Tuam Graded Gala NOV 2013     
 
Girls  11&U 100 BACK
===============================================================================
    Name                     Age Team             
===============================================================================
  1 CARRIE JOYCE              11 SHARK             1:35.82S F      
  3 SORCHA KEARNEY            11 BL FN             1:37.25S F      
  4 OLWYN COOKE               10 TUAM              1:38.31S F      
  5 SARA HICKEY               11 LASER             1:40.22S F      
  6 AOIBHINN NI CHOILLE       11 LASER             1:40.56S F      
  7 AVA O'DONOVAN             11 GAL               1:41.41S F      
  8 HAYDEN REEVE              11 SHARK             1:41.63S F      
  9 LUCY KAVANAGH             11 GAL               1:41.94S F      
 10 EMILY BUTLER              10 LASER             1:42.56S F      
 11 AILBHE KENNEDY            10 LASER             1:46.72S F      
 12 LUCY O'DEA                10 BL FN             1:46.88S F      
 13 SARAH MC GATH             11 LASER             1:47.66S F      
 14 LILIAN KAVANAGH            9 GAL               1:48.59S F      
 15 AOIFE BATES               11 SHARK             1:49.06S F      
 16 CHLOE BEGLEY               9 GAL               1:49.09S F      
 17 ZARA O'TOOLE              11 GAL               1:49.90S F      
 18 RACHEL DEMPSEY             9 GAL               1:51.72S F      
 19 ANDREA SHAUGHNESSY         8 GAL               1:56.72S F      
 20 KEMI OGUNYBOLA            11 TUAM              1:58.03S F      
 21 CAMILLE KEANE             10 GAL               1:59.93S F      
 22 EMMA HYNES                10 LASER             2:00.22S F      
 23 GRAINNE O ROURKE           9 TUAM              2:02.75S F      
 24 OONAGH OWENS              11 LASER             2:03.19S F      
 25 HANNAH DURKAN              9 BL FN             2:04.00S F      
 26 EMILY ROONEY              10 SHARK             2:06.56S F      
 27 ASHLEY HYNES              10 LASER             2:07.19S F      
 28 KAYLEIGH HALLIGAN         11 TUAM              2:08.65S F      
 29 AOIFE SWEENEY              9 SHARK             2:11.81S F      
 30 RACHEL ELWOOD              9 GAL               2:17.25S F      
  0 REBECCA O'HANLON          10 SHARK                   NS F      
 
Boys  11&U 100 BACK
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 FIONN WATERS              11 TUAM              1:33.55S F      
  2 DOMINIC MATEI             11 GAL               1:37.19S F      
  3 CIAN HOSTY                11 SHARK             1:38.78S F      
  4 ANTHONY SULTANOV          11 LASER             1:42.48S F      
  5 NIALL JOYCE               10 SHARK             1:43.72S F      
  6 MARK O'CONNOR             10 GAL               1:44.12S F      
  7 BRIAN LENNON              11 SHARK             1:45.78S F      
  8 CONALL MC GINN            11 SHARK             1:45.80S F      
  9 ALEX NAUGHTON             10 GAL               1:45.94S F      
 10 RONAN COLLERAN             9 TUAM              1:47.12S F      
 11 GEAROID HENNESSY          11 TUAM              1:48.53S F      
 12 CONOR HENEGHAN             9 TUAM              1:49.65S F      
 13 CILLIAN JENNINGS          11 SHARK             1:49.66S F      
 14 DARA HENEGHAN             10 TUAM              1:50.25S F      
 15 DARREN MURPHY              9 GAL               1:52.38S F      
 16 OLIN MURRAY                9 TUAM              2:00.94S F      
 17 CATHAL MCDONOUGH          10 SHARK             2:04.44S F      
 18 HARRY DUFFY                8 BL FN             2:12.19S F      
  0 DONAGH O'BYRNE            10 GAL                     NS F      
 
Girls  12-13 100 BACK
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 EMMA BEGLEY               13 TUAM              1:25.78S F      
  2 SARAH FEENEY              13 TUAM              1:28.00S F      
  3 NAOMI WHYTE               13 SHARK             1:31.87S F      
  4 SARAH DILLON              12 BL FN             1:32.63S F      
  5 LARA FINNEGAN             13 TUAM              1:33.02S F      
  6 ALANA CAMERON             13 SHARK             1:34.47S F      
  7 KATIE GREANEY             12 SHARK             1:36.69S F      
  8 SARAH GILHOOLEY           12 TUAM              1:40.06S F      
  9 AOIBHINN MC PHILLIPS      13 LASER             1:40.16S F      
 10 MOLLY O REILLY            13 LASER             1:40.19S F      
 11 ELLEN O'FARREL            12 SHARK             1:42.75S F      
 12 ORLA O'CONNOR             12 SHARK             1:43.66S F      
 13 CHLOE MANNIAN             12 SHARK             1:43.68S F      
 14 LAOISE KING               13 SHARK             1:44.00S F      
 15 TARA MURPHY               13 SHARK             1:48.03S F      
 16 AVA CONLON                12 SHARK             1:53.65S F      
 17 JULITA PATOKA             12 BL FN             2:25.91S F      
 18 JESSICA CAULFIELD         12 BL FN             2:55.12S F      
  0 AMY MC DONAGH             12 TUAM                    NS F      
 
Boys  12-13 100 BACK
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 JOSEPH O CONNOR           13 LASER             1:28.75S F      
  2 CIAN MAC COILLE           13 LASER             1:29.04S F      
  3 MICHAEL MC ANDREW         12 SHARK             1:29.87S F      
  4 DOMINIC CAHILL            13 GAL               1:32.78S F      
  5 EOIN O'MALLEY             12 GAL               1:36.37S F      
  6 OWEN KENNEDY              13 LASER             1:42.50S F      
 
Girls  14-Ov 100 BACK
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 MÉABH MCDONOUGH           15 SHARK             1:29.23S F      
  2 CLAIRE TALBOT             14 BL FN             1:30.97S F      
  3 AOIFE QUINN               16 BL FN             1:36.37S F      
 
Boys  14-Ov 100 BACK
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 EOGHAN HEFFERNAN          15 LASER             1:27.20S F      
  2 CAOLAN KELLY DELANEY      14 SHARK             1:29.60S F      
  3 FEDA MURPHY               15 LASER             1:34.86S F      
 
Girls  11&U 100 BREAST
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 SOPHIE SULTANOV            9 LASER             1:44.36S F      
  2 CAOILIN KEARNEY           10 BL FN             1:44.68S F      
  3 ALISON GIBBS               9 GAL               1:45.62S F      
  4 GEORGIA MAGAHEY           11 GAL               1:46.82S F      
  5 RACHEL HICKEY             10 LASER             1:47.91S F      
  6 CARRIE JOYCE              11 SHARK             1:48.06S F      
  7 AIMEE KELLY               10 SHARK             1:48.19S F      
  8 EMMA BOYLE                11 BL FN             1:48.38S F      
  9 SORCHA KEARNEY            11 BL FN             1:49.69S F      
 10 SARA HICKEY               11 LASER             1:50.59S F      
 11 NICOLA FOX                11 BL FN             1:54.03S F      
 12 IONA ASHTON               10 LASER             1:57.28S F      
 13 AILBHE MULHALL            10 GAL               1:58.28S F      
 14 GRACE A KAVANAGH          10 GAL               1:58.53S F      
 15 CHARLOTTE WADE O'DWYER    10 SHARK             1:58.94S F      
 16 RACHEL DEMPSEY             9 GAL               1:59.21S F      
 17 SARAH RYAN                11 TUAM              2:01.66S F      
 18 GRAINNE CONNEELY          10 SHARK             2:02.63S F      
 19 MARIE FALLON              11 TUAM              2:03.53S F      
 20 LEAH RUANE                 9 GAL               2:07.64S F      
 21 ANDREA SHAUGHNESSY         8 GAL               2:09.47S F      
 22 EMMA MADDEN               10 SHARK             2:09.62S F      
 23 CIARA KING                11 SHARK             2:10.03S F      
 24 ALANAH FUREY              11 BL FN             2:10.89S F      
 25 CAROL GRIFFIN              8 SHARK             2:11.75S F      
 26 REBECCA LIPTROT            9 SHARK             2:15.12S F      
 27 CHLOE BEGLEY               9 GAL               2:21.09S F      
 28 CAMILLE KEANE             10 GAL               2:21.28S F      
 29 EMILY ROONEY              10 SHARK             2:26.75S F      
 30 AOIFE FUREY               11 BL FN             2:33.66S F      
 31 EMILY TALBOT               9 BL FN             2:35.41S F      
  0 TEODORA CUGALJ            10 SHARK                  DNF F      
  0 REBECCA O'HANLON          10 SHARK                   NS F      
  0 EIMEAR WALSH              11 GAL                     NS F      
 
Boys  11&U 100 BREAST
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 SEAN BRENNAN              10 TUAM              1:47.88S F      
  2 TOM O CONNOR              11 LASER             1:49.00S F      
  3 ALAN SHAUGHNESSY          11 GAL               1:49.50S F      
  4 NIKITA PLOTNIKOV          11 LASER             1:51.75S F      
  5 FIONN WATERS              11 TUAM              1:51.87S F      
  6 HARRY WALSH                9 GAL               1:53.25S F      
  7 BEN NAUGHTON              10 GAL               1:54.09S F      
  8 GAVIN DEMPSEY             11 GAL               1:54.60S F      
  9 LUKE DAVIN                 9 TUAM              1:55.44S F      
 10 DANIEL HUGMAN             11 GAL               1:56.56S F      
 11 CONALL MC GINN            11 SHARK             1:56.59S F      
 12 RYAN HORNET               11 LASER             1:59.47S F      
 13 LUKAS BEGLEY              10 TUAM              2:00.12S F      
 14 LIAM CLARKE               11 LASER             2:01.64S F      
 15 ALEX DUFFY                10 BL FN             2:03.63S F      
 16 RORY COLLINS              10 BL FN             2:03.89S F      
 17 EIDHNE KENNEDY            10 GAL               2:04.72S F      
 18 CANICE CROSBY             10 LASER             2:04.97S F      
 19 ROBERT CAREY              10 SHARK             2:08.19S F      
 20 AONGHUS COOKE              8 TUAM              2:08.21S F      
 21 RIAN KEARNEY               8 BL FN             2:09.50S F      
 22 BORIS IAKIMOV              9 TUAM              2:12.38S F      
 23 DARREN MURPHY              9 GAL               2:13.87S F      
 24 MARCO MITCHELL             9 GAL               2:14.29S F      
 25 FREY DAVEY                 9 GAL               2:14.38S F      
 26 RORY WALSH                10 LASER             2:16.38S F      
 27 RUAIRI DALY                9 SHARK             2:16.75S F      
 28 CHARLIE POWER             10 GAL               2:19.24S F      
 29 HUGH REDDAN               10 GAL               2:21.78S F      
 30 JOSH MAHON                10 GAL               2:24.03S F      
 31 THEO MORVIAN              11 GAL               2:34.25S F      
  0 EVAN O'BOYLE              11 GAL                     NS F      
 
Girls  12-13 100 BREAST
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 KATE GERAGHTY             12 TUAM              1:44.12S F      
  2 ORLA KISTMACHER           13 SHARK             1:44.72S F      
  3 PATRICIJIA GOLUBA         12 LASER             1:45.53S F      
  4 SARAH GILHOOLEY           12 TUAM              1:47.03S F      
  5 LAUREN O'REILLY           13 BL FN             1:49.67S F      
  6 ORLA O'CONNOR             12 SHARK             1:50.26S F      
  7 CAOIMHE SWEENEY           13 SHARK             1:50.66S F      
  8 ALLISON O'CONNOR          13 SHARK             1:50.76S F      
  9 AVA CONLON                12 SHARK             1:51.34S F      
 10 DEIRVAILE O REILLY        12 TUAM              1:53.72S F      
 11 TARA MURPHY               13 SHARK             1:54.07S F      
 12 CREA MCDONALD             12 SHARK             1:54.44S F      
 12 CHLOE MANNIAN             12 SHARK             1:54.44S F      
 14 CHLOE HEFFERNAN           12 GAL               1:57.13S F      
 15 KATIE GREANEY             12 SHARK             1:58.13S F      
 16 SAROLA O'SHEA             12 GAL               2:04.07S F      
  0 AISHA O'FLYNN             13 SHARK                   NS F      
 
Boys  12-13 100 BREAST
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 OISÍN O ROURKE            12 TUAM              1:37.44S F      
  2 RONAN DIRRANE             13 LASER             1:45.05S F      
  3 TOM KAVANAGH              12 GAL               1:48.12S F      
  4 CONOR WALSH               12 LASER             1:48.50S F      
  5 EOIN O'MALLEY             12 GAL               1:49.32S F      
  6 JACK SILKE                12 GAL               1:50.20S F      
  7 OISIN CAREY               12 LASER             1:52.81S F      
  8 DAVID O'REILLY            13 BL FN             1:57.50S F      
 
Girls  14-Ov 100 BREAST
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 LIBBEY GOONAN             14 SHARK             1:50.69S F      
  2 KATE VICKERS              15 SHARK             1:54.50S F      
 
Boys  14-Ov 100 BREAST
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 DAVID GILHOOLEY           14 TUAM              1:28.16S F      
  2 FINTAN VICKERS            14 SHARK             1:34.50S F      
  3 JACK O'DEA                14 BL FN             1:36.31S F      
  4 FEDA MURPHY               15 LASER             1:39.78S F      
  5 EOGHAN HEFFERNAN          15 LASER             1:40.00S F      
 
Girls  11&U 100 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 OLWYN COOKE               10 TUAM              1:21.50S F      
  2 LABHOISE BOYLE            11 SHARK             1:22.28S F      
  4 ALISON GIBBS               9 GAL               1:23.82S F      
  5 IONA ASHTON               10 LASER             1:24.78S F      
  6 AILBHE MULHALL            10 GAL               1:25.31S F      
  7 AVA O'DONOVAN             11 GAL               1:27.09S F      
  8 GRACE A KAVANAGH          10 GAL               1:28.16S F      
  9 EMMA KELLY                11 TUAM              1:28.50S F      
 10 SOPHIE SULTANOV            9 LASER             1:29.00S F      
 11 AIMEE KELLY               10 SHARK             1:29.41S F      
 12 LUCY KAVANAGH             11 GAL               1:30.03S F      
 13 GEORGIA MAGAHEY           11 GAL               1:30.16S F      
 14 ZARA O'TOOLE              11 GAL               1:31.19S F      
 15 AOIFE BATES               11 SHARK             1:31.44S F      
 16 EMILY BUTLER              10 LASER             1:32.53S F      
 17 CIARA KING                11 SHARK             1:36.28S F      
 18 RACHEL HICKEY             10 LASER             1:36.31S F      
 19 AILBHE KENNEDY            10 LASER             1:36.34S F      
 20 HAYDEN REEVE              11 SHARK             1:36.50S F      
 21 GRAINNE CONNEELY          10 SHARK             1:37.23S F      
 22 LILIAN KAVANAGH            9 GAL               1:37.50S F      
 23 AOIBHINN NI CHOILLE       11 LASER             1:37.53S F      
 24 SARAH RYAN                11 TUAM              1:38.16S F      
 25 LUCY O'DEA                10 BL FN             1:38.75S F      
 26 SARAH MC GATH             11 LASER             1:39.87S F      
 27 EMMA MADDEN               10 SHARK             1:44.22S F      
 28 AOIFE FUREY               11 BL FN             1:45.81S F      
 29 KEMI OGUNYBOLA            11 TUAM              1:46.94S F      
 30 TEODORA CUGALJ            10 SHARK             1:47.03S F      
 31 OONAGH OWENS              11 LASER             1:48.12S F      
 32 AOIFE SWEENEY              9 SHARK             1:49.34S F      
 33 EMILY TALBOT               9 BL FN             1:49.75S F      
 34 ALANAH FUREY              11 BL FN             1:49.81S F      
 35 MARIE FALLON              11 TUAM              1:50.62S F      
 36 HANNAH DURKAN              9 BL FN             1:51.10S F      
 37 CHARLOTTE WADE O'DWYER    10 SHARK             1:51.73S F      
 38 EMMA HYNES                10 LASER             1:55.90S F      
 39 KAYLEIGH HALLIGAN         11 TUAM              1:57.38S F      
 40 CAROL GRIFFIN              8 SHARK             1:57.53S F      
 41 RACHEL ELWOOD              9 GAL               1:59.03S F      
 42 LEAH RUANE                 9 GAL               1:59.84S F      
 43 GRAINNE O ROURKE           9 TUAM              2:00.16S F      
 44 ASHLEY HYNES              10 LASER             2:01.96S F      
 45 REBECCA LIPTROT            9 SHARK             2:06.74S F      
  0 EIMEAR WALSH              11 GAL                     NS F      
 
Boys  11&U 100 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 DIARMUID O ROURKE         10 TUAM              1:24.54S F      
  2 CIAN HOSTY                11 SHARK             1:24.87S F      
  3 ANTHONY SULTANOV          11 LASER             1:27.57S F      
  4 NIKITA PLOTNIKOV          11 LASER             1:27.82S F      
  5 GAVIN DEMPSEY             11 GAL               1:28.00S F      
  6 DOMINIC MATEI             11 GAL               1:28.67S F      
  7 TOM O CONNOR              11 LASER             1:29.42S F      
  8 ALAN SHAUGHNESSY          11 GAL               1:32.19S F      
  9 RONAN COLLERAN             9 TUAM              1:32.90S F      
 10 CILLIAN JENNINGS          11 SHARK             1:32.93S F      
 11 GEAROID HENNESSY          11 TUAM              1:33.38S F      
 12 AONGHUS COOKE              8 TUAM              1:34.06S F      
 13 HARRY WALSH                9 GAL               1:34.29S F      
 14 LUKE DAVIN                 9 TUAM              1:37.56S F      
 15 MARK O'CONNOR             10 GAL               1:38.35S F      
 16 EIDHNE KENNEDY            10 GAL               1:38.44S F      
 17 BRIAN LENNON              11 SHARK             1:38.47S F      
 18 RORY COLLINS              10 BL FN             1:39.32S F      
 19 OLIN MURRAY                9 TUAM              1:39.59S F      
 20 BEN NAUGHTON              10 GAL               1:41.28S F      
 21 NIALL JOYCE               10 SHARK             1:42.06S F      
 22 ALEX NAUGHTON             10 GAL               1:43.66S F      
 23 CHARLIE POWER             10 GAL               1:44.56S F      
 24 FREY DAVEY                 9 GAL               1:44.78S F      
 25 CONOR HENEGHAN             9 TUAM              1:44.83S F      
 26 DARA HENEGHAN             10 TUAM              1:44.94S F      
 27 LUKAS BEGLEY              10 TUAM              1:47.87S F      
 28 MARCO MITCHELL             9 GAL               1:48.16S F      
 29 RYAN HORNET               11 LASER             1:48.47S F      
 30 CANICE CROSBY             10 LASER             1:48.75S F      
 31 LIAM CLARKE               11 LASER             1:49.11S F      
 32 ROBERT CAREY              10 SHARK             1:49.78S F      
 33 HUGH REDDAN               10 GAL               1:50.44S F      
 34 BORIS IAKIMOV              9 TUAM              1:51.47S F      
 35 DANIEL HUGMAN             11 GAL               1:53.00S F      
 36 RIAN KEARNEY               8 BL FN             1:53.66S F      
 37 AARON GARRETT             10 TUAM              1:53.85S F      
 38 CATHAL MCDONOUGH          10 SHARK             1:58.28S F      
 39 HARRY DUFFY                8 BL FN             2:03.03S F      
 40 THEO MORVIAN              11 GAL               2:05.41S F      
 41 JOSH MAHON                10 GAL               2:05.53S F      
 42 RORY WALSH                10 LASER             2:06.81S F      
 43 RUAIRI DALY                9 SHARK             2:17.82S F      
  0 DONAGH O'BYRNE            10 GAL                     NS F      
  0 EVAN O'BOYLE              11 GAL                     NS F      
  0 EUAN JENNINGS              8 SHARK                   NS F      
  0 ALEX DUFFY                10 BL FN                   NS F      
 
Girls  12-13 100 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 SARAH FEENEY              13 TUAM              1:15.62S F      
  2 LARA FINNEGAN             13 TUAM              1:17.58S F      
  3 AISHA O'FLYNN             13 SHARK             1:20.43S F      
  4 KATE GERAGHTY             12 TUAM              1:21.19S F      
  5 MEABH CRUDDEN             12 SHARK             1:21.84S F      
  6 SARAH DILLON              12 BL FN             1:22.06S F      
  7 ALANA CAMERON             13 SHARK             1:22.90S F      
  8 ELLEN O'FARREL            12 SHARK             1:26.18S F      
  9 LAOISE KING               13 SHARK             1:26.47S F      
 10 DEIRVAILE O REILLY        12 TUAM              1:26.57S F      
 11 LAUREN O'REILLY           13 BL FN             1:26.69S F      
 12 CHLOE HEFFERNAN           12 GAL               1:28.75S F      
 13 PATRICIJIA GOLUBA         12 LASER             1:30.16S F      
 14 MOLLY O REILLY            13 LASER             1:31.09S F      
 15 ORLA KISTMACHER           13 SHARK             1:32.81S F      
 16 AOIBHINN MC PHILLIPS      13 LASER             1:32.96S F      
 17 CREA MCDONALD             12 SHARK             1:36.47S F      
 18 ALLISON O'CONNOR          13 SHARK             1:37.09S F      
 19 AMY MC DONAGH             12 TUAM              1:38.24S F      
 20 JULITA PATOKA             12 BL FN             1:52.22S F      
 21 JESSICA CAULFIELD         12 BL FN             2:38.25S F      
  0 CAOIMHE SWEENEY           13 SHARK                   NS F      
  0 SAROLA O'SHEA             12 GAL                     NS F      
 
Boys  12-13 100 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 MICHAEL MC ANDREW         12 SHARK             1:13.53S F      
  2 RONAN DIRRANE             13 LASER             1:15.90S F      
  3 CIAN MAC COILLE           13 LASER             1:19.22S F      
  4 JOSEPH O CONNOR           13 LASER             1:20.53S F      
  5 CONOR O'SULLIVAN          13 SHARK             1:21.04S F      
  6 DOMINIC CAHILL            13 GAL               1:21.94S F      
  7 TOM KAVANAGH              12 GAL               1:29.97S F      
  8 OISIN CAREY               12 LASER             1:34.03S F      
  9 OWEN KENNEDY              13 LASER             1:34.29S F      
 10 DAVID O'REILLY            13 BL FN             1:35.88S F      
 11 JACK SILKE                12 GAL               1:38.28S F      
 12 CONOR WALSH               12 LASER             1:45.34S F      
 
Girls  14-Ov 100 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 MÉABH MCDONOUGH           15 SHARK             1:17.81S F      
  2 AOIFE QUINN               16 BL FN             1:18.31S F      
  3 CLAIRE TALBOT             14 BL FN             1:23.30S F      
  4 KATE VICKERS              15 SHARK             1:37.21S F      
  5 LIBBEY GOONAN             14 SHARK             1:42.94S F      
 
Boys  14-Ov 100 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 JACK O'DEA                14 BL FN             1:12.56S F      
  2 FINTAN VICKERS            14 SHARK             1:12.81S F      
  3 CAOLAN KELLY DELANEY      14 SHARK             1:17.86S F