TUAM GALA JAN 2019                                    
 
Event 1  Boys 11 & Under 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Waters, Ruairi      11 GAL                            6:37.94        
 
Event 1  Boys 12-13 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kilcommons, Alan    13 COM                            5:11.51        
  2 Delaney, Jack       13 CLM                            5:14.39        
  3 Shortt, John        12 Bluefin SC                     5:22.26        
  4 Semikin, Makar      13 Ath                            5:24.67        
  5 Hogan, Cian         13 SHARK                          5:31.51        
  6 Newell Kim, Mattie  13 Tuam Swim Team                 5:41.07        
  7 Henson, Andrew      12 Ath                            5:46.12        
  8 Rolston, Edwin      12 Ballina SC                     5:54.01        
  9 O'Sullivan, John    12 GAL                            6:01.37        
 10 Gibbs, John         13 GAL                            6:04.90        
 11 Ryan, Mathew        13 B DOL                          6:07.29        
 12 Healy, Tom          12 GAL                            6:27.34        
 13 Mc Grath, Cathal    13 GAL                            6:33.96        
 14 Kennedy, Riain      13 GAL                            7:30.94        
 
Event 1  Boys 14-15 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mc Carthy, Fionn    15 SHARK                          4:41.11        
  2 Melia, Odie         15 Tuam Swim Team                 4:47.67        
  3 Dzaei, Alan         15 LONG-VD                        4:50.15        
  4 Rusk, Darragh       14 Ath                            5:00.13        
  5 Murphy, Adam        14 CBAR                           5:09.54        
  6 Treanor, Eoin       14 CLM                            5:14.61        
  7 Lynam, Aindriu      14 Ath                            5:15.02        
  8 Kearney, Rian       14 Bluefin SC                     5:17.37        
  9 Hanly, Dylan        15 LONG-VD                        5:21.95        
 10 Woolley, James      15 CLM                            5:22.29        
 11 Boyle, Anthony      15 Bluefin SC                     5:23.43        
 12 Matthews, Jamie     14 LONG-VD                        5:27.08        
 13 Fitzpatrick, Eanna  15 SHARK                          5:30.24        
 14 Mc Donagh, Edward   14 SLIGO                          5:37.08        
 15 Shaw, Alex          15 GAL                            6:27.58        
 -- Gormley, Daragh     15 Tuam Swim Team                      DQ        
 
Event 1  Boys 16 & Over 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 O Rourke, Oisín     18 Tuam Swim Team                 4:19.13        
  2 Waters, Fionn       17 Tuam Swim Team                 4:33.00        
  3 O'Rourke, Diarmuid  17 Tuam Swim Team                 4:38.00        
  4 Collins, Rory       16 Bluefin SC                     5:04.15        
  5 Fitzpatrick, Cilli  17 SHARK                          5:15.81        
  6 Geraghty, Cormac    16 Ballina SC                     6:00.86        
 
Event 2  Girls 11 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Connery, Niamh      11 SHARK                          1:42.44        
  2 Ryan, Jane          11 Ath                            1:44.18        
  3 Mulvey, Molly       11 Trident                        1:45.17        
  4 Geraghty, Laura     11 GAL                            1:45.57        
  5 Hussey, Louisa      11 GAL                            1:51.16        
 
Event 2  Girls 12-13 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Martin, Lucy        12 Ath                            1:28.12        
  2 Railton, Michelle   12 Tuam Swim Team                 1:29.46        
  3 Powell, Ella        13 Ath                            1:30.25        
  4 Connell, Leah       12 Ath                            1:30.49        
  5 Manning, Katie      13 LONG-VD                        1:32.63        
  6 O'Connor, Anna      13 SLIGO                          1:35.44        
  7 Waters, Siofra      13 Tuam Swim Team                 1:36.35        
  8 Kenny, Bridget      13 SHARK                          1:37.21        
  9 Barry, Keri         13 LONG-VD                        1:37.62        
 10 Whelan, Rachel      13 SHARK                          1:37.91        
 11 Parker, Clodagh     13 Tuam Swim Team                 1:37.97        
 12 Ruddy, Liadan       13 SLIGO                          1:38.93        
 13 Niznik, Amelia      13 LONG-VD                        1:40.10        
 14 Currie, Olivia      13 SHARK                          1:40.58        
 15 O'Brien, Grace      13 LONG-VD                        1:42.12        
 16 Coen, Ellen         12 SLIGO                          1:42.59        
 17 Scanlon, Aisling    13 LONG-VD                        1:45.71        
 18 Farrell, Izzy       12 GAL                            1:46.29        
 19 Zhan, Aining        12 GAL                            1:50.16        
 20 Lulling, Alannah    12 Tuam Swim Team                 1:50.60        
 21 Thapa, Anusooya     12 GAL                            1:56.21        
 
Event 2  Girls 14-15 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Martin, Emily       14 Ath                            1:25.12        
  2 Connaughton-Jones,  14 SLIGO                          1:28.24        
  3 Leonard, Siobhan    15 LONG-VD                        1:28.66        
  4 Cosgrave, Sarah     14 CBAR                           1:32.93        
  5 Murphy, Ava         14 LASER                          1:34.18        
  6 Maia Martins, Sara  15 Bluefin SC                     1:34.82        
  6 Canavan, Alannah    14 Ballina SC                     1:34.82        
  8 Kenny, Bernadette   15 SHARK                          1:35.38        
  9 Donnellan, Ella     15 Tuam Swim Team                 1:36.98        
 10 Pliszka, Antonina   14 COM                            1:37.41        
 11 Mitchell, Aoibhe    14 Tuam Swim Team                 1:43.18        
 
Event 2  Girls 16 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mc Daid, Carrie     17 SLIGO                          1:18.67        
  2 Farrell, Danielle   16 SLIGO                          1:19.99        
  3 Naughton, Imogen    20 SHARK                          1:21.15        
  4 O'Sullivan, Caoimh  18 SLIGO                          1:23.50        
  5 Condron, Sarah      16 Ath                            1:23.64        
  6 Bartram, Nia B      16 LONG-VD                        1:26.11        
  7 Fee, Laoise         16 C FIN                          1:26.46        
  8 Bedynek, Sandra     16 Bluefin SC                     1:27.68        
  9 Kelly, Emma         17 Tuam Swim Team                 1:27.73        
 10 Deely, Megan        18 CBAR                           1:28.42        
 11 O Reilly, Cladagh   17 Tuam Swim Team                 1:31.35        
 12 Conlon, Sarah       17 CBAR                           1:32.03        
 13 Leonard, Aoife      16 LONG-VD                        1:32.50        
 14 Hickey, Caoimhe     16 LASER                          1:44.39        
 
Event 3  Boys 11 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Duda, Scott         10 COM                            1:41.69        
  2 Smyth, Michael      11 SHARK                          1:50.69        
  3 Higgins, Milo       10 Tuam Swim Team                 2:03.17        
  4 Iakimov, Cyril      11 Tuam Swim Team                 2:11.00        
 -- Waters, Ruairi      11 GAL                                 DQ        
 
Event 3  Boys 12-13 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Delaney, Jack       13 CLM                            1:25.91        
  2 Igoe, Rory          13 Tuam Swim Team                 1:31.19        
  3 Shortt, John        12 Bluefin SC                     1:34.88        
  4 O'Rourke, Tom       12 Ath                            1:36.57        
  5 Lavin, Michael      12 COM                            1:36.84        
  6 Woolley, Luke       13 CLM                            1:37.41        
  7 Doherty, Ethan      13 CBAR                           1:37.73        
  8 Newell Kim, Mattie  13 Tuam Swim Team                 1:37.88        
  9 O'Neill, Sean       12 Ath                            1:38.69        
 10 Swaris, Dillon      13 LONG-VD                        1:38.71        
 11 Watterson, Kieran   12 Bluefin SC                     1:41.72        
 12 Gilmartin, Darragh  12 SLIGO                          1:41.76        
 13 Smyth, Paddy        12 SHARK                          1:44.09        
 14 O'Sullivan, John    12 GAL                            1:50.71        
 15 Mc Grath, Cathal    13 GAL                            1:51.92        
 16 Hynes, Matthew      12 LASER                          1:52.95        
 17 Healy, Tom          12 GAL                            1:54.29        
 18 Dowling, Luke       12 Tuam Swim Team                 1:55.72        
 19 Kennedy, Riain      13 GAL                            1:59.79        
 -- Henson, Andrew      12 Ath                                 DQ        
 -- Tobin, Robert       13 COM                                 DQ        
 
Event 3  Boys 14-15 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Langton, Killian    14 SLIGO                          1:17.61        
  2 Iakimov, Boris      15 Tuam Swim Team                 1:22.07        
  3 Duda, Philip        14 COM                            1:22.71        
  4 Fee, Brogan         14 C FIN                          1:27.23        
  5 Boyle, Anthony      15 Bluefin SC                     1:28.04        
  6 Murphy, Adam        14 CBAR                           1:28.22        
  7 Blanchard, Ruairi   15 LASER                          1:28.27        
  8 Gormley, Daragh     15 Tuam Swim Team                 1:28.70        
  9 Kearney, Rian       14 Bluefin SC                     1:31.89        
 10 Hanifa, Kaelan      15 C FIN                          1:35.35        
 11 Carey, Simon        14 LASER                          1:40.73        
 12 Shaw, Alex          15 GAL                            1:43.62        
 
Event 3  Boys 16 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Maher, Anthony      18 SLIGO                          1:12.09        
  2 Brennan, Sean       17 Tuam Swim Team                 1:13.00        
  3 Breheny, Kieran     18 C FIN                          1:13.41        
  4 Madigan, Daniel     17 LONG-VD                        1:16.85        
  5 O'Rourke, Diarmuid  17 Tuam Swim Team                 1:18.90        
  6 Begley, Lukas       16 Tuam Swim Team                 1:20.14        
  7 Balaskie, James     16 CBAR                           1:21.07        
  8 Lenehan, Patrick    19 Bluefin SC                     1:25.03        
  9 Surdulli, Ilir      16 SHARK                          1:28.05        
 10 Hynes, John         16 LASER                          1:32.37        
 11 Geraghty, Cormac    16 Ballina SC                     1:33.04        
 
Event 4  Girls 11 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Geraghty, Laura     11 GAL                            1:30.17        
  2 Lavin, Aoife        10 COM                            1:32.50        
  3 Hussey, Louisa      11 GAL                            1:32.69        
  4 Mc Elevey, Kate     11 CBAR                           1:32.86        
  5 Walshe, Caoimhe     11 B DOL                          1:32.92        
  6 Mulvey, Molly       11 Trident                        1:35.77        
  7 Ryan, Jane          11 Ath                            1:36.10        
  8 Connery, Niamh      11 SHARK                          1:38.99        
  9 Doorly, Isabelle    11 GAL                            1:41.46        
 
Event 4  Girls 12-13 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kilroe, Hollie      13 COM                            1:16.92        
  2 O Rourke, Meabh     12 Tuam Swim Team                 1:18.04        
  3 Brennan, Sorcha     13 Tuam Swim Team                 1:18.91        
  4 Ruddy, Liadan       13 SLIGO                          1:20.03        
  5 Currie, Olivia      13 SHARK                          1:20.86        
  6 Bradley, Jane       13 SLIGO                          1:22.75        
  7 Gunning, Sarah      12 Bluefin SC                     1:23.45        
  8 Parker, Clodagh     13 Tuam Swim Team                 1:24.47        
  9 Flanagan, Keela     12 Ath                            1:24.52        
 10 Martin, Lucy        12 Ath                            1:25.15        
 11 Connell, Leah       12 Ath                            1:25.20        
 12 Hannon, Isolde      12 Bluefin SC                     1:25.39        
 13 Pereguda, Joanna    13 C FIN                          1:25.61        
 14 Railton, Michelle   12 Tuam Swim Team                 1:26.31        
 15 Giedraityte, Marij  13 CBAR                           1:26.53        
 16 Manning, Katie      13 LONG-VD                        1:26.78        
 17 Irwin, Leah         13 CBAR                           1:27.18        
 18 Barry, Keri         13 LONG-VD                        1:28.78        
 19 Coffey, Disa        13 Tuam Swim Team                 1:29.39        
 20 Gizinska, Pola      13 Bluefin SC                     1:29.84        
 21 Mc Keon, Ella M     12 Trident                        1:30.18        
 22 Smyth, Erin         13 GAL                            1:30.84        
 23 O'Grady, Lily       12 SLIGO                          1:31.53        
 24 Nolan, Shauna       12 LONG-VD                        1:31.56        
 25 Roland, Miriam      12 Bluefin SC                     1:33.50        
 26 Boyle, Hannah       12 Bluefin SC                     1:36.13        
 27 Rigney, Rachel      12 GAL                            1:38.74        
 28 Shaw, Ingrid        13 GAL                            1:40.68        
 29 Thapa, Anusooya     12 GAL                            1:46.13        
 30 Zhan, Aining        12 GAL                            1:47.13        
 
Event 4  Girls 14-15 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kazimierczak, Adri  15 SHARK                          1:09.38        
  2 Liptrott0, Rebecca  15 SHARK                          1:14.38        
  3 Roclawska, Oliwia   15 SHARK                          1:15.13        
  4 Connaughton-Jones,  14 SLIGO                          1:16.89        
  5 Byrne, Ella         15 LONG-VD                        1:17.29        
  6 Fitzpatrick, Eva    15 Ath                            1:17.66        
  7 Fitzpatrick, Cara   15 Ath                            1:18.09        
  8 Kenny, Bernadette   15 SHARK                          1:18.98        
  9 MC Hale, Zoe        15 CBAR                           1:19.10        
 10 Durkan, Hannah      15 Bluefin SC                     1:19.19        
 11 Deely, Lauren       14 CBAR                           1:21.81        
 12 Martin, Emily       14 Ath                            1:22.60        
 13 Maia Martins, Sara  15 Bluefin SC                     1:22.71        
 14 Henehan, Sophie     15 CBAR                           1:22.81        
 15 Mc Nulty, Emma      15 Ballina SC                     1:23.67        
 16 O Rourke, Grainne   15 Tuam Swim Team                 1:24.04        
 17 Leonard, Siobhan    15 LONG-VD                        1:24.29        
 18 Owens, Ailbhe       14 LASER                          1:27.72        
 19 Henry, Wasini       15 Ath                            1:29.50        
 20 Mitchell, Aoibhe    14 Tuam Swim Team                 1:32.84        
 -- Murphy, Ava         14 LASER                               DQ        
 
Event 4  Girls 16 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mc Daid, Carrie     17 SLIGO                          1:09.02        
  2 Walsh, Tara         17 SLIGO                          1:13.61        
  3 Conway, Fiona       17 CBAR                           1:14.83        
  4 Kelly, Emma         17 Tuam Swim Team                 1:15.13        
  5 Condron, Sarah      16 Ath                            1:15.17        
  6 Lyncker, Charlotte  16 SLIGO                          1:16.53        
  7 Fee, Laoise         16 C FIN                          1:16.82        
  8 Raleigh, Rachael    17 LONG-VD                        1:17.29        
  9 Bartram, Nia B      16 LONG-VD                        1:19.25        
 10 Lyons, Maria        17 SLIGO                          1:20.08        
 11 Hickey, Caoimhe     16 LASER                          1:25.70        
 12 Leonard, Aoife      16 LONG-VD                        1:28.78        
 13 Tobin, Sive         16 Tuam Swim Team                 1:29.60        
 
Event 5  Boys 11 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Weafer, Ashley      11 LONG-VD                        1:25.91        
  2 Duda, Scott         10 COM                            1:27.69        
  3 Smyth, Michael      11 SHARK                          1:35.82        
  4 Waters, Ruairi      11 GAL                            1:41.25        
  5 Higgins, Milo       10 Tuam Swim Team                 1:48.70        
  6 Iakimov, Cyril      11 Tuam Swim Team                 1:53.42        
 
Event 5  Boys 12-13 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Delaney, Jack       13 CLM                            1:16.31        
  2 Shortt, John        12 Bluefin SC                     1:16.80        
  3 Woolley, Luke       13 CLM                            1:21.14        
  4 Kilcommons, Alan    13 COM                            1:21.99        
  5 Swaris, Dillon      13 LONG-VD                        1:24.41        
  6 O'Rourke, Tom       12 Ath                            1:24.69        
  7 Watterson, Kieran   12 Bluefin SC                     1:24.87        
  8 Lavin, Michael      12 COM                            1:25.03        
  9 French, Dominic     13 SLIGO                          1:25.10        
 10 O'Neill, Sean       12 Ath                            1:25.24        
 11 Gibbs, John         13 GAL                            1:25.47        
 12 Tobin, Robert       13 COM                            1:25.60        
 13 Viglas, Martin      13 SLIGO                          1:25.81        
 14 Henson, Andrew      12 Ath                            1:26.33        
 15 O'Sullivan, John    12 GAL                            1:29.11        
 16 Gilmartin, Darragh  12 SLIGO                          1:29.36        
 17 Ryan, Mathew        13 B DOL                          1:30.32        
 18 Gormley, Evan       13 SLIGO                          1:30.79        
 19 Smyth, Paddy        12 SHARK                          1:31.30        
 20 Mc Grath, Cathal    13 GAL                            1:31.52        
 21 Rolston, Edwin      12 Ballina SC                     1:37.04        
 22 Hynes, Matthew      12 LASER                          1:39.26        
 23 Kennedy, Riain      13 GAL                            1:42.40        
 
Event 5  Boys 14-15 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Melia, Odie         15 Tuam Swim Team                 1:12.51        
  2 Rusk, Darragh       14 Ath                            1:14.34        
  3 Woolley, James      15 CLM                            1:16.41        
  4 Langton, Killian    14 SLIGO                          1:16.44        
  5 Kearney, Rian       14 Bluefin SC                     1:17.09        
  6 Boyle, Anthony      15 Bluefin SC                     1:19.53        
  7 Matthews, Jamie     14 LONG-VD                        1:19.71        
  8 Blanchard, Ruairi   15 LASER                          1:21.06        
  9 Lynam, Aindriu      14 Ath                            1:21.67        
 10 Mc Donagh, Edward   14 SLIGO                          1:23.20        
 11 Gormley, Jamie      15 SLIGO                          1:24.84        
 12 Fee, Brogan         14 C FIN                          1:25.74        
 13 Carey, Simon        14 LASER                          1:31.42        
 14 Shaw, Alex          15 GAL                            1:43.80        
 
Event 5  Boys 16 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Brennan, Sean       17 Tuam Swim Team                 1:04.68        
  2 Madigan, Daniel     17 LONG-VD                        1:10.92        
  3 Breheny, Kieran     18 C FIN                          1:12.97        
  4 Faherty, Christoph  17 LONG-VD                        1:13.14        
  5 Surdulli, Ilir      16 SHARK                          1:16.60        
  6 Balaskie, James     16 CBAR                           1:18.66        
  7 Lenehan, Patrick    19 Bluefin SC                     1:18.89        
  8 Hynes, John         16 LASER                          1:22.21        
  9 Murphy, Kell        17 SHARK                          1:24.89        
 
Event 6  Girls 11 & Under 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Freeman, Sinead     11 COM                            5:23.81        
  2 Walshe, Caoimhe     11 B DOL                          6:13.88        
  3 Geraghty, Laura     11 GAL                            6:25.38        
  4 Doorly, Isabelle    11 GAL                            6:47.23        
  5 Hussey, Louisa      11 GAL                            6:51.75        
 
Event 6  Girls 12-13 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Powell, Ella        13 Ath                            5:01.91        
  2 Mc Cormack, Rionag  12 LONG-VD                        5:16.33        
  3 Railton, Michelle   12 Tuam Swim Team                 5:28.43        
  4 Curley, Caoimhe     13 CBAR                           5:29.72        
  5 Martin, Lucy        12 Ath                            5:36.29        
  6 Parker, Clodagh     13 Tuam Swim Team                 5:37.28        
  7 O'Brien, Grace      13 LONG-VD                        5:39.19        
  8 O Rourke, Meabh     12 Tuam Swim Team                 5:41.21        
  9 Whelan, Rachel      13 SHARK                          5:43.49        
 10 Gunning, Sarah      12 Bluefin SC                     5:44.32        
 11 Gizinska, Pola      13 Bluefin SC                     5:47.23        
 12 Scanlon, Aisling    13 LONG-VD                        5:48.34        
 13 Hannon, Isolde      12 Bluefin SC                     5:48.37        
 14 Niznik, Amelia      13 LONG-VD                        5:49.84        
 15 Kenny, Bridget      13 SHARK                          5:56.98        
 16 Mc Keon, Ella M     12 Trident                        6:04.01        
 17 Smyth, Erin         13 GAL                            6:04.45        
 18 Connell, Leah       12 Ath                            6:21.19        
 19 Nolan, Shauna       12 LONG-VD                        6:21.22        
 20 Farrell, Izzy       12 GAL                            6:28.73        
 21 Zhan, Aining        12 GAL                            6:48.90        
 22 Shaw, Ingrid        13 GAL                            7:05.84        
 23 Rigney, Rachel      12 GAL                            7:15.78        
 24 Thapa, Anusooya     12 GAL                            7:19.40        
 
Event 6  Girls 14-15 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Connaughton-Jones,  14 SLIGO                          5:03.83        
  2 Roclawska, Oliwia   15 SHARK                          5:04.15        
  3 Deely, Lauren       14 CBAR                           5:11.84        
  4 Cosgrave, Sarah     14 CBAR                           5:14.00        
  5 Kazimierczak, Adri  15 SHARK                          5:14.50        
  6 Pliszka, Antonina   14 COM                            5:20.70        
  7 Martin, Emily       14 Ath                            5:22.34        
  8 O Rourke, Grainne   15 Tuam Swim Team                 5:25.86        
  9 O'Brien, Millie     15 Ath                            5:26.26        
 10 Canavan, Alannah    14 Ballina SC                     5:28.50        
 11 Hughes, Emma        14 Ballina SC                     5:28.55        
 12 Durkan, Hannah      15 Bluefin SC                     5:30.74        
 13 Byrne, Ella         15 LONG-VD                        5:41.83        
 
Event 6  Girls 16 & Over 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Naughton, Imogen    20 SHARK                          4:38.17        
  2 Deely, Megan        18 CBAR                           5:05.89        
  3 O'Sullivan, Caoimh  18 SLIGO                          5:17.46        
  4 Leonard, Aoife      16 LONG-VD                        5:41.07        
  5 Tobin, Sive         16 Tuam Swim Team                 6:16.00        
 
Event 7  Boys 11 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Weafer, Ashley      11 LONG-VD                        1:13.03        
  2 Duda, Scott         10 COM                            1:19.46        
  3 Higgins, Milo       10 Tuam Swim Team                 1:30.58        
 
Event 7  Boys 12-13 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Igoe, Rory          13 Tuam Swim Team                 1:05.90        
  2 O'Rourke, Tom       12 Ath                            1:10.44        
  3 Newell Kim, Mattie  13 Tuam Swim Team                 1:13.18        
  4 Swaris, Dillon      13 LONG-VD                        1:14.21        
  5 French, Dominic     13 SLIGO                          1:14.38        
  6 Tobin, Robert       13 COM                            1:15.35        
  7 Rolston, Edwin      12 Ballina SC                     1:15.83        
  8 Gibbs, John         13 GAL                            1:19.80        
  9 Healy, Tom          12 GAL                            1:21.99        
 10 Dowling, Luke       12 Tuam Swim Team                 1:24.57        
 11 Hynes, Matthew      12 LASER                          1:30.82        
 
Event 7  Boys 14-15 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Duda, Philip        14 COM                              59.27        
  2 Mc Carthy, Fionn    15 SHARK                          1:02.03        
  3 Dzaei, Alan         15 LONG-VD                        1:02.21        
  4 McCormack, Cian     15 LONG-VD                        1:03.09        
  5 Murphy, Adam        14 CBAR                           1:04.02        
  6 Rusk, Darragh       14 Ath                            1:05.24        
  7 Reilly, Evan        15 CLM                            1:06.11        
  8 Mroz, Kamil         15 LONG-VD                        1:08.18        
  9 Hanifa, Kaelan      15 C FIN                          1:08.40        
 10 Gormley, Daragh     15 Tuam Swim Team                 1:08.51        
 11 Fee, Brogan         14 C FIN                          1:08.64        
 12 Lynam, Aindriu      14 Ath                            1:08.88        
 13 Hanly, Dylan        15 LONG-VD                        1:08.94        
 14 Matthews, Jamie     14 LONG-VD                        1:10.18        
 15 Blanchard, Ruairi   15 LASER                          1:11.99        
 16 Carey, Simon        14 LASER                          1:14.70        
 
Event 7  Boys 16 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Waters, Fionn       17 Tuam Swim Team                   56.22        
  2 Maher, Anthony      18 SLIGO                            59.02        
  3 Madigan, Daniel     17 LONG-VD                        1:00.75        
  4 Faherty, Christoph  17 LONG-VD                        1:02.64        
  5 Collins, Rory       16 Bluefin SC                     1:02.75        
  6 Balaskie, James     16 CBAR                           1:05.19        
  7 Surdulli, Ilir      16 SHARK                          1:07.14        
  8 Begley, Lukas       16 Tuam Swim Team                 1:07.71        
  9 Lenehan, Patrick    19 Bluefin SC                     1:08.06        
 10 Hynes, John         16 LASER                          1:11.49        
 11 Geraghty, Cormac    16 Ballina SC                     1:12.11        
 12 Murphy, Kell        17 SHARK                          1:12.64        
 
Event 8  Girls 11 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Freeman, Sinead     11 COM                            1:12.76        
  2 Walshe, Caoimhe     11 B DOL                          1:21.41        
 
Event 8  Girls 12-13 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Powell, Ella        13 Ath                            1:06.52        
  2 O'Connor, Anna      13 SLIGO                          1:09.23        
  3 Kilroe, Hollie      13 COM                            1:09.38        
  4 Mc Cormack, Rionag  12 LONG-VD                        1:11.12        
  5 Curley, Caoimhe     13 CBAR                           1:11.77        
  6 Flanagan, Keela     12 Ath                            1:12.66        
  7 Gunning, Sarah      12 Bluefin SC                     1:13.76        
  8 Giedraityte, Marij  13 CBAR                           1:14.48        
  9 Kenny, Bridget      13 SHARK                          1:14.49        
 10 Martin, Lucy        12 Ath                            1:14.61        
 11 Gizinska, Pola      13 Bluefin SC                     1:14.68        
 12 Bradley, Jane       13 SLIGO                          1:14.70        
 13 Waters, Siofra      13 Tuam Swim Team                 1:15.04        
 14 Pereguda, Joanna    13 C FIN                          1:15.06        
 15 Irwin, Leah         13 CBAR                           1:15.37        
 16 Brennan, Sorcha     13 Tuam Swim Team                 1:15.50        
 17 O Rourke, Meabh     12 Tuam Swim Team                 1:15.71        
 18 Manning, Katie      13 LONG-VD                        1:18.85        
 19 O'Grady, Lily       12 SLIGO                          1:22.09        
 20 Coffey, Disa        13 Tuam Swim Team                 1:22.18        
 21 Lulling, Alannah    12 Tuam Swim Team                 1:23.03        
 22 Rigney, Rachel      12 GAL                            1:35.39        
 
Event 8  Girls 14-15 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Roclawska, Oliwia   15 SHARK                          1:04.27        
  2 Kazimierczak, Adri  15 SHARK                          1:04.59        
  3 Martin, Emily       14 Ath                            1:07.85        
  4 Cosgrave, Sarah     14 CBAR                           1:08.53        
  5 Kenny, Bernadette   15 SHARK                          1:09.01        
  6 Donnellan, Ella     15 Tuam Swim Team                 1:09.38        
  7 Durkan, Hannah      15 Bluefin SC                     1:10.01        
  8 Murphy, Ava         14 LASER                          1:10.17        
  9 Fitzpatrick, Cara   15 Ath                            1:10.68        
 10 Canavan, Alannah    14 Ballina SC                     1:10.73        
 11 O Rourke, Grainne   15 Tuam Swim Team                 1:11.17        
 11 Fitzpatrick, Eva    15 Ath                            1:11.17        
 13 MC Hale, Zoe        15 CBAR                           1:11.41        
 14 Leonard, Siobhan    15 LONG-VD                        1:12.00        
 15 Pliszka, Antonina   14 COM                            1:12.26        
 16 Hughes, Emma        14 Ballina SC                     1:12.78        
 17 Henry, Wasini       15 Ath                            1:13.50        
 18 Owens, Ailbhe       14 LASER                          1:15.88        
 19 Mitchell, Aoibhe    14 Tuam Swim Team                 1:20.45        
 
Event 8  Girls 16 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Farrell, Danielle   16 SLIGO                            59.86        
  2 Mc Daid, Carrie     17 SLIGO                          1:00.94        
  3 Conway, Fiona       17 CBAR                           1:05.22        
  4 O'Donnell, Naoise   16 SHARK                          1:05.26        
  5 Bartram, Nia B      16 LONG-VD                        1:06.60        
  6 Lyncker, Charlotte  16 SLIGO                          1:06.70        
  7 Deely, Megan        18 CBAR                           1:07.56        
  8 Fee, Laoise         16 C FIN                          1:07.64        
  9 Walsh, Tara         17 SLIGO                          1:08.22        
 10 Raleigh, Rachael    17 LONG-VD                        1:10.73        
 11 O Reilly, Cladagh   17 Tuam Swim Team                 1:11.60        
 12 Tobin, Sive         16 Tuam Swim Team                 1:20.72        
 
Event 9  Boys 12-13 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Igoe, Rory          13 Tuam Swim Team                 1:18.91        
  2 Kilcommons, Alan    13 COM                            1:19.81        
  3 Woolley, Luke       13 CLM                            1:25.20        
  4 Viglas, Martin      13 SLIGO                          1:26.59        
  5 Lavin, Michael      12 COM                            1:27.85        
  6 Swaris, Dillon      13 LONG-VD                        1:31.55        
  7 Watterson, Kieran   12 Bluefin SC                     1:38.75        
 
Event 9  Boys 14-15 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Melia, Odie         15 Tuam Swim Team                 1:11.38        
  2 McCormack, Cian     15 LONG-VD                        1:11.91        
  3 Mc Carthy, Fionn    15 SHARK                          1:13.92        
  4 Dzaei, Alan         15 LONG-VD                        1:14.27        
  5 Iakimov, Boris      15 Tuam Swim Team                 1:16.67        
  6 Langton, Killian    14 SLIGO                          1:17.09        
  7 Woolley, James      15 CLM                            1:18.02        
  8 Mroz, Kamil         15 LONG-VD                        1:18.05        
  9 Matthews, Jamie     14 LONG-VD                        1:23.89        
 10 Mc Donagh, Edward   14 SLIGO                          1:26.58        
 11 Carey, Simon        14 LASER                          1:37.02        
 -- Hanifa, Kaelan      15 C FIN                               DQ        
 
Event 9  Boys 16 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 O Rourke, Oisín     18 Tuam Swim Team                 1:01.18        
  2 Waters, Fionn       17 Tuam Swim Team                 1:02.77        
  3 Brennan, Sean       17 Tuam Swim Team                 1:04.59        
  4 Madigan, Daniel     17 LONG-VD                        1:07.37        
  5 Maher, Anthony      18 SLIGO                          1:08.27        
  6 Breheny, Kieran     18 C FIN                          1:08.72        
  7 Collins, Rory       16 Bluefin SC                     1:13.86        
  8 Murphy, Kell        17 SHARK                          1:22.05        
 
Event 10  Girls 12-13 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Brennan, Sorcha     13 Tuam Swim Team                 1:22.65        
  2 Mc Cormack, Rionag  12 LONG-VD                        1:23.71        
  3 O'Connor, Anna      13 SLIGO                          1:24.92        
  4 Hanly, Laoise       13 LONG-VD                        1:27.31        
  5 O'Brien, Grace      13 LONG-VD                        1:28.11        
  6 Whelan, Rachel      13 SHARK                          1:29.36        
  7 Bradley, Jane       13 SLIGO                          1:30.34        
  8 Flanagan, Keela     12 Ath                            1:30.49        
  9 Ruddy, Liadan       13 SLIGO                          1:31.06        
 10 Curley, Caoimhe     13 CBAR                           1:31.15        
 11 Irwin, Leah         13 CBAR                           1:31.34        
 12 Manning, Katie      13 LONG-VD                        1:32.98        
 13 Hannon, Isolde      12 Bluefin SC                     1:44.53        
 14 Shaw, Ingrid        13 GAL                            1:53.50        
 
Event 10  Girls 14-15 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hughes, Emma        14 Ballina SC                     1:19.10        
  2 Maia Martins, Sara  15 Bluefin SC                     1:23.76        
  3 MC Hale, Zoe        15 CBAR                           1:25.26        
  4 Owens, Ailbhe       14 LASER                          1:39.83        
 
Event 10  Girls 16 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 O'Donnell, Naoise   16 SHARK                          1:10.32        
  2 Farrell, Danielle   16 SLIGO                          1:10.51        
  3 Lyons, Maria        17 SLIGO                          1:15.76        
  4 O'Sullivan, Caoimh  18 SLIGO                          1:17.05        
  5 Raleigh, Rachael    17 LONG-VD                        1:20.43        
  6 Bedynek, Sandra     16 Bluefin SC                     1:20.56        
  7 Walsh, Tara         17 SLIGO                          1:21.10        
  8 Conway, Fiona       17 CBAR                           1:21.19        
  9 Lyncker, Charlotte  16 SLIGO                          1:25.94        
 10 Bartram, Nia B      16 LONG-VD                        1:28.48        
 11 Hickey, Caoimhe     16 LASER                          1:43.98