Tuam Graded Gala NOV 2016                    
 
Girls  11&U 100 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team             
===============================================================================
  1 KATE OWENS                11 GAL               1:21.80S F      
  2 ANNA BURNS                11 SHARK             1:24.06S F      
  3 MICHELLE RAILTON           9 TUAM              1:26.32S F      
  4 KASSIE RATHER              9 GAL               1:26.66S F      
  5 LEANA MC DONAGH           11 SHARK             1:26.84S F      
  6 GILLIAN MURPHY            10 GAL               1:27.06S F      
  7 ROSIE DOORLY              11 GAL               1:27.88S F      
  8 MEABH O ROURKE             9 TUAM              1:28.25S F      
  9 REKA FABIAN               11 LASER             1:28.53S F      
 10 AILIS DALY                10 GAL               1:31.67S F      
 11 SOPHIE LALLY              11 GAL               1:32.41S F      
 12 OLIVIA CURRIE             10 SHARK             1:32.74S F      
 13 CIARA DAVITT              10 GAL               1:33.56S F      
 14 KATIE WATERS              11 GAL               1:34.87S F      
 15 ISABELLE BURKE            11 LASER             1:34.97S F      
 16 NINA BODAMER              11 GAL               1:35.03S F      
 17 EIMEAR O'LEARY            11 GAL               1:35.56S F      
 18 CIARA MULRY               11 SHARK             1:37.93S F      
 19 RACHEL WHELAN             10 SHARK             1:38.22S F      
 20 AILBHE OWENS              11 LASER             1:38.31S F      
 21 MARIJIA GIEDRAITYTE       10 GAL               1:38.78S F      
 22 ISABEL JOYCE               9 SHARK             1:38.87S F      
 23 DEIRBHILE MELODY          10 GAL               1:38.96S F      
 24 AOIBHE MITCHELL           11 TUAM              1:40.10S F      
 25 CLODAGH PARKER            10 TUAM              1:40.65S F      
 25 GRACE WALSH               11 LASER             1:40.65S F      
 27 SARAH GUNNING              9 BL FN             1:40.75S F      
 28 LAURA GERAGHTY             8 GAL               1:42.40S F      
 29 NIAMH MOONEY              10 SHARK             1:42.44S F      
 30 NIAMH MURPHY               8 LASER             1:44.28S F      
 31 OLIWIA BREZEZINSKA        11 GAL               1:45.06S F      
 32 EMELIA JOYCE               9 SHARK             1:45.31S F      
 33 EMILY WOODING             10 GAL               1:46.00S F      
 34 SIOBHAN MCMANAMON         11 SHARK             1:46.22S F      
 35 ABIGAIL O HAIRE           10 SHARK             1:46.34S F      
 36 ISOLDE HANNON              9 BL FN             1:47.32S F      
 37 LIBBY WHITE                9 GAL               1:48.53S F      
 38 CIARA MURRAY              10 TUAM              1:48.65S F      
 39 ALISON BREEN               9 GAL               1:50.49S F      
 40 LOUISA HUSSEY              8 GAL               1:50.94S F      
 41 ALI FLANNERY               9 SHARK             1:54.43S F      
 42 ELLEN MC GANN             10 SHARK             1:54.75S F      
 43 ZAINAB RATHER              8 GAL               1:57.28S F      
 44 ANUSOOYA THAPA             9 GAL               2:05.22S F      
 45 ROISIN SHAUGHNESSY         9 GAL               2:05.62S F      
 46 ECE KARAMANCIL             6 GAL               2:06.78S F      
 47 AINING ZHAN                9 GAL               2:15.40S F      
  0 NIAMH GROGAN               8 GAL                     NS F      
  0 LAOISE SWEENEY            11 GAL                     NS F      
  0 BERNADETTE KENNY          12 BL FN                   NS F      
  0 AVA BRADLEY                8 GAL                     NS F      
 
Boys  11&U 100 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 EUAN JENNINGS             11 SHARK             1:19.00S F      
  2 RORY IGOE                 10 TUAM              1:20.00S F      
  3 KAELAN GENG               11 GAL               1:21.78S F      
  4 RIAN KEARNEY              11 BL FN             1:23.78S F      
  5 DAVID LENNON              11 SHARK             1:24.75S F      
  6 SENAN MC DONNELL          10 GAL               1:24.80S F      
  7 MARTIN MITCHELL           11 GAL               1:28.28S F      
  8 ALFIE DWYER               11 BL FN             1:30.56S F      
  9 JOHN PATTEN               11 GAL               1:30.97S F      
 10 CONOR BURKE               11 GAL               1:32.91S F      
 11 MATTIE NEWELL KIM         10 TUAM              1:33.34S F      
 12 DAVID KILBANE             10 BL FN             1:34.25S F      
 13 BRIAN O'DONNELL           10 GAL               1:34.31S F      
 14 ROSS BRADLEY              11 GAL               1:36.25S F      
 15 JOHN O'SULLIVAN            9 GAL               1:36.56S F      
 16 KELLY ALEX                11 SHARK             1:37.62S F      
 17 JOHN GIBBS                10 GAL               1:37.65S F      
 18 SIMON CAREY               11 LASER             1:38.15S F      
 19 RUAIRI BLANCHARD          11 LASER             1:46.37S F      
 20 HUGH O'SHAUGNESSY          9 BL FN             1:47.03S F      
 21 MATTHEW HYNES              9 LASER             1:49.90S F      
 22 RORY BOYLE                 9 SHARK             1:50.03S F      
 23 JOHN DURKAN                9 BL FN             1:51.80S F      
 24 EOGHAN HART               10 GAL               1:56.94S F      
 24 CATHAL MCGRATH            10 GAL               1:56.94S F      
 26 MICHAEL MACDONNACHA        9 GAL               2:03.94S F      
 27 RIAIN KENNEDY             10 GAL               2:07.00S F      
 28 VICTOR TASHEV             10 TUAM              2:10.14S F      
  0 MICHAEL HUSSEY            10 GAL                     NS F      
  0 MICHAEL SMYTH              8 LASER                   NS F      
  0 PADDY SMYTH                9 LASER                   NS F      
 
Girls  12-13 100 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 GRAINNE CONNEELY          13 SHARK             1:13.50S F      
  2 BERNADETTE KENNY          12 BL FN             1:16.10S F      
  3 LUCY O'DEA                13 BL FN             1:16.12S F      
  4 HANNAH DURKAN             12 BL FN             1:18.12S F      
  5 CAITRIONA NICDHONNCHADHA  12 GAL               1:19.10S F      
  6 AILISE PRICE              13 SHARK             1:20.94S F      
  7 GRAINNE O ROURKE          12 TUAM              1:21.56S F      
  8 MARIA NICDHONNACHA        12 GAL               1:22.00S F      
  9 ANOUSKA VINOD             12 GAL               1:23.84S F      
 10 AOIFE SWEENEY             12 GAL               1:25.28S F      
 10 KATIE MACKEN              12 GAL               1:25.28S F      
 12 SANDRA BEDYNEK            13 BL FN             1:25.66S F      
 13 EMILY TALBOT              12 BL FN             1:26.02S F      
 14 CAOIMHE NI BHRION         13 LASER             1:27.75S F      
 15 SARA MAIA MARTINS         12 BL FN             1:28.25S F      
 15 LAURA REKAI               12 SHARK             1:28.25S F      
 17 ELLA DONNELLAN            12 TUAM              1:28.50S F      
 18 AINNE FEENEY              12 LASER             1:28.66S F      
 19 FARAH COLLINS             13 TUAM              1:31.03S F      
 20 EMMA O'SHEA               13 GAL               1:31.41S F      
 21 EMILY ROONEY              12 BL FN             1:31.84S F      
 22 JASMINE GAVIN             12 SHARK             1:32.13S F      
 23 PAULA CRISIN              13 LASER             1:33.79S F      
 24 SIVE TOBIN                13 TUAM              1:39.47S F      
 
Boys  12-13 100 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 LUKE BURKE                13 BL FN             1:08.02S F      
  2 PADRAIC MCCARTHY          13 LASER             1:14.75S F      
  3 FERGHAL BLANCHARD         13 LASER             1:14.99S F      
  4 NATHAN TODD               12 LASER             1:15.02S F      
  5 JAKE VAN DE BEEK          13 BL FN             1:15.91S F      
  6 ILIR SURDULLI             13 SHARK             1:16.34S F      
  7 EOIN MC DERMOTT           13 BL FN             1:16.87S F      
  8 WILLIAM MC DONNELL        12 GAL               1:18.41S F      
  9 DANIEL KEARNS             12 SHARK             1:21.81S F      
 10 BORIS IAKIMOV             12 TUAM              1:22.00S F      
 11 ODIE MELIA                12 TUAM              1:22.59S F      
 12 ANTHONY BOYLE             12 BL FN             1:25.71S F      
 13 CATHAL HANNON             12 BL FN             1:32.38S F      
 14 VLAD CHIZHEVSKI           13 GAL               1:35.90S F      
 15 DARAGH GORMLEY            12 TUAM              1:42.35S F      
 16 LUKE TIERNEY              13 TUAM              1:42.37S F      
 17 DEAN MORRIN               12 TUAM              1:45.53S F      
  0 ALEX CLARK                13 SHARK                   NS F      
 
Girls  14-Ov 100 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 CLADAGH O REILLY          14 TUAM              1:15.69S F      
  2 LISA REKAI                14 SHARK             1:22.30S F      
 
Boys  14-Ov 100 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 CIAN CLOONAN              16 BL FN             1:06.03S F      
  2 FABIAN MANGAN             15 BL FN             1:09.15S F      
  3 LIAM CLARKE               14 LASER             1:18.34S F      
  4 KELL MURPHY               14 SHARK             1:18.75S F      
  5 PATRICK LENEHAN           16 BL FN             1:32.06S F      
 
Girls  11&U 200 BREAST
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 KASSIE RATHER              9 GAL               3:44.75S F      
  2 GILLIAN MURPHY            10 GAL               3:51.14S F      
  3 MICHELLE RAILTON           9 TUAM              3:52.47S F      
  4 KATE OWENS                11 GAL               3:55.25S F      
  5 ROSIE DOORLY              11 GAL               3:59.69S F      
  6 ISABELLE BURKE            11 LASER             4:01.09S F      
  7 ANNA BURNS                11 SHARK             4:01.34S F      
  8 OLIWIA BREZEZINSKA        11 GAL               4:05.50S F      
  9 NINA BODAMER              11 GAL               4:06.53S F      
 10 OLIVIA CURRIE             10 SHARK             4:08.56S F      
 11 KATIE WATERS              11 GAL               4:11.72S F      
 12 CIARA DAVITT              10 GAL               4:13.91S F      
 13 RACHEL WHELAN             10 SHARK             4:14.44S F      
 14 ISOLDE HANNON              9 BL FN             4:15.41S F      
 15 SOPHIE LALLY              11 GAL               4:15.56S F      
 16 GRACE WALSH               11 LASER             4:16.34S F      
 17 EIMEAR O'LEARY            11 GAL               4:17.81S F      
 18 MARIJIA GIEDRAITYTE       10 GAL               4:19.32S F      
 19 NIAMH MOONEY              10 SHARK             4:20.03S F      
 20 AILIS DALY                10 GAL               4:20.28S F      
 21 EMELIA JOYCE               9 SHARK             4:35.03S F      
 22 NIAMH MURPHY               8 LASER             4:41.40S F      
 23 DISA COFFEY               10 TUAM              5:06.03S F      
 
Boys  11&U 200 BREAST
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 RIAN KEARNEY              11 BL FN             3:42.00S F      
  2 DAVID LENNON              11 SHARK             3:52.41S F      
  2 MARTIN MITCHELL           11 GAL               3:52.41S F      
  4 ROSS BRADLEY              11 GAL               3:52.45S F      
  5 SENAN MC DONNELL          10 GAL               3:57.23S F      
  6 CONOR BURKE               11 GAL               3:58.83S F      
  7 KAELAN GENG               11 GAL               4:09.03S F      
  8 SIMON CAREY               11 LASER             4:32.66S F      
  9 ALFIE DWYER               11 BL FN             4:33.47S F      
 10 RUAIRI BLANCHARD          11 LASER             4:36.19S F      
 11 JOHN GIBBS                10 GAL               4:47.56S F      
 12 VICTOR TASHEV             10 TUAM              5:07.47S F      
 13 HUGH O'SHAUGNESSY          9 BL FN             5:10.41S F      
  0 MICHAEL HUSSEY            10 GAL                     NS F      
  0 PADDY SMYTH                9 LASER                   NS F      
 
Girls  12-13 200 BREAST
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 SANDRA BEDYNEK            13 BL FN             3:34.99S F      
  2 PAULA CRISIN              13 LASER             3:41.84S F      
  3 EMMA O'SHEA               13 GAL               3:56.49S F      
  4 KATIE MACKEN              12 GAL               3:57.20S F      
  5 ANOUSKA VINOD             12 GAL               3:58.11S F      
  6 LAURA REKAI               12 SHARK             3:58.25S F      
  7 GRAINNE CONNEELY          13 SHARK             3:58.72S F      
  8 AILISE PRICE              13 SHARK             3:58.81S F      
  9 CAITRIONA NICDHONNCHADHA  12 GAL               3:59.00S F      
 10 HANNAH DURKAN             12 BL FN             3:59.93S F      
 11 CAOIMHE NI BHRION         13 LASER             4:00.52S F      
 12 MARIA NICDHONNACHA        12 GAL               4:05.41S F      
 13 SARA MAIA MARTINS         12 BL FN             4:11.87S F      
 14 AOIFE SWEENEY             12 GAL               4:12.00S F      
 15 EMILY TALBOT              12 BL FN             4:12.97S F      
 
Boys  12-13 200 BREAST
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 EOIN MC DERMOTT           13 BL FN             3:29.05S F      
  2 FERGHAL BLANCHARD         13 LASER             3:31.66S F      
  3 PADRAIC MCCARTHY          13 LASER             3:33.97S F      
  4 NATHAN TODD               12 LASER             3:37.22S F      
  5 ILIR SURDULLI             13 SHARK             3:38.12S F      
  6 JAKE VAN DE BEEK          13 BL FN             3:38.41S F      
  7 BORIS IAKIMOV             12 TUAM              3:40.66S F      
  8 FIONN MC CARTHY           12 SHARK             3:47.84S F      
  9 ODIE MELIA                12 TUAM              3:51.34S F      
 10 WILLIAM MC DONNELL        12 GAL               3:57.16S F      
 11 CATHAL HANNON             12 BL FN             4:18.69S F      
 12 LUKE TIERNEY              13 TUAM              4:26.42S F      
 
Girls  14-Ov 200 BREAST
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 CLADAGH O REILLY          14 TUAM              3:35.97S F      
  2 LISA REKAI                14 SHARK             3:40.60S F      
 
Boys  14-Ov 200 BREAST
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 CIAN CLOONAN              16 BL FN             2:57.44S F      
  2 FABIAN MANGAN             15 BL FN             3:14.63S F      
  3 LIAM CLARKE               14 LASER             3:32.00S F      
  4 KELL MURPHY               14 SHARK             3:52.25S F      
 
Girls  11&U 100 BACK
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 REKA FABIAN               11 LASER             1:35.92S F      
  2 KASSIE RATHER              9 GAL               1:37.47S F      
  3 ROSIE DOORLY              11 GAL               1:39.22S F      
  4 OLIVIA CURRIE             10 SHARK             1:40.22S F      
  5 GILLIAN MURPHY            10 GAL               1:42.00S F      
  6 LEANA MC DONAGH           11 SHARK             1:43.28S F      
  7 KATIE WATERS              11 GAL               1:43.62S F      
  8 MICHELLE RAILTON           9 TUAM              1:46.30S F      
  9 NIAMH MOONEY              10 SHARK             1:47.33S F      
 10 AILIS DALY                10 GAL               1:48.30S F      
 11 AOIBHE MITCHELL           11 TUAM              1:48.91S F      
 12 RACHEL WHELAN             10 SHARK             1:49.34S F      
 13 SOPHIE LALLY              11 GAL               1:49.38S F      
 14 MARIJIA GIEDRAITYTE       10 GAL               1:49.50S F      
 15 CIARA DAVITT              10 GAL               1:49.68S F      
 16 DEIRBHILE MELODY          10 GAL               1:50.71S F      
 17 NINA BODAMER              11 GAL               1:51.91S F      
 18 ISABELLE BURKE            11 LASER             1:52.10S F      
 19 EIMEAR O'LEARY            11 GAL               1:52.31S F      
 20 SIOBHAN MCMANAMON         11 SHARK             1:53.50S F      
 21 OLIWIA BREZEZINSKA        11 GAL               1:55.40S F      
 22 LOUISA HUSSEY              8 GAL               1:55.47S F      
 23 DISA COFFEY               10 TUAM              1:56.35S F      
 24 NIAMH GROGAN               8 GAL               1:56.50S F      
 25 ISABEL JOYCE               9 SHARK             1:56.75S F      
 26 LAURA GERAGHTY             8 GAL               1:57.06S F      
 27 ALI FLANNERY               9 SHARK             1:57.50S F      
 28 CLODAGH PARKER            10 TUAM              1:59.00S F      
 29 GRACE WALSH               11 LASER             1:59.08S F      
 30 ELLEN MC GANN             10 SHARK             1:59.97S F      
 31 EMILY WOODING             10 GAL               2:01.22S F      
 32 AILBHE OWENS              11 LASER             2:01.78S F      
 33 ALISON BREEN               9 GAL               2:02.53S F      
 34 ABIGAIL O HAIRE           10 SHARK             2:05.68S F      
 35 ROISIN SHAUGHNESSY         9 GAL               2:06.75S F      
 36 ECE KARAMANCIL             6 GAL               2:07.57S F      
 37 LIBBY WHITE                9 GAL               2:08.68S F      
 38 NIAMH MURPHY               8 LASER             2:11.40S F      
 39 ZAINAB RATHER              8 GAL               2:11.47S F      
 40 AINING ZHAN                9 GAL               2:25.09S F      
 41 ANUSOOYA THAPA             9 GAL               2:28.00S F      
  0 AVA BRADLEY                8 GAL                     NS F      
  0 BERNADETTE KENNY          12 BL FN                   NS F      
 
Boys  11&U 100 BACK
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 KAELAN GENG               11 GAL               1:31.50S F      
  2 EUAN JENNINGS             11 SHARK             1:34.31S F      
  3 SENAN MC DONNELL          10 GAL               1:37.19S F      
  4 MATTIE NEWELL KIM         10 TUAM              1:37.75S F      
  5 DAVID LENNON              11 SHARK             1:40.44S F      
  6 BRIAN O'DONNELL           10 GAL               1:41.25S F      
  7 RIAN KEARNEY              11 BL FN             1:41.31S F      
  8 JOHN PATTEN               11 GAL               1:42.00S F      
  9 MARTIN MITCHELL           11 GAL               1:43.28S F      
 10 RORY IGOE                 10 TUAM              1:43.84S F      
 10 DAVID KILBANE             10 BL FN             1:43.84S F      
 12 JOHN O'SULLIVAN            9 GAL               1:49.21S F      
 13 CONOR BURKE               11 GAL               1:50.30S F      
 14 ALFIE DWYER               11 BL FN             1:52.31S F      
 15 SIMON CAREY               11 LASER             1:54.60S F      
 16 RORY BOYLE                 9 SHARK             1:54.97S F      
 17 ROSS BRADLEY              11 GAL               1:57.41S F      
 18 JOHN GIBBS                10 GAL               1:58.00S F      
 19 KELLY ALEX                11 SHARK             1:58.28S F      
 20 MATTHEW HYNES              9 LASER             2:00.00S F      
 21 CATHAL MCGRATH            10 GAL               2:02.31S F      
 22 EOGHAN HART               10 GAL               2:06.07S F      
 23 RIAIN KENNEDY             10 GAL               2:11.97S F      
 24 HUGH O'SHAUGNESSY          9 BL FN             2:13.91S F      
 25 VICTOR TASHEV             10 TUAM              2:20.00S F      
 26 MICHAEL MACDONNACHA        9 GAL               2:42.25S F      
  0 PADDY SMYTH                9 LASER                   NS F      
  0 MICHAEL SMYTH              8 LASER                   NS F      
  0 MICHAEL HUSSEY            10 GAL                     NS F      
 
Girls  12-13 100 BACK
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 BERNADETTE KENNY          12 BL FN             1:31.02S F      
  2 HANNAH DURKAN             12 BL FN             1:32.20S F      
  3 KATIE MACKEN              12 GAL               1:34.68S F      
  4 AILISE PRICE              13 SHARK             1:35.13S F      
  5 SARA MAIA MARTINS         12 BL FN             1:36.34S F      
  6 MARIA NICDHONNACHA        12 GAL               1:37.23S F      
  7 CAOIMHE NI BHRION         13 LASER             1:38.93S F      
  8 AINNE FEENEY              12 LASER             1:39.03S F      
  9 GRAINNE O ROURKE          12 TUAM              1:39.38S F      
 10 LAURA REKAI               12 SHARK             1:40.03S F      
 11 ANOUSKA VINOD             12 GAL               1:41.96S F      
 12 SIVE TOBIN                13 TUAM              1:42.20S F      
 13 EMILY TALBOT              12 BL FN             1:42.99S F      
 14 FARAH COLLINS             13 TUAM              1:45.91S F      
 14 PAULA CRISIN              13 LASER             1:45.91S F      
 16 AOIFE SWEENEY             12 GAL               1:47.31S F      
 17 JASMINE GAVIN             12 SHARK             1:49.40S F      
 18 EMILY ROONEY              12 BL FN             1:56.19S F      
 19 EMMA O'SHEA               13 GAL               2:01.78S F      
  0 SANDRA BEDYNEK            13 BL FN                   NS F      
 
Boys  12-13 100 BACK
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 NATHAN TODD               12 LASER             1:25.75S F      
  2 EOIN MC DERMOTT           13 BL FN             1:29.90S F      
  3 FERGHAL BLANCHARD         13 LASER             1:30.01S F      
  4 FIONN MC CARTHY           12 SHARK             1:31.59S F      
  5 JAKE VAN DE BEEK          13 BL FN             1:31.79S F      
  6 DANIEL KEARNS             12 SHARK             1:36.84S F      
  7 ANTHONY BOYLE             12 BL FN             1:37.44S F      
  8 BORIS IAKIMOV             12 TUAM              1:37.47S F      
  9 ODIE MELIA                12 TUAM              1:38.80S F      
 10 VLAD CHIZHEVSKI           13 GAL               1:45.50S F      
 11 CATHAL HANNON             12 BL FN             1:50.69S F      
 12 LUKE TIERNEY              13 TUAM              1:59.70S F      
 13 DEAN MORRIN               12 TUAM              2:07.00S F      
 
Girls  14-Ov 100 BACK
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 CLADAGH O REILLY          14 TUAM              1:28.54S F      
 
Boys  14-Ov 100 BACK
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 FABIAN MANGAN             15 BL FN             1:25.84S F      
  2 LIAM CLARKE               14 LASER             1:30.75S F      
  3 PATRICK LENEHAN           16 BL FN             1:56.97S F