TUAM GALA JAN 2015                       
                                                                    
 
Event 1  Girls 11 & Under 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Daly, Edel                11 ATH                            5:06.77        
  2 Gannon, Jessica           10 COM                            5:08.14        
  3 Gibbs, Alison             10 GAL                            5:32.23        
  4 Lynch, Helen              10 ATH                            5:39.02        
  5 Brennan, Judy             11 ATH                            5:44.29        
  6 Butler, Emily             11 LASER                          5:52.17        
  7 Kavanagh, Grace A         11 GAL                            5:52.53        
  8 Smialek, Olivia           11 ATH                            5:53.61        
  9 Mulhall, Ailbhe           11 GAL                            5:57.10        
 10 Trainor, Sorcha           11 CLM                            6:19.54        
 11 Rodawska, Oliwia          10 GAL                            6:19.75        
 
Event 1  Girls 12-13 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 MC Gowan, Amy             13 B DOL                          4:46.25        
  2 Moran, Sophie             13 GAL                            4:48.40        
  3 Mulhall, Keela            13 GAL                            4:49.65        
  4 Lowe, Rebecca             12 ATH                            4:54.35        
  5 Farnon, Keela             13 COM                            4:57.81        
  6 Friel, Lauren             12 ATH                            5:01.15        
  7 Gibbs, Isabelle           12 GAL                            5:01.36        
  8 Finn, Roisin              13 GAL                            5:09.21        
  9 Flaherty, Ellen           12 ATH                            5:09.38        
 10 Henry, Lisa               13 CLM                            5:13.72        
 11 Conway, Fiona             12 CBAR                           5:21.02        
 12 Farnon, Hannah            12 COM                            5:31.61        
 13 Fitzgerld, Aoife          13 ATH                            5:34.76        
 14 Kearney, Sorcha           12 Bluefin SC                     5:36.91        
 15 Deely, Megan              13 CBAR                           5:38.16        
 16 Nugent, Ellen             13 Ballina SC                     5:38.17        
 17 Kelly, Emma               12 Tuam Swim Team                 5:43.85        
 18 Burke, Saoirse            12 Tuam Swim Team                 5:44.23        
 19 Mc Weeney, Aine           12 LONG                           5:46.69        
 20 Clarke, Isabelle          12 ATH                            5:48.08        
 21 Murphy, Freya             13 LASER                          5:48.52        
 22 Daly, Kelsey              12 ATH                            5:54.43        
 23 O Reilly, Derva           13 Tuam Swim Team                 5:55.86        
 24 Magahey, Georgia          12 GAL                            5:57.56        
 25 Henehan, Rachel           13 CBAR                           6:03.08        
 26 Loftus, Zara              13 CLM                            6:10.50        
 27 Ryan, Sarah               13 Tuam Swim Team                 6:18.44        
 28 Mills, Jenna              12 LONG                           6:19.52        
 29 Heffernan, Chloe          13 GAL                            6:23.78        
 30 O Neill, Aishling         12 LASER                          6:23.97        
 
Event 1  Girls 14-15 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Loughlin, Stephanie    14 Tuam Swim Team                 4:44.51        
  2 Coen, Hazel               14 CBAR                           4:53.05        
  3 Clancy, Marie             15 SHARK                          4:54.74        
  4 Egan, Edel                14 CBAR                           4:55.12        
  5 Johnson, Rachel           14 ATH                            4:55.17        
  6 Sweeney, Amy              15 SHARK                          4:55.63        
  7 Kilduff, Jenni            14 COM                            4:56.77        
  8 Healy, Aoife              15 ATH                            5:06.52        
  9 Ward, Emily               15 B DOL                          5:07.76        
 10 Mahdi, Nell               14 GAL                            5:08.39        
 11 Joyce, Laura              15 CLM                            5:09.77        
 12 MC Gowan, Heather         14 B DOL                          5:13.65        
 13 Flanagan, Orla            14 CLM                            5:35.78        
 14 Regan, Aoibhe             15 CLM                            5:36.81        
 15 Connolly, Rachel          14 LASER                          5:39.36        
 16 Feeney, Sarah             14 Tuam Swim Team                 5:50.26        
 
Event 1  Girls 16 & Over 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fahy, Laura               16 CBAR                           4:55.95        
  2 Heneghan, Niamh           16 CBAR                           5:05.02        
  3 Hennigan, Caoimhe         16 Ballina SC                     5:08.63        
 
Event 3  Boys 11 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fitzgerld, Daragh         11 ATH                            1:18.33        
  2 Ryan, Duileach            11 LONG                           1:23.57        
  3 O'Sullivan, Tom           11 GAL                            1:24.60        
  4 Donohoe, Cian             11 CBAR                           1:27.11        
  5 Malashnyak, Edwin         11 ATH                            1:27.44        
  6 Coogan, Alfie             10 ATH                            1:31.03        
 
Event 3  Boys 12-13 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Duffy, Fionn              13 GAL                            1:08.12        
  2 Rather, Zak               12 GAL                            1:10.75        
  3 Huang, Tommy              13 CBAR                           1:11.28        
  4 Ryan, Seadhna             12 LONG                           1:16.16        
  5 Brennan, Sean             12 Tuam Swim Team                 1:20.37        
  6 Scanlon, Ciaran           12 LONG                           1:20.47        
  7 Faherty, Christopher      12 LONG                           1:21.35        
  8 Doorly, David             12 GAL                            1:23.43        
  9 O'Connor, Milo            12 ATH                            1:26.33        
 10 Staunton, William         13 CLM                            1:37.49        
 11 Burke, Aaron              12 GAL                            1:38.76        
 -- O'Malley, Eoin            13 GAL                                 DQ        
 
Event 3  Boys 14-15 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Burke, Ciaran             14 Tuam Swim Team                 1:01.09        
  2 Moran, Michael            14 COM                            1:01.95        
  3 Pfeiffer, Kieran          15 Bluefin SC                     1:05.44        
  4 Murphy, Jamie             14 CBAR                           1:08.21        
  5 Keogh, Timothy            14 GAL                            1:15.77        
  6 Doorly, Joseph            14 GAL                            1:19.08        
  7 Pilcher, Jack             14 CLM                            1:20.19        
  8 Waldron, Ronan            14 CLM                            1:27.48        
 -- Kilkenny, Liam            14 GAL                                 DQ        
 -- Maher, Thomas             15 Sligo                               DQ        
 
Event 3  Boys 16 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lennon, Fiachra           16 ATH                            1:00.68        
  2 Williams, David           17 SHARK                          1:05.22        
  3 McHugh Murphy, Dara       16 Tuam Swim Team                 1:05.69        
  4 Waldron, Fintan           17 CLM                            1:13.82        
  5 Horkan, Eoin              17 CLM                            1:19.77        
  6 Murphy, Feda              16 LASER                          1:33.55        
 
Event 4  Girls 11 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gibbs, Alison             10 GAL                            1:27.13        
  2 Lynch, Helen              10 ATH                            1:28.08        
  3 Mulhall, Ailbhe           11 GAL                            1:29.15        
  4 Trainor, Sorcha           11 CLM                            1:32.18        
  5 Kavanagh, Grace A         11 GAL                            1:37.67        
  6 Rodawska, Oliwia          10 GAL                            1:49.51        
 
Event 4  Girls 12-13 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Moran, Sophie             13 GAL                            1:12.47        
  2 Finn, Roisin              13 GAL                            1:12.73        
  3 Mulhall, Keela            13 GAL                            1:13.50        
  4 Farnon, Keela             13 COM                            1:13.68        
  5 Grady, Hannah             13 CBAR                           1:16.98        
  6 Lally, Erin               13 CLM                            1:19.35        
  7 Lowe, Rebecca             12 ATH                            1:19.81        
  8 MC Gowan, Amy             13 B DOL                          1:19.91        
  9 Wong, Tara                13 Ballina SC                     1:21.85        
 10 Boyle, Emma               12 Bluefin SC                     1:23.37        
 11 Gibbs, Isabelle           12 GAL                            1:23.92        
 12 Farnon, Hannah            12 COM                            1:24.79        
 13 Flaherty, Ellen           12 ATH                            1:25.71        
 14 Loftus, Zara              13 CLM                            1:27.27        
 15 Bates, Aoife              12 SHARK                          1:27.85        
 16 Delaney, Kate             12 CLM                            1:28.10        
 17 Williams, Megan           12 SHARK                          1:28.50        
 18 Ashton, Iona              12 LASER                          1:28.86        
 19 Friel, Lauren             12 ATH                            1:28.94        
 20 Murphy, Freya             13 LASER                          1:30.32        
 21 MacPhee, Eilidh           12 Ballina SC                     1:30.62        
 22 Ryan, Orla                12 COM                            1:34.14        
 23 Magahey, Georgia          12 GAL                            1:34.31        
 24 Heffernan, Chloe          13 GAL                            1:42.61        
 
Event 4  Girls 14-15 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Brien, Paola            15 SHARK                          1:10.20        
  2 Healy, Aoife              15 ATH                            1:14.45        
  3 Mc Donagh, Paula          15 CBAR                           1:15.44        
  4 Carroll, Rebecca          15 COM                            1:15.81        
  5 Mc Nicholas, Claudia      15 LASER                          1:16.63        
  6 Mc Loughlin, Stephanie    14 Tuam Swim Team                 1:17.63        
  7 Burke, Eve                15 Tuam Swim Team                 1:17.86        
  8 Shortall, Alice           15 Wport                          1:18.31        
  9 Joyce, Laura              15 CLM                            1:18.89        
 10 Mellotte, Georgia         15 Wport                          1:19.29        
 11 Horan, Siofra             15 CBAR                           1:20.12        
 12 Grant, Stephanie          15 Tuam Swim Team                 1:21.74        
 13 Breslin, Niamh            14 CBAR                           1:24.73        
 14 Heaney, Sarah             15 CLM                            1:24.88        
 15 Kennedy, Louise           14 ATH                            1:26.47        
 16 Mahdi, Nell               14 GAL                            1:28.89        
 
Event 4  Girls 16 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Harrington, Lisa          16 ATH                            1:09.73        
  2 Lowe, Sophie              16 ATH                            1:15.64        
  3 Gavin, Michelle           16 Tuam Swim Team                 1:16.42        
  4 Heneghan, Niamh           16 CBAR                           1:16.95        
  5 Hennigan, Caoimhe         16 Ballina SC                     1:18.94        
 
Event 5  Boys 11 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rennick, Sam              11 CBAR                           1:18.31        
  2 Ryan, Duileach            11 LONG                           1:19.98        
  3 O'Sullivan, Tom           11 GAL                            1:20.35        
  4 Joyce, Darragh            11 CLM                            1:20.78        
  5 Mc Namara, Conn           11 Wport                          1:21.82        
  6 Lynam, Cillian            11 ATH                            1:23.64        
  7 Grady, Rory               11 CBAR                           1:23.97        
  8 Pfeiffer, Robin           11 Bluefin SC                     1:25.03        
  9 Friel, Ethan              11 ATH                            1:26.26        
 10 Doherty, Eamon             9 Ballina SC                     1:29.78        
 11 Joyce, Niall              11 SHARK                          1:33.84        
 
Event 5  Boys 12-13 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Duffy, Fionn              13 GAL                            1:11.71        
  2 Rather, Zak               12 GAL                            1:14.59        
  3 Moran, Ben                13 COM                            1:15.46        
  4 Joyce, Cathal             12 CLM                            1:16.39        
  5 Scanlon, Ciaran           12 LONG                           1:19.54        
  6 Regan, Ciaran             13 COM                            1:20.04        
  7 Brennan, Sean             12 Tuam Swim Team                 1:21.26        
  8 Doorly, David             12 GAL                            1:21.43        
  9 Arsic, Aleksandar         13 SHARK                          1:21.97        
 10 O Rourke, Oisín           13 Tuam Swim Team                 1:22.53        
 10 Madigan, Daniel           12 LONG                           1:22.53        
 12 Breslin, Ethan            12 CLM                            1:24.22        
 13 Mills, David              13 LONG                           1:26.01        
 14 O Rourke, Diarmuid        12 Tuam Swim Team                 1:26.69        
 15 Carter, Niall             12 CBAR                           1:27.24        
 16 Burke, Aaron              12 GAL                            1:29.37        
 17 Lennon, Brian             12 SHARK                          1:29.56        
 18 Matei, Dominic            12 GAL                            1:29.99        
 19 Doherty, Fionn            13 Ballina SC                     1:30.69        
 20 Faherty, Christopher      12 LONG                           1:31.03        
 21 Heneghan, Dara            12 Tuam Swim Team                 1:35.83        
 22 O'Malley, Eoin            13 GAL                            1:36.76        
 23 Jennings, Cillian         12 SHARK                          1:37.23        
 
Event 5  Boys 14-15 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Burke, Ciaran             14 Tuam Swim Team                 1:01.36        
  2 Moran, Michael            14 COM                            1:01.59        
  3 Pfeiffer, Kieran          15 Bluefin SC                     1:04.07        
  4 Mc Fadden, Patrick        14 COM                            1:05.82        
  5 Plangg, Artur             15 COM                            1:06.97        
  6 Staunton, Diarmuid        15 CLM                            1:11.12        
  7 Murphy, Jamie             14 CBAR                           1:11.86        
  8 Morris, Jayke             14 CLM                            1:15.01        
  9 Keogh, Timothy            14 GAL                            1:15.03        
 10 Doorly, Joseph            14 GAL                            1:15.22        
 11 Gilhooley, David          15 Tuam Swim Team                 1:16.94        
 12 Doherty, Aaron P          14 CBAR                           1:18.57        
 13 O Connor, Joseph          14 LASER                          1:21.17        
 14 Breslin, Cian             15 CLM                            1:21.33        
 15 Pilcher, Jack             14 CLM                            1:21.59        
 16 O'Dea, Jack               15 Bluefin SC                     1:22.06        
 17 Mc Williams, Pádraig      15 SHARK                          1:23.65        
 18 Kilkenny, Liam            14 GAL                            1:25.40        
 19 Maher, Thomas             15 Sligo                          1:34.00        
 
Event 5  Boys 16 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lennon, Fiachra           16 ATH                            1:05.55        
  2 Cugalj, Filip             16 SHARK                          1:06.83        
  3 McHugh Murphy, Dara       16 Tuam Swim Team                 1:08.23        
  4 Waldron, Fintan           17 CLM                            1:12.34        
  5 Horkan, Eoin              17 CLM                            1:17.87        
 
Event 6  Girls 11 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Daly, Edel                11 ATH                            1:16.90        
  2 Gannon, Jessica           10 COM                            1:19.26        
  3 Mulhall, Ailbhe           11 GAL                            1:24.06        
  4 Kavanagh, Grace A         11 GAL                            1:25.19        
  5 Gibbs, Alison             10 GAL                            1:27.51        
  6 Butler, Emily             11 LASER                          1:28.01        
  7 Smialek, Olivia           11 ATH                            1:28.13        
  8 Canavan, Alannah           9 Ballina SC                     1:28.89        
  9 Ward, Aileen              11 ATH                            1:29.38        
 10 Brennan, Judy             11 ATH                            1:31.04        
 11 Trainor, Sorcha           11 CLM                            1:32.11        
 12 Rodawska, Oliwia          10 GAL                            1:34.33        
 
Event 6  Girls 12-13 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gibbs, Isabelle           12 GAL                            1:09.80        
  2 Moran, Sophie             13 GAL                            1:10.52        
  3 Lally, Erin               13 CLM                            1:11.98        
  4 Mulhall, Keela            13 GAL                            1:13.46        
  5 Wong, Tara                13 Ballina SC                     1:14.62        
  6 Lowe, Rebecca             12 ATH                            1:15.33        
  7 Grady, Hannah             13 CBAR                           1:16.15        
  8 Finn, Roisin              13 GAL                            1:16.17        
  9 Nugent, Ellen             13 Ballina SC                     1:17.54        
 10 Ennis, Kelly              13 ATH                            1:18.28        
 11 Henry, Lisa               13 CLM                            1:18.30        
 12 Fadden, Heather           13 CBAR                           1:20.03        
 13 Judge, Roisin             13 Ballina SC                     1:20.05        
 14 Joyce, Grace              12 SHARK                          1:20.10        
 15 Boyle, Emma               12 Bluefin SC                     1:20.13        
 16 Ryan, Orla                12 COM                            1:21.95        
 17 Gallagher, Jade           13 COM                            1:22.37        
 18 O Reilly, Derva           13 Tuam Swim Team                 1:22.64        
 19 Kelly, Emma               12 Tuam Swim Team                 1:23.24        
 20 Friel, Lauren             12 ATH                            1:23.28        
 21 Pliszka, Anastazya        12 COM                            1:23.29        
 22 Mills, Jenna              12 LONG                           1:23.62        
 23 MacPhee, Eilidh           12 Ballina SC                     1:24.26        
 24 Conway, Fiona             12 CBAR                           1:24.62        
 25 Henehan, Rachel           13 CBAR                           1:24.63        
 26 Mc Weeney, Aine           12 LONG                           1:27.16        
 27 McHugh Murphy, Ciara      12 Tuam Swim Team                 1:27.30        
 28 Clarke, Isabelle          12 ATH                            1:27.32        
 29 Burke, Saoirse            12 Tuam Swim Team                 1:27.78        
 30 Boyle, Labhaoise          12 SHARK                          1:28.02        
 31 Kearney, Sorcha           12 Bluefin SC                     1:28.47        
 32 Murphy, Freya             13 LASER                          1:28.61        
 33 Reeve, Hayden             12 SHARK                          1:28.76        
 34 Delaney, Kate             12 CLM                            1:31.08        
 35 Magahey, Georgia          12 GAL                            1:32.34        
 36 Ryan, Sarah               13 Tuam Swim Team                 1:35.43        
 37 Heffernan, Chloe          13 GAL                            1:40.28        
 -- MC Dermott, Aoife         12 ATH                                 DQ        
 
Event 6  Girls 14-15 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Burke, Eve                15 Tuam Swim Team                 1:11.34        
  2 Naughton, Imogen          15 SHARK                          1:11.54        
  3 Mc Loughlin, Stephanie    14 Tuam Swim Team                 1:12.05        
  4 Carroll, Rebecca          15 COM                            1:13.75        
  5 Sweeney, Amy              15 SHARK                          1:14.79        
  6 Johnson, Rachel           14 ATH                            1:14.90        
  7 Kilduff, Jenni            14 COM                            1:15.46        
  8 Ward, Emily               15 B DOL                          1:15.60        
  9 Mc Hale, Siofra           15 CBAR                           1:15.81        
 10 Mc Donagh, Paula          15 CBAR                           1:15.84        
 11 Clancy, Marie             15 SHARK                          1:16.01        
 12 O'Brien, Paola            15 SHARK                          1:16.45        
 13 MC Gowan, Heather         14 B DOL                          1:16.50        
 14 Mc Nicholas, Claudia      15 LASER                          1:17.06        
 15 Grant, Stephanie          15 Tuam Swim Team                 1:17.60        
 16 Mellotte, Georgia         15 Wport                          1:17.61        
 17 Egan, Edel                14 CBAR                           1:18.57        
 18 Kennedy, Louise           14 ATH                            1:18.59        
 19 Shortall, Alice           15 Wport                          1:19.27        
 20 Hennigan, Aoibheann       15 Ballina SC                     1:20.01        
 21 Mahdi, Nell               14 GAL                            1:21.45        
 22 Reilly, Anoise            14 Ballina SC                     1:21.67        
 23 Breslin, Niamh            14 CBAR                           1:22.03        
 24 Lennon, Amy               15 Bluefin SC                     1:23.96        
 25 Heaney, Sarah             15 CLM                            1:26.39        
 26 O'Flynn, Aisha            14 SHARK                          1:28.03        
 27 Connolly, Rachel          14 LASER                          1:28.21        
 28 Feeney, Sarah             14 Tuam Swim Team                 1:28.59        
 
Event 6  Girls 16 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fahy, Laura               16 CBAR                           1:13.41        
  2 Gavin, Michelle           16 Tuam Swim Team                 1:16.97        
  3 Harrington, Lisa          16 ATH                            1:19.07        
  4 Dempsey, Aisling          16 LASER                          1:21.76        
 -- Lowe, Sophie              16 ATH                                 DQ        
 
Event 7  Boys 11 & Under 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fitzgerld, Daragh         11 ATH                            5:06.15        
  2 Rennick, Sam              11 CBAR                           5:19.91        
  3 O'Sullivan, Tom           11 GAL                            5:22.55        
  4 Malashnyak, Edwin         11 ATH                            5:24.19        
  5 Joyce, Darragh            11 CLM                            5:27.27        
  6 Donohoe, Cian             11 CBAR                           5:28.41        
  7 Grady, Rory               11 CBAR                           5:36.07        
  8 Friel, Ethan              11 ATH                            5:48.03        
  9 Coogan, Alfie             10 ATH                            5:51.06        
 
Event 7  Boys 12-13 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Andrew, Michael        13 SHARK                          4:44.17        
  2 Duffy, Fionn              13 GAL                            4:45.83        
  3 Brennan, Jack             13 ATH                            4:51.69        
  4 Rather, Zak               12 GAL                            4:52.34        
  5 Ryan, Seadhna             12 LONG                           5:05.12        
  6 O'Connor, Milo            12 ATH                            5:11.16        
  7 Doorly, David             12 GAL                            5:16.63        
  8 Waters, Fionn             12 Tuam Swim Team                 5:18.81        
  9 Joyce, Cathal             12 CLM                            5:21.10        
 10 Madigan, Daniel           12 LONG                           5:25.20        
 11 Brennan, Sean             12 Tuam Swim Team                 5:35.04        
 12 O Rourke, Oisín           13 Tuam Swim Team                 5:35.60        
 13 Dervan, Ronan             13 CBAR                           5:36.27        
 14 O Rourke, Diarmuid        12 Tuam Swim Team                 5:52.89        
 15 Mills, David              13 LONG                           6:01.97        
 16 O'Malley, Eoin            13 GAL                            6:07.03        
 17 Burke, Aaron              12 GAL                            6:15.73        
 18 Matei, Dominic            12 GAL                            6:19.84        
 
Event 7  Boys 14-15 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Moran, Michael            14 COM                            4:20.83        
  2 Burke, Ciaran             14 Tuam Swim Team                 4:24.66        
  3 Plangg, Artur             15 COM                            4:33.73        
  4 Staunton, Diarmuid        15 CLM                            4:41.75        
  5 Dervan, Mark              15 CBAR                           4:41.90        
  6 Doorly, Joseph            14 GAL                            4:42.52        
  7 Morris, Jayke             14 CLM                            4:50.23        
  8 Doherty, Aaron P          14 CBAR                           4:55.24        
  9 Keogh, Timothy            14 GAL                            4:59.10        
 10 O Connor, Joseph          14 LASER                          5:28.35        
 11 Kilkenny, Liam            14 GAL                            5:28.62        
 12 Pilcher, Jack             14 CLM                            5:30.99        
 13 Maher, Thomas             15 Sligo                          5:45.59        
 
Event 7  Boys 16 & Over 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lennon, Fiachra           16 ATH                            4:26.86        
  2 McHugh Murphy, Dara       16 Tuam Swim Team                 4:30.59        
  3 Cugalj, Filip             16 SHARK                          4:35.94        
  4 Williams, David           17 SHARK                          4:38.64        
  5 Dunne, Shane              16 B DOL                          4:45.10        
  6 Judge, Alan               16 Ballina SC                     5:42.47        
 
Event 8  Girls 11 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brennan, Judy             11 ATH                            1:34.60        
  2 Ryan, Isabelle            11 COM                            1:36.01        
  3 Gibbs, Alison             10 GAL                            1:37.75        
  4 Butler, Emily             11 LASER                          1:41.43        
  5 Mulhall, Ailbhe           11 GAL                            1:45.54        
  6 Kavanagh, Grace A         11 GAL                            1:49.14        
  7 Canavan, Alannah           9 Ballina SC                     1:50.27        
  8 Rodawska, Oliwia          10 GAL                            1:54.45        
 
Event 8  Girls 12-13 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fadden, Heather           13 CBAR                           1:23.11        
  2 Moran, Sophie             13 GAL                            1:24.53        
  3 Flaherty, Ellen           12 ATH                            1:26.18        
  4 Lowe, Rebecca             12 ATH                            1:26.69        
  5 Clarke, Isabelle          12 ATH                            1:27.13        
  6 Melvin, Sarah             12 Sligo                          1:27.44        
  7 Joyce, Grace              12 SHARK                          1:29.16        
  8 O Reilly, Derva           13 Tuam Swim Team                 1:30.41        
  9 Mulhall, Keela            13 GAL                            1:30.99        
 10 Lally, Erin               13 CLM                            1:32.20        
 11 Judge, Roisin             13 Ballina SC                     1:33.38        
 12 Henry, Lisa               13 CLM                            1:33.49        
 13 Burke, Saoirse            12 Tuam Swim Team                 1:33.58        
 14 Gibbs, Isabelle           12 GAL                            1:33.85        
 15 Deely, Megan              13 CBAR                           1:33.90        
 16 Kelly, Emma               12 Tuam Swim Team                 1:34.08        
 17 Wong, Tara                13 Ballina SC                     1:34.52        
 18 Fitzgerld, Aoife          13 ATH                            1:35.23        
 19 Finn, Roisin              13 GAL                            1:35.74        
 20 Ginty, Aoife              13 LONG                           1:36.64        
 21 Daly, Kelsey              12 ATH                            1:36.84        
 22 Pliszka, Anastazya        12 COM                            1:37.80        
 23 Delaney, Kate             12 CLM                            1:39.10        
 24 Bates, Aoife              12 SHARK                          1:39.29        
 25 Boyle, Labhaoise          12 SHARK                          1:40.01        
 26 O Neill, Aishling         12 LASER                          1:40.45        
 27 Magahey, Georgia          12 GAL                            1:41.07        
 28 Gallagher, Jade           13 COM                            1:41.70        
 29 Horan, Brianne            13 CBAR                           1:42.49        
 30 Sheridan, Elaine          13 Ballina SC                     1:42.76        
 31 Mills, Jenna              12 LONG                           1:42.87        
 32 Ryan, Sarah               13 Tuam Swim Team                 1:44.75        
 33 Ashton, Iona              12 LASER                          1:46.30        
 34 Heffernan, Chloe          13 GAL                            1:52.42        
 
Event 8  Girls 14-15 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mellotte, Georgia         15 Wport                          1:18.59        
  2 Shortall, Alice           15 Wport                          1:21.97        
  3 Burke, Eve                15 Tuam Swim Team                 1:22.65        
  4 Mc Loughlin, Stephanie    14 Tuam Swim Team                 1:23.34        
  5 Healy, Aoife              15 ATH                            1:25.18        
  6 Carroll, Rebecca          15 COM                            1:25.36        
  7 Coen, Hazel               14 CBAR                           1:25.50        
  8 Grant, Stephanie          15 Tuam Swim Team                 1:27.27        
  9 Campbell, Roisin          15 COM                            1:28.08        
 10 Hennigan, Aoibheann       15 Ballina SC                     1:29.32        
 11 Feeney, Sarah             14 Tuam Swim Team                 1:29.36        
 12 Begley, Emma              14 Tuam Swim Team                 1:30.22        
 13 Mc Nally, Aisling         15 Tuam Swim Team                 1:31.29        
 14 Kennedy, Louise           14 ATH                            1:31.83        
 15 Mc Nicholas, Claudia      15 LASER                          1:32.53        
 16 Flanagan, Orla            14 CLM                            1:33.33        
 17 Reilly, Anoise            14 Ballina SC                     1:35.46        
 18 Regan, Aoibhe             15 CLM                            1:35.48        
 19 Breslin, Niamh            14 CBAR                           1:35.66        
 20 Mahdi, Nell               14 GAL                            1:36.39        
 21 Connolly, Rachel          14 LASER                          1:45.83        
 
Event 8  Girls 16 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lowe, Sophie              16 ATH                            1:17.39        
  2 Hennigan, Caoimhe         16 Ballina SC                     1:26.34        
  3 Heneghan, Niamh           16 CBAR                           1:29.16        
  4 Gavin, Michelle           16 Tuam Swim Team                 1:31.83        
  5 Dempsey, Aisling          16 LASER                          1:34.84        
 
Event 9  Boys 11 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fitzgerld, Daragh         11 ATH                            1:28.60        
  2 Grady, Rory               11 CBAR                           1:31.66        
  3 Mc Namara, Conn           11 Wport                          1:34.47        
  4 Coogan, Alfie             10 ATH                            1:38.00        
  5 Joyce, Darragh            11 CLM                            1:38.31        
  6 Malashnyak, Edwin         11 ATH                            1:38.99        
  7 Pfeiffer, Robin           11 Bluefin SC                     1:42.99        
  8 Reilly, Aaron             11 Ballina SC                     1:43.61        
  9 Naughton, Ben             11 GAL                            1:45.37        
 10 Burke, Ned                11 Tuam Swim Team                 1:46.67        
 -- O'Sullivan, Tom           11 GAL                                 DQ        
 
Event 9  Boys 12-13 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Duffy, Fionn              13 GAL                            1:17.70        
  2 Brennan, Jack             13 ATH                            1:19.28        
  3 Mc Andrew, Michael        13 SHARK                          1:21.77        
  4 Arsic, Aleksandar         13 SHARK                          1:23.62        
  5 Huang, Tommy              13 CBAR                           1:24.72        
  6 Rather, Zak               12 GAL                            1:24.93        
  7 Burke, Harry              13 Tuam Swim Team                 1:25.34        
  8 Dervan, Ronan             13 CBAR                           1:27.80        
  9 Doherty, Fionn            13 Ballina SC                     1:29.28        
 10 Kelly, Niall              13 CLM                            1:30.74        
 11 Scanlon, Ciaran           12 LONG                           1:31.94        
 12 Breslin, Ethan            12 CLM                            1:32.54        
 13 Mills, David              13 LONG                           1:33.90        
 14 Campbell, Cian            12 COM                            1:35.15        
 15 O'Connor, Milo            12 ATH                            1:35.32        
 16 Mylett, Ciaron            12 CBAR                           1:37.27        
 17 Staunton, William         13 CLM                            1:37.76        
 18 Jennings, Cillian         12 SHARK                          1:39.53        
 19 O Rourke, Oisín           13 Tuam Swim Team                 1:39.97        
 20 O'Malley, Eoin            13 GAL                            1:41.29        
 21 Faherty, Christopher      12 LONG                           1:43.47        
 22 O Rourke, Diarmuid        12 Tuam Swim Team                 1:43.65        
 23 Doorly, David             12 GAL                            1:44.58        
 24 Carter, Niall             12 CBAR                           1:45.07        
 25 Lennon, Brian             12 SHARK                          1:49.04        
 26 Burke, Aaron              12 GAL                            1:50.62        
 27 Matei, Dominic            12 GAL                            1:54.34        
 -- Joyce, Cathal             12 CLM                                 DQ        
 
Event 9  Boys 14-15 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cummins, Ben              15 COM                            1:13.95        
  2 Scully, Bryan             14 ATH                            1:14.98        
  3 Burke, Ciaran             14 Tuam Swim Team                 1:16.37        
  4 Mc Fadden, Patrick        14 COM                            1:20.64        
  5 Shakeshaft, Jack          15 Ballina SC                     1:22.64        
  6 Keogh, Timothy            14 GAL                            1:22.82        
  7 Mc Williams, Pádraig      15 SHARK                          1:23.12        
  8 Doorly, Joseph            14 GAL                            1:25.83        
  9 Kilkenny, Liam            14 GAL                            1:29.03        
 10 Breslin, Cian             15 CLM                            1:29.84        
 11 Waldron, Ronan            14 CLM                            1:31.48        
 12 O Connor, Joseph          14 LASER                          1:32.95        
 13 O'Dea, Jack               15 Bluefin SC                     1:34.36        
 14 MC Auley, Ian             14 ATH                            1:35.90        
 
Event 9  Boys 16 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McHugh Murphy, Dara       16 Tuam Swim Team                 1:18.39        
  2 Lennon, Fiachra           16 ATH                            1:20.63        
  3 Murphy, Feda              16 LASER                          1:34.13        
 
Event 10  Girls 11 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Daly, Edel                11 ATH                            1:06.70        
  2 Gannon, Jessica           10 COM                            1:09.70        
  3 Lynch, Helen              10 ATH                            1:14.51        
  4 Brennan, Judy             11 ATH                            1:16.30        
  5 Smialek, Olivia           11 ATH                            1:16.84        
  6 Ward, Aileen              11 ATH                            1:17.01        
  7 Butler, Emily             11 LASER                          1:18.02        
  8 Canavan, Alannah           9 Ballina SC                     1:25.41        
 
Event 10  Girls 12-13 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Farnon, Keela             13 COM                            1:04.04        
  2 MC Gowan, Amy             13 B DOL                          1:05.29        
  3 Lowe, Rebecca             12 ATH                            1:06.26        
  4 Wong, Tara                13 Ballina SC                     1:06.93        
  5 Grady, Hannah             13 CBAR                           1:07.25        
  6 Lally, Erin               13 CLM                            1:08.92        
  7 Ennis, Kelly              13 ATH                            1:10.04        
  8 Fadden, Heather           13 CBAR                           1:10.32        
  9 Friel, Lauren             12 ATH                            1:10.49        
 10 Henry, Lisa               13 CLM                            1:10.58        
 11 Conway, Fiona             12 CBAR                           1:11.08        
 12 Joyce, Grace              12 SHARK                          1:11.15        
 13 Judge, Roisin             13 Ballina SC                     1:11.42        
 14 O Reilly, Derva           13 Tuam Swim Team                 1:11.55        
 15 Burke, Saoirse            12 Tuam Swim Team                 1:12.89        
 16 Ginty, Aoife              13 LONG                           1:12.94        
 17 Boyle, Emma               12 Bluefin SC                     1:13.75        
 18 Farnon, Hannah            12 COM                            1:14.01        
 19 Fitzgerld, Aoife          13 ATH                            1:14.06        
 19 Nugent, Ellen             13 Ballina SC                     1:14.06        
 21 Clarke, Isabelle          12 ATH                            1:14.18        
 22 Ashton, Iona              12 LASER                          1:14.23        
 23 Mills, Jenna              12 LONG                           1:14.35        
 24 Kearney, Sorcha           12 Bluefin SC                     1:14.36        
 25 MacPhee, Eilidh           12 Ballina SC                     1:14.37        
 26 Henehan, Rachel           13 CBAR                           1:14.99        
 27 Mc Weeney, Aine           12 LONG                           1:15.19        
 28 Loftus, Zara              13 CLM                            1:15.57        
 29 Melvin, Sarah             12 Sligo                          1:15.81        
 30 Kelly, Emma               12 Tuam Swim Team                 1:15.93        
 31 Murphy, Freya             13 LASER                          1:16.26        
 32 Daly, Kelsey              12 ATH                            1:16.57        
 33 Ryan, Orla                12 COM                            1:16.89        
 34 McHugh Murphy, Ciara      12 Tuam Swim Team                 1:17.41        
 35 MC Dermott, Aoife         12 ATH                            1:17.84        
 36 Delaney, Kate             12 CLM                            1:18.51        
 37 Ryan, Sarah               13 Tuam Swim Team                 1:21.39        
 38 Williams, Megan           12 SHARK                          1:21.74        
 39 O Neill, Aishling         12 LASER                          1:23.52        
 40 Reeve, Hayden             12 SHARK                          1:25.45        
 
Event 10  Girls 14-15 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Loughlin, Stephanie    14 Tuam Swim Team                 1:02.22        
  2 Egan, Edel                14 CBAR                           1:04.16        
  3 Naughton, Imogen          15 SHARK                          1:04.41        
  4 Coen, Hazel               14 CBAR                           1:04.48        
  5 Mellotte, Georgia         15 Wport                          1:04.92        
  6 O'Brien, Paola            15 SHARK                          1:05.64        
  7 Johnson, Rachel           14 ATH                            1:05.77        
  8 Sweeney, Amy              15 SHARK                          1:05.79        
  9 Clancy, Marie             15 SHARK                          1:05.83        
 10 Burke, Eve                15 Tuam Swim Team                 1:06.18        
 11 Shortall, Alice           15 Wport                          1:06.45        
 12 Ward, Emily               15 B DOL                          1:06.56        
 13 Healy, Aoife              15 ATH                            1:06.77        
 14 MC Gowan, Heather         14 B DOL                          1:07.83        
 15 Kennedy, Louise           14 ATH                            1:08.21        
 16 Hennigan, Aoibheann       15 Ballina SC                     1:09.54        
 17 Campbell, Roisin          15 COM                            1:09.70        
 18 Lennon, Amy               15 Bluefin SC                     1:10.82        
 19 Flanagan, Orla            14 CLM                            1:12.11        
 20 Heaney, Sarah             15 CLM                            1:13.33        
 21 Regan, Aoibhe             15 CLM                            1:15.45        
 22 Reilly, Anoise            14 Ballina SC                     1:15.61        
 23 Connolly, Rachel          14 LASER                          1:16.00        
 24 O'Flynn, Aisha            14 SHARK                          1:18.43        
 
Event 10  Girls 16 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fahy, Laura               16 CBAR                           1:02.86        
  2 Lowe, Sophie              16 ATH                            1:03.26        
  3 McFarland, Alex           16 Bluefin SC                     1:03.35        
  4 Harrington, Lisa          16 ATH                            1:04.34        
  5 Gavin, Michelle           16 Tuam Swim Team                 1:06.00        
  6 Hennigan, Caoimhe         16 Ballina SC                     1:09.07        
  7 Dempsey, Aisling          16 LASER                          1:16.03        
 
Event 11  Boys 11 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fitzgerld, Daragh         11 ATH                            1:09.64        
  2 Donohoe, Cian             11 CBAR                           1:11.57        
  3 Ryan, Duileach            11 LONG                           1:12.13        
  4 Malashnyak, Edwin         11 ATH                            1:12.42        
  5 Joyce, Darragh            11 CLM                            1:13.96        
  6 Friel, Ethan              11 ATH                            1:14.67        
  7 Lynam, Cillian            11 ATH                            1:16.38        
  8 Pfeiffer, Robin           11 Bluefin SC                     1:17.22        
  9 Mc Namara, Conn           11 Wport                          1:17.77        
 10 Burke, Ned                11 Tuam Swim Team                 1:20.77        
 11 Doherty, Eamon             9 Ballina SC                     1:23.84        
 12 Joyce, Niall              11 SHARK                          1:27.99        
 -- Rennick, Sam              11 CBAR                                DQ        
 
Event 11  Boys 12-13 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brennan, Jack             13 ATH                            1:02.60        
  2 Mc Andrew, Michael        13 SHARK                          1:04.25        
  3 Burke, Harry              13 Tuam Swim Team                 1:05.82        
  4 Moran, Ben                13 COM                            1:05.85        
  5 Huang, Tommy              13 CBAR                           1:07.48        
  6 Arsic, Aleksandar         13 SHARK                          1:08.46        
  7 Ryan, Seadhna             12 LONG                           1:08.61        
  8 Joyce, Cathal             12 CLM                            1:09.12        
  9 Madigan, Daniel           12 LONG                           1:09.84        
 10 O'Connor, Milo            12 ATH                            1:11.18        
 11 Breslin, Ethan            12 CLM                            1:11.64        
 12 Waters, Fionn             12 Tuam Swim Team                 1:11.76        
 13 Brennan, Sean             12 Tuam Swim Team                 1:12.26        
 14 Mylett, Ciaron            12 CBAR                           1:12.31        
 15 Regan, Ciaran             13 COM                            1:12.39        
 16 Mills, David              13 LONG                           1:12.71        
 17 Dervan, Ronan             13 CBAR                           1:12.82        
 18 Scanlon, Ciaran           12 LONG                           1:12.90        
 19 Kelly, Niall              13 CLM                            1:13.02        
 20 O Rourke, Oisín           13 Tuam Swim Team                 1:15.43        
 21 Doherty, Fionn            13 Ballina SC                     1:17.55        
 22 O Rourke, Diarmuid        12 Tuam Swim Team                 1:20.23        
 23 Staunton, William         13 CLM                            1:24.08        
 24 Heneghan, Dara            12 Tuam Swim Team                 1:28.49        
 
Event 11  Boys 14-15 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pfeiffer, Kieran          15 Bluefin SC                       56.65        
  2 Burke, Ciaran             14 Tuam Swim Team                   56.87        
  3 Moran, Michael            14 COM                              56.94        
  4 Plangg, Artur             15 COM                              57.99        
  5 Mc Fadden, Patrick        14 COM                              59.73        
  6 Dervan, Mark              15 CBAR                             59.95        
  7 Cummins, Ben              15 COM                            1:00.49        
  8 Staunton, Diarmuid        15 CLM                            1:01.17        
  9 Scully, Bryan             14 ATH                            1:01.19        
 10 Shakeshaft, Jack          15 Ballina SC                     1:02.72        
 11 Doherty, Aaron P          14 CBAR                           1:04.31        
 12 Morris, Jayke             14 CLM                            1:04.76        
 13 Breslin, Cian             15 CLM                            1:05.40        
 14 O'Dea, Jack               15 Bluefin SC                     1:08.52        
 15 O Connor, Joseph          14 LASER                          1:09.74        
 16 Pilcher, Jack             14 CLM                            1:10.12        
 17 Mc Williams, Pádraig      15 SHARK                          1:10.14        
 18 Waldron, Ronan            14 CLM                            1:12.55        
 
Event 11  Boys 16 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lennon, Fiachra           16 ATH                              56.50        
  2 McHugh Murphy, Dara       16 Tuam Swim Team                   58.58        
  3 Cugalj, Filip             16 SHARK                            59.56        
  4 Williams, David           17 SHARK                          1:00.06        
  5 Waldron, Fintan           17 CLM                            1:00.68        
  6 Dunne, Shane              16 B DOL                          1:00.81        
  7 Horkan, Eoin              17 CLM                            1:04.78        
  8 Judge, Alan               16 Ballina SC                     1:14.20        
  9 Murphy, Feda              16 LASER                          1:18.65