L F      
 21 AOIFE LEAHY               17 GAL                 28.05L P      
 
Boys  15-15 50 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  6 COLM CARNEY               15 CBAR                26.03L F      
  5 COLM CARNEY               15 CBAR                26.22L P      
 14 SHAUN KILKENNY            15 COM                 26.59L P      
 20 ALFIE COOGAN              15 ATH                 27.06L P      
 29 DARRAGH MASTERSON         15 CBAR                27.34L P      
 42 PADDY GRIMES              15 LASER               28.28L P      
 
Boys  16-16 50 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  5 ROBIN PFEIFFER            16 BL FN               25.64L F      
  2 DARAGH FITZGERLD          16 ATH                 25.69L P      
  6 ROBIN PFEIFFER            16 BL FN               26.10L P      
  0 DARAGH FITZGERLD          16 ATH                 25.69L F      
 
Boys  17-Ov 50 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  0 OISIN O'ROURKE            18 TUAM                24.96L F      
 
Girls  15-15 100 FLY
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  2 JESSICA GANNON            15 COM               1:06.78L F      
  2 JESSICA GANNON            15 COM               1:07.91L P      
 
Girls  16-16 100 FLY
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  3 AILBHE MULHALL            16 GAL               1:06.69L F      
  2 AILBHE MULHALL            16 GAL               1:07.55L P      
  9 NAOISE O'DONNELL          16 SHARK             1:10.08L F      
  9 NAOISE O'DONNELL          16 SHARK             1:10.17L P      
 14 WIKTORIA WEINERT          16 SLIGO             1:11.45L P      
 17 CIARA KILCOMMONS          16 COM               1:12.25L P      
 
Girls  17-Ov 100 FLY
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
 23 ELLEN FLAHERTY            17 ATH               1:08.44L P      
 25 AOIFE BATES               17 SHARK             1:08.75L P      
 28 IMOGEN NAUGHTON           20 SHARK             1:09.44L P      
 32 ANASTAZYA PLISZKA         17 COM               1:11.49L P      
 
Boys  15-15 100 FLY
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
 15 NATHAN TODD               15 LASER             1:04.81L P      
 29 DARRAGH MASTERSON         15 CBAR              1:07.58L P      
 30 FIONN MC CARTHY           15 SHARK             1:07.92L P      
 35 ODIE MELIA                15 TUAM              1:08.82L P      
 
Boys  16-16 100 FLY
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  3 TOM O'SULLIVAN            16 GAL                 59.33L F      
  2 TOM O'SULLIVAN            16 GAL               1:00.15L P      
  9 ROBIN PFEIFFER            16 BL FN             1:02.76L F      
  8 ROBIN PFEIFFER            16 BL FN             1:03.09L P      
 12 BEN NAUGHTON              16 GAL               1:05.07L P      
 
Boys  17-Ov 100 FLY
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 CILLIAN MELLY             22 MARL                54.21L P      
  2 CILLIAN MELLY             22 MARL                54.26L F      
 26 RONAN ANDERSON            22 MARL                59.38L P      
 
Girls  15-15 200 BREAST
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 ALISON GIBBS              15 GAL               2:45.11L F      
  3 EMMA MURPHY               15 GAL               2:45.48L F      
  1 ALISON GIBBS              15 GAL               2:47.11L P      
  3 EMMA MURPHY               15 GAL               2:50.29L P      
 19 AISLING STAPLETON         15 CBAR              3:06.40L P      
 20 SOPHIE SULTANOV           15 GAL               3:06.80L P      
 22 REBECCA LIPTROT           15 SHARK             3:08.33L P      
 
Girls  16-16 200 BREAST
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  4 WIKTORIA WEINERT          16 SLIGO             2:48.37L F      
  6 WIKTORIA WEINERT          16 SLIGO             2:53.69L P      
 11 AIMEE KELLY               16 SHARK             2:57.63L P      
 15 SARAH CONDRON             16 ATH               2:58.82L P      
 21 PAULA CRISAN              16 LASER             3:01.83L P      
 
Girls  17-Ov 200 BREAST
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  8 AOIFE BATES               17 SHARK             2:49.41L F      
 11 AOIFE BATES               17 SHARK             2:51.29L P      
 13 GRACE JOYCE               17 SHARK             2:57.64L P      
 10 GRACE JOYCE               17 SHARK             2:59.43L F      
 
Boys  15-15 200 BREAST
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  4 ALFIE COOGAN              15 ATH               2:39.32L F      
  3 ALFIE COOGAN              15 ATH               2:41.09L P      
 13 ODIE MELIA                15 TUAM              2:50.69L P      
 16 ROSS MOORE-KEANE          15 ATH               2:52.08L P      
 
Boys  16-16 200 BREAST
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  3 BEN NAUGHTON              16 GAL               2:33.85L F      
  3 BEN NAUGHTON              16 GAL               2:35.96L P      
  5 DARAGH FITZGERLD          16 ATH               2:40.09L P      
  8 RORY GRADY                16 CBAR              2:44.86L P      
 16 CONN MC NAMARA            16 CBAR              2:54.06L P      
 17 LUKAS BEGLEY              16 TUAM              2:57.34L P      
 
Boys  17-Ov 200 BREAST
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  9 MICHAEL MC NAMARA         18 CLM               2:36.61L F      
 16 MICHAEL MC NAMARA         18 CLM               2:38.26L P      
 24 ANTHONY MAHER             18 SLIGO             2:42.98L P      
 25 ETHAN BRESLIN             17 CLM               2:43.12L P      
 26 EIDHNE KENNEDY            17 GAL               2:44.10L P      
 27 OISIN CAREY               18 LASER             2:44.44L P      
 
Girls  15-15 1500 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  2 JESSICA GANNON            15 COM              18:13.15L F      
 
Girls  16-16 1500 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  3 DANIELLE FARRELL          16 SLIGO            18:35.37L F      
 
Girls  12-13 50 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  6 ELLA POWELL               13 ATH                 29.11L F      
 11 ELLA POWELL               13 ATH                 29.73L P      
 32 CIARA DAVITT              13 GAL                 30.79L P      
 34 ANNA O'CONNOR             13 SLIGO               30.81L P      
 36 CAOIMHE CURLEY            13 CBAR                30.91L P      
 41 KIM MC TIGUE              13 KGD                 31.12L P      
 
Girls  14-14 50 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
 20 NIAMH KENNEDY             14 GAL                 29.43L P      
 
Boys  12-13 50 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
 15 JACK DELANEY              13 CLM                 29.37L P      
 15 MARTIN VIGLAS             13 SLIGO               29.37L P      
 20 MICHEAL HUSSEY            13 GAL                 29.49L P      
 21 OLIVER KEARNEY            13 LONG                29.55L P      
 24 RORY IGOE                 13 TUAM                29.73L P      
 
Boys  14-14 50 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
 13 PHILIP DUDA               14 COM                 26.90L P      
 14 JOHN PATTEN               14 GAL                 27.22L P      
 16 MARK ROCKETT              14 ATH                 27.29L P      
 18 RONAN KILCOYNE            14 SLIGO               27.36L P      
 30 KAELAN GENG               14 GAL                 28.15L P      
 39 KYLE FAGAN                14 ATH                 28.65L P      
 43 DARRAGH RUSK              14 ATH                 28.80L P      
 44 KILLIAN LANGTON           14 SLIGO               28.81L P      
 
Girls  14-14 100 FLY
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  5 KELIS CURRAN              14 COM               1:08.14L F      
  5 KELIS CURRAN              14 COM               1:09.31L P      
 28 SARAH COSGRAVE            14 CBAR              1:15.74L P      
 
Boys  12-13 100 FLY
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  9 OLIVER KEARNEY            13 LONG              1:11.01L F      
 11 OLIVER KEARNEY            13 LONG              1:11.84L P      
 22 MARK HYNES                13 LASER             1:16.81L P      
 
Boys  14-14 100 FLY
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  9 RONAN KILCOYNE            14 SLIGO             1:04.35L F      
 10 RONAN KILCOYNE            14 SLIGO             1:05.11L P      
 16 KAELAN GENG               14 GAL               1:06.44L P      
 36 JOHN PATTEN               14 GAL               1:11.92L P      
 39 CONOR DONOHOE             14 CBAR              1:12.56L P      
 
Girls  12-13 200 BREAST
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  7 RIONAGH MC CORMACK        12 LONG              2:59.25L F      
  9 RIONAGH MC CORMACK        12 LONG              3:00.00L P      
 27 MICHELLE RAILTON          12 TUAM              3:06.26L P      
 30 MEABH O ROURKE            12 TUAM              3:07.19L P      
  0 GILLIAN MURRAY            13 GAL               3:12.38L F      
 46 LEAH CONNELL              12 ATH               3:12.84L P      
 49 CAOIMHE CURLEY            13 CBAR              3:14.42L P      
 
Girls  14-14 200 BREAST
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  8 KATIE WATERS              14 GAL               2:53.18L F      
  9 KATIE WATERS              14 GAL               2:57.37L P      
 31 CIARA CONNAUGHTON-JONES   14 SLIGO             3:11.37L P      
 
Boys  12-13 200 BREAST
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  9 JACK DELANEY              13 CLM               3:00.92L F      
 11 JACK DELANEY              13 CLM               3:01.45L P      
 17 MARK HYNES                13 LASER             3:04.82L P      
 21 ALAN KILCOMMONS           13 COM               3:07.66L P      
 
Boys  14-14 200 BREAST
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
 10 KILLIAN LANGTON           14 SLIGO             2:48.37L P      
  8 KILLIAN LANGTON           14 SLIGO             2:48.50L F      
 19 EUAN JENNINGS             14 SHARK             2:54.78L P      
 
Boys  15-15 100 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
 19 ALFIE COOGAN              15 ATH                 58.45L P      
 22 COLM CARNEY               15 CBAR                58.63L P      
 31 SHAUN KILKENNY            15 COM               1:00.15L P      
 43 PADDY GRIMES              15 LASER             1:02.61L P      
 
Boys  16-16 100 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  3 DARAGH FITZGERLD          16 ATH                 55.43L F      
  3 DARAGH FITZGERLD          16 ATH                 56.03L P      
  6 ROBIN PFEIFFER            16 BL FN               56.20L F      
  6 ROBIN PFEIFFER            16 BL FN               56.75L P      
 
Girls  15-15 400 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  4 JESSICA GANNON            15 COM               4:37.57L F      
  5 JESSICA GANNON            15 COM               4:42.70L P      
  8 AOIFE DIRRANE             15 LASER             4:51.77L F      
  9 AOIFE DIRRANE             15 LASER             4:54.49L P      
 
Girls  16-16 400 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  5 DANIELLE FARRELL          16 SLIGO             4:37.26L F      
  6 DANIELLE FARRELL          16 SLIGO             4:41.74L P      
  8 LAUREN SHARKEY            16 GAL               4:43.44L F      
 10 LAUREN SHARKEY            16 GAL               4:45.44L P      
 12 AILBHE MULHALL            16 GAL               4:47.39L P      
 
Girls  17-Ov 400 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  9 REBECCA LOWE              17 ATH               4:35.86L P      
  5 REBECCA LOWE              17 ATH               4:36.03L F      
 16 SORCHA KEARNEY            17 BL FN             4:50.89L P      
  9 SORCHA KEARNEY            17 BL FN             4:53.73L F      
 
Boys  15-Ov 50 BACK
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  0 OISIN O'ROURKE            18 TUAM                27.82L F      
 
Girls  15-Ov 50 BACK
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  2 KATE KAVANAGH             21 TUAM                29.48L P      
  3 KATE KAVANAGH             21 TUAM                29.68L F      
 14 MEGAN KILGALLEN           17 CLM                 31.55L P      
 20 REBECCA LOWE              17 ATH                 31.92L P      
 25 AOIFE LEAHY               17 GAL                 32.11L P      
 29 ISABELLE GIBBS            17 GAL                 32.28L P      
 33 IONA ASHTON               16 SHARK               32.85L P      
 
Boys  15-15 200 IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  7 ALFIE COOGAN              15 ATH               2:22.72L F      
  5 ALFIE COOGAN              15 ATH               2:24.55L P      
 
Boys  16-16 200 IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  5 TOM O'SULLIVAN            16 GAL               2:18.92L F      
  6 DARAGH FITZGERLD          16 ATH               2:19.34L F      
  7 RORY GRADY                16 CBAR              2:19.96L F      
  5 TOM O'SULLIVAN            16 GAL               2:20.40L P      
  6 DARAGH FITZGERLD          16 ATH               2:20.42L P      
  9 BEN NAUGHTON              16 GAL               2:21.06L F      
  7 RORY GRADY                16 CBAR              2:21.22L P      
  9 BEN NAUGHTON              16 GAL               2:22.92L P      
 10 ROBIN PFEIFFER            16 BL FN             2:23.41L P      
 10 ROBIN PFEIFFER            16 BL FN             2:24.91L F      
 17 FERGAL BLANCHARD          16 LASER             2:28.95L P      
 
Boys  17-Ov 200 IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  2 CILLIAN MELLY             22 MARL              2:04.85L P      
  6 RONAN ANDERSON            22 MARL              2:09.95L F      
 10 RONAN ANDERSON            22 MARL              2:11.46L P      
 28 FIONN WATERS              17 TUAM              2:20.76L P      
 31 ETHAN BRESLIN             17 CLM               2:23.35L P      
 
Girls  15-15 200 IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  2 ALISON GIBBS              15 GAL               2:28.14L F      
  2 ALISON GIBBS              15 GAL               2:31.62L P      
  8 EMMA MURPHY               15 GAL               2:34.03L F      
  9 EMMA MURPHY               15 GAL               2:35.24L P      
 
Girls  16-16 200 IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  6 DANIELLE FARRELL          16 SLIGO             2:34.35L P      
 
Girls  17-Ov 200 IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
 15 NIAMH KILGALLEN           20 MARL              2:30.64L P      
 16 IMOGEN NAUGHTON           20 SHARK             2:32.05L P      
 21 AOIFE BATES               17 SHARK             2:34.32L P      
 22 CARRIE MC DAID            17 SLIGO             2:36.87L P      
  0 ELLEN FLAHERTY            17 ATH               2:32.58L P      
 
Girls  12-13 400 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
 24 RIONAGH MC CORMACK        12 LONG              5:06.71L P      
 25 ELLA POWELL               13 ATH               5:07.67L P      
 
Girls  14-14 400 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
 13 KATIE WATERS              14 GAL               4:53.96L P      
 15 NIAMH KENNEDY             14 GAL               4:54.81L P      
 21 CAROL GRIFFIN             14 SHARK             4:59.79L P      
 22 EIMEAR O'LEARY            14 GAL               5:00.15L P      
 27 CIARA CONNAUGHTON-JONES   14 SLIGO             5:07.24L P      
 
Boys  12-13 100 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
 19 JOHN SHORTT               12 BL FN             1:03.75L P      
 23 OLIVER KEARNEY            13 LONG              1:04.42L P      
 
Boys  14-14 100 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
 10 PHILIP DUDA               14 COM                 57.99L P      
 10 PHILIP DUDA               14 COM                 58.47L F      
 15 JOHN PATTEN               14 GAL                 59.35L P      
 18 MARK ROCKETT              14 ATH                 59.84L P      
 28 KAELAN GENG               14 GAL               1:00.97L P      
 31 KYLE FAGAN                14 ATH               1:01.46L P      
 33 KILLIAN LANGTON           14 SLIGO             1:01.62L P      
 37 DARRAGH RUSK              14 ATH               1:02.20L P      
 
Girls  12-13 200 IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
 15 CAOIMHE CURLEY            13 CBAR              2:42.76L P      
 28 RIONAGH MC CORMACK        12 LONG              2:47.64L P      
 30 CIARA DAVITT              13 GAL               2:48.34L P      
 
Girls  14-14 200 IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  9 KATIE WATERS              14 GAL               2:34.83L F      
 12 KATIE WATERS              14 GAL               2:36.22L P      
 24 KELIS CURRAN              14 COM               2:41.38L P      
 
Boys  12-13 200 IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
 16 JACK DELANEY              13 CLM               2:39.36L P      
 17 ALEKSANDR MC ALEER        13 GAL               2:39.87L P      
 19 CILLIAN MC CULLAGH        13 GAL               2:40.34L P      
  0 MICHEAL HUSSEY            13 GAL                     NS P      
 
Boys  14-14 200 IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 RONAN KILCOYNE            14 SLIGO             2:18.51L F      
  1 RONAN KILCOYNE            14 SLIGO             2:19.68L P      
  7 PHILIP DUDA               14 COM               2:25.98L F      
  8 PHILIP DUDA               14 COM               2:26.90L P      
 16 KILLIAN LANGTON           14 SLIGO             2:29.71L P      
 21 JOHN PATTEN               14 GAL               2:31.66L P      
 23 KAELAN GENG               14 GAL               2:32.18L P      
 29 CONOR DONOHOE             14 CBAR              2:35.60L P      
 
Girls  15-15 100 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
 10 JESSICA GANNON            15 COM               1:03.09L P      
 20 OLIWIA ROCLAWSKA          15 SHARK             1:05.90L P      
 
Girls  16-16 100 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  7 DANIELLE FARRELL          16 SLIGO             1:00.70L F      
 10 DANIELLE FARRELL          16 SLIGO             1:01.92L P      
 
Girls  17-Ov 100 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
 10 NIAMH KILGALLEN           20 MARL                58.97L F      
 16 NIAMH KILGALLEN           20 MARL                59.34L P      
 20 REBECCA LOWE              17 ATH               1:00.36L P      
 26 AOIFE LEAHY               17 GAL               1:00.79L P      
 30 ELLEN FLAHERTY            17 ATH               1:01.16L P      
 
Boys  15-15 400 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  8 ALFIE COOGAN              15 ATH               4:32.74L F      
  9 ALFIE COOGAN              15 ATH               4:34.03L P      
 23 COLM CARNEY               15 CBAR              4:48.96L P      
 
Boys  16-16 400 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  3 TOM O'SULLIVAN            16 GAL               4:21.93L F      
  2 TOM O'SULLIVAN            16 GAL               4:25.35L P      
  5 RORY GRADY                16 CBAR              4:28.00L F      
  5 RORY GRADY                16 CBAR              4:30.46L P      
 
Boys  17-Ov 400 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
 28 DAVID DOORLY              17 GAL               4:30.21L P      
 
Girls  15-15 200 FLY
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  3 JESSICA GANNON            15 COM               2:29.40L F      
  4 JESSICA GANNON            15 COM               2:36.21L P      
 
Girls  16-16 200 FLY
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  4 AILBHE MULHALL            16 GAL               2:30.49L F      
  4 AILBHE MULHALL            16 GAL               2:34.22L P      
  5 WIKTORIA WEINERT          16 SLIGO             2:36.39L F      
 10 WIKTORIA WEINERT          16 SLIGO             2:39.78L P      
 13 NAOISE O'DONNELL          16 SHARK             2:47.75L P      
 
Girls  17-Ov 200 FLY
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  5 AOIFE BATES               17 SHARK             2:26.29L F      
  6 IMOGEN NAUGHTON           20 SHARK             2:26.47L F      
  9 IMOGEN NAUGHTON           20 SHARK             2:31.98L P      
 10 AOIFE BATES               17 SHARK             2:34.71L P      
 
Boys  15-15 200 FLY
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
 11 NATHAN TODD               15 LASER             2:32.14L P      
 
Boys  16-16 200 FLY
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  2 TOM O'SULLIVAN            16 GAL               2:15.58L F      
  2 TOM O'SULLIVAN            16 GAL               2:17.72L P      
 
Boys  17-Ov 200 FLY
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 CILLIAN MELLY             22 MARL              2:00.85L F      
  1 CILLIAN MELLY             22 MARL              2:01.37L P      
 
Girls  15-Ov 50 BREAST
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
 15 GRACE JOYCE               17 SHARK               35.54L P      
 20 PAULA CRISAN              16 LASER               36.36L P      
 24 EMMA MURPHY               15 GAL                 36.70L P      
 25 ALISON GIBBS              15 GAL                 36.78L P      
 
Boys  15-Ov 50 BREAST
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
 28 EIDHNE KENNEDY            17 GAL                 32.38L P      
 
Girls  15-15 100 BACK
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  6 ELLA DEELY                15 CBAR              1:10.89L F      
  6 SILE MC AULEY             15 ATH               1:10.92L P      
  7 SILE MC AULEY             15 ATH               1:10.96L F      
  8 ELLA DEELY                15 CBAR              1:11.55L P      
 14 ALLIE ROCHE               15 GAL               1:13.07L P      
 
Girls  16-16 100 BACK
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  7 LAUREN SHARKEY            16 GAL               1:08.92L F      
  9 IONA ASHTON               16 SHARK             1:09.79L F      
  8 IONA ASHTON               16 SHARK             1:09.86L P      
  9 LAUREN SHARKEY            16 GAL               1:09.92L P      
 10 DANIELLE FARRELL          16 SLIGO             1:10.06L P      
 13 AIMEE KELLY               16 SHARK             1:10.97L P      
 25 CAOILIN KEARNEY           16 BL FN             1:13.81L P      
 
Girls  17-Ov 100 BACK
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  7 KATE KAVANAGH             21 TUAM              1:05.78L F      
  8 KATE KAVANAGH             21 TUAM              1:06.21L P      
  9 REBECCA LOWE              17 ATH               1:06.22L F      
 10 REBECCA LOWE              17 ATH               1:07.02L P      
 15 MEGAN KILGALLEN           17 CLM               1:08.60L P      
 18 AOIFE LEAHY               17 GAL               1:09.75L P      
 23 ISABELLE GIBBS            17 GAL               1:11.00L P      
 26 CARRIE MC DAID            17 SLIGO             1:11.90L P      
 
Boys  15-15 100 BACK
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
 34 NATHAN TODD               15 LASER             1:13.37L P      
 
Boys  16-16 100 BACK
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  5 NIALL JOYCE               16 SHARK             1:04.11L F      
  9 NIALL JOYCE               16 SHARK             1:05.61L P      
 13 ROBIN PFEIFFER            16 BL FN             1:07.26L P      
 18 SZMON JAGODZINSKI         16 MARL              1:11.33L P      
 
Boys  17-Ov 100 BACK
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  0 OISIN O'ROURKE            18 TUAM                59.17L F      
 34 DAVID DOORLY              17 GAL               1:04.87L P      
 39 NIALL KELLY               18 CLM               1:05.69L P      
 41 NIALL CARTER              17 CBAR              1:06.33L P      
 42 SEAN BRENNAN              17 TUAM              1:06.46L P      
 
Boys  12-13 400 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  3 ALEKSANDR MC ALEER        13 GAL               4:44.06L P      
  4 ALEKSANDR MC ALEER        13 GAL               4:45.88L F      
  8 CILLIAN MC CULLAGH        13 GAL               4:57.77L F      
 14 CILLIAN MC CULLAGH        13 GAL               4:57.82L P      
 
Boys  14-14 400 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  3 RONAN KILCOYNE            14 SLIGO             4:27.49L F      
  3 RONAN KILCOYNE            14 SLIGO             4:30.35L P      
 10 KILLIAN LANGTON           14 SLIGO             4:38.46L P      
 10 KILLIAN LANGTON           14 SLIGO             4:39.76L F      
 13 JOHN PATTEN               14 GAL               4:42.06L P      
 16 KAELAN GENG               14 GAL               4:44.05L P      
 23 DARRAGH RUSK              14 ATH               4:54.39L P      
  0 PHILIP DUDA               14 COM               4:28.97L P      
 
Girls  12-13 100 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  7 ELLA POWELL               13 ATH               1:04.86L F      
 11 ELLA POWELL               13 ATH               1:04.88L P      
 28 ANNA O'CONNOR             13 SLIGO             1:07.18L P      
 29 CAOIMHE CURLEY            13 CBAR              1:07.21L P      
 33 CIARA DAVITT              13 GAL               1:07.55L P      
 40 KIM MC TIGUE              13 KGD               1:07.96L P      
 
Boys  14-14 200 FLY
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  8 RONAN KILCOYNE            14 SLIGO             2:25.78L F      
  5 RONAN KILCOYNE            14 SLIGO             2:26.53L P      
 
Girls  14-14 200 FLY
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  0 SARAH COSGRAVE            14 CBAR              2:53.05L P      
 
Boys  12-13 100 BACK
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  7 MICHEAL HUSSEY            13 GAL               1:11.81L P      
  8 MICHEAL HUSSEY            13 GAL               1:11.82L F      
 12 OLIVER KEARNEY            13 LONG              1:12.87L P      
 17 JACK DELANEY              13 CLM               1:13.38L P      
 17 JOHN SHORTT               12 BL FN             1:13.38L P      
 19 ALEKSANDR MC ALEER        13 GAL               1:13.56L P      
 25 MARK HYNES                13 LASER             1:14.89L P      
 28 CILLIAN MC CULLAGH        13 GAL               1:15.09L P      
 34 DOMINIC FRENCH            13 SLIGO             1:16.50L P      
 36 DARRAGH SUMMERVILLE       13 MARL              1:16.85L P      
 
Boys  14-14 100 BACK
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  5 PHILIP DUDA               14 COM               1:06.37L P      
  8 PHILIP DUDA               14 COM               1:08.30L F      
 16 MARK ROCKETT              14 ATH               1:09.60L P      
 19 JOHN PATTEN               14 GAL               1:09.71L P      
 23 LUCA DUGGAN               14 BALL              1:10.70L P      
 26 CONOR DONOHOE             14 CBAR              1:11.12L P      
 27 EAMON DOHERTY             14 BALL              1:11.61L P      
 30 DARRAGH RUSK              14 ATH               1:13.38L P      
 33 KAELAN GENG               14 GAL               1:14.20L P      
 
Girls  12-13 100 BACK
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
 17 MEABH O ROURKE            12 TUAM              1:15.36L P      
 34 JANE O'BOYLE              13 LONG              1:18.16L P      
 37 SORCHA BRENNAN            13 TUAM              1:18.71L P      
 38 CAOIMHE CURLEY            13 CBAR              1:19.02L P      
 
Girls  14-14 100 BACK
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
 10 KELIS CURRAN              14 COM               1:12.35L F      
 11 KELIS CURRAN              14 COM               1:12.47L P      
 20 NIAMH KENNEDY             14 GAL               1:14.18L P      
 
Girls  15-15 200 BACK
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  5 JESSICA GANNON            15 COM               2:32.04L F      
  9 JESSICA GANNON            15 COM               2:35.00L P      
  9 SILE MC AULEY             15 ATH               2:35.05L F      
 13 SILE MC AULEY             15 ATH               2:37.58L P      
 17 ELLA DEELY                15 CBAR              2:39.24L P      
 20 ALLIE ROCHE               15 GAL               2:41.19L P      
 
Girls  16-16 200 BACK
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  9 IONA ASHTON               16 SHARK             2:32.88L F      
  8 IONA ASHTON               16 SHARK             2:33.80L P      
 11 AIMEE KELLY               16 SHARK             2:34.00L P      
 15 LAUREN SHARKEY            16 GAL               2:34.69L P      
 21 CAOILIN KEARNEY           16 BL FN             2:38.04L P      
 
Girls  17-Ov 200 BACK
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  4 REBECCA LOWE              17 ATH               2:20.82L F      
  5 REBECCA LOWE              17 ATH               2:23.45L P      
  9 AOIFE LEAHY               17 GAL               2:29.10L F      
 11 AOIFE LEAHY               17 GAL               2:30.15L P      
  0 ISABELLE GIBBS            17 GAL                     NS P      
 
Boys  15-15 200 BACK
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
 19 FIONN MC CARTHY           15 SHARK             2:35.70L P      
 
Boys  16-16 200 BACK
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  4 NIALL JOYCE               16 SHARK             2:19.19L F      
  4 NIALL JOYCE               16 SHARK             2:22.03L P      
  8 ROBIN PFEIFFER            16 BL FN             2:23.15L F      
  6 ROBIN PFEIFFER            16 BL FN             2:24.74L P      
 15 SZMON JAGODZINSKI         16 MARL              2:33.12L P      
 
Boys  17-Ov 200 BACK
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  0 OISIN O'ROURKE            18 TUAM              2:09.06L F      
 16 DAVID DOORLY              17 GAL               2:18.91L P      
 26 NIALL CARTER              17 CBAR              2:27.82L P      
 29 SEAN BRENNAN              17 TUAM              2:34.51L P      
 
Girls  15-Ov 50 FLY
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
 27 CARRIE MC DAID            17 SLIGO               30.44L P      
 33 ELLEN FLAHERTY            17 ATH                 30.86L P      
 
Girls  16-16 800 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  2 DANIELLE FARRELL          16 SLIGO             9:31.33L F      
 
Boys  16-16 800 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  2 RORY GRADY                16 CBAR              9:13.76L F      
 
Girls  12-13 200 BACK
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
 22 JANE O'BOYLE              13 LONG              2:44.68L P      
 34 MEABH O ROURKE            12 TUAM              2:47.71L P      
 37 CIARA DAVITT              13 GAL               2:49.82L P      
 38 SORCHA BRENNAN            13 TUAM              2:50.18L P      
 
Girls  14-14 200 BACK
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
 10 KATIE WATERS              14 GAL               2:37.26L P      
  9 KATIE WATERS              14 GAL               2:37.71L F      
 13 KELIS CURRAN              14 COM               2:38.14L P      
 15 NIAMH KENNEDY             14 GAL               2:39.45L P      
 
Boys  12-13 200 BACK
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  7 ALEKSANDR MC ALEER        13 GAL               2:33.53L P      
  8 JOHN SHORTT               12 BL FN             2:34.52L F      
  9 ALEKSANDR MC ALEER        13 GAL               2:34.82L F      
 13 CILLIAN MC CULLAGH        13 GAL               2:36.22L P      
 16 JOHN SHORTT               12 BL FN             2:36.90L P      
 10 CILLIAN MC CULLAGH        13 GAL               2:37.05L F      
 18 MICHEAL HUSSEY            13 GAL               2:37.45L P      
 23 DOMINIC FRENCH            13 SLIGO             2:41.03L P      
 31 DARRAGH SUMMERVILLE       13 MARL              2:46.36L P      
 
Boys  14-14 200 BACK
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  4 PHILIP DUDA               14 COM               2:21.33L F      
  4 PHILIP DUDA               14 COM               2:23.16L P      
  6 RONAN KILCOYNE            14 SLIGO             2:23.74L P      
  9 RONAN KILCOYNE            14 SLIGO             2:25.52L F      
 21 KILLIAN LANGTON           14 SLIGO             2:32.24L P      
 22 MARK ROCKETT              14 ATH               2:32.65L P      
 25 CONOR DONOHOE             14 CBAR              2:35.02L P      
 27 LUCA DUGGAN               14 BALL              2:35.52L P      
 31 EAMON DOHERTY             14 BALL              2:38.41L P      
 
Girls  12-13 800 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
 15 EILIDH MOORE              13 ATH              10:54.50L F      
 
Boys  12-13 1500 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  3 ALEKSANDR MC ALEER        13 GAL              18:34.41L F      
 
Boys  14-14 1500 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  3 RONAN KILCOYNE            14 SLIGO            17:34.26L F