TUAM SC REGIONAL DEVELOPMENT GALA OCT 2017
                                   
 
Event 1  Girls 11 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:48.00  A
        2:00.00  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Currie, Olivia            11 SHARK                1:49.06    1:45.15 A      
  2 O Rourke, Meabh           10 Tuam Swim Team       1:50.34    1:45.56 A      
  3 Hannon, Isolde            10 Bluefin SC           1:49.74    1:46.22 A      
  4 Whelan, Rachel            11 SHARK                1:50.30    1:47.59 A      
  5 Joyce, Isabel             10 SHARK                1:55.91    1:49.78 B      
  6 Joyce, Emelia             10 SHARK                1:56.47    1:50.13 B      
  7 Giedraityte, Marijia      11 GAL                  1:54.29    1:51.32 B      
  8 Daly, Ailis               11 SHARK                1:57.53    1:53.62 B      
  9 Woodings, Emily           11 GAL                  2:04.12    1:57.21 B      
 10 Melody, Deirbhile         11 GAL                  1:59.65    1:57.82 B      
 11 Farrell, Izzy             10 GAL                       NT    2:00.07        
 12 Flannery, Ali             10 SHARK                2:09.00    2:03.81        
 13 Roland, Miriam            10 Bluefin SC           2:07.54    2:04.47        
 14 Liptrot, Ruth             11 SHARK                2:19.90    2:06.82        
 15 Gizinska, Pola            11 Bluefin SC                NT    2:07.41        
 16 Kearns, Elana             10 SHARK                2:28.98    2:11.84        
 17 Gunning, Sarah            10 Bluefin SC           2:08.82    2:11.90        
 18 Kilbane, Ailbhe           10 Bluefin SC           2:23.65    2:11.97        
 19 Tannian, Emma             10 SHARK                2:10.37    2:14.12        
 
Event 2  Boys 11 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:48.00  A
        1:58.00  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Igoe, Rory                11 Tuam Swim Team       1:50.04    1:45.03 A      
  2 Hogan, Cian               11 SHARK                1:53.69    1:49.09 B      
  3 McCullagh, Cillian        11 GAL                  1:51.53    1:51.00 B      
  4 Smyth, Paddy              10 LASER                1:56.73    1:53.03 B      
  5 Gibbs, John               11 GAL                  1:56.28    1:57.16 B      
  6 Hart, Eoghan              11 GAL                  2:04.45    1:57.34 B      
  7 Dolan, Michael            10 SHARK                2:10.13    2:00.44        
  8 Callahan, Diarmiud        11 Bluefin SC                NT    2:01.75        
  9 Keegan, Michael           10 GAL                       NT    2:01.88        
 10 Hynes, Matthew            10 LASER                2:11.50    2:01.97        
 11 Tashev, Victor            11 Tuam Swim Team       2:24.00    2:03.84        
 12 Kilbane, David            11 Bluefin SC           2:08.56    2:04.50        
 13 Gradidge, John            11 LASER                2:15.41    2:05.81        
 14 Kennedy, Riain            11 GAL                  2:11.64    2:08.33        
 15 Davey, Thomas             11 Bluefin SC                NT    2:09.12        
 16 Watterson, Kieran         10 Bluefin SC           2:05.87    2:09.19        
 17 Shortt, John              10 Bluefin SC           2:20.75    2:10.32        
 18 Robinson, Daniel          11 Bluefin SC           2:11.82    2:12.53        
 19 O'Shaugnessy, Hugh        10 Bluefin SC           2:17.47    2:15.27        
 20 Durkan, John              10 Bluefin SC           2:21.41    2:18.47        
 21 Boyle, Rory               10 SHARK                2:09.18    2:27.78        
 -- Donohue, Cian             10 LASER                     NT         DQ        
 -- Newell Kim, Mattie        11 Tuam Swim Team       1:52.38         DQ        
 
Event 3  Girls 12-13 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:43.00  A
        1:53.00  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Donnellan, Ella           13 Tuam Swim Team       1:43.79    1:41.03 A      
  2 Rekai, Laura              13 SHARK                1:45.65    1:41.90 A      
  3 O Rourke, Grainne         13 Tuam Swim Team       1:45.75    1:42.62 A      
  4 Kazimierczak, Adrianna    13 SHARK                1:44.38    1:43.09 B      
  5 Burns, Anna               12 SHARK                1:46.40    1:44.22 B      
  6 Kubecka, Emma             13 LASER                1:47.56    1:47.18 B      
  7 Mitchell, Aoibhe          12 Tuam Swim Team            NT    1:49.94 B      
  8 Feeney, Ainne             13 LASER                1:53.85    1:51.47 B      
  9 Martins, Sara Maia        13 Bluefin SC           1:50.12    1:51.63 B      
 10 Owens, Ailbhe             12 LASER                1:56.00    1:52.03 B      
 11 Gormally, Natasha         12 Tuam Swim Team            NT    1:53.56        
 12 Walsh, Grace              12 LASER                1:57.03    1:53.94        
 13 Talbot, Emily             13 Bluefin SC           1:50.48    1:55.15        
 14 Mulry, Ciara              12 SHARK                2:31.35    2:01.25        
 15 Awan, Hooirya             12 LASER                2:05.00    2:06.09        
 -- Nic a Bhaird, Nicola      12 SHARK                2:29.95         DQ        
 
Event 4  Boys 12-13 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:41.00  A
        1:51.00  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Melia, Odie               13 Tuam Swim Team       1:41.63    1:34.66 A      
  2 Patten, John              12 GAL                  1:54.17    1:42.03 B      
  3 Alex, Kelly               12 SHARK                1:50.37    1:46.85 B      
  4 Gormley, Daragh           13 Tuam Swim Team            NT    1:47.35 B      
  5 Fitzpatrick, Eanna        13 SHARK                2:00.91    1:50.16 B      
  6 Cloonan, Brogan           13 Bluefin SC                NT    1:53.44        
  7 Kearns, Daniel            13 SHARK                1:54.03    1:54.85        
  8 Carey, Simon              12 LASER                1:55.98    1:55.16        
  9 Moran, Colm               12 LASER                2:04.11    1:56.62        
 10 Gunning, Jamie            12 Bluefin SC           2:11.62    1:57.50        
 
Event 5  Girls 14 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:38.00  A
        1:48.00  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Madsen, Julia             16 Tuam Swim Team            NT    1:35.75 A      
  2 Collins, Farah            14 Tuam Swim Team       1:52.47    1:47.65 B      
  3 Callagy, Aisling          15 Bluefin SC                NT    1:47.69 B      
  4 Healy Price, Ailise       14 SHARK                1:50.19    1:47.72 B      
  5 Tobin, Sive               14 Tuam Swim Team       1:52.47    1:50.16        
  6 Fogarty, Anna             15 LASER                1:55.84    1:53.41        
  7 Hickey, Caoimhe           14 LASER                1:53.84    1:53.88        
 
Event 6  Boys 14 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:36.00  A
        1:46.00  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lenehan, Patrick          17 Bluefin SC                NT    1:40.56 B      
  2 Begley, Lukas             14 Tuam Swim Team       1:55.44    1:43.57 B      
  3 Chizhevski, Vlad          14 GAL                  1:55.72    1:54.13        
 -- Tierney, Luke             15 Tuam Swim Team            NT         DQ        
 
Event 7  Girls 11 & Under 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        3:30.00  A
        3:50.00  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O Rourke, Meabh           10 Tuam Swim Team            NT    3:23.72 A      
  2 Whelan, Rachel            11 SHARK                3:37.99    3:27.09 A      
  3 Parker, Clodagh           11 Tuam Swim Team            NT    3:27.54 A      
  4 Melody, Deirbhile         11 GAL                       NT    3:28.12 A      
  5 Daly, Ailis               11 SHARK                3:54.03    3:31.94 B      
  6 Gunning, Sarah            10 Bluefin SC           3:44.62    3:34.19 B      
  7 Smyth, Erin               11 GAL                  3:59.47    3:39.65 B      
  8 Roland, Miriam            10 Bluefin SC                NT    3:43.10 B      
 10 Farrell, Izzy             10 GAL                       NT    3:47.72 B      
 11 Rather, Zainab            10 GAL                       NT    4:07.53        
 12 Tannian, Emma             10 SHARK                4:50.00    4:29.94        
 -- Hannon, Isolde            10 Bluefin SC                NT         DQ        
 -- Kilbane, Ailbhe           10 Bluefin SC                NT         DQ        
 
Event 8  Boys 11 & Under 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        3:30.00  A
        3:50.00  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McCullagh, Cillian        11 GAL                  3:32.87    3:11.55 A      
  2 Hogan, Cian               11 SHARK                     NT    3:15.81 A      
  3 Smyth, Paddy              10 LASER                     NT    3:26.62 A      
  4 Kilbane, David            11 Bluefin SC                NT    3:31.03 B      
  5 Watterson, Kieran         10 Bluefin SC                NT    3:36.41 B      
  6 Shortt, John              10 Bluefin SC                NT    3:37.56 B      
  7 Boyle, Rory               10 SHARK                3:53.27    3:38.12 B      
  8 Healy, Tom                10 GAL                       NT    3:39.57 B      
  9 Hart, Eoghan              11 GAL                       NT    3:54.75        
 10 Robinson, Daniel          11 Bluefin SC                NT    4:00.43        
 11 Tashev, Victor            11 Tuam Swim Team            NT    4:02.94        
 12 O'Shaugnessy, Hugh        10 Bluefin SC                NT    4:05.25        
 13 Callahan, Diarmiud        11 Bluefin SC                NT    4:23.75        
 -- Durkan, John              10 Bluefin SC                NT         DQ        
 -- Davey, Thomas             11 Bluefin SC                NT         DQ        
 
Event 9  Girls 12-13 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        3:20.00  A
        3:40.00  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Burns, Anna               12 SHARK                3:18.00    3:10.32 A      
  2 O Rourke, Grainne         13 Tuam Swim Team            NT    3:10.78 A      
  3 Feeney, Ainne             13 LASER                     NT    3:18.83 A      
  4 Lally, Sophie             12 GAL                       NT    3:21.69 B      
  5 Mitchell, Aoibhe          12 Tuam Swim Team            NT    3:25.00 B      
  6 Rush, Molly               12 LASER                     NT    3:30.02 B      
  7 Mulry, Ciara              12 SHARK                3:38.81    3:41.25        
  8 Walsh, Grace              12 LASER                     NT    3:41.53        
  9 Nic a Bhaird, Nicola      12 SHARK                     NT    4:01.75        
 10 Awan, Hooirya             12 LASER                     NT    4:19.65        
 
Event 10  Boys 12-13 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        3:15.00  A
        3:35.00  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Patten, John              12 GAL                       NT    3:00.12 A      
  2 Iakimov, Boris            13 Tuam Swim Team            NT    3:08.40 A      
  3 Melia, Odie               13 Tuam Swim Team            NT    3:09.34 A      
  4 Alex, Kelly               12 SHARK                3:33.75    3:18.40 B      
  5 Kearns, Daniel            13 SHARK                3:32.97    3:25.68 B      
  6 Gormley, Daragh           13 Tuam Swim Team            NT    3:27.68 B      
  7 Gunning, Jamie            12 Bluefin SC                NT    3:27.75 B      
  8 Moran, Colm               12 LASER                     NT    3:31.75 B      
  9 Carey, Simon              12 LASER                     NT    3:46.08        
 
Event 11  Girls 14 & Over 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        3:10.00  A
        3:30.00  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Madsen, Julia             16 Tuam Swim Team            NT    2:56.73 A      
  2 Rekai, Lisa               15 SHARK                3:11.96    3:08.46 A      
  3 Hickey, Caoimhe           14 LASER                     NT    3:14.95 B      
  4 Tobin, Sive               14 Tuam Swim Team            NT    3:23.13 B      
  5 Callagy, Aisling          15 Bluefin SC                NT    3:31.98        
  6 Fogarty, Anna             15 LASER                     NT    3:43.12        
 
Event 12  Boys 14 & Over 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        3:05.00  A
        3:25.00  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fitzpatrick, Cillian      15 SHARK                3:23.15    3:09.97 B      
  2 Chizhevski, Vlad          14 GAL                  3:48.06    3:23.87 B      
 
Event 13  Girls 11 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          44.00  A
          54.00  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Currie, Olivia            11 SHARK                  44.41      37.60 A      
  2 Joyce, Emelia             10 SHARK                  49.75      42.41 A      
  3 Brennan, Sorcha           11 Tuam Swim Team         46.38      42.60 A      
  4 Railton, Michelle         10 Tuam Swim Team         51.12      43.96 A      
  5 Smyth, Erin               11 GAL                    58.34      44.09 B      
  6 Giedraityte, Marijia      11 GAL                    47.16      46.57 B      
  7 Woodings, Emily           11 GAL                    57.35      47.74 B      
  8 Coffey, Disa              11 Tuam Swim Team         48.00      48.17 B      
  9 Daly, Ailis               11 SHARK                  49.44      48.57 B      
 10 Joyce, Isabel             10 SHARK                  52.50      50.93 B      
 11 Rather, Zainab            10 GAL                    53.68      52.28 B      
 12 Parker, Clodagh           11 Tuam Swim Team            NT      53.42 B      
 13 Flannery, Ali             10 SHARK                1:01.31      56.59        
 14 Kearns, Elana             10 SHARK                1:07.07      59.96        
 15 Mc Nicholas, Lydia        10 LASER                  51.05    1:01.23        
 
Event 14  Boys 11 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          44.00  A
          54.00  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Igoe, Rory                11 Tuam Swim Team         46.80      42.29 A      
  2 Newell Kim, Mattie        11 Tuam Swim Team         47.06      42.62 A      
  3 Gibbs, John               11 GAL                    50.56      45.61 B      
  4 Boyle, Rory               10 SHARK                  52.71      49.17 B      
  5 Healy, Tom                10 GAL                    59.91      50.02 B      
  6 Hynes, Matthew            10 LASER                  59.58      50.39 B      
  7 Kilbane, David            11 Bluefin SC             54.18      52.71 B      
  8 Shortt, John              10 Bluefin SC                NT      59.42        
  9 Durkan, John              10 Bluefin SC                NT    1:03.94        
 
Event 15  Girls 12-13 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:36.00  A
        1:46.00  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rekai, Laura              13 SHARK                1:38.09    1:37.90 B      
  2 Talbot, Emily             13 Bluefin SC                NT    1:46.52        
  3 Martins, Sara Maia        13 Bluefin SC           1:51.06    1:48.90        
  4 Lally, Sophie             12 GAL                       NT    1:49.92        
  5 Owens, Ailbhe             12 LASER                     NT    1:59.43        
 -- Durkan, Hannah            13 Bluefin SC           1:39.34         DQ        
 
Event 16  Boys 12-13 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:34.00  A
        1:44.00  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Iakimov, Boris            13 Tuam Swim Team       1:41.50    1:34.26 B      
  2 Patten, John              12 GAL                       NT    1:38.82 B      
 -- Alex, Kelly               12 SHARK                2:04.37         DQ        
 
Event 17  Girls 14 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:31.00  A
        1:41.00  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rekai, Lisa               15 SHARK                1:41.65    1:35.16 B      
  2 Healy Price, Ailise       14 SHARK                1:47.03    1:41.11        
 
Event 18  Boys 14 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:29.00  A
        1:39.00  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lenehan, Patrick          17 Bluefin SC           1:31.90    1:20.65 A      
  2 Fitzpatrick, Cillian      15 SHARK                1:35.19    1:32.62 B      
 
Event 19  Girls 11 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:35.00  A
        1:45.00  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Railton, Michelle         10 Tuam Swim Team       1:35.72    1:31.28 A      
  2 Joyce, Emelia             10 SHARK                1:41.99    1:32.57 A      
  3 Brennan, Sorcha           11 Tuam Swim Team       1:36.00    1:34.59 A      
  4 Waters, Siofra            11 Tuam Swim Team            NT    1:34.72 A      
  5 Whelan, Rachel            11 SHARK                1:37.83    1:34.97 A      
  6 O Rourke, Meabh           10 Tuam Swim Team       1:44.60    1:37.53 B      
  7 Giedraityte, Marijia      11 GAL                  1:39.91    1:38.35 B      
  8 Smyth, Erin               11 GAL                       NT    1:43.96 B      
  9 Coffey, Disa              11 Tuam Swim Team       1:57.80    1:44.43 B      
 10 Parker, Clodagh           11 Tuam Swim Team       1:42.54    1:44.53 B      
 11 Joyce, Isabel             10 SHARK                1:46.45    1:45.03        
 12 Woodings, Emily           11 GAL                       NT    1:45.38        
 13 Melody, Deirbhile         11 GAL                  1:51.35    1:45.41        
 14 Gunning, Sarah            10 Bluefin SC           1:51.33    1:47.79        
 15 Flannery, Ali             10 SHARK                2:15.00    1:49.85        
 16 Hannon, Isolde            10 Bluefin SC           1:47.26    1:50.54        
 17 Farrell, Izzy             10 GAL                       NT    1:51.27        
 18 Roland, Miriam            10 Bluefin SC                NT    1:53.48        
 19 Rather, Zainab            10 GAL                  2:00.55    1:54.97        
 20 Kearns, Elana             10 SHARK                2:20.21    2:07.78        
 
Event 20  Boys 11 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:35.00  A
        1:45.00  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Igoe, Rory                11 Tuam Swim Team       1:37.54    1:31.32 A      
  2 Newell Kim, Mattie        11 Tuam Swim Team       1:37.37    1:36.66 B      
  3 McCullagh, Cillian        11 GAL                  1:45.22    1:36.67 B      
  4 Gibbs, John               11 GAL                  2:04.20    1:39.28 B      
  5 Hart, Eoghan              11 GAL                       NT    1:44.60 B      
  6 Watterson, Kieran         10 Bluefin SC           1:55.09    1:48.82        
  7 Keegan, Michael           10 GAL                       NT    1:49.13        
  8 Healy, Tom                10 GAL                  1:58.23    1:50.50        
  9 Tashev, Victor            11 Tuam Swim Team            NT    1:54.60        
 10 O'Shaugnessy, Hugh        10 Bluefin SC           2:04.72    1:58.72        
 11 Kennedy, Riain            11 GAL                  2:10.50    2:01.41        
 12 Robinson, Daniel          11 Bluefin SC                NT    2:02.28        
 
Event 21  Girls 12-13 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:30.00  A
        1:40.00  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rekai, Laura              13 SHARK                1:35.00    1:27.97 A      
  2 O Rourke, Grainne         13 Tuam Swim Team       1:42.25    1:33.09 B      
  3 Lally, Sophie             12 GAL                  1:38.48    1:37.90 B      
  4 Talbot, Emily             13 Bluefin SC           1:53.97    1:38.13 B      
  5 Rush, Molly               12 LASER                1:46.09    1:41.00        
  6 Owens, Ailbhe             12 LASER                1:44.49    1:42.13        
  7 Feeney, Ainne             13 LASER                     NT    1:43.03        
  8 Walsh, Grace              12 LASER                1:43.73    1:45.81        
  9 Gormally, Natasha         12 Tuam Swim Team            NT    1:45.91        
 10 Nic a Bhaird, Nicola      12 SHARK                     NT    1:59.27        
 -- Awan, Hooirya             12 LASER                2:01.58         DQ        
 -- Martins, Sara Maia        13 Bluefin SC                NT         DQ        
 -- Burns, Anna               12 SHARK                1:45.11         DQ        
 
Event 22  Boys 12-13 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:29.00  A
        1:39.00  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Iakimov, Boris            13 Tuam Swim Team            NT    1:25.26 A      
  2 Melia, Odie               13 Tuam Swim Team            NT    1:26.10 A      
  3 Kearns, Daniel            13 SHARK                1:38.49    1:35.04 B      
  4 Gunning, Jamie            12 Bluefin SC           1:44.87    1:36.55 B      
  5 Gormley, Daragh           13 Tuam Swim Team            NT    1:36.92 B      
  6 Carey, Simon              12 LASER                1:45.66    1:42.46        
  7 Morrin, Dean              13 Tuam Swim Team            NT    1:55.38        
 
Event 23  Girls 14 & Over 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:26.00  A
        1:36.00  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O Reilly, Cladagh         15 Tuam Swim Team            NT    1:24.03 A      
  2 Madsen, Julia             16 Tuam Swim Team            NT    1:24.76 A      
  3 Healy Price, Ailise       14 SHARK                1:44.29    1:32.03 B      
  4 Callagy, Aisling          15 Bluefin SC                NT    1:39.37        
  5 Fogarty, Anna             15 LASER                     NT    1:40.10        
  6 Hickey, Caoimhe           14 LASER                1:49.17    1:40.81        
  6 Collins, Farah            14 Tuam Swim Team            NT    1:40.81        
 
Event 24  Boys 14 & Over 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:24.00  A
        1:34.00  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fitzpatrick, Cillian      15 SHARK                1:31.00    1:23.28 A      
  2 Lenehan, Patrick          17 Bluefin SC                NT    1:23.64 A      
  3 Begley, Lukas             14 Tuam Swim Team       2:05.40    1:37.23        
  4 Chizhevski, Vlad          14 GAL                       NT    1:39.44        
  5 Tierney, Luke             15 Tuam Swim Team            NT    1:42.65