TUAM GALA JAN 2104                  
 
Event 1  Girls 11 & Under 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Leahy, Aoife              11 Bluefin SC                     5:00.45        
  2 Lowe, Rebecca             11 ATH                            5:24.48        
  3 Scott-Ryan, Naoise        11 SLIGO                          5:33.75        
  4 Friel, Lauren             11 ATH                            5:38.40        
  5 Gannon, Jessica            9 COM                            5:38.88        
  6 Johnson, Laura            11 ATH                            5:47.22        
  7 Kilcommons, Amy           11 COM                            5:51.09        
  8 Burke, Saoirse            11 Tuam Swim Team                 5:52.11        
  9 Boyle, Emma               11 Bluefin SC                     5:52.61        
 10 Joyce, Grace              11 SHARK                          5:53.34        
 11 Ryan, Orla                11 COM                            6:03.14        
 12 Fox, Nicola               11 Bluefin SC                     6:07.08        
 13 Melvin, Sarah             11 SLIGO                          6:23.04        
 
Event 1  Girls 12-13 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Egan, Edel                13 CBAR                           4:59.95        
  2 MC Gowan, Amy             12 B DOL                          5:07.96        
  3 Johnson, Rachel           13 ATH                            5:08.18        
  4 MC Gowan, Heather         13 B DOL                          5:15.69        
  5 Kennedy, Louise           13 ATH                            5:15.83        
  6 Farnon, Keela             12 COM                            5:15.93        
  7 Coen, Hazel               13 CBAR                           5:16.44        
  8 Breslin, Niamh            13 CBAR                           5:18.29        
  9 Mc Glinchey, Jane         13 SLIGO                          5:32.73        
 10 O'Sullivan, Caoimhe       12 SLIGO                          5:35.20        
 11 Kelly, Terri              13 SLIGO                          5:42.83        
 12 Loughran, Jessica         12 Bluefin SC                     5:48.65        
 13 Deely, Megan              12 CBAR                           5:52.93        
 14 Henry, Lisa               12 CLM                            5:56.55        
 15 Connolly, Rachel          13 LASER                          5:59.26        
 16 Murphy, Freya             12 LASER                          6:02.73        
 17 Dillon, Sarah             12 Bluefin SC                     6:03.62        
 18 Gilhooley, Sarah          12 Tuam Swim Team                 6:07.86        
 
Event 1  Girls 14-15 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kelly, Lauren             14 SHARK                          4:51.68        
  2 Anderson, Kate            15 SLIGO                          4:55.67        
  3 Keaney, Maeve             14 SLIGO                          5:00.69        
  4 Gavin, Michelle           15 Tuam Swim Team                 5:00.87        
  5 Horan, Siofra             14 CBAR                           5:02.70        
  6 Heneghan, Niamh           14 CBAR                           5:04.08        
  7 Joyce, Laura              14 CLM                            5:06.17        
  8 Togher, Una               14 CBAR                           5:06.44        
  9 O'Neill, Ciara            15 LASER                          5:09.52        
 10 Hennigan, Aoibheann       14 BALL                           5:09.66        
 11 Ward, Emily               14 B DOL                          5:13.05        
 12 Dolan, Tara               14 COM                            5:17.32        
 13 Reilly, Lauren            14 ATH                            5:19.08        
 14 Connaghton-Jones, Aislin  15 SLIGO                          5:19.62        
 15 Lennon, Amy               14 Bluefin SC                     5:40.33        
 
Event 1  Girls 16 & Over 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Delaney, Riona            16 COM                            5:01.55        
  2 Quinn, Aoife              17 Bluefin SC                     5:51.70        
 
Event 3  Boys 11 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ryan, Seadhna             11 LONG                           1:17.78        
  2 Brennan, Sean             11 Tuam Swim Team                 1:24.54        
  3 O'Connor, Milo            11 ATH                            1:31.75        
  4 Faherty, Christopher      11 LONG                           1:35.63        
  5 Pfeiffer, Robin           10 Bluefin SC                     1:37.89        
  6 O'Hara, Odhran            10 SLIGO                          1:42.53        
 
Event 3  Boys 12-13 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Robert            13 ATH                            1:00.04        
  2 Burke, Ciaran             13 Tuam Swim Team                 1:03.22        
  3 Moran, Michael            13 COM                            1:05.14        
  4 O'Connor, Sean            13 CBAR                           1:16.66        
  5 Anderson, Eoin            13 SLIGO                          1:17.17        
  6 O'Hara, Eanna             13 SLIGO                          1:17.91        
  7 Melvin, Conor             13 SLIGO                          1:20.26        
  8 Dervan, Ronan             12 CBAR                           1:32.82        
 
Event 3  Boys 14-15 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Farrell, Brian          15 SHARK                          1:06.80        
  2 Rennick, Nathan           14 CBAR                           1:11.08        
  3 Tannian, Joseph           15 LASER                          1:13.94        
  4 Gilhooley, David          14 Tuam Swim Team                 1:20.23        
  5 O'Dea, Jack               14 Bluefin SC                     1:26.03        
 
Event 3  Boys 16 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brinn, Jonathan           16 Tuam Swim Team                 1:02.56        
  2 Williams, David           16 SHARK                          1:08.83        
  3 Mc Ginty, Stephen         16 SHARK                          1:09.41        
  4 Lannon, Kevin             16 COM                            1:12.51        
  5 Kelly, Evan               17 SLIGO                          1:14.25        
  6 Waldron, Fintan           16 CLM                            1:17.27        
 
Event 4  Girls 11 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lyons, Maria              11 SLIGO                          1:25.71        
  2 Scott-Ryan, Naoise        11 SLIGO                          1:28.17        
  3 Joyce, Carrie             11 SHARK                          1:28.50        
  4 O'Sullivan, Kate          10 SHARK                          1:34.40        
  5 Mc Manus, Rebekah         11 LASER                          1:34.89        
  6 Ashton, Iona              11 LASER                          1:37.36        
  7 Farnon, Hannah            11 COM                            1:41.84        
  8 Melvin, Sarah             11 SLIGO                          1:43.66        
 
Event 4  Girls 12-13 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Glinchey, Jane         13 SLIGO                          1:17.27        
  2 Farnon, Keela             12 COM                            1:19.24        
  3 Hoban, Saoirse            12 CBAR                           1:21.03        
  4 Reilly, Aoibheann         13 ATH                            1:21.81        
  5 MC Gowan, Amy             12 B DOL                          1:23.90        
  6 Fadden, Heather           12 CBAR                           1:25.61        
  7 Wong, Tara                12 BALL                           1:28.45        
  8 Mc Nicholas, Alex         12 LASER                          1:29.49        
  9 Murphy, Rose              12 CLM                            1:32.14        
 10 Loughran, Jessica         12 Bluefin SC                     1:32.79        
 11 Judge, Roisin             12 BALL                           1:33.40        
 12 O'Flynn, Aisha            13 SHARK                          1:36.35        
 13 Nugent, Ellen             12 BALL                           1:37.89        
 14 Murphy, Freya             12 LASER                          1:38.53        
 15 Kelly, Terri              13 SLIGO                          1:40.22        
 16 Poskrobko, Carolina       12 LASER                          1:42.56        
 
Event 4  Girls 14-15 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Harrington, Lisa          15 ATH                            1:07.86        
  2 Clabby, Aibhlin           14 ATH                            1:07.98        
  3 O'Brien, Paola            14 SHARK                          1:12.08        
  4 Egan, Stacey              14 ATH                            1:12.38        
  5 Mc Hale, Siofra           14 CBAR                           1:17.78        
  6 Mc Nicholas, Claudia      14 LASER                          1:18.59        
  7 Gavin, Michelle           15 Tuam Swim Team                 1:18.62        
  8 Horan, Siofra             14 CBAR                           1:18.78        
  9 Joyce, Laura              14 CLM                            1:19.50        
 10 Carroll, Rebecca          14 COM                            1:20.94        
 11 Connaghton-Jones, Aislin  15 SLIGO                          1:22.65        
 12 Campbell, Roisin          14 COM                            1:24.11        
 13 Heaney, Sarah             14 CLM                            1:25.93        
 14 Ward, Emily               14 B DOL                          1:26.34        
 15 Lennon, Amy               14 Bluefin SC                     1:28.64        
 
Event 4  Girls 16 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Delaney, Riona            16 COM                            1:25.78        
 
Event 5  Boys 11 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Joyce, Cathal             11 CLM                            1:21.76        
  2 Brennan, Sean             11 Tuam Swim Team                 1:24.15        
  3 Joyce, Darragh            10 CLM                            1:24.48        
  4 Ryan, Seadhna             11 LONG                           1:24.91        
  5 Ryan, Duileach            10 LONG                           1:25.33        
  6 O'Hara, Odhran            10 SLIGO                          1:27.02        
  7 Scanlon, Ciaran           11 LONG                           1:27.25        
  8 Rennick, Sam              10 CBAR                           1:27.52        
  9 Pfeiffer, Robin           10 Bluefin SC                     1:28.39        
 10 O Rourke, Diarmuid        11 Tuam Swim Team                 1:28.73        
 11 Donohoe, Cian             10 CBAR                           1:30.06        
 12 Friel, Ethan              10 ATH                            1:32.10        
 13 Grady, Rory               10 CBAR                           1:32.72        
 14 Breslin, Ethan            11 CLM                            1:33.84        
 15 Faherty, Christopher      11 LONG                           1:34.59        
 16 Donadoni, Leonardo        10 SLIGO                          1:35.83        
 17 Heneghan, Dara            11 Tuam Swim Team                 1:40.08        
 
Event 5  Boys 12-13 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Burke, Ciaran             13 Tuam Swim Team                 1:02.03        
  2 Powell, Robert            13 ATH                            1:03.17        
  3 Moran, Michael            13 COM                            1:03.42        
  4 O'Hara, Eanna             13 SLIGO                          1:11.38        
  5 Murphy, Jamie             13 CBAR                           1:12.33        
  6 McFadden, Patrick         13 COM                            1:15.07        
  7 Anderson, Eoin            13 SLIGO                          1:16.13        
  8 Romanov, Peter            13 ATH                            1:17.14        
  9 Doherty, Aaron P          13 CBAR                           1:18.78        
 10 Morris, Jayke             13 CLM                            1:20.46        
 11 Mc Andrew, Michael        12 SHARK                          1:22.15        
 12 McGrath, Jack             12 SLIGO                          1:22.54        
 13 O Rourke, Oisín           12 Tuam Swim Team                 1:22.58        
 14 Kelly, Niall              12 CLM                            1:24.18        
 15 Fortune, Joshua           12 B DOL                          1:25.95        
 16 Arsic, Aleksandar         12 SHARK                          1:26.54        
 17 Moran, Ben                12 COM                            1:27.65        
 
Event 5  Boys 14-15 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pfeiffer, Kieran          14 Bluefin SC                     1:06.41        
  2 Ashton, Callum            14 LASER                          1:09.14        
  3 Cugalj, Filip             15 SHARK                          1:10.83        
  4 O'Farrell, Brian          15 SHARK                          1:10.88        
  5 Dervan, Mark              14 CBAR                           1:11.03        
  6 Clarke, Jack              15 LASER                          1:13.53        
  7 Vahey, Ben                15 SHARK                          1:15.65        
  8 Staunton, Diarmuid        14 CLM                            1:15.80        
  9 Melly, Conor              14 CBAR                           1:16.14        
 10 Woods, David              15 SLIGO                          1:18.90        
 11 O'Dea, Jack               14 Bluefin SC                     1:20.87        
 12 Martin, Dylan             14 SLIGO                          1:24.99        
 
Event 5  Boys 16 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brinn, Jonathan           16 Tuam Swim Team                 1:07.25        
  2 Lannon, Kevin             16 COM                            1:07.72        
  3 Kelly, Evan               17 SLIGO                          1:09.46        
 
Event 6  Girls 11 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Leahy, Aoife              11 Bluefin SC                     1:18.15        
  2 Scott-Ryan, Naoise        11 SLIGO                          1:20.66        
  3 Lowe, Rebecca             11 ATH                            1:23.53        
  4 Boyle, Emma               11 Bluefin SC                     1:24.57        
  5 Johnson, Laura            11 ATH                            1:24.80        
  6 Conway, Fiona             11 CBAR                           1:25.21        
  7 Ryan, Orla                11 COM                            1:26.22        
  8 Lyons, Maria              11 SLIGO                          1:27.18        
  9 Gannon, Jessica            9 COM                            1:27.31        
 10 Smialek, Olivia           10 ATH                            1:28.91        
 11 Friel, Lauren             11 ATH                            1:28.99        
 12 Ashton, Iona              11 LASER                          1:29.38        
 13 Kelly, Aimee              11 SHARK                          1:29.80        
 14 Mc Manus, Rebekah         11 LASER                          1:29.82        
 15 Burke, Saoirse            11 Tuam Swim Team                 1:30.00        
 16 Donnelly, Rebecca         11 BALL                           1:30.80        
 17 Kilcommons, Amy           11 COM                            1:30.84        
 18 Farnon, Hannah            11 COM                            1:31.02        
 19 Fox, Nicola               11 Bluefin SC                     1:31.07        
 20 Kelly, Emma               11 Tuam Swim Team                 1:31.72        
 21 Flaherty, Ellen           11 ATH                            1:31.80        
 22 Boyle, Labhaoise          11 SHARK                          1:32.78        
 23 Lynch, Helen               9 ATH                            1:33.83        
 24 O'Boyle, Elizabeth        11 LONG                           1:33.85        
 25 Shakeshaft, Zoe           11 BALL                           1:34.91        
 
Event 6  Girls 12-13 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lally, Erin               12 CLM                            1:14.06        
  2 Griffin, Ruth             12 SHARK                          1:17.44        
  3 Caulfield, Shannon        13 COM                            1:17.62        
  4 MC Gowan, Heather         13 B DOL                          1:19.05        
  5 Johnson, Rachel           13 ATH                            1:19.28        
  6 Patten, Alex              13 B DOL                          1:19.67        
  7 Farnon, Keela             12 COM                            1:19.94        
  8 Reilly, Aoibheann         13 ATH                            1:20.06        
  9 Grady, Hannah             12 CBAR                           1:20.21        
 10 Coen, Hazel               13 CBAR                           1:21.67        
 11 Fadden, Heather           12 CBAR                           1:21.89        
 12 Hoban, Saoirse            12 CBAR                           1:22.13        
 13 Kennedy, Louise           13 ATH                            1:22.35        
 14 Conwell, Caoimhe          12 BALL                           1:22.57        
 15 Breslin, Niamh            13 CBAR                           1:22.61        
 16 O'Farrell, Aoife          12 SHARK                          1:23.70        
 17 Ennis, Kelly              12 ATH                            1:24.23        
 18 Egan, Niamh               12 SHARK                          1:24.44        
 19 Henry, Lisa               12 CLM                            1:24.46        
 20 Donnelly, Sarah           13 BALL                           1:24.99        
 21 O'Sullivan, Caoimhe       12 SLIGO                          1:25.37        
 22 Mc Glinchey, Jane         13 SLIGO                          1:25.80        
 23 Nugent, Ellen             12 BALL                           1:25.84        
 24 Poskrobko, Carolina       12 LASER                          1:25.88        
 25 Begley, Emma              13 Tuam Swim Team                 1:26.25        
 26 Feeney, Sarah             13 Tuam Swim Team                 1:26.27        
 27 Mc Nicholas, Alex         12 LASER                          1:27.53        
 28 Sweeney, Caoimhe          13 SHARK                          1:27.54        
 29 Murphy, Rose              12 CLM                            1:27.87        
 30 Kelly, Terri              13 SLIGO                          1:28.59        
 31 Judge, Roisin             12 BALL                           1:29.03        
 32 Deely, Megan              12 CBAR                           1:29.31        
 33 Flanagan, Orla            13 CLM                            1:29.35        
 34 Whyte, Naomi              13 SHARK                          1:29.61        
 35 Dillon, Sarah             12 Bluefin SC                     1:29.84        
 36 O'Flynn, Aisha            13 SHARK                          1:30.41        
 37 Murphy, Freya             12 LASER                          1:32.02        
 38 Reilly, Anoise            13 BALL                           1:32.47        
 39 Connolly, Rachel          13 LASER                          1:32.84        
 40 MC Phee, Eilidh           12 BALL                           1:33.06        
 41 Gilhooley, Sarah          12 Tuam Swim Team                 1:33.63        
 42 Cameron, Alana            13 SHARK                          1:37.60        
 43 Clancy, Cara              12 C FIN                          1:41.31        
 
Event 6  Girls 14-15 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Joyce, Ciera              15 SHARK                          1:08.87        
  2 Keaney, Maeve             14 SLIGO                          1:09.75        
  3 Clabby, Aibhlin           14 ATH                            1:10.14        
  4 Heneghan, Niamh           14 CBAR                           1:10.54        
  5 Naughton, Imogen          14 SHARK                          1:12.47        
  6 Anderson, Kate            15 SLIGO                          1:13.65        
  7 Murphy, Rachel            14 BALL                           1:14.06        
  8 Kelly, Lauren             14 SHARK                          1:14.28        
  9 Crosby, Emer              14 LASER                          1:14.80        
 10 Sweeney, Amy              14 SHARK                          1:15.54        
 11 Fahy, Laura               15 CBAR                           1:15.65        
 12 O'Brien, Paola            14 SHARK                          1:15.83        
 13 Egan, Stacey              14 ATH                            1:16.60        
 14 Dunne, Jessica            14 SHARK                          1:16.76        
 15 Carroll, Rebecca          14 COM                            1:16.98        
 16 Clancy, Marie             14 SHARK                          1:17.00        
 17 Mc Nicholas, Claudia      14 LASER                          1:17.69        
 18 Mellotte, Georgia         14 Wport                          1:17.92        
 19 Harrington, Lisa          15 ATH                            1:17.96        
 20 Shortall, Alice           14 Wport                          1:19.41        
 21 Connaghton-Jones, Aislin  15 SLIGO                          1:19.85        
 22 Hennigan, Aoibheann       14 BALL                           1:20.27        
 23 Grant, Stephanie          14 Tuam Swim Team                 1:20.70        
 24 Reilly, Lauren            14 ATH                            1:21.79        
 25 Farrell, Ailbhe           15 LONG                           1:21.91        
 26 Togher, Una               14 CBAR                           1:21.92        
 27 Joyce, Laura              14 CLM                            1:22.68        
 28 Tiernan, Meabh            14 COM                            1:23.81        
 29 Campbell, Roisin          14 COM                            1:23.98        
 30 Curran, Raechel           14 SHARK                          1:24.62        
 31 Heaney, Sarah             14 CLM                            1:26.09        
 
Event 6  Girls 16 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Delaney, Riona            16 COM                            1:16.89        
 
Event 7  Boys 11 & Under 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Connor, Milo            11 ATH                            5:22.92        
  2 Fitzgerld, Daragh         10 ATH                            5:34.31        
  3 Joyce, Cathal             11 CLM                            5:43.36        
  4 O'Hara, Odhran            10 SLIGO                          5:44.00        
  5 Waters, Fionn             11 Tuam Swim Team                 5:46.22        
  6 Friel, Ethan              10 ATH                            6:00.90        
 
Event 7  Boys 12-13 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Hara, Eanna             13 SLIGO                          4:48.48        
  2 Scully, Bryan             13 ATH                            5:00.76        
  3 Melvin, Conor             13 SLIGO                          5:04.05        
  4 Brennan, Jack             12 ATH                            5:04.91        
  5 Doherty, Aaron P          13 CBAR                           5:09.20        
  6 Morris, Jayke             13 CLM                            5:10.88        
  7 Anderson, Eoin            13 SLIGO                          5:12.14        
  8 McFadden, Patrick         13 COM                            5:16.87        
  9 Moran, Ben                12 COM                            5:32.56        
 10 McGrath, Jack             12 SLIGO                          5:37.41        
 11 O Rourke, Oisín           12 Tuam Swim Team                 5:41.16        
 12 Fortune, Joshua           12 B DOL                          5:43.10        
 13 Keaney, Sean              12 SLIGO                          5:56.27        
 14 Kenny, Ronan              12 LONG                           6:05.09        
 
Event 7  Boys 14-15 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dervan, Mark              14 CBAR                           4:39.88        
  2 Melly, Conor              14 CBAR                           4:51.69        
  3 Staunton, Diarmuid        14 CLM                            4:55.14        
  4 Vahey, Ben                15 SHARK                          4:59.99        
  5 Gilhooley, David          14 Tuam Swim Team                 5:07.00        
  6 Tannian, Joseph           15 LASER                          5:13.50        
  7 Woods, David              15 SLIGO                          5:19.89        
  8 Walsh, Ben                14 Wport                          5:22.77        
  9 O'Dea, Jack               14 Bluefin SC                     5:23.83        
 10 Martin, Dylan             14 SLIGO                          5:59.28        
 
Event 7  Boys 16 & Over 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brinn, Jonathan           16 Tuam Swim Team                 4:21.99        
  2 Kelly, Evan               17 SLIGO                          4:53.14        
  3 Williams, David           16 SHARK                          5:03.93        
  4 Waldron, Fintan           16 CLM                            5:09.85        
 
Event 8  Girls 11 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Melvin, Sarah             11 SLIGO                          1:30.15        
  2 Joyce, Grace              11 SHARK                          1:36.88        
  3 Johnson, Laura            11 ATH                            1:37.48        
  4 Leahy, Aoife              11 Bluefin SC                     1:38.23        
  5 Lowe, Rebecca             11 ATH                            1:38.41        
  6 Burke, Saoirse            11 Tuam Swim Team                 1:41.12        
  7 Clarke, Isabelle          11 ATH                            1:42.56        
  8 Kelly, Emma               11 Tuam Swim Team                 1:43.08        
  9 Flaherty, Ellen           11 ATH                            1:43.10        
 10 Lyons, Maria              11 SLIGO                          1:44.85        
 11 Conway, Fiona             11 CBAR                           1:45.61        
 12 Daly, Kelsey              11 ATH                            1:47.33        
 13 Kelly, Aimee              11 SHARK                          1:48.06        
 14 Mc Manus, Rebekah         11 LASER                          1:48.39        
 15 Boyle, Emma               11 Bluefin SC                     1:50.26        
 16 O'Boyle, Elizabeth        11 LONG                           1:51.79        
 17 Fox, Nicola               11 Bluefin SC                     1:53.03        
 18 Ashton, Iona              11 LASER                          1:54.85        
 
Event 8  Girls 12-13 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fadden, Heather           12 CBAR                           1:25.22        
  2 Caulfield, Shannon        13 COM                            1:27.84        
  3 Feeney, Sarah             13 Tuam Swim Team                 1:29.35        
  4 Lally, Erin               12 CLM                            1:29.63        
  5 O'Sullivan, Caoimhe       12 SLIGO                          1:30.36        
  6 Mc Glinchey, Jane         13 SLIGO                          1:30.50        
  7 Begley, Emma              13 Tuam Swim Team                 1:30.61        
  8 Coen, Hazel               13 CBAR                           1:32.36        
  9 Grady, Hannah             12 CBAR                           1:32.77        
 10 Johnson, Rachel           13 ATH                            1:33.18        
 11 Donnelly, Sarah           13 BALL                           1:34.29        
 12 Conwell, Caoimhe          12 BALL                           1:34.54        
 13 Poskrobko, Carolina       12 LASER                          1:35.47        
 14 O'Farrell, Aoife          12 SHARK                          1:36.08        
 15 Flanagan, Orla            13 CLM                            1:37.13        
 16 Kennedy, Louise           13 ATH                            1:37.81        
 17 Murphy, Freya             12 LASER                          1:38.15        
 18 Dillon, Sarah             12 Bluefin SC                     1:38.40        
 19 Reilly, Anoise            13 BALL                           1:39.17        
 20 Finnegan, Lara            13 Tuam Swim Team                 1:39.39        
 21 Deely, Megan              12 CBAR                           1:39.85        
 22 Henry, Lisa               12 CLM                            1:39.92        
 23 Mc Nicholas, Alex         12 LASER                          1:39.96        
 24 Crudden, Meabh            12 SHARK                          1:40.31        
 25 O Reilly, Deirvaile       12 Tuam Swim Team                 1:40.66        
 26 Gilhooley, Sarah          12 Tuam Swim Team                 1:40.92        
 27 Wong, Tara                12 BALL                           1:41.60        
 28 Murphy, Rose              12 CLM                            1:42.40        
 29 Cameron, Alana            13 SHARK                          1:43.07        
 30 Duffy, Una                12 ATH                            1:43.86        
 31 Sweeney, Caoimhe          13 SHARK                          1:45.09        
 32 King, Laoise              13 SHARK                          1:46.04        
 33 Geraghty, Kate            12 Tuam Swim Team                 1:47.59        
 34 Connolly, Rachel          13 LASER                          1:48.03        
 
Event 8  Girls 14-15 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mellotte, Georgia         14 Wport                          1:23.02        
  2 Anderson, Kate            15 SLIGO                          1:23.13        
  3 Egan, Stacey              14 ATH                            1:23.89        
  4 Shortall, Alice           14 Wport                          1:24.41        
  5 Carroll, Rebecca          14 COM                            1:27.19        
  6 Keaney, Maeve             14 SLIGO                          1:27.68        
  7 Sweeney, Amy              14 SHARK                          1:28.28        
  8 O'Neill, Ciara            15 LASER                          1:29.26        
  9 Farrell, Ailbhe           15 LONG                           1:29.67        
 10 Campbell, Roisin          14 COM                            1:29.96        
 11 Mc Hale, Siofra           14 CBAR                           1:30.24        
 12 Hennigan, Aoibheann       14 BALL                           1:30.43        
 13 Joyce, Laura              14 CLM                            1:31.73        
 14 Grant, Stephanie          14 Tuam Swim Team                 1:32.20        
 15 Mc Nally, Aisling         14 Tuam Swim Team                 1:34.27        
 16 Mc Nicholas, Claudia      14 LASER                          1:34.63        
 17 Regan, Aoibhe             14 CLM                            1:34.70        
 18 Heaney, Sarah             14 CLM                            1:37.39        
 19 Lennon, Amy               14 Bluefin SC                     1:42.20        
 
Event 8  Girls 16 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Quinn, Aoife              17 Bluefin SC                     1:34.50        
 
Event 9  Boys 11 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fitzgerld, Daragh         10 ATH                            1:32.24        
  2 Ryan, Seadhna             11 LONG                           1:36.41        
  3 O'Connor, Milo            11 ATH                            1:37.24        
  4 Scanlon, Ciaran           11 LONG                           1:39.07        
  5 Joyce, Cathal             11 CLM                            1:41.42        
  6 Breslin, Ethan            11 CLM                            1:42.61        
  7 Malashnyak, Edwin         10 ATH                            1:43.84        
  8 O Rourke, Diarmuid        11 Tuam Swim Team                 1:43.91        
  9 Grady, Rory               10 CBAR                           1:46.11        
 10 Pfeiffer, Robin           10 Bluefin SC                     1:47.51        
 11 Ryan, Duileach            10 LONG                           1:48.64        
 12 Faherty, Christopher      11 LONG                           1:49.29        
 13 Begley, Lukas             10 Tuam Swim Team                 1:55.44        
 
Event 9  Boys 12-13 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Robert            13 ATH                            1:16.15        
  2 Burke, Ciaran             13 Tuam Swim Team                 1:16.61        
  3 Brennan, Jack             12 ATH                            1:25.33        
  4 O'Connor, Sean            13 CBAR                           1:28.61        
  5 Arsic, Aleksandar         12 SHARK                          1:28.83        
  6 Anderson, Eoin            13 SLIGO                          1:28.93        
  7 O'Sullivan, Conor         13 SHARK                          1:29.82        
  8 Melvin, Conor             13 SLIGO                          1:30.42        
  9 Dervan, Ronan             12 CBAR                           1:31.50        
 10 Kenny, Ronan              12 LONG                           1:33.33        
 11 McFadden, Patrick         13 COM                            1:34.42        
 12 McGrath, Jack             12 SLIGO                          1:35.31        
 13 English, James            13 CBAR                           1:36.54        
 14 Carty, Bryan              13 COM                            1:39.55        
 15 O Rourke, Oisín           12 Tuam Swim Team                 1:39.84        
 16 Keaney, Sean              12 SLIGO                          1:40.74        
 
Event 9  Boys 14-15 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Clarke, Jack              15 LASER                          1:18.50        
  2 Woods, David              15 SLIGO                          1:19.89        
  3 Ashton, Callum            14 LASER                          1:20.17        
  4 Pfeiffer, Kieran          14 Bluefin SC                     1:24.30        
  5 Staunton, Diarmuid        14 CLM                            1:25.79        
  6 Mc Williams, Pádraig      14 SHARK                          1:28.14        
  7 Vickers, Fintan           14 SHARK                          1:29.44        
  8 Martin, Dylan             14 SLIGO                          1:36.06        
 
Event 9  Boys 16 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lannon, Kevin             16 COM                            1:17.16        
  2 Mc Ginty, Stephen         16 SHARK                          1:21.08        
  3 Mercier, Peadar Tom       17 SHARK                          1:31.50        
 
Event 10  Girls 11 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Leahy, Aoife              11 Bluefin SC                     1:05.69        
  2 Scott-Ryan, Naoise        11 SLIGO                          1:08.91        
  3 Lowe, Rebecca             11 ATH                            1:13.48        
  4 Conway, Fiona             11 CBAR                           1:14.31        
  5 Lyons, Maria              11 SLIGO                          1:15.09        
  6 Boyle, Emma               11 Bluefin SC                     1:15.34        
  7 Joyce, Carrie             11 SHARK                          1:15.61        
  7 Kilcommons, Amy           11 COM                            1:15.61        
  9 Friel, Lauren             11 ATH                            1:15.85        
 10 Johnson, Laura            11 ATH                            1:16.28        
 11 Joyce, Grace              11 SHARK                          1:17.11        
 12 Ryan, Orla                11 COM                            1:18.27        
 13 Burke, Saoirse            11 Tuam Swim Team                 1:18.49        
 14 Gannon, Jessica            9 COM                            1:19.02        
 15 Farnon, Hannah            11 COM                            1:19.16        
 16 Fox, Nicola               11 Bluefin SC                     1:19.94        
 17 Flaherty, Ellen           11 ATH                            1:20.75        
 18 O'Sullivan, Kate          10 SHARK                          1:21.71        
 19 Donnelly, Rebecca         11 BALL                           1:21.91        
 20 Boyle, Labhaoise          11 SHARK                          1:22.56        
 21 Smialek, Olivia           10 ATH                            1:22.74        
 22 Melvin, Sarah             11 SLIGO                          1:23.66        
 23 Lynch, Helen               9 ATH                            1:24.10        
 24 Daly, Kelsey              11 ATH                            1:24.90        
 25 Mc Manus, Rebekah         11 LASER                          1:25.27        
 26 Clarke, Isabelle          11 ATH                            1:26.87        
 27 Kelly, Emma               11 Tuam Swim Team                 1:27.26        
 28 Shakeshaft, Zoe           11 BALL                           1:29.17        
 
Event 10  Girls 12-13 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Egan, Edel                13 CBAR                           1:03.72        
  2 Griffin, Ruth             12 SHARK                          1:04.01        
  3 Hoban, Saoirse            12 CBAR                           1:08.53        
  4 MC Gowan, Heather         13 B DOL                          1:08.62        
  5 Lally, Erin               12 CLM                            1:08.83        
  6 Caulfield, Shannon        13 COM                            1:08.86        
  7 MC Gowan, Amy             12 B DOL                          1:08.97        
  8 Farnon, Keela             12 COM                            1:09.15        
  9 Johnson, Rachel           13 ATH                            1:09.18        
 10 Reilly, Aoibheann         13 ATH                            1:09.96        
 11 Grady, Hannah             12 CBAR                           1:10.30        
 12 Kennedy, Louise           13 ATH                            1:11.25        
 13 Wong, Tara                12 BALL                           1:11.42        
 14 Breslin, Niamh            13 CBAR                           1:11.72        
 15 O'Sullivan, Caoimhe       12 SLIGO                          1:11.83        
 16 Ennis, Kelly              12 ATH                            1:12.24        
 17 Conwell, Caoimhe          12 BALL                           1:13.85        
 18 Loughran, Jessica         12 Bluefin SC                     1:14.28        
 19 Poskrobko, Carolina       12 LASER                          1:14.46        
 20 Murphy, Rose              12 CLM                            1:14.49        
 21 Whyte, Naomi              13 SHARK                          1:14.62        
 22 Mc Nicholas, Alex         12 LASER                          1:15.11        
 23 Begley, Emma              13 Tuam Swim Team                 1:15.32        
 24 Kelly, Terri              13 SLIGO                          1:15.93        
 25 Finnegan, Lara            13 Tuam Swim Team                 1:16.23        
 26 Judge, Roisin             12 BALL                           1:16.46        
 27 Donnelly, Sarah           13 BALL                           1:16.68        
 28 Nugent, Ellen             12 BALL                           1:16.86        
 29 Flanagan, Orla            13 CLM                            1:17.26        
 30 Connolly, Rachel          13 LASER                          1:18.18        
 31 Egan, Niamh               12 SHARK                          1:18.26        
 32 Feeney, Sarah             13 Tuam Swim Team                 1:19.13        
 33 Crudden, Meabh            12 SHARK                          1:19.67        
 34 Reilly, Anoise            13 BALL                           1:20.22        
 35 Dillon, Sarah             12 Bluefin SC                     1:20.23        
 36 O Reilly, Deirvaile       12 Tuam Swim Team                 1:22.03        
 37 Duffy, Una                12 ATH                            1:22.29        
 38 Gilhooley, Sarah          12 Tuam Swim Team                 1:22.37        
 39 Clancy, Cara              12 C FIN                          1:22.58        
 40 Geraghty, Kate            12 Tuam Swim Team                 1:23.11        
 41 MC Phee, Eilidh           12 BALL                           1:24.44        
 42 King, Laoise              13 SHARK                          1:27.48        
 -- Patten, Alex              13 B DOL                               DQ        
 
Event 10  Girls 14-15 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Joyce, Ciera              15 SHARK                          1:02.01        
  2 Clabby, Aibhlin           14 ATH                            1:02.13        
  3 Mc Donagh, Paula          14 CBAR                           1:03.32        
  4 Fahy, Laura               15 CBAR                           1:03.58        
  5 Anderson, Kate            15 SLIGO                          1:04.06        
  6 Harrington, Lisa          15 ATH                            1:04.21        
  7 Keaney, Maeve             14 SLIGO                          1:05.14        
  8 Naughton, Imogen          14 SHARK                          1:05.47        
  9 Murphy, Rachel            14 BALL                           1:05.77        
 10 Heneghan, Niamh           14 CBAR                           1:06.10        
 11 Clancy, Marie             14 SHARK                          1:06.12        
 12 Dolan, Tara               14 COM                            1:06.80        
 13 Carroll, Rebecca          14 COM                            1:06.88        
 14 O'Brien, Paola            14 SHARK                          1:07.09        
 15 Kelly, Lauren             14 SHARK                          1:07.14        
 16 Egan, Stacey              14 ATH                            1:07.22        
 17 Togher, Una               14 CBAR                           1:07.25        
 18 O'Neill, Ciara            15 LASER                          1:07.49        
 19 Gavin, Michelle           15 Tuam Swim Team                 1:07.79        
 20 Mellotte, Georgia         14 Wport                          1:07.80        
 21 Horan, Siofra             14 CBAR                           1:08.47        
 22 Connaghton-Jones, Aislin  15 SLIGO                          1:09.06        
 23 Reilly, Lauren            14 ATH                            1:09.12        
 24 Shortall, Alice           14 Wport                          1:09.19        
 25 Ward, Emily               14 B DOL                          1:09.38        
 26 Joyce, Laura              14 CLM                            1:09.73        
 27 Dunne, Jessica            14 SHARK                          1:10.36        
 28 Campbell, Roisin          14 COM                            1:11.16        
 29 Heaney, Sarah             14 CLM                            1:11.28        
 30 Tiernan, Meabh            14 COM                            1:11.89        
 31 Lennon, Amy               14 Bluefin SC                     1:12.38        
 32 Curran, Raechel           14 SHARK                          1:13.03        
 33 Grant, Stephanie          14 Tuam Swim Team                 1:13.19        
 34 Farrell, Ailbhe           15 LONG                           1:13.87        
 35 Mc Nicholas, Claudia      14 LASER                          1:14.39        
 36 Regan, Aoibhe             14 CLM                            1:20.36        
 
Event 10  Girls 16 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Delaney, Riona            16 COM                            1:05.99        
  2 Quinn, Aoife              17 Bluefin SC                     1:14.53        
 
Event 11  Boys 11 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Connor, Milo            11 ATH                            1:10.46        
  2 Ryan, Seadhna             11 LONG                           1:12.01        
  3 Joyce, Cathal             11 CLM                            1:13.43        
  4 Fitzgerld, Daragh         10 ATH                            1:14.53        
  5 O'Hara, Odhran            10 SLIGO                          1:15.19        
  6 Ryan, Duileach            10 LONG                           1:15.60        
  7 Scanlon, Ciaran           11 LONG                           1:15.90        
  8 Pfeiffer, Robin           10 Bluefin SC                     1:16.81        
  9 Brennan, Sean             11 Tuam Swim Team                 1:16.96        
 10 Joyce, Darragh            10 CLM                            1:17.01        
 11 Waters, Fionn             11 Tuam Swim Team                 1:17.53        
 12 Donohoe, Cian             10 CBAR                           1:17.66        
 13 Friel, Ethan              10 ATH                            1:17.73        
 14 Malashnyak, Edwin         10 ATH                            1:18.80        
 15 Rennick, Sam              10 CBAR                           1:21.56        
 16 O Rourke, Diarmuid        11 Tuam Swim Team                 1:23.50        
 17 Heneghan, Dara            11 Tuam Swim Team                 1:31.36        
 18 Donadoni, Leonardo        10 SLIGO                          1:31.80        
 19 Begley, Lukas             10 Tuam Swim Team                 1:46.73        
 -- Breslin, Ethan            11 CLM                                 DQ        
 
Event 11  Boys 12-13 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Robert            13 ATH                              56.06        
  2 Burke, Ciaran             13 Tuam Swim Team                   56.64        
  3 Moran, Michael            13 COM                            1:01.37        
  4 O'Hara, Eanna             13 SLIGO                          1:01.38        
  5 Murphy, Jamie             13 CBAR                           1:01.70        
  6 O'Connor, Sean            13 CBAR                           1:04.63        
  7 Melvin, Conor             13 SLIGO                          1:05.96        
  8 Scully, Bryan             13 ATH                            1:06.24        
  9 McFadden, Patrick         13 COM                            1:06.95        
 10 Brennan, Jack             12 ATH                            1:08.07        
 11 Doherty, Aaron P          13 CBAR                           1:08.34        
 12 Romanov, Peter            13 ATH                            1:08.50        
 13 Morris, Jayke             13 CLM                            1:08.66        
 14 Mc Andrew, Michael        12 SHARK                          1:08.68        
 15 McGrath, Jack             12 SLIGO                          1:11.82        
 16 O Rourke, Oisín           12 Tuam Swim Team                 1:13.02        
 17 Fortune, Joshua           12 B DOL                          1:13.30        
 18 Moran, Ben                12 COM                            1:14.71        
 19 Keaney, Sean              12 SLIGO                          1:16.56        
 20 Kenny, Ronan              12 LONG                           1:18.34        
 21 English, James            13 CBAR                           1:19.31        
 22 Dervan, Ronan             12 CBAR                           1:19.97        
 23 O'Sullivan, Conor         13 SHARK                          1:21.65        
 
Event 11  Boys 14-15 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pfeiffer, Kieran          14 Bluefin SC                       59.76        
  2 Dervan, Mark              14 CBAR                           1:01.14        
  3 Gilhooley, David          14 Tuam Swim Team                 1:02.10        
  4 Cugalj, Filip             15 SHARK                          1:02.28        
  5 Woods, David              15 SLIGO                          1:03.63        
  6 Vahey, Ben                15 SHARK                          1:03.97        
  7 Staunton, Diarmuid        14 CLM                            1:04.25        
  8 Ashton, Callum            14 LASER                          1:04.33        
  9 Melly, Conor              14 CBAR                           1:06.67        
 10 Tannian, Joseph           15 LASER                          1:07.53        
 11 Vickers, Fintan           14 SHARK                          1:10.80        
 12 O'Dea, Jack               14 Bluefin SC                     1:11.63        
 13 Mc Williams, Pádraig      14 SHARK                          1:12.69        
 14 Martin, Dylan             14 SLIGO                          1:16.65        
 
Event 11  Boys 16 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brinn, Jonathan           16 Tuam Swim Team                   56.22        
  2 Mc Ginty, Stephen         16 SHARK                            59.53        
  3 Lannon, Kevin             16 COM                              59.87        
  4 Kelly, Evan               17 SLIGO                          1:00.97        
  5 Williams, David           16 SHARK                          1:01.27        
  6 Waldron, Fintan           16 CLM                            1:03.25        
  7 Mercier, Peadar Tom       17 SHARK                          1:13.42