CONNACHT REGION CHRISTMAS 50'S GALA WESTPORT - 03/12/2017           
                                
 
Event 1  Girls 11 & Under 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lynott, Aisling           11 B DOL                1:14.00      25.25  
  2 O Connor, Anna            11 SLIGO                1:00.00      41.01  
  3 Mc Elevey, Kate            9 CBAR                   55.97      45.32  
  4 Walshe, Caoimhe            9 B DOL                  49.70      45.77  
  5 O Grady, Lily             10 SLIGO                  50.12      47.34  
  6 Ruane, Ellen              11 CLM                    59.33      47.72  
  7 O'Brien, Hannah           11 WPORT                1:00.00      48.17  
  8 Naylor, Erin              11 Ballina SC             53.69      48.40  
  9 Rabbitt, Aisling          10 CLM                  1:00.00      49.25  
 10 Noonan, Ellen             11 WPORT                     NT      49.70  
 11 Mc Glinchey, Aoibhin      11 SLIGO                  57.19      49.82  
 12 Mc Donnell, Lauren        11 CBAR                   54.84      50.20  
 13 Kelly, Aoife              10 Ballina SC           1:00.00      50.21  
 14 Horkan, Holly              9 WPORT                  56.00      52.67  
 15 Moran, Grainne            11 Ballina SC             53.69      52.69  
 16 Hughes, Hannah            11 Ballina SC             59.36      53.72  
 17 Clarke, Aoife             11 B DOL                1:00.00      53.74  
 18 Beattie, Chloe            10 Ballina SC             58.11      53.81  
 19 Cleary, Laura Jane        11 WPORT                  55.90      53.93  
 20 Jordan, Aoife             10 WPORT                1:05.00      54.31  
 21 Golden, Ava               10 Ballina SC           1:01.03      55.24  
 22 Mc Dermott Williams, Sha  10 SLIGO                1:25.15      55.26  
 23 Breslin, Amy              11 CLM                    54.56      55.58  
 24 Geraghty, Saffron O        9 Ballina SC             59.63      56.03  
 25 Fox, Zoe                  10 Ballina SC           1:01.36      57.19  
 26 Bracken, Ciara            11 CLM                  1:00.00      57.94  
 27 Hackett, Caoimhe           9 B DOL                1:12.00      58.87  
 28 Naylor, Croi               9 Ballina SC           1:05.69      59.97  
 29 O Donnell, Latisha        11 B DOL                1:11.00    1:01.31  
 30 Butler, Ellie              9 B DOL                1:11.00    1:01.71  
 31 Fitzgerald, Aine          10 CBAR                 1:20.10    1:01.77  
 32 Gallagher, Aiveen         10 Ballina SC           1:01.62    1:02.21  
 33 Quinn, Laoise             10 WPORT                1:01.30    1:02.30  
 34 Kelly, Alana               9 CLM                  1:00.00    1:02.51  
 35 Egan, Ella                10 B DOL                1:05.00    1:02.74  
 36 Robinson, Erin             9 WPORT                1:08.80    1:03.16  
 37 Ryan, Emily                9 B DOL                1:15.00    1:04.22  
 38 McGowan, Laoise           10 B DOL                1:15.00    1:07.69  
 39 Conmy, Amy                 9 B DOL                1:11.00    1:08.87  
 40 Brehony, Chloe            10 B DOL                     NT    1:15.77  
 41 Roche, Aoife              11 B DOL                1:12.60    1:16.50  
 
Event 1  Girls 12-13 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McManus, Rachel           13 SLIGO                  42.06      41.09  
  2 Deely, Lauren             12 CBAR                   46.21      43.12  
  3 Murphy, Caoimhe           13 Ballina SC             46.78      47.11  
  4 Golden, Ciara             12 Ballina SC             49.28      47.34  
  5 O'Brien, Maria            13 Ballina SC             44.34      47.35  
  6 McNulty, Katie            12 Ballina SC             52.71      47.69  
  7 McHale, Aoife             12 Ballina SC             45.78      47.86  
  8 Kelly, Katelyn            13 SLIGO                1:00.00      48.17  
  9 Berry McLaughlin, Lilly   12 WPORT                  53.30      48.72  
 10 Barrett, Clodagh          12 SLIGO                  49.62      48.78  
 11 Mc Carthy, Siofra         12 SLIGO                  52.81      51.46  
 12 Bourke, Isabelle          12 Ballina SC             54.11      51.54  
 13 Mc Carthy, Caoimhe        13 SLIGO                  58.47      52.38  
 14 Knaf, Anna                12 Ballina SC             51.28      53.08  
 15 Moffatt, Grainne          13 Ballina SC           1:03.03      53.25  
 16 O'Brien, Rachel           12 Ballina SC             59.19      53.70  
 17 Tansey, Caoimhe           12 B DOL                1:10.00      53.77  
 18 Clasby, Emma              13 B DOL                1:10.00      54.10  
 19 Yumethma, Thulini         12 SLIGO                1:00.00      54.71  
 20 Mc Guire, Meave A         12 Ballina SC             56.75      55.44  
 
Event 1  Girls 14 & Over 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Walsh, Amy                14 Ballina SC             45.56      44.42  
  2 Jedrol, Wikoria           14 SLIGO                  47.34      48.73  
  3 Walker, Cliona            15 SLIGO                1:00.00      49.15  
 
Event 2  Boys 11 & Under 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dillon, Evan              10 CLM                    47.17      43.22  
  2 O'Malley, Kyle            10 WPORT                     NT      44.65  
  3 Bradley, Mark             10 SLIGO                  45.79      46.34  
  4 Doherty, Tiernan          11 Ballina SC             52.73      47.36  
  5 French, Dominic           11 SLIGO                  49.00      47.40  
  6 Ryan, Mathew              11 B DOL                  47.00      47.82  
  7 Gilmartin, Darragh        10 SLIGO                1:00.00      50.02  
  8 Mc Namara, Adam           10 CLM                  1:00.00      50.35  
  9 Reid, Finn D              11 Ballina SC           1:01.00      50.80  
 10 Duggan, Jason             11 Ballina SC             53.62      51.01  
 11 Doyle, Lochlan            10 CBAR                   56.85      51.28  
 12 Doherty, Ethan            11 CBAR                   48.78      51.95  
 13 Mc Namara, Cormac         10 CBAR                 1:05.78      52.49  
 14 Kelly, Charlie            11 WPORT                1:01.80      52.68  
 15 Rowland, Kevin            10 CBAR                 1:03.66      53.54  
 16 Greer, Mark               10 SLIGO                1:00.00      54.16  
 17 Duggan, Diarmuid           9 Ballina SC             59.25      54.74  
 18 Fitzpatrick, Cian K        9 Ballina SC           1:03.19      55.92  
 19 Ruane, James A            10 Ballina SC             59.65      56.11  
 20 McGowan, Mattie           10 Ballina SC           1:05.71      57.20  
 21 O Malley, Alan            10 Ballina SC             57.16      57.60  
 22 O'Brien, Jack             10 Ballina SC           1:03.65      58.56  
 23 Noone, Oisin              10 SLIGO                1:00.00    1:02.88  
 24 Mcgowan, Donnacha         10 Ballina SC           1:06.44    1:04.66  
 25 Whyte, Charlie             9 B DOL                1:12.00    1:04.75  
 
Event 2  Boys 12-13 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mc Donagh, Edward         12 SLIGO                  44.06      40.50  
  2 O Boyle, Michael          13 Ballina SC             41.40      41.11  
  3 Murphy, Adam              12 CBAR                   46.52      41.64  
  4 Gallagher, Rory           13 CBAR                   42.12      41.98  
  5 McAloon, Conor            12 Ballina SC             47.91      42.00  
  6 Rowley Hopkins, Callum    13 SLIGO                1:00.00      47.12  
  7 Moore, Cillian            12 CBAR                   58.87      47.85  
  8 Enright, Colm             12 CBAR                   56.61      50.59  
  9 Maguire, Alex             13 B DOL                1:07.00      54.74  
 
Event 3  Girls 11 & Under 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Flemming, Laura           11 B DOL                  53.25      48.38  
  2 O Connor, Anna            11 SLIGO                  50.95      50.38  
  3 Mc Glinchey, Aoibhin      11 SLIGO                  56.75      51.53  
  4 Coen, Ellen               10 SLIGO                  54.01      51.66  
  5 Macken, Aoishe            10 WPORT                  57.30      51.97  
  6 Kelly, Sienna             11 CLM                    58.15      52.96  
  7 Mc Donnell, Lauren        11 CBAR                   56.81      53.21  
  8 Higgins, Cara             11 CLM                  1:00.00      53.50  
  9 Hunter, Ellen             11 SLIGO                1:01.63      54.46  
 10 Hunter, Lauren            10 SLIGO                1:59.81      54.60  
 11 Hodges, Clodagh           11 WPORT                1:02.20      56.19  
 12 Rabbitt, Aisling          10 CLM                    59.41      56.31  
 13 Mc Elevey, Kate            9 CBAR                 1:00.28      56.33  
 14 O Grady, Lily             10 SLIGO                1:00.53      57.19  
 15 Breslin, Amy              11 CLM                    55.51      57.23  
 16 Cook, Emma                10 CBAR                 1:08.82      57.93  
 17 Hodges, Maebhe            11 WPORT                1:04.30      57.99  
 18 Cogan, Grainne            11 CBAR                 1:04.40      58.35  
 19 Moran, Grainne            11 Ballina SC           1:09.17      58.51  
 20 Bradley, Jane             11 SLIGO                1:00.28      58.56  
 21 Naylor, Erin              11 Ballina SC           1:03.81      59.28  
 22 Jordan, Aoife             10 WPORT                1:10.00      59.58  
 23 Warde, Deirdre            11 CLM                    59.22      59.69  
 24 Finnerty, Eabha           10 CLM                  1:01.36      59.70  
 25 Gilligan, Anna            11 CLM                  1:00.00    1:00.00  
 26 Kelly, Aoife              10 Ballina SC           1:00.00    1:00.24  
 27 Lynott, Aisling           11 B DOL                1:10.00    1:00.52  
 28 Fitzgerald, Aine          10 CBAR                 1:09.45    1:01.13  
 29 Nugent, Laura             11 Ballina SC             53.00    1:01.27  
 30 Canny, Aoife               9 CBAR                 1:17.57    1:01.29  
 31 Horkan, Holly              9 WPORT                1:02.20    1:01.76  
 32 Hughes, Hannah            11 Ballina SC           1:03.03    1:04.46  
 33 Robinson, Erin             9 WPORT                1:22.80    1:07.96  
 34 Beattie, Chloe            10 Ballina SC           1:16.19    1:10.21  
 35 Mc Dermott Williams, Sha  10 SLIGO                1:43.59    1:10.72  
 36 Gallagher, Aiveen         10 Ballina SC           1:17.98    1:12.02  
 37 Egan, Ella                10 B DOL                1:13.11    1:12.72  
 38 Naylor, Croi               9 Ballina SC           1:12.72    1:15.00  
 39 Kelly, Alana               9 CLM                  1:00.00    1:15.41  
 40 Quinn, Laoise             10 WPORT                1:19.10    1:15.92  
 41 Clarke, Aoife             11 B DOL                1:12.00    1:22.14  
 
Event 3  Girls 12-13 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Sullivan, Cliodhna      13 SLIGO                     NT      43.36  
  2 McManus, Rachel           13 SLIGO                  51.34      48.55  
  3 Deely, Lauren             12 CBAR                   53.28      49.05  
  4 McHale, Aoife             12 Ballina SC             54.37      51.84  
  5 Murphy, Caoimhe           13 Ballina SC             54.37      52.36  
  6 Conway, Abi               13 WPORT                  52.00      52.56  
  7 Berry McLaughlin, Lilly   12 WPORT                  53.60      53.17  
  8 Dunne, Niamh              12 CBAR                   59.88      54.19  
  9 O'Connor, Roisin          12 CBAR                 1:05.69      54.26  
 10 McLoughlin, Avril         12 WPORT                  55.60      54.75  
 11 Golden, Ciara             12 Ballina SC             56.84      55.02  
 12 Moffatt, Grainne          13 Ballina SC           1:04.44      56.13  
 13 Feeney, Meadbh            13 WPORT                1:04.30      56.19  
 14 Greer, Jessica            12 SLIGO                1:01.16      57.03  
 15 Mc Guire, Meave A         12 Ballina SC           1:08.12      58.96  
 16 Mc Carthy, Siofra         12 SLIGO                1:08.71      59.37  
 17 Bourke, Isabelle          12 Ballina SC           1:04.00      59.56  
 18 McNulty, Katie            12 Ballina SC           1:01.29    1:01.30  
 19 Knaf, Anna                12 Ballina SC           1:12.72    1:03.00  
 20 Clasby, Emma              13 B DOL                1:12.00    1:03.56  
 21 Grehan, Leah              12 WPORT                     NT    1:03.89  
 22 Kelly, Katelyn            13 SLIGO                1:00.00    1:07.94  
 23 Hennessy, Aoife           13 WPORT                1:05.00    1:11.70  
 24 O'Brien, Rachel           12 Ballina SC           1:16.11    1:13.59  
 
Event 3  Girls 14 & Over 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gallagher, Lauren         14 WPORT                  48.30      46.66  
  2 Hennessy, Cliodhna        15 WPORT                1:00.00      51.85  
  3 Jedrol, Wikoria           14 SLIGO                  51.84      54.16  
  4 Walker, Cliona            15 SLIGO                1:00.00    1:01.88  
 
Event 4  Boys 11 & Under 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Woolley, Luke             11 CLM                    54.57      47.53  
  2 Mc Namara, Adam           10 CLM                    57.59      49.60  
  3 Curley, Cillian           10 CBAR                   57.60      51.74  
  4 Viglas, Martin            11 SLIGO                  57.28      51.94  
  5 French, Dominic           11 SLIGO                1:00.00      53.19  
  6 Gilmartin, Darragh        10 SLIGO                1:00.00      53.42  
  7 Dillon, Evan              10 CLM                  1:04.11      54.62  
  8 Masterson, Callum         10 CBAR                 1:06.38      56.62  
  9 Woolley, David             9 CLM                  1:00.00      57.14  
 10 Byrne, Eanna              10 CLM                  1:00.00      57.45  
 11 Kelly, Charlie            11 WPORT                1:01.40      57.54  
 12 Greer, Mark               10 SLIGO                1:00.00      58.51  
 13 Doherty, Tiernan          11 Ballina SC           1:01.38    1:03.45  
 14 Duggan, Diarmuid           9 Ballina SC           1:04.65    1:04.22  
 15 Doyle, Lochlan            10 CBAR                 1:11.19    1:05.39  
 16 Reid, Finn D              11 Ballina SC           1:13.21    1:10.73  
 17 Mc Namara, Cormac         10 CBAR                 1:06.56    1:10.97  
 18 Noone, Oisin              10 SLIGO                1:00.00    1:11.04  
 19 Finnerty, Eoin            10 B DOL                1:12.00    1:11.17  
 
Event 4  Boys 12-13 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Finnerty, Cathal          13 CLM                    51.86      43.22  
  2 Treanor, Eoin             12 CLM                    49.88      45.41  
  3 Staunton, Peter           12 CLM                    52.41      46.03  
  4 Gallagher, Rory           13 CBAR                   53.02      49.33  
  5 Mc Donagh, Edward         12 SLIGO                  58.13      51.17  
  6 Rowley Hopkins, Callum    13 SLIGO                1:00.00      51.59  
  7 Flemming, Shane           12 B DOL                  52.57      52.72  
  8 Killeen, Pearse           12 CLM                  1:00.40      54.32  
  9 Enright, Colm             12 CBAR                 1:08.00      57.41  
 10 O Boyle, Michael          13 Ballina SC             58.49      58.27  
 11 Moore, Cillian            12 CBAR                   59.62    1:00.19  
 
Event 5  Girls 11 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kelly, Sienna             11 CLM                    46.01      45.93  
  2 Hunter, Ellen             11 SLIGO                  48.11      47.13  
  3 Hunter, Lauren            10 SLIGO                  49.61      48.89  
  4 Flemming, Laura           11 B DOL                  55.85      50.86  
  5 Cleary, Laura Jane        11 WPORT                  55.90      53.41  
  6 Bracken, Ciara            11 CLM                  1:00.37      58.14  
  7 Nugent, Laura             11 Ballina SC           1:01.00      59.15  
  8 Coen, Ellen               10 SLIGO                1:00.00    1:07.60  
 
Event 5  Girls 12-13 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Sullivan, Cliodhna      13 SLIGO                  57.25      42.03  
  2 Greer, Jessica            12 SLIGO                  47.03      46.23  
  3 McLoughlin, Avril         12 WPORT                  48.60      46.43  
  4 O'Brien, Maria            13 Ballina SC             51.72      48.21  
  5 O'Connor, Roisin          12 CBAR                 1:02.41      48.30  
  6 McManus, Rachel           13 SLIGO                  44.81      49.16  
  7 Mc Carthy, Caoimhe        13 SLIGO                  59.22      52.13  
  8 Barrett, Clodagh          12 SLIGO                  53.66      52.48  
  9 Yumethma, Thulini         12 SLIGO                1:11.56      54.92  
 10 Mc Carthy, Siofra         12 SLIGO                  56.81      57.05  
 
Event 5  Girls 14 & Over 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gallagher, Lauren         14 WPORT                  47.20      42.12  
  2 Jedrol, Wikoria           14 SLIGO                  45.62      46.26  
  3 Walsh, Amy                14 Ballina SC             56.91      50.97  
 
Event 6  Boys 11 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Woolley, Luke             11 CLM                    41.84      39.10  
  2 Viglas, Martin            11 SLIGO                  51.28      47.45  
  3 Curley, Cillian           10 CBAR                   51.67      47.64  
  4 Bradley, Mark             10 SLIGO                  49.05      53.42  
  5 Woolley, David             9 CLM                  1:06.25      53.54  
  6 Ryan, Mathew              11 B DOL                  57.00      57.38  
  7 Donnelly, Raef            11 CBAR                 1:04.27      57.95  
  8 Rowland, Kevin            10 CBAR                 1:04.11    1:01.35  
  9 O Malley, Alan            10 Ballina SC           1:23.21    1:18.43  
 
Event 6  Boys 12-13 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Murphy, Adam              12 CBAR                   47.08      39.11  
  2 Mc Donagh, Edward         12 SLIGO                  45.34      42.23  
  3 Staunton, Peter           12 CLM                    55.46      46.23  
  4 McAloon, Conor            12 Ballina SC             49.19      48.05  
  5 Flemming, Shane           12 B DOL                  49.84      51.66  
  6 Lynott, Thomas            13 B DOL                  58.00      54.92  
  7 Rowley Hopkins, Callum    13 SLIGO                1:00.00      54.94  
  8 Killeen, Pearse           12 CLM                  1:00.00      55.69  
 
Event 7  Girls 11 & Under 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Curley, Caoimhe           11 CBAR                   41.54      35.86  
  2 Bradley, Jane             11 SLIGO                  41.00      36.90  
  3 Hunter, Ellen             11 SLIGO                  48.34      39.12  
  4 Higgins, Cara             11 CLM                    43.03      39.80  
  5 Walshe, Caoimhe            9 B DOL                  40.50      40.17  
  6 Mc Donnell, Lauren        11 CBAR                   40.23      40.27  
  7 Mc Elevey, Kate            9 CBAR                   42.53      40.60  
  8 Kelly, Sienna             11 CLM                    38.48      40.71  
  9 Mc Glinchey, Aoibhin      11 SLIGO                  50.72      41.72  
 10 Hodges, Clodagh           11 WPORT                  49.80      41.79  
 11 O Grady, Lily             10 SLIGO                  48.87      42.53  
 12 Naylor, Erin              11 Ballina SC             47.83      42.76  
 13 Hunter, Lauren            10 SLIGO                1:17.82      42.92  
 14 Macken, Aoishe            10 WPORT                  46.90      43.28  
 15 Rabbitt, Aisling          10 CLM                    45.13      43.64  
 16 Horkan, Holly              9 WPORT                  44.80      43.91  
 17 Noonan, Ellen             11 WPORT                     NT      44.13  
 18 Nugent, Laura             11 Ballina SC             49.65      45.21  
 19 Breslin, Amy              11 CLM                    48.01      45.39  
 20 Ruane, Ellen              11 CLM                    56.75      45.55  
 21 Hodges, Maebhe            11 WPORT                  49.70      45.92  
 22 Warde, Deirdre            11 CLM                    47.86      46.20  
 23 Mc Dermott Williams, Sha  10 SLIGO                1:08.25      46.71  
 24 Cogan, Grainne            11 CBAR                   45.94      46.86  
 25 O Donnell, Latisha        11 B DOL                  59.00      47.04  
 26 Clarke, Aoife             11 B DOL                  57.06      47.15  
 27 Coen, Ellen               10 SLIGO                  48.96      47.31  
 28 Finnerty, Eabha           10 CLM                    47.74      47.64  
 29 Cleary, Laura Jane        11 WPORT                  49.30      47.74  
 30 Kelly, Aoife              10 Ballina SC           1:00.00      48.58  
 31 Cook, Emma                10 CBAR                   56.27      48.85  
 32 Canny, Aoife               9 CBAR                   57.34      49.43  
 33 O'Brien, Hannah           11 WPORT                1:00.00      50.41  
 34 Lynott, Aisling           11 B DOL                1:05.00      50.71  
 35 Quinn, Laoise             10 WPORT                  51.90      50.92  
 36 Bracken, Ciara            11 CLM                    50.64      51.08  
 37 Egan, Ella                10 B DOL                1:05.00      51.59  
 38 Hughes, Hannah            11 Ballina SC             56.36      51.71  
 39 Fitzgerald, Aine          10 CBAR                 1:02.25      51.76  
 40 Beattie, Chloe            10 Ballina SC             54.93      52.02  
 41 Moran, Grainne            11 Ballina SC             54.55      52.05  
 42 Golden, Ava               10 Ballina SC           1:04.37      52.46  
 43 Fox, Zoe                  10 Ballina SC             55.36      54.10  
 44 Gallagher, Aiveen         10 Ballina SC             56.55      54.48  
 45 Butler, Ellie              9 B DOL                  58.13      56.78  
 46 Ryan, Emily                9 B DOL                1:12.00      57.91  
 47 Roche, Aoife              11 B DOL                1:05.00      58.95  
 48 Brehony, Chloe            10 B DOL                     NT      59.77  
 49 McGowan, Laoise           10 B DOL                  58.05    1:00.20  
 50 Conmy, Amy                 9 B DOL                  58.78    1:00.74  
 51 Kelly, Alana               9 CLM                  1:00.00    1:02.76  
 52 Geraghty, Saffron O        9 Ballina SC           1:03.90    1:03.42  
 53 Hackett, Caoimhe           9 B DOL                  59.17    1:03.50  
 
Event 7  Girls 12-13 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Sullivan, Cliodhna      13 SLIGO                  36.47      33.34  
  2 O'Brien, Maria            13 Ballina SC             38.87      36.42  
  3 Deely, Lauren             12 CBAR                   39.03      36.67  
  4 Greer, Jessica            12 SLIGO                  41.00      36.99  
  5 McLoughlin, Avril         12 WPORT                  35.00      37.28  
  6 McHale, Aoife             12 Ballina SC             41.43      38.43  
  7 Barrett, Clodagh          12 SLIGO                  40.50      39.40  
  8 Berry McLaughlin, Lilly   12 WPORT                  48.60      39.63  
  9 Conway, Abi               13 WPORT                  44.00      39.91  
 10 O'Connor, Roisin          12 CBAR                   46.65      40.14  
 11 Mc Donagh, Eabha          12 CBAR                   45.09      41.80  
 12 Golden, Ciara             12 Ballina SC             43.38      42.37  
 13 Dunne, Niamh              12 CBAR                   43.40      43.76  
 14 Murphy, Caoimhe           13 Ballina SC             48.78      44.79  
 15 McNulty, Katie            12 Ballina SC             47.22      44.85  
 15 Kelly, Katelyn            13 SLIGO                1:00.00      44.85  
 17 Mc Carthy, Caoimhe        13 SLIGO                  56.72      45.48  
 18 Bourke, Isabelle          12 Ballina SC             46.32      46.31  
 19 O'Brien, Rachel           12 Ballina SC             50.88      46.62  
 20 Yumethma, Thulini         12 SLIGO                1:00.00      47.17  
 21 Grady, Eabha              12 WPORT                  49.50      47.22  
 22 Knaf, Anna                12 Ballina SC             48.22      47.31  
 23 Mc Guire, Meave A         12 Ballina SC             52.69      47.51  
 24 Moffatt, Grainne          13 Ballina SC             55.65      48.81  
 25 Hennessy, Aoife           13 WPORT                  56.50      49.03  
 26 Grehan, Leah              12 WPORT                     NT      50.47  
 27 Clasby, Emma              13 B DOL                1:07.00      53.11  
 28 Feeney, Meadbh            13 WPORT                  49.70      54.20  
 29 Tansey, Caoimhe           12 B DOL                1:01.00    1:08.37  
 
Event 7  Girls 14 & Over 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gallagher, Lauren         14 WPORT                  39.60      37.19  
  2 Walsh, Amy                14 Ballina SC             39.85      38.89  
  3 Hennessy, Cliodhna        15 WPORT                  45.00      39.41  
  4 Walker, Cliona            15 SLIGO                1:00.00      41.57  
  5 O Halloran, Nollaig       14 WPORT                  52.00      48.08  
 
Event 8  Boys 11 & Under 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bradley, Mark             10 SLIGO                  42.97      35.25  
  1 Woolley, Luke             11 CLM                    40.22      35.25  
  3 O'Malley, Kyle            10 WPORT                     NT      38.11  
  4 French, Dominic           11 SLIGO                  42.09      40.20  
  5 Curley, Cillian           10 CBAR                   43.50      40.55  
  6 Ryan, Mathew              11 B DOL                  46.00      40.64  
  7 Viglas, Martin            11 SLIGO                  44.46      41.25  
  8 Mc Namara, Adam           10 CLM                  1:00.00      41.48  
  9 Doherty, Ethan            11 CBAR                   47.41      42.76  
 10 Dillon, Evan              10 CLM                    43.62      43.05  
 11 Woolley, David             9 CLM                  1:00.00      43.23  
 12 Greer, Mark               10 SLIGO                1:00.00      43.34  
 13 Doherty, Tiernan          11 Ballina SC             43.56      43.96  
 14 Duggan, Jason             11 Ballina SC             43.76      44.62  
 15 Byrne, Eanna              10 CLM                  1:00.00      45.31  
 16 Gilmartin, Darragh        10 SLIGO                1:00.00      46.04  
 17 Mc Namara, Cormac         10 CBAR                   48.64      46.17  
 18 Donnelly, Raef            11 CBAR                   49.49      46.56  
 19 Rowland, Kevin            10 CBAR                   48.14      46.73  
 20 Masterson, Callum         10 CBAR                   48.61      47.61  
 21 Kelly, Charlie            11 WPORT                  49.80      47.99  
 22 Doyle, Lochlan            10 CBAR                   52.69      50.64  
 23 O'Brien, Jack             10 Ballina SC           1:05.66      51.11  
 24 Reid, Finn D              11 Ballina SC             57.69      51.45  
 25 Ruane, James A            10 Ballina SC           1:01.21      51.98  
 26 Fitzpatrick, Cian K        9 Ballina SC             58.81      53.13  
 27 Duggan, Diarmuid           9 Ballina SC             54.03      53.77  
 28 McGowan, Mattie           10 Ballina SC           1:01.99      54.72  
 29 O Malley, Alan            10 Ballina SC             53.00      56.22  
 30 Noone, Oisin              10 SLIGO                1:00.00      56.44  
 31 Mcgowan, Donnacha         10 Ballina SC           1:03.24      58.22  
 32 Whyte, Charlie             9 B DOL                1:05.00      58.37  
 
Event 8  Boys 12-13 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O Boyle, Michael          13 Ballina SC             38.25      32.22  
  2 Treanor, Eoin             12 CLM                    33.00      32.69  
  3 Woolley, James            13 CLM                    35.69      33.64  
  4 Finnerty, Cathal          13 CLM                    50.35      33.78  
  5 Gallagher, Rory           13 CBAR                   38.22      34.65  
  6 Flemming, Shane           12 B DOL                  41.64      35.51  
  7 Staunton, Peter           12 CLM                    43.87      35.73  
  8 Lynott, Thomas            13 B DOL                  44.00      36.72  
  9 McAloon, Conor            12 Ballina SC             39.94      37.78  
 10 Moore, Cillian            12 CBAR                   42.07      41.87  
 11 Enright, Colm             12 CBAR                   51.27      45.64  
 12 Maguire, Alex             13 B DOL                  50.00      48.96  
 
Event 9  Mixed 11 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Claremorris SC  'A'                                    NT    2:35.34  
  2 Sligo SC  'A'                                     2:32.22    2:42.18  
     1) Viglas, Martin M11              2) Bradley, Jane W11              
     3) Bradley, Mark M10               4) O'Grady, Lily W10              
  3 Wesport Swimming Club  'A'                             NT    2:52.59  
  4 Ballina Swimming Club  'A'                             NT    2:59.09  
     1) Doherty, Tiernan M11            2) Naylor, Erin W11               
     3) Duggan, Jason M11               4) Hughes, Hannah W11             
  5 Castlebar S C  'C'                                     NT    2:59.20  
  6 Claremorris SC  'B'                                    NT    2:59.79  
  7 Castlebar S C  'A'                                     NT    3:10.11  
  8 Castlebar S C  'B'                                     NT    3:10.28  
  9 Ballina Dolphins  'A'                                  NT    3:10.39  
 10 Ballina Swimming Club  'B'                             NT    3:35.36  
     1) Duggan, Diarmuid M9             2) Gallagher, Aiveen W10          
     3) O Malley, Alan M10              4) Kelly, Aoife W10               
 
Event 10  Mixed 12 & Over 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sligo SC  'A'                                          NT    2:25.58  
     1) O'Sullivan, Cliodhna W13        2) Ryan, Matthew M13              
     3) Mc Donagh, Edward M12           4) Jedrol, Wikoria W14            
  2 Ballina Swimming Club  'A'                             NT    2:32.25  
     1) Geraghty, Cormac M15            2) O'Brien, Maria W13             
     3) O Boyle, Michael M13            4) Walsh, Amy W14                 
  3 Claremorris SC  'A'                                    NT    2:37.53  
  4 Claremorris SC  'B'                                    NT    2:43.27  
  5 Castlebar S C  'A'                                     NT    2:52.43  
  6 Ballina Dolphins  'A'                                  NT    2:58.22  
  7 Claremorris SC  'C'                                    NT    3:12.52  
  8 Castlebar S C  'B'                                     NT    3:34.82