Qualifying Gala Level 3 Tuam - 12/01/2020                   
                                                                      
 
Event 1  Girls 11 & Under 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  5 Mooney, Emma              11 Ath                            6:06.07  
 
Event 1  Girls 12-13 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Walshe, Caoimhe           12 BDOLP                          5:38.50  
  2 Quinn, Grace              12 Trident                        5:43.03  
  3 Butler, Ellie             12 BDOLP                          5:47.37  
  4 Railton, Michelle         13 TUAM                           5:29.93  
  4 Hussey, Louisa            12 GAL                            5:56.95  
  6 Doorly, Isabelle          12 GAL                            6:11.65  
  7 McNicholas, Lydia         13 LASER                          5:31.23  
  8 Roland, Miriam            13 Bluefin SC                     5:38.04  
 10 Mc Keon, Ella M           13 Trident                        5:41.83  
 15 Farrell, Izzy             13 GAL                            5:52.90  
 16 Mannion, Gemma            13 Ath                            5:57.03  
 17 Mc Loughlin, Hannah       13 BDOLP                          5:57.23  
 18 Wallace, Kate             13 LASER                          6:04.30  
 
Event 1  Girls 14-15 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bradley, Jane             14 SLIGO                          5:23.74  
  2 Lynott, Faith             14 Trident                        5:28.46  
  3 Canavan, Alannah          15 BALL                           5:27.28  
  3 Gizinska, Pola            14 Bluefin SC                     5:28.53  
  4 Mulry, Ciara              15 SHARK-IR                       5:54.28  
  5 Kenny, Bridget            14 SHARK-IR                       5:30.52  
  6 Currie, Olivia            14 SHARK-IR                       5:30.76  
  9 O'Boyle, Jane             14 LONG-ZZ                        5:38.52  
 11 Teijeiro, Cayetana        14 GAL                            5:42.45  
 12 Scanlon, Aisling          14 LONG-ZZ                        5:43.03  
 13 Smyth, Erin               14 GAL                            5:43.41  
 14 Lowe, Ruby                14 Trident                        5:44.96  
 
Event 1  Girls 16 & Over 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Donnell, Naoise         17 SHARK-IR                       4:54.93  
  1 Fitzpatrick, Eva          16 Ath                            5:09.40  
  2 Crisan, Paula             17 Bluefin SC                     5:05.83  
  2 Fitzpatrick, Cara         16 Ath                            5:12.79  
  3 Conway, Fiona             18 CBAR                           5:06.41  
  4 Ward, Aileen              17 Ath                            5:24.26  
  5 Rynn, Aoibhe              17 Trident                        5:25.00  
  5 Feeney, Ainne             16 LASER                          6:01.07  
  6 O'Boyle, Elizabeth        18 LONG-ZZ                        5:34.67  
  7 Kavanagh, Grace           17 GAL                            5:35.77  
  8 Bedynek, Sandra           17 Bluefin SC                     5:46.85  
 
Event 2  Boys 11 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Duda, Scott               11 LONG-ZZ                        1:36.52  
  2 O'Grady, Matthew          11 SLIGO                          1:40.73  
  3 Coyne, Peter              11 Ath                            1:42.40  
 
Event 2  Boys 12-13 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gilmartin, Darragh        13 SLIGO                          1:28.26  
  2 Mc Namara, Adam           13 CLM                            1:32.83  
  3 McGlue, Oisin             12 SHARK-IR                       1:37.06  
  4 Smith, Cathal             12 LONG-ZZ                        1:40.23  
  5 O'Sullivan, John          13 GAL                            1:40.28  
  6 Kelleher, Eoin            13 COM                            1:40.52  
  7 Cunningham Smyth, Paddy   13 SHARK-IR                       1:41.77  
  8 Hynes, Matthew            13 LASER                          1:42.29  
  9 Healy, Tom                13 GAL                            1:46.51  
 10 Cunningham Smyth, Michae  12 SHARK-IR                       1:47.17  
 11 Iakimov, Cyril            12 TUAM                           1:54.03  
 
Event 2  Boys 14-15 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Duda, Philip              15 LONG-ZZ                        1:15.83  
  2 Nemnasevs, Leo            14 SHARK-IR                       1:21.39  
  3 Flaherty, Roan            15 Ath                            1:22.27  
  4 Fox, Jamie                14 Ath                            1:25.16  
  5 Davoren King, Adam        15 CBAR                           1:25.51  
  6 Claffey, Rian             14 Ath                            1:25.83  
  7 Igoe, Rory                14 TUAM                           1:26.01  
  8 Jager, Tamas              15 SHARK-IR                       1:29.87  
  9 Callanan, Diarmiud        14 Bluefin SC                     1:29.91  
 10 Rynn, Cormac              15 Trident                        1:32.66  
 11 Mc Grath, Cathal          14 GAL                            1:41.13  
 
Event 2  Boys 16 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Rourke, Oisin           19 TUAM                           1:10.55  
  2 Brennan, Sean             18 TUAM                           1:12.57  
  3 Melia, Odie               16 TUAM                           1:14.28  
  4 Begley, Lukas             17 TUAM                           1:15.63  
  5 Moore-Keane, Ross         16 Ath                            1:16.46  
  6 Gormley, Daragh           16 TUAM                           1:17.91  
  7 Balaski, James            17 CBAR                           1:20.58  
  8 Fitzpatrick O'Brien, Cil  18 SHARK-IR                       1:21.97  
  9 Johnson, Cian             16 Ath                            1:22.04  
 10 Hynes, John               17 LASER                          1:27.09  
 11 Lynott, Thomas            16 BDOLP                          1:31.11  
 -- Kelly, Alex               17 GAL                                 DQ  
 
Event 3  Girls 11 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mooney, Isabelle          11 SHARK-IR                       1:41.65  
  2 Mooney, Emma              11 Ath                            1:44.03  
  3 Walsh, Aoife              11 CLM                            1:44.31  
  4 Henson, Amelie            11 Ath                            1:44.52  
  5 Sudol, Martyna            11 LONG-ZZ                        1:48.92  
  6 Tarasiewicz, Bianka       11 TUAM                           1:52.36  
 
Event 3  Girls 12-13 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Railton, Michelle         13 TUAM                           1:28.21  
  2 O Rourke, Meabh           13 TUAM                           1:28.28  
  3 Warchol, Julia            12 LONG-ZZ                        1:28.65  
  4 McNicholas, Lydia         13 LASER                          1:32.88  
  5 Farrell, Izzy             13 GAL                            1:36.61  
  6 Price, Cerys A            12 BALL                           1:36.74  
  7 Roland, Miriam            13 Bluefin SC                     1:36.80  
  8 Joyce, Isabel             13 SHARK-IR                       1:37.01  
  9 Reilly, Ursula            13 LONG-ZZ                        1:37.08  
 10 Robinson, Erin            12 WPORT                          1:38.62  
 11 Joyce, Emelia             13 SHARK-IR                       1:39.08  
 12 Bohan, Erin               13 Trident                        1:39.88  
 13 Mc Loughlin, Hannah       13 BDOLP                          1:40.90  
 14 O'Grady, Lily             13 SLIGO                          1:41.60  
 15 Flannery, Ali             13 SHARK-IR                       1:42.04  
 16 Wallace, Kate             13 LASER                          1:42.16  
 17 Parker, Aisling           12 TUAM                           1:42.23  
 18 Fielding, Siofra          13 BALL                           1:43.29  
 19 Lulling, Alannah          13 TUAM                           1:44.42  
 20 Awaja, Sura               13 SHARK-IR                       1:44.90  
 21 Hussey, Louisa            12 GAL                            1:48.42  
 22 Doorly, Isabelle          12 GAL                            1:51.58  
 
Event 3  Girls 14-15 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Clodagh            15 LONG-ZZ                        1:29.97  
  2 Kenny, Bridget            14 SHARK-IR                       1:31.49  
  3 O'Connor, Rachel          15 Trident                        1:34.84  
  4 Lynott, Faith             14 Trident                        1:35.69  
  5 Mitchell, Aoibhe          15 TUAM                           1:36.38  
  6 Parker, Clodagh           14 TUAM                           1:36.79  
  7 Barry, Keri               14 LONG-ZZ                        1:37.64  
  8 Murphy, Davina            14 LONG-ZZ                        1:41.29  
  9 Owens, Ailbhe             15 LASER                          1:42.59  
 10 Guckian, Ella             14 Trident                        1:42.77  
 11 Daly, Ailis               14 SHARK-IR                       1:43.19  
 12 Teijeiro, Cayetana        14 GAL                            1:48.33  
 13 Smyth, Erin               14 GAL                            1:51.41  
 
Event 3  Girls 16 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ward, Aileen              17 Ath                            1:29.57  
  2 Fitzpatrick, Eva          16 Ath                            1:30.13  
  3 O'Reilly, Cladagh         18 TUAM                           1:30.90  
  4 Fitzpatrick, Cara         16 Ath                            1:32.46  
  5 Owens, Oonagh             18 LASER                          1:33.96  
  6 Satchwell, Maria          16 COM                            1:35.51  
  7 Kavanagh, Grace           17 GAL                            1:36.05  
 -- Conlon, Sarah             18 CBAR                                DQ  
 
Event 4  Boys 11 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Duda, Scott               11 LONG-ZZ                        1:23.76  
  2 O'Grady, Matthew          11 SLIGO                          1:24.15  
  3 Lowe, Harry               11 Ath                            1:27.12  
  4 Hwang, Jun                11 COM                            1:28.44  
  5 Banks, Killian            11 SHARK-IR                       1:36.20  
  6 Higgins, Milo             11 TUAM                           1:40.26  
 
Event 4  Boys 12-13 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gilmartin, Darragh        13 SLIGO                          1:20.12  
  2 Cunningham Smyth, Paddy   13 SHARK-IR                       1:21.73  
  3 Rattigan, Daniel          13 SLIGO                          1:22.80  
  4 O'Sullivan, John          13 GAL                            1:25.03  
  5 Coll, Nara                13 LASER                          1:26.48  
  6 Dowling, Luke             13 TUAM                           1:28.29  
  7 White, Charlie            12 BDOLP                          1:28.36  
  8 Healy, Tom                13 GAL                            1:29.06  
  9 Cunningham Smyth, Michae  12 SHARK-IR                       1:34.61  
 10 Iakimov, Cyril            12 TUAM                           1:42.59  
 
Event 4  Boys 14-15 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Duda, Philip              15 LONG-ZZ                        1:04.90  
  2 Flaherty, Roan            15 Ath                            1:10.98  
  3 Matthews, Jamie           15 LONG-ZZ                        1:12.79  
  4 Staunton, Peter           15 CLM                            1:15.97  
  5 Fox, Jamie                14 Ath                            1:19.33  
  6 Callanan, Diarmiud        14 Bluefin SC                     1:20.23  
  7 Davey, Thomas             14 Bluefin SC                     1:20.73  
  8 Ryan, Matthew             14 BDOLP                          1:22.63  
  9 Mc Grath, Cathal          14 GAL                            1:23.54  
 10 Carey, Simon              15 LASER                          1:24.95  
 
Event 4  Boys 16 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Rourke, Oisin           19 TUAM                           1:01.85  
  2 Brennan, Sean             18 TUAM                           1:05.79  
  3 Rowley Hopkins, Callum    16 SLIGO                          1:12.78  
  4 Surdulli, IIir            17 SHARK-IR                       1:13.77  
  5 Donohoe, Cian             17 CBAR                           1:14.55  
  6 Balaski, James            17 CBAR                           1:16.28  
  7 Fitzpatrick O'Brien, Cil  18 SHARK-IR                       1:18.47  
  8 Smith, Eamon              16 LONG-ZZ                        1:20.63  
  9 Kelly, Alex               17 GAL                            1:24.21  
 
Event 5  Girls 11 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lavin, Aoife              11 COM                            1:28.35  
  2 Sudol, Martyna            11 LONG-ZZ                        1:28.41  
  3 Connaughton, Sarah        11 SHARK-IR                       1:32.44  
  4 Mooney, Isabelle          11 SHARK-IR                       1:32.98  
  5 Mooney, Ciara             11 TUAM                           1:36.16  
 
Event 5  Girls 12-13 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O Rourke, Meabh           13 TUAM                           1:17.34  
  2 Horkan, Róisín            13 CLM                            1:22.50  
  3 Mannion, Gemma            13 Ath                            1:22.78  
  4 Fielding, Siofra          13 BALL                           1:23.42  
  5 Walshe, Caoimhe           12 BDOLP                          1:23.56  
  6 Reilly, Ursula            13 LONG-ZZ                        1:23.92  
  7 Joyce, Emelia             13 SHARK-IR                       1:24.37  
  8 Roland, Miriam            13 Bluefin SC                     1:24.62  
  9 Farrell, Izzy             13 GAL                            1:25.51  
 10 Lulling, Alannah          13 TUAM                           1:26.18  
 11 Hussey, Louisa            12 GAL                            1:26.55  
 12 Butler, Ellie             12 BDOLP                          1:26.90  
 13 Price, Cerys A            12 BALL                           1:27.17  
 14 O'Grady, Lily             13 SLIGO                          1:29.36  
 15 Bohan, Erin               13 Trident                        1:29.67  
 16 Robinson, Erin            12 WPORT                          1:29.68  
 17 Warchol, Julia            12 LONG-ZZ                        1:30.40  
 18 Doorly, Isabelle          12 GAL                            1:31.89  
 19 Brennan, Emma             12 LONG-ZZ                        1:32.48  
 20 Mc Keon, Sophie           12 Trident                        1:32.89  
 21 Wallace, Kate             13 LASER                          1:32.98  
 22 Parker, Matilda           12 Ath                            1:33.02  
 23 Awaja, Sura               13 SHARK-IR                       1:33.45  
 24 Flannery, Ali             13 SHARK-IR                       1:39.17  
 -- Mc Elevey, Kate           12 CBAR                                DQ  
 
Event 5  Girls 14-15 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brennan, Sorcha           14 TUAM                           1:17.37  
  2 Canavan, Alannah          15 BALL                           1:17.93  
  3 Currie, Olivia            14 SHARK-IR                       1:18.29  
  4 Whelan, Rachel            14 SHARK-IR                       1:18.32  
  5 Scanlon, Aisling          14 LONG-ZZ                        1:18.66  
  6 O'Boyle, Jane             14 LONG-ZZ                        1:19.24  
  7 Smith, Clodagh            15 LONG-ZZ                        1:20.41  
  8 Bradley, Jane             14 SLIGO                          1:20.79  
  9 Mitchell, Aoibhe          15 TUAM                           1:22.19  
 10 Parker, Clodagh           14 TUAM                           1:24.00  
 11 Gizinska, Pola            14 Bluefin SC                     1:24.65  
 12 Lynott, Faith             14 Trident                        1:24.82  
 13 Owens, Ailbhe             15 LASER                          1:24.86  
 14 Coffey, Disa              14 TUAM                           1:25.48  
 15 Teijeiro, Cayetana        14 GAL                            1:26.27  
 16 Murphy, Davina            14 LONG-ZZ                        1:29.04  
 17 Smyth, Erin               14 GAL                            1:29.76  
 18 Guckian, Ella             14 Trident                        1:31.51  
 19 O'Connor, Rachel          15 Trident                        1:31.67  
 20 Daly, Ailis               14 SHARK-IR                       1:35.10  
 
Event 5  Girls 16 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Donnell, Naoise         17 SHARK-IR                       1:12.95  
  2 Conlon, Sarah             18 CBAR                           1:14.64  
  3 Conway, Fiona             18 CBAR                           1:16.63  
  4 Fitzpatrick, Cara         16 Ath                            1:16.92  
  5 Kavanagh, Grace           17 GAL                            1:17.38  
  6 Fitzpatrick, Eva          16 Ath                            1:18.04  
  7 Seack, Tessa              17 TUAM                           1:18.65  
  8 Owens, Oonagh             18 LASER                          1:22.49  
  9 Satchwell, Maria          16 COM                            1:24.46  
 10 Bedynek, Sandra           17 Bluefin SC                     1:24.95  
 11 Feeney, Ainne             16 LASER                          1:31.67  
 
Event 6  Boys 11 & Under 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Duda, Scott               11 LONG-ZZ                        5:36.44  
 
Event 6  Boys 12-13 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lynam, Eoin               13 Ath                            5:28.33  
  2 O'Sullivan, John          13 GAL                            5:36.26  
  3 Rattigan, Daniel          13 SLIGO                          5:40.23  
  4 Healy, Tom                13 GAL                            5:49.69  
  5 White, Charlie            12 BDOLP                          5:50.30  
  6 Boyle, Rory               13 SHARK-IR                       5:50.55  
  7 Cunningham Smyth, Michae  12 SHARK-IR                       6:02.79  
  8 Coll, Nara                13 LASER                          6:07.52  
  9 Hynes, Matthew            13 LASER                          6:09.59  
 -- Cunningham Smyth, Paddy   13 SHARK-IR                            DQ  
 
Event 6  Boys 14-15 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rockett, Mark             15 Ath                            4:41.62  
  2 Lynam, Aindriu            15 Ath                            4:46.30  
  3 Flaherty, Roan            15 Ath                            4:51.89  
  4 Treanor, Eoin             15 CLM                            5:01.03  
  5 Igoe, Rory                14 TUAM                           5:04.70  
  6 Fox, Jamie                14 Ath                            5:05.98  
  7 Davey, Thomas             14 Bluefin SC                     5:10.86  
  8 Rynn, Cormac              15 Trident                        5:11.20  
  9 Coll, Daehan              14 LASER                          5:16.60  
 10 Nemnasevs, Leo            14 SHARK-IR                       5:16.65  
 11 Kelly, Alex               15 SHARK-IR                       5:19.69  
 12 Carey, Simon              15 LASER                          5:22.10  
 13 Ryan, Matthew             14 BDOLP                          5:24.52  
 14 Mc Grath, Cathal          14 GAL                            5:52.96  
 -- Jager, Tamas              15 SHARK-IR                            DQ  
 
Event 6  Boys 16 & Over 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Rourke, Oisin           19 TUAM                           4:21.15  
  2 Dzaei, Alan               16 LONG-ZZ                        4:22.38  
  3 O'Rourke, Diarmuid        18 TUAM                           4:32.67  
  4 Donovan, Shane            17 Ath                            4:35.60  
  5 Melia, Odie               16 TUAM                           4:37.27  
  6 Van DE Beek, Jake         17 Bluefin SC                     4:49.74  
  7 Gormley, Daragh           16 TUAM                           4:57.82  
  8 Kelly, Alex               17 GAL                            5:12.35  
  9 Collins, Rory             17 Bluefin SC                     5:56.98  
 10 Harrington, Shane         16 Ath                            5:58.61  
 
Event 7  Girls 11 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mooney, Isabelle          11 SHARK-IR                       1:30.90  
  2 Radomska, Lena            11 LONG-ZZ                        1:43.61  
 
Event 7  Girls 12-13 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Keon, Ella M           13 Trident                        1:26.47  
  2 McNicholas, Lydia         13 LASER                          1:28.18  
  3 Doorly, Isabelle          12 GAL                            1:33.35  
  4 Quinn, Grace              12 Trident                        1:34.56  
  5 Hussey, Louisa            12 GAL                            1:34.93  
  6 Horkan, Róisín            13 CLM                            1:36.37  
  7 Farrell, Izzy             13 GAL                            1:44.18  
  8 Brennan, Emma             12 LONG-ZZ                        1:52.25  
 
Event 7  Girls 14-15 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hughes, Emma              15 BALL                           1:14.70  
  2 Brennan, Sorcha           14 TUAM                           1:15.72  
  3 Whelan, Rachel            14 SHARK-IR                       1:21.70  
  4 Smith, Clodagh            15 LONG-ZZ                        1:23.47  
  5 Mulry, Ciara              15 SHARK-IR                       1:26.62  
  6 Teijeiro, Cayetana        14 GAL                            1:26.91  
  7 Smyth, Erin               14 GAL                            1:27.59  
  8 Lowe, Ruby                14 Trident                        1:36.83  
 
Event 7  Girls 16 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rynn, Aoibhe              17 Trident                        1:16.61  
  2 Crisan, Paula             17 Bluefin SC                     1:21.27  
  3 Kavanagh, Grace           17 GAL                            1:23.70  
  4 Kavanagh, Clodagh         16 CBAR                           1:26.58  
 
Event 8  Boys 12-13 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lefebvre, Adrian          13 Ath                            1:23.57  
  2 Healy, Tom                13 GAL                            1:25.56  
  3 Gilmartin, Darragh        13 SLIGO                          1:26.11  
  4 McGlue, Oisin             12 SHARK-IR                       1:27.61  
  5 Rattigan, Daniel          13 SLIGO                          1:31.51  
  6 Smith, Cathal             12 LONG-ZZ                        1:31.82  
  7 O'Sullivan, John          13 GAL                            1:33.62  
  8 Hynes, Matthew            13 LASER                          1:34.84  
 
Event 8  Boys 14-15 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Matthews, Jamie           15 LONG-ZZ                        1:13.00  
  2 Woolley, Luke             14 CLM                            1:15.37  
  3 Callanan, Diarmiud        14 Bluefin SC                     1:23.28  
  4 Mc Grath, Cathal          14 GAL                            1:23.98  
 
Event 8  Boys 16 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Rourke, Oisin           19 TUAM                           1:01.40  
  2 Waters, Fionn             18 TUAM                           1:03.22  
  3 Brennan, Sean             18 TUAM                           1:07.67  
  4 Woolley, James            16 CLM                            1:07.81  
  5 Moore-Keane, Ross         16 Ath                            1:09.39  
  6 Begley, Lukas             17 TUAM                           1:13.34  
  7 Hynes, John               17 LASER                          1:14.66  
  8 Donegan, Sean             16 BALL                           1:17.99  
  9 Smith, Eamon              16 LONG-ZZ                        1:19.10  
 10 Kelly, Alex               17 GAL                            1:22.36  
 
Event 9  Girls 11 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mooney, Emma              11 Ath                            1:16.09  
  2 Mooney, Isabelle          11 SHARK-IR                       1:16.88  
  3 Henson, Amelie            11 Ath                            1:18.29  
  4 Walsh, Aoife              11 CLM                            1:22.84  
  5 Tarasiewicz, Bianka       11 TUAM                           1:23.86  
  6 Radomska, Lena            11 LONG-ZZ                        1:25.23  
  7 Mooney, Ciara             11 TUAM                           1:29.73  
 
Event 9  Girls 12-13 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Railton, Michelle         13 TUAM                           1:09.57  
  2 McNicholas, Lydia         13 LASER                          1:10.86  
  3 O Rourke, Meabh           13 TUAM                           1:11.75  
  4 Warchol, Julia            12 LONG-ZZ                        1:12.13  
  5 Fielding, Siofra          13 BALL                           1:12.94  
  6 Mc Keon, Ella M           13 Trident                        1:14.06  
  7 Reilly, Ursula            13 LONG-ZZ                        1:14.28  
  8 Mannion, Gemma            13 Ath                            1:15.09  
  9 Walshe, Caoimhe           12 BDOLP                          1:16.35  
 10 Butler, Ellie             12 BDOLP                          1:16.84  
 11 Lulling, Alannah          13 TUAM                           1:18.20  
 12 Joyce, Isabel             13 SHARK-IR                       1:19.61  
 13 Wallace, Kate             13 LASER                          1:20.87  
 14 Mc Loughlin, Hannah       13 BDOLP                          1:20.99  
 15 Brennan, Emma             12 LONG-ZZ                        1:27.60  
 
Event 9  Girls 14-15 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Currie, Olivia            14 SHARK-IR                       1:07.96  
  2 Kenny, Bridget            14 SHARK-IR                       1:09.08  
  3 Canavan, Alannah          15 BALL                           1:09.38  
  4 Whelan, Rachel            14 SHARK-IR                       1:09.98  
  5 Hughes, Emma              15 BALL                           1:10.06  
  6 Parker, Clodagh           14 TUAM                           1:10.12  
  7 Smith, Clodagh            15 LONG-ZZ                        1:10.45  
  8 Bradley, Jane             14 SLIGO                          1:10.96  
  9 Gizinska, Pola            14 Bluefin SC                     1:11.45  
 10 Lowe, Ruby                14 Trident                        1:12.55  
 11 Coffey, Disa              14 TUAM                           1:12.94  
 12 Scanlon, Aisling          14 LONG-ZZ                        1:13.00  
 13 O'Boyle, Jane             14 LONG-ZZ                        1:13.08  
 14 Lefebvre, Maya            15 Ath                            1:14.02  
 15 Mulry, Ciara              15 SHARK-IR                       1:14.07  
 16 Owens, Ailbhe             15 LASER                          1:14.76  
 17 Brennan, Sorcha           14 TUAM                           1:15.76  
 18 Murphy, Davina            14 LONG-ZZ                        1:18.42  
 19 Nic a Bhaird, Nicole      15 SHARK-IR                       1:19.44  
 20 Daly, Ailis               14 SHARK-IR                       1:19.49  
 
Event 9  Girls 16 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Conway, Fiona             18 CBAR                           1:05.36  
  2 Conlon, Sarah             18 CBAR                           1:06.06  
  3 Rynn, Aoibhe              17 Trident                        1:09.97  
  4 O'Reilly, Cladagh         18 TUAM                           1:10.41  
  5 Seack, Tessa              17 TUAM                           1:10.70  
  6 O'Boyle, Elizabeth        18 LONG-ZZ                        1:10.78  
  7 Satchwell, Maria          16 COM                            1:11.55  
  8 Owens, Oonagh             18 LASER                          1:11.83  
  9 Maia Martins, Sara        16 Bluefin SC                     1:12.10  
 10 Kavanagh, Clodagh         16 CBAR                           1:12.39  
 11 Feeney, Ainne             16 LASER                          1:19.52  
 
Event 10  Boys 11 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lowe, Harry               11 Ath                            1:17.25  
  2 O'Grady, Matthew          11 SLIGO                          1:18.52  
  3 Coyne, Peter              11 Ath                            1:19.20  
  4 Higgins, Milo             11 TUAM                           1:32.24  
 
Event 10  Boys 12-13 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lynam, Eoin               13 Ath                            1:11.60  
  2 Lefebvre, Adrian          13 Ath                            1:13.78  
  3 Coll, Nara                13 LASER                          1:13.79  
  4 McGlue, Oisin             12 SHARK-IR                       1:15.14  
  5 Dowling, Luke             13 TUAM                           1:16.32  
  6 White, Charlie            12 BDOLP                          1:19.78  
  7 Cunningham Smyth, Michae  12 SHARK-IR                       1:23.23  
 -- Cunningham Smyth, Paddy   13 SHARK-IR                            DQ  
 
Event 10  Boys 14-15 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Duda, Philip              15 LONG-ZZ                          56.39  
  2 Treanor, Eoin             15 CLM                            1:03.67  
  3 Matthews, Jamie           15 LONG-ZZ                        1:03.68  
  4 Davey, Thomas             14 Bluefin SC                     1:04.27  
  5 Igoe, Rory                14 TUAM                           1:04.87  
  6 Woolley, Luke             14 CLM                            1:05.19  
  7 Lynam, Aindriu            15 Ath                            1:05.39  
  8 Claffey, Rian             14 Ath                            1:05.75  
  9 Rynn, Cormac              15 Trident                        1:06.18  
 10 Kelly, Alex               15 SHARK-IR                       1:09.11  
 11 Fox, Jamie                14 Ath                            1:09.27  
 12 Carey, Simon              15 LASER                          1:09.54  
 13 Jager, Tamas              15 SHARK-IR                       1:10.13  
 14 Ryan, Matthew             14 BDOLP                          1:12.43  
 15 Mitchell, Cian            14 TUAM                           1:33.55  
 
Event 10  Boys 16 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Rourke, Oisin           19 TUAM                             55.33  
  2 Waters, Fionn             18 TUAM                             58.72  
  3 Dzaei, Alan               16 LONG-ZZ                          59.08  
  4 Woolley, James            16 CLM                              59.59  
  5 Donohoe, Cian             17 CBAR                           1:00.22  
  6 Rowley Hopkins, Callum    16 SLIGO                          1:00.23  
  7 Balaski, James            17 CBAR                           1:01.02  
  8 Melia, Odie               16 TUAM                           1:01.23  
  9 Harrington, Shane         16 Ath                            1:03.56  
 10 Mroz, Kamil               16 LONG-ZZ                        1:03.63  
 11 Gormley, Daragh           16 TUAM                           1:04.42  
 12 Hynes, John               17 LASER                          1:05.31  
 13 Johnson, Cian             16 Ath                            1:06.42  
 14 Begley, Lukas             17 TUAM                           1:06.49  
 15 Smith, Eamon              16 LONG-ZZ                        1:06.86  
 16 Lynott, Thomas            16 BDOLP                          1:10.61