TUAM GALA 2012

Event 1  Boys 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Anderson, Ronan           14 SLIGO                          4:28.86  
  1 O'Reilly, Aichilinn       16 WPORT                          4:29.34  
  1 Lennon, Fiachra           13 ATH                            4:46.79  
  1 Powell, Robert            11 ATH                            4:52.99  
  2 Doherty, Con              16 CBAR                           4:34.73  
  2 Dowling, David            14 LASER                          4:39.04  
  2 Burke, Ciaran             11 Tuam Swim Team                 4:56.40  
  2 Murray, Cadhla            13 LASER                          5:01.94  
  3 Brinn, Jonathan           14 Tuam Swim Team                 4:48.99  
  3 Collins, Donal            13 Blue Fin                       5:02.42  
  3 Moran, Michael            11 COM                            5:04.62  
  4 Kelly, Evan               15 SLIGO                          4:54.77  
  4 Mc Hugh-Murphy, Dara      13 CLM                            5:05.75  
  4 Murphy, Jamie             11 CBAR                           5:42.20  
  5 Madden, Ciaran            14 LONG                           5:00.87  
  5 Scanlon, Adam             12 SLIGO                          5:18.99  
  5 Regan, Ciaran             10 COM                            6:00.93  
  6 Martin, Declan            15 SLIGO                          5:01.52  
  6 Frank, Adam               12 B DOL                          5:20.05  
  7 Lannon, Kevin             14 COM                            5:07.86  
  7 Mooney, Christopher       13 Blue Fin                       5:22.22  
  8 Lynch, David              15 SLIGO                          5:15.59  
  8 Ashton, Callum            12 LASER                          5:24.50  
  9 Collins, Jack             15 Blue Fin                       5:15.77  
  9 Diviney, Oran             13 SHARK                          5:25.97  
 10 Magay, Kirill             14 LONG                           5:25.29  
 10 O'Hanlon, Ciaran          13 LONG                           5:26.10  
 11 Melly, Conor              12 CBAR                           5:26.28  
 11 Horkan, Eoin              14 CLM                            5:26.87  
 12 Dervan, Mark              12 CBAR                           5:26.79  
 12 McGinty, Stephen          14 SHARK                          5:27.44  
 13 Whiteside, Cian           13 SLIGO                          5:30.60  
 13 Rayner, Sean              14 COM                            5:30.69  
 14 MC Dermott, Ciaran        12 ATH                            5:31.23  
 15 Cummins, Ben              12 COM                            5:55.62  
 16 Pfeiffer, Kieran          12 Blue Fin                       6:08.46  
 
Event 2  Girls 11 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Murray, Ciara             11 LASER                1:37.08    1:35.66  
 
Event 2  Girls 11 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  2 Murray, Ciara             11 LASER                           1:37.08  
  3 Sweeney, Kate             10 LONG                            1:43.91  
 
Event 2  Girls 12-13 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Harrington, Lisa          13 ATH                  1:17.66    1:16.29  
  2 Friel, Alanna             12 ATH                  1:18.32    1:17.87  
  3 Kenny, Laura              13 LONG                 1:21.49    1:20.87  
  4 Cunnane, Aine             13 CLM                  1:20.92    1:21.58  
  5 Naughton, Aideen          13 SHARK                1:27.03    1:25.67  
  6 Sweeney, Amy              12 SHARK                1:27.58    1:27.79  
 
Event 2  Girls 12-13 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Harrington, Lisa          13 ATH                             1:17.66  
  1 Friel, Alanna             12 ATH                             1:18.32  
  2 Cunnane, Aine             13 CLM                             1:20.92  
  3 Kenny, Laura              13 LONG                            1:21.49  
  4 Mc Nicholas, Claudia      12 LASER                           1:24.66  
  5 Naughton, Aideen          13 SHARK                           1:27.03  
-------------------------------------------------------------------------
  6 Sweeney, Amy              12 SHARK                           1:27.58  
  7 Mc Donagh, Paula          12 CBAR                            1:28.30  
-------------------------------------------------------------------------
  8 McHale, Siofra            12 CBAR                            1:30.00  
  9 Dunne, Jessica            12 LASER                           1:32.33  
 10 Carroll, Rebecca          12 COM                             1:33.95  
 11 Kavanagh, Ciara           13 LASER                           1:39.52  
 12 McManamon, Jemma          12 SHARK                           1:42.84  
 
Event 2  Girls 14-15 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Kelly, Sarah              14 COM                  1:05.66    1:05.28  
  2 Shorten, Fiona            15 SHARK                1:14.22    1:15.64  
  3 Dervan, Louise            15 CBAR                 1:21.75    1:20.19  
  4 Mooney, Rebecca           14 COM                  1:34.77    1:35.57  
 
Event 2  Girls 14-15 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Kelly, Sarah              14 COM                             1:05.66  
  2 Shorten, Fiona            15 SHARK                           1:14.22  
  3 Mc Namara, Deabhail       14 WPORT                           1:18.30  
  4 Dervan, Louise            15 CBAR                            1:21.75  
  5 Mooney, Rebecca           14 COM                             1:34.77  
 
Event 2  Girls 16 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Mc Grath, Saoirse         16 COM                  1:11.84    1:12.74  
 
Event 2  Girls 16 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Mc Grath, Saoirse         16 COM                             1:11.84  
 
Event 3  Boys 11 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Moran, Michael            11 COM                  1:18.47    1:18.29  
  2 O'Boyle, Mark             10 LONG                 1:27.53    1:28.08  
  3 Regan, Ciaran             10 COM                  1:41.65    1:39.99  
  4 Connolly, Sam             11 COM                  1:45.94    1:47.13  
  5 Dervan, Ronan             10 CBAR                 1:48.66    1:47.25  
 
Event 3  Boys 11 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Moran, Michael            11 COM                             1:18.47  
  2 O'Boyle, Mark             10 LONG                            1:27.53  
  3 Regan, Ciaran             10 COM                             1:41.65  
  4 Brennan, Sean              9 Tuam Swim Team                  1:43.42  
  5 Connolly, Sam             11 COM                             1:45.94  
  6 Dervan, Ronan             10 CBAR                            1:48.66  
-------------------------------------------------------------------------
 -- MC Namara, David          11 ATH                                  DQ  
 
Event 3  Boys 12-13 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Lennon, Fiachra           13 ATH                  1:13.11    1:13.89  
  2 Lydon, Oliver             13 CLM                  1:23.01    1:22.34  
  3 O'Hanlon, Ciaran          13 LONG                 1:24.64    1:23.60  
  4 Tannion, Joseph           13 SHARK                1:25.13    1:29.00  
  5 Reilly, Colm              12 ATH                  1:28.59    1:31.03  
  6 Canavan, Sean             12 B DOL                1:32.29    1:35.57  
 
Event 3  Boys 12-13 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lennon, Fiachra           13 ATH                             1:13.11  
  2 Lydon, Oliver             13 CLM                             1:23.01  
  3 O'Hanlon, Ciaran          13 LONG                            1:24.64  
  4 Tannion, Joseph           13 SHARK                           1:25.13  
  5 Reilly, Colm              12 ATH                             1:28.59  
  6 Canavan, Sean             12 B DOL                           1:32.29  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Cugalj, Filip             13 SHARK                           1:32.91  
 
Event 3  Boys 14-15 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Anderson, Ronan           14 SLIGO                1:09.40    1:07.99  
  2 Rayner, Sean              14 COM                  1:17.75    1:17.31  
  3 Martin, Declan            15 SLIGO                1:21.65    1:18.33  
  4 McGinty, Stephen          14 SHARK                1:25.46    1:29.64  
 
Event 3  Boys 14-15 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Anderson, Ronan           14 SLIGO                           1:09.40  
  2 Rayner, Sean              14 COM                             1:17.75  
  3 Martin, Declan            15 SLIGO                           1:21.65  
  4 McGinty, Stephen          14 SHARK                           1:25.46  
  5 Halpin, Jack              14 WPORT                           1:32.00  
 
Event 4  Girls 11 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Egan, Edel                11 CBAR                 1:08.30    1:08.85  
  2 Dowling, Caoimhe          11 LASER                1:17.16    1:16.48  
  3 Reilly, Aoibheann         11 ATH                  1:18.53    1:17.44  
  4 Breslin, Niamh            11 CBAR                 1:17.17    1:17.94  
  5 Payne, Heather            11 ATH                  1:17.73    1:18.06  
  6 Griffin, Ruth             10 SHARK                1:18.98    1:21.19  
 
Event 4  Girls 11 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Egan, Edel                11 CBAR                            1:08.30  
  2 Dowling, Caoimhe          11 LASER                           1:17.16  
  3 Breslin, Niamh            11 CBAR                            1:17.17  
  4 Payne, Heather            11 ATH                             1:17.73  
  5 Reilly, Aoibheann         11 ATH                             1:18.53  
  6 Griffin, Ruth             10 SHARK                           1:18.98  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Frank, Lilla              10 B DOL                           1:20.19  
  8 Johnson, Rachel           11 ATH                             1:22.83  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Murray, Ciara             11 LASER                           1:27.78  
 10 Healy, Grace              11 Tuam Swim Team                  1:34.64  
 11 Begley, Emma              11 Tuam Swim Team                  1:36.57  
 12 Burke, Saoirse             9 Tuam Swim Team                  1:40.82  
 
Event 4  Girls 12-13 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Joyce, Ceira              13 SHARK                1:04.19    1:03.61  
  2 Kilgallon, Niamh          12 CLM                  1:06.92    1:07.29  
  3 Grady, Aisling            13 CBAR                 1:06.80    1:07.33  
  4 O'Neill, Ciara            13 LASER                1:07.52    1:07.76  
  5 Dinneen, Molly            13 LASER                1:06.59    1:07.89  
  6 Shorten, Aoife            13 SHARK                1:08.67    1:10.59  
 
Event 4  Girls 12-13 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Joyce, Ceira              13 SHARK                           1:04.19  
  2 Dinneen, Molly            13 LASER                           1:06.59  
  3 Grady, Aisling            13 CBAR                            1:06.80  
  4 Kilgallon, Niamh          12 CLM                             1:06.92  
  5 O'Neill, Ciara            13 LASER                           1:07.52  
  6 Shorten, Aoife            13 SHARK                           1:08.67  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Harrington, Lisa          13 ATH                             1:09.58  
  8 Cunnane, Aine             13 CLM                             1:09.59  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Hennigan, Caoimhe         13 CBAR                            1:09.64  
 10 Egan, Stacey              12 ATH                             1:09.68  
 11 Fahy, Laura               13 CBAR                            1:09.89  
 12 Crosby, Emer              12 LASER                           1:09.93  
 13 Madden, Dearbhaile        12 LONG                            1:09.98  
 14 Horan, Siofra             12 CBAR                            1:10.41  
 15 Murphy, Rachel            12 BALL                            1:10.52  
 16 Mc Donagh, Paula          12 CBAR                            1:10.68  
 17 Burke, Eve                12 CLM                             1:10.76  
 18 O'Brien, Paola            12 SHARK                           1:11.16  
 19 Heneghan, Niamh           13 CBAR                            1:11.93  
 20 Hosty, Aoife              13 SHARK                           1:12.38  
 21 Kelly, Lauren             12 SHARK                           1:12.65  
 22 Egan, Sorcha              12 ATH                             1:12.67  
 23 Connelly, Nicola          12 CBAR                            1:13.06  
 24 Hennigan, Aoibheann       12 CBAR                            1:13.17  
 25 Lowe, Sophie              13 ATH                             1:13.29  
 26 Rowlands, Tara            12 ATH                             1:13.69  
 27 Beirne, Aoibin            13 CFINS                           1:13.72  
 28 Shaw, Roisin              13 SLIGO                           1:13.92  
 29 Naughton, Imogen          12 SHARK                           1:14.17  
 30 Joyce, Laura              12 CLM                             1:14.92  
 31 Gavin, Michelle           13 Tuam Swim Team                  1:15.02  
 32 Dunne, Jessica            12 LASER                           1:15.06  
 33 Doherty, Megan            12 CLM                             1:15.14  
 34 McHale, Siofra            12 CBAR                            1:15.85  
 35 Shortall, Alice           12 WPORT                           1:16.61  
 36 Sweeney, Amy              12 SHARK                           1:17.35  
 37 Healy, Aoife              12 ATH                             1:18.30  
 38 Mc Nicholas, Claudia      12 LASER                           1:18.80  
 39 Loftus, Isabelle          12 B DOL                           1:19.65  
 40 O'Flynn, Caoimhe          12 WPORT                           1:20.99  
 41 Newell, Mary              12 Tuam Swim Team                  1:21.64  
 42 McNally, Aisling          12 Tuam Swim Team                  1:29.00  
 43 Duignan, Derbhela         12 ATH                             1:48.43  
 
Event 4  Girls 14-15 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Breslin, Ciara            15 CLM                  1:03.54    1:03.50  
  2 Pfeiffer, Ronja           15 Blue Fin             1:05.02    1:04.09  
  3 Mc Hugh-Murphy, Sarah     15 CLM                  1:03.90    1:05.80  
  4 Shorten, Fiona            15 SHARK                1:07.56    1:07.25  
  5 Ryan, Emma                15 COM                  1:08.43    1:07.72  
  6 Gallagher, Emily          15 LASER                1:10.49    1:13.39  
 
Event 4  Girls 14-15 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Breslin, Ciara            15 CLM                             1:03.54  
  2 Mc Hugh-Murphy, Sarah     15 CLM                             1:03.90  
  3 Pfeiffer, Ronja           15 Blue Fin                        1:05.02  
  4 Shorten, Fiona            15 SHARK                           1:07.56  
  5 Kelly, Alex               15 SHARK                           1:07.57  
  6 Ryan, Emma                15 COM                             1:08.43  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Mc Namara, Deabhail       14 WPORT                           1:08.45  
  8 Gerrity, Lisa             14 SLIGO                           1:10.47  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Gallagher, Emily          15 LASER                           1:10.49  
 10 Murphy, Jade              14 SLIGO                           1:11.94  
 11 Shaughnessy, Megan        15 CLM                             1:14.79  
 12 Quinn, Kirsty             15 B DOL                           1:16.98  
 13 Gibbons, Michelle         15 ATH                             1:17.63  
 14 Coen, Megan               14 CBAR                            1:19.54  
 15 Keavney, Eimear           14 LASER                           1:20.25  
 
Event 4  Girls 16 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Higgins, Megan            21 CLM                  1:02.45    1:02.65  
  2 Quirke, Fiona             16 LASER                1:14.04    1:12.41  
 
Event 4  Girls 16 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Higgins, Megan            21 CLM                             1:02.45  
  2 Quirke, Fiona             16 LASER                           1:14.04  
 
Event 5  Boys 11 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Powell, Robert            11 ATH                  1:03.59    1:02.59  
  2 Burke, Ciaran             11 Tuam Swim Team       1:05.10    1:04.15  
  3 Murphy, Jamie             11 CBAR                 1:11.81    1:10.98  
  4 Scully, Bryan             11 ATH                  1:11.72    1:12.36  
  5 Burke, Harry              10 CLM                  1:14.02    1:12.49  
  6 Melvin, Conor             11 SLIGO                1:13.47    1:14.94  
 
Event 5  Boys 11 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Powell, Robert            11 ATH                             1:03.59  
  2 Burke, Ciaran             11 Tuam Swim Team                  1:05.10  
  3 Scully, Bryan             11 ATH                             1:11.72  
  4 Murphy, Jamie             11 CBAR                            1:11.81  
  5 Melvin, Conor             11 SLIGO                           1:13.47  
  6 Burke, Harry              10 CLM                             1:14.02  
-------------------------------------------------------------------------
  7 O'Boyle, Mark             10 LONG                            1:15.43  
  8 Brennan, Jack             10 ATH                             1:16.04  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Doherty, Aaron            11 WPORT                           1:19.00  
 10 Higgins, Adam             11 SLIGO                           1:20.28  
 11 Barrett, Brian            10 B DOL                           1:20.46  
 12 Anderson, Eoin            11 SLIGO                           1:20.93  
 13 O'Connor, Sean            11 CBAR                            1:21.14  
 14 O Rourke, Oisin           10 Tuam Swim Team                  1:22.45  
 15 Stewart, Harry            11 LONG                            1:29.26  
 16 O Rourke, Diarmuid         9 Tuam Swim Team                  1:30.80  
 17 Davin, Jack                9 Tuam Swim Team                  1:32.22  
 
Event 5  Boys 12-13 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Lennon, Fiachra           13 ATH                  1:03.81    1:02.91  
  2 Murray, Cadhla            13 LASER                1:04.54    1:04.46  
  3 Diviney, Oran             13 SHARK                1:05.61    1:06.46  
  4 Collins, Donal            13 Blue Fin             1:05.86    1:06.65  
  5 Frank, Adam               12 B DOL                1:06.52    1:07.52  
  6 Mooney, Christopher       13 Blue Fin             1:07.24    1:07.80  
 
Event 5  Boys 12-13 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lennon, Fiachra           13 ATH                             1:03.81  
  2 Murray, Cadhla            13 LASER                           1:04.54  
  3 Diviney, Oran             13 SHARK                           1:05.61  
  4 Collins, Donal            13 Blue Fin                        1:05.86  
  5 Frank, Adam               12 B DOL                           1:06.52  
  6 Mooney, Christopher       13 Blue Fin                        1:07.24  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Mc Hugh-Murphy, Dara      13 CLM                             1:08.61  
  8 Whiteside, Cian           13 SLIGO                           1:09.65  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Tannion, Joseph           13 SHARK                           1:11.09  
 10 O'Farrell, Brian          13 SHARK                           1:11.74  
 11 O'Hanlon, Ciaran          13 LONG                            1:11.98  
 12 Ashton, Callum            12 LASER                           1:12.05  
 13 Melly, Conor              12 CBAR                            1:12.24  
 14 Reilly, Colm              12 ATH                             1:12.30  
 15 Cummins, Ben              12 COM                             1:13.36  
 16 Gavin, Lorcan             13 SHARK                           1:13.49  
 17 MC Dermott, Ciaran        12 ATH                             1:13.56  
 18 Lydon, Oliver             13 CLM                             1:13.64  
 19 O'Hanlon, Shane           13 LONG                            1:13.95  
 20 Roe, Dylan                13 SHARK                           1:14.68  
 21 McDonagh, Jack            13 SLIGO                           1:15.08  
 22 Gibbons, Shane            13 ATH                             1:15.70  
 23 Cugalj, Filip             13 SHARK                           1:18.38  
 24 Canavan, Sean             12 B DOL                           1:18.74  
 25 Clarke, Jack              13 LASER                           1:18.77  
 26 Mc Loughlin, Shane        13 WPORT                           1:21.53  
 
Event 5  Boys 14-15 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Joyce, Darragh            15 ATH                    57.88      57.29  
  2 Dowling, David            14 LASER                1:00.11      59.35  
  3 McCloskey, Daire          14 SLIGO                1:01.43    1:00.01  
  4 Brinn, Jonathan           14 Tuam Swim Team       1:03.13    1:03.08  
  5 Magay, Kirill             14 LONG                 1:04.54    1:04.74  
  6 Kelly, Evan               15 SLIGO                1:02.80    1:05.30  
 
Event 5  Boys 14-15 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Joyce, Darragh            15 ATH                               57.88  
  2 Dowling, David            14 LASER                           1:00.11  
  3 McCloskey, Daire          14 SLIGO                           1:01.43  
  4 Kelly, Evan               15 SLIGO                           1:02.80  
  5 Brinn, Jonathan           14 Tuam Swim Team                  1:03.13  
  6 Magay, Kirill             14 LONG                            1:04.54  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Corcoran, Darragh         15 SLIGO                           1:06.08  
  8 Madden, Ciaran            14 LONG                            1:06.50  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Lynch, David              15 SLIGO                           1:09.46  
 10 Horkan, Eoin              14 CLM                             1:11.87  
 11 Halpin, Jack              14 WPORT                           1:15.82  
 12 Fahy, Adam                14 Tuam Swim Team                  1:28.93  
 13 Flanagan, Patrick         14 LONG                            1:32.29  
 
Event 5  Boys 16 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 O'Reilly, Aichilinn       16 WPORT                1:00.27      58.66  
  2 McCloskey, Ciaran         16 SLIGO                  58.85      59.06  
  3 Doherty, Con              16 CBAR                 1:02.53    1:01.55  
 
Event 5  Boys 16 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 McCloskey, Ciaran         16 SLIGO                             58.85  
  2 O'Reilly, Aichilinn       16 WPORT                           1:00.27  
  3 Doherty, Con              16 CBAR                            1:02.53  
 
Event 6  Girls 11 & Under 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Athlone  'A'                                                2:45.63  
  2 Tuam Swimming Club  'A'                                     3:15.00  
 
Event 7  Boys 11 & Under 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Athlone  'A'                                                2:23.87  
  2 Tuam Swimming Club  'A'                                     2:44.77  
  3 Tuam Swimming Club  'B'                                     3:43.72  
 
Event 8  Girls 11 & Under 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Egan, Edel                11 CBAR                           5:06.40  
  2 Dowling, Caoimhe          11 LASER                          5:54.55  
  3 Kilduff, Jenni            11 COM                            6:06.64  
 
Event 8  Girls 12-13 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Clabby, Aibhlin           12 ATH                            4:58.77  
  2 O'Neill, Ciara            13 LASER                          4:58.99  
  3 Grady, Aisling            13 CBAR                           5:02.07  
  4 Joyce, Ceira              13 SHARK                          5:07.07  
  5 Harrington, Lisa          13 ATH                            5:07.33  
  6 Hennigan, Caoimhe         13 CBAR                           5:10.48  
  7 Anderson, Kate            13 SLIGO                          5:10.65  
  8 Friel, Alanna             12 ATH                            5:12.16  
  9 Horan, Siofra             12 CBAR                           5:16.58  
 10 Madden, Dearbhaile        12 LONG                           5:20.36  
 11 Gavin, Michelle           13 Tuam Swim Team                 5:21.05  
 12 Kenny, Laura              13 LONG                           5:23.09  
 13 Cunnane, Aine             13 CLM                            5:23.50  
 14 Egan, Stacey              12 ATH                            5:24.09  
 15 Mc Donagh, Paula          12 CBAR                           5:24.68  
 16 Fahy, Laura               13 CBAR                           5:28.02  
 17 Dempsey, Aishling         13 LASER                          5:30.39  
 18 Hosty, Aoife              13 SHARK                          5:32.61  
 19 O'Brien, Paola            12 SHARK                          5:40.18  
 20 Togher, Una               12 CBAR                           5:41.36  
 21 Dunne, Jessica            12 LASER                          5:43.73  
 22 Carroll, Rebecca          12 COM                            5:44.23  
 23 Joyce, Laura              12 CLM                            5:46.34  
 24 Duignan, Derbhela         12 ATH                            5:48.54  
 25 Dolan, Tara               12 COM                            5:53.87  
 26 McHale, Siofra            12 CBAR                           5:54.57  
 27 Mc Nicholas, Claudia      12 LASER                          5:54.70  
 28 Kelly, Anne-Marie         12 CLM                            6:01.89  
 29 Campbell, Roisin          12 COM                            6:06.32  
 30 Tiernan, Meabh            12 COM                            6:34.31  
 
Event 8  Girls 14-15 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kelly, Sarah              14 COM                            4:32.61  
  2 Mc Hugh-Murphy, Sarah     15 CLM                            4:47.03  
  3 Pfeiffer, Ronja           15 Blue Fin                       4:58.59  
  4 Dervan, Louise            15 CBAR                           5:01.82  
  5 Gallagher, Emily          15 LASER                          5:06.45  
  6 Ryan, Emma                15 COM                            5:08.79  
  7 Mooney, Rebecca           14 COM                            6:01.41  
 
Event 8  Girls 16 & Over 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Higgins, Megan            21 CLM                            4:46.66  
  2 Mc Grath, Saoirse         16 COM                            4:46.85  
  3 Fullard, Olivia           16 COM                            4:54.81  
  4 Freeman-Stannett, Tymora  16 COM                            5:27.85  
  5 Quirke, Fiona             16 LASER                          5:38.78  
  6 Nagle, Katie              16 ATH                            5:41.52  
 
Event 9  Boys 11 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Burke, Ciaran             11 Tuam Swim Team       1:08.53    1:09.65  
  2 Powell, Robert            11 ATH                  1:13.81    1:11.98  
  3 Moran, Michael            11 COM                  1:15.44    1:15.67  
  4 Rowlands, Rhys            11 ATH                  1:23.73    1:23.91  
  5 Regan, Ciaran             10 COM                  1:27.90    1:27.49  
 
Event 9  Boys 11 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  3 Burke, Ciaran             11 Tuam Swim Team                  1:08.53  
  7 Powell, Robert            11 ATH                             1:13.81  
  8 Moran, Michael            11 COM                             1:15.44  
 21 Rowlands, Rhys            11 ATH                             1:23.73  
 24 Melvin, Conor             11 SLIGO                           1:25.45  
 27 Regan, Ciaran             10 COM                             1:27.90  
-------------------------------------------------------------------------
 29 Romanov, Peter            11 ATH                             1:30.23  
 30 Anderson, Eoin            11 SLIGO                           1:30.26  
-------------------------------------------------------------------------
 31 Barrett, Brian            10 B DOL                           1:32.27  
 32 O'Connor, Sean            11 CBAR                            1:32.63  
 33 O Rourke, Oisin           10 Tuam Swim Team                  1:33.70  
 34 Brennan, Sean              9 Tuam Swim Team                  1:37.48  
 36 O'Sullivan, Conor         11 SHARK                           1:49.07  
 
Event 9  Boys 12-13 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Mc Hugh-Murphy, Dara      13 CLM                  1:17.77    1:15.43  
  2 Ashton, Callum            12 LASER                1:18.09    1:17.12  
  3 Frank, Adam               12 B DOL                1:20.76    1:18.43  
  4 Collins, Donal            13 Blue Fin             1:18.65    1:18.98  
  5 Dervan, Mark              12 CBAR                 1:21.69    1:24.55  
 
Event 9  Boys 12-13 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
 11 Mc Hugh-Murphy, Dara      13 CLM                             1:17.77  
 12 Ashton, Callum            12 LASER                           1:18.09  
 13 Collins, Donal            13 Blue Fin                        1:18.65  
 16 Frank, Adam               12 B DOL                           1:20.76  
 17 Dervan, Mark              12 CBAR                            1:21.69  
 18 Whiteside, Cian           13 SLIGO                           1:21.84  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Scanlon, Adam             12 SLIGO                           1:23.36  
 20 O'Farrell, Brian          13 SHARK                           1:23.70  
-------------------------------------------------------------------------
 23 Gavin, Lorcan             13 SHARK                           1:25.05  
 25 Pfeiffer, Kieran          12 Blue Fin                        1:25.53  
 26 Gibbons, Shane            13 ATH                             1:26.64  
 28 Clarke, Jack              13 LASER                           1:30.01  
 
Event 9  Boys 14-15 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Dowling, David            14 LASER                1:04.25    1:04.15  
  2 Lannon, Kevin             14 COM                  1:11.53    1:12.00  
  3 Collins, Jack             15 Blue Fin             1:15.83    1:14.36  
  4 Horkan, Eoin              14 CLM                  1:23.79    1:22.29  
 
Event 9  Boys 14-15 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Dowling, David            14 LASER                           1:04.25  
  5 Lannon, Kevin             14 COM                             1:11.53  
  9 Collins, Jack             15 Blue Fin                        1:15.83  
 10 Corcoran, Darragh         15 SLIGO                           1:17.35  
 14 Magay, Kirill             14 LONG                            1:19.00  
 15 Martin, Declan            15 SLIGO                           1:19.75  
-------------------------------------------------------------------------
 22 Horkan, Eoin              14 CLM                             1:23.79  
 35 Flanagan, Patrick         14 LONG                            1:46.72  
 
Event 9  Boys 16 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  2 McCloskey, Ciaran         16 SLIGO                           1:08.03  
  4 O'Reilly, Aichilinn       16 WPORT                           1:08.56  
  6 Doherty, Con              16 CBAR                            1:13.28  
 
Event 10  Girls 11 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Dowling, Caoimhe          11 LASER                1:21.61    1:21.35  
  2 Mc Weeney, Sinead         11 LONG                 1:19.72    1:21.41  
  3 Egan, Edel                11 CBAR                 1:22.00    1:21.99  
  4 MC Loughlin, Stephanie    11 CLM                  1:26.24    1:26.33  
  5 Kilduff, Jenni            11 COM                  1:29.37    1:31.34  
  6 Breslin, Niamh            11 CBAR                 1:31.42    1:31.68  
 
Event 10  Girls 11 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Mc Weeney, Sinead         11 LONG                            1:19.72  
  2 Dowling, Caoimhe          11 LASER                           1:21.61  
  3 Egan, Edel                11 CBAR                            1:22.00  
  4 MC Loughlin, Stephanie    11 CLM                             1:26.24  
  5 Kilduff, Jenni            11 COM                             1:29.37  
  6 Reilly, Aoibheann         11 ATH                             1:30.36  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Payne, Heather            11 ATH                             1:30.99  
  8 Breslin, Niamh            11 CBAR                            1:31.42  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Frank, Lilla              10 B DOL                           1:33.22  
 10 Johnson, Rachel           11 ATH                             1:34.06  
 11 Griffin, Ruth             10 SHARK                           1:34.92  
 12 Sweeney, Kate             10 LONG                            1:35.21  
 13 Burke, Saoirse             9 Tuam Swim Team                  1:49.69  
 -- Healy, Grace              11 Tuam Swim Team                       DQ  
 
Event 10  Girls 12-13 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Joyce, Ceira              13 SHARK                1:13.23    1:12.12  
  2 O'Neill, Ciara            13 LASER                1:17.70    1:16.78  
  3 Heneghan, Niamh           13 CBAR                 1:17.30    1:17.18  
  4 Shaughnessy, Sarah        13 CLM                  1:17.42    1:17.53  
  5 Crosby, Emer              12 LASER                1:18.78    1:18.37  
  6 Clabby, Aibhlin           12 ATH                  1:19.60    1:18.80  
 
Event 10  Girls 12-13 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Joyce, Ceira              13 SHARK                           1:13.23  
  2 Heneghan, Niamh           13 CBAR                            1:17.30  
  3 Shaughnessy, Sarah        13 CLM                             1:17.42  
  4 O'Neill, Ciara            13 LASER                           1:17.70  
  5 Crosby, Emer              12 LASER                           1:18.78  
  6 Anderson, Kate            13 SLIGO                           1:18.93  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Clabby, Aibhlin           12 ATH                             1:19.60  
  8 Naughton, Imogen          12 SHARK                           1:20.05  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Grady, Aisling            13 CBAR                            1:20.59  
 10 Fahy, Laura               13 CBAR                            1:21.09  
 11 Shorten, Aoife            13 SHARK                           1:21.77  
 12 Murphy, Rachel            12 BALL                            1:22.94  
 13 Farrell, Ailbhe           13 LONG                            1:23.51  
 14 Kenny, Laura              13 LONG                            1:23.63  
 15 Madden, Dearbhaile        12 LONG                            1:23.75  
 16 Hennigan, Aoibheann       12 CBAR                            1:23.96  
 17 O'Brien, Paola            12 SHARK                           1:24.22  
 18 Friel, Alanna             12 ATH                             1:24.36  
 19 Naughton, Aideen          13 SHARK                           1:25.75  
 20 Skelly, Aideen            13 LONG                            1:25.86  
 21 Connelly, Nicola          12 CBAR                            1:26.42  
 22 Kelly, Anne-Marie         12 CLM                             1:26.60  
 23 Gavin, Michelle           13 Tuam Swim Team                  1:26.82  
 24 Togher, Una               12 CBAR                            1:27.17  
 25 Duignan, Derbhela         12 ATH                             1:28.66  
 26 Dolan, Tara               12 COM                             1:29.65  
 27 Egan, Sorcha              12 ATH                             1:29.79  
 28 O'Flynn, Caoimhe          12 WPORT                           1:30.55  
 29 Dempsey, Aishling         13 LASER                           1:30.68  
 30 Newell, Mary              12 Tuam Swim Team                  1:34.21  
 31 Loftus, Isabelle          12 B DOL                           1:34.92  
 32 Campbell, Roisin          12 COM                             1:40.47  
 33 Savage, Lilu              13 LASER                           1:47.33  
 
Event 10  Girls 14-15 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Mc Hugh-Murphy, Sarah     15 CLM                  1:12.07    1:10.48  
  2 Breslin, Ciara            15 CLM                  1:12.75    1:13.62  
  3 Gallagher, Emily          15 LASER                1:15.35    1:14.98  
  4 Kelly, Sarah              14 COM                  1:14.90    1:15.04  
  5 Pfeiffer, Ronja           15 Blue Fin             1:20.31    1:16.63  
  6 Crosby, Tara              15 LASER                1:19.70    1:20.42  
 
Event 10  Girls 14-15 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Mc Hugh-Murphy, Sarah     15 CLM                             1:12.07  
  2 Breslin, Ciara            15 CLM                             1:12.75  
  3 Kelly, Sarah              14 COM                             1:14.90  
  4 Gallagher, Emily          15 LASER                           1:15.35  
  5 Crosby, Tara              15 LASER                           1:19.70  
  6 Pfeiffer, Ronja           15 Blue Fin                        1:20.31  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Dervan, Louise            15 CBAR                            1:20.34  
  8 Shaughnessy, Megan        15 CLM                             1:21.67  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Gerrity, Lisa             14 SLIGO                           1:24.11  
 10 Coen, Megan               14 CBAR                            1:24.72  
 11 Quinn, Kirsty             15 B DOL                           1:26.63  
 12 Gibbons, Michelle         15 ATH                             1:27.70  
 13 Mooney, Rebecca           14 COM                             1:29.94  
 14 Murphy, Jade              14 SLIGO                           1:31.57  
 
Event 10  Girls 16 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Mc Grath, Saoirse         16 COM                  1:13.75    1:12.43  
  2 Fullard, Olivia           16 COM                  1:12.14    1:13.06  
  3 Quirke, Fiona             16 LASER                1:21.33    1:19.77  
  4 Freeman-Stannett, Tymora  16 COM                  1:23.61    1:22.94  
  5 Nagle, Katie              16 ATH                  1:24.54    1:25.92  
 
Event 10  Girls 16 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Fullard, Olivia           16 COM                             1:12.14  
  2 Mc Grath, Saoirse         16 COM                             1:13.75  
  3 Ward, Rachel              16 LONG                            1:15.12  
  4 Quirke, Fiona             16 LASER                           1:21.33  
  5 Freeman-Stannett, Tymora  16 COM                             1:23.61  
  6 Nagle, Katie              16 ATH                             1:24.54  
 
Event 11  Boys 11 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Scully, Bryan             11 ATH                  1:27.68    1:26.19  
  2 Murphy, Jamie             11 CBAR                 1:33.69    1:33.01  
  3 Brennan, Jack             10 ATH                  1:35.20    1:35.98  
  4 Burke, Harry              10 CLM                  1:41.41    1:40.97  
  5 Dervan, Ronan             10 CBAR                 1:39.76    1:41.64  
  6 O'Sullivan, Conor         11 SHARK                1:44.59    1:43.06  
 
Event 11  Boys 11 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Scully, Bryan             11 ATH                             1:27.68  
  2 Murphy, Jamie             11 CBAR                            1:33.69  
  3 Brennan, Jack             10 ATH                             1:35.20  
  4 Dervan, Ronan             10 CBAR                            1:39.76  
  5 Burke, Harry              10 CLM                             1:41.41  
  6 O'Sullivan, Conor         11 SHARK                           1:44.59  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Doherty, Aaron            11 WPORT                           1:44.95  
  8 Connolly, Sam             11 COM                             1:45.92  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Higgins, Adam             11 SLIGO                           1:57.09  
 10 O Rourke, Diarmuid         9 Tuam Swim Team                  2:00.11  
 
Event 11  Boys 12-13 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Mooney, Christopher       13 Blue Fin             1:23.20    1:23.18  
  2 Murray, Cadhla            13 LASER                1:23.78    1:23.64  
  3 Dervan, Mark              12 CBAR                 1:28.84    1:27.25  
  4 Cummins, Ben              12 COM                  1:31.07    1:32.37  
  5 Diviney, Oran             13 SHARK                1:33.21    1:34.69  
 
Event 11  Boys 12-13 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Mooney, Christopher       13 Blue Fin                        1:23.20  
  2 Murray, Cadhla            13 LASER                           1:23.78  
  3 Dervan, Mark              12 CBAR                            1:28.84  
  4 Cummins, Ben              12 COM                             1:31.07  
  5 McDonagh, Jack            13 SLIGO                           1:33.00  
  6 Diviney, Oran             13 SHARK                           1:33.21  
-------------------------------------------------------------------------
  7 O'Connor, Aaron           12 LONG                            1:33.22  
  8 Melly, Conor              12 CBAR                            1:35.71  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Pfeiffer, Kieran          12 Blue Fin                        1:39.33  
 10 Mc Loughlin, Shane        13 WPORT                           1:42.31  
 11 Roe, Dylan                13 SHARK                           1:42.77  
 12 Scanlon, Adam             12 SLIGO                           1:45.84  
 
Event 11  Boys 14-15 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Joyce, Darragh            15 ATH                  1:10.15    1:09.56  
  2 Brinn, Jonathan           14 Tuam Swim Team       1:19.53    1:19.81  
  3 Collins, Jack             15 Blue Fin             1:24.14    1:24.27  
  4 Anderson, Ronan           14 SLIGO                1:16.35    1:24.38  
  5 McCloskey, Daire          14 SLIGO                1:18.03    1:28.44  
 
Event 11  Boys 14-15 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Joyce, Darragh            15 ATH                             1:10.15  
  2 Anderson, Ronan           14 SLIGO                           1:16.35  
  3 McCloskey, Daire          14 SLIGO                           1:18.03  
  4 Brinn, Jonathan           14 Tuam Swim Team                  1:19.53  
  5 Madden, Ciaran            14 LONG                            1:23.58  
  6 Collins, Jack             15 Blue Fin                        1:24.14  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Lannon, Kevin             14 COM                             1:24.33  
  8 Kelly, Evan               15 SLIGO                           1:25.99  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Rayner, Sean              14 COM                             1:29.05  
 10 McGinty, Stephen          14 SHARK                           1:33.58  
 11 Fahy, Adam                14 Tuam Swim Team                  1:46.08  
 
Event 12  Girls 11 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Heffernan, Shauna         10 CLM                  1:41.66    1:41.05  
  2 MC Loughlin, Stephanie    11 CLM                  1:43.60    1:43.27  
  3 Kilduff, Jenni            11 COM                  1:47.89    1:47.48  
 -- Begley, Emma              11 Tuam Swim Team       1:58.87         DQ  
 
Event 12  Girls 11 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Heffernan, Shauna         10 CLM                             1:41.66  
  2 Mc Weeney, Sinead         11 LONG                            1:42.16  
  3 MC Loughlin, Stephanie    11 CLM                             1:43.60  
  4 Kilduff, Jenni            11 COM                             1:47.89  
  5 Begley, Emma              11 Tuam Swim Team                  1:58.87  
 
Event 12  Girls 12-13 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Kilgallon, Niamh          12 CLM                  1:19.87    1:20.94  
  2 Horan, Siofra             12 CBAR                 1:27.99    1:26.40  
  3 Dinneen, Molly            13 LASER                1:30.21    1:28.37  
  4 Shaughnessy, Sarah        13 CLM                  1:31.58    1:31.82  
  5 Burke, Eve                12 CLM                  1:31.66    1:33.10  
  6 Hennigan, Caoimhe         13 CBAR                 1:31.76    1:33.47  
 
Event 12  Girls 12-13 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Kilgallon, Niamh          12 CLM                             1:19.87  
  2 Horan, Siofra             12 CBAR                            1:27.99  
  3 Anderson, Kate            13 SLIGO                           1:30.19  
  4 Dinneen, Molly            13 LASER                           1:30.21  
  5 Shaughnessy, Sarah        13 CLM                             1:31.58  
  6 Burke, Eve                12 CLM                             1:31.66  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Hennigan, Caoimhe         13 CBAR                            1:31.76  
  8 Egan, Stacey              12 ATH                             1:32.41  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Farrell, Ailbhe           13 LONG                            1:33.91  
 10 Lowe, Sophie              13 ATH                             1:36.35  
 11 Togher, Una               12 CBAR                            1:36.63  
 12 Shaw, Roisin              13 SLIGO                           1:37.60  
 13 Dempsey, Aishling         13 LASER                           1:37.81  
 14 Joyce, Laura              12 CLM                             1:38.35  
 15 Shortall, Alice           12 WPORT                           1:38.87  
 16 Carroll, Rebecca          12 COM                             1:39.39  
 17 Healy, Aoife              12 ATH                             1:40.18  
 18 Skelly, Aideen            13 LONG                            1:40.91  
 19 McManamon, Jemma          12 SHARK                           1:41.36  
 20 McNally, Aisling          12 Tuam Swim Team                  1:42.38  
 21 Dolan, Tara               12 COM                             1:42.49  
 22 Kelly, Anne-Marie         12 CLM                             1:43.01  
 23 Doherty, Megan            12 CLM                             1:43.29  
 24 Tiernan, Meabh            12 COM                             1:43.76  
 25 Campbell, Roisin          12 COM                             1:45.74  
 26 Kelly, Lauren             12 SHARK                           1:46.77  
 27 Savage, Lilu              13 LASER                           1:47.28  
 28 Kavanagh, Ciara           13 LASER                           1:49.16  
 
Event 12  Girls 14-15 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Kelly, Alex               15 SHARK                1:26.87    1:27.46  
  2 Ryan, Emma                15 COM                  1:36.06    1:34.96  
 
Event 12  Girls 14-15 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Kelly, Alex               15 SHARK                           1:26.87  
  2 Ryan, Emma                15 COM                             1:36.06  
  3 Keavney, Eimear           14 LASER                           1:41.05  
 
Event 12  Girls 16 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Fullard, Olivia           16 COM                  1:22.39    1:22.72  
  2 Higgins, Megan            21 CLM                  1:24.76    1:24.25  
  3 Freeman-Stannett, Tymora  16 COM                  1:28.97    1:28.31  
  4 Nagle, Katie              16 ATH                  1:41.81    1:42.43  
 
Event 12  Girls 16 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Fullard, Olivia           16 COM                             1:22.39  
  2 Higgins, Megan            21 CLM                             1:24.76  
  3 Freeman-Stannett, Tymora  16 COM                             1:28.97  
  4 Ward, Rachel              16 LONG                            1:32.27  
  5 Nagle, Katie              16 ATH                             1:41.81  
 
Event 13  Boys 15 & Under 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Laser S.C.  'A'                                             2:21.43  
  2 Shark Swimming Club Limited  'A'                            2:22.33  
  3 Claremorris SC  'A'                                         2:32.65  
 
Event 14  Girls 15 & Under 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Claremorris SC  'A'                                         2:16.64  
  2 Shark Swimming Club Limited  'A'                            2:20.50  
  3 Laser S.C.  'A'                                             2:24.26  
  4 Athlone  'A'                                                2:26.37  
  5 Laser S.C.  'B'                                             2:32.01  
  6 Claremorris SC  'B'                                         2:33.38