Tuam Graded Gala  22-Nov-14                      
Girls  11&U 100 BACK
===============================================================================
    Name                     Age Team             
===============================================================================
  1 OLIWIA RODAWSKA           10 GAL               1:30.10S F      
  2 RACHEL HICKEY             11 LASER             1:36.87S F      
  3 MADISON DAVEY              9 GAL               1:39.00S F      
  4 CHLOE BEGLEY              10 GAL               1:39.37S F      
  5 RACHEL DEMPSEY            10 GAL               1:39.72S F      
  6 REBECCA LIPTROT           10 SHARK             1:40.03S F      
  7 ANNA O GORMAN             11 LASER             1:41.56S F      
  8 LILIAN KAVANAGH           10 GAL               1:43.09S F      
  9 GRAINNE CONNEELY          11 SHARK             1:43.25S F      
 10 DARA MOONEY               11 SHARK             1:43.28S F      
 11 CAROL GRIFFIN              9 SHARK             1:44.13S F      
 12 AOIFE DIRRANE             10 LASER             1:45.69S F      
 13 TEODORA CUGALJ            11 SHARK             1:47.50S F      
 14 SORCHA BRENNAN             8 TUAM              1:48.63S F      
 15 LAUREN SHARKEY            11 GAL               1:48.72S F      
 16 GRAINNE O ROURKE          10 TUAM              1:49.81S F      
 17 RACHEL ELWOOD             10 GAL               1:50.45S F      
 18 CAITRIONA O SULLIVAN      10 SHARK             1:50.97S F      
 19 LEAH RUANE                10 GAL               1:51.16S F      
 20 NAOISE O'DONNELL          11 GAL               1:52.31S F      
 21 AOIFE DAVITT              10 GAL               1:53.13S F      
 22 KATE OWENS                 9 GAL               1:54.10S F      
 23 NIAMH KENNEDY              9 LASER             1:55.41S F      
 24 CAOIMHE LOONEY            11 TUAM              1:56.79S F      
 25 SIOFRA WATERS              8 TUAM              1:58.97S F      
 26 MEABH O ROURKE             7 TUAM              1:59.81S F      
 27 ADRIANNE KAZIMIERCZAK     10 SHARK             2:00.12S F      
 28 CAOIMHE HICKEY            11 LASER             2:00.62S F      
 29 AYLAH MURPHY               9 LASER             2:01.47S F      
 30 CAOIMHE HOGAN             10 LASER             2:03.85S F      
 31 FARAH COLLINS             11 TUAM              2:12.38S F      
 32 ROISIN MC HUGH            10 SHARK             2:14.87S F      
 33 EMILY CUNNINGHAM          10 SHARK             2:35.49S F      
  0 CAITRIONA NIC DHONNCHADH  11 GAL                     NS F      
 
Boys  11&U 100 BACK
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 BEN NAUGHTON              11 GAL               1:33.07S F      
  2 FREY DAVEY                10 GAL               1:35.07S F      
  3 DARA HENEGHAN             11 TUAM              1:35.25S F      
  4 MARK O'CONNOR             11 GAL               1:36.94S F      
  5 AONGHUS COOKE              9 TUAM              1:37.16S F      
  6 ALEX CLARK                11 SHARK             1:39.69S F      
  7 EIDHNE KENNEDY            11 GAL               1:41.00S F      
  8 JOHN HYNES                11 LASER             1:41.56S F      
  9 LUKE DAVIN                10 TUAM              1:41.94S F      
 10 RONAN COLLERAN            10 TUAM              1:42.84S F      
 11 DARREN MURPHY             10 GAL               1:43.31S F      
 12 CONOR HENEGHAN            10 TUAM              1:44.25S F      
 13 DAVID HICKEY              10 LASER             1:47.44S F      
 14 MARK HYNES                 8 LASER             1:48.38S F      
 15 DARAGH GILHOOLEY          10 TUAM              1:48.50S F      
 16 DANIEL KEARNS             10 SHARK             1:49.22S F      
 17 FIACH O MURCHU            10 LASER             1:49.40S F      
 18 CATHAL MCDONOUGH          11 SHARK             1:50.28S F      
 19 OLIN MURRAY               10 TUAM              1:51.37S F      
 20 MARCO MITCHELL            10 GAL               1:51.78S F      
 21 RORY COLLINS              11 BL FN             1:52.80S F      
 22 CIAN HOGAN                 8 LASER             1:53.44S F      
 23 CAOIMHIN HEFFERNAN        11 LASER             1:53.75S F      
 24 ZAKARIA FITZGERALD        11 LASER             1:54.53S F      
 25 RHYS COMMONS              10 GAL               1:54.81S F      
 26 JOSH MAHON                11 GAL               1:56.41S F      
 27 MICHAEL LEAHY              9 BL FN             1:56.94S F      
 28 FIONN MC CARTHY           10 SHARK             1:57.37S F      
 29 TOM DONNELLAN              9 GAL               1:57.53S F      
 30 CIAN MC GLUE              10 SHARK             1:57.56S F      
 31 SASHA MC ALEER             8 GAL               1:57.97S F      
 32 RORY WALSH                11 LASER             2:04.59S F      
 33 CONOR BUNDSCHU            10 GAL               2:05.57S F      
 34 ALFIE DWYER                9 SHARK             2:14.50S F      
 35 ROSS BRADLEY               9 GAL               2:17.56S F      
  0 DAVEY HEERY               11 GAL                     NS F      
 
Girls  12-13 100 BACK
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 CIARA MCHUGH MURPHY       12 TUAM              1:29.91S F      
  2 CHLOE HEFFERNAN           13 GAL               1:32.09S F      
  3 SARAH MC GATH             12 LASER             1:33.32S F      
  4 CHLOE MANNION             13 SHARK             1:36.31S F      
  5 SARAH RYAN                12 TUAM              1:38.03S F      
  6 SARA HICKEY               12 LASER             1:38.43S F      
  7 AISHLING O NEILL          12 LASER             1:38.46S F      
  8 CIARA KING                12 SHARK             1:38.82S F      
  9 AILBHE KENNEDY            12 LASER             1:38.94S F      
 10 ROISIN VAUGHAN            12 GAL               1:39.75S F      
 11 EIMEAR WALSH              13 GAL               1:44.84S F      
 12 MARIE FALLON              12 TUAM              1:46.75S F      
 13 OONAGH OWENS              12 LASER             1:48.00S F      
 14 MOLLY BARRY               12 SHARK             1:50.92S F      
 15 CORA GURRY                12 SHARK             2:04.96S F      
 16 AOIFE HICKEY              12 SHARK             2:25.87S F      
 
Boys  12-13 100 BACK
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 NIKITA PLOTNIKOV          12 LASER             1:23.50S F      
  2 EOIN O'MALLEY             13 GAL               1:31.63S F      
  3 BILLY CLARKE              13 SHARK             1:33.50S F      
  4 MATI DODEK                12 GAL               1:34.65S F      
  5 RYAN HORNET               12 LASER             1:38.63S F      
  6 CILLIAN JENNINGS          12 SHARK             1:39.81S F      
  7 OISIN CAREY               13 LASER             1:42.06S F      
  8 LIAM CLARKE               12 LASER             1:49.19S F      
  9 KELL MURPHY               12 LASER             2:05.00S F      
 10 AARON FAHY                12 GAL               2:12.47S F      
 
Girls  14-Ov 100 BACK
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 AISHA O'FLYNN             14 SHARK             1:27.32S F      
  2 ELLEN HYNES               14 LASER             1:27.44S F      
  3 LAOISE KING               14 SHARK             1:37.69S F      
  4 AOIBHINN MC PHILLIPS      14 LASER             1:39.25S F      
 
Boys  14-Ov 100 BACK
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 EOGHAN HEFFERNAN          16 LASER             1:23.84S F      
  2 FEDA MURPHY               16 LASER             1:26.16S F      
  3 PÁDRAIG MC WILLIAMS       15 SHARK             1:26.94S F      
  4 OWEN KENNEDY              14 LASER             1:34.12S F      
 
Girls  11&U 50 FLY
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 OLWYN COOKE               11 TUAM                39.12S F      
  2 DARA MOONEY               11 SHARK               44.43S F      
  3 LILIAN KAVANAGH           10 GAL                 44.88S F      
  4 OLIWIA RODAWSKA           10 GAL                 45.44S F      
  5 RACHEL DEMPSEY            10 GAL                 45.60S F      
  6 LUCY O'DEA                11 BL FN               47.06S F      
  7 ANNA O GORMAN             11 LASER               48.13S F      
  8 TEODORA CUGALJ            11 SHARK               50.62S F      
  9 CHLOE BEGLEY              10 GAL                 50.84S F      
 10 REBECCA LIPTROT           10 SHARK               51.57S F      
 11 RACHEL HICKEY             11 LASER               53.57S F      
 12 ADRIANNE KAZIMIERCZAK     10 SHARK               59.46S F      
 13 KRISTINA MCDONAGH          9 BL FN             1:02.01S F      
 14 SARAH BRADLEY             10 GAL               1:02.03S F      
 15 AOIFE DAVITT              10 GAL               1:02.25S F      
 16 CAOIMHE HOGAN             10 LASER             1:03.31S F      
 17 CAOIMHE LOONEY            11 TUAM              1:03.43S F      
 18 ROSIE DOORLY               9 GAL               1:04.38S F      
 19 AISLING WALSH             11 GAL               1:06.02S F      
 20 ROISIN MC HUGH            10 SHARK             1:20.68S F      
 
Boys  11&U 50 FLY
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 JOHN HYNES                11 LASER               41.75S F      
  2 DIARMAID O ROURKE         11 TUAM                42.15S F      
  3 BEN NAUGHTON              11 GAL                 42.18S F      
  4 ALEX CLARK                11 SHARK               44.94S F      
  5 CONOR HENEGHAN            10 TUAM                46.19S F      
  6 DARREN MURPHY             10 GAL                 47.34S F      
  7 NIALL JOYCE               11 SHARK               48.00S F      
  8 RONAN COLLERAN            10 TUAM                49.94S F      
  9 DARA HENEGHAN             11 TUAM                50.94S F      
 10 RORY COLLINS              11 BL FN               51.25S F      
 11 FIACH O MURCHU            10 LASER               54.93S F      
 12 MARK O'CONNOR             11 GAL                 55.21S F      
 13 JAKE VAN DE BEEK          11 BL FN               55.31S F      
 14 JACK HENEGHAN              8 TUAM                55.69S F      
 15 CATHAL MCDONOUGH          11 SHARK               55.72S F      
 16 DYLAN DEVINE               9 GAL                 56.75S F      
 17 DAVID HICKEY              10 LASER               57.88S F      
 18 ZAKARIA FITZGERALD        11 LASER               58.07S F      
 19 MARK HYNES                 8 LASER               58.28S F      
 20 DAVID LENNON               9 SHARK             1:00.78S F      
 21 DARAGH GILHOOLEY          10 TUAM              1:01.22S F      
 22 RORY WALSH                11 LASER             1:02.94S F      
 23 JAMIE GUNNING              9 BL FN             1:06.88S F      
  0 BORIS IAKIMOV             10 TUAM                    NS F      
  0 RUAIRI DALY               10 SHARK                   NS F      
  0 LUKE DAVIN                10 TUAM                    NS F      
 
Girls  12-13 100 FLY
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 GEORGIA MAGAHEY           12 GAL               1:32.62S F      
  2 MEGAN WILLIAMS            12 SHARK             1:33.10S F      
  3 AOIFE BATES               12 SHARK             1:37.47S F      
  4 HAYDEN REEVE              12 SHARK             1:38.75S F      
  5 SARAH RYAN                12 TUAM              1:42.87S F      
  6 ROISIN VAUGHAN            12 GAL               1:43.43S F      
  7 AOIBHINN NI CHOILLE       12 LASER             1:43.62S F      
  8 ORLA O'CONNOR             13 SHARK             1:47.84S F      
  9 JULITA PATOKA             13 BL FN             1:50.15S F      
 10 SARAH MC GATH             12 LASER             1:58.97S F      
  0 CIARA KING                12 SHARK                   NS F      
 
Boys  12-13 100 FLY
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 NIKITA PLOTNIKOV          12 LASER             1:32.22S F      
  2 EOIN O'MALLEY             13 GAL               1:42.00S F      
  3 BRIAN LENNON              12 SHARK             1:46.56S F      
  4 BILLY CLARKE              13 SHARK             1:50.56S F      
  5 MATI DODEK                12 GAL               1:51.50S F      
  0 DOMINIC MATEI             12 GAL                     NS F      
  0 HARRY BURKE               13 TUAM                    DQ F      
 
Girls  14-Ov 100 FLY
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 AOIBHINN MC PHILLIPS      14 LASER             1:42.56S F      
  2 CIARA MOHAN               15 BL FN             1:51.40S F      
 
Boys  14-Ov 100 FLY
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 FEDA MURPHY               16 LASER             1:34.59S F      
 
Girls  11&U 100 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 OLIWIA RODAWSKA           10 GAL               1:24.29S F      
  2 RACHEL DEMPSEY            10 GAL               1:29.75S F      
  3 KRISTINA MCDONAGH          9 BL FN             1:30.56S F      
  4 LUCY O'DEA                11 BL FN             1:30.85S F      
  5 GRAINNE CONNEELY          11 SHARK             1:31.72S F      
  6 ANNA O GORMAN             11 LASER             1:32.00S F      
  7 RACHEL HICKEY             11 LASER             1:32.31S F      
  8 CHLOE BEGLEY              10 GAL               1:33.54S F      
  9 MADISON DAVEY              9 GAL               1:33.81S F      
 10 LAUREN SHARKEY            11 GAL               1:34.85S F      
 11 NAOISE O'DONNELL          11 GAL               1:36.97S F      
 12 RACHEL ELWOOD             10 GAL               1:37.75S F      
 13 CAROL GRIFFIN              9 SHARK             1:38.25S F      
 14 AOIFE DIRRANE             10 LASER             1:38.63S F      
 15 REBECCA LIPTROT           10 SHARK             1:38.92S F      
 16 LILIAN KAVANAGH           10 GAL               1:39.21S F      
 17 GRAINNE O ROURKE          10 TUAM              1:39.47S F      
 18 SORCHA BRENNAN             8 TUAM              1:42.28S F      
 19 CAITRIONA O SULLIVAN      10 SHARK             1:43.00S F      
 20 LEAH RUANE                10 GAL               1:44.68S F      
 21 CAOIMHE LOONEY            11 TUAM              1:45.70S F      
 22 CAOIMHE HOGAN             10 LASER             1:46.19S F      
 23 KATE OWENS                 9 GAL               1:46.50S F      
 24 SARAH BRADLEY             10 GAL               1:49.88S F      
 25 ADRIANNE KAZIMIERCZAK     10 SHARK             1:50.96S F      
 26 NIAMH KENNEDY              9 LASER             1:51.75S F      
 27 AYLAH MURPHY               9 LASER             1:52.97S F      
 28 ROSIE DOORLY               9 GAL               1:57.22S F      
 29 AISLING WALSH             11 GAL               2:00.62S F      
 30 CAOIMHE HICKEY            11 LASER             2:00.87S F      
 31 SIOFRA WATERS              8 TUAM              2:02.22S F      
 32 LAUREN MC DONAGH          10 TUAM              2:06.66S F      
 33 MEABH O ROURKE             7 TUAM              2:07.59S F      
 34 ALLY DAVIN                 7 TUAM              2:24.92S F      
 35 EMILY CUNNINGHAM          10 SHARK             2:34.15S F      
  0 CAITRIONA NIC DHONNCHADH  11 GAL                     NS F      
  0 ROISIN MC HUGH            10 SHARK                  DNF F      
 
Boys  11&U 100 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 NED BURKE                 10 TUAM              1:23.10S F      
  2 FREY DAVEY                10 GAL               1:23.28S F      
  3 AONGHUS COOKE              9 TUAM              1:23.38S F      
  4 EIDHNE KENNEDY            11 GAL               1:23.72S F      
  5 BEN NAUGHTON              11 GAL               1:25.79S F      
  6 MARK O'CONNOR             11 GAL               1:26.29S F      
  7 NIALL JOYCE               11 SHARK             1:26.72S F      
  8 JOHN HYNES                11 LASER             1:28.53S F      
  9 RONAN COLLERAN            10 TUAM              1:30.65S F      
 10 ALEX CLARK                11 SHARK             1:31.50S F      
 11 DARREN MURPHY             10 GAL               1:32.44S F      
 12 DARA HENEGHAN             11 TUAM              1:32.65S F      
 13 CATHAL MCDONOUGH          11 SHARK             1:33.69S F      
 14 OLIN MURRAY               10 TUAM              1:34.19S F      
 15 LUKE DAVIN                10 TUAM              1:34.78S F      
 16 RORY COLLINS              11 BL FN             1:34.79S F      
 17 DANIEL KEARNS             10 SHARK             1:35.91S F      
 18 FIACH O MURCHU            10 LASER             1:38.75S F      
 19 BORIS IAKIMOV             10 TUAM              1:39.91S F      
 20 DYLAN DEVINE               9 GAL               1:40.56S F      
 21 RHYS COMMONS              10 GAL               1:40.71S F      
 22 CIAN HOGAN                 8 LASER             1:41.66S F      
 23 CONOR HENEGHAN            10 TUAM              1:42.21S F      
 24 JOSH MAHON                11 GAL               1:42.87S F      
 25 CAOIMHIN HEFFERNAN        11 LASER             1:43.04S F      
 26 ZAKARIA FITZGERALD        11 LASER             1:43.20S F      
 27 MARK HYNES                 8 LASER             1:43.38S F      
 28 SASHA MC ALEER             8 GAL               1:43.62S F      
 29 FIONN MC CARTHY           10 SHARK             1:43.66S F      
 30 JAKE VAN DE BEEK          11 BL FN             1:44.44S F      
 31 CONOR BUNDSCHU            10 GAL               1:44.87S F      
 31 MARCO MITCHELL            10 GAL               1:44.87S F      
 33 JACK HENEGHAN              8 TUAM              1:45.00S F      
 34 CIAN MC GLUE              10 SHARK             1:45.63S F      
 35 DAVID HICKEY              10 LASER             1:46.74S F      
 36 MICHAEL LEAHY              9 BL FN             1:47.19S F      
 37 DAVID LENNON               9 SHARK             1:47.22S F      
 38 ALFIE DWYER                9 SHARK             1:48.00S F      
 39 TOM DONNELLAN              9 GAL               1:49.37S F      
 41 RORY WALSH                11 LASER             1:52.10S F      
 42 JAMIE GUNNING              9 BL FN             1:58.37S F      
 43 ROSS BRADLEY               9 GAL               2:08.35S F      
  0 DAVEY HEERY               11 GAL                     NS F      
 
Girls  12-13 100 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 CHLOE HEFFERNAN           13 GAL               1:18.21S F      
  2 CIARA MCHUGH MURPHY       12 TUAM              1:20.01S F      
  3 SARAH RYAN                12 TUAM              1:22.69S F      
  4 JANE FRANCIS              12 SHARK             1:22.78S F      
  5 ORLA O'CONNOR             13 SHARK             1:22.91S F      
  6 MEGAN WILLIAMS            12 SHARK             1:23.90S F      
  7 HAYDEN REEVE              12 SHARK             1:25.87S F      
  8 AISHLING O NEILL          12 LASER             1:26.65S F      
  9 AOIBHINN NI CHOILLE       12 LASER             1:27.66S F      
  9 AMY MC DONAGH             13 TUAM              1:27.66S F      
 11 AOIFE BATES               12 SHARK             1:27.97S F      
 12 SARAH MC GATH             12 LASER             1:28.19S F      
 13 CIARA KING                12 SHARK             1:29.53S F      
 14 AILBHE KENNEDY            12 LASER             1:32.53S F      
 15 JULITA PATOKA             13 BL FN             1:32.71S F      
 16 CHLOE MANNION             13 SHARK             1:33.06S F      
 17 EIMEAR WALSH              13 GAL               1:33.82S F      
 18 MARIE FALLON              12 TUAM              1:34.43S F      
 19 SARA HICKEY               12 LASER             1:34.53S F      
 20 OONAGH OWENS              12 LASER             1:36.18S F      
 21 CORA GURRY                12 SHARK             1:38.28S F      
 22 CLADAGH O REILLY          12 TUAM              1:40.59S F      
 23 AOIFE HICKEY              12 SHARK             2:08.93S F      
 
Boys  12-13 100 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 NIKITA PLOTNIKOV          12 LASER             1:16.34S F      
  2 EOIN O'MALLEY             13 GAL               1:20.72S F      
  3 DOMINIC MATEI             12 GAL               1:21.57S F      
  4 BILLY CLARKE              13 SHARK             1:22.57S F      
  5 RYAN HORNET               12 LASER             1:23.28S F      
  6 MATI DODEK                12 GAL               1:23.75S F      
  7 BRIAN LENNON              12 SHARK             1:24.03S F      
  8 OISIN CAREY               13 LASER             1:24.91S F      
  9 CILLIAN JENNINGS          12 SHARK             1:26.59S F      
 10 DARRAGH CUNNINGHAM        12 TUAM              1:39.53S F      
 11 LIAM CLARKE               12 LASER             1:39.93S F      
 12 KELL MURPHY               12 LASER             1:56.62S F      
 13 AARON FAHY                12 GAL               2:09.98S F      
  0 HARRY BURKE               13 TUAM                    NS F      
 
Girls  14-Ov 100 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 ELLEN HYNES               14 LASER             1:13.25S F      
  2 AISHA O'FLYNN             14 SHARK             1:19.03S F      
  3 CIARA MOHAN               15 BL FN             1:23.65S F      
  4 LAOISE KING               14 SHARK             1:25.66S F      
  5 AOIBHINN MC PHILLIPS      14 LASER             1:26.47S F      
  0 RACHEL CONNOLLY           14 LASER                   NS F      
 
Boys  14-Ov 100 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 PÁDRAIG MC WILLIAMS       15 SHARK             1:10.93S F      
  2 CIAN MAC COILLE           14 LASER             1:12.13S F      
  3 OWEN KENNEDY              14 LASER             1:18.47S F      
  4 EOGHAN HEFFERNAN          16 LASER             1:20.69S F      
  5 FEDA MURPHY               16 LASER             1:21.13S F